Új privát üzeneted érkezett!

Én is sütést tervezek a hétvégére tesómmal :) Úgy volt, hogy a férjem csak vasárnap dolgozik, de tegnap kiderült, hogy szombaton is mennie kell, mert beteg lett a kollégája, aki ment volna. Így most szervezem, hogy mikkel üssem el az időt szombat és vasárnap. Most már igazából nem szívesen vagyok egyedül. Nem azért, mert félek, hogy valami történik, hanem mert az egész nap az nagyon hosszú, néha hiába minden elfoglaltáság, olvasás, takarítás, rendezgetés, csak nem telik az idő. De így legalább hátha átragad rám majd egy kis karácsonyi hangulat, mert igazából így, hogy a babikra koncentrálunk és őket várjuk, az én fejemben valahogy egyáltalán nincs benne még, hogy karácsony is lesz közben :) 
Mindenesetre holnap lesznek 37 hetesek a kismanók, kezdettúl fogva azt beszéltük meg velük, hogy eddig kell kibírniuk, aztán már bármikor jöhetnek, úgyhogy kiváncsi vagyok, hogy mikor döntenek úgy, hogy tényleg elindulnak. Bár valahogy én azt érzem, hogy ha most hétvégén nem indulnak meg, akkor a karácsonyt már bent töltik :)
 


Sziasztok!

Hogy vagytok??

Majoranna, még bírod? Hű, én tegnap este annyira feszültem, keményedtem, biztos voltam benne, hogy eljött az időm. Aztán valahogy eltérült, aludtam is úgy,ahogy. Erre ma is keményedem. Hihetetlen ez a hidegfront, elhúzhatna már. Mikor tegnap kínlódtam, kinéztem a hálónk ablakán, olyat villámlott...Elég szokatlan ez így karácsony táján, de ezt sem mi irányítjuk. Szóval, én izgulok, imádkozom, hogy még kibírjuk kicsit...
Szép napot Nektek!

 
 


Mi is meglepodtunk a nyári viharon. Este athivtuk mamát, hogy jól kimegyunk a karácsonyi vásárba, és pont ahogy kileptunk az ajtón akkorat dorgott :( esett... Így maradt a westend... De ez is szuper volt ;)
Azt nem tudom mondtam e, de a füldugó nagyon kellett a kórházban... Máshogy aludni nem nagyon tud az ember...
katyus777
Budapest
 
 

 
 

Füldugó, hát igen, tulajdonképpen logikus. Azért jó lehetett egy kis kikapcsolódás, kimozdulás! Én is mentem délután, de bizony meg is bántam, majd letört a derekam. Nehéz a pocakom állva már, az eredendően 58 cm-es derekam mára 107 cm. Doki azt mondta, néha ereszkedjek négykézlábra, az  jót tesz. Csak ez egy karácsonyi forgatagban elég muris látványt nyújtana...

 
 


Sziasztok!

Igen, bírom még, de azért most már nekem is van néha olyan érzésem, hogy na most rögtön jönnek :) Elég sokat feszül a hasam nekem is, meg szúr, éjszakánként úgy kb. óránként fel kell kelnem kicsi járkálni, mert akkor is fáj, plusz felcsúsznak mindig :) Volt hogy már elkezdtem írni a feszüléseket, mert azt hittem, hogy elkezdődött. De úgy látszik nekem is a front miatt van ez. Meg most már képes vagyok attól is parázni, hogy nem mozognak eleget, és hogy mi van, ha már nem jó nekik bent. Ma pl. órákig nem mozogtak, én persze beparáztam, ettem egy csomó csokit, mert arra be szoktak indulni, de most arra is csak vonakodva. 
Na de holnap megyek ctg-re, mert keddig már nem bírok várni. Remélem vmi normális doki lesz az ügyeletes, mert az enyém most szabin van, de mondta, hogy azért ctg-re menjek be, és az ügyeletes majd megnézi. Akkor majd elmondom neki is ezeket. De valószínű,. hogy csak a front, mert továbbra se szállt lejjebb a hasam, és nincsenek rendszeres fájásaim. Nekem most 103 cm volt, szóval nőttek szerencsére :) 
Kispocc, akkor neked sincs nagy hasad, gondolom neked is szokták mondani, hogy nem is értik, hogy lehet bent 2 baba. Drukkolok, hogy maradjanak még! Pihenj inkább minél többet! Bár én is elmentem ma tesómékhoz és sütöttünk... szóval megértem, én nagyon nehezen viselem, ha csak itthon vagyok egyedül mert a férjem dolgozik. 
Katyus, köszi az ötletet! Tök jó, hogy mondod! Bár én nagyon szeretnék alapítványi szobába menni, de hát előre nem lehet tudni, hogy lesz-e, meg ha lesz is, simán lehet, hogy kellene fog a füldugó, mert ki tudja a többi szobában meg a folyosón mi lesz... Azért jó, hogy legalább is kicsit ki tudtatok kapcsolódni! És ha belegondolok, hogy már így együtt töltitek a karácsonyt! Ez annyira jó lehet! :)
 


Sziasztok!

Majoranna, mi újság a ctg-n? Nekem is vannak hasonló "nyugis" napjaim, mikor kevésbé aktívak. Okozhatja ezt a front, de a hely kicsinysége is. Sőt, Nekik is lehet lightosabb a napjuk, csak valóban, olyan aggasztó tud lenni...
Pocak: én alapvetően nagyon vékony testalkatú vagyok, így hozzám mérten a 107 cm meglehetősen mutatós. Inkább rámcsodálkoznak a mérete miatt, az anyukám szerint röhejesek a cérnaszál lábaim és a lufi pocim együttes látványa. A fiúkat 101 cm-es pocival szültem, egyik 3500, másik3600 g volt. Nem számít a méret, már megtanultam. Adottság kérdése. Barátnőmmel együtt vártuk a gyerekeket, én 2 nappal hamarább szültam. A fiúk grammra egyeztek, neki óriás hasa volt, nekem nem. Érdekes dolgok ezek...
Az egyedüllétet én sem viseltem túl jól, bár nekem csak reggel 8-tól fél1.ig kellett kibírni, mert a gyerekeim akkor értek haza. Gyorsabban megy az idő, ha nem vagyunk egyedül, az biztos. Most meg...itt nyúznak, mert szünet van.

Babszi és Többiek, hogy vagytok?

 
 


Igen, a folyosón mindig ricsaj van, toligatjak a babákat az anyukák mericskelni.
Mi tegnap múltunk 1 honaposak. Hihetetlenül telik az idő. 3000g felett vagyunk, már levegoztunk is...
Tegnap megint fájt a pocijuk a lányoknak. Hajnal fel 2- tol fél 5- ig Emit altattam,majd fél 8- ig Adelt. :$ izgi volt. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy amíg a pocimban voltak mennyivel könnyebb volt. ( pedig a végén milyen nehéznek tűnt) Annyira sajnáltam őket, hogy elmondani nem tudom... Pedig adom ezt az infacolt... Biztos ettem vmit. :(
katyus777
Budapest
 
 


Eldontottetek már lányok, hogy hogyan oldjatok meg az első heteket? A segítség hogyan lesz?
Amúgy nekem is hideg frontra érkeztek a lányok.
Remélem mindenki jól van!!
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Igen, gondolom, hogy adottság meg genetika kérdése is a hasméret, mert pl nálunk a családban anyukámnak sem volt egyikünkkel se nagy hasa, meg tesómnak se. Egyébként vicces volt, mert ma a ctg elég durva görbéket mért nekem a fájásokhoz, a szülésznő kicsit el is képedt, hogy ajaj, így feszül a hasam, szedek-e magnéziumot. Mondtam neki, hogy szedek, de már betöltöttem a 37. hetet, úgyhogy én azt gondoltam, hogy ez nem nagy gond. Erre mondta, hogy ja, akkor tényleg nem baj, csak a hasam méretéből azt gondolta, hogy még korábban vagyok. Szóval mondták, hogy minden oké, ha esetleg rendszeres fájásaim lennének majd, akkor menjek :) Úgyhogy várakozunk türelmesen tovább. :)
A férjem mától nem dolgozik már januárig, plusz még január elejére is úgy fogja kérni a beosztást, hogy ne nagyon doldozzon, szóval ő itthon lesz, meg még anyukámmal van megbeszélve, hogy besegít az elején, ő is szerencsére meg tudta beszélni a munkahelyén, hogy ha megszületnek a babik, akkor valamennyit szabin lesz. Nem tudom, mennyi idő lesz belerázódni, de van még egy olyan verziónk is, hogy ha már a férjemnek dolgoznia kell, akkor ő délutánonként szokott, az egyik húgom viszont délelőtt, szóval ő is be tud majd segíteni. 
Sajnálom, hogy így fájt a lányok pocija, és tökre megértem, hogy ez milyen rossz érzés! Nekem is eszembe jutott a héten, hogy egy barátnőm gyerekei pont most bárányhimlősek, és ha járvány lesz és elkapják a babik, akkor a szívem megszakadna, főleg ha most kapnák el, amíg még ilyen picurik. De egyébként meg azt gondolom, bármekkora is az ember gyereke, ha beteg, annál nem nagyon van rosszabb érzés egy szülőnek. :( De azt biztos érzik, hogy ott vagy mellettük, és tök jó, hogy altattad őket, mert ilyenkor biztos még jobban igénylik az anyukájuk közelségét. 
Hihetetlen, hogy holnapután karácsony... annyira gyorsan eljött, és annyira nem érzem még mindig. Holnap a férjem megveszi a fenyőfát, remélem az hoz egy kis karácsonyi hangulatot magával :)
 


Sziasztok!

Sajnos most se tudok hosszan írni :(,  majd karácsony után! Holnap próbálunk valami rend félét rakni a lakásban, bár nem tudom, hogy megy majd, általában örülök, ha van időm enni :) Ha majd egyszer már nem fejem a tejet, rengeteg időm lesz..... :D
Nemsokára 4 hónaposak leszünk, 27-én. :) A 3 hónapos oltást még nem kaptuk meg, mert december 1 óta "betegek" vagyunk. Amíg van egy kis nátha, addig nem kaphatják meg. 

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok Nektek! Kíváncsi vagyok mi történik még az idén! :) Vajon kinek mikor jönnek világra a Manócskái?:) Izgalmas várakozás ez.
A már meglévő babócáknak meg csodás első karácsonyi élményeket kívánok, mégha nem is fognak rá emlékezni!:D
Nálunk már megkapták az ajándékot. Fisher price készségfejlesztő trapézt. Zenél, villog:) Nagyon szeretik! :) Továbbá a szobájukat egy kicsit színesebbé fogjuk varázsolni :) A családtól is zenélős dolgokat kértünk :)

Puszilok Mindenkit!
demtimi
Szarvas
 
 


 
demtimi
Szarvas
 
 


Óóóó, Timi, de édesek!!! :) :) :)
 


Sziasztok!

Majoranna, nálatok mi a protokoll, be kell feküdj a kórházba? Ma bejelentkeztem NST-re, és az ottani hölgy mondta, hogy biza be kellett volna már feküdnöm. Tegnap dokimnál jártam, a babáink szép nagyok, fejlődnek, a flow teljesen szuper, így megbeszéltük, hogy majd vasárnap ő ügyel, megnéz egy NST-t, de nem fektet be, ha nem akarom. Hát persze, hogy nem akarom, itthon vannak a fiaim...
Lányok, kinél hogy volt ez a befektetés? Tanácstalan vagyok...

 
 


Timi, de édesek a Gyerkőceid!

 
 


Szia Kispocc!

Hát amennyire én itt láttam, kb. minden kórházban és minden dokinál máshogy van. Aki nálunk a családban ikreket várt, őt pl. már a 20. hét után befektették és alig tudta kikönyörögni, hogy hazamehessen néha meg hétvégére, mert neki is otthon volt még két fiúcska. És it is tök eltérő dolgokat írtak a lányok, valakit befektettek, valakit nem, valaki kb. hetente ment kontrollra, vki nem. A tüdőérlelőt is kb. mindenhol máshogy adták.

Nálunk úgy volt, hogy én decemberig havonta mentem a dokinőhöz. Akkor mindig csinált egy uh-t, és soha nem volt szó róla, hogy be kéne feküdnöm. Aztán december elején betöltöttem a 35. hetet, akkor a ctg miatt már hetente mentem hozzá is, de pl. ez a hét most kimarad, mert szabin van, így csak ctg-n voltam. A tüdőérlelő körül volt egy kis kavar, mert a nővér szerint be kellett volna feküdnöm, ha a kórházi készletből kapok, ambulánsan csak akkor adják be, ha én hozok, de akkor is mondta a dokim, hogy ő nem fektet be, mert amúgy semmi se indokolj, adják be ambulánsan. Amikor múlt héten voltam nála, akkor megbeszéltük, hogy most hétfőn vagy kedden bemegyek ctg-re, amúgy meg majd jövő hétfőn hozzá, ha addig nem történikl semmi. És megbeszéltük, hogy mik azok a helyzetek, amikor szólunk neki és bemegyünk a kórházba. Meg annyit mondott még, hogy ha rendszeres fájásaim vannak, akkor mi ne várjuk meg az 5-10 perceseket, ahogy mondani szokták, hanem rögtön menjünk. Szóval nem tudom, mindenhol és mindenkinél máshogy van.
De ha van választott dokid és meg vagy vele elégedve és bízol benne, akkor szerintem azt csináld, amit ő mond. Hol fogsz szülni?
Ja, nekem egyébként ilyen flow-t vagy mit még nem is csináltak. Csak ctg-t.
 


Jajj Timi, de cukik a gyerekeid! Ez a mosoly!! :) már én is alig várom, hogy nosolyogjanak rám! Timi, te az etetest hogy szoktad megoldani? külön külön mindig? És várnak mindig a másikra? én ettől tartok nagyon, mikor egyedül leszek.... Végig kell hallgatom
katyus777
Budapest
 
 


Hogy az egyik sír... :$ és ha egyszerre esznek, akkor a bufit hogy oldjam meg? Vár vki mindig? Hú, kicsit tartok tőle... De gondolom egy idő után megszokjak, hogy várni kell, nem?
Segítsetek mit csináljak majd!!? :$
Az én dokim sem akart befektetni, Max ha programozott császár lett vna, egy nappal előtte...
Doki függő!
katyus777
Budapest
 
 


Katyus, itt vannak írások: http://www.lll.hu/cikkek/ikrek

Plusz, ha jól láttam, akkor őket fel is lehet hívni, ingyenes a tanácsadás. 
Meg itt is lehet segítséget kérni: http://www.szoptatasert.hu/tanacsadas

Nekem van egy volt kolléganőm, aki szoptatási tanácsadó is, és vele beszéltem át egy pár dolgot, de csak így előzetesen, meg inkább több volt benne a szülés meg az első napok, mert ugye én még kérdezni nem nagyon tudtam. Meg hogy kinek mi a nehézség az csak menet közben derül ki úgyis. De tök jó volt így átbeszélni egy kicsit a dolgokat, szóval nézd meg, vagy hívd fel őket, hátha bejön, hátha lesz vki aki szimpi, és tud segíteni.
 


Köszönöm, Lányok a hozzászólásokat. Úgy gondolom, amígminden rendben, nőnek, mozognak, saját felelősségemre nem fekszem be. Veszprémben szülök egyébként, és igen, nagyon bízom az orvosomban, csak ez a fránya protokoll...
Ehhez a szoptatási problémához nemigen tudok hozzászólni, egyelőre a szülésen töprengek. De a lll liga jó ötlet, vagy esetleg védőnő, gyerekorvos tanácsa is jól jöhet. Én imádtam szoptatni, olyan könnyen ment, problémamentes volt, csak hát egy gyerekkel egyszerre. Bizonyára nem egyszerű ez...
Mindenkinek boldog készülődést kívánok holnapra!!!

 
 


Boldog karácsonyt mindenkinek!! ;)
katyus777
Budapest
 
 


Áldott karácsonyt, boldog ünneplést Nektek és Családotoknak!!!

 
 


Boldog karácsonyt és sok örömet nektek is! :)
 


Sziasztok

Kellemes Ünnepeket :-)

Már  rég jelentkeztem

Remélem mindenki jól van

Pocakosoknak még kitartást , már a finisben vagytok ti is

Kispocc üdv a csoportban

Nálunk szépen fejlődnek a csajok , majd januárban megyünk a 4hós oltásra , igaz akkor már majdnem 5 hósak lesznek , de ugye a karácsony miatt tolódik/tolódott , meg  Emília 2 héttel később kapta meg a 3 hós oltást ,mint Laura ,mert szegénykém beteg volt , antibiotikum kúra kellett neki , iszonyatosan taknyos volt , meg köhögött , mára azt merem mondani , hogy meggyógyult ,de még mindig nem az igazi .
 Laura szerencsésen megúszta ezt a betegséget

3 hós státuszon , Laura 59 cm/5900 gr , Emília 58 cm/5620 gr volt  , de azóta bőven 6 kg felett vannak mind a ketten

Lassan jönnek a fogacskák , már látom a kis fehér csíkokat ott alul

Nappal egyre kevesebbet alszanak , éjszaka még mindig nagyon jól alszanak

Kisfiam tegnap óta bárányhimlős , az oviban elkapta az egyik kislánytól , bejelentés után (vagyis amikor a kislány szülei jelezték az oviban) 3 héttel jött ki rajta , most 5 napot anyunál van , reménykedem csak , hogy az ikrek nem kapják el , mert ha Lilla elkapja az nem nagy baj , mondta az orvos is , de az ikrek jó lenne ha nem kapnák el , de hát meglátjuk , mert azért ment a puszizgatás

És kaptak fülbevalót :-)

Hoztam egy pár fotót

renianya
Szentendre
 
 


Etetés úgy néz ki nálunk , általában nem egy időben esznek akkor könnyű ,ha mégis akkor elkészítem a tápukat , berakom őket a hordozóba és egyszerre etetem őket ,egyik kéz , másik kéz és a büfizeteés külön , általában az egyik lassabban eszik addig neki kitámasztom a cumisüveget és a másikat büfiztetem
renianya
Szentendre
 
 


Én se tüdőérlelőt nem kaptam és nem fektettek be.

Én a császár napján mentem be

renianya
Szentendre
 
 


Babszi mi van veletek , hogy vagy , picik hogy vannak? Meddig kell kórházban maradniuk , lehet már tudni?
renianya
Szentendre
 
 


Katyus ti hogy vagytok?
renianya
Szentendre
 
 


Babszi: Pihenni én se tudtam semmit , estére teljesen hulla voltam , plusz nekem az tett be ,hogy kialakult ugye a vérömlenyem , ami ott "rohadtul" fájt , járni alíg bírtam , na és a felkelés az ágyból meg lefeküdni iszonyat fájdalmaim voltak , annyival jobb volt a nagyok napközben nem voltak otthon 8tól 4ig oviban , bölcsiben voltak , a babák meg csak enni keltek fel és már aludtak is tovább
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a Karácsony és a pocakos kismamák is jól bírják a frontokat!

Reni! Mekkorát nőttek a gyerekek és milyen szépek. Jó nehéz lehet őket már ringatni. Pont tegnap számolgattam én is, hogy lassan 4kgosak a lányaim. Már 3,5körül vannak, nem mérem már mindig... Felesleges,mert olyan kis hurkásak. :)
Ezek szerint ez az etetés kész akrobatikus mutatvány... ettől félek :D

Mi alapvetően jól vagyunk. Adélkám 2 napig fél2-ig műsorozott... sztem öszekeverte az éjszakát a nappallal. :S Még jó, hogy áthívható anyukám, mert jól kikészültem az alvás hiányában. Még a tejem is elkezdett csökkenni, mondjuk egyszer vacsizni is elfelejtettem, mert olyan fáradt voltam. :S Jó nehezek ezek az esték. Tegnap meg Emi volt ébren 1-ig.... Így telnek a napok... amúgy ügyesek... éjszaka alszanak 4-4,5 órát..., ha épp nem sírdogálnak a puki miatt :)

Ti hogy vagytok?
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki jól van a kis küzdelmeivel együtt természetesen...
Reni, de édesek a Babáid! Szóval akkor Ti is hirtelen váltatok nagycsaláddá. Én is pont abban bízom, hogy míg kisfiaim isiben, oviban "dolgoznak", én majd szépen beérem magam. Bárányhimlő, háááát, szorítok, hogy megússzák a Kicsik! Sajnos én magam sem voltam még bárányhimlős, fiúk sem, remélem, míg a babáim pociban vannak, nem is leszünk.
Katyus, milyen szépen nőnek a Te gyerkőceid is! Az éjszakai alvás hiánya bizony ki tudja fordítani az ember lányát magából...Biztosan szépen beálltok ám majd!Addig is kitartást, pihenj, amennyit és amikor csak lehet!!!

 
 


Majoranna?Babák még odabent?

Én jól vagyok, többet pihenek, hogy a férjem itt van, sokat segít. Nehezemre esik a főzés, de most azt is kibekkeltem pár napra. Visszeres lettem, nehezen állok...Holnap megyek NST-re, remélem, minden oké lesz. Dokim most azt mondja, mindkét baba tankönyv szerint fordult, megpróbálhatnánk a hüvelyi szülést. Ha meg nem megy, jön a császár. Attól félek kicsit, de már olyan szinten vágyakozom a Babáim után, és végre kint látni őket, hogy ez jól motivál, bármi és bárhogy legyen. Már csak 5 nap, és 37 hetes leszek, az a célom, aztán jöjjön, aminek jönnie kell...
Szép napot!!

 
 


Sziasztok!
Tényleg nagyon édesek, Reni! Jó volt nézegetni! Milyen kis husisak már :) Jaj, nagyon várom már én is ezeket az időket!
Számomra/számunkra teljesen hihetetlen, de a babik még mindig bent vannak, ma töltötték a 38. hetet, és még mindig nem mutatják jelét annak, hogy jönnének. Az éjszakák egyre nehezebbek, de azt hiszem hálás lehetek, hogy ez csak az elmúlt egy hétben jellemző. Már sehogy se tudok feküdni, az összes párna nálam van, ami fellelhető a lakásban, de félig ülve se jó. Mindenhogy fáj már a hasam. Kb. óránként kelek, hogy járkáljak kicsit, attól jobb, csak így meg nem túl pihentető az alvás. Kicsit vizesedek, de annyira szerencsére nem vészes. Próbáljuk megbeszélni velük, hogy induljanak el most már, az apjuk még énekelt is nekik, hogy jöjjenek ki :) Sokszor keményedik a hasam, de ezek még csak jósló fájások, mert mindig elmúlnak, ha pozíciót váltok. A nyákdugó se jött még ki. Szóval én tényleg nem értem... azt se, hogy hogy bírják bent ennyi ideig olyan kis helyen. Jó, mondjuk azt mondta a dokinő, hogy méretre nem túl nagyok, így gondolom nem annyira kényelmetlen. De azért most már jöhetnének, mert már egyre türelmetlenebbek vagyunk mind a ketten, hogy végre foghassuk őket. Meg persze már mindenki kérdezgeti, hogy mi van már, mi van már, ez se túl jó. Mondtam is a férjemnek, hogy sajnos ezt elrontottuk azzal,hogy a valódi dátumot mondtuk, mert utána olvastam egy olyan praktikát, hogy érdemes későbbi dátumot mondani mindenkinek, és akkor nem kezdenek el kérdezgetni :) 

Kispocc, az tök jó hír, hogy megpróbálhatod hüvelyi úton! Én is ebben reménykedem, hogy sikerülni fog. Ha meg nem, most már a császárral is megbékéltem, mert az a fő, hogy rendben legyen minden, és a dokim úgyis látni fogja, ha az indokolt. És látod, nekünk a 37. hét volt a cél, erre most már betöltötték a 38. hetet is :) Drukkolok, majd írj holnap, hogy mi volt! Ha nem indulnak el a babáink, akkor én majd hétfőn megyek ctg-re meg dokihoz.
 


Sziasztok!

Majoranna, megjöttem az NST-ről. Minden rendben volt, bár mire sikerült elkapni mindkettejüket, eltelt vagy 20 perc, s csak eztán kezdtünk neki, 1 órát töltöttem bent. De szuper lett az eredményem, haza is jöhettem. Majd szerdán megyek megint.
Sajnálom az éjszakáidat...szedsz még magnéziumot? Én azt gondoltam, a 37. héten befejezem, ha addig meg nem szülök. Nekem az újabb kínom a viszketés, megőrülök tőle éjszakánként, nem tudok aludni...
Kérdezgetés: UTÁÁÁÁLOM! Van, aki megkérdezi: egyben vagytok még? Azt kéne mondjam, nem, nem, már megszültem, a gyerekeket otthonhagytam, csak egy hordót kötöttem a hasamra...Bosszantó tud lenni, de ez van
Most egyébként nálunk tele van az osztály és a szülőszoba, biztosan a front miatt...De én még pár napot kérek szépen "fentről"...
Szép napot!

 
 


Múlt héten én is több mint egy órát voltam bent a ctg-n, mert mikor már félórája ott voltam, kiderült, hogy az egyiküket nem sikerült bemérni, és ugyanazt mérte a két tappancs. Majd nem találták őket, majd kiderült, hogy fordítva volt rám rakva :) így több mint félóra elteltével újrakezdtük :) 
Ez a viszketés nekem is volt, szerintem kb. pont így 35-36. hét környékén. Aztán végül is magától elmúlt szerencsére, de utáltam én is nagyon. Örülök, hogy minden rendben van veletek, már nincs sok a 37. hétig! :) És látod, milyen meglepetéseket tudnak okozni, mi is a 37. hétig akartuk kihúzni, és tessék, kiderült, hogy nem is kell semmit se kihúzni, mert tök jól elvannak bent. Azért kiváncsi vagyok, hogy holnap mi lesz a ctg-n meg mit mond a dokinő. Majd írok!
 


Akkor úgy látszik, nem egyszerű sehol bemérni az ikreket...Várom majd, hogy jelentkezz, kíváncsi vagyok!
Szép estét, jó pihenést mindenkinek!

 
 


 


Kellemes ünnepeket mindenkinek! Olvastalak titeket, de időm nem volt a géphez ülni. Most, hogy a nagyobbak fürdenek, gondoltam írok pár sort...


Olyan gyönyörűek a babák a képeken, hogy csuda! Mindenkinek szívből gratulálok a kis lurkókhoz! Csodálatos megnézegetni őket! És amikor Demtimi írta, hogy 4 hónaposak lesznek, hát biza bele gondoltam mennyire szalad az idő... még csak most születtek... :p

Kispocc, Majoranna, hogy ti még "bírjátok egyben, ez maga a csoda! Én már a 35.hétnél majdnem falnak mentem a várakozástól... Pedig akkor még nem volt annyira kényelmetlen minden, és utolsó percig szaladgáltam, amennyire a nagy hasamtól csak tudtam... Mégis úgy vártam, hogy végre kint legyenek. Bele sem mernék gondolni, hogy mit tennék, ha még nem születtek volna meg. Ma lennék 38 hetes és 4 napos... nem semmi...

A kicsik jól vannak. Egyelőre esznek, alszanak. A délután érdekes, mert akkor Demeter mintha igényelné a törődést, folyton felsír valami miatt, amire még nem jöttünk rá; persze azon kívül, hogy jó kézben lenni. Bár erre nem szeretnénk rászoktatni.
Benedekemre egyszerűen nem ismerek rá. Anyukám hatása, dackorszak vagy mi az ÖregÖrdög, de a sok hiszti, ellenkezés nem vall rá. Egy kiegyensúlyozott gyerekünk helyébe most egy teljesen összezavarodott, dacos gyereket kaptunk vissza, és én csak sírok, hogy hol az én kisfiam?!! :( Megértjük őt, csak nem tudunk még a helyzettel mit kezdeni, illetve még nem nem ismertük fel, hogyan lehetne rendbe szedni a kis lelkét. :( Reni, nálatok is volt ilyen kemény idpszak?

A kórházban elnézegettem, hogy aki császárral szült, és nem volt komplikciója, ugyanúgy, azaz majdnem ugyanúgy rendben volt pár nap után, mint akik természetesen szültek. Volt egy anyuka, déleltőtt még ággyal tolták a babákhoz, délután már tolókocsival jött, másnap délelőtt már ott ugraált a saját lábán a babáknál... hihetetlen módon össze tudta szedni magát!

A ctg-t utáltam. Nekem volt, hogy másfél órákat voltam a gépre kötve, mert a két baba szívverését egynek vette, vagy egyik baba folyton mozgásban volt, és a gép elvesztette a jelet... mind a gyerekek, mind pedig én utáltuk az egész macerát, de míg bent voltam, minden nap ellenőriztek vele... nekem az jött be, hogy előtte ettem kicsit, és akkor nyugisabbak voltak a babák. Másoknál éppen fordítva volt, ha ettek, attól felpörögtek a babák...

Én nagyon félek attól az időszaktól, amikor a férjem nem lesz velünk itthon. Hogyan fogok három felé szaladni, még fogalmam nincs. A nagyobbikat is igazgatni kell, és nagy igénye van most a nyugalomra, a kicsik meg hát kicsik... enni, aludni, sírni... Van tanácsotok? Kispocc, te hogyan képzeled el ezt? Nálad két gyerek is van, négy felé kellene szaladnod néha. Olyan értelmetlen hisztiket és ellenkezéseket kell megoldanom Benedeknél, amik ezelőtt soha nem voltak.

Kitatást babaváró lányok nektek! Jó babázást és nyugis éjszakákat a többieknek!!


Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Szia Babszi, de jó, hogy jelentkeztél! Sajnálom a kisfiadat...abszolút átérzem, amin keresztülmégy. Mikor hazamentünk a második fiammal a kórházból, a nagyfiam még egy pohár vizet se fogadott el tőlem. Hiszti hiszti hátán, őrjöngés, büntetett a maga módján, ahogy és amennyire csak kitelt tőle. Nagyon nagyon sok türelmet igényelt, sajnos nem mindig tudtam végül olyan is maradni, mint ahogy szerettem volna. De szép lassan visszatértünk a régi kerékvágásba, higgadtabb lett, bár mindmáig hevesebb természetű, mint a kisöccse. Most is tartok tőle, hogy hogyan reagálnak majd, ha meglesznek a kicsik...És ami a 4felé szakadást illeti, ettől is félek kicsit. Bár igyekszem őket minél nagyobb önállóságra tanítani, tudom, lesznek nehéz pillanatok. Én nem esem kétségbe, ha picit megváratok majd valakit. Ez nem gonoszság, de szeretettel, higgadtsággal és türelemmel muszáj a feladatok/gyerekek közt valami sorrendiséget kialakítani, épp ahogy az a bizonyos életszitu hozza. Mert ha az ember szétszakad és kipukkad, azzal nem lesz előrébb a család...Jó volna, ha szépen gördülékenyen mennének a dolgok, de biztos lesz egy-egy nehezebb, kiborulós időszakunk, aztán majd kilábalunk belőle.
Szóval csak kitartás, és írj majd, hogy alakultok! Anyukádék nálad vannak még?
Majoranna, mi újság?Írj ám, ha van valami akció. Utóbb még 2015-ben szülünk?

 
 


Majoranna, gyanús vagy nekem, hova tűntetek?

 
 


Képzeljétek, tegnap olyan nagyot nevettem, hogy elkezdett feszülni ütemesen a hasam...de abbamaradt, csak jósló volt. Úgy megijedtem, le is fagyott a mosoly a képemről. Pedig már nem kéne izgulnom, csak olyannyira be akartam tölteni a 37. hetet, hogy ez rögeszmémmé vált. De csütörtökön elérem, ha minden igaz, onnéttól nevethetek majd kedvemre, még ha beindul is tőle a szülés.
Szép napot mindenkinek!

 
 


Sziasztok!!
Babszi! Nálunk is nővérem hasonlóan viselkedett, mikor születtem... Én meg imádtam hugicam... Sztem vond bele a babazasba maximálisan, hogy fontosnak érezze magát! ;)
3 gyerekkel egyedül, nem tudom milyen tanácsot adhatnek, meg 2- vél sem tudom mi lesz :$ de 10- ig szabin van a férjem, majd azután aggódom
Nálunk is délután és este sírnak többet a lányok, na és persze a fürdés után... De akkor inkább bombolnek. Másnak is? Nem értem miért... Talán faznak?
Többiek hogy vagytok??
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hat igen... :) hétfőn este Megszületett Hanna (2900 g, 54 cm) es Samu (2800 g, 52 cm). Hihetetlenül gyonyoruek es hat minden képzeletet felulmuloan nagyok. Persze valójában kis pindurik :)
Hétfőn mar a vizsgálat es ctg utan nem engedett haza a dokino mert egy ujjnyira nyitva volt a mehszajam. Hihetetlen hbbetoltottek a 38 hetet :) nagyon jol indult a szülés, majdnem sikerult is kibujniuk termeszetes uton, aztán hirtelen leálltak a fájások es császár lett a vege. Ez fizikailag elegge megvisel mert latom h akik normal uton szultek, ma mar szinte rohangálnak, én meg tiszta nyomorek vagyok ettől a hulye sebtol :(
Azert ma mar szopiztattam őket bar tejem meg nincs de Hanna nagyon rákapott, rajott h hogy kell. Remelem Samu is hamarosan belejön :)
Ha minden jol megy, pénteken hazamehetunk :)
Ti mennyi idő utan gyogyultatok császár utan? Ugy ertem amikor mar nem volt Ennyire szar a felkelés, járkálás, tudtatok viszonylag rendesen mozogni stb...
Remelem mindenki jol van!
 


Jajj, de jó. Gratulálok a picikhez! :) Szép méretek, a szoptatás is menni fog! :) Remélem hamar felépülsz.
A fájdalmak is enyhülnek idővel. Nekem pár nap után jobb volt, egyedül a felkelés, forgolódás az ágyban volt szörnyű, mert a hasam húzódott nagyon, éppen amerre dőltem :) Éjszaka 10 percig azon agyaltam, hogy kelljek fel, higy ki tudjak menni pisilni :). A technika ugyanaz volt, csak a felülésnél fogtam a hasam, hogy ne vándorolgasson el :)
Jó egészséget, sok örömöt a babókhoz! Puszi
demtimi
Szarvas
 
 


Nagy gratula a kicsikhez!! De jó!!
A csaszar az első nap a legrosszabb, azután enyhül a fájdalom. Te is hozzaszoksz a mozdulatokhoz és egyre kevesebb fájdalomcsillapító kell... ;) Egy szobában lehetsz velük? Az éjszaka tudtál aludni?
Képeket nagyon várjuk!! ;)
katyus777
Budapest
 
 






katyus777
Budapest
 
 


Ez volt a karácsonyi szerko. ;)
katyus777
Budapest
 
 


Majoranna!

Oldalra fordulsz, kezeddel nyomod fel magad! Két nappal később már jobb és jobb lesz! Első nap miután felkeltettek, fél órákat üldögélj egy székben. Nekem sokat segített, bár tudod, nekem nagyon nem volt egyszerű. Másfél héttel később azt mondom, hogy nekem sem fájt már különösebben, de a mozdulatokra még kellett ügyelni. Most, 3 héttel később már oldalamon alszom, amit jó ideje el sem tudtam képzelni, hogy valaha menni fog :) A vérzés is csillapodott, szóval kitartást!

Szívből gratulálok a babákhoz, hihetetlen gyönyörű súllyal születtek!

Csak azért, hogy lásd, pont ma mérlegeltünk. Pénteken lesznek 4 hetesek lesznek a kicsik. Zalán 2170grammal született, ma mértünk 3250grammot. Demeter 1950grammal született, ma 2840gramm. Hozzájuk képest a te kibújt babáid gyönyörűek!

Kispocc, nagyon köszönöm a tanácsot (neked is Katyus)! Anyukámék 26-án összecsomagoltak, és új rep.jegyet vetettek velünk (potom 360€), és mondván a nagyobbik gyerek egy neveletlen zsarnok, én meg nem látok a szememtől, és elmentek haza. A gyerekre fogták az egészet, és persze rám, hogy nem neveltem meg :( Igazából egy elbizonytalanodott, összezavart gyerekre ráfogni elég ronda dolog, de ez van. Most kezd magára találni, de nagy a féltékenység még...

Katyus, csodaszépek a babák, és a szerkó is nagyon tetszetős! Úgy szerettem volna, ha egyik baba kislány lenne... De nem baj :) 3 egészséges fiú :)

Demtimi, nekem sosem volt időm 10 percig agyalni hogyan keljek fel... mindig SOS kellett pisilnem :) Ma már ezen jót nevetek, de nagyon nagyon át tudom érezni Majorka érzéseit!!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Nekem is nagyon kellett, amint feláltam, "szaladtam" is rendesen. Épp csak kiértem :)
demtimi
Szarvas
 
 


Babszi, jól vagytok mindannyian? Milyen az élet 4 pasival? :)
demtimi
Szarvas
 
 


Majoranna,szívből gratulálok!!!
Csak gyors bejelentklezem: összepakoltam, holnap befekszem. Töltöm a 37. hetet, nálunk már a 34-től be kellene fektessenek, ma voltam NST-n, nehezen, de sikerült, tökéletes, de mégis, nem kerülhetem el a befekvést. Rossz itthagyni a fiaimat, de ez van...
Mindenkinek nagyon boldog új évet, boldog babázást kívánok!!!

 
 


Gratulálok és nagyon sok boldog percet, órát, napot, évet kívánok minden 2014-es ikresnek.

2015 a mi évünk lesz

Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: