Új privát üzeneted érkezett!

http://www.babanet.hu/gyerek/gondozas-a ... testveruk/

Ezen most jót nevettem
A kivétel erősíti mindig a szabályt. A kivétel meg én vagyok


Kép
Kép
Kép
 


Bakker, azt hittem, jó ez a jegyzetfüzet funkció, erre lapoztam a 4. oldalra és minden eltűnt...


Na, megjöttem. Minden OK, méhszáj zárt- ha eddig nem nyílt ki ezektől, akkor nem hinném, hogy bármitől is ki fog. Szokásos utasítás, pihenjek, ha akarok, menjek tp-re, ha rosszul érzem magam, magnézium stb. Húh, de úgy megnyugodtam! Nem gondoltam volna, hogy a 3. baba még bármivel is be tud ijeszteni, de ez durva volt! Ma egyébként jobban vagyok, meglett az eredménye a sok fekvésnek:-9 És az is kiderült, hogy szerencsére nem a szeméremcsont nyílik, hanem a méhem sugárzik le, agy mi, szóval ez a legjobb eset, mert a szeméremcsont ugye elég gázos volna...


 
Joti: örülök, hogy minden rendben!!

Freyka: örülök, hogy veletek is minden rendben!! Az jó, hogy te tudsz egészségesen enni, nekem még mnidig hányingerem van, meg pl a tejtermékeket hetek óta nem bírom. Talán majd... most vettem ivójoghurtot, hátha az lecsúszik, csak sajnos azok is cukrosak... A kakaó bezzeg ment, de az meg a napokban újra kiújult székrekedésemnek nem tett jót...



Kép

Kép

Kép
 
 
 


Nekem a szeméremcsontom fáj, pedig még csak a 10. héten vagyok. A múltkor csak a 16. héten kezdődött és akkor volt lehetőségem sokat feküdni. Hát most nem lesz... De tényleg nagyon kellemetlen, ropog is.

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 

 
 

Bruck: részvétem, akkor az nagy szívás!!! én úgy örülök, hogy végül nem az... Ez is elég szar, de azt mondta a doki, az válik igazán brutállá... Azért próbáld meg, amit tudsz, van segítséged?

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Köszönöm a gratulációkat én is gratulálok mindenkinek :)

Tessvivi: Dr. Juhász A. Gáborhoz járok, régen is Hozzá jártam évente szűrésre. Ha nincs orvosod Őt tudom ajánlani, nagyon precíz, kedves és jópofa fiatalos doki. Van magánrendelése Varga utcában az Aranykéz rendelőben, de a klinikán is lehet hozzá menni rendes rendelésre. 



Én most kértem pár napja 91 napos igazolást a családi adókedvezményhez. Ezt az orvos (nőgyógyász) állítja ki, nálam a munkahelyemen van egy családi adókedvezményes formanyomtatvány, azt kellett mind  a kettőnknek kitölteni és az igazolással együtt kellett leadni. Csak az egyik szülő veheti igénybe.
be_edit
Debrecen
 
 


Edit!

Köszi szépen az infót, igen róla hallottam és jókat hallottam illetve még Dr. Lukács Jánost mondták jó orvosnak, vele annyi kapcsolatom volt, hogy a 6. héten vérzéssel mentem az ügyeletre és Ő volt az ügyeletes orvos. Nekem az volt szimpatikus, hogy nagyon alaposan megvizsgált. 
Viszont még ami nagyon fontos nekem, hogy azért ne legyen olyan drága egy orvos, mert ugyan persze most a legfontosabb a baba, de sajnos vannak olyan orvosok akik eléggé el vannak szállva. Egyik ismerősöm is most váltott orvost, hogy kismama lett, mert eddig csak éves vizsgálatokra járt egy évben egyszer. Azt gondolta, hogy terhessége alatt is Őt választja, de csalódnia kellett, mert rengeteg pénzt elkért. 
Juhász A. Gábor elérhetősége meg van neked?

Csillagtancos

Olvastam, hogy volt kellemetlen fájdalmad. Sajnos nekem is van és kb úgy tudom leírni, hogy ha leülök valahova illetve ha felállok fáj az alhasam olyan nyomás érzés féle. Lehet ez is, hogy a méhem sugárzik? A szeméremcsontom nem fáj egyébként. 
Mennyire volt intenzív a fájdalmad?

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Sziasztok lanyok! orulok nagyon a jo hireknek mindenkinel!
csontfajdalmak... csajok kitartas!



Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
 


Tessvivi: nekem inkább szurkál. De az a nyomás, az a méhed lehet. Változó, volt, hogy elég intenzív, de ez kinél mi. Most annak találtam, a 36. hét után már örülnék neki, mert tudnám, hogy segíti majd a szülést. De most... De úgy látszik, csalóka ez az egész. Magnéziumot szedsz? Nekem msot 3x1-ben kell a magnesii citricci 500mg. Ez elég olcsó, ha felírja az orvos kb 200 Ft a 10 db-os. és nem mnidegy, ekkora mennyiségben, hogy mibe kerül. A reklámozott magneB6 nem ilyen jó, mondjuk én a a B vitamint az pótlom máshonnan, a görcsökre úgyis a magnézium kell.

Kép

Kép

Kép
 
 
 


@freyka88:


Köszönöm szépen a linket, már le is töltöttem.Lesz mit olvasni. 

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék ha lehet.
Az októberi csoportban voltam/vagyok, mert nem láttam edig novemberit.
November 4 a dátumom.
Múlt héten voltam genetikai uh-n, meg levették a vért az integrált teszthez.Minden rendben volt.
Kedden megyek a magánrendelésére a dokimnak, remélem kiderül a baba neme

Én egyenlőre csak terhes vitamint szedek( Hipp natal), semmi pluszt még nem kaptam.



Kép
 
 


@csillagtancos:


Örülök, hogy minden rendben! :)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@ezster:


szia Eszter, üdv itt! :) Én is november 4-re vagyok kiírva. Ma megyek a dokihoz, UH-ra, lehet, hogy már látszódni fog, hogy fiú-e vagy lány :)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@mano86:



Szia! Igen én is oda járok.mikorra vagy kiírva?:-)
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


@tessvivi:


Szia!

Kombinált teszt+12. hetes genetikai ultrahang+5D babamozi cd-vel, dvd-vel együtt volt 19900.-
Ebből uye csak a kombinált teszt 9000.-, ha jól tudom, ez viszont mindenhol ennyi...
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


Az 5D mozi mitől más mint a 4D? Még nem hallottam róla.

Eszter: üdv itt! Bár azért készülj fel, hogy végül októberben szülsz 

Kép

Kép

Kép
 
 
 


@bkatalin:


Szia!

Köszönöm szépen! kedves vagy!:-)
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


@b.orsi82:


Szia!

De jó, akkor lehet hogy a végén még össze is futunk. Korábban november 5 volt a dátumom, de módosult, mert pár nappal kisebb a baba, úgyhogy november 10 lesz az időpontunk, ha minden igaz. Te mikorra vagy kiírva?

Kép
mano86
Budapest
 
 


 


@csillagtancos:

Szia!

Az 5 D részletgazdagabb, mint a 4 D, ha időd engedi a Kleopátra szalon weboldalán van fent egy összehasonlító fénykép két magzatról.
Vizuálisan ennyi a különbség a 4 és 5 D között.

Szakmailag pedig, mint írtam sokkal részletgazdagabb az alkotott kép, mindent jobban látnak a babócán.

2011-ben volt egy ikerterhességem, ami sajnos 24. héten vetéléssel végződött.:-(
Ott az egyik babának mértek egy 2,5 mm tarkóredőt, természetesen azonnal elkezdtek paráztatni,hogy baj lehet, holott a tűréshatár 3 mm. Elmentem magánrendelőbe, ott már csak 2,3 mm volt, megnyugtattak, levetettem akkor is a kombinált tesztet, alacsony kockázatú lett.
És mvel ennyire szerencsétlenül ért véget a terhességem a két babócát boncolták, természetesen semmiféle genetikai defektusuk nem volt.

Szóval ennyit számít a 2 tized mm...és akkor megfogattam, hogy a kórházi ultrahang mellett a következő babavárásoknál meg fogom csináltatni magánrendelőben is a enetikai ultrahangokat.

Egyébként ez a paráztatás nagyon megy mindenhol...a kismama meg lerágja a körmeit a terhesség végére...



@freyka88
:


Köszönöm szépen! Kedves vagy! Drukkolok neked, hogy puncis legyen...:-)

MÁS!

Július 1.-től eltörlik az eddig a 16. héten kötelező AFP vizsgálatot..de semmi más szűrés nincs helyette csak a kombinált teszt, ami az OEP által nem támogatott, tehát zsebbenyúlós.

Valamelyikőtök írta, hogy vidéken ez röpke 20 000.-, nem semmi...
Itt Pesten és egységesen 9000 .- ról tudok...

Kényes kérdés ez a, ha Down-kóros, akkor is megtartom...egyébként pedig a kombinált-teszt a Down-kór mellett az Edwards-szindrómát is szűri, ami egy "kicsit" komolyabb betegség, mint a Down-synd.

Egyébként a 12. hetes ultrahangon az orrcsontnak szerepelnie kell a leleten, hogy látszik-e vagy sem...ez egy fontos info a Down-kór kockázat megítélésében a tarkó redő mellett.
Leleten rövidítése lehet: NB, így sincs rajta?
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


@mano86:


Lehet....-) Kihez jársz? Mikor voltál 12. hetes genetikán? Minden ok?

November 4. a menstruáció szerint, de a doktornő a 18. hetes genetikai ultrahang után fogja módosítani...mert a 12. hetesen is kisebb egy héttel, mint amennyinek a menstruációtól számítva kellene lennie...-)
Mondjuk ehez az is hozzá járul, hogy nkem 31 napos a ciklusom, az örök naptár meg 28 naposra van kalkulálva...
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék, nov. 4-re vagyok kiírva. Sok hasznos információt olvastam eddig a levelezésetekben, ami nekem azért is fontos, mert Berlinben élek...jó magyar sorstársakról olvasni!:-)
evusz
Berlin
 
 


b.orsi
Én Török doktorhoz járok. Szerencsére minden rendben volt a 12. heti ultrahangon, 2 hete csinálták amúgy, vékony tarkóredő, látható orrcsont. Én akkor voltam 11 hetes és 4 napos, amikor csinálták ezt a vizsgálatot. Csináltattam kombinált tesztet is, és szerencsére jó értékeket mutatott. Menstruációm szerint én is majdnem 1 héttel idősebb terhes lennék, de amikor elmentem a 8. héten, hogy megállapítsák pontosan hány hetes vagyok, akkor valóban 8 hetes voltam és nem 9, amennyinek kellett volna elvileg lennem. Akkor az ultrahangos doktornő gyorsan csinálta meg az ultrahangot, nem is kérdezte, hogy mikor volt az utolsó menstruációm, a méretei alapján mondta meg, hogy hány hetes, ami pont egybevágott az én számításaimmal. Te kihez jársz? A 12.hetit a kórházban is megcsináltattad, vagy oda külön mentél csak az 5D-s helyre?

Kép
mano86
Budapest
 
 


@mano86



Megcsináltattam persze, Harsányi Lehel volt akkor a genetikei ultrahangos.

Én Turi Zsuzsa doktornőhöz járok, ő nagyon jó terhespathológiában is és mivel volt már 2011-ben egy vetélésem, így ez jól jön..
Most is hormont szedek és vérhígítóval szurkálom magam....hát igen..a gyerkőcért meg kell szenvedni..

2013. januárjában, mikor született a kisfiam, akkor az egyik szobatársam szült Török Dr.-nál...császáros volt, nagyon meg volt vele elégedve..:-)

Na kíváncsi leszek mikorra kapod a 18. hetes uh. időpontot...komoly napi program időpontot szerezni..:-)
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


zso-ka én már annyira kíváncsi vagyok a nemére!!
Majd írj hogy te mit tudtál meg???

Kép
 
 


Sziasztok, 
csatlakoznék Hozzátok. ma vagyok 12+2, kedden voltam a 12. heti Uh-on, plusz teszt és genetikai tanácsadás. Meglepődtem az árakon, amit írtatok, én mindezért 46.000.-Ft-ot fizettem...igaz magánklinika. 
Viszont gondolkodom orvosváltáson. van valaki, aki a SOTE II. Nőire jár és ajánlana nekem orvost?
egyébként én is eldöntöttem, hogy a szokásos 4 hetenkénti mellett elmegyek plusz ultrahangokat csináltatni. Nekem kevés 4 hetente, viszont legközelebb csak 06.02-án kell mennem a dokihoz.

Van olyan közöttetek, aki a 12. héten kezdett barnázni?

 


@b.orsi82:


hol csináltattad az 5D-t?
 


Ninocsek!

Szia! Én dr Valent Sándorhoz járok a II-esre. Magánrendelője a Deák téren van. Nagyon rendes, szakmailag is első osztályú. Nála szültem előzőleg is. Most is voltam már benn sajna párszor a klinikán, minden nap meglárogatott úgy is, hogy addig még a magánrendelésére nem jutottam el, ergo nem fizettem neki egy fillért sem. Ő az ultrahangos részleg vezetője és a műtétekben is nagyon jó. Neten fenn van az elérhetősége, van honlapja.

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


@b.orsi82:


Nekem is Harsányi Lehel csinálta a genetikai ultrahangot. És Veled milyen volt? Nálam elég szűkszavú volt.

Vérhigítót is kell használnod? És minden nap meg kell szúrnod magad? Hű, nagyon kellemetlen lehet. :(

Amúgy én még Török Dr.-nál születtem , régóta jártam hozzá, úgyhogy nagyon nem is volt kérdés számomra, hogy nála szeretnék szülni. Nagyon jó szakember.

Tegnap amúgy próbáltam az ultrahangot telefonon hívni, hogy időpontot kérjek, és legnagyobb megdöbbenésemre másodszorra fel is vették. Korábban telefonon nem is sikerült időpontot kérnem, mert soha nem vették fel. Erre most mondták, hogy hívjam őket 2 hét múlva, mert addigra tudják majd meg az orvosok beosztását.
Te már próbáltad hívni őket?

Kép
mano86
Budapest
 
 


Üdv az újaknak!

Köszönöm a 4D-5D felvilágosítást!

B.orsi: szomorú hallani a vetélést. Osztálytársamnak is most volt, szegényeknek pont karácsony előtt szintén ikrekkel... Én ezért is mindig drukkolok, ne ikrek legyenek, meg persze a születés utáni meló miatt is... bár a férjem mindig eljátszik a gondolattal, de eddig nem jött be neki  Remélem, most minden rendben lesz veletek, de miért ne lenne?

Ninocsek: nekem az elsővel volt 14. héten. Neked most van? Ha igen, menj el a dokihoz, mert ez lehet komoly is. Nekem a 2-al a 8. hét körükl volt, de az nem volt vészes, vagy felszívódott valami, vagy ilyen mensi-emlékezető volt, de állítólag a 12. héten ez nincs (ha előtte nem volt), de az orvos tudja a tutit. Én a 14. héten egy hétig bent feküdtem, meg kb 2 hétig otthon.

B.orsi: igazad van ezekkel a szűrésekkel kapcs., én is ezt gondolom.

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Sziasztok! Üdv az újaknak!
b. orsi: Én is kombinált tesztet csináltattam a héten, nálunk (Pécs) 35 és 37 év között ingyenes, de ez csak helyi sajátosság. A szűréssel kapcsolatban egyetértek, hogy kényes kérdés. Igaz, hogy a teszt nem csak Down-t hanem, Edwards-ot is szűr, ami egy komolyabb rendelenesség, de a lelki teher benne az, hogy "csak 85%-os valószínűséget néz, tehát nem tudják megmondani neked, hogy biztosan az-e. És így kellene döntened: ha esetleg nem tartod meg, életed végéig arra gondolhatsz, hogy lehet teljesen egészséges volt. Szóval ez szerintem nagyon nagy teher. Aztán ott van a magzatvíz vétel, ami már tuti, de vetélést okozhat, és megint csak lehet, hogy tök egészséges volt a babád... Végül még is megcsináltattam a kombináltat. Azt mondták a tanácsadáson, hogy ha látszik az orrcsont, az jó, de akkor is lehet rejtett Down, és hogy azt figyeljem, hogy 1000-nél nagyobb legyen a szám a kombinált teszt eredményén.
Te miért szúrod a vérhigítót és mióta? azért kérdezem, mert én Leiden heterozigóta vagyok, és még mindig vnem tudta eldönteni a szülész és a hematológus, hogy kell-e adnom a vérhigítót!
Mindnekinek szép napot lányok!

Kép
joti
Pécs
 
 
 


@ninocsek:


Kleopátra-ház. 4dultrahang.hu
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


@mano86:


áááá még nem vágtam bele a telefonálós projektbe..:-)

Engem tavaly januárban ő császározott...mivel a dokinőm kórházban volt...megmutatta a babócát, leméregette, aztán azt mondta, hogy egészségesnek tűnő baba...:-) Nem egy nagy dumás...
De a következő genetikára is hozzá kérj időpontot....Jó tanács...

Igen, minden nap szúrom magam...:-( Már megszoktam...

Akkor Török Dr-ral régre nyúlik vissza az ismeretségetek...:-) De ez tök jó dolog...:-)
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


@joti:


Természetesen, ha bármi bajt jeleznek a véreredmények és az ultrahang, erre senki sem veteti el...nem is engedik.
Vagy amniocentézist vagy chorion-boholy biopsziát csinálnak előtte, amivel a konkrét kromoszóma állományát megnézik...na az már azért 100 % azért...
Természetesen egy élettel a szíved alatt senki sem játszadozik...ez így igaz..

A honvédban is volt egyébként egy időszak, mikor ingyenes volt a kombinált teszt..de etrmészetesen megszüntették...

Nekem 1:10 000-hez az eredményem...:-D

Terhesség kezdete szúrom magam, az előző babával is végig szúrnom kellett.
2011-ben volt egy ikervetélésem 24. hetesen és nem találtak semmit, hogy miért lehetett, csak fokozott vérrögképződés volt a méhlepényben, és a nőgyógyász akkor azt mondta, hogy lőzzük meg a bajt...
Haematológusnál is jártam, nincs semmi véralvadási zavarom, nem vagyok Leydenes sem...
Barátnőm huga volt, Leyden heterozigóta, neki kellett szúrnia...
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


@csillagtancos:


Az ikerterhesség mindig nagyobb kockázat egy monohoz képest....sajnos...
A legborzasztóbb az egészben, hogy meg kellett szülnöm őket....szenvedsz a szülőszobán teljesen értelmetlenül már...ez borzasztó...és utána a lelki felépülés.....
Igazából nem is nyugszik meg az ember, míg nem lesz neki babája...

NINOCSEK

Nekem a 6. héten volt vérzés, egyből megtámogattak hormonokkal...
Feltétlenül menj dokihoz, ha most jelentkezett...
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok! képzeljétek, tegnap voltam megint a dokimnál, ez most a 14. hét, és irtóra meglepett, hogy nem csinált UH-t!!! Odahívtam a vőlegényemet is, hogy végre ő is megnézheti Magvacskát, de nem. A doki állítása szerint nem tesz jót az UH a magzatnak, csak Magyarországon ez nagy biznisz és minden orvos orrba-szájba csinálja, a nők meg nyilván vígan fizetnek... most akkor ez mi ez? Régebben hallottam erről, hogy valóban vita tárgya, hogy árthat-e a babának, és megoszlanak az orvosok véleményei. Mégis azt hittem, hogy minden hónapban, amikor megyek hozzá, ő biztos csinál, de most nagyon meglepődtem... Légyszi írjátok meg, hogy nálatok mi a helyzet! A 20. heti UH-ra meg nem is adott beutalót, mert ajánlotta a Rózsa kertet, ott is név szerint egy doktort, hogy hozzá menjünk, mert ő nagy szakértő és 35ezerért! óriási tévén lehet mozizni és egy órát foglalkoznak majd velem... Lehet, hogy csak félreértettük egymást, azt hitte, hogy mindenképp oda akarunk menni, pedig nem... kicsit zavaros az egész... A 18-21. heti UH az nem kötelező egyébként? Tehát nem kellett volna adjon beutalót a Klinikára? Voltam a védőnőnél is még kedden, nagyon szimpatikus szerencsére :)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@ninocsek:


szia Ninocsek, én is oda járok, Dr. Ács Nándor a dokim, úgy ajánlotta egy jó barátnőm. Nekem még új, nem hozzá jártam, hanem egy I.-esre már tinikorom óta, de ő már elég idős, ezért kerestem mást.
Nekem eddig nagyon szimpi, bizalomgerjesztő, jóképű orvos :)
(bár most ez az UH dolog kicsit elbizonytalanított...)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@zso-ka33:


Nyugi! kötelező ultrahang tényleg nincs sűrűn.

Van egy első: 6-8 hét körül, ahol megállapítják vizuálisan is a terhesség tényét, meg, hogy jó helyen van a bébi.
Második: ez geneteikai uh a 12-13. héten.
Harmadik: szintén genetikai uh a 18-19. héten.
Negyedik: 30-32 hét körül
Ötödik: 36.-38 héten

Én a védőnőtől kaptam egy kis mappát és abban vannak ezek benne. Ezek a kötelezőek.
Aztán az ember lánya annyiszor megy moziztatni, ahányszor a zsebe bírja..:-)
De nem gondolnám, hogy a uh. árt a magzatnak...


b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


@b.orsi82:


Köszi Orsi, no hát ez lenne a 3. nekem, és nem kaptam beutalót, épp ezért nem értem.. :(
Mégiscsak kellett volna adjon, nem? Legközelebb június 5-én megyek hozzá, ami már a 18. hét lesz, ha csak akkor ad, akkor hogy kapnék időpontot a klinikára a következő hétre? Szerintem sehogy...
A laborba is hiába telefonáltam egész nap, senki nem veszi fel, pedig kell oda is időpont az Afp vizsgálatra, eh...

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@zso-ka33:


Nem tudom, nálunk a Honvéd kórházban nem kell az ultrahangokra beutaló, a kismamának kell tudnia, hogy mikor kell mennie és előtte időpontot kérnie.Mondjuk itt nem a kezelő orvos ultrahangoz, hanem vagy szonográfus vagy genetikai uh. minősítéssel rendelkező orvos.
Nem tudom, hogy a 2. nőin ez hogy működik..
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


@b.orsi82:


Az előzőre (12. hetire) kaptam beutalót, bár nem kérték el a klinikán... mindegy, felhívom a doktort, hogy most akkor hogy van ez... Sajnos sokszor úgy beszélnek mindenütt, mintha mindent tudnom kéne, de honnan tudjam, mikor sosem intéztem semmi ilyesmit...

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csillagtancos
Jeygzetfüzet csak adott oldalnál marad meg.
Én két ablakban nyitom meg a topikot...az egyikben olvasok, a másikban írok
Étkezéssel szerencsém van. Olyan nagyon hányingerem sem volt.Joghurtot házilag készítek, meg most már sajtot is
Kakaó főzött van nálunk

Dumo
Szívesen! Van még elég sok könyvem elektronikus formában... Csak némelyik elég nagy méret és ide nem tudom feltölteni


Üdv az új csapattagoknak!

Borsi
Sajnálom a veszteséget!
Kismamák práztatását ki lehet kerülni, ha valóban partnernek tekint az orvos és normálisan elmondja a dolgokat és nem pl. a netről kell összeszedni az infókat!
UH-s méretekkel az ÁTLAG babát tudják belőni, hogy valóban mennyi idős is... de a valós baba nem átlagos Nekem eddig minden terhességemnél volt +/-kb. 10 napos eltérés. De sosem változtatgatott a doktor az időponton...

Ninocsek
Én nem mentem el eddig plusz UH-ra. Több szakirodalmi hivatkozás is van arra, hogy nem olyan jó azért a babának.

Zso-ka
Én legtöbbször a klinikára megyek a doktorhoz, nem a magánrendelésére és ő intéz nekem ott mindent: UH, labor, anesztes vizsgálat, stb... Éppen emiatt van választott orvosom, hogy  vizsgálatok szervezésében, a beutalókben segítsen! Ezt háláljuk meg majd neki szülés után...

Kép
Kép
Kép
 



Kép
Kép
Kép
 


Csináltam egy kis táblázatot. (kattints rá és akkor látszik nagyobban)


Kép
Kép
Kép
 


@bruck:


Köszönöm mindenkinek a tippeket doki-ügyben.
közben én ma délután bevéreztem, így rohantam az ügyeletre, a baba jól van, valószínűleg az UTROGESTAN gyors csökkentése miatt véreztem...nagyon erősen gondolkodom az orvosváltáson...
Most pihi itthon, sok fekvés..
 


Ninocsek: hát igen, ez gáz... de legalább nem lett baj belőle!!!

Freyka: köszi a táblit! Nekem beírod, hogy Miskolcon szülök? Vagy nem lehet most módosítani?

Hát, azért sajnos rengeteg babát vettek el AFP miatt is, mert régen nem tudták, hogy sokszor fals eredményt ad... Én emiatt örülök a kombináltnak, hogy legalább több egészséges babó marad életben...

B.orsi: igen... te akkor ismerted Singer Magdolna oldalát/könyvét stb? Csak kíváncsiságból, mert időnként szoktam abortusz után segíteni a lelki feldolgozásban (mármint nem S M-nek, ne érts félre :-)

Nem akartok majd valamikor zárt topicot? Mi anno mindkét csoporttal elköltöztünk az anyatanyára, mert akkor itt még nem volt zárt, de most valahogy zárttá lehet tenni. Csak mert egy idő után már úgyis írunk majd olyanokat, amit nem biztos, hogy szeretnénk, hogy bárki olvashassa...

Én ma dolgoztam először végig egy napot hosszú idő óta, mert múlt héten nem, most hét eleje érettségi szünet, ezek előtt meg a tavaszi szünet után kb egy nap volt. Nem mondom, hogy nem fáradtam el, de a magnézium sokat segített, amikor úgy éreztem, hogy most már húzós lenne. Ja, és ugye megyünk holnap, de szerencsére rövidített nap lesz.

UH: nekünk egy beutalót ad a védőnő, amin fel van sorolva az összes kötelező UH egészen a flowmetriáig, és akkor mindig ráírják a dátumot, amelyik nap mész. De van pl olyan nyugati ország, ahol 2 UH van összesen az egész várandósság alatt, állítólag Magyarországon tényleg túlspirázzák, hát nem tudom. Azért ezek olyan fontos vizsgálatok, meg pl a végén nem árt tudni, hogy van-e áramlás a köldökzsinórban, vagy magára tekerte a baba...

Kép

Kép

Kép
 
 
 


Freyka! Köszi a táblázatot! Annyi, hogy Budakeszin lakom, nem Duna és 28 éves vagyok.

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


@freyka88:


ez zsír! köszi Freyka! én is nov. 4-re vagyok kiírva, ha gondolod beírhatod :)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@csillagtancos:


Az abortusz és a vetélés között van egy nem kis különbség, bár a végeredmény természetesen ugyanaz...

Nekem VETÉLÉSEM volt, 3 éve, nem nem ismerem a hölgyet.


b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


@freyka88:



Az időpont változtatásnak pláne, ha pluszban történik, egy programozott császár esetén lehet jelentősége.

De természetesen biztos nőgyógyásza válogatja...mint megannyi minden mást is.
b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 


Jó reggelt!

Az én édes, aranyos kicsi fiam úgy döntött, hogy már reggel van. Túl vagyunk már a reggeli kakaón, én magamba döntöttem már egy nagy adag koffeint. 1. számú utódot sikerült még rábeszélnem, hogy feküdjön be még egy kicsit apuka mellé...

Borsi
A vetélés orvosi megnevezése az abortusz! Ennek van spontán és művi formája! Neked spontán abortuszod volt
És éppen a spontán abortuszok után van szükség a lelki feldolgozás segítésére, amit Csillagtáncos is írt!
Programozott császármetszés idejének a meghatározásában leginkább egyéb tényezők játszanak szerepet. A magzat korát pontosan nem lehet méret alapján megmondani. Olyan 10-14 napos időintervallumot lehet megadni. Már a magzati életben sem fejlődnek egyformán a babák!!! UH gépek egy logaritmusos függvény alapján egy ÁTLAG kort adnak meg.
(Személy szerint elvetem a programozott császárt. Vagy megvárni, hogy a baba mikor akar megszületni... vagy ha szükséges, mert valami gond van, akkor sürgősséggel legyen meg.)
2 császár után is úgy állok most neki, hogy ha lehet, akkor szülnék simán...

Ninocsek
Vigyázz magatokra!!!!


Kép
Kép
Kép
 


@freyka88:


Látom szakmabelit tisztelhetek benned.
De akkor bizots azt is jól tudod, hogy egy laikus számára az abortusz egyet jelent a nem kívánt terhesség megszakításával. A MAGYAR nyelvben az én esetemben a vetélés a megfelelő szó.
 
Abortus incompletus= inkomplett vetélés
latin=magyar

És bizonyára az is tudásos birtokában van, hogy vannak emberek, akik per vias naturales nem hozhatják világra csemetéjüket....na igen, nekik igenis programozott császármetszés a megoldás...

Az ultrahang diagnosztika természetesen átlagot számol, de szerintem egy 31  apos ciklus és egy 7 napig tartó menstruáció eltér a 28 napos ÁTLAGOSNAK vett ciklustól és egy ÁTLAG 4-5 napig tartó vérzéstől, na EZÉRT módosítják a szülés várható időtartamát, amit egyébként legelső alkalommal nálunk a védőnő vezet be a terhességi kiskönyvbe az ÖRÖKNAPTÁR alaklamzásával, ami mint tudjuk az ÁTLAG-ra van szerkesztve.

b.orsi82
Budapest XIV. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron