Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok/Üdvözletem mindenkinek!

Azért regisztráltam, mert hasznos tanácsokat olvastam ezen az oldalon és jó dolognak tartom, hogy a "kismama társadalom" ilyen módon is tarthatja a kapcsolatot!
Én nemrég tudtam meg és nagy-nagy örömmel fogadtam (párommal együtt), hogy várandós vagyok életem első babájával. Gondolhatjátok, mennyire tele vagyok izgalommal, boldogsághormonokkal (is) , ugyanakkor kérdésekkel, aggodalommal, félelmekkel! Az első ultrahangos vizsgálaton szinte "levezettem" az egész szülésemet, úgy elhalmoztam kérdésekkel az orvosomat..,de természetesen nem vagyok nyugodt. Főleg, mivel-egyébként is állandó probléma évek óta a felfázás-jelenleg is szenvedek a felfázás, hólyaghurut tüneteitől (fájó vizelési inger, sűrű vizelés, görcsök). Ugyan mondtam a nőgyógyászomnak, hogy-mivel nem szabad gyógyszert, antibiotikumot szedni terhesség alatt-,saját magam próbálom kikúrálni gyógyteákkal. Nevezetesen: csalánteát(Naturland, filteres) és aranyvesszőfű(Juvapharma Kft., szárított formában) teát iszom, amitől enyhülnek is a tünetek. Csak az a problémám, hogy az orvosom nem mondta, hogy ezeket nem szabad inni, mert vízhajtó hatásuk van, itt pedig egy orvos válaszaiban azt olvastam (ill. a neten is), hogy ha fűből készült a gyógytea, szabad inni; de a vízhajtókat nem szabad; a csalánteát is csak kis mennyiségben. Most akkor? Szabad innom aranyvesszőfűteát és csalánteát felfázásra vagy sem?Árt-e a babának vagy sem?( Csupán napi1 bögre csalán tea és 1 liter aranyvesszőfű, amit elfogyasztok) Aki tud, legyen szíves válaszoljon! Köszönöm!
degiabi1
Barcs
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: