Új privát üzeneted érkezett!

nagyon szépek a pocakjaitok, az enyém kb. akkora Kriszta mint a tiéd, szóval aki még nem tudja, nem is mer rákérdezni :)
Eruska, néha nekem is bele szokott nyilallni, nekem a dokim azt mondta, hogy ez még normális, a méh növekedése miatt van ez,de ha aggaszt, már csak az aggodalom miatt is, szerintem is nyugodtan kérdezd meg az orvosod, akár telefonon is. Inkább feleslegesen kérdezzen az ember.

Dia, nagyon gratulálok Ilka babácskátokhoz, nagyon cuki és szép nevet választottatok neki!!!

Mi itthon töltöttük a gyereknapot, mert a férjemnek sok dolga volt a tetőtér-beépítésen odafönt. De jó is volt nagyon ez a pár nap pihi. Még holnap is itthon leszünk, mert holnap meg védőnőhöz megyünk, a Kislányommal is a 4 éves vizsgálatra, meg a pocakommal is egyúttal.
a zárt topikról egyelőre én sem kaptam még semmi rendszerüzit.

Era
 
 


Kép

Hoztam egy kis érdekességet! Nézegettem a képeim között és nézzétek mit találtam! Mekkora különbség! :D

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Dia de egy napra voltunk kiírva, de nekem a nov. 9 nem volt fix dátum és most, hogy voltam szerdán dokinál akkor írta be a kiskönyvembe a nov. 5-öt szülés várható idejének ultrahang szerint!Amúgy én nov. 13ról indultam, mivel nincs utolsó mensturációs időpontom így nem egyszerű a számolás!

Kriszta

Védőnő: 12.05.; 4D: 12.09., Nőgyógyász: 12.10.; 32. heti UH: 01.29.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie First Birthday tickers
 

 
 

Sziasztok!
Pár nap kiesés után ismét itt vagyok.
Először is Diának gratula Ilkához :) a többieknek pedig a szép pocikhoz. Én is pont ma nézegettem, hogy már mekkora :) Holnap rakok fel én is fotót.
Hasszurka nálam is előfordul ritkán, én is a méhtágulásra gondolok.
Én még nem érzem és nem is látom a picit :( de már nagyon jó lenne, csak 3 hét múlva megyek újra :(
Úgy terveztem, hogy amíg lehet, dolgozom a pénz miatt, de közben kiderült, hogy legálisan nem kaphatok széket. Olyan helyen dolgozok, ahol állni kell, csak ha nincs ügyfél, akkor ülhetek le. Így is elég szép visszereim vannak Eléggé aggódom, mi lesz később, ha már nagyobb lesz a poci, bírom-e majd, vagy át kell gondolnom a terveket. Nem tudom mit csináljak, mert nálunk sajnos az egész lakást át kell alakítani/újítani, és ahhoz nagyon kell a pénz...a főnökeim próbálnák megoldani, de az ő főnökük nem adja írásba, hogy megengedte a székhasználatot, vagyis olyan, mintha nem is adott volna engedélyt, ha ellenőrzést kapnának...én meg jól megszívom...aki eddig babás lett, ők elmentek tp-re de mert veszélyeztetettek voltak...
timeya
Hatvan
 
 


A családi adókedvezményt szerintetek a párom is kérheti? Nem vagyunk összeházasodva, egyelőre élettársként sem, sőt, nem vagyunk egy lakcímre bejelentve sem. Ez valószínű változni fog persze... és igénylés után a gyakorlatban ez mit jelent azon kívül, hogy kevesebb járulékot vonnak? Több lesz a fizu vagy jóváírjak az adóbevalláskor? Azt olvastam, hogy a gyed összegét növeli... nem értem ezt a dolgot, és a neten eddig csak száraz elméletet találtam. Még nem kaptam meg a papírt róla, mert a 12.heti integráltat mások végezték el, vele csak 3 hét múlva találkozok.
timeya
Hatvan
 
 


timeya: igen, igényelgeti. nem kell a címet beírnia az igénylőlapon, elég ha nyilatkoztok h közös a gyerek. a fizetésedet emeli 10 rugóval minden hónapban, szintúgy a gyedet. Tehát ha mondjuk 100 ezer lenne a gyed alapból, akkor 110et fogsz kapni. Mivel neked már májustól járna, ezért az lesz, h megkapod az igazolást, leadod a melóhelyen (vagy a párod) és júliustól fogod kapni az extra pénzt. Aztán amikor jön az adóbev jövőre, akkor ezt a 10 rugót, amit júniusban kellett volna utalniuk, vissza tudod igényelni ;)

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Igen én is így tudom a családi adókedvezményt, ahogy Blancone leírta. És Neked kell a dokidtól kérni az igazolást ami kell hozzá. Gyakorlatilag egy olyan kis papírra leírja a terhesség adatait, korát, amit majd le kell adni a munkáltatóhoz (amelyikőtöknél igénybe akarjátok venni ). Meg még egy papírt is ki kell tölteni mellé, semmi extra, csak az adatok. És ezt már érvényesítik is a köv fizuban, ami valóban +10e Ft-ot jelent. De ahol több gyerek van ott több adókedvezmény jár. Barátnőméknél 3 gyerkőc van, legutóbb ikrek születtek és közölte, hogy ők nem fizetnek adót. :D Olyan jól hangzott :D
Timeya sajnálom ezt a melóhelyes dolgot....nem lehet könnyű. Még most csak elmegy, de később..... :(

Reggel kaptam hírlevelet, hogy a Krio nyílt napot tart, ahol kedvezményes babamozi lesz a Hepinet jóvoltából. De azt nem írják, hogy mennyiért. Csak azért szóltam, hátha valakinek érdekes lehet. Link:
http://www.krio.hu/ossejt_bank/nyilt_nap_2013.php?utm_source=babasmamas&utm_medium=banner&utm_campaign=nyiltnap2013

A hasam tegnap már nem szurkált egyáltalán. Emelem a magnéziumot is. Amíg megvan a MagneB6 addig azt beveszem, de eddig napi 1et szedtem be. Most emelem kicsit, napi 3x2-re. Ha újra kezdi akkor irány a doki.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Azért a sok has szurkálódás után az előbb behallgattam a picurhoz. Minden ok. Hallottam a mocorgását is, és a szívét is :) Nagy megnyugvás!! :)

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


:D Kis drágák! :D

Nekem most tegnap óta nyugi van! :D Nem is bánom, most egy kicsit! Még nem vagyunk jól, most már apa is bele esett a baciba! :S

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Lányok!

Írtam a szerkesztőségnek,rossz volt a beállítása a zárt topicnak. Mostmár elvileg működik,legyszi próbáljatok újra!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Amiket küldtél linkek, nekem továbbra sem működnek, és semmilyen e-mailt sem kaptam, vagy üzenetet. A fórum listában sem látok még ilyen topicot. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Bixi és hol látom a zárt topikot?

Gratulálok Ilkához:)

Én ma voltam vérvételen.
Amúgy hulla fáradt vagyok, és nagyon fáj a csípőm, és ezerrel be vagyok szorulva.
Hétvégén a Patarán mind a 3 napon szinte végig kinnt voltunk, lányom nagyon élvezte. Az idő sem volt a legjobb, de nem bírom ezt az egész napos menést sem már úgy látszik. Reggel a védőnőnél 90/55 volt a vérnyomásom is....

Eruska a lányomnál voltam így. Nagyon szurkáltam, görcsölgettem, én panangint kaptam rá, de azért nézesd meg magad a dokival szerintem.
Főleg ha frontok jöttek, és a cukordiétámmal javult 24. hét után.

Timi, hát nem tudom, hogy hogyan fogod bírni, mondjuk ha nagyon vízszeres vagy autómatikusan ki is írnak nem?

Dia nekem is most sokkal nagyobb a hasam mint a lányommal volt, kb 1 hónappal járok elörébb. Ma én is lefotóztattam magam apával, majd felteszem.
Mekkorára kell a képet lekicsinyíteni?

Adri

Kép

Kép
 
 


Majd azt áruljátok el, hogy hol találom meg a zárt topicokot! :D

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


a lap tetejen az oldalszamok alatt menjetek a Babanet Tarsalgora, ott a lap aljan van a 2013 novemberi babak.
netty mar megtalalta, uh tuti mukodik.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Timeya én most rácáfolok arra amit a lányok írtak!Amennyiben a magzati adókedvezményre gondolsz akkor nem veheti igénybe a párod!Most intéztem én is, és mi sem vagyunk házasok és nem is lakunk egy címen papíron és azt mondták a munkahelyünkön (egy helyen dolgozunk), hogy csak akkor veheti igénybe a párom, ha összeházasodtunk, vagy ha megszületik a baba addig nem!Szerintem kérdezzétek meg inkább az a biztos!

Kriszta

Védőnő: 12.05.; 4D: 12.09., Nőgyógyász: 12.10.; 32. heti UH: 01.29.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Én továbbra sem látom a topicot, biztosan rossz helyen keresem, de úgy csináltam, ahogy bixi mondta. Ott csak a csatolt képen látható topicok vannak.

A pü-ben küldött link sem működik.

Kép

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


eruska: probalj meg kijelentkezni, majd ujra be es ugy hatha megy!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


ott kell lennie amugy az iker siker alatt! jo helyen nezed

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Ok, már sikerült, de csak miután kaptam rendszerüzit, hogy csatlakoztam sikeresen. Már én is ott vok :)

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Sziasztok! Ha lenne még esetleg egy szabd hely , szívesen bejelentkeznék közétek, mert nov. 18-ra várjuk a következő kisbabánkat :)
 
 
 
 
 
 


Szia! Üdv köztünk!

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Szia Katusanya! Üdv köztünk! :)

Az az érzésem, hogy páran "csak" olvastak minket és nem csatlakoztak. Viszont most, hogy átmegyünk zártba, inkább csatlakoznak még páran :wink: Nagyon helyes :)

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Üdv Katusanya! :)

Kriszta

Védőnő: 12.05.; 4D: 12.09., Nőgyógyász: 12.10.; 32. heti UH: 01.29.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Kedves csatlakozni vagyo novemberi kismamik!

Atmentunk egy zart forumba, ha szeretnetek jonni, kuldjetek nekem privit!

SZEP NAPOT ;)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Eruska, Kriszta sziasztok :)

Bixi, írtam privit ;)
 
 
 
 
 
 


Nagy üggyel-bajjal sikerült beszerkesztenem az én aláírásomat is :D végre :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
 
 
 
 
 
 


Profilodon belül keress egy olyat, hogy "aláírás"!Azt hiszem a második rublikás részben találod! :)

Kriszta

Védőnő: 12.05.; 4D: 12.09., Nőgyógyász: 12.10.; 32. heti UH: 01.29.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Profilodon belül keress egy olyat, hogy "aláírás"!Azt hiszem a második rublikás részben találod! :)

Köszönöm, nehezen ugyan de meg lett :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
 
 
 
 
 
 


:)

Kriszta

Védőnő: 12.05.; 4D: 12.09., Nőgyógyász: 12.10.; 32. heti UH: 01.29.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Kedves csatlakozni vagyo novemberi kismamik!

Atmentunk egy zart forumba, ha szeretnetek jonni, kuldjetek nekem privit!

SZEP NAPOT Wink

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Én kórházban...elöntött a vér. Babus él, mozog, egy hét szigorú fekvés bent. Előzmény nem volt, nem tudni mi okozhatta. Majd jelentkezem ...

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


netty: jajjj ne mar, megint???? :( varjuk a hireket

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Netty jobbulást!!!! Jelentkezz minél hamarabb!!!Kitartás!

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


ez nem friss hír....nem tudom miért és ki küldte el megint..... jól vagyunk!!!!!!!!!!:-)

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


huhh akkor jo4
GYERE A ZART TOPICBA, OTT VAGYUNK!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok írtam privit Bixinek:) Örülnék ha csatlakozhatnék a zárt csoporthoz, okt.vége november elejére várom a babócámat:)


Sziasztok most olvastam erről a csoportról. Csatlakozhatnék? :) November 24-re vagyok kiírva :)
rekka93
rekka93
 
 


Réka: írtam privit! :)

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Sziasztok! Szeretném a figyelmetekbe ajánlani a blogomon található letölthető táblázatokat, amely a terhességtől kezdve a baba gondozásáig tartalmaz nagyon hasznos dolgokat. Jobb oldalon három letölthető csomagot találtok, ezekbe gyűjtöttem össze a lapokat. Bármilyen kérdésetek, kérésetek van a táblázatokkal kapcsolatban, forduljatok hozzám bizalommal!
Örömteli babavárást kívánok!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok! Csatlakoznek en is ;) november 29-re varjuk masodik babanak ;) Kislany! Elso szulottunk Kisfiu, mar 5 eves ;)
 
 


Sziasztok igazából fogalmam sincs h be e kerültem sikerült e :) :D ne nézetek hülyének de nagyon béna vagyok ehhez :D
Am tudjátok már h fiútok vagy lánykátok lesz? Én pénteken megyek uh-ra, izgulok már és remélem meg mutatja magát :)
rekka93
rekka93
 
 


Nálunk eddig minden rendben volt 19 hetes vagyok mind a 12 heti uh mind a kombinált teszt jól sikerült :) November 24 re vagyok kiírva :) ez lesz az első baba szóval izgulok, aggódok minden miatt.. fiatal is vagyok (20 éves) ezért is "félek" h az utcán majd beszólogatnak majd, mert hát ilyen kedves emberek vannak :) eddig +4 kiló van rajtam. Ez sok? vagy nem sok? mit tudtok erről? :D (52 kilóval kezdtem és 160 cm)
rekka93
rekka93
 
 


Szia réka,

Nem,sajnos nem jó helyen vagy, ez a nyílt fórum,ide mar nem írunk.

A lap tetején kattints rá a babanet társalgo linkre es ott a lap legeslegalján lévő 2013 novemberi babák fórumra menj!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


sziasztok!

nem tudom olvassatok-e ezt itt, de a zart topicba egyelore nem tudok tagokat meghivni, mar irtam a szerkesztonek, turelem......

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Hello lanyok, gondoltam bekoszonok ide, hatha erre jar meg vki, mivel a zart pillanatnyilag nem uzemel 

Nalunk a sracok betegek voltak mult heten, most meg en vagyok  De hogy ne legyen olyan egyszeru a dolog, en nem azt kaptam el, amit ok, hanem a szemem gyulladt be, de olyan szinten, hogy az egyik szememet egyaltalan nem tudtam kinyitni ma reggel, a masikat meg alig, ugy be van dagadva. Egyfolytaban konnyezik, folyamatosan torolgetem. A dolog szepsege, hogy Apa ma elutazott, es 3 napig egyedul vagyok a fiukkal. A dokihoz elmentem, hogy adjon szemcseppet, most azt nyomom, de alig latok :( Nem tul vidam igy a fiukkal ...

KépKép
Kép
 
 
 
 
 


Bixi: en nem olvastam. Es a jelentkezeseket sem tudod elfogadni?

KépKép
Kép
 
 
 
 
 


Na én is itt, már elvonási tüneteim voltak :)
Elég lahangoló ez az újjítás.
Humánka jobbulást Neked, de a Te helyzetedben talán jobb mint a fosi-hányás nem?
Remélem mindenki ide talál.
Meg az itteni újak is hátha csatlakoznak, akik nem találtak a zártba

Adri

Kép

Kép
 
 


irdab: tuladjonkeppen jobb, mint a hanyos resze, es ha a ferjem lenne, nem is lenne gond. De vezetnem kell, hogy a sracokat elivgyem, elhozzam, es ez nagyon rossz. Eleve sokkal rosszabbul is latok, mint maskor, masreszt meg en kontaktlencset hordok allandoan, es abban ugyanolyan a latomezo, mint ha jo lenne a szemed. Most viszont nem tudom hordani, csak szemuveget viselek, amit soha nem szoktam az utacan, es a latomezot is nagyon korlatozza. Szoval duplan hatranyos helyzetu vagyok, es ugy altalaban a vezetessel nincs bajom, de ez igy most eleg rossz :(

KépKép
Kép
 
 
 
 
 


Na sikerült megszülenem! :D 

Basszus! Majd a zárba hívj meg Bixi újra!

Dia
 
 
 
 


Humánka nem azt mondtam hogy jó, csak annál jobb. Gyors gyógyulást Neked!

Adri

Kép

Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: