Új privát üzeneted érkezett!

Jezusom!!! Moni, ezt borzaszto volt meg olvsasni is nemhogy megelni... Szegenykeim :cry: Nalunk nem volt semmi reakcio. Eddig. Remelem nem is lesz. A 10 nap mar letelt. Nekem azt mondta a nover, hogy 10 nap-2 het amig elojohet valami.
El mertek igy indulni ebben az idoben autoval? Vigyazzatok magatokra nagyon!!! A korhazakban mindig van valami hulye hasmeneses virus.
Mikor szultem tavaly akkor is ki volt poszterezve mindenhol, hogy nagyon ovatosak legyunk, extra kezmosas/fertotlenites mert hanyos-hasmenos virus van.

Gem, hogy erzed magad? Meddig kell szedned a vernyomas csokkentot?
Remelem mar jol vagy.

En is kivanok Kellemes Husvetot mindenkinek!

Iza

Lilypie First Birthday tickers
oolong
Gyula
 
 


Sziasztok!

Jesszusom!
Na én ezért félek az oltásoktól!
Mi nem lázasodtunk még be soha tőle,és semmi bajunk nem volt..de én félek tőlük. :(

Az 1 éves státusza jó volt.1 oltással!
11,5 kg volt és 85 cm.
Már 2 és fél fogunk van,és egyre több mindent megeszik és megkóstol.Gyönyörűen eszik etetve,semmi cirkusz,hiszti,dobálás,turkálás nincs.Átadtam a kanalat neki,rám nézett egy érdekes arckifejezéssel,majd vissza is adta! :D
Enni nem eszik sokat..sőt..de ez a méretein nem látszik! :)

Jó pihenést,jó utazást,és a betegeknek gyógyulást kívánok!

Kép Rág nagyon!

Kép Na kérem,ilyen idő van 03.27-én!

Kép Csajok!Csukva a szája! :D

timea35
Budaörs
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket!



Kép Ilyen téli szerkós nyuszival kívánunk Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

timea35
Budaörs
 
 

 
 

Csekom,
nem tudom, mit mondtak az orvosok, vagy a patikusok, hogy mivel kenegessetek ilyenkor a popsijat, de en sajat tapasztalatbol mondom, hogy a tiszta viz a legjobb. Aztan letorlod egy puha kendovel.
Tobb, mint het even keresztul nagy torlokendo vasarlok voltunk, de Daninal leszoktunk rola meg szeptemberben, mert annyira csunya volt a popsija, hogy arra mar kremet sem volt szabad tenni. Probald ki szerintem, nehany nap alatt nagy javulast hozhat!
Jo utat nektek!
Mi is megyunk, penteken, de most Spanyolorszag-Franciaorszag a cel. Persza a pakolas meg sehol....

gem

Kép Kép Kép
Kép
 
 


Mit szóltok, itt a tavasz!
Mi ma voltunk először játszótéren. Eddig azt hittem, még nem élvezné, így, hogy még nem is jár, de négykézláb is elvolt a homokban. Amúgy már mindenkinél járnak a babák, csak mi vagyunk ilyen lusták? 4-5 lépést megtesz, de egy hónapja nincs előrelépés ehhez képest.
Remélem, mindenki jól van! Nagyon kihalt lett a topicunk.

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Én is nézegetem minden nap,de nem ír senki.... :(

Mi már járunk a játszóra,és nagyon élvezi.én nem vettem még homokozó szettet,hogy még ,,kicsi"erre elvette a másik gyerektől,és lapátolt vele! :lol:

a hintázásról nem is beszélve,mennyire élvezi! :)

Na nálunk nem lusta,sőt..a rohanásaitól a frász jön rám..nem tudom meddig sikerül megúszni egy nagyobb esést!? :)

Már egy egész cipő gyűjteményünk van.jó magas a lábfeje,ezért nem egyszerű..de sikerült a Deichmannból beszereznünk!

Remélem mindenki jól van,puszi nektek!

timea35
Budaörs
 
 


Márti is megfontoltan halad a járással. Eddig a rekord kb 4-5 méter. A beszéddel jobban halad. Egy csomó szót mond már, úgy tűnik ő is nagy dumazsák lesz.

Játszóteret szereti, kedvenc a csúszda (szülői segédlettel), és a rugós kutya. Na azon nagyon be tud vadulni.
Imád a kertben lenni, virágot szagolni/tépni, pipit etetni, terasz lépcsőről fől-le mászkálni.

És a folyamatos pakolás. Ti hogy bírjátok? Amíg elpakolom a kiszórt fióktartalmat, addig megy a következőhöz és kirámolja azt. Mindegy, hogy játékos doboz, szennyes ruha, vasalatlan cuccok, szemeteskuka, könyvespolc, edények, stb. ..állandóan pakol
 


Sziasztok!

Mi gyakorlatilag kiköltöztünk a kertbe, mióta itt a jó idő, Gergőnél is a csúszda a menő, imád homokozni, focizni, gyakorlatilag rohanunk egész nap, egyedül mászik fel mindenhová, a szobában az ablakpárkányra...., a frász kerülget, mikor csend van. Igazi vagány kis csibész, a lába tele kék-zöld foltokkal, a karja, homloka karcolásokkal...phhhhh! Álló nap üldözi a kertészt, a szerszámok, talicska, fűnyíró, tömítések, szelepek csodaszámba mennek nála. Még 2x alszik de.-du., este 8 után tudom csak vinni fürdeni, de hangos a ház az ordításától, annyira maradna még a kertben. Ő még csak egy-két szót mond, viszont egész nap gagyarászik cserébe. 10 foga van, a sorrend ahogy kijöttek egész fura...kezdtük a 2 alsóval, aztán a 2 felsővel, majd kijött a következő két felső...eddig úgy nagyjából rendben is van, de aztán jött 2 felső őrlő, aminek úgy nagyjából 1 év múlva kellett volna...1 hete jött ki az a 2 kis alsó, aminek meg már réges-régen kint lett volna a helye. Az étvágya elég rapszodikus, amikor jöttek az őrlők, akkor 4-5 napig szinte alig evett, gyakorlatilag meleg ételt nem is volt hajlandó elfogadni...hullajthattam én a könnyeimet, nem igazán hatotta meg. Reggel-este még tápszer, tízóraira joghurt, túró rudi, vagy némi gyümölcs, ebédre már szinte bármi, uzsi, mint a tízórai...a gyümit nem kedveli...sajnos...a párolt zöldségeket viszont igen, felvágottal, sajttal, amit régen megevett, most kergethetem, napról-napra változik az ízlése..nem egyszerű...! A könyveket szívesen lapozgatja, a TV már csak reggel érdekli 1-2 mese erejéig!
Olyan édes kis "babáink" vannak, egytől-egyig külön kis egyéniség...igazán jó róluk olvasni a közösségi portálon és itt is, bár itt mostanában nagy a csend!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kisssziporka 2013.04.27 10:16-kor.

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok Lányok,
Tudom, nem ez a megfelelő topik, de nagyon izgatott vagyok és nincs kitől tanácsot kérnem. Szerintetek ez egyértelmű pozitív???
Fentről lefelé: tegnap este, ma korán reggel, és a legalsó kb 10 perce.

Kép teszt

Kép
 


Kedves Zsuzsa!
Valóban eltévedhettél! De a tesztjeid gyönyörű pozitívak Gratulálok.
 


Zsuzsi!!!

szép kis pozitív tesztek! GRATULÁLUNK!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Ne haragudjatok, csak hirtelen nem tudtam kihez fordulni, és ez volt a legfrissebb topik ma reggel és annyira muszáj volt tudnom, hogy csak én képzelgek-e... :lol: köszönöm! :D

Kép
 


Zsuzsa, ami pozitív, az pozitív! Mégha halvány is az a csík, egyértelműen ott van!

Ági, láttam, ti is voltatok fodrásznál nemrég. Mi is megnyiratkoztunk egy babafodrászton. Addig volt izgi a dolog, amíg a kistévé távirányítójára rá nem unt, utána kénytelen voltam ölbe venni. De most legalább jó rövid lett a haja, nem fogják lánynak nézni. Már nagyon untam, hogy úton-útfélen megkaptam, hogy milyen gyönyörű kislány, mikor ott van kék cipőben, sokzsebes farmerben, pasis pulcsiban vagy pólóban. :shock:

Elköltöztünk, tiszta rumli még minden az új kecóban. Donát is imád rámolni, aminek most nem annyira örülök, mert amúgy sem tudom még semminek a helyét. Neki amúgy a konyha a kedvence, imádja a különféle eszközöket, mint dugóhúzó, teatojás, fakanál, stb. A jénaikat és a késeket igyekszem magasra pakolni...
Nemsokára megérkezik az új ágya, így elkezdjük szeparálni magunktól. Kap külön szobát, ágyat, mi meg visszakapjuk a saját franciaágyunkat. Legalábbis a tervek szerint. Rosszabb esetben a férjemé lesz a 160-as nagyágy, mi meg ketten Donikával kuporgunk az ő 90 cm-esén...

:roll:

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa gratula kívánom,hogy minden simán menjen! :wink:

Háát csajok,én nem vittem Noelt fodrászhoz,magam vágom a haját,már vagy 4x-re! :shock:
Leültetem a földre,kendő rá,mobilom a kezébe,és kész! :)
Ha látok utána igazítanivalót,este a kádban fürdés végén megcsinálom.Sohasem sír,szerintem nekünk a fodrásznál nem bírná.Voltunk fotózáson,nagyon jó képek lettek,de 1 percre nehéz volt megállítani!
5 fogunk van,,eszi a kajánkat,és mindenből kér,de az ő papiját(hál istennek),nem hagyta még el.Beszélni keveset tud(mármint értelmes szavakat) :) ,kb 3-4-et,de bármint mondunk,vagy kérdezzünk megmutatja vagy elveszi.Annyira érdekesek tényleg,mert van egy csomó olyan dolog,amit nem látott tőlünk,se máshol(tv ritkán köti már le,sokat vagyunk lent)és mégis tudja,csinálja.Például:az apja hazajön megcsókol,erre ő odaszalad mutatja,hogy vegyünk fel harmadiknak,és összetol minket,hogy bújjunk össze,és hozzánk bújik. ha mondom kopogjon,elmegy egy ajtóhoz,és kopog.mi nem kopogunk,és csengőnk van.minden személyre ha a nevén szólítjuk megmutatja ki az,beleértve saját magát is.egy szobából a másikba áthozza amit kérünk tőle,tehát tudja a tárgyak nevét is.imádom.annyira okosak,és olyan nagyok már! :)
az új ágyát odatettük az ágyunk mellé,és ott alszik ügyesen.
még 2x alszik egy nap.11-körül,és fél 4 körül.


Mi lehet a többiekkel?

Puszi mindenkinek!

Kép

Kép

timea35
Budaörs
 
 


Noel tiszta macsó!
Donát is néha olyan meglepő dolgokat csinál. Szerintem már majdnem mindent megértenek, csak még nem beszélnek. De azért már zsiványkodni is tudnak, Doni legalábbis nagy játékos; tudja, mit nem szabad, és ha épp tiltott dolgot csinál, én meg rászólok, úgy tesz, mintha nem értené vagy nem hallaná. Időnként hisztivel is bepróbálkozik, ha gátat szabok az akaratának.
Ja, és végre elkezdett járni! Igazából egyik napról a másikra történt a dolog. Nem is értem, hogy csinálja, hogy szerdán még 4kézlábazik, néha megy max 1-2 métert, másnap meg kompletten gyalogol, mint akinek ez teljesen természetes! 8)

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Iza, Móni!

Nem tudom, jártok-e még errefelé, de a segítségeteket szeretném kérni.
Barátnőm Londonban él, és most derült ki, hogy babát vár, 5 hetes. Első terhessége, szóval eleve tanácstalan, és nem ismeri a brit rendszert sem, hogy mikor hova kell mennie. Valamelyikőtöket esetleg megkeresheti emailben a kérdéseivel? Ha nem bánnátok, priviben megadhatjátok az elérhetőséget, csak neki mondanám meg.
Köszi!

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Sehol senki...

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Bori!

Móninak írhatsz a Facebookon is!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Bori!

Én írtam neked privátban, pont azt, amit Ági is írt, hogy írhat/sz nekem Facebookon is. :D
csekom
Zsurk
 
 


Nem jött privim, de megkerestelek fb-on. Nagyon cuki Domi!
:D
Azt hiszem, a barátnőm nincs fenn, de majd megmondom neki, hogy regisztráljon.

Mivel azért 1-2 fiús anyuka néha benéz ide, hadd kérdezzem meg, hogy ti csináltok valamit a kiskukacokkal? Nekünk a dokinő 13 hónaposan mondta, hogy kezdjük el huzigálni a bőrt rajta, de van ismerősöm, aki azt mondta, ezt már a születésük után el kellett volna kezdeni, mert ha nem, nagy eséllyel meg kell operálni fitymaszűkület miatt... :shock:

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Lilly!

A mi dokink azt mondta amikor Noelhez kijött 5 naposan,hogy holnaptól minden este fürdetéskor csinálni kell....na persze a védőnő mondta,hogy ráérek később...természetesen később is csináltuk.nem jön még teljesen hátra a bőr,de addig ráér sikerülnie ameddig nem lesz szobatiszta.addig nem nyúlnak hozzá.én egyébként nem is engedném!most úgy csinálom,hogy naponta többször,de főleg fürdés után,bekenem körömvirágkrémmel....kifejezetten nekik való gyógyszertárban vett krém.szerintem jobban hátra is jön már tőle...

bemásolok neked egy linket,amivel nagyon egyet is értek! :)

http://kisbabanaplo.com/2012/09/28/csec ... ma-huzasa/

timea35
Budaörs
 
 


Mi is 6 hónapos kora körül kezdtük húzogatni...hát a jótól még messze van, de alakul...remélem! Timi is írta, tök jó rá a körömvirág krém, én általában Sudocremmel kenem a kis tököst,m úgyhogy ott is azt kapja. A mi doki nénink is azt mondta, hogy a szobatisztaság eléréséig kell hátrahúzódnia a fitymának, ráérünk még!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Szia Bori, irtam privit.
Tobbiek, a heten majd irok ide is:) csak most nincs idom.
Noel nagyon edes, olyan nagyfiu mar. Tilda is valtozott rengeteget. Ra sem fogtok ismerni :wink:
oolong
Gyula
 
 


Iza, Móni köszi szépen. Mondtam a barátnőmnek, melyikőtöket hol érheti el. Remélem, nem lesz szégyenlős kérdezősködni! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Sziasztok!
Tudom, ritkán írok ide, de egyrészt jelszó problémáim voltak (tiszta hülye vagyok, eddig eszembe se jutott, hogy kérjek egy jelszóemlékeztető mailt :lol: ) másrészt meg időm sem sok, még februárbna visszaültem az iskolapadba, úgyhogy pár hónapja minden szabadidőmben tanulok.

Azért fészbúkon meg szoktam csodálni a gyerekeket, meg én is szoktam fel pakolni képeket. :) Mindenki nagyot nőtt, már egyikőjükre sem lehet azt mondani, hogy kisbabák :)

Iván nagyon jó kisfiú, bár néha hisztis, és bár tudom, hogy nem lenne szabad, de sokszor engedek neki. Mostanában próbálunk átállni az egy alvásra, gondolom ezért is lehet, hogy nyűgös, mert jobban elfárad. Ami viszont nagy prbléma vele, hogy harap. Sokszor haragból, sokszor szeretetből (van, hogy jön, odabújik ölelkezni, és egy hatalmasat harap a nyakamba) Gyönyörűen nézhetek ki, kiszívott nyakkal :lol: kék-zöld foltokkal.
Ez azért is olyan nagy baj, mert szeretnénk majd kistesót, és félek nagyon, hogy ha nem sikerül leszoktatni, akkor a védtelen picit is így fogja "megszeretgetni".

Még korábban olvastam, hogy vannak páran a csapatból, akik ismét babát várnak. Nekik gratula :) és kicsit irigykedem is rájuk. Mi is próbálkozunk már egy ideje, de lányt szeretnénk ezúttal, ezért kissé korlátozottak :lol: a lehetőségeink. Remélem azért már nem kell sokáig várnunk nekünk sem.

Ma megyünk Ivánnal a 15 hós oltásra.

Mostanában Iván nagyon korán kel, régebben kb. fél 8-ig aludt, vagy még tovább, de most 1-2 hónapja fél 7kor, vagy az előtt. Ma is tisztára csodálkozom, mert olyan idő tájban már nyöszörgött, de mire felöltöztem (éppen újítják fel a házunkat kívülről, és munkásemberek ugrálnak az ablakok előtt már korán reggel) addigra csönd lett, és azóta is alszik. Én meg már nem tudok mit kezdeni magammal, bár végülis jó, mert legalább lett egy kis időm ide írni :)

Sziasztok, legyetek jók :wink:

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Látom, hogy az aktuális téma a kukihúzogatás, erre még reagálok.
Ivánnak nagyon szűk, épp, hogy a pipiluk szabadon van. Mi pici kora óta huzigáljuk, de mivel gőzöm sincs mennyire szabad, ezért nem mertem nagyon hátrahúzni. Amúgy nálunk egyébként is sanszos, hogy majd operálni kell.
Na mostmár tényleg felébredt. Sziasztok.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Zsófi, néha Donát is harap, ha felveszem. Általban a vállamba mélyeszti mind a 6 fogát. Én ilyenkor nagyon haragosan ránézek, és próbálom megértetni vele, hogy nekem ez fáj. Utána nem is csinálja, de 1-2 nap múlva megint előkerül a dolog. Ő mondjuk sosem ellenkezésből vagy dühből csinálja, nem is szeretetkitörésből, szerintem csak élvezi a fogait. Én bízom benne, hogy mire kistesó lesz, addigra ez a dolog lecseng. Szerintem nagyobb gyerekeknél gáz a harapás, 2-3 éves korban. Persze lehet, hogy ott nem kezelték jól 15 hónaposan, fene tudja. :shock:
Drukkolok nektek a kislányért! Nekem mindegy, csak tesó legyen. De egyelőre semmi remény... :cry:

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Zsófi, Bori!

Gergő is harap...mind a 12 fogával, eléggé fájdalmas, nem azért csinálja, mert mérges vagy valami, hanem most tanul puszit adni!:))) Cuppogással kezdi és aztán repül nagy, nyitott nyálas szájjal felém és, ha nem vagyok résen akkor csattannak a csöpp fogai. Az elmúlt 2-3 napban már sokat javult a helyzet, de beszereztem már egy pár foltot, akkor a legjobb, mikor a konyhában főzök és nem tudok időben félreugrani...na akkor combon harapdál! Imádom!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Valakinél okozott mellékhatásokat a 15 hós oltás? Donát 8 napja kapta meg, és most belázasodott, 38,5 °C volt ma a legmagasabb. Eddig sosem volt semmi baja egyik oltástól sem. Van pár apró pöttye is, max. 5 db. Tapasztalt valaki hasonlót?

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Bori!
Gergő tegnap reggel kapta meg, ma hajnalban már lázas volt tőle, Panadol babyt adtam neki reggel fél 5-kor, aztán délben megelőzésképpen, azóta nem volt lázas, de nyűgös nagyon, persze ebbe belejátszik, hogy bújnak ki a szemfogai! Annyi mindent olvastam erről az oltásról, de sajnos kötelező. Gergőnek akkor vannak pöttyei, amikor valamelyik foga kibújik...lehet, hogy Doninál is valami hasonló van!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Bori!
Nekünk is később jött ki a láz, elvileg oltás után 10-12 napig okozhat ilyet. Pöttyöződtünk is rendesen, de a lényeg az, hogy terjed-e, vagy múlik neki, meg ha rányomod az átlátszó üvegpoharat, vajon eltűnnek e vagy sem. Ha igen, minden ok, ha nem, és terjed is, mutasd meg dokinak...nekünk az utóbbi volt, azért is került kórházba, de szerencsére semmi nem volt, csak nála ilyen reakciót váltott ki..ja és nekünk felment majd 40re a láza...

Ági!
Jól vagyunk, bocs hogy bunkó módon nem válaszoltam egy szót sem, de kicsit sok már a munka, terhesség, meg az egyre növekvő gyerekem, aki még mindig nem megy magától, csak ha sétálunk vele!!!!! :D Szóval kissé fáradt vagyok esténként. De majd itt jelentkezem, azaz igyekszem.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Móni!

Ne viccelj...csak gyakorta eszembe jutsz...nem lehet már nagyon egyszerű, de azért irigyellek egy kicsit! :) Tudhatunk esetleg valamit a csöppségről?

Puszilunk Benneteket!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Szerencsére már elmúlt a láz, csak két éjszaka volt húzósabb. De a pöttyök még megvannak, sőt, egyre több lett. Holnap megnézem üvegpohárral. Doki látta, és egyértelműen azt mondta, az oltás okozza az egészet.
Engem a láz mindig kétségbe ejt, sosem tudom, mikor kell csillapítani, mikor lehet hagyni, mikor kell hűtőfürdőzni, kell-e éjszaka mérni, vagy hagyni kell aludni... Tarthatnának valami tréninget az anyukáknak az alapvető betegségek kezeléséről!
Ez a 40 fokos láz meg a kórház szörnyű lehetett, Móni. De az irigykedésben csatlakozom Ágihoz!

Gergő már hány fognál tart? Nálunk jó ideje csak 6 van, de egész jól elboldogul vele. Azért kolbászt meg szalonnát még nem rágott...

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Mi túl vagyunk az első ,,nagyobb betegségünkön" a 3 napos lázon!
Vírus okozza és 3 nap 38,8-40 c lázzal jár,és megfázásos tünetekkel.Utána ha ennek vége,3 napra kb elönti a testét egy rakás kiütés,ami nem viszket,nem fáj,de csúnya. :(
Nálunk e miatt az oltás elhalasztva...Gondoltam kedden beadatom,de most kötőhártya gyulladásunk van,megint.Ha egyáltalán az..mert a cseppek nem igazán hatnak..talán a vírus összetettebb kicsit,mint azt gondolnánk...így lehet megint elmarad az oltás.étvágya 2 hétig,egyenlő volt a semmivel...már végre eszik,kedve szuper,és észrevétlenül megajándékozott minket egy rágó fogacskával is :)így van most 6 fogunk.Rágni rág ügyesen,de enni hóbortosan eszik...amit ma igen,holnap nem biztos...már nem agyalok.megkínálom bármivel és kész.Beszélni még ott tartunk,hogy baba,mama,de,nem!Viszont a mutogatásban 5* ! :) Megfogja a kezem,bevezet a konyhába,kiveteti velem a túrórudit...kéri a kiflit,pufit stb...Bármit,de lassan szó szerint bármint megcsinál ha megkérem,mert néha megdöbbenek mennyi mindent ért!!!Tudja hol a haja,füle,orra,körme,szeme...Mondom eszünk,menjen húzza ki a székét és kérjen meg valakit tegye bele..erre megy és csinálja..mondom alszunk?álmos vagy?hozza a cumit,teát,pelenkáját és megy velük...imádom! :D Nálatok is mennek ezek mi?Meséljetek már ti is! :) Öltözni próbál egyedül..a nagyobb ruháknál sikerül,a zokni felhúzása vicces! :)Ha menni akar le,megy és veszi a cipőjét...miután eszméletlen fogékonyak ilyenkor,ha picit beáll a meleg rendesen,leveszem a pelust,és megpróbálom a bilizést vele...hátha! erőltetni nem fogom.most a környezetemben 2 fiúcska is szobatiszta lett másfél évesen!
Voltunk a Patríciáéknál a Bükben...édes gyerekei vannak,és nagyon belevalóak...Pat meg 30 kg kb,és nagyon keményen állja a 3 lurkót!Nagyon szép helyen laknak,és nagyon kedvesek!Jó volt náluk! :)Médi úgy osztotta a Noelt az első perctől kezdve,mint egy igazi asszonyka!Kár,hogy nem vettük fel! :D A fiam meg mint egy jó papucs,tűrte! :D Édesek voltak nagyon!
Azért tartom magam ahhoz,hogy kicsi mellé nem vállalnék kicsit...hű..amit bírni kell! :D Nekem most nem menne...De apában megfordult a kérdés,hogy legyen még egy lányunk is?Nem tudom hogyan akarja elintézni... :lol:

Puszi nektek,és írjatok!

timea35
Budaörs
 
 


Borikám!

Gergő 12 fognál tart, de most bújnak a vámpírfogak!:))) Nem azt mondom, hogy nagyon szenved tőle, de ez viseli meg a legjobban, néha odakap és felsír, egyszer-egyszer kap Nurofent éjszakára és az segít neki könnyebben pihenni. Nálunk is sokáig 6 fog volt, majd jöttek az első kisőrlők, majd az alsó kettesek és most a szemfogak. Amikor a rágófogai jöttek szinte semmit nem evett, ettől én borultam ki, de aztán bepótolta!:)))

Viszont ez a szeparációs szorongás nálunk teljes erőbedobással tombol, egy percre sem tudok kikerülni a látótérből, mert visít, mint az újévi malac! Ebéd után úgy kell a tesóknak és Apának is elsunnyogni az asztaltól, hogy észre ne vegye őket, mert utálja, ha nincs mindenki körülötte. De amikor lefoglalja magát, akkor tök jól elvan, semmi baja, csak legyek ott és lásson! Hihetetlen, hogy mennyire más, mint a Balázs volt anno...nála semmi ilyen nem volt!
De hát túl leszünk ezen is hamar, aztán meg majd sajnálni fogom, hogy nem csüng rajtam állandóan!:)))

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Ági, Donát is ilyen. Néha tök jól leköti magát valamivel, máskor viszont lóg rajtam, árnyékként követ a lakásban, kapaszkodik a lábamba, mászna fel... Így elég nehéz mosogatni, hagymát aprítani, stb, de már kezdek hozzászokni! Apuka néha neheztel is, hogy csak én vagyok jó neki, ha nyűgös, de hát ez az időszak még az anyákról szól. Idővel majd úgyis le leszünk sz*rva...
Noel nagyon ügyes, okos. Doni is sokmindent tud és megért, de azért ennyi mindent nem. És ő olyan, hogy csak akkor engedelmeskedik, ha kedve van hozzá. De ha mondom, hogy megyünk hamázni, jön ki a konyhába, és mondja: hamm-hamm. Ha felkel, már mutogat a redőnyre, hogy fel kell húzni. Este vacsi után megy a fürdőbe a kád széléhez, hogy kezdjem el ereszteni a vizet.
Tolja a pelenkát meg a popsitörlőt a popsijához, ha pzs-t talál, az orrát dörgöli vele, ha szalvétát, akkor a száját. Mindent leutánoz, amit csinálunk. Öltözni csak próbálkozik, eddig egyszer talált bele az egyik lábával egy nadrágszárba. Viszont a száradó bugyikat, alsógatyákat letépi a teregetőről, és a fejére húzza. Múltkor egy nadrágját is a fejére húzta, a szárai meg lógtak le kétoldalra, mint egy lógófülű nyúlnak. Mire előkaptam a fényképezőt, persze leszedte.
Timi, szerintem hagyd magad meggyőzni! Ha lány lesz, apa a mennyekben érezheti magát! Ha meg fiú, akkor Noel után nincs miért aggódnod, a prototípus tökéletes! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Ági,Lilly!

Nálunk nincs ilyen ,,lógás rajtam"...néha sajnálom is.ha megyek el,persze anyu eltereli a figyelmét,de csak azért kell,mert jönne ő is.
Jön utánam,de nincs műsor,aztán meg otthagy...ez az ágyra mászás,megy az idegeimre,mert félek,hogy háttal le fog esni,és megüti nagyon :( de kivédhetetlennek tűnik...kitoltuk a fürdést,de nem lehet,mert 20.00 kezdi,és 20:15 kor már üti a fürdőajtót,és onnantól annyi a nyugalomnak :)
ami még hihetetlen,hogy a 6-dik emeletről felismeri az embert!!!mondjuk kit kell keresni,meglátja,integet és szalad az ajtóhoz,hogy biztos mindjárt csenget...na és tényleg! :)

Lilly,Donát is ügyes! :) a teregetéstől ki vagyok bukva..én fel,ő le...aztán végre megérti,hogy segítsen inkább mint,hogy lopkodjon..aztán elkezdi adogatni... :)ágyazni segít.csak úgy adogatja fel a nagy párnákat! :)
Még meglátjuk lesz-e tesó..néha nagyon,néha soha..ez megy bennem felváltva! :)

timea35
Budaörs
 
 


Sziasztok!
De jo olvasgatni amiket irtok, jo hogy egy kicsit beindult a forum!

Agi,
mintha csak Danit latnam, amikor Gergorol irsz! Es mar elore parazom a szemfogaktol, mert nalunk az osszes gyerek kozott szegeny Dani szenved a legtobbet a fogaival. A multkor negy orlofoga jott ki tok egyszerre, egyhetes magas lazzal ovezve. Meg az oltast is halasztanunk kellett miatta.
De a turbosag es a "logokagatyadbaeselnemeresztem" nalunk is megy ezerrel, csak ugye nalunk apa a "mama", ugyhogy a dolognak ezt a reszet is o kapja. Eselye sincs, hogy latokoron kivul keruljon. De ha megis osszejon neki, akkor jobb, ha jo messze megy, mert azt a sivitast es ketsegbeesett bombolest meg egy tokidegen sem birja elviseln. :roll:

Dani az oltozkodessel leginkabb ugyanugy all, mint Donat: leginkabb mindent a fejere huz :lol:
Imadom a burajat, provokal a vegtelensegig, tele van humorerzekkel, elbuvolo es imadnivalo. Csak a fogait tudnam feledni: egy-egy nyugodt oleles csak nagyon ritka esetben jon ossze...

Lanyok es mi is kezdunk mar nagyon elfaradni igy ev vegere, nalunk meg ugye junius vegeig tart a tanev. De ket het mulva mar vallunkra vesszuk a vilagot: Magyarorszag, majd Olaszorszag es Franciaorszag. Ki vagyok ra ehezve, hogy veluk legyek, meg ha tudom, sokszor sokkal farasztobb, mint bent ulnom a munkahelyemen.

Es hat igen, en is lassan "nagykoruva" valok, vasarnap leszek negyven eves. Kimondani is faj, olyan soknak tunik. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy vajon van meg ugyanennyi hatra???
Felre a szomorusaggal, vegulis nincs is miert szomorkodni.

Megyek lefekudni
Szep almokat mindenkinek
Gem

Kép Kép Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én nem is tudom, mikor írtam utoljára, eléggé elvesztettem a fonalat. Most írok egy picit, aztán majd megint egy picit, hosszabbra úgy sincs idő. :D

Milyen szépen növögetnek a gyerekek, már senki sem kisbabás, inkább kisfiús, kislányos. Néha megnézem facebookon a képeket, de jó lenne, ha ide is kerülne fel pár, főleg olyanoktól, akiknek nincs facebookja.

Röviden: mi jól vagyunk, persze Domi minden harmadik héten beteg, gondolom az oviból hozza, torokgyulladás, köhögés, orrfolyás, láz, mikor mi...
12 fognál tartunk, szemfog még nincs.
Ja és vasat kell szednie, vkinek még?
Még mindig nem megy egyedül, de már büszkén mutatja, hogy el meri engedi a kapaszkodót, bármi is az, és áll kb 10 másodpercig egyedül. :D
Majdcsak eljutunk odáig.
A héten hivatalosan is üdvözöltük a dackorszak érkezését, phuu, kemény dió lesz. Én legalább is nem szeretek egy minden végtagjával ellenkező kisgyerekkel hadakozni, vagy felkapni, aki aztán azt játsza, hogy teljesen elengedi magát s csak csúszik ki a kezemből....

Még kb másfél hónap munka, amit ki kellene bírnom, aztán majd meglátjuk, hogyan bírom...

Mi kisbabóval jól vagyunk, elég jól bírom még, de már durván van éjszakai lábgörcs és kezdődik a vizesedés, kéz- és ujjzsibbadás is...általánosságban természetesen hulla vagyok, amikor munkából hazajövök, és itt van Domi is,aki ugyanolyan fáradt és nyűgös... :D de valahogy bírjuk, meg még ezután jön a neheze. :D
28 hetes vagyok már, voltunk 4d ultrahangon, nem tudjuk kép alapján eldönteni, fiú e vagy lány, nem kérdeztük meg, meglepi lesz ez is. A lényeg már csak az lenne, hogy amikor érkezik a kis pocaklakó, legyen elég idő arra, hogy Domit elhelyezzük vkinél, vagy vki átjöjjön hozzánk, arra az időre. Majd csak lesz valahogy. :D

Sajnos itt egyáltalán nincs nyár, nagyon hiányzik nekünk, meg az egész otthoni élet, persze hazahúz a szívünk, csak azt nem tudjuk, hogy mihez kezdjünk, ha hazamegyünk...de ez még úgyis évek kérdése.

Hmm, fel is ébredt Domi, úgyhogy itt most be is fejezem.
csekom
Zsurk
 
 


Gem, Isten éltessen sokáig!!! 4 gyerekkel szerintem nincs min szomorkodnod, ők fiatalon tartanak! Jó mozgalmas nyaratok lesz, ennyi utazással!

Móni, hihetetlen, hogy már a 28. hétben vagy! Mindjárt meg is születik! Izgi időszak lesz, gondolom Domival nem lesz könnyű. Donát már attól féltékeny, ha más gyerekkel játszom, egy tesó kikészítené... Pedig olyan jó lenne már!

Nálunk irtó nagy a kánikula, egész nap a lehúzott redőnyök mögött kuksolunk. Tegnap még este 9-kor is 28,5 °C volt a tarszon. Próbálunk reggel 9-ig ill. este 6 után kimenni a levegőre, de akkor is fullasztó.
Most mielőbb be akarok szerezni valami homokozót, hogy ha már a játszótérig nincs kedvem elvergődni, legalább itthon legyen valami kültéri szórakozásunk az utcán korzózáson kívül.

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Hahó csajok!

Nagyszerű hírem van...beszéltem Yusszal...megengedte, hogy elmondjam Nektek, hogy október vége felé egy újabb gyönyörű hercegnővel gyarapodik kis családjuk! Hamarosan jelentkezik és kapunk képeket Nomiról és a többiekről is!:)))

Nagy vagy Judit!!!

Kitartás mindenkinek ebben az eszement időben!

Puszi Nektek!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Nahát, Yusz, ez nem semmi!
Pont ma jutottál eszembe, hogy mi lehet veletek, erre itt az örömhír!
Ennyi csajt egyrakáson! Fiad hogy bírja a nőuralmat? :lol:

Lányok, ti szoktatok adni pénzt a gyerekorvosnak? Nem tudom, illik-e adni, vagy csak akkor szoktak, ha komoly a baj, és házhoz kell kihívni?

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Ági!
Ez tényleg jó hír!!!

Yusz! Gratulálunk!
Nem semmi azért, nekem megy kis erőt ad lélekben, én nem tudom, hogy ő hogyan bírja, de ha így tudja csinálni ennyi kisgyerek mellett, akkor már én is nyugodtabb leszek, majd csak eltelik az az egy év, aztán könnyebb lesz két kicsivel, minden segítség nélkül.

Aztán talán jövő nyáron mi is hazamegyünk egy pár hétre, élvezni a nyarat, na meg fürdőzni. Mindig irigykedve nézem a képeket!
Jó lenne egy találkozót összehozni akkora valahogy. Ti mit gondoltok erről?

Bori! Sajnos ebben a kérdésben nem tudok segíteni, mert mi nem otthon vagyunk, itt meg minden totál máshogy van, nincs is gyerekorvos, csak kórházban.
Bár nekem furán hangzik, miért adnék,még akkor sem ha kijön házhoz. Persze ez függ attól hol laktok, meg arrafelé mi a szokás... :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Én csak arra gondoltam, hogy ha nem kötelező oltást ad, akkor nem tudom, hogy a TB mit fizet a dokinak. A felnőtt háziorvosok általában plusz pénzt kérnek, ha elmész hozzájuk egy influenza vagy kullancs elleni oltásra.

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Borikám!

Mi kizárólag csak akkor adunk a doki néninek pénzt, ha kijön hozzánk, megmondom õszintén, hogy általában inkább kihívom, mint, hogy órákig üljek a beteg gyerekkel a többi között. Oltásra bemegyünk, mert az ÁNTSZ nem engedi az otthoni vakcinálást, de az egészséges rendelés.

Remélem mindenki jól van, eléggé nagy csend van errefelé!

Móni!

Sokat gondolok Rátok...mindjárt itt a nagy nap!:)))

Szép nyarat mindenkinek!
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagy a csend itt :(

Mi még nem voltunk úgy betegek,hogy ki kellett volna hívni az orvost,de én is csak akkor fizetnék.
Mi még nem kaptuk meg a 15hós oltást,mert vagy elutaztunk és féltünk tõle,vagy kötõhártyások lettünk megint.de már én is elkaptam tõle.
Lassan muszáj lesz.
Mindenki megúszta nagyobb gond nélkül?
Kíváncsi lennék már én is mindenkire...

Találkoztunk újra Patríciáékkal...édesek voltak a lurkók együtt.
Rakok fel képeket azoknak,akik nem járnak a facre..bár sokan eltûntek :(

Kép Kép Kép Kép Kép
timea35
Budaörs
 
 


Látom, nagy lett a szerelem a fiatalok között! :lol:

Donát a 15 hós oltástól picit lázas lett úgy 10 nap elteltével, másfél napig tartott. Pöttyök is kijöttek rajta, azok kb egy hét alatt múltak el. De őt egyik dolog sem zavarta, szerencsére.

Köszi a dokis válaszokat. Ezek szerint más sem ad pénzt. Nem mintha a miénk elvárná, tök rendes orvosunk van, csak nem tudtam, mi a szokás.

Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Sziasztok Lányok!

Judit!
Sokat gondolok rád, gratulálok a legkisebb királylány érkezéséhez. Ha van pár perced mesélj magatokról.

Móni!
Te aztán jól bírod, Domi, munka, babavárás, nem semmi. Hogy megy a járás Dominak?

Bori!
Mi akkor adunk pénzt a gyerekorvosnak, ha házhoz hívjuk, pl. múltkor Nándinak ment a hasa, kérdeztem kijönne-e, fél órán belül itt volt, kiírt Mártinak is receptet, mert várható volt, hogy elkapja (el is kapta, de csak mérsékelten).

Valaki kérdezte a kuki témát. Nándinak nem volt szűkülete, csak letapadása, kb. 5 éves korára oldódott fel szép folyamatosan. Minden nap tornáztattuk fürdéskor, műttetni nem akartam, láttam, hogy lassan de biztosan alakulgat, és igazam lett.

Timi!
15 hós oltással meséltem, hogy megjártuk, úgyhogy most a 18 hónaposat ki akarom tolni aug. végére, mert még nagyon sok programot terveztünk a nyárra.

Mi jól vagyunk, Márti egy tündér, egész nap dolgozik, pakol, rajzol, csirkéket etet, bukfencezik. Szókincse pár hete megrekedt, gondolom most más készségre gyúr. Még mindig sokat cicizik. Tényleg, szoptat még valaki rajtam kívül, vagy csak én vagyok ilyen ősanya?

Jöhet a többi nyári fotó a babákról, olyan jó nézegetni őket. További szép nyarat mindenkinek.
 


Hahó Lányok!

A 15 hós oltással nekünk is volt egy csöpp problémánk...Gergő estére rögtön lázas lett, de aztán mintha elvágták volna, kutya baja sem volt. 8 nappal később köhécselt, belázasodott, na akkor hívtam a doki nénit, hála Istennek nagyon alapos egy nő, jól megvizsgálta Gingust, kiderült, hogy benyelt valami vírust, attól lett lázas, felírt antibiotikumot mivel ez pénteken volt és nyakunkon volt a hétvége, de megállapodtunk abban, hogy csak, ha 38.5 fölé megy a láza akkor kezdjük neki adni, viszont a Nurofent 3 napon keresztül adjuk napi 3x + C-vitamin és Stodal szirup. Gergő jól reagált, úgyhogy nem kellett elkezdeni az antibiotikumot. Én azt hiszem, az hogy Geri elkapta ezt a bacit mégiscsak az oltásnak köszönhető, hiszen akkor egy legyengített, ámde élő vírussal történt a vakcinázás, ami az immunrendszerét gyöngítette. Kiütésünk nem volt, a kedve is a szokásos vidám volt. A 18 hós oltástól nem félünk, az olyan, mint a korábbiak.
Amúgy nálunk is minden ollé, gyönyörűen fejlődik, okosodik, a dumálás annyira még nem megy egy pár szót már használ, viszont minden kérést simán végrehajt, még akkor is, ha összetett parancsot kap!
Október végétől megyünk bölcsibe, felvették Érdre a tavaly gyönyörűen felújított állami intézménybe, szuper gondozó néniket kaptunk. Igazából nagyon sokat gondolkodtunk rajta, hogy mi legyen, de Gingus annyira jól érzi magát a gyerekek között a saját korosztályában, hogy végül is ezt a döntést hoztuk. Balázs szintén másfél évesen ment bölcsibe és imádta, szerintem Gergővel sem lesz semmi baj és az, hogy nem magán családi napközibe megy még szerencsés is, mert az egy vagyon lenne.

További szép és vidám nyarat kívánunk mindenkinek!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

Régóta tervezem, hogy írok, de a napi tennivalók mellett igen nehéz szakítanom időt a saját dolgaimra.

Először is, köszönöm a sok jókívánságot és gratulációt amit kaptam tőletek, nagyon jól esett. Kell is a lelkesítés, mert elég sokszor kétségbe vagyok esve.
Előzményekről annyit, hogy nem tervezett baba lett a kisasszony, szoptatás és (ez itt antireklám) pharmavitos fogi gátló használata mellett sikerült minket meglepnie.
Az első időkben nem kevés álmatlan éjszakát okozott, hogy mi is legyen és hogyan tovább, sok mindent mérlegelni kellett és megpróbálni elképzelni a jövőt. Azt tudtam, hogy ha elvetetem, akkor egész hátralévő életemben kínozni fog a gondolat, hogy mit tetttem...
Végül a szívünkre hallgatva bevállaltuk őt is. A 16. héten voltam corionbiopszián, az eredménye 4 hét múlva lett meg, egészséges és kislány.
A férjem örült a legjobban, én megdöbbentem, mert azt hittem fiút szeretne, de a lényeg az, hogy egészséges.
Már jó nagy a pocakom, tele vagyok kék-zöld foltokkal, mivel mindennek nekimegyek, annyira el vagyok tájolva a méreteimet illetően.   A legszebb az egészben, hogy 11 hónapig szoptattam Noémit, alig vártam, hogy végre fogyózhassak, bár a 10 hónap tájékán már le tudtam magam 59 kg-ra.
Ha minden rendben megy, október végére érkezik a babuci, szeretném addig kihúzni ha lehet.

Noncsikáról is írok dióhéjban, ördögi rossz kislány, szinte minden percben valami huncutságot követ el, pillanatok alatt fent van bármilyen magas helyen, asztalon, polcokon, mindent elcsen, eldug, ha mégis adódik valami amit nem  tud megoldani, iszonyat toporzékolós hisztibe kezd. Bátran állíthatom ilyen eleven, hisztis és rossz gyerekem még sosem volt. Szerintem túltesz a fiúkon, legalábbis az én fiam anno a nyomába sem ért.
Nálunk is megvolt a 15 hós oltás, nem volt semmi mellékhatása. Kiütést említett a doki, mint lehetséges tünet, de nem jött elő. Négy rágófog bújt ki most egyszerre, elég nehezen viselte.
Amúgy notorius vetkőző, pillanatok alatt leszedi magáról a ruhát, badyt, pelenkát. Fogalmam sincs hogy csinálja.
így játszom, belemászok mindenbe így játszom, belemászok mindenbe így játszom, belemászok mindenbe

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron