Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát, elég mozgalmas napok állnak mögöttünk, egy nagyon alapos genetikai uh-on voltunk tegnap, ami nagyon megnyugtató volt, mert 4 oldalas leletet kaptam amiben csak azok szerepeltek, amit lemért, az összes csontja, a véráramlás a szervekben, ujjpercek, én veséim, lépem, hihetetlen alapos volt a doki és mindent rendben talált.
Aztán a bomba:

FIÚ!!!!!!!!!!!!

Most, hogy 4 hete lánynak tudjuk, majdnem pinkre festettük a szobáját basszus.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Csilla

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers


Sziasztok!

Olvasgatok én is, de az írásig nem mindig jutok el... eléggé kimerülök, mire hazaérek a munkából... agyilag fáradok le és folyamatosan aludnék. Még azt mondják, hogy az ember a második trimeszterben milyen energikus! Ebből én nem nagyon érzek semmit... vagy az időjárás hat rám álmosítólag????


Kislánytvárunk (jó a nicked)
Nekem 2 hét alatt megvolt az amnio eredménye!
Cumit egyenlőre nem veszek... nem szeretném rászoktatni a gyereket...aztán majd meglátjuk!

Név
Nálunk a Katalin az esélyes


KépKép


Sziasztok!

Kislánytvárunk,tehát kisfiad lesz :D :)
Nekünk egyenlőre csak lánynév van,ha kány akkor Fanni lesz.Fiúnév még nincs is.....
A pocim rohamosan nő,olyan nagy már,pedig szerdán töltjük a 20.hetet. Általában jó pár héttel előrébb gondol mindenki.
Szép napot nektek!
baba1984
Nyíregyháza
 
 

 
 

@lilapereszke:


Aranyos vagy, hogy kérdezed az UH-t, de nálunk nincsen értelme Nem vették le a 16.heti AFP-t sem. Egyébként szeptember 2-án megyek UH-ra, de itt azt nézik majd meg, hogy jó-e a szíve, meg megvan-e minden belső szerve és azok jól működnek-e, illetve, hogy a csontozat, gerinc, koponya hogyan áll.  Aztán majd ha itt minden rendben, akkor a 24 hét környékén el kell menjek még egyszer egy külön szív UH-ra, hogy tutira rendben van-e a szíve, akkor csak és kizárólag a szívét fogják nézni, ha esetleg valami baj lenne, akkor a szülésnél már várni fogja egy orvosi csapat, akik felkészülnek mindenre. Hát itt tartunk. Magzat mozgás már nálunk is van.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Egy kép a pocimról :)
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek az eredményekhez! Szép neveket választottatok!

Csilla, új névvel is regisztrálsz? ;-) Bár csak akkor bizos, ha megszületik, tudod. Marcsi mit szólt a változáshoz?

Bdana, a legjobbakat nektek! Szívuh-ra én is megyek, szept. 3-án, egyébként is akartam, az orvos által ajánlott vizsgálatok között szerepelt.

Baba1984, szép nagy a pocakod!

A hétvégén kibabáztam maga, sógornőméket voltunk meglátogatni, két hetes a pici lányuk. Annyira édes és annyira nagyon pici, hihetetlen, hogy az én lányom is ekkora volt nemrég.

Már nem tudom,ki írta , hogy nehezebben viseli ezt a terhességet, mint az elsőt. Én is nyavalygósabb vagyok, bár ebben azért az első 12 hétnek és az integrált tesztnek is szerepe lehet... A kislányommal 10 órákat dolgoztam, kirándultam, eltoltam volna egy hetet is, szinte az utolsó percig dolgoztam (hétfőn még igen és szerdán szültem). Most azért sokszor jól esik lefeküdni, az első 12 hétben többet pihentem, mint a múltkor összesen. Nagyon rosszul alszom, este elalszom, aztán két óránként járok pisilni, és vagy visszaalszom vagy csak csak órákkal később. Olyan is van, hogy 4-től ébren vagyok

Üdv.,
PAcsirta


Sziasztok! bizzony Pacsirta,van poci :)
Ezzel én is így vagyok,ez a második terhességem,sokkal fáradékonyabb vagyok,és éjjel is sokat fent vagyok,forgolódok,na meg pisilni járok
A másik hogy már a hátam is sokat fájdogál,mi lesz ha tovább nő pocim
Na mondjuk egy lassan öt éves kisfiú mellett nincs megállás és pihenés :) Bár egy hét éskezdődik az óvoda is....
Kellemes napot mindenkinek!
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok,

Szóval egy hegyet is eltoltam vele, nem hetet ...

Baba, nekem egy majd négy évesem van, abszolút átérzem, amit írsz. Igaz, nálunk már 21-étől van ovi, jó, csak ügyelet, de a kislányom már jár és nagyon élvezi. Elég volt neki 5 hét otthon, na meg nekünk is, megoldani a felügyeletet, nem nagyon van segítségünk.
Kitartást!



Szia Pacsirta.Akkor tudod miről van szó Hát segítség az nekünk sincs,semmi! 40km-rel odébb laknak szüleim és a férjem szülei is. Mindent magunk intézünk,oldunk meg.
Nektek mikor lesz a legközelebbi Uh? Mi 3hét múlvamegyünk 4dre.Jó lenne végre megtudni a nemét is :) Bár a legfontosabb hogy minden rendben van odabent.Soakt mocorog már a baba?
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Baba, Abszolút ismerős a helyzet :-) A szüleim 260 km-re keletre, Anyósomék 230 km-re délre laknak Budapesttől.
UH-ra csütörtökön megyek, akkor leszek 18+2 napos. Nagyon izgulok a közepes Down-kockázat miatt, képzelheted. Aztán megyek jövő kedden is, még egy genetikai uh-ra, ill. szívuh-ra is. A héten pénteken megyek védőnőhöz.
Igen, mocorog, sokszor érzem, határozottan erősebben mint az első terhességnél. De a lányom nem volt az a nagyon mozgékony pocakbaba, igaz, amióta kijött, mindent pótolt :-)


Pacsirta,nagyon szurkolok,hogy minden rendben legyen az uh-n! majd írd meg mindenképp,hogy mi volt! Reméljük hogy semmo gond nem lesz! De gondolj arra hogy ezek a tesztek nem megbízhatóak! Szorítok!!!!
Nekem jövőhéten kell mennem védőnőhöz,21 hetesen! Én is sokat érzem de nem olyan erősan mint anno a kisfiam,bár valószínű a lepény miatt,hogy elől van. Legtöbbször este és éjjel van fent.
Nektek van már nevetek? Nekem egyenlőre csak lánynév van:Fanni. A kisfiam meg Zsófikát szeretne. Ha fiú lesz,akkor nem tudom,arra még nem is készültünk!
Akkor nektek is sokminden megvan gondolom első babáról (kiságy,babakocsi)
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok,

igazából mi örültünk, hogy az 1500 dolog között, amit lemért a doki, nem talált eltérést, csak utána esett le, hogy nem lányt mondtak, Marcsinak legörbült a szája és csak annyit mondott, hogy"na. lemaradtam a Lauráról...", de azóta minden nap elmondja, hogy ő akkor is nagyon szereti, ha fiú.
Szegényemnek rossz tapasztalatai vannak a fiúkkal, mert körülöttünk a fiú gyerekek mind nagyon hülyék amiről persze nem ők tehetbek, hanem a szüleik, mert ők is pont olyan hülyék. Káromkodósak, vandálok, ordítoznak, az én lányom meg egy egyszerű, csendes jógyerek.
Szépen elmagyaráztuk neki, hogy a testvére úgyis olyan lesz, mint ő meg az apukája, így megnyugodott.

Nagyon jó volt ez a genetikai uh, több, mint fél órán át csak mért, mondta, hogy down esetén mit lehetne látni, és nálunk mi van, már az volt bennem, mogy miért néz ennyi mindent, mert ebből az lesz, hogy úgyis talál valamit, és nagyon megnyugtató volt, olyan hűvös profi. Marcsival is voltunk nála 4d-n, már akkor 6 éve 20000 volt nála a vizsgálat még Pécsen, de most nem a mozi érdekelt minket.

Egyébként én is iszonyú nehezen viselem ezt a második terhességet, több, mint egy hónapja olyan medence vagy szeméremcsont vagy szalag vagy nem tudom milyen fájdalmam van, hogy bicegek, fáj minden mozdulat, öltözni állva nem tudok, mert egy lábon már nem tudok megállni, ijesztő, és félidőnél vagyok. Marcsival az utolsó 2 hét volt kicsit fárasztó, akkor mondjuk 25 voltam és a szülés pillanatában 10 kilóval könnyebb, mint most.

A felhasználónevemet meg nem tudom megváltoztatni... bírnám, ha az amniocentézisről meg megjönne, hogy lány...

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers


Sziasztok! 

Elnézést a zavarásért!
Van egy Graco bababkocsim hordozóval nagyon jó állapotban és szeretném eladni!
Ha érdekel valakit szívesen küldök még több képet! Ára: 20.000 Ft Van hozzá esővédő is!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok.Tegnap voltunk uh-n a nőgyógyászomnál.A genetikai szept 9.-én lesz.Minden rendben volt szerencsére.Az orvos szerint talán fiú,denem biztos,mert a lába közt volt a köldökzsinór és lehet azt látta.Talán majd a genetikain a neme is kiderül.

Kép
ameszti
Szombathely
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a védőnőmnél, megvan a 2.trimeszteri tripla tesztem eredménye, a down-szindróma kockázata: 1:4681 (alacsony kockzat), bizok benne hogy ez jó eredmény. Az AFP-vel sincs gond. Szept. 04-én megyek genetikai ultrahangra, már nagyon várom hogy láthassam a babámat. kb. 1 hete érzem hogy rugdos, annyira jó érzés. Egyébként 16 hetes korom óta érzem hogy ficánkol, de konkrétan a rugdosást most vettem észre. Párom is érezte, csodálatos dolog ez. Vasárnap töltöm a 20 hetet, a hasam akkora mint egy óriás lufi, egyre kényelmetlenebb a fekvés éjszaka, sürün felkelek márcsak a vizelési inger miatt is, pedig sokszor oly lusta vagyok felkelni, de muszáj. Ha meglesz a bébi akkor is fel kell hozzá kelni, szóval azthiszem a kis drágágám szokatja anyát, az éjszakai ügyeletre.
Kislánytvárunk: gratulálok a kisfiúhoz, fura hogy lányt vártatok és végül mégiscsak fiú lesz, de szerintem ez csak akkor lesz teljesen biztos ha világra jön. Szívem mélyén én azt érzem, hogy nekünk kisfiúnk lesz, sokan mondják hogy fiús hasam van, na de én ebben nem hiszek, vannak mindenfajta hiedelmek, nos én ugygondolom, akkor biztos ez amikor már a kezemben tartom. Viszont jövőhét szerdán azért remélem megmutatja majd milye van, és nem lesz szégyenlős a kicsike, a kivácsiság bennem van. Szeretnék hinni a megérzésemben, hogy valóban fiam lesz. A párom is ott lesz velem a genetikai ultrahangon, remélem minden rendben lesz vele, és szépen fejlődik.
Bdana: Sok erőt és kitartást kivánok neked, én hiszem azt hogy a továbbiakban minden rendben lesz a te babáddal is, leszámítva az eddigi problémákat. :)
baba1984: én is hasonlóan érzek mint te, éjszakai fentlétek, nappali fáradékonyság, sokszor odáig fajul a dolog hogy a szemem csukódik lefele, de azért igyekszem mindent megcsinálni magam és családom körül. A derekam is szokott fájni, érzem a hasfeszülést, ami néha kellemetlen érzés, olyan mintha ki akarnék durrani. Na és ez a hideg front!
Nem tudom ti szoktatok-e kávét inni, de nekem muszáj, napi 2-őt szoktam, remélem nem ártok a babámnak ezzel.
Az öltözködésről meg nem is beszélve, a napokban pakoltam ki a szekrényemet, hogy mi jön rám és mi nem, hát mondanom se kell hogy több mint fele cuccomat, elraktam jövőre. Nem azért mert annyit hiztam volna, mert ez a 2 kg igazán nem sok, de a hasam, viszont nagyon kerekedik kifele. :) Alig maradt néhány darabom, de ezek közt is már van olyan amit én varrtam. Azthiszem mire a terhességem végére érek teljesen egyedi ruhatáram lesz, igyekszem csinos maradni. :) Szerencse hogy meg tudom magamnak varrni, mire is jó egy varrónő a háznál, hiszen itt ahol én élek elég nehéz beszerezni a kismama ruhákat. Ígyhát, tervezek, szabok és varrok. :)
Kivánok mindannyiótoknak, boldog, egésséges babavárást!
simkrisz
Dévaványa
 
 


Sziasztok,

Voltunk ma genetikai uh-n és az orvos mindent rendben talált  Biztonság kedvéért kedden elmegyünk az Istenhegyire és csináltatunk egy szívuh-t is, szintén kedden. Kislányunk lesz, magam is láttam, Noémi.
Az orvos kérdezte is, hogy mit mondott korábban a nemére. Mondtam, hogy már kétszer kislányt, de ha kisfiú és egészséges, akkor is nagyon fogunk örülni.

A pocakom kezd látszani, bár van, aki szerint, csak mint aki jól lakott. De már volt, aki megkérdezte, hogy jól látja-e.

Simkrisz: nagyon ügyes vagy! nekem is jól jönne egy varrónő a háznál. Én is kávézom, lightosan, egyet szinte mindig, néha kettőt is megiszom. A ruhákkal én is hadilábon állok, még most a szoknyákban el is fértem, de ha bejön a rossz idő, előveszem a két kismama-nadrágomot régről, és veszek majd egy farmert is.
A hidelemeknek ne dőlj be, nekem nagyon fiús hasam volt a lányommal, mindenki mondta, hogy biztosan fiú lesz, már majd megőrültem. Most is inkább csúcsos kis pocakom van.
Az eredményed szerintem is megnyugtató. Az uh-n is biztos minden rendben lesz.

Kislánytvárunk, nagyon megnyugtató lehetett az alapos UH. Nekünk is így volt, hogy elmondta, Down-kórnál mit lehet látni és nálunk mi van.
A lényeg, hogy egészséges legyen, ugye? Fiúnév is van már?
A fájdalmadat átérzem, nekem a jobb fenekem olyan, mintha becsípődött volna vmi, 3 hete, minden felállásnál. Mi lesz velünk januárban?

Baba1984, igen, nekünk mindenünk megvan a kislányomról, babakocsi, kiságy, kisruhák (ő novemberben született, így az elején se igen lesz gond), légzésfigyelőt fogunk most venni és egy új etetőszéket, mert a régit utáltuk, azt elvisszük majd az anyukámékhoz.

Ameszti, örülök a jó híreknek!

Szép estét!
Pacsirta


@pacsirta0219:


Down - nekünk volt orrcsont, amire azt mondták elvileg nincs...szóval ez a diagnosztika néha elég becsapós tud lenni..... Mint ahogy ismerek Downos babát, akire végig azt mondtál, hogy semmi rendellenesség nincsen és mégis az lett...
Azért az  1:4000-hez arány eléggé egyértelmű, legalábbis nekem, akinek 1:4-hez volt....

Kávé: Mekem az első terhesség alatt iszonyat alacsony volt a vérnyomáson, a doktornőm gyógyszert is akrt rá felírni, mert az utolsó hónapokban is 90/70 meg 80/70 volt, HA nem ittam kávét. Azt mondta, hogy bár a kávé drog, de ezerszer jobb mint bármilyen más szintetikus gyógyszer. Nekem étkezések után volt előírva egy kávé, hosszan, kevés tejjel, nyírfacukorral ( mert terhességi diabéteszem is volt ) Ez azt jelentette, hogy átlag napi 3 kávét megittam, mert délután már nem ittam általában, mert akkor meg nem tudok tőle aéudni. Egy szó mint száz, a kislányom makk egészséges semmi baja nem lett a kávézástól 10/10 Apgarral született és azóta is jól van. Szóval ha engem kérdezel, szerintem igyál teljesen nyugodtan.

És akkor még egy gondolat, nekem a doktornő azt mondta, hogy amit NE igyak a terhesség alatt az a sima fekete tea, kóla, mert ezekben a koffeinen kívűl egyéb más káros anyag van és az tényleg nem jó, viszont a roibos teákat nagyon ajánlotta, szeretem is azokat a teákat. Még ennyi jutott eszembe.



bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Jó reggelt!

Alacsony vérnyomásra sok-sok folyadékot kell inni! A koffein nem igazán emeli a vérnyomást, csak a szivet hajtja meg... Betegeknek alacsony vérnyomásnál pl. nem is coffeint adunk, hanem elsődlegesen folyadékot (infúziót)!
Én a kávét az íze miatt iszom

Öltözködés
Be kell szerezni meleg holmikat! Reggelente, mikor megyek munkába már igen csak hűvös van!

Bdana
Én simán megiszom a lájt kólát!
Teákat nem nagyon szoktam inni... de akkor csak sima fekete teát...

KépKép


@sargarepa85:


Hát látod.....ahány orvos annyi féle.... én ittam mindig napi 3 liter ásványvizet is, most is....szóval nekem egyszerűen alacsony a vérnyomásom....ez van, legalább agyvérzésbe nem fogok meghalni

Light kóla nálam is játszott néha-néha....meg persze ettem néha gesztenyepürét meg olyanokat amiket nem szabadott volna..... ( mármint a cukor miatt)

Egyébként szerintem ezek annyira egyedi dolgok, kinek ez árt meg, kinek az.....teljesen változó....szerintem....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Aztiszem az én szervezetem kivánja a kávét, erre konkrétan ma döbbentem rá valójában. Ugyanis eddig is fogyasztottam reggeli után egyet mindíg, mert ha kimaradt akkor másfél, 2 óra mulva elálmosodtam. Ezt a vérnyomásomra fogtam, mert jó esetben ha eléri a 100/60-at. Szóval ma reggel, reggeli után, nagy rohanásomban nem ittam meg a kávémat, és elindutam a háziorvosomhoz a táppénzes papíromért, aztán bementem a cégemhez leadni és már útközben éreztem hogy gyengülök, bent a cégnél leálltam beszélgetni, közben elöntött a forróság, szakadt rólam a víz, és egyszercsak elsötétült minden, ájulásig nem fajult, de ki kellett mennem a friss levegőre. Hazaérve rögtön ittam egy kávét, kis időre rá jobban lettem, de emiatt ma nem voltam túl jól. Most foghatnám ezt a melegfontra is. Terhességem alatt még nem volt ilyen rosszullétem. Eléggé meglepett. Nos lehet hogy csak én képzelem be magamnak, hogy a kávé volt a bűnös, de legalább van mire fogni. Ugyanis a kis babókám miatt még egyszer sem voltam ilyen rosszul, még a hányástól is megkímélt a kisdrágám. Nem akarja bántani anyát, és remélem én sem okozok a kávéval neki bajt.
Colázni én sem szoktam. Viszont ha gyümölcsteát lehet inni azt majd fogok, télen, amikor kint szakad a hó, jól esik egy csésze forró tea.
Nektek mennyire rugdos már a picitek, az enyém változóan, van olyan nap amikor, ritkábban érzem, na de a mai nap, szerintem őt is megviselte, ma kifejezetten sokat mozgolódott, ebben a pillanatban is rugdos. :) Ezt az érzést vártam a legjobban!
Az aggódást, a fájdalmakat, fáradtságot félretéve nagyon jó érzés kismamának lenni.
Kapisgál bennem már a szülés gondolata, és a császármetszés lehetősége is, ugyanis nekem teljesen elfedi a méhszájat a mehlepény, azaz legutóbb még elfedte, ezért alakult ki nálam a vérzés is, hogy azóta a méhem növekedésével van-e változás, azt remélem szerdán megtudom.
Még egy szót a ruházkodásról, ma teljes egészében saját magam által készített öltözékben voltam, többen meg is dicsértek, hogy milyen csinos kismama vagyok, néhányan mondták azt is: vékonyabb vagy mint voltál! Még az arcod is vékonyabb! Hmmmmm. Hát köszönöm, azért felszedtem már 2 kilót! Na de mert kismama vagyok nem fogok lógó rucikban járni. Eddig is vékony voltam, csak nem tünt fel senkinek. 5 hónapos vagyok, még jöhetnek rám a kilók bőven.
Ha meg nem jön, akkor meg könnyebb lesz visszanyerni az alakomat, és legalább nem kell ruhatárat cserélnem mégegyszer. :)
Mindenkinek jó egésséget kivánok! :)
simkrisz
Dévaványa
 
 


Hihetetlen, hogy én mindíg kész regényt írok. :) Bocsika!
simkrisz
Dévaványa
 
 


Sziasztok!

ha rájövök, hogyan kell felhasználónevet változtatni, már tudom mi lesz: elefánt-boka.
Ez tényleg nagyon durva. Az elmúlt pár napban nem tudtam pihenni, ma pl laza 12 fős ebéd készült, apa legénybúcsút szervezett, tegnap autócsere miatt volt rohanós nap, azelőtt nagytakarítás, azelőtt iskolakezdés intézés (diákigazolvány, könyvek, stb), és a bokám minden nap egyre nagyobb és nagyobb, hiába tornáztatom, most pl semmi különbség nincs a térdem és a bokám között, meg vagyok ijedve.. 3 éve ezért hagytam abba a fogamzásgátlót, mert néha fogta magát a vádlim és feszült, dagadt, fájt, pedig akkor nem volt rajtam plusz kiló

Mióta megmondták, hogy fiú, azóta kezdett el úgy igazán mozogni, szegényem gondolta a hülye anyja lánynak nézi akkor csessze meg... most találtam meg a 16 hetes uh képet, mikor 99%-ra mondták, hogy lány,júl 29 volt.

Én az első terhességemnél se kávét, se kenyeret, se cukrosat, se semmi ártalmasat és hízlalót nem ettem, most egy kávét iszom és kenyeret is eszem, ez szépen meg is látszik!! a hasam nagyon durván óriási, nem tudom mi lesz itt januárig.

Csilla

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers


19 hetes pocakfotóm.
Az én pocakom ekkora, sokan aztmondják, nagy a koromhoz képest. Sebaj az a lényeg hogy egésséges babám legyen! :)
simkrisz
Dévaványa
 
 




Sziasztok!

Kislány ruhacsomagolt kínálok eladásra.
Mind szép,megkímélt darab

9 db rugi
6 db h.újjú bady
6 db r.újjú bady
1 db brendon hálózsák
1 db 0-3 hós overál
2 db pamut sapi.
2 db farmer kisnaci
2 db bársony kisnaci

egyben 6000 Ft.
megbontom ha kellde jó lenne eha egyben elviiné valaki a ruhákat.
overált külön is eladom.(világos rózsaszín)
van külön egy sötétebb rózsaszínű overál is eladó.bármelyik vihető a csomaghoz.

köszi.szép napot.
 


Sziasztok!
Jól vagytok kismamák?Mi jól,szerdán leszünk 21.hetesek,csütörtökön megyünk a védőnőhöz.
Pocolakó sokat fent van,és megfigyeltem mindig ugyanabba az időkben van ébren :) Nagyon jó érezni őt
Simkrisz szép nagy pocid van neked is (én is 19.heti képet raktam fel nemrég) :) Nekem a kedvencem mikor megkérdezik h ikreket várok e?
De én nagyon büszke vagyok a pocimra,és tényleg a lényeg h egészségesek és jól érzik maguk odabent!
Itt már mindenki tudja a baba nemét,csak az én babám ilyen szégyenlős?
3hét és jön a cukorterhelé.Ma fiam elkezdte az ovit Már vágyott is,úgy vettem észre.Mától kicsit pihizhetek
Kellemes napot nektek!!!
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!


Nagyon szépen gömbölyödik mindenki!
Bdana! Szorítok a mai szívultrahang miatt, remélem jó hírekkel térsz vissza.

Pénteken én is átestem a 20. heti genetikai UH-n, azóta romokban heverek. Sajnos a szonográfus látott valamit (echogen képlet)a babám szívén, ami miatt mindenképpen magzati szívUH-t javasolt.
Azt hittem ott ájulok el…
Éveket öregedtem azon az ágyon mikor már 5 perce csak a szívét nézte nagyítva, szerencsére tudtam magam tartani és csak kint törött el a mécses, aztán még a hétvégén jó párszor.Azt javasolta a UH-t végző doki, hogy menjek el magánba legjobb specialistához Dr. Hajdú Júlia professzorasszonyhoz a Bolgárkerék utcába. Jövő hét péntekre kaptam időpontot. Persze próbált nyugtatni, hogy nincs semmi baj, mert szép nagy, mozgékony babám van és látszik rajta, hogy jól érzi magát…DE hát akkor is! Ráadásul sajnos nekem is van szív problémám (gyerekkori), amit 8 éve műtöttek meg, szerencsére azóta gyógyultnak tekintenek. Azon gondolkodom, hogy a legrosszabb eset az legyen, hogy azt örökölte ami nekem volt.. De egyszerűen kétségbeejtő ez a bizonytalanság.
Ma megyek a nőgyógyászomhoz, beszámolok neki a történtekről remélem tud valami bíztatót mondani.
Vigyázzatok magatokra!



Sziasztok!

Lilapereszke, ne aggódj, minden rendben lesz! Hajdú Júlia tényleg a legjobb, én holnap megyek hozzá, oda. (A héten szerda helyett kedden rendel.) Majd beszámolok.
Az asszisztens nagyon fura volt, akivel beszéltem, elmondta háromszor, hogy mennyibe kerül a vizsgálat és hogy nem tudnak visszaadni... 

Baba1984, jaj, a cukorterhelés, egyáltalán nem vár, május elején voltam, akkor rosszul esett (nem hiába), pedig a terhesség során meg sem kottyant. Az én kisbabám is nagyon mocorog, különösen hajnalban. Mondtam magamnak, ez így jó lesz, van egy későn fekvő lányom és lesz egy korán kelő is :-)

Voltam védőnőnél  pénteken, jól kiakasztott, egyrészt nem értette az integrált tesztet, aztán nézte, hogy nem híztam semmit, nem látszik a pocakom (ez nem igaz, már észre is vették utcán), és hogy miért nincs rajtam még terhesnadrág, hanem sima. Aztán, hogy biztosan nő-e rendesen a gyerek, nézik-e uh-n. Mondom igen, a 12. héten, a 16-on, majd a 18-on, ahol 18+2 nap helyett 18+1 naposnak felelt meg... Ennél többet nem igen kell nézni... Aztán húzzam fel a pólómat, felhúztam, közli, hogy ekkora hasa neki is van.... arról nem tehetek, hogy van egy kis súlyfeleslege...

Vigyázzatok Magatokra!


Sziasztok!

Pacsirta0219, neked aztán szuper védőnőd lehet, aki így leblamál. Hogy jön ő ahhoz hogy ilyeneket mondjon, egyébként meg nem vagyunk egyformák, kinek hogy nő a pocija, van akinek kisebb van akinek nagyobb. Nálunk a védőnő utal minden vizsgálatra, nőgyógyászhoz is akkor kel menni amikor ő mondja, ő adja a labor beutalókat stb. Mindemellett nagyon aranyos, még eddig nincs rossz tapasztalom vele.
Lilapereszke remélem minden rendben lesz a babáddal.
Holnap után megyek genetikai ultrahangra, nagyon remélem hogy mindent rendben találnak, és talán még azt is megtudhatom hogy fiú vagy lány a picike. Bízok benne hogy nem lesz szégyenős.
Ma nem volt még túl aktív a bébim, lehet ma többet alukál, végül is elég hűvös lett mára, még engem is megvisel.
Bdana remélem minden rendben volt a szívultrahangon ma.

Egésséges babavárást mindenkinek!
simkrisz
Dévaványa
 
 


Sziasztok,

megvolt az első nap az iskolában, majd belehaltam, olyan nehezen mentek az órák, mire ebéd után mehettem érte. Nagyon nem viselte meg, inkább csak a szüleit
A védőnő szerintem egy felesleges rossz, nem hiszem, hogy valaha valakinek segítettek volna, csak idegesítik az embert. ha a gondozáson még nem, majd családláogatáson, mikor a lehető legrosszabbkor állít be és amúgy is gőzölne az ember feje, akkor kezdi el a hülye sablonos szövegeit ráerőltetni az ember amúgy teljesen más gyerekére. a mostanink ráadásul egy pletykafészek is, ami még külön jó ezen a környéken.

lilapereszke: szerintem csak túl alapos volt a doki és olyat vett észre, amit más nem szúrt volna ki, ne aggódj, legjobbakat!!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers


Sziasztok!


Köszönöm a bíztató szavakat! Nem lesz semmi baj, tudom.


Tegnap voltam a kezelő orvosomnál, aki a híreket hallva visszarendelt ma a kórházba egy ismételt UH-ra, szerette volna ha Ő is,  és még egy orvos megnéz minket. Egy kisebb konzíliumot hívott oda össze mikor vizsgáltak. J  A lényeg az, hogy az biztos, nagy vagy súlyos rendellenesség nincsen a kis szívével. Mindene megvan és megfelelő méretű a szívben, a pulzusa és az áramlások is jók. Most úgy tűnik vagy egy izomköteget vagy idegköteget látnak pluszba, vagy megnagyobbodva. Ami egyrészt még a méhen belüli fejlődése során eltűnhet, és később már nem okoz semmi gondot. Másrészt ha ott marad, akkor is ez egy olyan jellegű elváltozás ami nagyon jól kezelhető és gyógyítható. Nekem is ilyen idegköteg problémám volt. Ettől függetlenül Dr. Hajdú Júliához elmegyünk a jövő héten, a dokim is Őt tartja a legjobb specialistának. Azt is mondták, hogy viszonylag gyakori az, hogy a szívben láthatóak elváltozások ebben a korban és ezek túlnyomó része tényleg eltűnik születésre.
Már megnyugodtam, bár reggel (gondolom a stressztől) volt egy kis pecsételő vérzésem .  Úgyhogy ezért is abba kell hagynom a tépelődést, és pozitívan gondolkodni. Mert nem lesz semmi gond! Ki is lettem írva betegszabira. Most pihenek és nem aggódom!A lényeg, hogy a babám jól van és sokat ficánkol, és nekem sem fáj semmim.Pacsirta! Várom a beszámolódat a hellyel a doktornővel kapcsolatban!



Lilapereszke, tényleg ne aggódj akkor, minden rendben lesz! ha nagy baj lenne, azt úgyis látták volna, főleg, ha ennyien nézték. Jaj, a vérzés, tényleg nagyon aggasztó, biztosan a stressztől lett, jobb, ha pihensz. Még az is lehet, hogy a keze árnyékolt be.
Hajdú doktornő nagyon rendes volt, vagy 15 percen keresztül nézte, mérte csak a szívet, artériákat, vénákat, mindenhol áramlást nézett. Abszolút elégedett vagyok, nagyon megnyugató volt a vizsgálat. (igaz, én voltam az első, de 15 percet kellett várnom, mert kimaradt két buszjárat, de sebaj.) A hely egyébként teljesen korrekt, rendesek a hölgyek, ismerem már őket, odajárok az uh-kra, sőt, már korábban is jártam ott, még a teherbeesés előtt egy virtuális méhtükrözésen. A legjobb gépeik vannak, Hajdú professzorasszony pedig tényleg csúcs a szakmájában, szóval jó kezekben leszel!
Neked hol csinálták az uh-t? Hol fogsz szülni?

Simkrisz, úgy tűnik, mindenhol más a védőnők dolga.

Kislánytvárunk, éljen az első nap! Micsoda nagylányod van! A szülők nehezebben viselik az elválást, állítólag.


Pacsirta, köszi a beszámolót és nagyon örülök, hogy minden rendben volt nálatok! Szuper!
Akkor a jövő hét péntekig próbálok nem ezen rágódni, a lényeg tényleg az, hogy nagy gond nem látszik. A vérzés pedig elmúlt.
A Péterfy-be fogok szülni, magánba járok a kórház szülészetének Osztályvezetőjéhez és a kórházi vizsgálatokat Ő intézi nekem. Valószínű az a nagy összejövetel is ennek volt köszönhető az UH-ra.
A Tanárúr nagyon kedves, rendes és elismert szakember, és ami fontos: megnyugtató. Nem szeretem a fölényeskedő, morc orvosokat.
Először idegenkedtem a Péterfy-től (nem túl jó környéken van, nem túl bizalom gerjesztő páciensekkel), de eddig csak pozitív tapasztalatom volt, és a szülészetet kifejezetten dícsérik. Az osztály "szüléssel kapcsolatos mentalitása" pedig pont nekem lett kitalálva! Lehet kérni alapítványi magánszobát (nem is túl drága), és remélem ha eljön az idő lesz számunkra szabad szoba.

Tényleg ki hol fog szülni?



Sziasztok!
Érdekes végigolvasni az írásaitokat. Én nem vagyok Pest környéki, Békés megyei vagyok, itt két kórház választás van, A Békéscsabai, és a Gyulai Kórház szülészeti osztáya, viszont én egyik helyre se szeretnék menni, így inkább ami nekem kézenfekvőbb egy szülőotthonba fogok szülni, Mezőtúron. Orvost is onnan választottam, rendel itt Dévaványán is, így aztgondolom hogy nekem talán könnyebb. Nincs messze, nem kell utazgatnom. Persze itt vidéken minden másképp zajlik, nem minden esetben jó ez, hiszen ha komolyabb vizsgálatra van szükség, akkor van probléma, ugyanis hosszú időkorlátja van mindennek. Viszont ha nincs gond a terhességgel akkor kényelmes itt helyben elintézni a vizsgálatokat. Több kismamától hallottam hogy csak jó tapasztalatok vannak a Mezőtúri szülészetről, nos majd ha odakerülök, meglátom nekem milyen lesz. Igaz mindent vinni kell, mert nem adnak semmit, de nagyon segítőkészek.
Nektek úgygondolom több választásotok van, talán jobb is.
Na és a védőnő munkálya, igen itt ő irányítja a dolgokat, ő küld laborba, vizsgálatokra stb. A Nőgyógyász csak az eredényeket nézi, és vizsgál. 2 hónapja nem is voltam nőgyógyásznál mert nem kellett mennem, elég volt a védőnőhöz járni, viszont holnap megyek genetikaira, az eredményeimmel.
Egyébként más szemszögből nézve itt az orvosi ellátás nagyon rossz. Ha gond van  akkor vagy Csaba, vagy Gyula, de mivel körzetre van osztva, Gyulára nehezebb bejutni, pedig az jobb kórház.
Pest környéke ezen téren jobb! Szerintem.
Minden jót kívánok nektek, egésséges babavárást.
simkrisz
Dévaványa
 
 


Nevetés
simkrisz
Dévaványa
 
 


Lilapereszke, a Péterffy nagyon jó hely, többen dícsérik, ismerőseim voltak az alapítványi szobában is, mindennel elégedettek voltak. Az osztályvezető pedig mindig garancia :-)

Simkrisz, Mezőtúr messze van tőletek?

Én a SOTEII-n tervezek, az első lányomat is ott szültem, igaz, más orvosnál. Közben orvost váltottam, az újat szintén a SOTEII-ről választottam, erre májustól már csak a Róbert Károly Magánklinikán vállal szülést... Szóval most nagy bajban vagyok, a magánklinikával több bajom is van, az ára és az, hogy onnan, ha baj van, elviszik a gyereket, arról nem is beszélve, hogy fogalmam sincs, hova kerülök koraszülés esetén... Bár így, hogy itthon van egy lányom, biztosan nem töltenénk bent heteket a klinikán a babűbal. A terv az, hogy az orvosom átad a 30. héten egy kollégájának, aki a SOTEII-n dolgozik és így majd ott szülök. Igen ám, de a régi SOTEII-t lebontották, ideiglenesen átköltöztették a Szemklinika helyére, várható visszaköltözés decemberben...

Vigyázzatok Magatokra!


:) Nem nincs messze Mezőtúr, 36 km-re innen. Szinte helyben van.
Nem lehet könnyű neked, Pacsirta0219. A szülés körül legtöbbször bonyodalmak vannak, hogy hová is kerül az ember, mire eljön az idő.

Egésséges babavárást!
simkrisz
Dévaványa
 
 


Sziasztok! ma vagyunk 21 hetesek
Én mivel Nyíregyházi vagyok,itt fogom szülni a babám a Jósa András Oktatókorházban :)
Legalább tudom mi vár rám,mivel első babám is itt szültem,így felkészült vagyok és most nem is választottam orvost sem.(első babámmal volt)
Holnap megyünk védőnőhöz. A poci átmérője kereken 100cm.
Aztán lassan jó lenne elmenni egy 4ds uhra is :)
Jaj a kisfiam olyan tündér,tegnap az ebédhez kaptak kekszet,ő nem ette meg hanem eltette a tesójának ♥ Még az óvónénink is elérzékenyült,hogy milyen jószívű.
Ja már több mint 6 kilót felszedtem,holnap biztos fejmosás lesz tanácsadáson
Bár fiammal is sokat felszedtem,mégis leadtam. Most 56kilóról kezdtem.
Kellemes napot nektek,vigyázzatok magatokra!
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
megőrülök az iskolától!!! úgy érzem, a város összes hülyegyereke az én lányom mellett van, ami biztos nem igaz, de tény, hogy nagyon sokan vannak, több, mint 1000 gyerek jár a suliba, és őrült hangzavar van meg lökdösődés, tegnap engem is felökleltek a folyosón, de anyu nem szólt rá arra az idióta fiára. Szegény kis finomlelkű gyerekem meg ezek között van egész nap. Mondta is, hogy hiába jelentkezik, nem szólítják fel mert mindenki túlkiabálja. Arról nem is beszélve, hogy nem vihetem se úszni, se néptáncra se sehova, mert 4 előtt nem engedik el és kész, pénteken pl dupla rajz az utolsó, arról sem jöhetnek el.
A ház meg üres nélküle!!! Az ovi is rossz volt, de ebéd után haza hoztam és tudtam vele foglalkozni.

Én Keszthely egyetlen kórházában fogok szülni annál az egyetlen orvosnál, akinél mindenki szül, ez egy viszonylag egyszerű döntés volt
De nagyon kedvelem őt és tényleg nem bíznám itt másra magam, Marcsival még elmentem Pécsre hogy legyen egy klinika, ha bármi van..
A neveken gondolkodunk, Boldizsár, Olivér, Gellért, Bálint, de ezeket nem lehet normálisan becézni.

A bokám leapadt hál Istennek a csalánteától, kíváncsi vagyok, a szombatot hogy fogja bírni (esküvő)
Az amniomról még mindig semmi, pedig elmúlt három hete, már idegesít.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers


@pacsirta0219:


Ha egy magánklinikán bármi komplikáció adódik, akkor a lakcímkártyád szerinti kórházba kerülsz, ahová a z állandó lakcímed szerint tartozol. Mivel sok ismerősöm dolgozik egészségügyben így meg kell mondjam, hogy ez az eset nagyon szerencsétlen lenne, mert hát nem szeretik az államiban - csúnya leszek - másnak a szarát takarítani.... és eléggé rosszul állhatnak hozzád, hogy eddig a magánba fizettél, oda jártál, de most baj van, akkor segítsenek ott rajtad az államiban...nahh szóval érted.

Egyébként a Róbert Klinika nagyon jó, hangsúlyozom csak akkor ha nincsen semmi bajod és a babának sincs és várhatóan nem is lesz.

Csak egy példa: engem akkor sem vállanának, ha 10millió forintot tennék le az asztalra, mert Downos a babám, eleve így veszélyes a baba rájuk nézve, mert semmilyük nincs, se PIC, se olyan gyerek szakorvos aki vészhelyzetben lépni tudna.

És akkor az eredeti kérdésre vissztérve, a ki hol szül téma.... Én az Istvánban fogok a Nagyvárad téren, nem tudom, hogy alapítványi szobában-e ( itt 10.000Ft/ nap a családi szoba), mert ha át kell vinni a kicsit születése után valamelyik másik szakkórházba ha rossz a szíve például, akkor nincsen értelme az alapítványi szobának.... De majd meglátjuk.


Jahhh!! Meg voltam UH-n képzeljétek el, mindent rendben találtak, semmilyen rendellenésséget nem találtak, ami esetünkben nagyon meglepő, mert a Down babáknál nagyrészt szoktak találni valamit, de Lucánál semmit sem találtak....szóval elküldtek még egyszer egy még alaposabb szív UH-ra szeptember 12-én az Országos Kardiológiai Intézetbe, ahol ismét megvizsgálják majd.

Hát itt tartunk most.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Én a februári topikban vagyok ,de egyszer már írtam ide akkor kérdeztem tőletek, most lilapereszkének írnék ha nem bánjátok.
Ma voltam Debrecenben genetikai tanácsadáson, a korom miatt küldtek,Miskolcról oda küldenek. 16 hetes 4 napos vagyok volt uh és vérvétel, az uh-on nekem is azt írták a papíromra mint neked lilapereszeke szószerint ezt:Magzati szív bo.kamrájában echogen fókusz,kontroll javasolt. Az uh-on nem is mondott semmit az orvos olyan halakan beszélt ezt nem is hallottam, Aztán a genetikai tanácsadóban az orvost kérdeztem hogy valami baj van és azt mondta nincs mert még csak 16 hetes és majd 2 hét múlva amikor megyek 18 hetesen akkor újra nézik mert amúgy is akkor szokták nézni a szívet,most még nem annyira látszik valami ilyesmit mondott,de csak oda írták szóval kiváncsi vagyok,remélem nem lesz semmi baj. ja és az is rá van írva a leletre hogy jelenleg magzati rendelleneség nem látható. Szóval kiváncsi vagyok rá mi lesz velünk. De minden rendben lesz.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


@andzs:


Üdv közöttünk!!Te melyik kórházba jársz? Vagy hol fogják csinálni a szív UH-t?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Megvolt ma a genetikai ultrahang, mindent rendben talált az orvos, párom is bent volt és nagyon jó volt látni a picit. A méretei megfelőek, 300gr a súlya és kb: 25 cm. Minden belső szervét rendben talált, és még nem biztos de valószinüleg kislány lesz. A fiú selytésem lehet nem jött be, de legközelebb, majd 3 hét múlva jobban fogja látni. Szednem kell Vigantolt, és Maltofert még nem néztem utánna hogy mik ezek, de az egyik D vitamin a babának, a másik meg vérszaporító az orvos szerint, na most hogy miért van erre szükség azt nem tudom.
2 hónapja voltam orvosnál akkor még csak 7 cm volt a baba, most viszont már kb: 25 cm, ugyhogy azthiszem megnyugodhatok, szépen fejlődik és mindene megvan ami kell. A Down-szürés eredménye is jó, azthiszem, habár mondta a doki hogy az AFP az nem teljes eredmény, de megmérte az orrcsontot, ami 7,3 mm, és láthatóan fejlett az arca is, és a nyakiredő vastagsága 2,3 mm. Viszont majd 3 hét múlva újranézi. Jelenleg úgytűnik hogy egésséges babám van. :)
Egyvalamit még azért hozzáfűzött az orvos viccesen, hogy :magácska mindíg ilyen vékonyka volt, mondom igen. Na de azért felszedtem már 2 kg, és erre mosolygott, majd aztmondta. Végül is nem a mennyiség a lényeg, hanem a minőség. :) Szóval nincs gond. 21-ik hétben vagyok még, bőven van időm felszedni néhány kilót. Nagyon jópofa orvos, remélem majd a szülésnél is ilyen jó kedélyű lesz, valyúdásom közepette. :)

Egésséges babavárást mindenkinek!
simkrisz
Dévaványa
 
 


Sziasztok!


Örülök, hogy lényegében mindenkinek rendben volt az éppen aktuális vizsgálatnál minden!
Pacsirta, ez a kórházas helyzet nem egyszerű, de szerintem igazad van, és Bdanának is, én sem kockáztatnék egy magánkórházzal, de ez a finish-ben orvos váltás.. Ha egy kicsit előbb mennél át, akkor megharagudna a jelenlegi orvosod?
BDana nagyon jó hír, hogy rendben volt a kisbabád szívével minden! Úgy látszik, most ez a kritikus téma mindenkinél..
Szia Andzs! Örülök, hogy írtál.  Mindenképpen nyugodj meg és ne idegeskedj! Fontos a pozitív gondolkodás, nekem is ezt mondták, de egyéként tényleg így van!   Egy picit előtted járok időben, így majd tudsz informálódni az mi esetünkből. A korábbi hozzászólásaimban az eddigi történéseket akkor biztos olvastad. Én is voltam 16 heti UH-n, de ott még nem látszott semmi. Megnéztem a hétfői leletet is, azon ez van: echogén köteg (izomnyaláb). Azt mondták még, hogy ebben a korban óriásit nőnek, és előfordul hogy egy kicsit felbillen az egyensúly és bizonyos izmok túlnövik a szíven belüli többi területet. Ami pont ezért rendeződhet pár hét alatt. Én ebben bízom! Konkrétan megkérdeztem a dokit legutóbbi UH-n, hogy mondja meg őszintén ez mennyire súlyos elváltozás, hogy tisztán lássak? Erre határozottan ingatta a fejét, hogy egyáltalán nem súlyos, nyugodjak meg. De mindenképpen javasolt, hogy a Hajdú doktornő is lássa (már csak az én kórelőzményem miatt is), mert pontosan beazonosítani ő tudja az elváltozást. Esetleg fontold meg, hogy felutaznál-e majd Budapestre Hozzá..De reméljük erre már nem is lesz nálatok szükség!
Holnaphoz egy hétre megyek a specialistához. Azt láttam,hogy Miskolci vagy, és Debrecenbe jársz vizsgálatra. Nem kis tortúra Te szegény!


Mi tegnap töltöttük a 20.hetet, elérkezett a félidő.!



Sziasztok,

Lilapereszke, biztosan arról van szó, amit írtál, ilyesmiket olvastam én is. Ha nagyon nagy baj lenne, az úgyis látszana egy sima uh-n is, jók ezek a gépek már. Egy plusz vizsgálatot pedig megér az egész, hogy megnyugodjatok.

Simkrisz, örülök, hogy minden rendben veletek!
(Én még egy dekát sem híztam, szóval ne aggódj!)
Nekem is mértek orrcsontot, 5 mm volt, és néztek egy hányadost is, orrcsont és hámréteg (?) között, ami szintén rendben volt. Igaz, én a 18. hétben voltam akkor, de 3 héttel idősebb vagy... A lányomnál ugyanebben az időben 5,1 mm volt az orrcsont hossza. Igaz, a második lányom alapból picit mindenhol kisebb, de ez nem gond. A családom viszont hízókúrára fogott és talán lazítok picit a diétán is.
A nemrég szült sógornőmnek is írtak fel Vigantolt. A Maltofert korábban szedtem, az vastabletta, a terhesség második felében sok orvos autmoatikusan felírja, akkor is, ha nem vagy vérszegény.

Bdana, nagyon örülök, hogy a szívuh-n mindent rendben találtak!

Bdana, lilapereszke, teljesen igazatok van, épp ezért maradok a SOTE-n. Úgy tudom, a Róbertből egyébként az ÁEK-be visznek, ill. ha nincs komoly baj, akkor a Madarászba a babát, az anyát pedig hazaengedik. Orvosváltás: legkésőbb a 30. hétig átad, így mondta, de 3 hét múlva megyek ismét és akkor megmondom, hogy legközelebb már a kollégához mennék. Az egyik vérzésem alkalmával egyébként ő vizsgált meg (felváltva rendelnek), szimpatikus volt és a neten is jókat olvastam. Azt pedig majd feldolgozom, hogy egy évvel fiatalabb mint én
Sajnálom egyébként ezt az ügyet, mert ez a mostani orvosom nagyon rendes, türelmes, bármikor felhívtam a sok bajommal, aggodalmaimmal, ha nem vette fel, mindig visszahívott ls nagyon készséges volt. A magzati szívuh-n is összefutottunk, akkor is odajött és megkérdezte, hogy vagyok, mi volt a vizsgálaton, és nyugodjak meg, minden rendben lesz.

Szép napot!
Pacsirta



Sziasztok!

kislány ruha csomag:5000 Ft!!
overál,hálózsák,rugik,kisnacik,badyk..mind szép,megkímélt(next,kengurug,brendon)

Kisfiú:rugik,badyk,hálózsákok..

overál kislánynak

3 hós:1200 FT
56-os:1200 Ft
köszi .

szép napot!
L.
 


Sziasztok! én meg elég sokat híztam már,66 kilónál tartunk:tegnap voltunk védőnőnél és megkért h ne egyek annyi gyümülcsöt,mert az hízlal a legjobban a gyümicukor.... ilyet még nem hallottam h ne egyek sok gyümit??? lehetetlen! A lényeg hogy jól van a babám és én is
Ma nézték az éhgyomri cukrom,hogy mehetek e majd 24 hetesen a terhelésre,de minden rendben,mehetünk.5,4 volt az éhgyomri
Betöltöttük a 21 hetet is szerdán,készült is pocifotó
Kellemes napot nektek!
21 hetesek vagyunk :)
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Simkrisz, sajnos ez így van, rengeteg benne a fruktóz, több ismerősömöet is leállították. Imádom a gyümölcsöt, de 4 hónapja visszafogom magam, és csak az előírt rendben eszem, tízóraira vagy uzsonnára, és csak össz. 20 g szénhidrátnak megfelelőt. Ez nem sok, két közepes öszibarack, egy nagyobb alma, körte, mostanában. A szőlő, a banán és a dinnye tiltólistás, bár egy kis dinnyét azért néha engedélyeztem magamnak.
Szép nagy pocak!

Szép napot Nektek!


Sziasztok!

Pacsirta, Bdana-é a pocak és tényleg nagyon szép formás pocija van. A gyümis témya sem az enyém, de nem baj, :) összekavarjuk itt egymást könnyedén. :)
Nekem egyenlőre aztmondták hogy egyek sok gyümölcsöt, de nem eszem többet mint eddig, mostanában inkább körtét ettem többet, mert a szoszédasszonyom egyfolytában küldi nekem, idős néni, és míg le nem érik a körtéje hozza nekem foyamatosan. :) A dinnyét annyira nem kedvelem, és a szőlőt se, de múlthéten kaptam nővéremtől hatalmas nagy szemű szőlőt, saját termésből, az nagyon finom volt. :) Itt a szilva szezon is, tele vannak a fák, sőt már nagyrésze le is hullott, de az se tartozik a kedvenceim közé. Néha egy-egy szemet megeszek, de jobban szeretem szilvásgombócnak, viszont azt még nem csináltam, de ami késik nem múlik. Tegnap a meggytermésünkből vettem elő egy üveggel, abból csináltam süteményt, piskótát, és beledobáltam a fahéjas cukros megyet, nahát mondanom sem kell, hogy nekem annyira jól esett, hogy este már moccanni se tudtam. Örülök, hogy mostmár meg tudom enni az édeset mert a terhességem elején rá se tudtam nézni, remélem a cukorterhelésen nem lesz emiatt gond. Ma reggel is süteménnyel indítottam :)
Örülök hogy úgy nagyvonalakban mindenkinél renben vannak a dolgok, és szépen fejlődnek a babák, szépen kerekednek a pocakok. :)
Szeretnék majd csináltatni 4D-s ultrahangot, szerintetek mikor érdemes, melyik hétben? Meg fogom kérdezni az orvosomat is, de majd 3 hét múlva kell mennem hozzá.
Jó egésséget kívánok nektek! :)
Egésséges babavárást!
simkrisz
Dévaványa
 
 


A gyümitéma ás a poci is az enyém
A 4dre mi is készülünk,nekünk azt mondták várjak még pár hetet h legyen szép husis :)
Csak hát mond ezt egy terhes anyának h várjon még
Nem igazán akarunk már várni sokat.
Mégegyszer kellemes napot nektek!
baba1984
Nyíregyháza
 
 


Bocsánat lányok, elírtam , látszik, hogy kicsit kómás vagyok.Pedig jól olvastam eredetileg!

Ezek a tiltólistás gyümölcsök csak rám vonatkoznak, inzulinrezisztencia diéta miatt.

Simkrisz, 24-30 hét körül javasolják a 4d-t, hogy husis legyen, de beleférjen még rendesen a képbe.

Mi nem hiszem, hogy elmegyünk külön, mert a 12 és a 18 hetes uh-n is áttették 4d-re, kaptunk képet is, gondolom, majd a 28-30 hetesen is átteszik.

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron