Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Most 8 hónapos a kisfiam. Nagyon élvezem a babázást és szeretnék újra várandós lenni. Lelkileg kész vagyok rá de testileg nem tudom. Szeretném ha minél kevesebb korkülönbség lenne köztük. Az orvosom fél éves kontrollon azt mondta,hogy beszéljünk róla ősszel,szerintem túl óvatos. Vagy lehet,hogy nem is,nem tudom. A neten is olvasgattam de nem lettem okosabb. Van, hogy kivárja a 2-3 évet valaki és mégsem tud simán szülni illetve valamilyen komplikáció merül fel, és van,hogy 15 hónappal császár után simán szül valaki. Mármint természetes úton. Nem találtam itt a fórumon sem erről beszélgetést ezért gondoltam nyitok egy témát hátha okosabb leszek!:-)))
 
 


Szia!

Én is császár után tervezek majd szülni.
Szerintem nem árt az orvosoddal pontosabban tisztázni, mennyi idő teljen el a két szülés, a két teherbeesés között, mert a kórházaknak elég eltérő lehet a protokollja a császár utáni hüvelyi szülésekre vonatkozóan. Sőt, az egyes kórházakban még az egyes orvosok szemlélete sem feltétlenül egyezik meg a kérdésben.

Van olyan kórház, ahol egyáltalán nem engedik meg. A legkisebb időkülönbség, amiről hivatalosan tudok, az 18 hónap, vagyis másfél év a két szülés között, de ilyen kevés helyen van. Persze én is hallottam már olyat, hogy az orvos annyira támogatta a hüvelyi szülést, hogy kisebb korkülönbség esetén is engedte. 2 év különbséggel viszont már több helyen is vállalják, tudtommal ez az általános.

Sok sikert neked!

Hol készülsz szülni egyébként?
Vendég
 


Szia laguna!

Igen,én is a 18 hónapot gondoltam a minimumnak de csak most tudatosult bennem,hogy Te is leírtad. Tegnap volt 8 hónapos a kicsi fiam szóval a jövő hónaptól akár jöhetne is.:-)))Van egy nagy fiam is ő most 8 éves.Sosem gondoltam egyébként ,hogy vágyom majd egy harmadikra, még a másodikat is nagyon meggondoltam. Teljesen megváltozott az életem a kicsi születésével és vele én is,de ez egy hosszú történet. Még azt sem mondanám egyébként,hogy azért szeretnék harmadikat ,hogy hátha kislány lesz.Mondjuk tudom,hogy az lesz.:-))) De másodikra fiút akartam. A János kórházba szültem és szülnék ismét Lintner tanár úrnál. Szeretnék természetes úton szülni de nem mindenáron azért. Ha császár akkor császár,az a lényeg,hogy mindketten jól legyünk. Megbízom az orvosomba maximálisan. Neked hány éves a gyereked v gyerekeid? Hol szültél és hol szülnél?
 
 

 
 

Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
 
 


Sziasztok Henó és Laguna!

Én is szeretnék második babát, konzultáltam az orvosommal mivel én is császárral szültem. Azt mondta hogy ősszel-nyár végén terhes lehetek ismét.

És nem szülhetek simán csak ismét császárral. Szülésem után velem egyszobában volt egy anyuka aki az elsőt császárral szülte a másodikat simán és vérzett nem tudták neki elállítani újra felkellett nyitni és kiderűlt hogy szétrepedt az előző gyerek után maradt seb. Na én ezért semmikép nem szülnék simán.

Egyébként szerintem is ahány kórház és orvos annyi vélemény.
Örülök ha segíthettem a kérdésben.

További szép napot!
Vendég
 


Tényleg kórház és orvos válogatja, hogy kinek mikortól van esélye normál szülésre császár után, ha egyáltalán esélyt adnak. Van ahol automatikus császár követi a császárt.
Az sem mindegy milyen öltéssel varrták össze a metszést. Külföldön sok országban fel sem merült, hogy miért is követné császár az első császárt. Volt olyan aki hazai császár után külföldön szült és nem értették amikor említette, hogy előzőleg császár volt, hogy mi köze ennek az akkori terhességéhez.
Sajnos nekem is császárral lett meg a babám októberben, pedig nagyon természetes szülésre készültem. Nagyon szeretném, ha még megadatik, hogy terhes leszek a második babát már természetes úton megszülni, ezért utána olvasgattam a neten. Valóban szerencsés minél több időnek eltelnie a két terhesség között, de az ember nem lesz fiatalabb és én is már 34 évesen vállaltam be az első babát. Azt tudom, hogy pl lehet nézetni heggvastagságot UH-n és nem baj, ha kisebb súlyú a második baba és a mama is kevesebbet szed fel.
Nekem a nődokim 2 évet javasolt a két baba között és azt mondta utána szülhetek természetes úton, ha minden jól megy persze.
Nálam még tetézte a dolgot, hogy nem tudtak epidurállal érzésteleníteni, ezért altattak. Egy csomó ideig nem is találkozhattam a babámmal és először megszoptatni is csak másnap délután volt lehetőségem. Az anyatejcsi is csak az 5-dik napon indult meg már itthon, addig a babám éhezett, de ha pótlást adok neki akkor ma valószínű nem lenne anyatejes.
Egyébként a SOTE II-n szültem ahol a császármetszés arány 50%!!!
Ma is lelkiismeret furdalásom van mert nem lehettem a babámmal a kezdetek kezdetén. :cry:
Bár az orvosom bevállalná a hüvelyi szülést a császár után, a kórház miatt mégis gondolkodok azon, hogy orvost váltok, mert máshol talán több esélyem lenne természetes úton szülni.
Esetleg, ha addig nagyon felvinné az Isten a dolgomat, akkor magánkórházat keresnék ahol császár után is lehetőségem van a babával lenni és a párom esetleg segíthetne amíg én gyenge vagyok. A mostani kórházakban az is gáz, hogy az újszülött babát még az apának sincs joga magánál tartani. Nálunk is bár a páromnak odaadták egy kicsit bepólyázva, de mellkasra tételről szó sem volt és utána vitték az újszülött osztályra és már csak üvegen keresztül láthatta utána. Tehát a babámat több mint 24 órán keresztül senki nem ölelte magához, bár nekem kihozták este felé, de még annyira kába voltam az altatótól, hogy csak arra koncentráltam, hogy meg tudjam tartani és ne aludjak el miközben fogom. Szoptatásról szó sem volt, meg sem tudtam mozdulni még oldalra sem és olyan sem volt aki segített volna. :(
A fentiek miatt szeretném a következő babát természetes úton.

Szilvi
KépKép
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok! Jó régen jártam erre. Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Időközben kismami lettem.:-) 13.hetemet aposom. 22 hónap lesz a két kicsi között.Úgy döntöttem nem agyalom túl ezt a császár dolgot.Megbízom az orvosomban és majd ő eldönti,h mi lesz. Persze reménykedem a természetes szülésben de a lényeg,h jól legyünk mindketten. Azért mindenképp megírom,h mi lett a vége pár hónap múlva! :-)

Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok!
Csak bátorításképpen: 1.és 2.gyermekem között 14hónap van, a 2.és 3. között 19hónap lesz. Ha a dokid megengedi, akkor annak oka van. Az első kettő császár volt, és a 3.is az lesz.
Mindenkinek sok sikert,
M.

 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron