Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.

Érdekelne ez a téma, szívesen beszélnék róla olyanokkal, akiknél ilyen probléma áll fenn.
Bármilyen rendellenesség, ami kromoszómák miatt adódik, beleértve a down szimdrómát is.

Én most cvs után vagyok, várom az eredményt, szeretnék olyan anyukákkal beszélni, akik a pozitív eredmény után is megtartották a babát, milyen az életük, milyen betegségük van, stb. Engem sem bíztattak sok jóval, úgyhogy mindenképpen szeretnék felkészülni, ha így alakul a dolog.
Esetleg azt tudja valaki, hogy a cvs eés magzatvíz vételnél az összes kromoszómapárt atvizsgálják? Vagy csak a leggyakoribb betegségekért felelős kromoszómákat nézik? Down, patau, edwards.
Azért kérdezem, mert ezzel kapcsolatban eléggé ellentmondásos információkat találtam a neten, anyukáktól legfőképp.
Nekem a genetikus ugyan azt mondta, hogy az összes kromoszómapárt részletesen átvizsgálják, de így akkor már nem vagyok biztos benne.

Tényleg érdekel minden történet, mi történt azóta a babával, olyanok is nyugodtan írhatnak, akiknél kimaradt a vizsgálat, és már csak későn, vagy esetlegesen a szülés utan derült ki a betegség.

Köszönöm :wink:
zeni87
Budapest XIII. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron