Új privát üzeneted érkezett!

@pipus75:


na neked is milyen jó, hogy már csak kettőt kell aludnod:) Picit irigyketek, ám ;) de csak egy icp-picit:)

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Zita, nagyon várom már a hétfőt én is, két okból: 

1.  a fiam 18 éves lesz :)
2. mész UH-ra és hozod a jó hírt :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


@pipus75:
 jót mosolyogtam:)) és milyen tortát sütsz a nagyfiúnak:))


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 

 
 

A tortáról még meg kell kérdezzem, hátha van valami óhaja
 
 


Igen, Briós gyárost Péknek is hívjuk (itt családon belül), én pedig vagyok az Anyahajó...

Elég jellemző ránk amúgy is a becenév aggatás egymásra, hát még egy ilyen helyzet, adta magát

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


@zizazu:




jaj Zita, elfelejtettem válaszolni neked.
Szóval igen, mindene látszódott, a kezei, a lábai, az orra, az árnyékok az arcán:) A feje természetesen még nagyobb, ez a legdominánsabb rész. Jó az UH gép is egyébként a helyen, nem tudom ez mennyire számít, de minden látszott, ahogy kalimpált a kis kezeivel, lábaival.
Kaptam képet, persze, már jó sok képem van róla

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


ja és a szívhangot szerintem sose lehet megunni

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


@irkafirkata: jajj, de jó, hogy minden kivehető. Hát már rettentő kiváncsi vagyok én is. Na meg, aztán ha kapunk képet pen drive-on akkor azt is előhívatom hétfőn a "kicsaládom részire":)

A mi beceneveink, a férjem a zsiráf, jómagam pedig elefánt azaz zsiri és eli:) na jó vannnak azért mások is, mint nyuszóka meg pankamanka és ha majomkodom: pánkimánki:)
De hát igen, a férjem a colos én pedig ház izé, a testesebbik:) azt hiszem ezen nem nagyon fogok tudni változtatni az elkövetkezendő egy évben:)


Lányok!
Amolyan okostelefonom van, és letöltöttem a 9 hónap alkalmazást. Minden héten ír valamit. Nem annyira pörgős mint a fórumunk, de azért nem is olyan rossz. Ti használtok valami ilyesmit a telótokon? Nekem régebben - ugye mielőtt terhes lettem - fent volt egy menses-ovu naptár is:) Annak mondjuk nagyon nagy haszna van! szerintem!:)


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Én is használom a telómon a Womanlog pregnency pro-t. Elbüngyörgészem vele, meg adatokat rögzítek, ilyesmi:)
Én is használtam előtte ugyanennek a programnak a menzesz/ovu naptárát.

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


Kata, örülök, hogy minden oké! Juhhhéj! Jól dolgozott a Pék! No meg kicsit irigy vagyok, egy darab képem nincs még, ha jól gondolom, nem is lesz még egy ideig, itt nem adnak...

Pipus, milyen a nagyfiad? Amolyan lázadó, vagány, csajozós, vagy inkább még visszafogottabb gyermek?

Zita, ezek a becenevek... kifeküdtem! Kis pánkimánki! :P

Linda!!! Bréko-bréko! Gyere mesélni!

Kis csoportunk babavárói

gota79 2. baba, szülés várható időpontja: május 6.
irkafirkata 1.baba, szülés várható időpontja: május 6. OKTÓBER 24. 12. HETI UH!!!
zizazu 1. baba, szülés várható időpontja: május 10. OKTÓBER 21. UH!!!
pkagi 2. baba, szülés várható időpontja: május 10.
linda3, 3. baba, szülés várható időpontja: május 11. OKTÓBER 30. 12.HETI UH!!!
beu5 3. baba, szülés várható időpontja: május 16.
1baba2baba3baba 3. baba, szülés várható időpontja: május 19.
hrenata 4. baba, szülés várható időpontja: május 20.
rennyke30 3. baba, szülés várható időpontja: május 24. OKTÓBER 25. UH!!!
tiea 4. baba, szülés várható időpontja: május 24. NOVEMBER 7. 12. HETI UH!!!
pipus75 3. baba, szülés várható időpontja: május 25. PÉNTEKEN UH!!!
duckylion 4. baba, szülés várható időpontja: május 30.


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


@1baba2baba3baba:
:):) Kérd meg a dokit, hogy amikor kimerevíti aképet, gyorsan lőjön már egy fotót a telefonoddal. Ez már nem lehet fáradtság és akkor mindig veled van.
az első doki aki megállapította a terhességem, alapból kimerevítette aképet és a saját telójával készített nekem egyet fotót, amit eküldött emailben azon-nyomban. Még kérdezte is, hogy a férjemnek ne küldje át?:))




Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


@zizazu:

Nem rossz ötlet, Zita, köszi :). Lehet, hogy bepróbálkozom...


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Szinte napi szinten megkapom a kérdést :)
-Becsúszott vagy tényleg akartátok. Már csak nevetni tudok ezen és nem is magyarázkodom.

Tényleg és babaneveken gondolkodtatok már?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


@rennyke30:

Erről beszéltem, beszéltünk az elején... hogy azt hiszik, közük van hozzá, pedig aztán semmi. Én még előtte vagyok ennek, de számítok erre a kérdésre.

Nálunk már megvannak a nevek.

Ja, és újra álmodtam az éjjel! Császároztak és kislányom lett, hatalmas barna hajjal és hatalmas barna szemekkel!!! Két szőke kék szeműm van...


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


1baba
Eddig felvettem,magyaráztam,hogy persze,hogy akartuk stb. Most már lépek egyet,úgyis azt gondol minedenki amit akar.

Huh én még mindig csak fiút látok magam elött. Miközben mindenki azt mondja,hogy szorít,hogy lány legyen végre. Én meg megjegyzem,hogy szuper,hogy csak én reménykedem pasiba :D :D Kislányt még nemnagyon tudok elképzelni.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


nálunk bent egy-két ember tudja. De igazából pont múlt héten kérdezte az egyik kolléganőm, hogy terhes vagyok-e. visszakérdeztem, hogy miből gondolod??! na erre elszégyelte magát.
Aztán mondtam neki, hogy igen, de kérem hogy senkinek se szóljon, akinek tudnia kell az rég tudja.

Azóta minden nap ezzel akar foglalkozni... meg hogy mikor fogom már elmondani atöbbieknek. Mondtan neki hogy sosem. Miéééért?! - kérdezte. Mondtam neki, ennek nagyon egyszerű oka van: semmi közük hozzá és a kollégákkal nem óhajtom megvitatni a bensőséges dolgaimat. Amikor itt lesz az ideje, úgyis megtéveszthetetlenül látni fogják rajtam az irodában.. és kész. Persze, nem rosssz a közösség, de az ember rosszindulattól félek.

Emlékszel Rennyke, te felkészítettél, én meg taktikát válaszottam.

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Huh ha nekem tennék fel ezt a kérdést, olyat mondanék, hogy egy életre elszégyellnék magukat. Nagyon kényes vagyok amúgy is a privát dolgaimra, nem vagyok egy megamról beszélek típus. Csak a legjobb barátnőmmel, családommal, párommal osztok meg személyes dolgokat. A lány nevet 18 éves korom óta tudom, és találtam hozzá egy olyan embert, aki szintén imádja ezt a nevet és tökéletesen illik a vezetéknévhez
A fiú nevet pedig már egy jó hónapja kitaláltuk, és mind a ketten egyértelműen ezt találjuk a legjobbnak, szóval nem lesz itt semmi vita. Már csak a nemét kéne tudni:) egyébként őszintén mondhatom, hogy minden hogy kukis vagy punis. Miután megtaláltuk a tökéletes fiú nevet, tőlem jöhet bármi:)))

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


mi még vacilálunk, hogy mi legyen, lánynév van sok, amit már évek óta szeretünk mindketten, viszont fiúnév az nincs. De lövésem sincs :) Pont tegnap lapozgattam az asztali naptáramat bent, és belefelejtkeztem a nevekbe:)) Hát egyik fiúnév sem tetszik valahagy. Szóval arra a következtetésre jutottam, hogy akkor biztos lányunk lesz és punktum. :)

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


@zizazu:


Felkészítettelek ez jó

Kata de  ezek szerint nem árulod el még a neveket? :):)

Huh nállunk semmibiztos nincs még :) Mégjó,hogy van egykis idő :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


A Lurdy Hádába volt már valaki? Vannak  ott kismama nadrágok szerintetek? 1DB farmerom van ami mégjó rám. A többit is be tudom gombolni de szorítanak :(

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


@rennyke30:


pár hónapja voltam, de nem emlélkszem terhes cuccokra. De az is lehet, hogy csak nincs szétválogatva...

na megmutatom, hogy a most éppp min pityóztam be.... ezek a hormonok nagyon dolgoznak:

http://www.oszthatod.eu/tunemenyes-paro ... dakutyaja/

na nem tudok belőle hivatkozást csinálni...illeszétek be..

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Én a híradót néztem ,kárvolt :( :( Nagyon dolgoznak a hormonok :( :(

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


akkor nem vagyok egyedül ezzel.
Tegnap előtt autóval álltam az egyik lámpánál és a Juventuson elkezdődött Zorán- Kell ott fent egy ország című dala. Elkapcsolni nem tudtam, de úgy bepityóztam, hogy jött a homeless benézett, tartotta a fedél nélkült, majd rámnézett legyintett egyet és láttam az arcára volt írva: na ennek is megvan a maga baja, nem zaklatom még én is...
szóval azért az már valami, amikor egy homi is  megsajnál mert sírsz...

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Én meg közben kiraktam a kaját... megvolt a hányás, bocsánat. De 5 percig voltam jól, most ugyanolyan rossz és még a torkom is fáj... ááááááá, sírok!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


1baba
átérzem a helyzeted :( :( Hiába hányok akkor sem jobb :( tegnap úgy hánytam,hogy még az orromon is jöttki,SOHA nemhánytam így) Sokszor csak azért eszek mert érzem,hogy nem vagyok jól. Ha eszek sokkal rosszabbul vagyok mert úgy érzem megteltem és még erősebb a hányinger :( Már panaszkodni sem merek.
Kitartást!!!!!!!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


@rennyke30:

Köszi, de tényleg, úgy érzem, hogy napok óta csak rinyálok, pedig egyébként nagyon nem jellemző ez rám. De nagyon odavagyok... Látod, ezek a harmadikak megszivatják anyát! Jobbulást neked is, meg hát kitartást!


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


@1baba2baba3baba:


 A 2 pasimmal is hasonló volt DE ott ha ettem akkor egy darabig nyugi volt. Lehet ezért ettem annyit :D :D :P és híztam :P

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


Aztaaaa mennyit írtatok

Dyna
Tényleg jó, hogy jöttél és a az is, hogy tudjátok mi volt a baj.

Zita
Imádom a poénjaidat Pánkimánki...innen is illik rá

Ági
Szia

A többit asszem képtelen vagyok szétbontani

Mikor Lucát vártam, igen, szinte mindenki azt kérdezte: "Becsúszott????????" Én meg felháborodással a hangomban azt mondtam, hogy "Dehoooogy! Sőt én 4-et szeretnék ;)" És most jó, hogy ezt így mondtam, mert mostani baba becsúszott, terv szerint kb. egy év múlva érdekelt volna ez az ügy. Viszont mindenki úgy ismer, hogy én 4-et szerettem volna és csak kevesen tudják, hogy a 4. babát nem most gondoltam

Az, hogy mennyire látszik a baba az uh-n nagyon befojásolja az uh-gép minősége! De a legtöbben magánban csináltatjátok, ott tuti jók a gépek ;)

Én is bejelentkeztem a 12. heti uh-ra. A tervvel ellentétben mégsem 4D lesz Ahova mentem volna, oda még nem tudtak adni novemberre időpontot, csak jövőhét végén. Addig vizsont nem várhatok, mert férjnek időben kell szólni a melóhelyen, hogy mikorra kéri a szabadnapot. Így megyek a sima kórházira Ott is lenne 4D, de 14ezerért és annyit nem ér...nekem. Az akciós 8ezer még belefért. Ami undi, hogy délelőtt van az OEp rendelés, ahol se videót, se képet nem kaphastz és apuka sme mehet be (mondjuk énférj nem jönne....neki mind egyforma ebben a szakszban meg amúgy is ő a bébiszitter). Azelőtt, mikor Lucát vártam 3ezerért dvd-re írták az OEP-es vizsgálatot is, ha vittél üres lemezt és 1000FT-os alapítványi támogatásért kaphattál képet. Na ez megszűnt HA kép kell vagy videó vagy apuka is szeretné látni a babát, akkor fizess És ez nagyon undorító nekem! Apuka lábnyomának takarítását nem fizeti az OEP? Merthogy ugyanaz a gép, ugyanaz a helység, ugyanaz a szonográfus végzi az OEP és a magán vizsgálatot is!!! Szóval viszek fényképezőgépet. Szééép naaagy monitor van és csinálok egy képet legalább, meg hátha egy kis videót is sikerül. Nem is főleg magam miatt. Linda szegény olyan csalódott arcot vágott hétfőn Rohant elém az oviban, hogy "Hoztál képet a babáról????????????" És nagyon bánatos lett, hogy nem.
Mondjuk nem lepne meg az sem, ha nem engednének fényképezni De ennyire csak nem genyók

Én boldog vagyok és nagyon büszke. Szívem szerint mindenkivel, akivel beszélgetek azzal kezdeném, hogy babát várok De persze nem ezt teszem. Ha úgy alakul a beszélgetés, akkor elmondom.
Mától hivatalos kismama vagyok VAn szép kiskönyvem. Ivánnál még színes kiskönyv volt. A lányokét már dekoráltam Babaképpel, matricával, ezzel azzal, hogy aranyosabb legyen. Mittomén miért. Szeretem a szépet :)

A védőnő mérlege....Én reggel szoktam ruha nélkül, kaja és ivás előtt. Most  közvetlen ebéd után, csizmában, vizesszárú farmerban....NA mind1....Végülis letojom, hogy mit írnak be A külömbség a lényeg úgyis....

Reni
Bnőmnek 3 fia van. Mindenki hülyén nézett rá, mikor azt mondta a harmadik babavárás alatt, hogy most is fiú szeretne Miért nem lehet ezt érteni????? Ő amúgy tipikus fiús anyuka. Biztos megbírkózna egy lánnyal is, de neki fiú gyerekek valók és kész :)

Harmadik gyerek
Minden bnőmnek 3 gyereke van :) Ők a legkeményebbek Szívósak, akaratosak, öntudatosak. HA ez igaz valamelyik nagyobb gyerekedre, akkor a harmadikra hatványozottan :) VAnnak kivételek azért. MOndjuk fiúk után lány, az más lehet, ha a lány nagyon kislányos fajta és nem tudják elhúzni a fiúk Meg ezenkívül is akard ellenpélda, dehát valaminek erősíteni kell a szabályt

Nevek: Lány név nincs. Nem is gondolkozunk rajta. Ő babasága Áron Kb. a fogantatás pillanatától ;) Ha valami csoda folytán mégis elhagyná a fütyköst útközben, akkor majd gondolkozunk

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Befolyájol nem poontos "j" tudom ám, csak 1/4 2 van Megyek is szunyálni...újra....8-tól éjfélig már aludtam egyet

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Na, asszem nem írok többet, mert már nem használ

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok :)

Jó sokat írtatok, nem győztem visszaolvasni.
Én egyébként kedden voltam Uh-n. Nagyon sokat gondolkodtam én is az ügyeletes és a fogadott orvos közti szülésen.
Egyszerűen sajnálok rá annyi pénzt kiadni. Elvből. Sokat beszélgettünk erről a férjemmel, ő teljes mértékben rám bízta a döntést.
Ami miatt a magán doki mellett döntöttünk azok az előzmények: A császár és az előző terhességemnél ikres pocakom volt, nem nyílt a méhszáj és már a 6. hónapban III. fokozatban érett volt a méhlepényem és ezért állandóan nézték a köldökzsinórvér áramlást. Az utolsó két hónapban szinte naponta. Ráadásul szülés után orvosi utasításra 3 óránként intravénásan kaptam a fájdalomcsillapító injekciókat. Így nem merek kockáztatni. DE. Én nem kérdezem meg mennyit kér a szülésért. Mivel programozott császár lesz ezért be sem kell rángatnom, így adok amennyit tudok és kész. Biztosan nem fogom adni a magánrendelési díjának a tízszeresét. (Sajnos akinél előzőleg szültem, már nem vezet le szüléseket, így egy teljesen új dokit kellett keresnem és a kórház is új lesz, mert amazt bezárták)

Név. Nálunk a kisfiamnak a nevét már gyermekkoromban kitaláltam. Párommal hadakoztunk egy kicsit, de végül is ebben egyeztünk meg.
Most egyenlőre lány nevünk van csak. Az is csak azért mert évek óta hajtogatja a férjem, ha egyszer lányunk lesz az Eszter lesz.  Nekem pedig erről a névről, mindig a nagymamám szomszéja a fogatlan Eszti néni jut az eszembe, így évek alatt sikerült találnunk egy másik nevet, ami neki tetszik.

Engem a doki november 5.-re hívott vissza tarkóredő vizsgálatra, mert a baba méretei alapján kitalált nekem egy virtuális menstruációt és aszerint én akkor leszek 12+3 napos. Azt mondta pont a 12+3 nap a legoptimálisabb erre a vizsgálatra.
Viszont én elmegyek az Integrált tesztre is. 35-öt fögom tölteni jövő hónapban.  A doki erősen javasolta ezt vagy a magzatvíz vételt, mivel van a családban beteg. (bár a Dommal, amikor terhes voltam voltam genetikusnál, aki azt mondta, hogy nem örökölhető) Ráadásul pajzsmirigy alulműködésem van, ami önmagában nem nagy szó, de nekem még most is magas nagyon a TSH-m.  Magzatvíz vizsgálatot nem, de így az integrált tesztet megcsináltatom, ha ott esetleg valami nem stimmel akkor megyek csak magzatvíz vizsgálatra.
Egyébként én kaptam egy brossúrát, amiben benne van, hogy a kombinált teszt 9000 Ft és az Integrált 29000 Ft.

Lányok ti nem kaptatok a védőnőtől kupon füzetet? Ott van benne egy csomó 4D Ultrahangos kupon.
Az egyiket ki is néztem. 13000 Ft helyett 6500 Ft a kuponnal.

Kismama ruhák ügyben ajánlom a Vaterát.
Én most vettem ott 2 nadrágot. Darabját 500 Ft-ért. Kismama felsőt 300 Ft-ért , kismama bandázst 400 Ft-ért és vastag kismama harisnyát is 400 Ft-ért. Vannak akik el vannak szálva árilag, de nagyon jókat ki lehet fogni. Azért többnyire jó áron adják.


Neveket megosztjátok? Kinek mik a befutók?

Kép

Kép
 
 


Reni, Viki, irigyellek titeket a hányinger és hányás miatt. Nekem miért nincs semmi de semmi terhességi tünetem??? Egyáltalán terhes vagyok még?  :(   ez kétségbeesett kérdés volt és nagyon komoly :(


 


Holnap!!!  Istenem, már csak 1 nap és végre látom a kicsikénket. És megnyugszom, ha minden OKÉS vele :)


 


Viki, a fiam eléggé "visszamaradott".  Ezt úgy értsed, hogy előbb jött 1 hónappal, nagyon picike volt, 3x a nyakán volt a köldökzsinórja és nagyon-nagyon érzékeny kis lelke van.


Azt mondták anno, hogy legalább 2 év lemaradásban lesz mindig. És én ezt valóban így is látom.


 


Nagyon szorgalmas gyerek, halk és szófogadó, iszonyatosan anyás, de tényleg nagyon anyás, sajnos még nem csajozik és nagyon visszahúzódó. Csak egy barátja van a suliból.


Most majd leérettségizik és ki tudja, mi lesz a nagy barátságból.  Jól tanul, de mint mondtam soha nem megy sehova, otthon ül :(


Ráadásul én hülye olyan középiskolába irattam be, ahol egy árva lány nincs. Elektrotechnikus lesz.


 


A lányom pont ellentéte. Örök lázadó, harcos, nagyszájú, minden nap veszekedek vele, sumák kis tinilány.


totál ellentéte a bátyjának :)


 


A mostani babánk milyen lesz?????  Tökéletes!!!!!!  


Viki, én is mindig lefényképezem a monitort a dokinál, mert nem szívesen ad képet a kis disznaja


 


Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Pipus75
Ne izgulj! Ott van a baba. Nekem is hol eltünedeznek, hol előjönnek ezek a fránya terhességi tünetek.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Midnig azt hiszem, hogy csak nekem vannak kényszerképzeteim, de iylenkor megnyugszom, hogy nem, nem így van!

1baba, Viki! (annyira sok nevet kell megjegyezzek, hogy kezdek elkeveredni és bocsánat, ha nem jót mondok!)

Szóval nem rinyálsz, sőőőt!!!!!! Rinyálni én szoktam, nem összetévesztendő:))) 

HReni! Nem vagy semmi, hogy volt lelkierőd még éjfél után is írni! Én akkor már az igazak álmát aludtam, és ha valaki felkeltett volna, hogy bármit is csináljak, háát néztem volna mint Klerensz az oroszlán, keresztbeálló szemmel..:)
Egyébként meg biztos megengedi a doki, hogy legalább egy képet csinálj a picurról. Rettentő, hogy mennyire nem érzik át ezek a férfi nőgyógyászok néha ezeket a dolgokat, hogy egy leendő anyának milyen fontos, hogy lássa, hogy tényleg ki van odabent. A ráhangolódásban is nagyon nagy segítséggel van, nem csak, hogy büszkén mutogathasd a családnak s a barátoknak!



Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Reni
Nekem semmi bajom. Csak álmos vagyok. Úgy értem alszom Lucával napközben és este kidőlök a gyerekekkel 8-kor De kedden éjjel azt álmodtam, hogy olyan veszettül ficánkolt a babánk, hogy kidudorodott a pocakom a kis feje-keze-lába, még a száját is láttam tátogni Jók ezek az álmok, mert megnyugtatnak. Bár ilyenmkor irdtalan baromságokat szoktam leginkább álmodni. Az is normális. Ez az első harmad ilyen idióta álmodós

Zita
Hát az van, hogy tegnap nem tudtam aludni Lucával naközben és reggel vérvétel, aztán Lucával motorozás a parkban, aztán altatás és ebéd aztán védőnő utána vásárlás, haza uzsiztatás után futás a Lindáért. Addig voltam nyugiban míg a férjem elhozta Ivánt a suliból. AZtán nagyok uzsi, mert ovi-suliban sosem laknak jól. MAjd rohanás fogadóórára a sulib, innen haza-vacsi-fürdetés-fektetés. Szóval nagyon feszített nap volt Mielőtt leültem éjjel a gép elé még ki-be pakoltam a mosogatógépet, rendberaktam a konyhát és a szobát, mertmár nem volt időm hajtani a nagyokat, hogy pakoljanak...Egyszerűen kelletrt egy kis magánidő :) Meg ha magamhoz térek és nekiugrok a lakásnak az felébreszt annyira, hogy nehezen alszom vissza
Amúgy kb. 7,5 éve nem aludtam át éjszakát Megszoktam már. Majd meglátod...A végén vagy 2x felkelsz pislini Aztán meg mire a nagyobb átaludta volna jött a pici, aki megint nem. Nem is tudom elképzelni, hogy lefekszem este és reggel felkelek...lezs ilyen egyszer?
Uh ügyben végülis oszotm a férjem véleményét, hogy minden nincs ám akkora külömbség látványban...Főleg tesóknál...mind egyforma (legalábbis 12. hétig teljesen), de azért akkor is jó látni!!!!!

Ági
Van aki mappát is kapott. Én se mappát, se kuponfüzetet. Viszomt kaptunk Apa-füzetet Tájékoztató apukáknak a babavárásról ésa  szülésről meg a csecsemőről. de viccesen mégis komolyan. Védőnő nevetett is, hogy így a 4. babáná biztos nagy szüksége van rá a férjemnek Lehet, hogy az ajándék vagyis reklám anyag rész kerületenként vagy körzetenként változik... Amúgy egy csomó helyen csak 4D ultrahang van, nem pedig genetikai ultrahang. Azaz csak babamozi, nem orvos által elismert vizsgálat. Valami ilyenre én is fogok menni de lehet, hogy a 18. herti genetikait 4D-ben csináltatom...nemtom. Az karácsoyn előtti hét...Akkor is biztos inkább másra költöm Vagy azt kérem ajándékba

Viki
Legközelebb nov.6-án megyek Uh-ra. Csak ha be szeretnéd írni a listába

Pipus
Nyugiiiiiiiiiiiiii, mindjárt holnap :D Hányra mész?

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Reni
Lehet igazad van, bár én azt gondoltam, hogy az eredetileg 13000 Ft-os vizsgálat ilyen.

De találtam egyet nem is rossz. :)

http://www.genetikaiultrahang.hu/

Kép

Kép
 
 


hreni, holnap 2 órára megyünk :)  
Apa is bejön végre, legalább is azt mondta, hogy mondani fogja a dokinak, hogy bizony most már ő is szeretné látni, ahogy dobog a kicsink szíve :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok lányok!

Ági, Zita! Isten hozott benneteket!


Annyit írtatok!!! 


Itthon van a párom, erre a hétre picit elveszek... 

Úgy alakult, hogy ma este 6-kor van az UH, máshová kértem időpontot. Majd mesélek.
Apuka most látja a bébinket először. Babás UH-ot most lát először. 

Este mindenképpen írok instant bébiről!!!

Szép napot Nektek!  

Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


@linda3:



Szia Linda! Kit hívnak még rajtam kívül Zitának, nem látom:) vagy jelentkezzen:)

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Linda, megy a drukk! Majd gyere mesélni, bár tudom, milyen az, amikor itthon van apa!

Pipus, holnap uh!!! :) Aztán már előre tudom, hogy rá egy hétre már izgulni fogsz újra!

Renáta, jaja, hát olyan komikus olvasni, ahogy leírtad a napodat, de bizony ez így van! :)
Én sem kaptam semmit a védőnőtől :(, se mappa, se kupon, pedig egy kis 4D-s kedvezmény kupon jó lenne... Gyorsan fel is hívtam a rendelőt időpontért a 12. heti uh-ra, november 5, 12 hét 1 nap.

Ági, azért érdekes, hogy a méret alapján nézi az orvos a vizsgálat idejét... Előbb-utóbb azért csak eldöntik, hogy mihez viszonyítanak, mert nem mindegy, hogy május 10 vagy 17, nem? Most átírtalak akkor 17.-ére...

Kis csoportunk babavárói

gota79 2. baba, szülés várható időpontja: május 6.
irkafirkata 1.baba, szülés várható időpontja: május 6. OKTÓBER 24. 12. HETI UH!!!
zizazu 1. baba, szülés várható időpontja: május 10. OKTÓBER 21. UH!!!
linda3, 3. baba, szülés várható időpontja: május 11. OKTÓBER 30. 12.HETI UH!!!
beu5 3. baba, szülés várható időpontja: május 16.
pkagi 2. baba, szülés várható időpontja: május 17. NOVEMBER 5. 12. HETI UH!!!
1baba2baba3baba 3. baba, szülés várható időpontja: május 19. NOVEMBER 5. 12. HETI UH!!!
hrenata 4. baba, szülés várható időpontja: május 20. NOVEMBER 6. 12. HETI UH!!!
rennyke30 3. baba, szülés várható időpontja: május 24. OKTÓBER 25. UH!!!
tiea 4. baba, szülés várható időpontja: május 24. NOVEMBER 7. 12. HETI UH!!!
pipus75 3. baba, szülés várható időpontja: május 25. PÉNTEKEN UH!!!
duckylion 4. baba, szülés várható időpontja: május 30.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Éééééééééés, hogy jó hírrel szolgáljak, a mai napom egyelőre mint az álom, sehol a hányinger... délelőtt átjött nővérem lekváros buktát süttetni , délután jön a húgom pizzagolyót enni , ma sütök-főzök-zabálok!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Most, hogy írtad Pipus... Szóval érdekes, mert én úgy gondolom, hogy mindkét szülésem sima volt, ettől függetlenül kis fennakadás mindkétszer volt. Alinak már kint volt a feje és megszűntek a fájások. Mondta a doki, hogy na most a következőre már kicsúszik a teste és nem jött több fájás, slussz, vége lett. Szabikával pedig ugyanúgy jártam, mint a te kisfiad, a kitolás alatt valahogyan kétszer a nyaka köré csavarodott a zsinór. Szerencsére minden rendben lett, de kis lilafejű fiam volt egy napig, nagyon durva volt.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


1baba2baba3baba
Hátha véget ért a hányinger. :)  Nekem csak inger volt, de nem jött semmi soha ki. Borzasztó lehet......
A szerencsés eset, ha mindig csak otthon és nem máshol.........

Én az állandó éhséggel küzdök.

Mondjátok, hogy másnak is állandó ehetnékje van..........

Kép

Kép
 
 


Viki, nálunk a lányomnál szűnt meg a fájás, pontosan mikor kibújt a fejecskéje. Azt hittük, hogy megfullad, mert percekig semmi tolófájás. Aztán mire kijött szegény meg sem moccant hosszú mp-ekig. Mindenkire a frászt hozta. Össze-vissza rázták, mire magához tért. Rám is a frászt hozta :(

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Ági, én is állandóan ennék   

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Pipus, akkor mindkét esetünk hasonló volt... Harmadjára pedig minden tökéletes lesz és kész!

Ági, ez a baj, hogy mindenhol ért, útközben, boltban, óvodában, de az öklendezésnél tovább nem jutottam. Nem bánnám, ha vége lenne!

Már csak 6-ot kell aludnunk és itthon lesz apa! Úgy várom, mint a gyerekek a Mikulást! Mondtam is neki, hogy van egy jó hírem, tuti, hogy nem lesz menzesz, mikor hazajön... , mert egyébként mindig pont akkor volt.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Viki
Nekem ennyire nem szokott kaotikus lenni a napom. VAgyis hát olyan megszokott :D Kb. 9-12-ig lent szambázunk Lucával, mert itthon megeszi a fejem kínjában Eljátszik velem 10-5 percig, dehát én nem visongok vissza Legalábbis nem olyan tartósan, mint a nagyok :D AZtán míg alszik akkor nekm némi nyugi. Ébred, ebéd megyünk összegyűjteni a nagyokat...bablabla, de míg nem vártam babát addig nyém volt a délutáni alvásidő és az este is. Én keveset alszom. Éjfél előtt sosem fekszem le. Nem ritka, hogy olyankor még szabok, varrok vagy hasonló

Ági
Az a hely, amit néztél nagyon jó!!!!!! Én is oda mentem volna, de ők nem tudtak a héten időpontot adni nekem novemberre, csak a jövőhét végén. HA ez nem lett volna fontos nekem, akkor oda megyek, ahogy a nagyoknál is Nem az áron látszik, hogy babamozi vagy genetikai vizsgálat, hanem az oldalon látod, hogy adnak-e orvosi szakvéleményt. Nekem eddig csak itt adtak! Ivánnal a Brendonban voltam, ott sem adtak és a Csodabent centrumban sem...

Linda
Dejóóó, hogy van párod!!! Mmint, hogy kéznél Gyere majd az izgalmakkal! APuka vajon mit szól az első pocakbabájához monitoron?

Viki
Már neked sincs egy hét és ti is párban lesztek ;)
AMit írtál Szabi születéséről Magyarul volt egy kis oxigénhiánya Ivánnak is. Ha van lehetőség és megbízható hely, akkor szerintem majd ovi környékén, középsőcsoportban pl. érdemes lenne elvinni egy korai fejlesztő központba felmérésre. Vagy nevelési tanácsadóba, attól függ ott mik a lehetőségek....Nálunk semmi komoly nem volt! Mozgása mint a mesében...fejlődött és értelmileg is minden oké. Az óvónénik vették észre csak, hogy kell egy kis hátország, mert nem képes koncentrálni. Arra sem, ami érdekli. Úgy értem megfelelő ideig. Azt, hogy a nálunk lévő gondokat a minimális oxigénhiány okozta, azt a fejlesztőpedagógus mondta, mikor felvette az anamnézist. VAlószínűleg boldogult volna minden faxni nélkül is, csak nehezebben. Azért most sem sima ügy a  suli. Nincs gáz, csak lassú és még mindig nem tud elegendő ideig odakoncentrálni, elkalandozik. Nincs monotóniatűrése, vcagyis mostmár valamennyi van, de ez 3 sor "a" betűhöz még nem elég....pedig nagyon laza suliba jár :( Azért lesz belőle valami :D És nem frászthozni akartam! CSak azért írtam le, hogy légy résen, ha eljön az ideje Még kicsi. ÉS tudd, hogy ha egy gyerek valamit túúúl sokat csinál (folyton hintázik, folyton ugrál, folyton forog) arra érdemes odafigyelni, mert épp öngyógyít ilyenkor. ÉS ha mázlid van és hagyod, hogy egész nap a hintában lógjon vagy  hasonkó, akkor meg is oldja magának :) Ha viszont valamit nagyon nem szeret (pl.ugyanazokat amiket fent írtam) az is gyanús! Nem akarok én baziokos lenni, csak sajnálom, hogy Ivánnal nem 3 évesen mentem ilyen helyre, hanem csak 5 :/ Az óvónők szerint ráér akkor. A fejlesztőpedagógus mást mondott (kerültei nevelési tanácsadóban, tök ingyenesen, szal nem a pénzről szólt.)

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Köszi, Reni, én erre nem is gondoltam, megmondom őszintén. Tényleg köszönöm. Egyikőjük sem sírt fel. Mindketten hihetetlen mozgással bírnak, másztak, felálltak, 8 hónaposan önállóan mentek, nagyon ügyesen mozognak. Az első különbség köztük a beszéd, Szabolcs még nem beszél. Természetesen mond szavakat, de nem beszél. Alina ilyenkor már fosta a mondatokat. Szabika csak hümmög egész nap, hú, nagyon idegesítő tud lenni :). A másik a szobatisztaság, Alinánál álomszerű volt, a kakinál kicsit visszatartott, de nem bújkált, nem nyomta be, 2évesen teljesen szobatiszta lett egy nap alatt, felkészültünk rá, beszéltünk róla és ment is. Szabika benyomja. De várok türelemmel, hiszen tudom, hogy még mindig kicsi ( már fél éve nincs pelus, csak este ), így is ügyes, hogy a pisivel nincsenek gondok. Persze egész nap figyelni kell...



Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Viki ne izgulj.

Az én gyermekem úgy ment oviba 3 évesen, hogy nem nagyon beszélt. Kész Activity gyerek volt. Mindent csak mutogatott.
Aztán az oviban nem értették :) és hamar belejött.
Szobatiszta is olyan 2 év 7-8 hónaposan lett.

Kép

Kép
 
 


Na nekem megvolt a második randi a védőnővel. Most ő jött hozzám.
Jegyzetelgetett, plusz adott a juttatásokról egy összefoglaló táblázatot. Az legalább hasznos.

Egyébként én is kaptam kuponfizetet tőle még a múltkor. Plusz egy csomó szennyet (reklámos cuccokat), azok a kukában landoltak. Nem értettem sohasem ezt a mennyiségű papír pazarlást, én szórólapot sem vagyok hajlandó soha elvenni.

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: