Új privát üzeneted érkezett!

Réka:gratulálok a lányhoz, tényleg írtad nem figyeltem.Bocsi
Barbi:neked gratula a fiúhoz.


alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Olvasok én tényleg...de írni Vagy amikor rászántam magam jóóóól elszállt a rohadék pedig elég izmos mennyiség volt

Helló Gabi Látom úgy döntöttél inkább júniusban szülsz Mondom én, aki tutira nem szül júniusban Négy lány....kettő fölött már nem tök mindegy hogy hány? Elintéztétek, hogy 30 év múlva is nélkülözhatetlenek legyetek Képzeld, amikor majd egyszerre szül mind...ezt mondták már? Én ezzel szoktam sokkolni a soklányos ismerősöket. Réka, ezt neked is ajánlom
Én meg azt hallgatom, hogy milyen királyok vagyunk, hogy 2 fiú 2 lány. Persze, mert időben beadtuk a kérvényeinket, neeem? így sikerült, ennek örülünk. Ha 4 fiú lenne (kihullana a hajam), de anank örülnénk Hogy hány gyereke lesz a kinek...Nekünk csak egy van a férjemmel való megbeszélés szerint Aki szeretne majd még, az nem most rukkoljon elő vele Mindig csak eggyel szerettem volna többet. Nekünk se lesz 4. baba. Az kizárt.... Még szerencse, hogy hallgatam a amegérzéseimre és mindent megatrtottam.

Barbi
Falfestést színes falfestékkel csináljátok! Lehet kapni kisebb tubusokban. És Réka okosan beszél! A gyerek minden bizonnyal folytatni fogja, vagy kiszínezni :) Nálunk ezek miatt fehér a fal, ahol hozzáférnek Amin az ágy, szekrény....van, az színes. A fehér gyorsan javítható, ezt nagyon megtanultuk.

Krampa
Tééényleg! Én is tükröztem a bikinivonalnál a végén...csak már elfelejtettem...olyan rég volt :D
Nekem sincs segítség. Anyu heti 1x elhozza Ivánt a suliból és havi 1x elkérem nagybevásárolni a kocsiját (nekünk nincs). Ennyi. Tényleg ennyi. Férjemnek 2 őszhajszála van, nekem még nincs. És olyan nagyon ráncosak sem vagyunk...még De tény, hogy többet alszunk, mint az átlagos 35-36 éves férfiak és nők ÉS kisebb a rend/tisztaság a lakásunkban is

Sztk/Magán
Olyan ez, mint a szülés. Kinek mi a szükséglete :) A magánban nekem is lennének kötelezettségeim. Valszeg el sem vállalna az az orvos, aki még csak 1x látott volna a 22. hétig persze voltam mégegyszer, amikor megállapították a terhességet, meg majd jövő csütörtökön megyek...de a nulladik vizsgálatot leszámítva részemről időpocsékolásnak érzem leleteket már én is tudok értelmezni (nem a rutin, hanem mert annyira értelmezhetőek + - eltérés nem látható), védőnő meg pláne. Méhszájvizsgálat nincs (szerencsére, csak ha panasz van) és végülis annyi a "vizsgálat", hogy "Jól érzi magát? Van panasza? legközelebb az akármi vizsgálat lesz bármikor. Mivel jól vagyok és nincs panaszom 2 perc múlva már kint is vagyok...Mert minden rendben van. Tényleg. Ugyanahoz a dokihoz megyek mindig. Bár félek nem fogok tudni nála szülni....azért fogok imádkozni áprilistól biztos, hogy akkor szüljek, amikor a dokinő épp helyben van

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Esküvő sztori
Megbeszéltük Gáborral, hogy szük családi (őapa,ő anya, énanya+párja, énapa+párja, öcsém+barátnő, 1-1 tanú, 1-1 barát). Tehát SZŰK!
Erre tegnap átjöttek, hogy hát ebbe hol vannak az ő testvéreik(WTF???) ha még őket is meghivnánk +15 fő lenne. Nehezményezik hogy az ő családjukból csak ők lennének ketten. Mondtam hogy fordított esetben milyen lenne ha az ő párjukat akikkel évek óta együtt élnek nem hivnánk el. Gábor ráadásul egyke. Aztán kitalálták, hogy akkor ne legyen kajálás csak a polgári. MOndom okés csak 
hogy néz az ki h utaztatok a családot 150-200 kmet és még enni se kaptak...
Azt mondta Gábor, hogy majd ő elintézi. De szerintem ahogy ismerem a tapintatosságát az anyját vérig fogja sérteni, aki engem fog sírva felhívni....

Felvetettük azt is, hogy nem szeretnénk 80.edénykészletet és tányérkészletet kapni ezért inkább írnánk egy listát hogy a gyerekhez mire lenne szükség, hogy valóban hasznos dolgot adjanak ha már akarnak valamit. Ezen kifakadtak hogy úristen ez milyen gáz már... (ez amúgy pont miatt mert tőlük karácsonyra egy fürdőszobaszekrényt (???) kaptunk....)

Szóval most ott tartok hogy lehet elmegyünk 1-1 tanúval és 1-1 baráttal, utána meg eszünk valahol egy jót....és kb soha többé nem állnak velünk szóba a szülei. (Nem tudom, az én szüleim mért értették meg azt hogy ez az esküvő nem a rongyrázásról meg az ő vágyaikról szólnak?)

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Csak azért írok, mert utálok lapozgatni :evil:. Ha már mind2t megnyitottam…


Írjatok szövegszerkesztőben, akkor ha el is száll a babanet, kisregényeitek megmaradnak az örökkévaló virtualitásban :wink:


Krampampuli Oltást egész jól vették, Szaffit roppantul érdekelte, szúrás közben is nézte, aztán görbült a kicsi babaszáj, jött az ordítás (meg kell zabálni, ilyenkor annyira puszilgatni-valók). De a doki előkapott egy tükörtojást sütő rózsaszín szakácssapkás pingvin-matricát, odaadta neki, hogy milyen cuki delfin, mire sírást elvágták, s Szaffi már azt magyarázta, hogy ez mért pingvin (csője van meg tajpa, a delfinnek nincs tajpa). Mesó addig sírt csak, amíg a rongyiját meg nem kapta 8). Kicsikém ma nagyjából egy 2 hónapos szintjén van, már másodszor alszik, közben meg ücsörögtünk a fotelban és édesen bújt :roll:. De nem lázas, csak bágyadt. Azért ebédre benyomott egy egész rántotthúst (4,5 foggal :shock:). Én meg élvezem, hogy ma Ági néni megy Szaffiért 8).


Reni Ti vagytok minden szófosó öregasszony álma a két fi-két lánnyal. Ha még összehoztok 1-1 fiú lányt, még a 3királyfi/3királylány mozgalom is a zászlajára tűz titeket, aztán mehettek lobogni :lol:. Én szüléskor szoktam kijelenteni, amikor rám rakják a félperces babát, hogy egye fene, lehet még egy gyerekünk!


Aszem te mondtad, hogy 1-1 fal színes a szobákban. Nálunk is így van, és Szaffi idővel megértette, hogy a színes falra nem rajzolunk. Persze, addigra már tök mind1 volt, mert a piros nappali falon és a zöld gyerekszoba falon is vannak már csíkok :roll:. Az első rajzolást egy fa kisvakond piros orrával adta elő úgy 7 hónaposan. Nem értettem, mér élvezi annyira, hogy húzogatja a zöld falon. Aztán közelebb mentem… :lol:.


Méhszáj vizsgálatot én is mindig megúszom 8) Dokim egyszer azt mondta, a manuális méhszáj vizsgálat tök rizikós. Mesónál 38. héten egyszer nem tetszett neki vmi, úgyhogy a hasi uh után csinált egy hüvelyuh-t, úgy mérte le a külső-belső méhszájat. Amúgy az nem tetszett neki, hogy kiemelkedett a szülőcsatornából, és aggódott, hogy a köldökzsinór vagy a keze a feje elé került. De nem, csak felmászott a gyerek az epémbe ugye :evil:.


Barbi jaj de utálom ezt a „ha neked X vendéged van, nekem is jár X vendég!” elvet :evil:. Döntsék már el, hogy miről szól a TI esküvőtök :evil:. Anyósomnak úgy 2 évébe telt, hogy ne emlegesse fel minden találkozónál, hogy nem voltak meghívva az esküvőnkre („mert akkor éreztem először, hogy felesleges vagyok a gyerekem életében” :evil: Bezzeg, mikor fél évesen otthagytad 3 évre a nagymamára, akkor ám qrvára megtanítottad neki, hogy szüksége van rád, mi?! :evil:). Kérjetek mindenkitől pénzt, ne tárgyat, majd az esküvő után menj el anyósoddal kettesben, hogy „segítsen neked választani”. Te is jól jársz, ő se érzi magát annyira kihagyva a döntésből. Én szeretem az ajándék-listákat. A saját kívánság-listámon ilyeneket szoktam kérni karácsonyra/szülinapomra: 1. alvás 2. úgy kakálhassak, hogy egy gyerek se bámul kitágult szemekkel 3. egy héten át valaki tegyen elém napi 3 kaját 4. végignézhessek egy 2 órás filmet. Apa néha jó fej, és a 2. pontban besegít 8) :lol:. Ha pedig valakitől pénzt kapok (nagymamisom ilyen), akkor abból veszek vmi kreatívos cuccot, utána meg felhívom és részletesen beszámolok róla (a karácsonyi pénzből egy Molly Mouse hímzőkészletet vettem, Mesónak lesz belőle kis zsebes tároló). Nagymamis iszonyú boldog attól, hogy részletezem, mire költöttem az „ajándékot” és így megmarad az a feeling neki, hogy tényleg adott stb. Nem csak „átutalt, kipipálva, hogy kell ajándék” :roll:. Mesónak ő vette a hótaposóját a szülinapjára, ugyanígy (remélem, használni is fogja a csaj, mert jövőre már nem lesz jó rá :roll:.


 


Megint szófosásom volt. Inkább, mint hányjak. Ja, hogy az nem nálatok landol! Mindegy, így jártatok :lol:


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Mert a te szüleid nem sznobok VAgy ha ő szülei vidéken élnek, akkor meg azért. Ne vesszetek össze. Az nem jó. Inkább értsd meg őket (akár csak látszólag) , hogy milyen jó lenne, de sajnos nincs rá keret, mert a doki milyen sok pénz, meg a babának is annyi minden kell. Az ajándék lista hasznos dolog, igazából mi sem írtunk, mert nekem is ugyan hasznos, de mégis olyan hümmmmm. Azt értem, hogy nem szeretnél újabb edénykészletket, meg jó dolog a hasznos ajándék....csakhát ajándék lónak...szerintem még mindig finomíthatsz a dolgon azzal, hogy nem írsz ilyen listát, csak magadnak és mindenkinél utalsz arra, hogy mit szeretnétek. Hirtelen ezek jutottak eszembe, mint tippek, lehetőségek a saját gondolataimmal és érzéseimmel keverve :) De olyan sok vendégetek nem lesz. ÉS biztos nem mind olyan, hogy felesleges századik vackot vesz Anyósodék meg csak "rosszabbak" lesznek, ha a baba megszületik. Bocs, de ez a szörnyű valóság Annyi baromságot, mint tőlük, senkitől nem kap a gyerek az fix. Ha nem akarsz neki géppuskát venni elvből, nem gond, anyósod tuti megveszi karácsonyra

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Én ma nem voltam valami túl jó állapotomba.Ma egész nap fejfájással küszködtem. Szombaton sulim van, tegnap házi dogát kellett írnom.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Barbi: én is azt gondolom, amit a többiek. Egyébként ha én még egyszer férjhez mennék, pont az ilyen viták elkerülése végett - és azért, mert egy önző g.ci vagyok - összesen négyen lennénk.
A Réka által javasolt kérjetek pénzt jó ötlet, viszont én belefutottam abba a problémába, h amikor segítettek kiválasztani a terméket, akkor ment a sértődés, mert nekem a másik jobban tetszett.


Reni: Oké lányok, akkor most szeretném hallani a titkot: mit csináltok, h nem bolondultok meg ennyi gyerek mellett? De tényleg... Nekem néha még az egy is sok(k).
A rajzolás gyerekfüggő. Az enyém akkor sem firkálta a falat, mikor legurítottuk neki az egyik részt táblafestékkel. Nálunk ez szerencsére kimaradt. Viszont a régi fürdőben olyan csempe volt, amit könnyen lehetett lemosni, oda alkottunk vízfestékkel, de az is unszolásra ment neki.

Réka: Szaffi kire hasonlít? Haláli a csajszi.
Nekem a barnázás miatt nézegeti a méhszájat. Tekintve, h méhszájsebem volt és korábban kezeltek is már ezzel a problémával én igénylem is. Legalább nem kapok infarktust, ha tudom, h van ott vmi és barnázgatni kezdek. Uh-val is mindig megnézi.
Én nem tudok varrni. Kerestem rá tanfolyamot, de olyan ára van, h azon elvégzek pár kurzust vmelyik releváns felsőoktatási intézményben. Pedig néha jól jönne a tudás.
Mesó majd szaladgál a hótaposóban április elején. Tavaly is tavasszal volt nagy hó...

Nekem is visszajött a hányinger. Kivan a tököm...

Alexa: jobban vagy? Valszeg érzed a frontot. Nekem is görcsöl a hasam, tolom a Mg-t rendesen. Miből kell írj? Talán van elfekvőben hozzá beadandóm...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


krampa:már jobban vagyok. Magne b6 hasznos. köszi már sikerült megírnom.2011.évi CXC törvény a Nemzeti Köznevelésről ebből kellett írnom.



alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


krampa:jövő héten állok neki a tétel kidolgozásának és majd lehet hogy segítségedet kérem.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Friss képpel készültem. Úgy nézzek ki mint a boros hordó

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Ahhoz a tv-hez spec nincs közöm.
Hát, Alexa, nekem sztem szüléskor lesz ekkora hasam...Egy nappal nagyobb a ghlófkisasszony (), de én egyelőre úgy nézek ki, mint aki bezabált. Kezdek lemondani a normális kismama formáról... Szépen halkan írigykedek.

Nincs főnökasszonyom, kapun belüli mnélküli lettem és tanulnom kéne. Rúgjon vki seggbe, különben sosem lesz meg ez a nyomorék szigorlat. 1 éve csúsztatgatom...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


krampa: ez normális szerinted hogy már ekkora hasam van? de láttam itt képet rólad és csini kismama vagy :) Na képzeltbe fenékbe rúgtalak és rakd le a szigorlatot :)

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


A többieknek is ekkora pocakjuk van, szóval nem a te készülékedben van a hiba

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


krampa:akkor jó, megnyugtatál :)  De az a legszebb, hogy nem hízok, hanem fogytam :) de azt mondta az orvos, hogy normális.Most van egy kis hányingerem is

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Bátorkodtam feltenni képet a pocimról, ez tegnapi kép, holnap leszünk 16 hetesek :)
Tegnap este újévi koncert főpróba előtti öltözködést örökítettem meg, ugyanis rézfúvós hangszeren játszok (harsona, baritonkürt) :) Eddig minden rendben van a fújással, úgyhogy még folytatatom egy ideig;) Nem könnyű abbahagyni, mivel már 20 éve zenélek amatőr szinten :)

Nekem már nincs hányingerem, viszont mindent megennék amit elém raknak - szerencsére ez inkább csak karácsonykor fordult elő :D Tudom, rámférnek a kilók. Már plusz 4,5 kg-nál tartok, és ennek nagyon örülök!!!

Jó hétvégét!
Évi + pocaklakó


evicat
Zalaegerszeg
 
 


Évi: nem ficereg hanghatásra? Hogy sikerült a koncert?
Csini a pocak (brühü, még a tiéd is nagyobb az enyémnél...)

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Köszi Krampampuli :) Te hányadik héten jársz? Nem hátrahajló méhed van, és ezért van neked is kisebb pocakod?
Ma lesz az "igazi" koncert, a tegnapi főpróba koncert jól sikerült! Olyan sokan szoktak ezen az újévi koncerten lenni, hogy csinálunk egy rendeset szombaton, és csinálunk egyet pénteken is, az olcsóbb de nem kapnak a pezsgőt akkor a nézők ;)
Mozgást nem érzem fújás közben, néha-néha szoktam érezni, amikor én nem fújuk, csak hallgatok más hangszereket, oda teszem a kezem a pocira, és valamikor érzem :) Remélem tetszik neki is ;)
Egyébként ez lesz a 20. újévi koncertje a zenekarnak, és én 19-en fújtam a maival együtt. A tavalyit az endometriózis műtét miatt hagytam ki :( Azért jó volt egyszer kívülről is meghallgatni a zenekart :)

evicat
Zalaegerszeg
 
 


17+2-nél tartok. De, enyhén hátrahajlik, de az orvos szerint a 10. héten már a helyére volt billenve.
Nekem a fiam sokat mocorgott zenehallgatás közben, muzikális is lett, úh nagy az esély rá, h épp kineveled a köv. zenész generáció legújabb tagját.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Nekem is hátrahajló méhem van, és már a 8. héten látszódott a pocak növekedése. Szerintem ez nem ezen múlik, inkább alkati kérdés. Nővéremé is hátrahajló (mindenkinek, a családban), ő még szülés előtt is csak úgy nézett ki, mint aki végre egyszer jóllakott :). Nem is voltak terhesruhái :shock:


Hétvégén mindig sokkal jobban elfáradok :( Ilyenkor apa is, lányok is programot akarnak. Ennyit arról, hogy legalább ilyenkor betarthatom az előírásokat :evil:.


Evicat Zenélés tök jó 8) főleg, ha még bírod tüdővel :wink:. Kicsit irigykedek, hogy kiöltözhetsz, nekem ez azért hiányzik :roll:.


Alexa Teljesen normális, ha nagy a pocid :) Látnád az enyém! :lol:.


Reni Anyósék nálunk is brilliánsak ajándékozásban. Egyik évben kaptunk tőlük két pár 42-es férfi cipőt. Nekem 41-es, Apának 43-as a lába. Ők meg átlagoltak :D


Krampampuli Na látod, ahány terhes, annyi igény dokira :wink:. Szaffi leginkább az apjára ütött, kivéve a rendszerben gondolkodást, az tőlem van. Ja, meg az apja szerintem életében összesen nem beszélt annyit, mint Szaffi 1-1 nap :lol:. Tegnap pl. Emiliről kérdezősködött (nem fázik juha nélkül a pocakban? Hogy vesz levegőt a bubojékban? Hová kakil, ha nincs jajta pelus?). Aztán elmondta, hogy ha neki is nagy lesz a pocakja, majd ő is kiszül egy babát, és benyom egy zsinójt a köjdökébe, hogy ott lehessen megetetni, megitatni. Édesen logikus a kis világa, imádom :)


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Evicat: szia! nagyon csini pocid van :)
Rekuja:megnyugtattál.Nem nézzek ki úgy mint egy hordó?

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Bátorkodmék én is belépni ide, ha minden igaz nálunk június 14-én jön az első kis csöppség Vigyor
Én már nagyon várom de a párom is.
Örömmel olvastam végig az írásokat Vigyor

melanim89
Gyömrő
 
 


Sziasztok!


En is ideertem igy 12-ere kicsit (nagyon) el vagyok havazva, lusta vagyok, gyerek tiszta takony (bejott a 16 fokos téli hideg), kikészit, hogy egesz nap kajat csinalok mert ehes vagyok.

Haaat vegig olvastam a 2 oldalt, emlekszem amire emlekszem. Nem sokra  kismamaagy...

Reka grat Sacihoz ugy tunik Ti nyertetek. Nalunk valszeg kistökös van odabent, de kepzeljetek a 16. heti uh-n nem is mondta a doki.  ugy kerdeztem ra, mikor Apa kivitte a gyereket pisilni, aztan mondta a doki, hogy nem mondta, mert bezavar a koldokzsinor de szerinte fiu. Elozonel a 15. heten tutira mondtak, akkora golyoi (zacsija) volt.


Ujaknak udv koztunk, van mit olvasni! (en pl mar azt hittem hogy senki uj nem jon... fel is akartam dobni a zart topic temat  )


Nalunk kov. doki jan 30, pocak novoget, viszont ez a gyerek odabent oooooolyan lusta szornyu.

Mylife-rol tud valaki valamit?

Jajjj Krampa Neked akartam meg irni, hogy ugy rohogtem az irasaidon, hogy majd´ leestem az agyrol


Na irjatok, mostmar jovok igerem


Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok!

Most csatlakoztam az oldalhoz, egy kedves ismerősöm ajánlásával. Nagyon tetszik az oldal , és örömmel látom, hogy aktív felhasználók vannak .

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy 16+4. hetes terhes vagyok, és néha leginkább este lefekvés elött, nagyon bekeményedik a hasam, kicsit feszítő érzés. Nem fáj, csak kicsit olyan mintha szét akarnak pukkadni a pocakom.

Már olvasgattam róla, de sajnos semmi jót nem írtak. parázok egy kicsit, első terhességem, és majdnem minden új számomra.
Pénteken volt orvosnál ő azt mondta mindent rendben lát, a méhszáj megfelelő.

Kérlek benneteket, segítsetek, volt e nektek is esetleg ilyen.

Előre is köszönöm válaszotokat

Lilypie Pregnancy tickers
 



Lilypie Pregnancy tickers
 


Szia Ildi! Gratula a babához. Nekem is az első terhességem én 17+3. hetes vagyok.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Era szia. Már jó rég voltál. Hogy vagytok?

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok,

Era: pont ma reggel gondoltam rád. Már kezdtem komolyan aggódni érted.
Miket eszel? Hátha megjön hozzá a kedvem, eddig bejöttek a kajáid (Van az a chilis-csokis szósz... Mi is annak a neve? Azt ennék már pár napja.)
Megyünk hétvégén Prágába, épp most foglaltam az egyik helyünkre asztalt és ez a tetű honlap nem feldobta a sörben pácolt sült csülök képét?? Kezdek kívánós lenni, már ideje volt. (hja, aztán az első falat után kifordul a számból, ahogy az az utóbbi időben lenni szokott)
Szóval Dario? Maradt a név?

Réka: méééé? most mi bajod a 42-es papuccsal? vegyél fel vastag zoknit hozzá!
Anyám flitteres farmert vett a fiamnak, szerinted?
Jól sikerült lányod/lányaid vannak, azt  meg kell hagyni

Ildi: magnézium délután és próbálj pihit beiktatni.

Üdv az újaknak!
(bocsi, rohanás van, mert lekésem a buszomat)

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Szia Alexa!


Gratula neked is a babához.


Lilypie Pregnancy tickers
 


Köszi a tippet Krampampuli!

Remélem működik majd .
Véleményed szerint aggódnom kellene. Felhívtam az orvosomat is, ő nem nagyon mondtott semmi. Csak annyit ha úgy érzem menjek be az sztk-ba.

Köszi!

Lilypie Pregnancy tickers
 


Hajnali 6 ora :evil: este fel 8-kor a gyerek bedobta a torcsit, így most ulunk es vonatozunk...

Ildi: ne izgulj, nem baj, ha keményedsz. Vegyel be egy kis magnéziumot, esetleg kalciumot, attol nem fog így csinalni. Enyem is ilyen, amikor összekuporodik az egyik oldalra :roll: na akkor azt hiszem, hogy kidurranok.

Alexa: Köszi jól vagyunk, szep a pocakod :wink:

Krampa: huuuu kaja :mrgreen: pozole. Total gyoztes, de a frijoladas is csuszik. :lol:
csiliscsoki wááá na azt nem bírom! :? Jajjjj és a guacamole ahhhh :lol:
Dario :? Jajjjjne :D
Inkább legyen David. Ha már d betűs... :P

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok, 

Era, köszi! Jobbulást a Dantenak és jobb alvókát, én a síneken aludnék tovább az biztos.... 
Gratula az újabb fiúcskához! 

Ildi, Melanim gratulálok a babákhoz! 

Ildi, a keményedés magnézium hiány jele általában, nem kell megijedni túlzottan. Persze, ha netántán fájások lennének belőle, akkor írány ügyelet, kórház, de addig reméljük semmi gondot nem okoz. Nekem  is van néha pl. mikor a 3,5 éveset emelgettem, de ez néha elkerülhetetlen. 

Alexa, nagy has dehogy baj, max. neked, hogy nehezebben mozogsz vele és kevesebb ruha jön rád. 
Nekem tegnap jegyezte meg a férjem, hogy bazi nagy hasam lesz most, szerinte már most akkora mint Alizzal szüléskor. Én is nagynak látom, érzem, hihetelen is, hogy a baba benne még nincs fél kiló, vagyis én nőtem bálnáva ő még pöttöm. 

Evi, csinos, vékony kismama vagy! A zenélés nagyon jó lehet! Melyik zenekarban játszól, sok zenész ismerősünk van, férjem apja csellótanár, és férjem is sokáig csellózott. 

Krampa, húúőú de mennék Prágába, csak azt sajnalnám, hogy nem ihatnék egy nagy korsó sört 
Kérdezted mit szólt a doki a soha spontán össze nem jöhető babához. Hát széttárta a karját és azt mondta, hogy ezek azok a dolgok, amik az orvostudomány felett állnak, láttak már olyat is, hogy valaki 0 petevezetővel (nem volt nem elkötötték) terhes lett. Na meg azt mondta még, hogy egy terhesség után minden megváltozik, el is romolhatnak odabent a dolgok, de meg is javaulhatnak, annyi változás történik olyankor odabent. 

Flitteres farmer 

Réka, én is hétvégén fáradok el jobban, meg hétfőn mikor próbálom a lakást legalább a pénteki képére visszahozni.... 


 " neki is nagy lesz a pocakja, majd ő is kiszül egy babát, és benyom egy zsinójt a köjdökébe, hogy ott lehessen megetetni, megitatni" 

Nagyon cuki és okos gyereked van! 






KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Reni, ja-ja inkább legyen júniusi ez a gyerek, elvégre mindegyik nyári nehogy már ő ne az legyen 

Krampa, segítség nélkül is elvagyunk, nekem amiben a legjobban hiányzik az a egyedül, vagy kettesben kimozdulás. Sétálni egyet úgy, hogy közben senki se nyavalyog 10 méter után, hogy elzsibbadt a lába, éhes, szomjas és különben is max, a játszótérig hajlandó jönni....

KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat, nagy megnyugvást okoztatok
Remélem mindeki rendben van!!! Gyarapítsátok a babákat a pocakokban!!

puszi mindenkinek

Lilypie Pregnancy tickers
 


Ildi, Melanim Gratula a babákhoz!:) Mindketten első babások vagytok:) Ez olyan izgi:)

A keményedés nálam is előfordul, főleg amikor elfelejtem hogy babám lesz és kicsit túlhajtom magam. Nem bírom elviselni ha mindent megcsinálnak helyettem.
Sikerült találnunk egy babaágyat. A Brendonba kinéztük, 60e ft, pénteken felrakták netre alighasználtan 28e ft-ért. Gyorsan lecsaptunk rá, csak helyett kellett csinálni a babaszobába. Költözés óta az volt a kupiszoba:) Szóval volt vele meló.

Drága kisfiam már nagyon belelendül a ficánkolásba:) Esténként amint vizszintesbe helyezem magam beindul:) Már a leendő keresztmaminak is bemutatta mit tud, persze a keresztapunak már akciózott. Már most csajozik

Ma kaptam meg a festék palettát, úgyhogy a mai program a szobaszín kiválasztása lesz:)

Reni, akartam tőled kérdezni. Több helyen olvastam hogy az önkormányzat ad ilyen "születési támogatást" (nem a kelengy/anyasági). 3. kerületbe nem adnak ilyet véletlenül?

Réka, megzabálom a lányaidat... mi lesz ha majd az oviba elkezdenek pasizni:):):)

Era, jó hallani felőled:) Örülök hogy minden rendben veletek.

Elsőbabások:) Gondolkodtatok már valamilyen tanfolyamon így a babavárás alatt?vagy sokbabások voltatok az elsőnél ilyenen?
Az egyik pesti bababoltnak van egy "mumus tanfolyam" nevű felkészítő órája.:) Abszolút kezdőknek.:) Erősen gondolkodok rajta, én pl még sosem pelenkéztam.

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Szia bbarbika!

Köszi a válaszodat!

Szerintem nálam is akkor lép fel a probléma, ha nagyon elfáradok.
De sajnos ezt nem mindig tudom kiküszöbölni!

Szép estét!!!


Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok újak

Barbi
A III.kerület nagy kerület :) itt nincs ilyen támogatás...
Felkészítő tanfolyam??????????????? Bocsi, de pelenkázni (manapság) még a 4 éves Lindám is tud :P Ha szórakozni szeretnél menj el ilyenre, de szerintem csak az önbizalmad kéne növelni :) Nő vagy. ösztönösen benned van mit kell csinálni, csak ne akarj olyan lenni, amit leírnak az újságok könyvek. Neeem, sosem fogod leejteni :) És lehet 2x nem húzod elég szorosra vagy túl szorosra húzod a pelust, de aztán menni fog :) És minden mással is így van :D Tök mindegy mit mond anyád, anyósod, a védőnő, az orovs, a másik anyuka. HA Te valamit a szívedből jónak érzel, akkor AZ A HELYES a ti felállásotokban! De ha elmész ilyen tanfolyamra...Kérlek írd meg, hogy mi a bánatot tanítanak ott????????????? :)

Era
Hát menniyt aludjon az a szegény gyerek????????????????? Rendes, mert 8-kor alszik, hát reggel 6-ig 10 óra telik el :) Nálunk is ez a felállás. Mondjuk nem ennire durva. Stimmel a 8-kor fekvés, de 6 felé kelnek. Akkor még nincs "vonatozás".

Réka
Imádom a lányod :D
Hogy még egy fiú és még egy lány????????????? Annyi hely már nincs a lakásban

Krampa
Nekem is csak az egyedüllét és a kettesbenlét hiányzik Vagy hogy havi 1x gyerek nélkül takaríthassak :) Az annyira hatékony Én azt szeretem, mikor minden gyerek itt van. Az kénylemes Jól elvannak én meg tudok egyedül kávézni egy megfelelő pillanatban vagy egyedül beülni a klotyóra De minden kénylemesebb, ha elszórakoztatják egymást. Iván és Linda már magától megtörlik Luca orrát, ha kell vagy kisebb dolgokban segítenek neki. VAgy egymásnak. Arról nem is szólva, hogy 3 gyerek mennyivel gyorsabban pakolja ki a mosogatógépet, mint én egyedül Imádják Mintha valami státusz szimbólum lenne, hogy ki mit és mennyi cuccot tett a helyére

Gabi
Hát akkor hajrá június :)

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Ja és keményedés. Ha nagyon kell pisilni, akkor után is fellép egy ilyen és bazi nehezen múlik el...Persze, gyerekért el kell menni a suliba, nincs mese, de utána elvágom magam az ágyon...csináljatokamitakartok Csak akkor veszek be magnéziumot, ha nem megeröltetésre jön a keményedés. Nekem kell ez a jelzés, hogy vegyek vissza

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Na, asszem én ettől golyóznék be csak igazán... amikor nincs "saját idő" v nem mehetünk el kettesben vmerre. Jó, az most is szervezést igényel, de bébicsősszel megoldjuk.
Reni: abban tökéletesen igazad van, h írhat a nagykönyv akármit, az ösztön mindig megmondja, h mit tegyél.  magyarázza neked az orvos, h nincs baj, aztán 2 napra rá a gyereknek 40 fokos láza lesz. De te érezted ...Mondjuk néha nem árt egy-egy szakkönyv támasznak, ha már kifogytál az ötletekből és too much, amit a beste kölke mível...

A sok gyereknek mondjuk megvan az az előnye, h elvannak egymással, de nálunk a húgommal annyira eltérő volt a személyiségünk, szar a szüleim hozzáállása (bébicsősz voltam és mindenüvé vinnem kellett magammal) és nagy a korkülönbség, h nem igazán lett közünk egymáshoz. Ja, de. Ha kell neki vmi, akkor azonnal tudja a számomat és át is tud jönni. Viszont több havergyerek összeengedve teljesen jól elszórakoztatja egymást.

Barbi: nálunk tavasszal lesz a lakásfelújítás. 3 szoba ill. a konyha/nappali lesz kifestve. Ezt én nem merem, csak nyitott ablaknál megjátszani.
Önkorm-i támogatás elvileg adható, gyakorlatban - öh, hogy is fogalmazzak? - 3h-sok kaphatnak és természetbenit (cumi, cumisüveg, pelenka, lázmérő, ilyesmik)
Egyébként a helyben lévő tanfolyamban én látok annyi rációt, h találkozhatsz környékbeli kismamákkal. A későbbiekben lehet, h kialakulhat ott egy-egy új barátság.

Ducky: Prága: hja, gyakorlatilag minden jóról le vagyok tiltva. A párom azzal szívatott, h majd iszom alkoholmentes sört és alkoholmentes abszintot. A sört amúgy sem szeretem, az abszint csúszik ilyenkor naponta egy és griottka meg egy kis beher. De csak, h ne maradjak józan Legnagyobb bánatomra a nakledni hermelin is tiltólistás, pedig azt mindenütt megkóstoljuk... Nem baj, majd dobok magamba némi happy pillt a Hortus Botanicusban. Shoppingolok

Hihi, holnaptól távmunkás vagyok. dejódejódejó

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Sziasztok!

Hát most sajnos nem tudom végigolvasni az elmúlt 2 oldalt, de látom bővült a csapat 1. és több gyerekesssel is  Üdv köztünk nektek!

A két nagy szépen lebetegedett úgyhogy itthon vannak... Tegnap katasztófa helyzet volt ma nagyon jók eddig... (Remélem így is marad!) Holnap már mennek igaz nincsenek túl a betegségen de holnap muszáj mennem uh-ra! 

Tegnap volta fogadó órán amin csak a tanköteles gyerekeknek szüleinek van az óviban és kb az volt amire számítottam és tapasztalunk itthon nagyon várjuk a mozgás felylesztés kezdetét, mert mihamarabb szükség lenne rá a sok lemaradás miatt... Talán jővő hónapban kezdödik végre mondtam nekik. (még soha ilyen jót nem beszélgettem az óónénikkel mint most Főképen a régivel) jó volt hasznos és látom milyen sokat foglaloznak vele és hallom, hogy bent se kötik le a feladatok ha éppen nem tetszenek nagyon 5-10 percnél tóvább akkor se hajlandó foglakozni velük..., de ez is alakulni fog ha beindul a célzott fejlesztés...

Aztán holnap Genetikai uh! Az AFP eredményem elvileg jó igaz fogalmam sincs mi számít jónak még ennyi gyerek után se, de úgy se foglalkozom vele.
Én most úgy vagyok vele, hogy teljesen mindegy fiú vagy lány lesz csak legyen egészséges de tényleg!
Majd biztos megint megkapjuk a szokásot amit a többiek is... És habár mindig lányt szeretünk voltna, ha nem lesz az én tényleg nem bánom modhatnánk "legalább nem kell új ruhákat beszerezni"...
Sokat mocorog, szépen nődögél és most szerintem megint nagyot nőt, mert hihetetlenül beindult a pocaknövekedésem!... (repedek is) így most jobban odafigyelek, hogy ne felejtsem el kenni pocim, mert hajlamos vagyok erre...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga
De ugye nem megy szeptemberben suliba Alexander?
Nehezen motiválható, csapatban inkább passzív, akartalagos figyelmét nehezen irányító gyerekem nekem is van Tök jó a csehek iskolaérettségi tesztje: Fogd meg a bal kezeddel a jobb füledcimpádat. Ha képes rá, akkor mehet :) Ez egy jóóó ki összetett feladat. Ismeri a testét, tudja melyik a jobb és a bal és idegrendszerileg képes arra, hogy átnyúljon egyik oldaláról a másikra (ez nem egy kicsike feladat!!!) és a fülcimpát 3 ujjal, ceruzatartásban tudja megfogni a legjobban, szóval ha ez megy, akkor olyan nagy baj nincs :) Vagyis ez a figyelem koncentráció azért...az nincs benne, bár lehet van összefüggés. Iván is nagyon nehezen motiválható, de szerencsére van benne kötelességtudat. Ha ez sem lene, nagy bajban lennénk. Én tudom motiválni. Tanárnő és óvónő nem nagoyn tudták. Egyszerűen nem séma a gyerek, azaz problémás Amúgy matekból oda jutottunk, hogy napi egy faladatot muszáj hétköznap is :( Nem sok, 5-6 összeadás. Vagyis nem az összeadás problémás nála, hanem a logika...békasegge alatt 5+2=... ezt simán odaírja, de így ...=5+2 az már kifog rajta VAgyis mindig megkérdezi, hogy mi a feladat. És néha tudod....

Réka
Te mit tanítasz amúgy? Nekem a hajam kihullik, az ilyen feladatoktól: 5+3>♥>2+1  És persze az a kérdés milyen számok lehetnek a ♥-ben. Nincs hely levezetni. Ez a gondom. Tényleg kell ezt tudni 4 hónap suli után fejben?

Krampa
Én világ életemben bölcsi gondozónő szerettem volna lenni és már 16 évesen azt vártam mikor lehetek majd végre anya Bébicsősszel és szervezéssel megoldhatü lenne nálunk is, de nekünk nem ér annyit. A piacra gyakran járok egyedül. Szinte minden héten Kettesben....hát moziba nem vágyom, mondjuk színházba mennék, de oda Zsolti nem...vacsizni megint csak Zsolti nem...Egy jóóóóó koncertre elmennék, de ő oda sem. És ott már talán én is hülyének érezném magam. Már legutóbb is (5 éve) éreztem, hogy fura a kiskamaszok között ordítozni meg ugrabugrálni
 Testvérek...Nálunk is nagy a korkülönbség, mi sem tartunk kapcsolatot. Más szakaszban van mindig az életünk, nincsenek közös pontok.
Igen, havergyerekek összeeresztve az ugyanez, csak "kicsiben" :D
Persze, hogy kell a támasz! Főleg, ha nincs kit kérdezni, mert bármit gondolsz kérdezel, nem hiszel magadnak :/ VAgy bújod a könyveket. Nekem is vannak "bibliáim", amiket lekapok a polcról, ha már....tavaszi-nyári babával városban tologatva barátkozol úgyis :D De egy tanfolyás is jól jöhet...belegondoltam. Már megint nagy volt a pofám Eü. suliba jártam és célzottan készültem erre a témakörre. Mikor Iván született a csecsemősök azt hitték, már van gyerekem :D Emlékeztem a tizen évvel azelőtt tanultakra és használtam. De aki sosem tanulta és nem volt a közelében eddig kisbabás család, annak segíthet egy kis önbizalmat felszedni.

Szóval BOCS BARBI Ha majd nem dolgozol én szívesen ingyé is megmutatom neked amire kíváncsi vagy és válaszolok a kérdéseidre Még messzire sem kell menned
Február 8-án lesz az ÓKK-ban bababörze megyek árulni. HA van valami, amit szívesen vennél használtan, akkor érdemes elnézni. Minden van, amit mások gyerekei kinőttek. Belépő nincs. MAjd valamikor áprilisban lesz megint, ha jól számoltam.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Bocsi az elveszésért, épp pihenem ki a hétvégét, + holnap le kéne adnom egy beadandót, és eléggé nehezemre esik kamuzni, mivel 4 éve nem voltam iskolában és a mostani változásokról kéne írni :roll:. Igényelte valaki a Gyed extrát valamilyen formában? Most törik rajta a fejüket a gazdaságiban, hogy megtehetem-e, hogy papíron dolgozok és táppénzen vagyok, s közben Mesó után kapom a gyedet is. Merthogy elvileg igen :). Azért az kb. 2,25-ös szorzó lenne a mostanihoz képest 8) Annyiért már érdemes havonta vacakolni a papírokkal :)


Liliommanó Nem mondod, hogy titeket is piszkálnak az egynemű gyerekek miatt?! Én meg azt hittem ebben a hímsoviniszta világban csak a soklányos anyukák szívnak :D. Jobbulást a nagyoknak!


Krampampuli Sztem se játszanak el feltétlen egymással, csak mert többen vannak, de legalább elverekednek a testvérek, és nem engem szekálnak :lol:. Prága –hmmmm- beherovka rulez 8).


Mi a baj a flitteres farmerral? Én imádtam egyenként letépegetni a flittereket, lehet, anyád is ilyen szórakozást szánt a fiadnak :wink:.


Barbi Csepelen alanyi jogon ad csomagot az önkormányzat, 6 db body (56-86 méret) + egy babatakaró. Mesóét imádtuk, cuki elefántok vannak rajta (pedig rohadtul utálom a jelenlegi önkormányzatunkat, de ez off topic :D). Remélem, még nem megy nyárig csődbe a dolog és Emili is kap. Szaffinak még nem volt 2011-ben. Babagondozó tanfolyam sztem jó, én voltam az első gyereknél, a kórház csinált 6 alkalmasat ingyért, szülés + alapvető dolgok. Sokan voltunk, elméleti volt, de jól esett hallgatni, ráhangolódni. Nekem is Szaffi volt az első gyerek, akit pelusoztam, féltem, hogy nem fog menni, de ott annyira természetes volt minden. Persze így utólag visszagondolva sokat bénáztam és sokat maceráztam feleslegesen, de hát ráértem, csak egy gyerek volt :D. Ha ez megnyugtat, Mesó is ugyanannyiszor szarta magát össze nyakig, mint az első gyerek, nem csak a tapasztalaton múlik. Ja és Mesó is nyakon kakált egyszer, amúgy spriccelősen, mosolygósan a pelenkázón, ez se tapasztalat kérdése :lol:.De aztán rámhúgyozott rögtön, az lemosta a szart :lol: (igen, a lányok is tudnak szökőkútként pisilni)


Szaffi már pasizik a bölcsiben :) Pontosabban van két kisfiú, akik folyton róla beszélnek a szüleiknek. Mondanom se kell, hogy Szaffi még meg se említette őket :lol:. Anyja lánya, engem se érdekeltek soha azok a pasik, akik érdeklődtek irántam :roll:. Még jó, hogy apát nem érdeklem :lol: :lol: :lol:.


Reni Egyedül ülni a klotyón, hmmm micsoda finom kis álmok :lol:. Már feladtam, hogy erről valaha leszokjanak :evil:. Aztán anyám megjegyezte, hogy mért, én is símán beszélek hozzá tovább, mikor bemegy a wc re :oops:. Igaz, nem megyek utána, de tényleg nem szoktunk emiatt megszakítani egy beszélgetést. Ez van, ők nevelték belém a rossz szokást én meg továbbörökítem :lol:. Nálunk a lányok teregetni szoktak. Szaffi egy rúdra az összes ruhát, Mesó pedig a bilijébe mindent :lol:. Hatékonyak és marha büszkék utána :lol:. Ja és Szaffi segít kipakolni a bevásárlószatyrot, az tényleg segítség, mert nem nekem kell hajolgatni 8).


Ildi Üdv itt! Annak idején Szaffival én is azért írtam először fórumra, hogy mit lehet tenni az izomgörcsök ellen :). Én Magnerot-ot szedek rá, ez egy könnyen felszívódó magnézium és nagyon gyorsan beépül, fél órán belül érezni a hatást. Én rendszeresen szedem, nem csak alkalmanként, mert nekem terhesen a vádlim rengeteget görcsöl :evil: Marha idegesítő :evil:.


Ha egy orvos azt mondja „ha úgy érzed, menj be az sztk-ba” akkor nincs baj :). Akkor magához hívna be, ha másért nem, a jattért :wink:.


Duckylion Néha, ha csak az egyik gyerekkel megyek valahová, teljesen szabadnak érzem magam 8). Tegnap Szaffival voltunk védőnőnél (3 éves státusz + terheskönyv adminisztráció), hát tiszta felelőtlen érzés 8). Mondjuk a csajszim a negyed órás buszúton úgy 15 másodpercenként megkérdezte, hogy már elmentünk-e a víztorony mellett (anya, bizti nem vettük észje, mejt szejintem az nagy, de jehet, hogy pici). Majd mikor meglátta, örömében sikongatni kezdett, na akkorra az egész csuklós busz rajunk röhögött már. Nem baj, ráfér a vidámság a népekre 8). Úgyis leszálltunk a következő megállóban 8) (Csepel egyik szimbóluma a víztorony, valami misztikus okból mindenki imádja a látványát, én is).


Tegnap megkaptuk az első öregasszonyos beszólást a 3 lányra, majd Maja néni megpróbálta meggyőzni apát, hogy vállaljunk be egy negyediket, hátha az már fiú lesz. Azt hittem, apa lerúgja a lépcsőn. Mondjuk kerek, jól gurult volna. Persze mindezt Mesó előtt… kezdődik! :evil:. Szaffi szülési hasméretét már én is elértem :)


Era Éljen a hajnali vonatozás 8). Én hajnali keléskor csak fekvőfotelban könyvnézegetésre vagyok hajlandó, félálomban. Az esetek harmadában annyira unják, hogy visszaalszanak 8). A többi meg… hát az szívás :lol:.


Grat a fiúhoz, nektek meg a gyártósor működik :wink:. Én praktikusnak érzem az egynemű gyerekeket, de ha különbözőek lennének, bizti abban találnám meg a praktikumot :). Viszont jó, hogy nem kell kétféle mese-hős kollekcióban elmélyednem 8). A királylányok egy részére meg még emlékszem 8).


Melanim Üdv köztünk! Írj egy kicsit magatokról! Nagyjából egyszerre szülünk, én 16-ra vagyok kiírva. Vizsgálatokkal hogy állsz? Melyik kórházba jársz?


Alexa Hordó?? Ez jó :lol:. Ez inkább a saját frusztrációdról szól, mint a valós külsődről. Szerintem minden nő terhesen a legszebb, és ezt nem terhesen, sőt még az első gyerek előtt is így gondoltam. A belső boldogság, a várt és remélt örömök kiülnek az arcra és sugárzik a kismama. Aztán megszületik a baba és jön a 180 fokos fordulat :lol:. Oké, nekem pl. a szülés után nem depresszió hanem eufória szokott jönni úgy 2-3 hónapig. Kell is, hogy átsegítsen a nem-alváson :roll:.


Elküldöm, mert addig vacakoltam, még a végén felébred a törpém.


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Reni Írtál közben, mondom, hogy vacakoltam (meg uzsonnáztam is). Matekot tanítok, de középiskolában, fogalmam sincs, mit „kell” tudni 4 hónap után. AZ én elveimmel ellenkezik a „kell tudni” hozzáállás. Sose mondanék pl. olyat, hogy „a fia nem tud számolni”. Bassza meg, azért vagyok ott, hogy megtanítsam, ez nem anya kudarca, hogy nem tudja, hanem az enyém és a gyereké!!! Én úgy tudok dolgozni, ha a diákot munkatársnak tekintem, mert ahhoz, hogy az ő tudása, képességei bővüljenek, neki és nekem is tennem kell. Ha pedig én csak egyfélét teszek, és ő abba a kockába nem illik bele, akkor pont én gátolom őt a munkában. Nem mondom, hogy minden eddigi diákomnál sikerült betartanom ezt, de törekedtem rá, hogy minél többnél menjen, és ha valaki vagyon kilóg és kudarcos lesz, arra igenis oda kell figyelni. Néha nem is több, vagy nem sokkal több energia. És az se teljesen igaz, hogy minden gyerek más. 8 év alatt a „kilóg a sorból” gyerek-típusok is ismétlődtek, tehát ha az elsőnél találtam egy megoldási sémát, azt már rutinosan lehetett később is alkalmazni az ugyanolyannál. Nekem azokat nem sikerült megoldanom, ahol a szülő elleni lázadás volt a tanulmányi nihil, az tényleg a szülő kudarca maradt bánatomra :(. De a te fiadnál nem erről van ám szó, ő az, akinek „túl kell élnie” az iskolást :cry:. Vigasztaljon, hogy a felső fordulópontot hozhat, ott a tanárok már nem paráztatják úgy őket, akkor is lehetnek jó meglátásaid, ha csak 3-as vagy, mert mondjuk lassabban írsz, vagy pocsék a helyesírásod. Alsóban a tanítók hajlamosak összemosni mindent :evil:.


A fejben számolás, gondolkodás, képességfejlesztő hatású, ezért erőltetjük elvileg. Én inkább mindent leíratok, mert akkor legalább részpontokat tudok adni :roll:. Én imádtam a „mi lehet a jel helyén” feladatokat, meg a „bedobom a dobozba, mi esik ki” típust is. De nem véletlen lettem matektanár :roll:.


Na, megint okos voltam 8)


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok, 

Krampa, valószínű, ha én is igazán rosszul viselném, akkor mi is találnánk rá megoldást, ahogy most már majd valószínű el is kezdünk keresgélni, már csak azért is, mert úgy érzem egy kis rekreáció nekünk se árt még mielőtt megszületik a legkisebb. 
Az igazsághoz még az is hozzá tartozik, hogy egy évvel ez előttig Tárnokon laktunk az új építésű részen, a szomszédaink mind hozzánk hasonló kisgyerekes családok voltak és nagyon ment az egymásnak segítés többek között gyerekfelvigyázásban is. Mi bolondok meg beköltöztünk a XXII. kerületbe, hogy Bp.-ről minden könnyebb lesz, de ebből a szempontból nehezítettünk egyet a helyzetünkön... 

Hermelin kb. olyan, mint a camembert, nem? Én azért abból picit ennék na jó nem röstellnék egy-két deci sört se meginni, annyi csak nem árt  

Én jártam Alizzal a pocakban a Szent Imre kórházba kismamatornára és felkészítő foglakozásra is, bár nem ott szültem, de az volt hozzánk a legközelebb. Nekem hasznos volt, meg jó is volt hasonszőrűek között lenni, beszélgetni a témáról. 

Liliom, köszi! 
Gondolom nem megy a nagyfiad így még suliba, egy év alatt meg nagyon sokat változhat, ha meg fejlesztik akkor pláne. 

Reni, Ivánék is a Mozaikos matekkönyveket használják? 

Nyaralást tervez valaki a nyárra a legkisebbekkel? Mi tervezgetünk, de nem tudjuk mit, hogyan vállaljunk be... Mikor Léna született augusztus végén dög meleg volt így a két hónapossal hirtelen felindulásból Balatonoztunk egy hetet, nem volt gond, de most mégis bizonytalankodok, hogy 3 4 év alattival, abból egy újszülöttel bevállaljuk-e vagy sem... 





KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Aliz iskolájába menet pont szembe van a víztorony, igaz van köztünk egy Duna, de én is mindig odasandítok, a lányok meg kiabálják, hogy ott van, vagy azt hogy nincs ott mikor nem látni a szmogtól 

Aliz is szereti egyelőre ezeket a feladatokat, vagyis mindent ami matek lehet ő is matektanár lesz?  

Három gyerekhez képest az egy még nagyobb eufória lesz, de akkor sincs meg a nem kell figyelnem senki csak a magam testiépségére érzés, pedig az olyan jó 

Wc-re mindig elkisér valaki általában nem zavar, de most, hogy felér egy szülési fájdalommal a kaksizás a kijött aranyér miatt nem esik közben olyan jól a ez? ez? ezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz? kérdésekre válaszolni. 


KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Era: Köszi a dícséretet.

Duckylion: igen egy kicsit lassabban mozgok.Ezt észrevettem magamon.Nagyon szépek a kislányaid

Réka: párom azt mondta, hogy szép és formás kismama vagyok meg a barátaim is. Nálam az a helyzet, hogy az önbizalmam a béka segge alatt van. Párom ezért mindig leszidd.

Kinga:jobbulást a gyermekeidnek.

Ma megint fejfájós napom volt.



alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Rekuja!

Táppénzen vagyok itthon. A Baba nem tervezett de nagyon boldogak vagyunk mind a ketten párommal együtt. Bajcsi kórházba járok,  jelenleg az afp nek az eredményére várok amivel majd tudok menni a 20 hetes ultrahangra. 

melanim89
Gyömrő
 
 


Réka, mit nem adtam volna pár éve ha ismerhettelek volna:) Akkor még  22-be laktam és Budafokra jártam suliba, jól jött volna egy matektanár. Talán nem szenvedtem volna az utolsó 2 évbe gimibe. Mondjuk nem tudom hogy a csudába de az érettségim majdnem 5-ös lett:)

Mi nem tervezünk nyaralást, max egy két hosszu hétvégét valami bababarát helyen. 
Reni:)  ez a tanfolyam linkje:) Biztos jót fogsz nevetni rajta.
Amugy én is csecsemőgondozónak készültem még gimibe, de utolsó helyen jelöltem meg, mondván keveset keresnek. Első helyem akkor még nagyon nyomozó akartam lenni, de a fizikai felmérőn elbuktam (mily meglepő ) Igy jogi asszisztensként kötöttem ki, most pedig egy 150 fős iroda adminisztációját és mindennapjait probálom ellátni. Vagyis szeretném még húsvétig. Utána egy pici pihi...

Hogy nehogy jól érezzem magam egy percig is, előjött a refluxom. Imádom, mindig a legjobbkor jön. Hozzáadva egy kis terhességhez isteni... Levegőt is alig kapok. Nem tudom mit tudnak ilyenkor csinálni mikor valaki terhes.Remélem a gyomortükrözéstől mellőznek

Jah és hnap megyünk az anyakönyvvezetőhöz időpontért.:)

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 



Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Barbi
Hát ez nekem inkább előadás, mint tanfolyam :D Ez 1x2 óra és snitt. Ennyi pont elég is és tényleg hasznos! Én majd csecsemős nővérkedni szeretnék, ha a gyerekek lesznek akkorák, hogy nem lesz gond, ha éjszakázom...Olyan 10 év múlva...kb
Hol lesz az esküvőtök? Itt a Fő téren szeretnétek?

Hát Iván tuti nem lesz matek tanár Ha tanár lesz, akkor irodalmat fog tanítani teljes lelkesedéssel Azt hiszem ezzel kb. mindent el is mondtam. TAvaly 1 hónap kellett hozzá, hogy megjegyezze, hogy 6 éves. Olyan szinten nem érdekelte. Nagy, nagyobb, mint a többi testvére, nagycsoportos. Annyi neki megfelelt. Már 5 éves elmúlt mire megtanult elszámolni 10-ig. Motiváció: annyi pattogatott kukoricát ehet meg (10-et tettem elé), amennyit meg tud számolni A születési dátumát is jóideje emlegetjük, de nem ragad meg A hónap oké, a nap háááát, Lindáéval keveri (4 nap van köztük....meg 3 év) az év teljesen reménytelen.

Gabi-Réka
Egy év múlva a kicsik már bő 2 évesek lesznek és tök jól el fognak játszani az eggyel nagyobbal Ilyenkor még nincs személyisg beli különbségekből komoly vita. Iván és Linda tűz és víz, mégis a nap 80%-ában együtt játszanak HA felnőnek azt hiszem nem lesznek a legjobb viszonyban És azt is sejtem, hogy Lindát, mint felnőtt nőt sosem fogom megérteni...

Alexa
Én bojler testűnek szoktam magam nevezni mostanság. Most spec egyáltalán nem érzem magam szépnek. Sokkal szebb voltam augusztus elején 62 kilósan. Most megint pocok fejem van és oszloplábam
Önbizalomhiányért ne leszidjon a párod, hanem dícsérjen Ha leszid, amiért nincs, akkor még az is a tudatalattidba kúszik, hogy még megítélni sem tudod magad rendesen.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Renáta: megdícsér párom. csak mondja hogy több önbizalmam legyen.Most így terhesen úgy érzem magam mint aki lenyelt egy egész görög dinnyét
Láttam rólad itt képet és jól nézzel ki terhesen. Nem vagy bojler testű

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron