Új privát üzeneted érkezett!

Mivel az újabb kétcsíkos tesztek babái már csak jövõre születnek meg,elérkezettnek láttam az idõt egy 2014-es topic nyitásához :D
Gondolom találkozom majd ismerõs arcokkal :)
 


Ide várom mindazokat,akiknek még nincs a kezükben a pozitív teszt,csak tervezik a babát :D
Reménykedjünk együtt,hogy hamarosan sikerül! :D
 


Reménykedek veled együtt én is Eszti :)
 
 

 
 

:D :D
jó lesz nekünk a 2014 :D
 


Na en is remenykedem :) es irtam a masikba a dokis latogatasrol :)

ja es jol elmentem futni utana, jo volt nagyon :)


Sziasztok!

Ha megengeditek, akkor szeretnék csatlakozni :) Egy ideje már olvaslak Titeket a 2013-as topikban, de oda már nem akartam írni, mivel ebbõl az évbõl már kicsúsztunk :)
Rólunk röviden. kb 5 éve próbálkozunk a babócával. Sajnos nagyon sok "hátráltató" dolog történt közben, mindig volt valami, ami miatt nem tudtuk elkezdeni a kezeléseket. (betegség, munka...) De legalább közben minden vizsgálatot elvégeztettünk. Van probléma: bal oldali elzáródás, hiperprolaktémia, enyhe inzulinrezisztencia. Férjem eredményei rendben voltak, egészen májusig, amikor katasztrofális spermaképe lett, mint kiderült mellékhere gyulladás miatt. Most várjuk a 3 hónap regenerálódási idõt, ha utána rendben lesz jöhet a 4. inszem. Elõtte még elvégeztetjük neki a HBA tesztet (megtermékenyítõképességi vizsgálat), szeretnénk már ezt is kizárni, mint a meddõség okát. Sajnos 5 év alatt egyszer sem volt pozitív tesztem, ezért is merült fel az andrológusban ez a lehetõség.

Mindenkinek mihamarabbi pocakosodást!
És igen, 2014 a MI évünk lesz!!! :lol: :lol:
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Sziasztok! Mindenkinek üdv itt :D

Persze,hogy a mi évünk lesz 2014!

A március már nem az enyém lesz,a fantomcsíkos tesztek után majd' 3 napos késés után rámjött a görcs,majd órákkal késõbb elkezdtem vérezni :( Sajna már nincs remény.

Így új hónap,új lehetõségek!
 


Sziasztok

Akkor én is itt is :) .

Ahugika

Üdvözöllek külön téged is. Sajnálom, hogy ilyen régóta nem jön össze nálatok a babóca:(.
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is itt! :D Üdv a klubban Ahugika! :)
 
 


Azért néha én is benézek hozzátok!

Továbbra is drukkolok nagyon lányok!
valaki1985
Budapest
 
 


 
 
 
 
 


Maca Vibe-t már valaki szedte ? Hoxa-n olvastam a fórumot róla, nem tudom, hogy megvegyem e, érdemes e?
 
 
 
 
 


Orsi: én nem ismerem,csak olvastam róla korábban!
A kajákra térve nekem biztosan segített az új étrendem,amit ugyan kényszerbõl csinálok (tej- tojás- szójamentes),és ha tejterméket nem is,de tejet iszom minden nap,és szerintem a sok zöldség-gyümölccsel tuti sikerül lúgosítani picit,hogy megnõtt az esély a babára :)
 


Én úgy érzem, hogy meglehetõsen egészségesen étkezek. Fõleg, mert nem kávézok :) Lassan öt éve füstmentes is vagyok, majdnem annyi ideje, mint ameddig szívtam.
Egy-két héten belül neki indul a paradicsom-roham, ami meg sem áll majd októberig. Meg egyébként is. Falun igyekezni kell, hogy valaki egészségtelenül étkezzen :)

hugika, elõször is üdv közöttünk! Másodszor pedig sajnálom, hogy ilyen nehezen jön össze a baba... A vonalzóidból úgy olvastam ki, hogy sokat fogytál, ha így van, akkor gratulálok hozzá! Az én párom is fogy, tavaly leadott 18 kilót futással. Most nem nagyon fogy tovább a súlya, de egyre izmosabb :)
 
 


Hát mielõtt elmentünk nyaralni, el kezdtem egy csomó zöldéget enni, görög saláta címén, aztán nyaralás alatt eléggé elkanászodtam:(. Mióta itthon vagyunk, már a második nagy adag salátát csinálom, megpróbálok ebéd után már csak zöldséget enni. Sajna, hogy nem jött meg több , mint 3 hónapig, emiatt 5 kg fel is jött rám, most remélem lemegy hamar, szerintem csak a vizet tartotta vissza a szervezetem, a hasam meg akkora még mindig, mintha fél idõs terhes lennék.

Ahugika

Tényleg szépen fogytál , most nézem én is. Én a lányom után 21 kilót tudtam leadni fél év alatt, biciklizéssel, és kaja odafigyeléssel, fiam után 8 kilót (de akkor kevesebbrõl is kezdtem), futással, biciklizéssel. Sajna tavaly tavasszal abbahagytam a futást, azóta sem szántam rá magamat:(. Nagyon nehéz újra kezdeni azt az életformát, pedig nagyon jól éreztem magam akkor a bõrömben.
 
 
 
 
 


Bízom benne, hogy az új fórum megnyitása mindenkinek az életében jó fordulatot hoz :wink: .
 
 
 
 
 


ahugika, sajnalom h. ennyit kellett mar varnotok, de hidd el, ez egy jel :) mar kell sokat varni :D


Fogyás: mázlista vagyok,nem hízok egyáltalán. 10 kilót szedtem fel a terhességgel,de szüléssel kb. az egész le is ment,1-2 kiló maradt, de az is hamar eltûnt.

Szerencsére mi nagyon egészségesen étkezünk,bár azért sokszor "bûnözök" édességgel. :)

Ahugika: mi is sokat vártunk az elsõ babóra,és nem is spontán jött, de a lényeg,hogy már itt van köztünk,és megállás nélkül dumál! :D
Nektek is sikerülni fog :)
 


Orsi: szerintem is most sikerülni fog mindenkinek :D
új lappal indulunk minden tekintetben :D :D
 


Köszönöm a kedves fogadtatást. Remélem már tényleg nem kell sokat várni :)
IR miatt muszáj volt életmódot váltani, és ennek (is) köszönhetõ a fogyás. Mozgás sajna nem igazán megy, de azért próbálkozok :oops:

[quote:116a3c36f0]Falun igyekezni kell, hogy valaki egészségtelenül étkezzen[/quote:116a3c36f0] Na azért ezzel vitatkoznék, apósomékat kéne látnod kolbász+szalonna kevés zöldséggel :lol: :lol: :lol:
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


sztem en nem etkezem tul egeszsegesen, de annyira nem is problemas.. de le kellene mondanom a kvrol, es a tesztakrol, de ez nagyon nehez, imadom mindegyiket..


hugika, szerintem a kolbász meg a szalonna sem egészségtelen. Nyilván nem minden nap azt eszik, mert unalmas, és ha nem bolti termék, hanem hazai, akkor meg fõleg ajánlom. Nincs tele színezékkel, aromával, gumikesztyûvel, tartósítószerrel és még ki tudja, mifélével. A szalonna szintén nagyon jó tud lenni.
Az én nagyapám is azon nõtt föl, a testvére is, egyikõjük 93, a másik 89. Nekem jó nagyapáim étke :)

Engem inkább az aggaszt, hogy a mostani csinált menzim annyira kevés volt, hogy tisztasági betéttel is átvészeltem volna... Erre van valami ötletetek, hogy mi lehet? Még a gyógyszer alatt, elõtte is rendes vérzésem volt, néha még brutál is, de december óta egyre kevesebb és kevesebb.
 
 


Helenka,
nekem alapbol az, epp most kerdeztem ra a dokinal h. van e ok az aggodalomra, de azt mondta semmi. Ha keves az nem befolyasolja dolgokat..
bar azert sztem a nyalkahartya vastagsaga befolyasolja, gondolom ha nem eleg vastag akkor az hamarabb ki is urul, nem ?


Nekem nagyon sok gasztrós orvos mondta (lányom allergiás), hogy a legjobb a problémák megoldására, ha minden étkezés elõtt 2 falat zsírszalonnát elfogyaszt az ember! Serkenti az emésztést!

ÉS láss csodát, mióta a lányomnak adom, aki most 22 hónapos elmúlt az ekcémája, teljesen tünetmentes és csoda szépen eszik! :D Mindent megeszik! :D (Borzalmas evõ volt)

Szóval nem kell mindent mellõzni, csak tudni kell a mértéket! :D
valaki1985
Budapest
 
 


Helenka

Dokidat nem kérdezted meg errõl?
Én tanácsot ebben nem tudok adni, nekem mindig 5 napig van meg, kivéve most, már a 6. napon vagyok, és nem úgy néz ki, hogy alább akarna hagyni :( , bepótolja lehet a 3 hónap kimaradást. Nekem régen volt ilyen, 4 hónap után 1 hónapig megvolt :shock: .
 
 
 
 
 


Én sem gondolom úgy, hogy a diéta , meg a túl egészséges életmód befolyásolná a fogantatást, én túlsúlyosan is teherbe tudtam anno esni, meg normál testalkattal is. És ebben megerõsített egy orvos barátom is. Persze amúgy is oda kellene figyelni az étkezésre.
 
 
 
 
 


reginand egy kicsit megnyugtatott, de azért rákérdezek a dokimnál is.
már csak egyszer szedem a gyogyit estére és hétfõn uh! jövõ pénteken edig doki.
egyébként egész más, mint máskor, a melleim egész mások, mint egyébként és a libidóm is nagyot ugrott apa örömére :)
 
 


A diéta nem feltétlenül az egészséges életmóddal egyenlõ,nálam a lúgosításban segített véletlenül a lányom miatti kényszerû diéta, mivel Õ is allergiás...

Az elsavasodásnak köszönhetõ rengeteg betegség,többek között az enyém is,de talán karbantartható,ha odafigyelek az étrendemre :)

Nekem újabban 2,max. 3 napig tart egy-egy menstruáció,régebben nekem is 5 napig tartott.
Most 2 napig jön maximum sok,aztán már csak épphogy.
Persze a pecsételés utána még eltart 2-3 napig.
 


Nnna, megjártam az ultrahangot. Röpke másfél óra alatt, úgy, hogy elsõ voltam :) Igaz, majdnem háromnegyed órával a rendelési idõ elõtt ott voltam. Szerdán megyek megint.
Nagyon aranyos doktornõ vizsgált, szerdán megkérdem, hogy át lehet-e menni hozzá a magánrendelésére? 10 perc alatt ingyen többet tudtam meg, mint a legutóbbi három vizsgálatom során a fõorvostól pénzért...
7.5 mm a nyálkahártya, a bal petefészkemben mutogatta a sok kis tüszõt, a jobb oldalon van egy 17 mm-es. Mondta, hogy szerdán reggel menjek hozzá megint uh-ra, ha meg van a 20 mm, akkor estére kapok egy tüszõszurit, addig apát pihentessem.
Legalább is õ így csinálná, de mivel nekem egy szót sem mondott az orvosom, hát csinálom így. Majd azért a doktor uramat felhívom délután, hogy akkor mivan? Mert csütörtökön rendel, de addigra már túl leszek mindenen. Egyébként az a tüszõszuri hogy néz ki? Hova szúrja meg ilyenek?
Azt mondta még a doktornõ, hogy szedjek folsavat. Most hirtelen vettem neo-ferro-folgammát, de van még itthon a kezdeti lelkesedésbõl megmaradt Gravida, azt is szedhetem, aztán rendelek még egy dobozzal. Mit ajánlotok? Mit jelentenek az eredményeim? Hogyan tovább? És mik várnak még rám? Segítsetek, mielõtt a netrõl nézném ki és rosszul lennék a sok szörnyûségtõl, amit találok :D
 
 


Szia!

A 17mm nagyon szép, fõleg nekünk PCOsoknak :) 2-3 nap és biztos eléri a kívánt nagyságot, és jöhet a tüszõrepi. Hasfalba kell beadni, nem egy nagy dolog, persze ha magadat kell megszúrni azért lesz para elõtte :) A 7.5mm nyálkahártya elfogadható, fõleg úgy, hogy a Clostyl miatt nem szokott rendesen vastagodni rendesen. Szóval szerintem nagyon szépen haladtok :)
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


köszi Hugika, most feldobtad a napom :)
Az a 17mm úgy lett meg mondjuk, hogy ilyen tojás alakú volt a tüszõ és hosszába mérte. már amennyit és totál laikusként láttam, mert aranyos volt és mutogattam, hogy mit kell nézzek.
És azt a szurit magamnak kell beadnom? Nem tudom, apa mit fog szólni hozzá, hogy ha meg kell szúrnia :)

És a folsavról mit gondolsz, gondoltok? Jó a folgamma, vagy szedjem a gravidát? Ugyan annyi bennük a folsav, csak nyilván a gravidában mindenféle vitamin is van.
 
 


Szurit magadnak kell beadni elõre megadott idõpontban. Nem egy nagy dolog, személy szerint az elsõ ment nagyon nehezen, a többi már gyerekjáték volt. De Neked nem kell több!!!! Csak pozítivan! :D
Folsav. Neo-ferro folgammában, vas is van, azt inkább vérszegénységre szokták szedni, folsavpótlásra ott van a folsav tabletta magában. Ebben 3mg folsav van, a másikban, csak 0.8mg. Személy szerint nekem dokik azt mondták, nyáron nem kell multivitamin, ha eszek zöldséget+gyümit. Inszem után ajánlottak folsavat, meg magnéziumot, mást nem.
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


A folgammát azért szedtem, mert nálam mindennapos a vashiány, arra kaptam eredetileg is. beveszek belõle 3x1-et, az már 3 mg :) akkor elsõ körben ennél maradok és szerdán rákérdek a dokinõnél, mert a bûbájos magánorvosom nem veszi fel a telefont :)
Apa már a gondolattól is rosszul van, hogy megszúrjon, tehát magamban kell megoldanom a dolgot. juhhéé
 
 


Helyesbítek: a bûbájos orvos felvette végre a telefont :)
Mondtam neki, hogy, s mint jártam, közölte, hogy akkor csütörtök délután menjek a rendelésére. Azért rákérdeztem, hogy nem lesz-e az egy kicsit késõn, mire kikövetkeztette, hogy már ma is beadhatták volna szerinte a tüszõrepesztõt, de azért holnap este megy a kórházba, akkor menjek be és megnéz gyorsan.
Desokabajvelem :oops:
 
 


Helenka,
dejo neked h. mar itt jartok :) Minden rendben lesz ahogy latom az irasodbol. Hozzaszolni a folssav.vas kerdeshez nem tudok.

En a 10. napon voltam legutobb. 2 ciklussal ezelott, akkor volt 14mm es 8mm a mehnyalka.. azt kicsit sokallta a doki. Ebben a honapban ugye elmaradt a kukucska..

szedem a bromot, de en majd meghalok olyan almos vagyok.. nem birom ki kv nelkul, de igy epp csak nyitva marad a szemem...:( de tenyleg, sztem most is alukalni fogok egy kicsit..
es ma mar hanyingerem is volt, pedig megcsak nem is idegeskedtem, bar ettem sok gyumolcsot, ill lecsot, lehet azert bar azt sem ereztem h. a savam lenne sok..:( mar elertem a bromoval a kiirt 2x1 adagot, de nem tudom meddig birom.. alvas nelkul mondjuk ;)


Helenka! Azért szerintem ma még kicsit hamar lett volna a tüszõrepi... 20-22mmnél szokták adni .

Reginand! Mennyi idõ alatt érted el a 2x1et? Nekem akkor kellett emelnem, amikor már nem kóvályogtam az elõzõ adagtól. Eleinte engem is kiütött, most meg már észre sem veszem. Hidd el meg lehet szokni :D:D
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Én azt olvastam, hogy 20-24 mm-re szokták adni, a doki mondta hogy "18mm-tõl fel lehet írni a ---- injekciót" Nem emlékszem, mi volt a neve.
reginand, nem tudom, hogy mi lesz, hogy mennyire jó, hogy itt járunk, de hát még nem csináltunk semmit. Van tüszõ, megnõtt a clostytól, de nem volt vérvételem, hogy más valami áll-e a háttérben?
Mivel 3 hónapig lehet szedni a clostyt, utána biztos fogunk valami mást is kezdeni, de annyira járatlan vagyok az egészben, mintha ûrkutatónak tanulnék hirtelen... Nem tudom mi mit jelent, most ez jó-e vagy nem? Csak sodródok az árral és megyünk folyton a városba. Az egyik doki ezt mondja, a másik kicsit mást, nem tudom, hogy váltsak-e dokit, vagy mit tegyek.
 
 


Ahugika, folyamatosan kellett emelnem az adagot 1/4 el 2 naponta, szoval 2 het alatt ertem el.. amugy azt hiszem inkabb a mult het ota erzem ezt a nagy faradsagot, szoval olyan 4-5 napja.. akkor emeltem utoljara..

Helenka, nekem ugy tunik haladtok :) mentek mar ide oda, megkapod a tuszorepit, es kessz :) hidd el h. 16 nap mulva lesz egy pozi teszted :)
dejo neked:)
amugy most en is azon gondolkozom h. valtsak e.. nagyon sok jot hallottam a dokirol meddogsegi kezelessel kapcsolatban mielott elmentem, de most ismet elolvastam egy csomo blogot es pl nekem alt 1 tuszom van csak, nem 2, 3,vagy 4... ez aggaszt.Tovabba nem kuldott el inzulinrezisztencia vizsgalatra sem.. ezek aggasztanak-...

hmmm


aranyos vagy, hogy bíztatsz. Nem lenne nálam boldogabb, ha igaz lenne a jövendölésed, de túlságosan álomszerû nekem egyenlõre :)
Tüszõbõl nekem is csak egy nagy van... És nem tudom, mi legyen a dokival, menjek vagy maradjak. Ha nem kérdezek vissza, simán lebeszél a szerdai vizsgálatról és akkor lemaradok az ovulációról...
 
 


na, utána olvastam a dolgoknak...
megtudtam, hogy choregont mondott a doki a szurira. már tudom, hogy nem lesz olcsó, tudom, hogy 36 óra után fejti ki a hatását, elolvastam a betegtájékoztatót, tudom, hogy miután kiszabadult(ak) a petesejtek, 24 óránk van akciózni, ami 25% eséllyel lesz sikeres.
Csak azt nem tudom, hogy hogyan adom be magamnak?!
 
 


Choragon? Hát azt izomba szokták adni, nem hasfalba. És ha emlékeim nem csalnak, akkor ott Neked kell elkészíteni az injekciót...Akkor azt lehet a dokinéni adja be. Mostanában Ovitrelle-t szoktak felírni, az már beadásra kész injekció, csak leveszed a kupakját, légteleníted és szúrhatod.
Ha jól emlékszem kisváros környékén laksz, azért arra számítani kell, hogy nem biztos lesz készleten a patikában, bár estére meg tudják rendelni :( Na de nem vészmadárkodom, holnap mikor kell menned?
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Most indulok expressz magánvizsgálatra a kórházba, és persze, ha nincs a Tesco patikában, sem az ügyeleten, akkor holnap tudok próbálkozni a megyeszékhelyen, mert úgy is megyünk majd.
Ez az izmos dolog meg fõleg nem tetszik. Hátha a patikus beadja, ha szépen kérem :D
 
 


Na azt nem hiszem :D :D Erre nem kaptunk kiképzést (patikus lennék én is... )
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Nos, megjártam a dokit. Minden szempontból.
Jóval ott voltam a megbeszélt idõ elõtt, hátha hamarabb jön, vagy elõbb kell elmennie. Szépen, csendesen várakoztam a kihalt kórházban, majd megjött egy pocakos páciens és nemsokára az orvos is. Jókedvûen beszélgettek, majd egyszer csak hallom, hogy mondja az asszisztens nõnek, hogy "Menjünk, essünk túl rajta!"
Ekkor indult el felém.
Túl is estünk a dolgon, feltettem félve a kis kérdéseimet, hogy nem baj-e hogy legutóbb már csak pecsételõs volt a vérzésem, majd megkérdeztem, hogy hogyan fogom beadni magamnak a choregont. Flegma és félszavas válaszokat kaptam, miközben kíméletlenül tekergette az ultrahangot. Alaposan körbenézett, mire kijelentette, hogy õ most nem ad tüszõrepesztõt, mert ez a tüszõ még 10mm sincs, meg csonka és elfajzott kezdemény, tehát a következõ ciklusban 2x1 clostilbegyt-et kell majd szednem. Kérdeztem, hogy idõben fog-e megjönni, vagy megint 40-50 napra számítsak, mire vissza kérdezett, hogy tán jósnak nézem-e? Már itt is eléggé ki voltam akadva, de még félõsen rákérdeztem, hogy azért a clostyra kapok-e receptet, mert abból ugye csak 5 szem maradt, mire közölte, hogy babonából nem ír fel gyógyszert, ezért majd csütörtökön fáradjak be a magánrendelésére.
Azóta is gyõzködöm magam, hogy nem éri meg sírni, de nehezen megy visszatartani.
Amikor tegnap nézte a doktornõ a tüszõt, mutatta nekem is és láttam, hogy tojás alakú és a hosszanti átmérõjét nézi, tehát simán lehet, hogy tényleg nyomi a tüszõm, megértem én, hogy most hagyjuk.
Azon gondolkozom csupán, hogy holnap bemenjek-e személyesen a doktornõhöz megérdeklõdni a magánrendelését, vagy telefonáljak be, hogy átmennék inkább hozzá. Ha szakmailag nincs is olyan szinten mint a drága doktoruram, hát emberileg biztos százezerszer jófejebb...
 
 


Helenka,
nagyon sajnalom hogy igy jartal. Van esetleg meg mas lehetoseg doki ugyileg? Hatha akad meg olyan aki normalis, szakmailag is ott van.
Szamomra hihetetlen h. egyik nap az egyik doki meg jonak latja masnap a masik mar egyaltalan nem jonak. Lehet osszement, ilyen van? nem hiszem h. a dokineni ennyire nem ertene hozza..
Sirj ha jolesik.. de ekkora szemeteket.. kesz vagyok.. nem is tudom mit mondtam volna neki, de en azert nem mennek el csutortokon egy fillert nem latna tolem.. fel tudod iratni massal?

Figyu, vki nagyon hianyzik, nem? El van tunve...


Samimi, merre jar?? ennyire el van foglalva az eskovovel? vagy megvolt mar?
vagy mar esetleg vmi mas van ?:)


köszönöm a kedves szavaitokat, samimi nekem is hiányzik, már nagyon régen nem jelentkezett be!
Elmegyek endokrinológushoz, és megpróbálom utolérni a dokinőt, hogy van-e magánrendelése, mert neten nincs fent.
addig is hajrá mindenkinek!

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka, neked is hajra.
Aztan beszamolni mi volt az endos dokinal :)


Az a helyzet, hogy időpont ÉS beutaló is kell az endo dokihoz.
Holnap telefonálok a kórházba a dokinőt utolérni, hátha ő beutalna. A házidoki és az asszisztensei seperc alatt levágnák, miről van szó, és kicsi a falu...

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Jah, hat igen.. nesze neked orvosi titoktartas..

Remelem mielobb megoldodik ez a problema es eljutsz endos dokihoz..
en nem tudom mi tevo legyek, kerjek a nodokitol? nem is ertem, sztem neki alapbol kellett volna utalnia..
ide mar nem akarok maganuton menni, igy is egy csomot igy inteztem..

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: