Új privát üzeneted érkezett!

Eszembe sincs Andzs , sajnos néha meggondolatlan vagyok, pedig mindig megfogadom, lassan járj, tovább érsz...
Ám mareggel a legnagyobb rendben volt minden, gyönyörű 150es szívverése van és jelenleg a megfelelő pozícióban fekszik

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Na akkor örülök minden rendben van velünk:)
És én várom a jövőheti uh-t.
De nem is írtad a választ ,a védőnő mindenről tájékoztatott amit kérdeztél?

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Nagyon lelkiismeretesen és türelmesen elmondott mindent, még a leghülyébbre is válaszolt.
Kaptam egy csomó tájékoztatót tőle mindenről, felsorolni is sok lenne.
A légzésfigyelőtől kezdve, a szülőszobás csomagot mindent átrágtunk.Szerencsére nagyon tájékozott

Lilypie Pregnancy tickers
 
 

 
 

andrix: grat a jó hírekhez! :)

Küldök egy kis tanulmányt, aki nem látta és esetleg érdekli le is lehet tölteni, ugyanitt jobbra fenn van egy ingyenes babaszakácskönyv, az szintén letölthető: :)

http://www.kismamablog.hu/tanulmanyok-letoltese

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy az elolvasott kisebb-nagyobb kellemetlenségek ellenére mindenki jól van! 
Na megvolt a rettegett cukorterheléses vizsgálat, ami így visszagondolva nem is volt annyira szörnyű, mint amit az emberek többsége leírt! Én vittem facsart citromlevet és azzal ittam meg, így egy limonádészirupra emlékeztetett a lötty íze, szóval kibírható volt! Inkább az volt a kellemetlen, hogy utána szédültem és homályosan láttam egy rövid ideig, remélem ez az eredményre nem hatott ki, arról ugyanis még nem hallottam semmit. Ha gond lett volna már szóltak volna, igaz?
Reggel hívtam a védőnőt, de nem tudott még semmit!

Addig is várom a jövő heti 4d UH-ot, mert már nagyon kíváncsi vagyok a kis Tündérkénkre! :-)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Na megvolt a doki tegnap. Minden oké, zárt a méhszáj, 38 mm vastag. Tökikénk még egyelőre mindig ücsörög a bal oldalon. :)
Jelenleg 1300 gramm. Legközelebb január 7-ére kaptam időpontot, aztán utána meg már hajrá van! :)
Tegnap megkaptam a dokitól a szülésznő számát, ma délután kell felhívnom! :)

Olvasom, hogy van már csordogálhat előtej, hát nekem még nincs ilyen, vagy nem vettem észre, csak azt hogy növekszik folyamat. Van aki már tapasztalta?

timancs: Ugye, szerintem se volt vészes a terhelés, biztos nincs semmi baj, lehet hogy már addigra nagyon lement a cukrod, vagy a vérnyomásod és attól volt, de a baba védve van!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Timancs akkor biztos mondták volna:)
Eszti nekem van előtejem már hónapok óta ,pontosan nem tudom, nekem az a gondom vele hogy valószínű este folyik,de inkább gyöngyözhet és reggel mindig észre veszem hogy rászárad abimbómra és nagyon kellemetlen leszedni,érzékeny a bimbóm amúgy is és nehezen is jön le olvastam hogy olajjal szedjem le nekem azzal is kelemetlen.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Ja és lemaradt hogy grat. a jó eredményekhez:)

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Eszti nekem is van már előtejcsi, de ne aggódj, ha neked nincs, az még nem befolyásol semmit. Lényeg, hogy szüles után tutira lesz, még ha nem is fog csak úgy folyni. És az a legfontosabb a babának,  szóval szülés után rögtön tegye mindenki cicire a bébit :)  1-2 korty, de pont elég.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Eszti: meglepődtem, hogy már csak januárban kell menned dokihoz, azt hittem egy a vége fele már 2-3 hetente menni kell majd. Én jövő héten megyek (4 hét után), kíváncsi vagyok, nekem mit mondanak. Az is lehet, hogy csak a Karácsony miatt tették ilyen messzire...?

Nálam nincs még előtejcsi.

Timancs: én meg majdnem elájultam a terheléses cukor után, és estig tiszta kómás voltam, szerintem ilyenkor normális, ha a szervezet egy kisebb "cukorsokkot" kap. Az eredményem ennek ellenére jó lett.

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!

A terheléses után én is szédűltem,és úgy ahogy Csiripori Te is...egész nap semmi nem volt belőlem. :s
Eszti!
Nekem is meglepetést okozott a január 7.ei időpontod!
Mi is megyünk még karácsony előtt egyszer.
Előtejem nekem is volt már.Egész véletlenűl vettem észre :) annyika volt mint egy kis víz csepp :)

Egyébként nem tudom,hogy Ti,hogy vagytok ezekkel a balesetekkel....de szerintem nem véletlen egy sem!
Nekem eddig még nem esett bajom,és nem is történt velem semmi komoly baleset.Csupán az tünt fel,hogy a szem-kéz,és szem-láb koordinációm mostanság tompább!
Szerintem veletek is ez van...volt?Nem?

Kép
 
 
 


Jaj, vigyázzon nagyon mindenki magára! Boginak szerintem igaza van, rosszabb a koordináció, plusz egyszerűen figyelmetlenebbek vagyunk... Én pl. már vagy 2 hónapja nem vezettem, mert valahogy nem érzem azt, hogy jól tudnám csinálni. Ma amúgy majdnem elcsúsztam a munkahelyemen a konyhában, mert csúszott a föld (víz vagy olaj lehetett). Nagyon megijedtem, mert a bokám teljesen kicsavarodott, de szerencsére a csizma tartotta rendesen, és nem ment ki... 
Nálam is kevesebb a mozgás odabent, de nem idegesítem rajta magam, mert valahogy "érzem", hogy minden rendben a kicsi lánnyal... :-) 
Csöppenni előtejet nem láttam, de 2-3 naponta a cicim repedésében fehér "cucc" van felgyűlve, amit mindig szépen kimosok. Gondolom, tej szárad bele, de egyáltalán nem jelentős mennyiség. 

Holnap reggel megyünk a doktornőhöz, már nagyon várom! :-) 
Ma kezdjük a 30. hetet. Úgy emlékszem, azt mondta a doktornő, hogy innentől kétszer 3 hetente kell majd menni, aztán majd meglátjuk. Szóval Eszti, a januári időpont nekem is távolinak tűnik, de biztosan minden rendben van, és ezért nem sürgetik a következő vizsgálatot...

Lilypie Pregnancy tickers


Igen, mert 4 hét múlva mentem volna legközelebb, de az karácsony, utána zárva van a magánklinika a két ünnep között...:) Na mind1 és ezért lett jan.7., persze mondta a doki, ha bármi gáz van szóljak, akkor megnéz kari előtt még. Hát érdekes valóban, dehát ez van. Van viszont kölcsönbe magzati szívhallgatóm.

csiripori: Én is kíváncsi vagyok, neked milyen dátumot adnak, mert ha te is négyhetente jártál eddig, akkor elvileg a következő átcsúszik januárra neked is?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Én most voltam ugye 25-én és a következő dátum December 23.
Én is kiváncsi voltam lesz e karácsony előtt tanácsadás de lesz, akkor leszek 32 hetes és utána nálunk úgy van hogy már kéthetente megyek majd, a 36. hétig utána hetente.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Nagyon érdekes amiket írtok az előtejjel kapcsolatban, bár mindig picit lemaradva érzem magam, valószínű azért, mert én február legvégére vagyok kiírva, rám még váratnak ezek a dolgok a minusz 1-2-3-4 hét miatt. 
De jó, hogy előre tudok mindenről amire a közeljövőben számíthatok! :-) Köszi csajok!

Még nem vettem észre azt sem, hogy koordinálatlanabb lennék a szokásosnál, vezetni is minden gond nélkül vezetek, úgyhogy akkor nekem még jó ezek szerint! Ti viszont akkor nagyon legyetek óvatosak! Főleg, hogy most már az utcán is csúszkálni lehet lassan!

Egy teljesen más kérdés! Ti hogyan raktátok fel ezeket a visszaszámláló vonalzókat a hozzászólások alá? Ezt mindig valahonnan be kell másolni?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Rákattintasz az én vonalzómra és azon az oldalon leszel ahol megcsinálhatod a tiédet is , ha ott nem tudsz valamit vagy nem értesz írj és leírom részletesen mit kell csinálni.
Ha a Lilype oldalon megcsináltad a vonalzód a végén vagy egy html kód azt bemásolod a babanet oldalon az aláírásod mellett lévő kis téglalapba ,mentés és kész.
Nyugodtan kérdezz:)

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Odáig megvagyok, hogy megszerkesztettem a vonalzót, de nem látom hová kell bemásolni a html címet!  Bocs, hogy ilyen amatőr vagyok! Nem látok sehol téglalapot!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Tehát be vagy jelentkezve a babanet-re fent van az hogy felhasználói vezérlőpult utána meg profil, és a profilodnál legalul van aláírás melette a téglalap.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Végre, köszi Timancs!!!Eddig ahogy néztem én voltam a legkésőbbre kiírva, de ahogy nézegetem a vonalzód, máris utolsó előtti lettem .Persze csak elméletileg, aztán majd ki tudja....
Én ma megyek orvoshoz, 4 hét után.Kíváncsi leszek mit mond, és mikor hív vissza legközelebb, ugyanis én 20-án szeretnék lelépni a városból és hazamenni egy kicsit vidékre...

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


SIKERÜLT!!!!!! 

Köszönöm Andzs!!


Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@andrix:


Örülök, hogy jobb kedvre derültél, hogy én lettem a sereghajtó! :-)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Na!Még most jutottam addig,hogy végig néztem a Parentis szülésről szóló videóit!
Már nem is tudom ki linkelte be?!
De nagyon KÖSZI!!!
Nagyon tetszett,és hát...mivel első babucim lesz...hiába olvasok én annyi mindent annyi helyen...csak volt benne új!!! :D
És alig várom,hogy Apa haza érjen! :) Megnézetem vele is!Hátha rálenne végre,hogy velünk tartson a nagy eseményen! :)

Kép
 
 
 


ÁHHHH!!!!
MEGLELTEM!!!!!
CSIRIPORI!!!!! 
:D :D :D :D
KÖSZI!!!

Kép
 
 
 


Na igen, Apuka bent a szülőszobán.Zéti apukája mereven elzárkózik a bejöveteltől, mert ott:
"spriccel a vér, nem akarja hallani ahogy az édesanyját szidom (kinézi belőlem ) és az ő gyerekét senki ne csüngesse esetlegesen fejjel lefelé és ütögesse hátba, mert akkor ő is kiüti az orvost"...

Most dolgozok rajta, hogy esetleg ha császárra kerülne a sors, legalább akkor legyen a kórházben, mert szeretném ha már nem is rögtön velem, de az apukájával töltené az első perceit!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Az apás szülés nálunk is kizárt!
A drágám hallani sem akar róla, hogy ott kelljen néznie ezeket a dolgokat, ő majd kint izgul értünk! 
Érdekes, de én sem szeretném, ha ott lenne és látna abban a kiszolgáltatott helyzetben, amikoris nem tud rajtam segíteni, csak ott van! Ha szimplán beteg vagyok, vagy rosszul érzem magam, akkor sem szeretem, ha pesztrálnak, olyankor hagyjon mindenki békén, ha jót akar magának! :-) Majd jelentkezem, ha jobban vagyok, addig antiszociális vagyok!
Ilyen vagyok, sajnos vagy nem sajnos!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


nálunk pl.nem volt kérdés,hogy apás szüléseim lesznek. Az elsőnél csak a fejemnél állt, a 2.nál végig nézte,hogy bújik ki Geri. Na ez betette a kiskaput,mert 3.nál már mondta,h inkább kimegy. Annyira nem örültem,nem volt kedvem ott maradni egyedül,de erőltetni sem akartam. Aztán úgy alakult,hogy mégis bent maradt, de nem bánta meg,mert most ő vághatta el a köldökzsinórt :) most megint ott tartunk,h nem tudja,bejön e, de szerintem bent lesz ;)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Nálunk a kisfiamnál is ott volt a párom ,és most is ott lesz,én nélküle nem szeretnék szülni ,csak vele.
A kisfiunknál amíg várandós voltam ő is gondolkozott hogy jöjjön vagy ne ,először nem nagyon akart de aztán úgy döntött jön,és nem bánta meg .Ő azt mondta nem akar sok vért látni ezért vacilált. A fejemnél állt és azt gondoltuk nem látja majd a baba világra jövetelét ,de így is látta, de az első pillanatok a babával nagy élmény volt neki is.
Most meg már nem hagyná ki. Bár nekem jobb vele szülni , de be vallom a fájdalmadon nem tud segíteni,nem is tudsz rá figyelni meg senkire mert a fájdalommal vagy elfoglalva.
Nekem támasztotta a hátam a kitolásnál és ő számolta hogy az 5. nyomásra lett meg a gyerek, és mondta hogy milyen ügyes vagyok ,meg arra emlékszem hogy tőle kérdeztem hogy látja e már a fejét, ha ezeket nem mondja én nem is tudom nem is emlékszem rá, de még is megnyugtató hogy ott van meg amikor kint van a baba akkor nagyon jó hármasban lenni. A nagy fiamnál nem volt ott az apa pedig ott is szerettem volna, de akkor még nem volt rá lehetőség tehát az egyedül szülést is megtapasztaltam.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


andzs: Nálunk detto ez van jelenleg. Először úgy volt, hogy nem jön be, mert nem bírja a vért. Én nem is erőltettem, de ahogy múlik az idő most mégis ott tart, hogy szeretne bejönni, aztán mondtam neki, hogy majd ott meglátja, de szerintem be fog jönni. :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Bogi: szívesen! :) Van tök jó videójuk újszülött-gondozás témakörben is:

http://www.youtube.com/watch?v=S6IhyIYo ... nzam8cs2SW

Lilypie Pregnancy tickers
 


Ma voltunk doktornéninél! Már másfél kiló a kicsi lány, de a feje egészen fent van bal oldalt. Én meg meg voltam róla győződve, hogy már be van fordulva... :-) Szóval most majd beszélünk Vele, hogy ideje lenne lefelé fordulnia... ;-) 
Apuka nálunk bejön, és ez engem rendkívüli módon megnyugtat... :-) Köldökzsinórt nem akar vágni, viszont szeretné majd az első szoptatás után megkapni a mellkasára... :-) 

Olyan jó, hogy külditek a videókat és cikkeket, ezeket mindig megnézem! :-) 

Timancs, holnap lesz az utolsó munkanapod!  Majd írj, hogy milyen volt! 

Lilypie Pregnancy tickers


Jaj de jó, én is csináltam ilyen vonalzót, köszi Andzs és Timancs! Bár elvileg tegnap kezdtük a 30. hetet, de 3 nap ide vagy oda úgysem számít... ;-)

Lilypie Pregnancy tickers


Köszi az újabb vidit Csiripori!
Mindjárt meg is nézem!A tvbe úgyis valami szar Steven Segal-os film megy (azt sem tudom,hogy kell helyesen leírni!)Apa azon csüng most! :S

Látom sikerűlt jó kis témát feldobnom ezzel az apa kint vagy apa bent helyzettel! :)
Csiripori által belinkelt videóba annyira pozitívan beszélnek az apás szülésről,hogy bízom benne,hogy ettől majd megfontolja a Drágám a dolgot. :)

Kép
 
 
 


Tegnap este voltam dokinál. A méhszájamra azt írta hogy C2100...
Két hónapig volt C3100, most is azt hittem, hogy ennyi lesz, de rövidül a méhnyakam.
És véres votl az ujja vizsgálat után.Kérdezte, hogy szoktem-e vérezni, mondtam neki, hogy azonnal rohanék kórházba, ha így lenne, de eddig nem észleltem.Nem mondta hogy menjek táppénzre, azt sem hogy feküdjek vele, csak annyit, hogy legalább még 4 hétig tartsuk bent a babát.Ettől a mondattól aztán ki is borultam.A vérre azt mondta, hogy nem méhen belüli, ne aggódjak, azért ma reggel nem volt jó látvány a tisztasági betétemen a barnás és a rózsaszínes folt.Igaz nagyon kevés, de akkor is.Megbeszéltem Zétivel, hogy legalább a 35. hétig bent marad, remélem szót fogad nekem.
A doki szerint mostantól stresszmentesen kell éljek és megéljek mindent, de egy ilyen mondat után nem nagyon megy.Többgyerekeseket kérdezek, milyen tapasztalataitok van méhszájnyilással és rövidüléssel kapcsolatban?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


andrix semmilyen :/ sosem volt ezzel gondom. De ez csak a külső méhszáj, ne aggódj annyira. Ha a belső lenne nyitva az nagyobb baj lenne . De azért tényleg pihi,ne emelj 1-2 kgnál többet. És amennyit lehet,pihizz!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Eszti ez a legjobb ahogy hozzá álsz ,hátha meggondolja magát utána meg örülni fog hogy nem hagyta ki,nálunk is így volt,és most már nem is volt kérdés.
Szívesen Kristályvíz és Timancs.
Andrix ez nagyon rosszul, ijesztően hangzik elsőre , a 37. hétig beszéld meg vele hogy maradjon bent,igaz én 36. hét 2. napon szültem de szerencsére nem lett baj a második fiamat,és most én is állandóan mondom a lányomnak hogy 40. héten szeretném látni. Most ráadásul úgy néz ki beteg vagyok én is apától sikerült sajnos elkapni e nélkül is izgulnék hogy ne szüljek hamarabb hát még így, kicsit kapar a torkom kissé köhögök,és folyikaz orrom de szerencsére idáig lázas nem vagyok tegnap kezdődött.
Azért mondhatta volna az orvos hogy pihenj sokat vagy mit csinálj ,mi a teendő ilyenkor!
Nekem sem nyílt még idő előtt a mészájam egyikkel sem az első 40.hét .2. napon született, másodikkal a szülés előtt voltam bent egy nappal az orvosnál és azt mondta zárt a mészáj nem szülök még ,ugyan is akkor azért mentem be , mert előtte kedden nem tudtam eldönteni hogy bepisiltem mosogatás közben vagy magzatvíz jött valamennyi, de nem volt fájás és semmi, viszont a hétvégén péntek szombat vasárnap eltávozott a nyákdugó de olvastam hogy lehet párnappal is a szülés előtt a nyákdugó távozás vagy pár héttel ezért nem agódtam,erre a vizsgálat után a zárt mészáj után egy nappal megszültem.
Vagyis csak azt akarom mondani lehet ezt mondta neked és csak a 41. héten bújik ki Zéti:)
Mondanám hogy nyugalom de én is félnék idegeskednék helyedben ,és én amúgy is a megfázásom miatt is félek nem sokára hívom a dokim akinek már hétfőn említettem de akkor még nem volt bajom,szóval próbálj ne idegeskedni.

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


Beszéltem a védőnőmmel.
Azt mondta, mint a doki napi 3x1 Magnerot, a keményedések ellen.
És igyak citromfűteát, mert az segít ellazítani, azt is ihatom a 35. hétig.
Most olvasgattam más fórumokon, másnak már korábban ilyen a méhszáj értéke is volt köztük túlhordás is.Szóval kezdek egy picit megnyugodni, de csak egy kicsit...

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Na az jó ha meg tudsz nyugodni!
Nem lesz semmi baj!

href="http://lilypie.com/">Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickers
andzs
Miskolc
 
 


andrix: Hát abszolult árérzem a helyzetedet, amúgy is valóban minden kis dolgon már tud az ember aggódni. Mégis azt mondom, hogy hidd magadban hogy minden rendben és nem lesz semmi gond és nem is lesz amúgy sem!!! Bár tapasztalatom személyesen nincsen, de egyik ismerősömnek már 23. héttől ez volt az értéke, de ezzel nincs semmi nagy baj, pláne ha nem társul hozzá ütemes fájás. Amennyiben érzel bármi szokatlant, vagy ütemes összehúzódást, akkor ne vacilálj, irány a kórház, de még akkor sincs baj, ő kapott ott egy infúziót és jobban lett, azóta is egyben van lassan már a végén. :) Viszont azt nem értem, hogy így miért enged dolgozni, meddig dologzol még? ülőmunkát végzel? Igazából az első amit ilyenkor mondanak a sok fekvés, persze azért kimozdulhatsz, csak az átlagnál többet kell vízszintbe lenni és kímélni magad. Magnéziumból egyébként még 3x2 is nyugodtan szedhetsz, pláne ha keményedik a pocak. Én így alapból szedek 3x1-et. Ismerősöm, akinek ez az értéke lett neki is 3x2 Mg-ot kellett biztonságképp, és ezt tanácsolom úgy is, mint szakmabeli, mivel  szakasszisztens vagyok gytárban. Ha egyébként nem keményedsz, akkor elég a magnézium, aki ennek ellenére is keményedik, neki szoktak ez mellé egyéb más gyógyszert is felírni. A Magnéziumot alapból a 36.-dik hétig szabad csak szedni, (fokozatosan kell csökkenteni 2-3 nap alatt a bevitelt) utána már el kell hagyni, hiszen ez gátolhatja a méhösszehúzódást, ami ugye ebben az időszakban viszont már kedvező befolyásssal lehet a szülésre. A vérzés sem lehetett túl nyugtató, sajnos ez ilyen kézzel való vizsgálatnál, pláne külső nyitott méhszájnál elfordulhat, de ez tényleg nem para, kis erecskék is elpattanhatnak ott a külső behatástól.
Azt nem tudom, mondta-e doki, de valószínű, hogy az intim együttlét mostantól sajna tilos a pároddal, gondolom, ha más nem, ez már magadtól is egyértelmű.
Ja és még annyi, hogy alapból ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy előbb jön a baba, sőt, csak jobban oda kell figyelni magatokra mostantól.
A legfontosabb tehát, hogy próbáld magad megnyugtatni, pihizz sokat, drukkolunk mi is neked! :) Minden rendben lesz!!! :)

Tegnap beszéltem a szülésznővel, nagyon kedves, nyugodt hangja van a telefonban, már így is szimpi, lehet már vasárnap mehetünk be hozzá a klinikára és ott mindent elmond és elmutogat. (szülőszobák, VIP szobák stb. :)

Sokan írják, hogy ebben az időszakban már kevesebbet mozog a baba, hát nálunk nagyon aktív a Picúr, vagy csak még jobban érzem, mert nagyobb már. Nagyokat rúg, fészkelődik, kinyomja magát. Szegényt tegnap este már sajnáltam, mert több, mint 10 percig csuklott, pedig már sétáltam, stb. hogy segítsek rajta, végül apa rátette a kezét és egyből abba maradt. :) Hiába apa is csak egy van! :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok! Lelkes zugolvasó módban vagyok, és egyébként március 8-ra várom a fiamat. Azért jelentkeztem be, hogy írjam Andrixnak, mert tudom, hogy ha valami nem "normális" nálam, akkor én is mindenhonnan megnyugtatást, megerősítést várok: a most 2 és fél éves fiamnál 26. heti vizsgálat során nekem is 2100 lett a méhszájam értéke, és ez így is maradt egészen a terhességem végéig. A szülés kereken a 40. héten történt meg. 

És, ha már itt járok... A héten voltam a terheléses cukron, és számomra igen érdekes eredmény jött ki. Az éhgyomrim 3,4, és a terhelt érték is az alsó határ alatt maradt: 3,6. Szerintetek? :)
 
 


Andrix!
Nem tudom mennyire tapasztalt az orvosod...vagy,hogy fogadott e?
Habár bizti mindkettő,mert úgy veszem ki a soraidból,hogy ha este mentél hozzá,akk valószínüleg magánrenedelésére jársz.
Mi a múlthéten voltunk a dokimnál.
Eddig mindíg hüvelyi uh-val nézte meg a méhszájam állapotát,de legutóbb nem,hanem kézzel.
És míg vizsgált közölte,hogy ha este,vagy másnap lesz egy kis barnázásom ne ilyedjek meg!Előfordúlhat...
Szóval,ezzel csak azt akarom mondnai,hogy amitől Te most annyira megilyedtél,az az én dokim szerint teljesen normális következmény a vizsgálatnak,nyílván mennyiségi határokon belűl! 
Láttam Eszti írta ezeket a pici ereket.Ezt már én is olvastam több helyen is,hogy egyébként is bővebb vérellátással rendelkezünk a méhünkben,hüvelyünkben terhesség alatt,és sok is hajszálerecske fut a méhszáj környékén is,és csak azok közül pattanhatott el pár! :)
Szóval NO PARA!A rövidebb méhnyak értékben pedig bizti szerepet játszik a Babyd súlya is.Az enyém is rövidebb valamennyivel,de már a 22.héten mondta.Pont ott talpalt a kisfiam,elvileg azért.

Ezt tudtátok amúgy?

23. hét 17%


24. hét 47%


25. hét 67%


26. hét 80%


27. hét 90%


28-31. hét 95%


32-33. hét 95%


34. héttől Terminusra született gyerekekével azonos a túlélési esélye az ekkor született babának!


Szóval én nagyon örülök,hogy már vasárnap betöltjük a 30.hetet,mert a túlélési esély már a múlthéten is 95% volt,ami szerintem nagyon jó,de itt már az eltelt napok az egészségi állapotának meglétét növelik! :)

De ilyennel is nyugtatni tudom magam,mint pl ez a kicsi fiú!HOgy milyen szép,és ügyess!Pedig 28 hétre született!!! 
http://www.youtube.com/watch?v=-zVNTbVRSZY

Andzs!
Nekem is volt torork kaparós,taknyosos tünetem a héten.3 napja fokozottan nyomatom a mandarint,forró teát,pirítóst!Nálam segített! :)



Kép
 
 
 


Panini nagyon köszönöm a megnyugtató szavakat!Sajnos a cukorvizsgálathoz nem értek, az enyémről is csak annyit tudok, hogy jó lett.
Képzeljétek mi történt velem!!!!
Délelőtt kibukott a dolog a munkahelyemen, a közvetlen főnököm jelezte a cégvezetésnek.Behívtak elbeszélgetésre és "hazazavartak", a jövő héten már nem kell jönnöm.Viszont meg fogom kapni még a teljes decemberi fizetésemet!Szóval ez az utolsó napom hivatalosan.
Jövő héten még bejövök átadni a folyamatba lévő dolgaimat, aztán fizetett egy hónapos szabi vár
Máris nyugodtabb vagyok...

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Bogi: jó olvasgatni ezeket a statisztikákat, kicsit megnyugszik tőle az ember! :)
Andrix: hát ez szuper!! :)

Lilypie Pregnancy tickers
 


Csiripori!
Jól látom,hogy viszont a Parentis videói közt a várandóság sorozat nincs sehova sem feltöltve?
Vagy csak ennyire vakon vagyok???
a szoptatóst,a szülőst és az újszülött kort megleltem a web oldalukon is!

Kép
 
 
 


Sziasztok!
bocsi,hogy zavarok..

de eladásra kínálok egy kislány ruhacsomagot

4 db pamut sapi(next,F&F)
farmer naci,next
8 db rugi(next,brendon,kenguru g)
4 db pamut kisnacim(next,F&F)
mind nagyon szép,megkímélt ruhácska.

3000 Ft.

ha érdekel írj pü,többit megbeszéljük.


csucsu99
Budapest
 
 


Bogi: nem látom én sem sajna.
Ez viszont egy NAGYON jó kismama torna, derékfájásra is jó!!!

http://www.youtube.com/watch?v=dWVlHlz_HFQ

Lilypie Pregnancy tickers
 


na csajok, találtam nektek egy ilyet

3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi
2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi
1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi
3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj



És egy kép is, az új pólómban, nemrég csináltattam :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


De klassz a pólóóóód! :))))

Lilypie Pregnancy tickers
 



Lilypie Pregnancy tickers
 


Zsuzska, köszi a leírást! :-) És szuper a pólód! ;-) 
Bogi, én is ilyen sikersztorikkal nyugtatom magam az utóbbi napokban! :-) 
Andrix, szuper munkahelyed van! :-)

Lilypie Pregnancy tickers


Csiripori!
Engem pedig az is nagyon érdekelne,mert ott pl beszélnek a jogi dolgokról is.Mint pl mikortól érvényes/lehet elintézni a tgyás,gyed.Mikor kell/lehet megigényelni az anyaságit...stb.stb.stb.
Ne nézzetek hülyének!Légyszi!
Utánna olvastam már ennek is.Hivatalos és nem hivatalos oldalakon is.Voltam bent az OEP-nél is.
És át is látom nagyjából!De nekem annyira bejönnek ezek a videók!Nagyon szivesen meghallgattam volna erről az ő verziójukat is!

Zsuzska!
Nekem az értékemet nem is így viszi fel a dokim a papíromra,hanem így: Vv: C1,5000.
Ez elvileg jó érték.De mindíg mondja,hogy rövidebb a méhnyak.De a méhszáj zárt.

Kép
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron