Új privát üzeneted érkezett!

Hát, én azért nem aludtam át az éjjelt, Szaffinak már a torka is fáj, de továbbra is megússza lázmentesen. Délután kapott egy fél adag panadolt, hogy ne fájjon a torka, így tudott bő 2 órát aludni. Ez neki még mindig kevés, de több mint az előző napokon. Persze inni nem hajlandó továbbra se. Enni nem csodálom, fájó torokkal nem jó. Két napja kitalálta, hogy ő fél háton fekve pelusozás közben :shock:. Retteg, remeg, sír és amint tud, hasra fordul, picire kuporodig, felnyomja a seggét és elbújtatja az arcát :shock:. Gondoltam, jöhet a bili, wc szűkítő stb. Hát a wc szűkítőre hajlandó volt legalább ráülni pucér popsival, de persze produktum nem volt. Marad a terpeszállásban pelusozás, a kaki meg vagy kipotyog, vagy nem :oops:. Ma mondjuk 4x kakilt :? Nem részletezem a találati arányt :? :oops:.

Már teljesen elfelejtettem, mit „kell” csinálni, ha egész nap nem tudunk kimozdulni itthonról :oops:. Végül még gépeztünk is fél órát, bújócskázott az www.egyszervolt.hu -n, azt már a télen is nagyon szerette. Ha még egyszer el kell mesélnem a Bogyó és Babócából a cseresznyéset, szerintem kidobom a könyvet a kukába :lol:.

A hideg nekem viszont nagyon jót tett, kb. 8 héttel fiatalabb terhesnek érzem ma magam 8). Mondom én, hogy Szaffival könnyebben viseltem, hát ilyen időben „könnyű” terhesnek lenni :D. Olvastam néhány szülés-sztorit, végigpityeregtem mindet :oops:.

Nyuszuli Szülésfelkészítőn mondtak vmi változást, vagy valami feltétlen kell az Istvánba típusú dolgot?
Ha annyira gáz volt a két hónappal ezelőtti leleted, mért nem hívott fel/írt rögtön :evil:. Sztem nem lehet annyira tragikus. Az én házidokim pl. folyton bekarikázza tollal, hogy ez-meg-ez nagyon nem jó, a Gasztonyi meg csak röhög rajta, hogy persze, hogy nem jó, mert terhes vagyok, a labor meg a „normál” határértékeket teszi rá :wink:. Szóval azért mutasd meg a dokibácsinak is! Koleszterinre nekem a védőnő mondta azt, hogy magas, de ezzel csak terhesség után foglalkozunk, addig jó ez.
Apa nálunk se gondol „olyanokra”, megnyugtat, hogy nem csak őt lombozza le a terhesség. Fene nagy önbizalma van, fél hogy bekopogtat :lol: :lol: :lol:.
Szülés után én rendszeresen ébredtem arra, hogy valami nagy baj van, mert Szaffi nem mozog odabent :roll:. Kellett pár másodperc, míg felfogtam, hogy már nincs ott :oops:. Gondolom, ez megint így lesz.
Nem, nem ciki, ha a kórházban nem adsz, de inkább kérdezz rá szemtől-szemben, hadd mondja, hogy itt nem kell :D. Én a szülést is megint meg fogom kérdezni, mert szeretem a tiszta helyzeteket, és szerencsére a Gasztonyi egyenes ember. Uncsitesóm mondta, hogy rákérdezett, és vagy 5 perces lelkizés után nyögte ki a doki, hogy úgy 80-at szokott kapni, de előtte minden f@szságot összehordott. Tiszta gáz, mert mindenki tudja, hogy ha berángatom, akkor fizetek, de akkor meg mit kell a duma, hogy még szarul is érezd magad, hogy „fizetni akarsz”?!
Én megvoltam szülésznő nélkül, de a ctg-k miatt lehet, hogy praktikus, mert akkor ő fent a szülészeten ráköt a megbeszélt időpontban (ügyeleti ideje alatt délelőttönként) és nem kell a kórházban sorba állni. Ez kb. 4-6 alkalom, ha végigviszed. Én ezt is az Istenhegyin csináltam egy vagyonért, de most lehet, hogy az Istvánban fogom, mert az közelebb van hozzánk. Még nemtom :roll:. Olyan messze van még, legalább 3-4 hét :D
Gyomorégésre renie tabletta és hideg tej vált be nekem. No nem csodaszer :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsuzskó, irigyellek, hogy ilyen lazán vásárolsz. Bennem olyan hülye babona-félelem van, hogy mindig csak addig jutok el, hogy csodálom a gyönyörű babaruhákat a boltokban. :( Még egy csomag pelenkát sem mertem megvenni, pedig előbb-utóbb muszáj lesz. De most kaptam ultimátumot, mert írtam a hapsinak, akinek a boltjából a babakocsit és az autósülést akarjuk venni, hogy mikor rendeljük meg, hogy ne legyen késő, erre azt írta, hogy most, mert valami Német babaexpo most van, és utána emelkedni szoktak az árak. :roll: Tudom, jó kereskedői fogás, de azt hiszem, nem kockáztatom meg, hogy igaza legyen. Na szóval babona ide vagy oda, vásárolnom kell mostmár lassan.

Nyuszika, hogy sikerült a házassági évforduló? Utólag gratulálok!
Csíkjaim nekem szerencsére egyik gyereknél sem voltak. Remélem, most se lesznek. Pedig a combomon vannak.

Nyuszuli, jót mulattam a beszámolódon Apa gondolatairól meg a babáról, aki egyből mocorog. Sebi is, addig, amíg betonkemény nem lesz a hasam. :?
Megnyugtat kicsit, hogy nem csak én a korom miatt, meg hogy a 3. Babát várom, vagyok ilyen tohonya, nehézkes. Néha azon tűnődöm, hogy vajon hogy bírom én ezt ki még 8-10 hétig. Pedig kell bírni. És milyen nyafka vagyok, mások ilyenkor még akár 8 órában dolgoznak.
Elmentem egyik nap, bejártam 3 áruházat, hát az ikeában a hosszú sorban már majdnem leültem a földre, úgy elfáradtam. Attól féltem, ha ez sokáig tart, ott helyben megszülök. Persze az udvarias és figyelmes emberek nem akartak volna előre engedni. Ugye, Rekuja? A buszon is lökdösődnek, hogy sgítsenek...

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Rekuja!

Hát csak activity alapon tudtam követni, hogy miket mondtak, de szerintem semmi konkrétat nem, mert tényleg végig azon lovagolt szegény nő, hogy milyen fantasztikus, hogy Széchenyi terv-szülésfelkészítő, meg bababarát kórház, stb.... meg szabadkozott, hogy nem fix a tematika, mert az előadók kavarnak, szóval semmi nem volt.... " a boldog születésért" erre kell rákeresni facebookon, ott minden update lesz...elvileg..
Köszi, meg fogom kérdezni a dokit..
Apa fél ,hogy bekopogtat :D :D :D :D :D :D dejóóóó :)

Képzeljétek tök jó vásárt csaptam :) legalábbis szerintem..:)
Rossmann Baba kártyával:

-Pampers Premium Care 78db-os 2990ft-ért (DM-ben ugyanez 4200ft) és ez minden méretben, a sima kék Pampers is akciós, tök jó áron van, olcsóbb, mint a saját márkás ha leosztod darabra!

- Pampers törlőkendő 2 csomag 799Ft (mindegyik fajta)

- Sudocream 800 asszem 60gr

A DM most nem jött be.. a babacsomag nem egy nagy durranás..vagy ki van lopva belőle minden, vagy nem is értem..van benne egy babanapló, ez aranyos, meg egy Dove ANTI AGE(!!!) tusi minta meg egy mosószer minta.. mind1, ajándék lónak...

Jó lenne még textil pelust beszerezni, belvárosban valaki nem tud jó helyet, ahol jó minőségűt kapni? A MINIMANÓBAN nagyon jó volt 390Ft-ért(sokkal jobb anyagú, mint pl. a brendonos), csak a hülye fejemmel nem vettem akkor még meg.. most meg nincs kedvem kibumlizni..

voltam ma kínaiban, csippentettem 2 bugyit 580ért, tök jó, pamut..meg vettem Tena Fixet 350ért 2-t..

Szerintetek Tena Lady extrából mennyit vegyek? eddig egy 10-est vettem 670ft-ért dm 25%kuponnal..

Hálóinget hol a fenébe vegyek? Nem nagyon szeretnék sokezerért.. tiszta téboly..5-10ezer között vannak..
Ti tudjátok már, miben szültök?
:shock: :shock: :shock: :shock:

Bobek!
babona miatt már ne aggódj, most már azért csak lehet vásárolni, nem? :) Gondolj bele, (mármint Te még ne, de mondjuk én pár héttel előrébb vagyok), mi van, ha babóca hamarabb akar jönni és mindent Apának kell intéznie.. Na én ettől jobban kiakadok, mint a babonától való félelemtől :) Bele sem merek gondolni, mit művelne :shock: :shock: :shock: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Előre izgulok, mi lesz, ha futnia kell Tena Ladyért, vagy NE ADJ ISTEN aranyérkenőcsért :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 

 
 

Most csak gyorsan jövök, mert nagyon kivagyok minden szempontból. :cry:

Nyuszuli: Hálóing http://www.monamama.hu/MoNa-Mama-haloing-2-46
Van a képen látható szín és lila is ami szerintem sokkal szebb. Nem olcsó, de nagyon jó az anyaga, én imádom.

Vigyázzon mindenki magára, ebben a változó időjárásban!

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Sziasztok!

Tök jó, hogy már mindenki készülődik. Én is "lázasan elkezdtem összeszedni a kórházi cuccokat, kimosni a babaruhákat, összekészíteni, hogy majd miben hozzuk haza, a fekvés katasztrófa muszáj néha mozognom. Kicsit kimegyek sétálni is minden nap (ma pl. Brendon és a kínai a cél) imádom ezt az enyhén hűvös időt.

Zsuzskó, imádnivaló a kicsi fiad a képeken, igazi gézengúznak néz ki. Cipődobálásért nem irigyellek. Én Esztivel ebben a korban rengeteget kirakóztam, ezeket a fogantyús behelyezős fajátékokat imádta, szeretett matricázni, és ha minden kötél szakadt, fel a gumicsizma és esőkabát, irány a pocsolya! Annál nagyobb móka nem is kell! Ja, és nagyon klassza a bútor!!!

Nyuszuli, én hálóinget és köntöst is a kínaiban vettem kettőt még Eszter születésekor. Én sem akartam erre költeni túl sokat, nekem beváltak, a lényeg az, hogy olyat keress ami gombos elől, hogy a szoptatáshoz csak gombolni kelljen... :)

Rekuja, Eszti is taknyos, lassan egy hete. De csak az orra dugulós-folyós, mára pedig felszakadt a köhögése is kicsit. Láza neki sem volt, amin nagyon csodálkoztam, mert Ő mindig belázasodik. Persze örültem neki.. Múlt héten volt oviban, és hétvégére más taknyos is volt. Eddig itthon volt velem, most anyu átvette szerencsére. Én 3 napig adtam neki, nurofen szirupot 3x (a mi dokink mindig ezt ajánlja, mivel gyulladáscsökkentő hatása is van), kalciumot erősítésként, multivitamint, és lándzsás útifüvet a torkának, és alvás előtt Nasopax orrsprayt. Ma éjjel már elég csendesen aludt, nem szortyogott annyira. Remélem, hétfőn már el tudjuk vinni oviba. Szaffinak is minél előbbi gyógyulást!!!!!

Olvasgattam a koraszülésről, koraszülöttekről, persze nem biztos, hogy jól tettem. Ma vagyok 33 hetes, annyira szeretnék még legalább 3 hetet egyben tölteni. Aztán már nem aggódnék. 36 hetesen már csak híznia kell, és minden oké. Még egy hét a doki látogatásig, akkor meglátjuk tovább nyíltam e, vagy használ a pihi...

Legyen szép hétvégétek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Elkezdődött a fél órás indulás korszaka. No persze nem Szaffit volt fél óra felöltöztetni, hanem magamat :lol:. Éljen a hosszúgatya, de basszus, nem bírtam állva felvenni, aztán félig belebújva elugráltam az ágyig (nagyon babakímélő). Zoknival, cipővel dettó :?. Szaffi meg lelkesen utánzott, hogy milyen mókásat játszunk :lol:.

Hálóinget én a C&A-ban vettem, kb. köldökig gombos. Meg van egy flanelpizsim, aminek ing a felső része gombokkal, az tök jó volt Szaffinál az első két hónapban szinte egész nap abban voltam itthon :oops:. Igénytelen anya :oops:. Szüléskor én egy lepattant kínai pamuthálóingben voltam, nem gombos, inkább olyan, amit ha összevérzek, ki lehet dobni. Most is ugyanazt viszem, egyszer már bejött. Szülés után úgyis felhúztam az egészet a nyakamba, mert deréktól lefelé letakartak (amúgy szülés alatt is le voltam takarva, csak a kitoláskor vették le).

Zsabó Bent fog maradni az a pici manó, ne aggódj. Mondom, van itt a játszón 33 hétre született lányka, tök egészséges, normál ütemben fejlődik, 1 évesen járt, most meg olyan szépen beszél, én csak irigykedek a néma lányommal :D.
Esztinek is jobbulást! Remélem, ez nem az a takonykór, ami már áprilisig megmarad :(. Multivitamint mi még nem kezdtük újra (nyárra a doki tanácsára leálltunk, hogy ne szokjon hozzá a szervezete), de az esti babakakaójában rengeteg vitamin van, az felér egy multi-koktéllal :wink:. Szaffi is horkol most, annyira mókás a kis törpe azzal az óriás hangzavarral :lol:.

Zafír Kitartást!

Zsuzsko Bukósisak nagyon jó :lol:. Látom, te is automatikusan két széket vettél, mi is :).
Mi olvastunk egy csomót (Szaffi nagyon szereti a könyveket), aztán rendet raktunk a ruhái közt (igazából ő szétpakolt és csoportosította őket). Ha megint ilyen nap lesz átválogatjuk a játékait, bizti izgi lesz, ahogy rég nem látott kedvencek kerülnek ki a dobozból. Zenét is hallgatunk (Gryllus Maszkabál), arra táncol meg énekel és hozza a dal szövege szerinti dolgokat (tigris, gomba, katicabogárka stb.). Végül ugye bújócskásat játszottunk neten. Ha minden kötél szakad, jöhet a Bogyó és Babócás dvd-ről is 1-2 epizód, bár ezt spec én bírom nagyon rosszul (idegesít a pesszimista katica). Szerencsére tegnap még nem jutottunk el a videózásig, szeretném megtartani amíg lehet, hogy tv nézés csak este van, akkor se túl sok.
Én is dm-esvagyok, itt sincs sehol rossmann. A tescoban is pampers akció van, 53 Ft/db a 4-es pelus. Általában 64 szokott lenni mindenütt. Meg a spárban is le van most értékelve, szóval lehet, hogy nem az áruházak ilyen jó fejek, hanem éppen a gyár adja valamiért kedvezményes áron.

Nyuszuli Nem vagyok facebookon fent :D
Nagyon jót röhögtem, hogy apa meg tena ladyt meg aranyérkrémet venni :lol: :lol:. A kórházban amúgy nem ajánlották a krémet szülés után, inkább a kúpot, mert ha van gátsérülés, akkor a krémet nem szabad használni. Én persze párhuzamosan nyomultam mindkettővel :oops:.

bobek Ikeában van gyerek/kismama pénztár, ha ott előre mész, az eladó soron kívül kiszolgál! Nem vesz észre, ha nem mész oda hozzá, de akkor simán. Mi a múltkor voltunk így Szaffi, apa meg én pocakkal. Ki is van írva, hogy max 10 tétel és kisgyerekes pénztár, vagy valami ilyesmi. Előre mentem megkérdezni, hogy egyszerre kell-e a két feltételnek teljesülnie (hülye matekos agy szerint ugye igen), mire rögtön mondta a srác, hogy nem, sőt, jöjjünk is rögtön pakolni 8). Szóval ez is olyan, hogy van lehetőség, csak észre kell venni, meg élni kell vele :wink:. Persze állítólag már vagy 5 éve van ilyen pénztár, hát én most láttam először :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Lányok! Csak egy nagyon gyors beköszönés. Készítettem egy nyomtatható-pipálható kelengyelistát. Pár nap múlva lesz folytatása is, valami kórházi csomag a kismamáknak. A blogom letölthetői között megtaláljátok. Remélem, még nem késő. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

Rekuja, kösz a tippet az ikeás pénztárról. Bár nem tudom, előre engednek-e ott kismamaságod miatt, vagy hőbölögnek, hogy nekik csak 5 db vásárolmányuk van? :? Túl negatív vagyok? Nem tudom, de anno az ÁEK-be jártam egy rövid ideig vérvételre, ahol ki volt írva, hogy kismamák soron kívül jöhetnek be. Mire odaértem, több tucat nyugdíjas toporgott ott, és amikor behívtak, csak úgy szikráztak a tekintetek. :D

Zafír, kibírod még azt a fekvést. Már nem sok van hátra. Bent marad a kis babó, és kész. :D

Zsuzskó aranyos a kisasztal, de méginkább Gyurka cuki. Tök jó lett a gyerekszoba. Ügyes vagy!

Jövő hétre mi is várjuk a nagyfiam bútorát. Kiváncsi vagyok, mert élőben nem lehetett megnézni, csak neten.
Babakocsit megrendelem, felhagyok a hülye babonámmal. Egy hívőnek amúgy sem illik babonáskodni. :oops:

Szép hétvégét!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Gyomorégés: Nekem is a tej+rennie+gaviscon vált be. Felváltva alkalmazom, ha nagyon ég akkor csak a gaviscon segít.

Nyuszika: Én 25.-én megyek dokihoz legközelebb.

Nyuszuli: Valóban jó érzés a mocorgás. :D Egyedül az fáj nagyon, amikor egyikük jobbra, másikuk balra nyomja ki magát, akkor olyan szétszakadok érzés fog el. Na ezt az érzést nagyon nem szeretem.
Én vettem a minimanóban pelust, de megbántam. Nagyon durva anyagból van (10 db-os csomag volt, nem lehetett kibontani). Nekem az IKEÁs jött be. Olyat veszek majd még.

Zsuzsko: Remélem ma jobb éjszakád lesz. Gyurka baba nagyon édes, azzal a vödörrel a fejecskéjén. :lol:

Bobek: Én nem vagyok fekvésre ítélve, szerintem Zsaboval keversz.

Köszi lányok a biztatást, aranyosak vagytok.
2 napja nagyon vacakul vagyok, mintha szét akarna szakadni a hasam. Nyomom a magnéziumot és próbálok pihenni amennyit csak lehet, de fekve sem az igazi. A dokim külföldön, csak kedden jön haza, mondogatom is a lányoknak, hogy nem szabad kijönni, mert a doktor bácsi nincsen itthon.
Múltkor írtam a férjem unokatestvérének a férjéről, aki balesetet szenvedett. Sajnos olyan súlyos fejsérülése lett, hogy nem tudták felébreszteni. Tegnap délben lekapcsolták a gépekről. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Próbálok nem gondolni arra, hogy elveszítettük, de nagyon nehéz, hiszen szerettem. A férjem nem akar elengedni a temetésre, nehogy a stressztől meginduljon a szülés. Miért pont most kellett ennek történnie????? :cry:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Sziasztok, most csak futtában olvastam vissza, mint látható, éjfél is elmúlt, mi meg nagyban csomagolunk, készülünk a holnapi költözésre... Kismamaként eléggé nehéz, mert energiám lenne, de féltem magunkat és a derekam... Így megkeresem az arany középutat....

Ma voltunk UH-n, vesetágulata van a kisembernek, azt mondták, ne izguljak, így nem teszem :) Amúgy 1875 grammnak mérték, kerek 30 hetesen, méretei szerint meg 31+5 napos.... A feje 33 hetes.......

Zafír, nagyon sajnálom az ismerőst..... Egyet is kell hogy értsek a férjeddel, képviseljen Ő, de most nem aktuális ez a tortúra Nektek!!! Nem minden a személyes jelenlét, én hiszek abban, hogy fontosabb a belső gyász. :(

Most megyek, szép Szülésmentes hétvégét mindenkinek!!! :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Csajok, azok után, hogy remek tanácsokat osztogatok IKEA pénztár ügyében, ma voltunk IKEÁban. Persze nem volt raktáron a kinézett kanappé, de legalább a padot megvettük az előszobába, hogy ne a földön ülve kelljen cipőt húzni, mint eddig (pár év és csak berendezzük ezt a lakást :D). Na szóval, gyerekes pénztárból 3 is működött, mindegyiknél kb. 15 méter hosszú sor (ahogy a többi pénztárnál is) és mindegyiknél CSAK kisgyerekesek, terhesek :evil: :oops: :lol:. Tiszta öngól, mondom melyik terhest rúgjam fel, hogy mi jöjjünk előbb?! :lol:. Így apa sorban állt, mi meg Szaffival szétrámoltuk a pokrócokat, mert azok voltak a pénztár előtt (még a törékeny vázákkal is játszhattunk volna :lol:).

Az éjjel összesen 5 órát aludtam, ezt is több ütemben… gyakorlok novemberre :evil:. Délutáni alvást Szaffi az autóban kb. 20 perccel megoldotta, remek :?.

Vettünk Mesónak ISO-fixes autósülést! Vmi német cég, aszem hallanom kellett volna róla :roll: :D. Tök rendik voltak, mert még megvétel előtt kijött a srác belepróbálta a kocsiba, hogy befér-e úgy, ahogy akarjuk stb. Végül benne is hagytuk, mondtuk Szaffinak, hogy ha megszületik Mesó ott fog utazni. Nézett ránk hülyén, mutogatott a hasamra, mire megörültünk hogy érti. Na attól kezdve veszettül bizalmatlanul szemlélte a gyerekülést :lol:. Szerintem kezd tudatosulni ezzel, hogy ez a baba nem olyan jó móka, hiszen a kocsiban is itt lesz mellettem :roll:.
Meg vettünk új sterilizálót is, az előzőmet 10 éve örökölte a nővérem, már akkor is elég ramaty volt, most meg köpködi a rozsdaport, hiába fertőtlenítem át. De egy kicsit lejjebb adtunk a szintből, mert az aventes 22e volt, ez a Canpol-os meg 11e :roll:. Lehet, hogy nem fogja 15 évig bírni, mint az Aventes örökség, de már csak 5-6 évig tervezem használni, szóval majd nem ajándékozom tovább :D.
Jó érzés volt végre venni dolgokat Mesónak is, hogy ne mindenből a használt jusson szegénykéne :roll:.

Nyuszika fél1kor olvastam a bejegyzésed éjjel :D. Drukkolok a költözéshez! Nagy fej sok ész :wink:. Csak meg is kell szülni :roll:.

Zafír Részvétem :cry:. Jaj, nagyon rossz ilyen motoros híreket hallani, tekintve, hogy a nővéremék is sokat motoroznak :cry:. Én Szaffival 18 hetes terhes voltam, mikor a kedvenc nagypapisom meghalt. Bennem fel se merült, hogy ne menjek el a temetésre akkor (de kisebb terhes voltam!). Itthon is ugyanúgy sírtam, ott is le lehet ülni stb. Esetleg ha fáradtnak érzed magad, a tort kihagyod. Én igényelni szoktam a temetést, úgy felfoghatóbb, hogy mi történik. A gyerkőcök nem attól indulnak ki, hogy anya sír, szomorú, vagy bánat éri, azt így is érzik, és kell is érezniük, hiszen mindenféle érzelmen előbb-utóbb átesnek. A hirtelen sokk tud szülést indítani, de hát a temetésre lelkileg fel tudsz készülni (kivéve ha vannak hergelő-bőgő rokonok). Ez a te döntésed, a te lelked mit igényel, hol legyél, hol tudnál jobban elbúcsúzni a távozótól.

Bobek Ugyan már, babonásság belénívódik az anyatejjel :D. Ikeás pénztárt felül írtam, jót röhögtem ma magunkon :lol:.

Megyek varrok, amíg apa Szaffival kavicsokat dobál a Dunaparton!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Zafir, bocs, Zsabónak címeztem.
Nagyon sajnálom a barátotok halálát! Sok erőt kívánok nektek ahhoz, hogy mielőbb feldolgozzátok! A temetést tényleg neked kell eldöntened, mitől tudsz jobban továbblépni lelkileg.

Nyuszika, vesetágulat nagyon gyakori mostanában. Nem kell izgulni miatta, de majd ha kibújt a baba, gyakrabban kell járnotok ellenőrzésre.
Költözést, remélem baj nélkül átvészeltétek. Kipakolást csak óvatosan!

Rekuja, tuti biztos kismamapénztár? :D
Én azon háborodok fel nap mint nap, hogy az áruházakban miért van majdnem száz mozgássérült parkoló, amikor családos parkolóból, ha van egyáltalán, akkor 1-2. Talán ebben az országban több mozgássérült él, mint család? :x Tiszta hulyeség.
Sterilizáló kapcsán, én a mellszívóval vagyok így. A régi Aventesnek elhagytam a kisebb darabjait, amiket nem lehet külön kapni persze, ezért kéne egy újat vennem, de olyan drága, sajnálom rá a pénzt. Pár hétre kell csak úgyis. Ti vettetek? Az jutott eszembe, lehet, hogy bérelek egy gépit.

Mi tegnap az öcsém lagzijában voltunk. Na nem az a hajnalig tartó őrület volt, mert mindenki vagy öreg, vagy kisgyerekes, vagy kismama volt, de azért nagyon elfáradtam így is. A hangulat azért tök jó volt.

Nagyon hisztis és undok vagyok a napokban. Ezt lehet a hormonokra fogni?
:oops: Rettenetes. Alig bírom ki magamat is. Reggel majdnem elbőgtem magam a férjem és anyukám előtt. Nem tudom, mi bajom van.

Ti jól vagytok?

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Hahó, ébresztő, vége a hétvégének? Kritikus terhesek még egyben vagytok? Többiek élvezik a kellemes időt?

Hétvégén némi varrógépszerelés után elkészült Szaffi falvédője. Gondolom a felrakás újabb heteket várat magára. Ha apán múlik nem lesz kész egyhamar, az én apám meg nyaralni van. Na, majd ha hazajön, áthívom, ő úgyis szeret barkácsolni (amennyiben egy falvédő felrakása ennek számít). Meg kéne még varrnom a hálóba is a falvédőt, meg vettem anyagot a nappali ágyszivacsra is, hogy új huzatot kapjon, mire Mesó érkezik… bár a varrógépemet nézve… egész addig nem működött, amíg szerelés címen le nem törtem belőle egy kis fém prücit :oops:. Azóta okés a felső szálfeszítője :shock:.

Szaffi ma felmászott a nagy csúszda létráján is tök egyedül. Egyrészt remek, hogy nem kell fogni a kezét, másrészt néztem, basszus, kb. a derekánál van a következő lépcsőfok, hát én erre nem terhesen is képtelen lennék!
1 hete tartó náthája következtében ma közölte velem, hogy „takony” :lol: :lol:. Lassan megtanul beszélni, ilyen remek szavakkal kezdi :lol: :lol: :lol:.
Ma jött Praktika (előfizető vagyok) és tele van Hallowin-es dizájnokkal (na, ezt hogy írják?). Én meg folyton azt mondogattam, hogy majd akkor jön Mesó, ha már töklámpás lesz mindenütt. Basszus, néztem az újságot… hááát kezdünk tényleg nagyon közel lenni :shock:.

Bobek Ha meg van családos parkoló, tuti egy sportkocsi áll ott 0 gyereküléssel :evil:. Mondjuk nálunk a mozgássérült helyeken is ilyenek vannak :evil:. A mélygarázsokban meg egyáltalán nincs családos parkoló, vagyis van kb. 10 centi helyed kivenni a gyereket a gyerekülésből :evil:. Egyszer konfliktusom is volt egy biztonsági őrrel, mert két helyet foglaltam el (messze a bejárattól, ahol senki nem állt, volt vagy 10 üres hely mellettem), erre beszólt, hogy ne álljak be két helyre. Na mondom banyek, akkor vedd ki te a gyereket 10 centin és tedd be a babakocsiba az autók között :evil:. Látszott rajta, hogy fogalma sincs, miről beszélek :roll:. De ez amúgy nem evidens, ha még nem találkoztál a problémával, mikor apámnak meséltem, ő is azt reagálta, hogy eszébe se jutott, és azóta figyeli, hogy ne parkoljon rá a gyereküléses autókra :roll:. Ő mondjuk a másik véglet, mozgássérült cédulás (mindkét lábában csípőprotézis van), aztán ha elfoglalják a helyét, simán megáll tilosban. A múltkor egy rendőrrel veszekedett, hogy mért őt bünteti, amikor a mozgássérült helyen meg cédula nélküli autó áll :shock:. A válasz: azokat a közterületes bünteti majd meg :shock:. Na kösz szépen :evil:.
Nekem volt mellszívóm, de semmire se mentem vele :(. Bizonyos mennyiség alatt csak kézzel lehet fejni a szoptatási tanácsadó szerint. Így én 0 használat után elajándékoztam uncsitesómnak, aki sztem szintén nem használta, mert neki meg bőven volt teje :).
Hétvégén én is undok voltam, leginkább mert alig Szaffizhattam, apa folyton lefoglalta, Szaffi meg folyton apát akarta, ami nekem nem esett túl jól. Egyrészt praktikus, hogy ennyire apás, másrészt a kis lelkemnek kellene néha egy jó kis „szeretgetés”. Csak hát csajszim nem egy bújós fajta :roll:. Apja lánya :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


sziasztok!

Rekuja! Apát nálunk is hónapokba telik rávenni, hogy egy képet felrakjon a falra... :roll: Nekem is Apukám szokta megcsinálni. :D
A csúszdáról most eszembe juttattad ezt a korszakot. Amíg kicsi, ott bénázol, hogy fel tudjon mászni, és a túloldalon le ne essen egyből. Aztán meg amikor egyedül akar, akkor meg pánikba esel, hogy mikor esik le. Jujj, már elfelejtettem ezt. :o
Olvastad a Szoptatás című könyvet? Nekem nagyon sokat segített. Amikor a lányomat vártuk, azt olvasgattam és ennek örömére őt 7 hónapig kizárólag szoptattam, pedig kevés tejem volt. 1,5-2 óránként evett. A fiamnál már 4 hetesen pótoltunk tápszerrel, mert nem hízott, csak aludt, meg bőgött. Nagyon sárga volt. Ezt is annak a kórháznak köszönhettem, ahol Ő született, mert nem engedték, hogy 3 órán belül újra mellre tegyem. A lányomat ezek után a kórházban volt, hogy 20 percenként is újra szoptattam.
Nálad mi volt a baj?

Zsuzskó, sajnálom Gyurka szájsebét. Nem irígyellek.
Férjed cuki a csokis croissont-nal. :D A kólát én nem szeretem.

Többiekkel mi a helyzet? Nem írtok?

Én tegnap nagy lépésre szántam el magam: vettem pelust és popsitörlőt! :D Fél órát ácsorogtam előtte, hogy 2-4 kg-ig, vagy 3-6 kg-ig legyen a méret. Végülis a nagyobbnál maradtam. Ha kicsi lesz Sebi, akkor majd vesz Apa olyat. A nagyba meg majd belenő. Ti mekkorát vettetek?
Megrendeltem a babakocsit is. :D És mosom gőzerővel a babaruhákat.
Csak előbb az IKEÁs kanapéhuzatot kell lecserélnem a tisztára, azt meg ki kell vasalni. :( Na azt nagyon utálom...

Írjatok!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Tényleg kicsit belassult a fórum :roll:. Decemberiek átmentek zártba, remélem, majd azért adnak gólyahírt magukról. Zugolvasók! Tessék végre bekapcsolódni, most már aztán minden babona szerint novemberi babavárók vagytok :wink:.

Csajok, annyi magnéziumot eszek már, mintha cukorka lenne :oops:. A vádlim meg a combom folyamatosan olyan kemény görcsben van, mintha épp olimpiát futnék :oops:. Pedig a jelenlegi mozgáskultúrám…

Bobek Megnyugtat, hogy nem csak az én párom ilyen ezermester :lol:
Szoptatás nálam fizikai okokból nem ment. Nem fejlődött ki elég tejmirigyem, állítólag összefügg a hormonzavarral, ami miatt nincs normális peteérésem és ami miatt a lombik kell. De persze mindezt nem vizsgálják (a tejmirigy mennyiséget azt igen), mert egyszerűbb lombikozni, ha egyszer úgysincs rendes peteérés, mint pontosan kideríteni, hogy mért nincs :roll: :evil:. Mindegy, a lényeg, hogy ott van bent a kiselefán-lányka a pocakomban :wink:. Amúgy Szaffi születésekor a kórházban tényleg sokat segítettek, és utána egy gimis ismerősöm, aki szoptatási tanácsadó még szintén foglalkozott velem, igaz táv-vezérléssel, mert külföldön él jelenleg. Akkor várta a 6. gyerekét :shock:. Vicces, mert évfolyam-első volt (elit gimiben), marha jó diplomát szerzett stb. aztán ugye 10 év alatt 6 gyereket szült, mert őt meg ez érdekelte jobban :D. Oké, van benne egy ikerpár is, szóval „csak” 5 terhesség :lol:. Ő javasolta, hogy próbáljam meg a szoptanítot, mert ha az se növeli jelentősen a tej mennyiségét, akkor semmi sem fogja. Hát növelte, azzal már kimutatható volt kb. 10 ml 2 hét próbálkozás után :evil:. Na akkor mondtam azt, hogy ennyit nem ér az egész, iszik ami van, a jóllakni meg tápival fog. Így 4 hónapos koráig ivott pár kortyot minden szopinál, meg közben, ha kért (tápszert nem szabad 3 órán belül adni, mert nem tesz jót a pocinak. Azért ezt nem mindig tartottuk be). Úgyhogy volt, hogy 1-1,5 óránként volt cicin, üresre szívta, és ettől se lett mérhető mennyiség benne :cry:.
Pelusból én sztem a nagyobbat (2-es) fogom venni, Szaffi is 3,5 kg-val született, szóval a 2-4 neki is passzentos volt (mondjuk visszafogyott a kórházban 3 kg alá).

Zsuzsko Elég sok remek kifogást gyártottam már magamnak, szólj, ha kell még olyan, mint a parkolós :lol:. Parkolás meg olyan, hogy ha minden nap be kéne állnod pici helyre gyorsan, kb. 2 hét alatt profin menne, no de ha nem kell, akkor meg minek?!
Én nem merek ráállni a mérlegre :oops:.

Csajok, ma végre olyan az idő, amikor jó terhesnek lenni 8). Meg a zárt cipő jobban tartja a lábam, fele annyira se fáradok el a délelőtti 3 órás programjainkon :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Elszégyelltem magam, hogy itthon vagyok és mégsem írok, úgyhogy erőt vettem magamon, ölembe a gépet és most itt vagyok, és még egyben :D .
Pénteken lesz esedékes a doki, remélem Veronikával is miden rendben odabent. Most már egyre optimistább vagyok, hiszen pénteken már 34 hetesek leszünk. Hurrá! Mostanában kevesebbet mozog, de azért időközönként jelez. Már felismerem a popsiját és a térdét vagy a lábacskáját. :)
Most is éppen mocorog, tudja, hogy rá gondolok...

Zafír, nagyon sajnálom a barátotokat. Igazán szomorú. A gyász pedig abszolút szubjektív, ki hogy éli meg. Egyet értek a lányokkal, Te érzed, hogy el tudsz e menni a temetésre vagy sem. A többi gyászoló biztosan megérti majd azt is, ha távol maradsz.

Én a kisebb pelust vettem, Eszter is 3 kiló alatt volt picivel, szerintem Vera sem lesz nagy babó és amíg ezek elfogynak addig bizti jó lesz rá. Vettem egy Huggies-t ami köldökcsontvédős, és vettem Pampers-t, nekem Esztivel az vált be.
A szekrényt már én is pakolászom, kimostam a babaruhákat, már csak a szekrényen belüli ruhaelhelyezkedést kellene kitalálnom.
Hogy a szoba mikor lesz kész, azt nem tudom, az Apa feladata. Ő igazi ezermester, csak ideje nincs szegénykémnek. :(

Úgy gondoltam, hogy Vera megkapja Eszti rácsos ágyát, új kókuszmatraccal, Eszter pedig kap egy új ágyat (használtan vettük) egy keményebb szivacsmatraccal. A mi ágyunkban is az van és imád azon aludni.

Lassan már ki kell nyomtatnom a nyomtatványokat is a támogatásokhoz. Tgyás, Anyasági támogatás, Családi pótlék, rengeteg papírmunka..... utálom.

Eszti úgy tűnik csípi az ovit. Azért furi, mert egészen más, mint a bölcsi volt. A bölcsi családias volt, nagyon alaposak voltak, kedvesek, és tényleg annyit tanult az Eszti. Itt sokkal több a gyerek, kissé rideg az óvónéni és valahogy olyan futószalag szagja van. Lehet, hogy én vagyok érzékenyebb, végül is a lényeg, hogy az Esztinek beváljon. :oops:

Ma meló után Apa elviszi a lányt állatsimogatóba és ingyenes pacizásra, bizti tetszeni fog neki.

Többiek hogy vagytok? Én folyamatosan izzadok. Az elmúlt pár nap olyan klassz volt, lehűlt egy picit a levegő, nagyon szerettem. Ma megint nagyon párásnak érzem, de lehet csak azért márt már 3 adag mosott ruha szárad a szobában :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zsuzsko, arra a papírokra gondolok, amiket be kell majd nyújtani Kincstárnak, Munkáltatónak. Tudom korai, de ezeket én intéztem az Esztivel is, és nem akarom az Uramat is ezzel terhelni. pl. Tgyás igénylő, mivel 28 nappal (naptári nap) lehet igénybe venni a szülés kiírt időpontja előtt, ez nekem (nov 2 kiírt időpont) október 6-tól esedékes. Mivel most táppénzen vagyok, ennek utána kellett járnom, ha minden jól megy mikortól jár a Tgyás. Aztán a Családi pótlékot igénylő lap, mivel két gyerek után más összeg jár, mint egy után, valamint az Anyasági támogatást igénylő lap, ami egyszeri segély, kb. 60.000 Ft.
Ezekre gondoltam.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sztem a családi adókedvezményre gondolsz Zsuzsko, nem? Azt csak szja-ból lehet visszaigényelni, a családi pótlék meg alanyi jogon jár (munkahely fgtlenül). Az adókedvezményt a munkahelyen keresztül intézed, a családi pótlékot meg a MÁKban, vagy hogy hívják azt most :roll:. Én úgy emlékszem, hogy ezeket mind-mind csak akkor lehet igényelni, amikor már van taj-száma vagy adószáma a picinek, vagyis szülés után még 2-3 hét, mire be lehet adni a papírokat :roll:. Mármint a családi pótlék meg az egyszeri anyasági támogatás. Tgyás persze nem, hiszen az előbb indul :roll:. Én Szaffinál mindent postán át intéztem, apának összesen annyi volt a dolga, hogy a munkahelyén kinyomtatta a papírokat, mert itthon nincs nyomtató. Ezt a hatalmas melót megint rá fogom terhelni :lol:. Tök simán letöltöttem netről, kitöltöttem kézzel, aztán postafordultával jött minden (csp és anyasági is), a tgyással meg a munkahelyem bénázott egy kicsit, mint mindennel :evil:.

Zsuzsko Mért fog előbb jönni Dani szerinted? Tudom, ami miatt szerintem meg Mesó tovább lesz bent :wink:. De tényleg, lehet, hogy Dani is ráhúz most :)

Zsabó Fú, hozzád képest én még sehogy se állok :oops:. Ruhák szana-szét a lakásban. Szekrényrendezés dettó erre vár, hogy kitaláljam, Szaffi mely cuccait teszem kevésbé kézre eső helyre. Ez azért is nagy kérdés, mert ha eléri őket, akkor szétpakolja, szóval nem mindegy, mikkel lesz tele a lakás, bodykkal vagy zoknikkal? :D
Jól emlékszem, hogy Eszter hamarabb jött? Ő hány hétre született? Tényleg mindjárt 34 hetes vagy 8). JEEEEE :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok, én is itt vagyok, csak lazábban, mivel a hétvégén átköltöztünk, azóta meg rumli van, minden nap dolog.... De alakulunk, és ahhoz képest, ahogy szombat délután kinéztünk, szuper minden. Megjött Dóri Faktum bútora, ha éltetek még szart, akkor ez az.......... NAGYOT csalódtam........... Az anyag pattogzik, még össze sem szereltük, amikor már hiányzott a festék.... Az ágy meg..... Holnap megyek és reklamálok.... Nem kértem Dórinak már olyat, amin rágásvédő is van, hanem az alap ágyat... Basszus, a gyerek nem volt benne 20 másodperce, NEM rágta, csak bekapta a szélét és pápá festék a helyen................ Jesszus............ Ha tehetném SOHA többet nem rendelnék Tőlük.... Mivel van rá garancia, holnap megyek, hogyan azért, mert az alap ágyat kértem, nem kell fosnak lenni, cserélják ki. Nem merem berakni Dórit... Nem egy jó alvó, sokat szenved előtte, és ha nem vagyok ott és bekapja az ágy egy pontját, akkor festékzabáló lesz?! Normális ez? Drukkoljatok, hogy ne elhajtsanak, hanem segítsenek....

A költözés terhesen durva, pedig sok segítségünk volt.... Meg is állapítottam, ha most nem nyíltam tovább, semmikor.......... Október 3án megyek dokihoz, kiderül. Ma viszont arra keltem, hogy nem bírtam meglenni, annyira fájt az egész nunus berendezésem, nem tudtam másra asszociálni, mint amikor befordul a szülőcsatornába és feszíti a medencét.... Délutánra jobb lett, addig minden lépés,mozdulat fájt, én meg féltem, remélem nem indul meg a szülés.....

Jó, hogy Ti papíroztok, én szeretnék már ott tartani. Szerintem még 2 hét és pöccre kész vagyunk, akkor már mehet Macika szobája is, előkészítés, ruha.... Na és a magam kofferja....

Most mentem, hulla vagyok....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Ja, és persze emellett Dóri alig alszik nappal, tegnap 25 perc, ma végre a maximumot hozta, 1:20 perc. De megint nem alszik el velem jól, szerintem frusztrálom.... Mert idegeskedek is....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Nyuszika Kitartást! Én útálok költözni, szóval nagyon együtt érzek gondoltam is rád, hogy na tuti nem jutsz ide :(. Lánykádnak is szoknia kell az új helyet, Szaffi is sokat borult szokásvilágából a költözéskor tavaly.
Mindenem feszül érzés nekem is szokott lenni odalent :oops:. Aztán mégse mozdul ki Mesó :wink:. Én ilyenkor "visszanyomom" :lol:, hogy a lelkem nyugodjon egy kicsit :lol:. No meg rátornázok (hanyat fekszem, lábaim magasan szét-össze-szét-össze). Az segíteni szokot visszalbillenteni a csontokat-izületeket stb. a helyükre.

Zsuzsko Együtt virrasztunk :lol: :evil:. Á, így már értem a korábban jövést :wink:. Nálam ugye elég fix a fogantatás időpontja, könnyű vele számolni :wink:. Ennyi előny nekem is jár :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Én is megvagyok ám, még egyben :) Összejött megint pár dolog, majd mesélek..
Én 1-es Pamperst vettem..remélem jó lesz :) 78 db-os :shock:

Nyuszika! Faktumékat sorozd meg holnap :evil: :evil: :evil: :evil:

Most jó éjt, rohanok, holnap írok!

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Sziasztok,

én is megvagyok. Elődről akarok már egy ideje képet feltölteni, de az uram nem kicsinyítette le én meg marha béna vagyok ehhez a történethez.

Nem vagyok túl jó formában lelkileg, a lányom meg a pasija, de főleg ez utóbbi teljesen kiakaszt. Mindig azt hittem, nagyon jó fej anyós leszek...de ezt a sz...házit, komolyan mondom...szándékos emberölésig eljutottam gondolatban...
Aztán rájöttem: inkább az adósság! Vennék ennek a húsz éves nyikhajnak jegyet Kínába....csak oda!

Ne haragudjatok,de tuti nem lennék most jó társaság, viszont örülök, hogy mindenki jól van, különösen, hogy Zsabó még mindig egyben!

Részvétem a halál eset miatt Zafír és bízom benne, hogy számodra megnyugtatóan tudsz elbúcsúzni majd a szeretet rokonodtól!

Zsuzskó! Hát én hogy irigykedek...mármint a fogyás miatt:DD

Rekuja! Lehet kellene calcium is...mármint a görcsölésre, de ezt Bobek jobban tudja! Azért Te nagyon ott vagy a szeren:D 3 órás délelőtti program...pff...hát én a harmadikra 5 perc alatt érek fel, nem hogy ilyen időintervallumban képes legyek sétálni!!:D Rubint Rekuja!!:DD

Bobek...mondtam hogy jó orvos vagy, leszel...mindig is azt tartottam, hogy az igazán jó orvos az hívő ember! Átjött a hozzászólásaidból...

Nyuszika,
hát sajnálom ezt a sok kellemetlenséget, ami az utóbbi időben történt veletek...de csak elmúlik már ez az időszak is! Kitartás!! A bútort tényleg ne hagyd annyiban!

Na megyek, mert nekem is sok az ügyintézés mára!

Legyen szép napotok!

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Halihó lányok!

Rekuja, Eszti csak 3 nappal jött előbb mint a kiírt időpont. Ő pontosan érkezett.

Zsuzskó, úgy van, ahogy Rekuja mondja. A családi pótlék alanyi jogon jár, akár Te akár az Urad is igényelheti egy gyerek után 12.200,- két gyerek után pedig 13.300/gyerek. És igaz, hogy ahhoz már kellenek a bürokratikus azonosítók is, de én már Eszternél is előre kinyomtattam és kitöltöttem, amit tudtam, hogy ne szülés után kelljen vele bajlódnom. Én ezeket személyesen intéztem mert szerencsére közel van az Államkincstár.
Sajna a gyomorsav miatt. Kitartás, mindent a gyermekekért…. Nálam inkább a légszomj, ami játszik. Olyan érzés mintha tele ettem volna magam, és nem kapnék levegőt. Áldott állapot, mi?.....

Nyuszika, nagyon sajnálom, hogy ilyen szar a Faktum. Szorítok neked, hogy segítőkészen álljanak hozzá a dologhoz. Nem szabad ajtóstól rohanni a házba, először legyél nagyon nyugodt, tárgyias, de határozott. Aztán ha szaroznak, és úgy tűnik, nem szeretnének segíteni, akkor jöhet az adu ász, a fogyasztóvédelem. Attól azért mindig be szoktak rezelni. Lássák rajtad, hogy nem lehet veled packázni. Én annyira örülök, mert a „piszkos munkát” nálunk mindig Apa csinálja. Ő nagy ebben.
Nekem is szokott fájni a szeméremcsontom és olyankor, ha nem fekszem le azonnal, kisugárzik a combjaim belső oldalára. Az ijesztő érzés, az bizti. Vigyázz nagyon magadra!

Én a saját kórházas cuccomat már előkészítettem, ma véglegesítem. Ma szeretném elkészíteni, azt a pakkot is, amit Apának majd csak magához kell venni, mikor hazahozzuk Verát, amibe pelus, kis ruhi, nagy ruhi kerül, és jó lenne a textilpelenkákat is kivasalni. Annyira parázok, hogy hamarabb jön Vera és nem leszek ész a dolgokkal, hogy állandóan talpon vagyok, basszus!
Tegnap előhoztuk a garázsból az utolsó 0-6 hós ruci csomagot, amit nem adtam senkinek kölcsön, mert kedvenc darabok voltak…. (sok mindent kölcsön adtam, de voltak olyanok amiktől egyszerűen nem tudtam megválni). Volt benne egy koraszülöttre való rugi, na az nagyon pici. Nem is emlékeztem rá, hogy volt egy ilyenem is a biztonság kedvéért. Eszternél nem volt rá szkség, remélem most sem lesz. Most Eszter babája kapta meg egy pici sapival egyetemben, mióta ez a babaruha mizéria van, azóta a babái sokkal változatosabban öltözködhetnek……

Köszi Gemini, aranyos vagy. Jaj ez a lányos szülők sorsa gondolom, és az anyós pajtás téma tuti nehéz lehet. Mennyi idős a lányod? Kína jó ötlet, éppen most esténként Kínáról nézünk természetfilmet Apával, az ember nem is gondolná milyen gyönyörű tájak vannak arrafelé. Komolyan. :D De biztos, hogy nagyon diplomatikusnak kell lenned és jól kell taktikázni, nehogy a lányod magad ellen fordítsd. Hú kemény dió.

Most ledőlök egy picit, aztán mehet a meló.
Legyetek jót és szép napot mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

A munkámból kifolyólag tanultam egy-két dolgot az ilyen helyzetekre,mármint kommunikáció terén, szóval be is vetettem a Faktumnál, nagyon készségesek voltak, mondták, hogy ez nem is normális így, felvett egy reklamációs lapot, ami alapján rendelnek két új rácsot az ágyra (de már akkor rácsvédővel kértem, kifizetem azt a 2-3000 Ft-ot), valamint az egyik bútorlap alapból sérült volt, ezt is küldenek újat!! Szóval eddig minden ok, persze majd nyugtával dicsérjük a napot, jövő héten eldől, hogy senki nem kavar-e be nekünk.

Mára már nekem is jobb a hasam, szinte biztos vagyok abban, hogy beilleszkedett a feje, mert ma már csak a "szokásos" késforgatós érzésem van... Dóri ha mozgott, ugyanezt csinálta, mintha kést vagdosnának odabent a hüvely résznél.... Meg is nyugodtam, meg így tudok Dóri után és Dórival rohangálni.

Vettem ma Magnerotot, elvileg elég még a 3*2 adag, így én nem cukorkaként kezelem, mint Zsuzsko :) Te mennyit eszel, hogy ezek szerint ennyire elszállt a ló Veled Magnerot tekintetében?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Éjjel megint gyakoroltam Mesó melletti virrasztáshoz, majd a délutáni alvásidőben sem tudtam aludni majd 2 órán át :shock: :evil:. Fél5re mentük oltásra, persze hogy 4 előtt pár perccel elaludtam, még jó, hogy csak 10 percre, így némi kapkodással pontban fél5re beestünk a rendelőbe :oops:. Szaffival 3 napja azt a Bogyó és Babóca epizódot nézzük, amikor Bogyónak fülgyulladása van, és mindig megbeszéljük, hogy Bagoly doktor megvizsgálja Bogyót. Itthon hagyja is, hogy belenézzünk a szájába stb. A gyerekorvos ráadásul úgy néz ki, mint Bagoly doktor :D. Velemkorú mosolygós fickó. Bemegyünk a rendelőbe, Szaffi vigyorog, ránéz az orvosra és elkezd bőgni, kapaszkodik az apja nyakába, rákulcsol a lábával … :oops:. Szurinál meg úgy befeszítette a combizmait, hogy kilökte a fecskendőt vele :shock:. Szerencsére a doki volt a gyorsabb, a cucc belement :wink:. Megbeszéltük, hogy Mesót is elvállalja (már nem vagyunk körzetesek). Aranyos volt a doki, mondta apának, hogy engem már kímélni kell, ne emelgessem Szaffit, nehogy kinyíljon a méhszáj :). Bírom, ahogy neveli az apákat, születés utáni látogatásnál is volt külön neki szánt egy-két mondata :D.

Nyuszika Elvileg én is 3x2 magnerotot szedek, meg 2x1 magne b6-ot, a 250 mg-osból :roll:. Bútorral ügyes voltál :wink:. Elvben én is tudom, hogy kell kofliktust kezelni, de valahogy csak az iskolai konfliktusoknál van sikerem, bizti a gyakorlat miatt :wink:. Késes hasonlat találó!

Zsabó Hát igen, lányos szülőként is lesznek anyós-problémáink, meg fiúsként is lennének :wink:. Pszichológiából azt tanultam, hogy az anyósprobléma annak gond, aki önnmagával nincs megelégedve, sose az anyós hibája :D.
Kórházas cucc… :roll:. Hmmm…. Még ne beszéljünk róla :lol:
Babák nálunk pelenkát kapnak minden méretben és formában, Szaffi így készül Mesóra :D
Ha Eszti bent marad, Veruska is bent marad és pont :wink:.

Gemini Kalciumban lehet valami :roll:. Van pezsgőtabletta, majd iszok!
3 órás délelőtti séta alatt kb. 1,5 km-t teszünk meg :lol:. Én meg támaszkodok a babakocsira, mint a nyanyócák arra tologatós-ülőkés öregkocsira az öregek otthonának parkjában :lol:. Szaffi hamarabb van fent a harmadik emeleten, mint én :oops:. Rubint Rékuján nagyon jót röhögtem, főleg izmos-bálnás testemet nézve :lol:.

Nyuszuli Nyugi, az elején gyorsan fogy a 78 pelus. Egyrészt te is ügyetlenkedsz, másrészt a sok magzatszurok miatt sűrűn kell cserélni (legalábbis Szaffinál ez volt). Ma már napi 4 pelus elég neki (kivéve, mikor fél órán belül 3x kakil :evil:), de az első hónapokban marha sokat cseréltem rajta. Szóval, mire elfogy a 78 db talán már kettest vehetsz :wink:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Jól vagyunk. 1470gr-ot mértek a 30 hetes UH-on. Állítólag nincs se előtte, se utána a számított korának. Marad a november 28 körüli dátum. Eddig fejjel lefelé volt Léna, erre most megfordult és a lábacskái vannak lefelé. Remélem visszafordul még, nem szeretnék császárt. Amúgy minden rendben vele, én is jól vagyok. Még nem vizesedek, nem keményedik a hasam (vagy nem tudom mi az), nem nyom sehol, csak a húgyhólyagomat rugdossa és sokat mozog:) Néha ég a gyomrom, de eddig a tej még segített. A babaszoba készül, jövő héten érkezik a faktumos bútor, kicsit megijedtem mit is fogunk kapni... A szoba ki van festve, szép színe lett:) Valahol félúton a lila és a rózsaszín között. Inkább lila:) Vásárolni, kórházi csomagot összerakni még nem kezdtem el, 1-2 apróság van meg, plusz amiket örökölünk. Azokat se néztem még át rendesen. Majd ha ki tudok pakolni:) Jó, hogy írtátok a papírokat, eszembe se jutott volna.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
csusz
Budapest
 
 


Sziasztok!

Na, végre beindultatok! :D

Gemini, köszönöm a kedves szavakat, nagyon jól esett!
Nem irígykedek a kamaszok miatt. Én már előre ettől parázok. Most olyan cuki a kislányom, de ha belegondolok, milyen undok lesz majd kamaszként... háát... úgy sajnálom. Vekerdy azt mondta, a kamasszal csak egyet lehet tenni, el kell viselni. És bármilyen nehéz, szeretni kell. Sok sikert!

Zsabó, többet pihenj! Ahogy így olvaslak, úgy érzem, többet vagy talpon, mint fekve. Ejnye-bejnye! :D

Nyuszika, ügyes vagy, hogy elbántál a Faktummal. Remélem, az újabb szállítmány már jó lesz.

Rekuja, azért a 1,5 km elég sok. Tényleg jól bírod.
Gemininek igaza van, (elmehetne orvosnak) kell a kálcium is. Nekem a legutóbbi vérvételen néztek Ca-ot és hát elég gyatra lett. Tegnap felálláskor jól begörcsölt a hasam alja, erre meg akartam inni egy Ca-pezsgőtablettát, de olyan undorító, hogy majdnem hánytam tőle. A felét azért lenyomtam. Most inkább a Danone Densiával próbálkozom. A semminél talán többet ér.

Tegnap egy csomót kellett gyalogolnom, erre úgy keményedett a hasam, hogy ijesztő volt. Még a délutáni pihi sem segített, csak reggelre múlt el. Borzasztó, ahogy mozgok. Olyan lassan megyek, mint egy vénasszony. Ha nem az orrom előtt vált zöldre a lámpa, már el sem indulok. :x Tényleg aranyos dolog ez a harmadik trimeszter. :D

Na, nekiállok vasalni.

bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Megjártuk a dokit tegnap este, 2170 gramm a babóm és 33+3 vagyok, de 34 hetes biometriai adatok alapján :) Behozta magát a kicsike :) Tök jó :)
Felmentünk a szülészetre megkeresni egy szülésznőt és képzeljétek láttunk vagy 4-5 babát, az egyik 2 órája született meg :) Hát potyogtak a könnyeim, úgy elérzékenyültem :)
Viszont ami furi volt, vizsgálat végén rendesen benyújtották a "számlát" ötforintról.. gondoltam, hogy elfogadja majd, na de erre nem számítottam.. elvégre most nem a magán rendelésen voltunk, hanem a taj-kártyás kórházi rendelésen..na mondjuk az 5 sokkal szimpatikusabb, mint a 13ezer :D
Nemsokára kezdődik az NST.. ezzel is mi legyen..
Rekuja!
Istenhegyin 5ezer forint, az azért elég kemény..viszont 10 percre lakunk tőle.. lenne 3000 és el sem gondolkodnék..na mindegy..az Isván viszont tök messze van, ráadásul mondta a doki, hogy nem lenne jó ötlet ott üldögélni októberben a baci hónapban a sok ember között, elkapok valamit aztán szépen vagyunk.. Ti hogy csináljátok most? A kálcium mindenképp jó a görcsökre, igyad csak, így is úgy is jót tesz.. nekem is mondták, hogy szedjem a görcsök miatt..
Késöbb benézek, most annyi minden dolgom van sajnos :(
Nyuszika, ügyi voltál a Faktummal :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Megvagyok én is, szombaton lesz elvileg az utolsó UH+vizsgálat. ÉS 3 hét múlva kezdődik az NST (CTG).
Készül a babaszoba, már megrendeltük a Faktumos bútorokat, de még egy gardróbot külön kell hozzá rendelni. Közben a nappaliba való bútorunkat is megrendeltük az asztalosunktól. Nagyon cuki zsiráfos függönyt vettünk az Obiban, anyum meg is varrta, tegnap raktuk fel. Így, hogy üres a szoba, de van függöny, máris otthonosabb. A szőnyegen dilemmázunk, ugyanis amit kinéztünk, már nem forgalmazza a diego, így másikat kell keresni. Micimackósat, autósat nem akarok, valami állatkás lenne jó, ami passzolna a zöld falhoz, de nem találunk olyat, ami tetszik is meg jó is, és nem túl drága.
Vateráztam két garnitúra ágyneműt, ezek is zsiráfosak, szafarisak. Az egyiket már át is mostam. Anyum talált a padláson bébiruhákat, ezek egy része már át van mosva. Még lehet, hogy rendelek hozzá használtat, meg kell pár új holmi is. A kórházi csomaggal sehol nem vagyok, viszont találtam szoptatós pizsit a méretemben (S), elfogadható áron.
A babuci egyre erősebbeket rúg, amik olykor fájdalmasak, kellemetlenek, de milyen édes fájdalom ez nekem! :)

Zafír: sajnálom a barátotok halálát. Egy ismerősöm 10-12 éve hugát és öccsét vesztette el. Autóbalesetben haltak meg január 1-jén, a lány osztálytársam volt. Az illető 8 hónapos terhes volt éppen, de képtelen volt kimenni a temetésre. Persze ez a baleset családi dráma volt, de ha te úgy érzed, hogy ott kell lenned, tedd azt. Csak tudd lezárni magadban, engedd el, hogy te jónak látod.
Bobek: én is vallásos vagyok, bár templomba nem járok túl sűrűn, mégis néha erősebb a babona. A tavalyi vetélésem miatt most megfogadtam, hogy nem veszek semmit szeptember (7. hónap) előtt. Ehhez képest augusztusban - félve, de - rendeltem egy babakocsit. Most meg nem győzöm kapkodni a fejem, látva, hogy ti itt mindannyian szerzitek be a cuccokat, attól félek, kicsúszom az időből.
Nyuszuli: a héten regeltem be a rossmanó kártyámat, úgyhogy jövő héten legkésőbb megyek pelus után. :)
Zsuzsko: csodaszépek a fiúk bútorai, Gyurka meg olyan cuki! Köszi a listát, ha nem haragszol, felhasználom majd ezt is a beígért kórházi & kismama listához.
Zsabo: kitartás! Veronika marad bent, te meg pihizz mostmár! Köszi a tippet a nyomtatványkitöltéshez! Én október 15-től tervezem tgyás-re vetetni magam, ha a dokim nem változtat a november 10-es időpontomon.
Tényleg, Gittussal mi van? Túl vagytok már a lakásfelújításon?
Rekuja: a mellszívóval kapcsolatban úgy döntöttem, megvárom, míg hazajövünk. Bababoltok vannak a környéken, majd elküldöm a férjemet, ha mégis kell, addig meg vagy fejek, vagy... remélem, lesz elég tejem! Egyébként lassan elérem az 50-et, és igen, én 40 kg-ról indultam, de többnek nézett mindenki. 150 centimhez egy kicsit kevés. Most viszont mindenki dicsér, gondolom, a lerakódott zsírpárnák miatt. védőnők is aggódtak a gyarapodásom miatt, de nem is értem: genetikailag bennem is kódolva van a terhességi hízás, elég ha én parázok meg a dokim. De parázni sem kell. :)
Nyuszika: szomorú, hogy megjártátok a faktummal, de biztosan kijavítják a hibát. Ahogy elnéztem őket, elég nagy bútorgyártó (a Brendonnak is gyárt, meg külföldre), szerintem nem engedheti meg magának az anyaghibát. Remélem, nálunk minden rendben lesz azért. Költözésért részvétem, vigyázz magadra!
Gemini: kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Mennyit hallottam ezt a mondást a munkahelyemen... Reméljük, a lányod és a barátja közötti dolog úgy alakul, hogy az anyukának sem kell aggódnia emiatt. :)
Csusz: vicces ez a megfordulás, majd vissza. Én még mindig ugyanott érzem a lábait, meg a fejét, ahol eddig, vagyis szerintem esze ágában sincs a kisfiamnak megfordulnia. Bár az esetemben mindegy is, hogy fekszik, két másik ok is van a császárra.

Kép Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Az éjjel megint csak 6 órát aludtam :evil:. Tudtam volna még többet, de Szaffi 6kor kelt, mert félrecsúszott a pelus és tiszta pisi volt a bodyja, rugija :(. Mókás azért, hogy kb. 1,5 éves koráig egyszer sem pisilt ki éjjel, azóta meg majd minden héten :(. De a 6kor kelés csak nekem volt korai, ő simán ébren volt 2-ig :evil:. Mindjárt megyek is aludni én is, csak elújságolom, hogy vettem Mesónak 1-es pelust, nem bírtam megállni, és annyira jó volt hazahozni a picike pelenkát :D. Tiszta idétlen, hogy ettől így felvillanyozódtam :lol:. Volt kis (43 db vagy mennyi) kiszerelésben pampers, 2-5 kg, annál csak nem lesz több :roll:. Bár emlékeim szerint 4 kg-val már nem volt kényelmes ez a méret, akkor már a 2-es jobb volt :roll:.

Nyuszuli Na, ha az Istvánban is fizetni kell, akkor maradok az Istenhegyin, ott legalább jobbak a körülmények :wink:. Nekem mondjuk az István közelebb van, de az baromira nem fér bele az időmbe, hogy órákat várjak egy ctg-re, mert Szaffinak ennél azért kötöttebb a napirendje :roll:. Ha jól emléxem a végén már Szaffinál is csak 5e volt egy uh, mert nem kaptam róla dvd-t. De lehet, hogy már nem jól emléxem :wink:. Sztem ctg-vel most is maradok az Istenhegyin, én duplán nem akarok semmit se összeszedni, marha rossz lenne ha Szaffi pont akkor betegedne le, mikor Mesó érkezik :cry:. Meg hát, minek dolgozik apa annyit, ha nem azért, hogy én elköltsem?! :lol:

Bobek Hát, én a 1,5 km-t kevésnek érzem :oops:. Mikor Szaffi 2-3 hónapos volt és nem maradt meg babakocsiban, rendszeresen magamra kötöttem és lesétáltam a Duna partra. Egyszer lemértem GPS-szel, az kb. 7 km-es séta volt majd minden napra. Na, azt a korszakot nagyon szerettem :D. De mi sokat túráztunk is apával (Szaffi előtt), meg én megcsináltam a Camino-t is, az is 700 km gyalog :roll:. Szóval a 1,5 km/nap nekem kb. egyhelyben állásnak tűnik :lol:.
Még jó, hogy itt nincsenek lámpák, én is tiszta csiga vagyok :oops:. Tegnap apával voltunk BauMax-ban, ő tolta Szaffit a kocsiban, én meg kb. 30 méterre lemaradva totyogtam mögöttük :) Kicsit más volt a tempónk :D.
Kálcium van tablettában is, a DM-ben egész olcsó kiszerelésben kapható. Nővérem ajánlotta, egyszer megcsípte egy darázs az erdőben és csak pezsgőtabletta volt náluk, azt kellett elszopogatnia, azóta veszi tabletta formában :roll:.

Makkmarci Zöld fűhatűsú szőnyeg szokott lenni az ikeában, nálunk nagyon bevált, mert mikor mászni kezdett, imádta markolászni. De nem mintás, ez igaz. Viszont a nővérem 10 éves lányának is ilyen van, ő meg azért imádja, mert a játéklovai nyargalhatnak a réten :wink:.
Terhességi hízáshoz annyit, hogy a nővérem velem egymagas (173), 58 kg körül volt, mikor teherbe esett és 56-tal szült :shock:. Oké, Hanna „csak” 2800 gramm volt, ami a mi családunkban extra kicsinek számít, lényegében 100 évre visszamenőleg az egyetlen 3 kg alatti gyerek :roll:. Korábbanról már senki sem emléxik a születési súlyokra :D. Szóval tényleg tök jó, hogy híztál és így tuti lesz elég tartalékod a szoptatáshoz is :wink:.
Cuki a szafaris textilkollekció, esküszöm kedvem lenne lecserélni a mi macisunkat :wink:.

Csusz Barátnőm fia a 37. héten fordult le, szóval még bármi lehet :wink:. Igaz, másnap ki is bújt a srác :roll:, de így nem kellett császár :wink:. Még jó, hogy a doki észrevette, hogy befordult!!! (barátnőm mondta, hogy előző nap iszonyat mozgás volt odabent, és tuti ezért indult be a szülés, mire a doki megtapizta „alaposan” :oops:, és megállapította, hogy lent a fej a szülőcsatornában, nem vág, nyomjon :wink:).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok lányok,
én is megkerültem :)

Tök jó, hogy mindenki - eltekintve az ilyen-olyan kellemetlenségektől - de jól és legfőképp még egyben van!

Megpróbálok reagálni a legújabb történésekhez, de előre is elnézést kérek, ha valakit kihagynék...

Zafír - részvétem.... tényleg borzasztó, ami történt. Végül hogy döntöttél, elmész a temetésre?

Zsuzskó - Gyurka és a bútorok zseniálisak!

Zsabó - pihenj, amennyit tudsz és akkor biztos nem jön előbb Verus (amúgy ez az egyik kedvenc lánynevem, komoly esélyes lett volna, ha lányt várnék)

Csusz - Lénának még van ideje és helye megfordulni, úgyhogy beszélj a fejével :)

Rekuja - remélem, a következő napokban fogsz tudni pihenni. Amúgy tesód hogy cisnálta, hogy 2kg-val kevesebb volt szüléskor, mint a terhesség elején?
Mondjuk azért ez megnyugtat, hogy nem olyan gáz, hogy csak kb. 4kg-ot híztam eddig.

Gemini - pontosan mi a gond a lányod pasijával? hú, egyelőre az ilyen jellegű probléma még olyan messzinek tűnik nekem, de gondolom, hamar elrepül az a tizenakárhány év :)

Magamról: múlt héten költöztünk egy nagyobb lakásba, ezért is volt a hosszú csönd. Iszonyúan élvezzük az új pecót! Úgy látszik, ilyenkor mindenkit elkap a fészekrakó ösztön, látom köztetek is sokan költöznek vagy lakásfelújítanak...
Alapvetően jól vagyok, de sajnos a visszereim eléggé romlottak augusztusban, amikor Pesten voltunk, abban a nagy melegben, és azóta sem változott a helyzet, úgyhogy most kompressziós harisnyát kell hordanom. Így legalább a napi akrobatikus tornamutatvány is ki van pipálva.
A cukromat folyamatosan mérem napi egyszer, de szerencsére, nem megy soha 7 fölé, úgyhogy ezzel - egyelőre - nincs gond.
Én nem szedek egyáltalán se magnéziumot, se kalciumot, de nincsenek görcseim sem. Csak Elevitet szedek és még plusz vasat, mert nagyon vashiányos lettem, meg persze vérszegény..., de ezek remélem, elmúlnak a szüléssel.
Korábban írtam, hogy szülésznővel fogok szülni, a doki csak akkor jön be, ha van valami komplikáció. Meg is találtuk a létező legszimpatikusabb szülésznőt, de mostanában olyan pechünk volt, hogy az elmúlt 2 hétben 4-szer mondta le a találkozót. Többnyire szülés miatt, aztán meg lebetegedett. Nyilvánvalóan túlvállalja magát... De megismertünk véletlenül egy lányt, aki nála szült és azt mondta, hogy szuper volt vele. Szóval inkább a konzultációkat mondja le, de a szülésen álljon helyt, mint fordítva.
Amúgy a hét elején voltam dokinál is (persze nem annál, akihez kellett volna mennem, mert ő is szülésen volt, de ezen már csak röhögtünk), és a babával is minden oké volt, 1,7kg!
Amúgy mostanában rengeteget jövök ide-oda, barátokkal találkozom, biciklizem, jógázom...stb, mert kezd elhatalmasodni rajtam az érzés, hogy ezt már nem sokáig tehetem meg... Vagyis egy időre legalább is fel kell függesztenem. Nektek nincs ilyen érzésetek? Persze, aki nem az elsőt várja, annak biztos más...
Hát dióhélyban ennyi.
Mindenki nagyon vigyázzon magára és a babára!
mimi

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Zsabó, ma már betöltötted a 34. hetet! Éljen, éljen, éljen!!! :) Most már tuti minden ok lesz! Vera ügyes kis csaj, bent marad amíg kell!
Anyós gondom nincsen,mert az anyósnak való szemében én közellenség vagyok, mert elvettem a fiát (ezt így kimondta)...na ja..egyszer csókolóztunk a párommal, berontott a szobába és közénk dugta a fejét azzal hogy: ugye szerettek engem is! :shock: :shock: Szerintetek mennyire akadtam ki? Na, aztán volt még amivel tetézte a féltékenységét, úgyhogy közöltem vele, hogy részemről ennyi, nem áll módomban egy 5 éves érzelmi szinten lévő anyóssal tartós együttélésbe bonyolódni..ehhez én már türelmetlen vagyok! No, azóta nem beszélünk, de hát az idióta még a fiával sem...de ez már az ő storyja.

Rekuja, hát elképzeltem, ahogy majd én is öregkoromban rallizok a parkban vagy egy szép piros tolókocsival vagy ilyen tologatós izével...én szerintem jót fogok mulatni magamon, de ha még erőt is érzek magamban, meghívlak egy Budapest-Tiszaújváros "Told magad arrébb még ebben az évben" nyugger maratonra!!:DD
Basszus, Camino??? Minden elismerésem!! Megvilágosodás???


Bobek, az a baj, hogy nem kamasz! 20 éves! Az már nem kamasz...de az a gyanúm, hogy amiért nem volt meg ez a lázadásos időszaka, most pótolja. pff...csak túléljük!! Igen, igazad van ebben egyet értek Veled, hogy anyának csak az a dolga, hogy szeresse a gyerekeit, az apának, meg hogy korlátokat adjon! Csak hát az én lányaim életéből apuka kivonult...vagy sose volt, mindig mindenben rám tette a felelősséget...és hát szeretni és korlátozni...marhára ambivalens dolog...adni és elszenvedni egyaránt!

Makkmarci Nagyon szép lesz a baba szoba! Ügyesen vateráztál!! Én is mindent ott vettem Elődnek! szerintem nagyon jól lehet ott vásárolni. Én szeretek és még egyszer sem nyúltam mellé!
Köszi az együttérzést. Nem is az a lényeg, hogy úgy alakuljon, ahogy én szeretném, hanem, hogy a lányomban megjöjjön a felismerés, hogy amit a fiú csinál és amit a fiúval csinál az nem jó út! Mert hát hülyék teremnek, mint alma a fán... ha nem ez a fiú, akkor jön egy másik idióta...mert amíg meg nem tanulja a lányom, hogy ez zsákutca, addig úgy is ilyen fazonokat fog bevonzani.

Mimile, gratulálok az új pecóhoz! Viszér??? uhhhh az nagyon kemény lehet! 4 kilót azt nem mondod komolyan??? Bakker, vékonyabb leszel mire megszülsz, mint a kiindulási súlyod...jaj, hát most irigykedem, de nagyon ügyes vagy! Egyébként ne aggódj amiatt,hogy a társaság v. a barátok hiányozni fognak! nem tudom a többiek hogyan voltak ezzel a dologgal, de nekem az első időben tényleg másból se állt a napom, mint 0-24-ben szoptattam, aludtam, ettem...kb. ennyi. az első lányommal 6 hétig az össz ruhatáram a hálóingekre meg pizsamákra korlátozódott...a gátvarrásom anno, nem túl jól sikerült és bent is maradt egy varrat. Na, amíg az kijött...pff..nem kívánom senkinek, nem nagyon tudtam se menni, se ülni.

Hogy pontosan mi a baj a pasival? Hát ha ezt elkezdeném ecsetelni, mindenki eltűnne a fórumról.
Szerintem, ha azt mondom, hogy nem kicsit morálisan ingoványos a fiú, ráadásul a semmire nagyképű, de lusta mint a disznó, és egyébként rendszeresen kell az orrát törölni, meg a pelust cserélni alatta, akkor szerintem mindent elmondtam.

Igazából dühös vagyok magamra, mert azt látom, amit én csináltam a lányaim apjával, meg amit apámmal! Meg akartam menteni mindkettőt! Apám full alkoholista, hajléktalan. A volt féjrem meg egyszerűen egy gyenge, felelősséghárító ember (ebben hasonlít apámra és most ez a fiú dettó ugyan ez), akiről azt gondoltam, hogy majd én!! Na majd én addig tolom, amíg magára nem talál! ja..belefáradtam...18 évig próbálkoztam, majd kidobtam, pedig én voltam neki kiszolgáltatva mindenféle téren.

Mondtam a lányomnak, hogy szerintem ezt a szerepet tanulta meg tőlem, hogyan kell mások helyett felelősséget vállalni, és hogy meg akarja menteni a srácot! Erre a válasz: nem ennyire fekete-fehér a történet, és hogy nem megmenteni akarja, csak kiemelni abból a közegből amiben van! (szülei akik tesznek a fiúra magasról, barátai akik szint alattiak , céltalanság..stb.)

Hát...én még csak az árnyalatnyi különbséget se érzem a megmenteni és a kiemelés között! És nagyon sajnálom a lányom és foggal körömmel védeném, hogy ne kelljen ugyan azt a golgotát bejárnia mint nekem. De nem tudom a keresztjét levenni a válláról, maximum fel tudom kísérni a hegyre, és amikor kell ott leszek! nagyon nehéz csajok! Sokkal nehezebb, mint bár mi más, ami eddig volt az életemben...

na, bocsi...kipanaszkodtam magam!

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Még azt mondjátok már meg nekem, legyetek kedvesek, hogy ebbe a részbe, ahova írunk, hogy tudok képet tenni?

Csak megpróbálkoznék feltölteni egy képet. Azt látom, hogy van itt a melléklet feltöltése lehetőség, de nyilván, amikor a képet akarom feltenni ezen az úton, kiírja, hogy túl nagy a kép.

ja igen, BOBEK
Szeretném eladni a Sobotta atlaszomat! Nincs valaki az ismerőseid körében, akinek szüksége lenne rá? Esetleg ötleted, hogy hol hirdethetném? már próbálkoztam a facebookon az eladó orvosi könyvek csoportjában, de egyenlőre hiába. Na meg fent van a vaterán is.

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Mindenki kukorékol???? :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


:D :D :D :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gemini71 2012.09.22 18:00-kor.

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Zsuszkó, köszi:D itt éppen mosolygott Előd! Mondta a szonográfus, hogy olyan duci, hogy a nyakán már van két kis hurka:D
A vörösre gondolsz? :DD cíííp egy jány:D az már tuti. De egyébként mind az:D kicsit elfogult vagyok. A nagylányom a maga extravagánsságával...mert neki az is jól áll, amikor tök kopaszra vágja a haját...olyankor is gyönyörű:D A kicsi meg már most a csábítás nagymestere..szóval, azt hiszem, be kell szereznem egy vadászpuskát, egy raklap óvszert, és legalább 10 évre való seduxent 8) 8) 8)

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Csajok! Először is köszönöm mindenkinek, hogy így ismeretlenül is segítettetek nekem. Higgyétek el, nagyon sokat segít! Még nem tudjuk mikor lesz a temetés, egyenlőre még haza sem hozták Szlovéniából. Felajánlották a szerveit, 4-et tudtak felhasználni. Szerintem nagyon szép dolog, így 4 ember tovább élhet. Még nem döntöttem el, hogy elmegyek-e a temetésre -férjem erőteljesen tiltakozik-. Egyenlőre azt sem tudom elhinni, hogy mindez megtörtént és Ő nincs többé.

Rekuja: Az IKEA pénztárban, ha nem kisgyerekes vagy kismama áll előtted a sorban, akkor sem kerülsz előre. Tapasztalat! :lol:
Jó, jó a zárt cipő, de egyedül én már nem tudok olyat felvenni, pedig 2 fűző nélküli sportom is van. A nyelve mindig gondot okoz. :evil:

Bobek: Én Avent-es mellszívót vettem csomagban. Önmagában a mellszívó 17 ezer lett volna, de össze volt csomagolva egy bébiőrrel és így 24 ezerbe került. Hőmérsékletet mér, éjszakai fény és zene is van a bébifigyelőn + a szülői résszel vissza is lehet válaszolni. :D
Barátok szerint a mellszívóra 2 éhes száj mellett nem lesz szükségem, de biztos ami biztos.
Sokat gondolkodtam azon, hogy nagy pocakkal már be lehet állni a családi parkolóba? Vagy csak már megszületett gyerekkel? Néha olyan messze sikerül csak parkolni az áruházak előtt és már nagyon nehéz a sok gyaloglás.

Nyuszika: Ez azért nagyon gáz! Nem gondoltam volna, hogy a Faktum ilyen sz...r. A férjem a kiságy rácsán állva ragasztgatta fel a felhőcskéket a falra. 2 lábbal állt az ágyban a maga 95 kilójával és az ágy meg sem nyekkent. Reklamálni mi is fogunk, van egy-két hiba a bútoron, de azon látszik, hogy a szállító autó balesete miatt keletkeztek.

Zsuzsko: Fogytál????? Az igen! Én a kóla light-t nem javaslom, akkor már inkább sima kólát igyál. A light-ban aszpartam van, ami még nem terhesen sem egészséges. Annál már a cukor is jobb.
A cukorról meg annyit, hogy nekem a 7,9-es kezdetim, a reggeli utáni vérvételekkel így változott: 1. kontroll:6,3 2. kontroll:5,5 3. kontroll:6,1. A 3. előtt szinte nem is tartottam be a diétát, vv előtt nem rozskenyeres szendvicset ettem mégsem lett magas. Ennyit a cukros löttyös eredményről.

Csusz: Szép nagy baba! Ne aggódj, Réka nekem is forog folyamatosan, pedig neki kevesebb helye van. Nekem minden UH-nál változik, hogy császár vagy hüvelyi szülés lesz-e.

Nyuszuli: A te babád is szépen gyarapodik.

Makkmarci: Nem akarlak elkeseríteni, de mi is zsiráfos szőnyeget kerestünk, de csak nagyon drágákat találtunk. :cry: Így nálunk maradt az IKEÁs "zöld fű" szőnyeg. 80x80-as (ha jól emlékszem) zöld színű puha szőnyeg. Nálunk is minden szafaris/szavannás, mert ez a bútor tematikája is. Az Ázsis Centerben a Galaxy játékáruházban van olcsón gyönyörű falmatrica is.

Gemini: Én látom a képet és nagyon tetszik. :D :D :D :D :D

Még én is egyben vagyok. Múlt hét csütörtökön és pénteken, amikor bejött a hidegfront na akkor nagyon vacakul voltam. Elbeszélgettem a csajokkal, hogy még nagyon korai lenne kijönni és a doktor bácsi is külföldön van. Nagyon nehéz volt a hasam, csak úgy tudtam menni, ha közben fogtam. Szerencsére szombatra már elmúlt ez az érzés, de nagyon megijesztettek.
Ez a késforgató érzés jó hasonlat Nyuszikától. Nekem Réka valamijét mindig benyomja a jobb oldalon a bordáim közé. Éjszakánként amikor mosdóba megyek, rettenetesen fáj amikor felkelek. Csak egy tenyérnyi részen, de rettenetes. Azon a részen a bőröm is nagyon fáj, olyan mintha érzéketlen lenne azon a területen.
Mi ma megyünk a SOTÉra a szülésznőhöz és kedden megyünk dokihoz. Remélem nem akar befektetni még, ez most a legnagyobb félelmem. Kórházi pakkot hétvégén fogom összerakni és még egy csomó ruhácskát ki kell mosnom, hogy apának ezzel már ne legyen gondja.

Íme a pocakom most: :D
Kép

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


A változatosság kedvéért már a 3. éjjel sikerült 5 óránál kevesebbet aludnom :evil:. Mindezt délután se tudom pótolni, szerintem Mesó koffeint termel odabent :cry:. Mára kijött rajta Szaffi nyavajája, fáj a torkom, taknyadzom stb. Reggel, mikor Szaffi a szokásos negyed8as időpontban felébredt, elbőgtem magam és hívtam apát, vegyen már ki szabit, mert ha én leszek egész nap Szaffival, vagy megszülök, vagy Szaffi többet nem áll velem szóba, mert szobanövénnyé alakulok :(. Most apa sétálni van a csajszival, én meg ebédet rendeltem – neten. Ja, és egész délelőtt összesen 1 órát sikerült aludnom :evil:. Annyira idegesít!!! :evil:. Ha már meglenne Mesó, akkor legalább lenne értelme virrasztani, na de így?! Ja és a csajszi odabent folyamatosan randalírozott, ha már nem alszunk :roll:.

Zafír Ismeretlenül? Már vagy fél éve ismerünk :wink:. Veszettül nagy pocid van, hozzád képest én csak egy cseresznyét nyeltem le :lol:. No igen, kezd látszódni, hogy ikreket vársz :D. Éjjel nekem is zsibbad az oldalam, ha felkelek pisilni. Én ilyenkor kb 20 másodpercet 4kézláb töltök, mielőtt kimászok az ágyból, addig Mesó lecsúszik arról a vénáról vagy érről, amit elszorított.
Ikában van 1 méteres cipőkanál :). Praktikus lesz, ha a lányaid megszületnek, mert arra lesz a legkevésbé időd az ő öltöztetésük mellett, hogy a saját cipőddel bajlódj :wink:.

Gemini Nem vagyok facebookon, nem látom a képeidet :(. Majd ha apa belép :roll:. A képnek max 600x600 pixelesnek és 1 mega alattinak kell lennie, hogy fel lehessen ide tölteni, szóval előbb le kell tömörítened, aztán jöhet a melléklet feltöltése gomb.
Anyósaink hasonlóak :wink:. Miután ugye fél évesen otthagyta apát a nagymamánál, na ez egy hosszú sztori, még párszor eljátszotta vele, szóval mikor először elvitt apa Mvhelyre bemutatni, akkor megjegyezte, hogy ne nagyon másszak rá a fiára, mert az még az övé :shock:. Ekkor volt apa 35 éves és 18 éves kora óta önfenntartó, nem is nagyon lakott otthon az egyetem, a katonaság a doktori no meg az ország váltás miatt. Aztán halálra sértődött, hogy nem hívtuk meg az esküvőnkre (5en voltunk csak), de sajna még szóba áll velünk :roll:.
Nekem eleinte (anyám szerint) szörnyű pasijaim voltak, aztán összeakadtam egyel, akit ők imádtak és ideálisnak tartottak. 6,5 év kapcsolat után szakítottam vele, na azt anyámék évekig nem bocsájtották meg, marha rosszul esett, hogy nem fogadják el a döntésemet. Most apával megvannak, de már együtt éltem vele, mikor bemutattam nekik :roll:.
Jól fogalmaztál, pont ez idegesített anyámban mindig. Hiába (hiszi azt, hogy) tudja, mi a legjobb nekem, akkor is nekem kell átélnem azt a tapasztalatot, hogy ez a kapcsolat így nagyon kártékony rám nézve.
Camino inkább jó buli volt, mint megvilágosodás. Még jó, hogy nem elvárásokkal mentem :wink:. Marha érdekes emberek, tájak, rettentő fizikai megerőltetés és 40 fok. A spanyoloknak meg szörnyen vízízű drága zöldségeik vannak és ehetetlen pékárújuk, úgyhogy leginkább polipkonzerven éltem :lol:. De ott tanultam meg elengedni a kontrolt a dolgok felett, és az nagyon kellett nekem.

Zsuzsko Maradjon is bent még Dani, én is üzenem neki :lol:

Zsabó Írj, hogy tényleg egyben vagy-e még, ha már mindenki gratulál neked a 34. hétre :D. Nem ma mész dokihoz is?

Mimilee Nővéremnek epe problémái voltak a terhesség alatt és diétán volt hónapokig, szóval azért nem természetesen fogyott ő terhesen. Viszont a csajszija tényleg egészséges volt és a körülményekhez képest normális súlyú.
„Még egy utolsó”-t érzésem nekem is volt Szaffi előtt, most is van, csak máshogy. Most attól félek, nem lesz Mesó mellett lehetőségem annyit „szeretgetőzni” Szaffival :(. Biciklizés meg :roll: én nem mertem terhesen, pedig nagyon hiányzik :roll:. Jövő nyáron körbe bicózzuk megint a Balcsit, már 3 nyarat kihagytunk, ez így nem mehet tovább! Hülyén hangzik, de tavasz óta erről ábrándozok, hogy milyen jó lesz megint tekerni :lol:. Csak be kell szerezni egy utánfutót Mesónak meg a tömérdek pelenkának :lol:. Eddig mindig 1 bugyi 1 póló, 1 törölköző mennyiségű ruhával nyomultunk :roll:.
Az meg nagyon igaz, hogy az első 6 hétben én is végig pizsiben voltam itthon :lol: :lol: :lol:. Hajmosás gyakoriságáról ne is beszéljünk :lol:. Én az aranyér miatt nem ültem hetekig, a varrataim meg 3-4 hét után kipotyogtak belőlem, kis fehér giliszta méretben és formában, nem kicsit ijedtem meg zuhanyozás közben :oops:. De mondta anyám, hogy nyugi, normális, aztán a doki is, hogy van ilyen, hogy nem szívódik fel teljesen, sőt, elég gyakran. Jó is, hogy november elején szülök, talán karácsonyig letelik a 6 hét és nem pizsiben megyek át anyámékhoz fafelgyújtásra :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok! Igen, mégy egyben. Köszönöm mindenkinek, hogy szorítotok nekem, és igen Rekuja, ma megyek dokihoz is. Meg lettek a 32 hetes vér és vizelet eredményeim, elméletileg rendben van, egy kis vashiánnyal. Ennek nagyon örültem, mert a vizelet eredménytől féltem, hogy nehogy valami fertőzésem legyen, ami felmegy a babához… A következő cél a 36 hét!

Örülök, hogy mindenki rendben van.
Zafír, nagyon szép a pocakod, szép nagy. Kitartás, biztosan a lányok is tudják, hogy bent kell még maradniuk….

Rekuja, sajnálom a álmatlan éjszakákat, én is sokszor felébredek, mindig ki kell jönnöm pisilni, de azon felül szerencsére tudok aludni.

Izgulok azért a doki látogatás eredményétől, majd jelentkezem.

Napos hétvégét kívánok nektek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Most csak gyorsan. Mindjárt indulunk szüretelni. Na, azt hiszem, én nem leszek az élmunkás brigád tagja. :D Majd a fiam dolgozik helyettem. Tavaly is már nagyon profi volt.

Örülök, hogy mindenki jól van és egyben.

Zafír, nem semmi a pocakod! Hogy bírod el?
Én a múltkor már megálltam a családos parkolóban, pedig csak Sebi volt velem. :D Nem érdekel. Gyalogoljon más.

Rekuja, én úgy gondoltam, hogy nagy hassal sok a 1,5 km séta. Bringázni én sem merek így. Persze most jön rám a kirándulhatnék, amikor már a konyhába nehéz kimenni. :D Na, majd inkább tavasszal.

Gemini, Sobottát nem tudom, hol passzolhatnád el. Talán a kollégiumok hirdetöfalán. Én sajnos nem tudok olyat, akinek kéne. Lassan nagymamája lehetnék az elsőéveseknek. :lol:
Ezekért a családi sztorikért, amiket kibírtál, le a kalappal előtted.
Előd nagyon cuki, lányod pedig bomba csaj. :D

Zsabó, drukkolok, hogy minden ok legyen a dokinál.

Szép hétvégét mindenkinek!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Jó reggelt Lányok, Asszonyok!

Tegnap megvolt a doki látogatás! Jó hír, nem nyíltam tovább, és a babó is rendben van. Olyan szép szabályos kerek feje van, és szépen vert a szíve, van elég magzatvíz, szóval úgy tűnik minden okés. Kérte, hogy még 2 hétig maradjon bent, mert akkor jó eséllyel meg lesz már 2,5 kg-os súlya, és nem viszik el a koraszülött osztályra.

Szerdán vesz kenetet és elvégezzük, a Streptococcus vizsgálatot is, erre külön kértem, hogy figyeljünk oda, mert nem szeretném, hogy netán fennálljon a veszélye ennek a fertőzésnek. És ha kicsit korábban is jön Vera, érzékenyebb is lehet a fertőzésekre, kevésbé ellenálló még a szervezete. Remélem minden rendben lesz.

Mindenkinek szép hétvégét kívánok!
Sziasztok!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zsabó Ezek remek hírek :D. Ha eddig kitartott a kiscsaj, most már 2 héten nem fog múlni a dolog, bent marad és pont :wink:.

Bobek Légy szíves ne írj több szü-vel kezdődő szót, a szüretelést háromszor el kellett olvasnom, mire rájöttem, hogy nem szülni mész :lol: :lol: :lol:.
Kirándulhatnékom nekem is van, így tavalyi képeket nézegetek :).

Zsuzsko Te szedsz kálciumot is? Nekem most használt a lábgörcsre, hogy a magnerot mellett szedek magneB6-ot meg kálciumot, így a 3 együtt totál lazává tesz 8). Csak nehogy szétessek :roll:. Pihi meg bizti jót tesz, ha másért nem is, legalább a lelkednek, hogy minden okés odabent, mindent megteszel érte :wink:.

Sokat javult mára a megfázás,bár végre aludtam 7 órát az éjjel (no nem egyben :roll:). Este, mikor már megint 2 órája nem tudtam aludni, megittam 3 korty vörösbort :oops:. 5 percen belül szunyáltam :oops:. Hiába, sose bírtam az alkoholt :oops:. Azzal nyugtatom magam, hogy a vörösbor jót tesz a vashiányomnak és a vérképzésnek is :roll:. Kifogás mindig van egy alkoholistának :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Zsabó, hát ez jó hír :) biztos még bent marad minimum 2 hetet, hova is sietne, annál jobb úgy sincs, mint ahol most van.

Zafír - gyönyörű a pocakod! hát szerintem nincs a földön ember, aki megjegyzést tenne rád, amiért a családi parkolóba hagyod a kocsid.

Zsuzskó - tényleg pihenj sokat - már amennyit tudsz Gyurka mellett. Remélem, estére jobb lesz, és nem kell bemenni a kórházba.

Gemini - Előd csodaszép, a nagylányodról nem is beszélve. Megértelek, amit a pasijáról írtál, meg a párhuzamokról, de sajnos mindenki csak a saját hibáiból tud tanulni (jó esetben). Gondolom, ez a legnehezebb a szülőségben, hogy hiába látod, hogy a gyereked valami nagy hülyeségre készül, mégsem tudod "megmenteni", mert ő úgysem hagyja. Aztán azért jó eséllyel később belátja majd persze, hogy neked volt igazad...

Bringázás - én abbahagytam a biciklizést még tavaly novemberben, amikor elkezdtük az első lombikot. Egész múlt vasárnapig nem is ültem cangára, de akkor volt itt Brüsszelben az autómentes nap, ami a legnagyobb királyság minden évben! Itt nem úgy néz ki, mint Pesten, hogy akkor pár órára lezárják az Andrássyt, hanem tényleg az egész városban nincsenek autók. Zseniális. 2-99 évesig mindenki biciklizik. Amúgy talán Pesten több a bringás egy átlag napon, de ilyenkor tényleg mindenki biciklire pattan. Ráadásul véletlenül egész gyönyörű idő volt, és már csak az én biciklim maradt a régi lakásban, amit át akartunk hozni, szóval ezért ültem bringára. És annyira élveztem! Annyira jó volt suhanni... Szóval eldöntöttem, hogy így a 8. hónapban ideje újrakezdenem :) Mármint, ha olyan helyre megyek, ami nincs nagyon messze és nincs benne durva szintemelkedés.

Barátok - én sem úgy gondoltam, hogy az első 6 hétben fogok ellenállhatatlan vágyat érezni a bulizásra :) Csak arra, hogy ha babánk lesz, akkor már nem leszünk olyan rugalmasak és kaphatóak mindig mindenre mint most. Mondjuk egy pár évig :)
A kinti barátaink többsége egyedülálló vagy gyerektelen pár, velük sokkal egyszerűbb találkozni is, mint azokkal, akiknek babájuk vagy akár nagyobb gyerekük van. Pl. most szerveztünk egy kis spontán lakásavató-társasjátékozós bulit, amire két nappal ezelőtt hívtuk el a barátainkat. Eleve annak a párnak, akiknek egy párhónapos bébijük van, nem írtunk, mert tudjuk, hogy úgysem tudnak eljönni... Hát valami ilyenre gondoltam inkább...
Persze a gyerekkel is szeretnénk ide-oda menni, meg talákozni emberekkel, de az esti kimozdulások és a spontán programok gondolom, most egy időre (pár évre?) szünetelnek. Vagy nektek mik a tapasztalataitok?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok, szerintetek, ha a gyerek nagyon lelassult, jelenthet bármit is?? Nem mondom, hogy nem mozog, de érzem, hogy már lustábban....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Jó a vonalzóm, leállt....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok,

Zafír, húú, nagyon szép a pocakod! Színtiszta pocak vagy:D szerintem máshová nem is híztál!
Egyébként Te hogy bírod az állást? Mert a járkálás még oké, de ha meg kell állnom..hát teljesen kiszalad a lábamból az erő, le kell guggoljak..állni nem bírok. TE a nagy pociddal hogy bírod?

Zsabó Jaj, nagyon szuper hírek! Rekujának igaza van, Vero még két hétig minimum marad és pont:D

Zsuzskó Ha nem zárkózól el a homeopátiától próbáld meg a magnesia phosphoricum ch9-es potenciált! Nekem nagyon bejön! Szerdán lakásnagytakarítottam, ebben benne van, hogy kikefélem a szőnyegeket(körömkefével), mert így jobban ki tudom szedni a kutyaszőrt a szőnyegből, mintha csak kiporszívóznám. No, ezt a műveletet négykézláb szoktam csinálni, meg a felmosást is...jaj, ezt a testtartást nagyon szeretem:D Szóval 2 és fél órán át takarítottam majd 4 órát jöttem mentem egész nap...ennek meg is volt a böjtje...csütörtökön egész nap nyújtva feküdtem, tisztára mint a beton annyira kemény volt a hasam egész nap. Akkor mondtam a páromnak, hogy ezt hozzon. Pénteken reggel is még így ébredtem,de bevettem 5 kis golyócskát és tényleg jó lett...ma már megint mertem sétálgatni és nem is keményedek.

Rekuja akkor a mai naptól esténként 1000 mg C-vitamin meg egy pohár bor:D csak arra figyelj, hogy azt már az ágyban fogyaszd el, nehogy elaludj, amíg a konyhából a szobába beérsz:DD Egyébként Szaffival is felébredtél éjszakánként a vége felé?

Mimile mit nem adnék azért az érzésért, ha azt érzeném suhanok...nem pedig vánszorgok:D de hát én már a cipőmet sem tudom bekötni, nem hogy drótszamárra üljek:D
Igen, úgy van ahogy mondod, nem tudom "megmenteni". Úgy látszik, erről sosem fogok leszokni. Egyébként azt is mondtam neki, hogy csak nézze meg milyen hivatást választott..az is erről szól...szociális munkás lesz. Az orvosit hagyta ott tavaly, mert azt érezte, hogy nem ez az amit akar...itt pedig nagyon jól érzi magát. Voltak már gyakorlaton, és már jelentkezett önkéntesnek is, szóval azt érzem, ez az amit várt, nem csalódott. Most jött haza, és csak mesél , mesél és mesél:D Azért ennek örülök, hogy a helyére talált, mert ettől fontosabb nincs is talán, hogy megtalálja azt amiben boldog lehet. Persze, biztos eljön az idő, amikor kiég...de hát addig még megváltja a világot:D asszem...én is ezt terveztem. Viszont India nem hagyja nyugodni (oda is önkéntesnek akar menni, 4 éve hallgatom), úgyhogy nekem is megvan az újabb cél...összerakni neki a repjegyre valót mire lediplomázik!
Szerintem a spontán bulikon, programokon való részvétel attól függ elsősorban, hogy érzel -e majd kedvet a baba mellett ilyesmire, vagy lesz-e felügyeletek a babára. Esetleg nagyszülőkre tudtok számítani? Mert akkor nem gondolom, hogy évekig le kellene mondani a spontán programokról, de az első időben biztosan. Nekem egyébként az a tapasztalatom, hogy amikor az első baba megérkezik én semmi másra nem vágytam, mint hogy hármasban legyünk, hiszen csak egy új kis család született:D de majd meglátod, ne írd le a dolgokat előre:)


Zsuzskó
, mi újság? hogy alakul a keményedés?

Köszönöm mindenkinek a dícséretet, aranyosak vagytok! Rekuja, ha megnézted a facebook-ot akkor leszedem a hozzászólásból. majd jelezd már lécci, ha nem felejtenéd el:D köszi

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Gemini Facebook megnézve, apa bentfelejtette magát legutóbb a gépemen :D. Nagyon cuki kis vigyorgós babád van ám! Mesó nem látszik ennyire jól a felvételeken, úgyhogy gratula Ági néninek is :wink:.
Nővérem párja is mentsük-meg-a-világot szociális munkás :D. Nem mondom, hogy a nővérem a világ legjobb feleség-élettárs stb. jelöltje egy anyós szemében, de azért nem az a looser megmentésre szoruló ember. Mármint karrier-anyagiak terén, a lelkén van mit összerakni. Hátha a lányod idővel egy olyan pasit talál megmentésre alkalmasnak, aki biztos egzisztenciával rendelkezik, csak a lelkét kell megmenteni :wink:.
Takarítással ne dicsekedj, fel kéne mosnom a konyhát is ilyenkor mindig szörnyülködök, hogy én milyen egy lusta némber vagyok :oops:.

Nyuszika Kevesebb mozgás jelentheti, hogy kevesebb a helye vagy, hogy így reagál a fronra :wink:. Ne pánikolj rögtön, de ha az megnyugtat, menj el orvoshoz.

Mimilee Átalakul a baráti kör. Kiderül emberekről, hogy milyen jó fejek, csak eddig sose volt miről beszélnetek, bezzeg most, hogy mindannyiatoknak vannak gyerekei! :wink: Nálunk apa nem szeret a munkatársakkal ebédelni, de mióta Szaffi megvan, van egy kollégája, azzal folyton együtt ebédelnek, és megbeszélik a csecsemőúszást meg a kismotorozást :D. Összejárások így is lehetnek, csak nem esténként, hanem délelőttönként és főként hétvégén, gyerekestől. Hétköznapra elég program, hogy végre hármasban lehettek :wink:. Mi elég mobilak maradtunk Szaffi mellett is, tehát ami nektek fontos, az a gyereknek is természetes lesz. Mi 5-6 hetes kora óta kirándulunk vele, akkor lassult be a dolog, amikor már totyogott és nem akart megülni apa hátán. Most megint működnének a nagy túrák, csak én nem bírom :oops:. Amire neked szükséged van, azt ő megszokja. Mi vendéglőbe is szoktunk menni vele, ma is beültünk kávézni egyet, egy toll és némi papír, és Szaffi is elvan, amíg mi élvezkedünk a fahéjas cappuchinón :wink:. Szerintem nem áll meg gyerek mellett az élet, ha van rá igényed, de ha nincs, akkor meg az lesz a természetes, hogy otthon ültök és csodáljátok a picúrt. Az a szerencsétlen szituáció, ha apa és anya igénye ezen a téren nagyon különböző, azt bizti nagyon okosan kell managellni :roll:.

Apa megint ellopta Szaffit, lementek kavicsot dobálni a Duna partra én meg nem mertem menni, nehogy a kis javulásomat rögtön elrontsam. Jó lenne, ha hétfőre teljesen rendbe jönnék, mert tiszta pazarlás apának most venni ki a szabijait, kelleni fog még november-december során az!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsuzsko, örülök, hogy jobban vagy! :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, nem izgulok, ha már izgulni kell, akkor azért, mert a hasam leszállt.... Nincs gyomorgond, minden könnyebb, bezzeg a medencém és a berendezésem leszakad. Azaz a baba beékelődött.... Emiatt jobban izgulok, mert így sem volt full zárt a méhszájam, de ez nem hiszem, hogy segít. :( Dokihoz meg még másfél hét mire megyek....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: