Új privát üzeneted érkezett!

ja, én támogatnám a zárt topikot

alt="Lilypie Pregnancy tickers" />
 
 


Aranyoska: köszi a választ, akkor a 9+0-mal a 9. héten vagyok.... értem, legalább ez tiszta :-)

Chili31: nincs gond a cukrommal, csak kicsit túlsúlyos vagyok  - van rajtam egy bő 15 kiló plusz  - és a dokim a terhességi cukorbetegség szakértője, így gondolom már az elején nézni akarja, nehogy későn vegye észre.

Zárt topik miattam ok.

Eszter

picibaba.hu vonalzó
istar
Cegléd
 
 


Valaki súgjon,mert próbáltam már zártra váltani,de nem találtam,h hol lehet átállítani.Ha én,mint alapító nem kellek hozzá,és valaki tudja,h hol kell,nyugodtan állítsa át.Vagy segítsetek légyszike,h hol kell ,mert ez a része nem tiszta.

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 

 
 

Aranyoska, nem lehet ezt zárttá tenni, muszáj új topikot nyitni, de azt eleve zártként kell kezdeni és akkor gyorsan oda átjelentkezünk  ezt meg magára hagyjuk. Megcsinálod?

A terheléses cukornál nyugtassatok meg, hogy nem csak tej+zsemle kombó megy én tejet gyerekkorom óta nem bírok inni, nem hogy most! Nekem senki sem akart eddig terheléses cukrot csinálni, igaz még vv se volt, de akkor ezt is felveszem a listára és majd kérem, mert nekem is határeset az IR és félek is a súlyom miatt ettől

picibaba.hu vonalzó
 


Elugrok az oviba a gyerkőcért...utàna megcsinàlom..:-)

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Na...meg is volnék...  2014 augusztusi babák  .....az új topikunk neve.Várlak titeket 

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Hurrááá, ez gyors volt.
Akkor sziasztok, ott találkozunk.

alt="Lilypie Pregnancy tickers" />
 
 


Várunk mindenkit a másik csopiban :)


Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok! 

jelentkeztem a zárt topicba, de nem tudok bemenni!

Kép
 
 


dettó :(

alt="Lilypie Pregnancy tickers" />
 
 


sziasztok!

meg kell várni míg Aranyoska elfogadja a jelentkezésünket. mivel ő az adminisztrátór.

Kép
zuzmo4
Érd
 
 


zárt topikot én is támogatom

ma megkaptam a kiskönyvem :D  :) ill reggel letudtam a vérvételt is..

bableves, én detto nem iszok tejet, én vmi port kaptam amit vízbe fel kellett oldani és én tettem bele pici citromlevet (citromból) de így is nagyon édes volt.. de inkább ez mint h lenyomjam a tejet.. 



 
 


zárt topikot én is támogatom

ma megkaptam a kiskönyvem :D  :) ill reggel letudtam a vérvételt is..

bableves, én detto nem iszok tejet, én vmi port kaptam amit vízbe fel kellett oldani és én tettem bele pici citromlevet (citromból) de így is nagyon édes volt.. de inkább ez mint h lenyomjam a tejet.. 



 
 


Hát nem vágom mi van :/ Elméletileg már tegnap jóváhagytam a jelentkezéseteket...és ki is írta,h sikeresen taggá váltatok...nem értem mi van...de most mecsináltam újra és azt írta,h már tagok vagytok....

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Még mindig nem tudok bemenni! Ha rákattintok, jelentkeznem kell, amit már kb 3-szor megcsináltam! 

Kép
 
 


Sajna megállt nálam a tudomány.... Azt írja ez a sz*r,h mind fel vagytok véve tagnak...Csináljon valaki egy másik csoportot(zártat)és majd jelentkezem én is...hátha Nektek megy....Jobb ötletem nincs
Lehet jobban járnánk,ha Facebookon csinálnánk egy zárt csopit,bár nekem mindegy...szeretem a babanet-et is,csak nem értem tényleg,h most mi van.Kicsit túl lett ez a része bonyolítva az oldalnak

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


jó itt a babaneten, én szeretem látni a vonalzókat, de nem tudok bemenni. Lehet nekem kéne átállítani vmit a profilomban? Vagy az a baj, hogy régi felhasználó vagyok? Nem tudom...

Kép
 
 


Cintia, sima cukrot írattak veled, 75 gr cukit oldanak fel ilyenkor. Nekem is ez lesz majd, nem bírom meginni a tejet, sose bírtam...

Aranyoska, esetleg egy levelet még írhatnál, az adminoknak, hogy nem megy, nézzenek rá!

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok!
Végre tudtam megint regisztrálni.Régen is voltam itt de valamiért nem engedett be.
Én is 10 hetes terhes vagyok a harmadik babánkkal.Van már egy majdnem 8 éves nagyfiam és egy 3 éves nagylányom.Minden babánk megbeszélt tervezett volt.
Már voltam 2x uh-n most kedden 9+2nek írt a gép.3cm-es a béby.Nagyon szép volt.Fogytam 3 kilót de nem hánytam csask egyszerüen nem tudtam enni.
Voltam a hoxa portálon is mejjelentkezve de nem tetszett hogy olyan személytelen a profil.Semmi kép csak a sok név.
A Dorotinál is itt voltam tag.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzóop" />picibaba.hu vonalzó
 
 
 


Sziasztok!

Edit üdv köztünk! Grat a babához :-) Szép családod van!

Mivel a zárt topik még nem működik, gondoltam itt kicsit feldobhatjuk még az életet. 

Pénteken voltam védőnőnél, igaz másnál leszek, de kiskönyvet kaptam meg megvoltak az első vizsgálatok.

Viszont máshol kellett a beutalót kérni, és ott olyan erőszakosan akartak rábeszélni a kombinált fizetős down tesztre, hogy hihetetlen. Hiába mondtam, h nem kérjük. A nő még meg is kérdezte, h tudom-e mi az, mintha hülye lennék, nem honnan tudnám végülis nem tudok két évtizede olvasni... nah mindegy, végül nem kaptam beutalókat, majd ha a dokim tudja az uh beosztását, akkor megyek vissza, h hozzá adják az időpontot. Itthon elmondtam a páromnak, aki közölte, hogy miért nem mondtam meg neki, hogyha beteg lesz sem öljük meg? Plusz azért tartom feleslegesnek esetünkben ezt a vizsgálatot, meg egyikünk családjában sem tudunk olyanról, h bárki a legkisebb genetikai rendellenességgel született volna generációkra visszamenőleg, ill ő is még csak 30 én meg 28 vagyok, sztem elég kicsi az esélye, ha pedig mégis beteg lenne, ugyanolyan szeretettel várjuk, mintha egészségesen születne. De hogy egy ilyen döntést miért nem lehet megérteni és miért kell hülyének nézni az embert, el sem tudom képzelni. Eddig azt gondoltam, hogy a határozottság csak a gyerekekkel szemben szükséges az iskolában, a felnőttek megértik, ha azt mondom, h nem....

Eszter

picibaba.hu vonalzó
istar
Cegléd
 
 


Sziasztok! 

Edit! Üdv itt, gratulálok a 3. gyerkőchöz. Nálunk is hármaska jön. 

Eszter! Én sem csináltatok kombinált tesztet, esetleg akkor, ha a sima nyakiredő mérésen rossz eredményt kapnék. De szerencsére itt nem erőszakoskodik rajta senki. 

Itt azt hiszem a 24. hét környékén van terheléses cukor vizsgálat és a szirupos poros változat. Én meginkább innék tejet, de nincs választási lehetőségem. Az a lötty nagyon rossz, még citromlével is. 



Kép
 
 



picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzóop" />picibaba.hu vonalzó
 
 
 


Sziasztok!
Igen, nekem is a 24. héten kellett cukorterheléses vérvizsgálatra menni az első terhességem alatt. Én is cukros lötyit kaptam, belenyomtam egy egész citrom levét, úgy szerintem iható volt. Vagy legalábbis sokkal rosszabbra számítottam előtte. Inkább az a rossz, hogy éhgyomorra kell inni.

Egyébként iszonyatosan türelmetlen vagyok. Úgy szeretném már tudni, hogy minden rendben van odabent. Még két és fél hetet kell várnom a következő vizsgálatra, akkor lesz a nyaki redő. Ráadásul nekem gyakorlatilag semmi tünetem nincs. Nem vagyok rosszul, nincs semmi hányingerem, szóval nem érzem magam terhesnek. Ez persze tök jó ,meg most biztos szid mindenki, aki nem tud felkelni az ágyból, tőlük elnézést kérek. Normális ez így szerintetek? Ha bármi gond lenne, annak lennének jelei, ugye? Ugy értem vérzés, görcsülés, vagy hasonló? Bocsánat, nem szoktam ilyen negatív lenni, de most valahogy ilyen napom van.


Kép
hornorka
Szeged
 
 


Hornorka: ha vannak tüneteid, örülj, mert érzed, h minden ok, amíg te sz@rul vagy, ha nincsenek tüneteid örülj, mert nem vagy sz@rul és ha valami gond lenne, hidd el, nagyon rosszul lennél, amiket én olvastam az erős görcsölés, vérzés, figyelni kell, h nem feztőződtél-e meg, meg nehogy elkapj valami gombát vagy bakteriális fertőzést, aztán kész. Ha jól vagy nincs gond, sztem.

Eszter

picibaba.hu vonalzó
istar
Cegléd
 
 


Sziasztok! 

Honorka! Ha baj van, akkor tényleg előbb utóbb egyértelmű lesz. De ha jól vagy, szerencséd van, ennyi. 

Én most megint émelygek, Mikor lesz már vége??? Na látod, nekem meg ez a bajom!  Azért már egyre jobb, többször vagyok jól, mint rosszul. 

Én csütörtökön megyek a 12. heti Uh-ra. 

A fogorvosnál leszedték a fogkövemet és most begyulladt az ínyem. Remélem hamar elmúlik, nem szeretnék gyógyszert bevenni, de közben meg eléggé kellemetlen. Van rá egy irtó rossz ízű fogkrém, lehet most attól lettem rosszul. 



Kép
 
 


Honorka, örülj neki, hogy jól vagy! A szerencsések közé tartozol! Barinőm pár hónappal előrébb jár és neki soha semmi tünete nem volt! Kb. az első amit érzett a terhességéből, amikor a babája megsimizte belülről a hasát

picibaba.hu vonalzó
 


Szly27 nem nyugtattál meg, hogy még mindig tart az émelygés.... Én elvileg 3x1 b6 vitamint szedek rá, de nem sokkal jobb, ráadásul mostanra a derékfájás is csatlakozott a dolgokhoz... :-)
Hogy ment az első hét szünet után? Én már megbeszéltem a munkahelyemen a főnökséggel és a kollégákkal is h mi a helyzet, mert lassan szaladgálnom kell mindenhová. Örültek neki és nagyon támogatóak voltak.

Kiderült közben, h nem a terheléses cukorra kell mennem, egyszerűen itt meg kell ennem egy órával vérvétel előtt egy zsemlét két deci tejjel. Addig megbarátkozom a tejjel, mert eddig semmi bajom nem volt vele, kb egy hónapja ha csak rágondolok felfordul a gyomrom... :-)

Akik voltak vizsgálaton azokkal mi a helyzet?

Ha nem lesz zárt a topik, akkor nem lesz. Tudtok olyanokat - főleg, akik régebben itt vannak - hogy valaki(k) visszaélnek ezzel? Pl. terhesnek tetteti magát közben nem is stb...A facebookon láttam h van egy csaj, amelyik mások gyerekeiről lop képeket, azt mondja h a sajátja és gyermekruha adományokat kér.... Csak emiatt kérdezem.

Eszter

picibaba.hu vonalzó
istar
Cegléd
 
 


Sziasztok!!
Ma kezdte az ovit a nagylányom:=)Nagyon kíváncsi vagyok milyen élményekkel jön haza.Nagyon izgultam egyész délelőtt.
Nekem aránylag jól telt a hétvége.Voltunk bálba a hétvégén.Degeszre ettem magam.Már 2 hónapja nem esett ilyen jól kaja.Ráadásul vadakat főztek.Isteni volt minden.
De ma megint émelygek kicsit.

hogy lehet a vonalzókat berakni?Már többször próbáltam de nem megy :=(


picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzóop" />picibaba.hu vonalzó
 
 
 


Sajna a topikkal még mindig küzdök,egyszerűen taggá engedtem mindenkit,és mégis azt írja mindenki,h nem tud belépni.Írtam a szerkesztőknek is,de válasz még nem jött.Sajnálom nagyon..jó lett volna..de ha valaki gondolja,próbálja meg...én tuti csatlakozom.

Amúgy mi a másik topikot,amit az első terhességemnél nyitottam,végig nyitott csoportként használtuk,de szerencsére nem tudunk semmiféle visszaélésről...pedig aztán dugig volt/van fotókkal 

Végre...múlt hét pénteken,én is eljutottam a dokimhoz...és elkészültek az első sztárfotók is :)
7hetes volt a kicsike(szó szerint kicsike  ) és 9mm-es 
Most aztán megkezdem én is a szokásos köröket.
A hányinger kicsit mérséklődött,de az alvásigényem,meg az egekbe szökött
A doki szerint van egy bevérzésem,úgy,hogy kaptam Utrogestan hüvely kapszulát...egy havi adagot,napi 2x kell megcsinálom magam 
Rutascorbin,Elevit,MagneB6,Folsav...ezeket szedem..napi 2x1-et,kivéve az Elevit,abból 1-et 

Pusszantás mindenkinek 

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Aranyosak vagytok, köszönöm a megnyugtató szavakat. Szép napot mindenkinek!

Kép
hornorka
Szeged
 
 


Aranyoska  és inkább 
komolyan mondom, ledöbbent hogy ennyiünknek van...mi ez, kapcsolt szolgáltatás, vagy mi?
de akkor neked nem is okozott semmi gondot a bevérzés, se görcs, se cseppek, ugye?
elég sokarcú dolog ez úgy látom 

...Nekem 3 napja, nőgyogyi vizsgálat után 1 nappal volt megint egy gondolatnyi kis cseppenet az éjjel, de mivel reggelre nyoma se maradt, nem csináltam belőle ügyet, persze azért majd a dokit felhívom a héten, de elvileg most hetekig nem kéne hozzá mennem...

A zárt topicra majd mond valamit az admin, várjuk meg, én inkább az adatvédelem híve vagyok de nem fogok elmenni akkor se ha nyitva maradunk  

Voltunk kontrollon, 15 mm-es volt a Picim 8+1 hetesen, szépen csücsült, elolvadtam tőle :) 
Ma megmondtam a főnöknek  és azt beszéltük, akkor lesz publikus ha betöltöm a 12 hetet, addig biztosan betegállcsi, utána döntünk hogy megyek-e dolgozni. Mindegy, előbb-utóbb kiderül.

Hornorka, remélem, jobban vagy 

Istar, kitrtás a terheléseshez, én most a héten sima vérkép+vizeletre megyek, hááát, nem várom, ki nem állhatom a csillagokat, bárcsak elkerülnének :D

Heni, kérlek, adj jelet, szeretnék majd Tőled szakvéleményt kérni védőnő ügyben :)

Szép napot!

alt="Lilypie Pregnancy tickers" />
 
 


Istar, sajna én már futottam bele itt is rosszindulatú dologba, meg olyan írogatott, akinek semmi keresnivalója nem volt köztünk…
A tejet én sem bírom gyerek korom óta, azt mondta a védőnő, hogy akkor marad a cukros lötyi, asszem az nekem könnyebben megy, csak túl nagy megterhelés a szervezetnek egyszerre.

Edit, klassz lehetett a bál, a vad ételeket én is nagyon csípem. Émelygést sajnálom, nekem is van olyan nap, amikor már kezd egész jó lenni, aztán másnap meg megint brutál…ma másnap van

Aranyoska, várjuk meg, mit írnak a szerkesztők, aztán, ha nem megy megpróbálunk másikat csinálni!
Kis pocaklakóhoz gratula! bevérzés meg remélem, hamar felszívódik és nem lesz vele gondod!

Chili, de jó, hogy ilyen normális főnököd van! Picurka klassz lehetett a képernyőn, olyan jó őket újra meg újra megkukucskálni!


picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok! 

Eszter! Hamar eltelt az első hét! eleinte fáradt voltam, de visszaszoktam!  Sajnos, nem sajnos még most is vannak rosszullétek, de biztatásul mondom, sokkal ritkább. Lassan a méhlepény teljes gőzzel dolgozik, így elmúlnak a dolgok. 

Én nem nagyon tudok olyat, hogy valaki visszaélt volna a nyitott topiccal és ennyi erővel a zártban is hazudhatja vki, hogy terhes, v bármit. Egyszer volt egy nagyon gyanus csaj, de végül nem derült ki, hogy igazat mondott-e, vagy sem. 

Edit! Hogy ment az ovi? A vonalzót egy másik oldalon kell elkészíteni, (beírod a googleba, hogy kismama vonalzók, vagy rákattintasz a miénkre). Ha kész van, lesz hozzá két kód. Azt hiszem a BBc kódot kell itt a profilodban bemásolni az aláírásba és elmenteni. Ha nem a bbc kód kell, akkor a html, majd próbáld ki, már nem emlékszem. 



Aranyoska! Gratula az eredményhez. Sajnálom a bevérzést, de nem lesz gond, pihenj sokat! 

Chili! Neked is gratulálok! Örülök, hogy minden ok. 

Nekem begyulladt egy tömött fogam gyökere. Most antibiotikumot kell szednem! :( Nappal tűrhető, de estére most eléggé fáj.

Kép
 
 


Chili:Engem is sokkol,ez a dolog,mintha kötelezően megjelenne mindenkinél.Az első terhességemnél nekem nem rémlik,h ennyi csajszit érintett volna,pedig az akkori csopiban voltunk ,több,mint 30-an.
Nekem ez a hüvelykapszula sem volt ismerős,ezért a másik klántól rákérdeztem.Hát jöttek is szép sorban a válaszok,h gyakorlatilag a lányok 3/4-e használta.(sokan szültek azóta már újra)
Pénteken a nőgyógyász rákszűrést is csinált,ennek köszönhetően este már nekem is volt pár pötyim..de semmi komoly..szerencsére 

Hornorka:Örülj  a tünetmentességnek...én is most tanultam meg értékelni.Majd a következő babavárásod lehet,h neked sem lesz ilyen nyugis
Vagy lehet a végén kamatostól visszakapod(sav..és társai)Szóval...relax..és élvezd 


Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!

Végre valahára sikerült regisztrálnom  Mikor megláttam, hogy zárttá akarjátok tenni a topikot, gyorsan rámozdultam a regisztrációra, mert nagyon jó ám olvasgatni, hogy ki hogyan halad előre augusztus felé.....

December 6-án teszteltem két csíkosat, ami azért is volt nálunk hatalmas öröm, mert 4 hónappal ezelőtt még ugyanígy kismama voltam, csak akkor (szeptember közepén),a 10. héten sajnos kistesó úgy döntött, hogy nem marad velünk...így akkor volt egy missed ab.műtétem ... Viszont jó páciensnek bizonyultam, mert mikor a 6 hetes kontrollra mentem és afelől érdeklődtem a dokimnál, hogy mikor vághatunk esetleg újra bele a kistesó projektbe, azt mondta: "Tudja mit? Húzzák le a redőnyt otthon, és karácsonykor jöjjön vissza egy pozitív teszttel!"  És nézett is nagyokat, mikor dec. 20-án beállítottam és mondtam, hogy megfogadtuk a tanácsát...

Most jelenleg ismét a 10. héten járok és még nagyon nagy bennem a para...de reméljük most már minden simán megy egészen augusztus 9-ig  Már csak azért is, mert a kisfiam, Gergő, már szépen beosztotta, hogy majd miket ad oda kistesónak (és persze, hogy miket nem...) Ő két és fél éves, igazi energiabomba, reggeltől estig meg sem áll, a déli alvás nálunk fél éve már csak régi szép emlék... De amúgy igazán megértő, csak mikor elbóbiskolok mellette mese nézés közben, akkor szokott az arcomba visítani, hogy "ANYAAA, NE ALUDJÁÁÁL!!!" 

Egyébként ez a terhességem eddig merőben más, mint vele volt. Akkori tüneteim között mindössze a cickófeszülés és az iszonyú fáradtság szerepelt. Most már többször volt rá példa, hogy reggel "belekiabáltam a kagylóba", és egész nap émelyegtem, minden pillanatban képes lettem volna kiadni magamból az aznapi étkeket.... és én naiv még azt hittem, hogy majd karácsonykor jóóól beeszek mindenhol, aztán arra nem voltam képes, hogy a pogácsát megsüssem otthonra, mert olyan rosszul lettem, hogy vagy tízszer ki kellett mennem levegőzni a teraszra...na mindegy. Egyszer ez is elmúlik...

Na jó sokat pötyögtem most ide, remélem nem untattalak Titeket  
Mindenkinek további kellemes napokat kívánok!!!

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

Kép
 
 


Üdv szmea, gratu, ügyesek voltatok. Azt megkerdezhetem, h. kiderült, mitől ment el a baba? :(
Gergő baba nagyon szerencsés, h kistesoja lesz, biztos nagyon cukik lesznek együtt :)

Szly, gyogyulj meg, a fogfajas hamarosan már csak emlék lesz, túl leszel rajta.

Szép napot, kevés vukkot mindenkinek.

alt="Lilypie Pregnancy tickers" />
 
 


Szmea:Köszöntelek és gratulálok a pocaklakóhoz.Az írásod pedig,akár én is írhattam volna
Csak nálunk 3 múlt a kislányom,de ami az energiáit illeti....maradjunk abban,h még nem jöttem rá,h lehetne igazán lefárasztani.
...és töretlenül jár hozzá a csöpp szája....
Ő hála égnek alszik ebéd után...de este 10nél előbb ritkán alszik el.Hétköznap ovi,akkor fél 7kor kelünk,de amúgy reggel is elalszik 9,fél 10ig,ha engedem.Amit mostanság nem mindig bánok...
Tünetek:dettó 

Nevekre már mindenkinek vannak alternatívái??

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!
Voltam ma a védőnőknél!
Örömmel vettem észre hogy rengeteg kismama van.
Nem híztam még egy dekát sem.
28.-án kell mennem a 12 hetes uh-ra másnap meg a kombináltra.Én megcsináltatom.
Levesznek majd egy csomó vért.
A Dorotinak tetszett az  ovi.Csináltak már egy bohócot is papírból.Még akart volna aludni is csak nem vittük el az ágyneműjét.Ma is azt mondta hogy ebéd után jön haza.
Szépen lassan mesélt csak.Még szoknia kell a dolgokat.
Kezdek rosszba lenni a melltartóval.Nagyon kényelmetlen mind.

Remélem berakta a vonalzókat:=)

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzóop" />picibaba.hu vonalzó
 
 
 


Edit:Az ovi nekünk most kezdődött novemberben.Mi imádjuk...tündériek az óvó nénik és a gyerkőcök is.25-en vannak,vegyes korosztályos csoportban.Melltartó helyett tudom ajánlani a sport melltartókat...én,ha tehetem csak azokban vagyok..és éjszaka is sokszor veszek fel.Engem nem zavar...egy próbát megér.Kínaiban ezres körül szoktam venni.

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Aranyoska:
Doroti is könnyen szokik.Holnap már lehet ott is alszik.
Nálunk is vegyes a csoport.Inkább a nagyokkal játszik.3-an kezdtük most az ovit a héten.A többieket mindig hamarabb el kell vinni mert sírtak,de a Doroti még ott is ebédel.Nagyon ügyes.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzóop" />picibaba.hu vonalzó
 
 
 


Szmea gratulálok a kis két csíkoshoz!és nagyon szorítok neked, hogy most minden rendben legyen! Gergő fiad édes lehet, hogy így tervezi már a dolgokat . Remélem, most hogy már a 10. héten vagy, már javult a te közérzeted is!


 


Aranyoska, nálunk még nincsenek nevek, szerintem nem is mozdulunk rá a témára amíg nem tudjuk pontosan hogy mi van a lábacskái között


 


edit, de jó neked hogy nem híztál! Én most csak abban bízom, amit a védőnő mond, hogy ez is alkat kérdés, de próbálok nagyon oda figyelni, hogy ne vigyek be fölös plusz kalóriákat…


Klasz, hogy a kislányod ilyen könnyen beszokik az oviba


picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok!

Hát Chili az az igazság, hogy nem igazán derülnek ki dolgok a szövettani eredményből...nálam leginkább az a helyzet, hogy a pajzsmirigyem rosszalkodik. Ez amúgy nem az első spontán vetélésem volt: még Gergő előtt, 2010 áprilisában, szintén a 10-11.hét környékén volt már egy műtétem, hasonló okok miatt (nem volt szívhang) és akkor sem hoztak ki semmit. "Szelektál a természet"-magyarázták. Aztán elmentem az endokrinológushoz, és végül szülés után fél évvel megállapította, hogy alulműködésem van. És szedhetek gyógyszert életem végéig. 

Aranyoska komolyan mondom, irigyellek a déli alvások miatt  Néha már dél körül olyan zombi vagyok, hogy azt sem tudom, hogy bírom ki estig... Reggel kb. 7-fél 8 felé kelünk és egész nap meg sem állunk Az gáz, ha reggel rögtön ébredés után az jár a fejemben, hogy mikor lesz már este és hogy milyen jó lesz aludni megint???!!!  Annyiból jó egyébként, hogy este 8-fél 9 felé már alszik, de hogy az oviban mi lesz majd szeptembertől...jó kérdés! Remélem olyan kevés gondunk lesz vele, mint Nektek Aranyoska és Edit!

Köszi Bableves, a közérzetem javulóban van. Csak míg a 12. uh-n nem látom, hogy minden okés, addig az agyam folyamatosan kattog, mert bár az összes tünetem megvan még, mégis állandóan előjönnek a 'mi van, ha....' kezdetű mondatok...

Amúgy holnap megyek majd a védőnőhöz, végre meglesz a kiskönyvem. Meg remélem mond valami biztatót is... 

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

Kép
 
 


Szmea, köszi, h megosztottad. Rögtön eszembe jutott a két doki az ügyeleten ahová a haematoma miatt mentem, aki így bocsátott el karácsony előtt: majd a természet megoldja. Akkor lefagytam, de legszivesebben az arcukba vetettem volna, hogy akkor minek vannak maguk?? Ott okoskodnak a szupergepeikkel felszerelt űrállomás kinézetű vizsgaloban és ilyen kozhelyekkel raznak le a 21. században? Mikor már egy csomó dolog kivedheto vagy veszélye minimalizalhato, mint a pajzsmirigy figyelesevel. Hangsúlyozom tudom, h nem csodatevok, de többet vártam tőlük.
A nogyogyim sztem a mai napig fittyet hány rá, de az endos doki mint egy pitbull figyeli a tsh-mat.Legutóbb 3 körül volt, hát van itt egy másik klán (fórum) ahol egy vérmes anyuka mindenkit riogat, h2 fölötti értéknel már nagy a baj. Mások is járnak ilyen cipőben ...

En meg itt első terhesseggel csak lesek, mint a luki nyúl. En is nagyon várom hozzád hasonlóan a 12. hetet és nagyon aterzem az aggodalmad. Azon kívül, h szedem a gyógyszert, ezzel tényleg semmit nem tehetek, milyen kiszolgáltatott érzés...

De látod ott a bizonyitek, a Kisfiad, h a dolgok szuperul is alakulhatnak és miért ne alakulnának ;) ++++++++++++++

Amúgy nálam kezd kialakulni a kivanossag, amiért előző nap ölni tudnék, annak a szagatol másnap sírva futok ki a világból. Napi szintén valogatok, mint vmi elkényeztetett kiralykisasszony, egyik nap kelkaposztafozelekert, másnap virsliert esdekelek. Megkivantam a negrot, amit sztem 20 éve nem ettem, vicces... Ja, csoki úgy erzem minden nap jöhetne, de nem engedjük;)

Egyik oldalon olvastam a talpmasszazs jótékony hatásáról, így ma ki is próbáltuk, mennyei volt, jó lenne rendszeressé tenni, persze ezt is szigoruan a baba érdekében :D ;) sztem kerjetek ti is lányok,mondjátok, h orvosi rendelvenyre kell :twisted: :twisted:

alt="Lilypie Pregnancy tickers" />
 
 


ma megcsináltattam az ekg-t meg a belgyógyászati vizsgálatot.Ez is pipa!
Következő a 12 hetes .már nagyon várom.Ha nem csinál képet a doki akkor csinálok én telefonnal.szerintetek megengedi majd?megyünk majd 4D-re is de csak a 20.hét körül.Ott már tutira megmondják hogy fiú vagy kislány.Kinek mi felé húz a szive?

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzóop" />picibaba.hu vonalzó
 
 
 


szmea, én is kattogok ám állandóan, hogy tuti megvan-e még a babám…de még egy hét az UH! Nem tudom, hogy fogom bírni, amikor már csak havonta kell menni…
Persze  neked még rosszabb lehet az előzmények miatt

chili, sajna nőgyógyikat tényleg nem nagyon érdeklik az endokrin dolgok, hiába okozhat egy csomó problémát, vetélést. A legdurvább, hogy simán meddőség okai is lehetnek ezek és még a legtöbb meddőségi központban sem veszik komolyan ezeket. Pl. a protokoll szerint, csak a 3. sikertelen lombik után kell ezeket komolyabban vizsgálni…na ez milyen dúúrva…

TSH 2 felett azért még nem vészhelyzet, de az tény, hogy a biztonság kedvéért szeretik 1-2 érték között tartani a TSH-t terhesség alatt, vagy ha a babát szeretnél. Én is szedek pajzsmirigy gyógyszert pont ezért (egyébként az átlag határértéken belül lennék én is, csak a babázáshoz volt egy kicsit magas az érték)és emiatt most majd megnézetem ezt is, hogy mennyire mászott el az érték, kell-e változtatni a dózison.

Talpmasszázsnál profihoz menj, és feltétlenül mond, hogy kismama vagy, és kérdezd meg, hogy van-e kismamis tapasztalata is,  nehogy a méh környékét (sarok és környéke)vegye kezelésbe a lábadon!!!


 


Zárt topokról nem nyilatkoztak még a babanetes szerkesztők?


 


picibaba.hu vonalzó
 


sziasztok

Üdv szmea, gratulálok a pocaklakóhoz. :)

Edit! Üdv :) gratulálok a pocaklakóhoz :)


Szly, jobbulást!

én tegnaptól itthon nyomom, 90% fekvéssel.. mert vasárnaptól véres folyásom volt makd hétfőn már véreztem nem nagyon de már idegesített, így kedd reggel a dokinál kezdtem, nem volt az enyém, de még 4 napot nem akartam várni. szerencsére pocaklakóval minden rendben már 42mm :) viszont az elhalt tesó nem felszívódni akart, hanem másképp kijönni, most 1,5 -2 hét fekvés, addigra be kell fejeződnie a vetélés résznek, és bízzunk h a másikat nem viszi magával... :( szerencsére eddig minden rendben, és úgy állok hozzá hogy így is marad.
megnyugodtam bár nem volt nagyon segítőkész a doki, mert én kérdeztem rá hogy minden rendben szívhang van ? és úgy lestem rá a monitorra h nini ott a babám, mert elfordította h ne is lássam... (ok ha vmi gáz van, de akkor is meg kellett volna mondania uis h baj van, akkor miért nem láthatom... ) meg is kérdeztem kinn a kartonzóst h jövő héten mehetek a saját dokimhoz, nem kell kedden visszamennem ugye. és mondta h persze az a 2-3 nap nem számít..

edit én is 20 hét körül tervezem h 4D-re megyünk, akkor még majdnem az egész baba látszik a képen.. és talán felfedi hogy kisfiú vagy kislány.. :) anno a lányom úgy feküdt h maga alá húzta a lábait és semelyik Uh-n nem tudták megmondani h fiú vagy lány..csak tippek voltak, h csípőméret alapján kislány (lányoknak szélesebb a csípőjük)  

mi még nem mondtuk meg a "kicsiknek" (8 és 6,5 évesek) hogy kistesójuk lesz, de kislányom már közölte hogy anya nem akarsz elmenni orvoshoz? mostanában sokat fáj a hasad.. és ha nem eszel nem lesz erőd.. mondtam h elfogok menni.. mire kisfiam anya észurevettem hogy bizonyos ételek után fáj a hasad, azt ne egyél :D hát ha tudnák h mitől fáj :D oda vissza lennének :)
de csak 2 hét múlva mondjuk meg.. főleg a vérzés miatt.

vonalzót megpróbálok majd én is berakni :D




 
 


Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy így "rátok rontok". Én még sokkal hátrébb járok, mint ti (holnap töltöm a 7. hetet), én is azon aggódom, hogy még semmi tünetem sincs. A kisfiammal pont 7 hetesen kezdődött a hányás, előtte öklendeztem, a pulzusom is vacakolt, de most semmi! Volt egy terhességem még a kisfiam előtt, ami 8 hetesen halt el, ott sem voltak tüneteim. Persze sokan nyugtatnak, hogy minden terhesség más, még ugyanannál az anyánál is eltérhetnek a tünetek. Még néhány nap az UH-ig, de elég feszült vagyok.

Anno a 2012. novemberi babásokkal fórumoztam itt, elég sokáig voltunk nyitottak, 1-2 hónappal a szülések előtt mentünk át zártba, de még utána is volt, aki csatlakozott hozzánk. Még mindig aktív a zárt topikunk, de néhányan a FB-ra is átmentünk, nagyon jó kis társaság gyűlt össze. Még nem tudom, hogy hozzátok csatlakoznék-e (már ha marad a babám a pocakban), vagy a szeptemberiek közé, mert a kisfiam is 2 héttel hamarabb érkezett, így októberi lett. Most szeptember 4-6 lenne a kiírás dátuma, ami még jócskán elcsúszhat augusztusba, így néha be-beolvasok hozzátok.

A visszaélésekkel nem volt még probléma, volt, aki lemorzsolódott, igen, ilyenek mindig lesznek, de egyszerűen nem teszünk ki arcos fotót magunkról, hanem megvágjuk, hogy ne látszódjon az arcunk. Nyilvános fórumban tényleg jobb anonimnak maradni. Később egy zárt topicban majd felfedi magát, aki akarja.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok! :)
Nekünk már van egy babucink, akit nem terveztünk, de hatalmas örömmel fgoadtuk :) ő most 14 hónapos! 1-2 hónapja tervezgettük a kistesót, amikor dec.19.-én nem jött a mensi... 23-áig vártunk akkor vettem egy tesztet ami nagy örömünkre pozitív lett :) De a dokit csak januárra terveztük az ünnepek miatt, így nem szóltunk senkinek a nagy hírről. Szerencsére senkinek nem tűnt fel hogy szilveszterkor csak egy korty pezsgőt ittam :D
Aztán januárba a legelső munkanap kértem időpontot, 9-re kaptam. Bementem megvizsgált a doki, rendes volt meg minden, át küldött UH-ra hogy biztosak legyünk. Na ott a doki a legbunkóbb akit valaha láttam, megkérdezi hogy terhes szeretne lenni? Meg hogy mért nem abba a városba mentem ahol egyébként ő rendel délutánonként a kórházba. Ráadásul még a képet se akarta mutatni, úgy kellett leskelődnöm :/
Holnap irány a védőnő, megmérjük a nagy lányunkat és elintézzük a kiskönyvet is :) Már nagyon várom :)

Kép
Kép
 


ne haragudjatok csak felkelt a kislányom!
szóval 9-én uh szerint 6+3 hetes voltam, ami furi mert a "nagy" lányunkal is pont ennyi idősen voltam legelőször :) de a lényeg hogy eszerint ma 7+2 hetes vagyok :) Bár az én számításaim szerint 2 nappal korábban fogant meg  babuci :)
Magánorvost jövő hónaptól tervezem, uyganazt akinél először szültem :)

Kép
Kép
 


Sziasztok! 


Üdvözlöm az új kismamákat! Boldog babavárást kívánok! 

Mára jobb lett a fogam, de tegnap nagyon szenvedtem. Holnap megyek és kihúzatom! 


Ma egyértelműen és hosszan éreztem a baba mozgását. Annyira jó érzés! Valaki érzi már közületek? 

Holnap fogászat, + 12. heti Uh! Szorítsatok! 

Bocsánat, hogy csak magamról írtam! Rohannom kell!

Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: