Új privát üzeneted érkezett!

netty: Jó, h minden rendben van! ;) Már biztos hiányolnak otthon! :)

Voltunk ma dokibácsinál, minden rendben volt szerencsére :) Nálunk a doki rendelőjében van uh, szóval ő minden alkalommal rápillant és úgy nézi meg a szívét, nem szórakozik a hallgatózással :) Én egyáltalán nem bánom, mert ha csak rövid időre is, de láthatom a kis törpét :D

Ja, Dia, majd elfelejtettem! :) Reggel a vérvételnél amikor előadtam a problémámat, volt ott egy néni, akivel utána összefutottam a megállóban és rám vetette magát, h a Széchenyihez (vagy fene tudja h pont az ő nevét hogy írják) menjek, mert ő nagyon jó orvos! :D Mondom neki, h köszönöm szépen, de nem a bajcsyban fogok szülni... :) Aztán a néni még ott áradozott róla perceket, h pedig ő milyen jó és h lehet hozzá menni rendelésre is és nem csak maszekba és h a lánya, meg a keresztlánya is hozzá jár :D Szóval ha gondolod.... ;) :DDD

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


blancone: igazad van, a TGYAS es a tappenz nem alapja a kovetkezo ítgyasnak, utanakerestem, ezt talaltam:

A 2. Baba utáni ellátásoknak nem alapja semmilyen korábbi ellátás: sem a tgyás, sem a gyed, sem a táppénz.

Tehát ha a két gyerkőc között nem lesz bérezett napja, akkor a szerződés szerinti bére lenne az ellátások alapja, de legfeljebb az aktuális minimálbér kétszerese.

Ez azt jelenti akkor, hogy (98.000*2)*0.7= 137.000 netto lesz a TGYASunk????

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Hát én ezt a nevet még nem láttam az sztk-ba! :D

Bixi: És azt nem tudod, hogy akkor mi van, ha nekem a gyedem augban jár le, és ügye Novemberi lesz a baba. Mivel aug 23tól én tp-re megyek a szülés napjáig akkor hogy jár a tgyás és a gyed? Van munkahelyem

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 

 
 

Szép reggelt!

A következőket találtam TGYÁS terén, Bixi én soknak tartom amit kiszámoltál, meg sajna nem is ilyen egyszerű:

A TGYÁS 2013-as összege a napi átlagkereset 70%-a, melyet a táppénzre vonatkozó rendelkezések szerint számítanak ki, nincs felső határ akkor, ha a terhességi gyermekágyi segély kezdő napját megelőzően, illetve a szülést közvetlenül megelőzően visszafelé számolva rendelkezik 180 napnyi jövedelemmel. Ebbe a 180 nap bérezett időbe beleszámítanak a ténylegesen ledolgozott napok, a betegszabadság és a szabadság, de a táppénz nem számolható bele.


Illetve ezt töltsétek ki és kalkuláljátok ki. Érthetően levezeti mikor mennyit kaptok:

http://adozona.hu/Kalkulatorok/GYESGYED_kalkulator_5EVGPK

Remélem segítettem....

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


lányok, van a neten egy nagyon kedves hölgy, aki nagyon gyorsan szokott válaszolni a felmerült kérdésekre, teljesen ingyen.
nekem is kb. még aznap megválaszolta a kérdéseim a TGYÁS-sal kapcsolatban.
Csak a nagyon bonyi eseteknél javasol személyes adótanácsadást, de amúgy mindent megír.

szép napot Nektek!
Era


itt tudtok kérdezni tőle:
www.kismamatb.hu
 
 


pontosabban én itt kérdeztem:

http://www.kismamatb.hu/szakertok/kerde ... akertotol/

üdv:
Era
 
 


Mi Erák milyen segítőkészek vagyunk :D

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


eruska82: te szolnoki vagy? En eredetileg martfui, szoval akkor foldik vagyunk :) Ha hazalatogatunk (nem tul gyakran), akkor mindig eloforulunk Szolnokon is ;)

Netty: nagyon jo hireket hoztal, orulok en is, hogy te is, a babo is jol vagytok.

En most hogy a 2. trimeszterbe leptem, sokkal jobb vagyok. Hanyinger elszallt, a kozerzetem sokkal jobb, nem dolok agyba koran, szoval majdnem :!: a regi vagyok :)

Ti hogy vagytok ezzel?

Amennyire en tudom, Magneziumot kulonben nem kell szedni a varandossag elejen, csak a kesobbiekben, ha kemenyedik vkinek a pocakja vagy izomgorcsok vannak pl. a lababan. Az csak izomlazito, felesleges szedni, amig nem kemenyedik vki.

KépKép
Kép
 
 
 
 
 


De van hogy a végén nem a magnézium segít a lábgörcsökön, ha nem a kalcium! :D Nekem is az vált be! :D

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Igaz nem a sajátunk van lefényképezve mert azt elraktuk már, de pont ugyanilyen! :)

Kép

Kriszta

Védőnő: 12.05.; 4D: 12.09., Nőgyógyász: 12.10.; 32. heti UH: 01.29.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Jaj nagyon jól néz ki! :D

A sport része is ilyen színű? Mert akkor sűrűn mosol majd! :S

Én majd ilyet akarok venni a babának jövő tavaszra!

http://www.brendon.hu/Products/Details/37913
Amíg picike addig is tudom magam felé fordítani és emellé tudok a lányom után is szaladni vele! :D

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


bixi: óó, szép is lenne... :D inkább a 98000et szorozd be 0,7-el és az lesz a valós.. :S Bár ha neked az alapbéred ennél magasabb (pl 120) akkor az lesz az alapja)
én lehet h írok ennek a nőcinek, mert azért nem mindegy h mi az alap nálam :S

humanka, Dia: a magnézium simaizom lazító, ezért kell hasgörcsre, a kálcium pedig harántcsíkolt izom lazító, ezért kell a lábgörcsre ;)

huhh, azért kezdi a játszóterezés kikezdeni a medencém... :S

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


eruska82: te szolnoki vagy? En eredetileg martfui, szoval akkor foldik vagyunk :) Ha hazalatogatunk (nem tul gyakran), akkor mindig eloforulunk Szolnokon is ;)


Igen szolnoki!! :) Bár még csak pár éve. Vannak rokonok Martfűn, párom rokonai. Meg anyósomék mezőhékiek :)

Milyen gyakran tudtok haza látogatni?

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


blancone miért mászókázól a játszin? :D :lol: :lol:

Bocs, h ennyire eltüntem, olvasó üzemmódban vagyok, ezerrel melózom, na meg túlórázom :roll:

Adri

Kép

Kép
 
 


Dia igen ugyanilyen színű minden rész, de ennyire amúgy nem világos mint a képen!De ha sokat kell majd mosnom azt sem bánom! :)
Szép az amit kinéztél!Nem lesz kicsi a kereke?Nem fogsz vele elakadni a kisebb lukakban?

Kriszta

Védőnő: 12.05.; 4D: 12.09., Nőgyógyász: 12.10.; 32. heti UH: 01.29.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Hát az a baj, hogy nagy kerekűvel is elakarok itt! Szóval mindegy! :D

De mivel mi ezzel Bkv-zni akarunk, így ilyen fog kelleni! A nagy kerekűt nem tudnám feltenni! :S Tapasztalat!

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Blancone,nem értem. Az en alapbérem jóval magasabb a minimálbérnél,de ott van,hogy legfeljebb a minimálbér kétszerese. A minimálbér az 98e, szóval nem értem miért csak ennek a 70százalékat kapnam és miért nem a duplájanak a 70százalékát???
Az mindegy,h az alapbérem meg mennyivel magasabb,mivel a legfeljebb gondolom azt jelenti,h max,imalizalva van.
Vagy mit értek félre? Segíts legyszi!

Szupi a babakocsi!

Eráek: köszi a segítséget!!

Voltam ma uh-n,minden tökéletes, NT 1,1 orrcsont látszik. De nekem is kb 5perc volt az egész :-(

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Ügye milyen szar az 5 perces uh? :S

Én amúgy nem számolom, mennyi lehet a gyedem! Itt a baba, most már visszacsinálni nem tudom! Élünk abból amit kapok, persze a párom is melózik 1000rel

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Blancone,nem értem. Az en alapbérem jóval magasabb a minimálbérnél,de ott van,hogy legfeljebb a minimálbér kétszerese. A minimálbér az 98e, szóval nem értem miért csak ennek a 70százalékat kapnam és miért nem a duplájanak a 70százalékát???
Az mindegy,h az alapbérem meg mennyivel magasabb,mivel a legfeljebb gondolom azt jelenti,h max,imalizalva van.
Vagy mit értek félre? Segíts legyszi!

Szupi a babakocsi!

Eráek: köszi a segítséget!!

Voltam ma uh-n,minden tökéletes, NT 1,1 orrcsont látszik. De nekem is kb 5perc volt az egész :-(


Jól érted! Az, hogy legfeljebb, azt jelenti maximum annyi! És az alapbéred 70%-át kell nézni.

Sajnálom az 5 perces uh-t. Az állam ennyit áll. Ezért mentünk el mi is utána a magán rendelésére. Kész megnyugvás volt!

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Sziasztok!!

Krisszta szép a babakocsi!! :)

Bixi sajnálom az 5 perces uh.

Netty örülök, hogy minden rendben. lehet tudni, hogy mitől volt??

Én a magnéziumot nem szedem napi szintem. Múlthéten párom megjegyezte, hogy kemény a pocakom és azért vettem tegnap jól is jött mert a sok vizsgálat után görcsölt fájt a pocim rendesen.
Holnap megyek védőnőhöz a havi jelentkezésre kíváncsi leszek az ő mérlege szerint híztam-e. Meg labor beutalóért afp stb...!! Jól megviccelt a baba minket mert az első 3 ultrahang alapján még csak 14 hetes lennék az utolsó 2 szerint meg 15 hetes vagyok. :) Kíváncsi vagyok mit szól a védőnő :lol: Behozta az 1 hét lemaradást rendesen!! Jaj de jó lenne már érezni a mocorgást!! Ja nekem is mellső fali a lepényem!!
A védőnő mikortól hallgatja a szívhangot???

Kép
 
 


Grácus! Nekem azt mondta a védőnő, ha jól emlékszem, hogy 16.héttől. Érdemes esetleg rákérdezni.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Eruska köszi holnap rákérdezek akkor :)

Kép
 
 


Na nekem tuti nem fog nézni a védőnő szívhangot! A lányommal se néztek, pedig akkor máshova jártam!

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


bixi: Bocsi, félreérthető voltam! :S Eruskánál a pont! Szóval valahol 98000x0,7 és 2x98000x0,7 között lesz majd a tgyás-od. A bruttódból neked simán ki lehet számolni a tgyás/gyed összeget. (Erre írtam, h ha pl a bruttód 120, akkor annak a 0,7xese)
Csak nálam van kavarodás, mert most nem tudom h az alap bruttóm vagy a valós bruttóm fog most számítani. Eddig ugye a valós bruttóm számított, kérdés h ez változik-e... De már kérdezősködök! ;)

irdab: a mászóka az még hagyján, de csúszdázni nem kellene... :D

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


blancone: jo, akkor megnyugodtam. nekem az alap bruttom a 2*98 folott van, igy akkor gondolom az fog jarni ahogy en szamoltam. hat jo nagy ervagas az elozo TGYAShoz kepest, a kovetkezo GYEDbe meg bele se gondolok :( dehat ezzel jar ha nem mentem vissza dolgozni, szoval csondbe vagyok.
majd irj ha megtudod nalad hogy alakul, kivancsi vagyok.

az uh igazibol meg sem lepett, a klinikan futoszalag megy mindig. parom nem is tudott szabit kivenni, de erre meg sem erte volna, mi is megyunk jovo kedden euromedicbe mozizni. jah, most hatul felul tapad a mehlepenyem :)

vedononel mindenkepp nyomakodjatok szivhangert, sztem mar megtalalja, lanyomnal 11 hetesen megvolt.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Drága tapasztalt kismamák! :) Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek azzal kapcsolatban, hogy mi is ami kell majd a picur szobájába? Én "csak" egy kombi ágyra gondoltam, ami később átalakítható gyerekággyá. Beépített szekrény van már bent eleve. Gondoltam még 1-2 polcocskára.
Az ágyba gondolom kell matrac, ebből is a kókuszmatrac a jó. Kell rácsvédő is. Ágynemű kell? Mármint párna az még nem, csak egy éves kor felett gondolom. Takaró? Elegendő a pléd, hálózsák?

Biztosan jót mosolyogtok most ezeken a kérdéseken. :) Nekem nem egyértelmű még teljesen. :)

Köszi előre is!!

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


bixi: Jó neked, h ennyi a fizud! ;) :D (Amúgy nem úgy van h a tgyásnak nincs felső határa csak a gyednek? Mert akkor végülis a tgyásod marad magasan, csak a gyed lesz 2x98x0,6)

eruska: Mért mosolyognánk? :) Valahol mi is elkezdtük! Ami nálunk elég volt az első fél évben, az egy pelenkázós komód (ebben elfért minden cucca) és az ágy. Nagyobb szekrényre az elején még nem nagyon van szükség (kivéve persze ha 200 ruhája van a gyereknek :D ) Szóval bútor ügyileg tökéletes amit felsoroltál.
Ágy: én is kókuszmatrac párti vok, nekünk nagyon bevált. Kell lepedő, rácsvédő és célszerű egy textilpelust rakni majd a fejrészre a "balesetek" miatt ;) Takaróból én a több plédre esküszöm, azt tudod rétegelni. Arról nem is beszélve h amint forgolódós állapotába kerül a gyerkőc, természetesen mindig maga alá gyűri majd :D Úgyh ilyenkor jó csak egy másikat kikapni a szekrényből és rádobni. Mondjuk most télen még nem nagyon fognak annyit forgolódni, de a másik praktikus dolog a hálózsák. Mi nagyon szerettük őket. Télen egy jó vastagot, akkor nem kell félni h kitakarózik, nyáron meg egy lenge vékonyat, ami véd a szúnyogok ellen ;)
Szóval összegezve, nem kell feltétlenül külön ágynemű garnitúra, bár kétségtelenül nagyon szépek :) (Mi anno azt csináltuk, h vettünk anyagot és a dédikkel megvarrattuk a huzatokat és a baldachint és így sokkal olcsóbb volt! ;) )

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


Köszi Blancone!!! :P Akkor nagyjából én is jól gondoltam.

Sajna nálunk nincs aki tudna varrni. Kár, hogy én nem tudok. Bár gépünk sincs :lol:

A többiek, hogy gondolják a babaszoba kérdést?

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


blancone: igen, az elso gyerkocnel ugy van, hogy nincs maximalizalva, de asszema masodiknal igen, epp ezert mennek vissza altalaban dolgozni az anyukak, h ujra magas legyen a TGYAS. de jo lenne ha tevednek :)

eruska: dehogy mosolygunk! jo visszagondolni, hogy tavaly ilyenkor en is elso gyerkocot varva teli voltam kerdesekkel es kivancsisaggal. most kevesebb a kerdes, de az izgalom maradt ;)
nalunk kisagy, pelenkazokomod es egy ruhasszekreny van a babaszobaban, meg nehany polc (konyveknek, illetve a pelenkazo mellett a gyakran hasznalatos cuccoknak). Ha ott fogsz szoptatani/etetni, akkor jo egy fotel vagy kanape. En pl vegig 11honapig fektetve szoptattam, mert a korhazban ugy "tanultam" meg 4 napig, aztan otthon is csak ugy ment, uh en nem tdutam a babaszobaban etetni emiatt, mert oda nem fer be kanape.
Kesobb amikor mar kellett vettunk par jatektarolot ami hasznos mert imadnak ki be pakolaszni a gyerkocok.
Racsvedobol nekem az valt be ami az egesz agyon korbefut, mert mostmar nagyon elmaszkal ejszaka. Takaro evszaknak megfelelo, tavaly amikor szuletett a 32fokban ejjel csak textilpelust kapott, kesobb jo szolgalatot tehet a halozsak, mert azt nem rugja le, de pl Lua mindig beleizzad, mi nem hasznaltuk. En is a tobb pledre eskuszom, ma reggel pl 4(!) pled volt a kisagyban :D
A parna meg nekem is kerdes, hogy mikortol kell? meg mindig olyan pici a feje, hogy nem csuklik le a nyaka parna nelkul sem.

es meg egy teljesen szemelyes tapasztalat: mire megszuletett Lua gyonyoru babaszobat csinaltunk neki, de a lakas kicsit szerencsetlen beosztasa, az elso hetek orult szoptatasi nehezsegei, az ejszakazas szokasa esatobii esatobbi miatt alig van hasznalatban a szoba. Mig pocakban volt addig azt vallottam, hogy a haloszoba az a parome es az enyem, mert ennyi "maganelet" jar nekunk, aztan meg a mai napig velunk van egy szobaban, sot reggel6korul altalaban magam melle is teszem,szoval ahogy mar irtam, vannak a tervek es majd a gyrekoc ugyis alakitja a dolgokat ahogy az mindenkinek jo ;)

bocs ha hosszabb lett, mostansag raerek netezni ujra, mert nagyszulozunk es imadjak tutujgatni Mukit igy en pihenek.

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Bixi! Köszi a szuper választ Neked is!! Örülök, ha sokat írtok!! :)

Én úgy tervezem, hogy az ágy a mi szobánkba lesz egy darabig, bár akkor kell egy utazóágy is neki?? Ezt a részét még nem terveztem ki rendesen. A kombi ágy nem férne be hozzánk. Illetve napközben már a saját szobájában szeretném letenni. Hát még kiforrja magát, pláne a születése után.
Fotel az majd lenne bent a szobájában.

Most az jutott eszembe, hogy majd kellene csinálnom egy babakelengye ajándék listát. Amire felvezetem, hogy mit szeretnénk mire a kicsi megszületik. Hogy ne vásároljanak össze 220 db kis bodyt pl. Erről mi a véleményetek? Ti csináltatok ilyet?

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


párna: én onnan vettem észre h igényli a párnát, h éjjel mindig addig kucorgott amíg az ágy végében lévő takaróra tette a fejét :) Szóval igazából azóta is az a párna...

együtt alvás: Nálunk a párom 9 hónapig hangoztatta, h a gyerek a saját ágyában alszik, mert az ágy a miénk. Lehet tippelni ki cipelte be 4 naposan közénk.... :D
Amúgy nálunk először egybe volt a háló-gyerekszoba. Kényelmes volt, mert éjjel csak kikaptam az ágyból magam mellé tettem, majd visszapakoltam. Aztán olyan 8 hónaposan kezdtem érezni h zavarjuk egymást. Ő is felkelt a mi forgolódásunkra, meg én is az ő első nyössszenésére, pedig lehet h csak nagyot sóhajtott ;) Szóval 9 hónapos volt, amikor mi kicuccoltunk a nappaliba, azóta van saját szobája és most már mindenki jól alszik ;)
Ha amúgy külön szobát terveztek a picinek, akkor jó szolgálatot tehet egy mózeskosár az első időkben. Vagy van egy az ágy oldalára szerelhető nyitott kiságy. Most mi is mózesezünk majd, mert az első hetekben mellettünk lesz a nappaliban a pici, aztán ha már ritkulnak a felkelések átteszem az ágyába. Másrészt ha pl mózesben alszik el nappal, de kéne a szoba, akkor simán átpakolod kosarastul a szobájába ;)

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


ja ajik... Mi mindenkinek azt mondtuk h pelenka, popsitörlő... Az mindig kell és sose elég és így biztos nem kap 228 egyforma csörgőt, meg 65 elméretezett bodyt ;)

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


eruska82: Teljesen jól gondolod! :D Nem kell telezsúfolni a gyerekszobát! :D

Ruhából eleinte vegyél párat, és ha kell még akkor veszel mellé! Nekem mondjuk a lányom sokáig hordta az 50-es ruhákat!

Takaró: nekem a lányom 4 hónapig kókusz pólyában aludt, mert csak abba tudott nyugodtan aludni, utána kis takaróval. Nekem nem szerette a hálózsákot, így abból is elég ha egyet veszel az elején.

Én például az Ikeába vettem rácsvédőt, olyat ami teljesen körbeéri az ágyat! De már vatera is tele van ilyen dolgokkal és elég olcsók!

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Sógornőmék is ezt mondták. Pelenka és popsitörlő. De ismerve pl anyumat, vagy tesómat ők tuti valami "többet" szeretnének adni. Vagy kreatívabbat. Inkább rájuk gondoltam a listával kapcsolatban.

Na mindegy, addig még alakul.

Ezt az ágy dolgot ki kell valahogy okoskodnom, mert 2 ágyat nem akarok venni......

Köszi a tanácsokért csajok!! :)

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


sziasztok,

Eruska, hidd el először mindenki telis-tele van kérdésekkel, aztán a másodiknál-legalábbis én- már valamelyest fogynak a kérdések, de elfogyni nem tudnak :D

Nálunk egy komód volt használatban nagyon sokáig a ruhácskáknak, csak amikor ovis lett Dóri lett, már kevés neki a sok váltóruha miatt.
arra csináltattunk egy pelenkázós feltétet, amit aztán később, amikor már nem maradt meg rajta, leszereltünk, így belakhattuk játékokkal.
Játékszekrény, tároló és minden egyéb, amibe játékot lehet tenni, kelleni fog, nagyon hamar.
Nekünk is-annak ellenére, hogy relatíve nem sokat veszünk neki, mindent kezdenek belepni ;)
Én, ha most választanék, olyan kiságyat vennék, ami átalakítható gyerekággyá, de nekünk nem ilyen van, így 3 évesen vettük meg a nagyobbat.
A kókuszmatrac nekünk is bevált. Lepedők, takaró, textilpelusok kellenek. Párnát csak kb. 3 évesen kért ő maga, addig nem adtunk neki.
A pelenka, mint ajándék na meg a törlőkendő tényleg a legjobb, csak arra figyeljetek, hogy a legkisebb (újszülött) méretből ne tárazzatok be sokat, mert abból nagyon hamar a következő méret kell. Ugyanez vonatkozik a legkisebb ruha méretekre (56-osra) is, nem érdemes sokat venni, mert 1 hónap alatt kinövik a kicsik.
Ami nekem nagyon kellett az a mellszívó, bár ez nem a babakelengye része :)
A fotel nekünk is nagyon bevált, én első időkben szinte csak úgy szoptattam.


Most teljesen más lesz nekünk is, mert Dóra május közepi, a kicsi meg éppen a tél elejére érkezik, így furi lesz nagyon, hogy jól fel kell majd öltöztetni, takargatni, óvni a hidegtől, szóval még nekünk is fel kell készülni alaposan.

nekem tök furcsa a hasam mérete, reggel 3 hónaposnak se látszik, estére viszont annyira megnő, hogy 6 hónaposnak is elmennék. Gondolom ahogy fáradok, vagy nem is tudom. És olyankorra be is keményedik eléggé, én azért is szedem a magnéziumot.

Kezdenek múlni a hányingereim!!!!!! Végre, mert már nagyon nehezen viseltem a munkázást, de most kezdek új erőre kapni :) :) :)

Era
 
 


hogy én mindig elfelejtem ezt a fránya vonalzót csatolni :lol:

Era
 
 


Köszi Era! :)

Tedd be az aláírásodba a vonalzót és akkor nem kell állandóan csatolgatni. :wink:

Egyébként babakelengyére nem feltétlen a szó legszorosabb értelmében gondolok, hanem ide sorolom az olyan dolgokat amiket szeretnénk beszerezni. pl mérleg, adamo jellegű hinta, ilyesmik.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


eruska: haaat, nem jarunk tul gyakran haza :( 8.5 eve jottunk ki, azota 3x voltunk otthon. Eloszor 2-en, utana 3-an, majd harmadik alkalommal 4-en. Legkozelebb 5-en megyunk :D Aztan nem lesz tobb valtozas, ugy dontottunk, ez marad a vegleges letszam. (Mezohek meg egeszen kozel van :) ) Szoval olyan 2-2,5 evente jarunk haza, de szerintem legkozelebb, amikor mar Harmaska is jon velunk, utana valoszinuleg tobbet fogunk varni. Azert 3 gyerekkel egy 26-30 oras utra felkerekedni a koltsegvonzataval egyutt ... hat nem nagyon jo buli.

Nalunk volt babakelengye-lista. Itt olyat is lehet csinalni, hogy egy baba-boltban allitod ossze, es akkor te magad valaszthatsz ki minden darabot. Szerintem ez nagyon jo otlet, mert nem fogsz olyan cuccokat kapni, amit mar az elso pillanatban utalsz. Arrol nem is beszelve, hogy mindenfele arfekvesben lehet osszevalogatni dolgokat, es mindenki a penztarcajanak megfeloen vasarolhat. Szerintem nezz utana, hogy otthon van-e ez a lehetoseg ;)

Utazoagy ezert kulon ne vegyel a picinek, az elso 3 honapban (kb.) egy mozeskosarban is siman elalszik mellettetek ;)

Nekem most akkor kell vasarolni barmit is, ha megiscsak kukac nelkul jon a teso :D Bar a fiuknak egy "hazavivos" uj ruhat azert mindig vasarolok, szoval ez is meglesz ;)

blancone: nalunk mindig jol mukodott az, hogy a pici kezdettol kulon szobaban volt, bar soha nem kellett soha szaladgalnom. De en is szeretem megtartani a "maganeletunket" magunknak.

gracus: en ugy tudom, hogy a 12. hettol hallgatjak a szivhangot. De lehet, hogy ez is valtozo ...

krisszta: szuper a babakocsi, de tenyleg moshatsz majd sokat.

bixi: sajnalom a rovid uh-t :( Hatha legkozelebb majd raadas lesz ;)

KépKép
Kép
 
 
 
 
 


Köszi Erus :)

Tényleg! nem volt bejelölve, hogy mindig csatolja. és a profil képet az avatar-résznél tudok beállítani?
múltkor akartam, de a 80X80 pixel nagyon kicsi kép, tényleg csak akkorát lehet feltölteni :?

nekünk nem volt mérleg, csak a védőnő mérte le a havi vizsgálaton. mondjuk, ha rossz étvágya lett volna Dórának, akkor beszereztük volna.
ez az adamo hinta milyen, mert nem ismerem?
nekünk a kenguru vált be, nagyon szerette sokáig azzal jártunk még kirándulni is.

Era
 
 


eruska: adamo jellegu hintat lehet venni a vateran 6-8000ert vadi ujat, en ott vettem.
babakelengye vagy egyeb beszerzendo lista: sztem ird ossze,h miket gondolsz es aztan hallgass meg tobb velemenyt, h mi az ami altalaban tok felesleges, mert elso babaval sokmindent megvesz az ember aztan kiderul,h semmi ertelme nem volt.
mivel teli babak lesznek, igy nagyobb dolognak sztem jo otlet lehet az overal pl.

en is agyhoz csatolhato kisagyat kerestem anno es sehol nem talaltam :(

humanka: miert eppen Ausztralia?
akkor szerencses vagy ha nem ejszakaztal eddig sokat! lanyomat 5 honaposan kulon szobaba tettuk, jol is mukodott, de aztan volt egy mutetem ami utan alig tudtam jarni, uh visszakoltozott mellenk, es azota megint ott van.

lanyommal mi a Bondolinot (hibrid hordozo ) hasznaltuk mig nem lettem pocakos, a picurt eleinte rugalmas kendobe fogom tenni.




kriszta: nekem sotetebb babakocsim van, es gyakran koszolodik es mosni kell :S
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bixi 2013.05.18 11:48-kor.
bixi
Budapest
 
 


Sziasztok!
Úgy pörög a topic, alig tudtam visszaolvasni.
Kriszta: gratula az esküvőhöz!

Tegnap voltam a 12.hetin, orrcsont látszik, tarkóredő:1,17, CRL: 63 mm. Alig tudták megvizsgálni, állandóan forgolódott a picúr :) Emiatt nekem jó sokáig tartott, de legalább gyönyörködhettem :)
Integrált köv. vérvétele júni 12-én lesz.
Méret alapján 1 héttel nagyobbnak mondták, 12+5-nek, de kérdezte, hogy vitamint szedek-e.

A tapasztaltaktól kérdezem: ha a vitamintól nagyobb, előbb is fog megszületni, vagy csak annyi, hogy "nagyobb", fejlettebb baba lesz a végén?
timeya
Hatvan
 
 


A babakelengye és egyéb felszerelések kérdés engem is érdekel :)

Légzésfigyelő pl. kell? Orrszívó és ilyesmi?
timeya
Hatvan
 
 


Tényleg hát a légzésfigyelő!!!!!! De jó, hogy írod Timeya!!!! Köszi! :)

Lehet, hogy összeírom a listát, és majd úgy adom ki annak aki kéri. (bár jobban meggondolva nincsenek is olyan sokan :lol: :lol: )

Humanka: Az utazás tényleg nagyon költséges és macerás, tudom.... :roll:
És ismét egy megmosolyogtató kérdés Tőlem: A mózest csak a földre tegyük le magunk mellé???? Ez elég furán hangzik így. Mert mózes mindenképpen lesz, mert olyan babakocsit veszünk majd, amihez van. Szóval örülnék, ha ez nem is lenne akkor kérdés, hogy kell másik ágy. De akkor hova tegyük a mózest?

Ez az adamo:
Kép

Tetszik, mert teljesen vízszintesig dönthető a hát része.

Bixi: Igen, én is a vaterán néztem ki. Fele annyiért lehet venni.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Era: Sajna tényleg csak akkora képet lehet feltenni az avatarba. Én úgy csináltam, h egy képről levágtam a fejet. Ha még így is nagy volt akkor a kép nézetét csökkentettem és úgy vágtam le a kívánt képet. Ha nem megy, akkor esetleg csatolt be ide és megcsinálom Neked :wink:

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Hát nekünk lesz idén bőven venni való, mert ha minden jól megy akkor költözünk! De a babának nem sok minden fog kelleni, mert minden meg van a lányomról!

Mint írtam nekem a lányom sokáig hordott 50-es ruhát, így abból is van vastag, mert novemberben is még 50-est hordott a kincsem! :D

Mellszívómat eladtam (tudnám, hogy miért), így most azt is vennem kell másikat.

Ruha van fiú lány 1,5 éves korig! :D

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


bixi: az ilyen kabátokat mennyiért vesztegetik? Mindig is úgy tetszettek... :) Tök praktikus!

A hintával is szemeztem, de végül elég volt a pihenő szék is.

Orrszívó mindenképp! Életet menthet! :)
Légzésfigyelő meg szintén... Tudom, sokan ellenzik, mert h feleslegesen beriaszt stb... Na most nekünk talán 2x riasztott be, szerencsére egyszer sem volt gond. Valószínűleg csak 1-2 légvétel maradt ki és azért kezdte el a figyelmeztető pittyegést. Engem nagyon megnyugtatott h tudtam h bármi baj van, riasztani fog, úgyh átmehetek a másik szobába :) Mondjuk azért tény és való, h azt gondolom h felelős légzésfigyelő használathoz célszerű elmenni babaelsősegély tanfolyamra, mert hiába riaszt ha azt se tudod mit csinálj... :S
Ők azt hiszem tartanak ingyenes kurzusokat is: http://www.leghajo.hu/

A ruci dolog meg egy érdekes kérdés, mert mi is arra készültünk h ááá, úgyis hamar kinövi, ehhez képest vagy 3 hónapig használtuk az 56ost... Utána a 62est is elég sokáig. Pelenkából meg én inkább mindig felső határig húzom a dolgot, így pl a 2-4 kg-s liberot több mint 2 hós koráig használtuk, ami azért jó pár csomag... :)

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


Kriszta: Az esküvővel kapcsolatban mesélj! Van már tervetek, hogy hol lesz? Lesz-e dekoráció? Meghívók, stb. A mi esküvőnkön mindent én csináltam sk. A KIK-ben most rengeteg kelléket lehet kapni pl a meghívókhoz, vagy ültetőkártyákat,stb. Van sok ötletem. Szívesen segítek, ha van rá szükség :)

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Sziasztok!!

Voltam védőnőnél az ő mérlege szerint fél kg-ot híztam csak. Szívhangot nem hallgatott :(
Ja és drága szíve elfelejtette közölni a múltkor, hogy az afp vizsgálatra a beutalót a nőgyógyász adja és nem a háziorvos!! :? így utazhatok be pluszba Székesfehérvára beutalót kérni!! Kicsit se lettem ideges!!! Majd június közepén jön hozzánk látogatóba.

Kép
 
 


Eruska hát a többsége azt hiszem már meg van! :) Azon gondolkodtam, hogy valami dísz kellene az asztalra az étteremben, de semmi ötletem nincs rá, hogy mi!Nálunk is minden rám marad, kivéve az olyanok, hogy torta, sütemény, éttermi kaja.. Meghívókat már megrendeltem tegnap, ültető kártyát viszont nem szeretnék, mert a párom családjában szinte mindig van valami amin össze vesznek és már nem lehet nyomon követni, a két család meg nem is ismeri egymást!A ruhám az már megvan, hogy milyen lesz, már megvan hozzá az anyag is, úgyhogy már csak a varrásra vár! :) A csokor az amin még filózok, hogy milyen legyen!Több képet is lementettem úgyhogy már csak választanom kell közülük!Szülőköszöntésnél milyen jellegű virágot/csokrot illik adni?

Légzésfigyelőt én már megvettem!

A kiságy az első időben nálunk is egyszobában lesz velünk, aztán utána átkerül a sajátjába!

Kriszta

Védőnő: 12.05.; 4D: 12.09., Nőgyógyász: 12.10.; 32. heti UH: 01.29.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Húú akkor már minden megvan :)
Szülőköszöntő virág? Mi mondtuk a virágosnak, hogy arra lesz, és megkérdezte ki milyen virágot szeret, mert az tesz bele. Igazából nem kirívó az a csokor, mint a menya csokor. Sajna hamar el is hervad, szerintem nem tartják meg, tehát nem érdemes túl sokat költeni rá.

Az asztal közepére csinálhatnál esetleg oázist. Akármilyen formájút tudsz csinálni, pár szál virággal nagyon mutatós. A KIK-ben lehet kapni ilyen ovális hosszúkás üveg, vagy fa tálakat is, amibe tudod tenni a szivacsot.

Én ilyet csináltam az asztalokra:

Kép

Nem tudom milyen színűt szeretnél, vagy stílusút. Ezeket a neten találtam:

Kép

Kép

Kép
eruska82
Szolnok
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: