Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát 1 percig se merült fel se bennünk se az óvó nénikben, hogy Alexander már most kezdje a sulit szeptemberben. És már szeptember 1. napján ki is jelentettem, hogy nem szeretnénk iskolába küldeni következő évtől, mert kell neki még az a 2 év ovi... + a fejlesztő torna, hogy több téren is megtámogassuk a fejlődését…


Aztán megvolt az uh! És úgy néz ki ő is kukis… Még az oldalamra is kellet feküdnöm uh közben, mert úgy feküdt és hiába piszkálta, hogy valamit nem tudott megnézni máshogy… És úgy volt a monitor, hogy alig láttam valamit


Megint sietek a gyerekekért…


Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Most épp beadandót kéne írnom… ma van a határidő… persze 3 napja apa este 7kor ér haza, én meg egy hulla vagyok, nem fog az agyam… ilyenkor kicsit feladom, hogy lediplomázom még Emili születése előtt :/ Csak vacak lenne egy tárgynak pont az 5 oldalas kamu-beadandó miatt csúsznia :evil:. Á, utálom ezeket a kamu-tárgyakat :evil:.
Mesókám vihogva gyalogol az utcán, akár 1 km-t is, de itthon a fürdőig se menne ám ki a saját lábán :evil:. Ma csak 1 emeletet lépcsőzött, utána cipelhettem, hát Emili kifogásolta is :( már várom, hogy holnap apa (elvileg) 3kor végezzen és egy kicsit legyen ő a csajokkal. Még nem tudja, de holnap ki fogja próbálni, hogy bizony ő is képes délután 2-3 órát sétálni a két gyerekkel, nem csak én terhesen :evil:.


Liliommanó Gratuálálok az újabb kukishoz. Legalább biztosak lehettek benne, hogy ti csináltátok :). Én mondjuk nem bánnék negyedikre se lányt (bár nem valószínű, hogy lesz negyedik).


Reni Szaffi tudja, hogy 3 éves. Igaz, hogy nem a megfelelően alkalmazza. Rááll a mérlegre, kérdem, hány kiló vagy Szaffi, ő meg feleli, hogy 3 éves! (vagy ezt már írtam? :roll:). De tudja! :)
Én Mesóval vagyok úgy, hogy annyira hasonló a személyiségünk (autonóm hedonista), hogy felnőttként állandóan marni fogjuk egymást :(. Próbálok készülni rá lelkileg, hogy ne akarjam „megmenteni” a saját egykori ostobaságaimtól, hanem hagyjam őt is hibázni :roll:. Szaffival könnyű lesz, ő apja-típus, azt meg ugye apában is könnyű elfogadnom :roll:.


Én úgy nézek ki, mintha két nagy fagolyóra tettek volna egy kicsi fejet. A két golyó meg a seggem és a pocakom, kicsit elcsúsztatva. Mint egy olvadó hóember :lol:.


Alexa Valamely pszichológiai irányzat fogalmaz úgy, hogy jobb tudni, hogy rossz vagy (külsőleg pl.) mint nem tudni, hogy milyen vagy. Tehát ha bizonytalan vagy az énképeddel kapcsolatban, akkor hamarabb elfogadod a negatív visszajelzést, hamarabb érzed hitelesnek, mert a saját ítéletedben nehezen bízol. Így az, hogy milyennek látod magad, nem a valóságról szól. Tehát, ha nagyon hordónak akarod látni magad, annak fogod látni :). Akkor is ragaszkodok hozzá, hogy a terhes nőknek van egy olyan kisugárzása, ami gyönyörűvé teszi őket. Ma egy játszóteres barátnőtől elveim ellenére megkérdeztem, nem-e terhes, mert olyan „szép” ma. Tegnap voltak uh-n, 6 hetes a baba 8).


Barbi Nekem szimpi ez a szombati apával együtt tanfolyam. Jó ráhangolódás mindkettőtöknek. Emléxem, apa nálunk öt oldalnyit jegyzetelt az első tanfolyamon, annyira röhögtem magamban rajta, olyan volt, mint egy kisiskolás, nagyon akart teljesíteni :lol:. Aztán persze megszületett Szaffi és dobhatta ki a jegyzeteket a kukába :lol:. De jó volt együtt menni, jó volt utána kibeszélni, hogy igazából ő is fél a pelenkázás-gyerek megfogása témától. Nem ott tanultuk meg, és tényleg az ösztönök többet értek, de az akkori tehetetlenségünket egy kicsit csillapította.
Éljen a „majdnem 5-ös” érettségi :lol:. Pár éve már nem nagyon vállaltam magánokat. Uncsitesóm volt ingyen, meg egy mat. tagozatos fiút tehetséggondoztam :roll:. Most meg a csajok mellett, szégyen vagy sem, de 3 éve nem oldottam meg egyetlen matekpéldát sem :roll:.
Refluxért részvét. Gondolom megvannak a technikáid azért (sokszor kevés evés, este 6 után nem evés stb.). Ahogy nő a baba, ez romolhat, mert feljebb mászik, a gyomrot is feljebb nyomja :evil:.


Melanim Táppénz mért kellett? Kérdem én, aki Szaffival a 12. héttől nem dolgoztam :D


Duckylion wc-zés közbeni gyereknézés… hááát egyszer Szaffi hirtelen mozdulattal benyúlt a lábam közé és meghúzta a szőrt :oops: „Anya, neked itt is nő a hajad?!” :oops:. Másnap egy tollal firkálta a punciját, jól leszidtam, hogy ezt nem szabad, mert a punci könnyen megsérül, erre pityergett, hogy ő csak szőjt rajzojt magának :lol: :lol:. Utána oktató jelleggel beletúrhatott apa mellkas szőrébe (azt amúgy is imádják tépni mindketten) és jó részletesen kiveséztük a test-haj témát :lol:
Én újabban ha tök egyedül vagyok a csajok nélkül, úgy érzem magam mint egy élő inkubátor. A gyerekek nélkül sincs meg a „csak magamra kell figyelnem” érzés :roll:. Talán majd 30-40 év múlva :roll:. Bár anyámon látom, hogy ahányszor valamelyikünk terhes, egy kicsit megzakkan, és úgy viselkedik velünk, mint mikor kisgyerek korunkban betegek voltunk. Gondolom, ez az anyai ösztön nem múlik el idővel :roll:
Mi tervezünk nyárra nyaralást: leköltözünk a telekre :). Ennyi gyerekkel sztem fárasztóbb kimozdulni, mint amennyit nyersz a programokkal :roll:. Majd ha a délutáni alvás nem korlátoz be ennyire, lesz értelme. Mikor Szaffit vártuk, voltunk Salzkammergut-ban, elhatároztuk, hogy minden nyáron visszatértünk, mert tényleg nagyon jó volt. Na, 4 éve egyszer se mentünk vissza :(. Mi telente 1x elmegyünk 4-5 napra wellneselni, inkább terápiás mint nyaralós okokból: a február a depressziós hónapom, amit sikeresen átrgasztok minden gyerekemre :(. Apának úgyis szülinapja van, ez jó indok :) Csajok meg imádnak pancsizni. Én nem szeretem a kifejezetten gyerek-hoteleket (Kolping), valahogy mindig összeszednek egy nyavalyát, mindig van egy agresszív gyerek, akivel a szülők nem foglalkoznak, mért élvezik, hogy végre nem őket kínozza, hanem „jól elvan” azzal, hogy az enyémeket üti :evil:. Ma már a hotelek, panziók nagy része gyerek-barát (kiságy, bili, wc szűkítő, fürdetőkád, etetőszék, játszószoba) és szokott lenni gyerekmedence is. Bár Szaffi a meleg vízben szeret rombolni. Téli nyaralásban azt szeretem, hogy akkor is „nyaraltál” ha ki se mozdulsz egész nap a wellnwssből. Nyáron azért igényelnék kültéri császkálós programokat, amiben jól elfáradnánk, mi jobban, mint a csajok :roll:.


 


Oké most 1,5 oldalt írtam nektek. Egy 5 oldalas beadandót kéne alkotnom. Szerintetek bevágjam ezt a közepére, hátha nem is olvassa el a tanár? :lol:


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Vonalzócseréről eszembe jutott valami: Szaffi szereti nézegetni a vonalzóikat (még nem látta, hogy az újon autózik). A minap, mikor Emiliét lecseréltem rózsaszín nyuszisra, kicsit megrökönyödve kérdezte, hogy fotóztam le Emilit nyuszival, amikor azt mondtam, hogy nincs a pocakban játéka szegénynek? Majd behozta a rózsaszín nyusziját, rátette a pocakomra: "hát igen, biztos így fényképeztéj!" :lol: Kis cukim nem bírtam meggyőzni, hogy ezek csak rajzocskák :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

 
 

Szia!

Sajnos az elején kisebb gondok voltak  De mostmár minden a helyén van és szerencsére meg tudtam beszélni a főnökkel hogy itthon maradok

melanim89
Gyömrő
 
 


Sziasztok, 

Lillom, gratulálok az újabb kisfiúhoz! Úgy látszik nálatok is azonos modellre állt be a gyártósor! 
Sajnálom, hogy nem láttad őt! 
Én láttam, de igazából csak hittem a dokinak, hogy az van ott amit mutat, mert  méhlepény mögül alig lógott ki valamilye... 

Melanim, volt is gond vagy csak óvatosság a táppénz? 

Barbi, ha elmegy veled apa is, akkor jó kis program lesz az előadás az biztos! 

Réka, gyed extra: én úgy tudom, ha kiveszel pár nap szabit legalább az összegyűltekből közben kéred a gyedet is, majd elmész táppénzre az simán járható út. szabadságt nélkül van valami kavarás és akkor nem. 
Sajna nekem ez nem áll fent, mert hiába dolgoztam folyamatosan 10 évet Kata születése előtt (na jó volt benne 2 év gyed Alizzal), határozott idejű volt a szerdződésem, ami lejárt 2010. novemberében és így Lénával is már csak gyes-t kapok. 







KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Szia!


Sajnos volt is gond

melanim89
Gyömrő
 
 


Közben írtattok, amíg én föztem és írtam a hsz-t pár órán keresztül. 

Sajnálom Melanim, a lényeg, hogy most már minden rendben! 

Réka, mi is mentünk eddig szinte minden évben téli wellnessre, de suli mellett már nem könnyű. Reménykedtem, hogy lesz síszünet, de Alizék iskolájában nincs... 
Saját telek az jó, az olyan mintha hazamenne az ember. Mi is sokat gondolkodtunk rajta, de eddig mindig elvetettük az ötletet... 

Boldog 3.-at Szaffinak! 


KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


2,5 oldalnál tartok a beadandóval, úgyhogy most pihenek, mindjárt felkel a törpelány.


Duckylion Telket csak hirtelen döntésből/szerelemből lehet venni szerintem, a józan érvek ellene szólnak mindig :) Sokkal drágább, mint évente egy-két luxus-hosszúhétvége és marha sok meló van vele (no nem a kertészkedés, hanem az adminisztrációk). Néhány szolgáltatót még harmadikra sem tudtunk meggyőzni róla, hogy pestre küldjék a számlákat :evil:. Éljen a kitartó szomszéd, aki bediktálja telefonba a fizetési felszólításainkat :lol:.
10 év megbízásos szerződéssel marha nagy szívás :evil: :evil: :evil: Jó ötlet, hogy vegyek ki a szabiból! Amúgy is, mire mindent lepapírozunk, eltelik pár hét. Csak gyes pedig… háááát igen, hiába adóztál 8 évig akármennyit :evil:. Nálunk apa szokott totál kiakadni ezen, mert ő marha sokat adózik (még a 3 gyerekes kedvezmény mellett is) aztán ha meg akar valamit, akkor fizetheti magánba ugye :evil:. Ezért is mondta, hogy minden 3 gyerek után járó látszólag szociális kedvezményt ki fogunk használni, mert ő aztán bőven befizeti az árát :).


Melanim Partner főnök nagy szerencse, becsüld is meg :) Oké, az enyém is az volt, de hallottam nagyon gáz végleteket. Az egyik bölcsis gondozója Szaffinak a múltkor elmesélte, hogy mikor a 3. at várta, elhagyta a férje, a főnökasszony meg közölte, hogy vetesse el, különben kirúgja :shock:. Persze megtartotta, persze kirúgta :shock:. Mindezt ugye egy bölcsödében!!! Állítólag az a bölcsivezető azóta is ott van még valahol Erzsébeten :roll:. Oké, ez is véglet, de ma már sajnos az is véglet, ha egy főnök normálisan viselkedik egy veszélyeztetett terhessel :(. Az elején nálunk is voltak gondok Hármaskával, most már minden okés, remélem így is marad, és törekszem csökkenteni a rém-sztorik neten olvasását :roll: :)


Lassan indul a délutáni műszakom… kéne valami elem-csere belém ilyenkor :roll:. És még a felénél se tartok! Basssszus nem teregettem kiiiiiiiiiiiiiiiii! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


kiteregettem, törpe alszik, hát várhat az a bölcsis :roll:. Szegénykém, így jár, ha anya fáradt :(


Duckylion, az jutott eszembe, hogy én simán kivenném a suliból 2-3 napra egy wellness miatt a lányokat. Mások egy hétre elviszik őket síelni nem feltétlen síszünetben, ha a család pont nem akkor ér rá. Mért lenne ez más? AZ is, ez is a gyerek érdekében van, mint minden közös élmény a családdal. Tanárként igenis tapasztalom, hogy ez nem árt az iskolai teljesítménynek (valljuk be, qrvára mindegy hogy évente 2-5 nappal többet vagy kevesebbet van-e suliban). Ha figyelsz rá, hogy ne számára fontos eseményről (farsang vagy bármi csipi-csup életbevágó ügy :D) maradjon le, akkor hajrá, ne ez legyen a kifogás :wink:


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Ja-ja, én is így gondolom, és vettem is most a babakasszán egy kupont Noszvalyra, márc. végéig kell felhasználni... 
Csak az első szülőin annyira hangsúlyozták, hogy elsőben még beteg se legyen a gyerek, mert egyből lemarad, hogy beálltam a sorba, de egy pénteki hiányzás csak nem fog ki rajtunk se... 

Miből írsz beadandót? Mit tanulsz egyáltalán? 
Én most kezdtem volna keresztfélévest februárban, de már írtam levelet, hogy inkább szeptemberben kezdenék. 

Hát igen jól megszívtam a határozott idejűvel, pedig én se csak aprópénzt dobáltam be a rendszerbe, elég magas volt a fizetésem... hát ez van. Abból a szempontból mindegy, hogy majdani visszamenetel, mert ennyi gyerek mellett az kizárt. Amerikai multi, tele fiatalokkal, már egy gyerekkel is kilógtam a sorból, nem túlóráztam, nem mentem ki ügyfélhez fél 6-ra, és nem voltam hajlandó a lázas beteg 2 évesemet másra hagyni, mert ép projekt zárás volt... 





KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Na mi is indulunk Lénával, megnöveljük kettővel az itthoni gyerekszámot.

KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Szerencsére nálunk is minden a legnagyobb rendben van  Ő ajánlotta fel hogy maradjak itthon mivel kaptam egy lehetőséget meg hogy nem tud olyan munkát biztosítani amivel nem emelek meg nem cipelek...

melanim89
Gyömrő
 
 


Kinga
Hát ha megint fiú....Én sokszor gondolok arra, hogy milyen jó, hogy Áron is fiú, mert a két lány sokkal meredekebb, mint Iván valaha is volt. A lányok visítósak és erőszakosabbak...hisztisebbek, mint a fiúk. Igen, a fiúkkal más baj van, tudom De akárhogy is nézem, könnyebb eset a bnőm 3 fia is, mint nálunk 2 akarnok lány.

Réka
Én is készülök arra, hogy Lindát "el fogom veszíteni" és már most nagyon fáj Tiszta anyám szemléletű. persze tök olyan biztos nem lesz, de kb. ugyanazok lesznek köztünk a problémák, mint most anyuval. Remélem addigra, mire felnő szedek magamra annyi bölcsességet, hogy diplomatikusan tudom majd kezelni a nézeteinket...nem ez rám a jellemző szóval van mitől tartanom.

Gabi
Alíz mikor született? Most néztem, hogy valahogy nagyon egyidős Ivánnal :D Ő 2006.08.08.
Ez a hiányzás olyan sztem, hogy melyik gyereknek....Gondolom azért hangsúlyozták, mint nálunk is, mert naponta tanulnak új betűt írni, olvasni. De egy nap szerintem sem számít. Bepótoljátok és kész, ha esetleg kimarad egy betűből. Egy hetet, mondjuk 4-5 betűt már rossz lenne pótolni.


Nyaralás
Strand Tavaly úgysem voltunk. Meg a mamáékhoz megyünk majd. Talán egy reggeltől estig Velencei-tó...De ez nem biztos. Azért 4 gyerekkel vonatozni...lehet meredek lenne. De így a 4-nél sokkal bevállalósabb leszek asszem

Hétfőn megyek 4D-re

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Elolvastam a (jobb alsó sarokban) 10 anyós típust. Hááát anyósomra esetleg a 3.alamuszi illik...Anyu viszont az 5-8-9 tökéletes keveréke. Terrorista-fiatalos- érdekltelen, de ez utóbbi csak első részben...hogy mertem őt megkérdezés nélkül 4x-es nagymamává tenni. Most nem említette, de mikor Lucát vártam.....

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok! Tegnap voltunk az AFP eredményért és azt mondták hogy jó. Hétfőn megyünk uh-ra.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Réka ez jó amit írtál nekem. Érdekes!

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Oké, mi van már, hogy senki sem ír?! Nem megy a babanet, vagy mi? Átmentetek zártba, csak nekem nem szóltatok?! :) Á, azt nem meritek :lol:
Apám leverte tegnap a laptopom, eltört a monitor, most néhány fekete folt kitakarja a képernyő egy részét. De legalább virág formájúak a foltok :lol:.
Péntekre sikerült annyira túlhajtani magam, hogy egy beton-gömb lett a hasamból :( örvendtem neki :(


Alexa Éljen a jó AFP eredmény 8) Mondjuk én kihagytam most, de mind1 :)


Reni Mástól is hallottam, hogy a gyereklétszám bátrabbá tesz, magamon is érzem, Mesóval sokkal több mindent bevállalunk a „nagy” kedvéért, mint Szaffival.


duckylion pedagógus szakvizsga, mentortanár szakirány. Elvileg egyetemistákat fogadhatok ezzel hosszú gyakorlatra (fél/egy éves). Mire egyszer visszajutok a munkába, úgyis megszűntetik, mert rájönnek, hogy nem tudják finanszírozni :wink:. Nincs is jobb, mint a családbarát multi munkahely :wink:. Nővérem évek óta dolgozik „nők esélyegyenlőség a munkahelyen” témában, hát ritka kis lépésekkel haladnak előre. Sokszor inkább hátra :evil:.


 


Többiek??? Senkit nem nevezek meg, mert ti tudjátok, mikor-miért nem jöttök, de azért ha épp úgy vagytok, írjatok! :)


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Hahó, 

Réka, nálunk kitört a betegség, Katám, tegnap délutánra lázas lett, és a levegőt se túl finoman veszi, sajnos hajlamos hörgőgyulladásra, gondolom most is az van neki, doki csak este rendel. Így a délelőttöm elment a két lány szórakoztatásával, most meg bevagyok lépve, de ezerrel farsangi jelmez ötleteket kutatok a neten. 
Kata egyszerű eset lesz, mert tündér hercegnő szeretne lenni, amihez a jelmezt már össze is állította magának Aliz korábbi jelmezeiből. 
Aliz viszont Monster High baba szeretett volna, ami nem fog menni, mert jelmezbe öltözés előtt még táncolnak valamit és csak utána öltözhetnek be, ahhoz viszont már itthon sminkelni, hajat festeni kellene.... 
Persze én gyűjtöm az ötleteket a netről, amit meg is tudnék esetleg valósítani, aztán dönteni úgy is ő fog, nem szoktam beleszólni. 

Én is sokszor eljátszok a gondolattal, hogy valamilyen tanári szakra kellene beíratkoznom, vagy szoc.pedre, az állna hozzám a legközelebb, de aztán mindig valami mást tanulok inkább... 

Reni, nagyon egyidős Aliz és Iván, Aliz 2006. 08. 01.-én született. 
Alizék 2-3 betűt tanultak eddig egy héten, de már csak 5 betű van hátra, náluk inkább a német, amiből le lehet maradni, de egy nap miatt abból sem fog.. 

Alexa, hurrá jó AFP, én még mindig nem tudom az eredményem, majd csütörtökön megyek dokihoz.

KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


rekuja:hogy-hogy kihagytad
duckylion: igen jó az afp. majd írd meg te is
Lányok annyira elegem van a magyar egészségügyből!
Ma voltam a 19.heti uhn pottyára, mert 18 hetes vagyok de magzat méretei alapján 17+3, szóval mehetek vissza február 11-én 8:30-ra

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Mi szerencsésen haza értünk, elvittük anyámékat is magunkkal... hát, nem kellett volna... Nincs véletlenül egy nagymama-nagypapa kölcsönző vmerre? Savanyú fapofával csináltak végig minden sörözést, sétát. Négy csillagos apartmanban voltunk, mi álltunk mindent, de semminek nem tudtak örülni. Ez volt az első - és utolsó - közös utunk, nagy csalódás volt. Reggelre szomatizáltam egy csomó stressztünetet. Fáj a torkom, kijött az aranyerem, átmentem mormota üzemmódba...
Azon filóztunk a párommal, h kéne szerezni egy kisgyerekes családot, akikkel tudnánk jönni-menni 3-4 havonta vmerre, de itt ez esélytelen.
Patrikkal szakított a barátnője, végig szomorkodta - időnként sírta - a szombatot. Ezeket a gyerekszerelem végeket úgy élem meg mindig, mintha velem szakítanának. Tiszta szar.

Réka: Mikor írtad a punciszőrös sztoridat, felnyerítettem... Látod, ezért kell borotválkozni, így csak összezavarod a gyereket Már el is felejtettem, h milyen volt, mikor egy kis hisztibéka guvvadt szemekkel sasolja, ahogy WC-zek.
Beadandód siker? Én még mindig agonizálok a szigi tételek felett. Most néztem, hha átteszem egy nappal későbbre, akkor nyerek egy napot és csak napi 14 tételt kell megtanulnom keddig.

Reni: anyósod nem gyenge. Lehet, pár hónapig (évig) felé sem  néztem volna...Ez a Velence nem rossz program. Sztem mi is strandolunk majd, de még szülés előtt. Patrikkal eddig mindig átbringáztunk 2 településsel odébbra, ott van strand. Hétköznap csak a helyi erők és a kismamák vannak, semmi kisebbség és még olcsó is.

Ducky:  Melyik suliba jár Alíz? 5 évig laktam Budafokon. 2 év rózsakerti ltp és 3 év Leányka utca. Szerettem ott, jó hely. Ha lesz megint rendes tömegközlekedés, 40 p alatt bent tudtok majd lenni a Deák téren.
Uh-kon én csak az utolsón láttam gyerek formának a babát, eddig mindig vmi maszat v hóember v egyéb alakzat rajzolódott ki. Mikor elmutogatta a doki, akkor még tudtam, h mi hol van, aztán  mire kiértem a páromhoz, erősen kellett agyalnom, h akkor most mi micsoda.
Én ezeket az 1-1 napra leléptetem a gyereket a suliból témát mindig úgy kezeltem, h ritkábban  beteg (évente max egy hetet), mint a többiek, ha minden kötél szakad, akkor neki is megy a hasa pár napig. A doktor néni nagyon együttműködő.

Te mit tanulsz?

Liliom: ne keseredj el, ötödszörre lány lesz Grat a fiúhoz! Legközelebb szólj a dokinak, h fordítsa feléd a végén egy pár percre a monitort. Maximum azt mondja, h nem...
Ha lesz a suliban gyógypedagógus, akkor próbáld meg betolni hozzá Alexandert.

Melani: 15 max 20 percre laksz tőlem kocsival
Én is itthon vagyok, elküldtek babát várni (szó szerint). Kellett az igazgató titkárnőjének a szobám, úh az állapotomra hivatkozva mondták, hha szeretném, akkor dolgozzak otthonról, én pedig nem ellenkeztem.Márciusig távmunkában babát várok, aztán csak egy kis projektem van, amit meg kell csinálni, az szülésig el fog tartani, de csak hetente párszor megyek be. Szerencsére nem kell táppénzre mennem így.

Alexa: nekem még nincs AFP eredményem, hamarabb lesz az UH, mint az eredmény. De lehet, h jobb is... Keress rá neten a BAT tesztekre. Ezek foglalkoznak testi attitűdökkel.

Ja, lett pocakom

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Update: szigorlat közben lefújva és áttolva március közepére. Kiírták elővizsgaként.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Sziasztok!

Nekem az afp eredményem még valahol az orvosnál van vagy a védőnéninél van. De a 20 hetes uhra azzal kell menjek  
Krampampuli merre laksz?



melanim89
Gyömrő
 
 


:) Igenis Réka. Írunk, szórakoztatunk.:)

Velünk semmi extra nem történt. Voltunk múlthéten az önkormányzatnál. Március 8-án férjehez megyekHa minden jól megy.

Már ki is néztem a rucimat. Remélem nem úgy nézek majd ki benne mint egy bálna
http://www.monamama.hu/Szuk-csipke-meny ... ruha-2-140

Családbarát multi... hát remélem mire visszamegyek a miénk sem változik:) Mondjuk eddig minden kismamát  visszavettek nem volt vele probláma. Mióta meg kiderült hogy terhes vagyok azon paráznak hogy mi lesz ha majd én nem leszek. ( Nem kellett volna annyi sok szar melót rámsózni és most nem kellene aggódniuk) :):):):)

Drága fiacskám úgy beindult a mozgással, néha hullámzik a hasam:) Tegnap felkeltem, reggeliztem és még semmi mozgás nem volt. Kezdtem aggódni, hogy para van. Apa megsimogatta, megpuszilta és felébredt :D:D:D

Krampampuli a Budai Nagy A.-ba jártam gimibe:)

Annyira fájt a hátam, vállam a hétvégén, hogy elhatároztam hogy kiprobálom a kismama masszászt. Mennyi a reális ár? 50 perces 4900 ft mondjuk szép kártyával fizetős. Azon kivül hogy nem hason fekszünk azon kivül mibe más?

Úgy látom június a fiúk hónapja lesz. Nevek vannak már?



Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Barbi: Akartam is kérdezni tőled, h mikor mész férhö
Sztem nagyon szép ez a ruha. Gyönyörű leszel benne Nem is ismertem ezt az oldalt, egész jó árban dolgozik.
Mhely: örülj neki, fontos vagy

Az exszomszédasszonyom lányai is oda jártak suliba, szerették.

Kismamamasszázs? ülsz  Próbáltuk oldalt fekve is, de úgy nem volt jó nekem. Egyszerre nem masszírozhatják mindenedet (kéz-láb-hát) az ödémásodás miatt, úh válaszd ki, h mid fáj. 4900-ért Pesten még olcsó is. Én a mamutos thai-szalonba jártam, mikor gyakrabban jártam fel Pestre, ott hétköznap délelőtt akciós időben - asszem 14-ig volt 8000 az 1 órás.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Mondtam is a kedves kis majdnemférjemnek, hogy mázlija lesz a házassági évfordulónk dátumával:) Ha elfelejti a a dátumot, nőnap miatt akkor is hoz ajit

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Jó reggelt, 

Alexa, azért az jó, ha megnézik még egyyszer, ha még kicsi volt a baba, ez egy fontos szűrés és, ha még túl kicsi, akkor nem látják olyan jól a belsőszervek működését, fejletségét. 

Krampa, sajnálom, hogy nem volt tökéletes a szülőkkel az utazás. 
Katás topikomon nagyon jó a társasság, onnan mi több családdal is nagyon jóban vagyunk és voltunk már együtt nyaralni is. 
Aliz az Árpádba jár, mi a Baross Gábor telepen lakunk, ez itt van a Rózsakerti lakótelep szomszédságában, Aliz oda járt bölcsibe. 
Én most nem tanulok semmit, februárban kezdtem volna az Általános és Igazságügyi mediátor képzést, de halasztottam szeptemberig. 
Huhh én Alizzal a hasamban szigorlatoztam kutatás módszertanból, nagyon nem jó emlék, jól tetted, hogy eltoltad! 

Muti a pocid! 

Barbi, nagyon  szép rucid lesz, és mivel nem vagy bálna így ebben se leszel! 
A csajokat én is a Budaiba szánom, majd egyszer. 
Az én multim minden volt csak családbarát nem, de hát ez van. 





KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Alexa: (nem is láttam, h írtál, jól elhúztam a hsz írásomat). Ha létfontosságú szervben élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség lett volna, azt már látják (nálam több, mint 10 éve 16 hetes terhességnél kiszúrták, azóta fejlődött a tech.). Ha ilyet nem mondtak, akkor dőlj hátra és örülj a potya kukucsnak.

Ducky: A Baross az tényleg kicsit kiesik. Patrik bölcsis-ovis szerelme lakott ott, nem győztünk felbuszozni
Ha maradunk Budafokon a fiam is az Árpádba került volna, márcsak a sváb gyökerek miatt is...

Mediátor képzésen én is gondolkodtam, vmi GyeJó-s vonulaton...
Hogy lehet Kutmo-ból szigorlatozni? Számoltatnak mintavételnél vagy kutatási tervet adsz be? (esetleg ez a beugró?)   Sry, kicsit elképzelhetetlen számomra...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Sziasztok!

Eladásra szeretnék kínálni badykat 19 db egyben 3500-ért elvihető,rövid-h.ujjúak ,56-62-68 vegyesen.(200 ft/db)
kislány rugik 400 ft/db  15 db összesen,egyben 5000 ft
kisfiú csomag:
5 db kis naci(plüss-pamut) 56-62
4 db pulóver
3 db bady
(next,TU,cherokee)
van köztök teljesen új ruha is,csak öblítve volt..egyben: 3000 FT

kislány nacik:plüss-pamut,van köztük új is.56-62-68
teljesen új 68-as kantáros csini naci  egyben.2000 ft

ha bármiben tudok segíteni pü-be írj ,képeket tudok küldeni.

Linus

 


Duckylion Én is aug 1-én születtem, mint Alíz, igaz ’79-ben :) Az egy nagyon jó nap a születésre, uncsitesóm ismételt is 7 évvel később 8). Betegséghullám remek :roll: Részvét :( Bölcsis néni mondta nevetve egyszer, hogy ahol anya otthon van a kicsivel, ott a nagytesó sokkal ritkábban beteg, mert anyának nem pihenés otthon marasztalni a nagyot. Míg ha dolgozik, örül a kis táppénzes időnek :roll:. Hát nemtom, de tény, hogy Szaffi eddig csak 4 napot hiányzott betegség miatt szeptember óta, akkor se ő volt beteg, hanem Mesó, csak a lázas picivel nem akartam kimozdulni, hogy bölcsibe menjünk :roll:.


Alexa AFP-re pont karácsony és szilveszter közt kellett volna mennem a kórházba. Na azon a 2 munkanapon meg nem voltunk Pesten. Megbeszéltem előre a dokival, mivel volt 12 hetes genetikai uh, ezért tök fölösleges (meg elavult is). Védőnénimnek se hiányzott, ő is mondta, hogy ha van 12 hetes genetikai uh meg vérvétel, akkor pazarlás az AFP, mert az sokkal bizonytalanabb eredményt ad csak ki. Úgyhogy megúsztam 8)
Legalább minden okés volt a picurival? Nemét nem látták?


Krampampuli Kipipálhatod: te mindent megtettél a jó gyerek-szülő kapcsolatért anyádékkal :). „Mérgező szülő” könyvet ismered? Ajánlom anyádhoz :D
Jesszus, már van (volt) csaja a fiadnak?! Én úgy 15-17 éves korukra készítem magam, apa úgy véli, 20 előtt nem pasiznak majd a lányok :roll: (mindketten későn érők voltunk).
Éljen a lefújt szigorlat 8) Beadandó kipipálva, a csúcs az volt, hogy este 11kor elkészültem és nem tudtam átküldeni, mert a tanár szervere spam-nek nézte a yahoo-s mailcmemet :evil:. Másnap szerencsére elment 8).
Te mindenhol laktál már pár évet?


Barbi Látod, csak kérnem kellett és rögtön mindenki milyen aktív lett :). Gratulálok a kitűzött esküvőhöz! Az nem pont nőnap? Párod spórol évi 1 csokor virágot :lol:. Sztem lehúzás a 4900 Ft egy masszázsért. Eddig csak olyan masszőrrel találkoztam, akinél a nem hason fekvés volt az egyetlen különbség :evil:


 


Apa a héten 3x is 7re ér csak haza :evil: :evil: :evil:. Éljen a decemberi előléptetés, amivel bértárgyalás ugyan nem járt… :evil: :evil: :evil:. Most „tűrök”, aztán ha így marad, megint bedobom a „bankkártyával élek együtt” és a „szeretőt tarthatok, de a gyerekeknek apát nem” zsarolást :roll:. Szeptemberben bejött :roll: Fel is csinált rögtön :lol: :lol: :lol:


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is csajos, valamint pasis babarucikat szeretnék eladásra kínálni...
Itt tudjátok megnézni a hirdetést.

http://aprod.hu/hirdetes/hatalmas-23-db ... 1OaYj.html

http://aprod.hu/hirdetes/hatalmas-20db- ... 1OaYb.html

Köszönöm.
További szép babavárást Mindenkinek! :)


email4
Budapest
 
 


Réka

"Most „tűrök”, aztán ha így marad, megint bedobom a „bankkártyával élek együtt” és a „szeretőt tarthatok, de a gyerekeknek apát nem” zsarolást :roll:. Szeptemberben bejött :roll: Fel is csinált rögtön :lol: :lol: :lol:"
Bocsi Te milyen hülye vagy
Én itthon tartom őket, ha valami takony van. De nem szokott. Szerdánként Linda sosem megy oviba és tök taknyos lett...maradjon a  héten. De szombaton azt mondta éjjel pisilés közben, hogy kicsit fáj amikor veszi a levegőt. Hétfőn elvittem. Doki meg tágranyílt szemmel nézett "Azt hittem elköltöztek:O" Utoljára tavaly májusban voltunk nála barihimlő miatt.

Alexa
Ez tényleg nem az eü. hibája. HA ennyivel kisebb a baba, lehet a szülésed dátumát is átírják. És tényleg fontos vizsgálat a méretek miatt. Még nagyon sokat változnak "szervileg" egy hét alatt!

Barbi
Szép a ruha! És ha bálna is leszel nem fogsz annak tűnni! A pocak olyan szépen eltussolja a kilókat...A bálnafeeling majd szülés után jön DE. Nem fogsz megfagyni?????????? ÉS anyósodékat sikerült "helyre tenni?"

Krampa
Én is kiakadtam, hogy fiadnak a mittomén, de nem első barátnője Gondoltam 7-8-ban kezdődik az ilyesmi....Le vagyok maradva Iván betoji, ő később fogja kezdeni sztem, de Linda..... Szép, jó az alakja és nagyon ért a fiúk nyelvén....


Hétvégén megint hánytam Este 9-kor Ebéd-uzsi-vacsi...minden jött Hogy a rakott kel és a vajas kifli, azt még elnéztem...de a palacsinta Nem ezért álltam fél délután a konyhában
Aztán vasárnap reggel a boltban majdnem elájultam, mert olyan légszomjam lett Nagyon ijesztő volt. Vagy 5 percet ültem a dobozból söröző 70 éves MArinéni mellett, hogy fel bírjak kelni és elindulni haza...ami 3 percnyire van itthon is csak kapálóztam, hogy "Vizet, vizet!"

Folyt.köv.....

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Réka, nehogy megint felcsináljon Apa :-D 
6 nappal vagyok vénebb nálad, '79. júli. 26.-án születtem, és egyébként Alizzal a szülinapomra voltam kiírva, de kicsit késett, nem akart osztozkodni apa júliusi fizuján. 

Hát nem tudom, Kata azért sokat van itthon, főleg, hogy a dokink úgy van vele, hogy én úgyis itthon vagyok, akkor egy kis náthával is maradjon itthon legalább 2 hetet... 
Mikor Aliz volt bölcsis és én dolgoztam, akkor nekünk inkább gond volt, hogy elég sokat volt beteg, nem láttam benne egyáltalán a pihenés lehetőségét, itthonról is toltam az igát ugyanúgy, amit meg kicsit jobban volt maradt vele nagypapa, dédmama és mindenki aki befogható volt... 

Szaffi, állami bölcsibe jár? Simán felvették? 

Lénának is kell jövőre valamit keresnem, mert már most minden reggel öltözik és menne a lányokkal... Persze tudom nem tudja hova indulna, de tuti imádná a közösséget. Kata tavaly családi napközibe járt két napot egy héten, de kevés volt neki. 

Alexa, szociológia szakra jártam, a módszertan vizsgába minden volt, Spss kezeléstől, matekon át, egy csomó elméleti rizsáig, amit egy kutatás levezetéséről tudni lehet. 
Nálunk nincs sváb név, bár a vezetéknevünk alapján, akár lehetne is, de a suli maga nagyon tetszett és tetszik most is. 
Mi szeretünk itt lakni, Tárnokhoz képest igazi világváros hangulat, csak a tárnoki közösség hiányzik. 








KépKépKépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nah ma végre nagy nehezen sikerül a kezembe kapni az afp eredményemet ami elég jó lett. Barbi gratulálok az esküvőhöz És ne érezd magad bálnának. Mi is törjük a fejünket párommal az esküvőn, eddig nem nagyon hajlott rá, de az anyakönyvvezetőnél mikor az apaságit intéztük rákérdezett miként lehet házasságot kötni.

melanim89
Gyömrő
 
 


Folyt.köv....

Krampa
Anyósom nem olyan vészes, meg ritkán látjuk Anyu, az aki a 3féle kevert típus....ő jön hetente...Bár most pénteken olyan normális volt, hogy aszittem nem is az én anyám

Luca is bölcsi képes lenne, de....namind1. Egy év múlva mehetne oviba, de csak 1,5 év múlva fog, 2015 szeptembertől. Mi reggel 9-kor lemegyünk, akkor visszük Lindát oviba...kb. aztán amíg bírom csattogunk. Elég nagyokat sétálunk. Linda szereti az ovit, de mégsem megy szívesen. Jól elvan itthon is.

Voltam 4D-n ♥ hihetetlen, hogy mindig mekkora élmény! még ásítani is láttam, annyira cuki volt! Tényleg fiú, minden féle dimenzióban erre aszongya este aZuram..."Akkor most beszéljük meg mi is legyen a neve!" Én csak pislogtam bután. A pozitív teszt óta áron a baab és mindenki így is hívja...miről kell beszélni???? Mondtan neki, hogy hát ő már Áron és még Luca is tudja ezt...nem hiszem, hogy van miről beszélni ezügyben



Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


ja...

Kinga

gondoltam rád, mert Luca meglátta a műanyag dudás hintákat és kérte. folyton feláll benne


Nem szeretnénk lassan zártba menni? Jönnek az aranyérkitárgyalások meg mittomén... De leginkább a kéretlen reklámok miatt gondoltam erre...

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Réka: "szeretőt tarthatok, de a gyerekeknek apát nem” zsarolást :roll:. Szeptemberben bejött :roll: Fel is csinált rögtön :lol: " Kb. 3X olvastam el ezt a bekezdést, azt hittem, h hülye vagyok. (Legálisan tarthatnál szeretőt?)

Mérgező szülőt ismerem, a könyvet és a jelenséget is elég jól...

Kivégzett félév cool, lehet lazázni. A jobbik eset, mikor látod, h spammelődött a dolgozatod. Én ma hívtam a tanárt, h nincs jegyem szakdolgozat II-ből - cirka 15 kredites tárgy - aszongya: hűha, biztos spambe ment, remélem még be lehet íratni." Anyád... Előtte direkt megbeszéltük, h mikor küldöm.

4900 sok a masszázsért? téged mennyiért gyűrnek? (tudom, Apa ingyér és még fel is csinál
Mindenütt laktam, gólya vagyok. Neem, igazából az a szülőfalum, ahol most élek, onnan költöztünk Budafokra, az egy albi volt (rózsakerti ltp) aztán onnan másik albi Leányka u-ban, végül lakásvásárlásnál visszaköltöztünk "Mucsaröcsögére". Rá pár hónapra jött a képbe az anyaotthon Csepelen, mivel sokat voltunk bent Pesten, jobbnak láttam bérelni ott is párhuzamosan egy lakást (ráadásul nagyon korán kellett volna kelnem azokon a napokon, mikor be kellett mennem az otthonba, azt meg én nem csipázom). Ez volt a Csikó sétány. A csepeli lakást, mikor aktuális lett, leköltöztettem Nyíregyre (tanulmányok ott + Miskolcon, havi 2 hetet voltunk lent és egyszerűbb és olcsóbb volt így, mint hotelben lakni), mivel már csak félévente max 2X kell lemenni, így már csak egylakiak vagyunk.

Nem akarlak elkeseríteni, de a mai tinédzserek tizenpár évesen már nemi életet élnek.
Patriknak a bölcsiben lett egy szerelme, ő mellette kitartott egészen az ovis ballagásig. Aztán az általánosban volt 2 az 5 év alatt (tulképp az elejétől), most a gimiben már 2-nél tart és most lesz a félévi zárás. Az előző kislánnyal ő szakított, mert az anyja nem szolgalmazta a bimbózó románcukat (a párommal mi csak papucsállatkának hívtuk, nem véletlenül) és már sok volt neki, a mostani pedig szombaton ráírt, h ő már ezt így nem szeretné. Tegnap pedig visszacsinálta, úh most lebeg a gyerek

Szaffi szülinap hogy sikerült?

Ducky: Az volna az igazi, h Réka és te egyszerre szülnétek - v legalábbis 6 nap különbséggel ahogy elnézem, az esély megvan rá.

Gyerkőc jobban van?

Katát 2 hétig otthon tarták egy takonykórral?

Lénát nem lehet betolni a rózsakerti bölcsibe? v leromlott az évek alatt? Egyszer mentem be a 2 év alatt balhézni még az elején, aztán szépen rendbe jöttek a dolgok. Nem győztem vinni az ajándékokat a gondozónőknek...

Nekem Budafokon volt a legjobb a közösség, olyasmi lehetett, mint nektek a tárnoki volt. Hiányzik is.

Renáta: Én azt hittem, h manapság oltják a gyerekeket bárányhimlőre... Patriknál 1 nap alatt lezavaródott, az 52 éves csoporttársam pedig utcai szoc. munkás volt gyakorlaton és elkapta másodszorra is. Gyerekként pedig egyszer már átesett rajta...

Csajozás-pasizás: Iván nem csajozik? Hehe, csak nem tudsz róla...Pár hónap, aztán mikor pakolod ki mosáshoz a gyerek táskáját, előkerülnek a titkos szerelmes levelek. ...v majd a fészbukon
Igen, azért ha belegondolok, hha nem nő ki a babám kukija, akkor 13-14 év múlva nem leszek túl boldog a lavsztoriktól... Patrikot is elég rövid pórázon tartom, egy lányt bizonyos téren még jobban féltenék. (egy fiú nem esik teherbe)

Figyu, minek etetsz kelkáposztát a gyerekkel? Attól én is hányok és még terhesnek sem kell lenni hozzá...
A légszomj ismerős...Miért nem kértél egy korty sört Mari nénitől? Egyből megoldódott volna a problémád

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Megint sokáig írtam...
Melani, grat a jó AFP-hez. Fűzd még a párod fejét egy kicsit, aztán ehettek nagykanállal

Reni: Dejódejó, Áron nagyon cuki Pont ma nézegettem véleményeket, h mikor érdemes 4d-re menni, mert 2 hete még nem volt 4D képes a gyerek. A kezéről van csak képem, annak volt ember formája
Miután a Zuraddal közölted, h de, Áron, akkor pedig ő pislogott nagyokat...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Iván tuti nem csajozik Ő egy egészen más típus. Későn fog, mert bátortalan. Linda lehet, hogy fog "pasizni"ennyi idősen, neki már most is 2 fiú udvarol és már kiscsoportban is Iván csoporttársa akarta feleségül venni Fészbúk, hát ott tuti nem Nálunk gyerek nem ül se tv se gép elé
És akkor a Te fiad már szexel?????????????? MAi fitalaok...hát nemom még hogy fogom előadni, de valahogy meg kell velük értetnem, hogy magukkal csesznek ki, ha korán szexelnek. A fiú nem, de a lány, akivel teszi az megszívja. És mindegy, hogy a vanessza meg a vivien és az alexandra már 12 évesen sem szűz
A fiú nem esik teherbe, de a lányt nyomorulttá teheti egy életre és ez nagy felelősség! Ez az, amit én nagyon a fiúkba szeretnék vésni!

Imádom a kelkáposztát! Sok benne a magnézium

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


ja, Reni, neked is melegen ajánljuk a Mérgező Szülőket. Fent van neten Pdf-ben.

Patriknak ki kell jegyzetelnie a János Vitézt és képekkel illusztálni az egyes fejezeteket. Most hozta ide az utolsót: "Nézd ez az, amikor bedobja a rózsát a vízbe és kezd átváltozni." Mondtam neki, h ez úgy néz ki, mint egy petesejt és körülötte sok-sok sperma. Most itt röhög...Aszongya: "hát, új életet kezd..."

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Neem, P. még nem szexel. Viszont tudja, h hol az óvszer, tudja, h vehet el belőle - idősebbek is vannak a baráti körében az ingázás miatt - és, h nem fogok kérdezni semmit (mert még ciki neki), viszont ha kérdése van, akkor szó nélkül válaszolok.
De tudom, h a lányok átlagosan 13-16 év között kezdik. Én a felelősséget vhogy úgy próbálom beleplántálni a gyerekbe, h nem kezelem tabuként a szexualitást és korának megfelelően mindig beszélünk róla. (Fácse pedig az iskolában is van, azzal nem tudsz mit kezdeni, max ott nem tudod kontrollálni a gyereket)

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Patrik jó fej :D Nem tudok egyenlőre belegondolni, hogy mi lesz ennyivel később. Iván 5 év múlva lesz annyi, mint most Patrik :D Addigra Luca is iskolás lesz...Ááááááááááááááááááááááá Itt a suliban nincs informatika az első 3 évben tuti, de lehet csak felsőben lesz. Órán kívül csak szakkörben lehet netezni max. Ha egyáltalán van itt számítógépes szakkör, mert ebben nem vagyok biztos. Zenei-művészeti suli. Aki ezek iránt érdeklődik ritkán cuppan a reál oldalra annyira nagyon :) Meg ez még általános suli :) Mire gimi/középbe kerül már 15 lesz Ott más az élet, azt belátom. Egyrészt a nagyokkal is haverkodhat, meg ott már a nagyokra van alakítva az egész. A kisebbek meg belesimulnak.
A 13-16 közti első szex önmagában nekem nem gáz. VAgyis a 13 igen. Az még törvényellenes is De amúgy is. Sokat számít az 1 év érzelmi és testi érésben is. Tesóm is, én is és anyum is belefér ebbe a korhatárba, pedig Anyu nem tegnap volt 15 És én sem...de még a húgom sem. Ő a 14. szülinapja utáni napon....DE! Már egy éve járt a sráccal, aki persze idősebb volt nála. Én sem voltam 15 (de majdnem), de én is már 2 éve ismertem a srácot, jó volt a viszony és fél évig jártunk előtte (és majd' 1 évig utána). Szóval azért ez sem mindegy. Hiába 17, ha az első héten bedől az ágyba
Nálunk sincs tabuként kezelve. Mármint a mi szintünkön egyenlőre. Nem tilos puncit és fütyit piszkálni, de nem asztalnál, beszélgetés közben, hasonlók. "Ez magányos tevékenység. Én sem nyúlkálok a puncimban, miközben mesélek neked, hát te se csavargasd a fütyidet, mert kilyukasztja a gatyádat"

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


És oltás...
Én nem vagyok oltáspárti, de lehet oltatni barihimlő ellen. Csak a kötelezőket kapják, de ha lehetne, akkor azoknak is csak a felét adatnám be, azokat amiket tényleg fontosnak tartok.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Nálunk általános 4-ben már volt informatika.
12-re levitték a beleegyezési korhatárt. Bent olvastam még javaslat formájában a mhelyemen.
Átjöttek a szomszéd szobából, h mi történt, mert nem voltak hozzászokva, h hangosan anyázok. Kicsúszott a számon

"Ez magányos tevékenység. Én sem nyúlkálok a puncimban, miközben mesélek neked, hát te se csavargasd a fütyidet, mert kilyukasztja a gatyádat" Ez k. jó

A probléma inkább abban rejlik, h bárkivel, bárhol, bármikor és sokszor védekezés nélkül.

Oltásokhoz nem értek. Azt tudom, h jön a jegyző védelembe venni a gyereket, ha nem adatom be a kötelezőket. Gondolom az orvosok tudják h mit csinálnak. Vagyis nagyon remélem...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Ez mit jelent, hogy 12-re levitték a beleegyezési korhatárt? Hogy 12 éves kortól nem kell hozzájárulnod, hogy a gyerek fészbúkozzon, hanem regisztrál és kész?

Bárkivel, bármikor, bárhol....védekezés nélkül...Most azt gondolom sok múlik a szülőn ezekkel kapcsolatban. Nem azért, mait most gondolok, hanem azért, ahogy hozzám állt Anyu ezekben a kérdésekben. Ezt NAGYON JÓL csinálta!

Nem vagyok orvos párti sem Kerülöm őket és általánosságban cseppet sem bízom bennük. Nem azért mert bazi okos vagyok. Eü-t végeztem, de nagyon mást gondolok a betegségekről, mint egy orvos. A gyógyulásról is. Hogy a jegyző mennyire jön, azt nemtom, de volt kanyaró botrány nemrégiben, mert néhány Waldorfos anyuka nem oltatta a gyerekét és járvány lett az iskolában. Én úgy tudom, hogy pénzbírsággal jár és családipótlék meg mindenféle gyerekek utáni juttatás megvonása van még...De ennyire nem vagyok renittens. Becsukom a szemem és hagyom, hogy oltsák az ellen is, ami tök felesleges...szerintem. Mint rubeola és mumpsz, meg tetanusz és a kanyaró sem lenne épp létszütséglet.....Az újszülöttet sem kéne oltogatni 2 naposan, ráérne 6 hetes koráig és az ő életükben és fejlődésükben ez sok idő. De ez énvélemény

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 



Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


De durva Ha a 18 éves f.sz meghúzza a 12 éves lányod, akkor az oké....

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Jogilag igen, de én tuti kibelezném egy tompa kanállal.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD


Ahah...nagyon tompa, nagyon kis kanállal De igazából, ha a gyerekemnek azt mondom, hogy ez annyira korai, hogy még a törvény is bünteti, szerintem egy 12 éves nem biztos, hogy utána kurkászik, hogy igazam van-e. Annyira még nem lázadnak...vagy csak hiszem??? De ha úgy alakulna, hogy szóba kerülne ez ilyen korán (neeeeeeeeeeeeee), akkor egy próbát ez a kísérlet is megérne.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Krampa: kis Törpém egészséges.azt mondták mindene meg van neki és kis szíve is jól dobog.
Réka:egészséges amúgy csak kicsi.meg van mindene. Nemét nem tudtuk meg.
Olyan aranyosan volt a keze és a lába is. A kezén és a lábán is láttuk az újjait.
Renata: én nem hibáztatam az egészségügyet. rendben van a törpém. Tudom hogy fontos vizsgálat. Amúgy most az mondták hogy elvileg nem 06.20. hanem 06.24.
Duckylion: igen ezt mondta az orvos is aki csinálta az uht, hogy akkor több mindent lehet már látni.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Alexa: örülök az egészséges Cool, potya UH
Áh, utolsó hónapban jön a baba, amikor akar (Én igazából május közepétől várom. Sőt, ez lenne a legoptimálisabb időpont a záróvizsga miatt)

Én holnap megyek. Már benne van a seggemben a zabszem...

Reni: Ez a módosítás igazából a 3h-s gyerekeket érinti, hha esetleg korán férjhez mennek, akkor ne menjen a srác böribe. Számomra akkor is a pedofíliát súrolja.
Sztem egy átlagos nevelést kapott 12 évesnek eszébe sem jut a szexualitás, legalábbis nem fogja fel, h mi az. (Persze, a minta ott van. Jön a családból, a tévéből, látja anyáékat csókolózni, kezet fogni, de ha megfelelően a helyén van minden kezelve, akkor sztem nincs gond) Ezek még az igazi, tiszta, plátói szerelmek - úgy egy évig. Aztán jön a petting...
De mindjárt jön a házi szociológusunk, hátha neki van vmi más tapasztalata is. Én csak a problémás réteget látom...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: