Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok 

Teljesen mind1 volt :) Neveken gondolkodtunk fiú név volt meg elsőre  De nekem a Viktória ami nagyon tetszik, de van még egy csomó ami tetszik :)


melanim89
Gyömrő
 
 


Gratulálok! Megkérdezhetem, hogy milyen fiú névre gondoltatok? :) A Viktóra nagyon szép név! Jó választás lenne. 


 Pregnancy Ticker
 


Szia!

Persze ez természetes. Ha kisfiú akkor Krisztián. 
Te válsztottál már nevet??



melanim89
Gyömrő
 
 

 
 

Igen, most már 99%, hogy az apukája után Gergely lesz. Szép a Krisztián név is! :) 
Lány névből kapásból 10-et fel tudnék sorolni, amit bármikor adnék. 
Most élvezem a legjobban a terhességet, tényleg, nem is tudom... azt hiszem, még nem írtam, de gyanús kis csiklandozós- rezegtetős mozgolódást érzek belülről, hétvége óta biztosra veszem, hogy a kisfiam az. Úgyhogy most már nem csak Ő érez engem, hanem én is Őt, és ez tényleg csodálatos!!! :)


Meséljetek valamit! :)


 Pregnancy Ticker
 


http://www.tudasfaja.com/meghato-reklam ... el-anyava/ Nagyon megható :)

Szegcsig! Ez valami hihetetlenül csodás lehet :)
reni87
Kecskemét
 
 


Én amúgy tegnap voltam állásinterjún, próbamuna alapján döntik el kit választanak, holnap megyek 2 órát "próbálkozni" kicsit fura érzés a lombik miatt, most beleezdeni egy munkába, de már vagy gy féléve nem találok semmit...hmmm majd kiderül mi lesz...
reni87
Kecskemét
 
 


Szegcsig! Az én párom is Gergely! :) Ami a mozgolódást illeti, nekem azt mondták, hogy olyan buborék pukkanós érzés lesz vagy mint ha kis pillangó lenne belül. Na nekem egyáltalán nem ilyen volt. :) Olyan érzésem volt, mint ha remegne belül valami...vagy mint ha épp kurtyogni készülne a gyomrom. :) Előbb is éreztem, de csak a 16.héten tudatosult egészen biztosan, hogy a babuci az. Most már nagyon keményen nyomja, püföl rendesen. Apa is érzi és látszik is. :)

Reni! Drukkolok a meló miatt, lehet, hogy kifejezetten jót is fog tenni, ha kicsit másra fogsz majd koncentrálni. Mondjuk én vezető pozícióban dolgoztam és szerintem a sok stressz is okozta, hogy nem estem teherbe. Aztán mikor felmondtam és megnyugodtam, sikerult.

 
 


Ez egy curves fitness teremben edzői és mindemást csinálós állás :) gimi után gyógytornász szerettem volna lenni, de nem úgy alakultak a dolgok, és pont ilyesmivel szerettem volna foglalkozni...:)
reni87
Kecskemét
 
 


Hű, ez nagyon klassz, jól hangzik!!! Szorítok Neked!!

Lányok, el kell mesélnem valamit, de ne nézzetek totál lököttnek légyszi! :)))
A kislányunk már egy ideje nagyon aktívan reagál a zenére, ezért gondoltam, itt az ideje, hogy elkezdjem a mese olvasást. Felolvastam neki egyet, amin teljesen megnyugodott. A mese végén megkérdeztem tőle, hogy tetszett-e neki és ha szeretne még egyet hallani, akkor rugizzon egy nagyot. Erre akkora rugibugit rendezett bent, hogy azonnal olvastam neki egy újabbat. :))) Tényleg úgy érzem, hogy most már igazán kapcsolatban vagyunk egymással és ez csodás. :)

 
 


Lököttnek nézni? Én hiszem hogy annak a cöppne benn már van lelke és érzékel téged, amit mondasz, amit teszel. azt hogy szereted :) Fantasztikus dolog lehet :)
reni87
Kecskemét
 
 


Nady! Úr isten, dehogy nézünk lököttnek! Ajánlom a Lelki köldökzsinór című könyvet, ha még nem olvastad. Én olyan lassan olvasom, hogy ne nagyon érjen véget, olyan jó könyv. :) Nagyon jól teszed, hogy mesélsz Neki! Emlékezni is fog rá, hidd el. Megnyugszik majd akkor is, amikor már kint lesz a pocakodból. Én vettem egy kismama láncot is, általában hordom, nagyon halkan, kellemesen cseng. Minden nap hallgatunk zenét, és beszélek hozzá. Én is elkezdem a mesélést, köszönöm az ötletet! :)


Reni! Hoppá, az ilyen sorsfordulatok szokták teljesen megváltoztatni az emberek életét! Engem is 1 hónappal a terhességem előtt vettek fel egy olyan munkahelyre, ami (akkor) az álmom volt, de aztán hamar leléptem, mert a kollégák irigyek, féltékenyek, áskálódósak voltak. Visszamentem dolgozni a volt munkahelyemre, és teherbe is estem.


Úgyhogy szerintem ez nagyon jót jelent! Hajrá! :)


 Pregnancy Ticker
 


Majd ha ott tartok én is tervezem beszerezni a lelki köldökzsinort...

Köszi lányok a bíztatást :)
reni87
Kecskemét
 
 


Sziasztok

Én is rengeteget beszélek hozzá, az anyukám meg mondokázni szokott a pocakomnak  Kb a 18 héten éreztem valami csiklandozós érzést a pocimban, sajnos nálunk még nem látszik a rugdalózás... Tavaly augusztusban otthagytam a stresszes munkahelyemet ahova már úgy jártam be hogy visszaszámláltam a napokat hogy mennyi van még hátra majd szeptemberben kezdtem az új helyen és tessék terhes lettem. Reni nagyon szorítok Neked. Képzeljétek március elején férjhez megyek 
Itt a megígért pocakos képem 


melanim89
Gyömrő
 
 



melanim89
Gyömrő
 
 


Márciusban? De hát az már mindjárt itt van.. :O Nagyon gratulálok! És a pocakodhoz is, nagyon szépen növöget. :)

Szegcsig, milyen az a kismama lánc? Még nem is hallottam róla.

 
 



 Pregnancy Ticker
 


Hát ez nagyon aranyos!!! Nem is láttam még ilyet, de nagyon tetszik. És nem zavaró, hogy minden mozdulatnál csilingel?

 
 


Nagyon halkan csilingel, szóval ne úgy képzeld el, mint egy kolompot. :) Nem zavar, de azért gyakran elfelejtem felvenni.

 Pregnancy Ticker
 


Sziasztok!

Voltam próbamunkán, hét ez mégsem álmaim munkája, sőt éleemben nem éreztem még ennyire hogy ez nem nekem való. hogy ne, vagyok idevaló...így nem is küzdök tovább ezért a munkáért...
reni87
Kecskemét
 
 


Tetszik ez a lánc ötlet, pláne, ha tényleg megnyugtatja a picit.

Reni! Sajnálom, hogy nem olyan volt a munka, amilyennek elképzelted, de szerencse, hogy még időben kiderült.
De mi volt a baj? Miért érezted, hogy nem vagy odavaló?

Én ma éjjel arra ébredtem, hogy tiszta nedves a pólóm. Hirtelen elkezdtem keresni az okát.. mibe fekhettem bele? Aztán rájöttem: előtej. Bár még teljesen átlátszó, de nem pár csepp volt, hanem rendesen átázott a pólóm. Szóval innentől azt hiszem melltartó betétre lesz szükségem...

 
 


Egyszerűen csak egy nagyon erős érzés hogy nem ottvan a helyen, hogy ez nemis én vagyok...
reni87
Kecskemét
 
 


Sziasztok

mi újság van?El kezdtem  olvasni a babámnak meséket, és persze vadászok a könyvre hol kapom meg. Megvan a menyasszonyi ruhám párom unokanővére elintézte Március eleje... És persze beszabadultam egy boltba és megvettem egy kis ruhát mert beleszerettem 


melanim89
Gyömrő
 
 


Ejjha Melanim, nagyon közel van már a Nagy Nap! :) De jó, remélem, látunk majd képeket Rólatok! :)
Nagyon cuki ez a kis body. :) Mi sosem tudjuk megállni a párommal,  ha meglátunk valami édeset. Azonnal meg kell vennünk. :) 

Reni, Szegcsig! Mizújs Lányok? Nagyon el vagytok tűnve.

Én annyira boldog vagyok, végre úgy néz ki, összejön a költözés! Mióta tudjuk, hogy jön a bébi, nagy ház keresésben vagyunk, mert azért csak jó lenne neki egy kert..meg nekünk is. :) Sajnos az előző háznál kiderült, hogy a tulaj kissé elfelejtette említeni a zűrös ügyleteit a behajtókkal meg stb., szóval az ugrott. De január közepén beleszerettünk egybe, már megvolt a foglaló, párom pár napja kifizette a házon lévő hitel összegét, szóval már csak az utolsó részlet van, amit a kulcsok átadásakor fizetünk. Erre pedig már nem is kell olyan sokat várnunk, február végén költözünk. Annyira boldog vagyok!! :)

 
 


Nekem időközben adódott egy lehetőségem, 1-1,5 hónap munka az államincstárnál...rövid idő de ha egyszer bejutok talán ha majd üreedés lesz gondolnak rám :) (mostanában so szempontból jól alakulnak a dolgaink...:) remélem ez így is marad és más vágyaink is teljesülnek )
reni87
Kecskemét
 
 


Melanim! Gratulálok a nagy naphoz! :) Biztosan nagyon izgatott lehetsz!

Nady! Neked meg az új házhoz fogadd gratulációmat! :) Kell rajta újítani valamit? Mert akkor ahhoz sok erőt kívánok. Mi fél éve csináljuk a zuhanyzót, szerintem ezzel rekordot döntöttünk. Egyszerűen annyira precíz a párom, hogy eszméletlen, és még csak a tervezésnél tartunk. :) Talán jövőhéten már kezdhetik burkolni. Már nagyon várom. Látom, találtatok már nevet, nagyon szépet választottatok!


Ma voltam védőnőnél, holnap orvos, és hétfőn a 20. heti genetikai ultahang. Egyébként a védőnőnél meghallgattuk a kicsim szívhangját. Néha-néha érzem, hogy rugdos, és ez olyan imádnivaló érzés. :)


Reni! Neked meg az álláslehetőséghez gratulálok! :) Csupa jó hír! :)


 


 Pregnancy Ticker
 


Sziasztok!

Reni sok sikert  az új munkádhoz Nady gratulálok az új házhoz, és persze ne nagyon cipekedj! Kicsit be vagyok rezelve a nagy nap miatt... itt van a nyakamon...Képeket meg majd rakok fel 

melanim89
Gyömrő
 
 


Szegcsig! Tényleg fantasztikus érzés a pocómocó, bár Norka néha igencsak megkínoz engem, előszeretettel használja boksz zsáknak a hólyagomat. :)
Tegnap voltunk dokinál, képzeljétek, már 630 grammosak vagyunk! :)

 
 


Nady, amindenit, milyen nagy baba már! :) Mi ma megyünk a 19. heti uh-ra. Úgy tűnik, az én babám hajnalban aktív, de még mindig van úgy, hogy sokáig nem érzem. Nem tudom, hogy Te hogy voltál vele ilyenkor, de ha mi odatesszük a kezünket, akkor abbahagyja a mocorgást, így szegény apának még nem sikerült elkapnia egy rúgást sem. :) A kis szobájában hatalmas a kupi (sajnos most ez szolgál rakodó helyiségnek, de a héten tervezek egy nagytakarítást. Hétvégén megrendeljük a bababútort. :)

 Pregnancy Ticker
 


Nálunk is pontosan ugyanez volt, apukája csak jóval utánam, hetekkel később érezte először. Az én kezembe mindig belerugdosott, de az ő érintésére elbújt. :) Aztán a védőnőnk ajánlott egy módszert és bejott: mikor rugdal, a párod a hasad oldalára tegye a kezét és onnan csúsztassa oda szépen lassan, ahol mocorog a pici. És tapasztalataink alapján az is működik, hogy esténként pl tv-zés közben tegye oda a kezét és akár egy órán át is tartsa ott, akkor kénytelen lesz úgy mocorogni, aztán már természetes lesz neki apa érintése is. :)

Nagyon kíváncsi vagyok az uh-ra, mesélj majd, hogy mi volt!!!! :)

 
 


De jó nektek csajok :)

Amúgy egészen tetszik az új munka...jó lenne ha valami csoda folytán tovább maradhatnék márc 20 után is, amúgy mivel család támogatásnál dolgozom, teljesen ki oosodom mindenféle ilyen ügyben mielőtt nekem is ilyet kéne intézni :)
reni87
Kecskemét
 
 


De klassz Reni! Minden hasznos infót tudni fogsz, ez szupi. :) Örülök, hogy jól érzed magad az új helyen, biztos, hogy jót fog tenni a kis változás. ;)

Na majd mikor mi fogunk rád irigykedni, hogy milyen jó neked, hogy még a pocidban élvezheted a babucidat, mikor a mieink már üvölteni fognak éjjelente. :D :D

 
 


Reni, örülök, hogy tetszik az új munkahely! :) Lesz  kihez fordulhatunk, ha támogatással kapcsolatban lenne kérdésünk. :) Nady! Köszi a tanácsot, megpróbáljuk! Ma reggel arra ébredtem, hogy bőszen rugkapál, odatettem a kezem, és mintha elvágták volna. Úgy érzem, hogy ilyenkor megnyugszik, nem hiszem, hogy félne az érintésemtől, hiszen gyakran teszem oda a kezem. Apa más, gondolom tőle elhúzódzkodik még. :) Megvolt az uh, hála a jó égnek minden rendben. Kisfiú, most már biztos. Rá is írták a papíromra. :) Már teljesen beleéltem magam a fiús kismama szerepébe, és szívből tudok örülni, hogy kukacos, vettünk már pár igazán vagány ruhácskát. 330g most a kispasas. A lepény végre valahára nem fedi a méhszájat, fellélegezhetünk. Nady, hány kg-ot híztál már? Én 3 kg plusznál tartok, pedig még igen kissúlyú a bébi. Mikor mentek 4D-re?

 Pregnancy Ticker
 


Ejjha, nagyon szépen növöget már a kicsikétek. :)
Azért ami a lepényt illeti, nagyon megnyugtató, hogy végre jó helyen van.
Én 4kg-nál tartok eddig, pedig 2 naponta 50 percet tornázom, mégis látom, hogy nem csak a pocimra ment. :) Mondjuk azt mondják, hogy így a 24.héten ez normális. Csak ha belegondolok, hogy még mennyit fog nőni a végéig... :)

Mi most már majd csak a 29-30.héten megyünk ultrahangra, de már nem 4D-re, hanem megtudjuk, milyen az 5D. :) Nagyon kíváncsiak vagyunk. :)

 
 


5D? Ez mit jelent? :O

 Pregnancy Ticker
 


Hova mentek? Kértetek már rá időpontot? Őrület, hogy mik vannak már. Erre mi is elmegyünk!! :)
A 4 kg tökéletes! Én is felfedezni véltem már zsírpárnákat... :) Most, hogy a lepény jó helyen van, bátrabban mozoghatok, de sportolni még mindig tilos. Jó az étvágyam, és pechemre az édeset kívánom. 


 Pregnancy Ticker
 


Ez a legújabb és legmodernebb technika, itthon még csak januárban mutatták be és csak 2 helyen van, amiből az egyik épp a mi magánklinikánk. :)
Ez már úgy működik, mint a moziban, kapsz hozzá szemüveget és teljesen térben és élethűen látod a picit. És persze sokkal pontosabb és aprólékosabb vizsgálatokat tudnak végezni vele.

 
 


A Mátyásföld Klinika az? Gondolom, rengetegen vannak előjegyzésben.

 Pregnancy Ticker
 


Igen, pontosan. És bocsi, az előbb rosszul írtam, mert CSAK náluk van ilyen gép, a SOTE-n csak bemutatták és most ők is gyűjtenek egy ilyenre.
Azt sajnos nem tudom, hogy mennyien várnak a vizsgálatra, mert minket automatikusan felvesznek 1-1 vizsgálatra, mivel a nőgyógyászom ott dolgozik. :)

De itt egy riport róla:
http://www.rtlklub.hu/hirek/belfold/video/236175

 
 


Köszi az infókat. Páromtól nagyobb lelkesedést vártam volna, de nem érkezett. :) Úgyhogy egy kicsit sikerült lehűtenem magam. Nem valószínű, hogy ezért felutazunk Bp-re, de Nektek olyan jó, hogy még kézenfekvő is. Ezen a klinikán is fogsz szülni?
Milyen kismama tornát csinálsz? Én a Kállai Ildikó félét akarom kipróbálni.

 Pregnancy Ticker
 


Ezen a klinikán nincs szülészet, a dokim háttérkórháza a Flór Ferenc, ott fogok szülni. De komolyan mondom, ahogy telik az idő, egyre jobban kezdek félni. :/ Pedig eddig egyáltalán nem tartottam tőle.
Én 2féle tornát csinálok. Először 20 perc Rubint Réka, utána 30 perc Kállai.

 
 


Most még én sem tartok a szüléstől. Az orvosomba, és a jógába vetett hitem nem engedi, hogy féljek, Tényleg egyébként, annyira bízok az orvosomban, hogy egy szemernyi félelmem sincs, és ezt az állapotot imádom. Remélem, végig megmarad. 
Ne félj, olyan könnyen fogunk szülni, hogy csak na! :) Most az jutott eszembe, hogy egyszer csak június elején már nem írsz, és mi meg itt fogunk izgulni értetek. :)

Ügyes vagy nagyon, hogy megy a Rubint Réka féle torna! Mikor nem voltam még terhes, én is csináltam egy ideig, nagyon kemény. Persze azért a kismama tornája más, de ahogy nézem, nem lehet könnyű az sem. Én ma a Kállai félét csináltam (könnyebb verziót).  Ahhoz képes, hogy 3 hónapja szinte semmi mozgást nem engedtek, jól bírtam. Most elhatároztam, hogy 1 nap torna, 1 nap jóga. :)


 Pregnancy Ticker
 


Sziasztok! 23 hetes kismama vagyok.Első baba és szeretnék csatlakozni ide hozzátok ha megengeditek. :) igazából nagyon jó olvasni a tapasztalatokat és a beszélgetéseket és nekem jo lenne beszélgetni és tapasztalatokat gyüjteni.. mert sokszor megijedek minden kis dologtól
barby2009
Alattyán
 
 


Szia Barby!!!! :) De jó, hogy itt vagy, örülök, hogy csatlakozol hozzánk! :)
23 hetes kismami vagy, de klassz, akkor csak 1 hét van a babáink között.
Mesélj magadról/magatokról valamit! Kisfiú vagy kislány van a pocidban? Sokáig vártatok rá? Stb..

Szegcsig! A dokimban én is teljesen megbízom, egyszerűen csak a fájdalomtól félek, meg az rémiszt meg, ha arra gondolok, milyen lesz, mikor megérzem, hogy itt az idő és menni kell. :)
És szerintem már május végén ki fog bújni, úgy érzem, nem fogja kívárni a júniust.
A Réka féle torna nekem bejön, ami még engem is meglep, mivel terhesség előtt sosem szerettem a videóit. Kállaiból én is a könnyebbet csinálom, az nagyon kellemes és jól átmozgat.

 
 


Szia Barby! Jó, hogy csatlakoztál! :)
Nady, mikor mész cukorterheléses vizsgálatra?


 Pregnancy Ticker
 


Szegcsig, csütörtökön voltam. Nem volt kellemes. :)

 
 


Juj. :( Kijött belőled? Hányszor vettek vért? Minden rendben az eredménnyel?

 Pregnancy Ticker
 


Nem, szerencsére megúsztam és bent maradt, de nem volt jó. :/
Először az ujjbegyemből vettek, megnézték, hogy 7 alatt van-e, mivel 4 volt, így levették az első adagot, aztan megittam a tömény cukros löttyöt, 2 órát ott kellett ülni, aztán levették a második kört. Az eredményért még nem jutottam vissza, de a héten mindenképp. Az volt a rossz, hogy éhgyomorra ittam meg, egyrészt baromira nem kivántam az édeset, másrészt meg biztos megugrott utána hirtelen a vércukor szintem, mert kicsit szédelegtem, de ki lehet bírni. :)
Ti jól vagytok?

 
 


Oh, sajnálom. Mindenhol azt olvasni, hogy nem egy leányálom. :(  Az orvosom tanácsolta, hogy vigyek friss citromlevet, úgy könnyebb lesz elviselni ezt a tömény cukros löttyöt. Jó lenne kikeverni itthon, mire is számítsak, mivel az édeset (sajnos) nagyon-nagyon szeretem, de éhgyomorra sosem kívánom. Köszönöm, jól vagyunk. Délelőtt semmit nem mocorgott a kisfiam, most délután kicsit beindult szerencsére. :) 2,5 hónap, mire újra megyek orvoshoz, addig pangás van. Éppen croissant-tot sütök. :) Veletek? Mikor kell orvoshoz mennetek? Mikor lesz friss kép a leányzóról? :)


 Pregnancy Ticker
 


Nekem is volt terheléses cukor, szerintem nem vészes, bár gondolom a várandós szervezetet jobban megviseli...

A cukrus lötyinek meg olyan íze van mint a majálisokban kapható csavaros nyalókának :D :D :D
reni87
Kecskemét
 
 


Én is szeretem az édeset, de ez így éhgyomorra nem esett túl jól. :S Persze azért annyira közel sem volt szörnyű, mint amiket olvastam róla. ;)
Mi 2 hét múlva megyünk dokihoz, de valószínűleg jövőhéten megkukkantjuk a kisasszonyt ultrahangon. :)

Huhh Szegcsig, 2.5 hónap az jó sok. Ti nem havonta jártok dokihoz?

Reni, Veled mizújs mostanában?

 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: