Új privát üzeneted érkezett!

Dumo, még az előző szösszenetemből kimaradt a kérdéseidre a válasz. Pénteken megyünk uh-ra, utána pedig hétfőn vérvételre. Ha jól tudom, akkor ez a kombinált teszt, ugye? Négymarkereset akartam még, de a védőnő is meg a nővérem is azt mondta, hogy szerintük felesleges. Azért még megkérdezem a dokibácsit pénteken, hogy neki mi a véleménye. :) Ti csináltattatok valamilyen plusz vizsgálatot a kötelezőn kívül ?

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


 Rokatünde, erkélyes sztori nagyon gáz. Értem én, hogy az ő erkélye de azért ti is élveznétek. A munkahelyen náunk is van légkondi, de nem kellett gykarna. Most megy.
Lenvászon nacit a kínaiba vettem, de annyira nem csinos. Mivel eléggé olyan helyen dolgozom, főleg most a titkárságon vagyok, kicsit szebben kell öltözködni. De lehet, ha eljutok arra a szintre hogy nem érdekel, akkor az a naci is megteszi.
Kínaiba vannak jó lenvászon nacik, azokat tudom ajánlani.

 


Katalin, köszi a tippet, benézek, hátha találok valami jó kis darabot. Igen, az erkély dolog így elég gáz, és én is ezt mondtam, hogy oké, hogy ő dohányozhat, de mi meg élnénk az életünket. :D De aztán az is lehet, hogy tök jó fej lesz, ha lemegyünk hozzá, meglátjuk. :)

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 

 
 

Kati, tök jó, hogy tudtál pihenni 4 napot! Ez a 7. hét pont az, mikor nagyon nyomi az ember, én a 7-9. hét közt voltam talán a leginkább fáradt. Most meg ez a meleg még rá is tesz. Pihizz amennyit csak tudsz
Bevallom, én még sosem Vateráztam. Egyszer voltam turkálóban a sógornőmmel, vettem 2 ruhadarabot, amit utána soha többé nem vettem fel, mert mindig éreztem a tisztítószer szagát, meg nehezen viseltem a tudatot, hogy már valaki hordta Utóbbi miatta a Vaterát meg sem próbáltam. De sok ismerősömnek bejött mind a vatera, mind a turizás, sok jó cuccot lehet töredékéért vásárolni így

Pestieknek érdemes megnézni az Ázsia Centert, én az első terhességemnél ott vettem nagyon olcsón mell alatt elvágott (nem tudom, szakszerűen hogy hívják ezt a ruhatípust), kismamatunika küllemű felsőket. Töredéke volt a kismamaruhás bolti áraknak.

Dumo: gangos lakáshoz volt szerencsém  Ahol én laktam ilyen házban, ott nagyon sok öreglány lakott és mindig leskelődtek, ki mikor jön-megy Mikor már nagyon bosszantott minket a pletyi meg a leskelődés, bátyámmal mindig direkt odaintegetettünk, meg jó hangosan odaköszöntünk és mondtuk, hogy iiigen, megyünk el itthonról!

Fürdőruhára én vettem a H&M-ben egy lefelé bővülő atlétás, enyhén átlátszó trikót. Azt fel lehet venni fürdőruhára úgy, hogy a derekánál oldalt kicsit megcsomózom, és kifejezetten jól néz ki, mintha vmi mini strandruha lenne. 1290 Ft-ért adják

Tünde: erkélyes sztori Az előző lakásban nekünk is volt egy hatalmas erkélyünk, boldogan álltam neki teregetni odakint. Aztán kiderült, hogy a szomszéd az ablakban cigizik, és az összes füst a ruháinkra ment. Olyan büdös volt, mindent újra kellett mosnom Sőt, sokszor szellőztetni sem tudtunk, ha kint pöfékelt, mert olyan okádék szag jött be
Remélem sikerül beszélnetek majd az alattatok lakóval, hogy legalább a babára tekintettel ne föstöljön ki titeket

Vizsgálatok: én voltam kombinált teszten és úgy tudom, ha annak jó az eredménye, akkor a négyes tesztre nincs szükség. Azokat szokták továbbküldeni a négyesre, akiknek rossz kockázati eredményt ad a kombinált.

Kati: megértelek, hogy te mondtad volna el a családnak, úgy lett volna az igazi Ha ebédet tudna vinni nektek anyukád, az nagy segítség lenne, de ha még neked kéne gondozni, az egy baba mellett nagyon nehéz Az első időszak, míg beáll a napirend, elég káoszos. Nálunk is a család hozott meleg ételt, anyukám elmosogatott, néha levitte a babát a parkba tologatni, míg én aludtam, mert a sok éjszakázástól hulla voltam.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Én még nem vettem kismamaruhákat, még semmi nem látszik rajtam. Vannak gumis nyári gatyáim, szerintem ráérek majd ősszel ruhákat venni. Pocakfotót sem csinálok még, mert nincs miről.  Kismamanaplót a harmadiknál már szerintem nem írok. Az elsőnél még a napi szoptatásokat is méricskéltem  stresszeltem is magam vele feleslegesen.  A feljlődési szakaszokat írtam anno mindegyiknél: fejemelés, ülés, kúszás, mászás... stb.

A meleget én sem bírom, az irodában is iszonyú a hőmérséklet. 

firenze, én is voltam profi fotózáson a gyerekekkel, már nagyobbacskák voltak. Nagyon jó képek lettek!

katalinf, nekem is 4 nap volt a hétvége, mert pénteken nem volt ovi, és suli is csak 12-ig. Ügyeket intéztem, eljutottam végre fodrászhoz, kicsit kertészkedtünk, tettem el meggyet, hétfőn meg strandoltunk. 

rokatunde, én nem tervezek plusz vizsgálatot, ha nem muszáj. Így is gáz eljönni a munkahelyemről a vizsgálatokra, nem nagyon szeretik. 

Hétvégén elmondtam anyunak a babát. Telefonon, mert nem mostanában találkozunk. Hát nem örült, és ezt meg is mondta. Sajnos erre számítottam. 

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
 
 
 
 
 


Én is csak kombináltat csinálttattam, szerintem elég, főleg ha jó az eredmény. Neked is jó lesz, uh. felslegesen ne csináltass több vizsgálatot. 

Nálunk a panelben semmi gáz nem volt 24 évig használtam az erkélyt, itt a gang már hasonló szitu. Nem, hogy kimenni nem tudok, de ha az ablak nyitva van és az alattunk lakó egyetemisták kint cigiznek, mind bejön a nappaliba...és uge akkor már késő bezárni...télen még ok akkor hamar eltűnik, de ilyen dög melegben minden bent ragad, semmi kerszthuzat. 

azsukka: sajnálom, hogy nem örült anyukád, nem is értem, hogy nem lehet egy babának nem örülni.... de ha megismeri, majd megbánja, hogy ezt mondta. 

Csajok, valami jó tipp torokfájásra? Lehet a klasszikus szopogatós tablettákat  bevenni vagy inkább ne azt hiszem a légkondi kedz betenni...

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok, Azsukka: én is nagyon sajnálom, hogy anyukád nem örült. Biztosan megkedveli, ha majd látni fogja :) Nálunk egy kicsit bonyolultabb a szitu ezzel a segítséges dologgal. Anyuék 300 km-re laknak tőlünk, és egy nagyobb városba, ahol 150 m-re van piac, kisbolt, nagybolt. Namármost mi egy kisebb településen lakunk, ahol fel kell sétálni a központba ott van bolt, piac ugye csak reggel 7- 11 ig. A vidéki élet szépeségei :)
Mi meg is szoktuk egy héten egyszer bevásárlás és annyit veszünk, hogy minden elég legyen. A munkahelyem mellett van egy kisbolt ahol reggel veszek 3-4 szelet kenyeret, esetleg egyéb apróságot. Nekünk van ehhez egy kialakult életritmusunk.
Náluk másképp vannak a dolgok: ő minden 2. nap lemegy a piacra, (persze amikor jól van) megveszai a frisebb, szezonális gyümölcsöt zöldséget és abból készíti az ebédet. Ők 3-4 órakor szoktak ebédelni. Nekem 12kor kopog a szemem.
A legnagyobb gond az lenne, hogy állandóan el kellene vinni boltba, mert elsétálni nem tud (komoly izületi gyulladása van) cipekedni nem tud, akkor valakit ugrasztani kell.
A főzéssel járó felfordulást én utálom, nálunk utána rendesen kitakarítom a konyhát. Ugye mivel hétközben egyikönk sincs otthon, csak estére érünk haza, akkor nem kell főzni. Hétvégén pedig egyik nap főzök, annyit hogy elég egész hétvégére.
Nálam a rend fogalma is kicsit másabb, de ugye ő már 64 éves és értem én, hogy nem bírja annyira magát, hogy minden rendben legyen.
A másik dolog, hogy évekkel ezelőtt megbeszéltük, hogy rendelni fogjuk a kaját, de ha még egy plussz emberre kell rendelni, akkor az elég sok plussz költség.
Ők nyugdíjasok, viszonylag kicsi nyugdíjjal. Eddig is nehezen jöttek ki, érdemben segíteni nem fog tudni.
Bocs, hogy hosszú vagyok, de sok tényező van ami nem stimmel.
(18 évesen elköltöztem otthonról, mert nem szerettem ezt a fajta életet, egy kicsit rendszerezetebb életre vágytam és szerencsére, már nagyon régen kialakult egy rendszer, amit és nagyon szeretek és ragaszkodnék hozzá).

 


Vizsgálatok: toxoplazmát csináltatom meg plusszban és még egy kombinált tesztet (habár eléggé lebeszéltek róla). Egyelőre másra még nem hívta fel a figyelmemet a védőnő.
Az AFP még mindig szerepel a kötelező vizsgálatok között, de remélem, hogy jövő hétre más másképp gondolják.

 


Sziasztok!

Dumo, köszi a bíztatást, én is remélem, hogy minden rendben lesz, pozitívan állok hozzá. :) Torokfájásra a gyömbértea jó szerintem, és ha jól tudom azt pocakosan is lehet inni, de azért  keress rá a neten. Illetveeee, amit múlt héten olvastam, hogy a meggylé is csodákra képes a torokfájás idején, bár ez utóbbit még nem próbáltam. :) 

Azsukka, sajnálom, hogy anyukád nem örült, remélem megváltozik a véleménye, ha megszületik a csöppség. 

Szépséges napot kívánok mindenkinek, és kitartást a kánikulához, elvileg holnapra jön a hüsi. :)

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Azsukka, sajnálom, hogy anyukád így gondolkodik a babáról. Illetve az az ő dolga, de legalább ne mondaná ki, hogy nem örül  Biztos téged félt, ahogy írtad az elején, de szerintem ha mindenki attól félne, hogy egy-két-három gyerekkel ottmarad egyedül, akkor ilyen alapon senki sem szülne
Idővel megenyhül majd, addig meg csak arra koncentrálj, nektek mekkora boldogság lesz ez a kisbaba

Dumo, nekem a klasszikus dolgok jutottak eszembe torokfájásra: mézes-citromos tea, vagy kamillatea gargalizálva. Persze 35 fokban biztos nem nagy öröm ezeket melegen magadba önteni Jobbulást!

Kati, értem nálatok mi a gond, teljesen más az életritumosotok, az életfelfogásotok, ott a betegsége... stb. Ezek szerint úgy tud a legtöbbet segíteni, ha nem segít

Ti hogy bírjátok a lelassult emésztést? Most nekem valamivel jobb, mint az elején, mikor folyton puffadtam, de azért még mindig nem az igazi

Kitartást mindenkinek a meleghez! Így legalább könnyű teljesíteni a napi 2,5 liter ajánlott folyadékbevitelt

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Koszi a tippeket, de a klasszikus gyogymod nem segit, mar soxor probaltam, 9 eves korom ota nincs mandulam, volt idom kitapasztalni. Amugy inkabb nyirokcsomo duzzadas, nem is torokfajas, csak ugy konyebb definialni. :D

Emesztes: most, hogy kezdek rakapni a gyumolcsre, egeszen jo lett! 1-2 rohadt banan vagy buggyant eper/cseresznye csodakra kepes.  Bar nekem alapbol lassu az emesztesem, (2-3 nap), szoval fel sem tunik, max. hogy kicsit jobban megkuzdok vele.


ktalinf: toxoplazmát hogy csináltatod? Van erre kulon vizsgalat? Nekem elvileg amiatt vettek vert/vizeletet penteken, es most tenyesztik, mert ugye magas a feherjeszamom. 

dumo
Budapest
 
 


Dumo, vért vesznek és nekem is kitenyésztik. 3 féle eredmény lehetséges: fogékony vagyok, már átestem rajta vagy friss fertőzés. Ha fogékony vagyok, akkor meg kell ismételni a 16. hét környékén. Ha már átesetem rajta akkor nincs semmi teendő, ha viszont mostanában fertőződtem, akkor van egy antibiotikum amit be kell szednem.
+ 1 kémcső vért vesznek hozz. Ha nem kértem volna akkor csak 3 kémcső vért vettem volna, de így 4 lesz.
3500 Ft-ba kerül.

Az én emésztésen eszméletlen felgyorsult: eszek én mindenfélét, de alapvetően a sajtkrémes szendvics csúszik. De így is minden nap megyek vécére, sőt amit reggel ettem, azt már van hogy estére megemésztem. Nekem nagyon felgyorsult.

Firenze, hát teljesen más az életritmusunk, és ez már gyerekkoromban is látszott. Egy kisbaba mellett nem szeretnék még vele is foglalkozni.

 


Rohadt banan :lol:

A toxoplazmozis a macskak altal terjesztett fertozesre szur ra, sztem Kati erre gondolt. Amugy ezt nem nezik alapbol? Az elozo terhessegemnel szurtek erre is :shock:

A terhessegi toxemia amire te gondolsz, a magas vernyomas kiszuresere van. Mikorra igertek az eredmenyt?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Toxoplazmozist nezik szerintem, de mivel a feherje -gondolom- ezzel is osszefugg, nekem kertek most macskara meg minden hulyesgre tenyesztest, annyi dolog volt a beutalon, hogy csak lestem. Macskaval pedig vagy 10 eve nem erintkeztem, es nem is tervezem, szoval ha van is vmi fertozesem, az mastol lesz.
Terhessegi toxemia is lehet, de nekm 100 alatt van a vernyomasom...szoval magas sem lehet a gond... tudja a fene, csak mondjak azt, h minden ok es csak felfaztam

dumo
Budapest
 
 


Rendben lesz minden! :wink: Mikor kell AFP-re menned? En ma hivtam fel a kh-t es nalunk nem kell bejelentkezni, uh sztem jovo csutortokon megyek. Remelem nem kell sokat varni ehgyomorral, es nem lesz 35 fok odakint.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Dumo, nem lesz semmi gond. :) Annyi minden vizsgálat van, hogy én is csak lestem, amikor a védőnő a cetlit rátűzte a terhes mappára. Kaptam egy csomó olvasnivalót és pár kupont is :)
Firenze, kitartás. Állítólag jövő héten már mérséklődik a nagy meleg.

 


Hetfon megyek, addigra lesz eredmeny es akkor allitolag mar AFP is lesz...ami mondjuk fura, mert aznap leszek 15+1...hol van meg a 16. het, szoval tok feleslgesenek erzem, de utana a doki nyaral, szoval ez van, ok tudjak.   Ha megse lenne meg AFP akkor csak a terheleses vercukorral boldogitom aznapra magam.

Kuponokat mi is kaptunk, de minden lejar nyar kozepeeig, most meg meg abszolute nem vennek semmit meg ha felaron adnak se...majd kb. szeptembertol.

dumo
Budapest
 
 


Dumo, én az ingyen cuccokra hajtok :) Olyan kuponokat kaptam, ahol ingyen cumit küldenek, ingyen pelenka mintákat stb. Felicitas csomag milyen?

 


Ingyen liberot én is kaptam, de csak 2db-ot, gyanítom kevés lesz. :-D
Ha esetleg tudsz vmi jó kis ingyen ajcsiról, ne tartsd magadban! ;-)

dumo
Budapest
 
 


Nahat, en egy termekmintat sem kaptam :shock: Viszont az en kuponfuzetem jovo marciusig jo :lol:
A visszakuldos lapot en nem kuldom vissza, mert tel. szamot is kernek, ami miatt anno evekig hivogattak, mikor a kislanyom szuletesenel naivan beirtam a szamom az adatlapra :evil: Ennyit nem er egy ingyen cumi/eloke :roll:

A Felicitas is ilyen egy-egy darabos termekmintakat tartalmazott meg akkor, mikor eloszor szultem. Semmi extra. Gondolom most is ilyen.
Volt benne anno vmi mag, amit a gyerek szuletesekor el lehetett ultetni, es akkor egyutt nonek, es majd 5 ev mulva lehet orulni, h pont egyidos a gyerek a faval :lol: Ezt elkepzeltem egy panellakas 8. emeleten. Vagy decemberben a fagyott foldben :twisted: Szoval ez pl. egy rem hasznos dolog volt a csomagban :roll:

A 15. heti AFP tenyleg fura, de ok a szakertok 8)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Es ma megyek a dokimhoz, vegre lathatom a picit uh-n, remelem minden rendben vele :) Nem lenne rossz egy hazi uh berendezes, h neha be lehessen kukkantani, hogy van odabent 8)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Sziasztok, megnézem pontosan a kuponokat az ingyen termékekre. Sajnos, ma reggel elkezdtem kicsit barnázni, az egész heti 3 ember helyett dolgozás megtette hatását. Azonnal hívtam a dokit és délutánra be is rendelt, hogy megnézze UH-n. Remélem minden rendben. Most még nagyon aggódom. Fél nap szabit kértem, persze volt egy kis szájhuzogatás főnök részéről, hogy reggel 9kor szóltam.
A tegnap elmondtam az egyik kolléganőmnek, nagyon aranyosan fogadta és ma kérdezte is, hogy vagyok. Meséltem neki, hogy kicsit (tényleg pár nagyobb pötty) barnázok és azt mondta, hogy azonnal menjek táppénzre.
Nektek volt ilyen? Parázzak vele vagy csak emlékezik a szervezetem a mensire (kb. most vagyok 8 hetes, pontosan 7+6 nap)?
Szugerálom neki, hogy nagyon várjuk és szeretjük, és minden rendben van.

 


@katalinf:


Én visszatérő barnázás miatt vagyok táppénzen, sőt valki még írta rajtam kívül, hogy szintén táppénzen van barnázás miatt (talán abika pár oldallal ezelőtt?).

Nekem az első terhességem is ilyen volt, de én vagyok az élő példa, hogy folyamatos pecsételő barnázgatással is lehet egészséges babát szülni! Úgyhogy no para!

Nagyon jó, hogy már ma tudsz menni dokihoz, lehet, hogy ad egy kis progeszteron pótlást, és pár napot pihenni kell. Ami amúgy is jól jön, ha túl sokat vállaltál! Pihenj nagyon sokat, ne érdekeljen, hogy bent ki csinálja majd meg a munkát, a baba az első!

Az lehet, hogy 7+6-nál csak a kimaradó mensi miatt van barnázás, de én ebben nem vagyok jártas, mert nekem az elmúlt 15 hétben hol jön, hol megy
De ne aggódj, ettől még minden tökéletesen rendben lehet odabent!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


termekminta: en a liberonal regisztraltam, es eslo alkalommal ez az ajandek. Itt hirdettek az elszinezodo pelenkat, akkor leptem be, es 1 het utan jott is a 2 minta. Igaz egyenlore meg meg hozza se merek nyulni...eletemben nem volt meg dolgom pelenkaval.  

barnazas: nekem nem volt meg szerencsere, viszont folyamatosan dol belolem a cucc, szoval napi 1-2 tisztasagi az atlag. elegge kellemetlen, de erre mind doki mind vedono azt mondta, h normalis...hat ajanlom nekik!
Pihenj inkabb, parazni nem szabad, az eskuszom tobbet art ha az ember ragorcsol, es csak ezen agyal egesz nap.

firenze
: mikor lesz az UH? Varjuk a fejlemenyeket. :)  Maugy ez most privi uh vagy mi okbol van a 15. heten? A dokid mindig csinal ha mesz? Lehet irtad mar, de kihagy az agyam... :)

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hú, nagyon aktívak vagytok! Nem is tudtam mindent végig olvasni.
(Sajnos ritkán jutok ide.)
Először is üdv az újaknak!
Katalinf: hogy vagy? Mit mondott a doki? Azért a barnázást nem árt komoylan venni... Nem túlparázni, de pihenni mindenképpen. Ez sokszor a szervezet jelzése, hogy na most már állj le egy kicsit.

Nálunk is meg volt a 12 hetes UH, minden ok. Viszont én a kombinált tesztet nem csináltattam meg. Úgy voltam vele, hogy ha az UH rendben van, mondhatnak nekem egy arányszámot, akkor sem történik semmi. 35 fölött már biztos megcsináltatnám, de szerencsére még nem vagyok annyi, úgyhogy most ez kimaradt.

Hogy bírjátok a meleget? Jó lesz egy kis enyhülés...

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!

Kati, mi ujsag, mit mondott a doki?

Ekruzs gratulalok a jo genetikai uh-hoz :) Jo ezeken megnyugtato eredmennyel tullenni.

Dumo, emlekszem a liberos reklamra, mert tok soka toltotte be miatta az oldalt a tab :lol: Mi vegig liberot hasznaltunk (mar a gyerekre), nalunk nagyon bevalt.
A trutyizas sajna normalis, hulye hormonok. En is tisztasagin toltom a mindennapjaimat :roll:

Tegnapi vizsgalat a dokim maganrendelese volt, 4-5 hetente jarok hozza. Van uh, mindig megnezi a babat, lepenyt, tegnap nyomtatott 7 kepet :) Mutatta a kis talpait, tenyereit, teljesen meg voltam hatodva, olyan cuki, hogy ilyen pici, megis minden kis reszleteben kesz emberke :oops: 8)

A becsult sulya 14 dkg, errol azonnal az jutott eszembe, h akkora, mint a kis elore csomagolt felvagottak :lol:

AFP-re megyek jovo heten, dokim szerint annak az eredmenye tulsagosan nem lenyeg, mert a kombinalt jo lett.
Sejtettem, h egy 2 het mulva megszuno vizsgalat eredmenye mar a vicc kategoria, csak azt sajnalom, hogy idot kell majd pazarolnom ra :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Sziasztok. Voltam a tegnap dokinál és szerencsére minden rendben. Mondta, hogy ne aggódjak. Megnéztük Uh-n a picikét és annyira aranyos volt, ott vert a kis szivecskéje. A doki megjegyezte, hogy jó erős szívverése van. :) Barnázás nem volt utána, csak az a pár közepes csepp. Folyásom viszont nekem is van, blööö...
Firenze, örülök, hogy veletek is minden rendben. Én is magánba voltam (3szor 5ezer) pedig még csak 7+2 vagyok ( a tegnap mondta a doki, hogy most ennyi). Kész anyagi csőd.
A múltkor a patikában 13ezret hagytam ott  Csak lestem, hogy mi van???

Ekruzs, gratula a jó eredményhez :)  

Én kedden megyek első vérvételre, tanácsadásra és stb. Remélem nem nyúlok ki a tű és a vér láttán.

Nálunk most pihi van, vagyis férj letíltott még a takarításról is. Tegnap ágyba kaptam a vacsit (rendelt gyrost és salátát). Képzeljétek, annyira fűszeres volt a gyros, hogy mondtam is, hogy biztosan nem fog tetszeni neki. De semmi nem jött ki, sőt még talán elégedettséget éreztem.

 


Sziasztok!

Most voltunk 12 hetes uh-n, a doki mindent rendben talált. Ficánka úgy izgett-mozgott a pocakban, mint a búgócsiga. :D Hétfőn vervétel, ha ott minden oké, márpedig az lesz, akkor 4 hét múlva kell kontrollra menni.

Firenze, Katalin, örülök, hogy minden rendben van veletek.

Csodaszép hétvégét mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telik a hétvége most, hogy végre nincs olyan forróság!
Én pénteken kaja-bűnöztem, ettem egy mekis szendvicset. Azzal nyugtattam magam, hogy tele volt zöldséggel És jól esett, ez a lényeg
Tegnap pedig ittam - 3 hónap után először - egy tejes kávét. Igaz, inkább kávés tej volt, ha az arányait nézem. Nagy kávés vagyok, de mióta terhes vagyok, egy kortyot sem bírtam inni, ez volt az első.

Ti szoktatok kávét inni? Utána olvastam, kis mennyiségben a gyenge kávé nem árt szerencsére.

Dumo: jobban van a torkod? Sikerült vmi jó szert találni rá?

Kati: nagyon örülök, hogy minden rendben volt a dokinál! Pihenj sokat! Mikor mehetsz dolgozni?

Tünde: drukk a hétfői vérvételhez!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Gratula az UH-soknak a jó eredményekhez. Jók vagyunk! 

Firenze: köszi, jobb a torkom, amint nincs légkondi, semmi bajom...na majd holnap ujra kezddik...de amugy nem vettem semmit, csak érdeklődtem jó előre, mert sajna nagy torokfájós vagyok, és decemberig párszor lesz még gondom vele. 

kávé: én sosem kávézom, nem szeretem, viszont promnak mindig én csinálom, és akkor mindig belekortyolok, hogy lecsekkoljam az édességét és a hőmérsékletek...az részemről belefér. Főleg mostanában, met kaptunk brazil kollégáktól ottani kávét, ami kezd ízleni, komolyan isteni...szóval lehet a végén rá fogok szokni. :)
Amúgy annyi cigizős, ivós kismamát látok, hogy el sem hiszem, nagyon durva..menni alig bír már akkora a hasa, de kint áll a 40 fokban és pöfékel...  nem hiszem, hogy 1-2 kávé ártana. Van aki csak kólát iszik...az rosszabb szerintem.

Egy kolléganőm pont 1 hete szült egy 4,3kg-s 57 cm-s vasgyúrót, na ő bulizott, cigizett, volt Iránban 3 hetet a 2. hónpban, szimplán, mert rendszertelen a havija, nem volt semmi tünete és a 15. hétben jött csak rá, h na itt valami van...addig semmi jele nem volt... genetikai UH-t sem csináltak neki már csak AFPt...szóval parázott azért rendesen utána, mert ugye szépen élte a bulizós mindennapjait... de szerncsére nincs semmi gond a babával. Erről ennyit. 

Fürdőruha: vette tegnap Ázsiában tankinit!!! Ápol és eltakar... igaz olzan mintha 80-as évekbeli egyberészes lenne rajtam, főleg  a bugyija miatt ami olyan anyókás de tetszik, és csak 3500Ft volt, egy normális bikinit nem tudok 10ezer alatt venni magamra. Úgy örülök! 

dumo
Budapest
 
 


Firenze, ma én is bűnöztem...a tudatalattim dolgoztt, hogy itt felemrült  a téma. Pár meki mellett elmentem, és mikor már nem bírtam, bementem...csak egy fagyit akartam, de kiskrumpli és csirkésburger lett belőle...és jól esett!!! Pedig vagy 5 éve nem ettem mekiben semmit...

dumo
Budapest
 
 


Torokra érdemes vmi értelmes gyógyszerészt megkérdezni a gyógyszertárban, ők biztos tudnak olyan szopogatós (jó neve van ) tablettát, amit lehet használni terhesen.
Én a Bioparox spray-t használtam még terhesség előtt, de ez enyhe antibiotikus cucc, így szerintem most nem javasolt. Viszont később érdemes venni, nem receptköteles, és ha este befújod a torkod, reggelre semmi bajod és vissza sem jön a fájdalom. Egy hátránya van: olyan az íze, mintha molyirtó golyót szopogatnál  De tényleg csodaszer, a gyerek sok bacit hozott haza az oviból, amit mind rámragasztott, és mindig azonnal hatott

Fürdőruha szuper, szerintem pont ennyit ér egy kismamacucc, nem pedig 8-10 ezereket, amennyiért adják őket

Csütörtökön mikor dokihoz mentünk, volt 20 percünk rendelés előtt és benéztünk a Mammutban az egyik kismamaüzletbe. Felháborító volt, egy sima (és ronda) tunika akciósan volt 9.990 Ft, amúgy 11.900-ról volt leárazva. Se sok anyag sem volt benne, se dizájnos nem volt, ami indokolta volna, hogy heroin áron adják

Kávé: én azóta szeretem nagyon, mióta Nespersso kapszulás gépünk van. Rengeteg az ízvariácó, van vaníliás, karamellás, választható különböző pörkölés, intenzitás. Isteni Most csak a szertartás hiányzik igazán, hogy kiüljek az erkélyre és kortyolgassam.

A dohányzó-iszogató kismamák engem is megdöbbentenek. Van itt pár házzal odébb egy csaj, aki pálinkázik, közben meg szoptatja a kisbabáját. Már terhesen is dohányzott az erkélyen, sőt egyéb kedvserkentőket sem vetett meg a pletykák szerint

Meki Szerintem teljesen normális, hogy ilyenkor olyasmit is kívánunk, amit amúgy nem A gyerek kívánja, és kész

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Megvolt a terheléses, nem egy leányálom! 3x vettek vért, már rendesen fájt a vénám a végén. De állítólag júli 1-től ez is változik és csak 2x vesznek majd vért. Ollé! :D Amúgy nem volt vészes a cucc, telenyomva citrommal simán lecsúszott. Az rosszabb volt, hogy 2 órát kellett ott ülni. 
Jövőhéten még lesz egy újabb vérvétel, az AFP miatt...most már tényleg olyan a vénám mint egy drogosé. :D
Ti hogy vagytok?

dumo
Budapest
 
 


Dumo, Te vagy az alső akitől ezt hallom, hogy nem volt vészes. :D Remélem  én is így fogom gondolni majd utána. :D Én tegnap voltam a kombinált teszt miatt vérvételen, várom az eredményt.Elvileg a héten meglesz. :)

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Dumo: 3x vettek vért? Nálunk kétszer vesznek. Egyszer a cukros trutyi előtt, egyszer meg 2 óra elteltével. Már voltam 2 ilyen terhelésesen, mindkettőn kétszer vettek. A lötyi szerintem sem gáz, mint egy elcseszett limonádé. Jó sok citrommal iható

Én csütörtökön megyek az AFP-re, amit továbbra is időpazarlásnak tartok

Tünde: drukk a kombinálthoz! Majd írd le, mi volt az eredmény!

Tegnap voltam végre fodrásznál  A 12. hétig nem mertem elmenni egyrészt a festék miatt, másrészt mert féltem, hogy telehányom az üzletet Most újra nőnek nézek ki, legalábbis nyaktól felfelé

Derékban meg durván bővülök

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Igen, 3x vettek, en is racsodalkoztam, nem szamitottam ilyen merteku kinzasra. Elotte, 1 ora utan es 2 ora mulva. Doki szerint hasznos... Amugy azt veszem eszre, hogy egyre rosszabbul birom a vervetelt...mondjak, h megsozkom ha sokat szurkalnak, de nem, mar elore remegek...pedig nem faj, de nem tudok hozzaszokni.

De izre citrommal tenyleg nem veszes, csak vigyazzatok ne legyen tul hideg a viz, en megjartam, hogy nem olvadt fel benne rendesen a glukoz, total megkovult, es hiaba volt nalunk bicska, egyszeruen a nem tudtuk teljesen feloldani, es a vegen ossze kellett ragnom...a sok oreg ott nezett miert dofkodom a poharat annyira Lehet en voltam a bena vagy lassan kevergettem, de szerintem a tul hideg viz miatt lehetett.

Derekban en is kibovultem, vettem is 2 ruhat, mar gatyakat nem tudok hordani...elore felek milyen leszek az eskuvoi ruhamban bo 1 honap mulva...ajjajajjj... 

dumo
Budapest
 
 


Doki szerint hasznos? De cuki, biztos vmi titkos fold alatti vampirbulira gyujti :D

En sem viselem jol a szurkalast, de probalok arra gondolni, h most aztan oda-vissza jol ki vagyok vizsgalva, vervetel es vizeletugyileg.

Neked kell pisimintat adni az AFP melle? Nalam nem derul ki a papirbol, de sztem inkabb viszek, mint h az idegen budin trukkozzek a celzassal :roll:

Reggelre ugy keltem, mintha egy orult plasztikai sebesz almomban 2 szammal nagyobbra szabta volna a cicimet :shock: A melltartok nem tul kenyelmesek, muszaj lesz elovennem a regi szules utani varras nelkuli kosaras cicitartokat. Venni egyelore nem akarok ujakat, mert ha igy haladok, kelleni fog a vege fele megegy kollekcio :roll:
Nalatok? Cicitema?

Ma maglyarakast keszitek uj recept szerint, mert talaltam par hanykodo almat a hutoben. Olyan illat van a lakasban.... hu 8)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Koszi a trutyihoz a kevesbe hideg vizes tippet, figyelek majd ra, mert nekem a torkom sem birja a nagyon hideget :oops:

Tobbiek? Kivel mi ujsag?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Nekem sem derul ki a beutalobol, de biztos kell, en is viszek. Meg nekem akkor csinalnak Hepatitist is...azt hittem mar csinaltak, de akkor ezek szerint nem...vagy nem tudom, de lesz megint minden szep es jo...

Maglyarakas, ejha! Az finom lesz! En meg sosem csinaltam, egy baratnom volt profi benne, nala ettunk mindig, de ujabban o sem csinal...lehet szolok mar neki, h mi ez az uj modi.

Mell: nekem alapbol 90/95...uh nem igazan erzem eddig a valtozast, de a 7-8.het kornyeken nott kicsit, be is panikoltam rendesen, mert nekem nem kell nagyobb...meg is orulok, ha meg ennel is nagyobb melltarto kell majd... mar most el kellene kezdeni nezni mellkissebbito mutetet hol csinalnak.

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!
Ma megjártam a kislánnyal Pécset, a genetikai tanácsadást. Másfél óra oda, kettő és negyed vissza, busszal. Két óra várakozás ott. Kilencezerért nem csináltattam volna kombinált tesztet, de 35-37 év között ingyenes, abba meg beleesek, úgyhogy megcsináltattam. Kb. egy hét múlva küldik az eredmény sms-ben. Sajnos még kétszer meg kell járnom az utat: júliusban a 18. heti genetikai uh miatt, augusztusban meg a magzati szívultrahang miatt. Hogy fognak örülni a munkahelyemen! 
Az én cicim kicsit jobban van, már nem fáj annyira reggelente, de éjszakára azért kibélelem párnával.  Mára csak ennyi, mert nagyon kifárasztott ez a mai utazás.
Ja, hadd büszkélkedjek: másodikas kislányom a 29 fős osztályból 4 fiú mellett egyedüli lányként lett kitűnő. 

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
 
 
 
 
 


Sziasztok! Voltam az AFP-s vérvételen, ami most kivételesen borzasztó volt. A vákuum beszippantotta a vénámat, és nem akart jönni a vér. Ilyet még nem éreztem vérvételnél, és csak abban reménykedtem, hogy nem szúr meg újra, és teszi tönkre a másik kezemet is Utána megvígasztaltam magam egy ujjatlan, mell alatt megkötős szürke ruhával (1.444 Ft volt, nyárra/strandra kiváló, mert pamut). Azt hiszem, megvan őszig az összes alapdarabom, nem szeretnék már semmit venni szeptemberig. A kórházban kaptam egy csomagot, aminek tartalma 90%-ban reklám, ami kályhába való gyújtósnak Mellette volt egy kismama napló, ami a 11. héttől kezdődik, tehát nálam kicsit elkésett, és egy MAM cumi, amitől egyből elolvadtam, amint megláttam És ma új élmény is ért: a buszon átadták a helyet Ez azért esett különösen jól, mert anno nagy hassal elég sok negatív tapasztalatom volt e téren. Tanulság: 16. hét ide v. oda, tényleg nagyon látszik (az elsőnél a 18. héten volt ekkora) Azsukka: nem semmi időt buszoztál A lényeg, hogy nem a legnagyobb melegben kellett menni, 35 fokban elég gáz lenne ennyit zötyögni a buszon. Majd mesélj, ha van eredmény A kislányodnak gratulálok, tényleg nagyon büszkék lehettek rá, hogy ilyen ügyes! Dumo: az AFP-hez pisimintát nem kértek, úgyhogy csak megsétáltattam az üvegben, de azért tényleg jobb vinni, mert gondolom helye válogatja, hol kérnek és hol nem A máglyarakás nagyon egyszerű, a nosaltyn találtam egy nagyon szupi receptet, mert olyan rég csináltam, hogy már nem emlékeztem pontosan, hogy készítettem Isteni lett, szerencsére nagy tepsivel csináltam, tegnap mindenki rájárt Ma lecsó lesz, mert megláttam egy képet egy tál lecsóról és ennem KELL egy tányérral Cickó: szoptatásnál még egy picit nagyobb lesz, de aztán szopi után, ha kiürül, csökken a mérete (és sajnos az állaga is változni fog kicsit). Kati: hogy vagy? Pihenned kell a múltkori barnázás miatt, vagy mehetsz dolgozni?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Köszönöm a rendszernek, csodálatos és átlátható így ömlesztve a hozzászólásom

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Sziasztok. Hát nagyon húzós ez a hét is, mivel még mindig helyettesítek és ilyenkor nagyon keveset tudok jönni. Velünk/velem minden rendben. Kedden voltam tanácsadáson és minden okés. Volt vérvétel (nagyon ügyesen kibírtam) és a belgyógyászatot is letudtam. Kb. 4 óra hosszát voltam ott.
Hétfőn labor, másik vérvétel. Utána fogászat.
Azsukka, gratula a kislányodnak. nagyon ügyes.
Férj kisfia is eddig kitünő volt, most végezte a 6. osztályt.

Firenze, sajnálom az AFP-s vévételt. Én remélem, hogy nem kell már csináltassam. Viszont gondolkodom a kombinált teszten, ami ugye fizetős. 9000 + 15000 (kicsit sok)

Amúgy jól vagyunk, híztam egy kicsikét (vagyis nő a hasam :)

Jövő héten elutazunk nyaralni, akkor nem tudok jönni. De mindenkinek kívánok kitartást és jó hétvégét :) Már csak holnap kell sokat dolgozni.

 


Azsukka: gratula a kislányodnak. Csak igy tovabb!

katalinf: kitartast ehhez a hethez, majd csak visszjaon mar az a kollegnao, meg kulonben is, jon a szabi! Merre utaztok?
Mi majd jovohet vegen megyunk Balcsira, nagyon varom!

firenze: jaaj, ez rosszul hangzik... de mi az, hogy a vákuum beszippantotta a vénádat?  Nem is megyek AFP-re...amugy mi lenne ha kihagynam, megdorgal a dottorbacsi????   2 het mulva mar ugyse kotlezo, de mi meg szivjunk... :(

En bent voltam ma a terheleses leleteert, jo lett, szoval oromkodok ezerrel. Igaz doki meg nem latta, de neten megneztem az ertekekt es minden a normalban van boven, szoval cool!

Ami viszont marhara bosszant, hogy a rohadt MAV korhaz UH-s telefonszamat hetfo ota hivogatom, de komolyan napi 20x legalabb es b*sznak felvenni. Konyorgom, utana meg majd engem csesznek le, h miert nem jelentkeztem be idoben a 18. heti UH-ra...ilyenkor uuuugy lerugnek valakit...   es a kozpont hiaba veszi fel, es kedvesen mondjak, h ok nem tudnak segiteni, csak az a szam van, kapcsoljak...ha ott aztan minden hiaba...a legutobbi csorgetesem 4 percig tartott, aztan meguntam... kabare...

dumo
Budapest
 
 


Dumo, Bikalra megyünk. A kedvenc kastélyszállónk van ott :) Ezzel a helyettesítéssel az a gond, hogy már 3. hete tart és az akivel együtt kell dolgoznom egy iszonyat kiálhatatlan nő. :( Amúgy tényleg már csak egy nap és jön a pihi :)

Utána viszont negyedéves bevallások jönnek kb. 3 hét folyamatos 10 órázás. Főleg, most, hogy a többi feladattal is talán kicsit jobban elmaradtam.
nem szeretném sokáig csinálni. Inkább pihengetnék otthon és a mazsolához beszélnék, legyen egy nyugodt, kiegyensúlyozott kisbabánk.
Talán augusztus végéig maradok, de ez még nem fix.

A Máv korház nagyon durva, amit leírtál nekem a dégáz, démász jut eszembe
Gratula a a jó terheléses eredményhez :)

 


Na sziasztok!

Én nem kávézom, mióta babát várok, de szimplán csak azért, mert nem kívánom.

Ma meglett a kombinált eredménye is, alacsony kockázatú besorolást kaptunk, úgyhogy szupiiiii, csak 3 hét múlva találkozunk a doki bácsival. :)

Katalin, kitartás a melóhoz, nálunk is valami hasonló van kialakulóban.

Dumo, ez durva, azóta se sikerült elérni őket ?

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Ma reggel, a 3. probalkozasra verge felvettek!!! Ahogy boritekolhato volt, elkezdi a no "mar sajnos csak pentekre (JULI 11.) van idopont, maskor hamarabb jelentkezzen be" Na itt nyeltem egy nagyot, es rendes voltam, hallgattam... hu pedig huudelecsesztemvolna!!!  

Tunde: gratu a jo eredmenyhez!
En azon lepodtem meg, h a doki mar idopontot se adott, csak, ha a 18. heti eredmenye nem jo, akkor keressem meg. Es ha jo??? Akkor viszlat a szuloszoban vagy mivan??? Mar nagyon nyaralna biztos...  
Kata: arra meg nem jartam, de kipihenni a melo faradalmait jo lesz! En is aug. vegeig akarok doglozni...ez a tervem, mar nincs kedvem itt lenni.

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Dumo: örülök, hogy jó lett a terheléses vérvétel eredménye! Neked most meg kell csinálni a 26. hétben is, vagy ezzel kiváltottad azt a későbbi cukros trutyis vizsgálatot?
Örülök, hogy sikerült időpontot kérned! Nagyon bosszantó, ha időkorláthoz vagy kötve, de nem veszik fel, és utána még mondják is, hogy miért nem telefonáltál előbb...

Nekem a július 5-el kezdődő hétre kell kérnem uh időpontot, de majd hétfőn kell telefonálnom. Akkor lesz meg az AFP lelet is.

Kati: jó pihenést, ez a kastélyszálló jól hangzik! Ilyen kolléganő nálunk is volt, akivel túlélőtábor együtt dolgozni. A miénk úgy viselkedett, mint aki barlangban nőtt fel, tök bunkó beszólásai voltak mindenkinek, mindezt mosolyogva Nehéz elvonatkoztatni, de próbálj olyan kollégákkal feltöltődni, akiknek jó a humra - nekem ez volt a taktikám

Tünde: gratulálok a jó eredményhez!

Én ma szigorúan fekszem, tegnap a kórházi ide-oda mászkálás miatt megint bebarnáztam Néha olyan kilátástalan, hogy egyik pillanatban minden rendben, a következőben megint barnázok, és nem tehetek ellene semmit

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Firenze: pihenj, ha a babynek az kell, akkor add meg neki. Nem lesz ugyse semmi baj, csak biztos lefarasztottad  anagy maszkalasban.
En is sokat maszkalok, rohangalok, lehet picit mar le kellene allnom, mert habar jol birom, neha belegondolok, h Maszat nem biztos, h orul a progesnek.

Felek, hogy kell majd menni meg 1x terhelesesre, biztos ami tuti alapon, de en nem fogom felhozni a dokinak, o meg hatha megelegszik ezzel az eredmennyel. A trutyit meg meg is iszom, csak ne szurkalnanak annyit!!!

dumo
Budapest
 
 


Sikerult annyit pihenni, h szerencsere elmult, remelem tartos lesz ez az allapot :)

Mozgast erzed mar?

En 2 napja ereztem mar kivulrol is, a ferjemnek is mutattam, teljesen oda voltunk, olyan cuki. Mindezt epp focimeccs nezese kozben, uh van stilusa a kispasinak 8)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: