Új privát üzeneted érkezett!

Ma teszteltem pozitívat és úgy tűnik, hogy januárban bekopogtat a gólya. Várok minden kismamit, akik szintén 2012. januárban szülnek majd.
Kellemes csevegést és problémamentes babavárárst kívánok mindannyiunknak!

Kép

Kép
mirci09
 
 


Sziasztok!

Gyors közérdekű infó mindenkinek: mostantól lehetőség van ZÁRT TOPIKOK indítására a Babanet Társalgójában! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet a szerkeszto@babanet.hu a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!

Továbbá: még mindig van kommentelős nyereményjátékunk. Ha hozzászóltok a cikkekhez, jövő héten egy csodaszép memóriajátékot nyerhettek a Nami felajánlásával.

Kép

Meséljétek el, Ti milyen első Anyák Napjákra emlékeztek.

Vagy egészítsétek ki: mit vennétek fel feltétlen a játszótéri illemkódexbe?

És tegye fel a kezét, akinek a haja is hullani kezd, ha a rokonság rákezdi: Mikor jön a baba, vagy a kistestvér?

Szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Szia

Nekem még nem derült ki,hogy ebben a hónapban sikerült-e végre,de neked boldog babvárást kívánok!

Ha sikerült,akkor január 17 körül fogok szülni.
Ha nem,akkor próbálkozunk tovább.

Ezek szerint neked január elejére jön ki a szülés dátuma,igaz?

Üdv
pingi

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 

 
 

Január 10-re számoltam ki. Te mikor tesztelsz? Érzel valamit talán?

Kép

Kép
mirci09
 
 


Szia

Nem igazán érzek semmit egyenlőre,csak a reményt,hogy talán most sikerült.
Szivem szerint már tesztelgetnék (előző terhességemnél is hamar elkezdtem),de még azért ez korai lenne.

Nagyjából 6. DPO-nál tarthatok.

Igazából nem is akartam először írni,hiszen még nem tudok semmit...de már annyira szeretném,hogy nem bírtam megállni.

Te is (ha kb jól számolgatok) már a nemvárt előtt csináltál tesztet?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Nem, én 27-28-ra vártam, nekem rövid a ciklusom. 28-án teszteltem, holnap akarom megismételni. Egyelőre nem érzek nagyon semmit, remélem azért jó helyen van. :roll: :)
Szorítok neked! :wink:

Kép

Kép
mirci09
 
 


Sziasztok

Gratulálok mindenkinek!

Én még nem tudom biztosra,hogy lakik-e valaki a pocakomban,de van néhány egyértelmű jel.A napokban kell(ene) megjönnie,ha nem jelentkezik,akkor jövő héten veszek egy tesztet,dokihoz viszont csak a 8. hét környékén szeretnék menni.

Van már 2 nagyobb gyerkőcöm,és ő a 3.,igazán meglepi nekünk,nem mostanra terveztük,igyekszem szokni a gondolatot.
kobi
Kiskőrös
 
 


Sziasztok,

Most meg en is Pingi es Kobi taborat erositem, elvileg csutortoktol vasarnapig barmikor megjohetne.... majd meglatjuk.

Mirci, neked elore is nagy gratula! Csinaltal ujabb tesztet?

Igazsag szerint mi meg vartunk volna kb fel evet, de egy elszamolasbol kifolyolag sikerult a husveti hosszu hetvegevel szepen lefednunk a felidomet... :wink:

Barkinek barmilyen tunet? Nalam egy picit neheziti a helyzetet egy auto-immun betegseg, szoval az emelyges, picit magasabb testho szinte allando. Viszont ugy vettem eszre, hogy a mellem hamarabb duzzadt meg, mint ahogy az altalaban lenni szokott a mensi elott.

Nagy kalappal mindenkinek, jovo heten en is ismet jelentkezek, hogy mire jutottunk!!

Zsuzsi

Kép
zsuzsak
 
 


Sziasztok!

Én tegnap tudtam meg, hogy babát várok. :) Nagyon nagy öröm! :D És elvileg január 5-én jön a gólya! :)
Viszont még nem voltam nőgyógyásznál, mert csak május 26-ra kaptam időpontot.....
dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Szorítok mindannyiotoknak/mindannyiunknak.

zsuzsak:
Tegnap csináltam még egy tesztet, az is pozitív lett. Viszont ami kicsit aggaszt, hogy az első erősebb csík volt. Az vígasztal kicsit, hogy nem egyforma márkájú tesztek voltak. Várok még pár napot és az első típusból ellövök még egyet.

Kevés tünetem van. Néha bizseregnek a melleim, néha elkap egy kóbor émelygés és néha egy egy kis hasszurka. Egyik sem erős, ha nem figyelném ennyire magam, talán fel sem tünne. :roll: :)

dobibea
Én is 2 hét múlva szándékozom menni a dokihoz, addig úgysem lát semmit.

kobi:
Mekkorák a gyerekeid?
mirci09
 
 


Zsuzsak
Akkor izgulunk együtt a jövő hétig :wink: Nekem egyelőre a hasam a legegyértelműbb tünet.Szurkál,feszeget,olyan "mindjárt megjön" érzés és estére tök nagy lesz,gondolom kiemelkedik a méhem.

Dobibea
Gratulálok!

Mirci
3 évesek :wink:

Kép
kobi
Kiskőrös
 
 


Sziasztok!

Gratulálok nektek!
Én tegnap teszteltem pozitívat, az első clostylbegites hónap után, szeretnék hozzátok csatlakozni.
Január 13-ra esik a szülésem időpontja.
Tünetek: hasszurka, cici fáj.

Kép

Edina
edied78
 
 


kobi:
Ja hogy ikrek! :D :D De jó. :) Azért szerintem nem fog soká tartani, hogy megbarátkozz a három gyerek gondolattal. :wink:

edied78:
Gratulálok. Akkor ez gyorsan ment. :) Jó, hogy jöttél. :)
mirci09
 
 


Szia Mirci!

Igen gyorsan sikerült de remélem velünk is marad!

Kép

Edina
edied78
 
 


Igen, a nagy öröm után jön a 9 hónapos aggódás. Amíg nem érzem, hogy mozog, addig meg különösen. 8)
mirci09
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, épp egy hete, hogy kétcsíkos lett a tesztem. Egyelőre még csak csendben, de nagyon örülünk neki!

Mikor mentek orvoshoz? én a 7-8. hét környékére tervezem.

dobibea: ha minden igaz, január 5-re várjuk mi is a gólyát ;)

Mindenkinek drukkolok, aki még várja a csíkokat, akinek pedig már sikerült, azoknak szép pocakosodást! ;)
Vendég
 


Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek!

Amy1106: de jóóóó! :D

Sajnos nekem tavaly novemberben 11 hetesen felszívódott a babám. :( Most végre összejött, nagyon izgulok, hogy ne legyen vele semmi!!!! Még nem is tudok nagyon örülni addig, amíg nem látom, hogy minden rendben van. Persze örülök, csak akkor leszek már nagyon boldog, ha már a 12. héten túl vagyunk.

Az elsővel én már 6 hetesen elmentem dokihoz, csak 1 pontot lehetett látni, de már az is jó érzés volt. Most a 8. héten megyünk, de már nagyon kíváncsi vagyok. :)

Valaki fog szülni a Róbert klinikán?

Nekem tünetek: 1 napig nagyon hányingerem volt, de azóta sem. Tegnap kezdett el fájni a mellem. A hasam pedig puffad. Sajnos hamar le fogok majd bukni, mert az elsőnél is a 2. hónapban már akkora hasam volt, mint aki 4 hónapos terhes! :DD Max azt mondom majd, hogy sokat ettem. ;)
dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


amy1106:
Gratulálok azért. :) Én is egy hete teszteltem. Pont tegnap jelentkeztem be a dokihmhoz május 17-re. Akkor leszek 6+2, remélem hallunk/látunk szívhangot.

dobibea:
Sajnálom a vetélést, én is túl vagyok már egy ilyenen. :( Olyan nehéz ilyenkor kivárni, hogy megmozduljon vagy legalább a 12. hetet.
Puffadás: majd azt mondod, hogy gyomorrontásod van. :D :D A hízás sem rossz amúgy. :D :D :D
mirci09
 
 


mirci: köszi ;) én 23-ra kaptam időpontot, akkor leszek 7+4 Sajnálom, hogy rossz élményed volt, de ne izgulj, most minden rendben megy majd! Nagyon drukkolok!

dobibea: nincs is jobb annál, mint amikor begurul az ember lánya a karácsonyfa alá :D Van már időpontod? Én épp most kértem, máj. 23-án megyek. Te se izgulj, bár megértem, hogy aggódsz, de minden jó lesz, meglátod! ;)

én igazság szerint még nem mondtam el a családnak, persze a férjem, anyukám és a nővérem tudják, de még titok! Amíg nincs szívhang, addig csak halkan örülünk.
Tünetekről meg csak annyit, hogy a mensiszerű hasfájást leszámítva mást még nem igen tapasztalok.
Vendég
 


Mirci: igen, nehéz időszak, és nem is merem senkinek sem elmondani, hogy ismét babát várok. Bár van 1 kolléganőm (barátnőm), aki rájött, de ő mondta, hogy addig nem gratulál, amíg hivatalosan nem jelentem be. :)

Amy1106: van, május 26-án megyek nődokihoz. Még elég messze van ez az időpont, kicsit türelmetlen is vagyok, de próbálok addig is vigyázni magamra.

Még a kiskutyámat is le kell szoktatnom, hogy ne ugráljon a hasamra.

Én még a szüleimnek nem mondtam el, tanulva az előzőekből. Csak akkor akarom bejelenteni, ha már tényleg túl vagyok az első trimeszteren. Bár ezt elég nehéz betartani. :)
dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Én sem akartam elmondani senkinek. Amikor a fiammal lettem terhes, akkor 7. hétig apukának sem mondtam. Most elkövettem azt a hibát, hogy azonnal megmutattam a tesztet. :D Már mindenki tudja. :roll: :D 8)
mirci09
 
 


Sziasztok

Hű de sokan lettünk. Nem győztem olvasni.

Mindenkinek halkan gratulálok!

Nálam még mindig semmi,ma reggel is - teszteltem.
Mondjuk,ha sikerült,ez még akkor is bőven lehet korai,hiszen jövő hét közepére nem várom.

A hangulatom ingadozik rendesen,mint mensi előtt is szokott,most épp rossz passzban vagyok. Így egy kicsit vissza is vonulok,mert félek hogy nagyon "megszokok" itt nálatok,és utána majd fájó szívvel kell búcsút vennem,ha nem jön össze ebben a hónapban.

Vigyázzatok magatokra!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


:) Jajj, szívem szerint én is elmondanám mindenkinek, de félek, hogy ismét elveszítem a babám és megint mindenki csak sajnálni fog. De egyébként most az az érzésem, hogy januárban már boldog anyuka leszek! :)
dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


én is szívesen világgá kürtölném ;) de azért türelmes vagyok... valahol..legbelül.. :lol:
épp készülődünk az óvodai beiratkozásra, el sem hiszem... annyi minden történt az elmúlt egy hét alatt, hogy néha csak megállok, kb. ilyesmi tekintettel: :shock:
:lol:
Mirci, hány éves a fiad?
Vendég
 


dobibea:
Pozitívan kell hozzáállnunk...minden rendben lesz. :wink: Jó...azért nekem sem megy mindig így, tegnapelőtt például már lemondtam róla. Ma megint csináltam tesztet és erősebb a tesztcsík, mint a kontroll. Ma ezért vagyok ennyire pozitív. :D :D

amy:
Kínlódtam egy kicsit a vonalzókkal, pedig már nem először csináltam. :D :D Júliusban lesz kettő éves, egy kicsit fiatalabb, mint a tiéd. :)

pingi:
Melegedj csak be, a jövő hét közepétől már úgyis ide tartozol. :wink:

Kép

Kép
mirci09
 
 


Én csak 1 tesztet csináltam. Azt mondták a dokik, hogy ha pozitív, akkor sosem hazudik a teszt. :) Mindegy, hogy halvány, vagy erős a 2. csík, az a lényeg, hogy ott van. :) Az előzőnél sem volt gondom, akkor is csak 1-et csináltam.
dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Igen, én elkövettem azt a hibát, hogy vettem egy másik fajta tesztet 2 nappal később és az nagyon halvány lett. Elkeseredtem, hogy csökken a Hcg. Ma beszereztem az első teszt testvérét és így most minde ok....egyelőre. :D

Ti szedtek valami vitamint?

Kép

Kép
mirci09
 
 


sZIASZTOK!
Hihetetlen, hogy milyen sokan túl vagyunk már egy vetélésen, azaz én is a 12.héten.
Ezért én is csak halkan örülök.

Kép

Edina
edied78
 
 


Én május 16-ra kaptam a dokitól időpontot.

Kép

Edina
edied78
 
 


Én nem szedek vitamint, hisz az első babámnál Elevitet szedtem és nekem nagyon nem jött be. Fél évig szedtem, azalatt 2X is nagyon-nagyon lebetegedtem, és ráadásul még a babám is felszívódott. Én nagyot csalódtam ebben a vitaminban, és ezért döntöttem úgy, hogy nem fogok szedni. Viszont a barátnőmnek ez segített. Mindenkire másképp hat.
dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Én elevitet és folsavat és magneb6-ot szedek. nekem ezeket mondta a dokim.

Kép

Edina
edied78
 
 


edie78:
Folsavat és Elevitet is? Felváltva?

dobibea:
Azért bizti nem a vitaminoktól szívódott fel, csak gondolom nálad az Elevit név és a vetélés összekapcsolódik az agyadban.

Én 2 évig szedtem Elevitet, a végén már hányingerem volt tőle. Szülés után Gravidát szedtem, most egy ideje csak folsavat és Femibiont felvátva.
12. hét után nem is akarok semmit, egyébként is jön a nyár. :)

Kép

Kép
mirci09
 
 


Nem sok együtt ennyi mindent szedni?
dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


mirci09: persze, biztos nem attól, csak azért nem akarom szedni, mert beteges lettem tőle (előtte sosem voltam még annyira beteg, mint akkor), és nem védett meg semmitől. Pedig pont az lenne a lényege, hogy ne legyek beteg, nem?
dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Te se legyél beteg és a baba sem. :D
A nyitott hátgerincet tudja talán kivédeni a folsav, a többi azért annyira nem lényeges összetevő...szerintem. :? Persze annyira nem értek hozzá, de úgy gondolom, hogy vegyes táplálkozással azért minden vitamint és ásványi anyagot be tudunk vinni a szervezetünkbe. :)

Kép

Kép
mirci09
 
 


mirci09: köszi,aranyos vagy,tényleg jó lenne maradni köztetek.

Csak visszajöttem,mert a vitaminokról nekem is eszembe jut valami.
Én előző terhességemnél Elevitet szedtem,és nem igazán vált be (ami engem illet).
A lányom okos,ügyes szép baba lett. :-)

De nekem székrekedést okozott,ráadásul én is sokat voltam beteg a terhesség alatt (holott előtte soha nem voltam beteges típus)és ami a legrosszabb,hogy iszonyatos étvágyat csinált. (25 kg híztam végül).

Most Gravidát szedek hébe-hóba,és folsavat heti pár alkalommal.
Én úgy tudtam,hogy Folsavat + Vitamint felváltva érdemes szedni,nem együtt,mert a vitaminban is benne van.
Magne B6-tól én álomkóros leszek,az pedig a 2 éves virgonc lányom mellett kész őrültség :-)

Azt szerettem volna kérdezni tőletek,hogy ti milyen tesztet használtatok? (terhes tesztre gondolok)

Megyek,nekilátok a gyümölcs tortának,aztán jövök.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Sziasztok

Én is Elevitet szedtem kezdetben a nagylányaimmal,majd átváltottam a Hipp Natal szirupra.Ismeritek?Most egyelőre csak folsavat szedek és c-vitamint,aztán ha valóban lakik valaki a pocakomban,akkor veszek vagy Femibiont vagy Eurovit kismama vitamint,majd kikérem a dokim tanácsát.

Kép
kobi
Kiskőrös
 
 


Khm...a gyümölcs torta ide is jöhetne...szeretjük. :oops: :D :D

Nekem is volt egy kis székrekedésem az Elevittől. :roll:
Eddig csak folsavat szedtem, most kezdtem el felváltva. Egyik nap Femibion, másik nap csak folsav. Remélem jó lesz. :roll: :)

A neten rendeltem Wondfo tesztet, 65Ft/db. :D Másodszor a gyógyszertárban vettem Fortunát. Úgy vettem észre, hogy a Wondfo érzékenyebb, az először is erősebb csíkot produkált.
Te milyennel próbálkozol?

Kép

Kép
mirci09
 
 


kobi:
Ismerem a Hipp Natalt, egyik barátnőm vitaminozta magát azzal, szerette. Én még nem kóstoltam.
Mikor kellene megjönnie? Izgulunk ám. :)

Kép

Kép
mirci09
 
 


Mirci

Hát mától hétfőig bármikor :roll: :lol: Én is izgulok.És már annyira beleéltem magam,hogy most már nagyon-nagyon szeretném :lol: :lol: :P :P

Kép
kobi
Kiskőrös
 
 


Elég nagy intervallum. :D Nem tudod pontosan, hogy mikor volt peteérésed?

Kép

Kép
mirci09
 
 


Én a DM-ben szoktam venni tesztet, zöld csomagolásban van. 1000 Ft. Nekem ez vált be 2X is.
Akkor ezek szerint nem csak nekem nem vált be az Elevit. Furcsa, hogy kire hogy hat.
Nekem annyira pontosan jött meg mindig a menzeszem, hogy egyből tudtam, hogy baba van, amikor nem jött meg aznap. Ilyen szempontból szerencsés a szervezetem. Pedig anno szedtem fogamzásgátló tabit, utána spirál volt, és mégis mindig nagyon pontos volt a menzesz. Szerencsére! :)
Az így tényleg nem lehet jó, hogy nem tudja valaki, hogy pontosan mikor kellene megjönnie.
De DRUKKOLOK, hogy baba legyen! :D
dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Mirci,Bea
25.-én volt (elvileg) peteérésem,apát 26.-án kapta el a "nevédekezzünk" hév :lol: Nekem szülés óta állt be a menzeszem,és általában 32 napos,de inkább 28 és 34 az intervallum.Segítettem? :lol: :lol: :lol: Meglátjuk.Jöjjön,aminek(akinek) jönnie kell 8)

Kép
kobi
Kiskőrös
 
 


dobibea:
Én nem szedtem soha semmit, nekem is mindig napra pontos volt a szülésig. Onnantól néha voltak 28-31 napos kilengések, de átlagban akkor is a 26 nap maradt.

kobi:
Nem úgy van, hogy a peteéréstől számítva 14 napra kell megjönnie? Nekem ez mindig bejött.

Jöjjön,aminek(akinek) jönnie kell
És jön is. :wink:

Kép

Kép
mirci09
 
 


Sziasztok!
Nekem is szülés óta nem pontos a mensesem , azaz 24-29naposig már volt minden.
Pedig előtte napra pontos volt.Tényleg nagyon rossz, hogy az ember nem tud mivel számolni. Nekem is az elevit jött be, a Gravidát nem is szedhetem mert van benne jód és én pajzsmirigy betegségben szenvedek.Így csak az maradt.
Ki, hogy van? Tünetek?

Remélem mindenki nagyon jl és már jön a jó idő is.

Puszi!

Kép

Edina
edied78
 
 


Nekem szédüléseim vannak szinte egyfolytában. Nem vészes, csak néha kibillenek az egyensúlyból. :D Amúgy nekem minden oké. Még ami rossz, hogy a mellem már nagyon fáj. :(
dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok, csatlakoznék én is hozzátok.
2 év gyötrelmes próbálkozás után, április 19-én voltam HSG vizsgálaton, nagyon reménykedtem, hogy ezután minden rendben lesz.
Akkor nagyon elkeseredtem, mert ugyan a petevezetõk átjárhatók voltak, szûk, kétszarvú méhet mutatott a vizsgálat.
Na de! 20-án, vagy 21-én megfogant a kis buborékunk :)
Voltam dokinál, a jobb oldali szarban ágyazódott be, még nem igen látszik belõle sok, és a terhesteszt is nagyon halovány, de jövõ januárra várjuk a gólyát! :)
Egyébként minden létezõ beágyazódási tünetet, hasszurkálás, magas hõ, szédülés produkáltam, meghintve mindezt némi autoimmun betegséggel.
zoya04
Dorog
 
 


zoya04: GRATULÁLOK! :)
dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


dobibea: köszönöm :)

azért a család és a barátok elõtt még titok a dolog, remélem kibírjuk legalább a 12. hétig :)
zoya04
Dorog
 
 


Sziasztok!

Hű de sokat írtatok :)

Zoya: jó, hogy te is jöttél egy ilyen jó hírrel ;)

Terhes vitamin: kisfiammal Gravidát szedtem egy ideig, de abbahagytam, mert hányingerem volt tőle. Most Femibiont vettem, amit a 12. hétig kell szedni, utána szerintem inkább csak odafigyelek arra, hogy mit eszem.

Lányok, mi hétvégén elmegyünk egyet kirándulni a Plitvicei tavakhoz ;) Amolyan nosztalgiázós utazás lesz... amikor a kisfiammal voltam néhány hetes terhes, akkor jártunk ott utoljára. Remélem nem hányom végig az utat :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: