Új privát üzeneted érkezett!

köszi...holnap mindenképpen kérek időpontot, képzeld el akkora egy buzi volt, mert csak helyettesített és pont leszarta, hogy még felajánlja a többi vizsgálatot, egyszerűbb volt azt mondani, hogy feküdjek be és szüljem meg most.

Természetesen ha tényleg nagyon beteg lenne a baba, akkor nem kérdés a döntés.....de amíg legalább 3 orvos 3 féle diagnosztikai módszerrel nem mondja azt, hogy gáz van, addig nem akarok lépni.....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


hát ez tényleg elég furcsa, egy uh alapján dönteni.. :?
én a magzati diagnosztikai központról is jókat hallottam csak, profik nagyon. (illetve az istenhegyi, amit mondtál)
drukkolok!!!
biztos olvastad, de a többieknek is a cvs-ről / amnioról: http://piszenpisze.hu/terhessegi-vizsga ... ocentezis/

 
 


[b:dd76f1517f]Hibernia, [/b:dd76f1517f]ezt pont nem olvastam, de szépen össze van szedve....

Sajnos alig aludtam éjszaka, most meg olyan vagyok mint a mosott sz.... :cry: nincsen túl jó kedvem, alig várom a 8 órát, azonnal hívom az Istenhegyit, még addig megnézem amit mondtál ezt a magzati diagnosztika központot! köszönöm
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 

 
 

Jó reggelt!

Bdana
Sajnálom, hogy rossz híreket kaptál! :cry:
Én a lepénybiopsziát, vagy az amniocentesist mindenképpen megcsináltatnám a helyedben!
(Nekem nem volt rossz eredményû a 12. heti UH-m, mégis megyek bõ 2 hét múlva amniora.)
A vérvételes tesztekben én nem hiszek, fõleg azután, hogy a családban született Edwards-kóros baba nagyon jó teszt eredmények mellett :? :cry:
(És a másik...vérvételi tesztekért elég sokat kell fizetni, az amniot meg tb-s alapon csinálják...)

Idõpont
Nekem nem móosított még a doktor, pedig mindegyik UH más idõpontot hozott eddig ki. Azt mondta a doktor, hogy a gép szoftvere egy ÁTLAGhoz viszonyít, csak hát a babák nem mindig tudják, hogy mi az átlag :wink:

Mi most szabadságon vagyunk...és a házunkat újítjuk fel. Szeretném, ha a baba normális körülmények közé érkezne :wink:


[b:bcd31a3792]Sárgarépa,[/b:bcd31a3792] köszi! Ma kettõre kaptam sûrgösségi idõpontot az Istenhegyi klinikára. Azt mondták elõször vérvétel, ha rossz, ha jó akkor is jön a biopszia! reménykedem...... :?
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


uh-n meg sem nézik? szurkolunk!
 
 


Hibernia, de bocs......csak annyira ideg vagyok, hogy nem is tudom elmondani, elõször UH, aztán vérvétel, aztán biopszia. Meg várhatom a vérvétel eredményt, kb. 2 óra hossza. Utána jön csak a biopszia...bocs.
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana, szorítunk Nektek!
 


Bdana
Drukkolok!

Csak azt nem értem, miért kell a vérvétel, ha lesz biopszia????? :roll: (Csak azért, hogy fizessél?)


A vérvétel árát beszámítják a biopsziáéba. Mindenképpen annyit kell fizetnie.
 


ird meg, mi volt, mindenképp!!

mi tegnap voltunk a magzati diagnosztikai kp-ban, profiknak tûntek nagyon. kiderült a neme is. nem egyenlitõdnek ki a viszonyok családon belül. ;)
 
 


Hibernia
Gratulálok! :lol: :lol: :lol: :lol:


sziasztok Lányok!

Megjöttem az Istenhegyirõl, meg kell mondjam, hogy nagyon kedvesek, aranyosak voltak. Volt UH és volt vérvétel. A lényeg: minden eredmény jó, koponya, hasfal zárt, szíve tökéletes, gyomor-vesék oké, orrcsont jó, keze-lába oké, kivéve, hogy ödéma veszi körül a kicsit és 1:4-hez az esélye a Downnak, azaz 75%, hogy nem az 25%, hogy az. Hétfõn lesz a biopszia és onnan kb 1 hét 10 nap a végleges eredmény.

Addig nem tudom mit gondoljak..... :twisted
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


bdana, sok türelmet, próbálj meg ne idegeskedni, bár gondolom ez most lehetetlen. :?
ez a biopszia most cvs vagy amnio lesz?

sárgarépa, köszi. :) mindig két fiút képzeltem, bevallom. :)
 
 


Chorionboholy mintavétel lesz, azt mondta a doki, ennek a pontossága 99,9% . Aztán meglátjuk az eredmény függvényében lesz döntés a hogyan továbbról.
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Igen, én is úgy hallottam, hogy az közel 100%. Hát szurkolok. Elõbb nincs eredmény semmiképp?
 
 


Hát kb.egy hét, nem tudom miért pontosan, valami olyasmit mondott, hogy jó esetben egy héten belül megjelennek az osztódó sejtek és akkor lehet máris vizsgálni, minimum 3 nap, de lehet több. gondolom ezért mondott egy hetet....
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


[b:af802f6ad5]Dana[/b:af802f6ad5]

MOst olvasom csak mi történik veled!! :shock: Sok erõt az eredményig és a döntéshez!!

[b:af802f6ad5]Hibernia[/b:af802f6ad5]

Sok szeretettel gratulálok én is!! ;)
 


sziasztok lányok, meg van az eredmény, kislányunk lesz és downos :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


basszus, sajnálom. :( :( és most mi lesz? hogyhogy ilyen gyorsan lett eredmény?

 
 


Bdana
Sajnálom...
Mi a döntésetek? Megtartjátok vagy abortusz?

Nekünk lassan letelik a szabadságunk... hétfőtől újra dolgozunk...

KépKép


Sárgarépa és Lányok, maradok a topicba, mert megtartjuk :D Csak még nevet nem találtunk neki....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni,ma vagyok kereken 13 hetes. Január 23-ra vagyok kiírva,2. baba lesz. :D

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


bdana, de jó! egyöntetű döntés volt? :)

kismanó, üdv itt! ;)

többieknél mi történik? újabb nemek kiderültek már? :)

 
 


Sziasztok! Én is szeretnék csatlakozni, most vagyok 13+5 napos az első babámmal. Eddig csupán olvastalak benneteket, és nagyon szimpatikus a társaság.
Kedves BDana nagyon izgultam értetek! Minden elismerésem a Tiéd, azért hogy ilyen erős voltál és bátran viselted az elmúlt heteket, és főleg a döntésetekért!

Üdv:pereszke


Kismano, Lilapereszke
Üdv itt!


Bdana
Nagyon sok erőt, kitartást kívánok nektek!

KépKép


@lilapereszke:


Juhhhééé, növekszik a létszám! :) Isten hozott lilapereszke és kismanó!   Nagyon boldog és problémamentes babavárást nektek!

Köszönöm, hogy figyelitek ami velünk történik....

Most egyenlőre még izgulunk a 18-20 hét között lesz egy szívUH, ha jó a szíve, akkor nagyon örülnénk neki....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


@sargarepa85:


Elárulod, hogyan csináltad vissza a vonalzódat? Mert én már mindennel próbálkoztam...hiába... :(

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Megcsiináltam a vonalzót... és a PseudoHTML, UBBCode™ and BBCode kell a Forum signatures sorból!

KépKép


hahó, üdv a legújabbnak is. ;) 
most, hogy lehet olyan zárt csoport is, ami még vesz fel új tagokat, nem megyünk át zártba? akkor tehetnénk fel személyesebb dolgokat is. :) 

dana, most olvastam bezzeganyát: én is a Klinikán fogok szülni, ha minden igaz, elárulod, ki volt az, aki azonnal el akarta vetetni? :roll: akár priviben...

 
 


@hibernia:


Persze , Dr. Papp Csaba volt. Az orvosom pedig Dr. Thesai Nega ő egy etióp néger doktornő

egyébként ha érdekel itt a blogom ott leírtam mindent nagyon részletesen

http://lucablogja.bloghouse.hu/



bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Köszi! Nega ismerős, én is majdnem hozzá mentem (az első találkozásnál vele beszéltem), de végül inkább egy férfit választottunk. Nem Papp Csabát. :) Azért durva, hogy ilyen jó nevű helyen voltak ilyen taplók. :(

Most esik le, hogy akkor januárban össze is futhatunk a kórtermekben. :D

 
 


@hibernia:


Te mikorra vagy kiírva? Én elvileg jan 26-ra. Nekem progis császár lesz a csípőficamom meg az autóbalesetem miatt, így a szülés időpontja előtt kell bemenjek egy pár nappal. Megbeszélés kérdése, jan. 22 körül .....

És végül is kihez kerültél? Ha megszabad kérdezni nyilvánosan....
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Én január 16-ra, de TUDOM, hogy nem lesz benn addig, ezt úgy érzem, szóval január 4-8-ra tippelek. :D
Nagyon remélem, hogy ez a második gyerkőc is ugyannál születik, mint az első, Dr Nyéky Boldizsárnál, nagyon rendes, szimpatikus volt az elsőnél is, mindennel meg voltunk elégedve. :) 

Hát igen, jöhetne a zárt topic. :D

 
 


Köszönjük a kedves fogadtatást!

Ezek a vonalzók nekem is nagyon tetszenek, de sajnos én egyáltalán nem találtam meg hol lehetne beállítani..

Pár szó a babavárásomról: Mint említettem első babám, emiatt elég sok bennem a bizonytalanság, sokszor elég sutának is érzem magam.. Tű és vérfóbiám van, vicces lesz a szülésem már előre látom! Igaz eddig meglepően jól viseltem a vizsgálatokat, vérvételeket, az izgulást leszámítva. Ráadásul teljesen elmaradtak nálam a reggeli rosszullétek, ami nagy könnyebbség volt. Szerintem ha beleesek a hányós kezdeti időszakba végig ájuldoztam volna egészet..:-) Hát nem vagyok egy könnyű eset! Viszont nagyon-nagyon örülök a babánknak, és érte mindent ki fogok bírni!

Jó, hogy itt többen már második babátokat várjátok, és lazábban tudjátok kezelni ezt az állapotot.

BDana! Nagyon szorítok Nektek, hogy rendben legyen majd minden a kis szívével! 



Én is köszönöm a fogadtatást!

Nekem Kingánál nem volt semmi rosszullét,most meg volt hányinger,gyomorégés,iszonyatos fáradtság,szédülés...de szerencsére már elmúlt.
Én a János kórházban fogok szülni,az első is ott született. Császár lett a vége,kíváncsi leszek,hogy most sikerül-e természetesen szülnöm.
Sajnos az előző terhességnél,magas volt a cukrom,de szülés után normálisak lettek az eredmények. Most eleve 180g Ch diétával kellett kezdenem. A 10.héten volt egy cukorterhelésem,szerencsére normális értékek lettek,de a diétát tartanom kell továbbra is,amit megemletek 200g-ra.

Bdana én is elolvastam a blogodat,drukkolok,hogy minden rendben legyen a szívével!

Lilapereszke,az elsőnél én is ki voltam a vérvételektől,előző éjszaka már alig bírtam aludni,annyira izgultam,de a végére teljesen belerázódtam.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Ma megvolt az amnio. Kb. 10 nap-2 hét múlva lesz eredmény. A héten pihenek itthon. Rosszabbra számítottam...


KépKép


Sziasztok!
Remélem nem baj, ha én is csatlakozom hozzátok! Én már holnap töltöm a 18.hetet, szóval úgy látom itt már "időssnek" számítok! Január 1-re vagyok kiírva, remélem én leszek az első 2014-ben!
Nekem is ő lesz az első babám, a nemét még nem tudom, de jövő hét hétfőn megyek 18 hetes UH-ra, szóval remélem addigra kiderül!
bdana! Le a kalappal előtted! Remélem, hogy az a sok okos orvos téved és minden rendben lesz veletek! Én nagyon drukkolok! Szerintem nekem nem lenne ennyi lelki erőm!
Bár nekem is voltak és vannak problémáim, a terhességem elején a 12. hétig rettegtem, hogy egy hatalmas vérömleny  a baba fölött elviszi a terhességet, feküdnöm kellett jó sokáig, aztán most, hogy a vérömleny eltünt jött helyette egy amnion szalag, amibe a baba keze-lába-nyaka beleakadhat és elkötheti.. szóval ez sem egyszerű! De úgy vagyok vele, hogy inkább már rá se gondolok, mert egyrészt nem tudok vele mit csinálni, másrészt bízom benne, hogy úgy sem lesz semmi baj! Eddig is ezt tettem és bejött!
Mindenkinek zökkenőmentes és boldog babavárást kívánok!
mosolybaba
Eger
 
 


Sziasztok!
Én is bejelentkezem.:-)
Kismano, köszi a bíztató szavakat, a vérvételt illetően. Én is eredeti magamhoz képest teljesen normálisan tudom lebonyolítani mostanság ezt a procedúrát, a lényeg hogy fekhessek közbe.:-)
Épp ma kaptam meg a második toxoplazma szűrés eredményét, és negatív. Sajnos nem vagyok védett, és ezért gyakrabban kell elvégeztetni ezt a tesztet, mert itthon vannak cicáink. Kintiek, és természetesen a kontaktus velük a 0-ra csökkentettem. Így biztos nem lesz gond, csak gyakrabban kell azért nézni.
Én is hivatalosan a Jánosba tartozom, de nem ismerek ott senkit, és nem mertem bevállalni. Végül a Péterfy-be fogok szülni, remélem nem bánom meg.

Üdv Mosolybaba! Drukkolok, hogy elsők legyetek 2014-ben! Szuper lenne! De persze az még odébb van, de nem lesz semmi gond! Azt olvastam ez a szalag idővel elszakad és utána már biztosan nem okoz semmi gondot.

Sárgarépa, hogy viseled ezt a hetet az amnio után? Ez az amnio nekem olyan mumus, amibe belegondolni se szeretek. De persze, van olyan helyzet amikor szükség van rá. Egész biztos minden rendben lesz. A két hét mondjuk elég idegölő.


Sziasztok!
Én 2014 februárra várom a babám ,a februári társalgóban benne is vagyok ,de közben észre vettem hogy itt volt már valaki amniocentézisen ha jól olvastam. Sajnos én is fogok menni genetikei tanácsadásra a korom miatt és nagy valószínűséggel nekem is meg fogják csinálni ezért szeretném megkérdezni sárgarépa85-től hogy milyen volt minden érdekelne ,természetesen ha vége a pihenésnek a beavatkozás után ,nagyon megköszöném. kellemes és boldog bababvárást mindenkinek.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


sziasztok, 

lilapereszke, ez a vér- és tűfóbia nem a legjobb terhesség esetén. ;) nem próbáltad relaxációval megúszni a dolgot?
irigykedem, hogy nem volt hányingered, nálam  még most is van és baromira unom, mert eszem vmit és 2 perc múlva jön az émelygés, főleg, ha édeset ettem. mióta pozitivat teszteltem, csak hideg vizet tudok inni, pedig úgy szeretem a gyümölcsléket meg a szénsavas italokat is. :?  
ezt a toxoplazmát mindenkinél megnézik? ha nincs állat, akkor is? utána kell néznem, mert itt ugye le sem sz...nak... :( 

kismano, ez a diéta kemény lehet, folyton figyelni, mikor mit eszel. :( 

sargarepa, hogy vagy? mi újság az eredménnyel?

egyébként más nemek nem derültek még ki? csak bdana meg a mi gyerkőcünk ilyen magamutogató? :D :D

mosolybaba, január 1-re vagy kiirva? az vicces. :) még lehet, hogy valami pénz is üti a markotokat, ha ő lesz 2014 első babája. :D időzits jól. :lol: biztos minden rendben lesz, én erről a szalagról még nem is hallottam. :shock:

andzs, reméljük minden okés lesz és üdv itt is. :) 

mi holnap megyünk uh-ra, magánba persze, mert a hivatalos első időpontomat augusztus 21-re kaptam, de a napokban kicsit barnáztam, meg kéne tudni, hogy elmászott-e már a méhszájról a lepény... :? illetve szeretnék terhes jógára járni és szeretném tudni, hogy szabad-e.

egyébként a nagyobb gyerkőc elkezdett érdeklődni nagyon kistesó ügyben, vicces, folyton kérdezgeti, hogy került a hasamba stb, elég kinos néha. :) 




 
 


Köszönöm hibernia ,viszont neked is.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy belekotyogok. Nekem 4 hónapos a kisfiam, és Bdana esete miatt írom le a mi történetünket.

Nálunk a 12 hetes UH-n 2,9 mm-re mondták a tarkóredőt. Elmentünk amniocentézisre, mert amúgy is küldtek a korom miatt. A SOTE I. Klinikára mentünk, megcsinálták az amnio-t a 18. héten (ennek a pontossága 99,6%). 3 hét várakozás után jött a telefon: nemi kromoszóma rendellenességet találtak. Berendeltek minket újabb tanácsadásra, hogy "hogyan tovább", közben már betöltöttem a 22. hetet is. (Picur megmozdult azon a napon, mikor megszúrták a hasam.) Közben túrtuk a netet, hogy mit jelent ez a szindróma. Nem akartuk elhinni az eredményt, ezért ismétlést kértünk. Az ismétlés eredménye 1 héten belül meglett, és kiderült, hogy TÉVEDTEK, és Picur makk egészségesen megszületett a kiírt napon. Tudom, hogy kicsi volt az esélyünk, de az a 0,4% is több, mint a semmi. És mi nyertünk! Az eset "érdekessége", hogy ha Apa nem kérdez rá, fel sem ajánlják, hogy megismétlik a vizsgálatot. Simán elvetették volna velünk a babánkat.

A dokik hozzáállását inkább nem részletezném (a következő alkalommal már bőrönddel jöjjön! - ilyen és ehhez hasonló "kedvességek").

Dana tudom a döntéseteket, és tisztellek ezért benneteket.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!

Mosolybaba
Üdv itt!
Reméljük, hogy nem lesz semmi baj az amnion-szalag miatt!

Lilaperszke
Az amnio nem olyan borzasztó, mint amilyennek sokan képzelik. Doktor szerint egy "rutin" beavatkozásKacsintás
A várakozás az azért már rosszabb. De én tudom, hogy beteg babát biztosan nem vállalok be... Nagyon sok család tönkremenetelét látom mindennap egy beteg gyerek miatt....Rosszall
Az időt meg nagyon jól ki lehet tölteni...olvasok... egy csomó csajos könyvet letöltöttem a netről, most azokkal szórakoztatom magamKacsintás

Andzs
Nálunk a családban már született beteg baba. Én szerettem volna az amniot. A vérvételi+UH eredmények alapján adott valószínűségi adat engem nem elégített ki!
Bementem a klinikán a genetikai tanácsadásra (doktorom intézte), beszéltünk az ottani doktornővel, aki aztán megcsinálta a magzatvíz-vételt. Nagyon alapos UH előzte meg és a szúrás alatt is folyamatosan figyelték UH-n, hogy se a babát, se a lepényt ne sértsék meg. Én az egészből egy tűszúrást éreztem...Kacsintás


KépKép


Sziasztok,

Ha nem bánjátok, én is csatlakoznék közétek. Igyekszem visszaolvasni az eddig történteket, addig is egy pár mondat rólunk.

Második babánkat várjuk, január végére. Ha 28 napos ciklussal számolunk, akkor január 28. a dátum. (Nekem mindig rövidebb ciklusaim voltak.)
Az első időszak nagyon nehéz volt, többször is véreztem, az okát nem találták, utrogestant szedtem először 3*1-et, majd 3*2-et, volt közben egy húgyúti fertőzésem és egy gombás fertőzésem is, antibiotikumot is szednem kellett... Már terhes voltam, de még nem tudtam róla, amikor kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van, 140-150 g-os diétát kell tartanom. Eddig nagyon jól is ment, 5-6 kilót fogytam 2 hónap alatt, mostanában azonban kicsit mintha többet ennék, vissza kell magam fognom.
Reméljük, innen már minden rendben lesz :-)
A 12 hetes UH szerint kislányunk lesz.

Üdv. mindenkinek!



Sziasztok!

Köszi a kedves fogadtatást és a bíztató szavakat! Tegnap voltam 18 hetes UH-n és kiderült hogy az amnion szalagból egy újabb kisebb méhlepény lett, szóval semmi vész! Annyi, hogy a méhem egy részen össze van húzódva ezért szegény picurnak elég kis helyen kell elférnie Magnéziumot kell szednem elég nagy dózisban attól állítólag megszünik az összeúzódás...
Egyébként kiderült, hogy nekünk is kislányunk lesz!

Örülök, hogy csatlakoztam hozzátok és hogy ez egy ilyen pozitív gondolkodású csapat! Nekem sikerült erőt merítenem a példáitokból! Köszönöm!!!

pacsirta0219 üdv a csapatban! Drukkolok, hogy most már minden zökkenőmentesen menjen!

sargarepa85 neked is nagyon szorítok, hogy jó eredménnyel záruljon a vizsgálat! De biztosan nem lesz gond!!! Kitartás a "pihenéshez" az elején én is itthon feküdtem négy hetet, szóval tudom milyen! 

További szép hétvégét nektek!
mosolybaba
Eger
 
 


Sziazstok!

sargarepa85 Köszönöm a választ,további boldog babvárást neked és mindenkinek itt.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Egészséges kislányunk lesz!

KépKép


Gratulálok, de jó neked hogy túl vagy rajta.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Sziasztok.Szeretnék csatlakozni hozzátok.Mi január 22-re várjuk a második babánkat.Az első fiú és 10 éves.Most vagyunk 16 hetesek.Eddig szerencsére minden rendben.Holnap megyek AFP-re.Mindenkinek gratulálok a babához.

Kép
ameszti
Szombathely
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron