Új privát üzeneted érkezett!

@krampampuli: Hát, nem akarok itt keseregni, meg rémhreket terjeszteni sem, de a dokim- akinek a felesége nemrég szülte a harmadikat, ugyanebben a kórházban egyébként-, azt mondta: ha ki tudom fizetni a VIP szobát és van is rá pénzem, mindenképpen javasolja, mert ott EMBERI a fürdőszoba és összehasonlíthatatlan a higiénia.


 


A dokim szerencsére egy álom, remélem, hogy az ő segedelmével nemcsak a szülés lesz a lehetőségekhez mérten jó élmény, hanem az azt követő három nap is :) Mert akit csak közelről ismerek, mind azt mondja, hogy a babarátság és a szoptatásbarátság is inkább csak egy szó egy szép plakáton. Én bízom!

A jógához: felpakoltam, rákészültem, megörültem neki: a jógaoktató kisfia lebetegedett. Hát, majd következő nekifutásra sikerül!



Lilypie First Birthday tickers
 


Na, látszik, hogy útközben elvesztettem a figyelmemet: szóval ha ki tudom fizetni és van is szabad szoba...


Lilypie First Birthday tickers
 


Zsiri: a suli miatt nekünk is szokott kelleni az igazolás, de sokszor ha ilyen vírusos izéke, akkor csak én ugrok be az igazolásért, ha 3 nap alatt nem lesz jobb, akkor beviszom a kölköt is.

Patrikkal a 28. hétig hánytam, mint a lagzis kutya, aztán, mintha elvágták volna... Szóval kitartás.

Era: Nebassz...! Ennyiért a dokinő fáj helyetted, v mi??? Egy nőnél levezetett 8 szülésből házat vesz

Blanka: ez felénk is ilyen. Eléggé izgulok is, h legyen szabad alapítványi szoba. Vhogy nincs kedvem közös szobában, közös fürdőhöz. Tudom, borsószemhercegkisasszony
Szeretném az egy ágyas szobát, mert akkor vki bent lenne szülés után, vagy a párom vagy a fiam.

Sztem a front miatt nem aktívak most a babákok, az enyém bulizik bent, pedig egyébként mindig lökdösöm, h mocorogjon már.

Az előbb ügyesen összetörtem egy teli üveg körömlakkot a fürdőben, minden csupa piros lett én pedig jól beszipuztam a lemosótól. Elhasználtam egy nagy üveggel a takarításhoz.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD

 
 

@krampampuli: közös fürdő ebben a kórházban azt jelenti, hogy egy közös, mindenkinek. Vagy mindenhol? Mindegy, ez van és kész.


A babák cukik lesznek és ez a lényeg!


Lilypie First Birthday tickers
 


Mennyit írtatok máááámehintNevetés

Én a napokban foltozgattam a ruhákat. Rájöttem, hogy baromira kikapcsolt és teljesen kipihent, üde voltam 4-5 zokni illetve póló megjavítása utánMeglepett Szóval elővettem a régi lemaradásaimat ;)

Hova tűntek a smájlik????????????????????

A könyv, amiről Tündérrel beszélgetünk egy egész másfajta rpoblémamegoldó. Pontosabban nem megold, haenm kiküszöböl :) Neked KRAMPA szerintem pont jó is lenne, mmint a PAtrik kora miatta, mert egyenesben a kiskamasz korosztályos problémái vetődnek fel legtöbbször. De ezeket könnyű visszagörgetni "Túrórudit akarok" vagy "Akkor is a szandálban megyek, ha -10 fok van, mert most ez tetszik és még a lepkeszárnyakat is felveszem!" dolgokra :)

A jóga nagyon jó lehet...mindnekit irigylek, aki jár :8

AZ alapítványi szobán gondolkoztam Lindánál, de elvetettem. Egyszerűen rosszabb lett volna 3 nap tök egyedül, mint a közös fürdő :roll: A MArgit sem egy VIP hely. AZ összes szobáa van 3 zuhanyzó. Ez ha telt ház va, akkor 22 nőre jut. Minden szoba 3 ágyas, kivéve a császáros, az 6. De az sosincs tele. Egy db alapítványi szoba van. SZóval így jön ki a 22. BAromi ritka a teltház. Ettől még nem csúcsminőség a zuhanyzó. Enegm az bosszant, hogy az alapítványi szoba is pont azon a folyosón van, mint a többi. Aki ott van, annak a gyereke(i) és a családja is végigtrappol a közös folyosón és az esteleges bacikat ugyanúgy beviszi. A viziteken az ő babája is ott van az enyém mellett, ha mondjuk a nagytesó behozza a barihimlőt tudatán kívül...mert ez lehet. Nekem viszont résen ekll elnnem és úgy kell trükköznöm, hogy csak egyetlen lépést tehessenek a gyerekeim az ajtó belső oldalára, hogy a picit megérinthessék :evil: Szóval, ha fizetek napi 12ezret, akkor nem baj, ha besétál a fél folyosón a kölköm, ha nem fizetek, akkor egy lépést sem tehet.....Nem baj, eddig is mindig megoldottam ezt a kérdést, és igen, az első látogatáskor tuti megsimagatta minden gyerek a kistesót. Most sem lesz másként. Három gyereket titokban berántani 10 percen belül nem lesz könnyű, de asszem kendőbe fogom kötni és kiviszem magamon :P

Kinga????????????????


Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Jajaja Babri és a lagzi... :) Jó lesz az esküvőkiállítás! Bár nekem sok helyen fájt a szívem azért, amiről álmodtam, de nem fért a keretünkbe ÉS biztosan jót fogsz aludni utána, mert nagy séta. A nappokban summáztam, hogy milyen jól bírom. Végülis igen. Azért, amit Réka is írt. Megszoktuk már, de másikoldalról meg sokkal fáradtabb vagyok egész nap, mint bármelyiknél is. Bírja az ember, mert bírni kell, de ebéd után is simán tudnék aludni vagy 1-2 órát és ezután nem gond elaludni este 9-kor Nekem, aki 5-6 órákat alszik és bírja. Úgy, hogy minden éjjel többször is felkelek, mióta gyerekem van, azaz majd' 8 éve :) Múltkor ki is fakadtam Zsoltinak, mert siettünk a szentendrei Hévhez, hogy ne rohanjanak már úgy mert én nem bírok erre ő, hogy hát már a 4. megszoktam már nyilván. Nem. Nem nyilván. A futástól akkor is bekeményedik a pocim és fáradtabb vagyok, mert ott a 3 meglévő, akit babanövesztés közben ugyanúgy kell ellátnom, mint eddig. Kicsit paprikásan mondtam, szóval hatott :) Azóta kímél
Én most nem vagyok bőgős, pedig..... Zenén nem tudok sírni, mert nálunk csak gyerekzene szól. Legalábbis ritkán lehet mást. Rádió kicsukva, utálom. Luca érzékeny a keményebb zenékre én meg csak azt szeretem ;) Iván és Linda szeretik. Luca is kénytelen lesz megszokni. Mikor őt vártam akkor sem hallgattam zenét, mikor egyedül voltam. Jó volt a csend Gondolm emiatt van, hogy nem szokott hozzá a "kanálcsörgéshez" már a pocakomban. Áron se fog És igen, számít! Volt egy dal, amit nagyon sokat hallgattam Ivánpocakkal, aztán hosszú ideig nem és egyszer, mikor olyan 1 év körüli volt, akkor megint. Iszonyú élénk lett tőle. A legdurvább az volt, hogy ő nehezen elalvó baba volt és már mindent megtettem, de smemi. A saját nyugtatásomra tettem be egy kedvenc dalomat. Elaludt rá. Aztán úgy 8 hónapos koráig, ha nem bírtam elaltatni, akkor jött a dal :) Már olyan 5 éves lehetett, mikor "nyilvánosan" hallgattam meg ezt a dalt és Iván felkiáltott, hogy "Ezt ismerem!" 




Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Egy cikk a légzésfigyelőről:
http://divany.hu/poronty/2014/01/31/leg ... figyelonk/
Hát elég biznisz szagú a dolog. Mmint a légzésfigyelő, de én eddig is ezt gondoltam :) Viszont aki még nem tudja, hogy kell-e neki olvassa el és döntsön utána, hogy ha egyáltalán kell, akkor milyet...

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Viszont erre rákattantam :
https://www.youtube.com/watch?v=W4SnaQ1DVJM
Mindössze egy 100*100-as pamuttakaró kell hozzá :P

Holnap nem írok

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


hááát nem ígérem, hogy mindenre sikerül reagállni… van itt termés bőven :)
Reni Jó a cikk a légzésfigyelőről! Tetszenek az összefüggések benne. S továbbra se lesz nekünk – el kell engednem a kis önnálló lány-lényeimet, nálam ez az első lépés (amúgy is anesztes koraszülöttes barátnőnek se volt a koraszülötteihez ez nekem mérvadó. Pedig neki nem hinném, hogy gond lett volna a csecsemő újraélesztése odahaza). Pólyázást már sokan dicsérték, de szinte mind hozzá is tette, hogy aztán mikor leszoktak róla, megvolt a böjtje, mert nehezen ment anélkül az alvás. Ez sztem olyan, mint a cumi/újszopi stb. Akkor tök praktikus, de úgyis meglesz a böjtje. SZaffival bő 2 hét volt, mire megtanult cumi nélkül aludni (ő rakta le 1,5 évesen). Mesó remélem, még ujjszopizik egy darabig, mert nekem ez kényelmes :D Aztán meg lesz a böjtje :roll:. Dal tök igaz, hogy ismerik, amit bent hallanak. Én Szaffinak a pocakban folyton az „a part alatt”-ot zongoráztam, születésétől fogva tök jól megnyugodott rá. Mesó is ezt a dalt nyerte meg 8). Szaffi már mondta is, hogy majd Emilinek is énekeljük, mert az jó érzés. Ebben maradtunk :)
Istvánban 3 ágyas szobák vannak általában, szobánként zuhanyzóval. Az sztem kényelmes. Viszont anyánként 2 fő bejöhet a szobába. Engem spec nem zavart. Ja és gyerek kis kocsival kitolható az osztályról. Engem ez se zavart. Szaffival mentünk kv autómatázni egy szinttel lejjebb, mert imádta. Tologatta a húgát fel-alá 8) Egyszer a liftben összefutottunk a csecsemős főorvosnővel, magyarázkodtam, hogy a nagy szeretne pénzt dobálni a kakajó-gépbe, mondta, hogy megérti, az ő unokái is imádják. Ennyi. Semmi lecseszés, hogy az 1 napost ott tologatom :). Júniusban gondolom a kórház udvarára is kimegyünk majd (novemberben nem volt erre igény).


Krampampuli Mi van, pocakon át lakkozod a kiscsaj körmeit? (pont most olvastam, hogy már nő nekik). Értem én, hogy le kell vennie apát a lábáról…


Blankanyu Remek, ha az orvos nem tudja jó szívvel ajánlani a munkahelyét :evil:. Pár napja volt egy cikk az indexen valamelyik PIC főorvosnőjével. Érdekes volt, ahogy a változások bevezetéséről ír, hogy hiába tudják, hogy jó, mennyire sok idő kell, míg tényleg meg tudják valósítani, mert hát ezt nem lehet muszájból nyögve-nyelősen, tényleg látniuk kell a nővéreknek gyakorlatban, hogy beválik. Mert változtatniuk kell a 30 éve így csináljuk, akkor jó volt, most is jó hozzáálláson.


Guera 4-8 gyerek?! Apa is ennyit vár el tőled? És ezt az anyák egyedül viszik, vagy az egész nagycsalád ott van segítségnek? Vagy felnőnek maguktól a kis purdék? Nem mondom, van ismerősöm 7 gyerekkel, aki jól nyomja, tényleg működik meg minden, de a csaj évfolyamelső volt egy elit gimiben, beszél vagy 4 nyelven, suma cum laude diplomázott, szóval van ám agykapacitása követni a gyerkőcöket.


Barbi Pilates király én is szerettem, amikor még a gyerekek előtt volt idő rá. Pénteken 2kor végeztem, bő 1 óra pilates, szauna és jöhet a hétvége 8) Még jó, hogy annyit kellett várnunk SZaffira, így kiélvezhettem az ilyen dolgokat és most nem érzem annyira, hogy a csaj-kollekciónk miatt lemaradtam valamiről :roll: (jól hangzik, mi? :D). Rubint Rékaért elismerés! Egyetemista koromban még én is nyomtam ilyeneket, aztán inkább túrázni jártam erőnlétnek. 30 km hegynek fel-le 5-8kg csomaggal a hátadon remek móka ám 8).


Zsiráfcápa Részvét a hányingerért :( Figyelmet akar magának Négyeskéd is…


Reggel voltam vérvételen. Helyi SZTK ebben is remek rendszerrel bír. Lehet kérni telefonon időpontot, kb. 2 hét múlvára tudnak adni. Vagy odamész és vársz. Vannak a „nekik már minden mindegy” sorba állók, mint én (kismama, gyerek, cukorterhelés). Felhívtam őket, mondták, akkor járok a legjobban, ha 7re megyek, 2-es gombot nyomom, mint hendikeppes. Első is voltam így. Úgyhogy csak fél órát kellett várnom :shock: :shock: :shock:. Ne kérdezzétek, mért :roll:.


Mesó az este addig ütögette a hűtőt, míg az apja felmelete és kinyitotta neki az ajtaját (a gyereket emelte, a hűtő ajtaját nyitotta). A csaj meg válogatott. Háááát én nem enném meg a bulgur-rizs + párizsi + túrórudi egyvelegét, de ő benyomta. Egyszerre, nem egymás után :shock:


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Renáta: félig olvastam el a cikket, aztán jól felhúztam magam a féligazságaikon és becsuktam. Sztem te, mint eü-t végzett, tisztában vagy vele, h több helyen sántít - utalásokkal ugyan, de a levegővétel és szívleállás körül - az írás. Mindenesetre lehet vele hozzászólásokat generálni és ezáltal növelni az oldal látogatottságát.

Engem a párom is és a fiam is burokban tart. Teljesen elkényelmesedtem...:-D

Nekem kell a zaj. Én javarészt egyedül vagyok itthon, így egy idő után frusztrál a csend.

Ahol én szülök, úgy tudom, h külön vannak az alapítványi szobák.  Beszólnak azért, mert a gyerekeket beviszed a kistesót megnézni? :-O

Nálam most volt kint a varrónő, kiderült, h egy csomó dolgot meg tud nekem oldani. Feldobódtam :-)

Kingát én is pont tegnap hiányoltam. Remélem, h csak a gép romlott el...

Blanka: nálunk az osztályra van 1 fürdő + külön a VIP szobáknak. Ebből egy 1 ágyas, két 2 ágyas, a többi 4 ágyas.


Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Renata:


Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Krampa

Az a helyzet, hogy én tök feleslegesnek tartom a légzésfigyelőt, ha sántít a cikk, ha nem :P Igazság szerint a gyógyítás része az eünek sosem érdekelt annyira...Gyógyszertanból pl. semmit nem tudok És a szívleállásról sem. De olyan szinten alacsony az éves bölcsőhalál eset és általában, hogy legyintek a dologra. Persz ha a veszélyeztetetett körbe kerül a gyerekem, akkor megvenném nyilván. Együttalszunk, szóval végülis nem is hiszem...namind1

Ha kell a zaj hogy fogod bírni alapítványiban egyedül?
Nálunk csak 1db alapítványi szoba van és abban egy darab ágy. De összesen is csak 4-5 szoba van (3ágyas) és a császáros szoba


Réka

Én non-stop kendőzök. Az ugyanez :D Luca tök sokáig csak mei-tai-ben aludt el. Nekem kénylemes volt. Én főztem, ő elaludt :P Aztán jött a bazinyár és már nem is volt kényelmes a melegben hozzámcuppanni ;) Lindánál is pont ez volt. Én nem kézben altatnám, csak az első hetekben-napokban gondoltam. Tkaró úgyis kell.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Era
Milyen cuki kislányt csináltak Dantéból a takaróval Igen én is arra gondoltam, hogy a kh-ban olyan jól jön az első napokban ez a módszer. Persze lehet kapni "erre való" takarót 7600Ft-ért Semmi, csak egy 100*100-as takaró és van hozzá leírás. Hihetetlen, hogy mimindent el lehet adni

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Reni: most akartam egy ilyet rendelni. (Oké, majd hétfőn, mert akkor lesz fizu) Sztem te röhögve megvarrod...
http://www.bababoo.hu/termekek/jjc_sbpz/JJ_Cole_pólya-takaró_wrap_-Pink_Craze.html

Amennyiben úgy gondolod, h lesz rá időd, akkor körbefotózom és átküldöm a képeket.

Zene: enyém lányka music fm-re fog aludni vis Patrik szobájából kiszűrődő tüc-tüc-re. Mindig kiordít nekem, h "anyaaaaa, ezt hallottad mááááár?" éS jól felhangosítja.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Era: De cuki! De nagynak tűnik! Melegben így becsomagolják felétek a gyereket? :-O

Reni: "Hihetetlen mennyi mindent el lehet adni!" Aha, én meg vagyok olyan hülye, h meg is veszem :-D

Alapítványiban egyedül baromira egyszerűen: notebooke, netstick, füles. Egyébként nem leszek egyedül, Patrik v a párom bejön majd.

Réka: hagy szokja a lemosó szagát :-D

Várakozási idő tök jó, nálunk 2 órával indul fixen. Múltkor már vittem tabot magammal. Éhgyomorra ez aztán tök jó szokott lenni. Azon csodálkozom, h nem potyognak sorban a kismamák...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


@krampampuli: És ez a cukiság hogy működik? Trükkös hajtogatás és kész is a biztonságosra csomagolt baba?


Tudom, iszonyú hülye kérdéseim vannak...



Szerintetek- hátha valakinek van tapasztalata- milyen tornát érdemes végezni? Én Kristonra járok, de gondolkozom hogy és/vagy kellene külön gátizomtorna is, vagy valami hasonló. Elnézve a családunkat, óriásbébi várható, markáns vállakkal.


Lilypie First Birthday tickers
 


Blanka: sztem tépőzáras. Amiket láttam, ott van egy olyasmi rész, mint a kifogó fejrésze, abba beledugod a bébit, ráhajt jobbról, balról és kész.

Sztem jó a kriston. A kismama jógának is van elvileg - tanulmányaim szerint legalábbis kellene lenni - gátizmos része. (Barbi volt?)
Én is keresek itt a környéken vmit, de dögunalom van csak. Teljesen rágyógyultam a babanetre kínomban.


Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


@krampampuli: Teljesen át tudom érezni. A védőnőm egy tündér és egy szuperhős egy személyben, de a másik védőnő- aki az első találkozásunkkor finoman jelezte, hogy munkanélküliként fontoljam meg a gyermekvállalást...no nem mondom, tényleg nem a legideálisabb helyzet volt, de akkor is... azóta meg munka is van, dögivel- minimum furcsa és ő tartja a baba-mama klubot. Ahova legyek szÍves ne menjek várandósan, inkább csak a baba féléves kora körül.


Plusz állati hideg is van és a férjem ma is túlórázik. Szóval nem bánom, ha más is itt pörög és addig is tanakodunk. :)


Lilypie First Birthday tickers
 


Krampa
Hát amit én néztem 7600-ért, az egy SZIMPLA pléd Mert jóóóól kinagyítottam és ott látszik az egyik hajtogatási mód. És éljeeeeen a jutyub Rákerestem megnéztem hogy hajtják. És igen, van ilyen zsebes verzió is, de az nem takaró!!!! csak pólya. És az benne a gikszer, hogy nagyobb baba nem is fér bele Ilyet a bnőm turizott Linda életnagyságú babájának úgy 1 éve. Néztük is, hogy de kár, hogy nem előbb akadt ilyen a kezébe...Hát nézegettem innen és onnan...kölcsön kértem Áronnak, Linda meg mondta "jóóóó, de ha kinőtte visszaadod ugye??????" Más márkát kapott ajándékba egy imserősöm és ő sem tudta beletenni az újszülöttjét, mert ha a baba nem épp csöpp, akkor már nem fér bele. AZért linkeltem ide a videót, mert ezt a technikát egy tetra kifogóval vagy mi a bánatnak hívják...fürdőlepedő...olyan, mint a textilpelus, csak vastagabb és persze nagyobb...simán megcsinálod! Törölheted bele a gyereket, takarhatod vele (én nyáron sokat használtam erre) vagy leteríted elég nagy, hogy nézelődjön rajta vendégségben pl és az elején még ilyen pólyának is jó 
Én csak kútfőből gátizmozok, de jelentem az is megfelel :D Fél év alatt visszatornáztam a hólyagsérvemet. Nyilván megvan még, de senkit em zavar már :) Annyi tünete van, hogy hancúr után tuti megyek pisilni. NA félek mi lesz most a 4. szülés után. Lindánál volt először látványos. Ivánnál csak apró tünetek voltak...és hát ez szülésenként rosszabbodik
Mondjuk ha vágnak, akkor tök mindegy, hogy mennyit izmoztál gátra, átvágják az összes munkádat Ha jó a szülésznő, akkor viszont kevésbé felkészített gátat is sikeresen tud védeni, amennyiben nem óriásbébit szülsz. Én szültem azt és megvédtek :D Úgy értem, hogy kevésbé, hogy nem szakszerűen felkészített. A védőnőmmel beszéltünk erről és ő mondta, hogy a szex a legjobb gátizomtorna, ezt tartsátok szem előtt

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Krampa: bizony, bizony... Es nalunk a legmagasabb a csaszar ráta, persze tudjuk miert... :evil: ezert. Aki nem tud fizetni, azt meg hagyjak szenvedni a korhazban, ilyen sztk feeling... pont a multkor volt rola szo, hogy 16 eves bement szulni, megneztek, minden rendben es majd 1 napot vajudott, aztan kiderult hogy idokozben meghalt a baba pffffff :evil:

:D ingyendrogozol??? :D

Ja, gyereket becsomagoljak, mert az egesz kh-ban nyomatjak a legkondit. Nekunk konkretan megmondtak, hogy ha a gyerek bent van a szobaban velunk, akkor ki kell kapcsolni a legkondit, mert az mar sok nekik.


Reka: en sokaig gondolkoztam azon, miert nincs hajlektalan itt. Mert ezeknel az a modi, hogy mindenki egyutt lakik. :shock: a regi szembe szomszedek pl. 2 szobasban 11-en :shock: persze tok putri, olyan otthoni "kisebbseg" feeling. Kolykok cipo nelkul, koszosan, egesz nap az utcan lognak.
En 3-at akartam, de most, hogy a 2. is fiu... :roll: haaat szerintem megallunk itt. Ugyanis ha a harmadik is fiu lenne, na akkor kapnek agyverzest. :D


Renata: :D igen, kislanyt. Csak a kukacat hagytak meg. :P En spec par hetig tekertem "tacost" a gyerekbol itthon (persze nem egesz nap), aztan lassan elhagytuk minden hiszti nelkul.
Biztos jo, de nekem pl. kurva kenyelmetlennek latszik egy leszoritott kezu baba taco... :roll:
Es a kifogo nagyon jo erre a celra, nem izzad ugy bele :wink:


Kaptam idopontot az uj dokihoz februar 26-ra jupiiiiii :D

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 




Szoval nalunk ilyen.

1. Vizben szulos szoba
2. Szuloszoba (a hideg kiraz!!!)
3. Sima szoba, van bent kihuzhato kanape, plazma, furdo, legkondi, stb.

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Era légkondis újszülött osztály :shock:. A végén még te leszel az egyetlen, aki normál hőmérsékleten szülhet :) Én tartok ettől két téli gyerek után mit csinálok a kánikulában :roll:.


Reni Kendőzni én is sokat kednőztem őket. Szaffi csak úgy aludt az első 4 hónapban napközben, ha rajtam volt. MEsónál már praktikai okokból alakult így, ő bárhogy aludt. De azért az esti alvásnál törekedtem máshogy altatni. Hát Szaffinál ez leginkább az anyán fekvést jelentette :) MEsót meg ringattam a bölcsőben az ebédlőasztal mellett, amíg a naggyal vacsoráztunk.
Igen, a kifogó remek univerzális dolog, mi azt használjuk az elején törölközőnek, olyankor a frotírt még durvának érzem. Mondjuk én simán bebugyoláltam minden spéci kötés nélkül néha Mesót bele fürdés után, és azt szerette.


Krampampuli Régebb nálunk is minimum 2 óra várakozás volt, össze is esett mellettem egy cukros bácsi az éjgyomros vérvételre :evil:. 9. hónapban voltam SZaffival, a bácsi felesége meg én folyton mentünk az ablakhoz, hogy rosszul vagyunk, nem-e lehetne előre venni minket. Hát nem lehetett :evil:. Mikor összeszedték a bácsit, még rámripakodtah, hogy nehogy má’ én is összeessek it nekik, legközelebb jöjjek ide 7re időpontért, menjek haza és jöjjek vissza 9re :shock:. Na emiatt MEsónál minden vérvételt magánban csináltunk, nem volt túl olcsó :evil:. Most „javult” a helyzet, csak bonyolultabb megoldani a lányok felügyeletét, amíg engem szurkálnak :roll:. Szaffi annak idején mindig jött velem, nagyon szerette nézni, ahogy szúrnak. Most azért nem vinném mindkét lányt…
Te nagyon optimista vagy, hogy szülés után az lesz a legnagyobb bajod, mivel-kevel foglald el magad 3 napig a kórházban :D :D :D Emlékeim szerint, vagy a gyereket láttam el, vagy ha ő aludt, akkor én is :roll:. Ennyi. Ja, néha pisiltem, ha aludt :lol: :lol:. Mesónál már az is bejátszott, hogy ha SZaffi ott volt, akkor úgy kellett ellátni Mesót, hogy az Szaffinak is izgi legyen, hát ez eleinte nem volt triv, mostanra már belejöttem. De nem gépeztem, az tuti (oké, nem is vittem gépet, telómon meg elvből nincs net).


Blankanyu Én szüléskor repedni szoktam, és nem érzem tragikusnak a dolgot. Tök ugyanaz az érzés, mint mikor egy papírlappal elvágod az ujjad. Hirtelen, nem számítasz rá, éles fájdalom, de nem olyan tragikus mértékű (főleg a tolófájások mellett röhejesen semmiség). Pedig az első előtt rettegtem ettől :roll:. Persze, bizti jobb, ha nem kell varrni, de mondom, nem olyan gáz, ha kell. Pl. én utálnám, ha egy szülésznő szülés közben gátmasszázsolna, a gondolattól is kiráz a hideg, vigye onnan a kezét és pont :evil:. Nem azt mondom, hogy ne tornázz rá, de ne félj annyira attól, hogy nagy baba miatt esetleg repedsz. Gyorsabban gyógyul, mint az aranyér szülés után, az tuti. Na arra bezzeg meg senki sem figyelmeztetett :evil:.


Ma voltunk Dédmamisnál uncsitesómékkal, meg az ő lányaikkal. Összesen 4 lány, Szaffim a legidősebb, Lujzi baba 7 hónapos. Hát imádni valóak voltak a csajszikák! Én két csirkém meg lefeküdt Lujzi mellé és játszottak vele, produkálták magukat, hogy rájuk mosolyogjon, még Mesót is izgatta a kicsi, olyan jó volt látni! Főleg, mivel SZaffi konkrétan le se szarta a húgát, rá se nézett soha, és azóta veszi emberszámba, hogy megtanult mászni :roll:. Legalább Mesó szociálisabbnak tűnik :) (nálunk apa betegesen antiszociális, ahhoz képest SZaffi egész jó, megmarad egy szobában más gyerekekkel, csak külön sarokban játszik egyedül :)). Tegnap meg IKEÁban jártunk, Szaffi ki akarta próbálni a játszóházat. Basszus, de nehezen hagytam ám ott! Oké, összesen 3an voltak, nem hétvégi csúcs volt. Aztán kicsit leskelődtem, annyira jól eljátszott a kis konyhában! Ki se akart jönni :shock:. Természetesen, nem kommunikált a másik 2 gyerekkel :D. Hihetetlen szabadság volt úgy mászkálni az áruházban, hogy csak 1 törpére kellett figyelni 8)


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Era: Hát, a szülőszoba tényleg elég...öh, hogy is fogalmazzak...steril?. Engem is ráz tőle a hideg. Viszont a többi szép és kultúrált. Itthon a magánkórházakban kaphatnál hasonló színvonalat hasonló áron. Csak itthon választható és nem must have szitu.
Még az anyaotthonos anyukáimon tapasztaltam uezt, ami nálatok meg kint.Fiatal, 3h-s, nincs senkije, sebaj, menjünk kávézni...

Amikor megláttam a maszkos nő képét a fotók között, az első blikk az az volt, h "az ott egy cigány?" Aztán leesett, h mexikói. Egyébként igen, rasszista vagyok, de az én rasszizmusom nem a nációkra értendő, hanem az adott egyén személyiségére.

Oh, másfél-két év múlva simán belefér még egy kissrác. De az is lehet, h a következő kislány lenne...;-)

Réka: Magamat ismerve visszakézből küldem volna el őket a 'csába, persze csak vérvétel után.
Egyébként ha Gödöllőn lenne magánintézményben vérvételre lehetőség, akkor simán megcsináltatnám én is. Így elmegy vele több, mint a fél napom.

Nézd, mikor Patrik született én nem voltam fáradt. A boldogság hormonjaim olyan szinten megdobtak, h csak nézegettem és nézegettem az újszülött fiamat. Most nem tudom, h mi lesz, (ja, megöregedtem, igen) de a kocsi elbír egy notebookot...

Cukik lehettek a lányok:-)
Ikeában az lesz majd a jó, mikor bepakolod zaciba mindkét gyereket. Ah, az ám a szabadság!!!
Ma én is tekertem ott egy kört Patrikostul - őt már nem lehet bedobni :-S, aktívan kínlódik mellettem - néztünk neki szekrényt ill. én kinéztem egy kihúzhatós fotelt a babaszobába még neten, de már nincs, viszont van helyette egy fülesfotel lábtartóval, ami haza fog velem jönni, de még azért barátkozunk egymással. Szerdán úgyis be kell menjek szülőire, akkor visszamegyek és még ücsörgök benne egy 10-15 percet. Ma nem sikerült, mert baromira sokan voltak.

Aranyérre én most vettem ilyen fagyasztós-seggbedugós izét, 2X használtam már, jónak ígérkezik. Állítólag szülés után krémmel kombinálva tök jó.

Renáta: Nekem több ismerősöm repedt úgy gátvédelemnél, h méhszáj- ill. hüvelyplasztika lett a vége. Nagyon szar volt a gátseb hónapokig, de inkább vágjanak, mint ez. (A tolófájás fáj? :-O Nekem székelésiingerszerű vmi volt, a gátvágást észre sem vettem)

Ha szólsz a dokinak, h sérved van, akkor nem tud vele vmit kezdeni?

Tetralepedő jó lehet a tacos-baba formációra, a plédet én melegnek gondolom most - aztán lehet, h megint lesz 17 fok júniusban...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Era: bocs, műtő, nem szülőszoba. De annak meg sterilnek kell lenni

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


KRampa, én írtam a repedést, nem Reni :wink:. De én is repedtem hüvelybe-gátba is, ráadásul Y formába, nem is csak egy vonalba. De kb. 5-7 nap alatt teljesen elmúlt, már a varrás se húzódott, csak potyogtak ki a cérnák fürdéskor, mintha férges lennék :lol:. Aranyérre tuti tipp, ami nálam bevállt (krémnél-kúpnál hatásosabb volt eddig mindig), hogy fürdéskor nyomd be – tartsd bent – számolj 30ig :roll:. Szülés után meg napi 5-7 fürdés, olyankor ugyanezt végigcsinálod. Így Mesónál már 1 hét alatt gyógyult az aranyér, míg Szaffinál 3-4 hét után még nem ment az ülés :evil:. Ha akkor ezt tudtam volna… :evil: :evil: Mesó úgy a 28. hét körül egy teljes hetet az aranyeremen feküdt, hát az pokoli volt :evil:. Totyogtam, mint egy szarógalamb, miközben a 1,5 évesem kismotorral eltűnt a park túloldalán :evil:. Emili remélem „jó kislány” és nem kínoz meg ezzel :roll:.
Műtő sterilitása engem nem zavar szülészeten :roll:. Semmi másra nem koncentráltam, mint a doktor úr szép barna szemeire, meg hogy "el ne kezdje, amíg nem alszom még!!!" :)


Nekem ilyen IKEÁs fotelem van a gyerekszobában, Szaffi előtt kértem Kari-ajinak (őt január elejére vártuk). http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00184914/ ebben az a jó, hogy lehet félig fekvő és fekvő pózba tenni, felbillen a lábtartó. Még most is szoktunk úgy ücsorogni benne, hogy egyik oldalamon az egyik lány fekszik, másikon a másik és így olvasok nekik (középen meg ott a pocak). Aztán imádnak lecsúszdázni a lábtartó részén 8) (ha hátradőlsz, felemelkedik a lábtartó alulról). A kárpit pedig marha jól bírja a büfi/hányás nyomokat, a kispriccelt anyatejről nem is beszélve :lol:.


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


ja, sry...

Hát, most feladtad a leckét ezzel a fotellal... Már régi vágyam egy fülesfotel, viszont a tiéd praktikusabb...Valszeg ücsörgök a tiédben is 10 percet és mivel fektethető, ismételten lemondok a fülesfotelemről. Még 6 éve, mikor ideköltöztünk, beterveztem egy Chesterfield fotelt a dolgozóba - ez lesz most a hálónk - mondván, h milyen jó lesz majd benne olvasgatni. Aztán győzött a praktikum és vettem egy kihúzhatós sarokülőgarnitúrát.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Hát aranyerem eddig még sosem volt...kopp-kopp-kopp. Sérvet műteni tudják, de az max. 2-3 évet segít. Emiatt nem kínoztatom magam. Nem ér többet gyakorlatilag, mint az intim torna Jóóól utána olvastam, mert Luca után a 6 hetesen mondta a dokinő, hogy ez biza műtét lesz. Hát nagyon kevesen írták, hogy akár 5 évet is kihúztak a műtéttel, legtöbbüknek visszacsúszott 2-3 év múlva.

Réka
Hogyhogy repedtél? Miért nem vágtak? Ivánnál nagyon fájt a vágás, úgy,a hogy írtad. Én arra készültem, hogy semmit nem fogok érezni, Anyu ezzel nyugtatott. Pont az az érzés volt ezzel szemben, amit leírtál. Én meg megijedtem, hogy ez mi??? Gátvédelmet beszéltünk meg a dokival, ő meg szó nélkül vágott AZtán jóóól lecseszett, mert ijedtemben visszahúztam Ivánt Kb. semmit nem éreztem abból, amit a szülésznő a gátammal csinált, mikor gátvédelemben szültem :) Gondolom azért, mert az ő néhány ujja semmiség a gyerek fejéhez képest Annyi a fő különbség, hogy nem lehet nyomni bármikor, hanem csak amikor azt mondják, hogy lehet. Megvárják, amíg a gát és környéke teljesen ellazul a baba aktuális méreteihez igazodik. Ezért tovább tart a védelmes szülés és ott perpill fájdalmasabb, mint a gátvágás. Luca spec. 20 perccel előbb született volna, ha vágnak. Értsd nem 1,5 óra alatt, hanem picit több, mint 1 óra alatt Nekem szólt a dokinő, hogy MOST döntsem el, hogy mit érzek. Bírom vagy vágjanak, mert ez az utolsó pillanat, amikor ezt megtehetik. Utána már vállelakadás lenne, ezért nem vághatnak max repedhetek. Bírtam :) ÉS ami miatt leginkább újra a védelem mellett szavaznék az az, hogy már a 6 hetes kontroll utáni szex is olyan volt, mintha soha nem szültem volna Mivel nem vágtak izmot így férj semmit nem érzett a szülésből csak a hosszú kényszerpihenőt  Nem kellettek hónapok, hogy visszanyerjem a rugalmasságot mert el sem veszítettem. Ismerek néhány anyukát, aki így is és úgy is szült. Pont ezt mesélték ők is.
Tolófájás nekem sem fájt. Lucánál mondta is a dokinő, hogy ha jön a fájás.... Nem jött. Éreztem az összehúzódásokat, de egyáltalán nem fájt :O Mondta, hogy lehetőleg ezt ne meséljem el a gyermekágyon, mert a többi anyuka meglincsel
Hogy mit csinálsz majd a kánikulában a picivel? Hát szoptatsz6 vagy vizescumiztatsz és és egy szál pelusba öltözteted megspórolva a mosást Amúgy pont arra gondoltam, hogy ha meleg lesz, akkor csak egy textilpelusba így belebugyolálom és felöltözött :) Ezt a módszert amúgy net nélkül kútfőből is kifejlesztettem a telek folyamán. BAzimeleg 1,5cm vastag takaróm van télre és abba hasonlóképp tekertem bele az overálos porontyokat. Főleg Lucát, aki 1 hónapos olt a -15 fokban Enni kellett, vásárolni kellett, néha Ivánnak oviba menni is kellett. 

Krampa
Biztos van aki reped védelemben. Gondolom itt jön az, hogy a szülésznő mennyire jó Mindamellett, hogy a kismama mennyire rugalmas. Gondolom nem véletlen, hogy először szülőknél ritkább a gátvédelem. Én meg olyan anyukákat ismerek, akik azt sem tudják mi az a vágás és van 2-3 gyerekük és nem is repedtek csak minimálisat. Ja én is....2 öltés volt mindössze :D A bnőm elsője 3600g és 56 cm volt. Gátvédelemmel. Mikor Lindát szültem volt ott egy lány, szintén gátvédelemmel szülte az elsőt, aki 4kiló volt. Szóval mindenre van példa, de én szeretem a pozitívat nézni.

A szülőszoba nálunk is elég műtő hangulatú  A Kútvölgyiben tök szép volt. A szobák...olyanok amilyenek. Kórházas. Én nem vagyok steril mami, negem nem zavarna, hogy bejönnek a látogatók az osztályra! A szobába mondjuk köszi nem kérem őket. Ne traccspartizzanak ott, amikor aludnék vagy kilóg az összes csöcsöm Én szét untam volna magam egyedül. VAgyis inkább megőrültem volna, ha csak a hülye csecsemősök és a gyerekorvos az, akihez szólhatok mint nagykorú Notebook nincs, telóm meg nyáron lesz 6 éves :) Nekem megfelel, úgyis folyton itthon hagyom Így mindegy mennyire okos vagy buta. 

Era
A sima szoba tök jó. De milyen egy sztk-s? Azért arra is kíváncsi lennék...Mert ez a szoba nálatok benne van a szülés árában ugye?
Ah, majd meglátod megálltok-e itt, hogy 2 fiú Urad 2 év múlva is csak 2 évvel lesz öregebb, mint most. AZ már tökre semmit nem számít

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Reka: mire nem jo a jatszohaz!
Legkondi... ja, en remegve szultem, annyira hideg volt, kaptam is 2 pledet magamra. Pedig olyan 20 fok korulre van beallitva a kh-ban a legkondi. Kint nyaron 38-42 :lol:


Krampa: szuloszobarol ne is beszeljunk... En sima mutoben szultem. Totalgaz!!!
Nekunk nem fog beleferni tobb gyerek, az uram kozolte, hogy O 50 evesen mar nem "csinal" gyereket.  Ez van, 2 macsonk lesz.


Renata: igen, benne van. Sima szulesnel 1 nap szoba + szules + doki + ellatas + stb. Meg jegakkus betetet is kaptam kepzeljetek  nagyon vicces volt, jottek vagy 4-5x egy nap, es csereltek a cuccot. Meg fásliztak. Kurvakényelem...
Szoval a szules reszet leszamitva tenyleg jo, foleg hogy Apa bent aludhat, nem szolnak, sot, a gyerek is bent lehet, ha engem nem zavar (Dante).
Ha a mostani nem csaszar lesz, akkor vizben szulos. De az uj dokit majd ki kell kerdezni a lehetosegekrol.
Uram meg kitudja... Nem akar tobbet, de ha tutira tudna hogy lany, akkor bevallalna.

SZTK:



Nem is ertem kinek kenyelmes fekve szulni...  nekem kvara nem!!!

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Era 50 éves apa? hát, a faluban a szomszédunk idén lesz 50 és a nőjével azon dolgoznak, hogy összehozzanak még egy kislányt… Oké, a csaj nemtom mennyi idős lehet. Fickónak van már egy felnőtt fia (tavaly diplomázott). Nálunk meg apa folyton azzal jön, hogy ő már most 41 éves, milyen öreg (34 évesen is folyton ezt hajtogatta). 20 fok mraha kevés, megértem, hogy fáztál. A gyereknek meg végkép kevés :shock:. Itt télen úgy 26 fok volt a szülőszobán, az osztályos szobákban is. Én a légkondit nagy kánikulában 25 fokra szoktam állítani a nappaliban, annál lejjebb sose :roll:. Előző lakás (önkormányzat) tetőtéri volt hévvonalon, hát szellőztetni nem lehetett éjjel se, viszont volt vagy 45 fok odaben :evil:. Akkor vettük a légkondit. Aztán költözéskor áthoztuk, de ebben a lakásban évente max 5 nap indokolt használni, akkor is meglennénk azért nélküle :roll:.


REni Hát ezt a „ne nyomjon”-t velem is nagyon sokáig csinálták, hogy minden magától táguljon. Aztán nyomott a franc, egyszer csak elindultak ki a lányok – mindkettő így jött ki. Akkor már nem hogy vágni nem volt idő, kapkodott a szülésznő, hogy kiteregesse a lepedőket stb. :D Gondolom nem számított rá, hogy 20- meg 12 óra vajúdás után kb. 1,5 perc alatt megszületnek :lol:. Az a része már nagyon gyorsan ment. Én csak kiabáltam, hogy jöjjenek már be, mert jön a feje, ők meg néztek, hogy na persze, a hisztis kismama, hoppá, húzza csak fel a lábát, hogy ne üljön rá! Nekem pont így tört el a vállam, hogy a végén nagyon gyorsan jöttem ki anyámból és nem volt ideje a szülésznőnek jól megfognia és „kiestem” a vállamra :roll:. Oké, mindezt a mentőből kivetélkor, mert a kórházi szülőágyra már csak akkor került rá, amikor én már kint voltam :D. Mesónál marha sokat varrtak állítólag (altatásban a műtét miatt) és iszonyú jól gyógyultam, ott 6 hetesen nekem is a „jobb, mint új korában” állapot volt :). Szóval én továbbra se tartok a repedéstől, lehet, majd most megkapom, hogy ébren varrnak és horror lesz :roll:. Szaffinál nem emélxem már, mennyire volt gáz, inkább kellemetlen mint fájdalamas – főleg a szüléshez képest.
Gáttorna nekem is szimpibb, mint a sérvműtét. Nálunk az sztk-ban van oep támogatta intim torna is, mindig a kismama torna után volt. Sok nyanya meg néhány szülés utáni vett részt rajta.


Krampampuli Én is mindig füles fotelra vágytam :) Bőrből kockás pokróccal és egy jó könyvvel 8) Aztán ahogy próbálgattam az IKEÁban, ez negyon tetszett, hogy nem kell a lábtartót kerülgetni a szobában, amit meg marha praktikátlannak éreztem :roll:. Szaffival még sokszor aludtunk is benne (csaj rajtam, vízszintesbe dőltünk, közös pokróccal takaróztunk). Imádtam 8) Mármint úgy aludni a csajszival. 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit eltűntem. Április 8-án lesz az írásbeli vizsgám és április 11-én szóbeli, gyakorlati vizsgám.Tudjátok pedagógiai asszisztensnek tanulok.Szóvsl április 11-én kapom meg az okj-s bizit.
Törpém nagyon aktív jövő hét kedden megyünk a 19.heti kontrol uh-ra.Majd megírom mi volt.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Alexa, kitartást a tanuláshoz! Pedagógiai asszisztens hol dolgozik? Mert nálunk a suliban jól jönne néha egy kis segítség, de státusz az nincs rá :/ Régebben volt, úgy 6-7 éve vették el :/

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hát ehhez a szülőszoba-repedés-gátvédelem témához nem tudok hozzászólni:) Remélem majd amikor szükség lesz rájuk minden fasza lesz:)

Délután megyünk a doktornénihez, megkukkoljuk a szörnyecskét. Most kapom meg a beutalót a cukorterhelésre. Éljeeeen!:) Remélem ez is normális érték lesz.

Hétvégén megjött a kiságy. Hát óriási Mondtam is Gábornak, hogy kell hozzá egy kissámli amire felállok a gyerekhez.
Aztán elmentük a baumaxba, találtunk festéket:) Szóval nem lesz nagyon durva kék színű. Ráadásul ez vmi kimondott "family zone" festék, mert mosható:)

Az esküvő kiállítás kaki volt. Nem jutottam semmivel előrébb és már csak egy hónapom van:S A ruhát se próbáltam még meg, ráadásul valamelyik nap azt álmondtam h nem volt időm ruhát nézni és feketébe esküdtem :s

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


@bbarbika:


A feketének is van varázsa! Az egyik barátnőm ment férjhez egész nagy pocakkal és gyönyörű volt! Biztos te is nagyon szép leszel és megtalálod az álomruhát.


Mi is ma voltunk UH-n, sajnos a bébibogyó nem nagyon akarta megmutatni magát. Úgyhogy nem tudjuk fiú-e vagy lány. Annyi biztos, hogy a szÍvében megvan minden kamra és pitvar. A többi majd két hét múlva a pótUH-n kiderül.

Szerintem fiú, de mégis reménykedem, hogy kislány, mert a férjem fiúnév ötletei- amikhez váltig ragaszkodik egyébként-minimum szokatlanok.


Nálatok mi volt?


Kórházi "vicces" percek: 7 hete jártam UH-n, az egyik mosdó rossz volt, a másikban nem volt villany. Tehát vagy nyitott ajtónál végezted el a dolgod, vagy nem. Tudjátok, ma mi volt? Ugyanez. Mondtam a férjemnek, hogy két hét múlva, ha megyek, viszek egy nyamvadt izzót és a várakozás óráiban beszerelem. :)


Lilypie First Birthday tickers
 


@alexa029:


én pedasszisztensként végeztem az ELTE-n, ha esetleg segÍthetek valamiben, szólj. Hátha tudok. (mert nem biztos, persze)

Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok, 

mozgalmas és nem túl kellemes hétvégén volt. 
Katám szombat délelőtt leesett Aliz galériaágyáról, ömlött a vér a szájából, kívülről, belülről. 
Férjem vitte el a Jánosba, mert én nem tarthatom röntgenbe, ha meg az kell akkor nem tudják megcsinálni, mind a ketten meg nem tudtunk menni, mert nem tudtuk kire hagyni a többieket
. Szegénynek össze kellett varrni az állát, mert teljesen átszakadt neki. Agyrázkódása és semmi egyéb baja nem lett szerencsére. Enni alig tud, a varrás és az egész kórházasdi elégé megviselte :-( Na meg engem is, hogy nem tudtam ott lenni vele :-( 

Én Katával és Lénával is alapítványi szobában voltam a Sote II-n, ott egy szinttel lejjebb vannak ezek, mint a normál csecsemő osztály. Rá se néz az emberre a kutya se, én nem bántam, jól elvoltam kettesben a picivel, meg hát jöttek sokat látogatni. Mikor Kata született volt, hogy Bálint pár órára ott is hagyta Alizt, társasoztunk az ágyon. Kata meg szuszogott a babatalicskában. Nekem elsősorban ezért volt fontos az egyágyas szoba, nem tudtam elképzelni, hogy 3 napon át csak úgy lehessek a többi gyerekemmel, ha az újszülöttet beadom a csecsemősökhöz... 
Mivel most az István kh. a cél nem ragaszkodok az egyágyashoz, mikor Aliz született ott 3 ágyasban voltam, az egyik csaj, mindenen csak nyavalygott, egyfolytában sírt, hogy ő fáradt, ő ezt nem bírja és miért nem etetik már meg a gyerekét, volt, hogy anyja is ott aludt a kettőnk ágya között egy széken, én azért nem tudtam aludni, mert végig azon izgultam, hogy mindjárt leborul a székről, úgy dülöngélt rajta álmában.... Na szóval nekem ehhez képest az, hogy csak a baba és a laptop volt a szobatársam nagyon király élmény volt, de nem vagyok finnyás, ha a gyerekeim bejöhetnek tőlem lehetnek a szobatársak szinte bármilyenek. 

Nyári szülés, nekem mind az volt és mindig kánikula volt, Lénánál volt a legdurvább, ő június 28.-án született. Az alapítványi szobák kb. 7-8 nm-ek, az ágy mellett óriási ablak, amin dől be a forróság, kinyítva és becsukva is. Nem tudom hány fok volt a szobában, de Léna 1 naposan egy szál pelenkában volt engem meg a spontán égés kerülgetett. 

Gátmetszés: Aliznál vágtak, rohadt lassan gyógyultam, és nagyon fájt, hetekig csak úszógumin tudtam ülni... Katánál és Lénánál gátvédelem volt, talán Katánál repedtem egy picit, de nem is varrtak, mert olyan pici volt, Lénánál semmi. Azt nem mondanám, hogy pont ez tett jót a gátizmaimnak, mert én érzem és meg is kapom B-től, hogy tágabb lettem... viszont az tény, hogy már az nap simán törökülésben szoptattam, pár nap múlva meg mintha sose szültem volna olyan jól voltam odalent. 

Én holnap megyek a cukorterhelésre, nagyon hiányzott már  Battán úgy van, hogy minden kedden soron kívül fogadják a kismamákat, de más napokon se vártam még soha 20 percnél többet. 

Blanka, babád intézett egy potya uh-t :-) Örülök, hogy a szívével minden ok! 
Szerintem nekünk is azért nem lett fiúnk, mert a férjem ragaszkodik a Zénó névhez.... 

Alexa, van egy ismerősöm, aki tavaly augusztusban végzett ped. asszisztensként, de nem talál vele munkát azóta se, pedig aktívan keres.  drukkolok a vizsgáidhoz! 


KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


@duckylion: a Zénó az egy nagyon szolid, kulturált, már-már szokványosnak mondható férfigyerek név. Az én kedves párom- és komolyan mondom, én azt hittem, hogy viccel!!!- a Manfréd, Olaf, Rokkó és Zsigmond nevek között válogatna. De szóba jöhet még a Dáriusz és az Edmund is. Csak mondom... (Ellenben az Ábel, Kristóf, Kenéz, Borisz...ezek nem embernek való nevek. Szerinte :)


 


Legyen lány, arra kizárólagos befutónk van. :)



(És ha valakinek ilyen nevű gyermeke volna: nem akartam megbántani...én nem annyira szÍvesen adnám ezeket.)


Lilypie First Birthday tickers
 


@blankanyu:


És persze a gyerkőcnek jobbulást!

Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni,Június 11-re vagyok kiírva.
Ki hol fog szülni?Én a Jahn Ferenc kórházban,mert oda tartozom.
trixi06
Budapest
 
 


Csajszik!
Marhára be vagyok szarva:(
Olivérnél találtak egy agyi kamratágulatot. Sajnos lajikus szemmel én is láttam, hogy valami nem stimmel. A doktornő elküldött az Istenhegyire, hogy ott a szuper gépekkel megvizsgáljanak. Persze ott senki nem veszi fel a telefont. Mondta h kb 2 hét mire kapok időpontot.
Megfogadtam, hogy nem olvasok a neten semmi hülyeséget, de nem bírtam ki. Írtak jókat és rosszakat is. Találtam egy Czeizel videót, amiben azt mondta hogy azoknál a babáknál alakul ki akik folyton ugyanabba a pózba fekszenek. Nah az én gyerekem az eleje óta úgy fekszik hogy a feje a jobb oldalon van. Aztán olvastam olyat, hogy a nők valami fertőzést kaptak el, beszedték az antibiotikumot és elmúlt a gyerek tágulata. Vmi TORCH teszttel lehet kimutatni. Volt még olyan akinek el kellett inditani hamarabb a szülést, a babát megműtőtték és utána minden okés volt. De sajnos a legrosszabb verzió a vízfejűség:s
Szóval most teljesen kivagyok. Nagyon félek:(


Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Barbi: nálam volt vízfejűség korábbi terhességben, azt a 16. héten már tisztán lehet látni. Tudtommal sok tágulat felszívódik.
Hívd fel őket és mondd el, h gondot találtak UH-n és nagyon sürgősen szeretnél időpontot, akkor pár napra rá adnak. Ha Hajdú dr-nőt kérd, ő tutira jó lesz. Nálam már szűrt ki bajt, viszont rendesen elmagyarázza, h mit talált és nem fog feleslegesen paráztatni.


Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


@bbarbika: Tudom, hogy ez nem segÍt, de át tudom érezni az aggodalmadat! A veszélyeztetett terhességem során megjártam minden érzést, de hidd el: ez egyelőre egy állapot nem pedig egy végleges diagnózis! Két hét idegbaj következik- hiába is mondanánk, hogy nyugodj meg... de utána jobb lesz.Ha gondolod, hogy a korábbi időpontért mozdulnátok, Győrben tudok hasonló szÍnvonalú helyet, ahol talán korábbra is adnak.


Lilypie First Birthday tickers
 


Barbi, én már sokaknál hallottam hasonlóról, és szerencsére mindenkinél rendben volt minden, nagyon drukkolok, hogy nálatok is így legyen! 
Az Istenhegyin tényleg mond el miért kéred az időpontot és ragaszkodj Hajdu doktornőhöz, biztosw kapsz időpontot még a hétre! 



KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Ja, és még egy: Hajdu doktornő a Praxisban is rendel, az is megér egy próbát, max áthív téged az Istenhegyire, ha vmiben nem biztos.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Aranyosak vagytok. Sikerült elérnem őket. Kaptam is időpontot a doktornőhöz csütörtökre. Remélem azokkal a szupi gépekkel nem találnak semmi komolyat.:(

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


nyugi Barbi, ez nagyon sok ismerősnél volt és felszívódott! Családon belül is volt Rozinál, nekik is 2 hét para lett belőle, aztán mire bejutottak a jó géphez fel is szívódott. Remélem, nálatok is ilyen megnyugtató eredmény lesz csütörtökön!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Tudom, nem az agya....Áronnál is találtak mindenfélét most a 4D-s uh-n, de nem írtam, mert engem tökre megnyugtatott ott a dokinő. Van szűkület a belében és tágulat. VAlamint az epéje olyan, mint egy összenyomott bab NAgyon sokáig nézte a doki. AZt mondta 2-3 hét múlva kontorll, de ne aggódjak, ezek a kisebb elváltozások, mindenféle vese- meg szívkamrai tágulatok, ciszták...jönnke mennek sokszor. Leggyakrabb oka, hogy valami vírust benyelsz, ami téged nem betegít meg, mert legyűri a szervezetd, de a baba szervezetén mlg kifog. Én nem is mentem el uh-ra és csak a kötelező 30. hetire fogok, mert úgysem csinálnak semmit, amig bent van a baba. HA korábban kéne emiatt szülessen, akkor is a 30. hét után indítanak. Vízfejűség pedig tényleg korábban is látszik már! A frászt tökre megértem! VAlszeg én is szívgörcsöt kaptam volna, ha ilyet mondanak az elsőnél. Mostanra már annyi mindent láttam/hallottam.... Drukkolok a csütörtöki uh-hoz! 

Szobatársakkal eddig nagyon mázlim volt! Összesen 11 éjszakát voltam bent a 3 poronttyal és mindössze egy fél nap volt kb. rémes. Ebben volt egy éjszaka, ami totálbrutál volt Trollmama olyan hangosan horkolt egész éjjel, hogy remegtek a falak Hozzám napi 1x tudnak bejönni férj+gyerekek. Anyu hozza őket. Olyan 15-20 percet maradnak, mert a gyerekek unják és ennyi idő elég is, hogy anyuval összekapjunk valamin Persze, ha bejöhetnének és tudnék velük jobban foglalkozni, akkor biztos nem unnák Hát...kénytelenek leszünk kibírni mind azt a 3 napot úgy, ahogy lesz :) Picike nem igazán szokott felébredni ennyi idő alatt a csecsemőosztályon. AZ gáz nekem, hogy reggel 7-re kell bevinni a babákat és 10-ig vizitelik őket Most tökös csaj leszek és kérem, hogy ott lehessek a vizsgálatokon :P Állítólag lehet ilyet. Mmint kérni és engedik is. Egy itt szült anyuka mondta...És még ahhoz fogok ragaszkodni, hogy ne mossák le a magzatmázat, ha lesz rajta!!!! Luca nagyon mázas volt és lekefélték Pedig olyan gyönyörűen született és olyan szépen fürdették ott a szülőszobán. AZtán jött neki a rideg valóság a körömkefés fürdetéssel A gyerekorvos meg mosolyogva mesélte, hogy kicsit lecsutakolták még, mert piszkos volt Mitől? árkos ásattak vele Hát...sebes volt a kezecskéje és a kis lába is, ahol nagyon vakarni kellett a mázat. A nem jön le könnyen

Gát téma meg olyan, hogy kinek milyen....az adottsága, mmint rugalmasság terén, szülés terén...ha nagyon söpör kifelé a bébi, akkor esélytelen a védelem vagy ha oxytocinoznak, akkor is. Utána nem tudom...Nálunk nem volt gond. Amúgy Ivánnál nálam is volt méhszáj varrat

GABI
Szegény Kata


BLANKA
Olaf, Manfréd...tök jó, ha Svédországban élsz A Borisz nekem nagyon ♥ Iván mellé jó is lett volna, de nem hangzik olyan jól a vezetéknevünkhöz :( Remélem lányotok lesz  Mi lesz a titokzatos neve?

BARBI
Sajnálom az esküvős dolgot :( Egy hónap nem hosszú, de azért belefér minden remélem :) A ruhadologra szánd rá magad! Az olyan jó bőgetős akkor is, ha nem vagy terhes

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


@hrenata: Nem is titokzatos. Csak annyira nem extra, ezért nem is zoomoltattam rá mindenkit :) Rozi lesz, ha kisasszony. Egyszerű, nagyszerű, nincs a családban és a legtöbb általunk ismert nyelven létezik :) Juhú!


Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!

Nálunk tegnap megmutatta magát a csöppség, és kislányunk lesz, Panna :) Szóval bejött a megérzésem, nagyon örülünk!
A genetikai UH-on mindent rendben találtak, legalábbis remélem, mert nagyon gyorsan lezavarták... Bízom benne, azért volt ilyen gyors a doki, mert ért a dolgához...
Most már tényleg kezd kismamás pocakom lenni, többen mondják  Elkezdtem járni kismama tornára, otthon is csinálok egy 20 perceset minden nap, de ez más, itt fitt-ballon nyomjuk, tök élvezem, főleg azt, hogy a többiek már tök nagy pocival csinálják, és én még csak jóval "fiatalabbal". Szóval tetszik ez a torna! A jóga nem jött be annyira, pedig a várandósság előtt heti szinten jógáztam. Arra tudok gondolni, hogy előtte a jóga mellett még dinamikusabb sportokat is csináltam, és ez azért hiányzik, és ezzel a kismama tornával pótolom
Barbi, drukkolok, hogy csütörtökön mindent rendben találjanak, addig is kitartást!
Asszem te írtad, hogy kb. a szülés előtt 4 héttel hagyod abba a munkát. Én is vhogy így gondolom, május 31-ig szándékozom dolgozni. Irodai munkát végzek, fizikailag egyáltalán nem megerőltető, csak néha akarok elaludni :)
A mi babánk nem egy mozgékony eddig, esténként amikor nyugalomba kerülök, akkor szoktam érezni, de csak ha a hasamra teszem a kezemet. Sőt már a férjem is érezte, mondta, olyan volt mintha pegpöckölte volna a hasamat

Évi
evicat
Zalaegerszeg
 
 


Blankanyu Nekünk pont ezért vannak lányaink, még soha nem sikerült fiúnévben megegyeznünk :D. Pedig nekem remek ötleteim vannak a Farkas vezetéknév mellé, szerintem a Vuk és a Maugli is találó lenne :lol:. Na jó, ennél kommerszebb a befutóm (József) de apa hallani se akart róla egyszer se.
Izzót ne vigyél, valószínű azért nincs, mert a kedves páciensek ellopják belőle. Apám eredeti végzettsége víz-gáz-villanyszerelő, ő ahányszor valaki a családból kórházban van, az összes csapot, égőt stb. karbantartja. Mikor anyám 1 hónapot feküdt a Dél-Pestiben, összesen hét csaptekerőt vett, mert folyton ellopták :shock:.
Rozi cuki név, nálunk uncsitesóék már „elhasználták”, Rozijuk egyidős Szaffival.


Duckylion Részvétem, jobbulást Katának! Nagyon átérzem, egy horror, mikor sérülnek, főleg, ha nem tudod ölelgetni :(. Vasárnap Mesó koppant, azt hittem mind a 4 foga odalett, de csak a száját harapta el szerencsére. Persze anya nem volt jó, csak apánál lehetett vígasztalódni :roll:. Veszettül féltékeny bírok ilyenkor lenni :oops:.
Istvánban egyszer én is kifogtam egy ilyen csajt első szülésemnél, hát majdnem kicsúszott a számon a „minek neki gyerek” vagy a „jobban kellett volna összeszorítani a combját” mondatok, de szerencsére addigra hazament 8). Mikor Mesót szültem, isteni szobatársaim voltak, tiszta osztálykirándulás feelinggel 8). Két éve bevezették a szigorú csendes pihenőt, tényleg betartatják, aszem déltől 3ig kizavarnak mindenkit, este 8kor is. Sőt, be is zárják a folyosó ajtaját 8). Hihetetlen különbség!
Végig gondoltam, az Istvánban a szobák többsége keleti fekvésű, az csak nem lesz kánikulában elviselhetetlen? 8) Mondjuk, most nem hiszem, hogy bekerülök a műtétes szobába, az pedig tök jó helyen van sztem (bár ki tudja, ez a csaj is ottfelejti maga után a lepényt :roll:).


Trixi Elvileg én is a Dél-Pestihez tartoznék, de persze megyek az orvosom után az Istvánba :). Dél-Pestiben kihez tartozol? Oké, csak egy dokit ismerek onnan (dr. Orbán László) de ő nagyon jó ám! Na persze én nem hozzá járok, kicsit gáz lenne, mert a fiának voltam az osztályfőnöke :lol:.


Reni Magzatmáz lemosása :evil: :evil: :evil: Bassz…ák meg, nem olvasnak ezek szakirodalmat?!?! De komolyan, üknagyanyám bába volt, a család minden gyereknél ragaszkodott, hogy NE mossák le őket, mert az üknagymama ezt verte a dédibe és továbbadták. Erre még azt se lehet mondani, hogy „mert régen is lemostuk”. A francokat! Már akkor is babonából rajta hagyták, mostanra meg már tudományos magyarázatot is találtak rá, hogy ez mért jó :evil:. Húúú, nagyon fel tudom húzni magam az ilyeneken, bocsi. De ahogy olvastam, te is :/. Istvánban a vizit a szobában van minden nap, jönnek körbe, megnézik a gyereket, másik viziten meg anyát. Csak arra a 2-3 órára van náluk a 3 nap alatt, mikor születés után egyszer megvizsgálják rendesen meg X ideig figyelik a légzést. Kb. addig tart az egész, míg téged a szülőszobán talpra állítanak, megpisiltetnek, szobára visznek és kipakolsz. Nekem ez is hosszú távollétnek tűnt :roll:.


Evicat Gratulálok a pucishoz 8) Gondoltam rád tegnap, mert Emili hatlamasat táncolt a hasamban, amíg apa zongorázott. Te csajod ezt gyakrabban élvezheti 8). Furcsa amúgy, mert ha a tv-ben megy a mezzo-n komolyzene, az nem izgatja, de mikor apa játszott (ölében Mesóval, aki szintén besegített), akkor ment a ramazuri. Tuti tudják, hogy ez most más zene :). Labdán torna tök jó, én is szeretem. BE is szereztem egy labdát itthonra, azt használjuk a gyerekszobában széknek. Marha praktikus, mert oda gurítom, amelyik lány ágyához le akarok ülni, kényelmes, ha sokáig vagyok ott. Ráadásul a csajok imádnak „gurul a dinnye” játékot játszani vele az előszobában :D


Ma elmentem a pénteki vérvétel eredményéért, hogy este vigyük a dokihoz. Háááááát nagyon nem tetszett :evil: :evil: :evil:. Rohadt TSH-m semmit nem ment lejjebb október óta :evil: :evil: :evil:. Elvileg 1,5 alatt kéne lennie terhesen, hát nekem még mindig 3,5 :evil:. Pedig tényleg szedem azt a szar gógyszert!!! (1,5 felett vetélést vagy fejlődési rendellenességet okozhat). Remélem, este megnyugtat a dokim. Általában megnyugtat. Azért tartom :). Jó lenne a szteroidokat meg elhagyni, mert lassan átlépi a 25 hetes kort a baba (szteroidot használnak tüdőérlelésre is koraszülésnél).
Hogy minden tökéletes legyen, apa tegnap estére belázasodott, miközben szombaton megyünk wellnesezni… de persze nem maradt itthon, mert múlt héten itthon volt 3 napot, jövő héten szabin lesz, valamikor be kell mennie, ha már ő a főnök :roll:. Nem is bánom, ha itthon van, MEsó rácuppan, és tuti elkapja. Tegnap apa orvosi maszkban rohangált, hát jót röhögtem, csajokat meg nagyon izgatta a dolog :lol:.


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


@rekuja:Labda! Basszus vettem egy szuper labdát, ülni, tornázni meg egyáltalán és megkértem a férjemet, hogy ugyan pumpálja már fel. Ő meg nem hajlandó, sőt még rendes leszúrást is kaptam, mert a használati utasÍtás első sora volt, hogy kismamáknak használata nem javasolt. A labdát úgy elkobozta tőlem, mintha legalábbis egy taknyos kölyök volnék és bár voltak próbálkozásaim, egy idő után feladtam. Persze felpumpálhatnám magam is, de azt hiszem az önállóságom megélése nem éri meg a hajcihőt.


Wellness: nagyon mondogatom a páromnak, hogy elmehetnénk mi is egyet, mielőtt megjön a bébi és végképp plusz egy fővel gyarapodik a temegén, de rávehetetlen. Úgyhogy most irigykedem. Egyébként ilyenkor te is belemész a medencébe? Én ahol csak lehet, összeszedek fertőzést- ezt a dokim is tudja-, ugyanakkor azt mondja, menjek nyugodtan. A védőnőm, meg az anyám szerint komplett gyerekgyilkosság az ilyesmi, úgyhogy nem megyek, de közben vágyakozva bámulok minden 10cm2-nél nagyobb vÍzfelületet... Szuperanyák, nektek mi a tapasztalatotok?


Más: a férjemmel nem igazán tudunk zöldágra vergődni apás szülés kapcsán. Mindketten vágynánk is rá, de félelmeink is vannak... Tudom, még csak félidőnél vagyunk, de...


Elég szélsőségesen hajlamos kiborulni S. a komoly stresszhelyzetekben, ezért nem vagyok benne biztos, hogy még rá is szeretnék figyelni ebben a helyzetben, de kizárni sem szeretném. (És tudom, annyira fáj stb., hogy majd csak magamra fogok tudni figyelni és egyebek... az előző szülésemkor nap közben kitartott hősiesen, aztán mondták neki a dokik, hogy menjen haza éjszakára, itt tuti nem lesz semmi...én ugyan mást mondtam, de ugye honnan is tudhatná egy szülő nő, hogy mi zajlik a testében?! Így végülis lemaradt az egészről, de nem bántam, mert iszonyú kiborÍtó volt, a kórházi személyzet meg- a beteghordót leszámÍtva- meglehetősen gépies, úgyhogy biztosan még jobban megviselte volna érzelmileg.) Szóval jó lenne együtt, de mindketten bizonytalankodunk. Lehet, hogy volt már szó erről korábban a topikban és csak vissza kellene olvasnom, de addig is... Nálatok hogy volt? Elsőbabások, ti hogy tervezitek?


Lilypie First Birthday tickers
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: