Új privát üzeneted érkezett!

Bodzás eperdzsem
A bodza íze lágyan érvényesül a lekvárban. Nagyon ütős kombináció! Valami mennyei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hozzávalók:
1-1,25 kg eper
1 csomag Doktor O 3in1 dzsemfix
300 gr cukor
1 mk. citromsav
1 kisebb tányér bodzavirág (óvatosan lemosva! nehogy a virágport mind kimossuk belőle!)

Elkészítés:
Az epret megmossuk, lecsumázzuk, felaprítjuk (ha apró szemű, akkor hagyjuk benne néhányat egészben is) és egy fazékba tesszük.
Hozzáadjuk a cukrot és a citromsavat. Folyamatos kevergetés mellett kb. 30 percig főzzük (amíg kívánt állagúra összerottyan).
A bodzavirág apró virágait leszedjük a tányérról és beleszórjuk. Néhány perc után már hozzá is rakhatjuk a zseléfixet, amivel 3 percig még nagy lángon forraljuk!
Fertőtlenített üvegekbe belemerjük a forró lekvárt... miután rácsavartuk a tetőt, fejre állítjuk kb. 10 percre... visszafordítjuk, és ha kihűlt mehet a polcra.

Ui:
-Citromsav van ugyan a zselésítőbe is, de nem árt neki még az az 1 mk., mivel azt rögtön az elején belerakjuk, megtartja az eper gyönyörű eredeti színét!!!
-Az üvegeket célszerű fém alátétre rakni mielőtt belemerjük a lekvár... az elvezeti a hőt és nem pattan meg az üveg.

Kép

Edina
Kép
Kép
 


Túró rudi torta

Hozzávalók:
5 dkg vaj
15 dkg omlós keksz
1 evőkanál kukoricaszirup vagy méz

Töltelékhez:
5-6 db túró rudi
10 dkg cukor
50 dkg mascarpone
1 evőkanál étkezési keményítő
2 db tojás
1 csomag vaníliás cukor
fél citrom reszelt héja
2 evőkanál tejföl

Tegyük az összetört kekszet egy konyhai gyorsvágó gépbe, majd kapcsoljuk be és zúzzuk össze. Hagyjuk a gépben, öntsük hozzá az olvasztott vajat, a szirupot, majd kapcsoljuk be egy pillanatra ismét, hogy jól összedolgozza. (Én ezt klopfolóval oldottam meg. :) )
Szórjuk a vajas kekszet egy 20 centi átmérőjű kerek lecsatolható oldalú tortaforma aljára (érdemes a forma aljába belevágni egy ív sütőpapírt), majd kezünkkel egyengessük el simára.
Kanalazzuk a krémsajtot egy tálba, üssük rá a tojásokat, tegyük hozzá a vaníliás cukrot, a keményítőt. Szórjuk rá a cukrot, és tegyük bele a tejfölt. Kézi habverővel jó alaposan dolgozzuk össze, majd kanalazzuk a felét a kekszmorzsával kibélelt formára. Simítsuk el a tetejét, majd tegyük rá a félbetört túró rudikat. Fedjük be a maradék sajtos krémmel, egyengessük el a felületét simára, majd forró sütőben 150 fokon körülbelül 40-45 percig süssük. Szerintem nem elég a 150 fok, 170 biztosan kell.
Ha elkészült hagyjuk kihűlni, utána vágjuk cikkekre, friss mentaággal dekorálhatjuk.

KépKép

KépKép
 
 


Citromos túrótorta

Hozzávalók

Tésztához:
20 dkg teavaj
2 cs Zabfalatok keksz (teljes kiőrlésű, natúr)
2-3 kanál baracklekvár

Töltelékhez:
2 db citrom leve és a reszelt héja
15 dkg porcukor
2,5 dl tejszín
40 dkg sovány túró
1 cs zselatin fix

Elkészítés

A Zabfalatokat aprítóban összetörtem. A felolvasztott vajat hozzáadtam a morzsához és összekevertem. A masszát elosztottam egy kapcsos tortaforma alján úgy, hogy pereme is legyen.
2 órára betettem a hűtőszekrénybe.

A túrót villával áttörjük, hozzáadjuk a porcukrot, a reszelt citrom héját és a citrom levét.
A tejszínt felverjük és belekeverjük a Zselatin fixet. A felvert tejszínt beleforgatjuk a túrós masszába. Alaposan kikeverjük és a krémet elosztjuk a kihűlt tésztán.
Majd a tortát még 2 órára visszatesszük a hűtőszekrénybe.
A túrótortát kivesszük a formából, majd feldíszítjük.

Az eredeti recepten kissé módosítottam. Pofonegyszerű és nagyon finom, nem savanyú. Nem lehet sokáig eltartani (ha marad) mert a túró levet ereszt.

Eredeti recept itt:
http://www.nosalty.hu/citromos_turotorta_recept_1886

Bernadett

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
alcatraz
Carlow
 
 

 
 

Bounty torta:


A tészta egy félig tojásos, félig vizes piskóta. 4 tojás sárgáját 25 dkg (én kb ennek felét tettem bele, vagy egy kicsit többet) cukorral habosra keverek, és apránként hozzáadok 1 dl hideg vizet. Amikor jó habos, hozzákeverek 15 dkg lisztet, amit egy csomag sütőporral és 4 dkg kakaóporral összekevertem előtte. Mikor már jó egynemű, óvatosan hozzákeverem a négy tojás keményre felvert fehérjéjét, és beleöntöm a tortaformába. Csak az alját szabad kivajazni-lisztezni, így egyforma magas lesz mindenhol. 165 fokon kell sütni 35 percig, mikor kész (tűpróba is kell! a biztonság kedvéért), a picit kinyitott sütőben kell pihentetni olyan 10 percig, így nem esik annyira össze.
Míg sül, megcsinálom a kétféle krémet.
A kókuszkrémhez 5 dl tejszínt habosra keverek két tasak habfixálóval (a habfixáló csomagolásán lévő leírás szerint). Elvileg kell bele 3-4 kanál porcukor, én csak épp egy kicsit tettem, vagy annyit sem, nem emlékszem pontosan. Mikor már szép habos, akkor 20 dkg kókuszreszeléket keverek bele, kész.
A csokis krémhez egy házi csokipudingot készítek. 10 kanál cukrot (szokás szerint kevesebbet tettem bele), három kanál lisztet (ebből viszont időközben többet, mert nem akart besűrűsödni, pontosabban keményítőt tettem hozzá) és négy kanál kakaóport kevés tejjel simára kevertem, majd hozzáöntöttem még tejet, összesen fél liternyit. Így főztem meg pudingnak. Ha túl sűrű lett volna, tettem volna hozzá kevés vajat, de ponthogy nem akart besűrűsödni, épp jó lett.

Mikor minden kihűlt, három szeletbe vágtam a tortát. Az alsó szintre került egy adag puding krém, a másodikra kókuszkrém, a tetejére pedig kókusz, és arra a maradék puding (szépen lefolyott a torta szélén... az egész konyha tiszta puding lett... :))) ). Megszórtam szépen kókusszal is

Észrevétel:Én nem tettem bele annyi kókuszt a krémbe,csokis krém helyett sima csokipudingot csináltam.A torta szélét a kókuszkrémmel kentem meg.
Tényleg egy kókuszos csoda!

Nusi
KépKépKép
 
 


Juj, de rég volt. :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: