Új privát üzeneted érkezett!

@rennyke30: jajj, de jó, hogy eszembe juttatad. NEm biztos, de azt hiszem nem csak a családi adókedvezmény van, hanem a családi pótlék is jár.

Na ezt majd megkérdezem bent a munkahelyemen a jövő hét utáni héten:))) AMikor már a 13. hétben leszek. Meg majd hétfőn megkérdezem a dokit, hogy tud-e adni egy igazolást, mert gondolom ez is kell. Vagy lehet hogy elég csak a terhes kiskönyv?!

Elhoztam ma a háziorvosomtól a leleteimet. A rendes leletem természetesen nem érkezett meg... csak annyit mondok sztk.. viszont a doki a saját rendszerében már látta. Azt próbálta kinyomtatni, de ez a számítógép-biznisz magas neki, mint malacnak a zsebóra, úgyhogy egy összevisszaságot kaptam meg tőle... annyit tudok kideríteni, hogy két értékem nem jó, az egyiknek a neve WBC-FVS szám, a másik pedig  Granulocyta: mindkettő magasabb mint aminek lennie kellene. De gőzöm sincs, hogy mi micsoda...
Ti tudjátok ezek mint jelentenek?
4 oldalnyi adatot nyomott a kezembe, de bele sem nézett..


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Reni
Bizony! Szólnod kell a 12. heti után a dokinak, hogy neked 3. baba és kérnél igazolást. Férjed is igénybeveheti! Nálunk főleg a férjem veszi génybe ezt a kedvezményt. Az, hogy mennyi lóvé az attól függ mennyit kerestek. Ha sokat, akkor sok pénz, ha keveset, akkor jól jön, de nem vág földhöz Igazáságos nagyon....

Pipus
Hahóóóóó, a sok idegesség árt a szépségednek és a babának sem használ Minden várandósság más és nálad hatványozottan, mert eltelt bő 12 éve az utolsó óta Minden aggodalmad érthető, hiszen olyan nehezen kaptátok ezt a babát. Persze, hogy félted! Azt hiszem bárki rettegne, hogy most akkor ez tényleg???? Állítólag a "lombikanyukák" sokkal később fogják fel, hogy akkor most tényleg és minden oké. Megértem őket. Nehéz lehet....
Biztos akkor keltél, amikor olvastad, amit írtam :D A mi babánk 2 nappal nagyobb az Uh-s méretei alapján ;) Legközelebb a 13. héten megyek Uh-ra, az még 4 hét...

Zizazu
Tök jó ötlet a rejtett kép! Lesz nagy meghökkenés
Első baba, értem, hogy fontos a magándoki :) Mikor Ivánt vártam eszembe sem jutott sztk-s dokihoz menni. MAgándoki mindig mosolygott, kedves volt és türelmes. Alapos és óvatos. Mindig megvizsgált, a legkisebb bolhát is elefánt fontosnak tartotta, mert az odafigyelés. Ezért a 9 hónap alatt 180ezret fizettünk neki, mert a terhesgondozás+a szülés....Nos...nem érte meg igazán. De csak utólag. Első gyerekes fejjel nagyon is megéri! Most viszont úgy vagyok vele, hogy a meglévőktől nem kívánok ennyi pénzt megvonni. Mert a havi 10 és a szülés, ami azért alaphangon is 60-80, az túl sok. Végülis tényleg nem szól másról, mint mosolyognak és kedvesek. Ez a rémálom amúgy csak az első vizsgálatnál van, mert itt a Margit Kh.-ban van terhesgondozó, ahol mindnet megcsinálnak! Vérvételek, CTG, súlymérés és dokis gondozás is van! Ott soha nem volt problémám, hogy nem fizettem!!!! A doki ingyen is mosolygott és kedves volt. Mindent elmondott. Az Uh-n is egy tündér nő van, aki délelőtt is pont olyan kedves, mint délután, amikor a fizetős 4D uh-kat csinálja ;) És az meg tök jó, hogy ingyenes uh-t is azzal a géppel csinálják, mint a fizetőst, épp csak 2D nem 4D. A monitor hatalmas a minőség kiváló! A 18 hetesen én megállapítottam, hogy Lucának puncija van, mert látszott a  punci a 2D-s Uh-n
Itt nagyon sokan járnak az sztk-s terhesgondozásra, mert tényleg nagyon rendben van.

Amúgy túl vagyok a köcsögdokin. Ott, akkor rossz volt. Azzal billentettem magam helyre, hogy pont úgy adódott a játszón egy beszélgetés, hogy elmondtam a babánkat :D Szerdán lesz kiskönyvem is, voltam a körzetinél vérvételes beutalóért, vettem cuki mappát a papírjaimnak és mamilöttyöt, ami tulképpen 100%-os pirosgyümilé. A vas miatt leginkább. Ittam ilyet Lucánál is csak azóta elfelejtettem a másik áldásos hatását, hogy meg f.sat Sok benne a szőlő Persze a nagy rohanás után felrémlett, hogy anno is csak 1deci/nap ittam, pont ezért. NAgyon ajánlom székrekedésées anyukáknak! Lidlben van 100%-os vörösszőlőlé, most a Rossmannban vettem direkt pocakmama gyümilé a neve. Dzülés után is nagyon bejön, mert akkor meg kérik, hogy produkáljon az ember...hát ez megkönnyíti a dolgot Szobatársamnak is ajánlottam, mert bajban volt és neki is használt!

ÉS akkora pocim van, hogy a gatyáimat már egyáltalán nem tudom felhúzni, csak az első néhány centin...Aztán kismamabandázs Szóval a látvány is kezd pocakmamisnak kinézni :D

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Látom, beindulnak a dolgok mindenkinél! Azért csak telnek a napok 

Kérdés:
Ugye nálam 3. baba, de azóta a szülészet mint olyan itt megszűnt. 
Megmondom őszintén, fel-felmerül bennem a gondolat, hogy kell-e nekem fogadott orvos, vagy sem...
Első szülésnél semmit sem ért... Másodiknál "imádtam", ha lehet ilyet mondani.  Viszont ő átment Majsára, terhesgondozásra is oda kellene járni... Macera.
Végülis van akit választottam, de ez nincs kőbe vésve. Ő rendel itt, de ugye Szentesen szülnék nála.
Viszont ha valamiért a mentő vinne, akkor az Kecskemétre visz. Ott ügyeletes lenne.
Annyi verzió van. Nem is akarok én holnap dönteni. 
De beindultak a hormonok az agyamban is, egyszer ezt, egyszer azt gondolom...
Ügyeletes vagy választott doki???

Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 

 
 

Linda
Innen a távolból én azt javaslom mérlegelésre, hogy milyenek voltak az eddigi szüléseid. HA gyorsan és komplikációmentesen szülsz, akkor hajrá ügyeletes :) A mentő nem vihet Szentesre????????
Amúgy szüléshez senki ne hívjon mentőt! Inkább taxi, szomszéd...bármi. Nem szeretnek szüléshez menni, nem is kapkodják el....

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


@hrenata:


Nem vihet, mert az már Csongrád megye...
Kecskemétre tartozunk a megyei kórházhoz. 
Km-ben ugyanannyi kb..
Nem szeretné az ember ezt a verziót, csak mindent igyekszem számba vetni.
Az első "szülés" fájásmentesen 3 ujjnyi tágulásnál kinyomott baba volt, 48 órás vajúdás után. Amit lehetett, azt elb@sztak...  Nehéz szülés, nehéz felépülés... De gyönyörű nagylány már! <3
A másodiknál kádban vajúdhattam, ami elvitt minden fájást. Na vele tudtam meg, mi is az, szülni. Cc 3 óra alatt megszületett, 2 óra múlva törökülésben ültem az ágyamon.
A derekam vacakolt végig, ezért én végig üvöltöttem, csak a fájásokkor nem, akkor tudtam "pihenni". 
A dokim jött másnap, nem volt hangom, és kérdezte vigyorogva - Melinda, tán Rolling Stones koncerten volt? 
Szóval volt könnyebb, nehezebb is.
Ezért patthelyzet. Bár azt mondták, a többedikek könnyebbek már.
Kíváncsi vagyok, nektek milyen szempontjaitok vannak, ki mit szeretne, tervez.



Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


Linda
Akkor Te nem is Linda, hanem Melinda :) Az én Lindámra sokan megkérdezik, hogy Melinda? Nem :) Ő "csak" Linda :D
Elsőt nekem is ott tolták el, ahol lehetett A kádban vajúdás nagyon jó lehetett. Igen-igen...megértem, hogy nem tudod mit is és merre. VAlóban elég vegyes így a dolog....Azért szerintem a mentős dologgal minimálisan számolj. Gondolom ha ne adj' Isten úgy alakulna, hgy mégis mentő kell...akkor bármilyen szülészorvosnak tudnál örülni...és végülis nem ez a legvalószínűbb verzió...
Én továbbra is tartom, hogy többediknél könnyebb szülés, de agresszívabb fájások. Bár Lucánál a kh-ban, miután akklimatizálódtam és újraindultak az összehúzódások...hát alig fájt Éreztem, de alig. Dokinő mondta is, hogy a gyermekágyas osztályon ezt ne hangoztassam, mert meglincselnek :D Ami viszont igazán gáz volt, az a méhösszehúzódás Tényleg igaz, hogy minél többedik baba, annál fájdalmasabb Még szerencse, hogy csak 2 nap, de Lucánál már majdnem besz.rtam...most mi lesz

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok drága Lányok!  Olyan jó olvasni Titeket :)  Most is az volt az első dolgom ahogy bejöttem melózni, hogy meglessem, ki mit írt :)

Linda, Melinda! Én is Melinda vagyok :)

Tegnap mi is apával pont a családi kedvezményről dumcsiztunk. Jelenleg ugye két gyerkőcömre 10.000-10.000 pénz jár, amit igénybe is veszek. DE azt néztem, hogy amúgy alapból 40.000 pénz az SZJA-m és egyenlőre az SZJA-ból lehet levonni a családi kedvezményt.

3 gyerkőcre már 3x33.000 azaz 99.000 pénzike jár, de én csak 40.000 pénzikét tudok érvényesíteni, a maradék 59.000 pénzt apa fogja igénybe venni.

A családi pótlék csak megszületés után jár, ugye?

És csajok! Ha a fiam hétfőn lesz 18 éves (egyem meg Őt), és most fog májusban érettségizni, akkor elveszik tőlem a családit is és a családi kedvezményt is?

Nem örülnék neki :(



Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


PipusMelinda :D
Az a helyzet, hogy mivel nálatok nem egy "családból" való a 3 gyerek így nem is járna a nagycsaládos. Meg igen...azzal, hogy csak 2 kiskorú lesz amúgy is 2 gyerek után kapnád a magasabb összeget...Szóval nálatok valahogy máshogy lesz...De a csp nem 20 éves korig jár? Ha a gyerek tanul...perzse lehet, hogy ezt megváltoztatták Nézz utána, mert ti nem szimpla este vagytok...

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Reni, akárhogy nézzük, megy az idő és még mekkora lesz az a pocak! :)

Linda, Melinda, szerintem ez örök kérdés, hogy fogadott vagy ügyeletes doki... én mindkétszer az ügyeletesnél szültem és csakis pozitívak az élményeim. Én azon a véleményen vagyok, ha te kedves vagy, türelmes vagy, megértő vagy, akkor viszont is azt kapod... Általában azért bejön! Veszprémben most alakítják át a szülészetet, mire odakerülök, rá sem ismerek majd! Ami számomra hiányérzet volt, hogy nem a szobában volt a fürdőhelyiség és ki kellett menni a folyosóra a mosdóba, zuhanyzóba, addig pedig le kellett ugyebár adni a babát is. Remélem, hogy a felújítással ez most megváltozik!

Pipus, Melinda, na tessék, szépen lassan lehull a lepell mindenkiről! :) Mekkora fiad van, te jó ég, 18 éves! Gratulálok hozzá! Mi sajnos nem tudjuk igénybe venni a családi adókedvezményt, mert ugyebár én nem dolgozom, apa meg a külföld miatt nem.. majd ha újra itthon lesz!

Tegnap, ma igen sz.rul vagyok :(. Ez a hányinger, iszonyat! Folyamatosan vonulok el a wc-re, mert úgy érzem, jön a boa, de csak öklendezem. Reggel elvittük Szabikával Alinát az oviba, hát, háromszor álltam meg útközben, hogy na most hányok. De nem...

Jövő héten, ahogy apa hazajön, elmondjuk a gyerekeknek a híreket! :) Mert 23-án ugyebár nincs ovi, utána két napra kiveszem Alinát, a következő hét pedig őszi szünet... utána meg már jön a 12. heti uh, akkor már nem gond, ha elújságolja az örömét!

Egyébként még mindig úgy vagyok, vagy hát egyre jobban úgy vagyok, hogy Úristen, jön a baba, szinte el sem hiszem!



Kis csoportunk babavárói

gota79 2. baba, szülés várható időpontja: május 6.
irkafirkata 1.baba, szülés várható időpontja: május 6. SZERDÁN UH!!!
zizazu 1. baba, szülés várható időpontja: május 10. OKTÓBER 21. UH!!! OKTÓBER 31. UH!!!
linda3, 3. baba, szülés várható időpontja: május 11. SZERDÁN UH!!! OKTÓBER 30. 12.HETI UH!!!
beu5 3. baba, szülés várható időpontja: május 16.
snowball 2. baba, szülés várható időpontja: május 17.
1baba2baba3baba 3. baba, szülés várható időpontja: május 19.
hrenata 4. baba, szülés várható időpontja: május 20.
rennyke30 3. baba, szülés várható időpontja: május 24. OKTÓBER 25. UH!!!
tiea 4. baba, szülés várható időpontja: május 24.
pipus75 3. baba, szülés várható időpontja: május 25. PÉNTEKEN UH!!!
duckylion 4. baba, szülés várható időpontja: május 30.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Reni, én úgy tudom, hogy ha közös háztartásban neveljük közösen a kiskorú gyermekeket (függetlenül, hogy elváltam és más a gyerekek apja), házasságban élünk, akkor ugyanúgy jár a családi kedvezmény.

Majd még ezt megkérdezem a melóhelyen. Meg azt hiszem, hogy hiába tölti be a fiam hétfőn a 18. évét, de csak májusban érettségizik, tehát májusig nappali tagozaton tanul, ezért májusig jár neki is a családi pótlék. És annak jár a családi kedvezmény is a törvény szerint, akinek jár a családi pótlék is.

Tehát abban bízom, hogy májusig a 3 gyerek után kaphatjuk a pénzikéket :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok,

adókedvezményt jó, hogy írjátok eszembe se jutott még. Szerencsére férjem igénybe tudja venni, én nem tudnám, mert csak gyest kapok már Lénával is a tgyás lejárta óta. Mikor Katával itthon voltam lejárt a határozott idejű szerződésem és hát ugye, azt nem szokták a kismamáknak meghosszabítani.

A gondozó dokitól kell egyébként igazolás a 12. hát betöltésének dátumáról és attól a hónaptól jár, akkor is, ha mondjuk a hónap utolsó napján tölti valaki jár a teljes összeg arra a hónapra. Ha valaki nem igényli meg már idén, akkor jövőre vissza lehet igényelni a bevalláskor.

Családi pótlék csak a születés után jár.

Pipus, családi és az adókedvezmény is 20 éves korig jár, ha nappali tagozatos középiskolás a gyerek, és mintha lenne valami olyan az adókedvezménynél, hogy az eltartottak számába akkor is beleszámit a gyerek, ha már utána nem jár a családipótlék, de ez csak homályosan rémlik.

Nekem is a legparásabb terhességem Katával volt, aki ugye lombikbaba, mai napig is valahogy őt féltem mindentől a legjobban, ő is lett a leg-leg-leg anyásabb.

Reni, sajnálom, hogy bunkó dokit fogtál ki :-( Viszont jó lehetett elújságolni a hírt.
Jól hangzik ez a löggy, lehet én is veszek. Holnap míg a nagylányom balettozik beugrok a Rossmannba.

Zizazu, mi is házat keresgélünk, már jóü ideje és mi is, azt látjuk, hogy az árak az egekben, persze eladni nem tudják évek óta, de nem engednek...bosszantó.

3baba, én is durván küzdök a hányingerrel, és emitta egyfolytában eszek, és persze szinte csak szénhidrátot, mert mást nem kívánok...
Aranyos, ahogy várod a férjed és a gyerekeknek való bejelentést. Nagyon jó lehet, mikor ilyen hosszú távollét után újra együtt van a család!

Nekem is az a tapasztalatom, hogy első babánál jó a fogadott doki, mert megnyugtatja az embert, bár velem az első dokim jól kitolt. Meddőségibe jártam hozzá, és mikor sikerült a babásodás maradtam nála, onnantól ugyanott a kórházi rendelőben vizsgált csak éppen délután és pénzért. Eleinte két hetente, majd 3 hetente rendelt vissza, alkalmanként 8 ezer forintért (8 évvel ezelőtt), majd a 30. hét körnéykén közölte, hogy ő a szülésem környékén Amerikában lesz, így keresek mást...
Ennek ellenére eddig mindig volt fogadott orvosom, de most nem lesz. Ellenállok a kisértésnek és csak szülésznőt fogadok.
A 3. szülésem nagyon gyors volt, viszont cserébe iszonyat intenzív fájdalommal járt, de összesen fél óra volt az egész, erre kár is lenne berendelni egy dokit, lehet oda se érne....

Százhalombattán nagyon jó az sztk-s terhesgondozás, sőt velem olyan alaposan még sose foglakoztak, mint ott. A dokik is kedvesek, havonta van vérvétel, kétszer van belgyógy vizsgálat, ami nagyon körültekintő, nyaktól, derékig uh vizsgálat, plusz vérvételek, nyomkodós vizsgálat, ekg.
Szóval ezt le nem cserélném fizetősre.






KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Ja még egy magzat után csak házastársak vehetik igénybe az adókedvezményt, ha nem házasok, akkor csak az anya kérheti.

KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Hűha lányok, mennyire benne vagytok az állami támogatási rendszer rejtelmeibe.... én úgy érzem, ez az amit sosem fogok megtanulni:)) na jó annyi megy, hogy tgyas, gyes gyed, egyszeri anyasági támogatás... de hogy mi mennyi...és hogyan.. na azt hiszem erre van a könyvelő a cégnél:))) 

Ismét lecseréltem a vonalzóm, férjem elszörnyedt, hogy hogy lehetek ennyire negatív,  hogy azt írom ki,hogy csökken az önbizalmam, és kaptam egy fejmosást az este:)) komolyan mondom, többet olvassa a fórumot sutyiban még én legálisan:))) 

Jaa, az én nevem Zita, szólíthattok akár így is :)


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Zita
Én értem már a névválasztást zizazu:) Zita Zuglóból
Én is pont azt gondoltam, mint a férjed, csak nem írtam le Igazából nem is értem, aki kitalálta. Ne csökkenjen az önbizalom!!!! Úgy nem lehet gyereketnevelni ;)

PipusMelinda
Úgy van, ahogy duckylion írja! Bizony, a családi pótlék csak megszületetett gyerekre jár és attól, hogy betölti a 18-at a nagy még beleszámít, szóval ha ti kaphatjátok 3 gyerek után, akkor megkapjátok akkor is a magasabb összeget, ha a fiad már nem fog tanulni, de nem 3szorosan, hanem 2szeresen.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Reni, köszi az információt :)  Én is így számolgattam, hogy attól ha már nem tanul a fiam, akkor is jár a magasabb összeg, csak 2x33.000.-    Több, mint a semmi :)

Mikor lesz már péntek??????? úgy be vagyok sózva :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


elszállt az írásom:((((((((((((((

szóval, Reni, nem volt bennem semmi ilyesemi, de jó a szemed, hogy így megláttad a logikát:)

A vonalzóm vátloztatgatásából szerintem sportot fogok űzni, az tuti, úgyis változni fognak a dátumok is, akkor meg:)))  abból a választékból ami meg azon a weboldalon volt, egyik képpel és kiírással sem tudtam megfelelően azonosulni.. szóval csak böktem egyre, de az önbizalmam azért annyira nem csökken, de mondjuk azért várom már, hogy ne úgy nézzek ki, mintha hírtelen bazi sokat híztam volna, hanem hogy terhes vagyok:)) na jó nem leszek türelmetlen. 

Láányok ti bérszámfejtők vagytok, hogy ennyire tudjátok a jogszabályokat és egyebeket???


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Én mindenes vagyok :)  Közgazdászként csicska vagyok a cégnél. 20 éve dolgozom itt, én vagyok a pénzügyes, a gazdaságis, a könyvelés, a bel- és külkereskedelmi osztály, a titkárság, és bérszámfejtő :)
MIndenes a legszarabb fizuért :(

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


én is közgazdász vagyok :) de semmi ilyemivel nem foglalkozom, hasonlóképpen egy magáncég tulajdonosának vagyok mindenese, asszisztense. Volt egy presztizs-állásom amit a párkapcsolat, családalapítás kedvéért hagytam ott. Néha úgy érzem, hogy tudtam volna csinálni, máskor meg hálát adok az égnek, hogy eljöttem, mert tényleg nyugalmam van..  


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


ha már a nagy bemutatkozásoknál tartunk, engem Gabinak hívnak. A duckylion nekem is csak azért jött, mert ezzel tudtam még annó egy másik helyen regelni és megragadt.

Én nem vagyok pénzügyes, sem bérszámfejtő, de még Aliz előtt dolgoztam Hr-en, akkor kezdett el érdeklni a téma, így mindent el szoktam olvasni ez ügyben, pl. az indexen szakbarbár tgyás-gyedes tanácsadó topikját. 
Én szociológus vagyok és média, piackutatási területen dolgoztam, hogy 4 gyerek mellett mit és hol fogok, azt nem tudom, mert ezek nem éppen délután 4-ig munkák voltak...

KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


De jó, hogy így apránként mindenki felfedi picit magát :)   Imádlak titeket csajok :)   És nagyon jó, hogy itt vagyunk egymásnak :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Na mentem a legnagyobbért a suliba, a szegény eddigi legkisebbet megint ébresztenem kell

KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Na egyre többet kell olvasnom délutánonként :D

Rókázók táborát gyarapítom továbbra én is. Sőt ma olyan szinten éget a hasam,hogy már kész voltam de majd csak elmúllik ha megmozdul Zsebi.


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


húú Lányok, ma el kellett mennem venni egy új melltartót, bakker D-s kosarasat vettem, de már ez sem mondanám, hogy nagy lenne rám. De mi lesz méééég ezután???? A végén nem lesz akkora melltartó, amekkora a cicim kicsit kétségbe vagyok esve, mert pár héten belül semmi sem fog rámjönni ami itthon a szekrényeimbe megtalálható

Már csak hatot kell aludnom, hogy megint lássam a baunkat.

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


 


észrevettétek, hogy az dátum mellett az idő nem a valós időt mutaja, amikor feltöltöttétek a hozzászolásotokat? Azt hiszem  óra minuszban van:))))

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


családi adókedvezmény: 1-2 gyerek esetében azt hiszem 67 500 Ft/ gyerekig adómentes a jövedelem, 3 gyerek után pedig 270 akárhányezer Ft/gyerekig adómentes. Tehát akinek 3gyereke lesz havi 810e forintig adómentes a jövedelme, ha minden igaz jövőre a járulék terhére is igénybe lehet venni a kedveményt. magyarul 3gyerek esetén valamivel több mint bruttó 800 eFt fizetés esetén csak 1,5% járulékot vonnak le, a többi megy zsebbe!!!!!!!!

Róka koma minden reggel itt van, Rebunál a 6. hónap végéig hánytam. Igaz, akkor a teherbeeséshez képest -7kgnál jártam. ezzel most is kiegyeznék.

Kép
 
 


Zita
Nyugi :) Most ugyan E kosarasat hordok, de mikor Iván megszületett az F kosár sem volt nagy ;) AMúgy megértelek!!!! Nekem alapból volt C-D kosaras a mellem. ÉS mostmár bő 7 éve az E-F kosarat hordom :(


Gota
Ez amúgy tök jó, mmint, hogy enniy lóvét visszakap az ember, csak megint az jár jól, akinek már amúgy sem volt rossz Bnőm férje igenjól keres és ők maximálisan ki tudják használni a 3 gyerek után járó adokedvezményt és még "adóra is marad".

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


gota, picit pontosítanék az általad családi kedvezményről leírtakon.


A családi kedvezmény mértéke


Az összevont adóalapból családi kedvezmény címén levonható összegnek – minden egyes kedvezményezett eltartott után, minden egyes jogosultági hónap figyelembe vételével – két mértéke van [Szja tv. 29/A. § (2) bekezdés].


A levonható összeg fejenként és havonta 62 500 forint, amely



  • egy vagy kettő kedvezményezett eltartott esetén 10-10 ezer forint,

  • egy kedvezményezett eltartott és egy eltartott esetén havonta 62 500 forint, amely 10 ezer forint


adókedvezményt jelent.


A levonható összeg fejenként és havonta 206 250 forint, amely



  • három és minden további kedvezményezett eltartott esetén 33-33 ezer forint, illetve

  • legalább három (vagy több) eltartott, azon belül legalább egy (vagy több) kedvezményezett eltartott esetén kedvezményezett eltartottanként 33-33 ezer forint


adókedvezményt jelent.


Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Helló Lányok!

Ma Kata és Linda is megy uh-ra, drukkolunk nektek!

Mekkora mellek! Azért gondolom ez már elég teher... én elképzelni sem tudom. Derékfájás nincs tőle?

Én kicsit el vagyok kenődve, megmondom őszintén, annyira sz.rul vagyok, egyre nehezebben viselem, szívem szerint egész nap döglenék... Reggel megint ovimenet, ha a hányinger nem lenne elég, olyan iszonyat fejfájásom van tegnap óta . Aztán szédölgök a hányingertől. Bementünk a boltba, hát zacskóval a kezemben jártam végig gyorsan, de megint csak öklendezés. Olyan könnyű volt az előző kettő... most meg? Áááááááá...

Kis csoportunk babavárói

gota79 2. baba, szülés várható időpontja: május 6.
irkafirkata 1.baba, szülés várható időpontja: május 6. MA UH!!!
zizazu 1. baba, szülés várható időpontja: május 10. OKTÓBER 21. UH!!! OKTÓBER 31. UH!!!
linda3, 3. baba, szülés várható időpontja: május 11. MA UH!!! OKTÓBER 30. 12.HETI UH!!!
beu5 3. baba, szülés várható időpontja: május 16.
snowball 2. baba, szülés várható időpontja: május 17.
1baba2baba3baba 3. baba, szülés várható időpontja: május 19.
hrenata 4. baba, szülés várható időpontja: május 20.
rennyke30 3. baba, szülés várható időpontja: május 24. OKTÓBER 25. UH!!!
tiea 4. baba, szülés várható időpontja: május 24.
pipus75 3. baba, szülés várható időpontja: május 25. PÉNTEKEN UH!!!
duckylion 4. baba, szülés várható időpontja: május 30.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Sziasztok.

Szeretnék én is csatlakozni. Igazából már egy pár napja olvaslak titeket. :)
Rólunk egy kicsit.
XX. kerületiek vagyunk.  2. gyermek lesz. 
Első gyermekem inszeminációval sikerült még 2005-ben. 2006 elején született. Azóta nem védekeztünk és nagy meglepetésünkre szeptemberben pozitív terhességi tesztem lett.
Annyira meglepetés volt, hogy igazából csak azért csináltam már tesztet mert nagyon feszített a hasam és tartottam tőle, hogy megint cisztám van és be akartam venni egy olyan gyógyszert, amitől megjön végre, de biztonság képpen azért ilyenkor mindig csinálok egy tesztet.
Gondoljátok, hogy elkerekedett a szemem, amikor megláttam a 2 csíkot. 8 év alatt csak összehoztunk egy spontán babát. :)
A menstruációm szerint 05.10-re lennék kiírva, de a baba méretei szerint 05.17-re.
Valószínűleg programozott császár lesz, mert az előző kisfiam is császárral született és hasam akkora volt, mint egyy hármas iker terhesnek, így a doki nem fog kockáztatni.

Kép

Kép
 
 


@pkagi:

Szia Ági! ( Jól gondolom, hogy Ági vagy? :) ) Üdv közöttünk, boldog babavárást kívánok! :) Micsoda meglepetésbaba! :) Gratulálok!


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


@pkagi:


de jó, bővül a csapat:)) gratulálok.:) Az aláírásodba ne a image hivatkozást másold be, hanem a html-t, mert akkor úgy megjelenik majd mint nekünk:)



Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Igen Ági vagyok. :) 
Aláírásom még ősrégi. 2003-2004-ben voltam itt még a meddőségi témában és azóta ott ragadt. Azóta fejlődött itt a dolog, de az aláírás ott maradt. Most töröltem és majd csinálok újat. :)

Kép

Kép
 
 


Megváltoztattam. :)

Kép

Kép
 
 


@pkagi:


Üdv köztünk, gratulálok a meglepetés babához

Ahogy olvasgattam, úgy tűnik bővítem a pénzügyesek táborát Elég elterjedt munka ezek szerint.

12.50-kor UH, szóval már kezdek izgulni. A napokban kissé elbizonytalanodtam, mert nem igazán vannak már tüneteim. Hányingerem egyáltalán nincs, amúgy is csak kb. két hétig volt némi..., olyan 8-9 héten kezdődött.
A mellem érzékenysége is tompult, a hasam sem görcsölget annyira, szóval nagyon várom már, hogy lássam Brióst, hogy minden rendben.
Elvileg 11+1 n napos vagyok menzesz szerint, de mindig kisebb volt olyan 3-4 nappal, szóval szerintem ő is később érkezik. mint május 6. Aztán persze ki tudja.

Linda, te mikor mész UH-ra? Nagyon megy a drukk!

Én amúgy bejelentkeztem még hetekkel ezelőtt a 12. heti UH-ra (kombinált tesztre) okt. 30-ra az Istenhegyi központba, de mint kiderült a klinika, ahova járok, belevette a sima terhesgondozásába ezt a vizsgálatot is, meg az intergráltat is tök ingyen, így lemondom majd az időpontot. De azért ma újra rékérdezek az orvosnál, hogy tuti-e, hogy benne van, és ha igen, mikor javasolja, hogy menjek, mert szerintem az okt. 30 már pár nappal kicsit később van, mint kellene.
Pedig direkt jó korán kértem időpontot, hogy tuti ahhoz a dr. nőhöz kerüljek az Istenhegyin, aki ott elvileg a legjobb
Szóval, ha valakinek pont okt. 30-a körül lenne esedékes a 12. heti UH és nincs időpontja, de szívesen mene az Istenhegyire, akkor lehet, hogy egy hely felszabadul majd.

Olvasgattam, hogy miket írtatok ezekről az adókedvezményekről, meg csp-ről, ebben annyira nem vagyok otthon, hogy el sem hiszitek.
De 12. hét után akkor jól tudom, hogy egy igazolással kérhetem a munkáltatómtól? Az kb. olyan 10 e forint, ugye?
És ezt az igazolást hogy hívják, az orvos tudni fogja?

Na szép napot nektek, jelentkezem majd.

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


@irkafirkata:


Szia Kata!

Tökre megértelek,  már megnyugatót, hogy mész a dokihoz. Nekem is ugyanaz a "gondom" mint neked, hogy igazából nem vagyok már rosszul sem hányiger sem semmi, annyi hogy fájt a fejem, de hát az máskor is szokott. Szóval semmi diszkonfort érzésem sincs és a hasam sem érzem. Sőt pár héttel ezelőtt, még zavart ha ültem és be volt gombolva a nadrágom, már ez már teljesen megszünt, csak este érzem a teltségérzetet, na meg hát fizikálisan látom a cicim méretét. Én is visszaszámolok már mert hétfőn megyek a 12 heti terhesgondozásra, és 31-én pedig az istenhegyibe.  

És már azért annyira elmondanám, a szülőknek, de így nem akarom, majd az uh után!
döcög az idő.

Ha túl leszel a vizsgálaton, megírod mi volt?? :))) kivácsi vagyok, nagyon!:)

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Kata, megy az izgulás érted!

Zita, te se izguld túl, biztos, hogy minden oké lesz, és jövő hét hétfő már hipp-hopp ittvan!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


@1baba2baba3baba:


tudom, tudom, már csak ötöt kell aludnom:)))))

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Sziasztok!
Örömmel olvasom, hogy mindenkivel minden rendben :) Gondoltam jelzem mi újság Nálunk, talán nem haragszik meg a társaság.
Ma kiderült, hogy a petezsák mellett nőtt egy myoma, s ez nyomta el a babát sajnos. Viszont UH-n első blikkre egyértelműen úgy látszik, mintha a petezsákban lenne a göb, pedig mellette van.
Remélem Veletek minden a legnagyobb rendben lesz, s az is biztos időnkét olvasgatok majd, hogy mi újság Nálatok :)

Üdvözlettel Edina

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 


Csajok meghülyült a vonalzóm. Tegnap még 17 éves 11 hónapos és 25 napos volt a fiam, ma már 1 évvel öregebb?  Meghülyült ez a vonalzó??????

Ha így haladunk, lehet, hogy holnapra megszülök

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Dyna, de jó, hogy itt vagy!!!   NAGYON HIÁNYZOL!!!!!!!

Nagyon sajnálom :(  Most akkor mi lesz????   Mit akarnak ezzel a helyzettel kezdeni?   Muszáj műtéti úton eltávolítani ????

Megszakad a szívem :(

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Pipus nyugi :) Holnap megyek be a II-es női klinikára, és ha emlékeim nem csalnak, és a Dokinak is igaza lesz hysteroscoppal eltávolítható. Kérdés, hogy együlésben meg tudják-e csinálni a kettőt, vagy a myoma eltávolítás egy másik story lesz. Holnap reggel kiderül.
Sajnos a myoma eltávolítása indokolt, mert nagyon gyorsan nő, de most már legalább nyugodtabb vagyok, mert tudom mi a baj. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 


@dyna1982:


Szia Edina! Tegnap tök sokat gondoltam rád, hogy mit mondhatott a doki! Ez  azért nagyon jó hír, mert megsem az a borzalom, mint amire első körben valamelyikönk gondolt! 

Tök jó, hogy jöttél és beszámoltál! 

üdv

Zta

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Bevallom elsőre Én is arra tippeltem, mint egészségügyis foglalkozási ártalom, de szerencse a szerencsétlenségben, hogy egy annál sokkal hétköznapibb az oka. Viszont azon kicsit morciztam, hogy miért nem tudott egy picit arrébb megtapadni Babaka, mert igaz akkor is ott lenne a myoma, de akkor nem alakult volna így. De ez van, és legalább kiderült. Próbálok pozitívan hozzáállni, és legközelebb már minden rendben lesz :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 


Dyna, feltétlenül gyere ám a hírekkel a műtét után is! Nagyon drukkolok!!!!
És kívánom, hogy nagyon hamar megint Babakád legyen :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Jó titeket olvasni, ja és akkor én is felfedném magam :D Tímeának hívnak, a regisztrált nevem elütésből adódik :D De Timit használok és óvónéni vagyok, és gyermekvédelmis munkatárs. UH-sokra irígykedem,mert mi csak november 7-én megyünk :( tuom hogy akkor még nem látszik ,de kislányt szeretnék
Hú jól össze vissza írtam nektek mindent :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


@tiea:


Szia Timi!

Fúúha, gyerekvédelmis.. az egy baromi kemény munka lehet. Azt hiszem én pszihésen nem bírnám. Nem tudnám kettéválasztani a munkát és a magánéletet...
Hogy hogy csak novmeberben mész? Még nem is láttad? vagy nem értem! 

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Dyna, nagyon örülök, hogy jöttél! Sok sikert a műtéthez! Aztán gyere beszámolni...

Timi, én is így vagyok az uh-kkal, nekem is még olyan messze van... majd jövő héten megyek konkrétan időpontot kérni, de ha minden igaz, akkor november 4. lesz. Remélhetőleg jó környéken laksz és nincs túl sok kemény ügyed...

Kis csoportunk babavárói

gota79 2. baba, szülés várható időpontja: május 6.
irkafirkata 1.baba, szülés várható időpontja: május 6. MA UH!!!
zizazu 1. baba, szülés várható időpontja: május 10. OKTÓBER 21. UH!!! OKTÓBER 31. UH!!!
pkagi 2. baba, szülés várható időpontja: május 10.
linda3, 3. baba, szülés várható időpontja: május 11. MA UH!!! OKTÓBER 30. 12.HETI UH!!!
beu5 3. baba, szülés várható időpontja: május 16.
1baba2baba3baba 3. baba, szülés várható időpontja: május 19.
hrenata 4. baba, szülés várható időpontja: május 20.
rennyke30 3. baba, szülés várható időpontja: május 24. OKTÓBER 25. UH!!!
tiea 4. baba, szülés várható időpontja: május 24. NOVEMBER 7. 12. HETI UH!!!
pipus75 3. baba, szülés várható időpontja: május 25. PÉNTEKEN UH!!!
duckylion 4. baba, szülés várható időpontja: május 30.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Na sziasztok, megérkeztem, és jelentem minden rendben.
Ma már hasi uh volt, és ahogy bejött a kép, már rögtön tudtam, hogy minden oké, mert nagyon izgett-mozgott Briós.
Pont 11 hetesnek felel meg, 4 centis, szóval nagyjából kiegyenlítette a "lemaradást".
Nagyon jó volt látni, ahogy rúgkapál, meg nyújtózik
Jövő hét csütörtökön megyek 12. heti kombinált/genetikai UH-ra, szóval nemsokára újra láthatom, és oda megint jön velem "Briós gyáros" is.
Szóval még annyi, hogy Zizazu, nem jelent semmit, hogy nincs tünet

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


@irkafirkata:


Jajj, de jóóó,  már annyira vártalak:)))) 10 percenként néztem meg hogy na, írtál-e mááár:)))) 

Briós- gyáros = helyi pék:)))

jujj de tök jó, és már  mindene megvolt? és kaptál képet is? és mennyire rajzolódott ki a 2D-ben? Lehetett már látni a kicsi arcéleit is? tudom sokat kérdezek, de hát kiváncsi természet vagyok, na!:)

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


De szuper hírek Kata!

Én is már agyonaggódom magam, mert az ég világon semmit sem érzek. És kész vagyok már ettől :(
Már csak 2 nap és UH!!!!!!!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: