Új privát üzeneted érkezett!

@ditty101:


Szia,én uj vagyok es apr. 4 re vagyok kiirva.En 33 hetes vagyok, de 25 nem nezek ki:) nem tudom, miert van de neha izgulok miatta, pedig a meretei jok...tegnap voltunk szuloszoba  latogatason, es mind a 100 kismamanak nagyobb volt a hasa.Ugy ereztem, koran mentem:)
Nekem meg nem voltak josloim, nagyon fajnak?vagyis fel fogom ismerni?
Te is felsz a szulestol? Megmondom oszinten, nem tudom elkepzelni, h en is kepes vagyok ra...normalis, ha ilyenekre gondolok?Jo lenne ha mar kint lenne:)
eti77
1045 bp
 
 


Üdv itt eti!
A joslók..ha az orvos nem mondja hogy ez az meg nem mondom. Igazábol olyan volt mint menzeszkor fájdogált feszült a hasamalja meg a derekam és akárhogy fordultam,kipárnáztam nem volt jo. De nem fájt olyan nagyon. Csak éreztem hogy picit több mint kellemetlen, de hamar elmult. Azota lekopogom nem is volt,csak keményedés. Az is azért mert sokat sétáltam. (4-500métert jo sok mi?)
Én se nézek ki 36 hetesnek(holnap töltöm) max 33nak.
Egyenlőre nem félek a szüléstől. Valamiért nem riaszt meg. Izgulok,és várom. De még nem most.
A ctgm se mutatja hogy mostanában szülés lenne. Viszont van egy hiperaktív ficánka a pocakban aki annyit mozgott hogy hétfőn mehetek újra.
Dejolenne elmenni szülöszoba látogatásra. Bár tudnám hol a szülészet egyáltalán nálunk:) majd megnézem eccer mán.

ditty101
Szarvas
 
 


Sziasztok Csajok!

Én régi-új vagyok itt. :)
Azt hiszem utoljára augusztusba írhattam ide, de látom teljesen lecserélődött a társaság.

A pocak mérete miatt nem kell aggódni. Volt egy ismerősöm akit még az orvos is paráztatott h túl kicsi a hasa és mégse volt semmi gond nála!!! A végén majdnem 3 kg-mal született a kisfia.

Eti77 jól látom hogy Újpesti vagy? Csak nem a MÁV-ba fogsz szülni? Kislányt vagy kisfiút vársz?
 
 

 
 

Sziasztok!:)

Kicsit eltüntem...baba szobát csináltuk nagy erőkkel:):) soszor már netudok itt ülni sokat...nagyon vizesedek bár a szülésznőm azt mondta nem vészes... vérnyomásom is jó és nincsen fehérje a vizeletemben.
36hét 3nap  vagyok már:) nem rég voltunk ctg..jövhéten lesz még egy vérvétel mészályvzsgálat váladék vizsgálattal 2-án meg utolsó ultrahang:) kívácsi leszek mekkora a baba már....szerintem 3 kiló körül van már.én most tartok 20 kilónál de mindenki mondja nem látszik...nem is lenne vészes ha nem minden nap majd  fél kilót hiznék  pedig nem eszek sokat..
Nekem is vannak joslóim kis enyhe görcsök de azért kellemetlen..:S és már csak a héten lehet szedni a magne b6-ot.
utánna meg élvezhetem a fájdalmat:) de sebaj:)

Ditty101 te hogy vagy?izgulás?Már nincs sok hátra...:) számolom a napokat!! 

Szia eti77!

Szerintem ne izgulj a pocak méretétől nem az számít ha a méretek megvannak a picinek akkor nem számít!!
És igen természetes hogy ilyenekre gondolsz..:):) 
Én is gondoltam mindenre már...de a szülésen probálok nem agyalni majd a helyzet ugy is hozza :)

Bakai Andrea
bandyka84
baudapest
 
 


Sziasztok,

én még új vagyok itt. Olvasom, hogy többen szenvedtek lábdagadással. 3 éve jógázom és van erre megfelelő gyakorlat. Próbáljátok ki, hátha nektek is használ.
Bokakörzés, pipa-spicc (ha pipálsz szorítsd "ökölbe" a lábujjaid, spiccnél pedig tárd jól szét őket). Az ökölbe szorítást csak akkor csináld ha nem hajlamos görcsre a lábad.

Szerencsére eddig problémamentes a terhességem. 10kg-ot hiztam, a pici pedig febr. 5-i becslés szereint 2480g és hosszú lábú. :)



Lili
rcslili
Budapest XIX. kerület
 
 


Sziasztok! Liza vagyok Győrből. Március 28-ra várom a kisfiam. Szeretnék ismerkedni és tanácsokat kérni. Üdv. mindenkinek 

liza37
Győr
 
 


Sziasztok!
Bandyka kicsit eltüntél már aszittem megszültél. Nem tudomWickyvel mi lehet....
Nekem volt egy két húzos éjszakám azthittem megszülök. A férjem meg édesdeden szundikált. Egyre erősebbek a joslok. De nem több. A multhéten egy darab nem volt de az elmult 4 napban volt pár. és elég erősek. Anyukám rámnézett és aztmondya szerinte a héten meglesz a pici. Pedig nincs bedagadva az arxom. A lábam kezem viszont eléggé dagad mostanaban. De ez mar a vég... Ja meg gyomorégés és légszomj volt a multheti tünetkombo... Most jobb,sztem lejjebb van a pocakom. Lement a baba is mindig lenn forgatja a kis buksiját....
Az orvosom már jövőhét hétfőn vár h megbeszéljük a tulhordást. Szal ő arra számit.... Naccerü. Ma még veszünk egy két dolgot a csomagba és kész vagyok(papucs +betét). Aztán jöhet barmikor a kis rosszaság. Nehéz már. Pocak is nagyra nőtt igy a végére. Jaj csajok már nem sok van! nekem 2 hét se elvileg. Izgatott vagyok alig várom. Ti hogy érzitek? Én szivemszerint még 1-2 hétig benntartanám h nőjjön erősödjön de ha holnap kibujna azt is imádnám.... Csak a kezembe legyen már.....

ditty101
Szarvas
 
 


ja az lemaradt hogy multhéten voltam uhn hétfőn, 9,2 cm volt a buksija 7,2 a combija,és 3kg körül van... Ennyit mondott az uj dokim. Tökéletesen megfelelt a korának. Ma elvileg 38 hét +2 napon vagyunk.
Tűkön ülök......

ditty101
Szarvas
 
 


Szia,

miből gondolja a dokid, hogy túlhordás lesz a vége. Én múlt hét kedden voltam ctg-n és 4-5 perces összehúzódásokat mutatott és zárt a méhszájam. Nekem azt monta a dokim, hogy már készülődik kifelé.



Lili
rcslili
Budapest XIX. kerület
 
 


Rcslili
szerintem a pénteki (37+6hét) ctgből gondolja. a jo 20-25 perc alatt egy kissebb huppli lett az also görbén, az is csak 30-40ig ment fel. Meg a tök zárt méhszájbol. Este felé hiába fájdogál a pocim a ctg nem mutat semmit.... Siri csend... Holnap megyek megin ctgre meglatjuk valtozott e a helyzet. Kivancsi volnék mijen a te ctgd. Nekem sose mondjak mi mit jelent. Csak barátnőm mesélte mijen volt neki .....

ditty101
Szarvas
 
 


Ditty

Az alsó görbe mutatja a méhösszehúzódásokat. Ott kellene puklikat látnod néha. A felső pedig a gyerkőc szívét mutatja. Ha van összehúzódásod a kicsi szivritmusa lassul, amint elmúlik az összehúzódás vissza kéne állnia. Ha a kicsi mozgolódik 160-180 közötti csúcsokra tud felmenni.

Modjuk ma Viki nem volt túl közreműködő. Átaludta az összehúzódásokat is. Hiába rázta, sokkolta a szülésznő nem nagyon hatotta meg. Ettem, ittam, lépcsőztem semmi. 3 órát voltunk gépen. Persze ahogy lekerültünk a gépről rögtön elkezte a bugit. Még most is pörög.



Lili
rcslili
Budapest XIX. kerület
 
 


na majd valahogy teszek fel képet. Hogy a dokit idézzem tökéletes tankönyvi példa nagyon szép ctg lelet. Negativ.
A mai is ilyen. Az sztks doki meg is kérdezte mikorra vok kiirva. Mondom15. Jé akkor maga nemsokára szülni fog. Mondom igen kellene elvileg. Ugyh ez van...
Köszi az értelmezést. Olyan guorsan kidobalnak h nem is jut időm faggatni. Aztmomdja ez szép én meg nyugtázom. ennyi...

ditty101
Szarvas
 
 


sziasztok:)) ditty101 itt vagyok még egyben:)) Ti hhogy avgytok? Mikorra vagy irva? Wicky jól van ..szoktunk beszélni...neki már megvan a babája császározták toxémia miatt. de jól vannak mind a ketten:):) De majd mesél:)Én 23 ra vok irva.
Nekem már dagad az arcom kezem lábam elég csunya:S épp mondta a doki hogy nyugottabb lenne ha kibujnaa kismanó   mert napról napra jobban dagad az arcom is:S
vérnyomásom jó vizeletem is ezért nem fektetnek be.
Már lent van nekem is nyákdugó is elment és nyitva van a külső méhszáj is...szerinte bármikor jöhet :) de akárszer  túl is hordhatom ezt a baba dönti el...nekem is vannak jósloim ...nagyon szeretem sokszor a falat kaparom..:S :) én már nem bánnám ha jönne mert már csak kinlódok...de ő nagyon jol érzi magát bent...tegnapi ctg is 2szer kellett ismételni mert aludt és csak kólával csokival volt hajlandó felkelni..:)ezért vagy 2 órát ott ültünk..
Sajnos nekem a nyákmintámból vett minta pozitiv lett vann benne ez a streptococcus baktérium és anitibiotikumot kell kapjak én is és a picike is majd szülés után..:S:(
Az ultrahangon ami 4 napja volt 2880g rammot mondtak és hogy kevés már nagyon helye és a magzatvíz is kevés már ..és hogy picit kisebb a fejkörfogata a babaának kis kerek fejü ...hát frászt hozták rám...:S de mondták nem koros csak neki kis pici a feje HC je..alig várom már hogy láthassam....:):) Kitartást mindenkinek már nincsen sok:):)
szép napot mindenkinek!!

bpd:91mm
hc:302mm
fl:68mm

Bakai Andrea
bandyka84
baudapest
 
 


Jaj de jo hirek...wickynek gratula! a lényeg h jol vannak mostmár. Neked meg kitartást. Kezem lában nekem is dagadozik az arcom tegnap ota püffedt picit én ugy vettem észre. Mindenem negativ hálistennek, és tök zárt vok. Multhét hétfőn aztmondta a doki hogy még van helye ficánkolni, mert ha 4 cmert lát a magzatvízből az még okés nekem meg 6cmert lát ugyhogy az medence a picinek. Csak tudnám akkor hol a gyerek mert hasam még most se 38 hetes csak kb mimt másnak 34-hetesen.
http://kepfeltoltes.hu/view/140305/IMG_ ... es.hu_.jpg
itt a ctgm remélem látszik a lényeg... Még a végén én szülök meg utoljára. sőt ha ez igy megy foggal születik annyira jo neki bent.....

ditty101
Szarvas
 
 


Jaj neked mar télleg bármikor kibujhat bandyka. ugy irigyellek de jo... nagyon izgi. Tökéletes lesz neaggodj szép kerekbuksis.. Nem baj ha kicsi a feje könnyebben kibujik. De te sem vagy egy díjbirkozo méret ha jol emléxem. Szal a kicsi se lehet oriásbébi.... megyek kiprobalom azt a málnalevélteát....ti ittátok? lehet késő már de ha megvettem hát megiszom...

ditty101
Szarvas
 
 


Ditty101:) Hehe foggal születik ez jót nevettem rajta:)
Bizotsan jol érzi magát ő is bent:) azértmert nincsen nagy pocid..befel van neki elég helye :):)
igen a málnalevél teát nekem is ajánlották...segít tágulni igyad csak nem késő még!!!:)
Én homeopátriás bogyót szedek egy barátnőm ajánlotta:) ő pár hónapja szült..nekem ugy néz ki segít ez is a tágulásban...Én ctg-m csak a picit figyeli a nekem nincsen rajta méh tevékenység...heti 2szer megyek ....
Hát igen én se vagyok nagy termet 160cm meg apa se:)
Nekem hatalmas a pocim....nehéz már nagyon..:S oldalt repedtem is sajnos...pedig kentem sokat...:(
Ne ilyedj meg azért mert nem tágulsz...lehet az utolsó pár napban fogsz vagy a szülőszobán...sokat tágulsz utolsó pillanatban is...állitólag  a joslófájások és görcsök hatására tágul a méhszáj.
Vannak joslóid? menstruálciós görcseid?


Bakai Andrea
bandyka84
baudapest
 
 


Hát elég bambán néz rám a doki mikor mondom hogy görcsölgetek esténként a derekam is fáj illetve sokszor érzem hogy nagyon nyom már lent a feje. Kezében a nega ctgvel a multkor is azt mondta ezek még nem nyilalgatások.
Igen olyasmi mint menzeszkor,nehem olyankor ugy fát a hasamalja olyan bizseregve mint mikor az embernek3 napja hasmenése van és már kivannak a belei...Máshogy nem tudom leirni. Iluen érzés néha ez is néha meg a hasam két oldalárol indulo fájdalm mint mikor beszorul a levego,ez atsugarzik a derekamba meg lefelé. tart 30mp ig vagy picit tovabb. És ennyi ez kb 1 ora alatt 3×4× van majd elmulik. De szinte csak este fekve. Napközben ha teszek veszek akkor a feje nyom odalennt vagy keményedik a pocakom és ennyi. Gondolom ezek a joslok. Vagy nemtom ha nem ez az akkor mi. Mert néha olyan erős hogy elgondolkodom milesz az igazi fájásnál......
Hm ez a málnalevél tea egész ihato. Nem olyan mint a palástfű anno. Néhány gyogynövény tea ritka.ar.
Na de most is volt egy ilyen nyilalásom.... fáj is a derekam. megint fekszek tuti azzért.... De akkor mér nem nyilok. Chajaj. Nemcsak hajasbaba lesz hanem fogas is:) meg okos. Mert azt olvastam minél tovabb marad a méhben annál fejlettebb lesz a kis agyacskája. És könnyen fog tanulni....

ditty101
Szarvas
 
 


Sziasztok!


Rajtam kívül mindenki megszült errefelé...:(


Semmi nem akar történni.Érzem lent a feje, nyilalgat, néha van elég erős jóslóm de eddig mindig elmult. Az arcom olyan mint ez harcihörcsög és kb ennyi. Minden porcikámban érzem a frontot, de Bogi nem akar kijönni..hétfőn be kell feküdnöm mert 15.ére (mára) vagyok kiírva!


hétfőn már 2100 volt a méhszáj érték,az addigi 3000ről..ennyi a változás.Azóta semmi vizsgálat nem volt semmi az ég világon csak ctg. Nem láttam rajta "fájást" Az orvos szerint szép ctg, szóval a baba jól van. Nem tudom, nem akarok befeküdni de úgynézki muszály lesz.Pedig azthittem hamarabb jön. Végig ugy éreztem 38-39 héten már babázok. Erre....tessék a kisasszony várat magára!!!!



Ti hogy vagytok? Remélem alakul a helyzet nem úgy mint nállam. Bár most is mintha keményedne a hasam, de eccerüen nem tudom eldönteni hogy a baba nyomja ki magát vagy keményedés....áá ez a gyerek...


Üdv mindenkinek, könnyü szülést, aki még előtte áll, akinek már megvan jó babázást, erőt egészséget!!!


Puszi nektek csajok!


ditty101
Szarvas
 
 


szióó:)

Nem még nem..egyben vagyok...23 ra vagyok irva...de nem ugy :)hogy jönni akarna...naon jol elvan bent:):) Kis lusti...Akkor a kislányod is lusta:) És ez az idő se segít a megindulásban..S
Nekem nagyon puha a hasam nem szokott keményedni...de attól még tágulhatunk...:):)
jöhetne már mert nem alszok és nagyon nehéz...:)
Neked hány kiló körül van? Hétfőn fexel be? 


Bakai Andrea
bandyka84
baudapest
 
 


Szia!


Nem tudom mekkora lehet, mert utoljára 37 hetesen nézték akkor 3 kg körülinek mondta a doki.De pontos becsült súlyt nem mondott. Annyit csak hogy a korának megfelel.


Azóta nem nézték. aggodom is kicsit, mert se a  méhlepény érettségét se a baba méreteit nem nézték azóta.Egyedül méhszájat meg ctgt...


Igen holnap reggel fekszem be...Hacsak nem történik csoda az este folyamán..De nagyon csekély esélyét látom..


Nem fogok tudni írni mert a telefonom nem nyitja meg ezt az oldalt valamiért..Olvasni igen de választ nem enged írni mindig ledob. szóval helyzetjelentést írhattok kivel mi van, érdekelne


Majd próbálok valahogy jelezni ha más nem mikor hazajöttünk. Addigra szerintem te is megszülsz...


Mindenkinek minden jót.


Puszi


 


ditty101
Szarvas
 
 


Sziasztok!


17én befeküdtem, 24.én meginditották oxival de nem sikerült igy 14órakkor megcsászároztak. 14-09kor megszületett Bogi, 50 cm rel és 3570g al. :D Nem is lett hossszu baba:D De kis pufi lufi.


Mindenkinek minden jót, jó babázást gondolom már mindenki megszült


Apa volt az első aki cumit tömött a szájába.....

ditty101
Szarvas
 
 


@ditty101:


Szia!

Grtulálok a Pici lánykához! Nagyon aranyos és jó husban is van! :)


Én is pont 24.-én szültem szintén császárral mert faros volt a drágám! 

Nagyon jó babázást neked is és sok tejcsit! :)


 
 


Sziasztok! Nagyon cuki a kislányod:)Én végül 5 nap ráhagyásaL MÁRCIUS 28-ÁN 17:34 PERCKOR CSÁSZÁRRAL MEGSZÜLETETT DOMINIK.56 CM ÉS 4070 g-al:)) kicsit nagy baba lett:) én 160 cm vagyoknemtudom hogy fért el bennem..:) Dominik még a korházban fotózták

Bakai Andrea
bandyka84
baudapest
 
 


Sziasztok csajok először is hagy gratuláljak mindenkinek a picikhez!!!Nagyon cuki mindegyik baba.Hát nekem március helyett február 17.-én megszületett 34.hétre a kisfiam Patrik császárral cseppet picike lett 1950gr és 41cm-vel lett,sajnos már az én vesém nembírta a toxémia átment egy súlyosabb paeclapsiába,a vérnyomásom is nagyon magas volt,nagyon sok fehérjét pisiltem,és így azonnal császárrozni kellet,de jól vagyunk mind a ketten.A baba a korára került de 3 hét mőlva jöttünk is haza hálistennek nem kellett neki semmi csak 4napig volt az orába ilyen légzés rásegítő ha nem vette volna magától a levegőt de azt állandóan kiszedte :D Hát elég hosszú lenne elmesélni így mindent mert nagyon lemaradtam a beszélgetéssel....Már 3440gr és 52 cm kis huncut legény,tejcsim már nincs így tápszert eszik.Hasfájós lett de már lassan az is elmúlik neki,kapja a biogaia cseppet ez nekünk bevált.Remélem jól van mindenki majd írjatok ha lesz idődtök a kicsiktől,puszi mindenkinek!!!!

Lilypie Pregnancy tickers
wiky22
Bánhorváti
 
 



Lilypie Pregnancy tickers
wiky22
Bánhorváti
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron