Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ezennel megnyitom a májusi babavárók fórumát, várlak Benneteket Kismama társak.
Nekem pénteken lett először pozitív a tesztem, már nagyon vártuk a Kistesót, a Kisfiam két éves és két hónapos.
Jövő csütörtökre (20-ára) kaptunk időpontot ultrahangra, addig izgulunk :)

Üdv:
magnoli
 
 
 
 


Magnoli,
Szia!!! :)
Mar nezegetem egy ideje, hogy nyilik-e majusi topik, vagy en nyissam meg? :)
Addig nem mertem, amig nincs meg az elso UH, en is jovo het csutortokre keszulok!

Majus 9-re szamolom a bebiket, de majd a doki pontositja :)
Mult het elotti csutortokon volt az elso pozitiv tesztem, azota ra egy hetre mult het csutortokon is lett megegy... (anyukam mpndta, hogy csak egyszer teszteltem? - ezert :) )

Van egy kislanyom, aki oktoberben lesz 4 eves.

Kép

Kép


Szia Veronika, de jó hogy jöttél!

Remélem a 12-e szerencsés nap lesz az új topik nyitására:-)

Hogy vagy, van már valamilyen várandós tüneted? Kislányodnak meséltetek már a Kistesó érkezéséről, vagy későbbre halasztjátok?

Képzeld, csak félve merem leírni, hogy péntek óta tegnapig minden reggel csináltunk tesztet, mivel volt már több rossz tapasztalatunk is, de szerencsére szépen erősödött a csík! (Sőt, lehet hogy az UH-ig is meglocsolunk majd még egyet...)
Mi május 19-et számoltuk ki a Babánknak céldátumnak.

Szió:

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 

 
 

Majus 19. anyukam szulinapja :)

Hanyinger-felek vannak, kulonosen mikor Palmiert elmegyek az oviba es utana mindig megyunk meg valamerre...ugy latszik az sok :)

Mondtuk neki, mert o mar jo ideje lobbizik a tesoert... :) Apa meg mar 2 eve... ugyhogy beadtam a derekam, ha a csalad ennyire akarja :D

Neked volt olyan, hogy pozitiv teszt utan megse lett semmi?

Kép

Kép


Ó, ha Anyukád is akkor született, az nekem is egy jó jel:-)))

Szuper, hogy Pálmi ennyire várta a Kistesót, milyen érdekes, a Lányok így vannak kódolva, szeretik a Babákat:-) Biztos sokat segít majd Neked!

Émelygés az nálam is jelentkezett, és ahogy a Kisfiamnál, most sem reggel, hanem inkább délután kezdődik. Aztán nagyon éhes vagyok, és a megkívánt étel evésével egyszerre vissza is jönne az egész :o

Igen, sajnos pozitív teszt (sőt Uh) után is csalódtunk már:-( De most a várt időpontnál 2 nappal előbb jelzett a teszt, abban bízunk, hogy ez most egy erős Baba lesz!... Jaj, lenne már 20-a:-)
Ti Kislányt, vagy Kisfiút szeretnétek? És Pálmi? :-)

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Hat, akkor lehet hogy nalam is delutani hanyinger, csak epp egybeesik az ovi vegevel :)

Drukkolok nagyon, hogy erosen kapaszkodjon a Bebike
:)

Mi lanyt szeretnenk, Palmi meg babat :lol: Ti?

Kép

Kép


Sziasztok,

Szeretnék én is csatlakozni, bár dokihoz majd csak kb 2 hét múlva megyek, de remélhetőleg minden rendben van.
Május 19 a céldátum nálunk is. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szia Judy,
5-ik baba? Ez igen! :)

2 fiu, 2 lany... gondolom akkor nektek tenyleg mindegy kit hoz a golya :) Vagy van preferenciatok?

Kép

Kép


Sziasztok, üdvözöllek Judy!

Veronika, Nálad sem ismeri a természet a "reggeli" rossz közérzet kifejezést, ha délután érkezik:-)
Köszönjük, hogy drukkolsz a Babánknak, mi is szorítunk értetek!
Milyen jó lesz, hogy csütörtökön egyszerre megyünk Uh-ra, persze a Te Babád akkor már nagyobb lesz, sőt talán már hallhatjátok a szívhangját is, az olyan csodálatos érzés:-)

Mi is Kislányt szeretnénk a Kisfiúnk mellé, de ha kukacos lesz, Őt sem fogjuk a kórházban hagyni:-)) Csak azt nem tudom, hogy hogyan fogjuk annyira szeretni a másodikat, mint az elsőt, mert azt imádjuk:-) Remélem ezt hamarosan megtudjuk:-)

Tényleg Judy, Te ebben biztos járatos vagy, ennyi szép gyerek mellett:-)
Gondolom nem sok új babakelengyét kell majd beszereznetek, talán nem olyan nagy még a korkülönbség?
Nagy a Családotok, van segítséged?

Hogy vagytok az alvással? Nálam egész napos az álmosság, aztán éjszaka meg többször felébredek, mindenfélét álmodok össze. Persze a felébredésben a Kicsifiam is segédkezik, aki feláll a kiságyában, és elkiáltja magát, hogy Mamiii, Papiii :-))

Sziasztok

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Magnoli,
hát reggel is van... :) Felkelek és utána nem sokkal, amíg nem eszem egy kicsit... meg hullámokban jön napközben is... most pl. pár falatot ettem az ebédből és abba kellett hagynom... csak a délutáni a legrosszabb... :) De lehet azért, mert akkor fel kell pörögnöm Pálmihoz :)

Judy legkisebb gyermekével egyidős a tiéd úgy látom :) És most a pocaklakó is :)

A vonalzóidat viszont nem látom...

Igen, a szívhang miatt várok a dokihoz menetellel... szívem szerint kivárnám a 8-ik hetet, hogy tuti legyen szívhang (bár elég nehéz kibírni, hogy pl. ma ne rohanjak el a dokimhoz, mert kedd-csütörtök rendel :D ), de anyukám elutazik jövő hét pénteken 10 napra és azért megyek el előtte való nap... nagyon remélem hogy lesz szívhang...

Igen, hát nehéz elképzelni, hogy ugyanúgy szereti az ember a másodikat is... azt olvastam, hogy minden gyerek más, és mindegyiket másképp szereted, más miatt... csak az a fontos, hogy egyenlően kezeld őket.

Én már azt sem bírom elképzelni, hogy hogyan fogok két felé figyelni, mert az nekem nagyon nem megy... :roll:

...meg hogy ha az egyik ezt akar a másik azt, akkor melyik kezembe harapjak című eset... de majd az élet megoldja :) A tesó úgyis arra kell, hogy megtanulja, hogy nem csak ő létezik a világon :)

Alvásról ne is beszéljünk, pár hónappal ezelőttig alig aludtam, már épp kezd rendeződni, mert apa átvette éjjelre Pálmit. A saját szobájában alszik a gyerek, de apa megy, ha van valami. Muszály volt, mert komoly alvási rendellenességem volt már... én meg külön szobában alszom messze mindenkitől... füldugóval... :lol: Mostmár kezd alakulni az alvásom... majd ketteskével megint jön az éjszakázás :)

Az volt a baj, hogy Pálmi 4-5-ször felébredt egy éjjel, hamar visszaaludt, de én utána képtelen voltam, és 2-3 órá hossza volt, mire sikerült elaludnom... na addigra pont felsírt megint... :D

Kép

Kép


Veronika,

Kicsi javulást kívánok a gyomrodat illetően, de csak kicsit, mert az émelygés az egyik legjellemzőbb várandóssági tünet. Esetleg róka is esélyes? Pálminál hogy volt?
Nekem Olivérnél a délutáni émelygés eltartott vagy a 16-20. hétig (nem olvasta a szakirodalmat:-) A valódi rókák később jelentkeztek, amikor a Fiacskám akkora volt már, hogy felnyomta a gyomrom. Viszont képzeld, akkor émelygés és minden bevezető nélkül evés közben egyszercsak rohannom kellett a mosdóba, és bocsánat ha gusztustalan- de már futás közben visszatarthatatlan volt:-( Azután pedig volt hogy újra tudtam kezdeni az étkezést, és már benn maradt:-) Ellenszere nem volt, és nem függött az étel minőségétől, a mennyiségtől, testhelyzettől, semmitől... Jó lenne, ha ez majd most elkerülne, de nem valószínű...

Az éjszakai külön pihenés miatt csak irigyelni tudlak, hogy a Párod átvállalta Pálmit, én nem merem a Férjemet ezzel terhelni, mert Ő korán kel, mivel munkába kell mennie, és így is elég fáradt miattunk. Viszont hősiesen kel velünk az első perctől kezdve, mindent együtt csinálunk. Pedig már többször felajánlottam, hogy alhat külön, de nem akar:-) Jó lenne, ha a Kisfiam is tudna már olvasni:-) , mert azt írják, a gyerekek többsége pár hónapos kortól átalussza az éjszakát... Vajon nálunk ez mikor jön majd el (na jó, néha már azért sikerül Neki:-)? És ha jön a második, akkor majd felváltva kelnek? Ennek nagyon nem örülnék, mert én sem igazán bírom az alvásmegvonást:-( :-( olyankor másnap használhatatlan vagyok...

Remélem nem gond, de én kicsit örülök, hogy hasonló helyzetben vagyunk, és megértjük egymás gondjait:-)

A figyelemmegosztás nálunk is érdekes kérdés lesz, mert az én Kisfiam most is 24 órában igényel, és ha észreveszi, hogy időnként nem figyelek, elkezd rosszcsontkodni:-( Mondjuk ez most pont nem igaz, mert szépen játszik itt mellettem:-) azért van ám ilyen is:-)

Ó, azt én is észrevettem, hogy Judy Kicsilánya kb annyi idős, mint a Kisfiam, majd meg is kérdezem Tőle, hogy pontosan mikor született Iza?
És ráadásul ugyanaz a Pocaklakónk érkezési dátuma is :-))

Szedtek valamilyen terhesvitamint?

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Magnoli,
Ahogy Veronika írta, mindegyiket szereted, de mindegyiket máshogy. Valamelyiket majomszeretettel, a másikat kicsit távolságtartón, ahogy a gyermek igényli. Ez majd ki fog alakulni, nem mindenki szereti ha agyon falják, aztán van olyan gyerekem pl, aki állandóan igényli a testi kapcsolatot.
Igen, van segítségem, a szüleimmel lakunk, mi a felső szinten ők alul. :D :D
Veronika,
Igen, teljesen mindegy a neme, a lényeg a koromra való tekintettel is hogy egészséges legyen. :D
Bár praktikus lenne egy kislány, mivel tele a ház lányrucikkal. :lol: :lol: És apa is jobban elvan a csajokkal mint a fiúkkal.

Nálam tünet egyenlőre csak a mellfeszülés, az állandó pisilhetnék és az álmosság, de az nagyon. Mindig tudnék aludni. :lol: :lol:
Néha-néha érzem a gyomrom, de ez még nem jellemző, majd 1-2 hét múlva.

Dokival én is várok amíg elmúlok 6 hetes, mert már többször beszívtam, hogy előbb mentem, aztán csak petezsák volt, de még szívhang nem. Utána meg csak aggódtam. :oops: Most türelmes leszek. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szedtek valamilyen terhesvitamint?
Az előzőekben én a Femibiont szedtem, azt most nagyon dícsérik. De nem tetszett, hogy a 2.trimesztertől két külön bogyót kellett bevenni, utálok gyógyszert szedni:-( Jelenleg a Hipp Natalt kezdtem el, ez szimpatikus, mert folyadék és könnyebb lenyelni, de ha elfogy, lehet hogy újra a Femibionra váltok. Majd megkérdezem a dokim véleményét is

Veronika, látod már a vonalzómat? A nagyonbabán csináltam, de ha nem látható, esetleg válthatok másikra...

Judy, erre a szeretet-kérdésre igazán kíváncsi leszek, és hogy a második Kölköm is ilyen Mami-fun lesz-e mint az első? :-)

Gondolom hogy a szülőkkel való együttélés nem mindig fenékig tejfel, de nagyon sokat számít hogy van segítséged:-), és bármikor Rájuk bízhatod a Gyerekeket, ha szükséges:-)
Nálunk idősek a nagyszülők, illetve némelyik messze lakik, így ebben a "modern" = nagyszülő nélküli világban elég nehéz gyereket nevelni. Próbálkoztunk babysitterrel is, na akkor végre eljutottam fodrászhoz, sőt kozmetikushoz is :-) meg a Férjemmel kettesben ide-oda, nagyon jó volt. Jelenleg épp bébicsőszünk sincs, jó lenne valakit találni, aki segítene és megbízható...

Iza Babád hasonló idős, mint a Kisfiam, megkérdezhetem, hogy mikori pontosan?

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Magnoli,
Én még nem szedek vitamint, nem tudom eldönteni melyiket. Igazából félek is tőle, mert nemrég szabadultam meg 27 kilótól és nagyon nem szeretnék hízni. Ráadásul most ugye no cigi és helyette is nasit keresek, ha még mellé vitamin is jön........
A folsavat elkezdtem meg c vitamint mellé.

Iza június 17-én született. :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Magnoli,
nem, hányás nem volt Pálminál, csak hányinger... de csak a 8-ik hét után és a 12 hét végén el is múlt... úgyhogy most hamarabb kezdődött... de remélem most is csak a hányingerig jutok :)

Próbálok sokszor keveset enni...

Alvás: na akkor sorstárs vagy :) Amúgy Pálmi apával sokkal jobban alszik, én nem is értem... :D Állítása szerint csak max 1-szer sír fel, de van hogy az se, csak átmászik hozzá :)
Pár napra visszavettem Pálmit, mert apának begyulladt a füle, de mi most se tudtunk egy szobában aludni :) Én minden rezzenésre felébredek úgy látszik... arra is ha dobálja magát.

Figyelem: Pálmi is nagyon figyelem igényes, sajnos egyáltalán nem játszik el itthon egyedül, folyamatos foglalkozást igényel... nagy ritkán csak...

Elevitet szedek, bár én szedek Aloe Verát is (már régóta) meg mielőtt megtudtam hogy terhes vagyok pont elkezdtem a Búzafűlét is... ezekben mindkettőben nagyon sok a vitamin meg az ásványi anyag, remélem nem szedem magam túl... De talán a növényi táplálékból nem lehet túlszedni...

Látom már a vonalzóid! :)

Judy,
na igen, aludni én is folyton tudnék... :) Az a baj viszont, hogy ha túlalszom magam, akkor leesik a vérnyomásom... mondjuk terhesen amúgy is nagyon alacsony volt Pálminál is, most valamelyik nap 95/52-őt mértem, úgyhogy kezdődik... :)

Mi anyukámmal élünk együtt, ugyanez a konstrukció, családi ház, mi a felső szinten, anyu meg alul. Még csak 2 éve élünk így, egyelőre jól megy, nem mászunk egymás nyakára... sőt... anyu most nyugdíjasként belelendült az életbe, kirándulások, bulik, stb. állandóan megy valamerre, Pálmit alig tudom rábízni... talán 2 hétben egyszer...

...persze az együttlakás miatt azért van, hogy Pálmi levonul és nála van fél órát, de az nem tervezett...

Pálmira anno 3-szor egy héten vigyázott 6-6 órát, mert én nem hagytam abba a munkát, csak 2 hónapig (a császár miatt) voltam teljesen otthon. Elég húzós volt heti 3*6 órában megcsinálni az 5*8 óra munkámat... mindenki mondta, hogy mekkora segítségem van... na igen, de én azalatt nem pihentem vagy magammal foglalkoztam, hanem kapkodtam a melókkal... :) Akkor még nem laktunk együtt anyuval, de közel lakott akkor is, pár saroknyira...

Most már előre közölte, hogy ő már csak heti 2 napot vállal az újszülöttel (2*6 órát), mert neki az a 3 nagyon sok volt...

Judy,
gratula a nagy fogyáshoz! Ez igen!
Én csak 61-ről szerettem volna visszamenni 57-re de meg se mozdult a mérleg nyelve akármit csináltam...


Sziasztok!

Judy,

Iza majdnem egyidős a Kisfiammal:-)) A Legkisebbek meg egyidősek:-))
Jó hogy mondod, a Folsavat én is elkezdtem nemrég szedni!
Elég sokat fogytál:-) hogyan sikerült? A Gyerekeknél jöttek fel Rád a kilók? És lementek közöttük?
Kicsit én is tartok a hízástól, mert az előző várandósságom idején a 3.harmadban 10kg körül szedtem fel, és a szoptatás alatt nemhogy fogytam volna, hanem híztam még kettőt, pedig rengeteg tejem volt... Aztán amikor Oli egyévesen már nem igényelte a tejecskét, elkezdtem diétázni, de meg se mozdult a mérleg, majd nagy nehezen idén januárra sikerült megszabadulnom a feleslegtől...

Veronika,

Most meg én nem látom a Te vonalzóidat:-))

Pálmi alvása nem javult miután ovis lett?
Abban bíztam, hogy jövőre amikor Oli ovis lesz, majd jól lefárasztják az új élmények, és akkor talán nyugodtabban alszik éjjel... Persze Ő még velünk egy szobában alszik, mert mászkálni végképp nincs erőnk éjjel Hozzá:-( Hamarosan majd kap egy új ágyat, mivel a régi rácsost a Kistesónak át kéne engednie, csak attól félek, hogy nehogy leessen az újról (persze kap védőrácsot is), mert sokat forgolódik, felül, visszafekszik éjjel. És ugye akkor majd bármikor átjöhet hozzánk... (Mondjuk most is így van gyakorlatilag, csak nekünk kell kivenni a kiságyból...)

Szuper hogy Anyukáddal ilyen jól megvagytok, jó sok energiája lehet, ha ennyi programja van:-))
Pálminál a 3 napos vigyázás gondolom elfárasztotta, hát igen elég nehéz egy kicsire vigyázni, de a beígért 2 nap is biztos jó lesz...
Most is dolgozol? És megint hamar vissza tervezel menni szülés után?

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Magnoli,
igen, ez egy elég speckó meló, mivel egy angol úriembernek dolgozom, akit még angliai bébiszitterkedésem során ismertem meg több, mint 20 éve... :)

Bizalmi dolog, kezelem a pénzét, mindenét, ő csak 3 napot tölt egy hónapban Magyarországon, mindent én intézek... ezt nem igazán lehet átadni másnak, meg nem is akarom :)

Nagyon szabadon tudom beosztani a munkát, csak az a 3 nap fix mikor itt van, meg ha van 1-1 olyan dolog, amikor időpontra kell menni, pl. szerződéskötés, de amúgy én osztom be, csak legyen meg minden :)

Most amúgy alig van munkám, már olyan 2 éve elég laza, mert volt egy erős visszaesés a piacon, de reméljük majd helyreáll... illetve nekem jó lenne, ha még ilyen laza lenne mondjuk másfél-két évig... :D

A vonalzómat azért nem láttad, mert ha jegyzetfüzettel írok, akkor nem teszi a végére, csak ha az "új válasz küldése" részbe írok...

Pálmi 2 hete ovis, úgyhogy még nem tudom :) De amúgy sajnos nem fárasztja le eléggé, ő amúgy is olyan, hogy már a családi napköziben (ahova eddig járt) sem aludt délutánonként, illetve csak ritkán, és ugyanúgy ugrál este még, úgy kell ágyba parancsolni fél 9- 9 körül...
...pedig mindenféle tornára is járatom meg hurcolom mozogni, de semmi :) Fel van húzva :D Járunk ki a városligetbe gumiasztalra, leugrál 40 percet és utána mintha mise történt volna pörög tovább... :D

A nagy ággyal Pálminak csak az a problémája, hogy a végtagjait kidugja a védőrácson, és utána beszorul... úgyhogy próbálom takarókkal betömködni...

Kép

Kép


Amúgy ilyen családi napközi nincs a környéketeken? Jót tenne neki és neked is lenne időd... ilyen korban már igénylik a gyerektársaságot és a családi napköziben csak 7 fő lehet, így nincs az a nagy nyüzsi, jól oda tudnak figyelni rájuk...

Pálmi 22 hónaposan kezdte, akkor nagyon aggódtam, hogy az én iciri-piciri kislányom elmegy, de nagyon jól érezte magát, sokkal jobban, mint amennyire én le tudtam kötni, a gyerekekkel jobban elvolt.

Lehet olyat is, hogy csak heti 3-szor viszed be csak délelőttökre, vagy bármi... nem kell rögtön egész napra minden nap...

Kép

Kép


Még valami eszembe jutott az egy szobában alvásról... :)
11 hónapos koráig P külön szobában aludt, de én is azért vettem magam mellé, mert nem bírtam még át is mászkálni... :D Aztán most pár hónapja alszik megint külön szobában...

Kép

Kép


Veronika,

így már értem a vonalzó-ügyet:-)

Ideálisnak tűnik a munkád, rugalmasnak, ami Pálmi mellett könnyebben megoldható, mint egy 8-16-ig bejárós dolog.

Sajnálom hogy Pálmi nem alszik délutánonként :shock: valóságos kis energiabomba:-)
Ezt én már így tuti nem bírnám, az az egyetlen mentsváram az éjszakázásokat követően, hogy egy órácskára én is beszállok Oli délutáni alvásába:-) Olyankor aztán összebújunk, simogat, befészkel az ölembe, nagyon hízelgős, én meg ezt imádom. És hiányolnám is ha bölcsis lenne...
Egyébként érdeklődtem már a környéken félnapos bölcsi ügyben, mivel jövő őszre terveztem a visszatérést a munkába, és előtte fel szerettem volna készülni rá, de a Kistesó most átírja (REMÉLEM:-) a terveimet... A bölcsi a gyerek társaság miatt lenne előnyösebb, a bébiszitter meg nagyobb szabadságot ad, rugalmasabb beosztású...

Pálminak hogy tetszik az ovi? Hamar megszokta? Szimpatikus neki a csoportja?

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Sziasztok,

Húúú..lányok, olyan sokat írtok, hogy alig bírlak benneteket követni. Mi most nagy átalakításokban vagyunk itthon, ezért nem is tudok olyan sűrűn jönni.

Veronika,
Nekem is elég alacsony a vérnyomásom, főleg mióta ilyen sokat fogytam. Néha hirtelen felállásoknál meg is szédülök. Mondjuk most elkezdtem normálisan étkezni, bár még nem alakítottam ki egy megfelelő étrendet, talán így majd a vérnyomásom is kicsit magasabb lesz.

Nálunk anyukám nagyon nehéz fejű. Konok, makacs, nem lehet neki semmit megmagyarázni és csak az a jó amit ő mond. Másnak nem lehet igaza. Ezért elég nehéz vele. És nagyon szeret másokba belekötni, bármilyen apró dologból képes problémát csinálni.De ezen nem tudok változtatni, ő már nem fog változni, kénytelenek vagyunk elfogadni ilyennek.Mondjuk azért sokat segítenek, puffog, paffog, de segít.
Magnoli,
Diétáztam, napi 1000-1200 kalóriát ettem és mozogtam mellette. Futás, konditerem. Most egyenlőre abbahagytam, legalábbis az első pár héten nem akarom erőltetni magam, de utána szeretnék valami lájtosat mozogni, mert most hogy több kalóriát kell ennem, szerintem nagyon gyorsan hízni fogok.

Ti mentek bölcsibe??Nálunk Iza elvileg novemberben kezdené a bölcsit, de így most nem is tudom, hogy beveszik-e. Na meg a másik, hogy van valami infótok arról, hogy jelenleg GYES-en vagyok, de szeretném kivenni a szabikat, utána pedig elmenni táppénzre. Az azért mégiscsak több pénz mint a GYES. Megtehetem??


Én meg hihetetlenül aluszékony vagyok. Tegnap elkezdtem tanulni, mert októberben kezdődik a konzi hetem az egyetemen, de 3 szót nem tudtam megjegyezni belőle. Jó lenne ha hamar elmúlna ez az álomkóros időszak.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Magnoli,
micsoda bújós kisfiú, de édes! :)
Pálmival is így alszunk el, de én utána kiosonok :)

Pálmi hamar megszokta az ovit, bár kicsit féltem tőle, mert előtte ugye a családi napköziben csak 7 gyerek volt, és játszótéren láttam rajta, hogy amikor túl nagy a nyüzsi megáll, és kivárja amíg van hely... elég kis félénk...

Ilyen szempontból jó, hogy kiscsoportba került, mert kisebbekkel van, úgy tűnik így egész jól elvan :)

Mérges voltam, mert körzet alapján 3 oviba tartozunk, a vezetőnő dönti el melyikbe teszi a 3-ból... az egyik itt lett volna 1 saroknyira tőlünk, biztos voltam benne, hogy bejutunk, ha ennyire közel lakunk, körzetes ovi is és már bőven betöltötte a 3 évet... erre nem... most buszozhatunk...

De végül mégis jobb így, mert az itteni oviban vegyes csoport van, és szerintem neki jól jött ez, hogy kiscsoportba került... mivel évvesztes, így akkor majd nem kell maradnia még egy évet egy másik csoporttal, hanem pont addigra végez a többiekkel, mire ő is iskolába megy... hátha 1-2 társával ugyanabba a suliba mennek, az jó lenne, lenne ismerős... nade nagyon előre szaladok :D

Judy,
én is próbálok egészségesen étkezni, egyelőre többé-kevésbé sikerül. Néha csábulok csak el :) De annyi meg belefér :)

Anyukád akkor neked se könnyű eset... :D

GYES-táppénz ügyet sajnos nem tudom...

Egyetem? Ez igen, gratula! Engem még úgy is megterhelt, hogy csak dolgoztam mellette, gyerek még nem is volt...

Azt még nem meséltem, hogy volt pár csepp barnázgatásom pár napig, mikor meg kellett volna jönnie - illetve pár nappal hamarabbtól. Közben elmúlt, de most újra van... azt olvastam, hogy ahol most tartok, ott lenne esedékes a második elmaradó havi, ezért lehetnek menstruációs görcsök... először megörültem, hogy akkor biztos ezért van most is a pár csepp... (bár Pálminál semmi ilyen nem volt...) ...de aztán azon gondolkodtam, hogy ezt hogy számolták? Hiszen a 7-ik héten vagyok... nem a 8-ik héten lenne aktuális? Na mindegy...

Kép

Kép


Sziasztok!

Csak röviden tudok írni, mert vendégségbe megyünk, de holnap vagy hétfőn részletesebben is reagálok, ne haragudjatok, most csak ami fontos!

Veronika,
a barnázás gyakori, általában ártalmatlan jelenség, de előfordul, hogy komolyabb dolgot jelez.
Emiatt én a helyedben bemennék egy vizsgálatra annak a kórháznak a szülészeti ügyeletére, ahol szülni tervezek. Ilyenkor csinálnak egy Uh-ot, ahol kiderül, hogy jól van-e a Baba, stb., pl. jó helyen tapad-e, illetve lehet mellette egy kis hematoma ami miatt barnázol. Felírhatnak egy kis progeszteron-pótlást (pl Utrogestan hüvelykúp vagy Duphaston tabletta formájában), esetleg javasolnak Rutascorbint is.
Lényeg, hogy lásson orvos, inkább feleslegesen, minthogy gond legyen. Előnye, hogy előbb átesel egy "potya" Uh-on, és akár hallhatod dobogni a kis Tündér szivecskéjét is:-)
Minden jót Nektek!

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Sziasztok!

Én már elkezdtem írni a 2013-as áprilisiba.
Kitudja még mit hoz a jövő, május 1.-ére vagyok kiírva.

Jelenleg 7 hetes vagyok, 2uh-n vettem részt eddig, az elsőn csak petezsákot láttak ez volt az 5. héten, most meg már láttunk egy fehér trutyit, kb 1cm-es volt és a szívmozgását is. :)

De nálam még fenn áll a vetélés veszélye, így biztosabb csak 2-3 hét múlva mondható.

Két lányom van, 6 éves és másfél éves. Bütyök nem volt tervben, becsuszott. :roll:

Tünetek: émelygés, szédülés, fáradtság, egyéb ételek megkívánása, mint pl.: fagyi.
Kekszet rágcsálok ha rosszul vagyok, bár most korántsem vagyok annyira rosszul mint a lányoknál, bár igaz ott hormont is kellett szednem. Vagy talán fiú lesz......jó lenne.

Mindenkinek gratulálok a babához!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 


Veronika,
Ahogy Magnoli is írta, enyhe barnázgatás előfordulhat, de azért lehet tényleg jobb lenne dokinak megmutatni, csakhogy megnyugodj, hogy minden rendben van. De remélem azért már elmúlt.

Én pl Bazsival pár napig véreztem is, de aztán megszűnt és nem volt semmi baj a terhesség alatt.
Goofyka,
Üdv és gratula a gyerkőcökhöz.
De jó neked, hogy már szívhangot is hallottál. Olyan lassan mennek a napok, már én is alig várom, hogy dokihoz menjek.
Miért áll fenn a vetélés esélye nálad?

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy: azért áll fenn a vetélés esélye, mert nekem a lányok előtt és közben is nagyon sok vetélésem volt.
Ő ugye nem is volt tervben, mert az orvosok azt mondták, nekem nem kell se fogamzásgátló sem semmi, mert ugy sem lesz már több gyerekem......na tessék. :roll:

Tele voltam tömve hormonokkal előtte és utána is a lányoknál és mindegyikre fejenként ezek mellett 2,5 évet vártam.
Na most nem kellett se hormon, se 2,5 év összejött 2 alkalomból másfél év után.

Így fogadd el mit mond az orvosod! :cry:

Én egyenlőre nem tudom felfogni hogy van, és sajnos még elfogadni sem tudtam a tényeket, néha azt mondom bárcsak ne lenne, tudom, hogy milyen ezt olvasni, de sok tervem volt a közeljövőben és mind fuccsba ment, örülnöm kéne, mert egy gyereknek mindig örülni kell, de anyagilag, lakás ügyileg is felkészületlenek vagyunk. Nem tudom elképzelni mi lesz 3 gyerekkel, főleg hogy az egyik pici a másik kicsi még. Hogy fogok menni a 3.-ért a suliba két kicsivel, hogy tudok majd fogalalkozni velük, hogy tudok majd pihenni!

Ha valaki tudja a választ kérem írja meg, hogy egyszerűbb. Segítség nem nagyon lesz, még éjszaka sem, mert a férjem dolgozik.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 


Sziasztok, üdvözöllek Goofyka!

Veronika hogy vagy?

Igen a Kisfiam is ilyen bújós kiscica mint Pálmi, pedig nem is gondoltam volna, hogy a Fiúk is lehetnek ilyenek:-)
Ügyes Kislány Pálmi, hogy hamar megszokta az ovit:-) volt beszoktatás?
Jövő év elején mi is komolyabban utánajárunk az ovi-lehetőségeknek, gondolom én se leszek nyugodt, ha nem a legközelebbibe veszik fel a Fiatalembert, és az Apróval bumlizhatunk át a városon:-(
Még szerencse, hogy Nálatok a távolabbi ovi végül mégis jobb lett a kis csoportlétszám miatt:-)
Abból, ahogy leírtad, milyen kis pörgős Pálmi, azt hittem volna, hogy emellett sokkal közvetlenebb, törekvő is.
Szerintem nem baj, hogy kicsit visszahúzódó (képzeld Oli is ilyen), legalább majd nem ugrik rögtön fejest a butaságokba, amit a társak csinálnak...
Legalábbis én ezzel nyugtatom magam:-)

Judy és Te hogy vagy?

A mozgással érdemes vigyázni, főleg a súlyok emelgetése nem célszerű, nehogy megerőltesd Magad:-)
Azért egy kis séta, kocogás talán nem árt, már ha van hozzá az embernek ilyenkor kedve:-)

A bölcsi-kérdést még nem tudom, mert korábban azt hittem, hogy jövő ősztől már dolgozom, és ezért néztem Olinak félnapos bölcsit, ahová mostanában kezdtünk volna járni, hogy én közben fel tudjak készülni. De űgy tűnik, a munka még várhat pár évet:-)
Talán valakit keresnék, aki vigyázna Olira, nálunk a nagyszülők sajnos csak ritkán bevethetők...

A GYES-táppénz kérdésben sajnos én sem vagyok járatos, talán az OEP-ben tudnak segíteni, esetleg van valamilyen információs szolgálat, telefonos elérhetőség?

Mikor tervezel orvoshoz menni?
Tényleg borzasztó lassan mennek a napok:-(

Szia Goofyka,
a Te babád a legnagyobb közöttünk:-)

Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagytok, hogy amikor végre rendeződött az egészségi állapotod, és beköszönt a kis "Meglepi Babád", pont akkor nem jó a "csillagok állása". Pedig milyen sokat kűzdöttetek a két Nagylányért...
Nekem a Kisfiammal egy nagyon helyes védőnőm volt.
Ő mesélte, amikor egy olyan helyről jött, ahol egyedül volt a Kismama, hogy a mi kerületünkben a nehéz helyzetben lévő családok a Családsegítő Szolgálatnál igénybe vehetnek (minimális térítési díjért) pl. gyerekfelügyeletet.
Esetleg érdeklődj a helyi védőnőnél, hogy milyen segítséget tudnak neked adni.
Döntened és a Gyereket felnevelni persze majd Nektek kell:-))

Bocsánat, de nem vagyok formában, mert a Kis éjjeliőröm megint ébresztett hajnalban, aztán meg nem tudtam visszaaludni... :-(

Később még jelentkezem...

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Sziasztok!

Magnoli,
nem voltam dokinál, de nem is írtam le a teljes történetet... szóval a barnázások kapcsán ha iszom palástfű teát, akkor elmúlik. Csak mindig azt hiszem, hogy most már nem kell és úgy látszik akkor mindig visszajön... most iszom rendületlenül azóta és most nincs barnázás.
Ennek ellenére azt hiszem elmegyek kedden dokihoz, nem várom ki a csürtörtököt... pont holnap leszek 7 hetes, nagyon remélem hogy lesz szívhang!!!

Goofyka,
üdv! :)
Nem csodálom, hogy nehezen tudod feldolgozni és aggódsz, hogy mi lesz... én már a második kapcsán is azért húztam ennyire az időt, mert a lányom önmagában is nagyon lefáraszt és korlátoz, még így is, hogy nappal közösségben van...

Minden nap 4-re értemenni és onnantól már mást nem csinálhatok... barátokkal találkozni szinte egyáltalán nem tudok, mert ők addigra végeznek a melóhelyen, mire én már Pálmizom, párommal elmenni nagyon ritkán tudunk...

Szóval abszolút megértelek, de ha már így alakult, akkor valahogy el kell fogadni...

Judy,
köszi a válaszod. Igen, nagyon csiga lassúsággal vánszorognak a napok, nem is bírom ki az eredetileg kitűzött csütörtököt, elmegyek holnap... (dokim kedd-csütörtök rendel)

Magnoli,
Valószínű azért szokott be hamar, mert már 2 éve jár közösségbe. Én azt hittem hogy a beszoktatás olyan, mint amilyen a családi napköziben volt, hogy első pár nap bemegyek vele, aztán otthagyom 1-2 órára, aztán ebédig pár napig és csak utána egész napra.

Ehelyett egyáltalán nem maradhattam, már első nap egyedül kellett bemennie... ez mindkettőnket eléggé sokkolt, mert nem erre készültünk... de aztán jól ment hál istennek :) Lehet még jobb is volt így, mert megszeretgették mivel sírt első nap az elválásnál.

Hiába na, ha másképp készül az ember, nehéz hirtelen alkalmazkodni az új szituhoz... sehova se kellett eddig egyedül bemennie elsőre, mindenhol megengedték hogy első 1-2 alkalommal bent legyen a szülő, amíg a gyerek megszokja a környezetet... tornán, angolon, baletton, családi napköziben... szóval ehhez voltunk szokva... mindegy, túléltük :) És mikor érte mentem mesélte, hogy megszeretgették :D

Talán tényleg van összefüggés a visszafogott gyerek és a belekeveredés között... én is visszafogott voltam és nem is keveredtem semmibe :D

Na és te hogy vagy?


Veronika,

te jó ég, be bírtad engedni egyedül bemenni Pálmit az ovis csoportba? És hallottad amikor sírt, és nem mehettél be Hozzá?...
Én nem tudom, hogy tűrtőztetném magam egy ilyen helyzetben, persze lehet, hogy nem volt más megoldás...
Azt hittem én is, hogy a bölcsiben szokásos pár órás beszoktatás lesz az ovi kezdetén is...
Mondjuk lehet, hogy engem majd jobban megvisel az elszakadás, mint Olit:-)
Bár ha nagyon zsiványkodik már addigra, és jön a Kicsike aki elviszi minden időmet, lehet hogy megkönnyebbülés lesz az ovis ott-tartózkodás?... :-))

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen kicsi korban is lehet már balettozni, Pálminak tetszik? Biztos jót tesz Neki a sport, bár írtad, hogy az sem fárasztja le:-))

Képzeljétek, tegnap végül csak szétszereltük a Kisfiam rácsos ágyát, ez olyan kisággyá alakíthatós modell, hát átalakítottuk.
Vettünk még az oldalára egy leesésgátlót, így most szabadon közlekedhet (=garázdálkodhat) ki-és be...
Na, gondolhatjátok, most meg azért nem bírtam aludni, nehogy kiessen belőle amikor éjjel felkel, és elfelejti, hogy már nincs rács...
Még a nagyágyon altattuk el, mert nem tudott a kicsiben elaludni az izgalom miatt, annyira örült neki:-)) majd visszacsempésztük a kicsibe:-)
Végül hajnali 4-ig szépen aludt, akkor fogta magát, és kimászott, majd egyenesen be hozzánk a nagyágyba (még halkan hozzátette a kiságy felé mutatva, hogy NEEEEEM....).
Ezután fél órás együttalvás után Apukája visszahelyezte a kiságyba:-)
Ekkor vagy 2 órán át nem bírtam aludni a sokktól, hogy megúsztuk a kiesést:-)
Mire elaludtam, Ő újra felkelt és ismét átjött hozzánk:-)) És reggelig -ahogy ilyenkor szokta- már nem is volt hajlandó, csak az ölemben aludni, szorosan átölelve...

Levontam a következtetéseket:

1, Nagyfiú lett, mert már gyerekágyban alszik
2, én ugyanúgy nem alszom, mivel aggódom miatta, ha meg már igen, akkor közénk jön:-( és azért nem...
3. az Apja viszont csak a visszarakásra kel fel, így Ő jobban alszik... legalább egyvalaki hármunk közül:-)) :-) :-)

Tünetek: nálam tombol a mellfeszülés, újra (ahogy a korábbi várandósságom idején is) esedékes a melltartó-méretcsere, nőttem egy méretet:-)
Nem értem, hova ez a nagy sietség, csak most léptünk a hatodik hétbe:-)
Ilyen kajás lesz ez a Gyerek???

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Veronika,

Nagyon drukkolunk Neked a holnapi vizsgálatra, de jó Neked, hogy már holnap hallhatod a kis Babaszivecskét:-)
Várjuk az eredményeket:-)

Ismerős a helyzet, amit a GYE/D/S-es elszigetelődésről meséltél, nálam is elmaradtak kissé a barátnők. Vagy azért, mert van(nak) gyerek/ük/eik, viszont nincs rám idejük, vagy azért mert nincs nekik, és a sajátom miatt nem érek rá találkozni velük, illetve kiestem a mindennapi pörgésből, -az Ő szemszögükből- unalmas életet élek:-(
Talán ha majd újra dolgozom, fel tudom venni a fonalat megint:-)

Kérdésedet köszönöm, végre kicsit pihentebb vagyok, mert aludtam egyet a Kisfiammal:-)

Viszont képzeljétek, kissé begyulladt az ínyem az egyik bölcsességfogam mellett, ami még nem bújt ki teljesen (néha megsértem a fogkefével), és borzasztóan fáj, még a torkom is.
A fogorvos barátnőm által korábban ajánlott antibiotikumot szedem (azt lehet terhesség alatt is), plusz Algopyrint és fertőtlenítő öblögetőt használok.
Remélem nem kell majd a szájsebészeten kikötnöm, mert amikor gyulladt, nem tudják elérzésteleníteni, és így körbevágatni semmi humorom nincs...
Pedig százszor elmondta a barátnőm, hogy szedessem ki amikor nincs gyulladásban:-( De kinek van olyankor kedve szájsebészetre menni???...
Most meg még megbeszélni sem tudom Vele, mert abban állapodtunk meg a Férjemmel, hogy titkoljuk a Babát a 12 hetes genetikai vizsgálatig...
Persze, ha romlik a helyzet, kénytelen leszek elmenni a szájsebészetre:-(

Kicsit lehet hogy korai a kérdés, de hol terveztek szülni?
Mi a János Kórházban, Oli is ott született:-)

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Én a Mávba szülök harmadszorra is ugyan annál a dokinál. :lol: De nem ugyan annyiért. :cry:

Vki sportol közületek vmit? Én még bicajjal járok a nagyobbikért az oviba, kisebbik az ülésben hátul utazik.
Amugy mást nem sportolok.

MAgnoli: a szájsebészeten elmondhatod hogy babát vársz, el is kell.
Remélem javul az állapotod.

Én sem mondtam el még a családtagoknak, nem is merem, mit fognak szólni...jajaj. Sógornőm novemberben szül kb fél év lesz a két unoka között. Teher lesz nekik.
És majd jönnek a dumák minek kell nekünk még egy gyerek, stb. miért nem védekeztünk, úgy hogy egyenlőre félek elmondani nekik, bár mindenki azzal biztat hogy mondjam el.

Babakocsik felmerültek már nálatok, ki milyet vesz majd, vagy kinek milyen maradt meg?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 


Sziasztok,
Goofyka,

jól értettem, hogy emelkedett a dokid szülési tarifája?
El is mondja, hogy mennyit szeretne, vagy csak hallottad?

Szerintem a biciklizéssel a forgalom veszélyessége miatt érdemes vigyázni, és hogy nehogy eless, vagy ilyesmi.
Jó zsúfolt Nálatok az a bicikli :-) Te+ a 3 Gyerek :-)

Hú, kíváncsi leszek mit szól a Családod a Babádhoz...
Mondjuk, ha szükséged van a segítségükre, akkor tényleg rázós ügy...
Ha viszont nem, akkor majd idővel megbékélnek...
Próbáld kíméletesen tálalni, én először annak mondanám el, aki a legközelebb áll hozzám, és lehet, hogy Ő segítene a többieknek bejelenteni:-)

Köszi, az ínyem mára javult, remélem hamar megúszom és elmúlik a gyulladás:-)

Mi eladtuk tavasszal a Kisfiam babakocsi szettjét. Gyönyörű Chicco volt, fekvő+sportrész és hordozó is volt hozzá, jó árat kaptunk érte:-)
Aztán vettünk a sétához egy könnyebb, mozgékonyabb, egyszerűbb kocsit.
Így most nálunk a Kicsinek majd kéne egy fekvőkocsi meg egy hordozó újra. De az is lehet, hogy ha a Nagyfiam addigra már nem igényli (akkoriban lesz 3 éves), akkor majd az Övét kapja meg a Kicsi, az majdnem vízszintesig dönthető (úgyis csak pár hónapig kell benne feküdni), és akkor csak hordozót kell majd venni.

Kinek mi a tapasztalata, hány éves korig kell a gyerekeknek még a babakocsi?
Szerintetek mire meglesz a Kicsi, átadhatjuk Neki a Nagyét?
Mondjuk, már most sem nagyon hajlandó benne maradni...

És végül a mai napom jóhíre:
A Kisfiam a saját ágyában átaludta az éjszakát!!!!!
Ebből következik, hogy végre mi is így tettünk:-) :-) :-)

Veronika, várunk!

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Sziasztok!

Még várnotok kell kicsit a hírre, majd csak fél 3-tól kezdődik a rendelés, akkorra akarok odaérni, mert 4-re meg már mennem kell Pálmiért az oviba... szóval majd valamikor este felé jelentkezem csak a JÓ :D hírrel, mert még ovi után mászkálunk.

Magnoli,
Hát ha még tudnád... Pálmi ezerrel kapaszkodott sírva a lábamba, valahogy átadtam apának, róla az óvónő fejtette le és vitte be kézben a síró gyereket és becsukta maga mögött az ajtót... borzalmas volt.

Ez többnyire amúgy a szülőnek szól, hamar megnyugszanak és bent már jól eljátszanak :) Pálmi is hamar megnyugodott. Bár nálunk más volt az ok, az, hogy nem úgy készültünk fel...

Az biztos, hogy az anyukát jobban megviseli, mint a gyereket... :) Én anno fél éven keresztül sírtam minden reggel az oviban, pedig előtte jártam bölcsibe is... szegény anyu...

Bármilyen sportot csak 6 évesen kezdenek, ezek ilyen kis előkészítő-félék.

Gratula az alváshoz!!! :) Azért számíts még arra, hogy átmegy hozzátok, azért ilyen gyorsan nem megy! Ha meg igen, csak jó! :D

Melltartó méret: hűha! :D

Hogy van a fogad?

Én a MÁV kórházban szültem. A magándokim bejárós orvos oda. Remélem még mindig ott vezet le szüléseket, majd ma megkérdezem...

Goofyka,
most látom :) Ki a dokid?

Anyám már így is sopánkodik, hogy majd most megint mennyit kell segítenie az új babával, pedig neki csak egy új unokája lesz, úgyhogy képzelem...

Babakocsi: van egy fekvős meg egy sport. Mindkettő elég vacak, még használtan vettük, de talán még ketteskét kibírják... :D Tároltuk őket, mert ugye mindig is tervben volt, hogy 2 gyerek...

Mi is pont tegnap bicajoztunk Pálmival ovi után... nemrég kaptunk bicajt mindketten... konkrétan 1 héttel előtte, hogy megtudtam terhes vagyok... Úgyhogy ez a második alkalom hogy ráültem, de nem lesz belőle rendszer... :) Bár kényelmesebb volt így kimenni a játszótérre, mintha gyalogolni kellett volna :)

Magnoli,
Pálmi már egyáltalán nem használ babakocsit, szerintem sétáltasd azt a kisfiút, hogy addigra belejöjjön! :) Főleg ha ő is akarja...


Csak mobiltol annyit, hogy van egy pici dobogo szivecske a pocakomban! :)

Kép

Kép


Veronika,

GRATULÁLOK!!!!!!!!
És nagyon örülök :-) :-) :-)

Várjuk a részleteket:-)

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Sziasztok! :)

Szóval 7 hetesnek és 2 naposnak mérte a doki, amin meglepődtem, mert nem hogy 2 nappal többre, hanem inkább kevesebbre számítottam, mert nekem hosszabb a ciklusom. Na sebaj, ez úgyis csak sacc per kb. :)

Azt mondja fiú. Nézek nagyra nyílt szemekkel, hogy nem korai még ez egy kicsit? Azt mondja de, csak gondolta a lányom után biztos fiút akarok :lol: Ezen jót röhögtünk :) Mondtam, hogy mindannyian lányt akarunk... :) Azt mondja ragaszkodunk a jól beválthoz? :lol:

Barnázgatásra nem adott semmit, ő azt mondja nem tapasztal semmit. Nem is gondoltam, hogy tapasztalja, mert tényleg csak 1-2 csepp... de ennyiben maradtunk... Tegnap meg ma amúgy nem volt...

Javasolta a kombinált tesztet, be is jelentkeztem ma az Istenhegyire. Október 25-én megyek :)

Jó sok feladatot is kaptam, vérvétel, vizelet, körzeti, ekg, védőnő, fogorvos... huhh... és emellett még bejelentkeztem érsebészetre péntekre, mert az első terhességem alatt kijött visszerek elkezdtek fájni :( Tudtam, hogy romlani fog a második alatt, de ilyen gyorsan? Eddig sose fájt...

Magnoli, te meg holnap mész... izgi... :)

Kép

Kép


Veronika,,
Gratulálok a kis dobogó szívecskéhez. :lol: :lol:
Magnoli,
Neked pedig drukk holnapra.++++

Én még nem tudom mikor megyek, de valamikor jövő héten.
Nem akarom elkapkodni. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Veronika,

Gratulálok a Nagy Babához :-) , örülök hogy minden rendben Veletek!
Anyukád mit szólt?
És a büszke Apuka, na és a nővérke, Pálmi?
Jól meglepődtem, amikor olvastam, hogy azt mondta a doki, hogy FIÚ...
Aztán meg jót nevettem, amikor kiderült, hogy csak viccelt :lol:

Amúgy szerintem nagyon jó dolog, ha az embernek fia van, annyira tud engem szeretni ez a kis Férfi, ahogy csak a fiúk az anyjukat, és annyira tudom én szeretni Őt, ahogy csak a fiús anyukák tudják a fiukat :-)
Pont ezért szeretnék majd másodiknak kislányt, mert nem tudom elképzelni, hogy tudnék még egy fiút ennyire szeretni :)
Aztán lehet hogy majd megtudom?!... :shock:

Jó hogy már elmúlt a barnázgatás, legalább emiatt sem kell aggódni.

Kaptál feladatot bőven, most aztán jól kivizsgálnak :) de úgyis minden rendben lesz :)
Visszér-témának érdemes utána menni, az komoly dolog, kíváncsi leszek mit mondanak majd, mi okozza a fájdalmat? Ilyenkor még nincs alsó-testféli nyomásfokozódás (az inkább a második-harmadik trimeszterben jelentkezik), talán a hormonok birizgálják az érfalaidat?... Reméljük hogy csak apróság :)

És mindjárt itt a genetikai ideje is, hú de megy az idő...
Mi is az Istenhegyin voltunk Olival Hajdú Krisztinánál, és most is oda tervezünk menni. Hajdú doktornő remek szakember, de ott végülis mindenki jó :D , kedvesek és megbízhatóak.

Mikor tervezel védőnőhöz menni?
Tudod a mágikus "kiskönyv" miatt kérdezem, onnantól kezdve amikor megkapjuk, az ember lánya már hivatalosan is teljesen :) kismamának van "elkönyvelve" :lol:

Visszatérve a korábbiakra:

Pálmi ovikezdése elég horrorisztikusan hangzik, a helyedben én még lehet hogy bőgtem is volna Vele együtt :shock:
Mikortól nem sírt amikor bevitted?
Vagy másnapra megemésztette az elválást?
És amikor érte mentél örült? Vagy inkább maradt volna még játszani?

Képzeld, Oli ma is átaludta az éjszakát, HURRÁÁÁÁ!!!!!!!
Jó, tudom, hogy lesznek még hullámvölgyek, de ilyen még nem volt, hogy két éjszakát átaludna egymás után! Egy-egy már előfordult, de kettő :shock:
Éééés: tegnap délután el tudtam altatni a kiságyában!!!
Viszont este meg ma délután nem :(
Mindegy, ne legyünk telhetetlenek, majd idővel megtanulja, remélem...

A babakocsit szinte már nem is használom, mert nem marad meg benne Oli, balhézik.
VISZONT: az utcán nem hajlandó menni, csak futni :shock:
A kezünket sem akarja megfogni, úgy kell erőltetni (mi fogjuk meg az Övét) amikor úttesthez érünk...
És mivel elég forgalmas helyen lakunk, minden kimozdulás egy újabb ősz hajszálat okoz nekem :shock:
A vásárlásokról ne is beszéljek...
Az én korábban :!: csendes, már-már bamba, visszahúzódó 8) Kisfiam üvölt, ha be akarjuk tenni a bevásárlókocsiba, ha meg kivesszük, mindent lepakol a polcokról, és rohangál. Míg korábban el nem mozdult mellőlem sehol, mostanában olyan mintha egy zsák hangyát szeretnék egy helyben tartani: LEHETETLEN!!!
És ha mégis megfogom, akkor üvölt, én meg égek mindenki előtt :oops: :oops: :oops:
Na jó azért vannak trükkjeim, például az utcán ha valamit a kezébe adok, pl. FAGYI :D , akkor hajlandó lassan menni, és a gurulós szatyrot is mindig Ő akarja húzni (ami tudom ciki, mert az idősek szokták használni, de nekünk IKEA-s pöttyös, talán nem túl gáz kinézetű van), kénytelen vagyok használni, mert az legalább leköti a Gyereket, és nekem meg amúgy sem szabad cipekednem. Nameg szatyrot cipelve még nehezebb a zsák hangyámat a járdán tartanom :shock:
A lányok is ilyen "elevenek"?????

Köszönöm kérdésed, az ínyem már sokkal jobb, majdnem teljesen, de még szedem a gyógyszert.

És a LÉNYEG: igen, holnap reggel megyek ultrahangra, kéretik mindenkinek drukkolni, hogy az én kis CSODÁM rendben legyen, már rettentően izgulok!
Holnap amint tudok jelentkezem, addig is mindenkinek minden jót!!!!!

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Magnoli,
a doki azt mondta, hogy a védőnőhöz akkor érdemes menni, ha már a laboreredmények megvannak, mert be kell írnia, így akkor nem kell kétszer menni.

Pálmi csak első nap sírt az oviban, mert másképp készültünk. A bölcsiben anno meg nagyon humánus volt, ott kivárták amíg el tudtam jönni sírás nélkül :) (Bölcsi = családi napközi, csak mi rövidítve bölcsinek hívtuk :) )

Mikor mentem érte első nap ebéd után, akkor csodálkozott, hogy még nem is aludt :lol: Ugye 2 év bölcsi alatt hozzá volt már szokva, hogy alvás után megyek csak érte :D Így másnap gyorsan ott is aludtunk, minek akkor a visszalépés? A nagy többség az első héten még nem aludt ott. Meg mesélte, hogy megszeretgették mikor sírt és hogy utána már jó volt :)

Azóta ez már a harmadik hét, kétszer volt olyan, hogy maradt volna, mert mentek épp ki az udvarra :) Egyszer meg csak szólt, hogy várjak még, mert almát eszik :) Úgyhogy nagy baj nem lehet :)

Alváshoz gratula! :)

Pálmi hál istennek többnyire jó gyerek, nem rohangál el, vagy ha igen, akkor is tudom, hogy a saroknál megáll. De azért előtte pár méterrel szoktam szólni :) A kezemet is sokszor fogja, mert sokszor elesett és mondtam neki, hogy erre is jó, ha fogom, hogy nem hagyom elesni :)

Pálmival ritkán vásárolok, mert lehetetlen tőle, nyüzsög ő is...

Igen, azt én is megfigyeltem, hogy amíg eszik, addig jól van :lol:

Várunk holnap!!!

Judy,
igen, szerintem is várj még. Pálmival én is úgy jártam, hogy a 6-ik héten még nem volt semmi...

Kép

Kép


Magnoli: a babakocsit mi már alig használjuk, Hajni szeret sétálni, nem is baj ha leszokik róla, mert testvérkocsit nem tervezek venni.

És milyen a kisebb mozgatható kocsi? mert ha nem teljesen dönthető akkor a kicsinek annyira nem megfelelő sztem. A babahordozót sem ajánlják hosszan benne tartani a babát, pedig manapság ez jól elterjedt.

Gratula az éjszakai alváshoz! Ez nálunk már egész jó.

Bicikli: egy biciklin ülők Hajnival, A nagyobbik már jön a sajátján.

A kicsi szót fogadóbb mint a nagy nálunk. :roll:

Képzeljétek ma felhívtak és kaptam egy nagyon jó állást, olyan jól esett, hogy agyon dicsértek a telefonban és kifejezetten engem kértek fel. DE......Gyeden vagyok még, jön a 3. "basszus" már bocsi. Mást nem tudok erre mondani.
Pedig most már elfogadtam a babát,, örülök neki és akkor jön egy ilyen...áááááhhhhh! :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 


Tidrenczel a dokim. Nem hallottam a szülési árát, nincs neki olyan, annyit adsz amennyit szeretnél, de ugye a 10-szeresét szokták, amennyit fizetsz havonta. :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Ma reggel voltam Ultrahang vizsgálaton, jó híreim vannak :D

A kis CSODÁM első lelete:
Egy darab tökéletes petezsák, benne gyönyörű sziknyéllel méhen belül :) :D
Következő vizsgálat okt. 4-én.
Kaptam képet is, én nagyon szépnek látom... :D

Nagyon-nagyon BOLDOG vagyok!!!!!!!!!!

Azt nem mondták, hogy fiú vagy lány... :lol: :lol: :lol:

Köszönöm a drukkokat, hasznosnak bizonyultak!!! :lol:

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Magnoli,
G R A T U L A A A ! :)

Azt hittem, hogy mehen kivuli-e, azt csak a 10-ik het kornyeken latjak!

Kép

Kép


Sziasztok!

Szívesen csatlakoznék hozzátok, ha lehetséges. Még nagyon korai bármit is kijelenteni, de jelen állás szerint május 23-a körül újabb taggal bővül a családunk.
Magamról annyit, hogy van egy 13 hónapos lányom, el tudjátok képzelni mennyire megijedtem, amikor pozitív lett a teszt. Igazából terveztük a második babát, csak mondjuk egy évvel később.

A teszt múlt hét pénteken lett pozitív, a lányom hétfőn kezdte (volna) a bölcsődei beszoktatást, én okt. 1-tők kezdenék dolgozni 4 órában.
Fogalmam sincs mit tegyek, mi legyen a bölcsivel, a munkával, megmondjam bent vagy ne mondjam, egyáltalán elkezdjek-e dolgozni.
mmc
 
 


Magnoli: gratula az eredményekhez!

mmc: Üdv itt! A lányod kezdje el a bölcsis beszoktatást mindenképp, Te meg a munkádat! Még korai terhességnél semmit nem látnak. Reméljük nem leszel olyan rosszul sem, hogy tudsz majd dolgozni.
Szerintem semmikép nem hagyd ki, mert meg fogod bánni, később nem veszik fel a kislányod bölcsibe a másik pici miatt, Te meg nem fogsz kapni több Gyedet.

Nem mondanám el a munkahelyen, még bármi lehet, na persze ne legyen semmi rossz, de ráérsz majd elmondani, amikor már felszedtél pár kilót. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 


Sziasztok,

Veronika

Köszönöm a gratulációt, jól esett :D
Tudod, nagyon vártunk erre a Babára!
Igen, ilyenkor már lehet látni, hogy jó helyen tapadt-e, ez az egyik fő tisztázandó kérdés ebben a terhességi korban :)

Szerencse hogy Pálmi az oviban csak első nap sírt, gondolom mivel a bölcsi miatt már nem volt teljesen új a helyzet, de így is sajnálom :(

Ügyes Kislány, hogy szépen megy az utcán, remélem majd Oli is ráérez egyszer :D

Goofika,

Gratulálok az új álláshoz, hát most tényleg nem aktuális :)

Nekünk Hauck Malibu kocsink van most.
Ár-érték arányban kiváló, remélem kibírja a Kicsi érkezéséig, bár ahogy már írtam, mostanában hanyagoljuk :lol:

Judy,

Kíváncsi leszek mikor mész ultrahangra?
Tudom, hogy többnyire várni szoktak vele az emberek, én azért mentem ilyen korán, mert a kellemetlen előzmények miatt hamar látni akart a doki, hogy tudjuk, minden rendben...

Lányok,
Új fórumtagok nem jönnek???
Pedig ígérem, hogy akkor szívesen visszafogom a bőbeszédűségem :lol:

Érdekes hogy nem írnak első gyerekesek...
Ilyen kevés májusi Kismama lesz???

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Sziasztok, pont egyszerre írtunk :lol:

Goofika,

Neked is köszönöm a gratulációt! :lol:

Üdvözöllek Mmc!

Épp most kérdeztem, hogy miért nem jönnek Újak, amikor írtál :lol:

Nem sok korkülönbség lesz a Gyermekeid között...

A mi Családunkban van olyan, hogy 11 hónap van a két testvér születési (!) időpontja között :lol:
És egész jól összenőttek a tesók, persze az eleje nem volt könnyű...

A döntést Neked kell meghoznod, hogy visszamész-e dolgozni, fontold meg az anyagi részét is persze :)
Érdemes minden eshetőségre felkészülni, sajnos az elején még tényleg sérülékeny lehet a várandósság :oops:

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
 
 
 
 


Magnoli, gratulálok az eredményekhez.

goofyka
Nálunk is erre a döntésre jutott a családi kupaktanács. Csak erkölcsileg nem érzem korrektnek, bár tudom, hogy a mai világ másról szól....
Hétfőn megkezdtük a bölcsődébe járást. Szerdán lebetegedtem, így most itthon vagyunk.
A babakocsi témához: testvérfellépőben nem gondolkodtál?

Kép
Kép
mmc
 
 


Valaki kérdezett tb GYES témában. Nem vagyok szakértője a témának, de nekem egy tb tanácsadó azt mondta, hogy táppénz mellett jogosult lennék GYES-re.
De az a biztos, ha egyeztetsz szakemberrel.

Kép
Kép
mmc
 
 


Nektek milyen volt az előző terhességeitek és most mit éreztek milyen nemű lesz? igaz még az elején járunk, de szerintem már lehet különbséget tenni.

mmc: testvér fellépő van az egyik kocsin amit kinéztem, lehet hogy kelleni fog, nem tudom.

Szerintem jönnek még majd!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron