Új privát üzeneted érkezett!

Huh, beindultatok, győzzek olvasni :lol:. Épp síkideg vagyok qrva egyetememen kitalálták, hogy halasszak évet, mivel nem tudok hallgatót fogadni a munkahelyemen :shock:. Bammeg az minimum 3 év, mire tudok :evil:. Dobjam ki a 1,5 évnyi tanulmányt, tandíjat, időt stb.?!?! Uram be akar menni rájuk borítani az asztalt… ugyebár a felvételi feltéteke közt nem szerepelt, hogy aktív tanárnak kell lenni. Mi lenne, ha épp most rúgnának ki, és azért nem tudnék egyetemistát fogadni?! :evil:. A vicc az egészben, hogy a vidékieknek amúgy sem közvetítenek semmit, tehát ők se mentorálnak, csak ott elkönyvelik, mintha meg lett volna. Na kit lehet kibelezni?! :evil: Sok kedvem van tanulni a holnapi vizsgámra :evil:


gyerek-szex Az átlag első-szex-kor tényleg csökken. Amit érdemes észrevenni, hogy nem a 3h-s „tömegek” miatt, hanem a középosztály miatt. Az a bizonyos 3h-s réteg eddig is 10-12 éves kor közt kezdte (naná, apa elkapta az ólban). Én hiszek abban, hogy ha kiegyensúlyozott a család, és gyerek alapvetően nem unatkozik, nincs nagy érzelmi szegénység/bizonytalanság, akkor úgy 14 éves korig ez főként fantázia, magányos játék, magától nem sokat tesz a páros megvalósulásért. Onnantól meg sok múlik a személyiségen. Mondom, „ideális” körülményeket tekintve, „rendezett”, biztonságos érzelmi hátteret feltételezve. A csökkenő tendenciát szokás a médiára fogni, ami egy kényelmes kifogás, valóban. „há’ látta a tv-ben, mi megy a Való Világban, ozt azt hiszi, ez a módi”. Ez kb. olyan, mintha megvenném a túrórudit, kitenném az asztalra, aztán csodálkoznék, hogy a gyerek megeszi :lol:. Ha a saját 14 éves diákjaimra gondolok, azért ott a lányok már nagyon nőcik szoktak lenni többnyire, és el is várják, hogy így tekintsenek rájuk. Ez egy tanuló-időszak a maga tanuló-pénzével. Bármit tesz is anyuci-apuci, vannak nem kíván tini-terhességek, ilyenkor mellé kell állni, hogy a legkevesebb sérüléssel jöjjön ki belőle. Mert sérülni fog bele mindenki, lány, fiú és a szülők is. Veszettül empatikus apám (szavakkal verő kategória a Mérgező szülőkből) ha ilyenről volt szó tini korunkban, megvonta a vállát, mondván „jobb, mintha megerőszakolnának :shock: :lol:. Hát ez elég visszatartó erő volt :lol:. Nem véletlen kezdtem későn a témát (pasizást is, szexet is). No de akkor bepótoltam a kiesett éveket :lol:.


Uff. Szólottam :D


 


Alexa Cuki pötty ujjacskákat én is bírom, ahogy világítanak az uh-n :)


Reni Én inkább orvos, mint vajákos párti vagyok :roll:. Mindből láttam már kuruzslót, az orvost legalább valamilyen szinten felelősségre lehet vonni, úgyhogy egy kicsit jobban vigyáz. Pont ma rendeltem meg a barihimlő oltást, majd 10e Ft, aszem, ebből a fajtából 2 kell. Én utálom, ha beteg a gyerek, volt közvetlen környezetben barihimlőnek súlyos veseszövődménye, para-mama listára felkerült ez is. Egyszer apa kiszámolta, mennyibe kerül egy „átlagos” egy hetes betegség, gyógyszerestül, ha a szülőnek is itthon kell maradnia (én pici fizummal, nem az övével kalkulálva). Roppant olcsók az oltások :lol:. Kötelező oltás nem egy-egy személyt véd, hanem a tömeges járványt akadályozza meg. Statisztikailag bizonyítható, hogy a lakosság harmadának influenza oltásával a teljes lakosságot be lehet védeni influenza ellen, mert nem lesz elég terjesztő. Gyakran a nem lebetegedők terjesztik a leginkább, merthogy nem maradnak izolált helyen (otthon). Ettől még baromság lenne kötelezővé tenni az oltását sztem :). Apa beosztottjának 4 évese és anya most épp skarlátos. Apa közölte vele, be ne tegye a lábát 2 hétig az irodába, még megfertőzi őt is, úgyhogy otthonról dolgozik a srác. Éljen főnök-apa :D :D :D (skarlátra nincs oltás, nem vírus, hanem baci váltja ki).
Lányok mikor növik ki a punci-témát? Kezdem nehezen tolerálni ezt az anális korszakot Szaffinál :evil:. Erre Mesó is felfedezte, hogy „ereszt a lába között és jön ki belőle a pisi” :evil:. Mondja, hogy „pun pssss” és mutogat a pelusára rettegve :shock:. 14 hónaposan :shock:. Minap benyúlt az apja gatyájába, hogy „pun?” :lol:. Nagyon röhögtünk, majd úgy fél óra múlva Szaffi kezdte rángatni apa gatyáját „de én csak megmutatom Mesónak, hogy apának nincs puncija!”. Gondolom, még vagy 3-4 évig napi téma lesz a puncizás idehaza :roll:.
Tök jó lett a 4d fotó! Nekem minden gyerek tészta-képű ezeken :evil:
Rég látott orvos beszólásra nagypapis háziorvosa volt zseniális, mikor úgy 15 év után nyolcvanx évesen lement hozzá, az orvos meg kedvesen „Jóska bácsi, maga még él?” kérdéssel fogadta :shock: :lol:. Gondolom, nagy bizonytalanságában azért felvette a fejkótát utána :roll:.


Krampampuli Nem, nem tartok/tarthatok legálisan szeretőt. Nem mintha akarnék, vagy képes lennék érzelmileg párhuzamosítani stb. De jól hangzik :). Igazából nem rögtön csinált fel, csak egy hónap múlva :lol:. De tényleg nagy vita volt, mert tavasszal vettük a nyaralót és attól kezdve bekattant, mint Bandi (még keményebben fogok dolgozni!). Néha 1-1 hétre én lent maradtam a csajokkal, ő meg itthon. Aztán aug végén visszaköltöztünk, és nem láttuk többet apát, mint mikor 160 km-re volt tőlünk :evil:. Na ezen akadtam ki nagyon :evil:.
Már nem járok maszni (masszázs), de mikor utoljára voltam 4 éve, 3000 /45 perc volt, gyógymasszőr sráctól. Két alkalom alatt rendbe tette a vállam-hátam. Igaz, hogy visítottam a fájdalomtól, de 5 nap kellett ahhoz, amihez korábban 1-2 hónap :roll:. Budaörsi, valamelyik nagy-nagy panelben egy szépségszalonban dolgozott (talán Tibi?).


Melanim Roppant romantikus lánykérés megkérdezni az anyakönyvvezető előtt, hogy mért, az hogy megy? :lol: nálunk apa közölte, hogy őhozzá soha senki nem akar hozzámenni, úgyhogy meg se kéri a kezem. Aztán egy évre rá egy aquparkban mondta, ha lecsúszok a meredek csúszdán, feleségül vesz. Hát nem csúsztam le, csak megsértődtem, hogy ha ilyen barom feltételei vannak, hozzá se megyek. 4 hétre rá házasodtunk :lol:


Duckylion Szaffit azért vették fel bölcsibe, mert elvileg egyetemista vagyok. Ha maradnak helyek, október-november folyamán szoktak felvenni olyanokat is, ahol anya a kistesóval van otthon. Idén maradtak, januárban teltek csak be a csoportok. Szerencsés helyzet ez, mert a kerület szélén lakunk, ide csak az itt lakók járnak, sőt inkább innen viszik bentebbi bölcsibe a gyerkőcöket, hogy útba essen anyának/apának munkába menet. Már mondogatta a bölcsivezető, hogy várják ősszel Mesót (ha megyünk Szaffiért, az összes bölcsisnéni Mesóval játszik, amíg én Szaffit puszilgatom stb.). Én nem szeretném Mesót 22 hónaposan beadni, Szaffi már 31 hónapos volt, az marha nagy különbség. Ha viszont nem adom be ősszel, később nem lesz már hely, és akkor meg 34 hónaposan kezdenie kell már az ovit úgy, hogy ott 27 gyerek van és ő még nem járt közösségbe :roll:. Családi napközi nincs a közelben, a fél kerületet keresztül kéne autózni hozzá. Patthelyzet.
Mikor jártál szociológiára? ELTE? Nővérem ’96-2001 között (K. Luca) szocpolra, sógorom (K. Gábor, de Jézus becenévre hallgatott :) ) ’96-2004 között szocmunkásra majd szocpolra járt oda. Emlékeim szerint a módszertan ott a szórótárgy :)


Barbi Tegnap nem jött be a ruhás oldal, ma sikerült betölteni, tök jó! Mondjuk én azt a fél borsófőzeléknyi nyakláncot fel nem venném hozzá :roll:. És igen, meg fogsz fagyni, de terhesen jobb a hőháztartás :lol:.


Ki-hogy fér még be a télikabátjába? Kezdek pánikolni, a nagyobb méretűm nem ilyen jó meleg :(


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Réka
Nem járok kuruzslóhoz A gyerekorvosunk homeopota doki is egyben. De én itthon gyógyítok. BAzivastag homeós könyvemmel és a holisztikus hozzáállással :D Az lelki okot keresem, azt szüntetem meg vagy kezelem és homeó. Persze van, hogy Ivánnak kell Nasivin mindemellé, de igen ritka :D (Nagy az orrmandulája, pozitív és negatív stresszre egyaránt bedurvul, ha nyugi van, akkor minden oké...kb.) Oltásoknál nem az ára miatt problémázok. A kémiai gyógyszerek körébe sorolom őket, amiket cseppet sem tartok szükségesnek. VAgyis van az az eset, de sok eset nem az :) Hát nem is tudom....Mi miért is nem kapunk el ilyen influenzákat? erre valaki válaszolhatna értelmesen. Kíváncsi lennék. Nem turbózzunk magunkat semmivel sem télen, még a D-vitamint sem adom a gyerekeknek. Tök átlagos gyerekek nem esznek sok gyümölcsöt és imádják a tésztát Férjem évi 1 kiló almát ha megeszik, mint gyümölcs. Én sem vagyok nagy zöldzabáló. De nem  szoktunk betegek lenni. Ha mégis, annak kb. csípőből mondom is a lelki hátterét. Gyerek, felnőtt egyaránt.
A punci időszak Szaffinál jóóóódarabig el fog tartani :D Emiatt Mesónál is ;) Egyrészt a kistesó születése hozza ezt a dolgot ilyen korán. Tudja, hogy valahonnan onna jön és ezért....Valójában éves kor körül szokott ez táma lenni ott, ahol nincs előbb kistesó. Ahol van, ott néha nagyobb korban is előkerül.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Jó kis téma az a gyerek szex, de engem ver tőle a víz, 4 lánnyal, ezt az időszakot végiglavírozni majd nem lesz egyszerű, na meg gondolom itt is működni fog, a neki már lehet, akkor nekem miért nem játszma is, hiába nem 3 évesek lesznek már.... 
Aliz szerencsére most még nagyon kislány, az osztályában a többiek is, persze szerelmek vannak, de nem komolyabban, mint a bölcsiben akár. A suliban az is volt az egyik szimpatikus, hogy iskolához képest kevesen vannak, évfolyamonként csak egy osztály, a tanítók, tanárok, az igazgatónő, a portás, takarító is névről ismer szinte minden gyereket és tudják őket szülőkhöz kötni, mert sok a családi program is, remélem ez is segít abban, hogy időben feltűnjön, ha valaki kallódni kezdene.... na persze tudom leginkább nekünk kell, ezt észre venni, de mégis jó, azért a tudat. 

Krampa, én szociológusként médiakutatóként dolgoztam, utána meg egy amerikai piackutató cégnél dolgoztam, legkevésbé se a fiatalok szexuális szokásait kutattam... az egyetlen, ami közel állhatott volna ehhez a cigi és sörfogyasztási szokások kutatása, de azoknál szűrőként be kellett rakni a minimum 18 éves életkort... 
Persze tanulni tanultam ezekről, de az már régen is volt, meg az nem is olyan, mint terepen tapasztalni az biztos, 

Réka, én Miskolcra jártam egyetemre. 
Durva lenne, ha ezért nem fejezhetnéd be az egyetemet, főleg, hogy nem volt előzetes tájékoztatás, mondjuk nem lepődnék meg azért :-( 
Hát mi is városszéliek vagyunk, de itt szerintem nincs ennyi hely, mondjuk Alizt annak idején simán felvették, de igazából nem tudom mennyien szoktak jelentkezni. 
Én bent voltam/vagyok a munka kisgyermekkel programba, ott is adtak igazolást, hogy felvegyék a gyerekeket bölcsibe, áhh még nem tudom, nem is biztos, hogy akarnám. Léna 26 hónapos lenne szeptemberben, szerintem élvezné, de nekem tuti lelkiismeret furdalásom lenne, pedig én közösség párti vagyok abszolút, de valahogy mégis. 
Nálunk még nem múlt el a punci téma a legnagyobbnál se... 

Krampa, a Rózsakerti bölcsiben egy jó nevelőnő van, a többiek borzalmasak, Alizzal mi kifogtuk az egy jót, évekig ő is volt a baby sitterünk, de jövőre neki egész pici csoportja lesz, egy év alattiakkal, így hozzá nem kerülhetünk... 

Reni, én oltattok, ami ellen lehet, nekünk is volt ismeretségi körben bárányhimlő szövődmény (süketség), annyi minden más bajuk lehet, amit ki lehet védeni, inkább védjünk ki. 
Orvoshoz én leginkább azért viszem őket, mert én nem értek hozzá, hogy csak attól köhög, mert csorog le a takony a torkán vagy tüdőgyulladása van, amíg nem hallgatja meg az orvos én sík ideg vagyok minden megfázásnál. 
Tárnokon is volt egy kör, akik nem oltattak, sőt egy dokival valahogy el is intézték, hogy kapjanak pecsétet az oltásokra, volt is valami tetanuszos botrány, hogy az egyik gyereknek a kórházban nem adtak valami sérülés után, mert hogy úgy is nem rég kapott, közben persze meg azt se kapta meg korábban... 

Melanim, romantikus párod van :-) 

Én ma a két göthösömmel sóbarlangban voltam, egy kéjhömpöly volt. Haza felé már fáradtak voltak, visítottak hol ezért, hol azért. Én nem tudom, hogy csináljátok az órákig sétálást, az enyémek pár száz méter után nyávognak. A kicsi már majd el aludt, de felvenni nem lehet, mert akkor sír, hogy ő nem lehet nagylány és nem sétálhat... a nagyobb bezzeg jött volna a kezembe, mert ő már elfáradt... kaptam közben pár fejcsóválást a nyanyáktól is, ami sokat javított az idegállapotomon. 

Ja és én már sehogy se férek a télikabátomba, az alsó két patent egyből szétnyílik, ahogy megmozdulok benne, és még csak most jön a tél. 


 













KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 

 
 

Gabi
A gyulladás lázzal is jár :D Takonykórnál is van hőemelkedés, mint minden megbetegedésnél, de tüdőgyulladása nincs csak azért, mert köhög ;) De ez az egész szemlélet kérdése is meg para kérdése is :D Én nem vagyok para. Szövődményekkel kapcsolatban teljesen egyetértek a védőnővel, aki azt mondja, hogy a szövődmény gyerekbetegségek esetében akkor lép fel, amikor nem tartják a szülők a szabályokat. De hogy lesz süket egy gyerek a barihimlőtől? Annak nincs is fül tünete? És mitől lesz? Na mind1. A lényeg, hogy tényleg a szemlélet a lényeg. HA a gyerek taknyos, akkor némi figyelemmel többre van szüksége. A nátha mindig valamiféle kommunikációs problémát jelez.  A füles gyerek pedig nem tudja megemészteni amit akarva vagy akaratlanul hallott, a torokfájás elfojtott dolgokat takar.....Hát én innen kezdem a dolgokat nálunk :D És ha megkérdeznek, másnál is :) Persze vannak alkati dolgok. Kinek mi a gyengepontja. Egyik taknyos folyton másiknak a füles, harmadik meg a mandulájával kűzd. Én hiszek ebben és nálunk működik is :)
Alíznál azért is tart még a puncikorszak, mert neki még csak 1,5 éves a legkisebb testvére és mindjárt itt a következő Egyrészt. A nyulkálás szerintem meg állandó, csak az érdeklődés nem. Mmint szavakban és egymás felé tettekben (nálunk volt, hogy Iván átszellemülten szemlélte Linda punciját, mikor beléptem a szobába)
A szerelmek tényleg ovis szinten vannak. De ez így van jól :) Nálunk sok a lány az osztályban, de elég "babás2 az egész csapat. Elvileg menetk volna 2 éjszaka erdei iskolába, de úgy fest mégsem alkalmas rá az osztály :) Én nem bánom. Pont rosszkor mentek volna, 2 héttel Áron születése után...Iván kiakadt volna...

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Krampa:az orvos nem adott uh képet csak papírt.
Réka:a lábacskái bevoltak hajlítva nagyon édi volt.
Valaki tud tanácsot adni, hogy hetes kortól ajánlott a 3d ultrahang?

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


igen, ezt elfelejtettem...többen is kérdeztétek, hogy mikor érdemes 4D-re menni. Igazából a 26-28. hét felé érdemes. Ivánnal azért voltam a 23. héten, mert jött a bababörze, ahol be akartunk vásárolni és mindenképp tudni szerettük volna, hogy fiú vagy lány a baba :D Aztán a többiekkel meg azért mentem ugyanekkor, mert hát értitek
Ezért: Linda Áron

Luca és Iván tök másfélék voltak és ők most is másfélék, de ketten egyformák :D

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Eltűntem az elmúlt pár hétben, próbálok majd visszakapcsolódni.
Gyerekek végre meggyógyultak (kopp-kopp-kopp), így a 2 nagy oviban, én meg nekiestem a háznak, most már vannak benne szabad padlórészek :D
Viszont lassan haladok, ez a 4. baba jobban megkínoz, mint az előző 3 együtt.
Ma voltam genetikai UH-n, baba kicsit nagyobb a koránál (de a többiek is azok voltak), minden rendben vele, és továbbra is lány :)
Holnap majd megpróbálok legalább egy kicsit visszaolvasni, és képbe kerülni, de remélem mindenki jól van!

Kép

Kép

Kép

Kép
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Gyorsan helyzetjelentek, mert már megint régen írtam. De próbállak titeket mindig elolvasni!
Hrenáta, nagyon szép ez a 4D-s felvétel, mi is szeretnénk majd, köszi, h leírtátok, melyik héttől érdemes menni 
Én is most kezdek el igazán kerekedni, szinte megijeszt ez a gyors súlynövekedés, úgyhogy próbálok azért kicsit visszafogni az evésen - megpróbálok akkor már nem enni, amikor nem vagyok éhesÚgy látszik a napi testmozgás nem számít...
A télikabátomba még beleférek, bár szűkített fazon, de biztos hogy be kell szerezni egy nagyobbat, mert nem fogom kihúzni ebben tavaszig :)
Múlt héten én is voltam genetikai vérvételen, és nekem is jó lett az eredmény :) Úgy tudom, az a jó, ha pont 16 hetesen megy valaki erre a vérvételre. 
Múlt héten ultrahangon is voltam, és most egész élénk volt a pici :) Ittam előtte forrócsokit és 2 kocka csokit, és mozgatta kezét-lábát, olyan jó volt látni!
Alexa, a mi babánk is behajlította a  lábát!
Azért vetettem be a csokit (barátnőm ajánlotta), mert legutóbb a tarkóredőt alig tudta lemérni a doki, mert nem nagyon akart akkor mocorogni.
A zenélésre visszatérve, Zalaegerszegen zenélek, fúvószenekarban és Nagykanizsán bigband-ben :) Szerintem még nem nagyon hallotta a zenét a pici eddig, nemrég olvastam, h ezen a héten (17) kezdik el a babák hallani a zenét. Kíváncsi vagyok a reakciójára  Még nem tudom, meddig folytatom a zenélést,  csak annyit, hogy ameddig jólesik 

evicat
Zalaegerszeg
 
 


Jo reggelt

Mi is letudtuk az évi 1x betegseget, legalabbis ugy nez ki mar kifele jovunk belole. Bejott a hideg, nappal 30 fok, hajnalban 10. Es itt nincs fütés! Szal neha gaz a helyzet, gyerek most is halozsakban alszik

Nos en nem birtam magammal, es ma elmentem 4D-re. Mivel a doki nem tudta megmondani anno hogy ki is van odabent, igy muszaj volt mostmar kideritenem. Haaaaat  öcsi lesz, nem hugi. Lóg ´az acsi´ a laba kozt

Ugyhogy javaslatokat varok fiu nevek kapcsan, mert aaaaaz nincs. Na jo, ami esetleg szoba johet az az András (Andrés), Dávid (David) és legyen egy maya eredetu is, Kante.


Szex-tema: nekem anno, mint elsportolo kb 17 eves koromig eszembe sem jutott a szex.  igaz, idom sem lett volna, 3-kor haza a sulibol, 4-re tanitani, aztan meg edzeni. Szal szerintem ha a gyerek jol le van foglalva, akkor nem gondolkodik ilyeneken. -Gondolom en.-


Punci  hat ez keeeeeesz  behalok a csajokon! Nalunk nincs nagy erdeklodes, elkonyvelte hogy nekem nincs kukim, Apanak pedig van. Azert ha az utcan rajön a pisilhetnék, nagy böszen elökapjaes pisil. Sot, a multkor azon kaptam, hogy kiallt az ajto ele, es a füre pisilt. Nem pedig a wc-be...

Oltások: nalunk senki nem jar utana, hogy a gyerek megkapta-e az oltasokat. Ezek ugyan ingyé vannak, ha magan dokihoz megy az ember (és nem központiba ahol órákat kell varni), akkor 16 rugóért be is oltja a gyereket/oltás. Elég meredek...


Télikabat?  haaat ilyen átmeneti, azert ma este felvettem, mikor teregettem (17 fokban nekem mar nagyon befagy...)





Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Renata: nagyon jó a 4d uh-d a piciről.
Era neked is jó az uh kép nagyon

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Csajok! Annyira belelendültetek, hogy már nem tudom megtenni, hogy egy nap ne nézzek fel. Nem tudom nyomonkövetni a dolgokat:)

Az orvos/oltás témához még nem nagyon tudok hozzáfűzni semmit. Szerintem mi a mindent beadatunk csapatba tartozunk majd. Remélem az én családom immunrendszerét örökli majd és akkor nem lesz semmi baja. Náthás is évente kb 2 napot vagyok majd. Az apja meg havonta beteg, hol ez a baja hol az:D:D:D kis nyafka. Még a manduláját se hajlandó kiveteni, inkább szenved mint valami ovis.

Hmm. tiniszex. 15 évesen 1 év járás után volt az első, srác idősebb volt. Utána sokáig együtt voltunk még. Sose bántam meg:) Gábor is korán csajozó volt. Mondta is, hogy ha lányunk lenne, már intézné a fegyvereket nehogy olyan faszit fogjon ki a lány mint ő :):):)

Mi is tervezzük majd február vége felé a 4D-s ultrahangot. 26-30 hét között mondták nekünk is ideálisnak. Pont a héten járt le valamelyik kuponos oldalon 4D-s ultrahang kb 6500ft-ért.

Reni majd meglátogatlak a börzén:)

Anyósék megértették a kis esküvőt, de ő olyan, hogy elraktározza magába, és majd amikor nem számítassz rá előveszi...  

Télikabát: Nekem nem rég volt a szülinapom és csak szük kabátom volt, így apától az kértem szülire. A H&m-nek mostanába nagyon jó kismama cuccai vannak. Némelyik olcsóbb mint a rendes kismamabolti cucc. Ott vettünk akciós 12-ért kabit. Olyan fazonja van amibe elveszlik a hasad:) de később is használhatod.
Ilyen:
http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/ ... fdfc59.jpg

Era:) Nekem egyből a Dante mellé a Diego urgott be:) Irigyellek a nappali 30 fokért:)  Ne kövezzetek meg csajok, de örülnék neki ha esne már egy kis hó:) Nem szeretnék majd szánkóval szülni menni:)

Réka hát nem egyszerű a csajokkal az élet. :) Remélem a 3. is ilyen lesz. Csak hogy ne lógjon ki a sorból:)

Ma reggel szerelmes lettem a szomszéd ovis kisfiúba:) kb 4 éves lehet, tartotta nekem a liftajtót, mögöttem becsukta és még meg is kérdezte hogy hanyadikra megyek mert megnyomja nekem. Az anyukája csak lesett, hogy micsoda úriember nem szokott ilyen lenni:) Tutti tetszek neki

Jah részemről is lehet zárt a topik!

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Az elmúlt 1 héten sikerült átrágni magam :)
Akikkel még nem "találkoztam", nekik Üdv itt :)

Kinga: gratula a kisfiúhoz! Nevetek van már?

Réka: gratula a kislányhoz, szép neve lesz. Nálunk Zalán hasonlít nagyon rám, de nekem ez (egyelőre) valahogy könnyítés, mert jobban tudom kezelni, mint az apja, mivel sejtem, hogy mit miért csinál. Téli weillnesst én évek óta tervezek, de nem jön össze, talán majd jövőre.
Hát, én az idei decemberrel erően cáfolom a bölcsis nénit, Csenge 4 napot volt oviban, Zalán 6-ot. Mondjuk ritka fárasztó volt az tény, csak úgy nem tartanám őket itthon az tuti.
20 előtt nem pasiznak majd a lányok? Apa kicsit naiv :D
Javult azóta a helyzet párod hazaérkezését tekintve? Pároméknál most valami nagyobb projekt van április közepéig, úgyhogy ismerős a helyzet :S
Hogy sikerült a mai vizsga? És mi van, ha nem vagy hajlandó évet halasztani?
És megmutatta Szaffi Mesónak, hogy Apának nincs puncija? :DDD Érdekes, nálunk nem központi téma ez a dolog egyébként, bár tény, hogy a két gyerek elég régóta együtt fürdik. Zalán kb. 1 éve rácsodálkozott, hogy Csengének nincs fütyije, de ennyi.

Nyaralás: mi tervezünk, de csak augusztus végén. Meg szüleim lehet elviszik a két nagyot néhány napra.

Munkahely: fogalmam sincs, nálunk még mi lesz, különösebb illuzióim nincsenek 4 gyerekkel. Időről időre felhívnak, hogy mikor is tervezek visszamenni, legutóbb most januárban, mondtam, hogy még egy pár évig ne számítsanak rám. Ráadásul mi nem sokkal a legnagyobb születése előtt költöztünk ki Budapestről, igaz nem messze, de így is egy óra minimum, amíg ebérnék dolgozni. Egyébként többekről tudok, akiket visszavettek, de sehol nem volt ennyi gyerek. Én részmunkaidőben -most úgy érzem- szívesen visszamennék. Teljesbe nem hiszem, hogy menne, az minimum napi 11 óra távollétet jelentene.

Alexa: örülök, hogy jó lett az AFP-d. És drukkolok, hogy a februári UH-n megmutassa magát a babó :)

Duckylion remélem Kata meggyógyult már! Bence is hozza mindennap a bakancsát, amikor a tesói öltöznek. Mondjuk ő egyébként is imád kint lenni, szerintem ha rajta múlna egész nap a kertben lenne.

Krampa: sajnálom, hogy csalódás volt a közös út :( Patrik :( Nagyon nehéz lehet szülőként végig élni egy-egy gyerekszerelem/barátság megszakadását. Emlékszem, én napokig bőgtem anyumnak, amikor a legjobb barátnőm még suliban "lecserélt".

Barbi nagyon csinos a kinézett ruha. :) És nem leszel benne bálna, majd kérünk fotót, ha lehet :)

Melanim: örülök, hogy jó lett az AFP eredményed.

Reni: nagyon jó ez a 3d-s kép Áronról. Látom apa kicsit el volt tévedve név ügyileg :D
"Ez magányos tevékenység. Én sem nyúlkálok a puncimban, miközben mesélek neked, hát te se csavargasd a fütyidet, mert kilyukasztja a gatyádat" Ezt a szüveget lenyúlom majd, nagyon tetszik :D

Zárt: részemről mehetünk.

Oltás: nálunk végül elég sok mindent megkaptak pluszban. A bárányhimlőt sok évnyi hezitálás után most a két nagy. Van 3 gyerekes ismerősöm, akinek a 3 egymás után kapta még el nyáron, elég volt azt kívülről végignézni, én ezt sem most terhesen, sem pedig a kicsivel nem bírnám, bármennyire nem szép dolog ilyet írni. :S

Télikabát: még beleférek, de nem is egy túl szűk fazon, Bencével terhesen is sokáig elfértem benne.

Gyerekszex: egyelőre még elég távolinak tűnik a téma, de fogalmam sincs még, hogy fogom kezelni a helyzetet. Nem szeretném, főleg a lányaim esetében, ha túl korán kezdenék, úgy gondolom egy rossz első alkalom nagyon csúnya nyomokat tud hagyni hosszú távon. De az is tény, hogy sokat nem tudok tenni ellene, ha ő úgy dönt, hogy már pedig belekótol a dologba. Tabuként semmiképp se akarom kezelni a témát, nálunk se volt az otthon, ha kérdéseim voltak anyum mindig rámért.

Evicat: örülök,hogy nálad is minden rendben. Ennyi idősen még az összes gyerekem simán bulizott 1 órát  apocakomban csoki után, bezzeg a végén, amikor a ctg-n mocorogni kellett volna. Na akkor ehettem akár 1 kilónyi csokit is, mind a 3 békésen aludt odabent.

Era nagyon édes az az öcsi :) Szerintem az Andrés, meg a David is szép név, nekem még a Máté (nem tudom van-e "nemzetközi" megfelelője) tetszik, de úgy hívják az egyik tesómat, így nálunk mindenképp ki volt zárva.

4D: mi mindegyikkel elmentünk 16 hetesen, ott még elfértek a képernyőn, meg a 26. hét után valamikor. Most is tervezünk menni majd március végén.

Helyesírási hibákért, elütésekért bocsi, álmos vagyok már.

Kép

Kép

Kép

Kép
 
 
 
 
 


Sziasztok! Húúú én még csak most találtam Rátok, de remélem befogadtok!
Nem is gondoltam volna, hogy ennyi 3-4 gyerkőcös anyukára lelek itt Van egy 4 gyerkőcös barátnőm, s tapasztalat gyanánt van mit tanulnom tőle!
Nekem egy 3 éves kisfiam van, s június végére várjuk a hugit, aki ha minden jól megy Kinga lesz!
Tegnap találtam erre a topikra, s csak olvastam-olvastam... hát nem mondom, hogy teljesen képben vagyok mindenkiről, (lehet, hogy jegyzetelnem kellett volna olvasás közben ) mindenesetre nagyon szimpatikus a társaság! Úgyhogy bízom benne, hogy "beférek"!
Néhány dologra reagálok, ha lehet:
punci-kuki téma: nálunk inkább cici téma van, kisfiam naponta kielemzi, hogy neki pici a cicje, Anyukáé nagy, Apukáé szőrös
Krampampuli: ez a 12 éves korbéli szex igencsak kiütötte nálam is a biztosítékot! De tök tetszik, hogy ilyen közvetlenül kezeled a témát a fiaddal! Érződik, hogy nagyon jó lehet a kapcsolatotok egymással. Sajnálom, hogy az utazás nem úgy sikerült, mint ahogy terveztétek!
Reni: a varrógépes profilkép nagyon szuper, miket szoktál varrogatni?
én is szeretek varrni, bár abszolút amatőr szinten, de élvezem! mostanában leginkább filc figurákat készítek.
Nagyon örültem amikor olvastam, hogy homeo párti vagy! bár nekünk a háziorvosunk nem az, de én egyre jobban kezdem beleásni magam a témába, s bár szerencsére nem vagyunk betegesek mi sem, de ha van is valami, akkor egyből homeózok!
Ez a lelki oldalról megközelítés meg különösen érdekel! Nagyobb betegségeknél én is ezt vallom már régóta, de bevallom egy náthánál még soha eszembe sem jutott! De lehet benne valami!
A sok -sok olvasás után Tőled még akartam valamit kérdezni, de most nem tudom... ha befogadtok és nem gond, akkor majd ha eszembe jut felteszem!

Réka: Lányaid fenomenálisak :-) Már kettővel is milyen vidám az életetek, s ha majd még Hármaska is rákontráz, az lesz az igazi!!!
Sajnos az én párom is multinál van, s esténként későn ér haza, igaz nekem csak egy gyerkőccel kell mindezt "túlélnem"

Barbi álomszép ruhát választottál, de én is azt kérdezem, amit talán már más is: kisbundát nem kölcsönzöl hozzá?!?! főleg, hoy most nagyon mondják, hogy a tél mégcsak most kezdődik?

Era a nappali 30 fokot szívesen elviselném, mondjuk a nagy hőingadozást már kevésbe! Az András és a Dávid is nyerő nálam!

Evicat mindig irigyeltem a zenészlelkeket! Gyerkőcöd is tuti szeretni fogja, hiszen már az anyaméhben is ezt szívja magába!

Na, most nem jártatom már tovább a szám, mert aludni is kéne, meg különben is lehet, hogy kiakadtok, hogy csak így betámadtam a beszélgetéseitekbe!
 
 


Sziasztok,

Nem vagyok egy napig és beindul az élet...

Nálunk megvolt a genetikai UH első felvonása, ma lesz a második. Ez volt az Istenhegyis, számomra ez volt a mérvadó. A drnő szerint minden okés, de jó volna tudni az AFP eredményét és ha emelkedett, akkor újranézni a gyereket, de most nem látott sehol gondot. Még mindig kislány, még mindig törökülésben meditál és még mindig nincs neve. Tegnap bementem a libribe és vettem egy utónév könyvet. Mondtam a páromnak, h aláhuzigálom, ami tetszik, ő meg bökjön rá egyre. (Esetleg vki nemzetközi hangzású, mássalhangzóval kezdődő boszorkány, táltos, sámán név, hm? A meditálásra való tekintettel...). Átkapcsolt a doki néni 4D-re és képeket is kaptunk... Hát, ijesztő...Rákerestem neten, másnak is ilyen, tehát még normális az ufó fej. Amit Era hozott, azon nem látszik annyira, nekem félprofilból van képem...

Tegnap Patrikék 6-ig színházban voltak, úh nem jöttem haza, hanem bébiboltokat látogattam.
Van ám törpe pánik... Kéne egy kis segítség, h mit érdemes venni és h mit érdemes újonnan venni. Semmit nem kapunk, a legkisebb gyerek is 12 éves, szóval... 

Mobil légzésfigyelő? Babakocsiban riaszt egyáltalán? Nem mindig az ágyában fog aludni a gyerek, főleg nem az első időkben. Nem nagy, nem nyomja őt?
Adamo hintába lehet újszülöttet pakolni? Mondjuk pár éjszakára és nappalra...
Sterilizáló: elég a mikrós v ruházzunk be egy elektromosra?
Cumisüveg: Aventet használtam P-kal, akkor csöpögött (folyt?), viszont jó minőségű volt. Milyen hasonló kvalitásokkal bírót ajánlotok? (tehát nem nyel levegőt a gyerek) Hány db-ot? (Patrikot nem tudtam szoptatni, nem volt tejem...)
Kiskanál, tálka: ezt most v csak hozzátáplálásnál?
Pihenőszék: van értelme? Adamot mindenképpen vennék állványostul...
Pelenkakuka v mi: szintén egy olyan tárgy, amit nem tudom, h hasznos-e...
Babakocsi: vkinek van ötlete 3 részes, merev mózeses, nagy kerekű, hiperkönnyű (tetőtérben lakunk) jó minőségű kocsira 100-120.000-ig? (nem lesz a közeljövőben újabb gyerek a családban,a legnagyobb lányunk 18 éves - nem, ne is gondolj rá szóval ha nem muszáj, nem szánnánk rá többet...) Napközben ennek a mózese jól használható v érdemes venni erre egy "beltérit"?
Pelenkázó lapra jó a textil pelus is v megéri venni rá ilyen pamut izét?
Stokke kádról vélemény? Nekem a helytakarékossága miatt ez tűnik leginkább kihasználhatónak. Valszeg fél éves korától átkerül a nagy kádba, ezt pedig a háztartásban jobban tudom használni, de ha szar, akkor veszek hagyományost.
Hordozók: milyet érdemes venni? itt a kendőkre, kengurukra gondolok. Lehetőleg újszülött kortól használhatót... Ehhez érdemes-e kabátot venni? (Olyat, amin kifér a gyerek...) Emlékszem, a fiamat 2 hónapos korától ölben kellett mindig tartani, különben volt visítás...
Betegség esetére újszülöttnek orrszívó-porszívó használható? Állítható szívóerősségű porszívóm van...
Babavíz: (Ez meg mi az anyám?) Helyette forralóval forralt víz v edényben forralt víz...? mint a régi szép időkben...
Digitális lázmérő: jelenleg van itthon 3. Egy fülbedugós többtízezres és 2 mezei digitális. Mind úgy szar, ahogy van... Festékest használunk, de ez 10 perc alatt mér... Szóval kéne egy megbízható - de tényleg megbízható - gyorsan mérő lázmérő (ha már popsiba kell dugni, legalább kíméletesen csináljam)
Babaszobába kihúzhatós kanapé v sima fotel? (Jól látod, nem volt a fiamnak gyerekszobája)
Ruhák: miből mennyi és hol? Ha épp nincs kedvem 1 db egy hónapig használt ruhadarabért 7-10.000 pénzt kiadni... Hádába benéztem tegnap, pár cimkés cuccot elhoztam 500 Ft-ért, de kéne még egy-két jó lelőhely. Nextdirectet ismerem, ez is jó egynek, de azért várok ötletet... Van szárítógép, úh hetente 2 mosással számolva kb hány db ruhára van szükség? Másképpen: egy átlagos lánygyerek hányszor szarja össze magát nyaktól bokáig egy nap...? (fiúval van csak tapasztalat, sry)
Plédekből mekkorát célszerű vásárolni és milyen anyagból?(kötött, wellsoft?) Hány db-ot?

Öh, nem tudom... Minden megvan? Ezt így külön küldöm el, mert egyrész hosszú, másrészt hátha nem csak én zavarodtam meg a bőségtől...

Ja, van bent egy kutya is, hozzá vmi óvintézkedés, eszköz?




 


Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Wazzeg Krampa Te sosem alszol???


Haaaat akkor kezdem (hozzateszem SAJAT VELEMENY, en most igy gondolom, hogy a gyereknek ez kell(ett).


LEGZESFIGYELO: nem kell. En bolcsohalalos voltam, lila voltam, Anyam ugy rohant velem az orvoshoz, mezitlab.  Meg elek. Amugy is sokszor tevesen riaszt, Te meg csak infarktust kapsz.

ADAMO HINTA: nem ismerem. Majd rakeresek. Kep, nekunk milyen van:



Mondjuk ejszakara nem hagynam a gyereket a hintaban, ha elaludt siman at lehet pakolni a kisagyba. A gerincuknek sem tesz jot napi 1 oranal tobb hordozo/hinta/babakocsi stb.

STERILIZALO: en bedobtam forralt vizbe, amugy Tommee Tippee (asszem igy irjak) szettet vettem, ahhoz volt mikros, jol uzemelt.

CUMI SÜVEG: Avent, Tommee Tippee. Van kulonbozo folyasu cumi hozzajuk, szerintem egy szettet ha veszel, az eleg. (szokott akcios lenni, olcsobb, mintha egyenkent megvenned, sokszor adnak hozza sterilizalot is ajandekba).

KISKANAL/TALKA: amikor van akcios.

PIHENOSZEK: a hinta funkcioja ugyan ez. Ennyi sz.r nem fog elferni a lakasban

PELENKAKUKA: funkcioja kb. mint a popsitorlo melegito. Amire en eskuszom, az a moshato pelenka. Ugyis mosnod kell a ruhakat, akkor meg mar tok mindegy, hogy bedobod-e melle a pelenkat is. Allati sokat sporoltunk vele, raadasul sosem volt piros a feneke. Hatranya hogy ha nem veszed eszre hogy befosott... akkor sokszor kifolyik.

BABAKOCSI: en 4 babakocsin vagyok tul, 1 gyerek utan  mindenkeppen olyat vennek, aminek a vazan lehet cserelni a dolgokat. A vaz hiperkonnyu, a gyerek koranak megfelelo hordozot rakod ra. Pl ha kocsival mesz es kell a babakocsi, akkor lekapod a hordozot a vazrol, bekotod a kocsiba, a vazat meg bedobod a csomitartoba.
Ja, es legyen 2 iranybol tolhato!
Linkelek egyet (kettot, de a masik nem magyar), amit en vennek, de Brendonban CSAK nezni szabad
Mozese siman hasznalhato, szerintem enyem is ilyenben lesz lent, mert ott nincs kisagy vagy ilyesmi.
http://www.brendon.hu/Products/Details/38188
http://www.aliexpress.com/item/Baby-Tra ... 32369.html

PELENKAZO ES KAD: Apostol kaptunk egy puccos furdeto/pelenkazo cuccost, 50 ezer huf volt atszamitva. Nos...mindig az agyon pelenkaztam. Nem tudom miert, ott valahogy jobb volt. Furdetni meg volt egy ilyen muanyag valami, amibe belefekteted a babat, es le tudod furdetni. Na azt imadta. A kadban meg uvoltott.
Sok helyet foglal a furdeto, bazi nagy.

HORDOZO: kendo. 3-4 honapostol mei-tai vagy valami hasonlo (ergo). Kendoben siman elvolt a gyerek szinte egesz nap, evett, aludt. Tudtam mosni, fozni, takaritani, volt 2 hasznalhato kezem.  Ja! Es a lenyeg: 2 kutyat setaltatni...

ORRSZIVO: igen, kell a porszivos. A tobbi semmit nem szed ki.  Nekunk volt ilyen kezi pumpas... Hat apam  levettem a fejét, bedugtam a gyerek orraba es en szivtam ki a taknyot. Nalunk nem lehet kapni porszivosat (ezek nem hasznalnak porszivot), otthon vettem, es nagyon hasznos.

BABAVIZ: itt kell, nem ihato a csapviz. Otthon passz.

LAZMERO: szerintem jo a fulben meros.

BABASZOBA: passz, mienk 8 honapos koraig a mi szobankban aludt, az agy mellett volt a kisagy. Semmi maszkalas, kajaidoben gyerek ki, cici, elaludt es vissza a kisagyba. Ennyi. Utana egyik naprol a masikra bekattant es ki kellett cserelni a kisagyat rendes agyra, mert nem fert el benne.

RUHA: hat lehet, hogy az en gyerekem ilyen csak, de nekunk napi MAX. 2 valtas ruha kellett, sokszor annyi sem + pizsi. Nem volt hanyos, neha 1-1 kaki becsuszott a pelus miatt, de ennyi.
Turikban NAGYON sok jo, es minosegi rucit lehet talalni, sot! Ugorj ra teszveszre meg vaterara, sokan arulnak fillerekert ruhacsomagokat. Nagyon megeri!

Enyem gyereknek pluss takaroja van (ha hideg van), amugy jol johet a halozsak, azt nem rugja le magarol.
En anno vettem angolpolyat Brendonban.... pffff csak felidegesitettem magam vele
Ellenben egy labzsakkal vagy mivel, azt addig hasznaltuk, amig ki nem notte. Baromi praktikus volt, huztam egy bodyt a gyerekre, meg a zsakot, es kesz.
Ilyen, csak kantár nelkul es plüss:
http://www.brendon.hu/Products/Details/27704

Kutya nalunk is bent volt, semmi gaz nem volt vele, csak ne legyen nagyon kutyaszörös a gyerek
(hozzateszem nem is nagyon izgatta)

*valami jo minosegu baby örzö vagy mi (a walkie-talkie)
*tetrapelenka jo szolgalatot tehet, en ócsóé vettem egy 20-as csomagot. Feje ala, hordozoba, kisagyba, stb.
*bodybol en nagyon szerettem a H&M "csomagolos" bodykat. Ezt nem kell a fejen athuzni, csak kiteritem, bele a gyerek, pattentol es kesz. http://www.hm.com/hu/product/99838?article=99838-A

Most igy ejfel korul ennyi, bocs, de még Mickey-t nezunk es mar agybajt kapok a "miskamuskamikimaus"-tol

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


BARBI: H&M cuccok nagyon jok. Ha lenne nalunk bolt a varosban, tuti onnan oltozne mind2 gyerek. Jo minoseguek a babacuccok is, de nekem pl. a ruhaim 80%-a H&M.
Szomszed kisfiu hat keeeesz

ZSIRI: 16. heten voltatok 4D-n? Nem volt ufo a gyerek? Ahhoz kepest most eleg "keson" mentek.  Vagy kimaradt a 16. heti?
Huuuu nyaralas izgin hangzik, foleg -2 gyerekkel!

TUNDER:  udv a kettyósok közt! Te is homeomami, helyes. Es Te is szeretsz "ügyködni", helyes! Renata nagy varromester, meg kezmuves bigyok, meg minden...
Nalam a horgolas megy, mar ha van idom.


En egyre csak a neveken agyalok, annyira uuuuuutalom hogy nem tetszik 1 fiunev sem.
Eddig arra jutottam, hogy David Dario esetleg... Aztan ha a Zuram megvétózza, akkor sakk-matt.

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok, 

Reni, érdekes ez a minden lelki eredetű megközelítés, nagyobb betegségeknél, vagy elhúzódó nyavalyáknál én is mindig keresem az ilyen jellegű okot, de pl. egy családon végigszaladó megfázásnál én ezt nem tudom értelmezni... Vagy mikor az egész óvodáscsoporton söpör végig a hasmenés-hányás, akkor minden családban valami gond van vagy magában az óvodában? 
Homeot én is próbálgatom sokszor, de mikor pl. nehezen veszi Kata a levegőt, akkor biztos, hogy egyből adom a Spiropentet, pedig biztos lenne ahelyett is valami szer, de ilyen esetben nem merek kísérletezgetni. 

Áron nagyon cuki baba! 

Tündér, üdv itt! Gratula a húgihoz! 

Krampa, húú te aztán belecsaptál a kérdések özönébe. 

Mobil légzésfigyelő? én a rendes ágyba tehetőre szavazok, és én használtam minden gyereknél. Nálam nem volt plusz parafaktor ez, igaz nem is riasztgatott össze-vissza szerencsére. Nekem két lapos AC van, merev mózesben volt, hogy beraktam Kata alá az egyik lapot (nála voltam a legparásabb), a másik meg a kiságyban volt. A mobil szerintem azért pénz kidobás, mert 3 hónapos korára szerintem elkezdni lefejteni magáról a baba, márpedig a légzésfigyelőt, ha már használod kb. 1 éves korig érdemes, én nehezen tudok pl. lejönni róla, imádom, hogy kattog, éjjel felébredek csak belehallgatok a csendbe, van csipogás, akkor már alszok is tovább. Persze sokat vannak mellettünk a picik, így olyankor persze nincs alatta, de az más. 
Adamo hintába lehet újszülöttet pakolni? Lehet, de nehogy Adamot vegyél,  atesz-veszen ezer féle ugyanolyan jó után gyártottat árulnak újonnan, kb. fele annyiért. Állványunk nincs hozzá, a plafonba van befúrva egy kampó. 
Hmm, én nem sterilizáltam semmit... igaz nem volt cumisüvegünk.
Cumisüveg: passz valami dr. Brown vagy mi volt közkedvelt a Katás topikban. 
Kiskanál, tálka: ezek még tökre ráérnek, persze megvehetted, nekem kiskanálból a Dm-ben kapható hosszú nyelű jött be (kb. 500.-ft/4 vagy 5 darab), igaz szipi-szupi hőre színtváltó, meg ergonomikus, száj felé kanyarodó csodákat nem próbáltam. 
Pihenőszék: nincs, ha muszáj volt magammal vinni pl. a fürdőbe hordozóba raktam, vagy mózesbe. 
Pelenkakuka v mi: ha lakásban laktok akkor esetleg, de szerintem csak vakítás, és vehetted bele a méregdrága zacsikat.
Babakocsi: nekem is már sok babakocsim volt, szerettem tesztelgetni őket (kutatói véna :-)) mindeképen olyat, aminél a vázra pattintgatod a cuccokat. Quinny buzz nekem bejött itt, de Tárnokon nem, mert ott rosszak voltak az utak és annak elől kicsi a kereke. Ja és én jogger párti vagyok. 
http://www.brendon.hu/Products/Details/36966
http://www.brendon.hu/Products/Details/36924
http://elefani.eu/spd/224-506150145/Chi ... tt-Topazio
http://elefani.eu/spd/224-78805990/Quin ... zett-Black
Ilyenek jönnek be nekem, ja és nekem az autósülés még a rigolyám csak olyat vennék, amihez márkás, biztonságos ülés van, vagy lehet rá tenni. 

Stokke kádról vélemény? nem ismerem
Hordozók: jó szövött kendő, vagy rugalmas kendő az elejére utána valami könnyen hátra köthető (pl. mai-tai) Kabát majd télre, nyáron nem fog kelleni :-) 
Betegség esetére újszülöttnek orrszívó-porszívó használható? mindenképpen
Babavíz: vehetsz, ha akarsz...de 2 vagy 3 nap után, azt is forralni kell...
Digitális lázmérő:isima dm-ben kapható digi lázmérőnk van, szerintem nem rossz. Igaz csak ritkán mérek, kézzel elég pontosan megmondom, hány fokos a gyerek...
Babaszobába kihúzhatós kanapé v sima fotel? Az enyémek legalább egy évig mind velünk voltak, így nem tudom. 
Ruhák: átlagost nem tudok, az enyémek max. napi egyszer nyakig, a többi maradt a gatyában. 
8-10 body szerintem elég egy méretből, vegyes rövid és hosszú ujjú, én is az átlapolosókat szeretem piciknek. Auchanban is vannak, egész jók, de a H&M tényleg nyerő és nem vészes árban sem. Keletinél lévő gyerek Hádában temérdek mennyiségben van újszülött ruha. 

Plédekből mekkorát célszerű vásárolni és milyen anyagból?(kötött, wellsoft?) polár, ikeában kaphatók vannak nekünk, szerintem kettő elég. 
Éjjel az enyémek hálózsákban voltak, Léna még mindig. 



Ja, van bent egy kutya is, hozzá vmi óvintézkedés, eszköz? Milyen eszköz? Korbács? Majd meglátod mennyire érdekli a kutyát, miénk az udvaron van, nem fért hozzá a kicsik. 

Réka, hogy sikerült a vizsga? Megtudtál valamit a suliban? 

Era, nagyon jó kép a picurról. András, szerintem nagyon szép így is és Andrenak is. 

Én pont így vagyok a lánynevekkel, fogalmam sincs mi legyen babu neve.... 

Zsiráf, örülök, hogy meggyógyultattok!  


 


 


 


                                                                                                                                      

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers    Lilypie Maternity tickers
 









KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Era: köszi a tippeket. Vaterára, teszre már néztem fel, de csomagban jelenleg olyanokat látok csak, amiben van 2-3 használható, a többit én nem adnám a gyerekemre, szóval marad a turkáló. Júniusig még van idő...
Pelenkázó: van egy antik komódom, jelenleg a párom gépei vannak rajta. Megy a tetejére egy merev lap, vannak benne vékony fiókok, van polcos része, ruháknak is tökéletes lesz.

Egyébként bacottul álmos vagyok, de úgy tűnik, h én már most elkezdtem az edzést az éjszakai etetésekre

Van egy faszántos utónévkönyvem, olyan nevekkel, mint Baba és Yeti - frankón benne van... -, kéred? Szívesen elküldöm, ma reggelre szültünk egy nevet. 

Egyébként pedig kikérem magamnak: én nem vagyok kettyós -  a hangok is megmondták...

Barbi: Milyen lesz a gyerekszoba? Nem is mesélted...
H&M kismama cuccost hordok én is, de alig van belőle méret. 2 M-es farmert kaptam az S-es seggemre. Már harmadszorra dobom be őket a szárítóba, de még mindig nem ment eléggé össze. Egyébként a GAP maternity-je is jó és ma 25%-os sale van ingyenes szállítással.

Réka:Suli: Vidékieknek nem közvetítenek. So, van nektek vidéken egy nyaralótok. Szimplán átjelentkezel tartózkodásira, lefizeted az ottani sulit, probléma megoldva.

Zsiri: merre csináltátok a 16 hetes 4d-t? A miénk nem volt ennyi idősen 4 D képes...
Most sok olyan intézkedésről tudok, ami arra ösztönzi a madót, h részmunkaidőben visszavegyek az anyukát. Reméljük pár év múlva még aktuálisak lesznek. A 11 órás távollét tényleg durva és ebben még nincs benne a túlóra és kötelező rendezvények, konferenciák.

Tündér: Cicitéma nálunk is van, annyi különbséggel, h nekem a párom jegyzi meg mindig, h mekkorát nőttek. Tegnap előtt fürödtünk és közölte, h "hűwazzemekkora lett! Különösen ez nőtt nagyot" Én meg kihúztam magam és virultam. Egészen ma reggelig, mikoris belenéztem a tükörbe és megdöbbenve konstatáltam, h a jobb mellem másfélszer akkora, mint a bal. Aztán a második döbbenet akkor jött, mikor belegondoltam, h k. jól fogok kinézni, ha szoptatás után az egyik mellem visszaáll az oridzsi állapotára, a másik meg lógni fog

Kabát: a karcsúsított alá már nem tudok annyira öltözni és kicsit érdekesen áll a mell ill. has részénél, ha begombolom. Van egy sí technikai kabátom, az még jó lesz egy darabig.





Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Ducky: köszi.
 Bölcsi: aha, a fekete hajú gondozó néni. Elfelejtettem a nevét... Patrik utolsó évében jött. A többiekkel nekem is volt gondom.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Krampa jut eszembe... Renata lemond a lany ruhakrol, bizniszelhetnél Vele :)

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Gondolkodtam én is rajta, csak nem akartam megsérteni...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Krampa
NA. Én meg nem akartam rádtukmálni :D De mondd mi kell és viheted :) Bodykat 300-ért, rugikat 600-ért tervezem eladni.
Ésatöbbik: Légzésfeigyelő sztem csakis paramamiknak való. Kissúllyal született fiúő gyermekek a veszélyeztetettek. Neked lányod Ha nem szervi okok miatt nem tudtál szoptatni (nincs tejmirigyed pl.), akkor most bármi lehet. Sterilizálót nem vennék előre. És max. 1 szem cumisüveget. HA kelleni fog, akkor a teszvesz fillérekért van tele ilyen cuccokkal. Mmint sterilizáló. A mikrós sztem tök elég. Csak férjen be a mikródba! HA ez kérdés, akkor nekem van Aventes, lemérem szívesen, hogy be fog-e férni nálatok egy ilyen. Hintát sosem használtam. Az elektromos az elveimmel nem egyezik :D Pihenőszék az tök jó, de Lindánál vettem először hasznát, hogy a csöpp baba totál vízszintben fekszik mellettem, lát minket miközben Ivánnal legózom vagy bármitcsináltunk is....Ivánnál egyáltalán nem éreztem szükségét. Elég volt a babahordozó. Abban nem lehet sokáig a gerince miatt, de ez is olyan cucc, amit érdemes kinézi, de nem kell megvenni. HAsznált teljesen megfelel! A babakocsi az mindnekinek más. HA sokat autózol, akkor én Chicco vagy Peg peregot javasolnék. Azokat nagyon picire (esernyőre) lehet csukni, ha leszeded a mózest. HA rosszak az utak, akkor viszont nagykerekű kocsit vegyél. Kocsiba pedig külön egy olyan sport babakocsit, ami vízszintig fektethető (pl. Esprit) Én kb. smemit nem vennék újonnan, mert féláron megkapod használtan. Babakocsit viszont KIZÁRÓLAG személyes átvétellel!!! Msá a kép, más a valóság. Én szívtam meg. Nem nagyon, de azért....
A fülhőmérőnél sokkal egyszerűbb és kb. ugyanolyan pontos (mert az nem nagyon) a homlokhőmérő :d Olyan 5-600 FT. a patikában. 15 mp alatt mutatja, hogy milyen skálán van a gyerek. Hőérzékelős. HA kék, akkor kihül, ha zöld, akkor jó, ha narancs akkor hőemelkedés, ha piros, akkor láz. Vannak rajta fokok is. Fél fokonként van jelölve és olyan 2-3 tized pontossággal ezeken belül meg tudod állapítani, hogy mennyi a hője. Én kb. csak ezt használom, mert valójában, ha lázas, akkor tök min1, hogy 38,8 vagy 39,1. HA visszaméred epdig ugyanúgy mutatja, ha csökken vagy nő a hőmérséklet. Gyerekcsináláshoz nem optimális, de legyünk optimisták...ritkán lesz lázas :) Orrszívóporszívó tök jó, de kisbabának nem sok szüksége rá. Nyári baba, ráérsz ősszel beszerezni. De ha kelleni fog, akkor úgyis mást is veszel mellette a gysztárban. tejet leszívni az orrából gy sem szabad, mert irritálja a szívás nyálkahártyát, ha feleslegesen szívod.
Pléd 90*90 vagy 70*90. Egy vékony polár és 1-2 pamut elég. Nyár lesz :D Rugiból nekem 4-5 Bodyból 2-3 hosszúujjú (nyár lesz...ha nem írtam volna) és 5-6 rövidujjú. Én átlapolósat pöcsölősnek tartom. VAn rajta 4 patent...Báááááááááááá A borítékos nyakra esküszöm. C&a-ban van ilyen, de a tescoban is. Annak jobb a minősége. És még száz helyen van...
Babakád. Én anno 1500ért vettem az akkor egyik legolcsóbb darabaot. Bnőmmel közösen. Ő is az összes gyerekénél imádta és én is és azok is akik kölcsön kapták tőlünk :D semmi extra. Curver. Jóóóó sokáig elfér benne a gyerek :) Jövőre pl. kerti pancsolónak is teljesen jó lesz! Idén még Luca is fog benen strandolni a fürdőszobában, ha bazi meleg lesz, de tavaly Linda ült benne Mindkét fotón Linda van a kádban Az egyiken 4 éves, a másikon 1 hónapos A matricázás házi.
Én hordozás párti vagyok teljesen!!!! Mégis azt mondom, amit annyiszor írtam már :D Nyáron nem biztos, hogy 40 fokban magdra akarod kötni. Ezt is nézd ki, ha egyáltalán barátkozol a gondolattal. Nandu kendőt nyárra NE mert nagyon meleg.
Szóval szerintem ami nem tuti, hogy kell, azt nézd ki jóóóól és aztán meglátod, hogy mire lesz valóban szükséged.
Kutya. Már most tudja, hogy babát vársz, sőt még nálad is előbb tudta HA lakásban van, akkor bizonyára jólnevelt. Legalábbis annyira, hogy ha megtiltod a belépést a baab szobájába, akkor azt be is tartja.
Ha tudsz és szeretnél fekve szoptatni és nem zavar, ha úgy esetleg el is alszol, akkor én egy matracot javaslok a földre és pont :D Mi a mai napik együtt alszunk. 3db 90*200matrac van a földön faltól falig. Még 5-en is kényelmesen elférünk, ha Zsolti befekszik reggel vagy este egy kicsit közénk. (csak éjjel vagyok a gyerekekkel, meg elalvás előtt egy darabig. Zsolti meleltt fekszem le aludni). Aha, nemhogy külön szoba, de még külön ágy sem jut "szegény" gyerekeimnek Ez az ő választásuk volt és nagyon bejön! Ott a 8 nm galéria üresen Vagyis kupi az vaaan!

És mi lett a név? A Baba vagy a Yeti Igazából én azt gondolom, hogy olyan név, ami a naptárban nincs benne, az nem is kell. Nem másért, mint az már nagyon elvetemült általában De elvetemült név is akad egy naptárban bőőőőőőőőőőőőőőőven

Barbi
Annyira jó a kabát! Ugyanezt néztem ki turiban, csak gondolom régebi modell, nem fekete, hanem kekis-barna volt. Viszont a nagy csöcseim miatt rémesen állt
Tudod ki lesz majd a gyerekorvosod? Mi a Wegener Ingridhez járunk. Imádom, de saját választás éshát nem sokat "zavarjuk".

Gabi
Én alapból azt gondolom, hogy az ember ott "engedi be" a bacit, ahol nehézségei vannak És nem kell mindig felfedni, ha nem vágod kapásból, hogy mikor mi a baj. Erre akkor van szükség, ha nem tudsz kilábalni! A gyerekek aurája csak 7 éves kor körül kezd leválni az anyáról. Addig a hangulatod az érzéseid a stresszed kimondatlanul és tudta alatt is hatnak a gyerekekre. Az, hogya  szomszéd gyerek miért fosik-hány Te sosem fogod megtudni. Még akkor sem biztos, ha igazán jó a viszonyotok. lehet, hogy a sajátodnál sem tudod meg, mert vagy nem beszél róla, mert nem tud annyit beszélni vagy már nem akar a problémáiról beszélni vagy csak nem ebben a hozzáállásban nőtt fel és ezért nem tudja értelmezni. Iván már meg szokta mondani ritkább betegségeknél, hogy miért fulldoklik vagy miért lázasodott be vagy miért hányt. A láz amúgy sokszor túlhajtottságot jelez. legalábbis felnőtt korban. gyereknél simán csak egy "veled maradnék és figyelj rám egy kicsit! Csak rám!" Mert ha 1 beteg, akkor ő a központ és körülugrálod :) NA. Hát valahogy így :) Én is adok gyógyszert, ha kell! VAn Ansivin itthon, mert ha nagyon durva Iván mandulája nem hagyom fuldoklani míg hat a homeó.

Tündér
SZIA Én is amatőr varró vagyok. Önképzőbe járatom magam éjfél és hajnali 2 között Pocakosan nem, de amúgy ez az az időintervallum, amiben varrni szoktam. Bár már Luca is segít a szabásban, azt lehet. Meg betűz. Ügyesen szurkálja a tűpárnába a gombostűket. Teljes átéléssel. Annyira, hoyg eszébe sem jut elhajigálni. Minden gyerekem kezét megszűrom tűvel  (meg megsütöm sütővel és vasalóval) azon a szinten, ami fáj, de csak ott akkor meg még 1 percig kb. Ez hat Kapnak saját anyagot és bot élű ollót, lehet nyiszálni. Én meg szabok Filcállatokat imádom! Itt nézz körül, ha érdekel, ez az én oldalam: https://www.facebook.com/VackorMuvek?ref=hl

Anno Réka is írta, hogy náluk is jól működik a zárt topik a FAcebookon. Esetleg? Olyan időtakarékos, hogy helyenként csak klikk és lájk, ezzel már mondtál véleményt és nem kell túlbeszélni a dolgot :D

Hirtelen....

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Szerintem fb arra jó, ha már nem aktív a topik csak mindenki benéz néha, vagy még azt se, de nem akarja teljesen elveszteni a fonalat a többikről... Én egyébként azért utálom az fb-t, mert az arcába mászik az embernek olyan dolog is, amire nem kíváncsi. Pl. egy ismerős egyszer megosztott egy videót, ahol egy nő egy felnőtt férfit szoptat, nekem ez a bloáááááááá kategória, de persze van akiknek izgalmas és ötlet adó, de az fb-n nem csak link jelenik meg, hanem egyből a videó... 

Szerintem itt vagy anyatanyán zárt topik teljesen megfelel a célnak. 



KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Tegnap voltam dokinál, babukánk nagyon cukin vakarászta az arcocskáját, a lábaival meg folyamatosan csépelt. Most nem mutatta meg a lányosságát, de számomra ez már nem is volt kérdés. 
És a lepkehimlő eredményem negatív, nagy kő esett le a szívemről, mert Léna november végén elkapta ezt a kórt és ez várandósan elég veszélyes tud lenni a babára nézve. 
Két hét múlva cukorterhelés 



KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Törpe mindjárt felkel, most csak röviden (jó vicc, én és a rövidség :lol: )
Vizsga megvolt, menjek be 7-én órára, hátha addig kitalálnak vmit, hogy folytathatnám mégis. :shock:. Bííííztatóóó neeeem?! :shock:


légzésfigyelő nekünk nincs, nem is lesz, de ez sztem para-anya függő. Tömegesen tudok olyan országokat felsorolni (pl. Belgium) ahol egyáltalán nem divat (gyerekorvos néz hülyén, mi ez?) és a csecsemőhalálozási statisztikájuk nem különbözik a miénktől. Nem vagyunk tipikusan veszélyeztetettek, nem paráztatom magam +1 géppel, de megértem, ha valaki csak ettől alszik jól. Ha babakocsiba akarsz Krampampuli, létezik pelusra csattintható verzió, az nem mozdul el. A veszélyeztetett kor a legujjabb stat szerint 6-8 hónapos, akkor már úgyis sokat mozog, olyat keress, ami ezt tudja követni.


Adamo hintába Tudtommal újszülött is mehet hosszú távra is (ismerősé napközben csak abban tudott aludni.)


Cumisüveg sterilizálló Ha ügyik vagytok és megy a szopi, akkor egy feleslegesen kerülgetős cucc. Ha kell a cumisüveg, méghozzá sok és rendszeresen, akkor sztem praktikus az elektromos, mert tárolóként is funkcionál. Persze, ha van hová tenni. Nekünk a konyhában van egy tápi-sarok, ott a sterilizálló, kis tálca a tiszta üvegeknek, a kiporciózott tápi-tartó, meg a teljes tápi zacsi is. Az Aventes sterilizálló szerintem nagyon kaka, mert nem lehet a vízforraló részét tisztítani és undi barna cuccok potyognak belőle :shock:. Ilyet örököltünk, aztán kidobtunk, vettünk olcsóbbért Canoppie baby-t vagy mit. Ez kisebb és ez kényelmetlen, de legalább lehet rendesen tisztítani. Ha a telken vagyunk, a tésztafőző lábosom heti 1x tökéletes ugyanerre a funkcióra 8). Itthon mondom tárolónak is használjuk.


Cumisüveg Általában kompatibilisek a gumi végek, vagyis az AVENT gumirész rámegy a chicco üvegre is, ez praktikus. Tapasztalatom alapján, amelyik nem folyik, abba kevésbé jut be a levegő. Nagynál nem kell már (pl. Mesónál), ott már elég erősen szív, de a picinél sokat számít a „csöpögős légbeeresztés”. Én rühellem az 1-es újszülött cumivéget, mert veszettül lassan jön belőle a cucc :evil:. Egyszer 2 hetes Mesónak véletlen a nővére cumisüveg-végéből adtam a tápit, kicsit kerekedett a szeme, de fél perc alatt benyomta, amit amúgy 20 percig szívott :D. Mekünk főként AVENT-esek vannak, ilyet örököltünk sokat, aztán a folyamatos csere mellett próbálgattam a többit, az se sokkal jobb. Praktikus, ha a szívórész egyforma márka minden, könnyebben elfogadják.


kiskanál, tálka Tök ráérsz vele. Gyerekszám növekedésével egyre kevésbé érdekel, miből esznek. Őket meg végképp nem érdekli 2 éves kor alatt :) Csicsa helyett IKEA lett nálunk.


Pihenőszék Nálunk szerették a lányok, én is, hogy bárhol elvannak, akár hajat is moshatok, amíg a fürdőben a forgó mosógépet bámulják (nem az egész gép forog, csak a ruhák benne…)


pelenkakuka Kicsinek nem büdi (annyira), nagynak nincs az a kuka, ami nyáron bent tartja a fosszagot. Nekünk van az a szopi zacsitekerős… kint az erkélyen nagy kukászsákkal és a szarost oda visszük ki (nyáron nem is nagyon lehet használni az erkélyt a budi-feeling miatt :evil:). Pisis megy a konyhai kukába. Sima fedős vödör pont ugyanolyan jó.


babakocsi Mindenkinek más az ideális :)


pelenkázó lap Ikeában párezer a frotír huzat, nekem az van, hogy ne legyen hideg és ne gyűrődjön fel, mikor elkezdi rángatni. Én utálom az elcsúszó pelenkázó-alátéteket, mindig sikerül aláfosni valakinek :evil: (nem, nem nekem és nem is apának)


kád Minél nagyobb, mert fél évesen már bazi nagy egy gyerek és mozog is a szemét fürdés közben :evil:. Első hónapokban a mosógépen van a kád fürdetéskor, utána nagykádban a kiskád (kicsi a fürdő) mert mindent kipriccol. Ha már ülve marad, kiskád megy a pinyóba, gyerek meg a normál kádba.


hordozó Kedvenc témám, nagyon merev vagyok az ügyben!!! KIFELÉ NEEEE! Se pszichésen, se gerincileg nem ajánlott. Olyat ne is nézz, amibe egyáltalán lehet kifelé tenni, mert tuti nem elég széles a terpesze. Újszülöttnek a rugalmast ajánlják, tapasztalatlanul ebbe könnyebb felkötni. 6 kg felett már a nem rugalmas a praktikusabb (nagy gyereknek ez 3 hónapos kor). Felkötés youtube-ról tanulható, de nem fog elsőre menni, össze kell szokni és akkor tök jó. Minél hosszabb, annál könnyebb kezdőként megkötni. Nálunk apa Mesónál szokott át a kendőre, Szaffinál csak kenguruzott. Persze én kötöm meg neki… Kenguruból az a jó (csípő szempontjából), amiben széles terpeszben ül, mint egy „döglött béka”. Mei-tai szabásnak hívják szép magyarosan. Olyat keress, aminek széles a csípőpántja, hogy a súlya ne a hátadon legyen! Ár nagyon változó, én a manducát szeretem, de az drága. Középár a Magyarinda, de Meskán vannak egész olcsók is és választhatod, milyen színűt varrjanak neked. Ha viszont csak keveset hordozol és alkalmanként rövid ideig, akkor halál mindegy, milyen szabású, árú, merre néz, használd, amit örökölni tudsz :) Én egy XL-es polár pulcsiban és ugyanilyen polár mellényben hordozok előre kötve, semmi spéci cucc.


Babavíz Én szeretem, nem kell forralni, nem lesz a forralástól minden tiszta vízkő :evil:. Fél éves kor felett sima mentes ásványvizet kaptak (szentkirályi babavíz nem horror árú, mint a Jana).


Lázmérő Kórházi nővérkék szerint a digitális csak 37 fok felett pontos. Sztem tök mind1, hogy 37,6 vagy 37,9 mert mindkettő ugyanazt jelenti, így nem zavar a pontatlanság.


fotel fotel-párti vagyok, alvásnál a gyereket viszem ki, ha nagyon kell.


ruha Tecsóban 5 body 3000 egységcsomagban (fehér, minta-mentes). Én jobb szeretem, ha a gyerekhez közvetlen nem használt-ruha ér. Nadrág-szoknya, pulcsi már lehet turkált. Amúgy a tecsóban sokszor van leértékelés csütörtökön, olyankor a ruhák 30%kal olcsóbbak.


szarás Szaffi egyszer se, Mesó napi 3x szarta magát nyakig.


Na ébren és itthon mindenki! Rövid voltam mi? :lol: Még nem olvastalak végig titeket...


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


A Facebookos zárt csoport nem ugyanaz, mint ismerősnek jelölni egymást a fészen :P Nem kell, hogy ismerősök legyünk, de a zárt csoporton belül bármit írhatunk, senki nem látja. Akár anyámat is szidhatom, sosem fogja megtudni. A Lucás topik ott zajlik napi szinten :) Én amiatt hoztam fel, hogy az olyan jó, hogy nem litániákat írunk, hanem megírod mondjuk, hogy láttad ezt a babakocsit tetszik, kinek mi a vélemyéne és a bejezésed alatt tud mindenki válaszolni, hozzászólni. Ezáltal áttekinthetőbb egy téma hosszútávon. Szemben egy ilyen fórummal, ahol a 3 oldallal ezelőtti valamilyen megjegyzésre nem fogod kapirgálni, hogy ki mit reagált. Nem kell kifejtened, hogy aha, te is egyetértesz, hogy felesleges a légzésfigyelő (pl) mert ezért meg ezért, hanem like és a másik tudja, hogy te is azt gondolod. Egyértelmű, hogy ha egy hozzászólás 5 like-ot kap, akkor az valószínűleg helytálló hozzászólás volt. NA. Csak azért, hogy nehogy valaki azt higyje már, hogy megrögzött fészbúkmániás vagyok :D Amúgy kevés ismerősöm van, csak a nagyon szükségeseket jelölöm vissza. AKit kell, de nem vagyok rá kíváncsi, azt törlöm a hírfolyamról. Ezt ajánlom neked GABI :D Akkor nem látsz ilyen baromságokat. Pontosabban az aberált vagy idegesítő emberek fb-s megmozdulásait egyáltalán nem érzékeled és ők még csak nem is tudnak róla :D
A videó amúgy nem csak kép ként jelenik meg? Arra rá kell kattintani, hogy elinduljon...legalábbis én eddig csak így találkoztam vele. Most, hogy belegondolok sejtem melyik lesz az a vdeó. Már el sem indítottam :D Láttam ki osztotta meg és az indexkép sem volt felcsigázó...

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Renáta: kb 6 db 56/62-es rugira van szükségem és kb 2 hálózsákra.

Bezony, bezony: ghlófkisasszonyt úgy fogják hívni, h Havasi YetiBaba Gyopár(ka).
Dóra Regina lesz egyelőre. A fiam úgy índított, h tüptürüptürüm Dóra, tüptürüptürüm Dóra és közben ugrált. Aztán: most melyikünket szívatsz? Engem v a babát? És mikor látta, h komolyan beszélek, ledőlt az ágyra és jajgatva a kapucniba temette a fejét, és közben mondogatta, h "szegény,szegény, nemáááá"

Ducky: Yess, jó labor, pozitív ultrahangos élmények... Azt sem tudtam, h létezik lepkehimlő...

Nekem nincs fb-m... Felőlem mehet a zárt, én kb egy hónapja már bedobtam.

Nekem is megvolt a kórházas UH. Legközelebb kihagyom. A nő kapásból írta a beutalót a genetikai tanácsadásra. Mikor megemlítettem, h voltam kint genetikusnál az Istenhegyi úton közölte velem, h nem kellett volna akkor ide jönnöm. Bosszúból lenyomta a baba torkán a vizsgálófejet, még 1 órára rá is fájt a gyomrom tájéka. A gép, amivel a genetikai UH-t csinálta, sztem 10 évvel ezelőtt is régi volt... Legalább az AFP-m jó lett, bár ezzel is volt némi mission. Bementem a laborba, de nem volt meg a lelet, a laboros néni mondta, h nem tud nyomtatni, mert külső helyről jön a cucc. Levadásztam a dokimat, aki 2 kattintással megoldotta. Ha tudom, h ebből ekkora cécó van, akkor röhögve kifizettem volna érte a 6000 pénzt privátban. De lehet, h én vagyok túlságosan elkényeztetve...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Cumisüveg Én helyesbítenék azzal, hogy bizonyos márkák kompatibilisek egymással :) Avent Chicco pont, de Avent Nuk már nem :P Ha szoptatás a célod, akkor igenis lassan folyós üveg kell, amiből 20 percig szívja :D Ha már ott tart az ügy, hogy csak tápi, akkor már jöhet a gyorsabb folyás, de addig a gyors kaja érdekében elutasítja majd a lassabb cicizős verziót...

Pelenkázólap Nekem is sima Ikeás (felfújható szélű) van, de én sajnáltam 2ezerért rá a huzatot. Félbehajtott tetrapelus is teljesen megteszi :)

Lázmérés Pont azt gondolom, mint Réka :) Ezért kedvelem a homlokhőmérőt :) JA azt nem írtam, hogy ez egy 2 centi széles 10 centi hosszú lapocska :) Nem kellemetlen és sehová nem kell bedugni :P

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Krampa
Bodykat nézem, hálózsákot nem használok, az nincs :)
Gyopárka  Ismertem egy csajt, Retescherics Avarka. Aha. Anyakönyvezetten Mire akkora lesz Dóra, már senki nem fog emlékezni erre, mert más baromság lesz helyette :P Lindát sem szivatja senki a neve miatt éa nem gondolom, hogy később fogják, hogy "ijjjjá!" Ha szívatni akarják, hát találnak valamit úgyis, ha Tóth Anna a neve, akkor is.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Közben írtatok. Köszi
Vizsga szupp, a gyakorlatot pedig igazoltasd már le vkivel, aztán szevasz. Nálunk egyedül én jártam be napi szinten nagygyakorlatra a 86 fős csoportból és mindenkinek meglett.

Renáta: nekem mindegy, h hol vagyunk, majd idomulok...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Öh, Renáta, rugi, nem bodri... thx
Gyopárka létező név, a húgom osztálytársa volt. A tesóját Borókának hívták. Szegény Retes.... csajnak alig bírtam a vezetéknevét elolvasni, nem tudom, h melyik a nagyobb szívás számára. A vezeték v a keresztneve.

Persze,h nem ezért fogják szívatni, csak aranyos volt, ahogy a kölök reagált. Erre spec totál nem számítottam.
De azért Linda fog karatéjozni, ugye? Tüptürüptürüpp

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Neeeeeeeee, egy fél óráig írtam nektek erre az összes elszállt! ÚÚÚÚÚtálom az okok kütyüket. most kezdhetem előről......




Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Barbiiii :mrgreen:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Nah szóval újrakezdem:) Kiakadtam, hogy mennyit írtok:) egyszer nem érek rá melóba ránézni....Mire minden üziteket elolvastam elfelejtettem mi volt az elején.(kismamaagy)
 

Légzésfigyelő: Valószínű mi fél éves koráig tutti bérelünk egyet. Gábor parázós és miatta less. Mondjuk inkább leg yen vaklárma, mint tényleg probléma.

Babaőr: A kedges air-softozik, felajánlotta a walkie-talkie-ját:):)

Mérleget is tutti bérelünk.

Hinta: Kisgyerek ismerős azt javasolta, hogy ha maid megszületett vigyünk el magunkkal a boltba,ületssük bell. Ha élvezi vegyünk meg. Az ő gyerekünk kb 2szer volt benne üvöltött, jó drágán megvették:(

Sterilizáló: Észrevettem, hogy némelyik márka úgy csinálja hogy csak az ő üvegeit tudd beletenni:S

Kiskanál/tálka: még ráérek.

Pelenkázóskuka: Felejtős, panelba van szemétledobó. Odáig meg nem sok elsétálni.

Kiságy: Már az elején kombi kiságyat szerettünk volna. A sima ágyak hem túl stabilak,az egyik boltból kinéztek, mert minden ágyat megrázogattam:) A Brendonba kinéztünk egyet, 60-ért, nemrég felrakták vaterára, 28e-ért. Gyorsan lecsaptunk rá. 

A szobába mi már berakunk egy normál ágyat is. Ha a gyerekkel keel aludni akkor inkább ott alszunk vela, mint 3-an egy ágyba.

Hordozó: Hát én nem tudom magamba elrakni a kendős módszert. Egyszerűen nem megy, pedig sok jót hallottam róla:( inkább a kenguru.

Babakocsi: Multifunkciós, hem túl drágát néztünk ki. Minden van benne, a lábzsákot kell csak külön megvenni. A szomszédtól kaptunk egy drága hordozót. Valószínű azt használjuk majd a kocsiba. Amilyen kis autónk van, a kórház előtt beoperáljuk és ha kinövi maid kiszedjük:D

Kádat kapunk.

Ruhák: Hát van egy 5-6 db új 56-os bodynk, szeretünk egy 0-3hó vegyes csomit, anyósom meg turizott egy csomó bodyt, felsőt.

Babaszoba:) Izgi téma. Imádom ha valamit variálni kell. Úgy tervezzük hogy 2 féle kék lesz, a falat “elfelezük” valamilyen sárgásabb, krémesebb gyerekes bordűrrel, a felső része babakék, az alsó meg salami sötétebb kék:) Tegnap készen lett a függöny is(pont akciós volt a boltba mikor mentünk nézelődni). Krokodilos, zsiráfos, elefántos:) Megmaradta az anyag fele, most azon gondolkodok, hogy lehet varratni kéne belőle baldachint vagy ilyesmit.

 

Nálunk a nyuszik a nappaliba laknak, oda meg a gyerek megy egy darabig ritkábban:)

 

Furi nevek: Borókát ismerek, vörös hajú szeplős kislány. Ismerek Gyopárt, a húgát Harmatnak hívják. Az egyik ismerősöm 2 napja szült. Az ő fia LÉL lett… Barátnőm húga Málna. Nah neki nagyon eltalálták a nevét. A szöszi hajához jól áll a pink.

Amúgy a csúfolással meg úgy vagyok, hogy amilyenek a mai gyerekek akármivel/akármiért tudják csúfolni egymást. Az én fiamat is fogják sajna.:( Szörnyű vezetékneve van ilyen szempontból, mondjuk az enyémmel sen járt volna jobban:)

 

Reni: Mi is Ingridhez mennénk, ha még dolgozik akkor amikor aktuális less. Még Gábornak is ő volt a gyerekorvosa. A védőnő szerint már 70+ os.

 

Jah, a nagy kérdésem még a mellszívó. Kell elektromos? Bérlős-saját? Olcsóbb-drágább.

 

Ma a nap fénypontja az volt hogy a buszon átadták a helyet! Először!!! Történelmi pillanat. Meg is hatódtam:(

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Barbi
70+ :O Aztaaaaaaaaaaaaaaa. Hát nem látszik rajta Hát nem is tudom mi lesz velem, ha ő nyugdíjba megy Ki a védőnőd? Ő nem fog külön javasolni neked semmijen oltást, ami nem kötelező. Nem jár ki házhoz, csak az első kötelezőnél. Beteg gyerekhez is ritkán megy. ÉS mellette gyorsan megtanulod majd, hogy nem kell mindntől frászt kapni :D Ha náthás, hát majd elmúlik, Ha lázas, akkor csillapítsd, nem ekll mindenhez rögtön orvos, csak ha fuccsot mond a józan paraszti ész :D Antibiotikumot csak végszükség esetén ad. Szóval mindemiatt sokan nem kedvelik és felületesnek tartják. Pedig nem az csak nem annyira medikális a látásmódja
Gyerekszoba nekem ahogy leírtad kicsit meredek....bocsi Ez nyilván azért van, mert a kék szoba nekem olyan "mekeüljünk" érzést kelt. Persze van az a nagyon baba kék, ami nem...viszont abban is "fázom". De nem az én lakásom, nem az én gyerekem Így semmi közöm, csak rögtön feljöttek bennem ezek az érzések, ahogy olvastam...
Mellszívó csak akkor kell, ha fejni szeretnél, mert kevés a tejed. HA sok, akkor csak kézzel érdemes fejni, hogy ne legyen mégtöbb. Nem ördöngősség. Főleg, hogy tényleg csak keveset szabad...Nézd ki és ha kell majd veszel. Elég a kézi. Valószínűleg nem nagyüzemben fogsz fejni akkor sem, ha kevés lesz a tejed. Újonnan piszok drágák, de mivel minden porcikájukat lehet sterilizálni simán vennék használtat. Igen, a szilikon besárgul gyorsan a sterilizálástól és nem olyan dizájnos, mint az új, de az új is csak rövid ideig lesz olyan guszta, ha tényleg használod.
Hordozóra nem is feltétlenül van szükség, ha nem gondolod, hogy sokszor magadon szeretnéd lógatni a babát :) Ha viszont gondolod, akkor nincs az a kenguru, amit jószívvel tudnék javasolni. Mindenesetre ez is az a cucc, amivel érdemes megvárni a baab megszületését. Újszülöttnek 1-2 óra max., ami nem ártalmas a gerincének napi szinten kenguruban és babahordozóban egyaránt és összesen. Túl nagy terhelést tesz a gerincre.

Csúfolás.....Ivánt azért csúfoják, mert nem tud judozni és sakkozni Az osztályba 7 fiú jár összesen. Mind jár valamelyikre. Többen már az oviban is űzték ezeket. Ő szeret sakkozni és érdekli, de nem tud annyira, mint az, aki hetente jár 45 percnyit és leckét is kap belőle Nyilván nem. ÉS azért is csúfolják, ha levágjuk a haját meg azért is ha nem...mert akkor kócos. Sok és göndör vagy inkább nagyon hullámos a haja. De ez gyerek dolog. Nem csak a mai gyerkek. Én emlékszem, hogy kit mivel csúfoltak nálunk alsóban....

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Vannak pillanatok, amin csak röhögni lehet. Csajok, esti fürdetés. Szaffi a fürdő közepén kakál a bilibe, mert a kádba jött rá. Mesó a kádban ülve nyögve nyom, közben egy kifli méretű termésével játszik. Apa a két csaj közt állva ordibál teljes pánikban „ANYA!!! Szarnak a csirkéink!!! Csinálj valamit!!!” :lol: :lol: :lol:.


Végigolvastam, próbálok válaszolni is…
ZÁRT engem nem zavar a nyílt sem, elég mocskossszájú vagyok itt is :D Jöhet az aranyér téma is :lol:. Annak idején Szaffinval kb. a 32. hétig csak zugolvastam, ott a társaság nagy része a 20. hét körül zártba ment, kihalt egy időre a topik, aztán páran továbbvitték. Mire szültünk, úgy 10-15 tag volt, abból 8an maradtunk a zárt facebookra. Az egy egész más műfaj, igaz. Nincs szófosás, de már annyira ismerjük egymást, hogy nem is írunk egy csomó mindent, mert hát ismernek, bizonyos téren jobban, mint a családunk. Sőt! :lol:
facebook-on én azt utálom, mikor valaki jön a szélsőséges megosztásaival :evil:. Én meg konfliktus-kerülő vagyok, és gyáván lapítok, és ettől meg magamat utálom :oops:. Nekem az ismerősök fele semmit sem lát belőlem, én se sokat belőlük. Összesen van talán 120-150 ismerősöm. Szóval ha 30 like-ot kap egy megosztásom, az már rekorder :).


betegségek Van lelki okú betegség, aminek a kémiai gyógyítása jelenleg jobban kutatott és fejlettebb, ezért egyértelműen arra szavaznék. Én ezért is vagyok orvospárti. A természet-gyógyászatban sokszor azt érzem, tapasztalom, hogy olyanok művelik többségben, akiktől egy mosópor-ajánlást se fogadnék el. Persze van néhány pozitív ismerősöm is, akik jó példák, de ha annyira qrva jók a homeós cuccok, akkor mért nem csinálnak végig klinikai kísérleteket, hogy a sok racionális kételkedő orra alá nyomják, hogy banyek, hát nem látod, hogy feleslegesen tömöd vegyszerekkel a gyereked?! Amúgy meg nem tömöm :). Még egyik se kapott antibiotikumot, nincsenek köptetők itthon, az orrcsepp tisztán tengervíz (vagy anyatej ha épp van). Lázcsillapító 37,5 felett megy, ha fájdalmuk van, akkor kaphatnak szirupot (átlag havi 1-2x kap Mesó fogzásra). Orvos minket se lát, nátha, köhögés (nem fulldoklás), orrfolyás nem betegség, nem kezelem. 3 nap így is, úgy is.


Reni Gyulladás lázzal jár? Gyönyörű lázmentes perforált vagbelet szedtek ki belőlem 17 évesen :wink:. Barihimlő miatti vesegyulladásos, majd közel 1 évig kéthetente kórházi kezeléses baba ismerős van (közeli). Pedig kétlem, hogy a vesében is voltak pöttyök :roll:. Nagytesó hazahozta a bölcsiből, 3 hónapos öcsi meg elkapta (nem, nem vesetágulatos öcsi). Cukik a 4d képek, tényleg hasonlítanak. Odabent a lányok is hasonlítottak, aztán születéskor már nem. Most szerintem totál mások, de folyton azt hallgatom, hogy csak a haj/szem színük különbözik :roll:.
Szaffi neve nincs benne a naptárban, mégis idehaza mindenki ismeri :wink:. Hivatalosan Zsófia Szaffi, és Zsófia napon tartjuk a szülinapját.
Igen, nagy lukú cumisüveg szopi-gyilkos. Ezért is szívunk mindig a kislukúval, amíg csak lehet. Mesónál már nem bántam annyira, mikor leállt a cicivel :roll:. Az utolsó hónapban már sikerült 0-10-0-20 ml /napot szopiznia :shock: (kb. 2 nap mértem a 4 hónap alatt, az elején azért volt akár 30 ml tejem is :oops:). De amint abbahagyta a szopit, elkapta a nővére takonykórját :roll:. Persze hamar kijött belőle, és persze akkor se szívtuk/tömtük gyógyszerrel. Erős csajszik :)
Pelenkázólap nálam is a felfújhatós. Neked nem ereszt az egyik oldala? Az előző kilukadt, most az van a telken, vettem másikat, na most ez is ereszt :evil:.


duckylion Bíztató, hogy még 7 évesen is „él” a punci téma :evil:. Ki mondta, hogy az órákig séta alatt többet teszünk meg, mint párszáz méter?! :) Innen kb. 800 m a közért, az oda-vissza 1,5-2 óra nekünk :wink:. Én mondjuk sose cipelem őket. Mesó olyan, hogy ha ott a babakocsi és vagy totyog, vagy beül, akkor totyog. Ha vagy totyog, vagy cipeled, akkor cipelheted :evil:. Szaffi meg ha nagyon hisztis, ráülhet a babakocsi rávarrt beülőjére. Most azon agyalok, hogy lehetne 3 csajt felültetni a kocsira, ha nagyon kell…  Szaffiéknál van sóbarlang a bölcsiben, minden héten bent vannak 1-1 órát. Mikor kicsi volt, néha jártam vele, de folyton nyalta a falat :shock: :oops:. Akkor inkább leszoktunk. A bölcsiben még nem kóstolta meg, addig jó nekünk :lol:. Éljen a nem lepke-himlőség :) Azt nem csak egyszer lehet elkapni? Állítólag majd mindenki átesett rajta, csak a gyerekkorunkban nem diagnosztizálták, csak sima lázas volt a gyerek-nek könyvelték el :roll:.


Zsiráfcápa Ti tudjátok már a nemét Négyeskének? Hát igen, apa magából indul ki, hogy 20 éves kor előtt nem pasiznak majd a lányok…


Evicat Nálatok már megmutatta magát a baba? Lehet, írtad, de nem emléxem a nemére :roll:.


Guera Ma gondoltam rád, láttam egy leértékelt télikabátot, ami rövid ujjú volt :shock:. Hát egyből eszembe jutott, hogy bizti hozzátok szánták, csak ide tévedt Pestre valahogy :lol:. Kante aranyosan hangzik, mit jelent? András nekem nem jön be, mert apa öccse is az :). Dávid meg rengeteg van az ismeretségi körben, de te tudod, hogy nálatok ez mennyire gyakori név. Én nem szeretem, ha a játszón kimondott névre 3 gyerek is felfigyel :roll:. Na, én meg az „előkapja és pisil” helyzettel nem tudnék mit kezdeni :lol:. Szaffi nyáron sokszor volt bugyi nélkül szoknyában, mert csak leguggolt, pisilt és ment tovább 8) legalább nem volt annyira feltűnő. Aztán kitalálta, hogy a szoknyájával rögtön ki is törli… :evil:. 17 fok??? Ne gonoszkodj :evil:


Barbi Szomszéd ovis kisfiú a zsánered?! Hááát, miután kiveséztük itt a gyerekszex témát… :lol: :lol: BOCSI :lol:.


Tündér8 Üdv köztünk! A 8-as miatt a nevedben azt hittem, a 8.-at várod :lol:. Cici téma nálunk úgy nézne ki, hogy nekik kicsi, anyának kicsi, apának szőrös :roll: :). Szoptatási időszakban előjött, amúgy nem nagyon. Te is lassan megtudod, milyen egy „fecsegő csirke” :).


Krampampuli A Dóra melyiknek felel meg, a táltos/sámán/boszorkánynevek közül. Orrszívót kihagytam a listából, nekünk van, de nem használjuk. Mesó kb. 1 hónapja kezdte fújni az orrát, mostanra tökéletes 14 hósan, mindent kifúj. Szaffi is ilyenkor tanulta meg. Nekem ez a kényelmesebb (legalább nem kell a porszívót kerülgetnem). Egyiknek se volt soha fül vagy arcüreg gyulladása, de ha hajlamosak lennének rá, lehet, én is használnám, hogy megnyugodjak, mindent megtettem :lol:. Doki mindig elmondja, hogyan kell orrszívni, mi meg csendben bólogatunk, hogy igen, persze… :roll:. A Béta is anyakönyvezhető lánynév már :) Végülis, második gyerek, béta verzió… :lol:. Sztem tök mind1, hogy hívják „hivatalosan”, úgyis annyi néven nevezed majd, mire felnő. Szaffi, Szasza vagy Mesó, Meme. Csirkék, Csajszi-bajszik, kis tyúkok, Farkas-falka, pláza cicák, hiszti-libák, mikor mi jut eszünkbe. Mindről rögtön tudják, hogy nekik szól :). Béna lánynevek versenyét a Leokádia vezeti :lol:.


Király, megint egy szakdolgozatnyit pofáztam nektek 8) Cool vagyok!


Ja, és ami miatt topicolunk: Hármaska ma bungi jumpingolt a hasamban :shock:. Oldalaom feküdtem délután (szundiztam 1 órát 8) ) a csaj meg le-fel-le-fel kb. a Staying alive ritmusára :shock:. Tudjátok, ahol az Á-Á-Á-Á rész van. Na abban az ütemben :shock:. Üdítő volt :evil:


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Krampa, Dóra, Nóra nálam nagy kedvencek, de apának nem jönnek be, így nem lesz az az utolsó csajszi se... 
A mi kedvenc gondozónéninket Irénkének hívják nem tudom rá gondolsz-e. 

Barbi, gratulálok a helyátadáshoz :-) 
Mellszívó, nekem jól jött az elektromos, Aliz születésekor kegyetlenül bedurrantak a begyeim, kézivel semmit se tudtam leszívni belőlük az elektromossal ömlött. Aztán később egy barátnőm kislányának is adtam tejet naponta, akkor meg kimondottan jól jött, hogy amíg Aliz szívta az egyiket közben tudtam a másikból leszívni, az kézivel nem ment volna. Nekem Medela mini electric volt (eladtam, Lénánál már nem használtam) 

Réka, de egyszer lehet lepkehimlő, de nekem pl. most az jött ki az eredményből, hogy sose voltam még pedig én is azt olvastam, hogy a felnőttek nagy része már átesett rajta. 
Ohh, én nem cipelem, vagyis Lénát néha mert sikítófrászt kap a babakocsitól, így van hogy inkább nem is viszem magunkkal. 
Az engem nem zavar, hogy nem haladunk, de ha közben megy a nyűglődés és nem csak azért nem haladunk,mert leül minden kavicsnál, akkor idővel én is nagyon hisztis leszek, ettől persze ők még jobban. 
Csajok egyszer kóstolták meg a sót, utána kiitták a ballont az előtérben és többször nem volt kedvük hozzá. 

Szarógalambok 

Reni, nem tudom, hogy lett pontosan siket a bárányhimlő után a gyerek, de agyvelő gyulladása lett, a bárányhimlő után. 








KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Reni:):) Valahogy úgy éreztem, hogy te kileszel akadva a gyerekszobától:):):):)
Megyesi Mariannhoz járunk, ő az illetékes. Mondjuk nekem tökéletes, fiatal, barátságos.Szereti ha 6 hetente találkozunk.

Megyek készülődni, kicsit kirándulunk szentendrén:)

Közbe én is megtaláltam a képünket:) ilyen volt 20 hetesen a kis Alien. Mondjuk csúnya szegénykém, a fél arcát eltakarja a méhlepény. Szörnyecském

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Réka:
Jó lehet az élet a közeletekben, nem unatkoztok

Perforált vakbélnél sokszor nincs láz és a beteg jobban is lesz (aztán, ha nem veszik időben észre, elég fájdalmas halála lesz).
Azt hittem, h a Szófiát becézitek Szaffinak...

Dackorszakos Dóra egyértelműen boszorkány

Ciki-nem ciki, volt, h utsó mentsvárként a saját orromat is porszívtam... 

Reni: A gyerekek nagyon gonoszak tudnak ám lenni, igazából ha akarnak, mindig találnak majd csúfolásra okot.
Ha Barbiék gyerekszobája verte nálad a biztosítékot, akkor a miénktől lefejeled a monitort.
Ducky: Sztem ő volt az.
Lehet, h a szoptatást a kézi mellszívóval szúrtam el Patriknál? Egy Avent kézim volt, most is azt vettem. Lehet, h be kéne szerezni egy elektromosat is?
Amikor először beszélgettünk a nevekről, a Dórára húzta a párom a száját, most meg közölte, h én nem is említtem...

Barbi: Patrik egyik régi gyerekszobája is ilyen volt 4-5 éves kora körül. Ehhez az életkorhoz nekünk űrhajós bordűrünk volt, a plafon felé rajzoltam össze-vissza egy csomó olyan űrhajót, bolygót, izékét, ami a bordűrön is volt ill. akkor volt nála nagy favorit Scooby-doo, belőle lett freskó az egyik falon.

Egy darabig nézegettem a fotódat, míg kiszúrtam a gyereket. Olyan, mintha be lenne pokrócba bugyolálva. Cuki.

Az uram ma említette, h 4 hónap múlva szülünk. Kicsit bepánikoltam... Van 4 hónapom átrendezni a fél lakást, beépíttetni a teraszt, szigorlatozni, szakdolgozni és államvizsgázni. ÁÁÁÁÁÁÁÁááááá segítsééééééég!!!!

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Réka: Jól emlékszel, nem írtam még meg a baba nemét, mert a legutóbbi UH-on sem láttuk. Nem baj, én meg vagyok róla győződve, hogy kislány 
Pénteken voltam védőnőnél, és megint okosabb volt (mára múltkor sem tetszett ),meg akarta magyarázni, hogy még nem érezhetem 2-3 hete a baba mozgását (most vagyok 18 hetes), persze kicsit elbizonytalanított, de majd úgyis lassan kiderül, hogy kinek van igaza  Elég vékony vagyok, hiába első baba, szerintem már érezhetem...

evicat
Zalaegerszeg
 
 


Én is éreztem az elsőt 15 hetesen. A te testedet jobban ismered, mint a védőnő. Egyébként nekem a doki a 12 hetes magzatmozgásra azt mondta, h nem mindenki működik a nagykönyv szerint. Ezt emlegesd a védőnőnél, értékelni fogja

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Krampa
Imdálak
Végülis nekem tök mind1 ki milyen puncstortába vagy jegesvízbe viszi haza a gyerekét Csak leírtam, ami hirtelen árfutott bennem. Amúgy én zöld mániás vagyok :)  A szoba akkortájt vanília sárga volt és a baabsarok pedig olyan....ilyen:
  Ezen a dizájnon tavaly májusban változtattunk, mikor aktuális volt a festés. Most brutál zöld (olyan ikeazöld) az egyik fal, a többi fehér. Lindának is zöld babakocsit vettünk, mert imádom a zöldet :)
Meredek színek...hát a nagyszobának, ami 36nm és 4m a belmagasság....az kukás narancssárga Nem plafonig, de majdnem. A plafon és a majdnem az fehér. Imdátam. Úgy 2-3 éve kezdem nem szeretni. Nyáron egy részét festjük (bazinagy, részleteben fog csak menni, a fal is szar), fehérre. Unom már ezt a sok szín a lakásban :D Bő 10 éve lakunk itt....azóta.



Őőőőőő, azt hogy érted, hogy kézi mellszívóval cseszted el a szopit? Én azzal fejetm Ivánnál és tejadó anya voltam! Annyi tejem volt, hogy az unokatesóm folyton szivatott miatta Nekem is Avent. Valahol máshol lesz a bibi, tuti nem a mellszívónál! 2011 decemberi topikban van egy anyuka, aki 2 gyerekét is csak 4-6 hets korig tudta szoptatni, de voltunk ott néhányan, akik konyítunk a szopihoz és anyuka is tényleg mindent beleadott, így 4 hónapos korig tudta a 3. lánykát szoptatni, szóval fel a fejjel!!!! Rám számíthatsz, ha gondban leszel


Evicat
Óh, jajjjj. Annyira bírom, mikor mindenki jobban tudja, hogy neked mi fáj és mi jó és mit érzel és mit biztosan nem Ha olyat érzel, amit eddig soha, akkor az csak a kislányod :D lehet.

Réka
Nem minden gyulladás jár lázzal, ez nagyon igaz. Csak általában. A homeó kontra gyógyszer kérdés szerintem pont olyan témakör, mint a hiszel Istenben vagy sem Engem kb. tök nemérdekel a klinikai kutatás, amíg a gyerekem 1 nap alatt helyrejött. Luca 5 napos volt, mikor éjjel 11-kor mentünk a szemészeti ügyeletre. Aznap már antibacis szemcseppet kapoott, de lószart se használt. AZ állapota pedig rohamosan romlott. Két hét alatt 3 féle ilyen sz.rt írtak fel neki. AZtán lett egy szusszanásnyi időm, hogy utánanézzek én mit tudok tenni. Kihajítottam a szemcseppeket, tojva rá, hogy 7 napig minimum kell adni, mert rosszabbodik az állapot...Ment helyette a homeó. Másnapa kinyitotta a szemét, amit 2 hétig nem láttunk mert borsónyi méretű és színű zöld dzsuva jött belőle napi többször Két nap után el is felejtettük az egészet, holott minden orvos könnycsatornamosásra akart küldeni Lindánál is van hasonló sztorim. Nála is a szeme, de nem ilyen durván, csak hosszan. Antibigyós csepp csak átmenetileg oldotta meg a szemét, őt sem vittem átmosásra, pedig kellett volna, hanem kapta mindig a homeót, ha kellett. Évi 2x. Szóval nekem tök mind1, hogy igazolt-e vagy sem a hatás, ha működik Mi sem gyógyszerezünk, csak nagyon indokolt esetben. Azért megyünk dokihoz, ha kell, hogy megmondja mi a betegségünk, ha nem jövünk rá. Recept megy a kukába, mi meg kezeljük És még élünk ;) Tudom. Szerencsések vagyunk, hogy élünk ennek ellenére

Barbi
Aha, tudom melyik a védőnőd :) Tényleg fiatal. De ennél többet nem nagyon tudok róla. Nekem kicsit olyannak tűnik, aki szereti a "könyv szövegét", de ez csak a minimális kontaktunkból fakadó érzésem. Egészséges rendelésen szokott a dokinéni mellett lenni és akkor néha beszél is :D

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok! Kicsit eltűntem. Tegnap kaptunk babakádat állvánnyal együtt, pelenkázót,mellszívó, cumisüveg fertőtlenitőt, mellbimbóvédőt, tavassszal kapunk babakocsit.
 Itt van, hogy most mekkora a pocakom.


alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Megint itt! Kicsit bénázok, kaptam új gépet, viszont ezen vmi nagyon „modern” (nem 15 éves) szövegszerkesztő van, még szokom :).
Reni mi gyerekszobánknak is egy zöld fala van, ezt már a múltkor is megállapítottam, hogy egyforma a tiétekkel. És nálunk is együtt lesz a 3 gyerek, nekem elképzelhetetlen, hogy külön szobájuk legyen (még). Meg valljuk be, egyszerűbb is pl. az altatás így. Mondjuk, ha bezárnám mindet külön szobákba, akkor is egyszerű lenne, csak az távol áll tőlem :lol:. Nálunk van saját ágyuk, Szaffi imádja az ő kis saját vackát. MEsó is imádja Szaffi kis vackát :D.
Minden tiszteletem azoké, akik fejnek, majd cumisüvegből adják a tejet! Én tuti nem bírnám :(.
Igazad van, a saját tapasztalat alapján bevált gyógymódok a legjobbak :wink:. Gyógyteák pl. szoktak lenni nálunk is, főleg ülőfürdő formájában. Esküszöm, a kamilla-teás fürdő hatásosabb az összes popsikenőcsnél a lányoknak!


Evicat Jót röhögtem a védőnéniden :) Szeretem a kategórikus kijelentéseket :evil:. Én is éreztem 16 hetesen Szaffit, pedig vékony se vagyok. Sztem ez nem azon múlik… Az elsőnél én is meg voltam győződve, hogy lány lesz, és az is lett. A másodiknál ugyanilyen bizti voltam, hogy fiút várok, és lány lett. Most fogalmam se volt róla, a fogantatás alapján fiúra tippeltem volna inkább (ovuláció végén fogant), de semmi megérzésem nem volt. Megint lány lett. Ha esetleg lesz még terhességem, már egész biztos leszek benne, hogy lány :D.


Krampampuli Hát, én néha nem bánnám, ha lenne idő unatkozni (pl. a heti két fertőtlenítős-kád és fürdőjáték sikálást szívesen kihagynám :evil: ). Szaffi nevével annak idején sokat agyaltunk. EGyrész volt két nevünk már rég, a meddőségi kezelések alatt: Samu és Dóra :) Erre a nagybátyám befogadott két labradort, az egyik Samu lett, a másik Dorka :evil:. Hát nem akartuk a kutyáiról elnevezni a gyerekeinket :evil:. Én imádtam a mocsárvilágot a SZaffi rajzfilmben, Apa viszont egyáltalán nem ismerte a mesét, mert Erdélybe ez nem ment át. Elsőre azt hitte, valami hülye szappanoperából vettem a SZaffi nevet :D. Végül úgy ment bele, hogy hivatalosan Zsófia lesz, én meg becézhetem, ahogy akarom. Aztán szüléskor észre se vette, hogy bediktáltam a SZaffit is, csak mikor az anyakönyvért ment el a hivatalba, de hát akkor már nem érdekelte. Persze soha senki nem szólította Zsófinak a lányt, ahogy Mesót se Emesének. Nem is szoktam az orvosnál meghallani, ha minket hívnak, mert ugye nem vettem fel apa vezetéknevét sem, nekem tök idegenül hangzanak a gyerekeim nevei :lol: :lol: :lol:.
Saját orr porszívása?! Brrrr én akkor fogadtam meg, hogy nem kínzom a gyerekeimet, mikor kipróbáltam magamon :evil:. A kis tálban vöröshagyma a fűtőtesten bármit felold. Csak qrva büdös lesz az egész lakás tőle :D.
SZakdoli, államvizsga… ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ én május 30-án megyek államvizsgázni, te milyen időpontot kaptál? szóval a 38. hétig ki KELL húznia Emilinek (úgyis a 41-ig bent marad).


Barbi Nekünk még ennyi se látszott a 17 hetesen, szintén a lepénnyel bújócskázik a babánk :).


Duckylion MA gondoltam rád, mert MEsó hisztizett a babakocsiban :evil:. Oké, kocsiban ülve nem lehet varjúra vadászni, ez igaz. Csak azok a rohadt dögök nem a közért fele menekültek :evil:. Lehet, hogy hideg volt így -3 fokban, mert csak mi voltunk az utcán :roll:.
Alexa Éljen a babakelengye! ÖRököltetek valakitől, vagy vették nektek?


Esett valakinél a hó? Szegény Szaffi teljesen ráizgult a tél-témára, erre itt semmi sem volt :(. Ez pedig néhány új szerzeményem:



KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Réka
Vadállatjó a pocispóló A Born in 2014 is. de a pocis.....
Jaaaaj, a röhadt dögök! Hát tényleg nem a bolt felé menekültek?
Saját vacka mindnekinek van :) Faltól falig ér a 3 matrac. Iván még a takarót is Linda matracára hajtja, ha véletlenül átcsúszik egy csücsüök és Luca matracára sem fekhet senki csak úgy. A párna meg végképp tabu. ÉS ahogy írod. Luca is szertei a többiek vackát. Iván bebengedi minden reggel. Linda náha beengedi.
Aki fej és üvegből adja, az szerintem is hős! Nekem nagoyn sok volt, merte lső gyerek, még beetettek azzal, hogy ki kell szívni, amit a baba benthagy. Aha, ha nem dől már a 3. napon atejed. Úgy jöttem el a kh-ból az 5. napon, hogy Iván jóllakott és 500ml-t leszívtam nekik...Mert ott az volt, hogy nem tápit kaptak a babák pótlásnak, hanem anyatejet. Hát nekik jól jött, hogy enegm lehetett fejőstehénként alkalmazni Végülis Iván 6 hós koráig adtam tejet, heti 1 liter körül adtam le. felesleges volt, de azt nézem, hogy 1 babának biztos segítettem abban, hogy anyatejet kapjon. Lindánál bepróbálkozott az akkori védőnő, hogy olyan jó "anyag" vagyok, adjak ismét, de már okosabb voltam és volt más dolgom is, mint a szigoró fertőtlenítési szablyok betartása.
Nálunk az volt a cink, mikor oviban a gyerekeimtől kérdezték, hogy mi anyukád neve. Ők meg mondták az én férjezett nevemet. Nem is tudták, hogy van másmilyen. Linda sírva mesélte, hogy az óvónénik azt mondták, hogy nekem nem is az a nevem... Hát....örültem, hogy megszabadultam a leánykori nevemtől. Nem azért mert rémes volt, hanem apámra emlékeztetett. Nem beszéltem 4 éveseimnek arról, hogy van apám. Ők meg nem szokták ebben a korban kérdezni erről. KRAMPA azt hiszem vágja mire gondolok sa ját részemről, mint elhagyott gyerek

Hó itt sem esett :( Mi is lelkesen harangoztuk, hogy megyünk szánkózni hamarosan, de úgy fest ez csúszik. Hideg van, de menni kell. ÉS biztos csak az én gyerekem ilyen motolla, mert tényleg üresek az utcák, gyereket csak az ovi és a suli környékén látni 8-9 és 4-5 között

Alexa
NAgyon jó, hogy egy csomó mindent kaptok! Az kincs!!! Pocid pedig nagyopn helyes! ugye már nem érzed, hogy hordó vagy??????????????

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok, 

Réka, Krampa, húú szakdoga/államvizsga az utolsó harmadban, na az nekem felérne egy szülésindítással. Drukkolok nektek már most! 

Evicat, védőnénink sokszor ilyen okosak... Nekem már jó sok volt, mert Tárnokon jöttek-mentek a védőnők folyamatosan, a csúcs az volt, amelyik azt mondta, hogy ne egyek terhesen narancsot, mert sárga lesz a gyerek foga... 

Barbi, nagyon cuki a kis bújócskázód, enyémből még ennyi se látszott nem is kaptunk képet csak a lábáról, az lógott ki a méhlepény mögül. 

Réka, itt még -3 fok se volt, mikor kimentünk -6 visszafelé -5, majd befagyott mindenem, ja és itt se volt rajtunk kívül szinte senki az utcán, még a szokásos kóbor macskákkal se találkoztunk.... 

Havat a csajok is nagyon várták, de a pénteki kb. 10 hópelyhen kívül több nem volt :-( 

Én meg szombaton gondoltam rád, mert Alizzal a Csepel Plázába mentünk a túriba, hogy anyagot keresünk a farsangi jelmezéhez, mivel a 0-s felől mentünk, így gondoltam valahol arra lakhattok, hiszen az Csepel vége. 

Nagyon jók a szerzeményeid, a pólót csináltattad? Apának lesz februárban névnapja, akkora gondoltam valami vicces, családra utaló pólót neki ajándékba, de még fogalmam sincs mi is legyen rajta. 

Alexa, szuper szerzemények és csinos a pocakod! 

Rám ma még vár egy sulis szülői, a tanítónénik szeret beszélni, így egy kb. 3 órás program tuti lesz....



KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Réka örököltünk unokatesoméktól, de még fogunk örökölni multifunkciós babakocsit, babamérleget.Csini a pocid!

Renáta:már nem érzem magam hordónak, hanem kismamának érzem magam.Köszi!

Duckylion: köszi :)

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Hó az nincs. De egy kicsinek komolyan örülnék. Van most az irodába egy csomó külföldi vendég. Épp most meséltem nekik hogy idén télen még nem esett hó. Nagy részük amcsiból meg svédből jött. Ők örültek hogy végre nem látnak havat!:)

Csajok, van még kérdésem a mellszívón kívül is:) A pelenka, mondjátok kérlek hogy az olcsóbbak is vannak olyan jók mint a pampers?!:)

Én is szereztem be a hétvégén babás pólót!:)

Mindenki az kérdezgeti bent az irodába hogy meddig dolgozok még nagy pocakkal. Tényleg akkora gáz hogy csak bő egy hónapot maradok otthon szülés előtt? Mellesleg még el se tudok menni, még keresni sem kezdték az utódom.:S

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Barbi
Nagyon szép vagy!
Annak idején kisfiammal én is dolgoztam a 8. hónapig. Ha bírod, nem megterhelő, szerintem ez tök normális!
Pelustéma: szerintem a pampers egyltalán nem annyira jó, mint ahogy hirdetik, nekünk pl. az nagyon nem vált be! Én kimondottan utáltam a szagát! Tiszta vegyszer az egész!
Persze az eldobhatósokban mind benne van a sok nedvszívó csoda, de nekem a pampars volt a legművibb-ha érted, hogy értem. Amit mi sokáig használtam, s ha valaki kérdezte, ajánlottam is, az a Huggies volt, de azt nyár óta nem áruljék magyarországon... kivonult a forgalmazó.
A Liberó jó, de piszok drága, ami nekünk még bejött az a DM sajátmárkása a Babylove! S természetesen mindig DM-ben vettük a pelust a 25%-os kedvezménnyel (ha még nincs DM-es pontgyűjtőd, akkor érdemes regisztrálni náluk!) Ja és mi mindig egészségpénztárra kértünk számlát, mert ugye a pelus  és sokminden babás cucc elszámolható. Mi a kisfiam születése előtt kezdtük az egészségpénztáras dolgot is, s hát örülünk neki, mert bejött! No, ez persze itt most nem a reklám helye volt, csak úgy hangzott!

Réka
A pólód fenomenális! Engem is érdekel, hogy csináltattad, vagy vetted, nekem egyel kevesebb mászós gyerekes jól jönne!

Alexa
Hát legyen is kismama érzésed, mert gyönyörű a pocid!
Tök szuper, hogy ennyi mindent kaptál, viszont egy jó tanács! a bimbóvédőt ásd el jó mélyre...
Annak idején a kórházban voltak olyan hülyék a csecsemősök, hogy javasolták egyből azzal szoptassak, s én első gyerekesként persze ittam minden szavukat... most már tudom, nagy hiba volt! Utána több heti kemény munkám plusz szoptatási tanácsadó tanácsai kellettek ahhoz, hogy leszoktassam erről a felesleges dologról a babám, ráadásul jól ki is repedt a mellem... na, nem részletezem, de szerintem a nők 90%-ának eleve megfelelő a melle a szoptatáshoz mindenféle művi dolog nélkül, s a babának sem jó, ha a szilikonon keresztül érintkezik Veled!!! Szóval kívánom, hogy ne legyen rá szükséged!!!

Krampa, Barbi
Hinta-nekünk Adamo stílusú, de valaki által varrott van, Teszveszen vettem pár ezerért! Tökéletesen megfelel még most is! Hiába 3 éves, még nincs 15 kiló :-) Annak idején fél éves kora körül vettük, de bántam, hogy miért nem hamarabb. Kisfiam rengeteget aludt benne! Imádta/imádja! Krampa mondtad, hogy állványt is vennél hozzá... mi simán befúrtunk egy hatalmas akasztót a plafonba, s azon van. Tökéletesen megfelel, s az állványt sem kell kerülgetni, ráadásul egy ismerős állványosat vett, az azért nem ilyen strapabíró, mint a plafonos!!!
Főleg amikor már nemcsak hi tázik benne, hanem van hozzá egy szuper rugó, s azzal imádott ugrálni...

Krampa
a millió kérdésedre a legtöbbre írtak a többiek választ, talán ami nem jött szóba:
Nekünk a babakocsi mózes része néha otthon is használatos volt, (eszembe nem jutott, hogy egy "benti" mózes is legyen külön!) főleg, amikor nyáron sétáltam vele egy nagyot, de csak a séta vége felé aludt el, felhoztam benne, s még itthon is nyomott benne egy etapot! Én sokszor benne hagytam, nem bolygattam. Olyan is volt, hogy az erkélyre abban raktam ki "szellőzni".
A miénknek egy kicsit domború az alja, azaz még picit hintáztatni is lehet benne, igaz nem oldalra mint a bölcsőt, hanem előre hátra.

Sterilizálót mi nem vettünk, s mivel nem cumisüvegeztünk, csak néha kellett (volna) de akkor egy jó nagy fazékban kifőztem ami szükséges volt.

Különben azzal egyetértek, hogy biztos ami tuti alapon szerezz be 1 cumisüveget, de kívánom, hogy ne legyen rá szükség. (Nagyon kedves volt Reni felajánlása, szerintem ha úgy érzed, hogy nem megy a szoptatás, akkor mindenképpen éljél vele, de én is szívesen segítek, bár azért annyi tapasztalatom nincs mint Reninek) Nálunk úgy volt, hogy vettem egyet nem sokkal szülés előtt, aztán mivel szerencsére tudtam szoptatni (igaz ezért megdolgoztam rendesen-de nagyon megérte) pár hónap múlva elővettem, tettem bele pár szem szárazbabot, s kisfiam csörgőnek használta! szóval szerette a cumisüveget

Bébivíz- én nem használtam, fél éves koráig egyáltalán nem kapott semmi mást csak anyatejet, igen, még vizet sem! utána meg forraltam neki a vizet, csak ha utaztunk akkor vettem babavizet.

Reni
csodaszép dolgokat készítesz!
Én most egy hordozható "erdőn" agyalok, pár madarat már megvarrtam, még lesz benne róka, nyuszi, maci, bokrok, fák, de a teljes kép még nem állt össze az agyamban
Ja és eszembe jutott, hogy mit szerettem volna még kérdezni Tőled!
Jól vettem ki szavaidből, hogy Te alkalmazod a "Beszélj úgy, hogy érdekelje..." módszert?
Olvastad a könyvet vagy tanfolyamot is végeztél?

Na, most megyek, mert ébred...
További szép napot mindenkinek!
 
 


A pólómat facebookon ajánlotta valaki, de van 1 és 2 gyerekes verzió is (nem, 4 gyerekes már nincs. Nem feltételezik, hogy 4 gyerek mellett még van pénzed ilyenekre :lol: ). Apának is rendeltem, egész hétvégén abban feszített (és igen, az övé is rózsaszín, ha már 3 lányunk van/lesz). Tőle rendeltem előre utalással, nagyon korrekt volt! https://www.facebook.com/pages/Talent-H ... 8245124012


Barbi Pelusból sztem annyi kéne, ahány anya van – vagy ahány gyerek. Én mindig azt mondom, próbálj ki minél többet (lesznek termékminták a kórházi bemutató-csomagokban), aztán megtalálod, neked mi a legjobb. Én pl. a pamperst szeretem, a Huggiest utáltam, a dm és libero verziótól kiráz a hideg, mert műanyagnak érzem :lol:. Ez nagyon egyéni, kinek-mi jön be, a félrepisilésekről már nem is szólva, mert bizony az is gyerekfüggő, melyiken-melyik pelus tartja bent a szart :D.
body a H&M-ben van, a másik amin filóztam a „mum+dad=me” feliratos volt, de az is hosszú ujjú, ami nyárra nem bizti, hogy nyerő :roll:.


Barbi De jó ez a kék póló! Volt egy ilyenem barnában, de elveszett a sok kölcsönadás során :evil:. Állítólag nálam van :roll:. Még az is lehet, 10 év múlva előkerül a lányok szekrényéből, már értek meglepetések ez ügyben. Oké, azt nem lehet űberelni, mikor SZaffi a mélyhűtőbe „menekítette” a duplo jegesmacit 2 évesen :lol:. Sztem egyáltalán nem gáz, ha dolgozol. Ha jól esik emberek közt lenni, mért ne tennéd? Suliban beszéltük régebb, hogy alapvetően elcseszett, hogy mind rögtön otthon maradunk, mert úgy nőnek fel a gyerekek, hogy sose látnak terheseket, csak családon belül. Azért persze én is otthon maradtam, mert lehetett :lol:. Meg kedvem se sok volt dolgozni a 20. héttől :roll:.


Alexa Isten tartsa meg uncsitesó jó szokását :). Azért is nagy kincs örökölni szerintem, mert egy csomó minden van, amit magadnak nem vennél meg, mert sose gondolsz rá, hogy tényleg jól jön. Nekem a mérleg volt ilyen, hogy barátnőmtől kaptuk kölcsön, aztán pár hónap után megbeszéltük, hog megveszem, mert jöttek sorra a babák a családban. Mérleg szinte folyamatosan „használva van” azóta is, nálunk csak fél-fél évig szokott lenni, mert aztán megint szül valaki. (Szaffinak a tejhiány miatt nagy volt a súlycsökkenése, ez nekem para-témám azóta is kisbabánál).


Duckylion Remélem is, hogy az államvizsga előrébb hozza a szülés idejét és ezúttal nem 41 hétig leszek terhes, csak mondjuk 39ig :D. Plázában jó az a turkáló, de gyerekekkel annyira utálok turkálózni, folyton elvesznek, mert az roppant izgi hely :evil:. Marad a netes turkálás (pl. www.ideababaruhat.hu ). De most szerencsés korban vagyunk, mert SZaffi akkora, amire rengeteg ruhát örököltunk a nővérem lányától, pont jó évszakban is van 8-). Összesen hótaposó/kesztyűt kellett csak vennem erre a télre, ez pedig hatalmas kincs! Amúgy a Szigetszentmiklósi lehajtó közelében lakunk, ti meg szerintem a Csepel lehajtónál jöttetek le a 0-s ról, nem?
Amelyik szülői 1 óránál hosszabb, arra nem érdemes elmenni. Majd megírja valamelyik anyuka e-mailben, mi történt! Én sose tudtam fél óránál többet beszélni, oké, hadarok is egy kicsit… pedig nem voltak még gyerekeim, akikhez siettem volna haza :roll:.


Reni Heti 1 liter felesleg?! :shock: na az dúrva mennyiség. SZtem nekem a 4 hónap alatt szokott összesen 1 liter lenni :oops:. A kórházban az enyémek anyatejet kaptak pótlásnak, de utána én gyáva nyúl voltam e téren :( Mikor barátnőm felajánlotta, hogy megszoptatja MEsót, akkor is arra jutottunk, hogy az ő 8 hónaposa melletti teje az 1 hetesnek lehet, hogy nem olyan jó, mint a Ha0-s tápi. A tej azért rengeteget változik idővel, meg a gyerek igényei szerint is.
Nekem jó az apám neve. Már csak azért is, mert anyámat itt ismerik a kerületben, ami a lányoknak előnyt jelent sok szempontból. Ja, a Zsuzsa néni unokája, akkor felvesszük a bölcsibe/oviba :wink:. Pedig anyám már 2 éve nyugger :lol:.


Megállapítottam, hogy innen mindenki rótta az utakat, de rajtunk kívül senki se :lol: :lol:


 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: