Új privát üzeneted érkezett!

Bayar a bokám nekem is dagad sajnos, és eléggé szokott fájni is a nap végére, már nem túl nagy öröm dolgozni, de ezt a hónapot még csak kihúzom valahogy.

A gyűrűket is egyre gyakrabban kell átraknom a másik kezemre és ujjamra.

Vircsike nagyon jól néz ki az a lángos, biztos nagyon finom is volt.

A férjem tegnap állította össze a kiságyat, mert megvettük bele a matracot is. Nekünk nagyon tetszik. Most már a nagyobb dolgok közül csak a babakocsi hiányzik, de reméljük, hogy az is megjön a héten.

Én holnapután megyek a védőnőhöz, pénteken a dokihoz. Eléggé tartok tőle, hogy mit mondanak a hízásomra.

Nálam is ma aktívabb, bár mióta nem tud bukfencezni, azóta kevésbé érzem minden mozgását. A múlt héten pedig olyan fáradt volt az OKJ-s vizsgák miatti rohangálástól, hogy a picúr is alig mocorgott.



 
 


jee végre voltam a védőnőnél. Szerencsére minden oké, a derekam viszont nem javul úgyhogy orvoshoz kell fordulnom vele, lehet gyulladás áll a dolgok hátterében. A másik pedig, hogy itt a 26. héten vesznek leoltást, de nálunk ez a 36.héten lett volna a 10 hét különbség meg nagyon sok. Holnap fel kell hívnom a nőgyógyászatot és mielőbbi időpontot kérjek, hogy pótolva legyen a leoltás.

Jövő szerdán eljön körbenézni nálunk védőnéni, bízom benne, hogy mindent rendben talál majd. Mi még nem állítottuk fel a kiságyat egy hónap múlva szeretnénk teljesen babás üzemmódra váltani, de megvan a helye mindennek.

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Bayar! A te párod katona? Vagy rendőr, vagy tűzoltó? Az enyém katona, szerencsére itthon van, csak 1-2 laktanyai szolgálata volt az árvíz miatt. Egyelőre legalábbis.

És megfordult a pici? Milyen praktikákat vetettél be ehhez? Csak mert közben kiderült, hogy nálunk is csücsül a bébi, és nagyon szeretném, hogy megforduljon minél előbb, főleg, hogy 2 héttel nagyobb, mint a kora indokolná, szóval egyre kisebb a fordulás esélye.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 

 
 

gabella: jó nagy a babucid akkor :O Csak befordul időre, elég nagy tornászok ügyesen megoldják.

Mi ma is kaptunk egy csomagot a picinek meg nekem ruhákat, kaptunk pelenkázót is lefotóztam nektek :) A leglényegesebb dolgok mind megvannak szóval most már nyugodt vagyok, jöhet a kislány nem fog hiányozni semmi.

Nagyon hamar kaptam időpontot orvosokhoz is, holnap megyek a derekammal háziorvoshoz, hétfőn pedig pótolják a leoltást.

Kép pelenkázó

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Az én férjem rendőr- helyszínelő, és bent van a csapaterőben, így ha bármi van, akkor neki is mennie kell.

Most már úgy néz ki, nem lesz semmi árvízzel kapcsolatos. De mindig van valami, majd lesz más... :/

Hát azt, hogy megfordult e nem tudom, talán már a rúgások felfelé irányulnak, de fel és balra, tehát nem tudom.. Jövő héten kiderül uho-on.

A gyakorlat az, hogy négykézláb vagy és forgatod a csípődet, köröket rajzolsz vele. Aztán könyöktámasz kicsit úgy maradsz pihenés képpen, és állítólag akkor megnövekszik a tere és tud mozdulni nagyobbat!

A jógán ezt vajúdásnál is ajánlották, hogy beilleszkedjen a feje megfelelően.

Ártani biztos nem árt :) 5 perc 1 nap!

Azt mondta a védőnő, hogy 32- max 36. hétig meg kellene fordulnia.

Vircsi nagyon jó a pelenkázó lap! :) Nekem majd még 1-et be kell szereznem.
Anyuékhoz is be kell rendezkednem, meg majd az új lakásba.

Ja tegnap voltunk foglalózni :) Kész vicc, remélem sikerül már hamarosan birtokba venni! De még mindig a mi vevőink hülye fundamentás hitelére várunk....

Ma meg kreatívkodtam, majd teszek fel képet róla, de most itthon van a férjem és meglepi lesz... :) az új lakiba csináltam! :)

Ja tegnap a védőnőnél már kaptam mozgásszámoló papírt :)
Az van ráírva, ha este 6-ig nem mozog 20-at akkor keresse fel sürgősen a kórházat! nem értek vele egyet, de mindegy!
Meg NST-re az eligazító lapokat! :)

10 kg-ot híztam eddig kereken. +3 kg-mal vagyok több mint 4 hete...
:?
De igazából nem tudom hová, mert csak pocim van, de az sem őrült nagy!
Meg a bébikém sem egy óriás!
Így csak az maradt, hogy rossz a mérleg
:lol:



Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 


Sziasztok! Csak véletlenül kattintottam bele a topikba! Láttam, hogy valaki küzd lábdabadással!

Az én lányom 2011 aug végén született és júni közepétől én is vizesedtem. Akkor találtam rá erre a homeo-s szerre http://bolthely.hu/arcanum/id/03468_Nat ... R_SO_Nr_10

Csak ajánlani tudom! Nekem nagyon megkönnyítette az életemet!

Orvos és védőnő is engedélyezte!

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Bayar: jó ez a gyakorlat nekem a fájós derekammal is csodákat nűvel. Én is 3kg-ot híztam egy hónap alatt, de csak most értem el a kezdő súlyomat amennyi januárban voltam szóval én csak "visszagyarapodtam". Így is kétségbe vagyok esve, mert nem vagyok valami vézna alkat egyébként sem és leszek 100kg mire szülni megyek. Nem akarok belegondolni szülés után mit fogok látni a tükörben :shock:
Nekem a kiskönyvem utolsó lapján van a magzatmozgás számoló táblázat nekem is megmutatta meg elmondta a védőnő mi fán terem az egész.

Valaki: köszönjük a javaslatodat, én is próbáltam már minden házi trükköt, de nem hoznak túl jó eredményt ki fogom próbálni ezt a bogyót :)

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Nekem ez már a harmadik terhesség, de soha nem került szóba, hogy számolni kéne a mozgásokat.

Ez a könyök támasz dolog lehet, hogy jó, de én marhára szédülök ebben a pozícióban!

Ezt találtam még a fordítással kapcsolatban:
[url]
http://www.szuloklapja.hu/9-honap/290/f ... itasa.html[/url]

A világítós tipp tetszik, azt Mesivel is játszottuk, nem tudom, amiatt fordult-e meg, vagy egyébként is megfordult volna.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Nagyon jó és váratlan híreket kaptam!

Először megkeresett egy anyuka akivel pár hete beszéltem, hogy átvennék tőle egy fürdetőkádhoz való állványt, de majd csak júliusban lenne esedékes addig nem tudom kifizetni. Annyit kérdezett: hol találkozzunk? - meglepődtem tudván, hogy még nem tudok fizetni. És azzal lepett meg, hogy ingyen odaadja csak menjek el érte. :)

A másik, hogy megcsörrent a telefonom és a Cord Blood center egyik munkatársa hívott, hogy részt vettem egy nyereményjátékon (ami tényleg így volt) és megnyertem a 70.000Ft kedvezményre jogosító ajánlatukat. Elmondtam, hogy nem könnyű az anyagi helyzetünk és azt az engedményt is megteszik, hogy leveszik a vért és ráérünk csak akkor fizetni, ha már megvan rá a pénz és nem előre kell rendeznünk a számlát.

Nagy álmom az, hogy a gyermekem egészségét megőrizhessem és ez nagy lehetőség, ha valami komoly betegsége lenne valamikor. A párom méltatlankodik, hogy miért erre akarom költeni az anyasági támogatásomat, de úgy gondolom, hogy az egészség a legjobb hosszú távú befektetés.

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Nem akarlak elkeseríteni... Na ez a cég engem is felhívott, és bár én mondtam, hogy köszönöm, nem élnék a lehetőséggel, erőszakosan jött, hogy "és akkor sem, ha nyert 70 ezer forint kedvezményt?" Szóval ez tuti nem nyeremény, hanem csak mézesmadzag...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Sziasztok!

Látom minden aktiv tag jól van ;)

Vircsike: Nagyon szép dolgokat kaptál... a köldökzsinórvét levételt gondoljátok még át...annyira gyerekcipőben van az egész..szerintem csak üzlet.
Ma már bárkiből tudnak őssejteket kinyerni, és feretizálással felhasználni, ráadásul az friss...DE ez ti a döntésetek!

bayar: kiváncsi vagyok a fotóra ;)

Bgabella: Szépen megnőtt "kicsi" fiad :) i holnap megyünk, kiváncsi leszek mit mond Benire :)

Ma elmentünk a kórházba, bemutattak, mindent, válaszoltak minden kérdésünkre...nagyon korrektek voltak, most már csak valóban ezt a 4 hetet kellene egyben kibirni...a gond, hogy elkezdtem vizesedni... a bokám...hát nem kellemes, nem fáj, csak csufi...

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


gabella: lehet, hogy valóban csak mézesmadzag, de a párom amúgy se megy bele csak egy szép veszekedést eredményezett az egész úgyhogy hagyom is a búsba. :(

katapetra: nekem is nagyon dagad a lábam estére általában térdig zsibbad annyira felvizesedek és tényleg csufi :shock: Remélem neked ennyire nem vész a helyzet. Vigyázz magatokra!

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Holnap jövök majd hosszabban, meg a képpel, de ma annyira, de annyira jó volt :)
Fagyi meg jégkása, mindent kaptunk a pocakkal :)
Most egy tollas parti a szép nap lezárásaként!

Szóval üdv a Balcsiról! :)
Kép



Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 


bayar: De jól néztek ki!
és a Balcsiiiiiii, jaj de csodás!

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


Sziasztok!

Látom mindenkinél alakulnak a dolgok :D
Én is voltam tegnap uh-n. Marcit 2 héttel nagyobbnak látták, most 1,6 kg és jelenleg harántos. Nem tudom befordul-e majd, mert eddigre mindkét lurkó befordult már. Lassan elkezdem összepakolni a kórházi motyót is, nem lesz egyszerű két törpe mellett.

Lilypie Pregnancy tickers
keyra78
Piliscsaba
 
 


Sziasztok!

Hál'Istennek láb és kéz dagadás nálam eddig semelyik babánál nem volt. A gyűrűimet is tudom hordani, viszont nekem a második szoptatáskor kellett jó pár hónapig mellőznöm.
Duzzadás helyett én visszerekkel küszködöm. A jobb és bal ágyéki rész is teljesen le van terhelve és az ereim csak úgy kiduzzadnak. Ez a meleg meg olyan hirtelen csapott le, hogy tegnap még rosszulléttel is küszködtem, amikor vinnem kellett a gyerekdokihoz a gyereket. Mert ugye átadták a helyet a villamoson, de a babakocsi tartós hely csak egy bizonyos helyen van és persze telibe kapott a nap.
Persze mindez a Balaton parton biztos máshogy lenne. Ezért nagyon irigyellek bayar.





 


Keyra: örülök, hogy jelentkezel, szép nagy a babócád :) Még befordulhat szerintem van annyi helye.

Én ma végre megsütöttem a kókusztöltelékes muffint, eddigi legjobban sikerült muffinom api is nagyon megdicsért érte. És jutalmul vacsorára ő süt nekünk pizzát!
(Van egy vacak szemöldök csipeszem és szegénykém férfi létére buzgón szedte vele a szemöldököm teszem hozzá több sikerrel, mint én :lol: )

Kép muffin

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Sziasztok! Mi is jòl vagyunk, csak màtòl "egyedül", mert apa ismèt elutazott...:(
Èn pedig lejöttem anyuèkhoz vidèkre ,itt jobb a klìma. Pènteken voltunk uh-on, Benike Hùsgombòc, 2800g!!! A doki mindent rendben talàlt, ő ilyen tipus, Nagy baby...szerinte 20%esèlyem van, hogy Aug. 02-ig kibirom...szerinte a 38. beöltött hèt utàn meglesz...(remèlem addigra apa is hazaèr).Màsfèl hèt mùlva màr mennem Kell az első Ctg-re....nem semmi!
7vègèn ballagàsokon voltunk...el is kezdett enyhèn vizesedni a bokàm, de mèg nem durva.

Vigyàzzatok ebben a nagy melegben!

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


sziasztok!
Bocsánat,hogy zavarok..külkföldre költözés miatt eladó,egy Bébé Confort creatis babahordozó.
bézs-szürke színben..sérülésmentes,és megkímélt állapotban van..
nagyon olcsón,mert csak a helyet foglalja..

2000 ft-ért elvihető.
személyes Budapesti átvétellel.
csucsu99
Budapest
 
 


katapetra: örülök, hogy jól vagy és Benikével is minden rendben! Én is egyedül vagyok a mi apink is elutazott :(
A 20% az nem annyira sok, de a lényeg, hogy a 37. hetet kibírja utána nincs gond (ha jól tudom). Vigyázz magatokra ebben a nagy melegben.

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Köszi Vircsike!
Akkor tudod miről beszélek...meddig lesz távol api?
Igen még 3 és fél hetet mindenképpen ki kellene birni egyben...ami igy kimondva iszonyú rövidnek tűnik...remélem apát bevárjuk...nagyon mondom neki!!!!!

Vigyázz te is magadra!

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


Sziasztok!

Látom azért mindenki -nehezen is- de bírja a meleget!
Hát nekem is egyre rosszabb! Elmentünk piacolni, de a fél óra is bőven elég volt, alig bírom el magamat! Pedig nekem nem 3 hét van vissza :?
És van egy halvány folt is az arcomon, pedig nem napoztam... Nagyon szép lesz, ha kijönnek rajtam. És úgy tudom, ha a naptól van, akkor az el sem fog múlni.
50 faktoros krémem van, azzal nyomatom ezután, már reggel bekenem az arcomat, ha nem is megyek ki akkor is.

Huu szegények akik, apa nélkül vannak. Nekem pár nap volt az árvíz miatt, de elég is volt.

Hétvégén mi is voltunk vendégségbe, szülinapozni. Sütöttem is 3 félét... huu nem csodálom, hogy elefánt vagyok! :)

Mi hajnalban megyünk Gyulára egy pár napra, uh nem leszek.
Remélem semmiről nem maradok le!

Katapetra, az a 3 hét, úgy elrepül, te jóóó ég! Még nekem is durva kimondani, pedig nem én kezdem a "sort" :)
2800, az nem semmi! Az már simán születési súly is lehetne!

Akkor neked tényleg mindennek készen kell állnia, mert ez már a célegyenes!

Én majd, ha megjöttünk akkor állok neki a végső dolgoknak!

Visszatérve az őssejtre. Mi kaptunk egy levételt és egy 20 éves tárolást a Kriótól, azért vetetjük le, amúgy ha csúnyán hangzik, ha nem, nagyon sokallom, 320 000 Ft...
:? Sose kelljen, de így meglesz.

El kell mennem a táppénzes papíromért a dokihoz... már most 100 fok van, viszek magammal egy napernyőt is

:lol:
ja és a kreatívkodásom mindjárt mutatom :)



Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 


Szóval megláttam egy ötletet a neten és nagyon beleszerettem!
Ilyent szeretnék az ajtókra tenni (ovális alakú), meg rajzoltam fontosabb eseményeket, mintha képek lennének (azt meg csak úgy)!
Az a lényege, hogy ami ránk jellemző, azt "mondják" el a kisemberek.
Csinálok még Örsi szobája ajtajára egyet, az lehet, hogy kisvakondos lesz, meg egy fürdőszobait... Délelőtt egyedül vagyok, tudok "dolgozni" :)
Majd még azokat is megmutizom!
Kép Kép



Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 


bayar: Vigyázz magadra ebben a nagy hőségben, csak lassan, és igyál!

Jó pihenést Gyulán, de jó lesz nektek, az idő szupi hozzá!
A naptól kijött terhességi májfolt ellmúlik! Ne aggódj!

A kretivkodásod nagyon tetszik, ügyes vagy, jó pofa lesz!

Jövőhéten felrakom Beni -baba szobáját ;)

Puszi Kismamik!

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


bayar: nagyon szupik ezek a táblák! Szerintem ne aggódj a májfoltok eltűnnek tudtommal. és elefántnak se érezd magad egy percig se, mert gyönyörű és csinos kismama vagy nincs veled semmi gond.
Vigyázz magatokra az úton és jó pihenést nektek!

A mi apucink, ha minden igaz holnap este érkezik, de után én megyek haza vasárnap estig és épphogy találkozunk. Szerdán jönnek anyósomék fel színházba csütörtök délután mennek haza szóval kettesben (hármasban) töltött időnk se lesz.
ma voltam nőgyógyászaton 11-re volt időpontom 10:30-ra ott voltam és be is jutottam délután 12:15-kor... szóval remek. De minden rendben van méhszáj zárt, leoltást megcsinálták nagyon kedves volt az orvos végre valami kis pozitívum.

Vigyázzatok magatokra ebben a melegben, inni-inni-inni és inni ne felejtsétek el!

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Ne haragudjatok, hogy jóformán csak én irkálom tele a csoportot a hülyeségeimmel, de úgy érzem ezt még le kell írnom.

Mindenhol olvasom és látom, hogy a kismamák a babájukkal milyen kapcsolatot alakítanak ki az a bizonyos "lelki köldökzsinór" és borzalmasan érzem magam, mert úgy hiszem ez bennem nem alakult ki. Szeretem a kislányomat és kötődöm hozzá, de valahogy nem az igazi, mintha rossz anya lennék vagy nem is tudom lelketlennek érzem magam. Nagyon súlyos lelki gondjaim és traumáim vannak amiket nem tudok feldolgozni, talán pszichológus segítségével lenne rá módom valószínű ez a sok rossz akadályoz meg abban, hogy át tudjam adni magam az anyaság őszinte érzelmeinek. A párommal sem olyan tökéletes a kapcsolatom, hogy lelkileg támogasson sőt... emiatt utálok várandós lenni ez az egész olyan, mint egy rossz vicc, egy rémálom amiből azt várom, hogy egyszer felébredek.

Nem akarom, hogy elítéljenek amiatt, hogy nem sikerül kialakítanom azt a meghitt kötődést és szeretetet a babámmal amit kéne. Remélem, hogy szülés után előtör belőlem minden és a párom is másképp áll majd hozzám meg a család is. :cry:

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Vircsike:Hidd el mindannyiunkban vannak negativ èrzèsek is, főleg, akik első babànkat vàrjuk. Megvàltozik nagyon sokminden körölöttünk, teljesen ùj feladatok vàrnak rànk, ès ez sokszor ijesztő tud lenni...Az eddigi ìràsaidbòl egyàltalàn nem jött le szàmomra semmi olyan èrzelmi negativum, ami rossz anyànak àllitana be....hidd el, a hormonok nagy kavart tudnak bennünk tenni. Èn 4 ève. vàrok a kisfiam megèrkezèsère, de mèg ìgy is sokszor elfog a kètsèg, hogy biztos jò anya leszek e? Nem vicc! Ìrtad, hogy a pàrod sokat segìt...ès a fènykèpen is az làtszik, hogy szeret benneteket. Ne aggòdj dràga, nem vagy rossz anya, amikor pedig ilyeneket èreznèl, akkor sìrd ki magadbòl, ès utàna mondd el a kislànyodnak, hogy mennyire szereted! Ölellek

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


katapetra: Köszönöm a biztató szavakat, sokat segítettél! Jól esik, hogy végre valaki nem morog rám amiatt, hogy őszintén elmondom az érzéseimet, mert általában nekem csak az a dolgom, hogy befogjam a szám bármi bajom és sérelmem van nem mondhatom ki. Ezért is érzem magam feszültnek, mert még kibeszélni se tudom magamból a félelmeimet vagy a rossz érzéseket.
Igazából nem attól félek, hogyha már megszületett Leona, hogy nem leszek jó anyukája, mert tudom, hogy az leszek nekem a gyermekem az életem ő ad értelmet mindennek és amíg csak lélegzek és ver a szívem azon leszek, hogy neki mindene meglegyen. Csak most a pocakomban. Minden nap bocsánatot kérek tőle, hogy ideges vagyok és rossz érzések között kell fejlődnie. Ez az ami lehangol, hogy nem vagyok boldog kismama.

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Vircsike! Ne aggódj! Ezek a hullámzó érzelmek teljesen normálisak. Ha rossz anya lennél, nem éreznél lelkiismeret furdalást a negatív érzelmek miatt, nem akarnál bocsánatot kérni a babától, csak haragudnál rá.

Én még így a harmadiknál és van, hogy azt érzem, hogy kellett ez nekem? Normális vagyok én? Kezdhetünk mindent elölről, és néha egyetlen porcikám se kívánja az éjszakázást, meg a többi kisbabás macerát. Aztán meg kapok bentről egy kis bökést, és elszégyellem magam. Hát hogyne akarnám! :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Én is sokat szoktam sirni...pedig nálunk valóban nagyon sokat kellett küzdnei Benikéért..sirni szoktam, hogy biztos akarom e...meg hogy tök jó volt az életem, minek erőltettük, lehet hagyni kellett volna a természtnek, hogy végezze a dolgát, és nem beavatkozni...de én is nagyon-nagyon elszégyenlem magam ilyenkor, hogy nem vagyok normális....annyira szeretem a ezt a kis pindurt, és a világ minden kincséért sem adnám oda senkinek!

Hülye hormonok :twisted:

Bgabella: akkor ez valószinű minden terhességnél elő fog jönni nálam is ;)

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


Huhh lányok! Lehet, hogy hülyén hangzik, de olyan jó volt olvasni titeket!
Ugyanis én is ilyen érzésekkel küzdök már egy ideje, sírok is amiatt, hogy nem szeretem eléggé a babánkat, pedig tervezett baba volt. Ráadásul ahogy korábban olvastalak titeket sokszor úgy éreztem, hogy már biztos velem van a gond, mert nálatok ilyen téren minden rendben van. Most, hogy olvastam, hogy bennetek is van rengeteg kétség és bizonytalanság egy kicsit sikerült megnyugodnom!


Ebben az iszonyatos hőségben pedig szépen be van dagadva a lábam és a kezem is. :?



 
 


Miyori: Akkor ezek szerint ez mindenkivel előfordult már, és normális jelenség :) ez azért számomra is megnyugtató ;)

Ime egy 33+5 hetes pocakfotóm, hüsizés közben :D

Kép

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


Nagyon csini vagy! Én nem merem megmutatni a medencés képet, tiszta bálna... :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Húúha akkor azt hiszem rátapintottam egy kényes témára. Örülök, hogy nem vagyok egyedül az érzésekkel. Tényleg szörnyű mikor átvillan az agyamon, hogy kellett ez? IGEN kellett, akartuk, terveztük mindent megtettünk érte, hogy éljen és létezzen.
Nehéz, mert a család nem nagyon tolerál és a párommal is sok a gondunk, de szeretjük egymást és a babát is. Köszönöm, hogy leírtátok, hogy ti is így vagytok ezzel.
Katapetra nagyon csinos vagy!!!! Én bálna vagyok XD

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Én meg se szólalok akkor. Az elejét nagyon megszenvedtem ilyen és hasonló gondolatok miatt. Félek is, hogy defektes lesz emiatt a leányzó. Dehát imádni fogjuk őket, ez biztos :)
Az első 3 hónap kemény, aztán csodaszép lesz minden, mintha elfújta volna a szél ezeket az érzéseket.
De 2 DE.

Azt hiszem nem vagyok egyedül azzal, hogy még most is visszasírom a régi, gyerektelen életemet. Jól néztem ki, jól éltem, jól éreztem magam. Most meg???
Pedig minden nap egy csoda. Ez tuti.

A másik de. Nem tudom ki írta és már azt sem tudom, pontosan mit, de az biztos, hogy aki a gyerektől várja a párkapcsolati zűrök megoldódását, az rettenetesen téved. Sajnos. Igen. Lesz majd egy időszak, amikor minden apuka a tenyerén hordja majd az újdonsült anyukát (még az olyan apuka is, akivel előtte "gondok" voltak), de ez hamar elmúlik. És csak nyűg, teher lesz nekik az egész és még több konfliktus következik :(.
Hiszen ők élik majd tovább az életüket, próbálják teljesen ugyanúgy, mint azelőtt (ami ugyebár nem lehetséges), ettől mindenki hisztis lesz. És sorolhatnám.
Nem szívesen vagyok ilyen borúlátó, nekem óriási szerencsém van a férjemmel. Jobban szereti a gyereket, mint engem, ez biztos, az elején sok bajom volt ezzel, de rájöttem, hogy én a ritka kivételekhez tartozom és hálás lehetek ezért. De sajnos a papírforma és a józan ész is azt bizonyítja, hogy a párkapcsolati gondokra a gyerek nem gyógyír, hanem kifejezetten ront a dolgokon.
És ne legyen igazam, szívből kívánom!

KépKép

Kép
 


Szandriii: valóban nem megoldás a gyerek a párkapcsolati problémákra, engem az aggaszt, ha már most ennyi gondunk van akkor mi lesz később? Én is ezt mondtam a páromnak, hogy őt semmi nem befolyásolja, mert nem az ő "kötelessége" a gyerek csak éli tovább a megszokott életét én meg... 20 évesen feladtam az egész életemet érte és a lányunkért és mégse becsül meg egy cseppet sem akkor mi lesz később? Nagyon el vagyok keseredve. Még egy nyüves pszichológushoz se mehetek el, mert az is baj, hogy mit teregetem ki a szennyesem idegen embereknek. Áhh hagyjuk ne is menjünk bele. :cry:

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


És még hozzátenném, mert én már egy ideje kezdem látni: nagyon-nagyon nagy igazság, amit folyton hajtogatnak: kis gyerek - kis gond, nagy gyerek - nagy gond! Én nem is annyira a gyerektelen időszakot sírom vissza, hanem azt, mikor még picik voltak, tudtuk befolyásolni minden lépésüket, és feltétel nélkül bíztak bennünk, elhittek nekünk mindent. Azóta itt a makacskodás, hiszti, követelőzés, veszekedés, egymást nyírják, miegymás... Jajj!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Vircsike: Ahova bárányt ad a Jóisten, oda ad legelőt is. (És láthatod Te is, hogy mennyi mindennel támogattak eddig Titeket).
Én ebben hiszek.
Gabella: Amit írtál szó szerint nálunk is így van, de még viszonylag picik az enyémek de van amikor már bírni nem tudok velük, mert 100x kell elmondani dolgokat (pakolni, vacsorázni, fürdeni és csak azért se jönnek). Jajj, mi lesz később?
Én sem sírom vissza a gyermektelen időszakomat, mert a gyermek(ek) akkora nagy boldogságot adnak, hogy ezt mással nem is tudnám pótolni.
A sírásos időszakról pedig csak annyit, hogy én valamennyi szülésem után hónapokig sírtam, hogy mekkora ajándékokat kaptam és nem tudok vele mit kezdeni. A férjem meg csak vígasztalt. Sírjatok Ti is nyugodtan, mert az csak tisztít. Mindez a hormonok miatt van. Mondjuk szoptatós időszakban már rosszabb, mert csökken a tej mennyiség.
Most még énbennem semmi arra utaló jel nincs, mint ami többeteknél előfordul. Nagyon vágytunk, várjuk ezt a picit is. Inkább csak nagyon érzékeny vagyok és mindenen meghatódom: pl. ha beszólnak, hogy ha segítséget kérek, vagy ha átadják a helyet a járműveken, vagy vki segít babakocsit cipelni a lépcsőn, előre engednek a sorban stb. Bár ez utóbbiak csak az emberek pár százaléka sajnos itt Pesten, lehet azért is elkeserítő.
Katapetra: Így elviselhető neked ez a hőség. Én már úgy szenvedek. Nyakamban állandóan vizes ruha van és többször bevizezem magunkat napközben. Pedig én nem érzem magam bálnának.
Kora reggel kint voltunk a piacon, asszem ma jól bedinnyézek jutalmul.





 


kriszpi: nagyon szép a hasonlat és valóban igazad van.

Én szörnyen szenvedek a lábam már elviselhetetlen mértékben dagad éjjel sem apad le rendesen hiába teszem fel.

Ma este utazok haza vidékre a szüleimmel, megejtek néhány látogatást a nagyszüleimhez, keresztanyukámhoz, találkozok a barátaimmal remélem minden rendben lesz. Addig is minden jót nektek, vigyázzatok magatokra és kitartást a hőséghez!

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Sziasztok! Megjöttünk! :) Na látom volt téma, míg nem voltam!

Olyan nagyon depis én sem vagyok, nagyon várjuk a babát, de persze én is sokat gondolok arra, hogy nem lesz az, mint mielőtt megszültem, hogy hopp ide ugrunk, hopp oda, ezt, meg azt kitalálunk, ahogy éppen nekünk jól esik.
Ha nem esik jól valami, akkor kicsit kivonjuk magunkat a fogalomból, lehetünk önzők magunkra nézve.. Nem!
Ott leszünk valakinek, akinek nagy szüksége lesz ránk, és az elején tuti minden időnket leköti, első babásoknak minden új lesz....
Kicsit valóban ijesztően ismeretlen kihívás, és tuti hatalmas boldogság is!
Azt, hogy hogyan éljük meg, azt biztosan nagyban befolyásolja majd a közvetlen környezetünk.

Ma voltunk uh-on 1900g :) Azt mondta a doki kb 3200-3500 lesz a vége, ha így haladunk.
Mondanom sem kell, hogy aludt mint a bunda NYITOTT SZÁJJAL
:lol: Jó húsos a pofija, mondta is a doki, hogy szépen kerekedik!
Nem tudtunk jó képet kapni, mert ott van a keze mindig és nagyon közel van az arca a lepényhez!

Én megint megyek védőnőhöz kedden! Most már ilyen sűrűn kell?

Mesélte a dokim, hogy most az utóbbi 2 napban minden nap 6-6 szülés volt az ügyeletben, és 2 babának a köldökzsinórján szabályos csomó volt.... :o
Az egyiknél nem volt gond, a másiknál gondolom császár lett, mert azt mondta, gyorsan be kellett avatkozni...
:?

Mondtam neki ezt a babamozgás számolgatást, hogy valaki nem is hallott még róla. Azt mondta pedig nagyon fontos!
Volt, hogy bement egy kismama, mert nem volt meg a 20 mozgás és bent is fogták, vizsgálgatták, hogy mi lehet, estére elkezdett vérezni... és már levált a lepény, azonnal ki kellett venni a babát....
Kicsit úgy beparáztatott, úgy fogom számolni mint a huzat!!!

Jó nyilván nem minden eset ilyen durva, de tényleg olyan bonyolult folyamat ez!!!

Amúgy szuper volt a kirándulásunk! :) Bár pár óránál többet nem tudtam aludni az utóbbi napokban...

Gabella, lestem a táblákat útközben, de nem láttam kiírva a tietekét! :)

Katapetra jó csúcsos a pocid :) Nekünk is van medencénk, de én idén kihagyok minden ilyen fürdőzést
:?

Had térjek egy kérdés erejéig vissza a dm-es témához! :D
Mennyi idő mire megjön a kártya postán?
Mert már kb egy hónapja voltam ezt rendezni?

Hűsölést Nektek lányok!



Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 


Bayar: örülök, hogy egészben megérkeztetek. Én se kaptam még meg a DM kártyámat bent is voltam megkérdezni ahol igényeltem azt mondták várjak türelemmel.

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


DM kártya: 1 hónap elteltével érdemes rájuk írni egy e-mailt, mert tovább fogják húzni. A keresztanyámnál is így volt legalább fél évig papírkártyája volt aztán rájuk írtam és rá két napra jé el is készült a plasztik.





 


Sziasztok!
Itt vagyok ám nem tűntem el olvaslak mindennap titeket csak most kicsit depis korszakomat élem és semmihez semmi hangulatom(írni se bocsi).Látom másnál is vannak hullámvölgyek bár nekem kicsit más.Babócával amúgy minden rendben azon kivül h nem mutatta meg magát viszont jól fekszik már fejjel lefelé!A méhszájam picit rövidült 2000-es volt az értékem de azt mondják ez a bab súlyától van és teljesen normális!Ja és a dokim augusztus első 2 hetében megy nyaralni!Hurrá! :S Szép hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Suprise nagyon szégyenlős babócátok van! :-) A méhszáj értékemhez már a 28.héten nekem is ezt írta be a doki. Én egyenlőre még reménykedek, hogy nem augusztusba tervezi a hosszú nyaralását az orvos, mert beszélni még nem beszéltünk róla.

Úgy néz ki, hogy meg van a kisfiunk neve, kompromisszumot kötöttünk a párommal, úgyhogy Bálintnak fogjuk hívni a kis trónörököst! :-)

Remélem mindenki jól van, és jól bírja ezt a változékony időjárást!
Okozott valakinél károkat a jégeső?



 
 


Sziasztok!

Én még mindig vidéken, túl a kánikulán, most meg a hidegfront miatt parázok, nehogy elfollyon a magzatviz...még nagyon nem szabadna neki, még koraszülött lenne a picikénk...apát is be kellene várni.

Jégeső erre eddig szerencsére nem volt...csak a sok zápor miatt, olyan alacsony a vérnyomásom, hogy alig megy 100 fölé...

miyori: Nagyon szép név a Bálint, nagy és erős, azt jelenti :)

Suprise: igazi kis "meglepibabátok" lesz :)

bayar: Ideális babócád lesz, súlyügyileg! Amúgy is :)
Örülök, hogy jól telt a pihenés!

Vigyázzatok nagyon magatokra ebben a frontos időben!!!!!Babakicsalogató tud lenni.....

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


Itt most érkezett a vihar, remélem, nem lesz jég, eddig elég jól megúsztuk.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Itt is esik és 13 fok van, tegnap még a strandon heverésztünk, ma meg majdnem kabátot is kellett felvennem.

Megvettünk a pelenkázót és a feltétet rá, olyan széééép :) ez lesz majd az új lakásban.

És bent voltam a rossmanba, kértem rossmanó kártyát és van 25% kedvezmény a pampers-re, meg még erre arra:
http://www.rossmann.hu/images/baba/2013 ... lengye.pdf

Szerintem még egy pár frontot kibírtok Katapetra, csak nem érkezik olyan hamar :)

Egy jó sztori: Brendonban vettem a feltétet,
és közben kiszúrtam ugyan azt a pelust, amit kintről rendeltük (mosható, szafari mintás, bambusz betétes) volt vagy 1500 Ft átszámolva, a Brendonban csont ugyan az 5400 Ft-ért
:lol: A pop-in-ünk is negyed annyiba került kintről...
De egyenlőre maradunk az eldobhatósnál! Az a biztos ;)
Szóval nagyon durva!

H&M- ben is voltunk, vettem snoopis rugit- most vannak leárazások... jujj de már annyi mindenünk van!!!

Én ezt az időt nagyon bírom, elmentünk már 11kor és most jöttünk meg a csavargyárból, este még mozi is lesz... :)
100x jobb, mint a 40 fok... :/

Katapetra, te elkészültél mindennel?
3 külön csomagod lesz majd a kórházba? (szülőszoba, gyermekágyas, meg a babának )

Vagy Ti hogyan pakoltok?
Nekem van egy listám letöltve, kb azokat viszem.
De aki már jártas az biztos jobban tudja.

Mmm imádom az eső illatot :)



Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 


Bayar: Remélem kibirjuk ezt a frontos időket, nagyon vacakul lettem a lehülés előtt, levegőt alig kaptam, majd fél óra múlva leszakadt az ég....most jobb :)

2 csomagom lesz, ugyanis nálunk a babának semmit nem kell bevinni, mindent adnak. majd csak a hazamenős ruháit, de azt apa hozza be utólag...
Csak szülőszobás, és csak gyermekégyas lesz.

Szerdán lesz az első NST-ém :) juhúúúú

Bocsi, ha unjátok, de én nagyon büszkén mutagatom :) 5 év után...
Kép

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


Sziasztok!
Nagyjából végigfutottam ki mit írt, én még vidéken vagyok itt ragadtam, mert pénteken be kellett vigyenek este a pécsi klinikára az ügyeletre, nagyon felment a vérnyomásom és csúnyán vizesedek, toxémia gyanúja miatt bent is akartak fogni, de nem volt hely az osztályon. Kaptam napi 4x1 Dopegyt-et azzal is vannak cifra méréseim naponta többször is, de már jobban vagyok.
Nem tudom mikor jutok vissza Veszprémbe api is nagyon hiányzik ki tudja mikor látom újra.
Amit viszont végérvényesen eldöntöttem, hogy visszajövök Pécsre szülni! Elegem lett abból ami Veszprémben megy itt jó nekem Pécsen és itt van a családom is aki támogat és segíteni tud a babával.
Röviden ennyit remélem veletek minden oké, a meglévő gondjaitok pedig hamar megoldódnak. Puszi!!!

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Fú, mennyi mindent beszereztetek! Ügyesek vagytok! Nekünk még textil pelus meg törölköző meg papír pelus kell a bébinek, meg majd a gyógyszertári kenceficék, amúgy a többi megvan. Max. még egy kis kardigán meg néhány zokni.

Nekem viszont a kórházi csomagom még nagyon foghíjas, de majd összejön az is.

3 külön csomag? Én nem tervezek külön szülőszobai csomagot, oda úgyis csak egy papucs meg egy zokni kell, hálóinget adnak. Apánál lesz telefon, esetleg fényképező, aztán hajrá. Ha nagyon kell, enni, inni kiszaladhat, de tudom, hogy nem fog. Babacucc meg itt is csak a hazahozós kell, azt meg majd hozza, ha jön értünk.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: