Új privát üzeneted érkezett!

Nyuszika Feküdj sokat, már amennyit ugye a nagy mellett lehet :roll:. Leszállás, beékelődés sem feltétlen jelenti, hogy máris ki akar jönni, csak hogy ott van hely :wink:. Szorítok nektek, te meg szorítsd össze a lábad, és mondogassd, márpedig novemberig bent maradsz, fiam! :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Megvolt a szü... nem a szőlőszedés. :D Két sort hősiesen leszedtem, de nagyon elfáradtam. A második körben kétszer üldögéltem is a földön. Ennek ellenére tök jó volt.

Látom, itt meg események vannak.
Zsuzskó, mi a baj nálad? Keményedsz, vagy fájások vannak? Hogyhogy neked már lesz ctg? Nem a 36. héten kezdődik?

Nyuszika, amíg rendszeres fájások nincsenek, addig nincs baj. Koránt sem biztos, hogy beékelődött. Nem te írtad, hogy megfordult, és a feje volt fönt a legutóbbi uh-on? Lehet, hogy most van újra fejjel előre. Ha megállt a vonalzód, akkor most hol is tartasz?

Gemini, miket csinálsz Te? Négykézláb felmosni, meg szőnyeget kefélni? Nem semmi vagy.

Zsabó, szuper, hogy minden rendben! Csak így tovább a kitartással.

Nekem az uram azt mondta ma, hogy ne szervezzek szülinapi bulit november 10-re (magamnak, kislányomnak, Apukámnak), mert addigra úgyis megszülök. :shock:

Nem tudom, honnan veszi?

Most mennem kell! Mindenkinek még egyben töltött jövő hetet kívánok!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

De jó neked Bobek! Én még sosem voltam szőlőszedésen (kímélünk Rekuja:DD)! Egyébként el sem hiszed, hogy lassan az egyetlen testhelyzet ami nagyon jó nekem, ha négykézláb vagyok. Felmosni meg világ életemben így szerettem:D Nagyon profi felmosó rongyom van, mikroszálas-hiperszuper! Most kísértésbe estem, láttam egy jó gőzőlős felmosót, meg szőnyegtisztítót...elgondolkodtam:D
Ja, és nekem is már a 34. héten kell mennem ctg-re...hát ahány ház...:D

Zsuzskó, ha most jönne Dani sem lenne semmi gond:D Kicsit fürgébb a kis boxolós, mint ahogyan erre számítottál, de hát sose volt egy kis "használatelőttfelrázandó" magzat a pocakodban sem:D

Túráról jut eszembe. Rekuja! Túra bakancsok közül melyiket ajánlod, női lábra? én Merrell típussal szemezek...csak nem tudom, hogy vékony lábú nőknek is jó-e.

Szép estét!

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 

 
 

Egy hős vagyok, leolvasztottam, kimostam, visszapakoltam a hűtőt-mélyhűtőt 8). Márciusig nem áll szándékomban hozzá nyúlni! Kidobtam az utsó adag medvehagymát a fagyasztóból, talán nem eszünk több medvehagyma ízű süteményt (a dió meg a gyümik átvették az ízét :evil:). Jövőre befőttesüvegben teszem el. Vagy elásom a kertben, nemtom, de a dupla légmentesen záró zacsi nem elég.

Gemini Túrabakancsot nem ajánlanék márkanév alapján, mert attól függ, milyen túrára kell :roll:. Próba nélkül meg semmilyet se vegyetek! Én a Merellről hallottam jót is, rosszat is. Leírom, hogy mik lehetnek szempontok, ez alapján találd ki, mire van szükséged :wink:.
1. könnyű erdő (Magyarország), max 10 km;
Akár félcipő is elég, de legyen bőr, minél kevesebb gyöngyvászon betéttel, vibram talp
2. vegyes erdő+köves talaj (Erdély, Tátra) vagy havas-saras téli erdő itthon is, hosszabb túra;
magas szárú, vibram talp, gumírozott orr-rész,
3. magashegység.
Kemény műanyag (de vibram) talp, kemény bőr bokarész (nem hajlik ahogy lépsz, szinte műanyagnak tűnik).
Nekem a (2)-nek megfelelő van, magas szárú, keményebb talpú (de még hajlik egy kicsit), bőr, minél kevesebb varrással (így vízzáróbb). Évente 2x érdemes vaxolni vagy viaszolni, évi 2-300 km túrával számolva (10-20 alkalom :D) 10 évig bírja. Havas-saras terepre érdemes kamáslit is húzni, ez a cipőnek is meghosszabbítja az életét, meg hát térdig érő hóban jobb, ha nem megy be a hó a bakancs és a gatya közé, még ha vízálló is mind2. Én mondjuk 4 évszakban hordom az enyémet, mert van benne egy kevés gyöngyvászon a nyelve mellett és ott szellőzik, de nyárra érdemes venni egy 3000 Ft-os zoknit bele, ami kivezeti az izzadságot (én 6 éve ugyanazt a zoknit hordom hozzá nyáron, na abban a zokniban már tuti van 1000 km és még nem lukas :shock:. Megérte a 3000 Ft-ot!)
Persze szempont, hogy mennyit akarod használni, milyen távokra stb. Merellek általában túldizájnozottak (tényleg jól néznek ki) ami sokszor a hosszú távú használat rovására megy (több varrásŕtöbb beázás) Inkább városi túra hatásúakat láttam eddig. Egy biztos, ha jó és tartós bakancsot akarsz, 20-50e között érdemes gonolkozni :(. De tényleg 10 évre veszed :wink:.
Gondoltam rád, miközben felmostam (állva!!!).

Bobek Őszi betakarítás mindig hangulatos :D. Gyerekként imádtam ezt, szőlőt szedni is, mustot inni, apró gyöngyhagymát pucolni :roll:. Kár, hogy már nincs kert, pontosabban bio-gyümölcsfák vannak, vagyis annyi gyümi lesz, amennyit a seregélyek meg a kártevők (meg a szomszéd :evil:) meghagyott.
Én nov 10-én tervezek szülni, mégis a névnapom :). Szóval én se tervezek akkorra bulit :D. De az uradnak abban igaza van, hogy ha 2 héttel a kiírt időpont előttre teszel valamit, tuti előbb jön, ha nem akkorra, akkor meg ráhúzol még egy hetet :wink:.

Zsuzsko Táska összepakolása a 34. héten amúgy is aktuális :wink:. Valami meleg front jön a jövő hét elején, remélem, azt érzitek ennyire Nyuszikával :roll:. Pontosabban a babák odabent :wink:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja! Volna itt még egy hűtő...:D De hős vagy, tényleg! Én kb. 2 hónapja készülök a hűtőtakarításra!
Köszi, köszi, köszi a rengeteg tanácsot túracipő ügyben! Még jó, hogy megkérdeztelek! Tényleg nagyon tetszetős kivitel a Merrell, csak hát túrázáshoz más szempontok is kellenek, mint a szépség:D
Csak itt szeretnénk túrázni Magyarországon, úgyhogy nekünk valami egyszerűbb is elég lesz.
Decatlonba érdemes bemenni, vagy valami spéci túraszaküzletbe kellene kezdenünk?
Képzeld! kaptunk Manducát! nagyon örültünk neki:D
Rám ma vár a takarítás, de nagyon meggondolom, mert tegnap is nagyon keményedtem...hát lehet valami a melegfrontban!

Zsuzskó!! Helyzet??? Nagyon szorítok ám!

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Kép

Na, a hétvégén aktivizálta magát azuram:D

Annyira szerelmes vagyok.... :roll: :roll: :roll:
Bobek! Ez normális? Már nem orvosi értelemben, hanem mint fiús anyukát kérdezlek... :oops: :oops: :oops:

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Rekuja: Az a cipőkanál egy álom. Már régóta van olyanunk és nagyon szeretem. :D Te a magnerot mellé nem szedsz külön még B6-ot is? Nekem azt mondta a doki, hogy az kell a magnézium felszívódásához.
Hűtőtakarítás????? Ba.....ussss! Mikre van erőd. :lol:

Bobek: Néha nehéz a pocak, de nem vészes. Azt hittem nehezebb lesz cipelni. :D

Zsabo: Ez nagyon jó hír! Örülök, hogy nem nyílt tovább a méhszájad. Csak így tovább! Sikerül napközben pihenned?

Gemini: Szerencsére jól bírom az állást. Sőt! Valamelyik nap nem volt jó sem ülni, sem feküdni csak állni, így egész nap vasaltam. :D Háááttttt, nem csodálom, hogy szerelmes vagy belé. :lol:

Zsuzsko: Gyere majd a hírekkel, hogy mit mondott a doki.

Mi csütörtökön ismét voltunk pocakfotózáson. Nagyon nagy élmény volt megint. Csak ne kellene olyan messzire utazni a fotóshoz. Valahogy nem az igazi már az autózás. :cry:
Nekünk holnap doki. Remélem eszébe sem jut a befektetés. Itthon is alig tudok aludni, nemhogy egy kórházi ágyban. :?
Elfogyott a helye a gyomromnak. Folyamatosan éhes vagyok, de ha eszem, akkor órákig küzdök a hányingerrel.
A másik nagy fájdalmam, hogy Réka benyomja magát a jobb bordámhoz. Reggelente, amikor kelni kell a könnyeim potyognak, annyira fáj azon a részen. :cry: Ez mitől lehet?

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Sziasztok!

Gemini, nekünk kb. 10 éve van meg ez a kis családi szőlőnk. Nem egy 100 hektár, de azért van benne munka. Nagyon jó móka a szüretelés, (jaj, bocs, Rekuja :D ) érdemes kipróbálni egyszer. Csak azt sajnálom, hogy engem az a rengeteg must sem hajt meg. :?
Kisfiad tényleg gyönyörű. Annak idején, mikor az én fiam született, én is szerelmes voltam belé annyira, ami még egészséges. :D Most ott tartok, hogy ha belegondolok, hogy egyszer elviszi egy nő, nagyon elszomorodok. Pedig tudom, hogy így kell lennie. Én is ezt tettem a férjemmel. :wink:

Rekuja, akkor szerinted se érdemes nagyon készülnöm arra a szülinapozásra? :D

Zafír, honnan tudod, hogy melyik kislány hol rugdos? És hogyan adjátok majd a nevet? Megvan előre, hogy az első pl. Réka? De akkor lehet, hogy ő nem is az a baba, akit eddig Rékának hívtatok. :D Egyébként lehet tudni, hogy egypetéjűek-e?

Na, én szétosztottam a mustot a suliba és az oviba. nagy volt az öröm. Fiamnak meg ma van a nevenapja - Gellért. Úgyhogy sütit is vittünk be a suliba.
Én meg folytatom a babaruha mosást-vasalást.

Zsuzskó, írj, hogy mi van!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Bobek: Biztos hogy kétpetéjűek. Az "A" baba hátsó falon, a "B" baba a mellső falon tapadt meg. Így mindig tudjuk melyikük hol van. Rita az "A", Réka a "B" baba. Már nagyon régóta Rita a bal oldalon van (legutóbb fejjel lefelé volt) és Réka hol a jobb oldalon, hol keresztben fent a köldököm felett. Így jobb oldalon a bordámnál nem lehet csak Réka baba. Múltkor a doki már nem "A" meg "B" babának diktálta az asszisztensnek az adatokat, hanem, hogy Rita és Réka. Mondanom sem kell, mennyire összezavarta szegény nőt. :lol: Az ikres anyukák szerint a doki és a szülésznő is tudni fogja majd, hogy melyik-melyik, amikor kijönnek. Főleg ha valóban császár lesz. Ezért mertük előre elnevezni őket.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért, van egy Babysense II. légzésfigyelőm teljesen jó állapotban :)

itt olvashattok róla bővebben
http://www.baby-paradise.hu/index.php/w ... -reszletes

Új ára 29.990,- Ft, én 15.000,- Ft-ért adom oda.

Ha valakit érdekel 30-986-2504, vagy vecsey.monika@gmail.com elérhetőségeken találtok meg.

További szép és nyugodt babavárást kívánok. :)

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Egy eltűnt bárányka jelentkezik!
Zugban olvastalak benneteket csak írni nem volt időm.

Zsabó azt a 2 hetet már fél lábon is kibírod.

Zsuzskó mi volt ctg?

Nyuszika az nem jelent semmit ha leszáll a pocid,én 2 hónapig járkáltam úgy a lányommal és mégis túlhordtam!

Rékuja hűtőtakarítást még be válalsz?

Zafír ha nincs semmi gond mért fektetne be a dokid?

Gemini nagyon édes a fiad.

Mi jól vagyunk. Pocaklakó növekszik! Jővő héten megyek dokihoz!Még mindig nem tudjuk a nemét . Kép
És egy pocikép! :lol:

Lilypie Pregnancy tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers


Tüncü, durva, akkor mikor tudod meg? A szüléskor?!?! Én a helyedben hetente UH-ra járnék úgy izgulnék :)

Zsuzskoooooo????

Nekem jobb a hasam. Amióta eldöntöttem, nem izgulok és nem hajtok, minden ok. Jókat bugizik Macika, olyan keményen fájdalmasakat :) Élvezem!!!

Amúgy ma 31+3 napos a babó, ha a vonalzó nem mutatná!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


A változatosság kedvéért a múlt éjjel is virrasztottam :evil:. Totál kivagyok, halálra bosszant, hogy aludhatnék, de NEM TUDOK!!! :twisted: :evil:
Ma kétszer is majdnem megszültem, először, mikor Szaffi 2 méter magasról leesett a csúszdáról a vaslépcsőre, olyan mázlival, hogy a homokozóban koppant csak először, másodszor, mikor a hokedliről rávetette magát a konyhakőre, mert megjött apa és rohanni kellett az ajtóhoz :evil:. Én meg rohantam hozzá, és röptében kaptam el a zuhanó csajszit :oops:. Nem bírom ezt a lányt idegekkel :roll:.

Tüncü Még mindig nem mutatta meg mi van a lába közt? :lol:. Ez aranyos :D Nincs is nagy pocid, főként így 3. gyerekhez :wink:.

Zafír Aranyos a doki, hogy név alapján beszél a lánykákról :D.
Egyszer Mesó is benyúlt a bordám alá, na az tényleg brutál rossz :(. Bizti nincs helye Rékának a húgi mellett :wink:. A végén még te fogsz örülni, ha tényleg csak 34 hétig maradnak bent :lol: (vicc volt). Idétlen ez az állapot, egyrészt már úgy visszakapnám a testemet és szeretném Mesót kint tudni, másrészt meg azon is parázok, nehogy korán jöjjön. Gondolom, te végkép így vagy ezzel :roll:.
Hűtő takarítás inkább most, mint Mesó mellett :wink:. Meg annyira utáltam, hogy mindennek medvehagyma íze van, pizzától a gyümölcslevesig :evil:.

Bobek Én mondjuk a lánykámba is szerelmes voltam, mikor megszületett :oops:. Most már egészséges szinten van a dolog, és arról is hamar leszoktam, hogy kis szerelmemnek hívjam. A zöldségesnél mondta egy csaj a 4 év körüli fiának, és annyira idétlennek éreztem, hogy rögtön leálltam ezzel :lol:.

Gemini Hajrá hűtőtakarítás! :lol: Szerintem a Decatlonban is vannak jó cipők, már csak azért is, mert kb. ugyanaz a kínálat :wink:. Talán a Decatlonban kevesebb a technikai-magashegységi (3-as kategória), de az tök mind1. Nekem eddig bejöttek a saját márkás termékeik is meglepő módon, túragatyáik meglepően jók, de cipőt még nem próbáltam tőlük. A gyanúsan olcsó kék termékű cipőt azért nem venném meg :roll: :lol:. Ha túraszaküzlet, akkor viszont a Tengerszemet ajánlom, a Mountexet nem, ez utóbbiban folyton olyan cuccokat akarnak ránk sózni, amire semmi szükségünk, viszont 2x annyiba kerülnek.
Manducával nagyon jól jártatok :D:D:D:D. Imádom, a legjobb babás cucc, amit valaha láttam :D. Nekem nagyon kényelmes, meg könnyű kezelni, felvenni és Szaffi is szeretett benne lenni. Mondjuk egyszer lehányta benne apát, az egy érdekes történet volt, ahogy a kenguru és apa közé hányt a 9 hónapos gyerek majd belenyomta az arcát, haját, sapkáját :oops: :lol:. Így utólag mókás. Oké, akkor is nagyon röhögtünk, leginkább magunkon, hülye szülő örül, hogy a gyerek milyen lelkesen eszi a sótlan bio-krumpli csipszet a vásárban :lol: :lol: :lol:. Viszont gépben simán mosható volt :wink:. Nem, nem a gyerek, nem is apa, hanem a Manduca meg az ing :D.

Zsuzsko, Nyuszika Mi a helyzet? Adjatok valami életjelet, hogy okésak vagytok!!!

Megyek, kifőzöm a túrógombócot. Ebédre a leolvasztott hűtőben talált lecsót ettem, ha éltetek már rosszat :evil:. Fűrészporos-lecsós-medvehagyma :evil: :evil: :evil:. Apa utálja, ha kaját dobok ki, úgyhogy nem kidobtam, hanem lehúztam a wc-ben, egy szava se lehet :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Nyuszika De jó! :) (nem frissítettem az előbb). Tényleg nem halad a vonalzód :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Rekuja, teljesen egyetértek veled. Én is úgy szeretnék már újra normális testtel rendelkezni. Annyira rossz ez a döcögő, lassú járás, a felkelés valahonnan. De közben lelkiismeretfurdalásom van, hogy szegény babát kiüldözöm a hasamból. :( Ma teljesen aktív volt Sebi, szinte egész nap randalírozott. Időnként úgy fáj, majd' leestem a székről. Szóval maradjanak csak szépen odabent. Kibírjuk mi.
Csúszdáról leesés durva nagyon. Én kislányom is többször megtette annakidején. Egyszer a bátyja lökte le. Szörnyű. Szerencsére jó őrangyaluk van. :D
Éjjeli virrasztásért nem irígykedek. Tegnap egy órát én is vergődtem. Nem tudom, miért van ez. Valami homeopatás bogyót kérj a gyógyszerésztől, hátha segít.

Nyuszika, örülök, hogy nálad minden ok. Már csak Zsuzskónak kéne jelentkeznie.

Zafír, mostmár értem. Akkor annyira nem tudnak összekeveredni a pocakodban, mint gondoltam. :D

Én továbbra is a szorulással küzdök. Nektek nincs? Rajtam a must sem segít. :(

Holnap jön a fiam bútora. Kiváncsi vagyok...

Szép estét!
Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Bobek Mennyi magnéziumot eszel? Nekem az oldja meg a kaki-kérdést :roll:.

Zsuzsko Kezdek aggódni :roll:. Remélem, minden oké, csak a netetekkel van gond :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Jó estét mindenkinek!

Rekuja, Bobek, csatlakozom hozzátok. Engem is bosszant, hogy minden lefelé esik és le kell hajolni, hogy felvegyem, hogy nem tudom egyedül felvenni a zoknit és a cipőt, hogy nem látom a laptop klaviatúráját a pocaktól, közben meg azon imádkozom, hogy Veronika minél tovább bírja odabent. Furcsa kettősség ez, és persze mindig a bennmaradásért folyó küzdelem az erősebb. Egyet tudok, Esztivel nem voltam ilyen nyűgös, hisztis. Igaz, tudtam aludni, és nem volt légszomjam sem. Mostanában nem tudok aludni, nem találom a helyem és pocaklakó előszeretettel bulizik, mikor én pihenőre térek és állandóan olyan érzésem van, mintha degeszre ettem volna magam, és nem kapok levegőt.
Vera irtó aktív. Ha állok, vagy sétálok nyugi van, de ahogy leülök vagy lefekszem egyből nekiáll és teljes felfordulást csinál odabent. :D. Valamelyik nap olyat rúgott a bordámba, hogy felszisszentem, no az már nem a kellemes magzatmozgás kategória!!!

Rekuja, 2 méter esés? Szép teljesítmény, de az elmondásod szerint nem lett túl nagy baj a parán kívül! Ez dicséretes :)

Nyuszika, örülök, hogy jobban van a pocak, csak így tovább!

Zsuzskó, hol vagy??? Ma sokat gondoltam rád, és nem vagy sehol! Remélem minden oké veletek is!

Jó éjt mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Jó reggelt!

Három gyors reagálás, mert mindjárt órám van:

Szerintem Zsuzskó bent maradt...de gondolom, Ti is így gondoljátok! Bízom benne, hogy azért minden rendben Velük!

Rekuja! agyalsz éjszaka, vagy inkább ilyen teljesítménykényszeres vagy...mondjuk úgy általában? Ha agyalós, ajánlom a Coffea 15-ös potenciálban, este mielőtt lefekszel. Ha utóbbi (kicsit a Caminós dolog erre utal, meg hogy ott tanultad meg elengedni a kontrollt) szerintem próbáld ki a Gelsemiumot, azt is ch 15-ben, napi 5 golyócska nyelv alatt elszopogatva. Ismered, hogyan kell alkalmazni őket?

Bobek! Vicces, hogy én adok neked tanácsot, de én meg hoemopátiában nyomulok, remélem nem haragszol a kéretlen okoskodásért! A legkisebb lányom 10 éves, hála istennek még antibiotikumot nem látott, a mandula gyulladását, magas lázát is homeoval hozom helyre.
Szóval szorulásra sem mindegy, hogy mit szedsz, kellene a szorulás típusa.
Tudni kellene van- egyáltalán székelési ingered, aranyered és milyen a széklet, ha egyáltalán ürül. :DD jaj , de jó téma korán reggel:D

Ja, és Rekuja! Sedatif pc! 3x2 golyó! általános feszültségoldó (homeo), na ez típustól független, de nyilván jobb lenne az alkatodnak megfelelő szer. És nem leszel tőle kába egész nap, nyugi!

A többire is reagálok majd, de most gyorsan kell lépnem!

Gemini

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Végre aludtam az éjjel 8). Nemtom mi változott, talán a vihar miatt, talán mert Milford teát ittam (csak csipkebogyó-hibiszkusz alapú teákat iszok). De jól esett az a 7,5 óra (no nem egyben persze :lol:). Délelőtt ennek örömére be is buszoztunk a DM-be, 750 Ft az 5 db-os eldobható bugyi, ha valaki még nem szerezte be. Viszont a taknyadzós betegség már a tüdőmben van („végső stádium”), ami remek, nem elég, hogy Mesótól nem kapok levegőt, most duplán lehet fulldokolni. Néha tudatosan mélyet lélegzek, hogy Mesó ne legyen oxigénhiányos odabent :roll:.

Zsabó Én se voltam Szaffival ennyire hisztis, megnyugtat, hogy nem csak én vagyok másodjára egy kicsit nyűgösebb :roll:. El is határoztam, hogy a 3. babával várunk még, kell hogy a „nagyok” addigra már ne legyenek egész nap itthon :roll:. Én is öregszem, nem hiszem, hogy 36-37 évesen jobban fogom majd viselni, mint most :roll:.
Na jó, belegondolva a csúszda csak 170 centi magas, nem 2 méter, mert épp hogy nem látok fel a tetejére (173 vagyok). Kicsit túloztam :roll: :D

Gemini Fogalmam sincs, hogy az agyalás vagy a teljesítménykényszer miatt nem alszom-e :roll:. Inkább agyalok, mármint tök hülyeségek futkároznak az agyamban :(. De ma ment az alvás :). Azért elrakom a bogyók neveit :D. Viszont te bizti tudod, mik azok a bogyók, amiket szülés közben kaptam Szaffinál. Az egyik kék, a másik zöld kis tégelyben volt, de a nevükre nem emléxem (még jó, hogy nem azt memorizáltam szülés közben :lol:). Nemtom, az használt-e, mert egyszerre adta a szülésznő a bogyókat, az infúziót (sima fizsó) és akkor indultak be a fájások rendesen (ez kb. 14 óra vajúdás után volt). Meg amúgy is praktikus volt, hogy lefoglal a negyed óránként 5 golyó szopogatása engem is, apát is :roll:.

Zsuzskoval remélem minden okés :roll:. Én is arra jutottam, hogy bent tartották :roll:. Szorítok neki, nem lehet egyszerű :(.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


:D Sziasztok!!!
Huhh jó rég voltam idefent, de bevallom nem is tudtam még mindent visszaolvasni.
Mindenki elkezdte vagy van aki már be is fejezte a fészekrakást, jó hallani, példát kéne vegyek tőletek:) Jele pillanatban szerte szét érzem magam e téren:)
Kórházi csomag.....hmmm mit tesztek bele??
És a babának mennyi pelus kell milyen ruha kencefice???
Na ebből semmim sincsen még összerakva:S
De nem vagyok még elkésve igaz?:)

Ma voltam Dr bácsinál 32 hetes papírilag, de méretileg 34 a feje alapján, azt mondja a doki van egy hónapja, hogy beforduljon, mert ha nem császár:(
Pozitívan állok hozzá és tuti befordul:))

Olvastam, hogy valaki használ homeopátiát pocak keményedésre mit lehet hisz heti 2x suliban ülök és hát jó volna enyhíteni a kicsi szenvedésen...

Szüléskönnyítő homeopátiás cucc is van? Remek volna...
-Tüneteim vannak nekem is viszket a hasam elég sűrűn és grrr de elviselhetetlen tud lenni:) no meg mikor a hólyagom begörcsöl mert éppen azon steppel:)) és görnyedve jutok el a mosdóig és kijön 3 csepp:)))ahhh
Édes teher eljött ez az idő....;)
Most nem is jut eszembe más hirtelen jó olvasni benneteket:)
sunflower77
Pest Megye
 
 


Sziasztok!

akkor kicsit bővebben!

Köszönöm mindenkinek a dícséretet, ami a kisfiamra vonatkozott:D

Zafír! Azért egyáltalán nem irigyellek! Két babát hordasz a szíved alatt, ráadásul ez egyik még helyezkedni is tud, pedig már tuti elég nagyok. Nagyon sajnálom, hogy annyira fáj az oldalad! Tudod, én már ott tartok, hogy nehezemre esik a cipőt felhúzni, a bekötése pedig külön, lépcsőházi mutatvány! Úgy csinálom, hogy kimegyek a lépcsőházba és felteszem egyik lábam a 2. lépcsőfokra és úgy kötöm be a cipőm! Mondjuk, így még lépcsőházi fekvőrendőrnek is beválok:D
Jaj, azt nem is meséltem, hogy szombaton beleszorultam a fürdőkádba :shock: :shock: Hát nem tudtam, hogy sírjak v. nevessek! De aztán kínomban egyszerre tettem mindkettőt! Jött a lányom, hogy segít,ne sírjak én meg mondtam hogy: még mit nem! Büszkeség is van a világon! 8) 8)

Tüncü! azért már jó lenne tudni a nemét, nem? Húúúú, szerintem én sem bírnám ki! Szép a pocid és tényleg nem is olyan nagy! Azt ne mondd, hogy Te sem híztál, csak vagy 4 kilót...mert itt ásom el magam a szégyentől! Én már meg se merem mondani hol tartok a kilókban...

Tényleg! Ti hol jártok kilók tekintetében?

Rekuja! Köszi ezt a sok okos tanácsot, mindenképpen észben tartom őket!
Azért Szaffi részéről ezek a leesős mutatványok nem gyengék! Olyan borzasztó, hogy ilyenkor még semmi félelemérzetük nincs.
Hoemos bogyóból szerintem szülésnél a cimicifugát és a caulophyllumot szedted. A zöld szín alacsony hígításra utal szerintem ch 5, bár a 9 is jó. Ha negyed óránként kellett szedned, tuti alacsony hígítású volt. Persze, elég fél óránként szedni őket. Mondjuk, ha a szülésznő jártas a homeos cuccokban akkor a méhszáj keménységétől függően el tudja dönteni, hogy kell-e magasabb potenciál, viszont abból csak egyszer kell.
Arnicat is vettél be a szülés kezdetekor? Ez ilyen lila színű tégelybe van.
Amúgy lehet a 36. héttől szedni a szereket, ennek is megvan a protokollja!
Szerintem a Sedatif pc-t nyugodtan kipróbálhatod, mert az tuti bejön. Ha agyalsz akkor meg a Coffeát ajánlom!
Köhögsz még? mert akkor vehetnél Stodal szirupot is...az is homeos. azt adhatod Szaffinak is és Mesónak sem árt!

Zsabó! Kitartás! Mindjárt 36. hét! Azt nem mondom, hogy addig már fél lábon is kihúzod, mert az erős túlzásnak hatna!!

Nekem olyan lassan mennek már ezek a napok...Ti hogy vagytok ezzel? kicsit türelmetlenkedem...asszem...bár még nem hisztizem...asszem...
:oops: :oops:

Gemini

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Zsuzskó!! Szupeeeeeeer!! Mármint az nem, hogy ilyen sz...r élményekkel jöttél haza, hanem hogy minden rendben veletek!

Szép nagy súlya van Daninak, kis vasgyúró:D

Pihenj sokat, most más nem számít, csak hogy Ti jól legyetek!
Gyurka hogy viselte a távollétedet?
Akkor ezek szerint orvost is váltasz...ha jól értem.

Örülök, hogy újra itt vagy!!

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Halihó Csajok!

Zsuzskó, örülök, hogy újra közöttünk! Aggódtunk miattatok, és klassz, hogy minden rendben van. Sajnálom, hogy ilyen érzések kavarognak benned a szülészettel kapcsolatban, biztosan sok a fejedben a gondolat, és nehéz döntés ez. De vajon jó e az utolsó pillanatokban változtatni? Én mondjuk fosós vagyok ilyen téren, de persze a Te kezedben a döntés! Pihizz sokat.

Gemini, kádba beragadás, jót mulattam, ne haragudj...csak vizuális vagyok :D.

Én tegnap befejeztem a szekrény pakolását, minden a helyén, pici rucik elől, nagyobbacskák hátul, pelenkák, törölközők élükre vasalva. Kórházi csomag kész, amibe hazahozzuk Verát csomag kész. Tök jó.

Szombatra anyu bevállalta az Esztit, akkor átalakítjuk a szobát, mostani ágy ki másik ágy be, gyerekágyak csere, hú sok a dolog.

Hétfőn BP-re kell menni Esztivel a Heim Pálba kontrollra (haemangióma van a száján). Ez lesz az első eset, hogy apával mennek kettesben... én már nem merek autóba ülni.

Ma megyek a streptococcus mintavételre, remélem nincs bennem ez a baci, mert nem szeretnék most egy antibiotikumos kezelést elkezdeni :(

Szép napot nektek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Tüncü: Csini a pocakod. :D Az orvosok zöme, fél a többes terhességektől és ezzel szokták magukat úgymond levédeni. Ha gond van, akkor ott van kéznél a felkészült személyzet.

Nyuszika: A vonalzód nagyon megmakacsolta magát. :lol:

Rekuja: 2 méteres esés????? Húúúú! Még jó hogy nem lett semmi baja Szaffinak. :shock: Ez a "szeretném visszakapni a testemet" dolog, már többször elhangzott nálunk. Mondtam is a férjemnek, hogy biztosan rossz anya vagyok, hogy ezt gondolom, de megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül, vagyis nem csak én gondolom ezt. Lehet hogy emiatt még nem vagyok rossz anya? Főleg, hogy éveket vártunk arra, hogy terhes legyek, olyan dolgokat is megtéve, amiket mások nem. De ezt te megérted, mert te is átmentél már rajta. 2x is.

Zsabo: Nem csak hogy minden lefelé esik, de a kuka felett állva sem sikerül belecélozni, valamiért pont mellé esik a szemét. :twisted:

Gemini: A homeopátia nagyon jó. Nekünk hatalmas dilemmát okozott, a gyerekorvos választás. Van egy homeopátiás doktor néni is. Nekem az volt a nagy problémán, hogy ha elköltözünk és ott már nem homeopátiás szereket ad majd a gyerekorvos, nem okoz-e problémát a lányoknál majd akkor. Vagy ez hülyeség? Meg féltem attól is, hogy nehogy nagyon fanatikus homeopátiás legyen a doktornő és nagyon ragaszkodjon a bogyókhoz, amikor esetleg az nem is használ. :( Nagyon hülye vagyok?????

zsuzsko: Örülök, hogy minden rendben van. Sajnálom, hogy rossz élményeid voltak. Néztetek már másik kórházat? Nagyon nagy baba már Dani. :D

Lányok: Nekem deichmann-ból van sportcipőm. Nem kötős, rengeteg gumis rész van rajta, könnyű fel és levenni és nagyon kényelmes. Mindenkinek csaj ajánlani tudom. Van 1 feketém és egy fehérem is. Olyan mint ez, de a fekete egy ici-picit másabb fazon: http://www.deichmann.com/HU/hu/shop/mar ... 00284.prod

Mi tegnap megjártuk a dokit. Rita 1800 gramm, Réka 1623 gramm. Méhszáj, méhnyak szuper, 10 napon belül nem szülünk. Milyen megnyugtató. :lol: 3 hét múlva kontroll és CTG, persze csak ha addig meg nem szülünk. Mondtam én nektek, hogy Réka tuszkolja be valamijét a bordáimhoz. Most már azt is tudom, hogy mit. A lábát és a popsiját. :lol: Kis tündérkém, megint elmászott, feje pont a köldökömnél van lábai jobbra felfelé. Rita továbbra is bal oldalon, fejecskével lefelé. Szegény doki alig bírta kibogozni őket. :lol: A császárra nem mondott semmit. Szerintem nem egyértelmű, hogy Réka meg fog-e tudni születni hüvelyi úton vagy sem. Furcsán fekszik. Különc leányzó lesz, ez már most látszik. :lol:
Szerencsére a befektetésről sem esett szó. Meg volt elégedve az eredményeimmel. Kivéve a fehérjét, úgyhogy hajrá húsevés! Mintha a lombik alatt nem lett vola elég. :twisted:
Az ALP-re mondta még hogy emelkedett, de nem tudni miért.
Kérdeztem tőle, hogy ha mentővel kell szülni, akkor biztos, hogy a SOTE II-re fognak vinni? Hivatalosan a régi MÁV-ba tartozom. Mondta, hogy mivel választott orvosom van, oda kell vigyenek, de ha benne van a kiskönyvben orvosi pecséttel ellátva, hogy hová vigyenek, akkor kötelesek oda vinni. Így piros betűkkel beírta a kiskönyv utolsó oldalára, hogy "Szülés megindulás esetén SE II Női Klinikára szállítandó".

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Zsuzsko: Csak most látom, hogy írtál ismét. Kúpot én is kapok már nagyon régóta, de nem Canestent. Magisztrális kúp, receptre írhatja fel a doki. Kamillás illata van, patikában készítik össze. Kb. 300 Ft. Van benne valami olyan összetevő is (azon kívül hogy véd a fertőzésektől) ami megakadályozza a koraszülést. Állítólag a SOTÉ-s dokik mind ezt adják, mert hatásos. Te nem kaptál ilyet? Vagy csak a II-en adják? A Canestent lehet egyáltalán terhesen használni?????

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Sziasztok!

Zsuzskó, én is sokat gondoltam rád. Örülök, hogy egyben jöttetek haza, pihenj sokat. Merre laktok? Én a Szent Imrét tudom ajánlani, nagyon jó a szülészete, aranyosak a szülésznők. Az osztály tiszta, kultúrált, nemrég újították fel. (Pár éve) A II. Női tényleg nagyon lepusztult, én oda jártam gyakorlatra egyetem alatt... háát... Meg van ott néhány eszméletlen bunkó doki is. Persze vannak nagyon jók. És aszülőszobáik tök jók szerintem. Meg szakmailag is jó a hely, jó a koraszülött intenzív is. De remélem, oda senki nem megy közülünk!
Ez a Canesten kúpos dolog szerintem gáz. De gondolom, biztos nem adnák, ha ártana.

Zafír! Szépen nőnek a kislányok. Kitartást a nagy pocakhoz! Ha császár lesz, ne keseredj el, ikreknél biztonságosabb.

Zsabó, de jól állsz a pakolással. Nekünk most jött meg a nagyfiam bútora, össze kéne rakni, de én egyedül nem bírom, a férjem állandóan dolgozik. Úgyhogy most a két fiúszoba olyan, mint egy atomtámadás utáni állapot. :?

Gemini, egyáltalán nem esik rosszul, hogy homeopátiás tanácsot adsz, ugyanis, amikor én jártam az egyetemre, még nem oktatták. Asszem mostmár választható tárgyként ott van. Szóval a problémáimmal kapcsolatos kérdésedre a választ inkább priviben írom meg, mert nem biztos, hogy mindenkit érdekel. :oops:
A kádba én a lányom születése előtt "szorultam be", amikor már vajúdtam, és a szülésznő azt mondta a telefonba, hogy üljek be a kádba, hátha elmúlik... Na, addig feküdtem ott, míg a férjem hazajött és ki nem segített. :lol: Aztán mentünk szülni.

Nekem meg nagyon durván kijött a herpeszem az arcomon, mert nekem ott jön. Kb. 10 éve volt ilyen ronda , mint most. Pedig hamar elkezdtem kenni... Úgy tűnik, az immunrendszerem kezd becsődölni. Nem tudom, mikorra gyógyul meg megint ez a ronda herpesz. :(
Úgy idegesít ez a szobapakolás is. Annyi dolgom lenne vele, de nem tudok semmit csinálni, amíg nincs összerakva a bútor. Apa meg... :twisted:

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Bobek: Sajnálom a herpesz. Nekem a múltkor volt, pedig nem is szokott lenni. Én nem mertem semmivel bekenni, pedig a szám sarkában volt és egyfolytában felszakadt. :evil: Úgy tudom Zsuzsko a SOTE I-en volt, remélem jól emlékeszem. A SOTE II-en én fogok szülni. Na igen! A szobák. Ha nem kell sokáig bent maradnunk, akkor 1 ágyasat fogok megint kérni, mint a műtétkor, feltéve ha van nagyobb is mint amiben tavaly voltam. Abban ugyanis 2 gyerekkel nem lehet elférni, mert nagyon kicsi.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Sziasztok,

megint gyorsan reagálok, mert mennem kell az önkormányzatra...a hócipőm tele velük..

Bobek![b]
Herpeszre: Rhus toxicodendron ch 15 napi 2x5 golyócska. Nyelv alatt elszopogatva! bevétel előtt 15-20 percel már ne egyél semmit, inni is csak vizet! Bevétel után viszont szigorúan kerülni kell az evést és az ivást is! Ja és mentolos cukorka , fogkrém, rágó is kerülendő a hoemos bogyók használata alatt!
kb. 2-3 nap alatt szerintem visszahúzódik a hólyag, de ha besárgul (gennyes lesz) akkor kell rá Hepar sulfuris ch 15 az is napi 2x5 golyócska! És hogy szépen hámosodjon a felület, calendula officininalis ch 30 szerintem ez a legjobb hámosító (körömvirág)!
Nagyon gyorsan helyre jössz! Várom a privit:D

Zafír! A Te döntésed kell, hogy legyen hogy az antibiotikumos v. a homeos kezeléseket részesíted előnyben. Én csak a tapasztalataimról tudok beszélni, nálunk mindenki homeozik, van alkati szerünk is! De mondok mást! az uszoda szemölcsét a lányomnak, amit a bőrgyógyászaton kiskanállal akartak kapargatni, homeopátiával hoztam helyre...sőt, még a kutyának is a szemölcsét ezzel kezeltem ki:DD

Zsuzskó, ne keseredj el,hogy Gyurka nem úgy reagált ahogy szeretted volna, inkább tényleg örülj, hogy anyukádnál is jól érzi magát...ez azért megnyugtató!

Gemini

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Zsuzsko Örülök nektek!!! :D

most csak ennyi mert átalakultam fuldoklóvá a köhögések miatt, folyton légszomjam van, ez eddig a mélypont :( Megyek, alszok tovább, szegény Mesó egész nap alig mert mocorogni, nem csodálom, kívülről is szörnyű hallgatni, hát még belülről :( Persze apa ma is, holnap is későn jön valami hülye meeting miatt :cry:

köhögős győgyszerek sokat rontanak a dolgon, olyankor fél órán át nem kapok levegőt, úgyhogy a közelükbe se megyek :evil:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Ajaj Rekuja! Azért egy séta nem ártana a dokihoz, nehogy össze legyen szűkülve a hörgőd, mert az csak a fekvéstől nem jön helyre...

Jobbulást Neked!

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Hú, ha fekszem Mesó egyáltalán nem mocorog, úgyhogy feltett lábakkal ülök :roll:. Szegénykém, gondolom úgy alig jut levegőhöz – mondjuk én is :(. Apa levitte Szaffit, holnap nemtom mi lesz, ha nem leszek jobban. Nagyon nem engedhetem ám meg magamnak, hogy beteg legyek! Csajok, hogy lehet ezt jól megszervezni? Anyám szívesen besegít napi 1-2 órát, de többet nem nagyon, az meg, bár nagy áldás, azért tudjuk, hogy nem sok :roll:.

Sunflower Dokid nem csinál baba-megfordítást? Az enyém állítólag szokott, ilyenkor két orvos van ott,uh-n figyelik a picit és „átsimogatják”, hogy lefelé legyen a feje. Fogalmam sincs, hogy zajlik valójában a dolog :roll:.
Pisilést jól körülírtad :lol:. Nekem is ilyen :lol:

Gemini Fürdőkádba szorulás nagyon jó :lol: :lol: :lol:. Én mondjuk nem ülök be, a dokim szerint nem ajánlott meleg vízben ücsörögni, de amúgy is zuhizni szoktam, szóval nem érzem nagy áldozatnak :wink:.
Van ám Szaffinak félelem-érzete, a kutyáktól például retteg :roll:. De ma megint lelkesen mászott fel a csúszdára (anyám vitte le), szóval nem volt akkora trauma a 2 nappal ezelőtti leesés :).
Lila színű tégely nem volt, csak zöld meg kék :roll:. Na majd megrendelem őket a gyógyszertárban.
Hát, én se bánnám, ha már október vége lenne :).
Háziorvos tegnap látott, annyit mondott, nem szerencsés így köhögni a 34. héten :D. Jó fej :D. Voltam ma reggel vérvételen, na ott is veszettül haldokoltam, azért persze vártam a soromra, de ez a háziorvosnál volt, szóval összesen 3-an voltak előttem, lehetett ülni és a Margit néni már ismeri a vénáimat. Holnapra van eredmény, hát, nem sok jót remélek vas terén, mert elfogyott kb. 2 hete a gyógyszerem :oops:. No jellemző rám :roll:.

Zsuzsko Azért az alkohol, mint összetevő elég morbidul hangzik az infúzióban :shock:. Oké, bizti ők tudják, csak hallásra rossz.
Egy szülésznő ismerős mesélt sok mindent a SOTÉn töltött gyakorlati időkről. Ő azt mondta, ha ott kéne dolgoznia, fél év alatt megutálná a szakmáját, olyan esetekkel találkoztak. Hozzájuk kerül az összes „életmód miatt veszélyeztetett” eset, no meg azok is, akik egyáltalán nem járnak terhes gondozásra aztán persze 30. héten kipottyan a baba, no de milyen állapotban, majd otthagyják, de nem ám az erre kirakott inkubátorba, hogy örökbe lehessen adni, hanem csak úgy a szobában :shock:. Ettől még persze nincs joga egyetlen ott dolgozónak sem a megkeseredettségét a betegeken kitöltenie.
2,5 kg-s gyereket már haza is adnak szülés után 5 nappal :wink:. Én legalábbis folyton ezt mondogatom magamnak, mert Mesót kb. ekkorának becsülöm.
Amit Gyurkáról írtál, az nagyon ismerős, nekem is már Szaffi-szagolgatnékom van, amikor neki még fel se tűnt, hogy nem vagyok ott :roll:.
Kórházváltás iránti vágyadat megértem.
Automatikus kúp nekem morbid, de ki tudja, tuti statisztikailag kell, azt meg mégse mondhatja a doki, hogy magára nézek és látom, hogy olyan higiéniás körülmények közül jön, hogy tuti van valami fertőzése. Így inkább megkapják az egészségesek is :roll:

Zsabó Ruhák pakolásával még sehogy sem állok :oops:. Szóval evvel légy szíves ne dicsekedj :evil: :lol:.

Zafír Nincs jó anya, csak elég-jó-anya a pszichológia szerint, szóval ne aggódj, ha néha kételyek vannak benned. Én nem hiszek a tökéletes anya-tigris modellben, abban nekem mindig valahol van valami kicsi (inkább hatalmas) hazugság. A gyereknek meg totál káros, ha anya egyetlen önmegvalósítási formája az anyaság. Mind más-más dolgot élvezünk benne. Én nagyon élveztem Szaffival való terhességemet, a mostanit meg szar bevallani, de nagyon nem :oops:. Akkor ez volt az egyetlen és legfontosabb dolog, most meg ott van Szaffi, meg hát Mesóban is azt látom már, amilyen kint lesz, mert már tudom, hogy az milyen, így a terhességet csak egy átmeneti, terhes nyűgnek érzem sokszor :(. Persze vannak varázslatos pillanatai, de ahogy Szaffi előtt folyton arra vágytam, hogy terhes legyek, most inkább arra vágyok, hogy gyerekem legyen, és ehhez kell ez a 9 hónap is (ja meg az előtte levő 3 a rengeteg vérvétellel, szurival, műtéttel stb.). Ráadásul Szaffira ugye éveket vártuk, Mesó meg rögtön összejött, így egy kicsit bennem van, hogy nem dolgoztam meg érte :roll:.
Nem 2x, hanem 4x. Mesó már a negyedik lombik volt (Szaffi a 3-ból van).
Cipő tényleg jó. Nekem Columbia bőr félcipőm van, azt nem szoktam kifűzni és akkor a pompás ikeás cipőkanállal állva fel tudom venni :lol:.
Basszus, nekem Mesó feje a szeméremcsontomon van, és még így is be tudott rúgni a bordám alá, hát még neked Réka, ha a feje a köldöknél van :shock: :shock:. Szegény barátném (mármint Réka ugye a névegyezés miatt :lol:).

Pompás, közben lehalt a netem, megpróbálok ügyködni vmit, ha már ennyit írtam. Még jó, hogy wordben írok…

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Gemini: Jaaajjj! De olyan nehéz a döntés. Nem tudom melyikkel tennék jobbat nekik. Mindegy, most már azt a doktornénit választottuk, akihez "házilag" tartozunk. Ő ki is jön akár oltást is beadni, ami 2 gyereknél még jól jöhet. Sajnos a gyerekorvosi rendelőt sem ikres babakocsihoz méretezték. A védőnőhöz a lift sem akkora, hogy beférjünk. :cry: Ettől még, amikor csak lehet megpróbálok homeopátiát használni.

Rekuja: Réka vagy te is? :lol: Akkor már csak 1 lehetőségetek maradt a 3. gyerkőcre. :cry: Annyira kiábrándító, hogy csak 5 lehetősége van az embernek ingyen. Mondjuk az ingyen is elég vicces, mert nekem egy kör injekciói kb. 120 ezerbe voltak. Még jó hogy van a 75%-os TB támogatás. Én ezért örültem, hogy rögtön ketten lesznek, mert nekünk is a 3.lombikra sikerültek. Hidd el, megdolgoztál érte is, csak most már tudták melyik protokoll kell neked, így gyorsabb volt. :D

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Sziasztok,

Rekuja, hogy érzed magad?
A kúp nem a higiéniás körülmények miatt kell. Amikor a legkisebb lányomat vártam a kiírt időpont előtt 2 héttel befektetett a doki. 1 hétre rá, olyan hüvelyfertőzésem lett, hogy betadinnal törölgette rendszeresen a doki a hüvelyt!! Pedig külön wc volt a szobában, csak én használtam, rá se ültem! A fertőzés sajnos kialakulhat magától, mert a növekvő méh nyomja a vesét, a húgyutakat, ott pang a vizelet, szaporodnak a bacik stb. Így nem csoda, ha simán kialakul egy húgyuti és vagy hüvelyfertőzés is.
Én sem hiszek a szuper anyában! Én meg úgy gondolom,hogy minden gyerek más anya-szerepet hív elő az anyából! Egyszerűen másra van igényük! Nekem is különböző a lányaimmal való kapcsolatom, egyszerűen másra van igényük belőlem!
Zafírszerintem csak a tapasztalatok segítenek majd dönteni, ne izgulj! Természetes az érzés ilyenkor, hogy vajon jó anya leszek-e , jól csinálom-e stb.
Látod, én már a negyedik gyermekem várom és konkrétan bokáig f...som magam, hogy vajon jó anyja leszek-e a fiamnak? Úgy érzem, hogy a lányoknak átadtam, hogyan kell anyának lenni. A női mintát inkább a párjukkal fogják megtalálni...szerintem. A fiamnál meg azt gondolom, hogy nagy a kihívás, mert nőnek kell lennem, hiszen nőt kell választania majd, nem anyát! Persze, marhaság, hogy ezt így tudatosan lehet csinálni, de belülről érzem, hogy erre nagyon kell majd figyelnem, hogy nőnek lásson a fiam! Persze, ehhez az apja kell majd elsősorban:DDD

Gemini

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok!

Gemini, kösz a homeopátiás tanácsot a herpeszre. Már meg is vettem, és be is vettem. Az nem baj, hogy mellette használok Zovirax kenőcsöt is? Muszáj, mert a szememhez nagyon közel van, így is parázok, nehogy rámenjen a szememre.
Írok privit is, ha van egy kis időm.

Azt írja a várandós naptár, hogy ettől a héttől már a baba a nap 90-95%-át átalussza, ezért már alig mozog. Hát én nem tudom. Sebi egész nap és majdnem egész éjjel ügyködik valamin odabent. Éjjel nem tudom mit csinált, olyan volt, mintha bukfencezett volna. Kicsit kezdek aggódni, hogy vége a nyugodt kis hétköznapjaimnak. Sebi talán egész nap foglalkoztat majd. De azért nagyon várom. :D Bár kissé tartok tőle, hogy ez a gyerek sosem fog aludni?????? :shock:

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Bobek,
Nem baj, kenjed csak nyugodtan! Arra számíthatsz, hogy kicsit felerősítheti a lüktetést a Rhus , de ez nem baj, ez normális!
Arra figyelj, ha savósodnak a hólyagok, akkor válts át Heparra! Az segít kiüríteni a váladékot!
Ja, és a szer bevétele után legkorábban 15-20 perccel már ehetsz ihatsz...csak ne mentolosat!

Áhh, hogy mit ír a várandós naptár...csak nem egyforma minden baba??:DD Aktív kis emberke lesz Sebi, de az nem baj, legalább nem lesz olyan (Ranschburg Jenőtől plagizálva): "használat előtt felrázandó" baba :lol: :lol: :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Valamivel jobban vagyok, már annak is örülök, hogy nem negatív irányba változott az állapotom :wink:. Levegővétel javult, hangom, mint egy láncdohányos jazzénekesnek, bármelyik Charle számmal továbbjutnék az X factorban :lol:. Szaffi rendszeresen rám szól, ha köhögök, hogy most már hagyjam abba, ez hülye játék. Egyetértek vele :roll:. Anyám ma is aranyos, főzött ebédet és épp most vitte le Szaffit, csak délben hozza vissza 8). Én meg benyomtam egy fél tányér káposztástésztát így tízóraira :oops:. Apán kezdenek megjelenni a betegség tünetei :(. Viszont bevágtam Mesó ruháit a mosógépbe, végülis betöltöttem már a 34. hetet, ez volt a magamnak szabott határidő :roll:.

Zafír Egy finanszírozott lehetőség maradt, de ha nem jön össze, abban maradtunk apával, évente 1-et fizetünk, amíg kb. 40 nem leszek :roll:. Ennyi esélyt meg kell adnunk. De persze lehet, két gyerek után azt mondom, nem, nem bírok még egyel :roll:. Az már valószínű, hogy tolódik és megvárjuk, amíg mind2 csajszi ovis nem lesz :roll:.
Szurik nekem is 100 felett voltak alkalmanként :evil:. Én úgy emléxem, 66%os a támogatás, nem 75%, de tök mind1, a pergoveris így is napi 7e körül van, az „olcsó” Merionalból meg napi 3 kellett, szóval úgy már az is volt 6e/nap :(. Nekem azt mondta a doktornéni, hogy fizetett lombiknál is fel tudja írni receptre a szurikat ha van tb-m, így kb. fél millából megúsznánk alkalmanként :roll:. A törvény nem fogalmaz egyértelműen, és bár a törvényalkotó szándéka valószínűleg az volt, hogy ne támogassa akkor a gyógyszereket sem, a Kaáli ügyvédei találtak rá kiskaput :wink:.
Hát, Mesónál sok gond volt, a dokinéni le is akarta állítani az egész stimulációt, ha rajta múlik, most nem lenne baba a pocakomban, de én erőszakoskodtam és hisztiztem, hogy ha már hónapok óta készülünk, csináljuk végig. Ilyenkor mindig elgondolkozok, milyen kicsi dolgokon múlik egy-egy élet :roll:. Szaffinál meg nem akartak 2 sejtkupackát visszatenni, csak 1-et, mert nagyon nagyok és így bizti ikrek lesznek. Ott apa ragaszkodott a 2-höz, aztán csak Szaffi lett. Na ha pont azt nem rakják vissza, amiből Szaffi van… :evil:.

Gemini Fertőzés nem hangzik túl jól :(. Én a munkahelyi wc-n kaptam el folyton valamit nem terhesen :evil:. Meg az ottani menza poharairól szájfertőzést :evil:. Tiszta gáz, mindez egy iskolában. Aztán más lett a takarítónő a tanári klotyóban és attól kezdve semmi bajom nem volt :roll:. Tanulságos!
Apa, amint megerősíti anya női szerepét… háááát, ez nálunk se létező minta :oops:. Oké, én választottam ilyen férjet :D. Ha nagyon igényelném, bizti nem ilyen pasi mellett kötök ki :roll:. De Szaffi szépségét azt bizony megerősíti :lol:. Amúgy is beindult az apa-az-én-szerelmem korszak, meg kell zabálni, ahogy az apjára néz :D. Persze jól felkészültünk rá, hogy kell úgy visszautasítani, helyrerakni a szeretet-szerelem szerepet, hogy ne legyen később gondja párválasztáskor, de megértem apát is, marha nehéz ellenállni egy 1,5 éves csábításának :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Gemini, igen, kicsit bedurvult, miután elszopogattam a golyókat, de most megnyugodott. A szabályokat betartottam. Anno szedtem a tejelválasztás serkentőt, úgyhogy nem vagyok teljesen kezdő felhasználó. :D
Jó szöveg ez a használat előtt felrázandó gyerek... :D Nekem hál' Istennek egyiksem ilyen. Bár egy kicsit fárasztóak. :roll:

Rekuja, örülök, hogy jobban vagy. Anyukát "tartsd meg"! Nagyon jó, ha van. Bár mégjobb, ha egész napra szabad vagy. De ne legyünk telhetetlenek!
Apa szerelem az én lányomnál is dúl. Csak sajnos Apa legtöbbször hulla fáradt és egy idegroncs esténként. Szegény gyerekek meg nyúznák Őt, ha hagyná. Elég lehetetlen helyzet.

Jajj, jó lenne aludni egyet...

bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Olvaslak titeket szépen, majd' minden nap, most erőt veszek magamon és írok is végre :)

Zsuzskó! Nagyon örülök, hogy jól vagytok, már izgultam, hogy mi lehet.. A kórház váltást simán megértem, és végül is, miért ne?! Főleg ha ismerős dokihoz mennél át.. mi köt oda abba lehangoló SOTÉ-ba? nem számít ki mit gondol, csak Ti számítotok... Én az Isvánnal nagyon nyugodt vagyok ( HÁLA REKUJÁNAK :) nagyon köszönöm Neked mégegyszer), bár múltkor felmentünk megkeresni Böszörményi Bea szülésznőt és olyan vérfagyasztóan bunkó volt, hogy végül meg sem próbáltuk felkérni, pedig azért mentünk..biztos rossz passzban volt, vagy nem tudom, de összenéztünk párommal és inkább azért fizetek neki, hogy ne legyen a közelben, ha én ott vagyok... :evil: azt azért tudni kell, hogy mi nagyon kedvesek voltunk, százszor megkérdeztük, hogy nem zavarunk e stb..s szóval nem mi hibáztuik el..
Úgyhogy Zsuzskó, csak magatokra gondolj.. és pihenj sokat :)

Rekuja! Neked jobbulást kívánok, remélem hamar elmúlik...

Bobek! Szegénykém, én is sokat szenvedek a herpesz miatt, szerencsére babavárás alatt csak egyszer próbált kijönni, de sikerült elnyomni valahogy..

Gemini!
Tök szuper, hogy van egy homeo szakértő köztünk:) én nagyon gondolkodom a szülésses homeos izén.. majd visszaolvasom, hogy s mint mennek a dolgok..
A fürdőkádas nagyon aranyos :) Én imádok fürödni és gigantikus habokat csinálni, hát lehet nem a legjobb ötlet, de nekem még most is az a nap fénypontja.. :oops:

Zsabó!
Nagyon ügyi vagy a pakolással, nálam csak igen módjával halad az a bizonyos szekér...:)

Zafír!
Szépen nőnek a picurkáid :) Úgy látszik, nagyon szeretik a babák a bordákat.. Az én kincsecském is lovagol a jobb oldali bordáimon..eddig én sem tudtam mivel csinálja, de végre elmagyarázták uh-n, hogy bizony a kis kezével rángatja :D vagy dobol, vagy nem is tudom..:)

Sunflower77! Örülök, hogy Ti is jól vagytok! :) Készül már a csomagod? nekem is ijesztő ez a mi kell, mit mire kell használni téma, de hidd el, fejjel bele kell ugrani a dogokba és visz magával az ár :) Én már egész jól állok :)

Nyuszika! Mi újság veletek?

Képzeljétek, régebben írt párszor azt hiszem Ronika néven itt nálunk egy kismami. nov. végére van kiírva, nagycsaládos, sokadik baba, nem jut eszembe hányadik a picuri a pocakban..de biztos emlékeztek rá..
Tegnap este elment a magzatvíz, bent vannak a kórházban.. másik fórumon írta.. Reméljök minden rendben lesz velük is..

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Gemini: Nagyon érdekes amit írtál. Elgondolkodtatott.

Bobek: Az én lányaim sem alszanak a nap 90-95%-ban. Ráadásul a doki azt mondta, hogy egyre kisebb a helyük, így kevesebb a mozgásterük is. Őket ez nem nagyon érdekli, megoldják a helyproblémát. :D

Rekuja: Remélem, most már egyre jobban leszel. Napi 3 merional????? Azt hittem én a napi 2-vel sokat kaptam. Nekem a Gonal volt ku...a drága, egy 900-as és egy 300-as kellett magamba nyomnom. Plusz ott volt még a gonapeptyl is. :( Ez jó tudni a gyógyszerekről amit írtál, még szükségem lehet rá. Igen, ez ismerős. Nekem a punkciónál volt egy kis komplikáció, így csak 1-et akart a doki visszaadni 5 naposan. Én ragaszkodtam a 3-hoz. Akkor rossz amikor 6 marad és el kell döneni melyik 3 kerüljön vissza. :cry: Nekünk a 2.-nál dönteni kellett. Szörnyű!!!!! :cry:

Nyuszuli: Nekem dobolás a szeméremcsontomnál van. :lol:

Lányaim most nagyon nyugtalanok. Nagyon forgolódnak, egyikük jobbra, másikuk balra nyomja ki magát. Szét fognak szakítani!!!!! :shock: :cry:
Szerintem jön a hidegfront. :cry:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Sziasztok!

Örülök, hogy hellyel-közzel mindenki jól van.
Rekuja, sajnálom, hogy Te "kilógsz" ebből a sorból, kívánom, hogy minél előbb gyógyulj meg teljesen. El tudom képzelni, milyen fárasztó lehet betegen a másfélévesed felügyelete, még ha van is segítséged...

ÉN is azt olvastam mindenhol, hogy ezek a benti babók már 90%-ban átalusszák a napot, és alig van helyük mozogni. Nohát a Veronka ezt tuti nem olvasta, mert állandóan mocorog, és igen a borda amibe előszeretettel belerugdos a szentem. Nekem is nyomja a szeméremcsontomat is és néha megcsikiz valamilyen szervemet odabent, ami furán-kellemetlen érzés.
A mozgás is nehézkes már....

De mindezekre fittyet hányva örülök, hogy holnap 35 hetesek leszünk és Vera még mindig bent van. :D Ügyes kislány. Most titkon abban reménykedem, hogy kivárja a 37 hetet, hogy hivatalosan se legyen koraszülött. Ó, az csodás lenne.

Jó éjszakát mindenkinek!
Új vonalzót kellett Esztinek készítenem, mert a másik leállít mikor betöltötte a 3 évet. :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Hààt, így 8 hóNapos terhesen még nem próbàltam bútort összerakni... Nem egyszerű. A hasam mindig útban van, ha odèbb kell menni, azt 3-szor is meggondolom...és bizonyos részeket csak egész furcsa pózokban sikerült összecsavaroznom. Ha valaki látta volna... :lol:
Szóval így nem olyan jó móka. Eddig a komód és a polc van kész. Holnapra áthívom apukámat, mert Apa egész napra lelép focizni. Hogy a férfiaknak milyen más dolgok fontosak, mint nekünk... :twisted:

Veletek mi van? Senki nem ír?

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


SZiasztok:)

zsuzsko78:
Igen tuti én is váltanék kórházat, ha 3x leordítanák a fejem...
ne gondolkozz szerintem....

Nyuszuli:
Nagyon jól állunk csomagilag szerintem már csak a cumi hiányzik a babacsomagból, az enyémből meg kb 5 db bugyi:) bár ha beviszem a régi szakadtakat azt már akár ki is dobhatnám:D de ragaszkodok hozzájuk:)))
Viccet félretéve tényleg már majdnem minden egyben van.
Babakocsink még nincsen, de hordozónk van.Majd találok valami kedvezőt biztosan Peg Perego babahordozónk van na ahhoz kell majd egy kocsi mindenestől zsákokkal stb....


Rejuka :
Komolyan életemben nem hallottam ilyet babamegfordítás, állati:)
most naponta dumálunk neki apával hogy hékás tudod fejet lefelé:)) Na meg pránanadizom is ezerrel esténként nekem sem árt ;) sajna nem csinál a dokim ilyet....


Nő a pocakom nagyon igen aktív a kis Koppány estére én bevallom behisztizedek kicsit főleg ha nappal teszek - veszek sokat...
Suliban az angol órát ki nem állhatjuk olyan mozgásokat végez a cseppem, hogy szabályosan fáj és néha kedvem volna üvölteni nem tudom, hogy lesz ebből angol érettségi jövő májusban:( Választottam volna az olaszt azt beszélem kicsit....grrr ez van:)

Holnap itt nálunk bababörze lesz délelőtt, ha már bevásárolni is menni kell bekukkolok szétnézek :)

Kellemes Estét Mindenkinek :)
sunflower77
Pest Megye
 
 


Én is itt vagyok :). Egész jól bírtam a „munkába visszahelyezést”, vagyis a normál, átlagos napot délelőtt 3,5 óra sétával, játszótérrel :D. Barátnőmmel együtt mászkáltunk itt a telepen, mikor bement a pékhez kint ücsörögtem a három gyerekkel terhesen, nem kicsit bámultak ránk :lol: (2,5 éves fiú, 1,5 éves lány 7 hónapos lány baba meg ugye a nagy pocak :lol:). Ráadásul Dávid magas, Szaffi alacsony, Judit baba meg korához képest egész nagy és szépen önállóan ül, úgyhogy még ki is nézni, hogy tesók lesznek négyen, hiába a 8-14-8 hónapos korkülönbség. Azért délután simán aludtam 2 órát, Szaffi meg 3,5-t, tekintve hogy egy távoli játszón találtunk egy magas, nem létrás, hanem lépcsős-váras csúszdát és bő háromnegyed órán át a két nagy csúszdázott, szerintem vagy 50 emeletnyit lépcsőztek :lol:. Sokat javított rajtam, hogy reggel fejfájásra vettem be gyógyszert :roll:.

Tecsóban végre találtam olyan betétet szülés utánra, amit szeretek. Nekem a Tenák nagyon nem jöttek be. Ez valami tecsó gazdaságos maternity betét vagy mi a szösz, a bébiosztályon volt, 12 db 500 Ft. Na és a másik: 125 ml-s Aventos cumisüveg a tecsóban egy ezressel olcsóbb, mint a bababoltban, ahol múlt héten néztem :shock:. Vettem is kettőt, mert abból praktikus a 3 db és nekem a 3-ból kettő még a nővéremé volt, már Szaffinál is tiszta karcosak voltak, nehéz volt mosogatni őket. Apa persze ezen is kiakadt, hogy pazarlás, de ez van :D

Szaffi belépett az anális korszakba :D. Miután tegnap megint bekakilt a fürdővízbe és megbeszéltük, hogy ezt nem szabad, ma mikor bele akart kakilni rohantam a bilivel. Életében először ült rá, így a kakinger elmaradt, de fürdés után megint jött, és szólt, hogy „kaka” na és egy kis borsót sikerült is belenyomni, hát annyira boldog volt tőle, ott guggolt a bili mellett és nézegette hosszan a kakát, majd kicsit mérges volt, hogy kidobtuk és nem játszhat vele :lol:. Attól kezdve csak ez volt a téma, bár tekintve, hogy a szókincse a „hoppá, apa, kaka, cicc” szavakból áll, azért erre volt 25% esély :D

Sunflower Régi bugyik nekem is nosztalgiáznak a fiókban hosszasan, míg a kukában nem kötnek ki :lol:.

Zsuzsko 8 ágyas szoba még létezik az országban?! Atyám :shock: :shock:. Az Istvánban 5 ágyas a maximum, de igyekeznek nem feltölteni (annak ráadásul a folyósón van a zuhanyzója, bár csak ők használják, de akkor is). Mondjuk mikor engem levittek, mondta a nővér, hogy ha ő van műszakban senkit sem tesz oda, mert 1-1 hely mindig van másutt is, csak elvileg x hetente ki kell üríteni minden szobát nagytakarításra :roll:.
Úgy tudom, az Imrében meg a DélPestiben csak 2 ágyas szobák vannak. És a DélPestinek is van koraszülött osztálya :roll: (én talán pont oda tartozom körzet alapján).

Bobek Annak idején meguntam, hogy apa nem rakja össze Szaffi szekrényét és ugyanígy a 8. hónapban szereltem össze. Igen, ez roppant mókás pocakkal :lol:. Most úgy vagyok vele, ha addig rakja össze a kiságyat, amíg én kórházban vagyok, na akkor sincs semmi :wink:.
Nálunk apa foci helyett gombászni menne, de vinné Szaffit is, had tanuljon :D. Ma találtunk Szaffival nagy őzláb gombát, csajszim már rögtön mondta, hogy „apa, apa” :lol:.
Apa nálunk is fáradt estére, de szerencsére őt meg pont Szaffi kapcsolja le, ez nagy mázli mind3nknak!

Zsabó
Éljen a 35. hét :wink:.
Eszter milyen nagylány már a vonalzódon!

Zafír Szaffinál még csak napi 2 Merional volt, de ugye az urbán legendákkal ellentétben a szülés nemhogy javított volna a fogamzó-képességemen, de rontott a hormonháztartáson (meg előjött pajzsmirigy gond is :evil:).
Amikor 6 maradt nem tudtak fagyasztani? Hogyhogy ti döntötök? A Kaáliban a biológus kiválasztja a legesélyesebbeket és nem minket terhel a lelki oldala :roll:. Szaffinál nekünk is 5 volt, a két legnagyobbat kaptuk meg, a maradék három meg másnapra elhalt és nem volt fagyasztható :cry:. Most is 3-ból kettőt kaptunk meg, a 3-at még figyelték, de megállt az osztódásban, így nem tudták fagyasztani :(. Mi nem mertünk 3-al próbálkozni, mert eddig a 4 alkalomból mindig 2-2 kupacot kaptunk vissza és 3x volt 1-1 fogantatás, szóval az az oldala nem olyan rossz.

Nyuszuli Nem emlékszem, ezt a szülésznőt ajánlottam én? :D Tudod, ahány nap, annyi hangulat :wink:. Lehet, nekem is csak azért volt szimpi, mert végre történt valami, mikor átvett :lol:. De az tény, hogy ő simán belém nyomta volna az oxitocint, ha a doki telefonon nem mondja, hogy ne :wink:.

Most nézem a vonalzóm, már lassan nem 1,5 éves a csajom, hanem 2 :shock:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Bobek: Nagyon ügyes vagy! Irigykedem, hogy nagy pocakkal van még energiád bútort összerakni. Nekem még a teregetés is kész tortúra volt az előbb. :evil:

Zsabo: Veronika ügyes kislány. Simán bent fog maradni a 37. hétig.

Zsuzsko: 8 ágyra 1 fürdő????? Ennél még a SOTE II is jobb. Ott 4 vagy 5 ágyasra van 1 fürdő. Persze van 1 ágyas szoba is, de az fizetős. Ha jól emlékszem tavaly 1 éjszaka 10e forint volt.

Sunflower: Mi is Peg Perego-s babakocsit vettünk. Azt mondták az a legjobb. Lehet hogy csak tetszik neki az angol nyelv. Olyan dallamos. :lol: Hozzám is jár angol tanár heti 1x, hogy szinten tartsam magam. A lányok csendben "végigülik". :lol:

Rekuja: Mókás ez a kakis történek. :lol: De lefagyasztottak 3 darabot, de nekünk kellett eldönteni melyik 3 legyen az. Állítóleg ők nem dönthetnek helyettünk. :cry: A legtöbb sejteseket választottuk visszaültetésre, de akkor nem maradtak meg. Ezek szerint, volt a lányokon kívül még egy sikeres, aki nem maradt veletek?
Nekünk az elsőnél a hormonleállító miatt alig volt esély a beágyazódásra. A másodiknál az én hihetetlen negatív hozzáállásomnak tekintettem a sikertelenséget, hiszen nálam semmi probléma nincsen, kivéve, hogy 2 hét alatt tudok hatalmas cisztákat növeszteni. :lol: Na jó, erre csak 1x volt példa, de akkor azt nagyon jól csináltam. :lol: A haramadikra már úgy mentem, hogy ez lesz az utolsó, mivel ez sikerülni fog. Ha nem maradt volna meg 1 sem, akkor is ez lett volna az utolsó, mert majdnem ottmaradtam a műtőasztalon, így a férjem kikötötte, hogy soha többet nem lombikozunk, mondván nem akarja, hogy miatta meghaljak. :cry: Pedig nem ő tehetett a bakiról, hanem az altatóorvos.
Megfázásoddal mi újság?

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Sziasztok!

Rekuja, szépen belevágtál a visszatérésbe! 3,5 óra séta? Kemény vagy. :shock:
Szaffi cuki a kakival. Te meg szívtelen vagy, hogy nem hagyod gyurmázni a gyereket kis kakibogyóval! :D :D :D :wink:
Szent Imrében is van 4 ágyas szoba, de jó nagy. Engem a legutóbb oda tettek, de a szülésznőm ragaszkodott hozzá, hogy áttegyen egy 2 ágyasba 1 nap után.

Zafír, energiám volna, meg kedvem, mert mindig is szerettem bútort szerelni, de jelen testi korlátoltságom nagyon bosszant. De az meg méginkább bosszant, hogy 2 szekrénynyi ruha van kipakolva, nem tudom elrakni, mert nincs kész semmi. :twisted: De ma jön Apukám, és megcsináljuk. Estére, remélem kész is lesz.

Szerintetek az gáz, hogyha beszéltem nyáron egy szülésznővel, hogy vállal-e, de azóta meggondoltam magam és mégis inkább a régi szülésznőt választanám? Az újjal csak annyiban maradtunk, hogy szeptemberben felkeresem egy órás beszélgetés céljából. Nem tudom, mit csináljak. Úgy érzem, ez az új csaj nem az én műfajom. Szólnom kéne neki, mielőtt szólok a réginek?

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, csak sok a munka a ház körül. A pocakommal kapcsolatos nyűgjeim közel egy hete elmúltak, semmi bajom, túl jól is vagyok, most is alig várom, hogy Apa hazaérjen, itt hagyom a gyereket neki, én meg csavargok (függöny, Macika szoba dekor.... :). A hasam sokat nőtt szerintem, most olyan 10 kg-s hízásnál járok, ahhoz képest, hogy milyen tempóban kezdtem, nem is sok, szerintem.... De még hol a vége. :)

Szerdán doki, kíváncsi vagyok.

Örülök Minden jó hírnek, szépen növő pocaknak. Olvastam végig, de írni... Nuku idő....

Nem tudom ki írta, mi sem szoktatjuk Dórit rácsmentes ágyba, Ő sürög forog, ha odarakom, tuti állandóan leesne... Így most mindkét gyereknek rácsos ágya lesz, az egyiküknek fent, másikuknak lent, Dóri meg hamarosan úgyis elbúcsúzik a kerettől, de ez még idő szerintem.

Nálam már minden kisruha kimosva,kivasalva, bepakolva, napokon belül a rácsot is megemelem, falra kerülnek a dekorok és akkor kész lesz a mini manóm szobája. Utána, azaz jövő héten meg összerakom a kórházi pakkot, de nem sietek, bár Dórinál is ilyenkor pakoltam. Hátha jó ómen, Dóri sem akart kijönni :)

A ház alakul, ma rendelem a függönyt, sokat fog dobni a lakáson, az biztos. Utána már csak a francia ágyunkat várjuk, ma vitték el a régit (eladtam), így a hálóban egy csupasz föld vár.... Király, szép éjszakáink lesznek.................... Majd minden pokrócot, paplant, hálózsákot oda rakunk, és túlélünk. Így sem volt egyszerű a matracról felkelni, de most?! Ha az ágy megjött, akkor lehet szőnyegeket venni és belül kész. Kert alakul, de az majd csak tavasszal lesz, most egyenlőre kint a muszáj dolgok készülnek :)

Nálunk ennyi, Faktumosok meghozták az új rácsokat, fiók aljat, és ennek örömére Dóri, aki még egy szempillantást sem aludt a szobájában, a hosszú lábaival, egy pelusozás alatt kitépte a felső fiókot, ami ripityára tört...................... :roll: Átkozott egy bútorcsalád.... :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Nyuszika: Örülök, hogy itt is előkerültél. :lol: Kíváncsi vagyok mit fog mondani szerdán a dokid. Macika biztosan nagyon sokat nőtt már. Ügyes vagy, hogy minden ruha a helyén. Nekem sajnos még van mit vasalnom és hiába próbálom kiválogatni a rucikat méret szerint, valahogy sehogy sem megy. Hiába van beleírva a méret, 2 db 56-os között is több centi különbség van. :twisted:

Zsuzsko: Ez nagyon gáz! 8 terhes nőre 1 wc????? Az 1 fürdőről már nem is beszélek. A SOTE II-en az 1 ágyast a gazdasági hivatalban kellett kifizetni és számlát is adtak róla. Ott 2 egyágyas szobához tartozik 1 fürdő wc-vel, ami nagyon nagy és fel van újítva. Az 1 ágyas szobák is jók, de elég picik, de 1 gyerkőccel el lehet benne lenni. Ott látogatóban este 8-ig lehet bárki. Ez nagyon jól jött a műtétem után. Még akkor sem szóltak, amikor a férjem 9 után ment csak el. Mi is voltunk ilyen tanfolyamon, szerintem is nagyon hasznos és megnyugtató, mert most már tudom, hogy mit is csináljak, ha baj van.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Ezt elfelejtettem! Nyuszika: Csuda jók az új vonalzóid!!!!! :D

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Zafír Jesszus, mit cseszett el az altató orvos? :evil:. Valaki mondta, hogy mivel a lombikcentrumoknak nincs állandó anesztesük, mindenféle jött-ment ugrik be egy-egy napokra és totál össze-vissza dolgoznak. Elvileg engem is lehetett volna altatni most, de nem merte bevállalni :roll:.
Az első lombikból is lett volna egy babánk, őt még az első trimeszterben pár hetesen elvesztettük :cry:. Szerintem a második lombikot én is lelkileg gátoltam, annyira rettegtem attól, hogy megint vetélés lesz belőle, hogy inkább terhes se akartam lenni :oops:. A harmadiknál meg úgy voltam, ha nem jön össze, lebicózunk a Fekete erdőből Passauig a nyáron, az is jó program. Szerintem ezért sikerült Szaffi, mert volt alternatívánk :roll:.

Nyuszika Fiókos már-már börleszkbe illő, amit eljátszik veled ez a bútor :evil:. Kanapétok nincs éjszakára? Inkább a nappali, mint a padló :roll:.

Zsuzsko Egy barátnőm a gyerekmentőnél dolgozik :). Most megy majd vissza pontosabban, mert még a pici lánya nincs 2 éves.

Bobek Én a helyedben beszélnék a régivel, és ha az rábólint, akkor mondanám az újnak, hogy bocsi, de kiderült, hogy a régi mégis ráér, vagy ilyesmi.

Nem mondanám, hogy rohamosan javulok :roll:. Ha most nem terhes lennék, hanem simán csak dolgozni járnék, hát még hétfőn nem mennék sehová :roll:. De hétfőn ugye nődoki délelőtt meg védőnő délután, bár ez utóbbit aszem lemondom, és megbeszélek vele egy héttel későbbi időpontot :roll:. Ti voltatok már EKG-n? Nekem eddig sose volt senki, aki vigyázna addig Szaffira, jövő héten, ha jobban leszek, megpróbálok eljutni, de ilyen köhögősen nem akarok :roll:.
A másik dilemmám: ha betegen vasalom a kisruhákat és rájuk fuldoklok-köhögök, akkor tiszta bacik lesznek, nem pedig sterilek :roll:. Tehát a vasalással várni kéne pár napot. No de akkor hogy rakom össze a kórházi csomagot?
Holnap hozzák az új kanapét és elviszik a régit, végre fel tudok majd állni valamiről 8). Legalábbis azt hiszem :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: Nekem az első lombiknál nem volt anesztes, mindegyik szabin volt. A másodikat már nem vállaltam volna altatás nélkül. Sima érzéstelenítéssel, nekem nagyon fájt. A másodiknál nem volt gond, pedig ugyanaz az altatóoros volt mint a harmadiknál. Én szóltam már napokkal a műtét előtt, hogy szédülök, de mondták nem kapok semmi olyat amitől szédülhetek. Még az altatóorvosnak is szóltam, amikor megnézett és kérdezte minden rendben van-e. Elaltatott, de mivel még mozgott a lábam, adott még altatót, ami kicsit soknak bizonyult. Nagyon alacsony lett a pulzusom, kaptam atropint vagy mi a szöszt is. Hányingerem volt amikor ébreszgettek. Folyamatosan figyeltek, hogy nehogy nagy baj legyen.Volt vér és víz is rendesen a hasamban. :( Haza sem akartak engedni, be akartak fektetni a kórházba. Szóval röviden ennyi.
Érdekes ez az alternatíva dolog amit írtál. Az utolsónál már én sem foglalkoztam azzal, hogy ezt, meg azt nem veszem meg mert ha terhes leszek akkor úgysem fogom használni. Kinéztem a nyaralást is, el is kezdtem szervezni. Vagyis nem nagyon törődtem azzal, hogy ha sikerül mi is lesz. :)
EKG? Nem voltál még mióta terhes vagy? A kiskönyvbe kell? Én még a 11. héten voltam.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron