Új privát üzeneted érkezett!

Babicsek: na igen nagy, de pár napja nagyobb volt :D

Én simán felnyomnán a dokit, h nem végzi el a kötelező vizsgálatot. Nekem anno elvégezte a cytológiát a doki az 1. nőin, de még a kartonomba is beírta, hogy máshova járok terhesgondozásra és úgy vette le a cytológiát, hogy utána 3 napig vérzett... így mentem másnap AFP-re, ahol kellett vizeletet is leadni (érdekes ezt most nem kellett) és az alapján az jött ki, hogy nem lett jó az AFP-nk Lilivel. Na mhettünk genetikai tanácsadásra, idegeskedhettem egy sort, agyalnom kellett a hasbaszúrás lehetőségén :( Szóval a mufurc viselkedése miatt jó alaposan megkínzott egy kismamát és a babáját. Soha nem mentem vissza ehez a dokihoz. Amúgy nekem 3 havonta volt cytológia vizsgálat, mert Lilivel az első P3-as lett... Lili születése után a 6. héten meg is műtöttek... Jó mi? Na mindegy, ezen is túlvagyunk...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


De jó, olyan ritkán írok, s egy első mégis jutott nekem is :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


..........
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lenovo 2013.04.15 20:21-kor.

KépKép
 
 

 
 

Megjöttünk az UH-ról.
És Vivi, köszi a megelőlegezést, de úgy tűnik, maradhat is, mert kislány. Mindene tökéletes. Már most olyan szép kis arca van. Meg ami megdöbbentő, az ujjai gyönyörűen kirajzolódtak. Szopta is az ujját, meg tátogott. Meg is fordult nekünk teljesen. Fejfekvésből farfekvésbe. Viszont a lepény kicsit lejjebb van a kelleténél, de azt mondta, ez még változni fog. És mellsőfali a lepény, mint Dáviddal.
Úgyhogy csak tud valamit az a vörös káposzta úgy tűnik.



Mi holnap elutazunk, vasárnap jövünk haza. Pakolni fogunk ezerrel, így nem hiszem, hogy már jövök hétfőig. Mindenki vigyázzon magára és a babára, és használjátok ki ezt a sok szép napsütéses időt.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
 


Sziasztok Pocakosok!

Nálunk változatlan program: Juliska napi kétszer lázas, köhög, taknyos, nem eszik, nyűgös. Tegnap óta antibiotikumot kap, a drnéni azt mondta 3 napra hatnak, szóval holnap.

Szerencse: gratulálok a kislányhoz!! :) és persze ahhoz, hogy egészséges és minden rendben és sokat látattok belőle.

Lenovo: véleményem szerint (és lehet én sem leszek népszerű ;)), de a császármetszés a szülés egyik módja. természetes, hogy félsz a hüvelyitől, és szerintem ezt csak akkor engedik másodikra, ha a kismama benne van, amúgy nyugodtan mondhatod a dokidnak, hogy az előzőre tekintettel te így szeretnéd. és ne legyen emiatt kisebbség érzésed, ez csak Mo-n szokás, hogy a második kérdés a szoptatsz-e után az, hogy hogyan szültél? én most húztam ki egy barátnőm a gödörből, mert a magas vérnyomása miatt (baba előtt is állandó gyógyszert szed, és gyógyszer mellett is 180/100 volt kb) programozott császár volt neki, és még a szopi sem ment. tiszta csökkentértékű anyának érezte magát.
de te már tudod úgyis a lényeget, mert van egy babád: az hogy hogyan szültél, vagy szoptattál-e olyan mindegy, mikor először átölel, vagy megpuszil, vagy lefekszik a földre a dackorszak kellős közepén.... :) szóval a lényeg, hogy minden úgy alakuljon a szülésed körül, ahogy te szeretnéd, és ezt mondd el a dokidnak is.
Ja, és Nikinek is császár volt, ha jól emlékszem téraránytalanság miatt, és most is arra készül. Nem vagy egyedül.

Nyugtonmalac: hűűű, ez aztán a pocak. legalább tudom, hogy ez normális, hogy másodikra ilyen hamar megnő. és ezek szerint ha lesz harmadik, még hamarabb is megfog. :)

Vivi: miért fáj a hasad???? minden oké? növekedő méh fájdalom? azt én is érzem mostanában. valószínűleg ezt fogom megcsinálni: http://www.mindmegette.hu/gazdag-hidegtal.recept

Kriszta: hogy van Kincsi?

Zárt topik: azt úgy lehet, hogy amit ideírtunk az jön velünk? vagy ez egy teljesen új topik lesz?

képzeljétek, már van 2012. novemberi babavárók topik is :) hogy szalad az idő!!! :)

megyek, pihenek, remélem ma hajnalban nem a lázcsillapítás és orrszívás lesz a programunk..

Szép estét!

Beus

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Jajjj, de nehezen gyógyultok! :( Remélem a hétvégi 20 fok segít...

Lenovo! Ahogy mondja Ucika, nekem is császár volt és most is az lesz... Szerintem ezt simán meg lehet beszélni a dokival, főleg ha az első az volt... én Dávidnál végig vajúdtam nagyon kemény 12 órát, most köszönöm szépen, nem kérek belőle... és nem is szégyellem!!! Egyébként én sem értem, hogy miért lovagolnak rajta az emberek, hogy szoptatsz-e, meg hogyan szültél? Nem teljesen mindegy? Én is agyon stresszeltem magam a szoptatáson, mert állandóan ezt kérdezgette mindenki... hát persze, hogy ezek után még annyira sem sikerült... Dávid 3 hónapos koráig szopott, és császáros volt, mégis egy egészséges, okos, gyönyörű kisfiú... :) Azt is hülyeségnek tartom, hogy a tápszeres gyerekek betegesebbek... jó, persze biztosan nagyon egészséges az anyatej, meg rengeteg előnye van, de őszintén szólva Dávid fele annyit sem beteg, mint a körülöttünk lévő vele egykorú gyerekek...

Nyugtonmalac! Elég elszomorító, hogy az állami egészségügy ilyen... :(

Hmmm, a hidegtál receptnél található képek láttán nálam is beindult a Pavlovi reflex :lol: Ezzel csak az a probléma, hogy már hajnal kettő van... nem kellene enni :roll: Ja igen, álmatlanság...nem tudom már, hogy ki szenved benne (valaki nemrég írta), de én sem nagyon tudok aludni éjszaka... most is eddig takarítottam :lol: napközben meg ugye Dávid miatt nem lehet... bár mondjuk a délutáni alvás időszakát (1,5 óra) ki szoktam használni, ha sikerül :) Ha van rá ötletetek szívesen veszem, mert egyébként este 8-kor már kidőlök... aztán ébredek olyan éjfél - 1 körül...

Na jó sok mindent írtam itt nektek össze-vissza, nézzétek el nekem :)

Jó éjszakát mindenkinek!
Niki

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
 


Niki, pár hete én is nagyon szenvedek éjszakánként, most például fél 3-tól fél 5-ig voltam ébren, de már 9kor elaludtam, előző éjszaka negyed 3-tól "csak" 4-ig szenvedtem.
Már próbálkoztam párnákkal, mindennel, de valahogy sehogy sem jó.
Bár érdekes módon nappal nem érzem mosogatórongynak magam, maximum hamarabb kifáradok.

Novemberi babás fórum: igen, igen, barátnőm is november végére van kiírva, már alig várom, hogy együtt babázzunk :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a pocakfotók. Rég óta tervezem én is, hogy teszek fel egyet 2010-ből. 4 görögdinnye lehetne a kép címe. :-)
Kép

Milyen leszek most???

Tegnap voltam én is orvosnál, minden rendben, persze most is úgy feküdt a babóm, hogy nem látszott, hogy mi van a lába között, szóval még egy hónapig titkolja előlünk. 151 gramm :-)
AFP-re a jövő héten megyek, de az integrált teszt eredménye megjött már, az rendben van, alacsony kockázattal. Szóval megnyugodtam.

A nem alváshoz csatlakozom és a legjobb, hogy a kisfiam sem alszik. Bekéredzkedik az ágyunkba és ott dumál egész éjjel, aztán napközben meg mondja, hogy almos almos...

Betegeskedők, hogy vagytok? Én jobban, sokkal, remélem már csak jobb lesz. Végre süt egy kis napocska.

Képzeljétek, tegnap a váróteremben egy kismama odajött hozzám, hogy hogy van ez itthon, mert ő Amerikában él és orvost szeretne fogadni. És, hogy kint választani lehet, hogy császárt akarsz vagy természetes szülést. Ugye nálunk nem lehet választani? Ha orvosi oka van csak akkor császároznak? Nekem ez kicsit erősnek hat, hogy te választhatsz. Amúgy egyáltalán nem vagyok biztos, hogy jobb a császár, mármint fájnak a hegek. Nem?

A szoptatásról nekem az a véleményem, hogy a fiam 1 éves koráig szopizott, ennek ellenére én nem vagyok szoptatás mániás. Meg van az előnye, de jócskán a hátránya is. 1 évig fejőstehénnek éreztem magam (szoptatás-fejés-szoptatás-fejés), arról nem beszélve, hogy sehova nem tudtam elmenni a kicsi mellől, mert 2 óránként szopott. Mozogni ugye csak nagyon lájtosan lehet, így visszafogyni sem olyan egyszerű. De az is lehet, hogy én nem vagyok egy ősanya.

Jó pihenést nektek a hosszú hétvégére!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Ja! A kép 2 nappal a szülés előtt készült.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Jó reggelt!

igig: Szép nagy pocid volt neked is! Örülök hogy minden oké.

Én tegnap voltam a dokimnál. Megcsinálta a rákszűrést is, ezen is túl vagyok végre. Beszéltünk a szülésről és hát ugye én is csak császárros lehetek. Elméletileg augusztus 24-re vagyok kiírva, de azt mondta hogy azt semmiképpen sem várjuk meg, hanem kb. 10 nappal előtte meglesz a babánk. Azaz, ha 14-én, pont a kisfiam névnapi ajándéka lesz a kistesó.
Megnézett UH-al is, megakartuk nézni az arcát, de éppen úgy fekszik, hogy semmit sem látni belőle. Pedig Debrecenben sem látták emiatt az ajakívet, ezt rá is írták a papírunkra. Na majd 29-ére reméljük helyezkedik és akkor megtudjuk nézni.

Alvással kapcsolatban nekem elég változó. Az tény hogy nem úgy alszok mint terhesség előtt, mint a lőtt nyúl. Legalább 3-szor megyek pisilni, na ezek után idő míg visszarázódok az alvásba. Meg sehogyse jó nekem se feküdni. Leginkább hason esik jól, de akkor meg úgy alszok, hogy szinte nem is alszok, mert figyelek a hasamra, hogy ne nyomjan nagyon. Szóval forgolódás állandóan.

niicske: Azért nagyoon ügyes vagy, hogy ilyen sokáig van energiád takarítani. Nekem nincs. Ha nem alszok is fekszek, elvagyok magamnak. Így legalább tudsz haladni, nem úgy mint én. :)

Ucika: Mielőbbi jobbulást Juliskának! Szegényke jól kifogta ezt a betegséget. Nálunk meg bárányhimlő van az osztályban. De már szerencsére átvészeltük korábban.

NEkem meg képzeljétek vagy 2 napja állandóan viszket a hasamon a bőr, de az is csak a jobb oldalon, meg a csípőcsontomnál. Normális ez? Nektek nincs ilyen? Ti mivel kenitek a pocakotokat? Ezt nem is mondtam az orvosnak. :(

Szép napot nektek! Olyan jó időnek néz ki! Végre tavasz van! Mennyire vártuk már!

Kép

Kép
 


Nekem anno az oliva olaj jött be viszketésre...

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Intézem a zárt topikot!!!! :)
Remélem nem gond!
Gondolom szeretne mindenki jönni, priviben küldöm majd az adatokat, ha én is megkaptam!!!!!

További szép napot, hétvégét mindenkinek! 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nzsuska 2012.03.15 12:59-kor.

 
 
 



Zsuska, köszi, hogy intézed a zártat.
Táblázathoz, nekünk Bendegúzunk lesz :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Nzsuska! én elvileg aug. 31re vagyok kiírva és Barnabás/Blanka a 2 név, de még változhat. Ja és B-nél befejezzük az abc-t :)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Köszi Zsuska az intézkedést! Meg a táblit is! :)
Hozzánk beírhatod, hogy szülés várható ideje 08.24. Elég sokan fogunk aznap szülni. :) A név pedig Léna. :)

Nektek nem szokott belülről fájni a köldökötök?????

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Bocsi a nagy eltűnésemért, de 2 napig a nővéreméknél voltam, mert már karácsony óta csak telefonon tudtunk beszélgetni. Nagyon jó volt, csak én a hasammal szenvedtem, mint ahogyan egy páran írtátok is és lányom egy igazi hét ördög volt :evil: , szépen bemutatkozott milyen jó kislány ő :shock: .
Ja és persze keresett a védőnő, nagyon a nyakamba szakadt, pedig a múltkori látogatásával egy életre megutáltam őt!

Mi már jól vagyunk, szerencsére és jobbulást a kis Julcsikának! Nekünk kicsi hiszti és étvágytalanság maradt meg.

Nagyon szép pocakosok voltatok! Nagyon jó nézegetni a képeket! És gratulálok a sok kis csajszihoz, pasihoz és a jó eredményekért!!!

Én jövő héten megyek AFP-re, nőgyógyászhoz, védőnőhöz, belgyógyászatra és a kis csajnak kell időpontot kérni a 18 hós oltásra. Ebbe az a legszebb, hogy minden hová vinnem kell magammal, mert apa és mama új munkahellyel rendelkeznek. Eddig legalább, ha orvoshoz mentem rábízhattam a mamára vagy utóbbi időben apára.

A 2 napban amíg nővéreméknél voltam a kicsivel, a párom bevásárolt 12 ezer forint értékben, amit szépen fent hagyott a buszon :evil: :evil: :evil: . Amikor mondta nem sok kellett a sírógörcshöz :cry: :cry: :cry: . Most figyelnem kell, mert csak hónap elején lesz legközelebb pénzem.

Csináltam ma egy kis tavaszi takarítást, meg mostam, de azt folytatnom kell holnap is.

Mára ennyi, majd még jövök később is lehet! Szép délutánt mindenkinek!!!!!!!!!!!!

KépKép
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok,
elnézést, hogy csak ritkán tudok jönni, de azért szorgalmasan próbálom olvasni a fórumot :)

Zoya,
én sem tudok rendesen aludni, sokszor felébredek vagy borzasztó őrültségeket álmodom. Ebben az a rossz, hogy reggel még ugyan kikászálódom valahogyan az ágyból, de délutánra a munkahelyemen olyan fáradtság fog el, hogy alig bírok ébren maradni. Mondjuk most nem segített ebben a hirtelen időváltozás sem, annyira megvisel :(

Igigig,
megnyugodtam, hogy nem csak nekem volt hatalmas pocakom a végére :D A szoptatásról annyit, hogy én sem tartom magam szoptatás-fanatikusnak, de én 14 hónapos korig szoptattam, valahogy így alakult. MOndjuk a legelején volt szenvedés vele, mert programcsászárosként nem volt annyira egyértelmű a dolog, plusz én korán elkezdtem részmunkaidőben dolgozni (akkor olt Ábel 10 hónapos).

Császár: hát én is a császárosok táborát gyarapítom, nálunk az volt a helyzet, hogy több alkalommal olyan volt, mintha beindulna a szülés, aztán mindig leállt. Vártunk, vártunk, de semmi. Végül elküldtek a kórházban egy szupi uh-s dokihoz, aki azt mondta, hogy nem is fog beindulni, mert a gyerek nem tud beilleszkedni, mert rosszul tartja a fejét. Nagy volt Ábel feje és valahogy annyira széles felül, hogy egyszerűen nem fért el, hiába vagyok magas és szélesebb csontozatú. Azért én másodszorra remélem, hogy most más lesz és beindul magától, de állítólag statisztikailag nem sok esélyem rá :(

Babicsek,
én is viszketek egy csomó egy helyen, olajozom is magam szinte állandóan. Mondjuk amúgy is száraz a bőröm, de a pocakom környékén a a nyúlástól még a szokásosnál is rosszabb a helyzet. Én a DM-es Alverda kismama olajat használom, eddig egészen jól bevált.

nzsuska,
köszi a táblázatot is me a zárt topic intézését. A táblázathoz nálam a hiányzó adatok: kislány lesz Ketteske, a Telki Kórházban fog születni. A céldátum 08.22., a név egyelőre kétséges, mert nem bírunk zöld ágra vergődni a kérdésben :D

Rólunk annyit, hogy a múltkori bejelentkezésem óta (de rég volt) átestem egy antibogyó kúrán, mert a végén már semmilyen itthoni praktika nem használt :( Nem tudom, hogy az antibogyó következménye volt-e vagy vmi más, de képzeljétek, elájultam a munkahelyemen egy héttel ezelőtt, ami eléggé megijesztett. Az a furcsa, hogy Ábellel annyira sima terhességem volt, most pedig minden elér. Úgy látszik ilyen a karma :D

Mindenkinek jó pihit a hétvégére!

Adri

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Gratulálok minden csajszihoz és fiúcskához!

A betegeknek mielőbbi jobbulást!

Pocakfájás: valószínű az átmenő frontoktól volt, már sokkal-sokkal jobb. Kicsit olyan görcsös feszülős fájdalom. Amikor a méhszalagok nyúlna az inkább olyan mintha feszítenék szét a pocakot nálatok nem?

Krém: én Dm-es Babylove (most már Mamalove) masszázskrémet használok/használtam. Ez kifejezetten terhes csíkokra van. Ezzel kenegettem Barninál is, és képzeljétek nem is lettek csíkjaim a pocakomon mert ott rendesen kentem ellenben a combom és a cicim... :roll: :roll:

Császár: akkor én leszek azt hiszem az ellentábor: én rettegek a császártól. Félre ne értsétek, amikor a baba vagy az anya élete/egészsége a tét, akkor természetesen nincs kérdés, kell a császár, de amúgy...
Szerintem (ha nincs rá orvosi magyarázat!!!) rosszabb csak azért megcsinálni mert az anya fél és a kérésére. Meg ha belegondoltok ez mégiscsak egy nagy hasi műtét, sok kockázattal. Szóval lehet, h hülye vagyok de én nagyon félek tőle (de lehet, h csak azért mert ez egy ismeretlen dolog és én a másik oldalt próbáltam)
Viszont azt én is marhaságnak tartom, h attól valaki kevesebb lenne, h nem természetesen szült. Hát nem teljesen mindegy?????

Szoptatás: én most januárba hagytam abba, mert vérezni kezdtem, akkor volt Barni 15hónapos. Én nagyon szerettem szoptatni, mert olyan meghitt dolog, és nagyon jó volt, h odabújt hozzám, és szerettem az érzést is, h csak velem volt.
Viszont szerintem ez többnyire genetika, h ki meddig/mennyit tud szoptatni, és ha nem jön össze, az általában NEM az anyuka hibája!!!! És még én is kiakadtam, h folyton mindenki ezt kérdezi! Ez olyan szinten magánügy!

Zsuska
Köszönjük! A táblit is, és az intézkedést is!

Ucika
Hogy vagytok? Úgy sajnálom az orrszizást! Juliska is üvölt közben? Mert Barnit alig bírom lefogni mikor kell szívni az orrát! :(

Szerencse
Ez olyan furi dolog, mert képzeld el a másik topikunkba 2csajszinak is szégyellős volt a babuja és mind a kettőnél ráhibáztam a nemére! :D :D :D Bár elég jó esélyekkel indultam 50-50% :D :) :)
Gratulálok! :)

Nevek
Úgy örülök, h ilyen sokatoknak sikerült nevet választani!!!!! Mi még távolról sem vagyunk ott! :( :( :(

Alvás
Engem ha nem a hólyagom, akkor Barni ébreszt.... :(
Viszont napközben ha sikerül, akkor alszom a kicsivel! :)

Hétvége
Ha minden jól megy holnap megyünk Veresegyházára a Medve Farmra macikat etetni! :) ÚÚÚÚÚÚgy várom, mint egy kisgyerek. :) :D :D Remélem Barni is fogja majd. :)

Vivi

KépKép

KépKép
 


Sziasztok :)


Eladnám kislányom babakocsiját, amely csodaszép, jó állapotú. Kacper Trendy Lux, rózsaszín-szürke, lábzsák kettő van egy téli, és egy nyári, karfa is kettő van ezekhez, esővédő, szunyogháló, nyáriasítható-téliesíthető, pelenkázótáska, mózeskosár ehhez + fedél cipzáros, felfújható nagy kerekek, nagy kosár az alján, kupola egy része lecipzárolható és ott is van a helyén szúnyogháló , akit érdekel írjon és küldök több képet is róla.
Tegnap teljesen ki lett mosva azonnal vihető lenne, nekünk már nem kell :)

Kép

KépKép
baricsne
Pusztaszabolcs
 
 


Sziasztok!

Hát én egyre jobban beparáztatom magam ezzel a viszketéssel. Nem akar elmúlni. Tegnap már vettem rá Milupa terhességi krémet azzal kenegetem.
Semmi kiütés nem látszik és a hasamon jobboldaltól a derekam, meg a gerincem felé viszket félkörívben.

Attól félek nem e terhességi epepangás, vagy májprobléma, mert ilyet olvasgattam itt, csak akkor mindenhol viszketnék. Már komolyan lenne inkább valami kiütés amit lehetne kezelni.
Hétfőn kettőre megyek a védőnőhöz beutalóért elmondom neki hátha ad más irányba is vérvétel beutalót. De azt is csak kedden tudom levetetni és valószínű csak szerdára lesz eredmény belőle.

Vagy menjek el hétfőn reggel és beszéljek a dokimmal?

wivianne?: de te viszkettél is, vagy csak a csíkok megelőzésére használtad?

flake: És neked vannak kiütések is? És csak kis foltokban viszketsz?
Én azon csodálkozom, hogy ha a hasnövekedés miatt van, akkor miért nem mindenhol viszket?

Na jó befejezem a nyafogást. Valahogy csak kibírom még ezt a 2 napot!

Kép
 


Babicsek, feszul is a borod? Mert ha feszul, akkor azert viszket, mert eppen nem fersz bele. En a dokinal kezdenek hetfon, de lehet h a borgyogyasznal... A vedonenik nem sokat szoktak tudni segiteni (tisztelet a kivetelnek). Sot a nogyogyasz is foleg csak a noi dolgokban...

Kitartast!

Ja, es a fenistilt probald ki! Az mindenfele viszketesre jo...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Babicsek,
nálam a száraz bőrnek köszönhető szerintem a viszketés. Nem csak a hasamon van, hanem egy csomó más helyen is, és rögtön jelentkezik, ha nem kenem. Amikor nagyon rossz, akkor a bioderma testápolójával kenem, ami atópiás bőrre való. Ez nem olcsó, de nagyon megnyugtatja. Sajnálom a dolgot, de kitartás! Közel sem biztos, hogy vmi komolyabb probléma. Nekem van egy munkatársam, aki mindkét terhességét végigviszkette. Tudom, hogy nem vigasztal, de őt össze-vissza vizsgálgatták és semmi rendelelleneset nem találtak.

Adri

Kép
Kép
 
 


Köszi csajok a gyors választ! Megpróbálok nem rákoncentrálni, bár elég nehéz. :?

nyugtonmalac: Szerintem nem feszül. Te is viszketsz azért mész a bőrgyógyászhoz?

Lehet azért megkockáztatok egy telefont a védőnőnek.

Kép
 


nyugtonmalac: Bocs ahülyeségért. Gyorsan olvastam és most értelmeztem arendesen a mondatodat, hogy rám vonatkozik a dokinál kezdés. :)

Már hülyülök is.

Kép
 


Helloka!

Babicsek nyugi!!! Nekem is viszket a hasam alján a bőr! Nincs rajta sem kiütés, sem szárazság, egyszerűen csak viszket... de ha bekenem az nekem is nyugtatólag hat, ez egyszerűen csak a bőr nyúlása miatt van! Dávidnál is viszketett... :) Az én védőnőm egyébként jó tanácsokkal szokott ellátni, tehát ne húzzuk rá az összesre, hogy úgy sem tud segíteni.. szerintem őt bátran felhívhatod, ha egy kis megnyugtatásra vágysz! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
 


Sziasztok!

Nem voltam mostanában...azaz de, mindig visszaolvasok, csak nem írtam.
Nagyon jó látni ezt a sok pocakos fotót!!! AZ ikres pocakra meg nagyon kíváncsi vagyok én is!
Egyébként támogatom a zárt topicot, biztos mondenki felszabadultabban írogatna, rakná a fotókat.
Mi jól vagyunk,megvolt a 20. heti UH is. Kisfiam egyre aktívabb: leginkább esténként, már apa is érzi a rúgásokat! :)
Teszek fel egy fotót Zétényről, igaz csak 2D-s:
Kép

Én is viszketek, de szerintem csak azért, mert nő a hasam, meg a mellem: legalábbis ez a 2 viszket, de piszkosul! Tegnap telefonálás közben annyira kivakartam magam, hogy egy helyen még véraláfutásos is lett.... :? Kakaóvajas krémet használok minden este, azt szereti nagyon a bőröm.

Én is Vivi véleményét osztom a császárral kapcsolatban, bár az én szavam nem sokat ér, hiszen még nem szültem ezelőtt: viszont rettegnék tőle, és mindenképp természtesen szeretnék szülni! De ahogy Vivi is írta: egy anya nem attól lesz jó vagy rossz, hogy hogyan szülte a gyerekét. Én egyszerűen csak félek, hogy akkor sokkal tovább tart, és fájdalmasabb a felépülés.

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Sziasztok!

Juliska láztalan csütörtök óta!! taknyos és néha még köhög, de túl vagyunk a nehezén! :) úgy örülök. holnapig tart az antibio-kúra. de ma megyünk egy nagyot csavarogni a ha felkelt, mert vettem neki tavaszi cipőt. ti vettetek már úgy, hogy egy picit nagyobbat?? mert a 21-es pont jó volt rá, de elég drága cipő volt, és olyan hamar kinőtte a télit is (abból is kettő kellett), hogy én a 22-est vettem neki, úgy tűnt simán jár benne. de most elbizonytalanodtam, hogy anyagi okokból nagyobbat veszek. :roll: milyen dolog ez. de 6500 ft volt!!

Zsuska, köszi az intézkedést, bár én amatőr vagyok, szóval nem tudom hogy lesz a zárt topik. majd jelezzetek mit csináljak!! :) ja, és javítanád a tábliban, hogy most úgy érzem mindegy a neme. mindkettőnek ugyanúgy tudnék örülni (a fiús anyukák meghozták a kedvemet:) lehet, hogy szerdán megtudjuk!! :D

Szandra: köszönjük a jókívánságot, úgy tűnik használt ;) tudom, hogy bosszantó, de próbálj meg ne idegeskedni!

Niki: félidőőőőőő!!! :D :D :D szuper!

Császár: én is rettegek tőle, mert mégiscsak műtét, én meg a szülésig kórházban sem voltam, nemhogy műtöttek volna, meg a hosszabb felépülés miatt is. De mégis azt gondolom, hogy ha az első császár lett volna, lehet, hogy másodikra nem erőltetném én sem a hüvelyi szülést, mert annak is komoly rizikói vannak. és a szomszédunknak két császár volt, farfekvéses babák + téraránytalanság (az egyik baba megfordult, de aztán a 34. hét körül vissza, m vsz. kényelmetlen volt neki). és azt mondta, hogy a másodiknál sokkal gyorsabban épült fel, sokkal könnyebben viselte az egészet.
szóval, szerintem a szülésnél az a lényeg, hogy a baba és a mama egészségesen távozzon. meg hogy olyan dokinál szüljön az ember, akiben megbízik. én 15 éve járok a nődokimhoz, minden döntését el tudom fogadni. ezért, bár csalódott lennék egy császárnál, de tudnám, hogy azért történt, hogy jól legyünk. egy barátnőm a mai napig nem dolgozta fel a császárt, és az a véleményem azért, mert akkor kezdett dokit keresgetni, mikor terhes lett, ezért nem alakult ki a bizalom (hiába gondolja), és most a bölcsész diplomájával, felülbírálja az orvos és a szakszemélyzet döntését. ez a legrosszabb.
na de a lényeg akkor is az: anyaságunk minősége nem a szülés módjától függ!!! :D
én remélem mindenkinek sikerül úgy, ahogy szeretné, legyen az császár vagy hüvelyi.

ja, és képzeljétek, írtátok többen, hogy előbb meglesz a baba tervezett császárnál. szemben lakó csaj, több mint 41 hétig hordta a babát, mert azt mondta a doki, úgyis császár a körülményei miatt, megvárjuk beindul-e, de nem indult, és már majd' a 42 hétnél császározták.. nekem ez tök fura.

Szoptatás: sokszor azt veszem észre, hogy a harcos szoptatáspártiak többet ártanak az ügyüknek, mint használnak. azért mert frusztrálják és elriasztják a kismamákat.
Niki: én 11 hónapig szoptattam Julcsit, 5 hónapig kizárólagosan, és látod, mégis minden nyavalyája van (persze ő 13 hónapos kora óta közösségben van), szóval nem gondolom akkora egészségvédőnek. pláne hogy két korban közel lévő, főleg tápszeres baba anyukája mondta, hogy még csak kisebb náthájuk volt a gyerekeknek. szerintem ez alkati kérdés. tök korszerűek a tápszerek is, semmi baja nem lesz belőle a gyereknek.

Én a magamrészéről a legnagyobb előnyét a szoptatásnak abban látom, hogy egyszerű, olcsó, éjjel-nappal rögtön tálalható ;)
én is szerettem szoptatni Julcsit, úgy nagyjából 5-6 hónapig. utána, ahogy egyre nagyobb lett, nekem egyre kényelmetlenebb lett a dolog. tuti, összeköttetés is van az anya és baba között, mert 11 hónaposan köszönte szépen. volt akitől megkaptam, miért nem erőltetem. szerintem mindenki addig szoptat, ameddig jólesik neki és a babának, de én nagyon nem szerettem volna egy már járni-beszélni tudó gyereket arról győzködni, hogy a cic beteg, meg elment aludni... (ezeket leszoktató fórumon olvastam). én prűd vagyok ahhoz, hogy a gyerekemmel a ciciről beszélgessek. meg vadidegenekkel az utcán. a csúcs az volt, mikor a c&a kellős közepén megkérdezte egy csaj, hogy szoptatok-e még! :shock: ez szerintem is annyira magánügy, én csak a közeli barátnőkkel beszélgetek erről, vagy olyan kismama társakkal, akikkel egy közösségbe járunk. na de anyám szegről végről barátnőjének ehhez mi köze a posta előtt??? :roll:

És még egy érdekesség: barátnőmnek a babája lusta szopizni. ezért úgy döntött egy hónap után, hogy nem kínozza magukat, feji, hátha jobban beindul, és vegyesen adja neki, ameddig tud addig persze tejet is, de ha nincs elég akkor tápszert. erre az egyik reakció: a lánya még túl kicsi ahhoz, hogy megszüntesse vele a testkontaktust!!?? :shock: :shock: mondtam is neki, hogy miért, most hogy üvegből kap enni, a szoba másik végéből spricceled a szájába a kaját? akkor is ölbeveszi az ember, babusgatja, becézgeti... szóval ezek a lelkifurdalást keltő beszólások. mindenki hadd döntse már el, hogy mi jó neki meg a babájának. Ranschburg bácsi is megmondta, hogy csak a frusztrálódással lehet ártani a kicsinek, nem azzal ha nem tud szoptatni az anya. :)

Mazsi: cuki Zétény! <3

Babicsek: én is bőrgyógyászhoz mennék, mert ő célzottan adhat rá krémet, esetleg laborbeutalót. a májpangásról csak annyit, nekem volt, és valóban viszketéssel jár, de akkor mindenhol viszketsz. az utolsó 4 hétben jól meg is izzasztottam a Jánososo belgyógyit, hogy mitől magasak a májfunkcióim meg a koleszterin, de csak Juliska nyomta a májam, szüléssel elmúlt. és semmi bajom nem lett tőle. szerintem ha egy kis részen viszketsz az vagy ekcéma, vagy nő a bőröd és csak ott érzed. a májpangásnál mindenhol viszketsz (lábad, kezed, hasad...).

Vivi: képzled, kb. 3 hete Juliska elég jól tűri az orrszizást, addig két emberes volt. Aztán 1. szerintem rájött, hogy megkönnyebbül, 2. elkezdtem neki énekelni közben Bóbitát, meg Vukot ilyesmit. és már mikor vesszük elő, kéri is hogy mit énekeljek :) azért ha sokat macerálom még rákezd, de sokkal jobb. van hogy végigüli türelmesen az ölembe. mikor nekem mondták, hogy egyszer lesz ilyen, nem hittem el, olyan jelenetek voltak orrszívásnál. szerintem Barnus is belejön, ha nagyobb lesz.

Igigig: én úgy tudom, hogy Mo-n a kismama kérésére nem végeznek császárt, csak ha orvosilag indokolt. de gondolom pénzzel sok mindent meg lehet oldani....

Flake: akkor most megpróbáljátok a hüvelyi szülést? ne gondold, hogy kevés esélyed van rá. ha szeretnéd, először is állj úgy hozzá. nekem két ismerősöm is így szült másodikra. http://babafalva.hu/members/emese30/
itt az egyik történet, ha érdekel.

Krém: én is dm-st használok. maradt még a masszázsból meg az olajból is, ezeket keverem. :)

jesszus, mennyit írtam, ez van ha nem jövök egy darabig. ugorjatok át nyugodtan ha gondoljátok!!

Szép tavaszi napot!

Beus

Kép

Kép
 
 


Ucika,
azért mondták, hogy nem sok esélyem van rá, mert Ábelnél téraránytalanság és elsőfokú fájásgyengeség egyszerre volt. Akkor van esélyem a sikeres hüvelyi szülésre, ha most kisebb lesz a baba feje, ezt meg ugye nehéz befolyásolni. Pont azt próbáltam írni, hogy a hozzáállás megvan bennem és a dokiban is, így abszolút így indulunk neki, de emlékszem, hogy első alkalommal mennyire csalódott voltam a császár miatt, most csak próbálom felkészíteni magam, hogy bármi lehetséges :)

Adri

Kép
Kép
 
 


ja, azt hittem, hogy csak a statisztikák vagy mi miatt írod. na, persze a babafejét nem tudod befolyásolni... de azért pozitív hullámok, talán azzal segítesz! :)
elhiszem, hogy csalódott voltál... de most talán könnyebb lesz, mert ez már benne van a pakliban és ettől csak jobban alakulhat!! :)

Beus

Kép

Kép
 
 


.............
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lenovo 2013.04.15 20:22-kor.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Szép vasárnapot! Aki csak teheti menjen kirándulni, mi is hamarosan elindulunk! :)

Én még nem szültem, így nem tudok nagyon bölcs lenni, de volt már a családban mindenféle, hüvelyi és császár is. Anyáink hüvelyi úton szültek, de mindkét sógornőm már császárral. Ettől még minden gyerek tök szuper lett! Szerintem az a gyermek úgy és ott fog kijönni, ahogy a mamának és a babának a legjobb. S mivel a gondolatoknak hatalmas teremtőereje van, jobb nem gondolni semmiféle lehetséges negatív dologra csak arra, ami jó lesz az egészben! Én még nyilván naív vagyok, hiszen nem tapasztaltam ebből semmit, de arra számítok, hogy szép és jó szülés lesz, a gyerekkel már most beszélgetünk erről, és kérjük, hogy segítsen ebben.
Egyik barátaink novemberben szültek (szintén első), és sokat beszélgettek a gyerekkel arról, hogy segítsen anyának, és annak ellenére hogy első szülés volt, cakli pakli 2 óra alatt megvoltak, hüvelyi, és teljesen komplikáció mentes volt! Na valami ilyesmire hajtunk mi is! :lol:

A héten megkaptam az integrált teszt eredményét, ami 1:50.000 lett, szóval nagyon örültünk. Ettől függetlenül holnap reggel megyek sima AFP-re is (azt mondta a védőnő és a doki is, hogy egy negatív leletnél már csak a kettő jobb). Aztán 2-3 hét múlva meg megyek a genetikai UH-ra. Úgy várom már, hogy félidős legyek, de már nincsen messze! :o

nzsuzska: nagyon köszi, hogy ilyen lelkesen menedzseled a táblát! Én Bp-en a SOTE II-n fogok szülni, látom ez még hiányzik tőlem.

Hát nagyon szép napot Nektek, élvezzétek a sok napsütést!
D.
dalmadar
Budapest
 
 


Sziasztok!

Babicsek
A pocim viszketett is azért kezdtem el kenegetni.
Szerintem elsősorban nyugodj meg, ha máj, vagy epe baj lenne, akkor mindened viszketne! Főleg az arcod, kezeid, lábaid. Szerintem csak nyúlik a bőröd, de ha megnyugtat menj el bőrdokihoz.

Mazsi
Nagyon édes Zéti! :)
Sokkal jobb olvasni a blogodban, h jobb a kedved! :) Tudom, h nehéz és nagyon vágynál haza, de szerintem is inkább élvezd ki a maradék időt Skóciába és a hozd ki belőle a legjobbat. :) (Annyira nagyon tetszenek a babacuccaid! :D :D :D )

Lenovo
Lenovo: "a természetes szülésnek is vannak súlyos következményei, csak arról senki nem szeret beszélni."


Ne haragudj, de ezen mosolyogtam egyet:
Dehogyisnem! Mindenki erről beszél, szerintem azért is rettegsz te is a hüvelyi szüléstől, mert annyian jószándékból elmondták, h mennyire fáj, a gátsebtől nem tudsz sokáig ülni, és el kell telnie bizonyos időnek (egyénfüggően), h a szexet rendesen élvezni tudd újra, de ez is olyan, h hetek alatt túl vagy rajta, és a hathetes kontrollon már nem is "emlékszik" a szervezeted, h szültél. (Legalábbis én így voltam, hiába tartott majd fél napig mire megszületett Barni.)
Ez nem rosszból írtam le neked! Kívánom, h úgy sikerüljön a második szülésed is ahogy elképzeled és ahogy neked és a babádnak a legjobb!

Ucika
Dehogy ugorlak át! Én szeretem olvasni a sztorijaidat! :)
De jó, h gyógyultok!!! :) :D
Remélem igazad lesz és Barni is barátságba kerül majd az orrszival egyszer! :)
Cipő: szerintem, ha tud menni benne, akkor nem csináltál rosszat a nagyobb mérettel! Pláne, h voltunk Deichmannba és amilyen gyerekcipő árakat ott láttam...
:shock: :shock: :shock:

Dalmadar
Grat a jó integrált teszt eredményhez!!! :)


Rólunk:
Voltunk a Medveparkba Veresegyházán.
Ha lesz időtök/kedvetek/lehetőségetek érdemes ellátogatni. Barni nagyon élvezte. Csak azt nem értette, h miért nem lehet egy medvébe beletömni az összes mézet és almát amit vittünk! :) :D :D:D
Kép

Jó kirándulást mindenkinek! Élvezzétek ki a maradék hétvégét!

Vivi

KépKép

KépKép
 


Vivi: mi is tegnap voltunka medveparkban! Élvezték a gyerekek, de én még ennyi embert ott sosem láttam, sőt összesen sem, pedig rendszeresen járunk, mert nem messze lakunk. Még a medvék is ébredeztek, nyáron azért mindegyiket lehet etetni, tegnap kb 3 állt meg a fakanálnál.

Szülés: én nagyon természetes szülés párti vagyok. A házban, 9 gyerek van, az én kettőm született csak hüvelyi úton... Jó pocsék statisztika. Szerintem nagyon sok minden fejben dől el és ha valamitől nagyon retteg az ember, az be is következik. Ezért én mindig próbáltam pozítiv gondolotakot küldeni a babám felé. Ebben a kismamajóga nekem rengeteget segít/segített. Imádok amúgy szüléstörténeteket olvasni. Rendszeresen olvasom a tortenetek.szules.hu oldalt. Nem vagyok otthonszülés párti, soha nem is jutott eszembe, hogy otthonszüljek, de azért ezek a szüléstörténetek szerintem nagyon szépek és az lenne a jó, ha ilyenekre kórházban is sor kerülhetne. Én most is ameddig csak lehet itthon maradok, ez Ákosnál nagyon bejött, Adélt indították. Csak aztán nehogy itthon szüljek vagy az M3-son :)
Amúgy meg a legfontosabb, hogy a baba is, meg a mama is egészséges legyen!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok :) !

Szülés: Én természetes párti vagyok, mert rettegek a császártól. Most egyik nap volt is vele egy "rémálmom" és biztosan rendesen rátenne nálam a lassúbb gyógyuláshoz, nem mernék megmozdulni. Én is imádok ilyen történetek olvasni, hallgatni, és én a természetes szülésben nagyon szerencsés voltam. Nekem összesen 4 és fél órát tartott az egész elsőre. Szerintem is a pozitív gondolkodáson múlik első perctől kezdve.

Gyors szüléstörténetem: Vasárnap délután fél 3-kor kezdet keményedni keményedni a hasam, fél 4-kor mentőbe ülés, fél 5-kor kórházba érkezés keményedés és 2 ujjnyira ki voltam tágulva. 5 órakor szülőszoba és 3 ujjnyira tágulás illetve ekkor éreztem az első fájásokat. Fél 6-kor oxitocin, burokrepesztés és utána este 19 óra 19 perckor már sírt is a drágám :D !!! Ami keményebb idő volt nekem az durván másfél óra volt. Ezek után csak a gátsebem gyógyulása tartott sokáig, mert arra nem készültem lelkileg :( .

Gratulálok a jó eredményekért, és szurkolok a többiért, én is szerdán megyek AFP-re.

Ucika: Örülök, hogy meggyógyultatok és tök jó hogy már nem sír az orrszívástól. Nálunk is 2 emberes munka szokott lenni, közben én is a gyerekkel bőgök :?

Mazsi: Irtó édes a kis Zétény, jó kis húsos pofikája van :) !

Viszketés: Én is a napokban vettem magamnak egy Milupás krémet és nagyon jó csak nagyon nehezen lehet kenni. A kislányomnál az Aventos krémet használtam, de fele ennyire sem zsíros. Esténként felüdülés a fürdés és utána a krémezés a pocinak :) ! Egyébként én is nagyon viszketek nagyon száraz a testem többi része.

Nagyon szép hétvégénk volt, de nálam takarítással, főzéssel és sütéssel és rengeteg mosással telt el, de teregetés közben mindig felhúztam a pólómat, mert nagyokat táncolt a pocaklakóm. Viszont ma reggel nem értem ki a wc-ig és lehánytam a takarómat :? . Azóta is rosszul vagyok, savasat hányok és egy kicsit fáj a hasam is.

Egy pár kérdés hozzátok: ti is még mindig szenvedtek a reggeli rosszullétektől és hányásoktól? Illetve én a kislányomnál 18 hetesen már éreztem a rúgásokat. Most 16 hetes vagyok és csak mocorogni érzem, semmi rúgásféle. Tanácsokat és véleményeket nagyon szívesen fogadnék ezekkel kapcsolatban!!!

Mára ennyi, de minden nap többször jövök és olvaslak titeket, nem vagyok eltűnve, csak nincs úgy semmi történés nálunk! Szép estét nektek kismamik!!!!

KépKép
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok!

na, jól belejöttünk a szülés témába! :)
Vivi: köszi a bókot! :) örülök, hogy egy vki tuti elolvassa a litániáimat. :)
számomra a gátseb a legnagyobb "vicc". persze ez egyénfüggő, mint a császár seb, kinek mekkora, hogy gyógyul satöbbi. a szülésznőm szerint nekem épp csak egy kicsit kellett vágni, én kedden szültem és csütörtökön már nem is volt vészes a seb, kicsit óvatosabban kellett leülnöm. szóval annyit riogatnak a gátmetszéssel, hogy én attól jobban féltem, mint a szüléstől, pedig nekem nem volt egy nagy szám. A vajúdás annyira hosszú volt, a mai napig fel tudom idézni a fájdalmat a derekamban meg a méhemben, mégis már szerdán azt mondtam, hogy újra csinálnám! és egy hét múlva, mikor hívtak a nem szült barátnőim, hogy vajon majd mire számíthatnak, azt mondtam, hogy ennél hatalmasabb élmény senkinek nem kell! :)

ugyanakkor, látom milyen hisztit csinálnak a nem természetes úton szült és/vagy nem szoptató anyák "ellen" egyes oldalakon, és hogy ez az anyákat, akikkel ez történt, hogy megviseli, magukat ostorozzák, depressziósok lesznek, én ezért szoktam azt mondani, hogy nem történik akkor sem semmi, ha császár vagy tápszer van. (holott én most másodikra sem szeretném egyiket sem). csak tudom, hogy pl. a barátnőm a mai napig nem dolgozta fel, hogy "ő nem tudta megszülni a gyerekét, pedig erre teremtetett", tiszta csökkentértékű anyának érezte magát. vagy pl.: én hogy rettegtem, hogy nem tudok majd szoptatni, állandóan fejtem, ittam a Karamalzot liter szám, homeos bogyó, stb, aztán annyi tejem lett, hogy 7 hónaposan múlt el a csöpögés is...
én a császárnál és a tápszernél a lelkifurdalást és az önostorozást sokkal komolyabb problémának látom, mert ha muszáj, akkor muszáj.

mindenesetre én nagyon bízom magamban, a babámban és a dokimban, hogy újra természetesen, a legminimálisabb beavatkozással sikerül a dolog. a szülésznőm azt is mondta Juliskánál, hogy olyan kicsit kellett vágni, hogy a második simán menni fog gátvédelemmel. remélem, nagyon azt szeretnék!!

Lenovo: barátnőm is "egyedül" szült. a vajúdásnál ott volt a férje, de aztán kiküldte, mert szégyellős. a szülést már a szülőszoba előtt várta meg az apuka.
érdekes mennyire másképp gondolkozunk, ahány kismami annyi féle. :) én pl. elképzelhetetlennek tartottam volna, hogy ne a férjem vágja el a köldökzsinórt, hogy "kihagyjam" életünk legfontosabb eseményéből. nekem ő nagyon-nagyon sokat segített.

Gabi: nagyon igazad van abban, hogy sok minden fejben dől el. a férjemmel jártam anno a János kórház szülésfelkészítőjére, hat alkalmas. az egyik téma a gyerekágy és a császármetszés. minden előadást végig jegyzeteltem (nagyon jó előadó a szülésznő, barátnőm a Sote II-ről járt inkább oda, első szülőknek nagyon ajánlom!), kivéve a császárt. vhogy pár szót írtam csak, még wcre is kimentem, odaadtam férjnek, hogy jegyzeteljen, de ő is kb 2 szót írt le. nem is készültem erre a lehetőségre, utólag visszagondolva, nem tudom miért, de nem is lett rá szükség.
viszont én nagyon-nagyon nem vagyok otthonszülés párti. a Jánosban minden szuper volt, kettesben vajúdtunk, a szülésznők nagyon sokat próbáltak segíteni, az eda meg egy áldás volt (az ugye otthon nincs :) ). szerintem kórházban is lehet szép szülés, mi sem mutatja ezt jobban, hogy mindenhol igyekeznek hiperszuper alter szobákat csinálni.
én is szeretem a szüléstörténeteket, de nem az otthonszüléseket, tőlem nagyon távol áll azoknak a nőknek a gondolatvilága...

Dalmadar: jó ötlet a beszélgetés, én is bevetem. :) mert most másodszor kiegyeznék mondjuk egy fele annyi ideig tartó szüléssel is :) de ugyanilyen széppel :)

Macipark: a mézet is neked kell vinni? vagy ott lehet venni? mennyi a belépő? mi még nem igazán szerveztünk ilyen prgikat Julisnak, az első állatkertet is most tavaszra tervezzük. én mindig az alvással vagyok gondban, hogy ilyenkor hogy alszik (ebben sajna tök rugalmatlan vagyok)? ő ebéd után alszik 2-3 órát itthon. akkor ez kimarad? vagy babakocsiban?
de ez tök jó Vivi, hogy írod, hogy Barni is élvezte, akkor már lehet őket ilyen progikra vinni.

Cipő: most két napig az volt Juliskán, nem volt vele gond. A Deichman még haygján, mert a bobby shoesok egész jó áron vannak, de most nem volt semmi jó. na de ahol vettük végül a cipőt, a Kangoo!! :shock: :shock: :shock: azok ám az árak... viszont a minősége is szuper. ha kistesó lányka, akkor simán tudjuk hasznosítani. :)

Ikrek: Vivi száz éve akarom kérdezni, hogy lehet tudni, hogy egy vagy kétpetéjűek, vagy mikrotól lehet, egyáltalán honnan lehet tudni?? mikor mentek uh-ra, hogy a másik borsónak is megtudjuk a nemét? :)

hát mi sokat csavarogtunk, de csak itt Szentendrén. Julcsi még két napot tuti itthon marad, de nekem mennem kell, határidő szorít, apukájával marad itthon.
ma voltunk a szomszédban, egy 3,5 éves meg egy 1,5 éves kislánynál, nagyon élvezték, a lányom nem akart hazajönni, este 7kor totál besértődött rám, hogy megyünk. a nagylány mondta is, hogy fürödhet Juliska ott is, meg elfér az ő ágyában :) mondták a szülők, hogy Juliska maradhat, mert ő alszik éjszaka :D (náluk a kicsi még sokszor kel). és a nagylány ágyába totál belezúgott a lánykám, állandóan rámászott, meg hancúrozott rajta, szerencsére itt vették az endrei bútorboltban, szerintem jövőhéten megvesszük. :)

szép estét, Vivi nem panaszkodhatsz, teleszórtam a placcot :) tessék olvasni ;)

Beus

Kép

Kép
 
 


Ucika: jókat mosolyogtam azon, amit írtál. Engem 2 dologgal riogattak: gátmetszés és hogy majd nem fogok tudni szoptatni, mert anyukám sem tudott. Na ez a 2 egy nagy baromság. A gátmetszést nem is lehet érezni, utána kicsit kellemetlen, de az aranyerem jobban fájt. Nekem sima cérnával varrt a dokim és a varratszedés után már tök jó volt. A lányom nem volt hajlandó szopizni, talán a mai napig nem dolgoztam fel ezt rendesen, pedig 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, tőlem és 9 hónaposan kellett tápszer, amikor nagyon beteg lettem és már nem tudtam visszahozni a tejet. 10 litert dobtam ki a fagyasztóból. A fiam 20 hónapig szopott. Szóval ennyit a riogatásról.
Én is a szülés másnapján már azt mondtam, hogy mikor jöhetek újra, pedig az első nem volt könnyű, sőt. Az osztályvezető szülésznő másfél év után emlékezett a szülésemre, pedig nem is ő volt velem végig.

Macipark: szerintem vigyél mézet, mert nem olcsó ott, fakanál van. 2 év alatt ingyenes, amúgy 500Ft/fő és 300 az autó, szóval nem egy veszedelmes összeg. Van egy egész jó étterem is, játszótér, farkasok is, gólyák is és 2 rénszarvas. http://medveotthon.hu/

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Én is végigolvastalak Ucika! Meg persze mindeki mást is! Szeretem amikor ilyen nagy itt a pörgés! :wink:

És nagyon nagyon jól leírtál mindent a szüléssel kapcsolatban! Teljes mértékben egyetértek! Természetes szülés-párti vagyok, viszont az a legfontosabb hogy anyának babának ne legyen semmi baja, egyelőre rettegek a gátmetszéstől, de barátnőm dec-ben szült (ugyanannál a dokinál, akinél én is fogok) és megnyugtatott, hogy egyátalán nem vészes, meg nagyon alapos doki, aztán férj nélkül be se mennék a szülőszobára, eddig is minden vizsgálatra jött velem...viszont az otthonszülés nagyon bosszant! Kifejezetten unszimpatikus Geréb Ágnes is...sajnálom, ha ezzel valakit megbántok, de egyszerűen nem tudom felfogni, hogy valaki önként vállalja a kockázatot (mert igenis van kockázat!) és otthon szül...nekem biztonságérzetet ad a szülészem, maga a kórház... szóval nagyon szépen megfogalmaztad azt, ami bennem is bennem van!
Hűűű, de kacifántosan fogalmaztam, remélem a lényeg kivehető! :lol:

Szandra: a szüléstörténetedet egy álom volt olvasni! Jujj, de nagyon jóóó lenne! Én mindenhol azt olvastam, hogy első babánál 8-10 óra vajúdás lazán megvan....de akkor rögtön itt egy ellenpélda! De jóóó!
Sajnálom, hogy még mindig van reggeli rosszullét... :?
És bár én még elsőbabás vagyok, de kifejezett rúgásokat csak kb 19-20. hét körül éreztem, pedig a 16-17 héten már volt mocorgás! Szerintem még semmivel nem vagy elkésve! :wink:
Na most megyek, végigdolgoztam a napot, hulla vagyok! Szép estét mindenkinek!

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Szandra! Én is még émelygek nagyon, a héten hánytam is. Nekem akkor szokott elmúlni, mikor már nagyon érzem a mozgást. Most még csak mocorgás van, intenzív rúgkapálás még nincs. Mondjuk a fiam nem is volt benn olyan durva, bezzeg kívül :) A lányom meg nagyon durva volt, ugrált a hasam, pulcsiban is szabályosan játszott, aztán egy nyugodt gyerek lett belőle. Szóval lehet, hogy jó nekem a benti nyugi :)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Az imént kaptam értesítést a zárt topikról (legalábbis én annak gondoltam az üzit), de a topikot magát nem találom. Nem a lista legalján kellene lennie? Bocs, hogy bénázom :oops:

Adri

Kép
Kép
 
 


Hát Flake, én is ugyanebben a cipőben járok. fogalmam sincs hol kellene keresni, vagy hogyan. majd remélem a rutinosok jeleznek!! :)

Beus

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy Nektek is jól telt a hosszúhétvége :) Mi is kirándulgattunk, jó volt egy kicsit kikapcsolódni. Engem amúgy nagyon feltölt a napsütés :D

A szülés témához:őszintén szólva én a "sima" szüléstől félek jobban...túl sok rémtörténetet hallottam már ezzel kapcsolatban a szakmámból kifolyólag. (Gyógypedagógus vagyok). Azért nem kérném a császárt, de azt nem bánnám, ha maguktól úgy alakulnának a dolgok...

Kitaláltuk a kislány nevet is, a babánk Hanna Laura lesz. Bár sokak szerint még ne éljük bele magunkat, hogy lány lesz, ha már egyszer így megtréfált minket :)
Azért én már Hannázom, és a vonalzómat is lányosra cseréltem:)

Szép délutánt Nektek!


:D

Lilypie Pregnancy tickers
rilla04
Budapest
 
 


Sziasztok!

Megvan a zárt topik, meghívtam bele mindenkit, azért kaphattatok levelet... de nem találom én sem, hogy hol van a topic, elvileg a lsita alján írták, de ott nincs...nem értem... még utána járok ennek, csak olyan lassan kapok választ a babanetesektől. Jelzek ha lesz vmi fejlemény...

 
 
 


Én most megtaláltam. Ha beléptek és elmentek a társalgó fülre, akkor a legalsó topik lesz a mi zárt topikunk. Gondolom csak azok látják, akiket meghívtak

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 



Sziasztok!

Sok szeretettel gratulálok mindenkinek a pocaklakóhoz!

Nekem egy lassan 6 hónapos pici lánykám van és egy 4,5 éves nagy lánykám.

Csak jó tanács és javaslat az omega 3 szedése:

A megfelelő minőségű Omega-3 a várandósság alatt biztosítja a méhlepény és tejmirigyek fejlődését, illetve csökkenti a koraszülés veszélyét. A várandósság utolsó harmada alatt, majd a szoptatási időszakban az anyatejen keresztül az esszenciális zsírsavak (Omega-3-ból származó DHA és Omega-6-ból származó AA) beépülnek a magzat idegrendszerébe és a szemideghártya sejtjeibe, biztosítva a csecsemő optimális látás élességét és szellemi fejlődését.

Én szedtem terhesség alatt és most szoptatás során is..így a pici továbbra is kapja, a nagy lány pedig ügyesen eszi kanállal az "okosító vitamint!

Egy fontos! meg kell nézni jól mit veszünk, mert az omega 3-ak 90%-a rossz, több éves avas olajból készül. Nézzétek a TOTOX értéket, mert az ad jó képet, nem a magas EPA,DHA érték...azt mesterségesen fel tudják "turbózni".
Nem reklámozni akarom ami én eszek, csak segíteni szeretnék..korábban én is az olcsó magas értékekkel rendelkező kapszulát ettem, és folyton hányingerem, olaj szagom volt tőle és nem is éreztem semmi jó hatást...aztán rátaláltam erre....... friss norvég lazacolaj ..........de fontos és hasznos infok vannak a JÓ omega 3-akról az antalvali.com oldalon is. ahol leírják mi a jó, mire kell figyelni!

Gondtalan, szépséges babavárást!

KépKép
 
 


Sziasztok!
Jó nagy a csend errefelé :) Hogy vagytok, kismamik, akik augusztusra várjátok a babátokat? Van esetleg valaki, aki aug. legvégére van kiírva és a Szent Imre kórházban fog szülni?
Szép napot Mindenkinek! :)
tikara
Érd
 
 


Szia!
Én új vagyok, augusztus 12-re vagyok kiírva, de Egerben fogok szülni.
rainbow27
Eger
 
 


Szia!
Én új vagyok, augusztus 12-re vagyok kiírva, de Egerben fogok szülni.

Szia!
Első baba? Nekem igen, és aug. 31-én érkezik papír szerint :)
tikara
Érd
 
 


Második baba, már van egy 6 éves nagylányom. Már tudod, hogy lány vagy fiú? Az enyém még nem mutatta meg magát.
rainbow27
Eger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: