Új privát üzeneted érkezett!

Lányok! Álmos nagyon izzad és apró piros pöttyei vannak. Már a könyökhajlatában is. Be kéne kennem valamivel? Vagy púderoznom?
deni78
Budapest
 
 


Melegkiütés valszeg. Szerintem egy kis púder elég.

C
 
 


Claire, kösziii
deni78
Budapest
 
 

 
 

Claire, nálatok volt láz fogzásnál?? Álmos tegnap este óta lázas, viszont nem nyűgös...... Vagy szerinted mi lehet? Mindjárt visszük pancsizni (hűtőfürdő).
deni78
Budapest
 
 


Lehet láz, de azért érdemes figyelni, nincs-e egyéb tünet, nehogy vmi betegséget "lenézzen" az ember, és fogzásnak titulálja!

Claire
 
 


Na, ma el is mentünk inkább a doktornénihez....minden este, reggel 39fölött volt a láza Álmosnak. Kiderült,h. a torka is piros, ma már nyüfögős is volt. Annyira sajnáltam szegénykémet.........

A kiütésekre a drnéni is azt mondta,h. a melegtől.

Zsuzskó már nem jár erre? :shock:

Claire...most akkor használjunk mindenből külön-külön (értem:kanál-etetésnél, itatásnál ivópohár..)? Vagy úgyis elkapják egymástól? vagy ha eddig nem akkor úgysem?
Éjjel bemenjek megnézni, hogy magas e a láza, vagy hagyjam aludni? Mert ha bemegyek felébrednek. De ha néznem kéne, akkor nem érdekel....Szerinted?
Köszi :)
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok!

Már rég nem jelentkeztem, de mindig vissza olvasom, hogy kivel mi történt. Mi jól vagyunk, majd jelentkezem hosszabban is.

Csak gyorsan annyit szeretnék mondani, hogy van a Facebookon egy csoport, ahová lehet csatlakozni. Én is sok ismerőst megtaláltam, akik más szobában feküdtek.
A csoport neve:

I.sz.nőgy.klin.terhesosztály (volt) lakói 1.emelet

Gondolom nem mindenki a Sote-n szült, de lehet hogy Zsuzskó, Deni benneteket érdekel?
rreksa
Pilismarót
 
 


rreksa, én már töröltem magam a facebook-ról.

Zsuzskó, sziasztooook !!! :) Ehh, de szépek vagytok!!!!
Sajnos még nem gyógyult meg Álmos, de már legalább este nem volt 39 fokos láza. Alszik rendesen, viszont ma már elkezdett köhögni :( . Nem hiába kerültük eddig a klímás helyeket...5 percre mentünk be a skálába (kispesti)..és tessék! Tuti emiatt beteg most :( . A hüe fejemmel...gondolhattam volna,h. nem épp egy olyan helyre kellene vinnem, ahol tuti évek óta nem takarították a klímát.

Probiotikumról kérdeznék Tőletek : Melyik ér valamit? Megvettük a Pro Kidet, de úgy döntöttünk,h. csak az antibio.után adagoljuk......vagy már most adjuk? De az antibiotikum elpusztítja az összes baktériumot, amit beadunk neki, azt is, nem? Vagy javítana a hasmenésén esetleg? (napi 5*).
Szóval így jártunk....
Zsuzskó, és a pocakmanó? Hogy viselkedik? :)

Kép
deni78
Budapest
 
 


Sajnálom :(
Álmos már nem lázas, kiütések jöttek az egész testén...na, utánanéztem a neten, ez a "3 napos láz" tipikus tünetei piros torokkal együtt. Hm, mi meg antibiotikumot kaptunk. Erről ennyit.
Remélem Gyurkánál is "csak" ennyiről lesz szó. Bár ismerős anyukák is panaszkodtak, hogy beteg mindegyik gyerkőc, állítólag egymásnak adják közösségben a gyerekek ezt a vírust (náluk már nem a 3 napos lázról van szó, az csak egyszer van kicsi korban, ezt is csak a neten olvastam).
Szóval jobbulást Gyurkának is!
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok!
Bocs, nyaraltunk egy kicsit anyósomék nyaralójában!
Láz: én szoktam éjjel is nézni, ha nagyon alszanak, akkor a csipogós homlok lázmérőre sem ébrednek fel :shock: .

Probigyó: a kicsiknek most bonolact pro-kidet adtam, ha kellett, antibigyóhoz mindig kell, és nem utólag, hanem akkor, de nem egyszerre a gyógyival. Pl reggel-este antibigyó, akkor délben probio!

közös cuccok: amikor csak egyik volt beteg, én is mindig megpróbáltam, aztán a cumit meg egymás szájából kapkodták ki :roll:.....
ezzel együtt, volt olyan, hogy elkapták egymástól, és volt olyan, h nem :shock: nyilván egyéni fogékonyság kérdése is.

5napja nem olvastam a leveleimet, szóval most rohanok, mindenkinek jobbulást, és holnapra szép vasárnapot4
Ja, De ni, a kép zseniális!!! nagyon tetszik!

Zsuzskó! Nagyon hamar jött a 2. bébi, ne csodáld, h még nem álltál vissza, de majd utána, most fontos, h mindannyian jól legyetek!!!! a verseny sportot majd megvitathatjuk, én verseny sport párti vagyok, de nem élsport párti :wink:

Claire
 
 


bocs Zsuzskó, nem is másodiuk, és az előző sem volt "sima" terhesség, úgyhogy nyugi!!! :)
 
 


Múltkor szó volt itt a gyerekek zenéléséről, sportolásáról. az alábbi linken a nagy fiamék zenei tábor végén adott koncert darabja látható, Ha szemből nézed, Ábel jobbról az első, kcsit bekötött csuklóval! Én nagyon örülök, h ezt élvezik, és nem "plázáznak", pedig uo idétlen kamaszok ám, mint a többi4

http://www.youtube.com/watch?v=hKQokOSwSGw

Claire
 
 


Nagyon ügyeeeeeeees!!!! :) Tetszett nagyon! (igaz, a dob nem annyira :lol: ) Milyen hangszernek nevezik ezeket a "nagy xilofonokat" ? :
deni78
Budapest
 
 


Köszi!
Ez amin játszott xylorymba volt, de szoktak marinbán, meg vibrafonon, meg xilofonon is, szóval majdnem mindenen, amit üti lehet :lol: !(kivéve tesók, hahaha)

Claire
 
 


Merre találtatok rá ilyen hangszertanárokra? :) Nagyon vagány! Tetszik,h. nem a megszokott hangszer...

Fonyód helyett Bföldvár lesz az uticél :) Véééégre....
deni78
Budapest
 
 


Hát a fiam egy különc, és kijelentette, h ő bizony dobolni akar, ami úgy fut, h ütő hangszerek! És fel is vették. Teljesen normál kerületi zeneiskola, ütő tanszak!

Hurrá! Mikor mentek?
C
 
 


július 27 :)
deni78
Budapest
 
 


Remélem jó lesz!
Mi most hétfőn megyünk a Tiszatóhoz!
:D
 
 


Az időtök biztos jó lesz :) Jó Tisza tavazást! :)
deni78
Budapest
 
 


Köszi, nektek is szép nyarat, pihenéssel, hűsöléssel!

claire
 
 


Sziasztok !
Hogy telik a nyaratok?
Viharokat hogy bírják a fiókák?
Nálunk a tegnapit átaludták (én majd bekakiltam, úgy megijedtem némelyik dörgésnél), de napközben meg nyüfi ezerrel.
Várjuk már a hónap végét, hogy mehessünk Balcsira.
Ki merre jár?
Szerencsére hüvösek az éjszakák :) .......
deni78
Budapest
 
 


Tegnap jöttünk meg Tiszafüredről, jól sikerült, ott nem volt nagy vihar, csak néhány eső. Jó volt, mert strandolni is tudtunk, de azért volt kedvünk elmenni ide-oda! Szúnyog lehetett volna kevesebb, de amúgy bárkinek ajánlom családi nyaralásra, a víz fini, a környéken jó programok, stb!
Hova mentek Balcsira? C
 
 


Jaj végre :) ! Már azt hittem,h.mindenki eltűnt örökreee :cry: :)
Claire, örülök,h.ilyen jól sikerült a nyaralásotok. Balatonföldvárra megyünk, apartmanba.

Zsuzskó! Juuuj, hát ez kész őrület...annyira előttem volt Gyurka,h.csak na...pedig nem is ismerem :D . De sajnos a fiúk is művelnek dolgokat.........szintén zenész :D . Bár ők rugdosódnak már elég régóta a pelenkázón, de mivel egyre erősebbek, ezért már nem engedem nekik.....
Tanácsokat én is szívesen olvasnék :)
Szerencsére fogcsikorgatást nem ismerjük még csak hírből sem....A NEM-et nem fogadják el........nagyon kitartónak kell lenni, azt már észrevettük. De tényleg megáll az ember esze...mondom :"nem szabad"..erre megint, és újra és újra és megintújra........... :D de aztán a végén, mivel a kezére rácsapunk (ezt játéknak veszi, vagy mi a szösz?!) elege lesz és el kezd hisztizni. Vagy nekünk kell elvinni őket onnan (pl.kábelt tépik, hiába "dugtam el" minden mögé). Egyszóval , Zsuzskó, nekem nincs ötletem. A büntihelyes dolgot mi is be fogjuk vezetni, amint megértik. Kicsi a lakás, de akkor is.
Ja! Ez a direkt dolog tényleg kiakasztó...nem is értem,h. hogy került beléjük ez a dolog :D (biztos azok a fránya dns-ek :D ).
Dani baba hogy van? Te AMÚGY hogy bírod? :)
deni78
Budapest
 
 


Jaaaaaj, szegény Gyurka (szegény Te)...reméljük hamar elfelejti (és nem kell végül tetanusz).
Örülök,h.Dani baba jól van :) és már ekkora!!!!

Mi megjöttünk Balatonról, nagyon jól éreztük magunkat, hát még a fiókák (a víz nagyon kicsi volt, úgyhogy lehetett benne "mászkálni" meg ilyenek :D ). Mindenkinek csak ajánlani tudom Földvárt, szinte mindenkinél volt gyerek a parton :), minden jól ki van építve stb.stb.
Szerdán megyünk ismét Anyumékhoz, mert nem bírjuk ezt a kutya meleget. Földváron annyira jó volt,h.hüvös volt a ház, a fiúk aludtak éjjel, mint a bunda :D 11-12 órákat minden mukk nélkül :) .

Többiek merre járnak ? 8)
deni78
Budapest
 
 


sziasztok! Jajj, ez a nyuszi kaland :( ! Kisebb fickóra és mamájára is vigyázz ebben a melegben, ne csinálj semmit, amit nem muszáj és nem esik jól!!!

Deni, örülök, h jól sikerült a nyaralás! :D

Mi jól vagyunk, köszi, tegnap voltak 2 évesek a Kicsik! :D Ünnep folyam....

Claire
 
 


Boldog szülinapot Nekik!!!! :)
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok, Ikresek!

Balázsné vagyok a 2011-es topikból, segítséget szeretnék kérni egy kérdőív összeállításához. A szakdolgozatom címe ikrek gondozása, nevelése. Csecsemő és kisgyermek nevelő szak. A dolgozatot az első évre építem, mivel nálunk így aktuális.
Bármilyen ötletért, javaslatért hálás lennék, ezért kérlek benneteket, ha van időtök és kedvetek vegyetek részt a kérdőív összeállításában és kitöltésében.

A dolgozat vázlata:
BEVEZETŐ 3
1. IKREK BIOLÓGIAI SZEMPONTBÓL 4
1.1. Öröklődés, genetikai háttér 4
1.2. Ikerterhesség, veszélyeztetettség, császármetszés 5
2. IKREK A CSALÁDBAN 6
2.1. Kezdeti nehézségek, a koraszülött csecsemők gondozása 6
2.2. Első év, az ikerhelyzet sajátosságai 6
2.3. Ikernyelv, az ikrek intelligenciája 7
2.4. Kapcsolatok a családban 7
3. KÉRDŐÍV ÉS ELEMZÉSE 7
BEFEJEZÉS 9
FELHASZNÁLT IRODALOM 10
MELLÉKLET 11


A kérdőív vázlata:

IKREK NEVE: Balázs Róbert, Balázs Norbert
IKREK ÉLETKORA: 14 hónap



1. Volt-e a családban korábban ikerszületés?
2. Hányadik héten derült ki az iker terhesség?
3. Volt-e komplikáció a terhesség alatt?
4. Hányadik terhesség volt az ikerterhesség?
5. Természetesen vagy mesterségesen fogantak az ikrek?
6. Mennyi korházi kezelésre volt szükség a terhesség alatt?
7. Hányadik héten születtek meg az ikrek?
8. Természetesen vagy császármetszéssel születtek az ikrek?
9. Egypetéjű vagy kétpetéjű gyerekek születtek?
10. Egyneműek vagy különböző nemű ikrek születtek?
11. Egyforma súllyal születtek az ikrek?
12. Voltak-e inkubátorban az ikrek?
13. Hány napot töltöttek korházban a szülés után?
14. Szoptak-e, és meddig szoptak az ikrek?
15. Egyszerre vagy külön szoptak az ikrek?
16. Külön vagy együtt aludtak az ikrek?
17. Egyformán viselkedtek az ikrek?
18. Egyformán gyarapodtak az ikrek?
19. Egyformán fejlődött a mozgásuk az ikreknek?
20. A nagyobb testvér hogyan fogadta az ikreket?
21. Az édesapa mennyire vett részt az ikrek gondozásában?
22. Ki segített az ikrek gondozásában?
23. Speciális fejlesztésre, gondozásra volt-e szükség?

E-mail címem: balazs.robertne@freemail.hu
balazsne
Ömböly
 
 


Sziasztok!

Hogy s mint?
Zsuzskó, meggyógyult Gyurka ujja?( Nyuszi hogy van?)
Pocaklakó?

Meséljetek, ha van időtök, nálunk most múlt el a 3 napos láz Zoltánál, de kevesebbet eszik :/ azóta is...lehet mégis doki lesz a vége.
Holnap veszünk tesós babakocsit, nekem úgy jobb lesz...remélem.
Hú, Claire, biztos ezerrel készültök a sulira...de gondolom már megvan a stratégia hozzá :)

Meleg van, vagyis k.meleg van....igaz, nyár van...de akkoris (csak margóra..) :D
Kép
Kép
deni78
Budapest
 
 


Deni!
nem készülünk még a sulira, megy a nyár, a táborozás ezerrel :wink:
kéne majd, de majd csak belerázódunk így is :(

Vettetek tesó kocsit? Lányok! Unokatesóm ismerősei eladnának egy szuper állapotút, állítólag 40e az irányár, akit érdekel, küldjön egy pü-t, akkor nyomra vezetem! :lol:
Nekünk is van tesókocsink, még a második gyerkőnél szereztük be, 2 éves volta a nagy akkor. Szóval a mienk lestrapált, de nagyon jól kihazsnáljuk! hozzáteszem a másik ikreknél volt egymás melletti iker kocsink, de kevésbé tudtuk kihasználni!

Deni, a srácok nagyon helyesek! Enyémek is így dúlnak az etetőszékben :lol: !

Zsuzskó! ne parázz, minden oltással lehet gáz, de alapból nem , és általában nem az, enyémek elég jól viselték!

Nyuszi :( barátnőmék is hasonlóan fognak járni, képzeld, 7.éves a nyúl!!! A kisfia 4, tehát amióta az eszét tudja, ott a nyúl, úgy kezeli, mint a sajátját :cry: !

Pocaklakóra vigyázz ebben a melegben! hogy bírod?

claire
 
 


Sziasztok!

Jó régen adtam hírt magunkról, de titeket folyamatosan olvastalak.

Lassan vége a nyárnak, nagyon sokat voltunk pancsolni, Olivér nagyon élvezi. Még tervezünk egy veszprémi állatkerti kiruccanást, csak arra várunk, hogy ne legyen annyira meleg.
Olivért nem viselte meg a 15 hós oltás, se láz, se nyűgösség, se étvágytalanság, se semmi, amikkel ilyenkor riogatni szokták az anyukákat. Bezzeg a 18 hóstól belázasodott, ez volt az első eset, de szerintem a foga is rátett, a kettő együtt okozta a lázat. A fogaival sokat küzdünk, még csak 10 van, és nagyon megszenvedi őket. A kis örlőknél hőemelkedése is volt, és még két kis örlő visszavan.
Zsuzska, nagyon szép a pocid már és ügyes Dani baba. Csak így tovább nektek.
Deni nagyon szép nagyok a fiúk.

Lányok, kinek milyen autósülése van? A jelenlegit le szeretnénk cserélni egy 9-36-os kategóriájúra. Több márkát megnéztem élőben és neten is, de nem tudok dönteni. Jelenleg kettő van még versenyben: Baby design és a Giraffe club. Valakinek valamelyikkel kapcsolatban tapasztalata?

Kép

Kép
 
 


És akkor pár kép :)

Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Mekkora már Olivér!!!!..és milyen aranyos, helyes :)
Nekünk nincs autónk, még babahordozónk van, ikres apuka szokott bennünket fuvarozni, ha kell, úgyhogy nem lesz rá szükségünk (remélem).
deni78
Budapest
 
 


Lányok, tényleg rosszul csinálom? Nem adtam még a fiúknak dinnyét (allergizáló nagyon, vagy mégsem?), nem adtam még "igazi"szilvát, nem eszik még "egyedül" a darabos kaját, velem sem("külsös" emberkék csodálkoznak ilyeneken..tudom....nem is érdekel annyira, de azért érdekelne,h.Ti mit gondoltok)...a hajdinát megfőzve egyenesen kiöklendezi Zolta, pedig összeturmixolom, már amennyire azt lehet, viszont a vett üveges bébikajával meg semmi baja, ami nagyon darabos......kicsit kiakadok már,h. ő nem eszi meg, azt, amit én csinálok, Álmos mindenevő :) , öröm etetni.
Anyukám mondta,h.nehogy ne adjak darabosat, mert aztán nem fognak tudni rágni......... :D áááááááá, mondom "Anyukám! A kölesgolyót nem rágni kell?!?!?!?...szóval már még Ő is.....
Ja, reggeli még mindig tápszer, vacsora szintén.
.....arról nem is beszélek,h. "NEM ETTEK MÉG CSOKIT?!?!?!" neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem! :DDDD
Hát lesz idő, amikor majd úgyis kérik..........Erre tudjátok mit mondtak? :D Ha nem tudja mi az, akkor nem fogja kérni :D haha.....bár így lenne..... Vagy nem? :)))) Egyenek túró rudit? Vagy mit? Azzal változatosabb lesz az étrendjük? Délután mindig tejpépet esznek...egyenek helyette cukros túró rudit? Tényleg nem jó így?
Köszi előre is,h. tanácsoltok bármit is..... :) Kép
deni78
Budapest
 
 


húú, most olvastam,h. lehet, amiért most nem kap, akkor majd később, ha már megkósolta csak azt akar enni? Lehet,h.mégiscsak veszek túrórudit :D
Nálatok ez hogy működött, működik?
deni78
Budapest
 
 


Köszi Zsuszkó :D...hát ja, szegény Anyukád!!! :)))
De pl.ha megveszem a dinnyét, akkor darabokban adjam nekik,hogy majd elnyammogják, vagy pépesítsem azt is?
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok!
Na, túrórudi: szegény Zozókának letapadt a nyelőcsövén (gondolom) és hányt egyet..., Álmos megette. Nade....este nem volt álmos :D Ennyi cukortól? :o Nem sokat kaptak....
Dinnyét (görög) ma kóstolták..Zolta nyalogatta....kicsit harapott belőle, ennyi. Álmos megevett két kis darabot. :) Hát ez van....haladunk. Krumplidarabtól majdnem megfulladt (szintén Zolta), de olyat ütöttem a hátára kettőt, hogy kijött, huhhhh. Kicsit megvisel az ilyen mindig, pedig hát tudom,h. lesz még......vagy mégsem (inkább). :)
Felétek hogy telnek a napok?
deni78
Budapest
 
 


Zsuzskó, 15 hós oltást megkaptátok már?
deni78
Budapest
 
 


Zsuzskó, remélem minden rendben volt azután is...

Nálunk a helyzet: fiúk elindultak, Zozóka már mindig csak menne, de kb.2-3 méter után seggreülés van, de már föl is áll :))) Nagyon ügyes. Álmos is próbálkozik (gondolom húzza a tesó), 3-4 lépés már megvan.

Képzeljétek, most vettem észre,h. Zozónak már van hátul (fönt) két foga :D jaaaaaaaaaaj, Álmosnak meg csak egy....de akkoris! Mikor jöttek elő ezek a nagy fogak?
:shock:
Akkor ezek miatt voltak azok a hisztis esték lehet, nem a frontok miatt :D. Úgyhogy most már hátul is mossuk a fogakat :))).

Claire, suli hogy kezdődött? Jól vagytok?
deni78
Budapest
 
 


Sziasztok lanyok!

LEhet, hogy hiaba irok ide, ugy tunik, kihaltatok... :cry:

Azert irok, mert ma 2 evesek a babaim, (sajnos ezzel mar nem is babak...), es egyreszt nagyon szomoru vagyok (en nagyon nehezen viselem, hogy megnonek.... es hogy tudom, mar nem lesz tobb.... Huuuuuuuuuu, de irigylem Zsuzskot, es mindazotokat, akik meg tereztek...); masreszt buszke es boldog, hiszen akkor nagy boldogsag ez a ket kicsi angyal es ordogfioka egyben!!

Es azert irok Nektek, mert 2 eve olyan sok tamaszt adtatok Ti is. meg aztan utana is nagyon sok erot/boldogsagot meritettem Beloletek.

a 2010=es topicban kicsit reszletesebben leirtam, hogy vagyunk, ha valakit erdekel, itt most nem ismetlem; csak, hogy nagyon jol. csak persze remesen befogva - nem tudom, mas iker-aprosagok mellett hogy jut barmikor is gephez, pl...

es mindenkire nagyon szeretettel gondolok innen, es tovabbi jo nevelgetest!!

Zsuzsko, gratulalok, mert bar itt nem latom, hogy irtad volna a szuletest; a vonalzodon latom.....

most mar valoszinu, hogy nem fogunk talalkozni, amit nagyon sajnalok - nagyon szerettelek volna sokatokat eloben is megismerni... Na, mindegy, talan majd ha 5 evesek lesznek a babok....? ;-)

Sok-sok boldogsagot!!

zsebibabak
 


Jaaaaaaaaaaaaaj :D De jó,hogy benéztem!!!! TÉnyleg!! OTT A DANI BABA a vonalzón!!!! :D Zsuzskó!!!!!!!!!!! Szívből gratulálok!! Sok örömet, boldogságot és nagyon jó egészséget kívánok Nektek!!!! :)))) pusziiiiiiiii
Amúgy mi jól vagyunk, itt is gyors a növekedés, már másfél évesek a fiúk :(, de annyira édesek, na meg persze néha annyira rosszcsontok....és nagyo nehéz, de nagy boldogság Velük az élet :)))))))
Claire, jársz még erre? Ti hogy vagytok? Mi újság felétek????
deni78
Budapest
 
 


Kép
deni78
Budapest
 
 


BUÉK !!! :))))
Gyönyörüek a fiúúúúúúúúúk!!!!! Gyurka is mennyire változik! :)
Hát a kicsi Dani...cukorborsó :))))))
deni78
Budapest
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron