Új privát üzeneted érkezett!


 


Tünde, igazán nincs mit, máskor is nagyon szívesen segítek, ha tudok.
 :)


Firenze, angelcare volt nekünk is, eladtuk, nem tudom még, veszünk-e. Meglátjuk.


dumo, nekem mindig is bőven elég volt a sima éjszakai betét, sőt 1 hét múlva már a hosszú dm-es tisztasági is. Zárt topicot kérni kell, max 2 nap múlva beállítják.


Ha mindenkinek jó, akkor én intézem, szóljatok, mikor írjak a szerkesztőknek.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Részemről ok a zárt topik.

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Beze: reszemrol is rendben :) Szerintem intezd, amint az idod engedi 8)

Dumo: lakasrol van hir? Drukkolok, h a tietek legyen :)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 

 
 

Sziasztok lányok, bocsi a betolakodásért, de itt megláttam régi ismerőst. 

Beze-Beze.... hatalmas nagy gratula!!! A múltkor,mikor nekem gratuláltál nem láttam a vonalzóid között a negyedik bébit! Örvendek nagyon!

Én még nem tudom, hogy '14 decemberi vagy '15 januári leszek, mert újév első napjára van a terminusom.

Puszi

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Már elég rég nem írtam, de mindenféle vizsgálat eredményére vártam és addig babonából nem jelentkeztem. De most már megvan minden, és szerencsére minden rendben van. Így most már remélem aktív tagja tudok majd lenni a csapatnak, már amennyire a munka engedi.

Ja és a kislányomnak kisöccse lesz!!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok,

eddig is gyakran olvasgattalak benneteket, most szívesen csatlakoznék hozzátok, mielőtt bezárjátok a topicot :)
Mi december 19-re várjuk a kis bébinket (első baba) csak egy picit zűrösen indultak a dolgok (veszélyeztetett terhesség endometriózis ciszta miatt, korábban már műtöttek is miatta) úgyhogy nem nagyon akartam írni ilyen rémségeseket a folyamatos izgulásról, de most úgy fest minden rendben van, a kötelező császáron kívül várhatóan semmi különös nem lesz benne.
Mindig nagyon jó olvasni hogy mindenki jól van, jók az eredmények. :)

Szép napot nektek!

Lilypie First Birthday tickers
waeni
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Ma aktuális a védőnői látogatásom, szokás szerint semmi kedvem hozzá  Az öltözködéssel is bajban vagyok, mert a hűvösebb időre elég szűkös a ruhatáram, úgyhogy most igazán úgy állok a szekrény előtt, hogy "nincs egy rongyom, amit felvegyek". De most tényleg!
Ma reggel 60,2 kg voltam, kíváncsi leszek, az ottani mérlegen mennyi leszek.

Pimpoka: neked is gratulálok a harmadik babához

Frida: örülök, hogy már tudsz jönni és gratulálok  a kispasihoz! Kislányod mit szólt, hogy öcsit kap? Nálunk is ilyen a felállás, a kislány mellé lesz egy kisfiúnk. Egyelőre még gőzöm sincs, mit kell majd egy fiúval csinálni, pl. hogy kell pelenkázni, de azért optimistán nézek a jövőbe, hogy megoldom valahogy

Waeni: örülök, hogy csatlakoztál! Nyugodtan írhatsz a gondokról is, vagyunk itt páran sajnos hasonló cipőben (barnázás, táppánz). Nálad akkor már minden rendben? Mehetsz dolgozni, vagy pihenned kell?
Kisfiút v. kilsányt szeretnétek?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Sziasztok ujak! Sejtettem, hogy a zart otlet kicsit megnoveli a letszamot, de tok jo, hogy egyre tobben vagyunk.


Ugy latom az a tendencia, hogy 1. kislany 2. kisfiu. ezzel en is ki lennek bekulve, most lany, a kovetkezo meg kis tokos.


firenze: lakast lebeszletuk, most mar csak azon kell imadkozni, hogy szeptemberig talaljanak valami hazat ahova mehetnek, mert csak akkor tudnak koltozni, mivel ok is kisbabval vannak. Szoval elvileg ok, mienk lesz a lakas, csak nehogy ne legyen semmi jo elado nekik, mert akkor kenytelenk leszunk szeptemberben elallni es ujat keresni SOS.
Hideg volt reggel nagyon, salat is vettem fel, de majd szet fagytam a kis balerinamban...egesz heten sportcipoben jottem, mert esot igertek, persze semmi nem volt, ma mar nem lattam esot, ellenben a rohadt szel miatt a t*kom is lefagyott...milyen nyar ez??? enyhe tel enyhe -nem letezo- nyarral jar???  ha jovoheten a Balcsin a hazban kell ulni, morcos leszek...

waeni: dejo, te is 3. ker, melyik resze? Szt. Margitba jarsz vagy mashova?

beze: sikerult megkerni a zart topikot?


dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Pimpoka, frida87, waeni, üdv itt közöttünk. :)

Firenze, megértelek, mert rajtam még nem látványos a változás, de kb egy rövidnacim van ami kényelmes, abban meg nem jöhettem ma. :D

Nekem épp nemrég tolta fel a főnönköm a vérnyomásomat kicsit. Holnapra szabadságot vettem ki, ma az egyik kolléganő hazament, mert nem érezte jól magát, és nem az jutott eszébe, hogy megoldják a helyettesítést, hanem az, hogy én jöjjek be. Nyilván ha nem lenne dolgom nem lennék szabin...

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a befogadást :)
Firenze: igen, olvastam a ti gondjaitokról is, szurkolok nektek, remélem lassan mindannyian belépünk a nyugis korszakba. Én dolgozhatok (irodai, úgyhogy maximum a stressz ami megterhelő) nehéz fizikai munkát nem végezhetek, de azt mondta a dokim, hogy lájtosan bármit csinálhatok.
Épp most kezdtem gondolkozni terhes tornán, és úszáson. Ti hogy álltok ezzel? Akinek szabad mozogni, jártok valahová?
A bébinkre azt mondta az ultrahangos orvos a 12. hetin, hogy szerinte kisfiú, de természetesen garanciát nem vállalt. :) Nekünk mindegy mi lesz, csak talán a névválasztás miatt lenne könnyebb helyzet a kislány, mert lánynévben nagy az egyetértés a férjemmel, fiúnévben meg nem igazán :) Mindannyiótoknak megvannak már a befutó nevek?

Dumo: Magán dokihoz járok (aki fantasztikus, ő mentette meg a jelenleg működő petefészkem, szóval senki másra nem bíznám magam) ő a Szent Istvánban vezet szülést, szóval UH-ra, meg vérvételekre oda járok, egyébként meg a rendelőjébe. De a Margitról is jókat hallottam. Meg vagy elégedve vele?

Lilypie First Birthday tickers
waeni
Budapest
 
 
 


Tünde: rövidnaci Kicsit szellős lenne ma Kis nyári ruhákkal én is jól állok, de nem szeretném, ha alá kapna ez a nagy szél
A kedvenc kényelmes pocakos nacimat 2 napja összekente csokival a kislányom, úgyhogy drukkoltam, hogy megszáradjon mára

Waeni: de jó, hogy dolgozhatsz, és persze az, hogy minden rendben veled és a babával! Én anno kismama jógára szerettem volna menni, de most már nincsenek ilyen irányú vágyaim, mert most sem mehetek ilyesmire. Sebaj, majd tornázom jövőre

Nevek: a mi kisfiúnk neve Máté lesz. Számomra fontos ez a név, mert az a jelentése: Isten ajándéka. Tavaly októberben volt egy vetélésem, ami nagyon megviselt, így ezt az újabb babát igazi ajándéknak érezzük.

A következő uh-n biztosan meg tudják majd mondani, hogy kisfú v. kislány Amúgy én az elsőnél biztos voltam benne, hogy fiam lesz, most meg abban, hogy kislány.
Szóval nem nyitok jósdát, mert tuti felkopna az állam

A Margitba szerintem egyelőre csak én járok, én vagyok 3. kerületi Én csak a kötelező vérvételre és majd most uh-ra megyek oda, amúgy minden más esetben a magándokimhoz járok.
De dolgozik ott rokonom, állítólag nagyon jó a szülészeti részleg. Mint kiderült, tavaly szült is ott egy ismerős, aki elégedett volt. Én azért maradok a jól bevált orvosomnál, aki nem ott rendel

Védőnőhöz hová jársz? Én a Vörösvári útiba.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


rokatunde: tojd le a fonokot, ki nem rughat, mert terhes vagy, be sem rendelhet, ha szabit mar kertel, tulorazni sem szabad terhesseg bejelentese utan, szoval oldja meg, nem vagy te martir!

waeni:  jogazni szeretnek elkezdeni majd a jovoheti nyaralas utan. Uszni nem merek, alapbol is mindig osszeszedek vmit ha uszodaba megyek, most meg az nem hianyzik, uh a kloros vizet kerulom ahogy csak tehetem. tornakat nem talaltam a kozelben, vagy ha igen, azok delelott vannak, mert ugye minden terhes otthon ul...nem is ertem...szoval marad a joga amit talaltam. De ha van vmi jo tipp, johet!
Nalunk pont a fiu nevben volt teljes egyertes, a lanyban azota sem jutottunk meg dulore...
En egyenlore  a MAV-ba jarok, de meg bizonytalan vagyok mi lenne jo...dokim nincs, uh majd ahova vitetem magam, ott szulok.

Ezt mar akartam is kerdezni, hogy vannak meg ilyen szuloszoba latogatasok? ezek hogy zajlanak? bemegyek a korhazba es benyogom, hogy megneznem milyen allapotok uralkodnak?

dumo
Budapest
 
 


Dumo, épp most közöltem, hogy dolgom van nem tudok jönni. Én a Bajcsyban fogok szülni, ott ha jól tudom úgy működik a szülőszoba látogatás, hogy amikor van ilyen szülésfelkészítő előadás, akkor utána lehet menni egy szülésznővel az épp szabad szülőszobát megnézni. Nem tudom máshol hogy van.

Mozgás: én azt a feladatot kaptam, hogy sétáljak nagyokat,hogy mást csinálhatok-e majd rákérdezek a 16. heti kontrollon. Van egy miomám, igaz nem vészes helyen, és eddig pnaszmentes is vagyok, de lehet, hogy emiatt korlátozottak lesznek a lehetőségeim.

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Dumo, tőled akartam kérdezni, mert te is jövő héten mész Balcsira. Te be mersz menni a vízbe? Most folyamatosan hallgattam a híreket, már Zánkán és Fonyódon is volt f.sós megbetegedés Én először örültem, hogy Balatonfenyves odébb van az első füredi esettől, de minél többet hallgatom, annál közelebb ér a fosi! Lehet, hogy megkérdezem a védőnőtől, mi a véleménye.

Ja, jövő hétre már szuper időt mondanak, sőt már melegszik hétvégétől, szóval azzal szerintem nem lesz gond

A szülőszoba látogatás szerintem jó, nekem tetszett, megnyugtató volt  Anno nálunk a kórház honlapjára ki volt írva, mikor vannak látogatások. Be kellett jelentkezni telefonon, és úgy lehetett menni adott időpontra csoportosan, mint egy klassz kis kirándulás
Ha a honlapra nincs kiírva, akkor sztem tudsz érdeklődni telefonon a szülészeti-nőgyógyászati osztályon, ott biztos tudnak felvilágosítást adni.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Fienze: Nagyon tetszik, hogy a nevet így a jelentés alapján is választottátok. Szerintem is nagyon szép a Máté, a kis lurkó pedig biztosan feledtet majd minden rosszat, a mostani meg a korábbi nehézségeket is, ha majd kibújik.
Én az Óbuda utcába járok (Árpád fejledelmen lakunk), egy középkorú bajszos :D védőnőhöz, aki nagyon kedves, de nagyon nem volt képben az ilyen cisztás ügyekkel, még ő kérdezgetett engem hogy akkor ez mitől alakul ki, stb. úgyhogy furcsa volt picit. Én is éppen ma megyek majd hozzá, annyira nem szeretek járni, mert izgulós vagyok, ezért folyton magasabb vérnyomást mér. Te miért nem kedveled annyira a tiédet?

Dumo: Nagyon jó nyaralást nektek! A legszebb időtök lesz szerintem! Tornát hozzánk közel a 3. kerületben találtam, és 17:30tól van kedd-csütörtök, ami tök jó mert még munkából is oda lehet érni, csak sajnos nem írták hány hetes kortól lehet kezdeni (sok helyen írják, hogy csak 16. - az pedig nekem még másfél hét), de majd megérdeklődöm. Ha elkedzed a jógát majd írd meg, hogy milyen volt!

A műtétek miatt a Szent Istvánban már kétszer voltam, az első alkalommal egy egész hetet. Bár a nőgyógyászaton ugye, nem a szülészeten, de nagyjából ugyanazok a nővérek vannak. Csupa jót tudok mondani róla, mindenki nagyon kedves, segítőkész volt, pedig ott aztán tényleg mindenfélét látni! A körülményekben van némi hiányosság (volt hogy nem tudtak ágyneműt cserélni egy lánynak, mert nem volt pénz és csak korlátozottan moshattak.... ), viszont az emberek hozzáállása nagyon szuper volt, amit sok kórházból hallani hogy nem ilyen.
Szóval én szívből ajánlom ezt a kórházat, ha esetleg van aki még nem döntött.
Ha jól tudom kapott bababarát kórház címet is, a bébik folyamatosan anyukájukkal lehetnek, meg van egy csomó féle alternatív szülőszoba, amik nagyon jól felszereltek (masszázsos zuhany, meg ilyenek) :)

Lilypie First Birthday tickers
waeni
Budapest
 
 
 


Honlapon mar neztem, de 2010-es info volt a legfrissebb... most vagy bena vagyok, vagy nincs info. De akkor majd ha megyek UH-ra 2 het mulva, akkor megerdeklodom. A telefonnal ugyebar hadilabon allnak, nem szeretik felvenni, szoval nem idegesitem magam vele.

firenze: En is kicsit raparaztam, h akkor most elkapok e valamit. Most szombaton volt a fonokom eskuvoje Siofokon, az egesz nasznep megfurdott, es mindenki jol van...csak masnaposak voltak. En mindenkepp bemegyek a vizbe, foleg ha 20 fok felett lesz, az alatt amugy sem lennek kepes ra, de bizom legalabb 2-3nap jo idoben es akkor megkockaztatom. A doki azt mondta zart a mehszaj, uh nem kellene aggodnom. Nagy ugralasok, dobalozasok ugysem lesznek, csak max matracon lazulas, meg egy kis uszas. A vedonot mar meg sem kerdezem, mert tok laza, ugyis azt mondana, hogy "nana,h bemehetek meg at is uszhatom ha akarom".

tunde: helyes, eljen a szabi!!!

dumo
Budapest
 
 


Úgy látszik ez agy ilyen védőnős nap, én is ma megyek hozzá 17:00-re. :D

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Firenze: Amikor anno megmondtuk a kislányomnak, hogy lesz kistesó, nagyon örült, de kikötötte, hogy csak lány lehet..... Így most úgy próbáltam neki megmondani, hogy kisfiú, hogy a bölcsiben is van egy tök jó kisfiú barátja, így biztos, hogy a kisöcsivel is tuti nagyon jó barátok, testvérei lesznek egymásnak.. :) !

Rokatünde: Én is a Bajcsyban fogok szülni! A kislányom is ott született, meg persze a doki is maradt!
Nekem a szülészettel csak jó tapasztalataim vannak. Igaz én anno fogadtam orvost és szülésznőt is.
Orvost mindenképp szerettem volna, szülésznőt meg ajánlották. De nagyon jó választás volt! Most is ugyanezzel a párossal szeretnék majd szülni. Persze arra tapasztalatom nincs, hogy milyen lett volna fogadott doki és szülésznő nélkül....
A csecsemő részleggel már nem voltam annyira megelégedve...

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Frida, de jó. :) Melyik dokihoz jársz ? Ki volt a szülésznőd?A csecsemősökről én is vegyes dolgokat hallok, és reménykedem, hogy azért az a néhány napot amit benn tölt az ember ki lehet bírni velük

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Megvolt a védőnői látogatás, 61 kg voltam az ő mérlegén, így hivatalsoan +3 kg-nál tartok Ezzel egyelőre elégedett vagyok.
Hallgattunk szívhangot is, de pillanatok alatt elmászott az érzékelő alól, úgyhogy sok időm nem volt olvadozni tőle

Megkérdeztem a véleményét a strandolásról. Azt mondta, a kislánya ezen a héten 30 másik gyerekkel a Balatonnál üdül, és egyikük sem betegedett meg, úgyhogy no para

Waeni: nálatok van már név? És a többieknél? Persze ha már elárulható

Védőnő: az első védőnőt nem szerettem, akihez a kislányom születésekor jártam. Egy igazi paraszt volt, mindig előzetes megbeszélés nélkül érkezett  Ez egy kisbabánál általában remek időpontokra esik: vagy szoptattam, és rajtam lógott a gyerek, vagy végre pont lefektettem aludni és az éjszakázás után én is próbáltam vele aludni... erre jött hívatlanul, és becsengetett. Ezt rendszeresen eljátszotta, hiába kértem, hogy beszéljünk meg egy konkrét időpontot. Végül miatta kellett kivenni a vezeték nélküli csengőnkből az elemet, hogy ne tudjon felverni minket
A mostani szimpatikus, ő nem ilyen tolakodó típus, úgyhogy szerintem vele jól megleszünk

A bajszos védőnőn nagyon jót röhögtem

Nekem is magasabb a vérnyomásom a védőnőnél, de megbeszéltük, hogy anyukámnál is mérem és mivel ott jó, nem zaklat a témával

Frida: nálunk is pont így volt, a kislányom közölte, hogy neki csak kislány kistesó jöhet Mikor elmondtuk neki, hogy kisfiú, majdnem elsírta magát. De már készültem rá, és jól kitalált indokokkal meggyőztem, hogy sokkal jobb lesz a kisöcsi (csak mi leszünk csajok, nekem ő marad az egyetlen kislányom, egy fiú nem nyúlja le a ruháit és a rózsaszín pónijait...). Azóta boldog, és nem is mondta egyszer sem, hogy jobb lenne a kislány 

Sőt, képzeljétek, délutánonként ha hazaér az oviból, mindig énekel a hasamnak, közben meg a kis tenyerét ráteszi és várja, hogy a kisbaba mocorogjon. És hihetetlen, de a baba azonnal aktív lesz, ahogy meghallja a kis cérna hangját Teljesen el vagyok olvadva ilyenkor tőlük

Tünde: ügyes vagy, hogy nem hagytad magad berángatni szabiról! Csak keményen Mesélj majd, mi volt a védőnőcinél.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


A balatoni pancsolással kapcsolatban még mindig van bennem kétkedés a vízminőséget illetően. Már bocs, hogy ezen kattogok, de bosszantó, hogy készülünk a nyaralásra és ilyeneken kell parázni

Arra jutottam, hogy mivel nálunk a nagyszülők lent lesznek pár nappal előbb, majd tőlük érdeklődöm, volt-e az üdülő környékén fosis járvány, és ettől teszem függővé, bemegyek-e a vízbe Nekem az ottani közvetlen vélemény hitelesebb, mint amiket a hírekben mondanak.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Csináltam egy előzetes táblázatot az alapján, akik eddig írtak.
Sok adat hiányzik, és simán lehet, hogy valakit kihagytam, vagy nem láttam, hogy írt pontos dátumot, úh ha megírjátok az adatokat, javítom


Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Firenze, nagyon joooo a táblázat. Amint a doki szájából hallom a terminust majd megírom. Védőnőci cuki volt megint, majd 5 hét múlva megyek megint. Vérnyomást mért, meg vizeletet ellenőrzött,rendben találta. Súlyt bediktaltam, kitöltötte amit kell a kiskönyvemben, és engedett is. Kérdezte hogy van-e kérdés, ennyi. Szerintem tök jó fej, 60 körül van, de fiatalos. Végül, de nem utolsó sorban, ő volt a férjem vedőnénije gyerekkoraban, ami nekem jó érzés valamiért. :)

Egyébként a víz miatt én is paráznék, ha mostanában mennénk a Balcsira.

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

dumo, igen, este megkértem, remélem, hamar beállítják.

Pimpoka, nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen! Nem láthattad, csak hétfőn tettem közhírré, és akkor csatlakoztam ide. Nem akarsz te is jönni? Január 1-vel simán lehet decemberi is a 3. babátok. Én örülnék neked nagyon!

Waeni üdv köztünk. Endo miatt lesz tuti császár a szülésed?

Frida, gratuálok a kisöcsihez!

Firenze, nagyon jó a táblázat, köszönöm! Máté jelentése nagyon tetszik, kicsi fiam Mánuel=istentől ered. Ezt a keresztelőn a lelkész jól  ki is hangsúlyozta.

Tünde, helyes, ne is hagyd magad!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Nagyon jó a táblázat, esetleg még a kórházat nem írod oda?
Nekünk egyenlőre Zoé Dóra a név. Ha változik szólok. :oops:

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Rokatünde: A doki Sulyok, a szülésznő meg Paar Magdi volt.

Mi is megyünk balcsira 2 hét múlva. Remélem addigra teljesen levonul ez a fosós-hányós dolog. Hátha pont ezért fognak most jobban odafigyelni a vízminőségre no meg a szennyvizet beleengedő hülyékre.
Eddig pont úgy voltam vele, meg máshonnan is ezt hallottam, hogy biztonságosabbak a természetes vizek fertőzés szempontjából, mint a medencés megoldások... Ez a teóriám most dugába dőlt...?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!

Dumo, jó ötlet a kórházas oszlop, kiegészítem majd

Név: nálunk az elsőnél úgy a 25. hétig nem volt név, mert semmi sem tetszett igazán. Ki volt nyomtatva az utónév lista, aláhúzogattuk kinek mi tetszik, és egyetlen név sem egyezett
Én akkor tudtam, hogy megtaláltuk a véglegeset, mikor tudtam magamban a nevén nevezni a babát. Addig mindegyik név valahogy idegen volt.
Nekem amúgy tetszik a Zoé

Beze: nagyon szép a Mánuel jelentése!

Pimpoka: szerintem is írj nyugodtan, lehet a bébi decemberi is


Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Firenze, hogy hívják a kislányodat? Biztosan írtad, de elfelejtettem. Gondolom ő is annyira lelkes mint az enyém.
Köszönöm, a jelentést először nem is néztem, leültem a gép elé, kerestem nevet, Milán már nem tetszett annyira, nem éreztem Máncit Milánnak, amikor megtudtam, hogy ő is kukis. A családom nagyon le akart beszélni, de nem hagytam magam, és nem bántam meg. AMi nálunk kezdettől fix volt, az a Marcell név, Alexáét is neten kerestük. Nekem nagyon tetszett a Zoé, de a férjemnek nem.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,

de tök jó ez a táblázat!! :)

Az döbbenet, hogy a védőnők, csak így beállíthatnak... Remélem a miénk nem ilyen lesz. Nálunk is minden ok volt, pisilni kellett meg súly és vérnyomás, ennyi volt az egész. Szívhangot mikortól kezdenek majd nézni?
Neveink még nincsenek sajnos, olyan jó nektek, hogy már tudjátok - tök nehéz ez a döntés...

Beze, igen, azért kell a császár, mert útban van az endo ciszta (elég nagy 7 cm-vel kedztük, mostmár csak 6,5 -> a terhességben a sok progeszteron miatt tud összemenni, tök jó, remélem még kisebb is lesz!), a császár vágásból meg is műtik majd rögtön azt a petefészket. /két legyet egy csapásra... /

A Balcsisoknak nagyon jó nyaralást!

Lilypie First Birthday tickers
waeni
Budapest
 
 
 


Hu, ez a vedono nem semmi lehetett. Az enyem jo fej, es 1x jott latogatoba, aztan azt mondta majd benez ha megszuletik a baby. Remelm ennyiben ki is merul. Na meg remelm az uj vedono is jo fej lesz, bar ot elegge a vegefel fogom megismerni.

Szivhangot nez a vedono is? Legkozelebb akkor lecsapok a lehetosegre. Bar aug.ban megyek csak legkozelebb addig meg mar csak megerzem vegre a mozgast, mert meg mindig semmi, pedig mar lassan 17. leszek...

Ma este villampakolas, aztan holnap indulas a Balcsira! Azert biztos lesznek ures perceim, szoval ha ha a mobilnet kegyes lesz hozzam, akkor 2 rovid csobbanas kozott jelentkezem majd.

dumo
Budapest
 
 


Örülök, hogy mindenkinek tetszik a táblázat, így kicsit könnyebb követni, ki hol tart

Beze: a kislányomat Emíliának hívják. A Milán nekem személyes kedvencem, mert az meg a férjem neve

Waeni: szerencsére az a ritkább, hogy egy védőnő így viselkedjen, mint az a nőszemély. Mi azóta kétszer költöztünk, volt egy szuper védőnőnk Zuglóban is, ahol fél éve laktunk, ő nagyon kedves volt és szívesen mentem hozzá, bár akkor már csak a státuszvizsgálatokra voltunk hivatalosak.
Most az itteni új is nagyon kedves, ő már az elején mondta, hogy majd egyeztetünk, hogy nekünk mikor jó a látogatás, vagy ha úgy jobb, mehetünk be mi is hozzá, szóval elég rugalmasnak tűnik

Szívhangot nekem most nézett először, a 17. héten. Mondta, hogy a következőn jobban fog hallatszani (most kicsit halk volt), mert nagyobb lesz a baba.

Dumo: anyukám a második babát (azaz engem) is csak kb. félidőnél érzett, pedig azt mondják, hogy a másodikat előbb érezni.  Lehet, hogy a baba csak arra vár, hogy a Balatonnál kedveskedjen az anyukájának az első kis rúgásokkal
Jó pihenést!

Mi csak kedden indulunk, de már nagyon várom

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Firenze, Beze és akinek már van nagyobbacska tesó: Ti rögtön tudtátok mikor az első babát megéreztétek, hogy az ő? Milyen érzés volt? Mit csináltatok épp?

Dumo, annyira izgalmas, hogy hamarosan már érezni fogod! Nekem azt modnta a védőnő, hogy a 20. hétre lehet számítani rá első babánál.
Firenze, írod hogy a kislányod oda teszi a kezét, nálatok már kívülről is érezni?
Ez annyira izgalmas, már alig várom!


Lilypie First Birthday tickers
waeni
Budapest
 
 
 


Waeni, nekem azt mondta a védőnő, hogy a következő alkalomtól kezdve fogja nézni a szívhangot, én akkor leszek egy nap híján 19 hetes.

Dumo, érezzetek nagyon jól magatokat a Balcsin, remélem jó idő lesz.

Nekünk meg nincs konkrét nevünk, egyelőre nem tudtunk dönteni, így abban maradtunk, hogy majd akkor választunk, ha kiderül, hogy milyen nemű Ficánka. Egyébként én kislányt érzek, meglátjuk. :)

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Waeni: de aranyos vagy, én is emlékszem nagyon kíváncsian vártam, hogy majd milyen lesz, mikor először érzem
Nekem anno mindenki azt mondta, hogy olyan, mintha kis pillangók rebbennének odabent. Lehet, hogy másnak ilyen, én nem ilyennek éreztem
Szerintem az elején hasonlít kicsit a bélmozgásra is, ezért van, hogy elsőre nehéz beazonosítani.

Nálam leginkább arra hasonlítot (mindkét esetben így volt), mintha valaki finoman belülről megpöckölgetne Később ez majd megváltozik, és tud istenes nagyokat rúgni, ha elég nagy lesz hozzá

Én mindkétszer fekve éreztem először a kis pöckölgetést. Emíliával épp egy jogi vizsgára készültem, úgyhogy innentől annyi is volt a száraz jogi tételeknek, csak rá tudtam figyelni és vigyorogtam, mint egy gyogyós

Igen, nálunk már kívülről is érezni, a férjem pl. pont múlt hét vége felé az egyik focimecs nézése közben érezte először, úgyhogy meg is állapítottuk, hogy van stílusa a kisfiúnak

Nálam nagyon bevált mindkétszer, hogy fekve érzem a legjobban, reggelizés után. Akkor mindig beindul.

Ami pedig számomra egy igazi csoda volt: az első terhességemnél mindenhol azt olvastam, hogy a babának érdemes egy adott zenét mutatni, ill éneket énekelni, mert ha megszületik, emlékszik rá.
Kicsit hitetlen voltam, de kipróbáltuk. Az apukája minden délután énekelt neki egy adott dalt a hasamhoz hajolva. Magam sem hittem volna, de kb. egy-másfél éves koráig ha vmi nyűgje volt, ezzel a dallal mindig meg tudtuk nyugtatni.
Akinek van ideje-kedve hozzá, ne hagyja ki, nagyon megéri

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


firenze, ezt a dalos dolgot mi is ki akarjuk próbálni, de még várunk, majd pár hét múlva kezdjük, addig kitaláljuk mi legyen a nóta. Tipp? Halász Judit? EetlegTankcsapda? 
Sajnos az éneklés mindhármunk érdekében jobb ha nálunk elmarad...részemről mindenképp... szegény baby előre sajnálom, ha rámjön majd a nótázhatnék. 
Viszont párom pont tegnapelőtt mondta, hogy keressek valami mesét amit majd olvashat esténként Dorcinak. Olyan cuki!! 

Bízom benne én is, hogy talán a Balcsira kicsit beindul és megmozdul végre! Bár nekem is azt mondták, h még ne sürgessem, mivel van rajtam jó kis védőréteg (=háj) ezért amiatt is lehet, hogy nem érzem még. Van ilyen. 

Na megyek pakolni, felpróbáltam az összes rövidgatyámat, 1 db jön rám a tavalyi szériából...ez gáz, azért bízom benne, hogy jövő nyárra újra beleférek a régi cuccokba, kicsit drága lenne mindent lecserélni. 


dumo
Budapest
 
 


Dumo: Tankcsapda

Neki a te hangod lesz a világon a legszebb! De ha mégsem akarsz énekelni, akkor jó egy felhúzhatós kis zenélő játék, ezeknek általában halk, megnyugtató a hangjuk (kivéve számodra, ha már egy nap 50x hallottad ). Az annyiból praktikus, hogy mindig kéznél van, akár kocsival mentek valahová, akár vendégségben vagytok, így mindig bevethető Mi tavaly Ikeában vettünk ilyen zenélős izét jó áron egy baráti párnak.

Nálam újra támad a farkaséhség, hajnalban felébredve egy tál szilvásgombócról ábrándoztam, így kénytelen leszek csinálni hétvégén

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Zárt topicról nincs hírem, ismét írok mindjárt.

Waeni, Lexit 16+6 naposan éreztem először, olyan kis finom rebbenésszerű valami volt a bal oldalamon, lent.

Firenze, elkészült a szilvásgombóc? Én annyira rá vagyok kattanva az édességekre, sajnos cukros is lecsúszik, illetve a ch is jobban megy, mint kellene, ne csodálkozzak, hogy hízom.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni hozzátok! Kistesó érkezése nálunk is útban van, dátum szerint december 24. Már van egy "nagy" kislányunk, Vanda, aki 4 éves lesz augusztus 20-án.
Én 1. tipusú inzulinos cukorbeteg lettem Vandus születése után nem sokkal, de a tervezett ütemben fogant a kistesó, kicsit aggódva várom, de biztosan minden a legnagyobb rendben lesz!
Szerdán lesz a betöltött 15. hét! Ti hogy viselitek? Szedtek valamit? Nekem a vasam és a plt-m alacsony egy kicsit, figyelmet igényel. Folsavat szedek és néha magnéziumot, de már most hatalmas hasam van, pedig Vandával a 20. hétig nem is látszott hogy kismami vagyok....
Andi

pandi
 


Sziasztok!
Bocsának eltűntem vizsgaidőszakom volt / van még holnap lesz az utolsó és végre élvezhetem a nyarat.

Üdvözlöm az újakat és azokat akiket az eltűnésem miatt még nem volt szerencsém megismerni. Igyekszem aktívabb lenni ezek után.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Pappandrea, Lili77, örülök, hogy itt vagytok. :)

Csajok, ki hogy viseli a frontot? Én ma reggel úgyébredtem, hogy ha nem muszáj dolgozni jönnöm ki sem mászok az ágyból egész nap kb. :D A fejem is fáj, szép lesz így a nap, de nam baj, mindjárt itt a délután 5 és mehetek haza. :D

Szép napot mindenkinek!



Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Andi, üdv köztünk!
A cukrot nézik most szigorúbban nálad? Vagy a szokásos 16 és 26 hetes szűrés van?
Én magne B6-ot szedek, ebből napi 3 db-ot, és Elevitet, ebből felet naponta (ha elfelejtem, akkor egy-egy nap kimarad).
Nekem is nagyobb a hasam, mint az első terhességnél, úgy 2-3 hétttel előbbre járok derékban, mint anno

Lili: hajrá utolsó vizsga! Baba nemét tudjátok már? Ill. neveken már gondolkodtok?

Tünde: engem nem zavar a front, én a meleget nem bírom, igaz azt nemterhesen sem csípem Viszont holnapra legyen jobb idő, mert irány a Balcsi és jó lenne nem a szobában kuksolni.

Waeni: elkészült a gombóc, isteni lett. Én ezen kívül egyáltalán nem eszem édességet, csokira pl. rá sem bírok nézni Az első terhességemnél is így volt, 8 hónapig semmi édesség. Bezzeg a végén még a csokis muffint is lekvárba tunkoltam

Dumo: Remélem jól telik a pihi és a mobilnet is kegyes és néha olvasni tudsz

Ma voltam a Minimanóban és béreltem övterelőt. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én már nem bírok a hasam miatt kényelmesen ülni az autóban, nyom a biztonsági öv Ez a bérlés tök jó, ha fél éven belül visszaviszem, a teljes árat le tudom vásárolni.
Vettünk egy pici bodyt is a babának, ez az első cucca, eddig kabalából nem mertem venni semmit. Most is csak ezt, mert beleszeretős
Megnéztük a pihiszéket, ami élőben tök gagyi, de kinéztünk egy masszívabbat (=árban húzósabbat), amit majd akkor veszünk meg, ha az övterelőt visszavisszük.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


@firenze:


Sziasztok!

Én is decemberre várom a második babót,és ha még nem vagytok nagyon zárt csoport, akkor szívesen csatlakoznék hozzátok, és persze írok is magunkról pár szót.
Jelenleg Zoéval, a 20 hónapos kislányommal vagyok itthon,és januárra terveztük a kistesót, de a jelenlegi adatok szerint december 31 a várható érkezése, ami a doki szerint akár karácsony is lehet még.
Minden terhesség más, és míg Zoéval végig vígan ettem a 9 hónapot,most minden tünet megtalált (hányinger, hányás, émelygés, gyomorégés, puffadás). Neveket még nem tudunk,mert még nem mutatta meg magát igazán, de fiúra tippelek.

üdv.,
Móni és Zoébaba
 
 
 


Kedves Móni és Zoébaba, üdv a csoportban. :)

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Firenze,
Vizsga letudva. Holnap lesz eredmény. A 12. heti uh-n az Istenhegyben azt mondták, hogy inkább kislány. Most a doki azt mondta valami van a lába között. ( na ezzel nem mondott újdonságot ). Legközelebb 9-én megyek a kötelező uh-ra azt mondta hogy addigra már biztos lesz. Remélem megmutatja magát.

Tünde
elég nyomott vagyok én is, alig vártam, hogy haza érjek.

Mortocska,
üdv közöttünk.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Lili, köszönöm! Neked ki is tippelt 12 hetes uh-n kislányt? Hajrá utolsó vizsga. Lehet, majd megpróbálom megkeresni.

Firenze, én kérdeztem, de jó neked, én napok óta tömöm magamba, csokit mondjuk nem, de pl megveszek a csokitortáért, a héten valamikor tuti eszem 1 szeletet.
Övterelő jó ötlet, én mindig eltolom a hasamtól kézzel, hát nem valami kényelmes.

Andi, Móni, üdv köztünk. Még annyira nem zárt a topic, hogy tegnap is hiába írtam ez ügyben, nem érkezett válasz, még egyszer megpróbálom a héten, és ha arra sem jön semmi reakció, akkor feladom.

Andi, én ladeevitet és magnéziumot, calciumot szedek.

Móni, fiút tippeltek neked 12 hetesen, vagy az a megérzésed?

Tünde, hidegfrontot rpsszul, tegnap fájt a hasam, ma még szerencsére nem, de legalább ma tovább aludtam a gyerekekkel egyetemben.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Várandósan viselem roszul a hidegfrontot, alapból a melegre vagyok érzékeny.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Mortocska: Üdv köztünk! Nálam is így volt, a kislányommal szinte semmi rosszullét, most meg a kisfiúval a 12. hétig kergetett a róka

Lili: Nagy gratula a vizsgához! Akkor most már jöhet a láblógatás?

Beze: Bocsi, közben láttam, hogy a gyagya fejemmel átneveztelek

Beteszem a javított táblázatot, majd jövő héten módosítom, ha addig írtok hozzá újdonságokat

















































































































NévDátumBaba neveKórház
lili772014. dec. 1.  
firenze2014. dec. 2.MátéRóbert K.
frida872014. dec. 5. Bajcsy
dumo2014. dec. 7.Zoé DóraMÁV
csipibogyó   
monci2   
ekruzs2014. dec. 16.  
beze2014. dec. 18.  
waeni2014. dec. 19. Szent István
abika   
pappandrea2014. dec. 24.  
hbnori2014. dec. 24.  
azsukka2014. dec. 26.  
rokatunde  Bajcsy
timea892014. dec. 30.  
mortocska2014. dec. 31.  
katalinf2015. jan. 25.  

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Na jó, majd legközelebb képként csatolom, mert ez a 2 km szünet a tábla felett elég izén néz ki

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
 
 


Firenze, semmi baj, így is értettem.
Balassa János Kórház, és nagyon jó a táblázat.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Lili, megtaláltam, te is Hajdú doktornőnél voltál. Neked hány százalákot mondott a kislányra?
Le a kalappal, hoyg gyerekek mellett tanulsz, én is ott végeztem atyaég, 10 éve, de töpörtyűk mellett tuti nem ment volna...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron