Új privát üzeneted érkezett!

Koszi a tippet, Timi! Megkérdezem a vedonot is, csak o kicsit fura, olyan özönvíz előtti meg es jo par dologban nem értünk egyet. Ezert szoktalak pl titeket is kérdezni meg utana olvasni még:) sajnos a gyerekorvosunk is ilyen. Nagyon aranyos néni, minden héten kijön (bar ezt nem ertem h miert) , meghallgatja őket, belenez a szájukba, ha epp akkor kakiltak, megnézi a kakit. Aztán lelkendezik egy sort h milyen csodálatos h ikrek es milyen csodálatos h csak anyatejet esznek...majd elmegy. De mindezt nagyon lassan mert nagyon oreg es nagyon lassu es közben a ket gyerek altalaban üvölt mert fel lettek keltve es éhesek... Szoval bar az o rendeloje van a legközelebb hozzánk, lehet h keresni fogok vki mast.
 


Reni! A gyerkőcök mit csinálnak már 5 honaposan? Mosolyognak rád? Fogni tudnak? Szopni a saját ujjakat? Én már annyira várom ezeket... :)
Majoranna a 2 hónapos asszem 3 betegségre adják, torokgyik... Stb. mi a rotat is beadattuk...
katyus777
Budapest
 
 


Aaa, én is de varom mar h megtalálják az ujjukat. Hannának mar néha sikerul, foleg fürdés utan, de meg nem tudatosan. Meg mosolyognak is, de nyilvan az se tudatos meg. Mi azert szeretjük azt gondolni h miattunk van :)
Katyus te hogy gyogyitod a melleid? Van vmi praktikad a kremezesen es a szabadon hagyason kivul? Meg az anyatej rakenesen kivul? En most megint nagyon el vagyok keseredve mert egyszeruen nem gyógyul be. Vannak konnyebb napok de van h annyira faj h elore felek minden szoptatastol...
 

 
 

Most kinéztem egy homeopátiás bogyót ra, delutan lemegyek a gyógyszertárba, hatha...
Egyebkent iszonyu sokat esznek, van h ejszaka is 3 óránként. Mondjuk hoznak is rendesen, Samu nar túllépte a 3 es fel kilót, Hanna is közelíti mar. Most lesz majd egy hónapos státuszuk, de a védőnő nagyon laza, itt hagyta a papírokat h toktsuk ki.
 


Ma vegre sut a nap ugyh azt tervezem h kiteszem őket levegőzni a gangra. Csak nem tudom mikor érdemes mert most ettek es rogton meg a cicin beajultak... Most mar nem kezdem el öltöztetni őket. Ti ezt hogy csináljátok?
 


Ma vegre sut a nap ugyh azt tervezem h kiteszem őket levegőzni a gangra. Csak nem tudom mikor érdemes mert most ettek es rogton meg a cicin beajultak... Most mar nem kezdem el öltöztetni őket. Ti ezt hogy csináljátok?
 


Laura nézegeti a kezét állandóan , az öklét tömi a szájába, mosolyog , olyan cukin nevet , forgás még semmi , a csörgőket fogja a kezében azokat is rágcsálja , Emike ő cukin szopja a hüvelykujját , ő se forog még , de ügyesen próbálja a fejét tartani hason , Laura ő ügyesebben tartja a fejét , Emike is mosolyog , cukin nevet
renianya
Szentendre
 
 


A bárányhimlő végig megy a gyerekeken , kezdte Krisz majd Laura most Lilla kapta el , ő neki láza is van 3.dik napja , már csak Emike maradt aki még nem kapta el


amúgy Emike is fogja a csörgőket , de csak kevés ideig

renianya
Szentendre
 
 


A mellemet kicsi bepantennel kenem be szopi után (már csak a jobb mellem fáj), és nem mosom le... Talán segít, de a sok napközbeni szopi miatt nem nagyon sikerül...
Voltatok levegőzni?
Mi már minden nap 40-60 perceket levegőzünk, sétálunk... már az overálban elalszanak sokszor, tudják, hogy megyünk :) Mi mindig etetés után megyünk, mert így tuti nem sírnak... Nyugodtan öltöztesd őket, mert úgyis elalszanak közben...
Én úgy szoktam ebédelni, hogy addig kirakom őket :)

Reni, öröm olvasni,hogy ilyen ügyesek a gyerekeid. :) Talán jobb is, ha túlesnek a bárányhimlőn, nem? 
Nálunk volt egy kis megfázás... sokszor kellett szívni az orrukat, és az kötelező oltás miatt kis hőemelkedésük is volt, és rekdtek voltak... Mondjuk az apjuk is lázas volt 3 nap :S Izgi volt 3 embert ellátni... :S Megint eszembe jutott, hogy Te jó ég, hogy bírják az anyukák, akiknek még +2 gyereke van

Tegnap minta megint láttam vna egy kis mosolyt Adél arcán.. magyaráztam neki, és megsimiztem az arcát... :) Eddig csak félálomban mosolyogtak és kacagtak fel... Haladunk :) Amúgy nagyon szépen tartják a fejüket (biztos a hason altatás miatt erősebb a nyakuk)
 és csak úgy nézelődnek... néha becsaőódik a fejük a vállunkba... gondolom ilyenkor elfáradnak a nyaki izmok :)

Már nagyon várom a tavaszt...
katyus777
Budapest
 
 


Koszi, megprobalom a bepantent is akkor. En eddig lanolinnal kentem. Elkezdtem ezt a homeopátiás bogyót is... Tegnap este iszonyu sokat orditottak mind a ketten, ki is keszitettek az apjukat. Mondjuk engem is, ket ora utan mar én is bőgtem. Ma ugyanez folytatodott delutan csak most meg egyedul is vagyok. Hannat most le tudtam tenni, Samu meg megint szopizik. Tegnap is ez volt, csak a cicin nyugodtak meg. Néha azt érzem h csak nekem vanbak olyan gyerekeim akik folyton enni akarnak es akik csak a cicin hajlandóak megnyugodni...

Voltunk kint tegnap, mire eljeszultunk elkezdett esni a ho de akkor mar hajthatatlan voltam :) aludtak. Ma is voltunk kint, Hanna nézegetett, Samu rogton elaludt, ahogy betettuk a babakocsiba :)
De egyelore csak negyed orat voltunk. Jo lenne ha mar tavasz lenne, én is nagyon varom mar, akkor tudnam őket odakinn is altatni meg sokaig vilagos lenne :)
 


A lanolintol nekem nem gyógyult és nem sebesedett. Csak pangott a seb.
Mi is néha kiborulunk, de egyre ügyesebbek lesznek, ne félj!!
Ma pl már 7 órát aludtak ;)
katyus777
Budapest
 
 


7 órát, ó de jó! Mi a napokban emlegettük a férjemmel a régi nyugis életünk, amikor este 10-kor lefekhettünk aludni, és másnap addig aludtunk, ameddig jól esett :) Most meg már nekem tök mindegy, hogy hétvége van, vagy hétköznap... Tegnap nagyon sírósak voltak délután, kiakasztottak, bőgtem én is mire hazajött az apjuk este. Aztán ma meg mint az angyalok, olyanok. De hát lehet nekik is rossz napjuk. Viszont egyre jobban kiismerjük egymást, és ez tök jó. 
A lanolint most én is hanyagolom, pont ez volt nekem is tőle, hogy kentem, kentem, de semmi javulás nem volt. Vettem Bepantent meg Garmastant. Ez a Garmastan kifejezetten mellápoló, tegnap óta ezt próbálgatom, aztán ha nem válik be, akkor a Bepantent. Ma egy kicsit jobb volt. Bár eddig is voltak napok, amikor nem fájt annyira. Illetve mindig fáj, de amikor kibírhatóbb. 
Hogy vagytok, többiek?
 


 


Mi is sokszor visszasirjuk a régi nyugis életünket, bármennyire is csúnyán hangzik... Alig jut időnk egymásra :(
Vajon, ha már nem bántja őket a bufi sem és elkezdenek jobban játszani egymással, akkor több időm lesz egyéb dolgokra
katyus777
Budapest
 
 


Könnyebb lesz? Nem tudom... Néha úgy érzem egy robot vagyok :) pedig jó gyerekek... 1-2 óra nyugosebb / nap
Nálatok mikor szoktak többet sírni? Nálunk fürcsi előtt, várják a megnyugvást..
Már raszoktam, hogy éjjel nem pelenkazok, és csak minimális fényt kapcsolok, így majdnem fel sem ébrednek :) 10 perc alatt végeznek, és kb 1 óra alatt letudom őket :))
katyus777
Budapest
 
 


Majoranna, nagyon szépek a babaid!! Nálatok is használatban van a kefe, úgy nézem :) ritka szép hajuk van ;)
katyus777
Budapest
 
 


Én is küldök a több mint 5 kgos csajszikrol



katyus777
Budapest
 
 


Ó, de gyönyörűek, Katyus! Milyen kis hajasbabák ők is. És már 5 kilósok, de jó! Ilyenkor amikor alszanak mindig annyira cukik, pont most gyönyörködtünk mi is bennük a férjemmel. Sétáltam velük a gangon, szerencsére kint mindig elalszanak, úgyhogy most 3. napja úgy alszanak délután, hogy betolom őket babakocsival együtt, de nem veszem ki őket, mert akkor felébrednek, hanem még a kocsiban alszanak 2-3 órát. De egyébként is rengeteg öröm is van azért. Bár nekem sem lehet egy szavam sem, mert ők is max napi 1-2 órát nyűgösebbek, főleg este fürdetés után az öltözésnél amikor már éhesek, meg lefekvés előtt, szintén este. De általában ez is úgy van, hogy mostanában hogy kb. 9-10-től kezdődik az nyűgösebb időszak, nem is annyira a sírás miatt, hanem ilyenkor vhogy exrán szeretnek kézben, ölben lenni. Mostanában olyan fél 12-12 körül elalszanak, elaltatjuk őket. Sokszor van, hogy az egyikük annyira érzékeny, hogy csak úgy alszik el, ha cicin van. Szerencsére ezt eddig ketten egyszerre még nem akarták :) Éjszaka már mi sem pelenkázunk, mert attól is nagyon megébredtek, ha minden jól megy, egy óra alatt mi is végzünk az éjszakai szopival. Én közben is sokszor alszom, néha nem is emlékszem, hogy melyikük mikor szopizott. Így hogy nincs éjszaka peluscsere, rendszerint rögtön visszaalszanak szopi után. Bár ennek az az ára, hogy sokszor átáznak reggelre, vagy kifolyik a pisi-kaki néha, de ezt én elengedtem, nem attól leszek jó vagy rossza anya, hogy kicserélem-e rögtön a pelenkájukat. 
Én egyébként azt érzem, hogy ha végre nem szenvednék ennyit a szoptatással, már akkor sokkal könnyebb lenne, mert kevésbé lennék frusztrált minden szoptatás előtt meg közben. Van hogy direkt próbálom még húzni, mert tudom, hogy kurvára fog fájni. És ez nem jó:( Néha azon gondolkodom, hogy abbahagyom a szoptatást amíg be nem gyógyul, de tudom, hogy azok iszonyatos napok lennének, mert annyira szeretnek cicin lenni:( Persze mindenki mondja, hogy majd jobb lesz ez is. Meg egyébként minden más is, csak ezt most nehéz elképzelni :) Szoktam arra gondolni, hogy egy év múlva majd jókat röhögünk ezeken az időkön... :) Remélem, így lesz.
 


Sziasztok!

Jaj, tüneményesek a babák!!
Nem tűntem ám el, csak kicsit megrogytam a feladatok alatt...7 napig volt segítségem, miután megjöttünk, azóta egyedül vagyok a babákkal/fiúkkal. Sajnos az éjszakai nemalvás sokat kivesz belőlem, de igyekszem helyt állni. Nagyon boldogok a fiúk, rettentően szeretik a kistesókat, eddig nincs gond a féltékenységgel, inkább azt vettem észre, megkönnyebbültek, hogy akkor vége ennek a számukra homályos időszaknak, a várandósságnak, és mindenki jól van, itthon van.
Boró és Hunor szépen fejlődnek, nőnek, Hunor már 3600 g, Bori is 3300 körül jár, szopiznak csak. Szoptattam én a fiúkat is, imádtam, volt bőven tej, jó érzés volt. De most, brutális...Fáj a mellem, hol elég a tej, hol nem, nem tudom megítélni, egyszerre igyekszem szoptatni, de leszakad a karom, a gerincem sajog. Furdal a lelkiismeret, de többször is megfordult a fejemben, hagyom én az egészet, tápizunk üvegből, és kész. Aztán valahogy kitartottam, már eltelt 4 hét, már csak pár hónap van hátra...
Az éjszakák nálunk elég kaotikusak, Hunort este szinte óránként tömöm, ő így 3-4 napja már végig alszik, de Bori sokszor kéretőzik mellém szopizni. És én se pelusozom, csak ha nagyon muszáj. Ja! És náthásak lettek, hát, egy jó hétig éjjel is porszívóztam őket, rettenetes volt...Akkor csak szopival nyugodtak meg, azt se tudtam, mikor, kit szoptattam...
Elszaladt az idő, rohanok fürdetni, épp Apa kezében üvölt Hunor, nagyfiúk a fürdőkádban parádéznak, csak Borikám kényeztet minket: ő alszik
Mindenkinek nyugalmas éjszakát, jó pihenést, ha megadatik...

 
 


En is többször érzem h hagyom a szoptatast a francba mert annyira nem javul es annyira faj :( teljesen szet vannak nyilva a mellbimboim, elore felek mar minden szoptatastol. De közben meg iszonyu lelkiismeretfurdalasom lenne ha nem szoptatnek. Azon is gondolkodtam h par napot kihagyok, de mar azt se tudom veluk megcsinálni, mert bar nem eheznenek, annyira szetetnek cicin lenni es ott megnyugodni h nem lenne szivem ezt megvonni toluk :(
 


Majoranna, ezzel én is így vagyok pont. Férjem javasolta, hogy legalább egy-egy éjjelt hagyjunk ki, majd ő megeteti őket üvegből lefjt tejjel/tápival, mert már annyira kimerült vagyok a folytonos 24 órás készenléttől, hogy sokszor alig állok a lábamon. De ezt se tudtam még megtenni...mindig újra erőt veszek magamon, aztán valahogy majdcsak alakul...Kárpótoljon minket az, hogy gyönyörűen fejlődnek a Babáink, s már csak 4-5 hónapot kell kibírni.
Ti milyen időközönként szopiztok? És egyszerre, vagy külön? Én úgy szeretek egyszerre szoptatni, hamarább túlvagyok rajta, csak már nem bírom el őket, remeg a karom, mire végeznek.

 
 


Sziasztok!!
Majoranna! én éjszakára nagyobb pelust használok, hogy férjen a pisi :) kaki már néha van csak :)
Nem akarom elkiabalbi, de talán meggyógyult a mellem... Ma néztem és már nincs nyílt seb, hála...
Meg kicsit érzékeny, ennyi... sokat segített, hogy éjjel már csak 1x ébrednek, és a 1-2x tápszeres pótlás...
Sajnos nekem is a hátam fáj Kispocc!! A masszázs segít néhány napig... És a meleg borogatás.
Le a kalappal előtted is, nem semmi dolgot viszel véghez.
katyus777
Budapest
 
 


Én is egyszerre szeretek inkább szoptatni, ha épp jól szopnak és, ha van segítseg bufiben. Kispocc, nem szoktál parnakat használni? Nem csoda, hogy leszakad a karod :$
Nálunk még mindig elég sokszor esznek napközben. Összesen 7x / nap, bár ma csak 6x, volt is estére sírás :)
Mostanában a sláger, hogy bedugul az orruk és sírnak közben :( na, az nem jó... Egyre hosszabbak és egyre jobban nem férnek :)
Lassan minden nap kapok mosolyt tőlük, olvadok olyankor :)
katyus777
Budapest
 
 


Én is egyszerre szeretek inkább szoptatni, ha épp jól szopnak és, ha van segítseg bufiben. Kispocc, nem szoktál parnakat használni? Nem csoda, hogy leszakad a karod :$
Nálunk még mindig elég sokszor esznek napközben. Összesen 7x / nap, bár ma csak 6x, volt is estére sírás :)
Mostanában a sláger, hogy bedugul az orruk és sírnak közben :( na, az nem jó... Egyre hosszabbak és egyre jobban nem férnek :)
Lassan minden nap kapok mosolyt tőlük, olvadok olyankor :)
katyus777
Budapest
 
 


Olyan 6-7x esznek talan/nap. Igazabol nem számoltam meg sose mert igeny szerint szoptatok, igy ha kérik akkor szopiznak. Reggel meg néha azt se tudom h ki Hányszor evett az éjszaka:) vannak húzósabb ejjelek mint ma, h kb egesz ejjel van vki a cicimen. Erdekes h estenkent fürdés utan sokkal sűrűbben akarnak szopizni, kb mire az egyiket leteszem, jon vissza a masik. En is szoptatnek egyszerre csak annyira faj még:(
Katyus orulok h neked vegre begyogyultak a sebek! Maradjon is igy! Most mar akkor jöhet a szoptatás mindenki által gyönyörűnek mondott része:) egyebkent nekem azt is mondta a tanácsadó h valoszinuleg tul kicsi meg a szájuk es nem tudnak akkora reszt bekapni, es javulni fog a dolog ha nőnek. Na, én ezt varom :) meg most mar lanolin-garmastan-bepanten kombóval kenem es rendeltem hidrogel parnat. Ami jo draga, de mar nem erdekel csak legyen jobb. Meg most erőteljesen elgondolkodtam vmi antibiotikus kremen is ha ezektol nem javul majd.
Nalunk is mar nagy mosolygasok vannak, meg utánoznak es teljesen odavagyunk értük. Meg ahogy nézegetni tudnak... Meg amikor alszanak mellettem es én csak nezem a két kis hajas buksit :) iszonyu cukik. Mar a napokban mondogattam is a ferjemnek h tok gyorsan nőnek es milyen jo lenne majd nekik kisteso :) na, o azert annyira nem lelkesedett a dologért :)
 


Sziasztok!
Eladó 2db rezgős pihenőszék
2 db hinta
2 db játszószőnyeg.

Ha valakit érdekel pü-be megbeszéljük a többit.

Linus
 


Jaj, Lányok, de várom már én is, hogy mosolyogjanak! Már nálunk is próbálkoznak, a szemük mosolyog, meg grimaszolnak, szerintem egy-két nap, és igazi mosolyt láthatunk.
De jó, Katyus, hogy gyógyul a melled!!Én is bízakodom, néha jobb, máskor rosszabb. Mi is 6-7szer szopizunk, van, hogy 8-9szer is, most az éjszaka pl. katasztrófális volt, cicin akart megnyugodni Hunor, de már ordított a hasfájástól, teljesen összebukott mindent, a hajamból is csöpögött a tej...
Ma olyan gyönyörű tiszta idő volt, ki is mentünk kirándulni, jó nagyot aludtak a babák. 
Szép hétvégét Nektek!

 
 


Nálunk is szoktak lenni ilyen nagy bukások, elég ijesztő :S
Abból a pici gyomorból ennyi tej hogyan tud kijönni :S
Az új problémánk az, hogy a fürdetés után Emi sokat sír, mikor öltözik (néha Adél is), és levegőt nyel a hirtelen szopitól (mohón eszik), ... és feszíti a hasát, és nem akarja elfogadni a cicit. Kb 10x büfiztetjük, nyugtatgatjuk, mire elalszik... :S Nem tudom hogyan kellene ezen segíteni... talán nem közvetlen a fürdés után kellene vacsizniuk... :S Volt vkinél ilyen probléma?

Amúgy nagyon ügyesek, csak úgy mosolyognak, beszélgetnek... Már ha azt mondom Óh, akkor utánoznak :)

Ti hogy vagytok?

Most az idő nem kedvez a sétának, kár...
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Katyus, mi is küzdünk a fürdés utáni időszakban...fürdeni imádnak, de mire felöltöztetem, megtörölgetem őket, behergelődnek, és azonnal szopizni akarnak. Próbáltam már, hogy fürdés előtt egy órával esznek, de akkor is hajthatatlanok voltak...
Tegnap Hunor egész nap sírt, húzta a lábát, a pocakja kínozhatta...vagy a front, vagy Isten tudja, mi...Mindenesetre jól kifáradtam, fzikailag és idegileg is.
Itt is trutyis idő van, esélytelen kimenni. Úgy várom már a tavaszt! Mire elindulunk a 4 gyerekkel, mire mindenki felöltözik, pisil, hol a sapka, kesztyű, és még egy korty víz stb....

 
 


Tegnap ejjel Hanna es Samu is akkorát hanyt sugárban h mindketten jol megijedtunk... Tenyleg ijesztő, őket meg látszólag egyaltalan nem zavarja...
A fürdés utáni öltözés nalunk is kínszenvedés. Szo szerint üvöltenek. Pedig fürdeni imádnak, teljesen el vannak lazulva a vizben. Akkor is üvöltenek öltözés kozben ha közvetlen fürdés előtt ettek. Probaltam mar h tobb lépésben, felveszem őket, megnyugtatom, beszelek hozzájuk, énekelek, felhúzom a zenélő játékot, nem a pelenkazon oltoztetem őket, de semmi. Ugyanaz az üvöltés mondd hogy :( én abban bízom h ez is idővel es ahogy nőnek, konnyebb lesz.
Ma mi se voltunk kint es eleg nyugos napjuk van. Ma voltam eloszor egyedul veluk, hat húzós lesz... Foleg a végtelen etetesek es a vigasztalás, megnyugtatasok miatt.
A szopival is szenvedek meg mindig, holnap megint jon a tanácsadó, mert most mar arra is gondoltam h lehet h rosszul teszem őket mellre...
 


Jó reggelt!

Majoranna, sajnálom a szopis szenvedést, majd jelezz, mi okosat tudtál meg! Én egyébként azt hiszem, hogy a baj az, hogy nem tud annyit regenerálódni a mell 2 szopi közben ikerbabáknál. Egy babával kb. 6 óránként kerül sor egy mellre, de ikreknél ugye ez 2-3 óra...Nekem tegnap a hónaljamban lett 2 csomó, azt mire kimaszíroztam...jaj.
Meglátod, hamar megszokod az "egyedüllétet" a babáiddal! Én is szorongtam, aztán 1-2 nap után simán bírtam már. Persze, sokszor elfáradok, fizikailag is, meg idegileg a sírós napokon. De tudom, hogy egyre könnyebb lesz, a nehéz pillanatokban az lebeg a szemem előtt, hogy mindjárt március, és itt a jó idő is
Szép napot Nektek!

 
 


Nekem is mindig ettől van félsz, hogy egyedül kell felugyelni rájuk, de azután sokkal jobbak olyankor... Érdekes ez.

A hatatok hogy bírja?

Vettünk hétvégén jatszoszonyeget a lányoknak, beraktuk a jarokaba. Jól elnezegetik, gondolom a következő lépés a fejlődésben, hogy megfogjak, nem?

Olyan szép idő van ma, mindenkinek jó sétát kívánok! ;)
katyus777
Budapest
 
 


katyus777
Budapest
 
 


Katyus, de gyönyörűek a kislányaid! Édesek...
Mennyi idősek Ők pontosan?
A játszószőnyeget mi is szeretjük, bár ma Hunor akkora adagot bukott rá, hogy kénytelen leszek tőle megfosztani őket egy mosás erejéig
Nálatok szép az idő? Nálunk sajna nem mondhatnám, szürkeség borít mindent...De azért sétáltunk, mert el kellett mennem a fiaimért is az oviba/isibe. Mire betettem Hunort és Borót a babakocsiba, úgy üvöltöttek...minden kutya minket ugatott az utcában, akora zajt csaptunk.Végül néhány méter megtétele után elszunnyadtak. Most alszanak, fiúk pedig rajzolnak/autóznak, így jut időm egy kávéra, na meg írni.

Érdekes, nekem is pont ez a tapasztalatom, hogy ha egyedül vagyok, nyugisabban telik a nap! Ha itthon vannak a fiúk, férjem, esetleg nagymamák, tesók, zaklatottabbak a babák...Bár ez ugye estére esik, akkor meg amúgy is hangosabbak...
Az én hátam iszonyatosan fáj. Nem szokásom sírni, de tegnap este ez történt. Annyira, de annyira fáj a gerincem, és már sugárzik a karomba, lábamba is. Nem tudom, mi lesz így, de gyötrelmes. Jelenleg jobban fáj, mint a mellem. 
Neked hogy van a hátad? Segít bármi is vajon? Szívem szerint bekapnék egy fájdalomcsillapítót, de a szopi miatt nem merem...


 
 


Katyus nagyon gyonyoruek a lányok! Mindig olvadozom az ilyen kepektol :) es meg mindig azt érzem, hogy az hogy ikreink vannak, az egy csoda. Pedig ma se aludtam kb semmit ejjel es megint fajnak a melleim, de sebaj:)
Volt itt a tanácsadó de nincs gond a mellre tétellel. Szoval attol faj hogy sebes. Ajánlotta a bioptron lámpát, szereztem is egyet kölcsönbe, remelem enyhíti vmennyire a fájdalmat es kicsit hegesiti. Tegnap nem fajt annyira, ha ugy maradna, kibirhato lenne. Ma reggelre viszont megint nagyon.
Tegnap megvolt az első setank, masfel orat mentünk a napsütésben, vegig aludtak, tok jo volt. De hat sajnos ezt a babakocsit egyedul nem tudom levinni a harmadikrol :(
Ma megyunk csipo uh-ra. Bar szerintem azzal nincs gond, inkabb kicsit feszesnek erzem őket ugyh lehet h kerek időpontot a deveny alapitvanytol.
A hatam nekem is szokott fájni, bar nem Ennyire durván. En szoktam bevenni fajdalomcsillapitot migrenre is meg volt h a melleim miatt mert mar nem birtam. Kek panadolt Elvileg lehet terhesség es szoptatás alatt is.
Jovo héten megyek hat hetes kontrollra, majd meg akarom kérdezni a dokim hogy milyen fogamzásgátlót ajánl. Ti szedtek vmit most? Meg akik regebben szultek, ti mar elkezdtetek sportolni? Mikortól lehet?
 


A csajok 21-én lesznek 3 hónaposak. Jövő héten, 19-én jön az orvos szurit adni... na ezt nem várom...
Itt gyönyörű idő volt a héten, most is már 12-kor kitoltam őket a teraszra... szépen alszanak... addig én elrendeztem a nőcis dolgaimat (szőrtelenítés, köröm festés...stb. ) :)
A hátam talán javul a masszázs hatására. Este, a maratoni szopi után szokott nagyon fájni, de már nem annyira, mint pár hete.
A masszázsos csaj mindta, hogy sokkal jobb állapotban van, mint amikor először voltam, de látom is... nem vagyok olyan görbe. Mondjuk figyelek is... mondta, hogy próbáljam a homorítást és a váll körzést ... na ezeket csinálom, ha épp eszembe jut-.. sztem segít... Lassan tervezem, hogy felállok az eliptikára is... eddig féltem, hogy kevesebb lesz a tejem, de ez a hátfájás sem állapot. Muszáj erősítenem, ne csak terelve legyen. Sztem a 4. hónap végén elkezdek sportolni, szépen lassan... mondjuk hete 2-3x20perc eliptika. Akkor már lehet kevesebb is a tejem. Úgy tervezem, hogy fokozatosan térek át a tápszerre.... így ha kevesebb is lesz, akkor sem gond már...
Sztem, ha Te úgy érzzed, akkor nyugodtan sportolj... csak visszafogottan! A seb és a tej miatt....

Majorranna, mennyi idősek vagytok? Hogy hogy nem aludtál? Össze vissza ébrednek? Mi volt az uhn? Neked kellett lefogni őket?
Nálunk is Emi szokott hamarabb, és Adélt kikapom, ha megmoccan, hogy tudjak még aludni egy kicsit. Mondjuk ma pont kíváncsiságból hagytam aludni (Emi fél4-kor ébredt, 9-kor aludtak el), Adel 5-kor... Így most nekem is fél4 után csak 1-1 órám volt pihenni. :S Mindegy... Legalább tudom, hogy 5-ig is tudnak aludni :))
Fogamzásgátló 1 fajta van, ami nem megy át a tejbe, és nekem a doki azt mondta, hogy vérezgetés lehet közben, ez ilyen ez a gyógyszer... akkor sok értelme van :( Sztem én majd szopi után kezdek szedni, bár nem vagyok oda érte, 6 évig szedtem régebben, és már éreztem, hogy nem vmi jó.... Mi amúgy óvszerrel védekezünk. Nekünk teljesen jó... csak nem 100%... kicsit fura érzés, hogy most így aggódom, nehogy becsússzon még egy terhesség :))
Csajok! a melletek begyógyul... csak idő kell neki... Én már ruhában tudok itthon lenni... Nem a kivágott szexi felsőmben :D
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Le a kalappal elõttetek a szoptatàs miatt, nagyon ügyesek vagytok! Nàlunk is megy még az anyatej. 1 éves korig szeretném adni Nekik. Napi 1,2-1,4 litert tudok fejni, de kezd nèha sok lenni a napi 5 fejés.... ha sikerül kivàltani egy étkezést, akkor àttérek a napi 4-re, bàr logisztikàban nehezebb elosztani, hogy mikor is legyen az a 4 :) Tàpszerbõl még mindig nem kell sok. :) Azt jò is lenne majd elhagyni.
Most 5 és fél hòsak a kicsik. Tegnap kezdtük a hozzàtàplàlàst! Almalevet kaptak 3 kanàllal. Lacikàmnak simàn lement, mondjuk ezen nem lepõdtem meg. :D. Émike is megitta, de minden kanàl utàn fintorgott, a "savanyú" íz miatt kicsit megborzongott. Nagyon vicces volt, szerencsére fel is vettük Õt közben telefonnal. :) Ma kapnak mellé 2 kanàl almapürét is. :)
Nagyon ügyesek màr. Noémi hasròl hàtra tud fordulni màr egy jò ideje. Szeret lelökdösni dolgokat az asztalròl, pl. àsvàsvizes palackot. Apàtòl elleste, hogyan kell nyomkodni a billentyûzetet. :) Lacika pedig, ha fogjuk a kezét, hasra tudja húzni Magàt, remélem hamarosan megy Neki majd egyedül is. Megelõzte Émikét 1 kg-al, úgyhogy Ô a nagyfiú. :) Imàdjàk, ha fel vagyok pörögve, ha bohòckodok és puszilgatom Õket. Rengeteget mosolyognak és màr kacagnak is néha. No meg beszélnek, fõleg reggel anya nagy örömére. :) Nagyon cuki hangjuk van. Egymàs irànt is érdeklõdnek. Émike simogatni is akarta màr Lacikàt! Annyira csodàlatosak! :D
4 hònapos kortòl àtaludtàk az éjszakàt, 9-tõl reggel 7-ig. Mostanàban kelnek hamarabb is. A fogzàs miatt pl.... szegénykéim. Fõleg Lacika ràgja egész nap a kezét. Sajnos 1 hete felkel 4 körül. Adok Neki tejet, mert nem nagyon tudon vissza altatni, 5-kor meg fejnem kell... csak félek, hogy megszokja/ta és ezért mindig kelni fog. Néha Noémi is kel, de elég meglepetésszerû még, hogy mikor, hogy alakul.
Pénteken fürdés elõtt bevezettük a "meztekenkedést". Nagyon élvezik azt a fél òra- 40 percet. Mi is, mert olyan kis cukik. Émike sokkal többet mozog, mint felöltözve. Nagyon kifàradnak Tõle, olyankor azonnal elalszanak este. :)

Én 3 hòs koruk utàm kezdtem tornàzni. Jò lenne minden nap, de nincs erôm hozzà. Kb. Heti 4-5-ször esetleg. :) Heti 1-szer jön a gyògytornàsz, azt nagyon szeretem. Sokkal jobb lesz a hàtamnak, ha csinàlom a gyakorlatokat. A hasam is alakul, de szerintem màr sose lesz szép. Nem is fogom mutogatni strandon. El akarok menni sebészhez megnézetni, hogy van-e a köldöksèrvem, mert elég gyanús. Azòta sincs köldököm! Nincs òriàsi hasam, csak furin néz ki nagyon és nap végére azért kicsit màr terhesnek nézek ki, nem tartanak jól a hasizmok. :)
Ennyit tudtam ìrni, mert lassan indul a nap. :)

Még annyit, hogy minél nagyobbak a gyerkõcök, annàl jobban érzem a ragaszkosàsukat. :)
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!
Eleg sűrű napokat élünk mert a szep idoben tobbszor is voltunk sétálni, es ez eleg nagy logisztikat igényel mert a babakocsi nem fer be a liftbe. Viszont egyszer mar egyedul is voltam lent veluk, Hannat magamra kötöttem kendőben, Samu meg a szimpla babakocsiban volt, igy befertunk a liftbe.
Az uh-n minden ok volt a csipojukkel, a labfejuk áll kicsit befelé, azt kell tornaztatni. De eleg nagyüzemben mentek ott a vizsgalatok szoval nem nyugodtam meg, elviszem őket a Deveny Alapitvanyhoz, március végére kaptunk időpontot.
Rajtam most kezd kijönni a kialvatlansag, iszonyu fáradt vagyok napok ota es a migrénem is tobbszor kijött a front miatt. Néha mar bőgök a fáradtságtól. Azt hiszem kéne Napközben aludnom. Eddig nem szerettem mert nagyon nehezen ebredek olyankor. De lehet h inkabb ki kene bírni a nehezen ébredést... Mar nem nagyon van segítségem, igy azert tud nehez lenni foleg késő délutántól. A ferjem meg csak este 9 korul szokott hazaérni.
Na de hogy vmi jot is irjak, egyre tobbet mosolyognak, sot nevetnek ránk, figyelnek ha beszelunk hozzájuk v enrkelunk v mondokazunk nekik:) es egyre szebbek :) szoval sok-sok boldog pillanattal orvendeztetnek meg minket :)
 


Timi!
Nagyon jó olvasni, hogy nemsokára már nálunk is ilyen szuper dolgok fognak történni a babákkal...

Nálunk is zajlik az élet....
2 napja én is lementem velük egyedül sétálni, annyira jó érzés volt. :) Nektek is mindenki mosolyog és néha jönnek nézni a babákat... Marha jó... Kicsit megizzadtak, mert olyan meleg volt. Nem tudom néha hogyan kellene öltöztetni őket :S

Tegnap megkapták a 3 hónapos oltást.. Nagyon szépen vislték.. Ma 12 órát aludtak 1 ébredéssel...

Egyre többet vagyok én is itthon egyedül. Az etetések szoktak neezek lenni. 2 hete rászoktak, hogy a szopi elején levegőt nyelnek (gyorsan jön  a tej) és ordítatnak, amíg ki nem jön büfivel.... és amíg meg nem nyugodnak, addig elutasítják a  cicit... Elég aggasztó volt, de azt mondta  a védőnő, hogy megszokják majd... már vagy 2x próbáltam, hogy fejek szopi előtt (ha nagyon telített a mellem) 20-20 ml-t, és így jobb volt a helyzet. Kis csillagaim olyan mohók...már majdnem 6kg-osak.  :)

Tegnap Adél hangosan nevetett 2x a tesómnak. Oda volt teljesen a boldogságtól. :))
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok

vagyok-vagyok én is , de nem sokat ülök gép előtt
Sajnos Emike is elkapta a bárányhimlőt és vele be is zárult a kör
Drágám nagyon rosszul viseli , pénteken volt egy hete , hogy megjelentek a pöttyök rajta , 6napig 38-39 között volt a láza , nyűgös volt , nagyon sokat sírt és tuti , hogy fáj is neki , mert csak ha hozáérek elkezd üvölteni

Remélem mostmár meggyógyul hamar

Tegnap voltak 6 hónaposak , de majd csak hétfőhöz egy hétre megyünk státuszra

Laura már forog hasról hátra , hátról hasra nagyon ügyike , Emike sajnos nagyon le van maradva , hason nem sokáig tudja tartani a fejét , a játékokat nem sokáig tartja a kezében és forgás semmi sehol , van gondja a bal csípőjével amit röntgeneztek , de semmi javulás és elég feszesnek érzem az izmait , úgyhogy amint rendbejön viszem Dévény tornára

Hozzátáplálás Lauránál elkezdtem vagyis még csak 1x adtam neki Hipp üveges répát amit úgy bepuszilt , tuti , hogy ízlett neki

Szerint 8 kg körül vannak , Emike 64 cm , Laura 66 cm , fogunk még semmi
renianya
Szentendre
 
 


renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Reni, de édesek a gyerekek!Milyen kis pufik, gyönyörűek!! Szegény kis Pöttyöske, remélhetőleg hamar túl lesz mostmár a bárányhimlőn...Én beoltattam a két nagyfiamat, ez az egyetlen fakultatív oltás, amit kértünk. Szerintem a kicsiket is beoltatjuk, nem tudom. 
Katyus, minket is mindig megbámulnak, sőt, leszólítanak, két nagyfiam ki nem állhatja már a sok gügyörészést, a múltkor kérték már, hogy ne áljak meg senkinek. De ügyesek vagytok az alvással! Hát, szerintem mi fejlődési ugrásban vagyunk, de én az elmúlt éjszakát végig szoptattam.
A mellem begyógyult, sőt, a hátam sem fáj már annyira, úgyhogy egész jól vagyok.
Senkit sem terített le az influenza? Nálunk egyre többen betegek, barátaink is, gyerekeik is...sajnos a suliban, oviban is sok a beteg, félek, fiúk elkapják, vagy hazahozzák. De nem sokat tehetek...
Majoranna, kitartás, túl leszel a fáradtságon is valahogy...igen,lehet, hogy meg kéne próbálnod pihenni napközben is! Még mindig a kisebbik rossz, hogy ébredés után Te is nyűgösködsz, de legalább töltekezett a szervezeted, nem? Én is mindennél jobban vágyom már egy kiadós alvásra...estére általában már azt se tudom, hol vagyok, szoptatok, dajkálok, mint egy robot. Férjem 10-től éjfélig dajkálja, hurcolássza Őket, ha kell, én pedig éjfél után vagyok "szolgálatban". 

Szép napot mindenkinek!


 
 


Reni, csuda édesek!!! Remelem hamar meggyogyultok most mar!
Nalunk az egesz csalad tok influenzás volt, ferjem 2x esett vissza, anyám egy hétig nem.birt felkelni, nagyszüleim detto, tesóim, hugomnal a gyerek... Es mindenki megfordult nalunk a betegség előtt 1-2 nappal ugyh csoda h az ikrek nem.kaptak el. Most én vagyok náthás meg fajt a torkom, de az szerencsere mar elmult es a nathan kivul mas bajom nincs.
Ma 8 hetesek a kis manok es Hanna 4600, Samu 5100 g. Meg mindig sokat esznek:) lekopogom, de nekem is javul a cicim. Meg nem gyógyult be, de mar elviselhetőbb a fájdalom es ugy latom h gyógyul a seb is. Most ugy faj a legkevésbé ha fekve szoptatok, szoval most nappal is fekve szopiznak. Mar nagyon kis kommunikatival, percekig lehet veluk beszélgetni, es ha éneklünk vagy mondokazunk nekik, akkor kacagnak, mosolyognak. Egyre tobbet vannak ébren. Szerencsere meg mindig csak 1-2 nyugos napunk van néha. Foleg ilyenkor este sirosabbak. De ilyen szerencsere csak ritkan van.
Szombaton tettünk egy jo nagy sétát es elmentünk vásárolni, felüdülés volt ez nekem :) de ahogy nagyobbak lesznek es jobb lesz az idő, egyre többet leszünk kint. Márciusra lesz autónk, ugyhogy majd muszaj lesz ravennem magam a vezetésre. Nagyon utalok, de muszaj lesz. Nyáron ha dolgozik a ferjem, akkor 12 órában, ugyhogy elhataroztam h ezeken a napokon bepakolom majd a gyerekeket a kocsin es megyunk a nsgyszuleimhez. Ott a levegő is sokkal jobb...
Igy most ha egyedul kozlekedink akkor az egyikük kendőbe van kötve. Itthon is szoktunk kendozni, csak hat sajnos egyszerre csak az egyikük tudom felkotni. Pedig nagyon szeretik, kb 5 perc alatt elalszanak benne mindig :)
 


Sziasztok gyors jelentés sajnos Emike kórházba került, felülfertőződött a bárányhimlő és kialakult egy tályog a lapockáján , most vénásan antibiotikum kúrát kap , ha nem reagál jól a kezelésre sebészeti beavatkozásra lesz szükség, remélem nem kerül rá sor
renianya
Szentendre
 
 


Jaj szegényke! Akkor te mondtad feszbukon az ikres csoportban? Sajnalom, remelem hamar rendbe jon Emike, es nem lesz szükség sebészeti beavatkozásra.
 


Nagyon szurkolunk, hogy minden flottul menjen Reni!!

Kispocc! Igen jó hír, hogy lassan rendben lesz minden ( mell, hát), vajon a hátad megszokta a kiképzést? Én most rendeltem egy gerigerinctarto övet, remélem segít. Érdekes, mert a terhesség alatt nem fájt, Max 4 napot...
Én nem tudok influenzásról körülöttem, remélem már nem is lesz...
Március 13- an tervezzük tesoimmal (3-an vagyunk lányok), hogy elmegyunk együtt este vmerre, mint régen. Így remélem már nyoma sem lesz influenzának ;)
Amúgy néha én is bugocsiganak érzem magam :) de lesz ez még jobb! ;)
katyus777
Budapest
 
 


Azt mondta az egyik ikres anyuka, hogy az 5. Hónaptól csak egymással foglalkoztak a babai ;)
Majoranna, meggyógyultal? A vezetést nekem is eroltetnem kellene :$
Nálunk ez az eszement hizasuk most kezd alább hagyni, már csak 100 got híztak a heten :)
Nálatok is úgy szeretik a babák, ha a hordozoban, vagy játszoszekben hintaztatjatok őket? Nálunk mindig ez a megoldás :D
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok szombaton hazajöhettünk , kap antibiotikumot még mindig, tegnap voltunk kontrollon, de kaptunk csütörtökig még időt , ha nem tűnik el a betokosodás , mert az sajnos maradt , nem fakadt ki neki rendesen, akkor sebészet kell , de amúgy már jól van visszajött a jókedve meg az étvágya is , most 6 hónaposan Laura 66cm , Emília 64 cm , kg-ban mind a kettő 8 kg körül vannak , Laura elkezdett szépen forgolódni már jobbra-balra , próbál már ülni , Emike még nem csinál semmit, ezért vele Dévény tornára járunk , ahol Megállapították , hogy nagyon feszesek az izmai
renianya
Szentendre
 
 


Szaisztok!

Reni, örülök a jó hírnek, hogy hazajöhetettetek! Reméljük, eltűnik csütörtökre a tokosodás, szorítunk nektek!Milyen szép súlyuk van a Babáidnak! Épp az imént láttam egy videóbejátszást, ahol egy anyuka a feszesség ellen nagyon jól tudta alkalmazni a bébihintát(adamo). Én kaptam egy ilyet egy nagyon kedves ismerősömtől kölcsön, kipróbálom, remélem, Boró és Hunor is szeretik majd. Állítólag nagyon jól fejleszti az idegrendszert is, 
Katyus, nálunk is tuti megoldás a hordozás, imádják! Csak mi bírjuk erővel...
Hogy vált be a gerinctartó öv? Mert nekem sajnos újfent fájdalmaim vannak, lehet, hogy valamit ki kéne próbálnom. Megértem, hogy várod a kiruccanást a tesóiddal, biztosan jót fog tenni! Úgy feltöltenek ezek az alkalmak engem is...Két hete barátnőmmel este 8-kor elmentünk teázni, 10-re szpoira hazaértem. Olyan jól esett!


 
 


szpoi=szopi
Mi egyébként jól vagyunk, eddig mégmegúsztunk mindenfajta betgséget. Holnap megyünk oltásra, kíváncsi leszek, hogy bírják. A napjaink mozgalmasak, sok látogatónk akad, de így legalább mindig van, ki dajkálgatni segít. Most szépen süt a nap, gondoltam elmegyek a nagyfiaim fociedzésére a kicsikkel, a babakocsiban szeretnek nagyokat aludni.
Szép napot mindenkinek!


 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: