Új privát üzeneted érkezett!

kellemes húsvétot kívánunk mi is! :)

 


Sziasztok!

Először is üdvözlet az újaknak :)!

Voltunk dokinál, aki nagyon alaposan megvizsgált, és Ő is megerősítette, hogy hugikája lesz Bebének :)!
Úgy örülök, mert nagyon szerettem volna mindig egy kislányt :)!
Amit megállapított, hogy túl sok a magzatvizem :(!
Ti találkoztatok már ilyennel?
Azt mondta,hogy nem kell megijedni, de ahogy utána olvastam...hát nem túl jókat olvastam, lehet akár a baba fejlődési rendellenességétől is, a pontos okát nem tudják,sok minden okozhatja, és koraszüléssel járhat :(!
Kicsit félek :(!

Sárgahibiszkusz: köszi a Csodabentes élményt :)!
Én majd csak a 27.-28.hét környékén készülök, 4D-re, Bebével is akkor voltunk a 4D Genesis-be, és már olyan volt az arcocskája, mint amikor megszületett.

Lehet valakit érdekel,a Babamama tudakozó ügyfélszolgálati e-mail címén lehet igényelni 2013-as kupon füzetet, amiben sok kedvezményes kupon van mindenfélére, többek között a G1 Intézetben lévő 4D-re 50%-os kedvezmény van, 13.000 helyett, csak 6500 ft.

Nitácska: örülök, hogy jobban vagy,a vérzésre gondolok, és remélem, hogy sokat pihiztél:)!

Csilli: Neked is köszi az információt a 4D-ről, és Mi is oda fogunk menni :)! Szorítok a kislányhoz :)!

Sophie: módosult a kórház, a SOTE II.Női Klinikán fogok szülni, nem a Bajcsyba.


Cicamica: Nekem is ilyen borzalma szülés élményem van,minden fájdalom csillapítás nélkül, 18 órát vajúdtam, másfél órás volt a kitolási szakasz, ugyanis nem tudtam megszülni,mert nagy baba volt, 4kiló,59 cm,már zöld volt a magzatvíz, végül belekönyököltek a hasamba, és kinyomták belőlem a gyereket :(! Dupla vágás kellett, hogy kiférjen a baba, több mint egy órán keresztül varrt össze, és nem úsztam meg szülési sérülések nélkül,mert méhsüllyedésem, hólyagsérvem, és végbélsérvem is lett.
Nem mérte fel jól a doki a helyzetet, mert meg kellett volna császároznia, mint utóbb kiderült!
Én is nehezen regenerálódtam utána, és egy életre tönkre tette a nőiességemet :(!
Szóval bármennyire is nagy hasi műtétnek számít, és borzasztóan fájhat utána, de ezek után Én is a császár mellett teszem le a voksom...de nyilván mindenkinek más a véleménye, és a tapasztalata!

Kemse: gratula a fiúhoz! Azt szeretettek volna, lány után?

Ungeszbungesz: gratula a kislányhoz :)!

Homano: Neked is ,gratula a kislányhoz! Úgy látom, hogy a lányok vannak többségben :)!

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Vatael be linkeldnéd hogy hogyan lehet ezt a kupon füzetet ? engem érdekelne... :wink:

több magzatvíz: hidd el nem lesz semmi baj! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Vatael!

Nekem is több volt a magzatvízem a kisfiammal,de az arányokat kell nézni,mert a nagyobb baba mellett persze,hogy több.

A kisfiam 5 kilóval született és 61 cm anno,és azt mondta a dokim,hogy még szép hogy több a magzatvíz,mert a baba is nagy meg a méhlepényem is dupla akkora volt(1,5 kiló)

Most eddig mindent normális méretűnek mértek,majd kiderül holnapután ,hogy mi újság:)
A kisfiam is ezek után ugrott meg,de nekem a dokim megmondta,hogy még egyszer nem tud ugyanott összevarrni. :oops:

Nekem volt már komoly nőgyógyászati műtétem,és csak az első két nap gáz,utána meg happy minden.

De igazán a barátnőim véleménye a fontos,több van aki mindkettőt kipróbálta,és mindegyiknél császár lett a 3.
Én nem tudom,milyen a császár,csak azt,hogy az összes szülésznő a kórházban bejött utána gratulálni :lol: ,hogy első sikerült egy ekkora babát megszülnöm.

Én az aktuális élethelyzetre és az orvosomra bizom teljesen magam,lehet császár ,de ha túl gyorsan jönne akkor még lehet természetes is.
2. baba állítólag gyorsabban jön,de majd kiderül.

Lényeg amitől sikerült jól eltérnem,hogy ne jelent gondot "feltétlenül" a több magzatvíz ,kérdezd meg a dokidat,hogy arányaiban hogy álltok,és még egy tanács a végére,ne böngészt az internetet,mert tele van rémtörténetekkel.
8)
Mindenkinek szép napot

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Vatael, osztom cicamica véleményét, tudom, hogy nagyon nehéz megállni, de tényleg nem szabad utánaolvasni a neten, mert annyira rémtörténetet olvas ott az ember, ha a fele is úgy lenne mindenkinél, ahogy leírják, hát nem tudom, hogy lenne-e, aki vállal gyereket!!! minden rendben lesz!!! :) nyugi!

kuponfüzetes dolog engem is érdekelne! :) köszi!!!

Cicamica, és miért lett a 3. szülés a legtöbb barátnődnél császár? A 2. gyerek tényleg hamarabb jön, mint az első, de szerintem ez abból is adódik, persze a hely is nagyobb, meg ilyenek, de a lényeg, hogy az elsőnél tényleg az emberek többsége beszalad az első fájásra, a 2. babánál sokkal később indulsz el, és akkor már sokkal kevesebb idő van hátra a végéig! Én pl. Esztinél 2-3 között keltem, hogy fájásaim vannak, olyan 3 percesek voltak, akkor többször elmentem wc-re, meg zuhanyoztam, aztán keltettem apát, és olyan 4 körül indultunk a kórházba, de akkor már 2 perces fájásaim voltak, 5kor még vártam a szülésznőre, hogy valaki rám nézzen... és a végeredményt már írtam is, 5:37-kor Eszti már a karjaimban! :) a szülőszobán érdemben szerintem 20 percnél többet nem tartózkodtunk, ja és a vizsgálatnál a szülésznő 3 ujjnyit állapított meg... ha ezt a tendenciát követjük, akkor most 3.-ra én tuti otthon szülök meg :DD

és igen, a végeredmény pedig az, hogy a baba és mama érdekeit szem előtt tartva zajlódjon a szülés, ha így, vagy ha úgy is, de mindenki egészséges legyen, és a lehető legszebb emlékként élje meg! :)

 


sziasztok!!!

Boldog húsvétot:) Kép

köszi a drukkokat most egy pár évig még várunk a 3. al:)

Vatael: jó is az a G1 :) engem is érdekelne a kuponfüzet, bár van babamamatudakozós kártyám , nem küldtek még semmit. de utána nézek..

Csajok!!!
olyan jó lenne, ha megcsinálnánk a facebookos csoportot...sztem nagyjából aki akart már csatlakozott, túl vagyunk a félidőn stb....

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


Facebook csoport johet, itt meg mindig kiakaszt, hogy barki olvassa....

Indigo, nekem is ugy kell meginni, hogy itthon, osztan 120 percre beerni. A heten intezem. Hetfon megyek dokihoz, akkor kell vigyem a leletet, szoval nem halogathatom tovabb ;) Azt mondta, ha okoskodnak a laborban, kuldjem oket hozza ;)

Kuponfuzet johet, lehet elugrom meg mashova is ;) Ami jo volt meg a 4D-ben: a kis lokdosos mozdulatokat egesz lent mostmar tudom, hogy a kezeivel csinalja. Bokszol. Lattam eloben, ossze tudom kotni a kettot ;)Illetve azt is lattam, mit jelent, ha kidugja a feneket. Lehet, hogy csak en vagyok igy vele, de furi volt, hogy itt-ott domborodik es nem tudom, melyik tagja. Doki mondta, hogy a feneke. Es nem birtam elkepzelni, hogy akkor hol a laba ;)

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


csajok itt babaneten is lehet zártá tenni a topicot azt hiszem a mardornak vagy kinek kel írni és akkor ő zártá teszi :) én már vagyok ilyen zártba itt bneten :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

köszönöm a hozzászólásokat, és, hogy ne foglalkozzak a sok magzatvízzel :)!
Igyekszem,de muszáj információt szereznem róla, hogy miről is szól ;)!
A magzatvízre a doki azt mondta, hogy egyenlőre semmi baj.
Várja a cukorterhelést, mert terhességi cukorbetegségtől is lehet több magzatvíz, és elküldött TORCH vizsgálatra, egyenlőre ennyi.
A doki szerint, ha nagy lesz a baba, akkor semmiképp sem szülhetem meg, és valószínű császár lesz.
Alapból úgy indulunk neki, hogy kicsi legyen a baba, és akkor talán megszülhetem, úgy hogy nem ront a mostani állapotomon, de szülés után meg kell operáltatnom magam, az előző szüléseim sérüléseit.

Kuponfüzet:
Van babamamatudakozó kártyám, és kapom a hírleveleket tőlük, az egyik ilyenben volt, hogy írni kell az ügyfélszolgálat e-mail címére: ugyfelszolgalat@babamamatudakozo.hu ,hogy igényeled a 2013-as kuponfüzetet, név,cím, és, hogy mikorra várható a baba, és postai úton elküldik.
Nem tudom, hogy feltétel-e, hogy legyen kártyád, bár azt is ingyen lehet igényelni, és a kártyával is sok helyre van kedvezmény, ha esetleg nem ismernétek, itt megnézhetitek:
http://www.babamamatudakozo.hu/klubkartya
Csilli: tehát nem küldik automatikusan a kuponfüzetet :(!

A facebook-os zárt csoportot Én is nagyon támogatom, mert ez a Babanet-es fórum tényleg nyilvános,és aki akart az már csatlakozott!
Ki mit szól hozzá?

Szép estét mindenkinek :)!

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


tudom h itt is lehet zártá tenni a csopit de a facen sokkal egyszerűbb minden nem kell külön ide lépegetni a facet mindenki használja úgy is:) meg képet tölteni stb sokkal könnyebb ott:)
köszi a mail címet Vatael:)

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


lányok, felőlem is mehet a FB-os csoport. az előző adatok mellett, küldjétek a teljes neveteket és akkor felveszek mindenkit és bepakolom magunkat egy külön, zárt, titkos csoportba! :)

nekem is az a tapasztalatom, hogy a FBon sokkal jobban pörög mindenki. kapsz értesítést, ha valaki válaszol a kérdésedre, stb.

van olyan, aki nem tagja a FBnak és nem is akar azzá válni? (ismerek ilyen lányt máshonnan, szóval simán lehet...)

Vatael, köszi a BMT kuponfüzetes infót!!! igazad van, az ember nehezen állja meg, hogy ne nézzen utána. sajnos én is ilyen vagyok, aztán persze bosszankodom...

 


Sziasztok!

Szívesen a kuponfüzetes címet :)!

Szerintem is sokkal jobb a facebook, mert ott tuti mindenki ott van,és egyszerűbb a kommunikáció :)!
Zsófi megcsinálod, ha a többség amellett dönt?

Jó éjt!

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Mi megjöttünk.

Felőlem mehet a face... A másik topiknak ott is van csoportja, de nálunk itt pörög inkább zártban

Ismerőseim azt mondják, hogy majd ha a kezemben lesz odaleszek a fiúért, inkább az apuka és a környezet van eldobódva.

Két név van eddig kiakasztó az embereknek eddig: Hunor vagy Artúr

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Kemse, nem akarok lobbizni a fiú mellett, de az tuti, hogy a fiúk sokkal anyásabbak, legalábbis ezt látom én a környezetemben és itthon is :) a lányom az apjába szerelmes, ami nem baj, csak mondom, hogy most akkor a fiúnál biztosan te leszel a nagy kedvenc :) a nevek nem túl gyakoriak! :) ez jól jöhet, hogy ne ő legyen a 23. xy az oviban majd! (nekem csak az a bajom, hogy hogyan lehet őket becézni? nem olyan egyszerű, igaz? de tudom, hogy valaki nem is akarja becézni a gyerekét, mármint a szokványos módon nem!)

Vatael, persze, hogy megcsinálom, szívesen, majd szóljatok, vagy küldjétek az igazi neveteket privátban :P

 


Sziasztok!!!!!!

Vatael reméljük nem lesz nagy a baba :)
kuponfüzetet köszi :) kártyám van :)akkor meg is igényelem a kuponfüzetet :)

Kemse szép nevek:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok:)

Én nem vagyok Face párti,sőt szerintem gusztustalan ami ott megy ,már mint szakmai szempontból. :oops:

Jó lenne ,ha itt lehetne megcsinálni a zárt csoportot,mert ezt úgy megszerettem és kicsit nosztalgiázhatok.

De ha mindenki megy,én akkor elbúcsuzom,mert az nem én világom. :cry:

Kemse!

Ismerek egy gyönyörű kis Hunort:))Nekem tetszik és biztos nem minden második gyereket hívnak így.Nálunk most a párom választott nevet,de ebben is egyeztünk szerencsére:)

Zsófi!
Azért lett nekik a 3. császár mert mindegyik hamarabb felépült császár után ,mint sima szülés után, egyik ráadásul a másodikat szülte simán,mert már nem értek fel vele a műtőbe.
Ezért mondta,hogy tervezhet az ember,de nem biztos hogy aszerint alakulnak majd a dolgok.

Vatael

Sok minden csinálhatja a sok magzat vízet,de ha dokid nem igzul és ilyen alapos,akkor nincs okod az aggodalomra.

Mindekinek szép napot:)

Holnap megyek végre a dokimhoz :lol:

ui:A zárt csoport itt ,hogy működik? :roll:

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Kemse: Hunor aranyos:) én is ismerek 1 et:) tényleg a fiúk sokkal anyásabbak:) sokkal jobban bújnak anyához:) legalábbis nálunk:)

Spohie: én küldöm az adatok a face es csopihoz:) priviben:)

kuponokat én is megigényeltem:)

ti hogy vagytok ma? én úgy érzem magam, mint akit agyonvertek:( mintha nem lenne erő a kezeimbe lábaimban...Barnussal sosem volt ilyen ... nem értem...

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


hulye frontok, nomeg harmadik baba... Kapkodom a magneB6ot mint a cukrot
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Sziasztok!

Homano, gratula a kislányhoz! És köszi a tanácsot a cukorterheléshez.

Sophie, Neked is köszönöm az infókat, akkor azt hiszem 2 dl-be rakom bele mert a 3 szerintem sok lenne. De majd meglátom. Meg azt is mérlegelni kell, hogy kibírom-e 2 órát pisilés nélkül. :)Mert gondolom a vizeletet a 2. óra letelte után kell leadni. Vagy lehet reggeli is?

Lányok, tényleg a vizeletet cukorterhelésnél a 2 óra letelte után kell vinni, vagy a reggeli első is jó?

Vatael, köszi az üdvözlést! És gratulálok a kislányhoz! Olyan sok kislány lesz ebben a csapatban!
A túl sok magzatvízért pedig ne aggódj, amíg a doki azt mondja nincs gond, addig nincs gond!!!! Egyébként én az első babámat a SOTE II.-n szültem!
Mikor mész cukorterhelésre? Mi aza TORCH vizsgálat?

Cicamica, nagyon várjuk a holnapi infókat a vizsgálatról!

Lányok, sajna ha mentek a Facebook-ra oda én nem csatlakozom, mert nem vagyok regisztrálva és nem hiszem, hogy vágyom rá! :) Azért, amíg itt vagytok annak is örülök! vagyha itt lesz zárt, akkor továbbra is tagja leszek!

Sargahibiszkusz, tök jó, hogy nem vagyok egyedül ezzel a fajta cukorméréssel. Mondjuk itt helyben megkértem a védőnénimet, hogy írasson már beutalót a helyi laborba, hogy ne kelljen a kórházba bemennem. Azt mondta, hogy úgy fogja a beutalót írni, hogy éhgyomri cukrot nézennek annak ellenére, hogy én 2 órás cukorlötyivel megyek, mert az itteni laborban lehet, hogy kiakadnak, hogy nem így kell csinálni. A kórházban gondolom, azért van csak a 2 órási érték, mert az ottani labor nincs nyitva 2 órán át, így esély sem lenne egy napon levenni az éhgyomrit és a 2 órási értéket. Szóval akkor 2X kellene elmennem, de szerencsére 1 hónappal ezelőtt néztek éhgyomrit és most azt nem kell. Így azért valamennyivel könnyebb lesz, hogy nem kell 2 órát a labornál ülnöm. Te hol fogsz szülni? Már elfelejtettem. :) Csak a pisivel vagyok gondba, hogy a terhelés előtti, vagy a 2 órási kell? Édes lehet a babád, ahogy a fenekén dugdossa. :)


Kemse, én is így voltam, alapból kislány párti vagyok, de amikor megszületett a fiam, nem gondoltam volna, hogy Őt is lehet ennyire szeretni! Hidd el természetes lesz, hiszen a Te kis csöppséged lesz! A Hunor nekem tetszik!

Csilli, én nem vagyok nyomott, de a baba pörög ezerrel. Éjjel sem hagyott aludni, szinte egész éjszaka matatott a hasamba! :)

Na most egyenlőre ennyi,

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Indigo, itt is hasonlo. Korhazi vedono 8kor kezd, igy 8kor tudnek tole beutalot szerezni vervetelre, de 10kor zar a labor. 8-10 kozott pont lenne 2 ora, de hat sorbanallas+ adminisztracio es rogton nincs ehgyomri aznap ;) Na szoval a vizelet tokmindegy. Meg az sem kell, hogy reggeli elso legyen. Vagy 1 oras. Vagy 2 oras. En vagy viszek magammal, hogy ne ott kelljen a gusztustalan kis WC-nek nevezett lyukban egymasra varva megtolteni egy tegelyt, vagy ha elfelejtem, ott pisilek. Elfogadja a labor az itthonrol hozott babakajas uveget, szepen felulcimkezik rajta a brokkolifozeleket a sajat sorszamukkal ;) Sokan viszik egyebkent otthonrol, mert a laboros-betegfelveteles bacsi akkor nez csunyan, ha adnia kell muanyag dobozt. Sprolos banda....
Probalom beleirni mndig az alairasomba a legfrissebb infokat, pl mikor megyek dokihoz, vagy hol fogok szulni. Peterfyben ;) Annak idejen ket korhaz volt tolunk max 10 perc tavolsagra: Az Uzsoki, ami a korzetes korhazam lett volna zugloikent vagy a Peterfy. Ketto kozt fel uton laktunk. De a vedoneni azt mondta, ha nekem tokmindegy, menjek a Peterfybe, mert ha ne adj isten barmi baj van, az uzsokinak nincs PIT (vagy valami surgossegi picibaba ellato), igy atszallitanak a kicsit ugyis a Peterfybe es kulon lennenk. Igy meg egy helyen. Kettonel bevalt, PIT nelkul, maradok

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Sargahibiszkusz, :oops: tényleg nem néztem az aláírást! Bocsi! Köszi az infót!
És neked néznek vérképet? Nálam néznek, de annál nem baj, ha nem éhgyomri lesz? Mivel megiszom a cukros lötyit?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Nem baj ;) Nekem teljes verkep lesz, plussz vercsoport plussz cukor plussz pisi. Csak a cukornal szamit a cukor... A tobbi erteket elvileg nem befolyasolja. Ez all a beutalon:
verkep, t. vizelet+TTC, SGOT, SGPT, LDH, gammaGT, alk foszfataz, prothtombin, KN, Kreatinin, Vercsport+ellenanyag, standard vercukor vizsgalatat. Juhuuuu. Ez megint 6 ampulla...

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Nálam ezek lesznek: cukor, vércsop.+ ellenanyag, vérkép, vas, TSH, t. vizelet. Majdnem ugyanaz. A TSH-t én kértem, mert mindig a határon van.
Köszi, Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Sziasztok

Túl vagyok egy kis ijedelmen,most jöttem a dokimtól.Volt egy kis élénk piros vérzésem,de tényleg minimális,szóval ebéd időben rohantunk az orvosomhoz,szegényt meg sem vártam,hogy vissza szóljon,már el is indultunk hozzá-

Hál Istennek nem a hüvelyemből jött ,zárt a méhszájam teljes szakaszon,és a baba is jól van,sajnos így holnap már nem megyek 3 héttel tolódik a baba mozi.

A picim nem volt valami maga mutogató :lol: ahogy a fontosabb adatokat lemérte a dokim hátat fordított nekünk 8)

Minden értéke kb kornak megfelelő, csak a koponya átmérő nagyobb egy picit az ilyenkorinál.
És már 671 gramm :lol:

Április 17-én megyek cukorterhelésre, és nagy rutinra,nekem mindig reggeli középsugarast kérnek bevinni.


Április 24-én meg megy a babamozi,ami elmaradt most,mert nem az volt a lényeg :oops:

Mindenkinek további szép napot :)

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Cicamica, örülök, hogy minden rendben! Vigyázz magatokra, pihenj sokat!
Képzeld az én leánykám is 671 g volt pénteken. Úgy látszik összebeszéltek!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Zsófinak már írtam, hogy nekem oké a FB, de az is, ha itt maradunk.

Tudjátok, az a helyzet, hogy nagyon irigyellek benneteket, hogy már a 2.vagy 3. babátokat várjátok! Számomra akik több gyereket vállalnak, szülnek, a szemembe HŐSÖK, mert bevallom őszintén én írtóra szorongok a szüléstől meg hogy milyen anya leszek....Sajnos alapból iszonyú szorongó típus vagyok, mellette pánik beteg is (terhesség előtt szedtem is mindenféle gyógyszert) és nagyon félek az egésztől.

Bár nagyon sokszor gondolok arra, hogy ha Ti és a többi anyuka vállal rossz és fájdalmas tapasztalatok ellenére is másodjára vagy harmadjára gyereket, akkor csak ki lehet bírni.

Volt - többek között - 2011-ben nőgyógyászati laporoszkópiás műtétem, ugyan altattak, de 4 helyen vágtak. Nem tudom, hogy ez mennyiben hasonlít a császárhoz, de az biztos, hogy 2 napig tényleg szar volt, a menés is nehezen ment, de ki lehetett bírni.

A félelmeim nagyon erősek, de a vágyam,hogy saját babám legyen és egyben anya lehessek, még erősebb.

Kérlek próbáljatok megnyugtatni, hogy valahogy ki fogom bírni.
Bocs, hogy ilyen lelkizős dumát írtam, de ez most nagyon kikívánkozott belőlem és szégyellem is hogy ilyen félős, beszari vagyok....
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Ungeszbungesz! nyugiiiii! hidd el, hogy ez a szorongás csak most él benned, legalábbis szerintem! és ahogy közeledik a szülés egyre inkább átcsap a kíváncsiságba, meg a sóvárgásba, hogy bárcsak már a karjaidban tarthatnád a picidet!!! én az elsőnél nem féltem, nem is nagyon agyaltam, hogy mi hogy lesz, csak sodródtam, a 2. gyerkőcnél picit féltem, és most a 3. gyerkőcnél tartok talán a legjobban, de igazából nem tudom megmagyarázni a miértjét, mert mindkét szülésem viszonylag gyors volt, és a lehetőségekhez képest, amiket az ember összeolvas a neten, még sima is! :) és nálad sem lesz ez másként! minden oké lesz, és lesz egy gyönyörű babucid, akinek te leszel a világon a legjobb és legfontosabb! :) hidd el!!!

indigó, szerintem reggeli első pisit vigyél! elvileg azt szokták kérni, mert az a legkoncentráltabb...

FB, én elkezdtem felvenni azokat, akik megadták a nevüket, de az szerintem hülyeség, ha kettéválik a csapat! :S

Csilli, a két vonalzód miért nem ugyanúgy számol? ez direkt van máshogy beállítva?

cicamica, jajj de jó, hogy nincs semmi gond! amúgy a vérzés akkor nem is tudni, hogy mitől volt? (nekem Benivel volt 1x, 13 hetes lehettem kb... akkor egy együttlét után, pedig nem voltunk óvatlanok, vagy ilyesmi... :S)

sárgahibiszkusz, a vércsoport, és ellenanyagot minden trimeszterben nézik??? nekem eddig az elején nézték csak, és mivel én is, és a párom is +-ok vagyunk, lehet, hogy csak akkor egyszer kellett? most nem mondta a doki, csak annyit, hogy kérjek a háziorvostól egy beutalót egy vérkép, vizeletre... ezek szerint akkor ez sem általános, hogy miket kérnek adott trimeszterben!? :S

velünk kb. minden okés. egyre nehezebb az elalvás, meg úgy minden! :D most kezdett szerintem belendülni a pocakom is, eddig csak egy jól megtermett kövér látszatát keltettem méginkább, szóval mostanában már nehéz összehúzni a kabáton a zippzárat... lassan bele sem férek :D még 4 hetünk van apával együtt, aztán utazunk haza! nem is mehetnék repülőre később, szóval az utolsó pillanatban megyünk haza, még a betöltött 28. hét előtt! otthon pedig ovi, bölcsi, apa meg jön vissza, és 1 hónapot külön leszünk, persze jön azért 2x közben haza, de azért nagyon nehéz lesz, főleg a gyerekek miatt, mert pl. Benim nagyon érzelgős lett az utóbbi időben. de remélem, hogy megnyugszanak, és minden okés lesz otthon is! :)

 


Sophie:) nem tudom miért íy számol:) rejtély számomra is:)

Ungeszbungesz: tényleg nyugiiii! nem fog örökké tartani a szülés. ki fog bújni a pocakból:) nekem csak jó tapasztalataim vannak ( reméljük neked is hasonló jók lesznek), de én nem is a szüléstől féltem, hanem attól, hogy mit fogok kezdeni a babával. de aztán olyan volt mintha mindig is ezt csináltam volna. és itt vagyunk mi is tanácsért, jó szóért vagy csak azért, hogy meghallgassunk.
tényleg annyira rutinból jön minden, ne izgulj. mesélek egy storyt neked: volt egy kolléganőm ,aki kb ha bejött egy babás család az üzletbe még a fejét is elfordította annyira nem akart soha gyereket. de ha bejött egy kutya azt halálra simogatta stb. no ez a csajszi 2 gyerekes anyuka és mondhatom nagyon jól csinálja és azt mondja, hogy el sem tudja képzelni az életét a gyerekei nélkül és hogy mekkora zizi volt anno. ő is nagyon parás volt, pánik beteg stb. de azóta nincs neki semmi ilyen baja.
és nem vagy vagy félős beszari, ez teljesen természetes, mivel teljesen ismeretlen területre fogsz érni. egy újabb feladatod lesz amit meg kell oldani, de hidd el lesz segítség:) és rengeteg jó tanács amit vagy megfogadsz vagy nem. én a vagy nem kategóriába tartozok:) általában meghallgatok több véleményt és eldöntöm nekünk mi lehet a testhezálló, mivel minden baba más.
a másik story: barátnőm 29 órát vajúdott mire megcsászározták. azt mondta soha többet nem szül, annyira borzalmas volt. azóta már szült még egyet és az közel sem volt neki rossz.
a másodiknál nem lesznek sztem félelmeid, legalábbis nekem nincsenek, de hát ez is mindenkinél egyedi. itt már tudod mi vár rád, mit csinálsz jobban/másképp stb.

remélem tudtam segíteni és nyugodtan írj máskor is:)

KépKép

Lilypie - Personal picture  Lilypie Terhesség tickers

csilli83
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Ungeszbungesz, ne félj a szüléstől, túl leszel rajta és kész! Mi is így voltunk és így is leszünk. Én megpróbálok nem igazán foglalkozni vele. Ennek meg kell lennie, aztán majd kárpótol a bébi. :)
Ja és nem vagy félős alak, természetes, hogy izgulsz a szüléstől, de lebegjen előtted a babád, akit utána a karjaidban fogsz tartani.

Sophie, nálam is hasonló érzések vannak, voltak. A 3.tól féltem az elején a legjobban, talán mert az ember tudja mire számíthat. Nem tudom, de már inkább nem foglalkozom vele. Így nincs időm izgulni. :) Úgy is meg kell lennie. Ennek a babának ki kell jönnie onnan, ha már ott van. És ha agyon izgulom magamat is megtörténik. :)
Az ellenanyagot, állítólag ha pozitív a kismama, akkor nem kell a 2. labornál nézni. Nem is értette a védőnőm, hogy miért nézik meg nekem megint, mert én is poz. vagyok. De a 3. labornál már nézik, azt mondta.
Az apahiányt, meg majdcsak túlvészelitek. Biztos nehéz lesz, de egy anya mindent kibír! :)

Üdv, Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Indigó, köszi! igen én is ezzel nyugtatgatom magam, hogy úgyis meg lesz, és minden oké lesz, mert pl. a fájdalmak, ahogy kibújik a bébi, már ott sincsenek, szóval ez a legkevesebb :) és igen, időm sincs nagyon, lefoglal a másik két krampuszom! Esztivel most kezdjük a szobatisztaságot, tök ügyes, de az is több odafigyelést igényel, hiszen még nincs 2,5 éves, szóval inkább nekem kell erre figyelnem, mint neki :D

 


Zsofi en B+ vagyok, negativ ellenanyagra, de nagyon cifrak a vorosversejt antigenjeim (C+ E-c+e+K-) es ezet veszik le. Mert ha ver kell, allitolag erre oda kell figyelni. Szoval most jol megcsapoltak, penteken megyek az eredmenyert.
Ti is tudtok meg hason aludni? TUd ugy helyezkedni a baba, hogy siman, masko meg legurulok rola ;)

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ungeszbungesz!
Általában egy nap legrosszabb esetben és túl vagy rajta,utána meg életre ajándék a pici.
Nálunk anno a másik csoportba anno aki a legjobban félt ő szült meg a legkönnyebben 20 perc alatt ,elsőre ráadásul.

Azt mondta ,hogy nem érti ,hogy miért izgult,és nem is igazán emlékezett a szülésre sem,mert olyan gyorsan történt vele minden.

Ezek után csak hasonló jókat tudok mindenkinek kívánni.


Indigó
Nem semmi ,hogy a te babád is akkor és még a nap is majdnem azonos.

Zsófi:)
De jó neked ,te vagy a követendő példa szülés tekintetében.

Vérvétel:Mindenkinél mást kér az orvosa,ahogy nézem,de ők biztos tudják miért.
Reggeli középsugarast fogadnak nálunk csak el a laborban.

Mindenkinek szép napot :)

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Sophie, sok kitartást a bilizéshez!

Sargahibiszkusz, Te már túl vagy rajta? Mennyivel vettek? Én holnap megyek. Hason aludni??? Már az elejétől fogva nem tudok. Szerencsés vagy, hogy Neked még megy.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


;) 120 percest vettek csak. Jo kislany akartam lenni a pisivel, gondoltam osszegyujtom nekik este aztan megy a babakajas uvegbe reggel. Aztan beviszem. De megittam azt a vackot, nem ittam kavet, kislanyt felugyelore biztam eloszor eletemben, en vittem reggel a nagyot napkozibe, szoval persze, hogy itthon maradt az uveg pisi. A laborban adott a bacsi. Azt mondta, ihatok nyugodtan vizet, az nem zavarja az eredmenyt, amde segiti a pisit. Szoval kaptak ujat ;) De igy is olyan suru volt a verem, hogy a vegen morgott is az asszisztens, hogy ez allt neki kozben. Na majd penteken kiderul...

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Lányok!
Írtó rendesek vagytok, hogy igyekeztek megnyugtatni. Nagyon jól esik.

Én a kezdetektől nem tudok hason aludni, ne is mertem már az elejétől, most meg már végképp nem, igaz nekem volt egy kis hasam, egy kis felesleg, de sztem az már a sok hányástól lement, mivel kb 6 kg fogytam.

Nálam (a háziorvos asszisztensénél) is van dilemma a terheléses cukor miatt, hogy zsemle vagy cukros lötyi, de előtte még meg kell várnom, hogy jövő pénteken megmondja az ultrangos újra, hogy most hányadik héten vagyok, mert nagy pénteken az elvileg 21. héten azt állapították meg, hogy csak a 20.hét. Ilyen volt már egyszer a 12-13. héten is. Hát, Pannika nem egyformán fejlődik, a hasamon is szinte "lökésszerűen" látom, hogy időnként hirtelen nagyot nő.

Lányok, én már úgy várom a jó időt! Gondolom Ti is! :-)
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Sziasztok,

Kemse: szép neveket találtattok :)!

Nitácska:valószínű nagy baba lesz ez a baba is, ezért a doki azt javasolta, hogy ne szedjem mostantól a terhesvitamint, hogy ne legyen nagy a baba, és már nincs szüksége rá! Ezen egy kicsit kiakadtam, és hol vagyok Én, az Én immunerősítésem?!

Cicamica:
Örülök, hogy minden rendben van, de akkor honnan,mitől véreztél?
Remélem is, hogy a dokim tudja mit csinál, ha nem aggódik a sok magzatvíz miatt :)!

Indigo: köszi a gratulát a kislányhoz, igen tényleg sok lányka lesz :)!
Cukorterhelésre a 24.héten megyek, a TORCH meg: toxoplazma, rubeola, citomegalovírus, és herpes szűrés.
Te mikor mész cukorterhelésre?
Én is a reggeli pisire szavaznék, hogy azt vigyél.

Ungeszbungesz: a szüléssel kapcsolatban, azt mondják , hogyha nem felejtenéd el az idő múlásával a szülési fájdalmat, akkor soha senki nem vállalna több gyereket :)! Úgy van ez kitalálva, hogy idővel "megszépül" az emlék.

Sophie: ...hát nem lesz egy könnyű időszak Neked ill Nektek! Lesz segítséged?
Küldtem az adatokat a face-hez.

Szép estét :)!

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!!!

Ungeszbungesz hidd el teljesen természetes hogy félsz/szorongsz a szüléstől :)
de ahogy közeledsz ez lehet erősödik lehet nem..viszont amikor eljön a nagy nap ez eszedbe se fog jutni hidd el :)
én kegyetlen féltem és itt vagyok :)
nem mondom hogy most nm félek mert akkor hazudnék de én mr azért mert tudom mi vár rám :)
DE!!!!!!!!!! MINDEN FÁJDALOM MEGÉRI!:):)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ungeszbungesz: nem kell beszarni, mondta a papagáj amikor a macska szájában volt a feje :lol:
Ugye milyen empatikus vagyok 8) :lol:

Ez most még nem az az időszak, amikor szüléstörténetek tömkelege következik, de pl engem amikor szülés után betoltak a szobába a csajszi akivel most is tartom a kapcsolatot meg volt rémülve, hogy mi történt velem :lol: én speckó ilyen szülést kívánok mindenkinek, gyors határozott, helyenként burleszk szerű, csak az éhséget nem bírta a szervezetem és ezért elájultam, de utána minden frankó volt :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 


;) mikor a masodik babat vartam, aszittem, mindent tudok a szulesrol, engem mar nem erhet meglepetes. Ugyanazt a menut kerem, epiduralis erzestelenites es szepen megszulom par ora alatt. Erre a masodik baba megmutatta, hogy ez nagykepuseg volt. Nincs ket egyforma terhesseg, nincs ket egyforma szules. Irtam, jott, mint a raketa, nem volt ido erzestelenitesre. Es amugy osszessegeben a fajdalmak sokkal kibirhatobbak voltak, mint az oxitocinnal. Es az egesz sokkal gyorsabb. Na szoval en azt mondom, nem felek a szulestol, de tutti meglepetes lesz a harmadik. Es a szulesi terv szep dolog, de ember tervez, teste vegez.

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Sárgahibiszkusz, a szívemből szóltál! :) amúgy mivel nincs választott orvosom (eddig még sosem volt...), nálam az epidurális szerintem kb. a non plus ultra lenne, ha adnának, de sosem adtak, adnak. gondolom ez csak annak jár, akinek van orvosa!? nem tudom. elsőnél oxy-t kaptam, második szülésnél már azt sem, és tényleg E. is úgy jött, mint a rakéta, talán ettől is volt durvább, ellenben sokkal gyorsabb! :) nem tudom, inkább választanék megint egy ilyen gyorsat, mint egy elhúzódó, sokáig kórházban levőset, de majd kiderül, hogy most mit dob az élet!

vatael, hát igen, nem lesz könnyű, de túlleszünk rajta. segítségem van. anyukám még dolgozik, így a nyugdíjas anyósom az, aki inkább tettre kész, akár napközben, akár hajnalban, akár éjjel, de persze anyu is jön, ha kérem, és kivesz szabit is, és minden oké, csak egy idő után már sok mindenki más. magamat is nehéz elviselnem :D

ungeszbungesz, ez a hetekkel való varia annyira idegesítő! :S és ugye minél nagyobb a baba, annál nehezebb belőni állítólag! én a mens. szerint már 2 héttel idősebb lennék, de mivel tudom, hogy mikor voltunk együtt, és amúgy is hosszúak a ciklusaim, nekem 2 héttel van visszább a terhességi korom, mint ahogy azt a menstruáció alapján számolni kellene! ;)

indigó, köszi, de nem bilizünk! :) itt nincs bili, ezért meg nem veszek, simán ráteszem a rendes wc-re, és pisil is ügyesen! :) mivel bölcsis, a bölcsiben is wc-n pisilnek, kakilnak, már az ügyesebbje, nálunk az még necces, valahogy azt nehezen engedi el :S szóval az inkább pelusba megy, de a pisinél nagyon ügyes! vettem neki bugyikat, olyan kis cukorka benne :D

cicamica, köszi, de biztos van álomabb szülés is az enyéimnél :) arra várok most 3.-ra :P

akik elküldték az adataikat a FBhoz, azokat felvettem, tessék engem visszajelölni :P

 


Zsofi, korhaza is valogatja. Az en dokim mondjuk anesztes szakvizsgaval is rendelkezik, igy hat kezenfekvo volt, hogy beadja. De ott kb mindenkivel alairatjak, hogy ismeri a mellekhatasokat es keri. Kb ez a belepo. Ahol a sogornom szult, ott mondtak neki, hogy nincs a szuleszetnek sajat allando anesztese mindig, igy ha mazlija lesz, lesz, ha meg nem, hat nem.

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


4.3 a 120 perces cukrom. Szerintem korrekt ;) Turorudival unneplek ;)

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Ügyi vagy sárgahibiszkusz :)
nagyon jó ez az érték.
homano
Budapest XV. kerület
 
 


Tegnap voltunk 4D-s ultrahangon.
A szonográfus nőci is megerősítette a dokimat, hogy kiscsaj van a pocakomban :)
Szerinte, viszont kisebb a csajszi mint amekkora a korának megfelelő, úgyhogy a gép szerint 1,5 héttel később kéne megszületnie. (661 g-nak becsülte)
Szerintem viszont, mivel arányos és egészséges, így nem lenne akkora probléma, ha rövidebb és könnyebb lenne mint a tesó :)

Nagyon jó érzés volt, hogy fél órán keresztül nézhettem a kis lurkót. Ahogy mozgolódik és tátogat a szájával, meg grimaszol. :D
Jaaa, és aminek még nagyon örültem, hogy a húsvét alatt szépen befordult a helyes irányba. remélem most már így is marad :)

KépKép
Kép
homano
Budapest XV. kerület
 
 


Koszi Homano, nagyon igyekeztem ;)

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Sargahibiszkusz, hát ez jellemző a több gyerekes anyukákra, hogy annyira rohannak és több felé figyelnek, hogy az a fránya pisi csak otthon marad. Mondjuk én kiírtam este, hogy vigyem, így nem felejtettem el! :)
Csak sajna olyan zavaros volt a pisim, szerintetek mitől lehet?
Hát a cukormérésnél nem tudom mire számíthatok, mert a vérvétel után a 2 órás értékem a saját cukormérőmmel 8,9 volt. Szóval vagy ennyi lesz, vagy nem jól mér a cukormérőm és el kell vinnem kalibráltatni. Még ebben tudok bízni.
A vizelet meg csak jó lesz. Bár kicsit fájogat a hasam, lehet, hogy felfáztam???
Ráadásul úgy jártam, hogy 2 kémcsővel kellett volna venni vért, de a bácsika aki vette elfelejetette és egy kémcső után kihúzta a tűt. :shock:
Na mindegy mondta és fogta és a megtöltött kémcsöből a felét átöntötte a másikba. Így 2 fél kémcső lett. Remélem elég lesz a mennyiség!!
Nagyon irigyellek a cukorértékedért. Ez szuper jó! Mi az, hogy túrórudival! Inkább egy hatalmas csokitortával! Ja de megenném!!! De nekem nem szabad. Remélem csak hétfőig. Aztán megkapom a jó eredményt és irány a csokitorta vétel!:)


Ungebungesz, én is nagyon várom már a jóidőt. Ráadásul a kabátomba is már alig férek bele. :)
A zsemlés módszer sokkal kiméletesebb, de 15 %-ban ad álnegatív értéket. Ha ez az érték 7 felett van (álpozitív esetek is vannak), akkor elküldik a kismamát a cukros lötyi terhelésre.

Vatael, én mind a két gyerkőcömnél napi fél terhesvitamint szedtem és a lányom 2830 g volt, a fiam meg 3700 g. Szóval nem hinném, hogy a vitamintól lenne nagy! Egyél belőle kevesebbet.
Végül reggeli pisit vittem! :) Csütörtökön voltam és hétfőre lesz meg az eredményem.

Sophie, tök jó, hogy nem bili hanem wc. Áronnál nálam sem volt bili. A lányom még bilizett. De Ő is úgy volt, hogy a kaki csakis a pelusba ment egy ideig.

Homano, ebben a becsült értékben én annyira nem bízom. Hiszen szépen fejlődik a bébi és ez a lényeg! Egyébként biztosan kisebb lesz, hiszen kislány!

Egyenlőre ennyi!
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Indigo, en is kivanom neked a hetfo esti teve elotti csokitortazast :)

Arra, hogy kislany babak kisebbek, a dokim nevetve annyit mondott az elozo terhessegemnel: Mert miert? Mire szamit? Noi szolidaritasra? ;)))) De bejott, valoban kisebb lett

Aprilis 8: Dokibacsi
Majus 9 8.30 Vedono

julius 8ra vagyok kiirva, elvileg kislany

Peterfyben fogok szulni ujra
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Sziasztok!!!!!!

Zsófi én megadtam az adataimat de nem látom a csapatot..

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ma tesco clubcard nap van a Kikában , 15% egy kiválasztott termékre,ha valakit érdekelne :lol:

Végre a nap is kisütött 8)

Mindekinek szép hétvégét

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Cicamica, de jó nektek... itt nálunk elég borús idő van :S

jó hétvégét mindenkinek!!!

 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: