Új privát üzeneted érkezett!

Zártá tétel nem triv. Nem ezt a topicot tesszük zárttá, hanem az adminoktól kérünk egy zárt topicot. Kell egy topic-gazda, annak lesz jogosultsága felvenni vagy letiltani tagokat, illetve tudja szerkeszteni mások hozzászólását is. Meg valami perverz okból látja a tagok IP címét, ezt nem értem, mire jó :D. A 2011 januáriaknál már végigcsináltuk, ott topic-gazda lettem, de már fél évesek voltak a babák, mikor rászántuk magunkat. A zárttá válás eleinte felpörgeti a forgalmat, de idővel leül, mivel nem jönnek új tagok úgy. Bár mintha ide már hónapok óta nem jött volna új tag :roll:. Pedig tuti vannak zugolvasóink, mert a bejegyzésekhez viszonyítva nagyon sok az olvasása az oldalnak :).

Zsabó Éljen a 36. hét! :D.
Cumisüvegek sterilizálásáról jutott eszembe, hogy fogalmam sincs, hová tettem a szoptanítot, és ki kéne sterilizálnom, hátha az első hetekben használni akarom :roll:. Később, ha kettővel leszek egyedül itthon, esélyem se lesz rá :roll:.
Nekem Szaffi csak és kizárólag Aventes cumisüvegből ivott (ezzel találkozott először), de hát ez a csajszi nagyon válogatós, ha kajáról van szó.

Bobek Próbálkoztam én kiskosárral Szaffinál, meg már a zsebébe is remekül belepakolja a kimoshatatlan piros bogyókat, de a kosarat megunja cipelni, a zsebe megtelik,és akkor úgyis a babakocsiban köt ki a szúrós bokor,amire adott esetben 10 perc múlva ráül :roll:.
Csukott szemes puszi aranyos :). Szaffi egyébként csak elsőre csodálkozott, hogy apának nincs puncija, azóta egyáltalán nem zavarja a téma (roppant fontos bemenni a fürdőbe, ha apa fürdik, mert hát apa is bent van, ha ő fürdik. Így apa beül a kádba, Szaffi meg megy hozzá, hogy játsszon vele, behordja neki a kishajókat, Little people babákat stb. :D).
Nekünk már egy ideje bent van Mesó autósülése is a kocsiban, ahányszor Szaffi beül, elmutogatja, hogy Mesó ott fog ülni :D

Gemini kb.2 hétig mi is pohárból itattuk Szaffit. De a napi 6x90 ml-nél már egyszerűen baromira macera volt, nyert a cumisüveg :roll:. Fekete tea mellett tudtak aludni a gyerekid? Megitták? :shock:. Szaffi már bőven elmúlt 1 éves, mikor először hajlandó volt tápin/tejen kívül más folyadékot meginni. Remekül tudta kicsurgatni a szája szélén a vizet, babateát és alapvetően bármi folyékonyat :roll:. Ja nem, a fürdővizét nagyon hamar megtanulta meginni, főleg, ha kellően pisis volt már :lol: :lol: :lol:.
Fényre jönnek, mi? :lol: :lol: :lol:

Zafír Basszus, te duplán kapsz kuponokat?! Hát, így könnyű ám gyereket nevelni! :lol: :lol: :lol:. Ebből fogtok meggazdagoni :wink:.

Zsuzsko gratula a 36. héthez 8). Gyurka nagyon rendes, szereti ha a játékai tiszták :D. Dani már lemászott? Mármint leereszkedett a hasad? Én azóta érzem kényelmesebbnek a terhességet, mióta kedden Mesó elindult lefelé 8). Kapok levegőt, tudok enni, csak időnként félek, szétfeszíti a csípőm a buksijával :roll:.

Telefonszámot valaki olyannak kéne megadni, aki a végére van kiírva :D. Mondjuk én bizti írok sms-t a 2011 januáriaknak is, meg a lombikosokból is tudok telefonszámot, ők meg tudnak ide is írni, ha van velem valami, de hát ugye túlhordom majd :lol:. Bár ma mondjuk mértem, hogy jé, pont 20 percenként feszít lefelé Mesó :roll: de elmúl már 2 órája :D. Meg nem is olyan volt :roll:. Aszem. Remélem :roll:.

Uncsitesóm most ment el. Praktikus egy szegény egyetemista rokon, aki takarít :D. Most tényleg szegény, az apja a Pesti színházban dolgozott, amit augusztusban zártak be, az anyja meg tanítónő. Így azzal nyugtatom a lelkem, hogy igazából csak támogatni akarom, azért jár hozzám takarítónő, nem a lustaságom miatt :lol:. Mondjuk nem állnék neki ablakot pucolni, ha nem lennék lusta akkor sem :roll:. Pár hete egy galamb nekirepült a nappali ablakának, olyan folt maradt utána, minden egyes tolla szálanként nyomot hagyott :shock:. Még jó, hogy nem döglött rá az ablakomra :evil:. Mit kezdenék egy galamb-tetemmel az erkélyen?! De most minden csilli-villi 8)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Most csak gyorsan Zsabónak!

Pulsatilla kell Eszternek ch15-ös potenciálban napi 1x5
golyócska, nyelv alatt elszopogatva, vagy vízben feloldva. elég, ha a tégely kis kupakjában feloldod, nem jó nagyobb mennyiségben, mert nem a gyomorból kell felszívódnia, hanem a száj nyálkahártyájáról(bólből..:DD) Én ilyenkor fa fogpiszkálóval keverem fel, mert nem mindig olvad el tökéletesen. a homeo bevétele előtt fél órával már ne egyen , inni ihat vizet. Bevétel után tizenöt -húsz percig egyáltalán ne egyen-igyon..aztán bármit:DD

Erősíteni fogja a tüneteket, ha jó a szer, ne ess pánikba, de csak pár óráig tart!

Illetve általánosan nagyon jó szer a stodal! csak műanyag kanállal!

Gemini

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok.

Lassan itt a ti időtök is bár az utolsóbol lett ugye most az első. mert én dec 1re nov 30ra voltam kiírva:)

mai mérlegelés 1450. tegnapról hízott 10 grammot és már nincs gépen mert vissza kellet rakni kicsit 2 napja.
szóval most már remélhetőleg a hízás lesz a főő témája:)

a pocik miatt irigykedek nekem nagyon hamar végetért:( föl se fogtam amúgy
tunderlala06
Budapest X. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak gyorsan életjelet adok holnap reagálok!

Mi jól vagyunk,nagy baba lesz doki most kb 36 hetes méreteket mért,megkaptam a császár idő pontját!Holnap jövők bővebben!

Lilypie Pregnancy tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers


Ronika, ügyes a kislurkó, nem lesz gond :)

Ez engem is érdekel, honnan tudjuk egymásról, hogy elindult valami? Mert engem is érdekelne...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Zsuzsko: Örülök, hogy előkerültél, annak meg még jobban, hogy nincsen semmi gond. :D

Bobek: Nem, én nem arra gondoltam. A Felicitasos az zárt csomag volt, így abban meg volt minden. A DM-ben is van baba program. Kezdőcsomagnak adnak egy zsákot, tulajdonképpen a nagy semmivel, mert van benne egy babanapló, 2 termékminta és benne kellene lennie azoknak a kuponoknak amiket a csaj mutatott nekem. Természetesen a kupon éri a legtöbbet a csomagban, erre pont azt lopták ki belőle. :evil:
Erről jut eszembe, hogy a Rossmanós kártyát kiváltottátok? Nagyon jó akciói vannak a Rossamannak, ha van ilyen kártyád. Ingyen igényelhető, annyi, hogy csak a gyerek korcsoportjának megfelelő akciókat veheted igénybe.

Rekuja: Dupla kuponok. Ugye milyen jó nekem? Már éppen azon gondolkodtam, hogy mivel minden duplán jár elkezdem értékesíteni az egyik csajszi kuponjait borsos áron és abból veszünk majd családi házat. :lol: :lol: :lol:
Hozzám is jár takarítónéni. Én is lusta vagyok. :lol: Azt az időt, amit megspórolsz a takarításon a lánykáddal tudod tölteni, ami megfizethetetlen.

Ronika: Nagyon ügyes Gergőke, hízzon csak szépen, fokozatosan. :D

Rólam Nyuszika fogja tudni, hogy velem mi van, mert máshonnan ismerjük egymást. :wink:

Tegnap megjártuk a dokit. Rendkívüli látogatása volt. Délután elkezdtem görcsölni, állni sem tudtam, mert "A" baba nyomott a bal oldalon lefelé és már ülve is érzem a nyomást amitől még jobban görcsöltem. Ráadásul "A" baba nem nagyon mozgolódott, ami nem jellemző rájuk. :( Fél 4-re már a dokinál voltunk. Méhszáj zárt, szívhangok rendben, de még nála is görcsölgettem, így beküldött a SOTÉra CTG-re. Vagyis, megvolt életem első CTG-je. 40 percet vizsgáltak, de azt mondta a szülésznő, hogy minden rendben, semmilyen eltérést nem találtak. A CTG-t már "A" baba (Rita) sem tolerálta és nagy mozgásba kezdett. Azért ezt megtehette volna délelőtt is. :(
Doki azt mondta, hogy ha az éjszakát túléljük, akkor egy ideig még bent maradnak a csajok. Jelentem, túléltük, még 3in1 vagyok. :lol:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Zafír, juhéjj :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Zafír, 40 perces CTG?! Jesszus, de uncsi lehetett :oops:. Egymás után nézik a csajokat, vagy egyszerre van mindkettőn egy-egy gép? Ne parázz, mindjárt 34 hétnél vagy, aztán jól beintesz a védőnődnek, hogy aha, persze, csak 34 hétig, mi? :wink:

Nem látom az előző oldalt :roll:

Kihasználva, hogy délelőtt is apával történik a környező parkok terméseinek betakarítása, végre megvarrtam a Borisz Nyúl-as zsebes kis falvédőt Szaffinak. Esküszöm, érdemes ennek a csajnak dolgozni, olyan kis boldog volt vele 8). Bár egy kicsit pityergett, hogy mi az, hogy kirakjuk az ágya mellé, amikor ő játszani akar vele, de mikor a zsebbe beleültettünk néhány plüsst, hirtelen számára is értelmet nyert az egész :)
És a nap fejlődése: végre halad a kismotorral 8). Nem száguld (még) és egész más a technikája, mint a többieknek, de legalább már halad!!! Mondanom se kell, hogy mire most elindult vele, már eléggé kinőtte a járművet :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Tiszta energia-bomba vagyok, a délelőtti varrás után most meg almás-diós kuglófot sütök :roll:. Holnap jön a hidegfront, utána 2 hétig szinte semmi fronthatás nem lesz. Szóval aki nem szül meg holnap, az még két hétig egyben marad :lol:

Ilyen lett a borisz nyuszis falvédő (nem annyira ferde a zseb,mint a fotón :D)
Kép
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Az utolsó szépidős hétvégén, látom, mindenki elfoglalta magát valamivel. Hidegfront még nem ért ide. Remélem, ránk nem fog hatni.

Zsuzskó, nagyon csini vagy, nem híztál semmit az utolsó kép óta. Csak a pocakod nőtt. :D
Ha Citadellát másztatok, ne csodálkozz, hogy keményedett a hasad. Nem hiszem, hogy az már a front volt.

Rekuja, szép a falvédő. Jó neked, hogy ilyeneket tudsz csinálni. Én sajnos nem tanultam meg varrni, pedig Anyukám sokat varrt régen.
Éljen a motorozó Szaffi! :D

Zafír, jól vagy már? Lehet, hogy ez már tényleg jóslófájás volt. Egyesek szerint ahhoz képest egy hónap múlva lesz szülés.

Rekuja, nem szeretnéd most is bevállalni a zárt topik megnyitását? Te már úgyis profi vagy ebben. Jó lenne megcsinálni. Így legalább a későbbiekben nyugodtan feltehetnénk képeket, meg dumálhatnánk tovább a babákról.

Mi tegnap voltunk szülinapi buliban. Mindenki rosszul lett, hogy még papíron 6 hetem van hátra. Pedig szerintem nem is olyan nagy a hasam, csak a súlya. Majd mostmár tényleg teszek fel képeket.

Voltunk ma a Kopaszi gáton. Olyan hangulatos az a hely. Gyerekek mondták, hogy majd menjünk el bringával, meg babakocsival, ha Sebi kibújt. Jó lenne már.
Tényleg, elhoztuk pénteken a babakocsit, de most úgy fog várakozni egy pár hetet a zacskóban. A hordozót majd Apa avatja fel, ha jön értünk majd a kórházba.

Remélem, jól van mindenki!

Szép vasárnapot!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Mi van már itt? Mindenki elment szülni?!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Én még nem szültem, de majd holnap jövök írni, mert sokat mászkálós napom volt és fáradt vagyok :roll:. muszáj volt belekezdeni egy cicás hímzásbe, nálam ez a fészekrakó ösztön :oops:. Apa meg kitalálta, hogy rendet rak a raktárszobában (dolgozó), de nem hagytam neki :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: Olyan CTG gépre raktak, ami direkt ikreseknek van. Szerintem ott felejtettek engem, azért lett hosszú. :lol: Mondták, hogy 20 perc, aztán csak nem jött senki. :( Jaja! 2 nap múlva megcáfolom a védőnőt. :lol: Jobban visszagondolva, pénteken 11 körül volt nálam. Utána nem sokkal lettem rosszul. Szerintem megbabonázott, csak hogy neki legyen igaza. :lol: Nagyon szép a nyuszis falvédő. Mi már régóta keresünk ilyen zsebes tartót, de semmi nem tetszett. Most én is úgy döntöttem, hogy veszek anyagot és megvarratom. Akkor legalább olyan lesz amilyet én szeretnék.

Zsuzsko: Nagyon csinos vagy!!!!! Nagyon tetszik az időképes dolog. Szerintem mi is be fogjuk vezetni. :D

Bobek: Köszönöm most jól vagyok. A jóslótól számított 1 hónap????? Te jó ég! Akkor igen messze van a szülés még. Kapunk pocakfotót?

Most miben maradtunk az üzenetáramlás kapcsán? Zárt topik? Mindenki kooperál valakivel "telefonügyelet" kapcsán? Vagy más?????

Videó feltöltés ügyben nem jutottunk semmire apával. Szombaton du. vendégek voltak, vasárnap pedig a férjem nagynénjének telkén voltunk gyümölcsöt, diót, gesztenyét begyűjteni. Húúúúú! Én már abban is elfáradtam, hogy mutogattam hol van még alma a fán.
:shock: Mindezt egy nagy fürt szőlővel a kezemben, mert ugye enni folyamatosan kell. :lol: El nem felejtettem, de egyedül hülye vagyok ehhez.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Miután a szombatot nagyjából végigpihentem, vasárnap nem bírtam megállni, hogy ne menjek le én is délelőtt sétálni apával és Szaffival. Olyan jól esik nézni a lánykát amint gombát szed 8). De visszafogtam magam, és kb. 2 óra császkálás után én hazajöttem, ők még felszedtek némi karcsú őzlábgombát vacsira. Aztán délután bementünk az alee-ba, mert apámnak 18-án szülinapja lesz, nov 11-én meg névnapja, és hát vagy most veszünk neki valamit, vagy idén elmaradnak az ünnepei :roll:. Ott is császkáltam pár órát :roll:.

Ma meg anyám hívott fél9kor, hogy ül a fodrásznál, és menjek oda fél10re Szaffival, akkor játszik vele ott helyben amíg engem levágnak. Naná, hogy éltem a lehetőséggel, számításaim szerint legközelebb fél év múlva jutok el egy hajvágásra. Szaffit nagyon izgatta a dolog, gondoltam végre egyszer levágatom a frufruját, de amint rájött, hogy az ő gyönyörű hajából le akarnak vágni, hatalmas hisztit csapott :shock:. Pedig ma be se copfozhattam neki, meg fésülni is csak a fodrásznál hagyta magát, mert a nagyit is fésülték :roll:. Így frufruvágás megint anyára marad, vagyis továbbra is tök ferde lesz az egész :oops:.

Zafír Védőnőt akkor egy ideig ne engedd a közeledbe :wink:. Nekem is életem legmagasabb vérnyomását a hülye védőnő mérte, az aranyosnál a „normális” 100 alatti értékek jöttek ki mindig (bár szerinte ez nem túl jó, én mondtam, hogy dehogynem, sőt, nekem a 96 veszettül magas :D).
Almafára mutogatás nagyon aranyos :D. Szerethettek a többiek érte :lol:.
Nálunk veszettül sípol a ctg, mikor letelik a 20 perc, azt még egy emelettel lejjebb a recepción is hallják :wink:.

Zsuzsko Tiszta jó formás kismama vagy! Én inkább nem is teszek fel képet magamról :oops:. Időkép jó ötlet, mi Szaffiról akartunk, hogy kb. kéthavonta lefotózzuk a plüss méhivel, ami eredetileg hosszabb volt, mint ő. De valahogy elmaradt a dolog. Na majd Mesónál!
Lábfejdagadásra bocs, de nagyon jót nevettem, volt valami rajzfilm, talán a Flinstones, amiben minden figurának ilyen lába volt :D.
Párod nem lesz szabin, amíg kórházban vagy? Nálunk anyám csak a szülés idejére nyeri meg Szaffit, utána Apával lesz itthon, majd együtt jönnek be a kórházba Mesót nézni.

Bobek Kopaszi gáton most nem voltak nagyon sokan? Mikor legutóbb tavasszal kimentünk, annyian voltak, hogy totál nem élveztük az egészet, azóta ezért nem is megyünk arra. Szaffi nélkül még sokat jártunk, de persze nem gyerekes időpontokban. Aztán mikor Szaffi nem akart megszületni, akkor is kimentünk egy nagyot sétálni, mondván az majd beindítja a szülést, de a csajszit nem érdekelte a dolog (hasonló céllal akkor a Pilisben is kirándultunk egyet :roll:).
Varrni én se anyámtól tanultam meg, bár ő is próbálkozott, de az a típus vagyok, aki az anyjától csak azért se fogad el tanácsot :D (de legalább tudom magamról :wink:). Én elmentem egy burda tanfolyamra, és bár arra rájöttem, hogy ruhákat nem igazán éri meg varrni, azóta imádok textilekkel dolgozni :roll: (ruhából olcsóbbat, szebbet kapni, mint amit én itthon összerakok). Így marad a lakásdekorálás, meg a vászon szatyrok, amivel már elárasztottam a családot, amikor Szaffit vártam :).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Emlékeztek, pár hónapja beszéltünk őssejtekről, és mondtam, hogy egy barátunk ebből védte a nagydoktoriát, meg hogy szerinte a felnőtt sejtekből őssejtnyerést egyre többen kutatják stb. Na most pont ebben a témában elért eredményekért ítélték oda az orvosi Nobel díjjat:
http://index.hu/tudomany/2012/10/08/orvosi_nobel_2012/

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsuzskó, mindkét lábad egyformán dagadt?

Rekuja, Kopaszi gát most nem volt nagyon zsúfolt.

Zafír, örülök, hogy Te is egyben.

Én ma magint nagyon fáradt vagyok. Éjjel alig aludtam. Kislányom az utóbbi 3 éjszakából 2-szer is bepisilt. :( Pedig nem szokott soha. Lehet, hogy fel van fázva. Éjjel 1-kor jött át, hogy Anya, bepisiltem megint. Mondhatom, nagyon jól esett az éjszakai ágyhúzás... Utána megint 1,5 óra vergődés az ágyban. :twisted: Úgyhogy ma délután is húnytam egy nagyot. :oops:

Ügyködöm a képeken. Remélem, sikerülni fog feltenni.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Kép Pocak 34 hetesen

Kép Sebi szobája

Kép Gellért szobája

Na, a régen ígért képek. Remélem, fel is kerülnek.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Mostmár tényleg aggódom, hogy a többiek szülnek, vagy szültek.
Írjatok!

Zsuzskó, tök jó, hogy minden ok. Irígykedek a ctg-re, nekem még több, mint két hét az elsőig. :(

Sebi továbbra is aktív életet él a pocakban. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy még 6 hét van hátra. Az olyan sok, hogy nem igaz. Pedig még híznia kell ennek a kis legénykének.

Ma éjjel is rosszul aludtam. Lassan kezdem azt hinni, ez a felkészítés az éjszakai műszakokra. :?

Rekuja, nem nyilatkozol zárt topik nyitás ügyben? 8)

Na, megyek ruháthajtogatni. Jó kis program. :x

Írjatok!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Na, hirtelen felindulásból írtam levelet a Moderátornak zárt topic ügyben.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok,

Zafír, örülök, hogy túléltétek az éjszakát és most minden rendben!

Rekuja, nagyon ügyes vagy!! Tök jó hangulata van annak a kis saroknak amit lefényképeztél, és a nyuszis tároló is nagyon aranyos!

Zsuzskó, hát szimplán csak bomba kismama vagy!!:DD Dani meg lesz vagy 4 kiló:DD

Bobek, én is éppen ilyen türelmetlen vagyok, mint Te! Ha nekem még egyszer valaki azt mondja, hogy nem sok a 7 hét ami hátra van, "isten egem úgy segéljen", hogy biza, keresztbe nyelem le!!

Nagyon jók lettek a szobák is!! És a pocakod pedig nem is nagy! Hazajön a párom, én is teszek fel képet, mert most már értem, miért mondják, hogy nagy a pocim!!!:(((

Lányok, én meg szobafogságon vagyok. Szombat óta annyira keményedek, hogy se ülni, se járni, mert kőkemény lesz rögtön a pocim! Szóval, csak fekszem.
Voltunk szülésznőnél, kaptam homeos felkészítőt, mármint az ő protokollja szerintit. Gátmasszázs...hát...én azt nem tudom csinálni, mert nem érek már el odáig :oops: :oops: :oops: ezért majd a párom fogja a 34. hét után. búzacsíraolaj és muskotályzsálya olaj kell hozzá. Nekem új, hogy bugyit és betét kell felvennem a szülőszobára, és ha nem bírnám a hálóinget, legyen kéznél egy topp, hogy fel tudjam venni!! :shock: :shock:
persze, ez azért van, mert hogy természetes módon szeretnék szülni, tehát nem fognak beavatkozni, csak ha a baba v. az én helyzetem úgy kívánja(ez tiszta sor) . Ezért kell a betét, ha szivárogna a magzatvíz, ne tocsogjak benne! Elmondta apukának is, hogy mi lesz a dolga, mire kell majd figyelnie. Nálunk csak egy papucsot és egy fehér pólót kell vinni apukának a szülőszobára. Ja, vigyünk sok vizet és nekem házi energia italt: méz, citromlé, víz, calcimusc. Na, meg szőlőcukor! De én annak ki nem állhatom az állagát, úgyhogy szerintem beleteszem a citromos vízbe a méz helyett!
Nagyon szimpi volt a szülésznő, mint kiderült 3 éve volt az év szülésznője!!
Épp zajlott egy szülés és a párom hallotta, ahogy vajúdik a nő, kb. 3-5 perces fájásai lehettek...hát ne tudjátok meg, hogy el volt sápadva a párom :D Na, gondoltam magamban...lesz kit felmosni a szülőszobán:DD

Gemini

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok!

Még mi is egyben vagyunk :D
A hétvége valahogy nem úgy jött össze, ahogy kellett volna.

Gemini, köszönöm a tanácsot a pulsatillával kapcsolatban. Nem kaptam a gyógyszertárban 15-ös hígításút, csak 9-eset. Azt mondta a gyógyszerésznő, hogy helyettesíthető vele, úgyhogy megvettem.

A horkolása talán javult a csajnak, de még mindig nem az igazi. Vasárnap alig reggelizett, aztán anyunál ebédeltünk, utána szunya és ébredés után fájlalta a hasát, torkát.. hazafelé a kocsiba pedig kitette a taccsot :(. Ezután megnyugodott a gyomra szegénykémnek.
Tegnap itthon volt velem, nem volt oviban, kíváncsi voltam, hogy ez valami komoly vagy csak a köptetőből volt elege a gyomrának. Nem is adtam neki többet belőle. Nem volt semmi gond, úgyhogy ma már elment oviba. De csütörtökön elvisszük fül-orr-gégészetre és megnézetjük, hátha a mandulái okozzák a horkolást, nem tudnak meggyógyulni.

Bobek, sajnálom a bepisilést. Tényleg lehet a felfázás oka ennek. Lehet lelki oka is. Kívánom, hogy legyetek hamar túl rajta.

Rekuja, nagyon irigylem a varrni tudást. Nagyon tetszik, amit készítettél. Annyira szeretnék én is kreatív lenni, de nem vagyok. Szóval tök jó, ügyes vagy!

Zsuzskó, igaza van a többieknek, tényleg nagyon csinos kismama vagy. Hajrá, ctg-re fel.

Én ma megyek védőnőhöz, aztán holnap 36 hetes vérvétel, utána pedig indul nekem is a ctg. Már alig várom.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zsabó,

szuper, hogy egyben:DD
A ch9-es még jobb!! adod még mindig a pulsatillát? csak 5 napig érdemes, aztán szünet!

Csajok! Tudjátok, mit nézek? Honnan tudnátok, jó hülye kérdés...Kandász Andrea: Szülőszoba c. sorozatát...

Itt bőgök, mint egy zálogos marha, közben meg kezdek berezelni...
szerintem, én nem vagyok százas... :shock: :shock:

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Én még egyben, de nem én tűntem el az utóbbi napokban :roll: :).

Ma megint mosott kaki állapotban vagyok :( Az éjjel kb. fél óránként keltem valamire :evil: Szaffi meg 6kor bejött a szobába, megállt az ágy mellett és közölte velem, hogy KUKUCS! Most lehet haragudni egy ilyen ébresztőre? :roll: :). Pedig tudtam volna aludni még 1 órát :roll:. Délutáni alvásidőben azért aludtam rendesen :roll:. Mondjuk a csaj is, tiszta mormota volt, gondolom holnap megint egy kukucsra ébredek :roll:.
Köhögésem újra felerősödött, a derekam veszettül fáj, Mesó meg tágítja a csípőmet, szerintem feszítővasat használ hozzá, bár nemtom honnan szedte :roll:. Akkor lehet, mégse :wink:.

Zsuzsko Aranyos a dokid, ezzel a „terhességgel jár” empátiával :D. Az enyémnek is hasonló megjegyzései szoktak lenni :roll:.
Irigykedek Dani méreteire, én is kicsi babát akarok!!! :D Holnap megyünk mi is orvoshoz, nemtom, néz-e egyáltalán vagy csak kenetet vesz :roll:. Meg nálunk is indul a ctg. A te dokid mindenkit ennyit néz ctg-n? Vagy csak én emlékszem ritkábbra? Hihetetlen, hogy elfelejti az ember ezeket :roll:. Magnéziumszedésre meg irigykedek, baromira fájnak a vádlijaim :oops:.

Bobek Hasonló pocink van :wink:. Nagyfiad szobája szuper, a kicsiében meg igaza van apának, kellemesen kevés bútor van :). Tetszenek a falfestések, ti csináltátok? Az a csíkos fal nagyon jó ötlet!
Zárt topic ügyben jól tetted, hogy léptél :wink:. Én úgyis lusta vagyok :oops:. Meg ha én vagyok a topic-gazda, akkor csak olyanok írhatnak oda, akik istenítik a lánykáimat :lol: :lol: :lol:.

Gemini Az egész gyerekszobánknak tök jó hangulata van, nem csak a lefotózott Szaffi-saroknak :lol:. Csak hát folyton akkora benne a rumli, hogy inkább nem publikálom :oops:. Erről eszembe jutott a barátnőm, árulják a lakást, és úgy csináltak róla fotókat, hogy amíg a szoba egyik oldalát fotózták, addig átrugdosták a játékokat a másik oldalra, majd fordítva :D.
7 hét baromi sok. Én most a 4 hetet is rengetegnek érzem. És én még túl akarom (akartam?) hordani!!!
Bocsi, de vizuális alkat vagyok, megint jót röhögtem apa gátmasszázsán :lol:. Hát igen, mosakodáskor már én is akrobatának érzem magam… és ma borotválkozni is kéne a holnapi nődokis vizsgálat előtt :oops:. Meg amúgy is, szegény gyerek, kibújik és egy medvének nézi az anyját :oops:. Szóval muszáj lesz szőrteleníteni, már gyűjtöm a lelki erőt a mutatványhoz :oops:. Én Szaffinál nem csináltam előre gátmasszást, és így se repedt be :roll:. Lányaidnál volt ebből gond? Ja, és igen, bugyi ugyan nem volt rajtam, de a lábam közé vajúdás alatt nekem is betettek egy bazi nagy betétet :roll:. De nekem a zöld magzatvíz miatt ctg-re kötve kellett feküdni, úgyhogy úgyse mászkálhattam :roll:. Viszont a betét tényleg praktikus volt :oops:. Sztem nekem még megvan a szőlőcukor, amit Szaffinál bevittem :).
Párod a te szülésedet bírni fogja! Ott neki is beindul az adrenalin termelés és jobban állja majd a stresszt :wink:. Nálunk legalábbis bejött ez az elmélet :wink:.

Zsabó Szegény pici lányod, nagyon érzi már, hogy anya izgul :roll:. Legalábbis én ezt látom Szaffin, tuti rá is ráragad, aztán olyan reakciói vannak, amik tiszta meglepőek tőle. Mondjuk nála a beszéd beindulása ilyen, ami azért praktikusabb, mint a rossz alvás :roll:
Kreatívkodás nekem kell, hogy kielégítsem az alkotási vágyamat. Leköti az agyam :).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Rekuja, tegyél fel te is pocakfotót!
Szobákról: Gellért fala tapétás. Sebi szobája ugye eddig vendégszoba volt. A falra a mintát a festők csinálták sablonnal. Tényleg elég szegényes jelenleg a berendezés, de majd kidekorálom, ha beköltözik a kisfiúcska. Még az ágy sincs bent és a pelenkázóra sincs még feltéve a felső lap. Szóval ott lesz még munka. Ja meg a függönyt is le akarom cserélni.
Én is nagyon nehézkes vagyok, sokat keményedek és fáradt vagyok, meg rossz kedvem is volt ma délutántól. Fiam elhagyta az új óráját. Most kapta a névnapjára... :evil: nagyon haragszom rá.

Gemini, csak ne írtad volna a Szülőszobát. Most megfertőztél. Én is elkezdtem nézni. Annak idején akkor adták a tv-ben, amikor a nagyfiamat vártam. Tanulságos. Főleg amit ma néztem, egy 17 éves csaj volt az egyik, hát nem nagyon volt képben az egész terhességgel, meg szüléssel kapcsolatban.
Gátmasszázs. Számomra ez mindig olyan rosszul hangzott. Azt hiszem ezt senkitől nem tudnám elviselni. Szülés alatt, a gátvédelem az más, de csak úgy gátmasszázs? Nekem fura.

Zabó, pár hete ki gondolta volna, hogy bő 36 hetesen még nagy pocakkal "vigétszkedsz"? Örülök, hogy így alakult.
Orrmandula kivételen mi ugye túl vagyunk a fiammal. Tudok ajánlani egy nagyon jó doktornőt, aki nem ugrik rögtön neki szikével, hanem mindent megpróbál előbb. Ha érdekel, átküldöm a nevét, számát.

Ma végigültem egy 2 órás ovis szülőit... :x hát elfáradtam abban is.
Szörnyű, hogy éjjel nem alszom, nappal meg hulla vagyok.

Na, szép estét, és nyugodt éjszakát nektek!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Bobek Ha már nem alszol éjjel… Apa lement a háziorvoshoz a vérképemért. A nagy vérkép már két hete megjött, de a vércsoportosra várni kellett mostanáig. Azért vicces, mert szep 26-án vették le, a labor 27-i dátummal eredményt küldött, a házi orvoshoz meg csak tegnap jutott el :roll:. Na szóval én A+ vagyok, eddig minden ellenanyag negatív volt, apa (állítólag) 0+. Erre most pozitív az ellenanyag :shock:. Ez mit jelent?
Ellenanyag szűrése: pozitív
Egyébb vörösvérsejt antigének: C+ E- c+ e+ Cw- K+
Vörösvérsejt ellenes antitestek: anti-Cw
Direkt Coomb vizsgálat: negatív


Még jó, hogy itt hőzöngtem pár hónapja, hogy minek nekem ennyi antianyag vizsgálat, amikor A+ ként úgyis domináns vagyok :oops:. Kellett nekem pofáznom :oops:. Holnap kíváncsi vagyok, a doki mit mond rá. Ja, a háziorvos meg se nézte, csak odaadta a lapot apának :shock:.
Jól rákerestem google-ben, de alig van találat ilyenre, hogy A+os valaki, minden okés és a végén romlik el az ellenanyag. Az egyiknél, amit találtam, az volt a megoldás, hogy a labor elcseszte és a két héttel későbbin minden okés volt :roll:.

Két órás ovis szülői?!?!?! :shock:. Én a szalagavató – felvételi – ballagás témáról nem tudtam két órás szülőit tartani!!! :shock:

Szegény fiad, szerintem őt legalább annyira bosszantja az óra elhagyása, mint téged :(.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Még mi is egyben.. Csak valahogy elszaladnak a napok.. mosok, vasalok, szaladgálunk apjával, elintéztük az apaságit, megvettünk sokmindent, ma meg voltunk a szülésznővel találkozni, illetve ctg..holnap meg irány a doki, uh.. meg lett a kenet eredmény is, nincs semmi :) szuper :)

Szépek a pocakok :) Zsuzskó, csak úgy ragyogsz a képen :)

Sebi szobája is nagyon cuki, nagyon aranyos a pelenkázó :)

Zafír, keményedés, görcsölés miatt sok kitartást, nem lehet egyszeű, hogy ketten balhéznak odabent :) Én már 2x hittem, hogy elindult a szülés, annyira jöttek a jóslók.. nem mondanám, hogy meghozta a kedvem a szüléshez, rendesen fájt.. :shock:
hát még mi vár rám...

Gemini :) Én már a 20 hét óta riogatom magam a szülőszoba c. sorozattal :D komoly...csak olyan rossz minőségben találtam meg, hogy kicsit idegesít..

Zárt topic jó ötlet.. viszont én még lustább lennék elintézni, mint bárki más..:D megnyitni még volt lendületem ezt a topicot, viszont azóta már egyre kevésbé jeleskedem :D :D :D egyszerűen nem jutok ide..van, hogy rá se nézek a laptopra, kb. pánikolok és minden időt apjával töltök..kihasználjuk a még maradék időnket kettesben..

Rekuja! Nagyon szép a zsebes nyulas :) Tiszteletem a kézügyességed miatt..nekem nem sok jutott...

Bobek! Neked is szép a pocakod :) Nekem se annyira hatalmas, gondolom ez alkati dolog..

Zorka sem lesz szerintem óriás bébi, nem is baj..jó ez így :)

Ctg nagyon komoly volt..Babuskám megpróbálta lerúgni a felső tappancsot.. a szülésznő meg is jegyezte, hogy jól felhergeltük a kisasszonyt..szerencsére nagyon jó lett az eredmény.. volt fájás is kettő..

Zsabó! szuper, hogy Ti is még egyben :) Eszternek jobbulást! Majd írd meg, mi volt a fül-orrgégészeten

Nyuszika! veletek mizu?

Az értesítéssel kapcsolatban, én tuti jövök a hírrel :)

Tök jó akció van a DM-ben, takarító és mosószerekre 25% kedvezmény van..vettem 3l-es Perwoll folyékony mosószert kemény 1500Ft-ért...elég jó ár és jó minőség is szerintem..

kíváncsi leszek ki hozza a következő gólyahírt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Köszi Bobek, elfogadom az orvosos tippet.
Habár mi Kecskeméten vagyunk, jobb mindenre felkészülnünk.
Nálatok miért kellett kivenni az orrmandulát? Milyen tapasztalataid vannak e téren?

Zsuzskó, neked meg van már a strepto kenet eredménye?

Rekuja, majd jelentkezz, hogy mit mondott a doki az ellenanyagos dologra. Mindenesetre tök furi, hogy most más eredmény jött ki mint eddig.

Jó éjt mindenkinek![/b]

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Rekuja, az egy dolog, hogy neked, meg a férjednek milyen a vércsoportja. Ellenanyagok bármikor termelődhetnek, főleg terhesség alatt, amikor ugye egy kis "alien" költözik a pocakodba. A babáknak ugye a fele Apából van, vagyis a te tested számára idegen. Feltehetőleg emiatt termelődtek az ellenanyagok. Pontosat még nem tudok mondani fejből, de otthon megnézem, remélem, megvannak még azok a jegyzeteim. Szerintem nem kell aggódni emiatt. Ezek az ellenanyagok leginkább a következő teherbeesésnél okozhatnak problémát. Ezért adnak szülés után Anti-D injekciót az anyának, ha ő maga Rh negatív, a babája meg Rh pozitív. De hogy ezek az általad leírt ellenanyagok mit csinálnak, azt most így sajnos nem tudom.
Anyuéknál vagyunk, mert a fiam éjjel belázasodott, és nem akartam lábatlankodni otthon a takinéni mellett. Délután utánanézek ennek.

Zsabó, nálunk a fiam állandóan felső légúti betegségekbe esett, egyikből a másikba, még iskolás korában is. Folyton antibiotikumozni kellett. Ráadásul horkolt is, és a hallása sem volt túl jó. Ezért végül elvittük ehhez a doktornőhöz, végülis leírhatom ide is: dr. Balázs Boglárkának hívják. Nagyon kedves nő. Érdemes a magánrendelőjébe menni először, mert ott nem kell semmit várni. Amikor mi voltunk, más nem is volt. Ő megvizsgálta és időpontot kellett kérnünk hallásvizsgálatra a Jánosba. Utána már csak ott fogadott, szóval nem egy pénzéhes orvos. Nálunk végülis mind a kétszer rossz lett a hallásvizsgálat erdeménye, hiába fújkáltuk az orrspray-t. Bár bevallom, nem annyiszor, ahogy kellett volna. Úgyhogy végül úgy döntöttünk közösen, hogy legyünk túl rajta.
Itt találod meg a rendelőjét:
http://www.oxivit.hu/content/10/oxivit- ... --budapest

Most mennem kell, majd még írok.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Újra itthon! Doktorbácsi megnyugtatott, hogy az anti-akármik nem veszélyeztetik se Mesót, se engem. Akkor kell vele foglalkozni, ha vérátömlesztésre van szükségem valami miatt.

Bobek Köszi a megnyugtató választ 8). Azért arra még tényleg rákérdezek, hogy a későbbi terhességeknél ez veszélyeztetési tényező lesz-e. Anyámnak azért nem lett több gyereke, mert ő 0-s és mi mind2n Asok voltunk. Volt egy harmadik terhessége, de még az elején elment a sok ellenanyag miatt, és akkoriban még nem voltak ezek a szurik :(. Nekem viszont a lombik miatt ugye extrán ki kell szűrni minden veszélyeztető tényezőt.

Nyuszuli Hányra mész/mentél dokihoz? Néztelek, de nem láttalak, mi kb. 10:45-11:45 közt voltunk ott. Ctg milyen volt a kórházban? Sokat kellett várni? Vagy fogadott szülésznőnél voltál?
Már volt fájásod a ctg-n? :shock:. Nekem az első ctg-s fájás Szaffinál hétfőn volt, péntek hajnalban beindult a szülés, szombat 0:23kor már rajtam volt a leányka :wink:.

Mesó tovább nőtt, doki saját bevallása szerint sokat csalt most a méréskor, így csak 3200 gramm lett :D. Oké, nem volt egyszerű dolga, mert a feje már minden irányban lelőg a képről, szóval tényleg főként tippelt, meddig mér :roll:. Szaffi viszont végig kommentálta az eseményeket, mindenre mutogatott, és mondta, hogy EEE! :lol: :lol:. Ja és ránézett a dokira, kinyitotta a száját, belemutatott és megrázta a fejét, vagyis közölte vele, hogy nem engedi, hogy a torkába nézzen :lol: :lol:. Doki nagyon jót szórakozott rajta, sztem alig figyelt Mesóra ezek után :roll:. Ja és a doki azt mondta, hogy gyerekként ő is utálta az orvosokat, úgyhogy még Szaffi is kinőheti :).
Ctg és vizsgálat alapján a dokim szerint semmi jele annak, hogy Mesó hamarabb fog kijönni, fgtlen a praktikus okoktól :shock:. Megbeszéltük, hogy mindenképpen megpróbáljuk rendesen megszülni, és csak akkor császároz, ha menet közben nem fér ki a gyerek. Ennek örülök, engem valahogy frusztrálna a programozott császár érzése, bízok benne, hogy Mesó is rendesen akar megszületni, meg én is tágulok majd. Mégse volt olyan régen az előző szülés, hátha :roll:. Aztán persze, tudom, hogy lesz egy pillanat, amikor azt mondom, hogy nem érdekel, csak valaki vágja már ki belőlem a gyereket és legyen ennek a fájdalomnak vége, de Szaffi ezután a kijelentésem után negyed órával született :D. Utólag meg olyan cikinek éreztem a hisztit :oops:.

Váróban volt egy csaj egy 6 hetes babával, annyira cuki volt!!! Mondta, hogy 35 hétre született 3 kg-val, mégse volt még érett a tüdeje és át kellett vinni az Istvánból a Sote1-re. Így anya szülés után 2 órával kijelentkezett az Istvánból, átment a Sotéra, ahol viszont nem kapott ágyat, mert nem ott szült :shock:. Csak látogatási időben lehetett bent a picivel :cry:. Viszont két nap után rendben volt a légzés, és mivel nagy súlya volt, hamar kiadták. Ezek után most mondogatom Mesónak, hogy egyáltalán nem akar ő még 36 hetesen megszületni, nagy súly ide vagy oda!!!

Ctg tök jó volt, végre teljes 20 percig csak és kizárólag Mesóra figyelhettem 8). Persze eljátszotta, hogy amint megvan a szívhang, odébb megy, így a szívhangja kb. szaggatott vonal lett :lol:. Nagyrészt hajkurásztam a tappanccsal, de legalább nem volt gond, hogy ébren van-e :). Viszont a recepciósok nagyon felbosszantottak, mondta a doki, hogy jövő héten jöjjek ctg-re, utána levő héten meg megakar vizsgálni. Erre, hogy két hét múlvára nincs időpont, mert a hosszú hétvége miatt a doki csak csütörtökön van, és már így is egy csomó embert beírt pluszba :shock:. Mondom oké, de látni akar két hét múlva. Jó, akkor adott időpontot 29-re, ami két hét 5 nap múlva van, mert hogy az még hétfő és a 38. hét, mert szerdán töltöm csak be a 39-et :shock:. Hát tök mérges voltam, el is határoztam, hogy majd a doki csütörtöki napján megyek ctg-re, úgyis ő írja alá a ctg-s lapot, és majd jelzem az aszisztensének, hogy tudom, hogy nincs időpontom, de a doki most akart látni, csak lent nem hagyták beírni. Hátha azért befér még az a kb. 5 perc, amíg megnézi a méhszájat :evil:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Tök jó, zártak lettünk?! :) Szép munka Bobek! :)

Rekuja! Furcsa, hogy nem futottunk össze, mi 10re mentünk, de doki késett..
Igen, volt fájás :shock: ma meg is vizsgált odalent a doki, de teljesen zárt.. mondjuk már hetek óta vannak jóslófájások, félek is miattuk :) Kórházas
Mesó szép nagy tényleg, mi csak 2821 grammosak vagyunk :)
Igen fogadott szülésznőnél voltunk ctg-n, rájöttem, hogy megnyugtat, ha valakihez tartozom.. nem kell nekem galambröptetés, meg homloksimi, de nem kockáztatom meg,hogy belefussak valami bunkóba, szarul viselem, ha indokolatlanul szemetek velem..
Ezek a recepciósok olyan izék...én mindig fent egyeztetek Mónival..Ő valahogy mindig jobbat intézett, mint a lentiek :)
Doki még egyszer akar megnézni engem is, majd kb 2hét mulva..
6hetes babás sztori durva, én szerintem belehalnék...:( valahogy ki kell hagyni az ilyesmit, mert tényleg bekattanok..

Zorkus is olyan nagy baba már, hogy nem fért bele a 4d-be :D eddig tök jól lehett látni, most meg az egész képernyőn egy nózit láthattunk :D :D

Kismamik..elfelejtettem megkérdezni a dokit, hogy a magnéziumot meddig kell tolni? szerintem már nem..tudja valaki?

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Sziasztok! Még egyben, de ma már kétsége közt voltam. Tegnap váltottam ki az utolsó 20 doboz mg-ot (nem elírás, húsz doboz :) ), hát, ma már ott tartottam, hogy a napi 6 szem nem lesz elég. Iszonyatosan kemény volt a hasam, felkelés előtt is, délelőtt is. Szegény gyerek szerintem azért sem mozgott annyira reggel meg délelőtt. Kíváncsi vagyok, a többedszer szülők, mit mondotok tehát Nyuszuli mg-mal kapcsolatos kérdésére.
El kell azért mondanom, hogy a múlt hét óta sokat mászkáltam, mert megjött a nappali bútorunk, és a férjem cuccait költöztettük (városon belül), vásárolgattunk. Szóval lehet, hogy csak ezért keményedtem ma. A lábam is napok óta dagad, a súlyomat illetően 12,5 kg plusz. Egyre nehezebben mozgok, még az ágyban megfordulást is végig kell előtte gondolni. Idegesít a tehetetlenség, de kibírom, csak a picúrral minden rendben legyen!
A babakelengye majdnem kész, még egy téli overált várok postán. Bútorról még nincs hír, kb. 23-a után.
Nálatok hányszor volt már kint a védőnő a terhesség miatt? Nálam most volt először. A rokonságban van védőnő, de nem itt él, és ő azt mondta, hogy a terhesség alatt 4-szer megy ki.
Vettünk légzésfigyelőt is, Álomvirág márka. Van hozzá DVD, rajta oktatófilm csecsemőnek való elsősegélynyújtásról.
Kimostam, kivasaltam a babacuccokat, nekünk is elkészítem a váltás ágyneműket, hogy apának ne legyen gondja a gyerekágyas időszakom alatt a mosásával, csak lecseréli és kész.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


kérek meghívót a zártba és akkor jövök minden nap:D huu de finis hangulat van itt:)
tunderlala06
Budapest X. kerület
 
 


Én is még egyben vagyok. Nem volt még időm rendesen visszaolvasni, de holnap majd jövök.
Most akkor zártak vagyunk vagy nem? Honnan lehet azt látni? Én már elvesztettem a fonalat. :(

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Már múlt pénteken voltam NST-n (az ugyanaz, mint a CTG?), fájás nuku, szívhang jó volt. Kb. negyed órán át volt rajtam a két tappancs. Lehet, hogy azért a 35. héten kezdődött, mert 5-7 nappal nagyobb a baba a számított súlyánál. De ez csak az én tippem, mert úgy tudom, a 36. héttől indul az NST/CTG.
Holnap megyek 36. heti vérvételre, pénteken ismét NST, majd házidoki, mert hétfőtől szeretném indítani a TGYÁS-t.
Ha megszülök, szerintem fogok jönni a hírekkel 1-2 napon belül legkésőbb, mobilról annyit tudok netezni.
Nyuszika: méhszáj-méhnyak vizsgálat eredményétől paráztam én is, a nyáron rövidültem négy hét alatt egy centit, ehhez képest szeptember végén még mindig 1,5 000 volt az érték. Pedig előtte már én is sokat voltam fent, vásároltunk, mászkáltunk, parkettáztunk… Nekem azt mondta a dokim, hogy valszeg a fekvése miatt nem rövidültem és nem nyíltam.
Gemini: Volt szó a homeoról. Nos, én nem sokat értek hozzá, mindenesetre érdekes volt olvasni a tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban. A köhögéssel szoktam küzdeni (téli takonykóros időszakban), és a gyógyszertári ipecacuane már rég nem használt. Majd egyszer hallottam a Stodal-ról. Kipróbáltam, és bevált. Szépen felszaggatta a váladékot, és elmúlt a köhögésem. Azóta ha makacs, ilyet veszek.
Zsabo: Nekem nem csináltak még strepto szűrést. Vajon a császárosoknak nem is szoktak? Vagy majd később veszik le? Mondjuk még azt sem tudom, vizsgál-e még, vagy ultrahangoz-e még. Csak kellene szerintem, mert ugyazez a doki barátnőmet a 38. héten vizsgálta. (Semmi jel nem utalt a közelgő szülésre, és másnap megszült.) De a tenyésztésre is várni kell, nem?
Rekuja: azt hiszem, te vezeted táblázatban, ki mikor soros. ÉN Szolnokon, a Hetényiben fogok szülni, fiú lesz, Eriknek hívják majd a kislegényt. Klassz dolgokat varrsz, régebben én is kreatívkodtam, de mióta terhes vagyok, valahogy nem jön az ihlet. Illetve nyáron akartam tengerészes ajtódíszt, erre nem kaptam hungarocell alapot, és elment a kedvem. Varrni alap dolgokat meg tudok, pl. nadrágot felhajtani, de egy patchwork-be nem vágnék bele. Az őszi kreatívkodásom annyiban merült ki, hogy vettem pár dísztököt az erkélyre, meg egy ajtódíszt az obiban. Szóval nem én csináltam, mint az adventi koszorút szoktam.
Bobek: klasszak a szobák, szépen alakul a pocid!
Zsuzsko: tényleg ragyogsz!
Tündérlala vagy Ronika: gratula a picurhoz! Mikor engedik haza, tudjátok már?
Zafir: visszaolvasva, hogy téged ketten is feszítenek egyszerre, befogom a nyafis számat. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Köszi Zsuzskó! :)

Elvileg jött egy e-mail, hogy zártak lettünk.. vagy én már nem is értem...

Makkmarci!
20 doboz?
:shock: :D komoly...nálam egész idő alatt nem fogyott annyi szerintem :D nem szedtem rendesen :oops: lusta vagyok :evil:
Nálam volt egy költözés/védőnő váltás, 2 x volt nálunk védőnő, én meg 3-4 x voltam nála.. ez az új nagyon aranyos, jó lesz :)


Zafír, szupi, hogy jól vagytok és hogy még mindig 3in1 :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Nyuszuli: igen, 20, de egy dobozban 10 szem, és napi 6-ot kell szednem. Zsuzsko hozzászólása után elbizonytalanodtam, mivel bő egy hét múlva én is 37 hetes leszek... (ha még egyben, ugye... :) )

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Makkmarci Ágyban megfordulás nekem is fél óra rábeszéléssel jár. Mármint magamat beszélem rá :lol:.
Védőnőnek hivatalosan 1x kell kimennie a terhesség alatt és 1x szülés után (ez a kötelező protokol). Minden ennél több a védőnőn múlik, no meg a kismamán. Van olyan anyuka, aki zaklatásnak veszi, hogy betolakodnak a lakásába, van olyan védőnő, aki szereti helyben nézni a gyereket (enyém aszem jövő héten jön, ő külön mondta, hogy szeretné Szaffit is látni a saját környezetében, hogy viselkedik). Meg attól is függ, mennyire laksz a védőnőitől, mert nekik nem jár benzinpénz :roll:. Nem bizti, hogy belefér a munkaidejébe a bkv-zés, még ha több anyukát össze is köt.
NST és CTG közt az a különbség, hogy az egyik csak szívhangot néz, a másik fájást is. Nemtom, melyik-melyik :). Doki függő, ki-mikor kezdi a ctg-t-

Nyuszuli Doki legkorábban negyed11re szokott bejönni. Régen 9től rendelt, de akkor is :lol:. Ha éjjel szülése van, kell neki az idő, hogy kialudja magát, no meg amúgy is „nyugodt ember”. Ha ennyi fájást észlelsz, nem lehet, hogy ezek csak a méhednek a növése? Az is brutál tud fájni :roll:. Bár szüléskor a fájdalom szó jelentése új értelmet nyer :lol:
Lehet, pont a ctg-n ültem, mikor kijöttetek a dokitól (szemüveg nélkül nem látok ki a folyósóra). Apa meg lent játszott Szaffival a lenti váróban akkortájt.

Magnézium: engem 34 hét 5 naposan leállított a doki, mondván sose szülök meg ennyi magnézium mellett :roll:. De én is úgy tudom, hogy hivatalosan a 37. betöltött héttel kell abbahagyni, mert fájásgyengítő hatása van (Szaffinál akkor hagytam abba). Makkmarci, nálad, mint császárosnál viszont fogalmam sincs, mert gondolom neked tök mindegy, ha gyengék a fájások :wink:.
Maradék magnézium jól jöhet szülés után is… akkor meg az idegrendszernek kell majd egy kis nyugtató lazultság :wink:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csinálom a zárt topicot, még nincs fent mindenki.
Eddig bent van: Rekuja, Zsuzsko, Gemini, Makkmarci, Zsabo, Nyuszika, Nyuszuli, Tündérlala (Ronika), Zafir.
Veszek fel sorra mindenkit.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Csajok, nem ez lett zárt, hanem csináltak nekünk egy zártat, amit csak mi láthatunk, ez meg megmaradt nyíltnak!!! Ha kimentek a Társalgó főkönyvtárba, akkor legalul, a legutolsó dosszié a 2012 novemberi babavárók. Ezt a dossziét csak a felvett tagok láthatják, csak mi tudunk belelépni. Ebben kell(et) egy topicot nyitni, ezt megcsináltam, a fantáziátlan ZÁRT nevet adtam neki (Gondoltam lehetne Mesót imádók klubbja is :lol:). Amit oda írtok, az lesz zárt, azokat a bejegyzéseket nem láthatja más. Ami ide kerül, az továbbra is publikus! Mielőtt túl sok személyes adatot adunk ki ott, szerintem beszéljük meg (ott) hogy esetleg később jelentkezőket beveszünk-e stb. Vagy csak én vagyok túl parás? A 2011 januáriakkal nagyon megszívtuk ezt, ott mondjuk akkor még nyílt volt a csapat, de sose gondoltam. hogy egy kismama „kedves és jóindulatú” megjegyzéseitől fogunk menekülni :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


nagy vagy Bobek 8)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszi, Bobek és Rekuja!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Továbbiak: Csusz, Mimilee, Gittus.

Mindenki fent van, aki a táblázatban szerepel. Aki kimaradt, írjon nekem privit és felveszem.

A zárt topic elvileg a Társalgóban legalul látható. (Remélem). 2012 novemberi babavárók címen.
Ha nem jó valami, szóljatok. Szerintem akkor folytassuk ott mostantól.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Wow, szuperek vagytok Bobek, Rekuja! :)

Rekuja! Szülésznő mondta, hogy fájás, ctg közben is volt pont.. na meg szerintem is az, mert nem stagnáló fájdalom, hanem egyszercsak fáj x másodpercig, aztán abbahagyja.. éjjel felébredek rá.. ijesztő.. olyankor inkább nem akarok még gyorsan szülni :D
Furcsa, hogy nem vettem észre Szaffit sem.. hmmm...biztos el voltam varázsolva a 2821 grammtól :D hihetetlen, hogy már akkora baba van odabenn :)
Doki tényleg mindig késik, most is elég kómás volt :D Mondjuk nagyon jó volt a kedve, párommal még vihorászott is egy rosszul parkoló autón..:D

Na akkor átrodeózok a zártra..

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Jah, tiszta bolond vagyok.. épp borsólevest főzök, de nem tud az a szerencsétlen répa a fazékba kerülni, mert megeszem hámozás és fórumozás közben :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Ja, igen még annyit, hogy a zártat csak akkor láthatjátok, ha be vagytok jelentkezve!
És én úgy gondolom, nem veszünk fel újakat oda. Csak azokat, akik eddig ide írtak.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Roni Nagyon cuki kis szőrös manód van :). Sajnálom, hogy nem foghatod meg, borzsztó lehet :(. Apát beengedik hozzá, vagy még nem is láthatta a picit? Nagy gyerekeid hogy élik ezt meg?

Zsuzsko Hát, neked se nagyon volt még fájás ezen a görbén akkor :lol:.

Bobek Számodat mentettem, szerintem még úgy 4 hétig nem lesz rá szükségem :D. Ma újra elhatároztam, hogy túlhordom :roll:. Bár hozzáteszem, minden nap várom haza apát, mint egy Messiást :oops:. Hihetetlen fárasztó Szaffival, pedig cukker, de hát valahogy 5 percenként fel kell állni valamiért :roll:.
Vasat én is folyton elfelejtem :oops:. És még csodálkozok a fáradékonyságon :oops:.

Zsabó Jó hogy mondod a sztrepto szűrést, nekem ma vették le, remélem, a jövő hétre lesz eredmény. No de a dokival csak majd 3 hét múlva találkozok, szóval ha a jövő héten kiderül, hogy pozitív, akkor még két hétig nem kezelnek, vagy mi van? :roll:. Ha + lesz, tuti becsörtetek hozzá és pont!

Nyuszuli Hát, ha szülésznő mondja, akkor bizony fájás :roll:. Gondoltam megnyugtatlak, hogy még bizti nem az, nem jött be :lol:. 2821 gramm nagyon jó kis súly, nem is kell ilyenkor több! Én se bánnám, ha nem lenne rekorder-nagy a babám :roll:. Meg is kell szülni :roll:. Bár az se súlyon múlik állítólag :roll:.
Rosszul parkoló autó nem egy szürke mondeo volt? :lol: Kicsit sokat bénáztunk :oops: (nem a hátsó parkolóban, hanem az utcán álltunk meg, mert bent olyan szűkek a helyek, hogy nem tudjuk kivenni Szaffit :evil:).

Apa szedett egy kiló csiperkét a játszótéren, azt ette vacsira (nekem már pár éve gomba-herótom van :oops:). Még este a maradékot átviszi a barátnőmnek, azt mondta :roll:. Na mondom, féltékeny leszek :lol: :lol: :lol:.

Nekem most éppen klasszikus fentről induló, két oldalt végigfutó, méhszájig leérő fájásom van. Azok után, hogy ma közölte a doki, hogy Mesó be van betonozva :roll: :roll: :roll:. No mind1, most nem érek rá szülni, megyek, levágom Szaffi frufruját, ha hagyja (apa fürdet) :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Húúú Rekuja, nekem is olyasmi ám...na mind1, nem lesz itt még baba és kész :D Be vannak betonozva, doki megmondta :D Mármint Nektek, nekem nem, de ezennel beleveszem magam :D
Nem Mondeo volt, valami veterán Prius, ennek kapcsán még szeretgették egymást autó témában vagy 10 percig, doki mesélte, hogy van egy baromi öreg talán Mercije? és hogy az mennyire jó, kiviszi a világból és semmi baja...
Hát igen, inkább a fejméret számít, úgy hallottam..
passzolok..majd meglátjuk :)

BPD:88,5
HC:320,4
AC:319,3
FL:70,8

Majd visszakeresem a Ti adataitokat..

na most már inkább sipirceljünk a zártra :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Mondjuk nekem nem megy le végig a fájdalom.. úgyhogy mégsem olyan :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Zafír férje vagyok, a nevében és kérésére írok. Mindenkinek köszönjük a drukkolást!
Éppen hogy novemberi babások lettünk 2012-11-01, 9 óra után pár percel.

Üdv mindenkinek és további jó várakozást :)

Kép

Kép Rita 2370 46 cm 9:06 óra

Kép Rita 1990 48 cm 9:07 óra

Kép
az ő lakosztályuk....

Kép

Kép

Kép

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
 


Kép

Ilyen lett a baba szobánk,ha te is szeretnél ilyen különlegesen szépet akkor látogass el ide: bababirodalom.5mp.eu
nikicica8282
Monor
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron