Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Ikreket váró kismamik, gyertek beszélgetni!

KépKép


KépKép
 
 


Szilvi vagyok, 32 éves, van egy 2 és fél éves kislányom. Nyárra várjuk az ikreket :)
Most 10 hét aktív fekvésre vagyok ítélve, jó lenne beszélgetni!

KépKép


KépKép
 
 


Szivvi
Gratulálok!
Kitartást a fekvéshez :wink:

Nekem 3,5 éves a kislányom és elvileg április közepén érkezik Míra és Péter :wink:
Vendég
 

 
 

Szia Crystall!
Grat a gyermekekhez! Spontán bébik?

KépKép


KépKép
 
 


Igen, spontán bébik. Ezért is volt nagy meglepetés, hogy ketten vannak. (a családunkban nem tudunk ikrekről)

Nálatok?

Van segítséged? A kislányod jár bölcsibe?

Nekem napközben azért könnyebb kicsit, mert Alexa oviban van :wink:
Vendég
 


Nekünk lombik mindegyik :)
Hétfőtől péntekig kórházban voltam, így apája beíratta egy családi napközibe. Nem így terveztük, de muszáj :?

KépKép


KépKép
 
 


Jó reggelt!

Kép
Vendég
 


Szivvi
És ilyen hamar megszokta a kislányod a CSANA-t?
Miért voltál kórházban?

10 hét... annyit szeretnék még én is egyben tölteni :wink:
Vendég
 


Jó reggelt
Azért voltam kórházban, mert az egyik lepény rálóg a méhszájra és iszonyatosan véreztem :( Úgyhogy ezért van most az extra pihi..Nagyon remélem, hogy minden oks lesz. Ma jön a védőnő, kihívtam, még kiskönyvem sincs...A dokikkal is megy a keverés, pedig jövő 7en már genetikai uh, vérvét...

Csajom ma megy először élesben, szerda-csüt anyukám volt ott vele 1-1 órát, pénteken meg reggeltől ebéd utánig egyedül volt. Sajna neki az alvás eléggé necces, nem tud egyedül elaludni, remélem azért az óvónő megtesz minden tőle telhetőt...Sajnos most ez így alakult. Amúgy barátkozós, nem is sírt, remélem megszokja.

Nekem még 24 hét a minimum terv :) A kórházban egy ikressel voltam egy szobában, 32 hetes, hát hihhhetetlen nagy pocakja van, plusz olyan dagadt lába, csak lestem...Mi lesz velem nyáron???
Te hogy bírod?

KépKép


KépKép
 
 


senki nem beszélget velem? :(
Cristall minden oké remélem?!!!

KépKép


KépKép
 
 


Szia!

Vagyok... csak Alexa itthon maradt... kicsit taknyos, inkább nem vittük oviba...
Elég munkás lekötni a kisasszonyt :wink:

Hogy bírom... nehezen... már most sokkal nagyobb a pocakom, mint amilyenből Alexa kibújt (pedig őt még túl is hordtam 17 nappal :wink: )
Vendég
 


Szia
17 nap, jesszus :) enyim csaj kerek 35. hétre született..jó lenne az ikrekkel is minimum eddig eljutni :roll:

KépKép


KépKép
 
 


Kép


Bálnaanyu....
Vendég
 


Hogy vagytok? Remélem, minden rendben veletek!


Én már nagyon nyűgös vagyok :cry:
Vendég
 


Uramatyáááám :shock: :shock: :shock:
Elhiszem, hogy nyűgi vagy!! Amúgy minden okés? Nem vizesedsz?
Ma megyünk genetikai uh-ra.
Sajnos folyamatosan barnázok :(

KépKép


KépKép
 
 


Szia Szilvi!

Most olvasom mi volt :(
nekem a rutascorbin+e vitamint adta a doki amikor a bevérzés volt.
A barnázás nekem is lassan múlt el.

Bridzsi

Kép
 
 


Szijja Bridzs
írtam wiwen!!!!

Uh alajpján minden rendben, 1 héttel idősebbek a méret alapján. Tarkóredő jó, orrcsont látszik. sajna az egyik lepény ugyanúgy rálóg a méhszájra...

KépKép


KépKép
 
 


Szia Szivvi!

Örülök, hogy hallok felőletek, Évi jelezte az augusztusi topikon, hogy itt megtalálható vagy :)
Nagyon drukkolok! Feljebb fog menni a lepény, ahogy nőnek a babócák, így szokott lenni, addig is türelem és vigyázz magatokra!
Remélem, hogy kislányod élvezni fogja a nagy gyerektársaságot a családi napköziben, gyereknek gyerek a barátja :), nemsokára sok kis barátja lesz.
Mikor az első babánkat szültem, akkor épp egy kórteremben feküdtem egy anyukával, aki szintén ikreket várt, ő is lombikos volt, elsőre egy kislánya lett, majd az ikrek fiú-lány. Már a 41. hétben volt:) és iszonyú nagy pocakja lett :lol: Éjjel-nappal krémezte. 3kg-os babái születtek (csaszival, épen és egészségesen), ahogy nekem is, pedig nálam csak egy volt :):):)

Mi nyáron futunk neki Hármaskának, de szoktam még írogatni augusztusiba, ott teljesen jól érzem magam :) Drukkolok anyukám! Legalább a 35. hét a CÉL! Sok rátokgondolás és puszik

 
 


Köszi, hogy írtatok! Suttyomban olvasgatok, mert érdekel pár ember sorsa! Hihetetlen erőd van, maximális tiszteletem Neked!
Én szenvedek, zavar,hogy nem tudom ellátni a háztartást, gyereket, de evvan..

Ma voltam labiban, t.k.m tele, hogy minek kell a vércsop, meg a toxoplazma megint?? Vércsopi elvileg nem változik, toxoplazmából meg védett vagyok, kiderült az elsőnél..

KépKép


KépKép
 
 


Szilvi, köszi :) Azért, ha már van kettő, aki itt szaladgál, hamarabb magához tér az ember és könnyebben túl lesz a történteken.

Nem is tudom, milyen lehet ennyit kötelezően feküdni, biztos kicsit már az idegeidre megy... sajnálom! Mivel rohamosan nő már a hasad, legalább látod, hogy van kikért! Érzed már a piciket? Üsd el az időt valami új hobbyval :):):) Kezdj el olvasni lexikont, aztán 10hét múlva mehetsz is valami vetélkedőre okosoknak :)

Mikor volt most a műtétem, nekem is be kellett diktálnom, hogy mi a vércsoportom. Mivel tavaly nyáron ugyanott műtöttek, nem szőröztek velem. Állítólag csak egy évig szavatos a meghatározás... nemtom miért... Biztos, nehogy letagadj valami sutyiban történt vérátömlesztést vagy ilyenek :lol: Na, befejeztem a hülyeségeim.

Nálunk most taknyos a nagyobbik gyerek, lassan én is, apa és Enikő tartja a frontot. Ez van, ha a gyerkőc gyerekközösségbe jár, hamar benyel valami takonykórt :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maccs01 2010.02.02 15:25-kor.

 
 


Írok mindjárt neked privit is.

 
 


Crystall
Mizu nálad, hogy vagy??

KépKép


KépKép
 
 


Sziasztok!

Remélem,nem gond,hogy bekukucskáltam hozzátok!

Szilvi!
Először is nagy gratula az ikrekhez!
Nekem is feküdnöm kellett a fiúkkal szinte végig.Tudom,nem egyszerű.De szépen telnek a napok és a babák egészsége mindent megér.Én abban az időben rengeteget olvastam,Könyvet és netet is.Gyűjtöttem az infókat mindenhonnan,hogy milyen az élet több babával.Később ez nagyon hasznosnak bizonyult,mert én az gondoltam,egy gyerek után már nem sok meglepetés érhet.Tévedtem.
Sikerült orvost választanod? Hol fogsz szülni?

Kép

Kép
 
 


Edit szia!
De jó, hogy benéztél! Gratula a 4 fiúhoz :)
minden tanácsot, hasznos oldalt, könyv címet szívesen veszek, mert én most még be vagyok tojva :lol:
Fehérváron fogok szülni, egyelőre úgy néz ki egy fiatal dokinőnél.
Ma megjött a down szűrés, nega.

KépKép


KépKép
 
 


Szilvi!

Most hányadik hétben jársz?
Gratula a negatív eredményhez!
Nekem Métneki Júlia Ikrek című könyve sokat segített illetve elolvastam jópár gyerekneveléssel kapcsolatos oldalt. Ikresek.hu-n is sok tanácsot adtak.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm


Edit
ma töltöm 14-et! (nem látszik a vonalzóm?)

KépKép


KépKép
 
 


sehol senki :cry:

KépKép


KépKép
 
 


Szivvi...mesélj nekünk...hogy vagytok? :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Évi
Köszi, hogy belestél! :D
Jól vagyunk, hála az égnek elállt a vérzés, nagyon remélem, hogy nem is jön vissza. szerdán megyünk dokihoz, remélem minden rendben odabent!
Nézegetem a bébkocsikat, eszement árak vannak :(

Láttam a pociképed, növöget neked is rendesen!

KépKép


KépKép
 
 


Szivvi láthatnánk a Tiedről is?(poci) :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Kép

15 hetes poc

KépKép


KépKép
 
 


Ikresek, ha jár erre valaki, mondjatok jó babakocsit, mert én nem találok ideálisat, normál áron...

KépKép


KépKép
 
 


Szivvi de széééép!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla306 2010.02.24 12:55-kor.

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Csak zugolvasni jöttem, aztán írhatnékom lett... :oops:
Mivel most nincs vonalzóm: nagyfiam 4 és fél éves (Balázs), az ikrek (Dani és Réka) 1 évesek.

Szilvi!
A lepény idővel arrébb fog menni, utána már nem lesz vele gond és vérezni sem fogsz.

Crystal!
Szép, méretes pocak! :wink:

Majd benézegetek hozzátok is, ha nem baj.
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem nem baj, hogy írok. Én is ikerbabákat várok elvileg nyár végére, bár szerintem előbb fognak megszületni.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy szerintetek érdemes visszamennem dolgozni? Az első 13 hetet itthon töltöttem, hogy minden rendben legyen. Most péntekig kell eldöntenem, de nem tudom, hogy mit csináljak....
 
 


Lotion!
Én az 5. héttől táppénzen voltam, és nem is bántam, főleg a végén, amikor már tényleg teljesen elbálnásodtam. Ráadásul a második harmadban még viszonylag normálisan működik az ember, szerintem érdemes ilyenkor felkészülni a babák érkezésére, utánanézni dolgoknak (nekem pl. a babakocsi beszerzése 2 hónap internet túrás volt), a harmadik harmadban már nem fogsz vásárolni, mert nem nagyon fogod bírni a pocakot. Tájékoztató adat: alapjáraton kb. 70 centi a derekam. 33 hét + 5 napnál szültem 110 centis pocakkal...
 
 


Sziasztok
bocs, eltűntem, megint kórházban voltam vérzéssel...
Úgyhogy Lotion, én nem mennék vissza. nagyon kell vigyázni az ikreknél, nem éri meg sztem! De te tudod mennyit bírsz!! Mesélj még magatokról!
Vanda
ne is idegesíts a babakocsival, a hajam égnek áll, egyrészt az áraktól, másrészt, meg hogy nincs ideális bébkocsi...

KépKép


KépKép
 
 


Szilvi!
Nincs tökéletes. Talán így 1 év ikres babakocsizás után elméletben tudnék alkotni tökéleteshez közelítőt, de a gyártók erre aligha vevők... :lol:
Ha nem idegenkedsz a használttól, érdemes kicsit turkálni, jókat lehet kifogni. Van már elképzelésed, hogy milyet szeretnél? Illetve hogy mit "tudjon"?
Pihizz sokat, már ha a nagy engedi.
 
 


Vanda
az árak miatt csak használtban gondolkodunk..nincs 300ezrünk bébkocsira.........
mindenképpen nagy kerék és egymásmögötti jöhet(ne) számításba.
a legkedvencebb az inglesina domino twin, figyelgetem az olasz ebay-t, nem tom kifogunk-e vmi jót?
nektek milyen van?

KépKép


KépKép
 
 


Szilvi!
Nekem egymás melletti, esernyőre csukható Hauck van. Kicsi, könnyű, eddig mindenhova befértem vele. 35 ezerért vettük a Brendon outletjében, kifutó széria volt. Egymás mögötti nekem nem jöhetett szóba, nem lehetne betuszkolni a liftünkbe. Teljesen fapados, de varrattam hozzá lábzsákot.
 
 


Sziasztok Csajok!

Megfogadtam a tanácsaitokat és maradok táppénzen. Nem akarom megkockáztatni, hogy bármi is történjen a picikkel...
Hol tudok jó kis vonalzót csinálni? Az egyik oldalon próbáltam, de sehogy nem stimmel a link, amit beillesztek... :( Béna vagyok... :(

szivvi!
Kb. mennyit szánsz babakocsira?
 
 


Szia Lotion
úgy tudsz a legegyszerűbben vonalzót, hogy beírod a gugliba, hogy free pregnancy ticker, kiválasztod és azt a kódot másolod be, hogy BBCode, az a lényeg, hogy nem htlm!
Bébkocsin nagyon jár az agyam..Ugyanis mi anno egy drágábbat vettünk a lányunknak, mondván, több gyereket ki kell bírni, masszív legyen, stb..110e volt a kocsi+a bébihordozó, chicco márkájú. nos a járgányt annyira kifakította a nap, hogy sztem most talán ha 20e-értel tudom adni, nagy királyság lesz. Úgyhogy lehet, hogy most egy gagyibbra esik a választás, vagy használtra, de sztem nagyon max 80-100e lesz a keret..Van egy ismerősöm ismerősének egy használt, 50e, de nem jó a fék, majd meg kell néznünk (a zuram autószerelő :lol: ), igaz az egymásmelletti, de nem benga széles állítólag.

KépKép


KépKép
 
 


És amúgy hogy vagy? spontán babák?

KépKép


KépKép
 
 


szivvi!

Mi a héten voltunk érdeklődés szintjén nézelődni és ami tetszik, az 180 ezer... :shock:

Amúgy jól vagyok, köszönöm. Clostilbegytet szedtem és valószínűleg ennek köszönhetően lettek ikrek. Én kivizsgáltattam magam, mielőtt el kezdtünk próbálkozni, úgyhogy nem teltek el haszontalanul hónapok. Sőt... Az első clostis hónapban jött össze a két baba... Csak egyre számítottunk, de nagyon nagy öröm volt, amikor megtudtuk, hogy két kis élet fejlődik bennem... :D :oops:

Neked mekkora pocakod van már? Ahogy látom, pont 3 héttel vagy előrébb tőlem...
 
 


itt van egy kicsit feljebb egy 15 hetes pocakkép.
Nekünk lombik mindegyik baba.

KépKép


KépKép
 
 


Szivvi
Mi Hercules Twin Raptor kocsit vettünk.

Lotion
Én maradtam itthon, mikor kiderült, hogy dupla mennyiségű gyereket várok...
Vendég
 


Vovanda
Gyere!
(egyébként mi is dbreceniek vagyunk)
Vendég
 


Crystall!
Tényleg? Majd ha gondolod, talizhatunk. :D Szülni hol fogsz?
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron