Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt csajok!
Freyka: köszi, megnéztem a rendeletet.
Csillagtancos: ez így egyszerűnek hangzik, szerintem körbeérdeklődünk, mert már lennének jelentkezők. 
Deiss: a dokid mindig csinál vizelet viszgálatot is? Mert nekem eddig egyszer sem csinált, fogok neki szólni. Jövő szerdán megyek genetikai tanácsadásra, én 35 vagyok, és biztos nekem is tanácsolják majd a kombináltat. Azért is kérdezgettem itt róla korábban, mert bizonytalan vagyok én is, hogy megcsináltassam-e... 15% különbség tényleg nem oylan nagy! És nem a pénz miatt nem akarnám, csak parázok eleget így is. Nem tudom
bkatalin: én is hülyeségetket álmodok, és az utóbbi hétben egyre élénkebbek, lehet ez is a terhességtől van. 
Most a 12. hétben kezd végre múlni az állandó émelygés, meg a hányás, viszont elkezdett fájni a fejem. Ez van. Sziasztok!


Kép
joti
Pécs
 
 
 


Joti: elvileg a védőnőnek kell minden alkalommal vizelettesztet csinálnia. Nekem nem is csinál a doki. A kiskönyvben van vizelet rubrika a terhesgondozós résznél, oda szokták beírni. A védőnőt kérdezd meg erről, a dokiknak elvileg nem ez lenne a dolguk, magánrendelésen sem.

Deiss: örülök, hogy most rendben volt minden! A vírust meg biztos sikerül addig kikezelni!

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Joti:Nekem ez volt az első terhes laborom.Ilyenkor nekem règen is nèztek vizeletet is meg ellenanyag vizsgálatot.Legközelebb 15hetesen kell vissza mennem a dokihoz.Règen pedig a vèdőnőcsinált minden alkalommal vizeletet.Nem tudom most is fog e,havonta kell járnom hozzá.Az igazat megvallva egy genetikai vizsgálatnak jobban örülnèk.Majd tájèkozódok mèg.
 
 

 
 

Jó reggelt!

Kombinált teszt (pdf)


Deiss
Nem inkább baktériumot találtak a vizeletedben?  (vírust nem olyan egyszerű kimutatni és az annyira nem is jellemző a vizeletfertőzésre).
Ha meg krémet adtak, akkor meg inkább valami hüvelyi fertőzésed lehet
Húgyuti fertőzésekre nagyon jó lehet a tőzegáfonya!




Kép
Kép
Kép
 


Nincs valaki képben GYED-GYES témában????

Kép
Kép
Kép
 


Freyka88:igazad van,nem vírusra gondoltam csak ez jutott eszembe,de azt mondta csak enyhe,szóval nem lesz gond.:) Mire lennél kíváncsi Gyed/Gyes témában?

Kép
Kép
Kép
 
 


@bruck: Zsófi, kitartás! Azért tudsz enni valamicskét?


 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


Sziasztok lányok, az álmokkal kapcsolatban írom, hogy a 12. hétig nekem is zavarosak voltak, és elég rosszul is aludtam, ami nem jellemző rám, de ez mostanra elmúlt, csak egyszer kelek fel éjszaka, rötyizés miatt :) Remélm jól telik a négy nap szünet mindenkinek! Itt csodás az idő, én megyek palántákat ültetni 

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


Itt is csodaszép idő van! :) Nekem az az észrevételem,hogy amig nem szedtem az utrogestant ( elfogyott),addig elmúltak a rosszullétek is,pedig még csak 10 hetes vagyok.Most újra szedem és megint rossz minden.Esetleg aki azintén szedi,lehet neki is ettől van.Szerencsére doki azt mondta,hogy utolsó doboz és csökkentette az adagot is.Tanácsolták azt is,hogy a terhes vitamint este vegyem be és az is segít.Remélem tudtam segíteni! :) Várom a 12hét utáni energikus szakaszt!:D
 
 


Deiss
Pillanatnyilag egy gyerek után kapok GYES-t. Ha novemberben születik meg a 3. gyerek, akkor még éppen két éven belül leszek az egyetem befejezése után. Kaphatom-e a diplomás GYED-et? Novemberben még mindegyik gyerekem 3 éven aluli lesz, akkor a babára kapok gyed-et és a két nagyobbra meg gyes-t?
Vagy hogyan van ez?

Kép
Kép
Kép
 


Huha freyka a Te eseted nem általános,ezt a 4észét nem vágom.:( Remélem valaki tud majd segíteni!Mindenkinek kellemes pocakos napot kívánok!:)
 
 


Sziasztok!

Hát az alvással még én is hadilábon állok. Elalszom hamar, azzal nincsen gond, csak éjjel minden nap muszáj kimennem mosdóba, és akkor hirtelen iszonyatos éhség fog el, pedig este mindig eszem rendesen. Szóval muszáj éjjel is nassolnom valamit, különben vissza se tudok aludni, bár így is annyira felébredek, hogy akár több óráig is ébren vagyok. Remélem rendeződik a helyzet, jó lenne már aludni egy kiadósat.

Mindenkinek további jó hosszú hétvégét kívánok!

Kép
mano86
Budapest
 
 


Meg egy tema, hogy esetleg aki szed vagy szedett utrogestant van-e esetleg olyan tunete, hogy eros orrfolyas, orrdugulas? Nekem kb. 1 honapja van olyan mint ha allergias lennek. Azt mondta a haziorvos, hogy a sargatest hormon miatt van ez. Kivancsi lennek valaki tapasztalta-e ezt.

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Sokaknak van un. terhességi náthája, szerintem nem a gyógyszerrel függ össze.

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Bruck!
Szerintem a gyógyszerrel csak annyiban függ össze, hogy a nátha a sárgatest hormon termelődéstől szokott előfordulni és az utro ezt a hormont még jobban termeli szerintem. 
Na mindegy örülök, hogy nem csak én vagyok ezzel így.

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Tessvivi! Én is szedem az utro-t, tudod, és nekem is állatira el van dugulva az orrom! Szinte nem is kapok levegőt, és rengeteget tüsszögök. Annyira szenvedtem tőle, hogy muszáj volt orrspray-t használnom este lefekvés előtt (Nasivin gyerekeknek valót), mert különben nem tudtam aludni. Próbáltam tengervizes orrsprayt, gőzölést, homeopátiás orrcseppet, de semmi nem használt! Tudom, hogy az orrsprayt terhesség alatt csak nagyon indokolt esetben ajánlják, de semmi más nem vált be! 
Neked meddig kell szedned az utro-t, mit mondott a doki? Én már nagyon szeretnék leállni vele, most 3x1-et kell bevennem.

Kép
joti
Pécs
 
 
 


Sziasztok!Èn is 3x1 utrot szedek,nekem azt mondta a doki,hogy most mèg egy dobozzal szedjek be,az utolsó levèlnél csökkentsem napi 2-re ès ha minden rendben,akkor nem kell több!Az orrszárasság nálam is van meg èn mèg azt tapasztaltam.,hogy hányingerem van tőle ès álmosít.
 
 


Sziasztok! Csatlakoznék én is a csoporthoz!

November 11-re  vagyok kiírva, most vagyok 13 hetes. Múlt héten voltam 12 hetes uh-n, minden rendben van a csöppséggel, elég hiperaktív annyira mozgott alig tudták megmérni :) Másnak is ennyit mozog? Már azt is megmondták, hogy kisfiú lesz, korainak találtam nem számítottam rá hogy ilyen hamar megtudják mondani.

Első baba egyébként, már várjuk nagyon :) 

Nekem semmilyen tünetem nem volt, se hányás sem émelygés. Éjszakánként én is legalább egyszer felkelek pisilni, utána úgy korog a gyomrom, hogy muszáj nassolni valamit.
be_edit
Debrecen
 
 


Joti!
Igen nagyon kellemetlen egyszeruen alig tudok elaludni, mert fujkalom az orrom + ha elmegyek itthonrol egy koteg zsepit kell vinnem :) fajt most a torkom is es annyit csinaltam, hogy tantum verdet szopogattam, azt mondta az orvos, hogy ezt lehet.
Utrot en tegnap ota nem szedem es ugy alltam le vele, hogy elozo heten szombaton toltottem be a 12 hetet es ezen a heten hetfon atalltam 3x1-rol 2x1-re hetfo, kedd, szerda es utana 1x1-re csutortok, pentek, szombat es igy ma mar nem szedtem :) azt mondta az orvos, hogy fokozatosan kell elhagyni, hat igy tettem. :)

Edit!
Szia udv itt! Latom Debreceni vagy! Esetleg van valasztott orvosod? Vagy Te is tanacstalan vagy ebben a temaban? :)

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Hat a hosszu hetvege utani csodas estet mindenkinek! igyekszem potolni a lemaradasomat...

sajnos gyes -gyed temaban nem tudok segiteni, de ugy tudom a babneten vannak erre specializalodott forumok, sot akar szakember velemenyt is kerhetsz a honlapon...

en csak terhes vitamint szedek, de kezd olyan gyanum lenni, hogy a gymorproblemaim attol vannak, pl gyomoreges, telitettsegerzes, felfujodas, enyhe emeylyges... egyszer ketszer elfelejtem reggel bevenni, es akkor egeszen jol vagyok....

szia Edit! gr tenyleg koran megmondtak, nekem csak ket honap mulva ( akkor kell legkozelebb mennem ultrahangra) ....
kepzeljetek lanyok, nem is gondoltam, hogy ennyire lehet orulni a kis dolgoknak... vettem egy terhes gatyot, es azota, olyan kenyelmesen erzem magam, hogy nem is tudtam, mennyire elrintjana napomat a szoros naci ;)

en szamitasaim szerint most toltottem a 14. hetet. apacal egy hetig nem talalkoztunk munka miatt, es azt mondta, hatalmasat nott a bebi...

az energikus szakasz tenyleg energikus ( ehhez nnem volt szerencsem az elozo kettonel), es a cicim sem faj mar annyira.... remelem az is normalis.... viszont mindenen ssirva fakadok... ez nem korai egy kicsit?

remelem mindenkinek jol telt a hetvege....

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


szornyu igy vakon gepelni, tele van hibaval a szovegem... bocs ezert... sajnos valamiert nekem a szoveget nem mutatja amikor gepelek....

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


@bkatalin:


Szia!

A terhesvitamint én mindig délben vagy este vettem be, mert ha reggel vettem be akkor émelyegtem tőle, nem is kicsit, de így sokkal jobb lett a helyzet.
Én ma töltöttem be a 13. hetet. Egyébként én is képes vagyok mindenen sírva fakadni, sőt ez már egész korai terhességtől megvolt nálam. Volt hogy sétáltam egy bevásárlóközpontban és egyik pillanatról a másikra elkezdtem sírni, minden ok nélkül. Érdekesen nézhettem ki.

Kép
mano86
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok/Kismamák! Napok óta nem jártam fennt a neten sem.... szóval szerdán reggel megcsinálták a kombinált tesztet, 1 cső vért vettek le, eredmény a hét közepén várhtó. A teszt 9000 ft volt (Dél-Pesti kórház). Olvastam az írásaitokat ...hogy csináltat e valaki vagy sem az saját döntés..én úgy gondoltam, hogy megteszem, de nem azért , mert 37 éves leszek, hanem mert 85% -95% ban kimutatja a rendellenességeket,de valóban igazatok van abban,hogy nem biztos ez sem!
A puffadás-hányinger stb tünetekhez pedig még annyit, hogy szerintem nem a terhesvitaminok okozzák, mert én eddig nem szedtem, s ezek a tünetek nekem is megvannak.Sőt..mostanában büfögök, persze  diszkréten! :-)
Az álmaim nekem is furcsák, néha nagyon idétlenek...de állítólag ez is normális! :-)
Valamelyikőtök írta,hogy  a 12. UH-n úgy ficánkolt a babája,hogy alig tudták megmérni...! Nálunk semmi mozgást nem láttam a monitoron....vagy csak nem vettem észre?! Sebaj,majd legközelebb...
Ami a kék ruciat illeti.., én sem vettem készpénznek, hogy kisfiunk lesz, s nem is vettem még semmit..bár első pillanattól kisfiút érzek, de nem tudnám megmondani a miértjét... belső megérzés...nekünk teljesen mindegy, csak egészséges legyen ! :-) Egy babát tervezünk...

elka
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok! egy kérdés: az adókedvezményhez igazolást a saját dokimtól kell kérni? Vagy esetleg a védőnőnek kell majd magától adnia valamit? Vagy külön kérni kell? köszi!

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@zso-ka33:


Szia!

Én úgy tudom, hogy a nőgyógyászodtól kell majd kérni a papírt hozzá, legalábbis nekem ezt mondta a védőnőm.

Kép
mano86
Budapest
 
 


@mano86:


köszi! holnap megyek hozzá először, mármint a védőnőhöz, úgyhogy megkérdezem mindenképp. A dokihoz meg csüt.ön, már előre izgulok :o

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@mano86:


mano86, akkor mi egyidőben vagyunk! Én nem sírok, csak majdnem :D Elérzékenyülök a sok terhes könyven, amiket olvasok... ez vajon végig így van?

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


Eszembe jutott még egy kérdés, bár más topicban is van róla szó, nektek mi a véleményetek a hajfestésről? Nekem muszáj, mert krumpliszínű a hajam egyrészt :) másrészt meg őszülök :o A doki azt mondta, hogy lehet, csak jól szellőző helyiségben. Azért a biztonság kedvéért ammóniamenteset vettem. Ti hogy vagytok ezzel?

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


Zso-ka: én is úgy tudom, hogy a dokid adja ki az igazolsát, ha betöltötted a 13. hetet, és akkor következő hónapban már kapod az adókedevezményt. De ez visszamenőleg is jár, tehát, ha szülés után adod le, akkor is megkapod a magzat 91. napjától!
A sírásról annyit lányok, hogy az Anyák Napján többször is elbőgtem magam reklámokon, híreken. Őrület! 
Szorítsatok holnap után megyek genetikai UH-ra .

Kép
joti
Pécs
 
 
 


Elka:milyennek találod a Dél-Pesti kórházat?Következő héten megyek oda 12hetes uh-ra meg még filózom a kombinálton.
Mostanában én is érzékenyebb vagyok,pedig ez távol áll tőlem és én is marhaságokat álmodok,meg felkelek pisilni,akkor jön az éhség,de reggel 6-kor már éhesen kelek :D de már napközben jobb a közérzetem :) üdv az új kismamiknak!:)
 
 



Sziasztok Lanyok! Hat orulok, hogy nem vagyok egyedul ezzel a sirassal. es Mano koszi a tippet. atallok a delutani vitaminozasra....

Joti, nagyon szoritunk! minden rendben lesz!

Ti pedig lanyok nekem szoritsatok! Tudom, hogy ezert nem kellene paraznom, de holnap kell bejelentenem a a picurka varhato szuleteset a munkaltatomnal... nagyon ideges vagyok tole... pedig tudom, hogy teljsen mindegy mit mondanak, a kis nokedli a legfontosabb!

Meg arra adjatok tippet, hogy hogyan leht higienikusan sok zold salatat enni! az elmult idoben nagyon odafigyelek arra, hogy mindnt fozzek, forrazzak, es eleg elvonasi tuneteim vannak gyumolcs es zoldseg terren... de a foldes dolgokat nem merem fozes nelkul enni... szokas szerint ezt is tul ragalom, de en tenyleg nagyon parazos vagyok.... 

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


tenyleg, van mar olyan aki erzi mozogni a picurt? en egy par napja, bizonyos pozokban erzek olyan kis tikkelest.... szerintem o az, bar eleg koarinak tartanam meg.....

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


@zso-ka33:
A fodrászom 5 hónapos terhesen még melózott...jó, az se normális, de sztem simán festethetsz, én is fogok, 2 esküvőre is megyek a közeljöbőben, uh. nem úszom meg. De nem is aggódtam emiatt, szerintem ne parázz. Én még IPL bikinivonal szőrtelenítésen is voltam 4 hetesen, m nem tuftam

dumo
Budapest
 
 


Én is este szedem a vitamint, de néha kihagyom, és akkor jobb a közérzetem. Furcsa, de tényleg lehet a vitaminbomba is rátesz.
Szerdán megyek a védőnőhöz, remélem jó fej lesz.
Ti olvastok vmi könyvet? Tudtok ajánlani valami hasznis és nem patáztatós,

dumo
Budapest
 
 


Hasznosat és nem paráztatósat. Eddig még csak ezt a fórumot olvastam. :-D

dumo
Budapest
 
 


vSzia. dumo! mondanam, hogy olvass szakirodalmat, de tapasztalataim szerint minel tobbet olvasol a varandossagrol, babakrol, annal jobban parazol, hogy minden rendben legyen.... nekem a ccsopogos szerelmes regenyek bevaltak, bar elismerem inkabb krimiparti vagyok, es a munkahelyemen annyit kell olvasni szkmai szovegeket, hogy estere mar betiut sem szeretnek latni altalaban....

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok! Végre szabadnapos vagyok! :) Valak kérdezte,hogy ki meddig szándékozik dolgozni..
hát én fogászati asszisztensként dolgozok ma még 16 órában heti 2 napot, s 8 órában még 1 napot.. talán júniustól már csak 8 órában... de úgy gondoltam, amíg bírom...kb. szeptemberig tervezem,de lehet, hogy akkor már a 8óra is sok lesz két műszakban..szerencsémre a főnököm megértő!
Deiss! Az én magánorvosom,akitől meg kellett válnom, az István kórházban dolgozik,s azt is javasolta! Én viszont hallottam,hogy ott egy perc nyugta sincs babának és mamájának,mivel az osztály szabadon látogatható ... de a Dél-pesti mellett az szól, hogy itt elég szülésznőt fogadnom,s egyedül itt vezetik le ők a szülést, az orvos csak a végén van jelen! Sok jót is hallottam a szülésznőkről, akikjól képzettek és kedvesek is ... S nem utolsósorban az osztály csak korlátozott időben látogatható..
A babamozgásról...én nem érzem még vagy amit érzek, az inkább szerintem bélmozgás..
Érdeklődnék, hogy ki mennyit hízott,ha hízott ? Én 4,5 kg-ot, s szerintem ez kicsit sok (13+ 3) ...igaz, nem vetem meg  finomságokat, de ezt korábban sem tettem! :-D  Szép napot Mindenkinek!
elka
Szigetszentmiklós
 
 


Köszönöm Elka!Nekem 8éve volt egy személyes tapasztalatom azzal a kórházzal és nem volt pozitív.Ezek szerint azóta változtak dolgok,ennek örülök!Azért érdeklődöm,mert akihez most járok orvos ott dolgozik és nekem nagyon szimpatikus ember,rendes velem és figyel ránk.Jövőhét csütörtökön megyek 12 hetes UH-ra meg tesztre és akkor felmérem a terepet. :)

Hízásról annyit,hogy szerintem én élen járok itt ezen a téren
A 10.hétig csak akkor nem voltam rosszul,ha ettem vagy aludtam.Mivel dolgozom,így aludni nem sok lehetőségem volt,ezért maradt az evés .Ennek eredménye most 11+3 terhesen 6-7kg plusz.
Szerencsére már sokkal jobb a közérzetem,de a nassolás,mint rossz szokás rám is ragadt.

Kép
Kép
Kép
 
 


@dumo:


Dumo, én olvasgatom az „Az a 9 hónap” címűt, ami elég régi kiadás, de azért sok okosság van benne. Néhány rész irtóra amerikai, ilyenkor a magyar szerkesztő megjegyzésben hozzáfűzi, hogy nálunk ilyen például nincsen :)
Aztán találtam magyar védőnő könyvét, amiben leginkább receptek vannak, a címére nem emlékszem, de még nem vittem vissza a könyvtárba, szóval meg tudom neked nézni.
Most pedig kihoztam egy elég vicceset, a címe: Barátnőim a terhességről, a szerző Vicki Lovine. Ez sokszor megnevettet, annyira mókásan ír le dolgokat, de sokszor ez is nagyon amerikai, legalábbis én úgy érzem, hogy valahogy nagyon más. Meg persze az internet, de csak óvatosan :)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@bkatalin:


igen, néha én is érzek furaságot, amit eddig még nem, de egyáltalán nem biztos, hogy Magvacska az :) Azt írják mindenütt, hogy a 14. héttől már lehet érezni, de első babánál ez inkább későbbre tolódik...

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@elka:


Elka, én egyelőre 1 kg körül járok, de talán kevesebbet is eszem. Előtte elég sok édességet toltam magamba, és csak azért nem híztam el, mert sokat mozogtam. Most kevesebb a mozgás, így a cukrot sem kívánom annyira, szerencsére. Na, azért múltkor lecsúszott egy fél rúd gyümölcsös mentos :o Jó, hogy jön a nyár és a sok gyümölcs, szóval lehet azokat falni, persze az sosem olyan, mint egy jó noisette milka csoki :D

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@zso-ka33:



Hát nekem Sógornőm mesélte, hogy a szülése óta megmaradt nála az, hogy könnyebben elérzékenyül. De gondolom ez is egyénfüggő. Én már a terhesség előtt is könnyen elérzékenyültem, de azóta még jobban.

Kép
mano86
Budapest
 
 


@elka:


Szia!
Én idáig nem híztam semmit, most vagyok 13+1, de az elején esténként émelyegtem és sosem volt jó az étvágyam, amikor ettem végre akkor is csak kis adagokat tudtam egyszerre megenni. Szóval én ennek tudom be, hogy még nem jött fel rám semmi plusz kiló.

Kép
mano86
Budapest
 
 


En az elmult 2 hetben fogytam 2kg, semmi se esett jol, de ugy tunik lassan kezdem visszaszerezni, mert megjott az etvagyam (foleg csokira,fagyira ) szoval egyenlore meg ott vagyok ahonnan indultam, igaz, meg csak a 9. het. De kicsit tartok a kiloktol, mert alapbol nem vagyok egy nadszal, konkretan a levegotol is hizom (eljen az ulomunka) felek, h a vegen majd nem tudom ledolgozni... Dolgozni en szeptemberig tervezek, sajna a tappenz nem fizet jol, uh ha jol birom, kenytelen leszek. zso-ka33: koszi a tippet, UK-ban elo baratnom is azt  a konyvet javasolta, neki  hasznos volt, de inkabb a masikat tolotom le ha vicces. Nem parazni akarok, csak picit utana olvasni. Hallottam mar annyi remtortenetet, hogy arra nincs szuksegem. :)

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Könyv: Kitolás 1-2 A kispapák is élvezni fogják. Én volt, hogy hangosan röhögtem az orvosi rendelő előtt a váróban, a mamik meg (reumatológián voltam) furán nézték, mi bajom. Persze ez nem szakkönyv, de rengeteg hasznosat meg lehet tudni róla a babákról

Én kb 1,5-2 kg-ot híztam, nem csoda, még mindig irtó hányingerem van néha. Újabban, ha kinyitom a hűtőt, néha öklendezem- ez az első gyereknél volt durva, ott éhen haltam volna, ha a férjem nem szedi ki a kaját

Kórház: nálunk is fix idő van, mondjuk én a férjen, gyereken, anyósékon meg férjem keresztanyján (őt is csak azért, mert szülésznő volt, hasznos lehet) kívvül mást be sem engedek. Anyukámék is akkor jönnek, ha már hazamentünk, minek utazzanak 400km-t azért, hogy épp csak meglássák. Pláne, amikor eddig mindig a PIC-en kötöttünk ki, ott meg üvegen keresztül 2 percig mutatja nekik a nővérke a babát, és annyi. De remélem, most máshogy lesz.

Képzeljáétek, most nem dolgozom (hála az érettségiknek), és mégis nagyon görcsölök, meg szurkál minden,. Ma voltam a védőnői tanácsadáson, azt mondta, emeljem fel a mg-adagot, meg menjek el a dokihoz, mert ez gáz, és lehet, hogy a végén a kórházban kötök ki mginfúzión... Mondjuk megerősített, mert én is ezt terveztem, hogy felhívom, úgyhogy holnapra gyorsan bepasszintott a rendelés elé negyed órával, hogy várnom se kelljen, meg gondolom, már tele volt, mert ma hívtam, hogy holnap mennék. Megnyugtatna a méhszáj-vizsgálat, és remélem, nem lesz gond. Én nem gondoltam  volna, hogy a 3. babával, rutinosan még ennyit kell parázni...

Kép

Kép

Kép
 
 
 


@csillagtancos:


Dejó, akkor jó pihenést! Ez a paradolog, őrület... vajon van olyan kisnyanya, aki nem fél semmitől?

A Kitolás című könyvről épp a hétvégén olvastam cikket, azaz az írójával egy interjút, szimpatikus volt. A könyvtárban nincs persze meg, de ha vicces, akkor megéri megvenni tán.

Szorítok, hogy holnap minden rendben legyen! Majd írjál, hogy mi volt, jó?

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


Sziasztok lanyok! hat, ahogy elnezem, viszonylag aktiv nyarnak nez mindenki elebe, ha szeptemberig dolgozni tetszenek..... Ma en is bejelentettem a kis babonkat. irtora strsszeltem rajta, de a fonokom eleg jol fogadta, persze a kovetkezmenyeket meg nem tudom, de majd meglatjuk....

Ami a kilokat illeti 2 kilonal jarok, es most kezdem leadni az etvqgyamat, eddig egy egesz malacot fel tudtam volna falni... viszont erdekes, hogy edes dolgokat egyaltalan nem kivanok. es mindig nagyon zoldseg parti es salata evo. oltam (de nem vega!) de most olyan jol esik egy egy nagy szelet marhahus, hogy meg en is meglepodok... sajnos a kilok tekinteteben nekem van tapasztalatom az elso ketto utan, az utso harom honapban jon fel a nagy resze nalam. mind az ket csemetemnel 25kilo plusszban voltam a szuleskor, es meglepo modon, 6 honap alatt teljesen lement.... a felszedes rsze most sem lesz szerintem maskepp, de leven, hogy en sem fiatalodok, kemmeni mar nehezebben fog....

ez a kitolas konyv jol hangzik, utana is jarok....

csillagtancos, nagyon drukkolok, pontosan mit is erzel?

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok! Végre hazaértem a 12. hetes vizsgálatokról! Képzeljétek 3 órát voltam ott: UH, genetikai tanácsadás, vérvétel, minden volt ... Sokat kellett ugyan várni, de abszolút pozitív tapasztalat, hogy mindenki nagyon kedves volt. 
A kicsikével minden rendben, úgy megnyugodtam. 67 mm a CRL, nyaki redő 1,2! Megcsináltattam a kombinált tesztet, 35 és 37 év között nálunk ingyenes, szóval még a pénzre se volt gondom! 
A hízásban én is 2 kilónál járok, de csoda, hogy csak ennyi, mert folyton ég a gyomrom, és nassolnom kell. Sajnos a hasamon még alig látszik valami (nem is lehet észre venni), pedig már úgy szeretném ha lenne kis hasam. Tudom, a vége felé majd vissazsírom ezt az időszakot...
Mindenkinek szép napot, én ma nagyon boldog vagyok

Kép
joti
Pécs
 
 
 


Sziasztok!

Voltunk mi is a 12. heti UH-n. Babával minden rendben. Méretei úgy átlagosak, nem látható rajta szervi eltérés...és nagyon kislánynak tűnik

Terhességi nátha
Progeszteron hatásra a szövetek vizenyősebbek lesznek, a nyálkahártyák megduzzadnak. Ettől van az orrdugulás, a dátha... Az már részletkérdés, hogy a szervezet termelte, vagy a gyógyszeres progeszteron okozza-e.

Edit
Üdv itt! Gratulálok a kisfiúhoz!

Bkatalin
Az energikusságot én annyira nem érzem. Nálam eléggé összemosódik a terhes-szoptatós állapot
Mellérzékenység se nagyon volt, van. Most dolgozunk a szoptatás abbahagyásán
Én alaposan megmosom a zöldségeket és kész. Nem kell túlzásokba esni. Epret akkor nem is eszel?
Most nagyon rákaptam a skandináv krimikre! Szoptatás közben nagyon jól lehet olvasni

Elka
Nekem ezekkel a vérvételes tesztekkel az a bajom, hogy nem azt mutatja meg, hogy a te babád beteg-e vagy sem, hanem egy arányszámot ad... pl. 1:560... de a babád lehet az 559 egészséges között is, de lehet az az egy beteg is...
Miért csak egy babát terveztek?
Engem nem zavart a szabad látogatás a kórházban. Jobban be lehetett osztani, hogy ki mikor jöjjön fel pár percre. Nekem jobb volt, hogy a nem annyira közeli ismerősök, rokonok ott látogattak és nem haza jöttek... Igaz, én eléggé nyitott vagyok.
Még nem híztam a terhesség előtti állapotomhoz képest. Miután 2 kisgyerekkel töltöm a napjaimat, próbálok az ő és a magam étkezésére is figyelni. Igyekszem nekik egészséges étkezést biztosítani, nem rászoktatni őket a nassolásra. Kicsit furán jönne ki, ha közben én meg tömném magamba az édességet (És hát egy nagy adag hiúság is van bennem)

Zso-ka
Adókedvezményes papírt a terhesgondozást végző orvos állítja ki. (orvosi pecsét kell rá, az meg nincs a védőnőnek)
(Nekem már ideadta a doktor, hogy a férjem egyből le tudja adni...)
Hajfestés nálam eddig nem okozott gondot...Olyan 6 hetente szoktam festetni.

Csillagtancos
Teljesen egyetértek a belinkelt cikkben leírtakkal!

Dumo
http://www.lll.hu/irodalom
files/1512/vicki_iovine_-_baratnoim_a_terhessegrol.doc.docx (docx)



Kép
Kép
Kép
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: