Új privát üzeneted érkezett!

Szia Szivvi,

nem, okt 1-én kezdődik nekik, még nincs kész az ovi. Ők is várják. addig maradnak a bölcsiben. Te mihez kezdessz majd? Visszamész dolgozni, vagy maradsz otthon, és próbálod kipihenni az elmúlt 3 évet? :)

Köszi, megvagyok. A gyomrommal szenvedek eléggé. Diéta, savlekötők... meg a pisim szarakszik, mindig baci van benne, uh a héten megyek tenyésztésre, meglátjuk mi lesz. Én most egész jó orvost választottam végül. Még eléggé vacillálok, hogy sima szülés vagy csaszi legyen. Sztetek?
Ja, egyébként kislány lesz :) Mi már csak ilyen lányos család maradunk.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Maradok itthon, elintezem a dolgaimat, konyok mutet, fogaszhoz kene mennem, ilyesmi. Ahonnan eljottem ( pezszallito ceg) nem tudok visszamenni, annyira szar a munkarend.. De allomanyban maradok, 6 oraban dolgozhatok, ha szembejon vmi nagyon tuti :) most angolra jarok szombatonkent, varakozo allasponton vagyok.

nem emlekszem, a csajok csaszival szulettek? Nekem mind 2 szules csaszi volt, simarol nem tudok nyilatkozni, engem a 2. nagyon megviselt, de nyilvan az ikresseg miatt. Az egykenel semmi bajom nem volt. tok jo hogy csajszi !

KépKép


KépKép
 
 


Igen, a lányok is császárral születtek, éppen ezért szabad a választásom. Az orvos amúgy jobb szeretné a császárt, de annyira szar volt a lányokkal, hogy én annyira nem vágyom rá újra. A sima szülésről meg ugye nincsenek tapasztalataim...
Hát ruhája lesz majd bőven az biztos :) Egyelőre az Emma név tűnik a befutónak. Amúgy kész haszon ez a harmadik gyerek :) Nem kell neki csak egy babakocsi meg egy kiságy.

Nem irigyellek a könyökműtét miatt... nagy műtét lesz? Igen, én is így dolgozom most, hogy állományban vagyok a szállodában, és 6 órás másodállásom van, mert így még a dupla gyes is jár.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 

 
 

Haaaaaaaaaaaaaat, Abbey, nekem volt mindkettobol eleg (3 rendes szules es 2 csaszi), es nehez a dontes.  A rendes szules is lehet huzos (nekem nagyon szar volt a 3-bol 2, az egyik az vakummal is fejezodott be, az elso, es szet is szarta a gatam annyira - 3 szakadas es 2 nagy vagas -, hogy szerintem egy eletre inkontinens lettem, najo, normalisan csak mersekelten, de igy terhesen mar nagyobb gaz, es oregkoromra garantalt a pelus szerintem....).  A 21 eves, szuper fitt doktoranduszomnak meg ugy elszurtak a szuleset, hogy egy eletre szeklet-inkontinens maradt (volna) - eroltettek, hogy nyomja mar, mert siettek; o jo eros, tehat nyomta is, csak a beleit is kinyomta a babaval.... - ha 3 ev pelenka es szenvedes utan vegre Nemetorszagban 4 mutettel nagyjabol helyrehoztak, de gyerkoce sosem lehet tobb.  De persze szerencsere a szulesek nagyon nagy resze az siman lemegy; plane szerintem a tobbedikek...

Nekem azert a fo erv a csaszi mellett a baba biztgonsaga - annyi, de annyi oxigenhianyos, vagy csak diszlexias stb gyerekkel talalkozik az ember, hall roluk - es azert a csaszi sokkal biztonsagosabb a babanak.

Bar az az erdekes, hogyha szakmait olvas utana az ember, allitolag a babanak sem biztonsagosabb, amit azert nem ertek, mert en meg senkirol nem hallottam, hogy baba csaszitol vagy akozben serult volna.  Viszont a nonek azert nagy hasi mutet; 2 utan mar jobban ossze is nonek a cuccok ott bennt, ami nem segit ahhoz, ha valaha meg be kell oda nyulni (akarmilyen mas okbol), stb. 

Tehat valoszinuleg orvosilag a rendes szules a sokkal ajanlhatobb; de nezz utana a kulonbozo kockazatoknak.

Melyik korhazba jarsz, hol az orvosod?  Nekem szerintem tutti csaszi (bar allitolag 2 csaszi utan is lehet rendesen szulni, csak keves orvos vallalja, es nem tudom, en vallalnam-e), mivel 3., jo lenne egy jo sebesz....

Abbey, amugy hogy birod terhesen, kiicsi ikrekkel, egy haztartassal, 6 oras munkaban...? 

szivvi, ird meg a konyokodet!! 

zsebi


 


Sziasztok! Nahát, kicsit nem jövök, és micsoda hírek!!!
Zsebi, döbbenet! Amúgy pont ma gondoltam Rád, h mostmár felhívlak, csak, nem magyarázom, tanév beindítás zajlik! Hát ez a 7. nem semmi! Nálunk nem jön, pedig a kicsik lementek oviba, ez a sokadik baby blues nálam, tiszta hülye vagyok. Vagy nem? Mit szóltak a gyerekek? És a munkahelyed? Nagyoknál sulikezdés? Jó lenne találkozni és dumálni egyet!

Szivvi! Könyökhöz drukkolok!

Abbey! Enyémek is nyomták, h hú, de ovisok lesznek, egyész amíg el nem kezdődött ....

Szülés: csaszi alatt is sérülhet, meg gyakoribbak az alkalmazkodási nehézségek. Nekem volt 3 normál, na, azt nem mondom, h sima, mert az első nekem is elég bonyi volt, aztán legutóbb csaszi volt, én még mindiga simára szavazok, de nem ragaszkodnék hozzá köröm szakadtáig, fő a biztonság! El kell előre dönteni? 
Én legutóbb a Jánosban voltam, a doki nem volt rossz, de amúgy a János...hát, jó, h nem az elsőt szültem ott :-D.
 Claire
 
 


Claire! en is ugyanugy, rengeteget gondoltam Ratok, Bence emlegeti Adamot sokat, sokszor akartam irni/telcsizni, dehat nekunk is evkezdes... most 4-en 4fele intezmenyben, ebbol 2 uj, tehat nem kismiska mindent kitalalni, plane, h igy gimiben mar a szulokkel kevesebbet kommunikalnak, a fiam meg keveset arul el... igy az ebedbefizetes, tankonyvek stb mind nagy talany, es szuper, ha valami sikerul...  Kozben meg bevallaltam egy konf plenarist, de. nyomom itt Kecskemeten (onnan irok), persze most ejjel tudok csak keszulni....

a gyerkocok nagyon orulnek a babanak, a csalad es baratok mar kevesbe...

igen, en a Janosban szultem az elsot, ott faztam ra ilyen szepen (a doki haza akart menni pentek du., es nyomta belem az oxitocint, amig mar semmi nem mukodott rendesen, csak a fajdalom volt elviselhetetlen), tobbe nem szivesen teszem oda a labam, plane, h. a nagybatyam is ott gyilkoltak meg (tuladagoltak az altatojat, mert idegesitette a novereket ejszakai jarkalasaval), stb.  Most egyelore Margit, de nem boldogan olvasom, hogy nyomjak a bababa a cukros vizet, 3 orankenti szoptatast, stb. 

na megyek eloadast irni, mindenkinek sikeres ovi- es sulikezdest! akkor csak az en ikreim maradtak otthon a csapatbol... (ok persze megorulnek, hogy mehessenek oviba, es Pannacskanak nem is lenne nehezsege, mert iszonyu onallo)
 


Zseb, na de miért nem mentek oviba? Nem vették fel őket, mert még nem töltötték be a 3.? Évközi felvétel? Sztem ebben a korban már nekik is szükségük van a hasonló korúak társaságára, meg bevallom őszintén, én nem tudok velük olyan tematikusan foglalkozni, ahogy a bölcsiben/oviban foglalkoznak. Ha otthon vagyunk, akkor közös homokozás, hinta, csúszda, kirakós, legó, ilyesmi, nem pedig a mondókázás, éneklés foglal le minket :)

Hát bevallom őszintén a munka kezd már nagyon fárasztani, mindamellett, hogy otthon valószínű megdöglenék az unalomtól 2 hét után. Inkább egy kis pihenés hiányzid, de sajna az még odébb van :( Dec 31-ig kell dolgoznom, uh nem sok marad otthon, márha marad egyáltalán.

Jánosban találtam most egy orvost, ismerős ajánlotta, 7ből 4 gyerekét nála szülte, és nagyon meg volt vele elégedve (főorvos amúgy). Szabad a választásom, hogy hogyan szüljek, az orvos csak akkor szól bele, ha bármi miatt veszélyesnek ítéli meg a sima szülést. A komplikált szülés nem igazán jöhet szóba, mert vagy megy simán a dolog, vagy egyből műtő, a hegszétválás miatt se vákum, se külső nyomás, se ilyesmi nem jöhet szóba. Uh elég kevés az esélye a sima szülésnek, de ha elég pici a baba (3 kg körüli), és elég jól tágulok, akkor azt mondta meg lehet próbálni. Minden egyéb esetben, pedig császár. Állítólag jó sebész, uh azzal bíztatnak nincs mitől tartani.

Clair: mért volt olyan gáz a János? Készíts már fel, mire számítsak.
Nem tetszik nekik az ovi? Hogyan ment a beszoktatás? Nekünk még semmi ilyesmit nem mondtak el. Állítólag majd szept. közepén tartanak egy szülőit az ovónők. Mindenesetre nem sietik el...

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Zsebi
teniszkonyokom van tobb, mint ket eve, eloszor kaptam szteroidot ra, ugy egy evig jo volt, aztan identol mar orditani tudtam volna, neha annyira fajt. De mivel segitsegem nem volt, igy meg kellett varnom, mig anya nyugger lett. Elmentem dokihoz, elkuldott rontgenre, ahol eszrevettek, hogy van egy " feher folt" a felkar csontomban.  A papiron az osteoid osteoma szavak szerepeltek. kicsit kibolrultam, amikor itthon meggugliztam....Elmentem ct-re, ott azt lattak, hogy igen van valami, de akarmi is lehet, vagy barmi. Elmentem izotoposra, vegig lattam a kepet, ugy latszott, hogy minden csont fekete- tehat jo, csak a konyokom vilagitottfeheren. Erre jott az eredmeny, hogy a konyokomnek semmi baja, viszont mindket bokamnal " van valami" ..... felhivtam oket, siman leraztak, ott a kep, mindent elmond, majd a dokim... Itt tartok most, ide 19-re van idopontom.

KépKép


KépKép
 
 


Abbey
a tenisz nem nagy mutet, rossz helyen tapadt meg az izmom ( en a szoptatasra fogom, mindig konyokolve szoptattam) par oltes, 5 perc, 3 -5 het gyogyulas...

Zsebi
olyan rossz, amikor a csalad nem orul egy kisbabanak :( en is ha felvetem, hogy mi lesz ha nekunk spontan beesik egy, haaaat igen csunyan neznek ram. Jo mondjuk erre csekely esely van 


KépKép


KépKép
 
 


Szegeny Szivvi, hat jo kis heteid lehettek, es most is olyan sokaig varni... Bar szerintem, ha mindket bokadnal "van valami", az inkabb valami szinten mozgasszervi (ok, nem valami jo hir, de "ebben a korban" ha mar akarmit vizsgalunk, ugyis talalunk valamit... ;-).  Kb. 7-8 eve volt par hipochondrias periodusom, hiaba jartam pszichologushoz, erre egysezr a fiam pszichologusa mondott olyant, ami rendbe tett: egy bizonyos kor utan (ez valoszinuleg kb. 25 ev ;-), ha az embert elkezdik alaposan vizsgalni, biztos sokmindent talalnak nala, ami miatt lehet aggodni - de az ember ezek nagy reszevel vidaman elel evtizedekig, ugy, hogy esetleg nem is tud rola.  Valamiert ez engem ugy helyretett.

Most ezt egyaltalan nem azert mondom, hogy neked csak " hipo" bajod van, hanem azert, hogy ha alaposan meg CTznenk akarmelyikunket, tutti, hogy lennenek gyanus cuccok... :-/

Mindenesetre orulok, hogy a konyokod rendben van (nagyjabol). 

Abbey, nem is eroltettem az ovit, 4 gyerek utan tudom, hogy 3 ev alatt nem veszik fel, es annyira tele vannak, hogy nem varnak evkozbenig felvetellel.  Meg szerintem jarnak majd eppen eleget kozintezmenybe szegenyek... Nekem mindegyik igy kezdte, kb. 3.5 evesen, mikor eljott a szeptember.  Persze, igazad van, jo nekik a kozosseg - de az az igazsag, hogy a 4 tesoval, valamint a mi eletstilusunkkal igazan van korulottuk elet.  Mondokakat ilyeneket szerintem szinte tobbet tanulnak otthon, mint az oviban tanulnanak (ott csak kb. fel tizig van "foglalkozas", utana udvar, ebed, mese, es jonnenek haza, tehat ha nem viszem koran, marpedig nem, akkor olyan sok pluszt nem kapnak).  Nagyon ugyesen fujnak csomo mondokat, eneket, imadjak oket (egyelore csak "domboka"-nak hivjak oket).  Azert gondolkodom, hogy esetleg 2-3 napra valami idegennyelvi oviba kuldeni oket, hogyha esetleg valami pluszt kapnak az ovitol, de persze a maganovi eleg huzos ennyi gyerekkel ;-).

Errol a Volgy utcairol mar sokat hallottam - lehet, hogy en is gondolkodjam rajta az ikreknek?  Eddig imadtuk a Kolozsvar utcait, es jo, hogy kozel van es utban a suli fele; de egy egyhazinak is orulnek...
 


Ja, Abbey, az alapjan, amit leirsz, szerintem akkor probald meg a rendes szulest!  Ha ugyis ki van zarva a komplikacio, akkor az nagy elmeny lehet. Azert egesz mas ugy kezbe venni egy babust, hogy az ember egyutt szenvedett meg az eleteert, es az erkezese veget vet a gyotrelmeknek (van, akinek nem is olyan gyotrelem), minthogy kikapjak, es utana jon meg csak a fekete leves ;-(.

A Lindnerre gondolsz?

A Janossal kapcs. pedig olvasd el a babanetet.  A korulmenyek eleg vacakok, bar lehet privat szobat kerni, az allitolag nagyon jo, egy ismerosom most szult ugy, de fogalmam sincs mennyibe kerul, es hogy Teged erdekel-e ilyen. Amikor en szultem ott, remesek voltak a korulmenyek (WC osszeverezve, ossze...va), csecsemosok nyomjak a cukrosvizet; rettenetes szules utan hajnalban jon a nover es veszekszik, hogy a vizitre csinaljak szep rendet es tegyem el a cuccokat a foldrol (megfordulni sem tudtam egy honapig, bordarepedesem lett a rajtam ugralastol, nemhogy keljek fel es hajolgassak szekrenyek moge...).

A Margitban ugy olvastam, a csaszisok 6-an vannak egy szobaban - az eleg borzasztonak hangzik (mindenki irja, nem birt aludni) - nem tudjatok, ez tenyleg igy van?

kosz
 


Nem, nem a Lindner, Balog Imre. Elég szimpi. Jó párat kipróbáltam most, és magasan ő volt köztik a legszimpibb, persze a kedvenc cuki dokim után, de ő olyan horribilis összeget kért, hogy megmondtam, hogy ezt nem tudom kifizetni.

Jó, persze Ti sokan vagytok, úgy egészen más. Én mindenesetre nem bántam meg, hogy bölcsibe adtam őket, a kicsit is be fogom iratni majd 2 éves korától. Meg voltam/vagyok elégedve a mi bölcsinkkel. Sztem sokat foglalkoznak a gyerekekkel. Sokat mondókáztak, énekeltek, rajzoltak, festettek, ragasztottak. Megtanultak rendesen beszélni, szobatiszták lettek, szépen esznek. És megerősödtök, önállósodtak.

Ovival kapcs. Elképseztően szép lett, talán az ország legszebb, legmodernebb önkormányzati ovija. Minden csoportszoba 80 nm!!!!!! És mindegyiknek van egy ugyanekkora gumitéglás terasza, plusz a fantasztikus kert. Idén 4 csoport indul, jövőre 2, utána 2 plusz a kimenők. Uh a végleges létszámát majd 3 év múlva éri csak el. Az egyházi vonal még nem tudom mit fog jelenteni, majd jövő héten lesz a szülői, akkor hátha mondanak róla valamit. Nekem jobban megéri a napi 2szer max 10perces utazás (akár kocsival, akár villamossal), hogy ilyen környezetben legyenek, ne a 28nm-re legyen bezsúfolva a 30 gyerek, plusz a lelki nevelés, közös imádkozás, stb.

Sztem a Margit sem sokkal jobb, mint a János... onnan is hallottam már rémtörténeteket. Hamár, akkor a Szt Imre most a favorit. Azt mindenki agyon dicséri.

Nálunk sem örültek a babának, sőt... meglehetősen nagy botrány volt belőle :( Mai napig is elég sok gonosz megjegyzést kapok, hogy ne számítsak rájuk, meg majd rájövök, hogy hülye vagyok, stb... ez van. A férjemmel örülünk, a lányok meg egészen odavannak :) Minden este simizik a pocim, jó éjt puszit adnak a babának (teljesen maguktól, sose kértem), tervezgetik, hogy majd milyen cuki lesz, és majd tologatják a babakocsiban, és adnak neki cumit, ki mellett fog majd aludni. Édesek nagyon.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Abbey! Kosz az infokat!!!  Az ovis szuloi utan megirnad majd a reszleteket...?  akkor en is komolyan gondolkodom majd a csajoknak azon az ovin  Igazan a 23m2 (bar nem tudom, tenyleg annyi-e a Koilozsvarban, szerintem joval tobb, sosem volt meg rossz erzesem a terrel kapcs, pedig kenyes vagyok ra) egyaltalan nem volt eddig zavaro, szuper kis galeria van szuper jatszosarokkal; most Bence egy szerintem 100m2-es csoportban van (regen tornaterem volt, tele van mindenfele maszokaval, csuszdaval, benti trambulinnal, bordasfallal, bennti mozgaslehetoseggel); a csoportszobakhoz gyonyoru hatalmas terasz jarganyokkal es alom-kilatassal; csodalatos hatalmas kert az egeszhez.  Az ovoneniket szerettuk, szuper du-i programok, stb.  Ami nekem plusz lenne, az, hogy lelkileg is nevelik, es nem kell kulon hittanra hurcolni, amit nem imadnak a gyerekek (OK, itt van az oviban, de akkor sem szereti). Szegeny Abbey, nagyon sajnalom, hogy igy "kikaptatok"  a csladtol a babaert.... A 3.-nal meg azert meg fura.... kedvesek, hogy "ne szamitsatok rajuk", de azert vegulis fontos, hogy az ember ugy vallalja, hogy mindig lehet, hogy foleg magara szamithat ;-(.  Az a jo, hogy a ferjed orult a babanak!!  Vegulis ez a lenyeg!!  A tobbiek is, hidd el, vegulis majd megvaltoznak, ha ott lesz az ellenallhatatlan cuki pici lany. Persze, mindenkinek mas jon be, hogy mikor a legjobb beadni a kicsiket intezmenybe.  Es valoszinuleg ugy a legjobb minden babanak, ahogy a mama legjobban erzi magat!  Szerencsere az enyemek itthon is csodalatosan beszelnek (mindenki csodajara jar, Panna pl. akkorakat halandzsazik, MINDENt kimagyaraz, mesel, stb), vegre szobatisztak lettek (ok, ez nem volt tul korai...).  Biztos tobbet foglalkoznanak veluk, bizony en sokszor egesz nap rohanok, es az egyuttlet nagy resze, hogy jonnek velem kocsival egyik gyerekert, a masikat visszuk edzesre, vasarolni, stb; de ugy erzem, egyik gyerekem sem szenvedett emiatt hatranyt, ugyhogy igy most jo. EGy tavoli korhazba (vagyis inkabb tavoli dokihoz) nem nagyon tudok jarni, minden nap eleg suru a gyerekekkel; tehat egyelore en is foleg a Margit/Janosban gondolkodom, de egyre tobb jot hallok a jelenlegi dokimrol (ugy, hogy nem tudjak, nala vagyok),  igy vszleg maradok nala.  Igen, a Margitrol magarol sem a legjobbak a hirek... De most ugy vagyok, hogy a csaszert csinaljak jol meg, a baba legyen egeszseges (most kockazat sincs olyan sok, mint az ikreknel; soha nem szultem koran, tehat kicsi a vszsege, hogy most lenne gond); azt a 3 napot meg valahogy tuleljuk, csak ne rontsak el a szopit cukros vizzel, valahogy ezt kell kibekkelni.  De azert meg probalok utananezni.  Amugy a Balogrol a Janosban en is jokat olvastam. Minden uj dolognak, amit megtudsz koprhazakrol/dokikrol, nagyon orulok!  sajnos a babanetes topic, ami az uj baba koranak megfelelo, atment zartba, es oda mar nem tudok bekerulni ;-(.
 


bocs, ez valahogy kitorolte a paragrafus-valtasokat es sorszuneteket, es igy kicsit zagyvasagnak tunik az elozo levelem.
 


Sziasztok! Megőrülök, tegnap 2x is írtam, és semmi, egyszerűen nincs itt. Most csak ennyi, lássam átmegy-e, pedig nagyon szeretnékl reagálni.... Claire
 
 


néhány mondat röviden:
János: nekem Szathmáry volt ott a dokim, vele nem volt gond, de örülök , hogy már tudtam csecsemőt ápolni, meg ilyenek, mert itt tuti nem tanultam volna meg semmit. A nővérek között volt nagyon rendes, de finoman szólva nem mind...bár én láttam, h mennyire túlterheltek, de zet ne rajtunk verje le.... A barátnőm privát szobába volt, én nem bántam, h nem , szerencsémre én 2 ágyasba kerültem, nagyon helyes szobatárssal.

Ovi: irigy-irgy vagyok, a mienk nagyon kicsi, de nekem annyira kifele van az, h megoldhatatlan, pláne, ha munkába megyek :-(. És idén 30as a csoport létszám!!! Szóval nem fogom túlzásba vinni, csak amennyit muszáj. Óvónénik jók...

Orvos: nekem is az a benyomásom, h mindig találnak vmit, ezért igyekszem távol tartani magam a dokiktól, de azért ha már talláltak, vagy vmi nyugtalanít, annk jobb utána menni. Remélem Szivvi könyöke megoldódik hamar!

Zsebi! Veled a nagyobbakról is jó lenne dumálni, ha sikerült beindítani a verklit remélem össze tudunk jönni!

Abbey! , hogy a család így fogadta, persze sztem is meg fognak enyhülni, ha látják, h nektek ez így jó, ezér ttényleg az a fő, h ti örültök neki mindnyájan! 

Most már muszáj aludnom: C
 
 


Sziasztok!

Szivvi köszi a meghívást. Látom csak úgy repkednek itt a császárok 
Én remélem természetesen szülök majd, de jelenleg így a 29. héten még mindig harántfekvésben vannak. De lehet, hogy császár lesz belőle mert most fejenként 1200 grammosak a fiúk.


 
 


Még ráérnek megfordulni! Én az első ikreimet rendesen szültem, lehet azt, ha minden okés!
 Claire
 
 


Egyenlőre velük minden okés, még annak ellenére is, hogy én most benyaltam ezt a torokfájós mizériát. A doki szerint simán a 40. héten szülünk, én ezzel szemben szkeptikus vagyok. A családban több iker is van és általában fejenként 3500 grammal ill afölött születtek én ezért gondolom inkább hogy császár lesz belőle.
 
 


SziaLadeee!
ritkan jut el ikrekkel az ember lanya a 40. Hetig, nem ? :) en a 35. heten szultem, mondtam, hogy nem birom tovabb, Oli 2700, Emi 2650 gr volt. Nektek mik leyznek? Elso gyermekek? Meselj

KépKép


KépKép
 
 


Abbey hogy vagy?

KépKép


KépKép
 
 


Szia Szivvi!

Igen első babák. Már épp meddőségi vizsgálatra akartam menni, mivel a nőgyógyászati beavatkozás után sehogy nem estem teherbe. Ekkor párom letöltött egy programot a tabletre és az kiszámolta mikor leszek fogamzó képes. Gondoltam próbáljuk ki, vettem azért ovulációs tesztet is, hogy ha az is azt a napot jelöli akkor itt gond nem lehet. A vicces, hogy ez pont nőnapra esett. A teszt elsőre pozitív lett, a páromnak pedig a dokitól kifele annyit mondtam, hogy babátvárunk és egyenlőre kettő  mire falfehér lett.

így lett a két fiú, csak azt nem tudjuk, hogy egy vagy kétpetéjűek.

 
 


Tok jo   En, miutan megtudtam, hogy ketto lesz, 3 honapig sokkban voltam  Pedig volt forom mivel mar pelenkazni, oltoztetni profin tudtam . Csalad mit szolt?

KépKép


KépKép
 
 


Sejtették, hogy lehetnek még ikrek a családban, de ledöbbentek. Én mindig is tudtam, hogy ikreket és két fiút szeretnék. Mindenki azzal jön, hogy úristen hogy fogom bírni. Én halálosan nyugodt vagyok ebből a szempontból és mindig azt válaszolom, hogy két kezem van, van apjuk is, két cici sem véletlenül nőtt és azt hogy egy gyerekkel is lehet sok gond és kettő is lehet tök nyugis. Ezt alátámasztotta az a család akiktől a babakocsit vettük mert ott is két fiú van és van egy idősebb fiú akivel sokkal több "gond" volt mint az ikrekkel.


 
 


Ha szabad kérdeznem mennyi egészséges hízás van az ikrekkel és mikortól hízunk?
 
 


En sokrol indultam (hormon problemaim voltak+lombik) az elso 20 hetben merev vizszintben fekudtem, igy hiztam 15 kilot  De szep arányosan 

KépKép


KépKép
 
 


Én 73 voltam és az elején fogytam 6 kilót mert égett a gyomrom és az édeset sem bírtam, na ez a 6 kiló most jött vissza melyből kiszámolták hogy kb 1 kilót híztam és a többi a babák, magzatvíz placenta stb. Ez normális lehet? Féltem emiatt hogy nem kapnak elég tápanyagot amiért nem hízok. Pedig ésn nagyon hízásra hajlamos és alacsony típus vagyok.
 
 


Hali,

Jól vagyunk köszi. Most összeszedtem vm hugyúti fertőzést, kapok rá antibiot, aztán meglátjuk.

Ladee, elég magabiztos vagy :) nem baj, de azért remélem a doki ilyen fajta hozzáállása a pozitív energia és szmlélet miatt van. Én is sima szülésre készültem, de mivel egyik lány sem fordult be, 39.héten megcsászároztak.
Sztem a hízás miatt nem kell aggódni, majd a végére úgyis belehúzol. Én az utolsó 1 hónapban híztam majdnem 10kg-t. Így összeségében 20kg plusszal mentem szülni, és 3kg maradt rajtam a szülés után. Ha szépen fejlődnek, akkor valószínűleg elég nekik minden, ők kis parazita módjára szépen elszívják ám amire nekik szükségük van, uh sztem ne aggódj.
Most, a 20. hét elején +3kg-nál tartok, és remélem meg fogom tudni tartani ezt a tendenciát.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Ja, elfelejtettem: kinél hogy bírják a gyerekek az ovit? Én most komolyan kezdek kicsit aggódni a lányok miatt... Tegnap volt a szülői, totál kiakasztott.... a bölcsi jobb volt. Még 3 hét.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Abbey
mi hetfon kezdjuk..azert majd minden reggel beneztunk, de vagy szedaljak a gyerekeket, vagy mind ilyen kis csondes..ulnek es bambulnak  Majd az enyemek 
Te min aggodsz?

KépKép


KépKép
 
 


Hogy túl sok a gyerek a 2 felnőttre. Szerintem 3 évesen még kicsik ahhoz a gyerekek, hogy 27 gyerekre 1 ovónő és 1 dadus tényleg oda tudjon figyelni, és a gyerek se érezze hanyagolva magát. Lillus csak akkor érzi valahol biztonságban magát, ha van vk, akihez kötődni tud. Na most 27 gyerek mellett, és két ilyen unott fafejű ovónő mellett nem tudom hogyan fog tudni kialakítani bárminemű kötődést. És akkor majd jön a bepisilés, folytonos betegségek, hiszti. A bölcsiben is nagyon kötődik az egyik gondozónőhöz, minap odaszaladt hozza megölelte és mondta neki: "Timi, én nadon szejetjek". Félek, hogy nagyon meg fogja viselni, ha kiszakítom ebből a környezetből. Beszéltem erről a gondozónővel is, és kerek perec megmondta, hogy ő is aggódik Lilla miatt, hogy hogyan fogja viselni egyszerre az elszakadást, és egy vadonat új környezetbe való beszokást, ahol fele annyi figyelmet sem kap, mint eddig. Egyelőre az a terv, hogy ovi kezdés előtt 1 héttel kezdem kiszoktatni őket a bölcsiből, otthon lesznek 3 napot, utána kezdjük a 2 napos beszokást az oviba, ahol 25 vad idegen gyerek lesz rajtuk kívül.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok! A 40. hét tényleg ritka, de léteznek még túlhordott ikrek is! no, nálunk nagyobb meglepi volt, mert nem is vagyunk ikres család, ennél nagyobb már csak a 2. ikerpár volt.
egyébként az elsőket én 39.héten szültem, rendesen, igaz, tök jól feküdtek, mindekettő fejjel, és az indult meg, annak repedt meg a burka, amelyik lejjebb volt. Egyébként a 30. héten osztották ezt le, és utána nem változtattak, akkor azt hittem helyben megszülök, de utána nyugi volt.
A második ikrek 38. hét elején indultak kifelé, ez végül császárral fejeződött be.
Hízás: ne aggódj, ha jól fejlődnek, akkor van miből, és kész.
Én az egyes szülötteimmel kb 12-15 kg-t híztam, és az ikrekkel is. Ikerterhesen eleinte a hányinger miatt (ami az egyeseknél egyáltalán nem volt) , a végén hely hiány miatt alig ettem, és kb uannyit híztam, mint az egyesekkel, így mire megszülettek az ikrek, kevesebb kiló voltam mint terhesség előtt, sajna visszajött szoptatás alatt. Ja, rendes súlyuk volt, a nagyobb ikrek: 3240-3310gosak , a kicsi ikrek 3300-2700gosak voltak. Szóval ne aggódj, elveszik ők, ami kell nekik, sztem esetleg érdemes némi vitamint, omega3at, vasat, ilyesmit pluszban bevinni, h nekik tuti elég jusson,, és te se kerülj nagy hiányba. (na, nekem talicskányi vas mellett is sikerült, de itt a hiba az én készülékemben van!!!)

Ovi: enyémek mérsékelt lelkesedést mutatnak, de aranyosak bent. 
Egy párbeszéd a napokból: Nonó: -Anya, holnap hová megyünk? Én: Oviba! Nonó: na, nemá! 
Na, nem forszírozom nagyon, csak egy kicsit szokják meg idén, hogy ha dolgozni megyek ne legyen már gond!
No, meg ez a 30as létszám elég durva, nem hiszem, h reggeltől estig ott kéne lenniük. Még így is elég fáradtak, amikor hazajövünk tiltakoznak egy kicsit, utána meg nagyot alszanak, sokszor 2 órát is!ám az elején, aztán majd kinyílik a csipájuk!

claire
 
 


Abbey
es az ovonoket nem tudtad eddig? Nem voltatok nyilt napon? A 27 az tenyleg sok...liliek 21, a minik 23 szemelyes csoportok.  Sajnos 100% os ovono nincs, mindnek van vmi "hibaja"  tegnap Lili uj ovonoje olyat produkalt, a zuram alig birtA ki rohoges nelkul. Ultek az asztalnal egy fiuval, aki kohintett egyet, a no mint a matrixban ugy hajolt hatra es olyan undorodo fejet vagott....
az a baj, hogy a suli meg rosszabb lesz sztem :( akikkel beszelek, mindegyik suliban olyan joves menes van, allandoan valtogatjak egymast a tanarak...beiratkozil tavasszal egyhez, aztan osszel ott egy full bena hulye :(

KépKép


KépKép
 
 


Nem volt nálunk nyílt nap, most nyílik az ovi. Azért is nem kezdtük még el, mert nem fejezték még be az építkezést. A teljes személyzet tök új, most nyáron keresték az embereket. Azt tudtam, hogy nagyjából zsákbamacskát veszek ezzel, hogy ide viszem őket, de gondoltam, egy egyházi helyen, ahol az ovónők is elméletileg hívők nagy baj nem lehet. Hát, egyelőre úgy tűnik tévedtem... de azért bízom benne, hogy a gyerekekkel nem ilyen fapinák.
Ja, ne is mond, ez az új oktatási rendzser egy borzalom. Örülök is, hogy a lányok még messze vannak, addigra hátha letisztul, avgy megváltozik, vagy ki tudja mi lesz. Sajnálom szegény kis elsősöket, akik most kezdtek. Ha nem megy el egy életre a kedvük az iskolától nagy szerencséjük van.
Mondjuk azon is kiakadtam, hogy lediktálták a listát, hogy mit vigyünk a gyerekeknek az oviba:
- stabilo vagy faber castell vastag 12db-os háromszögletű ceruza: elmentünk a tescoba, 2390 ft-ba került egy doboz, nem is vettem meg... otthon a lányok sima 500ftos vékony ceruzával rajzolnak, és nincs vele gondjuk, uh végül az aldiba vettem 599 Ft-ért 12dbos vastag 6szögletű ceruzát
- zsírkréta
- ikeában kapható sima papírtekercs (miért is nem jó az A4es papír????)
- ruhazsák (vékony)
- párna
- gumis lepedő az ágyra
- wc papír
- zsepi
- nedves wc papír (????? azt sem tudtam, hogy létezik ilyen)
- szalvéta
- és minden nap egy szülő 2-3 kg gyümölcs
és ez egy állami ovi.... engem eléggé sokkolt.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Uhhh ez kemeny! Ide kell eü csomag, zsak es parna.
Mi ma voltunk eloszor. Hulyen jott ki..feljott Lili is, batoritasnak, en pakolasztam, erre mondja az ovono, hogy menjek el fel orara..el se koszontem, leultem Lili csopija ele, jon a dada, mondom sirnak? Nem de Oli nem megy be, csak all az ajtoban es var engem.. Sajna nem ment be nelkulem, es egy fel percre se hagyott ott, mig bent ultem..Emi jol feltalalta magat, babazott, legozott. Majd elkezdodott a foglalkozas, korbe le kelett ulni, Emi leult, Oli nem :( aztan eljottunk. Holnap proba ujra :(

KépKép


KépKép
 
 


Ja gyumi kell szerdan 2-3 szem valami. Almat, banant szoktam vinni

KépKép


KépKép
 
 


Szivvi, számolj be, hogyan megy a dolog, nagyon érdekel. Lányoknál azért sztem könnyebb lesz, mivel már 1 éve bölcsisek, uh tudják nagyjából hogyan megy a dolog. sokat kérdeznek az oviról, hogy ki viszi őket, ki megy értük meg mikor. Mindig elmondom, hogy ugyanúgy lesz, mint a bölcsiben, reggel apa viszi őket, alvás után pedig én megyek értük. Bár itt 4 előtt nem nagyon lehet értük menni, és hivatalosan is 5ig lenne "foglalkozás". De azért sztem az sok egy ekkora gyereknek, uh maradok a fél4-4-es elhozatalnál. Mikor kell őket egyedül hagynod? Mert nálunk összesen 2 nap a beszoktatás. Szal, ha így menne mint Nálatok, akkor holnap még mehetnék, szerdán meg elzavarnak, h a gyerek marad.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


5-ig, mija szart csinálnak? itt 1/2 5-kor már roló lehúz még az összevont csopiban is.
igazándiból csüt reggel 8-ra már a kh-ban kell lennem, úh,sztem szerdáig "szokunk", aztán csüt nincs tovább...nem tudom esetleg anyukámat megkérem?  Olcsinak van ez a hülye dolga, hogy elájul hiszti közben (affektív apnoé), a 2 ovinéni még csak nem is hallott ilyenről és igencsak ijedt képet vágtak, amikor mondtam, hogy Oli ilyet is tud..ettől fosok csak, mert ha simán sírna, az annyira nem gáz, majd megnyugszik, de így.....

KépKép


KépKép
 
 


még azt akartam írni, hogy a müllerben van olcsó nedves wc papír, 70 db asszem 230 szokott lenni. 
Pl Liliéknél a dada igen vigyázott az erdőkre, fákra, nem pocsékolta a papírt, sokszor volt, hogy full szaros (bocs) volt a bugyija és jöttek a betgségek..szóltam ezért, aztán kértek nedves papírt és onnantól okés volt..
megkérdezhetem mennyibe kerül a kaja náaltok?

KépKép


KépKép
 
 


Nálunk ha Lilu épp nagyon antiszolciális hangulatban van, és sír, hogy ott kell maradnia, Eszti szokta felkarolni. Szerintem, ha nem leszel ott, náluk is működni fog a testvéri kapocs dolog. Egyszer egy ilyen alkalommal meglestem őket, és elképesztő cukik voltak. Eszti Lilut átkarolva vezette a csúszdához, simogatta... itthon sosem ilyen.
Azt nem tom mit csinálnak 5ig. Lehet ez a beetetés volt :D Bölcsiben is 5kor már zárnak. 1szer volt, h egy kisfiúért csak fél6ra jöttek, ramazuri is volt belőle. Jó, mondjuk a gyereknek is qva szar lehetett. Emlékszem anno az oviban majdnem mindig mi voltunk az uccsók, és tök szar volt, h a folyosón ücsörgtünk, mert bent már takarítottak.
Most tört hónapra, fizetünk 7000 ft-t, a teljen 9000 valamennyi (per fő). Ha megszületik a pici, akkor ugye csak az 50%-t kell fizetni.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok! Napi gyümi vagy zöldség nálunk is van, tulképpen gey -másfél havonta jut ránk a sor, de én ezt támogatom, mert a menzának ez a legnagyobb hibája.
Tisztasági: nálunk is hasonló. (WC papír, nedves törlő, szalvéta, pzsepi, folyékony szappan) Én közel fél évi adagot be szoktam szerezni nagy csomagolásokban pl az auchanban, így olcsóbb, és nem kell havonta vacakolni.
Kaja: nálunk is (50 %osan) 4500 körüli/fő.
Rajz cuccok: nálunk csak megköszönik, ha vki munkahelyről tud firkapapírt, elrontott nyomtatványokat, stb hozni, cerkát ilyesmit nem kérnek, nagy csoportban volt olyan, h kértek egy csomag fénymásoló papírt, isk előkészítő feladatokhoz. Rajzeszközöket nem kértek. Persze fene tudja, h egy induló ovihoz mit biztosít első nekifutásra az önkormi, vagy hogy van a beszerzés, mi fér bele, mennyi beleszólásuk van, stb. :-(

Abbey: óvónők :-( sajnálom. Nem könnyű most, a jók hamar "elkelnek", meg elmegy baby szitternek, stb, vmiből vissza kell fizetnie a diákhitelét! Rengeteg helyen keresnek óvónőt, és azért én látom a kimenő évfolymokat, h mindig vannak nagyon helyesek, de olyan is , akinek nem szívesen adnám a gyerekemet a kezébe. De ha már bekerült a képzésbe, marha nehéz kirakni onnan :-(.

Szivvi: remélem oldódik majd, lehet, hogyha tudja, h muszáj elmenned és nem vagy ott, akkor kevésbé lesz gond, meg majd a tesója besegít, áthívják a nagyot, stb. Ami az apnoét érinti, részletesen készísd fel az óvónőt, ha tudja mit kell csinálni, ő is kevésbé parázik. Én egtanon egy csomó dolgot tanítok nekik, de mindig van olyan, amiről még nem hallott, de legalább is ninics benne tapasztalata. De azért van olyan óvónéni, aki bevállalta a gyomorszondás gyereket, és azon át ő etette. Autistákról és egyebekről nem is beszélve. És akkor van több különböző esetleg a csoportjában.... Egyébként mit kell csinálnod, ha nem sikerült elkerülni, és rájön a hisztitől ez az apnoé?

Enyémek: egyelőre ebéd után elhozom őket, és  van, hogy lógunk, vagy más programot csinálunk! Abbey, nem tudom elképzelni, h mit csinálnak 5ig?! És milyen foglalkozás??? Alap tézis: "az óvodásokat legjobban a szabad játék fejleszti!" Ehhez kell megfelelő körülményeket, eszközöket, stb biztosítani, és esetleg az óvónőnek egy-egy kezdeményezéssel irányítani, segíteni. Ráadásul a kiscsoportosoknak elég megszokni az ovit, meg az ottani szokásokat! És persze ehhez társul sok játék meg mese, meg dal!

Claire

 
 


Azt mondták, tavasztól kimennek a kertbe, télen meg bent játszanak a szobában. Uh nem hinném, hogy bármiről lemaradnak, ha fél4kor elhozom őket. Egyelőre megvárom a családlátogatást, aztán ha ott is ilyen fapinák lesznek, és kiderül, hogy közük sincs a hithez, bizony felhívom az ovivezetőt, hogy akkor most ezt hogyan. Nem kis áldozat napi min. fél órát autózni csak azért, hogy oda járjanak a szomszéd ovi helyett. A katko csopikban amúgy tök szimpik az ovi nénik, meg ha jól tudom azok valóban katolikusok.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Hali
ma ebed utan hoztam el a kolkeket. Nem tudtam ovonovel beszelni, a dada annyit mondott, hogy nem sirtak, Oli nem reggelizett..az ebedet megettek. Rem minden nappal jobb lesz!
nekem volt nagyon furi egyedul itthon lenni 
Holnap megyek a konyok dokihoz, drukkoljatok

KépKép


KépKép
 
 


Azok többsége a Hajnalcsillag oviból jött át, meg a csoportok is, nyilván kipróbáltabbak. Barátnő fia jár oda, oda is jön új néni, a kislánya meg most fog kezdeni, az majd kiderül. Igen, sztem sem semmi a fél óra autózás, ovinál pláne. bizonyos szempontból én is el tudok képzelni a mienknél jobbat, de annyit kevés dolog ér, h sokkal messzebb vigyem. A családlátogatás biztos sokat elárul majd.
 
 


sziasztok
hogy vagytok? mindenki eltűnt :(

nálunk: haladunk az ovival, múlt héten 4x ott aludtak. Olcsi nem akar aludni, de egy idő után eldől, mint a zsák  Emi nagyon jól viseli, úgy bemegy reggel, hogy se puszi, se pá...

KépKép


KépKép
 
 


Szia! Mi meg vagyunk! Szokogatjuk az ovit, tulképpen eltűrik. Nem alszanak ott, de még így is fáradtabbak, nyügibbek itthon, mint egyébként. Az is igaz, hogy a 30 fő nem lök arra, h ott aludjanak, meg folyton ott legyenek.
A héten a nagyok felváltva itthon nyögtek a torkukkal, de azért közben a középsők egész jól futottak az iskolai mezei versenyen.
Nagyokkal megy az élet... változatos!
 
 


Hali,
nekünk kedden lesz az ovi megnytó. Pénteken voltak itt az ovónénik családot látogatni. Nagyon jól sikerült, a lányok nagyon odavoltak értük, és nekem is nagyon szimpik voltak. Örülök, hogy a negatív szülői után ilyen pozitív lett a beszélgetés. Végül összesen 23-an kezdik meg az ovit, ami egész tűrhető, és mint kiderült, sokan vannak, akik már 4 évesek. Megnyugtattak, hogy oda fognak figyelni Lilura, igyekeni fognak, hogy elnyerjék a bizalmát, és ha szükséges, többet foglalkoznak vele, amíg kell. Szerencsére mindketten hívők,egyiküknek élő a hite, másikuk kicsit visszafogottabban nyilatkozott, de református, és végülis nekem ez fontos. Tetszik a programojuk is, és a hozzáállásuk is. A csoporttársak erősen kérdésesek lesznek még, majd kiderül az is. A héten kiszoknak a bölcsiből, és 9-én kezdik meg az ovit.
Nálunk is van egy kis nátha, köhögés, de elég jól viselik. Esztu 2 nap alatt helyrejött, Lilu még kicsit köhécsel.
Emma is jól van, már igen erőseket rugdos :)

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Abbey! Ez jól hangzik, remélem beválik! A nagyobb csoportok már működnek, barátnőm kislánya is most kezd majd, de a bátyja már odajár. Rögtön ott is fogank aludni? Enyémek egyelőre csak délelőtt vannak. Nincs velük gond, de nem lelkesek! 
Zsebi? Nem jársz erre? állandóan tervbe van, h felhívlak, csak kicsit bedarált az élet, pedig már úgy szeretnék veled találkozni!
Szivvi? felétek?
claire
 
 


Abbey,

orulok, hogy vegul akkor megiscsak jobban indul, mint az elso benyomasok mutatjak - mar akartam irni, hogy nem nezed meg a Kolozsvar ovit (ami Toletek 3 perc gyalog...)...?  En annyira imadom az ovonenieinket, hogy mar a 3. gyerekem jar ugyanahhoz, es jo esellyel az ikrek is hozza kerulnek...  Nem kell semmit bevinni, mint amit minden oviba (a pzs, szalveta, szappan, wc papir mindenhol sztenderd az allami ovikban, sot altalaban sulikban is); a gyumolcsfelelossegnek en is orulok; havonta 1-szer, az altalam valasztott napon vinni mindenkinek valot, es igy tudom, a gyerkoc minden nap friss gyumolccsel-zoldseggel van az oviban is korulveve, ez nagyon jo.  allam bacsira nem biznam, akkor a fonnyadt alma es repa lenne mindig; igy valtozatos es friss mindig a kinalat. 

tehat mi nagyon szeretunk ide jarni, es nem cserelodnek az ovonenik.  Sot, a sulinkba, ahova jarunk (Okumenikus), szinten elegge allandoak a tanarok, ott sem panaszkodnek, azt is nagyon szeretjuk, nagyon jo a hangulat, es az ertekrendszer, amit kapnak, nagyon-nagyon ertekelem. 

Szivvi,

akkor hogy sikerult a doki??  Sokat drukkoltam, - jelents!!!

Claire - meddig vagy meg otthon?  Ugy irigyellek... En elvileg itthon vagyok veluk, es megis, szinte sosem jut rajuk semmi idom... Most egy 4 eves munka befejezeset kene leadni (ez a Nobel-dijas bizottsag), de egyszeruen a terhessegtol megint olyan almossagok vannak rajtam, hogy keptelen vagyok dolgozni; szinte mindig csak aludnek (ezert is nem nagyon irtam, alig tudok a gepnel is ulni), es nem is birok mast csinalni, kepes vagyok jatszoteren, minden helyen, pozban es szituacioban elaludni - es almodni!  lehet, hogy nagyon vacak a vas-szintem, elkezdtem szedni, de nem segit nagyon eddig. raadasul utaznom is kellett egy csomot, es valahogy a kaliforniai idozonabol sehogy sem tudok visszaszokni (a holnapi kinai utam inkabb mar nem vallaltam be es vegul ma sikerult lemondani).

Hizas: ne aggodj - a baba ugyis elveszi, ami kell neki... ;-(.  Ahogy Libby Purves megirta (nagyon jo konyv, nem tudom, megvan-e magyarul, de ha a babavarasrol es babazasrol akarsz olvasni, es kozben halalra nevetni magad, erdemes elolvasni), mi mar reg korosan verszegenyek es egyeb hianybetegek vagyunk, mig a baba meg mindig tokeletes allapotokat produkal...

En most az elejen egybol felkaptam 9 kg-t (a hanyingert valahogy igy sikerult picit csokkentenem, bar megszuntetnem nem), de par honapja semmi etvagyam, es igy szerintem azota nem sokat hiztam.

Claire - en is sokat gondolok Ratok.  Hogy valik be a Trefort, stb?  Nekunk egyelore nagyon jol bevaltak a sulivaltasok, csak szegenyek RRRRRRRRRRRRengeteget tanulnak - szegeny Dani az egesz 7veget vegigtanulta, aztan vas. este is ejjel 1ig tanultam vele, es igy sem tudtuk teljesen felkesziteni a mai 4 dolgozatra.... Viszont vegre nem ertelmetlen lexikai tudast kell bebiflaznia, hanem nagyon is ertelmes kepessegeket, gondolkodasmodokat, stb.  ugy tunik, neki is tetszik.

az en is ikreim pedig nagyon meg vannak sertve, hogy meg nem jarhatnak oviba, nagyon varjak - persze ha mar kell, nem tudom, akkor is ennyire erdekes lesz-e.  de en mar szeretnem leadni a nagy munkaimat, es vegre tobbet foglalkozni veluk itthon... akkor elmenyek; olyan dumajuk van...

csak bogikanak a szobatisztasag nem jott tulzottan be; mar nagyjabol az volt, de most folyamatosan bepisil, tegnap rendesen be is kakilt; napi 3-4 baleset... nem tudom, adjam vissza ra a pelust...?  lassan 3 eves... ;-(
 


Sziasztok! 
Szivvi! Mi lett? ??? Infó hiányunk van! :-)

Abbey! 
láttam az ovitok megnyitójáról képeket, sajna a videó nem indul el :-(. egyébként az a lapján nagyon jól néz ki, persez ez messze nem minden, de azért számít, a mi ovinknál egyik legfőbb gond a hely szűke! Nálunk egyébként tisztasági csomagot kell bevinni. Gyümölcs naptár nálunk is van, minden nap más visz be gyümit vagy zöldséget, a dadus tök gondosan pucolja, felvágja, ha több van beosztja, ha olyan, akkor odaadja az uzsihoz vag ya reggelihez, pl ubit, stb, szóval ezzel nincs baj. az óvónénik is jók, én azért is vittem el idén őket, mert most olyan kezdett kiscsopoit, akihez szívesen adtam. De 30 gyerek, az akkor is annyi, az még suliban is horror, itt meg....kb hálásak, ha nem megyünk minden nap. Nem is tudom mi lesz, ha majd később mind ott fog aludni, egyszerűen nem fér el 30 szivacs a teremben,, vagy mindennap kipakolja a dadus az összes bútort.

Zsebi! Ebben a tanévben vagyok még itthon, egyelőre gyesen, februártól szabin. ez tényleg tök jó, csak anyagilag nehezen húzzuk már, ezért is muszáj visszamennem. Meg mostmár jó ideje helyettem dolgoznak a kollégák, 0 +fizuért, felvenni még óraadót sem lehet, szóval ezt sem lehet a végletekeig húzni! Tényleg, hozzád mit szóltak a munkahelyeden? Jó lenne kidumálni a sulikat, érdekelne, h milyen a BaárMadas, mi idén ugye Ábelnek keresünk helyet, a trefortba nem vették át, mert nem volt üresedés, de talán nem is baj. Különben Dávidnak egyelőre elég jó, kezd a tempóba is belerázódni, az ofője nagyon aktív, most megyünk kirándulni az osztályával. Aztán majd meglátjuk hosszú távon, egyelőre ez a benyomásom, persze kicsit fáradtabb, korábban kell indulni reggel, meg ilyenek, többet tanul, mint az általánosban, de egyelőre nem mondhatom, h rengeteget, no majd kiderül, h ez mire elég. Jövő héten hogy vagy otthon? egyik nap, kiugranék hozzás szívesen, vagy amikor oviznak a kicsik, vagy velük, persze jöhettek ti is, ahogy neked jobb. Hm? 

Abbey , Zsebi! Ha össze tudnánk hozni, akkor a környéketeken egy játszós összefutásba is beneveznék, persze tudom, milyen zsúfolt mindenkienek a programja, a saját családunkét is egy művészet időnként összerakni, de azért nagyon szeretnélek pocakosan látni titeket!

Claire
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron