Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.

Azért nyitottam ezt a topicot, mert szeretnék olyan anyukákkal beszélni, akiknek a terhesség alatt magasabb tarkóredőt mértek a határértéknél.

Szeretnék informálódni, hogyan alakult a terhesség a továbbiakban, milyen vizsgálatokon mentetek keresztül utána, egészséges lett e a pici, mennyi idős most, stb. :)

Magam részéről annyit, hogy a genetikai ultrahangon 3.3 mm-t mértek, amit tudtam, megtettem, kombinált teszt 1:670 arány után megcsináltattam most kedden a chorion biopsziát, a vizsgálat során egy hét alatt 3.5 mm lett, a doktornő szerint a babával együtt nő, és szerinte normális.

Szeretnék beszélni erről, mindenféle pozitív és negatív tapasztalat is érdekelne, köszönöm szépen.
zeni87
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia!

Nemrég leírtam a mi történetünket egy másik topikban. Nekünk 2,9mm volt az érték, megcsináltattuk az amniocentézist, elsőre nem lett jó az eredmény, nemi kromoszóma rendellenességet mondtak. Kértünk egy ismétlést, így nekünk kettő "hasbaszúrás" volt egy terhesség alatt. Eredmény, teljesen egészséges a gyermekünk. A kiírt napon megszületett, most 5 hónapos, eleven kis gyönyörűség. Röviden ennyi a történetünk. Nehéz időszak volt az a pár hét. Szeretnélek megnyugtatni, bízz a babádban, ez a legfontosabb! A 3,3 mm nem vészes érték egyáltalán. Mikorra várod az eredményt?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Koszonom szepen a hozzaszolast, elnezet elore is az ekezetek miatt, most telefonrol irok.

Probaltam keresni az adatlapodon mostansag a hozzaszolasaid kozott a tortenetedet, hatha megtalalom, de nem sikerult, azert irtal mar "parat". :)(

Kedden volt a mintavetel, azt mondtak nem lesz egy honap, 3 het az eredmeny, postan, ha nincs gond. Ha van, egy heten belul telefon.
Nagyon durva, hogy eloszor pozitiv lett a tesztetek, pedig erre 99,7%-ot mondanak!!
Rakerestem a neten es bizony van, akinel szinten a chorion biopszia utan pozitiv lett edwardsra, majd azt mondtak neki hogy a mehlepenyben levo genetikai mutaciokat kikerulheti a baba???!!!, elment magzatvizvetelre, aztan kozoltek 2 het mulva hogy veres magzatviz miatt (chorionnal eret talalt a szuras) ertekelhetetlen, menjen vissza koldokzsinor vert vesznek. Vegul teljesen negativ lett es egeszseges a baba.
Nem egy ilyet olvastam.
Kerdesem, hogy vajon hanyszor fordul elo hogy az anyuka meghallja a szornyu hirt, es nem megy tovabb, hanem megszakittatja a terhesseget?
Es vajon van olyan, hogy akkor ha visszaforditom a gondolatot, negativ eredmenyt kap valaki es megis kromoszoma rendellenesseggel szuletik meg?
Orulok hogy egeszseges a babad, lattam a kepeket, egy tunder, a kis fogacskaival egyutt :)

Egyaltalan en bizhatok ebben az eredmenyben ha kezhez kapom? Eredmenytol teljesen fuggetlenul.
Azt mondta a genetikus hogy ezzel nemcsak a down, patau, edwards szindromat szurik ki hanem mindent amiben kromoszomakat illetoen elteres tapasztalhato.
Vajon ez is mennyire biztos?

Azt tudom hogy amin most atmegyek, semmikeppen sem tesz jot a babanak, mar egy hete nem alszom, ejszaka a netet bujom, forumokat, torteneteket, akar kulfoldieket is, orvosoknak irkalok, es aggodom, allandoan.
Ez a terhesseg egyebkent sem indult szepen nekem, mert a maganorvosom az 5. Heten azt mondta, asszonyom, elhalt a terhessege, muszeres befejezes szukseges, nem no a petezsak.
El kellett fogadnom, egy het utan pedig mikor mentem a mutetre, megkertem hogy nezzek meg meg egyszer, hogy megnyugodjak.
Es 5.6 mm-es embriot talaltak szivhanggal. :)
Ezt sem kivanom senkinek.

Olyannyira teleolvastam magam, hogy talaltam olyan anyukat, aki az o 3.5 mmes erteket okolja azert hogy a kislanyan megallapitottak 1.5 eves koraban, hogy ertelmi fogyatekos, negativ magzatviz minta, minden eredmenye negativ es tokeletes volt a tarkoredon kivul.

Akkor most ezen kell aggodni majd?
Hogy ha a mehlepeny mintavetel negativ, es a szivevel sincs problema (mert ugye emiatt is gyakran magasabb az ertek), akkor rettegjek masfel evig, hogy beteg lesz e?

Mar szegent annyiszor neztek ultrahangon, meg sem tudom szamolni pedig csak 14 hetes vagyok. Annyit idegeskedtem/idegeskedek, hogy egyaltalan nem tudom azt mondani hogy a varandossag a legszebb idoszak az anyuka eleteben, mert legszivesebben kepen torolnem azt aki ezt allitja.
Szornyu es borzaszto belegondolni hogy az eletunk innentol kezdve csupa aggodas lesz, felelem.
Nem lehet igy nekiindulni az anyasagnak es a gyereknevelesnek, en megis beleestem abba a hibaba hogy mar tarkoredo ertekekkel es vele szuletett rejtett betegsekkel almodok, szazalekokkal, kockazat becslesekkel.
Hol marad az elvezzuk a terhesseget es legyunk boldogok, kiegyensulyozottak?
Ne haragudj hogy ezt igy rad zuditottam de most picit azert jobb lett. :)

A parom pedig retteg a beteg baba gondolatatol, ot is teljesen szetszedem mar es mar o is a gyerekeket nezi az utcan hogy betegek e, egyikunk sem tudja elvezni a terhesseget, a szulove valas folyamatat.
Mas boldogan megy be a parjaval az ultrahangra, hogy lassa a picit, mi rettegve, hogy ma vajon mit mondanak?
Szornyu
zeni87
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Jujjj, szegény, nagyon sajnálom, hogy ennyire megvisel a várakozás. Boldog várandósság? Ugyan, egy merő aggódás az elejétől a végéig. Először, hogy megmarad-e, utána, hogy egészséges-e, aztán, hogy bent marad-e a végéig, aztán hogy kijön-e időben, egészségesen.... A kezdet nálatok is, te jó ég!

Amúgy teljes mértékben egyetértek veled, azok a hetek borzasztóak voltak, de mégis próbáltam azt szem előtt tartani, hogy a mi babánk egészséges. A vizsgálat napján, este mozdult meg először. Egyszerűen megkérdeztem tőle, hogy minden rendben van-e odabent? És határozott rúgás volt a válasz (már amennyire határozott egy 17 hetes magzat :)). És mindannyiszor, amikor megkérdeztem tőle. Innentől voltam nyugodt. Egyszerűen tudtam, hogy a mi babánk egészséges. És persze gyönyörű. :)

A történetünket leírtam a 2013. januári topikba, és talán van egy amniocentézises topik is, oda is, mert egy másik lány is rettentően aggódik/aggódott emiatt.

Százalékok, statisztikák, kockázati becslés, én ezekkel már nem is foglalkoztam. Az AFP-t megcsinálták, az tökéletes lett, de se kombinált, se integrált tesztet nem csináltattam. Aminocentézist már a terhesség előtt megbeszéltük Apával, hogy mindenképpen megcsináltatjuk.

Még annyit a vizsgálathoz, hogy először az alap három betegségre vizsgálnak (Down-, Patau-, Edwards-szindróma), és a nemi kromoszómák. Amikor megkértük az ismétlést, mert Klinefelter-szindrómásnak látják a gyereket, a másodiknál már a teljes kromoszóma-térképet megcsinálják a gyerekről. Ilyenkor keresnek kisérő betegségeket is. Na ez a második vizságlat (jóval több magzatvizet vettek le) igazolt minket, hogy a babánk egészséges. Igen, bennem is felmerült, ha nem kérünk ismétlést??? És ha Apa nem kérdez rá, hogy lehetséges-e a vizsgálat ismétlése, fel sem ajánlják! Ekkor voltam 20 hetes. És tudod mi volt a genetikus válasza? Legközelebb már bőrönddel jöjjön, már nem lesz időnk újabb vizsgálatokra! Anyádat... Gondoltam magamban.

Azóta több helyen leírtam a sztorinkat, hogy ne féljenek a lányok a szúrástól, és igen, ha kell, kérjenek újabb vizsgálatot.

Tudom, hogy nehéz, de próbálj meg ne kutakodni a neten, ne olvass horrorsztorikat, csak pihenj, és beszélgess a babáddal. Hidd el, jelezni fog neked! ;)

Köszönöm Picur nevében is a bókokat! :)


Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Koszonom a valaszt, kicsit megnyugtattal vele. Inditottam egy masik topikot is, hatha ott tobb anyukaval talalkozok majd, akik szivesen leirjak a tortenetuket.
Tehat akkor lenyegeben a mostani cvs nem a teljes kromoszomaterkepet vizsgalja, csak a gyakori betegsegeket???
Akkor nekem is kelleni fog majd egy masodik szuras, hiaba lesz negativ a tesztem? Mert ha megneznek a teljes terkepet akkor azt hiszem hogy 99% meg tudnek nyugodni :)
zeni87
Budapest XIII. kerület
 
 


CVS-t nem tudom, nekünk amnio volt, és azért kérhettünk ismétlést, mert "találtak" valamit. Ha negatív eredményt mondanak (szerintem az lesz nektek!), akkor nincs értelme ismétlést kérni. De erre kérdezz rá, ha megkapod az eredményt. Nekünk személyesen kellett mindkét eredményért felmenni Pestre. (A mi vizsgálatunk a SOTE-n volt.)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


@zeni87:


Zeni, van már eredményed? Sokat gondolok rád, remélem minden rendben nálatok!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Szia!
Nagyon koszonom, hogy megkerdezted, mostanaban nem nagyon voltam netkozelben!
A cvs negativ lett, es kisfiu lesz, mar orankent rugdos es jelez hogy neki ugyan semmi baja, hagyjuk mar ot beken! :)
Mar voltunk sziv ultrahangon is es a 18. Heti ultrahang is tokeletes lett, semmit nem talaltak, meg egy apro hibat sem, az afp is jo lett.
Ma vagyok pont 21 hetes!
Remelem, hogy mostmar minden rendben lesz es egeszseges a kisfiam, nem gondolok olyanokra mi lesz ha kesobb derul ki valami, de mar ugy vagyok vele, hogy barmi tortenjen termeszetesen mellette fogok allni es ugyanugy szeretni fogjuk!
:)
zeni87
Budapest XIII. kerület
 
 


Óóóóó, ennek nagyon örülök! Most már nyugodj meg, nem lesz semmi baj, bízz a fiadban! ;) Nevet választottatok már?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: