Új privát üzeneted érkezett!

Jó Reggelt!
Ma megyek 9.hetes ultrahangra s remélem nem lesz semmi baj,hisz görcsöl a hasam meg minden tehát rendben kell ott lennie mindennek.
Én Pharmaton Matruelle terhességi vitamint szedek,ez valami új a nőgyógyász mondta hogy ezt szedjem,csak jó lehet.
Első ultrahangon amikor a terhesség bizonyítása történt nem kérdeztem de most vajon lehet már kérni UH képeket?S vajon ingyenes vagy fizetni kell érte?Vagy ez mindenhol másként van?
monayka25
Debrecen
 
 


Másik kérdésem,nem tudom ti tudjátok e hogy mivel Én és a párom nem vagyunk összeházasodva ezért Én egyedülállónak minősülök?Sajnos nincsen munkám évek óta pedig tanultam de nem sikerült.Lehet e valamilyen támogatást,segélyt igényelni nekem?
Másik dilemmám hogy hiába vagyok 26.éves a párom és Én a szüleimnél lakunk évek óta mert így könnyebb a boldogulás.Édesapám el van keseredve nagyon hogy nincs munkám hogy mi lesz igy velünk...de még nem is tudja hogy babánk lesz..akkor mit fog gondolni:S hiába vagyok ennyi idős,mégiscsak náluk lakunk s számít a véleménye...Kicsit félek hogy mit fog ehhez az egészhez szólni...Szerintem nem fog neki örülni mert sok a baj így is:/Kicsit el vagyok keseredve,hogy nehéz babát vállalni ilyen világban,hogy pénz az Úr de valahogy csak lesz.
monayka25
Debrecen
 
 


Zizien: egyáltalán nem bántottál meg, sőt, köszi a véleményed, legalább tudom, hogy nem én vagyok a "hisztis". Tegnap este végül elbeszélgettünk, hogy oké, hogy társasági ember, és ha 2-3 ember átjön az nem *házibuli* DE 2 pohárnál többet nem kell inni, mert a társas anélkül is megy, és jó lenne ha nem este 8ra jönnének hanem mondjuk 4- re, és 9kor mindenki menne hazafele. És hogy kezdjen hozzászokni, hogy apa lesz és októberben 3 hónapig ide senki nem jöhet, és elvárom, hogy ő sem megy haverozni este, esetleg délután. Haverjának tavaly szült a párja, egy éves lesz a pici. Ott meg a csaj bulizik, vagy ha a csaj nem, a haverja van nálunk....nem is értem :lol: Rám meg azt szokták mondani, hogy antiszociális vagyok, mert nem szeretem a társaságot :lol: Mindegy, már lenyugodtam, megbeszéltük.

Monayka: Mi magánorvoshoz járunk, ott mindig ad ultrahang képet. Még babagyártós időszak alatt is kaptam a peteérésről :lol: Úgyhogy mi fizetünk mindig, de nehezen jött össze a baba, úgyhogy nem bánjuk.
És mi sem vagyunk összeházasodva. Nem számítasz egyedülállónak, DE: védőnő elmondása szerint gyámhivatalban kell tenni egy nyilatkozatot, hogy elismeri a babát, hogy az övé. És akkor szüléskor csak így kerül az ő nevére. Sőt javasolta, hogy úgy menjünk a gyámhivatalba, hogy már a neveket is tudjuk, és akkor a kórházban nem lesz félreértés :wink: Kolleganőm mesélte, hogy tőle szülés után kérdezték a nevet, és véletlelünl Boglárka helyett Barbarát mondott és az lett a születési anyakönyvi kivonatban, amit aztán jó pénzért módosítottak :lol:
A támogatásokban nem nagyon tudok segíteni, mert ha nincs 180 nap biztosított időszakod, akkor mások vonatkoznak Rád, DE Neked is jár!Neten is tudsz tájékozódni pl. www.szuloklapja.hu, de a védőnőd feladata ezekről felvilágosítani. Legalábbis nálunk.
A mai Uhon pedig minden rendben lesz :wink: Mi csütörtökön megyünk, ezért is vagyok zaklatott, mert már nagyon várom.

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 

 
 

Monayka, mivel nem számítasz biztosítottnak (már nem 180, hanem 365 nap szükséges), szülés után alanyi jogon gyest fogsz kapni, ez bruttó 28500 forint, nettóban 25600.
Sajnos nem sok, de ez az egy ellátás az, ami alanyi jogon jár. Plusz a babára a családi pótlék.
Megkerestem a neten, a családi pótlék összege 2013-ban:

Egy gyermekes család esetén: 12.200.- Ft
Egy gyermeket nevelő egyedülálló szülő esetén: 13.700.- Ft
Két gyermekes család esetén: 13.300.- Ft gyermekenként
Két gyermeket nevelő egyedülálló szülő setén: 14.800.- Ft gyermekenként
Három vagy többgyermekes család esetén: 16.000.- Ft gyermekenként
Három, ill. több gyermeket nevelő egyedülálló szülő esetén: 17.000.- Ft gyermekenként

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mivel az Önkormányzat közelében jártunk, mondtam Lacimnak, h kérdezzünk már rá arra a dologra, hogy mi is szükségeltetik egy apasági nyilatkozat tételhez, mert a neten vagy 20 féle verziót olvastam és az egyik nagyobb hülyeségnek tűnt, mint a másik. Szóval első kézből tudtuk meg, hogy mindössze ennyi szükséges:
- Kismama könyv
- Orvosi igazolás a terhesség tényéről (ezen szerepelnie kell a teherbeesés időpontjának és a születés várható időpontjának)
- Záradékolt házassági anyakönyvi kivonat (már amennyiben volt férjnél az anyuka előtte)
- Anyuci és Apuci érvényes személyigazolványa és lakcímkártyája

Külön rákérdeztem, h ennek a nyilatkozat tételnek van-e meghatározott időpontja, mert hát olyat is olvastam, h csak a szülés előtt 3 héttel adják ki és azt mondta a hölgy, hogy amennyiben a szükséges papírok megvannak akkor lehet a nyilatkozatot megtenni.



Ezt 2011ben írtam a blogomba, sztem még most is így működik. :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Kép

26mm-es babánk. :) ez alapján 9+3, vagyis 2 nappal nagyonn, mint legutóbb, így viszont már stimmel az én számolásom. :)
kövi lépés:
ápr 2.intergrált teszt, genetiaki UH.

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Sziasztok!Itt Monayka vagyis Móni:-)
Ahogy mondtam hogy ma megyünk babakukkantóba(UH) hát mentünk is.S az ultrahangon azt mondta a nőgyógyászom hogy egyik nézetből 8mm-es nagyságú másik nézetből 10mm-es nagyságú a Picike.2héttel ezelőtt volt 8mm-es hogy lehet az hogy most ennyi?2hete azt mondta hogy kb 7hetes vagyok ma meg azt mondta hogy megnézte a kis korongján a 10mm-es baba hova tartozik és a 7hetesel körébe tartozik.
Hát szegény babáról még mindig nem derült ki tehát pontosan hogy mennyi idős,vissza lettünk dobva 2hetet az időben.Kicsit csalódott vagyok de legalább volt szívhang meg pulzált is még s ez a lényeg.,
Vagyis halványan láttam hogy mozog de ha a nőgyógyász látta,akkor biztos úgy van.
Legközelebb 2hét múlva megint ultrahang de már egy másik nőgyógyászhoz tartozok körzetileg azt mondta.Gondolom terhesgondozásféleség ez.
Megbeszéltük hogy kihez kell mennem nőgyógyászhoz is.
Este 18.10re volt időpontunk ultrahangra ma,mi voltunk az utolsók:-)
Nem sok minden látszódott s elsőre alig találtuk meg bennem a picurt más volt mint legelső alkalommal de aztán meglett s megnyugodtam.Nem kértem felvételt mert még igazán nem vehető ki alakzatok,majd talán legközelebb.
Lassan telik az idő de lehet jobb is mert aztán gyorsan fog telni.
Nekem másik aggályom az volt hogy emeléssel mi a helyzet s azt mondta a nődoki hogy a terhesség nem betegség hanem egy állapot,nyugodtan lehet emelni és bármit csinálni ami jól esik,nem fog semmi baja esni.
Ha ő mondja:-)
monayka25
Debrecen
 
 


Moni,ez azert eleg durva h 2hetet igy benezett a doki.... En tuti rohannek mashoz. Meg miaz h a tekeros cucc alapjan mondja meg,mikor az Uh autkmatikusan kidobja h meret alapjan mekkkra. Mensi alapjan te mennyinek szamolod?

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Fatamorgana!Nagy gratula:)
Apr.2 nalunk is genetikai uh.Plusz KOMBINALT teszt.Neked is az lesz,m.az integralt a 16.heten van,nem?
Masik kerdes: azt hogy erted,h.ket nappal nagyobb?Nem mindig utolso mensi elso napjatol szamolunk?

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Nem akarok más dokihoz menni,eddig megvoltam vele elégedve.Nem tudom az ultrahang hogy méri be mennyi idős vagyok de még elég picuri s lehet ezért nem tudja tutira mondani,meg 2hét múlva úgyis máshoz kell mennem,körzetileg azt mondja ilyenkor már oda tartozom s az majd hátha másként vélekedik majd.Több ilyen kalkulátort is megcsináltam már ami neten található s mindegyik szerint 9-10 hetes vagyok.De van valami szóbeszéd hogy 2hetet le kell vonni...Én nem tudom,csak azt hogy talán ha nagyobb lesz akkor jobban megtudják mondani mennyi idős.
monayka25
Debrecen
 
 


Szanita, az integralthoz 2x kell vervetel es az egyik a 12 a masik a 16heten van,ha jol ertettem. 25eft lesz ez az amit elsore megertettem... :? :lol:

Gordonnal en is kombit csinaltattam akkor a 12heten meg volt az Uh es a vervetel rogton akkor es 3 nap mulva jott az eredmeny.

Moni az a 2het nm szobeszed hanem a mensi es a pé kozotti ido,de ezt a kalkulatorok meg amugy mki mar terhessegnek szamolja. Igy meg mindig nem ertem a dokid,plane h mi az h mashoz tartozol x ido utan? :shock:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Szanita mivel nekem nm 28 napos a ciklusom, hanem valtozo, de kb 30-32, szoval emiatt nekem az a szamolas nm mervado. Viszont tudom,h mikor volt pém es ennek alapjan irtam h igy mar ok az uh szerinti kor. :wink: Amugy az meg mindig nm hangzott el,h mikorra vagyok kiirva epp a fentiek miatt,de a genetikain mert alapjan mar letisztazodik. Amugy sztem okt 11. :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Szerintem mi totál egy rugóra járunk:) papíron.... Eddig én is 9 hét 4 napos vagyok, okt. 11- re kiírva UH és utolsó mensi első napja szerint. (És nekem is 30-32 napos volt a ciklusom:))
Viszont utolsó mensim első napja január 4 volt, peteérés+ inszem január 15. Ez alapján szerintem még nekem is változhat, mert 4- hez a 15- e nem félidő. De már összezavarodtam egyszer ebben a számolásban:) Majd április 2. kiderül.
De még a csütörtöki uhra koncentrálok:)

Mi egyelőre csak a kombináltra gyúrunk. Ismerősöm is az én dokimnál szült, és őt lebeszélte az integráltról. Ha jó lesz a kombinált eredménye, akkor marad csak az. Szerintem. De persze még bepánikolhatok addig többször is és bármi lehet :lol:

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


nektek néztek tsh-t?
kinek mennyi lett?
nekem 4,04 és a ref tartomány a papír szerint 4, de nőgyogyi szerint sok, ezért elküldött endokrinologiára... persze ez is fizetős lesz, mert a kórháziba 4hós a várólista. :shock:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Nekem még babasodasom elott neztek,akkor 1,090 volt es a referencia 0,4-4.
Ugyh. ez alapjan lehet tenyleg sok a 4 feletti.De mondom,en akkor meg nem voltam terhes,es ki tudja a baba hogy befolyasolja...

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


nekem 4,04 ugye érzed a kétségem okát 8)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Fatamorgana:Érzem. Szerintem azért ne rágd le mind a 10 körmöd, de azért jobb ránézni persze :wink:

Viszont meghoztam a laboreredményem:( Vizeletem nem jó, húgyuti fertőzés. Állítólag. Amiből én nem sokat érzékeltem eddig. Kicsit sárgább a folyásom (bocs a kifejtésért :oops: )de azt az utrogestan hüvelytablettára fogtam, mert már 2 hónapja használom, és kell is a 12. hétig.
Adott volna a házorvos penicilint, de allergiás vagyok rá. Úgyhogy átengedte a terepet a nőgyogyinak, hogy mondja meg ő, mit szedjek... De azt mondták ne essek kétségbe, nincs akkora baj. Hát kössz. :( Nem is értem hogy lehet húgyuti fertőzésem, mikor itthon vagyok és nem is járok idegen helyen wcre. Meg le sem ülök. Meg kezet mosok mindig fertőtlenítős szappannal. Meg egyáltalán....
Mikor lesz már csütörtök.... :?

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Sziasztok Kismamik!
Úgy érzem kicsit beindultak a dolgok itt! :)
Holnap megyek védőnőhöz,és azt hiszem nálam is most fel fognak gyorsulni az események.
Szanita! Ne hagyd magad,a saját házadban ne hisztisezzen le téged senki,milyen dolog már ez? Meg te írtad,h van folyásod,ugye? Én is emiatt aggódtam a legtöbbet mert szinte a kezdetektől azt hittem,h vmi fertőzésem van,és ráadásul 3 hétig orvoshoz sem tudtam elmenni(külföldön dolgozom),de szerencsére nem tenyészett ki semmi,dokim szerint hormonális.
Én mérem itthon néha vérnyomásom,eddig nem volt baj,nem volt magasabb,de a súlyom miatt aggódom. Néha bánom,h nem hányok meg ilyesmi,vagy legalább egyes kajákra rosszul lennék...
:oops:
Tudom,most sokan felhördülnek erre...

Lilypie Pregnancy tickers
 


Visszaolvasva az előzőt én is felhördülnék. Csak elfelejtettem mondani,h az a kis fölösleg,amit korábban írtam nem is olyan kicsi...
:oops:

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!

Kövine, én nagyon felhördülök rajtad, mert MEGŐRÜLÖK már a folyamatos, kínzó-fojtogató hányingertől!!!! :( :D
Tudod, mit meg nem adnék azért, ha holnap reggelre semmi bajom nem lenne, és élvezhetném az áldott állapotot?????
Ez valami borzalmas :(
Figyelj, sz.rd le, hogy mennyi a fölösleged, majd leadod, vagy ha nem, kit érdekel? A lényeg, hogy jól érezd magad, élvezd, hogy babát vársz!
Tudom, miről beszélek :D A Kisfiammal a 21. héten is sugárban hánytam és a hányingerem csak a szülés után múlt el!!

Hát ha már e kényes témánál tartunk, a folyásom nekem is elég fura kezdetektől (mármint a pozi teszttől) fogva.
Olyan nagyon-nagyon sűrű, ragadós (ne haragudjon senki, nem tudom szebben leírni :oops: ) Nem emlékszem, a Fiamnál milyen volt ...

Fatamorgana, valami édes a Babód :) De mi az a kis karika a háta mögött?

Láttam, volt téma az egyedülállóság kérdése is.
Nem igazán értem, ha nem vagyunk a párommal összeházasodva, viszont a baba az Ő nevén van, akkor nem egyedülállónak számítok? Vagy rosszul értettem?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Szanita, a húgyúti fertőzés kismamáknál gyakori, mindenféle óvintézkedés ellenére :( Egyszerűen most fogékonyabbak vagyunk erre a kórságra.
Majd írd meg, légyszi, hogy mit kaptál rá!!!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Kovine, ne akarj hányni, nem buli. Én eddig 1,5 kg-t fogytam mert alig tudok enni és mi dentôl hányingerem van. Remélem gyorsan elmúlik ez az idôszak.

Lilypie First Birthday tickers
baboca12
Budapest
 
 


sziasztok!

Tegnap este volt egy kis barna folyadék meg pár csepp vér de semmi erős görcs.Szerintetek ez mit jelent?Nagyon félek hogy elmegy a pici:-(Nem volt semmi olyan belső vizsgálatom,nem volt szexuális együttlétem sem,nem is emeltem meg magam.
Nem tudom mástól mitől lehet.Múlt hónapban nem volt ez mikor meg kellett volna jönnie,akkor most miért lenne...
ajhhh....
monayka25
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Monayka,nem akarlak megijeszteni,de szerintem ahogy tudsz,menj el dokihoz!Nekem az első bébim így halt el,se görcs,se semmi,csak barnázás.Ez elvileg sárgatesthormon hiányra utal,amira ha időben mész,tudnak gyógyszert adni.Bár lehet,hogy nálad semmi probléma,de jobb megbizonyosodni!

Kovine,én is teljesen jól vagyok,se hányinger,se görcs,se semmi.Csak néha az álomkór,este sem bírok sokáig fent lenni.
Ma reggel voltam a védőnőnél,vérképem teljesen jó,vizelet jó,vérnyomás is jó.Egy kg-ot híztam a múlt ónap óta.
 


sziasztok!
dina elmentem a nőgyógyászhoz,akihez átirányított a régi dokinőm terhességgondozásra.

Elmentem nem bírtam itthon nyugodtan ülni,hogy bármi bajom lehet,s olvastam hogy volt közületek akinek igy ment el babája.
Elvileg 2hét múlva kellett volna bemutatkoznom a terhesgondozós nődokimnak de ma bementem hozzá.Elmondtam hogy barnás véres cucc jön belőlem ,nem folyamatosan de ha pisilek utána látszik.
Először kérdéseket tett fel,hogy szex volt e vagy valamilyen vizsgálat vagy megerőltetés???Utána megvizsgált,bekukkantott alul:-)Nem látott vérzést.Mondtam neki hogy még pontos kort sem tudok mondani a picimről mert nem látták jól.
Aztán gyorsan elküldött belsődleges ultrahangra amikor alulról pucérra öltözve felkellett feküdni egy ágyra a sötétben s ugymond feldugott nekem egy eszközt.Nem volt kényelmetlen s nem fájt csak hideg volt.És ott volt a Picikém és dobogott a szíve s még ki is hangosították nekem:-)Nincsen semmi baja és mág nem 10mm-es mint mondták tegnapelőtt hanem 24mm-es majdnem 3cm-es babuci,azt mondták nem látnak rajta semmi bajt,szép kis fejlődésen megy keresztül.
Jobban láttam mint sima ultrahangon s szép volt,úgy megkönnyebbültem.Nem láttak bennem sem semmilyen vérzést,azt mondta az ultrahangot végző nő hogy a méhem nő s az vérzik picit mert erőlködik szegény hogy nőhessen meg hogy bent minden erőlködik,formálódik a babára s ez nálam vérzéssel jelentkezik.Nem szabad 2hétig szerelmeskedni sem és megemelni vagy megerőltetni sem magam.
Aztán csinált egy normál ultrahangot is,de azt a belsődleges ultrahangon állapította meg hogy 9hetes és 5napos vagyok nem pedig 7 mint 2napja mondták.Hogy semmiképp nem vagyok 7hetes ahhoz már nagy.
De mindegy is az a lényeg hogy él és dobog a szíve s eddig nekem sincs bajom csak fájogat a pocim de kibirom Őérte.
Láttam a védőnőm is de elkerültük egymást s igy a nődoki adott beutalót vérvételre meg hasonlókra s 2és fél hét múlva kb akkor megyek újabb ultrahangra s akkor már kapok UH képeket is mert még most túl csöpp ahhoz hogy nézegessük.
Szóval szerintem ha bárkinek bármi baja van érdemes egyből menni nődokihoz ,kivizsgáltatni magunk hogy mindent kiszűrhessünk.Engem is mindenki lebeszélt volna hogy ne menjek orvoshoz,biztos nincs baj de Én akkor is mentem s igy legalább több infót megtudtam mindenről.
Bocsi hogy ennyit irtam de leirtam hátha valakinek valami infót tudok nyújtani vagy tapasztalatot.
monayka25
Debrecen
 
 


Monayka,nagyon örülök,hogy minden rendben!!!!
Nekem is 27mm-es volt a 9 hetes ultrahangon,ezért csodálkoztam,mikor korábban írtad a méreteket.De meg kell jegyezzem,ez előző dokid jó béna volt....
 


Ezek szerint az előző orvos hasi ultrahangot csinált volna, azért nem látták rendesen a babát?
Jó, hogy nincs semmi baja. :)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Monayka!

Örülök,hogy minden rendben!


Na hát én is a rosszullétesek közé tartozom,de nem annyira durva mint a fiúknál volt. Ami sokat segít,a főtt krumpli és a sok sok hideg akármilyen folyadék. Bár az őszilétől égett a gyomrom legutóbb.A kakaó és a tej viszont nagyon szuper.:) Amitől meg abszolút ramatyul lettem az a kifőtt tészta..még rá gondolni is rossz...

Lassan de azért haladnak a hetek...

Tudom még messze van,de egy olyan kérdésem lenne,hogy mit tennétek a helyemben?
Nálunk 20km-re van egy kórház..ez a választék.(nem rég költöztünk ide)Megkérdeztem a barátnőmet,hogy milyen élményei voltak és ő nem panaszkodott,de nem is áradozott a kórházról. Viszont pár napja olvastam a neten egy nagyon durva élménybeszámolót..az anyuka majdnem meghalt a gyerek meg tejallergiás lett,mert nem szoptathatta az anyuka,mivel 2-3 hétig nem is láthatta a babát,az orvosa hibájából. (de szép hosszú mondat lett) :D
Ő császárral szült ott..azt írta mindenki bunkó is volt vele...
Nagyon megijedtem,mert elég nagy esély van nálam is a császárra,mivel egyik oldaltól a másikig felvágták a hasam..izmokat mindent korábban.
Tőlünk 2 órányira van egy másik kórház,ahol egyik rokonom dolgozik,és jókat mondanak a dokikról meg magáról a kórházról is. Szerintetek azt hogy lehet császárnál megoldani,hogy ide közel járok terhesgondozásra,amoda meg csak szülni? Majd megkérdezem a rokonomat is természetesen,csak még nem mondtuk el szinte senkinek,hogy babát várok...

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


nokedli igazából oda mész szülni ahova akarsz ;) Megmondod, h épp itt voltatok a közelben ezért jöttetek ide, elvileg elküldeni fájásokkal már nem fognak. ;) És ha látják, h amugy sem magánhoz jártál akkor meg pláne.

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


zizien, nem tom mi az a kis karika, gondolom vmi hangtörés ami a mozgás miatt lehetett, de ez csak tipp. :D

Egyedülállóság kapcsán meg annyit, h hivatalosan annak ellenére, h a párom apaságit írt alá én azt jelentettem le, h egyedülálló vok, m a terhesség alatt szétmentünk... ezt azért tudtam eszközölni,m nem egy címre vagyunk bejelentve. De most már szólnom kell lassan, h változott a szitu... :D

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Mire jó az, ha papíron azt mondjátok, hogy egyedülállók vagytok? A családi pótlék miatt?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Fatamorgana!

Na azt el is felejtettem írni az előbb pedig akartam,hogy nagyon jó kép sikerült a babádról!:) A kis karika nem a szikhólyag vagy mi? :)

Kórház téma:És akkor is megtehetem ezt ha császárral kell szülnöm?:) Szóval ha itt megad a doki egy szülési időpontot akkor arra az időre meg jelenjek meg a másik kórházban? :) Sima szülésnél könnyebb a helyzet.
Tudom,tudom kérdezzem meg majd..csak olyan türelmetlen vagyok. :D

Uxi!
Nálunk a családi miatt van így,meg másért is,de az hosszú.:)
Bár néztem hogy kemény 3ezer ft-tal több 3 gyerekre... :S

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


sziasztok, most jöttem UH-ról......IKREK:DDD mindkettő szívhanggal, 9 mm-el:))))) ledöbbentünk:)))) (7+5 vagyok)
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


Aztaaaa! :D Gratulálok az ikrekhez!!! De jó! :D

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Debramorgan!!!
Ez nagyon király! Készíthetitek magatokat!! :D
 


uxi
igen amiatt.

debramorgan!!!! gratulaaaaaaaaaaaaaaa :))) A családban senkinek sincs? :)

noki
tervezett császárnál sajna nem tudod megjátszani, h besétálsz másik kórházba. ahhoz keresned kell egy olyan nődokit magánba aki ott vezet le szülést, vagy havonta oda jártok tg-ra...

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Deb, de jó, irigyellek, mi is szerettünk volna ikreket! :) Meg tudták mondani, h egy vagy két petéjűek? Lehetne egy fiú,egy lány... :D

Mi tegnap voltunk uh-on, minden tökéletes, 11+4-nek mérték,4.2 cm a crl-je, láttuk a kis kezeit,lábait, ugrándozott bent, jó volt látni. :) Megnézték a tarkóredőt is, már most oké, és ennél már csak vékonyabb lesz, úh ez is nagy öröm. :) Jövő szerdán megyünk kombinált tesztre, ha az jó eredményt ad,akkor mindenkivel megosztjuk az örömhírt. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


sziasztok:)

párom családjában nem volt ikrek, nálam nem lehet tudni (örökbefogadtak csecsemő korban). nem tudjuk még, 1 v. 2 petéjűek, de nagyon szurkolunk az 1 fiú 1 lány felállásnak:)) azt hiszem, annál tökéletesebbet nem is lehetne kívánni, igaz, biztos sokszor nagyon nehéz lesz, de természetesen nagy öröm volt a két babát látni. a fotó elég gáz lett, mert a nő hasival leellenőrizte jól lát-e, addig meg se szólalt:D és a végén abból nyomtattak, de azért látszik, majd megpróbálom feltenni ide.
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


Gratulálok Mindenkinek! :)

Pann!
De jó Nektek,kicsit megnyugodhattok már. :)
A kombinált teszthez a nőgyógyász adja majd a papírt?Mert mi is szeretnénk megcsináltatni.
 


Engem elküldtek vérvételre s ahhoz annyi papírt adtak:-)Vajon azokból miket fognak kiszűrni s ezeknek lesz meg sokára az eredménye vagy ez még nem olyan vérvétel?

Kép
monayka25
Debrecen
 
 


Debramorgan, gratulálok!
Várom a képet, nagyon kíváncsi vagyok rá. :)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


háááát a minősége elég kaki, hasi UH-ról készült a fotó ugye, meg eleve a szkennelésnél romlott a minősége, na de azért:)

Kép
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


Monayka!
Szerintem a koraterhességi vérvételre kaptál papírokat.Ott a vérképet nézik,vércsoportot határoznak meg,vizeletet,azért kaptál olyan sok papírt.Nekem annak másfél hét múlva lett meg az eredménye és a védőnőmhöz küldték.

Debramorgan!
Kivehető azért a két picur!De milyen jó lehetett Nektek ezt látni! Kész csoda! Egy gyermek is csodálatos,hát még az ikrek! :D
 


debra
nem ilyenkor látszik a legjobban h 1 v 2 petéjűek? mert ha jól tudom egy idő után már nem lehet megállapítani. Nektek mit mondtak? Vagy nagy döbbenetetekben meg se kérdeztétek? :D
Örökbefogadásodat mikor mondták el Neked? szimpla kiváncsiság, ha nerm akarsz erről témázni szólj. Csak minden érdekel ami nem hétköznapi... :oops: :oops: :oops:

Pann
csudajó hírek! :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


óóó engem nem zavar:D oviban, de semmi különös reakcióm nem volt, aztán meg tudom, mióta az eszemet tudom:)

azt mondták, ezt nem lehet megmondani, állítólag lehet, hogy egészen végig nem fogják tudni, max. a nemükből ki lehet következtetni, nem értem pontosan, annyi mindent tudnak már mérni, ezt miért nem?:)
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy beleszólok a beszélgetésbe :wink:

Gratulálok mindenkinek a babájához!

Én is 2013 októberre (elvileg 6-ra) várom a babáimat. Ikreket :wink:
Látom, van itt még egy ikreket váró kismama :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ha nem bánjátok, csatlakozom...

Debramorgan
Az UH-s képeden én két petezsákot látok. Ez leginkább a kétpetéjű ikrekre jellemző (vagy akkor az egypetéjűekre, ha a megtermékenyítés után nagyon hamar váltak szét)

Kép
Kép
Kép
 


de jóóóó még egy ikres :)))))))) örülök neked, persze a többieknek is, csak olyan kevés ikressel találkozik az ember!
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


közben kipróbálom hátha jó már a vonalzóm

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Maternity tickers
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


Kép

Nekem ilyen a két kis mogyoróm :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
 


cukik :) majd a 12 hetesen kunyerálok valami jobb fotót én is :)

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Maternity tickers
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: