Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok, a tornához még annyit, hogy ma reggel elmentem futni, azaz nevezzük inkább kocogásnak :) Mivel egy hónapja nem voltam, így elég gyatrán ment, de a lényeg, hogy nem volt semmi fájdalom, szóval most már ezt is lehet. Tegnap pedig tekertem olyan 20 km körülit, az is jó volt. A második trimeszter egyértelműen energikusabban indul :)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


sziasztok lanyok! 

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


szeretnek hozzatok csatlakozni! Harmadik babnkat varjuk, november 1-re vagyok kiirva, ugyhogy konnyen elofordulhat, hogy oktoberi csemete lesz.... va


Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 

 
 

sajnos, amikor irom a commentet, nem latszik semmi, csak amikor elkuldom.... ugyhogy a helyesirasi hibakert elnezest kerk....
most rohanok dolgozni, de este bekukkantok.... mindenkinek szep napot!


Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok! Én is november elejére vagyok kiírva. Szeretnék csatlakozni, amennyiben lehetséges. Most vagyok 12. hetes, tegnapi nap megvolt a genteikai UH. Gyönyörű vékony tarkóredő, látható orrcsont és KISLÁNY!!!!:-)
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok! Gratulálok a nem rég cstlakozott kismamáknak is! b.orsi nagyon jó hír, hogy minden rendben van! És gratulálok a kislányodhoz! Én ma vagyok 12 hetes és 1 napos, mi pénteken voltunk a genetikai UH-on és szerencsére mindent rendben találtak. Nálunk a neméről nem nyilatkozott az orvos, de remélem a következő UH-on már kiderül. Ma voltam azért kombinált-teszten is, 1 hét múlva kapok elvileg eredményt is, remélem azon is minden rendben lesz.

Kép
mano86
Budapest
 
 


Mano86!

Köszönöm szépen!

A kórházban a genetikai ultrahangos nálam sem nyilatkozott, ott csak megnézi, megméri és kész.

Kombinált teszten voltam és járt hozzá az 5D UH...és ott látták, hogy lány...:-) Hihetetlen részletgazdagság...aki megengedheti magának érdemes kipróbálni....

Van aki esetleg a Honvéd kórházban (volt MÁV) fog szülni?
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


Értem, én csak a kórházban voltam és ott csinálták meg az ultrahangot és ott vették le a vért is, szerencsére erre is volt lehetőség. Igen, én a Honvéd kórházban fogok szülni! A 2. telephelyen, a Dózsa György út sarkánál. Te is oda jársz?

Kép
mano86
Budapest
 
 


Szia b.orsi!
Gratulálok a kislányhoz :) Tök jó, hogy kiderült a neme. Én is kislányt szeretnék, de persze egészséges legyen az a lényeg, ha esetleg fiú lesz akkor sem sértődöm meg. :) 
5D Ultrahang mennyibe fáj? 

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Sziasztok! Én is a Honvédban fogok szülni, de még nincs dokim, esetleg tudtok ajánlani? (Jó priviben is)
Tegnap voltam az első UHn, 8 hetes és 15mm :-D

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok/Kismamák! Én is csatlakoznék hozzátok! Én első babaváró vagyok - 12+ 3 - és nagyon boldog! :-) Öülök, hogy rátok találtam,mert nincsenek még tapasztalataim...A babánk november első hetére várható , a napokban voltam a 12. heti UH-on , ahol a doki mindent rendben talált! S úgy tűnik, kisfiunk lesz! :-) Holnap megyek a kombinált tesztre a Dél-Pesti kórházba, ahol a szülést tervezem, s érdeklődnék, hogy valakinek van e tapasztalata, információja, hogy mennyibe kerül ez a teszt? Illletve tervez e más is ott szülni? Szép napot mindenkinek!
elka
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok ismét! Még van egy kis időm, így írok pár sort... Szóval én SZTK-rendelésre váltottam, mivel a nőgyógyászom/ magán/ ,akihez 14 éve járok, nagyon drága s már szüléseket sem vállal, így kerestem a neten egy jóhírű körzeti nőgyógyászt . Múlt héten voltam nála először, kissé tartottam is tőle , hisz először láttam, viszont már aktuális volt a 12. heti vizsgálat...szóval kissé másként kezelik az embert egy magánrendelőben, igaz..mindezt nem kevés pénzért! De meg voltam vele elégedve, megmutatta a babának minden kis részletét és érthetően elmagyrázta, éppen mit látok! Megható volt,s eddig ismeretlen érzés kerített hatalmába és csak jöttek a könnyek! :-) Most mennem kell dolozni... Sziasztok!
elka
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok lányok!

De jó, hogy már ennyien tudjátok a babátok nemét! :)
Én holnap megyek vizsgálatra,de ez még nem 12 hetes, szóval biztos nem fogják tudni megmondani a nemét még.Tegnap voltam védőnőnél, minden rendben leszámítva azt,hogy +6kg van rajtam .
Nem tud valaki olyan oldalt ajánlani, ahol komplett tornák vannak kismamáknak?
Az a helyzet, hogy muszáj lenne leadnom legalább 3kg.-ot, mert május végén lesz az esküvőnk, a ruhám meg már most is épphogy beér.
 
 


Megjöttünk, minden rendben, nyaki redő is. Becsült kora 12+6, végül is 12+1-hez képest.... Elég mogorva volt a szonográfus, így nem mertük megkérdezni a fotót, mert nem adott volna. (a saját dokim ma szabadnapos). Kalimpált ezerrel, István látni vélt a két lába között valamit (múltkor kb a fejét nem ismerte fel az UH-n, de mindegy), mondtam neki, hogy azért annyira ne élje bele magát, mert az lehet a köldökzsinór is:-)


 
Deiss: Rubint Rékának van terhes DVD-je, meg van több kismamás is, mondjuk nekem volt olyan, ami szerintem gagyi. Próbálj meg, ha bírsz, az étkezésen változtatni, délig szénhidrátot, utána gyümölcsöket-zöldségeket-húsokat stb, bár, ha rosszul vagy még, akkor nyilván ez nem megy.


Kép

Kép

Kép
 
 
 


Sziasztok lányok, üdv az újaknak és gratula a babákhoz!
Figyeljetek, a kombinált teszt az választható, vagy kötelező vizsgálat? Ez az amit 12 hetesen vérvétellel csinálnak, vagy ez a 16. heti? Már teljesen összezavarodtam... A védőnőm (aki egyébként nagyon aranyos, szerintem tök mázlim van vele), azt mondta, hogy 35 és 37 év között ingyenes, előtte, utána fizetni kell. Ez lehetséges???? 3 hét múlva leszek 35, szóval érdekelne. 
Jövő héten lesz genetikai UH-om, meg tanácsadás. De jó lenne, ha látnák a nemét, már olyan kíváncsi vagyok!!! Volt valakinek ilyen genetikai tanácsadása, milyen? 
Sziasztok, mindenkinek szép napot :)

Kép
joti
Pécs
 
 
 


@elka:


szia Elka, én a 2. sz. Nőgyógyira mentem, ott 9ezer volt ez a vérvétel. Gratulálok a bébihez! Tok jó, hogy már látják, hogy fiúcska lesz :) Nekem még semmi nem mondtak múlt héten. (akkor volt a 12. hét)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@deiss:


hahó Deiss, én erre tornázom:
http://www.youtube.com/watch?v=eHgHjsFu5gM

szerintem ez elég jó, és tart órákat személyesen is hétfőnként:
http://fittmamablog.hu/index.php/2012/0 ... st-13-ker/

Én biztos elmegyek megnézem egyszer, közel is van :)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


Joti: a kombinált a 12. heti, csak ekkor csinálható meg. Nem kötelező. nálunk Miskolcon 20ezret kérnek érte, Pesten gondolom olcsóbb, mert van konkurencia, vagy nem tudom. Én nem kértem, mert én akkor sem vetetem el a babát, ha Down-os. Másra nem jó, csak ezt állapítja meg, és a Down-t meg nem lehet ugye gyógyítani... Talán lassan felváltja az AFP-t, de egyelőre még az a protokoll, és ezért a kombinált nem ingyenes. A korhatárt nem tudom, szerintem az amnio ingyenes 35 év felett.

Nektek van olyan tünetetek, hogy görcsök vagy pl nyilallás? Ilyen szeméremcsonti. Hát nekem van, elég rossz, és parázok, nem nyílik-e a méhszáj, bár állítólag 3. gyereknél úgyis kinyílik hamar a külső, és az nem jelent semmit...

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Csillagtancos: köszi a választ, így jobban értem a dolgot. Nem tudom miért mondta a védőnőm, hogy ingyenes. Ő nagyon ajánlotta, hogy csináltassam meg, de pont úgy vagyok, ahogy te, hogy megtartanám akkor is, ha Down veszély van, persze nyilván nagyon nehéz lenne... Lehet, hogy 35 fölött a genetikai tanácsadás kötelező, aztán én döntöm el, milyen tesztet szeretnék. Amniot semmiképpen.
Az AFP-ről meg azt hallottam, hogy az új várandósgondozási törvényben nem szerepel kötelező vizsgálatként, mert nem megbízható, sok fals eredményt produkál.
Nekem is szokott lenni pár naponta nyillalás a szeméremcsontom, és néha a farokcsontom felé. De viszonylag hamar elmúlik. Ne parázz, nem lesz semmi baj, bár gondolom már van tapasztalatod .

Kép
joti
Pécs
 
 
 


Én holnap megyek a 12. heti UH-ra! Jó lenne ha már megmondanák a nemét, de gondolom egy sima UH-al ez még ilyen korán nem mutatható ki...?
Jah és persze remélem minden okés lesz :)

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


szep jo estet mindenkinak! nagyon orulok, hogy en is megtalaltalak benneteket es ilyen kedvesen udvozoltetek ....
Csillagtancos! Nekem is vannak hasonlo fajdalmaim, a dokim azt mondta, hogy a harmadik gyerkocnel mar normalis, hogy a csontok mar most elkezdenek tavolodni... azzal vigasztalt, hogyez ak rosszabb lesz, viszont a vegen gyorsabb a tagulas....
en is nagyon sokat izgulok a kicsim miatt, nehogyvalami gond legyen....
nalam a masik nagy para a CMV.
Ami ezt a kombinalt vizsgalatot illeti, nalam meg sem kerdeztek, hogy kerm-e, Belgiumban elunk, es itt azt hiszem, hogy kotelezo.... most varom eppen az eredmenyeket. En is iden toltom a 35-ot, lehet, hogy azert.

Nalunk sajnos meg nem lattak a kis nokedli nemet, de apa es a ket fiucskam nagyon szertnenek egy kislanyt (persze hazudnek ha azt mondanam, hogy en nem, de a legfontosabb hogy egeszseges legyen!)
ha az eredmenyeim most rndben vannak, akkor legkozelebb csak junius vegen vagy julius elejen kell mennem. en az elozo kettomnel ugy tudtam, hogy a 16. het korul is volt valami, de most ugy tunik ezt kihagyjak....
Ami a pocakosodast illeti a reszemrol, mar nem ferek bele a rendes nadragjaimba.... kepzeljetek, ami meg penteken jo volt ram, ma lvettem, es nem tudtam, hogy mi a bajom. a munkaban ki kellett gombolnom, annyira szoritott, attol feltem leesik....

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


B.orsi, gratulalok a kislanyhoz es elka a kisfiuhoz!

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


Lanyok, meg egy gyors kerdes, mielott nyugovora ternek...
ki meddig dolgozik, aki dolgozik?

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok lányok! Köszönöm szépen Nektek a gratulációts hogy reagáltatok soraimra! Hát igen, az UH-on kétszer is meglepődtem...az egyik eset a neme volt...mivel én sem gondoltam,hogy a 12.héten ez megállapítható....s ugyebár ez egy SZTK-rendelő régebbi gépekkel...nem lcd-monitoral..stb. de az orvos magabiztosan állította,hogy az ott a lábai között a kukaca s hozzátette,hogy neki bizony jó  szeme ....:-) Azt is mondta,hogy nagyon szépek a veséi! 
A kombinált tesztről nekem az rémlik, hogy a down-kóron kívül más rendellenességet is kimutat...de nem okoskodnék,mert nem vagyok biztos benne.Mindenesetre a doki erősen ajánlotta,amikor megválaszoltam a koromat neki..(37 leszek idén) 
Én a védőnővel még nem találkoztam,de jövőhétre kaptam időpontot..kiváncsi vagyok, mi is az ő szerepe, mí a baba meg nem születik.. :-) mindenesetre néhány jótanács-amennyiben jó- nem árt!:)
A szemérem-,s egyéb csontfájdalmakról annyi,hogy talán kétszer nekem is belenyilamlott, de ami igazán kezd aggasztani, hogy kb. 1 hete a keresztcsonti csigolyámnál, kissé balra, talán nem is tudom pontosan meghatározni, hogy hol, fájni kezdett...s ahogy lépek ütemesebben, minden lépésnél fáj... lehet,hogy nincs is köze a váranósságomhoz.. 
A kilókról és a pocakról...már 3 kg plussz van rajtam, a kezdeti émelygések/hányingerek akkor enyhültek ugynis, amikor falatoztam...mostanra már kb. 1 hete ritkultak hála az Égnek! :-) De az étvágyam nő rendesen! Ja, a nadrágjaim már szűkösek..s a pocakom kb. 4-5 napja már látszatja, hogy ez bizony furcsa "plusszkilós pocak" . Holnap megyek a kombinált tesztre, utána beszámolok az eseményről! Jó éjszakát!
elka
Szigetszentmiklós
 
 


Elka, szoritok a jo eredmenyekert, de biztos minden rendben lesz!
Meg egy kerdesem van lanyok, ha van idotok vele foglalkozni! van olyan akinek a vercsoportja rh-? en kaptam antiszerumot az elso babam szuletesenel, a tobbi. problemas terhessegnel, es a masodik kisfiam alatt elovigyazatossagbol kethavonta a terhesseg alatt. Modt viszon nem mondtak semmit.... veletlenul jutott eszembe, de egy kicsit tulparazos vagyok mindenen.... valakinek valami tapasztalata?
Most rohannom kell keszulodni dolgozni, de szep napot kivanok mindenkinek!

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


bkatalin!

Én már a 8 héttől nem dolgozom. Nekem állómunkám van és így eléggé megviselt a 12 órázás, ezért jöttem el ilyen hamar. 

elka!

Nekem is fáj az oldalam, olyan érzés mint amikor az oldalamba kaptam inekciót :D
Remélem ma nekem is mondanak valamit a nemével kapcsolatban, mert már elég kíváncsi vagyok. :)
Szerinted az UH-al a nyaki redőből meg tudják 100%-ra állítani down kórt? Én nem szeretnék elmenni ilyen kombinált szűrésre.

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Tessvivi! a nyaki redo vizsgalat tudtommal a szivbetegsegek kiszuresere van. Nekem ugy magyarazta a dokim, hogy ha tul szeles a nyaki reszen a folyadek, az valamilyen szivproblemakra utal. Az orrcsontot nezik ugy tudom a down sindromara mint elso jel.  akombinalt teszt egyebkent semmi kulonos, csak annyi, hogy levesznek egy adag vert, utana osszeul egy konzilium, akik szamolnak egy vvaloszinusegi erteket arra, hogy mekkora esellyel lehet a baba valami genetikai betegseg miatt problemas. ha ez a sza ha ez a szam eler egy bizonyos hatart, akkor jelzik, hogy tovabbi vizsgalatokra lehet szukseg, de ott ujra dontened kell....
a szmok pedig valahogy ugy neznek ki, hogy, ha az esely annal hogy genetikai betegseg van kisebb mint 300-bol egy akkor nem vagy veszelyeztetett, hanal nagyobb, akkor igen....
de jo neked, hogy nem dolgozol. en ugyan ulo munkat vegzek, e de azs em job....

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


Szia bbkatalin!

A vércsoportom nekem is rh-, de még csak az első babám lesz, úgyhogy bővebben nem tudnok nyilatkozni a dologról. Azt mondta a védőnőm, hogy majd kell kapnom nagy valószínűséggel antiszérumot, mert a Párom rh+.

Egyébként én olyan szeptember közepéig tervezem, hogy dolgozok. Igaz most ülő munkára vagyok kényszerítve, egész nap a gépem előtt ülök, mert egyébként víruslaborban dolgozom, úgyhogy eltiltottak a labormunkától.

A nadrágjaim már nekem is borzasztóan kényelmetlenek, és ha leülök én is kigombolom a nadrágom, hogy ne szorítson. Várom már, hogy jobb idő legyen, hogy elő tudjam venni a szoknyáimat.

Kép
mano86
Budapest
 
 


Sziasztok!

Zso-ka33:Köszönöm a linket!Én biztos nem fogok elmenni az óráira,mert én még dolgozom.Szimpatikus nekem a tornája,csak kár,hogy nem olyan,amin együtt végig lehet csinálni vele a gyakorlatokat,mint mondjuk Rékával,vagy mással.:( Esetleg ha találkoztok,felvethetnéd neki,hogy csinálhatna egy teljes videót,mert nekem zavaró,hogy minden feladatnál stoppolnom kell,amig megcsinálom a kiírt mennyiséget... :D

bkatalain:Szorítok,hogy kislányotok legyen!:) Én jelenleg is dolgozom igaz irodában,de már érzem, hogy a sok ülés nem a legjobb.Olyankor kimegyek sétálni egy kicsit,ha van rá lehetőségem.Egyébként úgy tervezem,hogy amig bírom és az orvos nem tíltja egyértelműen,addig dolgozom.Nem mondom,hogy nem szoktam estére kifeküdni :D de ez annak is köszönhető, hogy nekem is 3. gyerkőc és azért munka után még összeszedem őket és vár a háztartás is.

Nekem sem megy, hogy mindenkit név szerint megszólítsak,rengeteg idő elmenne a visszatekergetéssel. úgyhogy előre is elnézést kérek,de többnyire ömlesztve fogok válaszolgatni,il..hozzászólni! :)
Ma megyek dokihoz,majd írom mi volt! :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Lányok, köszönöm a megnyugtatást a csontfájdalmakkal! Hát, ha ettől gyorsabb lesz a tágulás, akkor most tényleg a kocsiban fogok szülni...  Az első babónál éjfélkor elfolyt a magzatvíz, 4.50-re megszületett, amikor beértünk fél egyre a kórházba, még semmit sem tágultam, hát brutál volt egyedül kitágulni ennyi idő alatt (mármint nem kaptam semmi indítót meg ilyenek). A második babónál már délelőtt éreztem, hogy baba lesz, de fél nyolckor éreztem először, mintha enyhén,de rendszeresen fájnék, fél kilenckor hívtam a dokit 8még mindig csak mensi-szerű volt, de rendszeres kb 10 perces), ő mnodta, hogy azétr menjek be, hát mire beértünk 9 óra ötkor már öt perces volt, és még mindig nem fájt, és 10.10-re kibújt a bébi.  Hozzáteszem, hogy a másodikkal ittam a málnalevél teát, és biztos, hogy az segített ennyit - meg a genetikám is nyilván. Szóval, majd ha aktuális lesz, málnalevél tea forever 

Joti: minden várandósság más... Én már röhögök, hogy lassan az összes tünetet kipipálhatom így a harmadik gyerek végére- mindig előjön valami. Extrém és kevésbé extrém helyzetek 

Én tanár vagyok, így lesz egy nyári szünet, de szeptemberben-legalábbis elején- még dolgoznom kell. Illetve meglátjuk,ha úgy lesz, nyilván kiírnak táppénzre.

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Nem tudom, ki írta a kis kukist, de én már annyit hallottam, hogy az a kuki a 19. hétre eltűnt... én is ezért mondtam a férjemnek, hogy ne vegye biztosra, mert lehet, hogy csak a köldökzsinórt látta. Szóval, szerintem még ne vedd meg az összes kék babaruhát 

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Sziasztok!
Tessvivi, tényleg de jó hogy nem dolgozol! Csak hát, he nem dolgozunk, a pénz is kevesebb, én mindig ezen parázok, hogy a táppénzen csak 60%-át kapom a fizumnak... Persze ha a baba érdeke, akkor nyilván otthon kell maradni  ez egyértelmű. Most vagy 12 hetes UH-n, igaz? Szorítok

bkatalin: úgy tervezem, hogy augusztus végéig dolgozok, aztán kivesezm a megmaradt szabadságom, és a TGyás-t majd elkezdem olyan hamar, amilyen hamar csak lehet (asszem 28 nappal előbb).

Azt ne felejtsétek lányok, hogy a magzat 91 napos korától, már jár a családi adókedvezmény!!

csillagtancos: képzeld, én pedagógiai szakszolgálatnál dolgozom (régen nevelési tanácsadó), és nekünk idén nincs pótszabadságunk, megvonták, pedig ugyanúgy a tanév rendjében dolgozunk, mint ti, és így nyáron is nagyrészt melózni fogok. Szóval ülhetek majd a 40 fokban a szobámban (se klíma, se ventillátor) és várhatom a gyerekeket, akiket tuti nem hoznak el nyáron vizsgálatra.
deiss: kíváncsi vagyok mi lesz a dokinál...

Kép
joti
Pécs
 
 
 


@bkatalin: szia Kati, nekem is ugyanez a vércsoportom, meg is fogom kérdezni jövő héten a dokit, meg a védőnőt is, hogy ez gondot jelent-e. Állítólag manapság már nem... régen volt ez problémás, hát így legyen :)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@deiss:


haho deiss, az az igazság, hogy van neki ilyen dvd-je, de nem olcsó, 8ezer huf körül van... Az első trimesztertől a szülésig és még utána 3 hónap, mindegyikre külön torna van. Én kiírtam a gyakorlatokat, és csak a füzetet nézem, így nem kell a gépet nyomkodni :) Ma reggel is megcsináltam, az a fura, hogy utána érzem a hasam, nem fájdalom, de úgy érzem... nem tudom ez mit jelenthet?

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


zso-ka33:Jó ötlet,lehet én is kiírom! :)
Szerintem ilyenkor a hasizmok már másképp feszülnek.Minden tornás videón szint eelmondják,hogy addig és annyit kell csinálni ami és ameddig jólesik!Azt mondják azt érezni,hogy izom fájdalom,vagy a babával kapcsolatos.Tegnap én a pilatest próbáltam ki.Nekem az laza,de kellemesen elvégezhető és egész jól átmozgató gyakorlatok.Most valami pörgősebbet szeretnék találni,mert előtte is ilyen gyakorlatokat csináltam meg futottam.Most nem merek futni,amíg a doki nem mondja,hogy lehet.Meg készülök egy 20km-es túrára.Remélem az még belefér! :)

Nekem úgy a 8. hétig volt a hasamban néha mensis jellegű fájdalom.Mostanában a petefészkeim szoktak néha begörcsölni,de ez volt az előző két gyereknél is,így nem aggódom miatta.Végre nincs hányinger,emiatt nem kell folyton ennem! :) Viszont annak a maradványa,hogy a szervezetem igényt tartana a kajára,ezért másfél óránként hangosan korog a gyomrom
 
 


Joti!

Igen sajnos ez nekem is a problémám, hogy iszonyatosan kevés a pénz, de így van a baba a legfontosabb. Elsőnek írtam, hogy nekem erős vérzéseim voltak a terhesség elején és azért számtam rá magam, hogy akkor nem dolgozom vagy is pontosabban az orvos azt mondta, hogy inenntől ne menjek ha jót akarok. 
Igen ma megyek 12. heti UH-ra, köszi szépen a szurkolást ;)

bkatalin!
Köszi szépen az infókat jó ezt azért tudni, remélem minden rendben lesz. :)

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Sziasztok!

Zsófi vagyok, november végére várjuk 2. babánkat. Remélem nem bánjátok, ha csatlakozom. 
Én is a 2-es nőin fogok szülni.

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Lányok, nekem megjött az értesítés a kombinált-tesztről, azt írták, hogy alacsony kockázat, és két kórra vizsgáltak, Down és Edwards, mindkettőnél van arányszám is. Plusz van még három marker eredmény, bármit is jelentsen :D Papp-A, Szabad B-hcg és a tarkóredő vastagsága.

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@bruck:


Szia Zsófi! Üdv itt! Én is Zsófi, és szintén 2es női :) Te kinél vagy?

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


A II-es női klinika van a Baross utcában?Rég jártam arra,első kettőt ott szültem és teljesen meg voltam elégedve mindennel.Most még nem tudom hol fogok szülni,mert az első két terhességemmel ellentétben most nem akarok magán dokit.Aranyosak voltak,mindkettőt másnál szültem.A terhesgondozás kisebb várakozással rendben ment,de a szülésnél épphogy a hajrában megjelentek.Meg ctg-re is járni két gyerek mellett már nem fogok tudni olyan messzire.Én Szigethalmon lakom,egyenlőre itt az sztk-ban járok terhesgondozásra.A jelenlegi orvosom nagyon szimpatikus,csak ha jól tudom ő a Dél-Pestiben praktizál, az pedig nem volt nekem túl szimpatikus hely :S Szóval kórház szempontjából azt mondom,hogy a Baross utcai nagyon jó! :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Baross u az 1-es.

Én Valent Sándorhoz járok, nagyon bevált a múltkor is.
Sajna már 4x voltam kórházban hányás miatt az utóbbi hónapban, remélem nem kell mennem többet. Lassan telik az idő, a múltkor 14 hetesen múlt el az émelygés teljesen, az még egy hónap...

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Bruck: még én is émelygek-most is hányingerem van. De én szerencsére csak egyszer hánytam. remélem, most már minden rendben lesz veletek is!

Joti: akkor nektek elég kevés a szabadságotok, nem? Nekem is lesz még munka, mert benne vagyunk egy pályázatban, így kb július közepéig dolgozni kell, de nem lesz vészes, és kapok kb még egy havi fizetésnek megfelelő összeget  Meg nekem augusztusban már elő kell készíteni azt, amit szeptember elején le kell zavarni, mert ugye nem leszek: a közösségi szolgálatot a 9-10-11-nek. Az utódomnak, akiről nem tudjuk, ki lenne képes ezt lélekkel megcsinálni, így csak az ellenőrzés, kísérés marad, a jelentkeztetés, szerződéskötés nem. Ezek miatt maradok még főleg szeptemberben, de meglátjuk, túlzásba nem akarom vinni. Az első babám 36+2-re született, 35. héten még vizsgáztam, na tanultam belőle, semmi pénzért nem hajtam túl magam a 7. hónaptól kezdve (meg addig sem)


Kép

Kép

Kép
 
 
 


Nos megvan az Uh eredmenye
Tarkoredo 2mm, fejatmero 21mm
Orrcsontot nem is nezett, miert? :o

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


@Mano86 es zsoka: akkor majd ha n is megtudok valamit, szolok... mindenesetre orulok, hogy nem en vagyok az egyetlen aki,nem fer a naciba... azt hiszem lassan valami specko nacit kell neznem....

@zsoka: orulok, hogy nalad is minden ok!

@deiss: koszi a drukkot... meg sokat kell varnom mire megtudom...

@csillagtancos: huha, akkor a vege fele lehet, hogy csak ragondolsz, es mar ki is bujik... igy ne is hajtsd magad agyon, de azert a tervek igy is elfoglaltbidoszakot jeleznek elore...

@joti:  jol hangzik ez a terv... sajnos nekem meg ki kell talalnom, mi hogy fog menni.... az a nagy helyzet, hogy uj munkat kezdtem, es amikor elvallatam,meg nem tudtam a baborol... mi egyebkent belgiumban elunk, es londonban van a munkam. belgiumban fogok szulni, de mivel probaidon vagyok, es leszek is mire a picur ki van irva, meg az is lehet, hogy amikor jovo heten kozlom a munkaltatommal a hlyzetet, mar munkam sem lesz... szoval a szitu kicsit kicsavart. raadasul, nekunk tgyasostol, gyesetol max 5 honap a szunet, erre meg rahuzhatok 2 honap szabit es a ferjem kivehet meg hat honapot specialis apasagit... szoval tenyleg fogalmam sincs mi lesz... de megis ugy orulok ennek a legkisebb kistesonak, mintha elso gyemekunket varnank ;)

@tessvivi, orulok, hogy rndben ment a vizsgalat, szerintem neztek orrcsontot is, csak azt nem szoktak mondani....  en peldaul a sima uh-n a fejen meg a sziven kivul mast nem nagyon ismernek fel, ha nem mondjak...
abban pedig teljesen igazad van, jo ha nincs anyagi gondja az embernek, de a picur es a te egeszseged a legfontosabb... munkat utana is lehet talalni

szia Zsofi, udv a klubban!

am a kukac temat illeti, olyat mar hallottam, hogy menet kozben kinott, d hogy eltunt volna... tesomeknak meg a szules napjan is azt mondtak, hogy kislany... minden rozsaszin volt. aztan este a tesom hiv, hogy megszuletett a fia, es Dori helyett ugy dontottek, hogy az Adam nevet kapja... az egesz csalad rohangalt hogy visszacsereljuk a rozsaszineket kekre...persze a bili, a kad meg a kefe rozsaszin maradt...



Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


Azert olyan jo dolog tudni, hogy ennek a nagy utnak nem egyedul indultunk neki... j, hogy valaki kitalalta ezt a tarsalgot! ezzel kivanok mindenkinek nyugodt ejszqkat!


Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok! Hajnali 4 van és én nem tudok aludni... Veletek van hasonló, Még jó, hogy holnap ünnep és nem kell dolgozni! 
Tessvivi: gratula a csodás eredményekhez. Már várom én is, hogy újra lássam a babát az UH-n!
csillagtancos: hát igen, nagy szívás, hogy fele annyi szabink van, de látom neked is lesz munkád bőven. Mit gondolsz közösségi szolgálatot nálunk (ped. szakszolg) is csinálhatnak a gyerekek?
bkatalin: hát ez így ahogy leírtad, nem lesz egyszerű menet! Belgiumban milyen a terhesgondozás, mint nálunk? Szerintem is nagyon klassz, hogy itt tudunk "beszélgetni" egymással, olyan menyugtató. 
zsófi: szia, üdv itt!
zso-ka:de jó lett az eredményed! mennyit vártál rá? Egyébként én is Zsófi vagyok... 
Na megpróbálok vissazaludni, szép álmokat mindnekinek!

Kép
joti
Pécs
 
 
 


Jó reggelt!

Milyen sokan lettünk!
Üdv mindenkinek!

Rosszullét
Nem akarok senkit sem elkeseríteni, de nem biztos, hogy a 12. hét betöltése után elmúlnak. Nekem az első terhességem alatt szinte a szülésig volt hányingerem, hányogattam...
A másodiknál meg semmi bajom nem volt. Klasszikus terhes rosszullétem most sincs.
Lehet, hogy az is közrejátszik, hogy most már nem tudom annyira figyelni magamat, mással vannak lekötve a gondolataim? Időnként talán lelkiismeretfurdalásom is van, mert nem gondolok annyit a pocakomban növekvő babára, mint egy első babás...lekötnek a pocakon kívüli babáim

Tessvivi
Klinikán több jó doktor is van! Van olyan is, akinek pl. a magánrendelése Böszörményben van
(Az én személyes megítélésemet azért befolyásolja az, hogy a férjem orvos. Másképpen foglalkoznak azért egy eü-dolgozóval, mint egy "civillel")

B.orsi
Gratulálok a kislányhoz!
Én is azt szeretnék mostan!

Elka
Gratulálok a kisfiúhoz!
Vérvételes teszteket én nem csináltattam, most sem fogok. Egy arányszám nem ad biztos eredményt

Deiss
Fogyáshoz nem elég csak a torna. Érdemes inkább az étkezést átalakítani. Kihagyni a cukrot, az ezzel készült ételeket, a szénhidátokat is visszafogni...a gyors felszívódásuak helyett inkább a lassúakat előnyben részesíteni.

Joti
Itt van az új terhesgondozási rendszer leírása
http://haziorvosblog.hu/nok-2/valtozik- ... #more-6469
Egyik vérvételes teszt sem kötelező!

Bkatalin
Én is Rh- vagyok. Annyi a plusz, hogy szülés után kaptam anti-D injekciót és terhességekalatt többször néztek ellenanyagszintet. (nem volt gond)

Munka
Amikor az első gyerekemet vártam, végig aktív voltam Nem mintha most a pihenésről, semmittevésről szólna az életem



Kép
Kép
Kép
 


Jo reggelt mindenkinek!
Koszi  Freyka a megnyugtato sorokat az rh-val! hat

az biztos, akarmit is csinal az ember lanya, dolgozik vy hatztartast vezet vagy mind a kettot, jol el lehet faradni

Joti! A terhesgondozas itt Belgiumban kvazi ugyana, mint otthon. ha akarsz mehetsz valasztott dokihoz vagy sztk rendelesre, ugyanannyit fizetsz, mert sztandard arak vannak, de a vizsgalatok ugyanazok. persze az orvis merlegelesetol  meg az anyuka parajatol is fugg, hogy tulparazzak-e vagy sem....
Aszules mar kicsit mas. nekem csak a masodik babam szuletett Belgiumban, az elso meg otthon. itt sokkolt a teny, hogy ha torik ha szakad szulni csak annal lehet munkaidon kivul, aki epp ugyeletes... ki van zarva, hogy pusztan a ket szep szemedert a doki bejojjon, es nem is teheti, mert az allasaval jatszik.... persze ez csak arra vonatkozik nem ugyeletes. nalam szerencsere eppen o volt az ugyeletes!

egyebkent eleg jo az alvokam, de most en sem tudok aludni! egesz ejjel forgolodtam, es rettento hulyesegekt almodtam! szeretnem hinni, hogy ezeknek a nyamvadt almoknak nincs jelentese, mert akkor egyel tobb aggodas....

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


Joti: szerintem lehet. Kellen írnotok egy körlevelet (nyilván a főnök írja alá és az iskolaigazgatóknak címzi), hogy mit tudtok kínálni. Ezután az iskolák felvehetik veletek a kapcsolatot. De ha pl van olyan, akinek a gyereke jár valamelyik középiskolába, akkor közvetlenebb is lehet, mi pl így kezdtük el az együttműködést a családsegítővel.

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Sziasztok!
Voltam dokinál,mindent rendben talált.Szülèsi időpontot még mindig nem mondott,csak hogy fiatalabb a terhessèg,mint azt legutóbb meghatározta.A vizeletemben talalt egy kis vírust,ara kaptam krèmet.Terhessèg előtt rendszeresen irrigáltam ès mivel ezt el kellett hagyni,szinte várható volt hogy lesz gond.Viszont most dilemmában vagyok a 12hetes vizsgálat kèrdèsèvel kapcsolatban.Azt mondta,hogy mivel 30 fölött vagyok javasolt a kombinált teszt.Adott hozzá egy tájèkoztatót is,amiben azt írják hogy az UH 70%-ban kimutatja a betegsèget a teszt pedig 85%.Lehet zsugori vagyok,de ennyi pènzèrt nem nagy különbsèg.Azon gondolkodom,hogy olyat nem lehet csinálni hogy elmegyek Uh-ra ès ha az nem jó,utána elmegyek kombináltra?
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: