Új privát üzeneted érkezett!

Én egy kész csomagot kaptam :D

Kép

A kiskönyvem meg ilyen, van akinek más?

Kép

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


nekem még a kis könyvem se így néz ki! :D

Kép

És semmi mást nem kaptam! :D

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Ujra itt.

Era, szia, szuper, hogy minden rendben volt a vizsgalaton!

Netty, most fo a pihenes, es tenyleg szerencse, hogy van segitseged, amugy nem lehet konnyu ket kicsi gyerekkel.

Befuto nevek nalunk meg nincsenek, bar Vilinel is csak a 29. heten sikerult dontenunk. Nekem nagyon tetszene, ami nalatok is bevalt, hogy azonos kezdobetuk, igy viszont meg korlatozottabbak a lehetosegek.

Tenyleg, Dia, nalad olvastam, hogy gondolkodtok a Vilmoson, nalunk telitalalat volt. :D

4D temaban majd jol megvarom a tapasztalataitokat es amikor a nyaron meg megyunk haza, lehet, hogy benevezek egyre. Az elsovel nem voltunk, de azert megneznem, hogy milyen. Oszinten szolva a sima 2D-n szamomra gyakran kihivas, hogy meglassam, hogy mi micsoda. :)

Tenyleg Lanyok, ti mozogtok/sportoltok valamit?

Kép

Kép
borika2222
Belgium
 
 
 

 
 

Mozgás!

Lassan már azt nem tudom, hogy milyen 2 percnél tovább ülni! :D A lányom egy igazi sajt kukac! Nem is csodálom, hogy csak dobálom le a kilókat! Ha így folytatom annyival megyek szülni, mint amivel a lányommal kezdtem a terhességet! :D

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


De, hogyan lehet, hogy nem egyformák ezek a könyvek? Én azt hittem mindenkinek ugyanaz. Megyénként változik? Érdekes.....

Mozgás. Hát sajnos nem, mert előtte sem sportoltam, itthon van egy mechanikus futópad, azon sétáltam mindennap (elég kimerítő volt), azt a terhesség alatt nem javasolják. Így marad a kb mindennapos séta....
Többiek?

Név, miután azt mondták úgy néz ki kisfiú, a Bence az ami nekünk kb két éve fix, attól függetlenül, hogy kislányt szerettünk volna :D Már most magamban Beni-zem őt :)

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Hát a fiú név még képlékeny ahhoz képest, hogy a Félix fix volt már a lányomnál is! :D

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Én amúgy se értem miért ilyen egyhangú és unalmas a kis könyv! Tesóméknak még tök jó vastag volt és egy csomó hasznos tanács volt benne és így legalább minden egy helyen volt!

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Dia, az én könyvem is olyan, mint a tiéd, az előző meg olyan volt, mint Eruskáé.
Én is a BabaMamaTudakozós kuponfüzetet kaptam, abban van a kedvezményes kupon. Amúgy nekem is Dóri a legjobb tornaóra :D valamelyik nap is munka után épphogy hazaérek, olyan essünk-össze módon, erre kérlelni kezd a kicsi szívem, hogy fogócskázzunk az udvaron :D Amúgy meg most, emiatt a francos aranyér miatt még menni is nehezemre esik :( remélem nem lesz nagyon gáz, és tényleg javulni fog pár nap alatt.
Erus, megnéztem a bejelentkezést, július második felére még nem lehet kérni, végül is azt néztem, nagyjából mi is akkor fogunkmenni, a 24. hetet fogom megcélozni. Majd nézem még addig, és ha már lehet jelentkezni, szólok!
Bori, köszönöm szépen, aranyos vagy!
Netty, gyógyulgass!

Era
 
 


Oké!! Köszi Era!!!! :)

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Szép kis csomag Eruska! :) Nekem is ilyen kiskönyvem van. De láttam még szép színeset is! :O

Mozgás: hát igen... Hannával anno 1 egész terhestornára elmentem és ennyivel kész is volt a torna hadművelet :D Menni nagyon szerettem volna, csak nem volt rá pénzünk, én meg nem vagyok az az otthon tornázós fajta... Most meg eleget rohangálok a kis duracell nyuszim után, úgyh sztem passzolom a kérdést :)

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Tegnap védőnőnél voltunk, próbáltunk szívhangot hallgatni, 1-2-szer sikerült befogni, de mindig "elmászott". Ma dokinál jártam.

Üdv Bori és Csilla!!!

Eruska!
Én is ezeket kaptam a védőnőtől, nekem is ilyen kiskönyvem van, csak én az elejére ragasztottam matricát, hogy ne legyen olyan "üres". :lol:

Dia!
Ép ma láttam a tanácsadáson egy kismamánál pont ilyen könyvet, eddig még nem találkoztam ilyennel.

Amúgy nekem az első két gyereknél szép színes volt, kisbabák voltak az elején, és sok hasznos tanács benne.

Netty!
Örülök, hogy már otthon vagy, ügyes vagy, hogy ennyire bírsz "pihenni". Én otthon már nem lennék képes. :D

Mi is fogunk pólyázni, még megvan amiben annak idején én is voltam, s a gyerekek is kb. 1-2 hónapig használták, nálunk szerették. Bár Réka olyan sokáig nem volt benne, mert ő ilyenkor született (pontosan 6 éve :D ), s csak éjszaka tettem bele. Nálunk a kórházban is pólyában voltak a gyerekek, de sajnos tavaly bezárták a kórházunkat. :( Most nekem nem lesz fogadott dokim, inkább VIP-szobát kérek, s amit a dokinak adnék, azt a szobára fizetem.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Boldog Szülinapot Rékának! :D

ÉN se fogadok dokit, valószínű én is inkább szobát fogok fizetni magunknak. Bár bolond szobatárs akkor is lehet!

Fú a lányomat mikor születem borzalmas volt! Az egyik szoba társ egyiptomi volt, a másik meg egy idegbeteg. Állandóan kiabált a pár napos babával!

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Köszi szépen!! :)

Hát igen, sose lehet tudni, hogy kik lesznek a szobatársak.
Én szerencsére jókat fogtam ki, rendesek voltak. :D És mindig ugyanazon az ágyon voltam, pedig 6 ágyasak voltak a szobák, s mind háromszor ugyanarra az ágyra kerültem. :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Hát nálunk ez a lehetőség nem áll fent mert másik kórházhoz tartozom már, így máshol fogok szülni! :D

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Az előző szülésemnél nagyon foglalkoztatott a vízben szülés gondolata, szívesen kipróbáltam volna, de itt erre nem volt lehetőség. Most elvileg lenne, szóval, ha lesz rá mód, akkor lehetséges, hogy azt választom. :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Na, hat a kisfiam engem sem hagy sokat nyugodtan ulni estenkent, viszont ulomunkat vegzek es amellett hianyzik valami celzottabb mozgas, de kicsit be is lustultam, mert az elso trimeszterben lealltam, elotte Hypoxizni jartam, ami terhesen tilos, es zumbazni, ahhoz meg nem erzetem magam eleg jo kondiban, meg eleg hasznalhatatlan voltam az elejen, allandoan olmos faradsag gyotort...most erkezik majd a napokban otthonrol a szobabiciklim, remelem, raszanom majd magam, hogy hasznaljam is. :)

Szia Annamari! Boldog szulinapot a leanyzonak!

Kép

Kép
borika2222
Belgium
 
 
 


Huu, vizben szulest en is nagyon szeretnem kiprobalni, nekem az elso szulesnel isteni volt a vizben, nagyon jol elvette a fajasok elet es a tagulast is nagyon felgyorsitotta, csak azert nem maradhattam benne, mert a dokim meg nem ert oda, a szulesznok pedig kitessekeltek a szuloagyra. Jo lenne most a kadban maradni, persze, ha ott es akkor ugy fogom erezni. :)

Jajj, ezek a szobatars remtortenetek...hallottam mar cifra dolgokat masoktol is, de hogy lehet egy par oras/napos ujszulottel kiabalni? :( Itt az egeszsegbiztositasom fedezi az egyagyas babas szobat es apukanak is van bent egy fotelagy, szoval szinte olyan volt a szules utani par nap, mint egy szallodaban. :)

Kép

Kép
borika2222
Belgium
 
 
 


Én se értettem! Szegény gyerek mit élhet át otthon azóta! :S Már akkor sajnáltam! Az időm nagy részét a folyosón ülve töltöttem inkább mint hogy bent legyek a szobába

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Megfázásra van valakinek valami ötlete?

Torokfájással társuló náthára eddig a Stodalt szedtem, de most a torkom nem fáj, de levegőt már nem kapok! :S

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Húú micsoda sztorik! :shock: Nem is ment el az a kevés kedvem sem a szüléstől :lol:

Itt sajna nincs lehetőség külön szobára, pedig én is azt választanám inkább....

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Boldog szülinapot Rékának! :)

Szerencsére én múltkor viszonylag normális szobatársakat fogtam ki. 4en voltunk, 2 másik csaj tök oké volt, de volt egy nőci.... Éjjel szült császárral, hozták le, következő párbeszéd: nővér: A baba fent lesz még egy kicsit mert inkubátorba kellett rakni, mivel a 36. héten született, szóval túl korán jött. csaj: és meddig tart egy átlagos terhesség? (na már itt sejtettük h baj lesz.. :S) aztán másnap (számunkra) kiderült h a baba downos, nem csak koraszülött. Ezt a nővérek beszélgetéséből az ágya mellett, és mondták h anyuka nem fogja fel, h a baba beteg. A csaj cukros volt és diétán kellett volna h legyen, ezért a reggelije vmi diétás volt. kérdezi: mi is ezt kaptuk? mondjuk h nem, de ő azért kapta ezt mert cukros. csaj: nem, baj, nem fognak ki ezek rajtam! és elővett vmi hozott kaját... 3 napig hallgattuk a telefonba h a kislányt Bódis Arany Jázminnak hívják és h az Arany az első keresztneve... A nap 90%át telefonálással töltötte, mindeközben persze nem sokat beszélt a gyerekről a nevén kívül, csak h mit kér be a kórházba :S 3 nap alatt a 2. tusfürdőjét rendelte meg és vagy 3 karton üdítő állt az ágya mellett. Lehet tippelni h cukor mentes volt-e :D Elment fürdeni, majd kiszólt h valaki adja már oda a törcsijét :D Mivel mi anyukák eléggé ágyhoz voltunk kötve, apukákon állt a sor :D Sajnáltam őket... Ja és egész nap panaszkodott a telefonban h nem tud rendesen pihenni mert sírnak a babák (az övé végig fent volt), de persze azt már ne is említsük h amikor végre az összes baba elaludt és mi is pihenni szerettünk volna, akkor meg ő horkolt olyan elemi erővel h pergett a vakolat :D Áhh, kabaré volt! :) De szegény kislányt nagyon sajnáltuk! :(
Azt azért megbeszéltük a párommal, h legközelebb ha nem ilyen rendes szobatársakat kapok ki, akkor rárepülünk a fizetősre.

Vízben szülés milyen érzés? Mert lehetőségem lett volna rá, de nekem folyton az a fóbiám volt (van) h annyian használják azt a kádat és h most ebbe üljek bele??? :S Tudom, persze, kifertőtlenítik, de akkor is... Nincs ennek veszélye?

Valaki aki már csinált ilyet, tudna nekem segíteni abban h a gyakorlatban hogy kössek a hátamra egy egy évest? Mert elméletben nagyon szépen megy, de a büdös kölke soha nem marad ott ahol kellene... :D

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


vizben szules: en ugy tudtam Magyarorszagon tilos a kitolas alatt vizben lenni, csak vajudni lehet kadban.

mozgas: lanyommal heti 3x usztam 1,5km-t, heti 2x kismama tornaztam es jogaztam is heti 1x. most "csak" outana futkoraszok, mert nem tudom kire hagyni napkozben, este meg mire apa hazaer faradt vagyok elindulni. pedig vilageletemben rengeteget sportoltam, nagyon hianyzik :(

era: aranyerre jo a hideg borogatas (fagyott zoldseg textilpelusba csomagolva pl), vagy a kamillas borogatas.

torokfajasra mez esetleg fokhagyma?

blancone: te meg birod hordozni a lanyodat??? de irigyellek :( en nem birom, faj is a szivem.
attol is fugg mivel akarod hatrakotni, igy nehez tanacsot adni.

az en kiskonyvem bugyirozsaszin, borzalmas :)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


áhh, dehogy bírom... én eddig mindig előre kötöttem, azt amióta itt a kistesó nem csinálom. meg a derekam se bírná. Viszont a háton hordozást szívesen kipróbálnám, az végülis olyan mint egy nehezebb hátizsák :D Pláne jó lenne, mivel nagyon nehéz babakocsizni már, folyton kerülővel megyek ha muszáj hosszabb útra mennem, de így se mindig sikerül kikerülni minden akadályt. Ha meg rövidebb útra megyek, van h kézben viszem. Végül is tud járni, de 1. így akkor baromi lassan haladunk 2. így is csomószor felkéredzkedik, ami még rosszabb... Ilyenkor csípőre veszem, de már azt se fogom tudni sokáig, illetve a derekam abszolút nem bírja már. Szóval "kényszerhelyzetben" vagyok :S
Sima Nandu vászonkendőm van. Megköszönöm ha van bármi tipped! ;)

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


Dia, Megfazasra, orrdugulasra en a Sterimar vagy Fluimare tengervizes orrspayt tudom ajanlani, csodat nem tesz, de azert segit.

Itt Belgiumban lehet vizben szulni, de korhaz es orvos fuggo, az enyemnel lehet, a csaj, akihez anno jartam ilyen szulesfelkeszito kismamatorna szerusegre a dokimnal szulte kadban a masodikat. Az egyik szuloszobaban pedig kifejezetten szulokad van, meg van magasitva lepcsovel, es inkabb kerek es melyebb. Bar, ha belegondolok, hogy utana abbol ki is kell maszni... :D
Magyarorszagrol meg remlik valami kepes riport egy par evvel ezelotti Kismamabol vizben szulesrol, de valoszinuleg igazad van , Bixi, en is ugy gondolom, hogy ha lehet is, akkor nagyon korlatozott, hogy hol, vagy hogy engedik-e egyaltalan.

Hordozas kerdesben sajnos nem tudok erdemben segiteni.

Kép

Kép
borika2222
Belgium
 
 
 


Sterimar nem segít semmi! Meg se mozdul a trutyi az orromba! :S Mindig van itthon a lányomnak! :S

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


orrszívó-porszívó??? :D
Nekem az infra lámpa szokott segíteni.

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Pár órát nem voltam itt és máris mennyire megindult az élet!Nem győzöm olvasni! :)

Most jövök a dokitól!Hát láttam a kis Babócámat de nem tudta megmondani a doki, hogy ki is lakik a pociban!Azt mondta, hogy még picike hozzá, meg a gép minősége sem volt a legjobb.. De nem is baj!Majd megtudjuk, ha itt lesz az ideje!Folyamatosan járt neki a kis lábacskája, olyan kis édes volt!Pénteken megyek AFP-re úgyhogy minden szupi! :)

Kriszta

Védőnő: 12.05.; 4D: 12.09., Nőgyógyász: 12.10.; 32. heti UH: 01.29.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Jah az lemaradt, hogy november 5 lett az időpontunk! :)

Kriszta

Védőnő: 12.05.; 4D: 12.09., Nőgyógyász: 12.10.; 32. heti UH: 01.29.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


kriszta: orulok :)

blancone: Nanduban nem vagyok otthon sajnos, de nagyon ajanlom neked, hogy menjetek el Hannaval a Hordozohazba ha tudtok, ott megtanitjak hogyan csinald! (hordozohaz.hu)
en is akarok menni rugalmas kendo ugyben okosodni, mert a picit abba fogom tenni.
(7 kg folott amugy csakis haton szabad hordozni, mert nem tesz jot a gatadnak ha elol van.)
babakocsi ugyben megertelek, en nagyon szenvedek ezzel miota nem tudok hordozni. :(



Kép

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


bixi: köszi, megnézem! ;)

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


Kriszta, de jo, hogy minden rendben!!! :)
En jovo hetfon megyek legkozelebb dokihoz, es mar nagyon kivancsian varom, hogy meglatjuk-e a nemet!

bixi, koszonom, hogy betettel a tablazatba, aranyos vagy! :D

Kép

Kép
borika2222
Belgium
 
 
 


wáááá, agyvérzést kapok!!!! :S
Épp rakom össze a családi adókedvezményhez a papírokat, amikor észreveszem h nincs meg az igazolás! :S Ma a védőnőnél kiborult a mappám és minden kihullott belőle... Holnap visszamegyek, remélem megtalálták és nem kukázták ki, különben mehetek vissza a nődokimhoz :( Nagyon nem jönne jól így a vizsgaidősuck közepén :((((

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


Na hát mondom, hogy valamit javítsunk a dolgon ettem egy kis vajas mézes kenyeret! NA nem kellett volna! Lassan kijön belőlem! :S

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Dia jobbulást. Infralámpa, vagy gőzölés? Ha fáj a torkod kösd be vízes ruhával, nekem az is segített, na meg sok kamilla tea.

Üdv az újaknak. Tök jó, hogy még jöttetek!

Ma a lányom bébisitterel van, új a kiscsaj, remélem jól ellesznek ma meg holnap.

Szülés, nagyon szeretnék természetesen szülni, de a császárra készülök most is elég esélytelennek látom, hogy összejöjjön a természetes szülés.

Era nem tudod egy hétre kiiratni magad amíg rendbe nem jössz?

Én szeretnék menni kismama tornára, de már 1 hónapja nem jutok el rá, habár a lányom engem is karban tart. Mivel Zorával a 13. héttől feküdnöm kellett nagyon sokat, most nagyon élvezem, hogy hiperaktív vagyok.
Én a diéta miatt - 5 kg járok :lol:

Én nekem jelenleg az is problémát jelent, hogy majd mit adjak rá a gyerekre novemberben, a lányom július végi volt, és akkor is ez az egyik fő problémám volt. Nálunk nem volt pólya, pont a meleg miatt, de most lehet bepróbálkozom vele.

Szoptatáshoz még azt akartam írni, hogy nekem akkor indult be a tejem mikor hazajöttem. Csészár miatt öt nap múlva, addig is volt nem kevés, na de akkor, kifejezetten tejcsárda voltam. Mire hazaértem, tiszta csomó volt a mellem. Nekem csak a kézi fejő vált be, gépi nem szívta ki annyira, vagy a kézi fejés. Igazából a kézi fejés volt a legjobb a csomóimra. És megcáfolnám a leírtakat részemről, mert hiába hagytam abba fejést, egyből durant be a mellem, és muszáj voltam fejni. Így 3 hónapig csak azért fejtem, hogy ne kapjak mellgyulladást. Most megpróbálom majd hamarabb abbahagyni a fejést, majd meglátjuk hogy lesz. De már tök kivoltam tőle. Mivel 1,5 éves koráig szoptattam, ezért ki isdobáltam azt a sok tejet.
Utánna is lett volna még sok, de Zorának nem kellett.

Adri

Kép

Kép
 
 


Kriszta, de jó, hogy minden rendben volt a vizsgálaton!!! Nálunk is ez volt szerdán, hogy egy régebbi gép volt csak szabad és mondta is a doki, hogy ezzel sok mindent nem lehet látni.

nekem két szobatársam volt a kórházban, az egyikkel azóta is tartom a kapcsolatot a másik egy borzalom nő volt, állandóan ki akart oktatni, mert neki már a második gyermeke született, és úgy gondolta, hogy mindenkinél mindent jobban tud ;)

a mi szülésünk amúgy nem volt könnyű, mert nem akartam tágulni és 14 órán át tartott. Nálunk lehetett volna vízben ülni, de akkor valahogy nem éreztem rá ingert. Meg még nyugtató zenével is készültem, de aztán azt sem raktuk be.
Ami engem nagyon átsegített a nehézségeken, egyrészt a férjem jelenléte (bár sok mindent nem tudott csinálni, de már maga, hogy ott volt mellettem), meg a LÉGZÉSTECHNIKA. Na az nagyon jó volt, pedig csak úgy félvállról gyakoroltam be, hogy kell a fájások között, meg a fájáskor venni a levegőt. De nekem az segített igazán. Mondjuk az EDÁ-t végül kértük, mivel annyira elhúzódott és már eléggé kimerültem a végére.
Jó lenne most azért egy könnyebb szülés ;)

Ma elmegyek a háziorvoshoz az aranyeremmel, mert eléggé megvisel. Nem gondoltam volna, hogy most ilyen hamar kijön, Dórával csak az utolsó hónapban, a nyomás miatt, aztán a szülés után 1-2 hónapra el is tűnt.
Gondolom ilyenkor csak a kenegetés marad, legalábbis remélem, hogy sebészetre nem küld el. Nincs is kedvem nagyon semmihez, azt hiszem megyek is pihenni. Itthon maradtam ma, képtelen lennék egész nap ülni a munkahelyen.

Nektek szép napot!
Era

Era
 
 


Adri: nem nagyon akarom, mert így is annyit hiányzok, de ha nem javul pár napig, akkor muszáj leszek.

Dia: gőzölés, Luff balzsam, hátha javítana! Jobbulást kívánok én is!!!

Era
 
 


Sziasztok!

Orrdugulásra jó lehet a tengeri só egy kis vizben feloldva és az orrlyukba felszippantva. Egy kicsit mar ugyan, de használ, egy próbát megér. A tengervizes orrspraykben szerintem kevés a só, emiatt nem használnak, inkább csak fellazítják a cuccot, de duguláselhárításra nem jók.

Lányok, akik császárosok voltatok, nálatok újra császár lesz? Az én dokim nem mondta még, hogy mire számíthatok. Elvileg lehetne normál, mert már 6 év el fog telni a két szülés között, de én a sebem miatt félnék. Az UH-nál meg is kérdeztem, hogy a sebtől merre van a babóca, de a dokinő mondta, hogy jó messze van, ne aggódjak.

A szobatársakkal nekem szerencsém volt, a kórház maga rémes volt, 1 hónapra a fiam születése után be is zárt. Épp akkoriban voltak a nagy kórház összevonások, és bezárások. Mivel császáros voltam egy 3 fős szobába kerültem, amolyan őrzőbe, a babákat csak 3 óránként kaptuk meg, de mivel alig tudtunk mozogni, így elfogadtuk a helyzetet. Ráadásul még a gerincérzéstelenítés miatt fejgörcsöm is volt, így nagyon szenvedtem. A szobatársaimmal viszont jó volt a kapcsolat, segítettük egymás, amennyire tudtuk...

Üdv, Csilla

Üdv, Csilla



 
 


csim: nekem az elso csaszaros volt, de a masodikkal is rendes szulesre keszultem (nalam 2 ev van a ketto kozott), vegul annak is csaszar lett a vege. Most a 3-kal mar nem engednek termeszetesen szulni (ertsd: nem is probalkozhatok, programozott csaszar lesz :( ) Szerintem a 2-nal rajtad mulik, hogy akarsz-e probalkozni, ha igen, altalaban elfogadjak, ha nem akarsz, mehetsz csaszarra.

Dia: jobbulast, remelem, gyorsan tulleszel rajta

irdab: gratula az 5- hoz, jo irigy vagyok :)

borika: szia, orulok, hogy jottel.

Blancone: haton hordozni sokkal konnyebb, mint elol, de en Manducaztam, szoval kotozesi technikat hatra nem ismerek. De a Manducaban pl. 20 kiloig lehet hordozni, es szinte meg sem erzed haton.

eruska: majd visszajon a kedved a szuleshez, ne felj, ugysem tehetsz mast :D

Marya: milyen fura, hogy ugyanarra az agyra kerultel mindig, megint odamesz? Akkor az mar a sors keze :)

Hat mozgasra nekem sincs idom se, lehetosegem sem. De 2 kicsi, teljes munkaido, es egyetem mellett mar az is csoda, hogy aludni tudok neha. Ma 4-kor keltem ...

KépKép
Kép
 
 
 
 
 


Borika, Blancone, Köszönöm Réka nevében!! :D

Humanka!
Én örülnék újra annak az ágynak, de lehetetlen, mert itt nálunk tavaly bezárták a szülészetet. :( :D
És mennyivel előbb lesz neked a császár? vagy kivárjátok az időt??

Én szeretek babakocsizni, van 2 kengurum is, de azokat nem nagyon használtam.

Én 1 évig spinningre jártam, szeptemberben még az 5 órás spinning-maratont is letekertem, aztán ahogy februárban kiderült, hogy terhes vagyok, lemondtam...

Bori!
Szerintem külföldön tök normális dolog a vízben szülés, csak itthon nem...

Csilla!
Nálunk is az volt, hogy reggel fél 6-kor hozták először a babát, aztán 3 óránként etetésre. Az utolsó etetés este 9-kor volt. Nekem nagyon tetszett ez.
Annyira a császárhoz nem tudok hozzászólni, mikor én szültem, akkor egy nő a 2 császár után simán szülte meg a 3. babát, pedig nem is volt kicsi, 4 kilós.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


köszi lányok! Ma már sokkal jobban vagyok! Most már többször kapok levegőt, mint nem! :D

Most már lassan visszatérek a jó öreg allergiámhoz! :D

Ma csavarogtunk egy nagyot a lányommal meg tesómékkal! :D 8kor már úton voltunk és most fél órája értünk haza! :D

Úgy élvezte a lányom és én is mert jó volt kimozdulni. (tesómnak van egy 3 éves fia, és egy 9 éves)

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Meg van az első 4D-s időpontunk! :)

Kriszta

Védőnő: 12.05.; 4D: 12.09., Nőgyógyász: 12.10.; 32. heti UH: 01.29.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. :D
November 24-re várjuk a 2. gyermekünket, már van egy 2 év 4 hónapos kisfiunk.
Január óta újra dolgozom, kisfiunk csanába jár. Februárban pedig kopogtatott hozzánk ismét a gólya. :lol: Természetesen terveztük Őt, bár elég rögös út vezetett idáig.
A cukrom magas, így 150gr-os szénhidrát diétán vagyok, ami mondjuk nem is árt a súlyomnak, csak nem esik túl jól. :?

Remélem szívesen fogadtok.
 


Üdv köztünk Krisztik! :)
A cukrod a terhesség által magas vagy amúgy is?Nekem a terhesség által és 180 g ch diétás vagyok de szerintem rövidesen inzulinos.. :(

Kriszta

Védőnő: 12.05.; 4D: 12.09., Nőgyógyász: 12.10.; 32. heti UH: 01.29.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


szia krisztik, udv kozottunk :) Remelem, meguszod dietaval, az elso babaval is dietaznod kellett mar?

krisszta: izgis, es nem is lesz olyan soka, nem kell sokat varni ;)

Dia: orulok, hogy jobban vagy. Esetleg parologtato ejszakara?

nmarya: itt a 39. heten van csaszar, korabban nincs. Ennek orulok, megmondom oszinten, hogy en nagyon nem szeretem a gondolatot, hogy eljon az ido, es egyszer csak kikapjak a babat ... szeretem, ha a baba dont, hogy itt az ido, szeretne vilagra jonni. De hat most mar nem mondhatom ezt :( Mondjuk persze be kell vallani, hogy megszervezni is sokkal konnyebb igy mindent, hiszen mi itt erosen a baratokra vagyunk hagyatkozva, rokonok nincsenek. Volt egy viszonylag allando magyar lany, akire mindig szamithattunk gyerekvigyazasra, de most elutazott nyaralni Szingapurba, megismerkedett egy pasival es ottragadt :roll: Raadasau a baratainknak is pici gyerekeik vannak, csakugy, mint nekunk, szoval senkit swem olyan nagyon egyszeru ugrasztani akar ejszaka, hogy akkor most gyertek at ... na szoval, nem konnyu. Bar azert meg mindig remenykedem, hogy elobb akar kibujni, mint a 39. het, es akkor megiscsak o dont :)

KépKép
Kép
 
 
 
 
 


Csajok, hogy működik itt a zárt dolog! Ugyan ez a forum meg tovább, csak most már zárva?

Jaj én nagyon várom a holnapot! Még a lányomat kell megoldani, hogy hol hagyjuk! :D

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Én is kaptam mailt, látom a csoporttagokat, csak most ez az a fórum, vagy valahol máshol van?


Császár: én végig veszélyeztetett terhes voltam az elsővel, vérzés, keményedés, terhes diabétesz.
Aztán túlhordtam, nem tágulam mikor jöttek a fájások, majd tágítottak....
aztán már a gyerek is belekakilt a magzatvízbe, aztán rosszúl helyeszkedett be a csajom, és megcsászározták.
Nem tudom most mi lesz nem ahoz a dokihoz járok, akihez akkor, és nem is ahoz még akinél szülni fogok.
De erre számítok most is. Habár 4 év telt el, így hát ki tudja.

Humanka mivolt az uhun?

Üdv krisztik, nekem IRem van, meg terhes diabéteszem volt a csajommal, és 160 g ch vagyok...
Mondjuk az IRe a gyógyszert a 13 héten hagytam el, azóta nagyon nehezen tudom tartani a diétámat, mert elég kajás vagyok azóta, és a székrekedés is megtalált megint. :cry:

Adri

Kép

Kép
 
 


Ez a zárt dolog engem is érdekelne, h hogy működik... :D

Üdv köztünk Kriszta!

Hát ma éjjel alig aludtunk... :( Fél éjszaka fent volt a kisasszony és csak sírt. Vegyük ki, mutogat mindenfelé, vergődik... Eddig soha nem volt ilyen, nagyon jó alvókája van szerencsére, de ezen a héten ez volt a 4. (!) alkalom :S Tanácstalan vagyok! Nem tudom mi lehet vele és már hulla fáradtak vagyunk a nem alvástól :( Ma éjjel eljutottam arra a szintre, h hagytam sírni, mert már nem tudtam vele mit csinálni és már erőm se volt kikelni az ágyból. :( Jó lenne ha legalább tudnám h mi a baj!

Zsú :)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
blancone
Budapest X. kerület
 
 


lanyok, en sem latom a forumot egyelore, ezt irtak mailben:

Társalgó nyitóoldali fórum listájának alján, a csoporttagok számára látható (bejelentkezés után). Jelenleg nincs benn beszélgetés, de ugyanúgy lehet témát indítani, mint a társalgó többi oldalán.

na en ezt nem latom, uh irtam nekik megint,h segitsenek.

amugy az egy uj ures forum, ez ittmarad ahogy van.

udv krisztik :)

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


blancone nem lehet, hogy fáj valamilye? Füle, foga? Persze ez csak tipp.
Vagy ettől a fos időtől is lehet. A lányom engem is megszivatott, nem aludt napközben, majd hazaértem, elmentem vele kocsival kb 2 percre a zöldésgeshez, mire odaértünk bealudt. Ekkor negyed 6 volt. Fel sem tudtam kelteni. Megvártam a kocsiba mire az apja hazaér. Ő felhozta a negyedikre, átöltöztettük, és reggel 7kor keltettem.
Nekem tegnap a derekam is fájdogált, és én is majdnem egész nap elaludtam.

Adri

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Üdv köztünk Krisztik, ugyanarra a napra vagyunk kiírva.

Császár nálunk azért volt, mert a fiam farfekvéses volt, nem volt hajlandó megfordulni, ráadásul nagyon nagy volt. 59 cm és 4300 grammal született, sőt az UH-k mindig nagyobbnak mérték, én már azt hittem, hogy 5 kg-s lesz. Nem voltam cukros vagy ilyesmi, egyszerűen a párommal mi nagyok vagyunk (Apa 195 cm, én 178 cm). A fiam az oviban az egyik legmagasabb... Gondolom a kistesó sem lesz kicsi.

Programozott császár volt, a 38. hét végén volt szabad műtő, megfelelő körülmény, így mindenféle fájás nélkül bementem és kiemelték a fiamat. Na aztán volt szenvedés jó sokáig a műtét miatt... Ettől félek most is.

Zárt fórum, én azt hiszem mail címet sem adtam meg a regisztrációhoz...

Üdv, Csilla



 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: