Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

ma meglett a magzatvíz vétel eredménye, örülhetünk szerencsére!!! egy nap híján 4 hét lett a várakozási idő, a végére  már nagyon ideges voltam.

4d: én az elsővel 18 hetesen voltam, nagyon szép formája volt már akkor, mindent láttunk és rendesen befért a képbe. ha sokáig vártok, csak a feje fog látszani a képen, nagyon cuki egyben is látni.. ezzel a ténylegfiúval 14 hetes korom óta a sima 4 hetes vizsgálatok alkalmával is átkapcsol az orvosom 4d-re, pár percig átmutogatja és tökjó, így igényem sincs mozizni. a múltkor egy telibe két lába köze képet küldött a férjemnek, hogy ez itt bizony nem lesz Laura

gyümölcs: a fruktóz nem a legkönnyebben hízlaló szénhidrát, az a glükóz, a fruktóz pont hogy elhúzódóan emeli a vércukorszintet és bizonyos mértékben édesítőszernek is használható. a védőnő nem egy dietetikai agytröszt, én sem, de legalább ez a szakmám és elmondhatom hogy bizonyos dolgokat nem a védőnővel kell megbeszélni, pl táplálkozás. de orvosok is tudnak eszméletlen hülyeséget mondani diétákkal kapcsolatban, öregotthonban írtam étlapokat és nem hittem el, hogy miket mond az ottani orvos. ilyenkor egyébként inkább sószegényen kell enni, mert a plusz súly nagy része víz, amit pl dinnyével,csalánteával remekül ki lehet kergetni, egyébként szülés után pár hét alatt leolvad.
szóval gyümölcsöt gyümölccsel, legalább fél kg/nap!

mondjuk az én bokám elég durva, ma 2 l csalánteát ittam, de semmi nem jött le belőle, remélem nem megyünk át toxaemiába.

a csontjaim és a szalagjaim k.o., estére alig tudok menni, lehet hogy mankó kell mire karácsony lesz?

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers


Sziasztok!

Kislányvárunk!  Gratulálok a kisfiúhoz és a jó eredményekhez!
Szerencsére a vizesedés eddig engem elkerült, bár mostanában kezdem észrevenni, hogy a reggeli és az esti súlyom között rendszeresen 2 kg különbség is előfordul. Az éjjeli pisilések alkalmával (4-5),pedig reggelre ez távozik. Elképesztő. Így nagyon a súlyomat sem tudom meghatározi. Mert a reggel súly szerint csak 2-3 kg híztam, míg az esti szerint 4 kg. Persze az egyik sem vészes, sőt. Biztos most jön még a feketeleves. Viszont végre már le se tagadhatom, hogy kisbabát várok mert már van nekem is pocakom. Behoztuk a lemaradást a kislegénykémmel.
Amit szertnék veletek megosztani az a nagy öröm ami ért pénteken a magzatszív UH-n! Hajdú Júlia semmi elváltozást, vagy problámát nem talált a Picikém szívén! Olyan boldogok voltunk a Férjemmel, hogy el se tudom mondani! Végre megkönnyebbültem és visszakaptam a boldog babavárást lehetőségét, amit "elvett" a 20.heti genetikai UH, amikor látszódott a jobb pitvarban valami...
A Professzorasszony szerint, sajnos becsapós tud néha lenni az ultrahang. Előrfordul olyan, hogy visszaver és felnagyít olyan területeket amik egyébént teljesen normálisak, és megrémítik vele a kismamákat. Velünk is így volt (szerencsére). Próbálta megkeresni, hogy mit nézhettek be, de annyira nem látott semmi differenciát, hogy egy egyébként teljesen jól működő billentyűt vélt ludasnak, ami szintén teljesen normálisan funkcionál. Mindegy is, a lényeg, hogy minden rendben van!

Annyira örülök! Mindenkinek további boldog babavárást!


@lilapereszke:


Sziasztok, mindnekinek gratulálok a jó eredményekhez, én is tudok csatlakozni...Luca szíve rendben van, egy kicsike lyuk van a két pitvar között, de még összenőhet a doktornő szerint okt. 31-én megyünk kontrollra akkor kiderül mi lett vagy nem lett vele, de ha így is marad, nem fog gondot okozni és műteni sem kell.


bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Kislánytvárunk: gratulálok az egészséges kisfiúhoz :-) A fruktózzal kapcs.-ban olvastam ezt is, azt is, az IR diétában nem ajánlják, a cukorbetegeknek pedig azért is jó, mert édesítőereje erősebb a cukorénál, kevesebb kell belőle. Ha ez a szakmád, akkor minden tanácsot szívesen fogadok tőled :-)

Lilapereszke, nagyon örülök, hogy mindent rendben talált a professzor-asszony! :-)

Bdana, de jó, hogy alapjában véve rendben van Luca szíve!

Súlygyarapodás: kb. most elértem azt a súlyt, amivel teherbe estem. Már látszik nekem is a pocakom rendesen, de még vannak rendes nadrágok, amik jók rám. Nekem is néha itt fáj, ott fáj, pl. a fenekemben vmi mintha 3-4 hete be lenne csípődve, szerintem már így maradok, estére érzem a bokáimat is rendesen, de nagyobb bajom sose legyen!

Többiek?

Vigyázzatok Magatokra!


Sziasztok!
lilapereszke igen olvastalak titeket:) szimpatikusak vagytok:) januáriak
Az nagy öröm hogy nincs semmi baj. Gratulálok jó neked.
Én tegnap voltam mismét Debrecenbe és azt mondták ott van még az amit láttak echogen fókusz sejthető most így volt írva de rákérdeztem és azt mondta a genetikus doktornő hogy két billentyű között egy gombosfej nagyságú fehér folt slátható és ez nem baj. Mondta a párom hogy de azért elvisz Pestre is szívuh-ra erre a doktornő hogy minek felesleges pénz kidobás mert nincs baj.
Ma megyek az orvosomhoz is és majd kiváncsi vagyok mit mond erre,ja meg hogy most az t is mondta hogy átlagosnál 1-el több magzatvíz, de ez sem baj azt mondták, hát kiváncsi vagyok idáig mindig átlagos volt vagyis jó.
bdana Az megnyugtató eredmény akkor:)
További szép, nyugis babavárást neketek.
Ja és köszi a bíztató szavakat lilapereszke.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok!


Bdana, örülök Nektek is nagyon, megnyugtató az ha biztosan kizárható a súlyos elváltozás.
Pacsirta..A rendes nadrágok már jó ideje a múlté nálam, függetlenül attól, hogy viszonylag nem volt eddig nagy pocim. Épp most vagyok benne egy nagyobb kismama ruha beszerzésbe (Vatera, Jófogás stb.). A felsőkkel nincs gondom, mert vékony testalkatomtól ellenére nagyon szerettem mindig is a mell alatt vágott bő aljú blúzokat, és ezekből eleve nagyon sok van a szekrényben. A nadrág téma necces, A kismama nadrágok új ára teljesen irreális szerintem, úgyhogy épp most vadászok divatosabb és újszerű, olcsó rucikat.
Anzs!
Még egy pár gondolat ehhez a témához megnyugtatásként. A vizsgálat kezdetén a Doktornő kikérdezett miért küldtek minket hozzá, megemlítettem neki, hogy láttak a Baba szíven egy Echogen képletet. Ezt meghallva csak legyintett, és azt mondta ha csak az van, akkor semmi gond nincsen! Ezek szerint a Genetikus is ezt erősítette Neked. Szerintem, ha nagyon idegesít és feszültté tesz a helyzet, akkor gyertek fel Bp-re, ha sikerült megnyugodni és el tudod engedni ezt a témát magadban (mert biztosan minden rendben van és lesz!) akkor tényleg felesleges utazás. 
A vizsgálat ára 15.000.-Ft, és az Országban található legjobb UH gépet használják.Zongorázni lehetett a különbséget - még nekem laikusnak is - a Kórházi UH géphez képest (ami egyébként szintén jónak számít). Dr. Hajdú Júlia neve pedig garancia, és rendkívül emberséges és kedves. Időpontra legalább 2 hetet kell várni, és a célszerű a 20-22 hét között menni úgy tudom.


További nyugodt babavárást!



Sziasztok! Kivel mi ujság? remélem mindenki jól van :) Mi még most se tudjuk a baba nemét
De a lényeg hogy minden a legnagyobb rendben vele.Észrevettem a hidegfrontokat szereti,akkor a legizgőb-mozgóbb
A pocim egyre nagyobb :) Holnap töltjük a 23 hetet.
baba1984
Nyíregyháza
 
 


pocimNa ez lemaradt,a pocim :)
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Baba1984, szép nagy pocid van már! :-)
Anzs, egyetértek Lilapereszkével, tényleg megér annyit egy utazás szerintem Hajdú doktornőhöz, hogy megnyugodjatok. Állítólag tényleg itt van az országban a legjobb UH, a professzorasszony neve pedig tényleg garancia, a sajét orvosomon kívül még kettő is ezt mondta, sőt, a védőnő is ismerte. A Magzatdiganosztikai Központban és az Oxivitben rendel egyébként, de mi a Magzatdiagnosztikán voltunk.

Lilapereszke, nekem most az a bajom a nadrágokkal, hogy  a meglévő kismama-nadrágjaim (még) nagyok rám, a rendesek pedig kicsik. A nem nagyon rövid felsők egyelőre jók, bár azokat a múltkor is tudtam hordani végig, nem nyúltak ki, igaz, nem a legjobb darabokat nyúztam.
Jó ötlet szétnézni ezen a használtfronton is, szerintem én ezt fogom tenni.

Nekem viszont kezdenek melltartó-gondjaim is lenni...


Sziasztok !
lilapereszke köszi az infót és a nyugtatást .Úgy gondolom el tudom engedni,meg ma az orvosom is azt mondta az semmi ,nincs baj.
pacsirta köszönöm.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok! 

Egy 5 perces gondolatébresztő kérdőív kitöltésével nagyon sokat segítenétek egy várandóssággal kapcsolatos kutatásban.Az alábbi linken találjátok:

https://docs.google.com/forms/d/1CW9RGBgNKEpbM Z-lQUTQjCqwn9rsz8fQwQaBKeMGt68/viewform

Kérlek töltsétek ki minél többen!Köszönöm! :-)
(ha nem nyílik meg, akkor másoljátok át az egész hivatkozást a link mezőbe)
 
 


Sziasztok! 

Szeretnék csatlakozni hozzátok. :) Most bukkantam rá a topikra. 
Az első kisbabámat várom, elvileg január25-én érkezik és kisfiú lesz. 

Mindenkinek szép babavárást! :)))

 


Sziasztok!
Anita, szeretettel köszöntelek itt!  ELméletileg nekünk majdnem egy időben fog érkezni a kisbabánk, mi is kisfiút várunk, és január 22-re számolunk. Majd meglátjuk! Mi lesz a neve? Nekünk nagyjából körvonalazódott a Márton, úgyhogy kis Makk Marcink lesz!
Most eléggé leült itt a topik.. Lányok! Kivel mi újság??
Jövő héten megyünk terheléses cukorra. Egyébként pedig elkezdtük a babaszobát, jelenleg a kipakolásnál tartunk. Kezd elkapni a láz, egyébként is szeretek tervezgetni, szervezgetni. Szerencsére nagyon sok dolgot kapunk barátoktól, ami azért nagy könnyebbség. Nem is tudom, ha mindent meg kellene venni - akár használtan is - elképesztő összegeket lehet(ne) elkölteni. Mindenesetre ez a bizonyos "fészekrakás" nagyon izgalmas!

Mindenkinek további boldog babavárást!


Sziasztok!

Anita, üdv. közöttünk! Mi is január végére várjuk a kislányunkat. Az utolsó menstruáció szerint 28 lenne, de az orvosom szerint le kell belőle vonni 3 napot, mivel ennyivel rövidebb volt a ciklusom.

Időközben óriásit nőtt a pocakom, szerintem a hízást is behoztam és engem is elkapott a lakásszépítési láz. Szeretném, ha decemberre elkészülnénk a szobával. Festeni nem kell, csak bútort venni a kiságy és a pelenkázó mellé.

Holnap megyek cukorterhelésre, remélem, nem halok éhen a végére.

Írjon, akinek van kedve!

Üdv.


Sziasztok! Anita,üdv itt! :)
Mi 26+3 naposak vagyunk,nekem már megvolt a cukorterhelés,minden rendben volt!
Ma megyünk 4dre,fél 12re van időpontunk,már nagyon kíváncsiak vagyunk.
3 napja voltam tanácsadáson is,a kisfiam megkért h a szívhangot vegyem fel a telefonomra.
Azóta sokat hallgatja ♥ Nagyon várja már a tesóját!
A pocim rengeteget nő,szemmel láthatóan :)
Szép napot nektek! 26 hetesen :)
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok! Köszönöm a befogadást! :)
Nekem uh szerint határozták meg a kort, mert elég rendszertelen volt a ciklusom. Napra pontosan a 12. heti uh-n mondták meg. Így a 28 napos ciklushoz még 10 napot adtak hozzá, mert annyival kisebb volt a baba, mint a mensi szerint. Szerintetek azon az uh-n tényleg pontosan megtudják mondani a terhességi kort???? Mert végülis minden hol azt olvastam, hogy az a legpontosabb és az előző uh-k is kb olyan korokat mutattak, mint amit akkor mondtak.
 


Ui.: Ha valakit érdekel leírom az uh eredményeimet és kíváncsi lennék, hogy ő szerinte azok milyenek, tényleg megfelenek e a becsült kornak?
 


Megvolt a 4d! Ismét kisfiam lesz :)
Hatalmas élmény volt,bent volt a férjem és a kisfiam is végig :)
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Üdv a újaknak és gratulálok a kisfiúhoz baba1984!

Nálunk sajnos újabb problémák derültek ki. Lucának sajnos double-bubble gyomra van, ami azt jelenti ketté van osztva, nem fog tudni emészteni, így ahogy megszületik műteni kell. A szívéről még nem tudok újat mondani, majd csak okt.31én...
Hoztam néhány képet a 4D-ről és magunkról.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Bdana, nagyon sajnálom az újabb gondot :-( Remélem, a műtét megoldja a problémákat!

Baba, gratulálok a kisfiúhoz!

Anita, én is úgy olvastam, hallottam, hogy a 12. hetes uh a legpontosabb, mert addig kb. egyformán fejlődnek a babák. Persze, írd be nyugodtan az értékeidet, össze tudjuk vetni a mienkkel.

Megvan cukorterhelés eredménye, az éhgyomri 4, a terhelt 3,8. E-mailen kaptam, orvoshoz majd hétfőn megyek. Egyelőre nem sok időm volt kutakodni, de azt tudom, hogy ez se jó igazán... IR utalhat, az nekem van is, diétázom is, de az IR megállapításakor még nem volt alacsonyabb a terhelt értékem...

Üdv. mindenkinek!


Sziasztok! Köszönöm a gratulációkat!
B.dana én is remélem h a műtét segít majd. Szép pocid van már neked is :)
Pacsirta,nekem 3 hete volt cukorterhelésem. éhgyomri:4,3 120 perces 3,5 volt.
Azt mondták ez jó érték,semmi gond nincs vele,míg normál tartományba vannak az értékek.
Kíváncsi vagyok neked mit mondanak majd rá,írd meg!
Szép napot mindenkinek!
baba1984
Nyíregyháza
 
 


@pacsirta0219:


Cukorterhelés, nekem 4,3 volt az éhgyomri 8,5 a két órás :( De ha itthonmérem,akkor meg tök jó 4,7 két óra múlva evés után.....szóval nem értem....de mindegy ahogy tudom munka mellett tartom a diétát.


bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Baba, akkor jó, ha azt mondták, hogy nincs gond. Hétfőn megyek orvoshoz, mindenképp megírom, mit mondott. Úgy olvastam különböző helyeken, hogy nem baj, ha alacsonyabb, gyorsabban bontja a cukrot a szervezet ilyenkor.

(AZ IR-nél mondták nekem, hogy az ilyen nem jó, na, de inzulint nem néztek, ott pedig azt is, úgyhpgy ez így magában nem jelent semmit ebből a szempontból, gondolom.)

Bdana, ki érti ezt??? Tarts a diétát, ahogy tudod, az végülis nem árthat, de tudom, hogy baromi nehéz. Néha a vasszöget is megenném :-)
Szép nagy már a pocakod Neked is!

Hozok majd én is képet. Ha ilyen ütemben nő, mint az utóbbi egy hónapban, a végén emelő kell hozzám :-)


Sziasztok!
Nagyon szépen gömbölyödik mindenki! Mi is alakulunk, majd hozok fotót én is.
Nekem is beindultak a kilók is, de már feladtam a hiúságom egy ideje. Annyi lesz a vége amennyi.
Tegnap mi is voltunk cukorterhelésen, még eredmény nincs. Én sajnos nem voltam a helyzet magaslatán, mert a két vérvétel közben elájultam. A Dokim elküldött a kettő között egy rutin UH-ra, mondván hamár várakozni kell 2 órát teljen hasznosan az idő, azonban a negyed órás hanyattfekvés az UH szobában, meg az éhség (már majdnem dél volt) megtette a hatását. Már végzett az orvos a vizsgálattal, amikor éreztem nem tudok felkelni az ágyból és ott már nem volt visszaút. Szerencse, hogy feküdtem és nem estem el. Ezután pedig a második vérvételig tolokocsival közlekedtettek a kórházba, nehogy megint rosszul legyek. Az azért vicces volt.
A lényeg a babánk jól van, már 1 kiló és a méretei alapján 1 héttel nagyobb. :-)


Sziasztok! hát a hasam az nekem is hatalmas,de arról tettem fel képet,most rakok ki egyet a múlt heti uhról,ott volt 26+4 napos Ádám.
Nekem akkor őt 937 grammra becsülték :)
Örülök neki hogy mindenki szépen gömbölyödik! És telik az idő szépen!
Ádám 26hetesenMindenkinek szép napot! :)
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok! Nekem is megvolt előző héten a cukor terhelés és jól sikerült szerencsére. Annyi, hogy az éhgyomri vércukrom még mindig alacsony. Jövő héten keden megyünk dokihoz, kíváncsi vagyok mekkorát nőttünk már. :) 
Alapból hátfájós voltam, de most eléggé szokott fájni nap végére. De ez legyen a legkevesebb :) Viszont egy hét múlva elmegyünk egy pár napra és egész napos kirándulások lesznek és arra gondoltam, hogy lehet venni kellene addigra hastartó pántot. Elvileg kíméli a hátat, a derekat, tartja a hasat. Nektek erről mi a véleményetek??
Múltkor említettem, hogy nekem uh szerint határozták meg a terhességi kort, mert rendszertelen volt előtte a mensim. Így elvileg 10 nappal kisebbek vagyunk, mint 28 napos ciklus esetén. A kiírás időpontját is ehhez módosították. Szerintetek ezek az uh értékek megfelenek a bizonyos terhességi heteknek?
6+3 hét:   crl: 5,5 mm (szívműködés még elvileg nem volt)
8+3 hét:   crl: 16 mm
10+3 hét: crl: 34 mm
12+5 hét: crl: 62 mm (ekkor mondták meg a napra pontos időt)
14 hét:     bpd: 28 mm
18+6 hét: bpd: 44 mm, ac: 137 mm, hc: 157 mm, ofd: 54 mm, fl: 27 mm
23+0 hét: bpd: 55 mm, ac: 180 mm, hc: 209 mm, ofd: 76 mm, fl: 39 mm

Nekem ezek voltak eddig az uh leleteim. Illetve mikor megtudtam, hogy kismama vagyok csináltam egy Clearblue terhességi tesztet az elején, ami a heteket is mutatja, és azszerint is elvileg ennyi idős vagyok. Ismeri valaki azt a tesztet?

Nagyon szépen köszönöm azokank akik erre véleményt mondanak! Szép napot Mindenkinek! :)
 


Sziasztok!

Olvasgatlak benneteket... én még javában dolgozom. Elvileg december 1-től lesz utódom...

Anita
UH-s mérés, kormeghatározás se teljesen pontos, hiszen lehet mérési pontatlanság is és hát minden baba más ütemben fejlődik!
Nagy jelentősége meg pár napos eltérésnek nincsen!
http://www.bmus.org/policies-guides/23- ... ltBMUS.pdf
Ha megnézed a táblázatot: a 16 mm-s crl lehet 7+3 és 8+5 közötti baba mérete, a 62 mm lehet 12+0 és 13+2 közötti...

Bdana
Sajnálom, hogy újabb probléma merült fel!
Mit döntöttetek a végén? Megtartjátok Lucát, vagy örökbe adjátok?

Cukorterhelés
Az nálam kimarad. Helyette nagyon szigorúan használom a 24 órás vércukor-monitort, tartom a diétát és az aktuális vércukorszintnek megfelelően adom magamnak naponta 4-szer az inzulint. Eddig jó volt minden eredmény...

 


KépKép


Sziasztok,

Tegnap voltam nőgyógyásznál, minden rendben, azt mondta a terheléses vércukor eredményére, hogy tökéletes, és egyébként a vérképem is az, sokkal jobb mint június végén. Olyan 750 g-nak becsülték a baba súlyát.

Anita, nekem nincs ilyen sok, ilyen teljes eredményem mint Neked, de 18+2 naposan 1-2 mm-es különbségek voltak a Tiedhez képest. Biztosan jól kiszémolták akkor, ne aggódj. Meg egyébként is, minden baba másként fejlődik és nem is egyforma időre születnek.
Nem ismerem a hastartót, de még csak nem is láttam soha

Sárgarépa85, ezek szerint Te cukorbeteg vagy? Sajnálom, nem tudtam :-( Kitartást! Gondolom, már megszoktad a diétát. Hogyan étkezel, ha szabad kérdezni? Gratulálok a jó eredményekhez!
Még én is dolgozom, november végéig biztosan, de aztán is lesznek feladataim, csak kevesebb (én nem alkalmazott vagyok, hanem megbízással dolgozom, annak minden előnyével és hátrányával együtt).

Lilapereszke, ájulás :-( Szegénykém, borzasztó lehetett! Milyen lett az eredmény?


Szép napot mindenkinek!


Sziasztok!
Pacsirta, örülök a jó eredményednek.:-)
Nálam az ájulás megszokott dolog, épp az a furcsa, hogy mióta várandós vagyok csak másodszorra ájultam el. Azért remélem több nem lesz, mert UH-ra még kell menni és azt csak nem mondhatom, hogy végezék úgy, hogy állok közben. De itt biztos a cukoringadozás és az éhgyomor is közrejátszott.
A cukor terhelés eredménye jó lett a 0 perces 4,7, a 120 perces 4,2. A vérképem is Ok, viszont a vizeletben találtak baktériumokat a referencia tartomány felett. Úgyhogy most kaptam kúpot és pénteken viszek még egy mintát, hogy újra megvizsgálják.. Remélem minden rendben lesz.. Annyira vigyázok egyébként, nem értem mitől lehet, de a kezelése fontos azt tudom.
Anita, szerintem is teljesen rendben vannak ezek a méretek. Mondjuk a mi méreteink nem mérvadóak mert a picurkám végig nagyobb méreteket mutatott mint a kora, de biztos azért is mert fiú. Egy hete volt 990 gramm, és 26 hetesen betöltött 27 hetes méretű mindene. Remélem azért nem lesz óriásbébi. Lehet lassan kétnaponta veszem be inkább a mama vitamint!
Még én is dolgozom, ha minden igaz Dec. közepéig bár inkább távmunkában, csak 1-1 napot megyek be, ha nagyon kell, akkor is inkább a vizsgálatok miatt.
Vigyázzatok magatokra!



Sziasztok!
Köszönöm csajok. Tegnap voltunk uh-n, 26+3 naposan. Picit kisebbnek mérték, mert a bpd csak 64 mm volt, a becsült súlya pedig 826 g.  Lilapereszke nálunk iskisfiú lesz. :)
 


Lilapereszke, köszi szépen :-) A cukrod Neked is nagyon jó!
A baktérium miatt ne aggódj, ha lehet, nagyon gyakori terhesség alatt. Nekem a 40 fokos hőségriadóban volt gennyes a vizeletem, pedig elég kevés esély volt rá, hogy felfázzak :-) Kaptam rá vmi port, még a 12. hét előtt, pár nap múlva újra megnézték és teljesen rendben volt akkor már. Biztosan gyorsan elmúlik Neked is!
(Én már csak 2-3 napont veszek be terhesvitamint.)
Én is igyekszem távmunkában dolgozni, ált. heti 2-szer megyek be, a többi napon otthonról dolgozom.
Igen, itt biztosan a cukor is szerepet játszott az ájulásban. Vagy a hátonfekvés? Egy ismerősöm többször is elájult császár közben, mert nem tudott egész terhesség alatt a hátán feküdni. Az első lányommal én sem tudtam, nyomott vmi ideget.

Anita, ne aggódj a méretek miatt, sosem mérnek egyformán és nincs két egyformán fejlődő gyerek.

Vigyázzatok Magatokra! Remélem, mindenki jól van, az is, aki nem jelentkezik


Sziasztok! Kivel mi ujs? Remélem mindenki jól van :) Nekem már hatalmas pocim van,éjjel alig tudok már valamit aludni,nappal is nagyon hamar elfáradok egy kis sétába is. De továbbra sincs pihenés a kisfiam mellett :) Szerdán már 29 hetesek vagyunk,jöv7en tanácsadás,aztán lassan a következő Uh is esedékes lesz. Nekünk 26+4 uhn becsült súly 937 gramm volt a méretei alapján Ádinak :) Kellemes napot mindenkinek,vigyázzatok magatokra!
baba1984
Nyíregyháza
 
 


28. hét vége :)
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok.

Régen voltam már a fórumon, most bepótoltam és elolvastam az írásaitokat. Örülök, hogy szépen fejlődik mindenkinek a babája és nőnek a pocik.
Bdana nagyon sajnálom, hogy újabb probléma merült fel, de bízok abban hogy a műtét majd segíteni fog. Hihetetlen kitartásod van, én már összeomlottam volna a helyedben, hatalmas erővel rendelkezel. Szívből kivánom hogy minden rendben legyen a pici lánnyal a problémák ellenére.
Én most 29 hetes vagyok, azaz holnap töltöm be. Nálam minden rendben van, ultrahangom 5 hete nem volt, de hétfőn megyünk 4D- re, már nagyon várom, mert még egyenlőre nem teljesen biztos hogy kislány, de majd remélem mostmár kiderül. A cukorterhelésem rendben volt, a vizeletemben nekem is volt baktérium, de nincs jelentősége, majd kedden újra megnézik.
Nagyon ficánkolós a picikém, a hidegfrontknál szinte szambázik a hasamban. Nos a hízásom is beindult már 7 kg plusszom van, szerintem ez még nem sok, mert igazából nem is látszik ratam csak a hatalmas pocim. A környezetemben aztmondják nagyobb a hasam mint kelene, na de nem baj az, lényeg hogy minden rendben legyen. Eléggé lent van a pocim, de gondolom ennek nincs jelentősége. Én még méreteket nem tudok hogy mekkora most a babám, na de majd hétfőn kiderül a 4D-n.
Lilapereszke én is január 22-re vagyok kiirva :)
A ruhákkal már most nekem igazából nincs problémám, amit tudtam beszereztem magamnak. Mostanában én is fáradékonyabb vagyok, és a hátam is szokott fájni esténként, na de ennél nagyobb problémám ne legyen. A vérnyomásom is szokott néha ingadozni és emiatt búg a fülem ami elég kellemetlen és vannak apróbb szédüléseim, de ez inkább a frontoknál jellemző hogy előfordul, pl: ma is elég kábult vagyok de elviselhető, a hidegfrontra fogom. A vérnyomásom 90 és 110 között szokott lenni, még ami kellemetlen érzés amikor a puzusom hirtelen elkezd begyorsulni és majd kiugrik a szivem, szóval elég magas a pulzusszámom olykor- olykor. Na de ez is terhességi tünet, nekem egyébként is alacsony vérnyomásom volt mindg, és egy időben voltak ájulásaim is. Viszont mióta terhes vagyok nem volt ájulásom, nagyon jól viselem. :)
Már csak 11 hét van hátra a kiirásig, rohan az idő, és nekünk még nem hogy gyerekszobánk nincs még de még nem is költöztünk be a házunkba, mert folynak a munkálatok, kissé kitolódott minden, talán jövőhéten megkezdik a burkolást, aztán majd pörög, remélem. Kitüztük a költözés időpontját az 7 hét múlva lenne esedékes, remélem összejön. Mindenképpen saját házunkba akarjuk vinni a babát, és nem a szülőkhöz.
Volna még hozzátok egy kérdésem ami kissé elgondolkoztatott, mivel első terhességem van, így nem igazán tudom mi vár rám a szülőszobán és persze előtte a vajúdás alatt. Vannak különféle golyócskák, amolyan homeopátiás tabletták,Pl Caulophyllum, Cimicfuga, Arnica, na és a Málnalevél tea, amik segítenek tágulni a 36-ik héttől érdemes ekezdeni a szedését, és van gátmasszázsolaj amit már a 32-ik héttől lehetne használni. Nos mi erről a véleménetek?
Meg fogom kérdezni az orvosomat is, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is, hiszen vannak köztetek olyanok akik már szültek.
Olvastam fórumokon, hogy ezek a golyócskák olyannyira hatásosak hogy eléggé felgyorsítják a tágulást , viszont erőteljesebb a fájdalom de hamarabb megvan a baba, meg stb. Nem feltétlenül akarok én ilyesmit beszedni, csak érdekelne a véleményetek. :)
Egésséges babavárást mindenkinek!
:)
simkrisz
Dévaványa
 
 


Sziasztok! ki hogy van? simkrisz megvolt a 4d? :)
A pocim nekem is lent van eléggé,sőt igazából sose volt fent :) de első fiammal is ilyan pocim volt végig. Az alvás már tényleg nehezen megy,de nagyon élvezem ezt a nagy pocit ♥
Mi január 15 re vagyunk kiírva,de reménykedem h 1-2 héttel hamarabb meglesz a kisfiam.Sokat mozgolódik, a fiam is sokat beszél hozzá.
Nagyon várom a következő uht már,kíváncsi vagyok mennyit nőtt.
Mindenkinek kellemes babavárást,azért aki tud majd írjon pár sort!
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Igen megvolt a 4D. Láttuk a pici lányunkat, kis vasgyúró. 1430 gr. 29 hetesen. Szóval egy kicsit nagyobb mint kellene.

Az lehetséges-e, hogy 30 hetesen derül ki hogy down-os a baba? Semmi jel nem utalt rá, viszont most annyit mondott az orvos, hogy többször nyitva van a szája, és emiatt menünk kell Debrecenbe genetikára. Remélem a héten sikerül bekerülnöm, holnap tudok leghamarabb időpontot kérni. Minden eredményem ami eddig volt, nem volt semmi gond, szépen fejlődik, a végtagjai is normálisan fejődik, most mért eredmény , combcsont Fl, 55 mm és a Humerus 49mm. Picit nagyobb a gyomra és a patkóbél talán látható. Szóval most van illyedelem, de tudom hogy nincs semmi baj. Az nem lehet hogy most derülne ki valamilyen rendellenesség. Az borzasztó lenne. Remélem mihamarabb lesz időpontunk Debrecenbe. Olyan édes pofija van. :)
Most tudtuk meg 100%-osan hogy kislány, úgyhogy lehet gondolkozni a nevén.
Egésséges babavárást mindenkinek!
simkrisz
Dévaványa
 
 


Sziasztok!

Simkrisz, nagyon aranyos a kislányotok! Kitartást a költözéshez!Nem lesz egyszerű akkor az utolsó pár hét Neked.
Drukkolok, hogy minden rendben legyen a genetikán.
Annak idején kaptam a szülésznőtől egy listát a homeos szerek használatával kapcsolatban. El is kezdtem szedni, de mivel nekem 38+1-en megindították a szülést, nem igazán derült ki, hogy használt-e. Gátmasszázsolajat használtam, de lehet, hogy nem is jól  A málnalevél teát is elkezdtem inni, de nem tudom, hogy hatott-e. Az bizztos, hogy a szülésindításkor bő kétujjnyi nyitott méhszájam volt és soha egy jóslót sem éreztem.
Az indított szülésem miatt sok tekintetben én is elsőszülő vagyok :-) Remélem, most magától fognak történni a dolgok.

Ma töltöttem be a 28. hetet, a hasam óriási... Aludni egyre nehezebb, ha oldalra fordulok, mindig piszkál a kislányom. Pénteken megyek a védőnőhöz, már előre félek, mivel áll elő megint... Igaz, most vinnem kell a lányomat is, 4 éves státuszra. 10-re adott időpontot, így aznap se munka nekem, se ovi neki. :-(
Egyelőre még dolgozom, a kolléganőm december elejéig tanulmányi szabin, szóval addig mindenképp helyt kell állnom.

Üdv. mindenkinek!




Sziasztok!


 


Ahogy olvasom a bejegyzéseket, úgy tűnik újabb paráztatós időszakhoz értünk. Én is megint beleestem.


Simkrisz, nyugodj meg! Én még nem is hallottam arról, hogy abból hogy nyitva van többször a szája lehet bármi rendellenességre gondolni. Elképesztő, és én szkeptikus is vagyok, ez már nekem a riogatás kategória. Ne stresszeld magad ezen! Már csak 10 hét kb. és megláthatjuk a Picurkánkat.


Mi is tegnap voltunk 4D-n, nagyon szép képeket készítettek a kisfiúnkról, még mosolygott is teli szájjal, nyitogatta a szemét. Nagyon cuki volt. Nála mindent rendben találtak. Nálam nem. Sok a magzatvizem, kezdődik az újabb kálvária, pénteken ismételt cukorterhelés és nagyvérkép. Elméletileg a magzati ok kizárva, mert a videón is látszik, hogy nyelte a magzatvizet és a gyomra pedig tele volt. Tehát ezzel nincs szerencsére gond. Viszont megint nagyobb mindene már bő egy héttel (30-ra mérték, pedig 29 vagyok ma és 1400 gramm), és a több magzatvíz kombóval lehet, hogy ez cukor probléma. A 26 hetes terhelésen minden rendben volt pedig. Aztán még lehet fertőzés, vagy ki tudja mi.. úgyhogy remek!A másik ami feltűnt, hogy a combcsont méret az egyedüli ami inkább elmarad a magzati korától (52 mm), most ezen is kattogok kicsit mi lehet. Pénteken megkérdezem a kórházban ezt is.


Az alvás nekem is nehezen megy, és baromi fáradékony vagyok. A hidegfontot én is megszenvedem, folyton keményedig a hasam, bár ebbe akkor lehet a sok magzatvíz is benne van. Most tartok ott, hogy azért már várom,hogy már a kezembe tarthassam és szeretném látni, tudni, hogy jól van. De azért az is fontos, hogy fejlődjön minél tovább a pociba, és láthatóan Ő jól érzi magát, a lényeg pedig ez!


Vigyázzatok magatokra!



Lilapereszke, egyetértek, amit Simkrisznek írtál, az már tényleg a riogatás kategória...
Jaj, Te, újabb cukorterhelés? Vigyázz Magadra, el ne ájulj megint!
Ennyi idő alatt meg tud változni ez az egész? Persze, elképzelhető, de nem egyforma állítólag a magzatvíz mennyisége sem, változik örökké... A combcsont miatt ne aggódj, simán elmérhették.
Jó helyen van ő még bent! Én inkább azért aggódok, hogy nehogy idő előtt megszülessen! Próbálom megbeszélni a kisbabámmal, hogy csak jövőre szabad kibújni.
A fáradékonyság nekem is ismerős, két este már 9-kor aludtam, a kislányom később aludt el, állítólag... Szépen vagyunk. Aztán hajnalban felkelek és nem tudok visszaaludni...

Többiek?



Sziasztok!
Én már nagyon régen írtam.. őszintén szólva csak csendes olvasgató voltam :-)
Simkrisz! Én is egyetértek az előttem szólókkal, szerintem ez már a túlbuzgó kategóriába tartozik. Szerintem egyáltalán ne aggódj! :-) Az én kislányomról még nem sikerült egy db. normális fotót készíteni, nemhogy 4D-s felvételt, mert folyamatosan takarja az arcát, vagy a kezével, vagy most legutóbb a lába volt a feje előtt. Szóval lehet, hogy neki is nyitava van a szája..

lilapereszke! Kitartás a cukorterheléshez. Drukkolok, hogy ne legyen semmi gond! A 32.héten egyébként is van cukorterheléses vizsgálat, nekem éppen ma kellett volna mennem, de a doki azt mondta, hogy nem szükséges újra elmennem, mert a múltkor sem volt semmi probléma... 

Ahogy már említettem én éppen ma vagyok 32 hetes és egyenlőre úgy tünik, hogy minden rendben van. De én úgy érzem, hogy kezdenek a fejem felett összecsapni a hullámok, mivel az első babám, és elkezdtem parázni annyira kis hülyeségnek tünö dolgokon, hogy az valami vicc. Ráadásul ez olyan belső feszültséget generál bennem, hogy az már szerintem nem normális.. Van még valakinek hasonló agymenése?  Ráadásul aggódom a baba miatt, hogy nehogy emiatt a folyamatos feszültség miatt legyen valami baja!

Az alvással nekem is vannak problémáim, szóval már nem is tudom, hogy mikor aludtam át egy éjszakát!

A homeopatias bogyókon és a szederlevélteán én is gondolkodom nekem volt olyan ismerősöm, akinek segített, vagy legalábbis könnyebben szültek! 
Vigyázzatok magatokra! 
mosolybaba
Eger
 
 


Sziasztok, bocsánat, hogy eltűntem.....de a meló meg a rengeteg orvosi vizsgálatra járkálás minden időmet elveszi, most is 11-re megyek a védőnőhöz.....

Nálunk újabb problémák jöttek elő, sajnos lyukas a kis szíve, double-bubble gyomra van Lucának, h amegszületik azonnal műteni kell, emiatt nekem most a sok a magzatvizem, ivel nem nyel eleget belőle, lassú az emésztése....

Tegnap délután 5-től hajnal 3-g fél óránkéént 10 perces iszinyatos görcseim voltak, a dokim szerint joslók, előfordul, éjszaka háromszor hánytam ( szerintem a fájdalom miat....) aztán hajnal háromkor egyzserűen elvágták az egészet.... fogalmam sincs mire vélni ezt. A dokim azt mondta szerinte semmi "csak" joslók voltak, mert se vérzés, se magzatvíz...se semmi... Hát most várok, Luca jól, állati sokat izeg-mozog.

Ha visszajöttem és lesz időm kicsit bővebben írok...

simkrisz: ugyaaaaann!!!!!!! ezer vizsgálaton voltál, nem Downos a babád, hidd el ha valaki tudja za most minden túlzás nélkül mondom, hogy én biztos vagyok benne, ezer más jelnek is kellene lenni!!!!! Mondok gyorsan egy példát, amit a 4D-n kellett volna látni: Lapos arcél, kicsi orr, az átlagosnál rövidebb ujjak a kézen és a lábon. De a nyitott száj....hát bocsi de ezen röhögtem.....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Bdana, nagyon sajnálom az újabb problémát Lucával. A szívét is műteni kell? Ez a kontroll szívuh-n derült ki? Emlékszem, hogy először a kis szíve rendben volt.
Hú, azért korán kezdődtek a jóslók...

Mosolybaba, nálatok a 32. héten végzik a cukorterhelést? Felénk jóval korábban.
Akkor Te már a finishben vagy lassan! :-) Ne aggódj, a babának nem lesz semmi baja és Veled is minden rendben lesz. Gondolom, szépen lassan mindennel elkészülsz a fogadására. Mikorra vagy kiírva?

Lilapereszke, megvan az újabb cukorterhelés eredménye? Mit mondtak a magzatvíz-mennyiségre pénteken? Írj, ha van egy kis időd, izgulok miattad.

Mi jól vagyunk, sok beszrezni valónk nincsen, megvan minden az első babáról, aki novemberi, tehát mégcsak évszakváltás miatti ruhagondjaink sincsenek. December elején tervezem, hogy összerakjuk a kiságyat és előszedem, kimosom, kivasalom a kisruhákat, összepakolok magamnak. Addig a lakás többi részét szedem rendbe, amikor nem dolgozom.

Pénteken voltam a védőnőnél, minden rendben, de talált egy kis fehérjét a vizeletemben. Azt mondta nem vészes, ne menjek vele orvoshoz, ha van folyásom (és van), akkor attól van. Kilókban az ő mérése szerint 6 kilónál járok. Alacsony termetű vagyok, szeretnék 10 körül megállni, de ahhoz azért jóval kevesebbet kellene ennem.... Az étvágyam nagyon megnőtt az utóbbi hetekben.  Lehet, hogy az Elevittől? Előtte Femibiont szedtem, aztán áttértem erre, többfajta benne a vitamin és hát lényegesen olcsóbb is.

Vigyázzatok Magatokra Aki tud, írjon magáról pár sort!


Üdv.


Sziasztok!

Érthető hogy mosolyogtatok ezen a dolgon ami velünk volt, mi is nagyon furcsának találtuk ezt az egészet, nem halottunk még ilyenről, hogy a nyitott száj az probléma lenne, és hogy nem látta a patkóbelet, valószinüleg árnyékban volt, na meg hogy a pici gyomra nagyobb a kelleténél, ez annak tudható be hogy eleve nagyobb a korától több mint egy héttel. Nos probléma nincs, voltunk Debrecenbe a genetikán, kétszer csináltak ultrahangot, semmi rendelenességet nem láttak, szóval minden a legnagyobb rendben a pici lányunkal. Jót mosolyogtak a dokim feltevésén.
Lilapereszke, mint írtam nekem is nagyobb a babám, most vagyok 30 hetes, de már múlthét hétfőn azaz 4-ikén, 29 hetesen 1430 grammot mértek. Szóval szerintem ezen ne aggódj, mert minden baba másképp fejlődik, lehet a miénk kicsit nagyobb lesz, de ha nincs emiatt semmi baj akkor nem kell aggódni. Majd a szülésnél lehet izgulni hogy vajon mekkora, mert gondolom nagyobb babát nehezebb megszülni. Nem gondolnám hogy a cukor lenne a baj.
Majd azért írd meg hogy mi volt a 32 hetes cukorterhelésen.
Olykor -olykor én is érzek már alhasi szurkálásokat és keményedést, ma elég sokszor, de talán az idő is közrejátszik, nem szeretjük a hidegfrontot, és sajna mostanában erre lehet csak számítani, vége a jó időnek. Sebaj addig jó míg nem fagy. Mióta láttuk a pici lányunkat, jobban gondolkodunk a neveken, azóta párom előfordul hogy Lilikének hívja amikor beszél hozzá. Lehetséges hogy Lilien, vagy Liliána lesz, de még nem vagyunk benne biztosak. Van még időnk eldönteni, én is remélem hogy nem akar az idén megszületni, én január közepére várom leghamarabb, addig nagyon jó helyen van a jelenlegi kis birodalmában. Addig még a költözést is le kell bonylítani, viszont a burkolónk még mindíg a dobozzában van, mert a kőműves még mindíg nem ért ide, hmmmm, szóval van még bőven teendőnk.
Egésséges babavárást mindenkinek!
simkrisz
Dévaványa
 
 


Sziasztok!

Jelentem túléltem az újabb cukorterhelést. Csak az első fél óra volt kritikus, de szerencsésen átvészeltem, a férjem ölében félfekvő pozicíóban a kórház egyik padján...
Mind a cukor mind a Torch szűrés eredménye teljesen rendben van, tehát a kritikus dolgok kizárva a sok magzatvizet illetően. A dokim azt mondta ne idegeskedjek ezen, gyakran előfordul és nagyon változó és szubjektív témáról van szó. Gondot pedig nem okoz, esetleg ha így marad,  akkor a vége felé nagyobb nyomás gyakorolhat a magzatburkra és lehet egy kicsit előbb lesz meg a Babó. (azért abban maradtunk a Marcival, hogy januári lesz:) 2 hét múlva újra ellenőrzik UH-n. Akkor simán lehet, hogy már normál mennyiség lesz. Remélem.
Ami érdekes, hogy a jövő hétre már behívott az orvosom egy NST-re. Kicsit meglepődtem, korainak gondolom így a 30.héten. Gyorsan meg is néztem hogy végzik ezt a vizsgálatot ne legyek majd nagyon suta. Másnál is nézték ezt ilyen korán?? Mindegy ártani nem árt.
Bdana, nagyon sajnáloma az újabb problámákat, kitartást kívánok és sok erőt!
Simkisz, örülök, hogy mindent rendben találtak a babádnál, de ezt mi tudtuk is, hogy így lesz!:-)
Pacsirta, Te nagyon keveset híztál, szerencsés vagy. Én már 8-9 kg-nál járok, igaz nekem napközben nagyon sok vizet tart vissza a szervezetem, van hogy reggel 2 kg-al kevesebbet mérek.

További boldog babavárást Nektek!



Sziasztok! Bdana sajnálom az ujabb problémákat, sok erőt,kitartást kívánok nektek!!!
Mi jól vagyunk,jövőcsütörtökön megyünk a 32 hetes uhra :) Már nagyon várom! Kíváncsi vagyok mekkora már Ádám :)
Aztán tan adás,utána vérvétel és lassan Nst lesz :)
Lilapereszke,nekem első babámmal is 36héttől volt Nst,és most is 36héttől csinálják,de nem baj az,jó élmény hallani a kis szívdobogásukat.Már a magzatmozgásszámláló papírt is megkaptam,jövőhéttől az is vezethetem.
A hasam csak nő-nő és olyan lent is van.
Így néz ki 31 hetesen:
Kellemes babavárást mindenkinek!
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Szia baba1984!
Tényleg hatalmas a pocakod! Oda kellett mennem a képedet látva a tükörhöz, megnézni én mekkora vagyok!
Hááát az enyém sem kicsi azért,de te viszed a pálmát magasan!


Köszi lilapereszke,én mondtam hogy hatalmas :) várom is nagyon uht,kíváncsi vagyok mennyit nőtt.
Még mindig megkapom az ikres kérdést, vagy aki nem ismer,azt hiszi utolsó napokban vagyok
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Baba1984, tényleg szép nagy pocakod van! Mikorra is vagy kiírva?

Lilapereszke, örülök a jó híreknek! Nálunk a 36. héten kezdődök a CTG, a barátnőmnek a 35.-en volt az első. De ártani nem fog, legalább látni fogod, hogy minden rendben odabent.

Simkrisz, nagyon örülök, hogy megnyugtattak Titeket Csatlakozom, én is január közepére várom leghamarabb! :-) Remélem, haladtok az építkezéssel szépen. Megtaláltam a 4 évvel ezelőtt ipapíromat a homeo-s szerek adagolásáról, ha érdekel, beírom.

Nekem volt egy vacak éjszakám a héten, hányinger, hasmenés, egybefüggő derék- és hasfájás, de nem görcs szerencsére. Jól beparáztattam magam, hogy se csomagom, se gyerekfelügyelet megszervezve, se semmi... Elmentem aztán az orvoshoz is. Szerencsére mindent rendben lát, méhszáj zárt, magzatvíz rendben, sőt, még a vizeletemben sem látták azt a fehérjét, amit a védőnő előzőleg. A baba befordult, reméljük, így is marad és 29. hetesen 1400g-ra becsülték! A lányomat ugyanakkor 1040 g-ra... De mondta az orvos, hogy ez nem olyan jó gép, nem is szívesen becsül, majd kedden megyünk a 30. heti uh-ra és ott biztosabb lesz.
A családban egyébként én is megkapom, hogy a mőltkor akkor volt ekkora hasam, amikor szülni mentem.

Szép napot!


Pacsirta,január 15re vagyunk kiírva,én csütörtökön megyek a 32 hetes uhra! szóval még van idő,nem tudom mekkora lesz a végére a pocim :)
A nevek már mindenkinek megvannak igaz?

Kellemes  babavárást mindenkinek!
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Pacsirta a homeos golyócskákkal kapcsolatban még nem jutottam dűlőre, majd kedden megyek a védőnőmhöz és kikérdezem ezzel kapcsolatban. Hallottam negatív és pozitív véleményeket az alkalmázásukkal kapcsolatban, ezért még nem tudom hogy jót tennék-e maganak a szedésükkel. Ha gondolod beírhatod ide hogy te hogy alkalmaztad előzőleg, és milyen hatása volt.
Baba1984 szép nagy pocid van, én is csatlakozhatok hozzád, mivel nekem is hatalmas pocim van, néhányan megjegyzik nekem is, hogy biztos nem kettő bébi.? Sőt ráadásul én is lent hordom az elejétől fogva a pici lányunkat. Azthiszem elég nagy babám van, mert 29 hetesen már 1430 gr volt, hogy 32 hetesen mekkora lesz az még rejtély. jó étvágyú baba.
Mostanában megfigyeltem hogy szinte minden nap csuklik, kis mohó :).
Így a terhesség vége felé már egyre jobban várom hogy a kezembe vehessem, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
Tegnap délelőtt nekem is volt egy kisebb rosszullétem, éppen a napi teendőmet végeztem amikor hirtelen hasfeszülés, fájdalom, szédülés, és gyors szívdobogás jött rám, kapkodtam a levegőt, azonnal le kelet ülnöm, és kelett néhány perc hogy jobban legyek, aztán lepihentem egy órácskára. Azthiszem készül a szervezetem a nagy megmérettetésre.

Boldog babavárást mindenkinek!
simkrisz
Dévaványa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: