Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Remélem mindenki jól van?!
Tegnap voltam vérvételen , megvolt az első nst, jó volt hallani a szívecskéjét , bár kicsit meg voltam illetődve. Egyrészt mert nem megy a hátonfekvés és olyankor nem is érzem annyira a mozgásokat mintha oldaltfeküdnék, de elvileg szép vonalakat produkált:) Persze az örömöm nem tartott sokáig megjött a streptococcus - pozitív :/ A kelleténél talán jobban elkeseredtem, bár azt mondta,hogy  ne izguljak , szülés közben kapni fogok antibiotikumot... csak olyan szerencsétlennek érzem most magam...a magnéziumot tegnap óta nem szedem, nem is tudom eldönteni ,hogy a front hatására , vagy simán fáradtság vagy annak a hiánya miatt , de elég jól fájdogál a derekam meg a pocim allja, úgyhogy ma jó sokat feküdtem. És jó sok boxot is kaptam, már megijedtem , mert alig volt ma olyan ,hogy ne mozogjon valamilyen módon, aminek örülök , csak furcsán sok. :)


Moncsih Ti költöztetek már?

Vigyázzatok magatokra!


Kép
 
 
 


Sziasztok!

Én is remélem, hogy mindenki jól van!

Holnap megyek a fogadott orvoshoz a kórházba, csinálnak ultrahangot és ctg-t, valamint megbeszéljük a részleteket. Remélem mindent rendben találnak. Jövő héten lesz kenetvétel, sajnos tavaly a streptococcus nekem is pozitív lett, kaptam rá valami krémkúpot, de vajúdáskor anitbiotikumot is adtak emiatt. Még hátra van egy vérvétel és ellenanyag szűrés is. 
Babám elég aktív odabent, ennek nagyon örülök. 

Vigyázzatok magatokra!

Kép

Kép
 


Sziasztok! Remélem mindenki jól van :) Mi tegnap este voltunk pocakos fotózáson, nagyon szuper volt élveztük, a pocaklakó is élvezte a dolgokat mert egész végig majd ki ugrott a hasamból :D Igaz a végére egy kicsit elfáradtam mert majd 2 órát készültek a képek, de megérte, mert egy örök emlék a pocakról :) teszek fel egy két képet ízelítőnek :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 

 
 

Sziasztok Kismamik!

Ismét bagoly üzemmódban vagyok, már egy órája. Picikém ébresztett a pocakban, mert helyezkedett egy nagyot, de vissza is aludt, bezzeg az anyja nem tud visszaaludni olyan egyszerűen. :-)

Edina! Nagyon szépek a képek, tényleg egy örök emlék. Rólunk akkor készült csak pocakos közös fotó, amikor az esküvőnk volt, de akkor még csak 12 hetes volt a Tökmag.

Baudry! Hogy vagy? Görcsök vannak rendszeresen? Nálam nem csinált a doki kenetvételt, nem tudom, hogy mikor lesz. Nekem ülő helyzetben csinálták az nst-t, szerintem Te is kérheted úgy, ha kényelmesebb.

Hétfőn megyek vérvételre, utána egyből megyünk nst-re, csütörtökön ultrahangra... Felgyorsultak az események. :-)

Kismackó! Neked kell az altatóorvossal konzultálni a császár miatt? Nekem majd igen, ahogy megvan a vérvétel eredményem.

Többiek, hogy vagytok? Hogy telnek a napok a vége felé? Nagyon eltűnt mindenki. :?

Jó pihit Nektek még a maradék hétvégén!

(most kezdjük a 36. hetet)
 
 


Sziasztok!

Edina: Nagyon jók lettek a képek! Én is gondolkodtam pocakfotózáson, de lehet, hogy már nem lesz rá energia, pedig tényleg örök emlék.

Viktria: Igen, az altatóorvossal kell találkozni, de az a furcsa, hogy vérvételre későbbi időpontot adott a fogadott orvos és így nem tudom, hogy mit fog szólni az altatóorvos, hogy nincs friss vérképem. (január 5-re van időpont az altatóorvosnál, a vérvétel meg 9-én lesz)

Tegnap voltam a fogadott orvosnál a kórházban. Csinált uh-t. Méretek alapján ez még a 34. hét, viszont a fejméretre (92 mm) azt mondta, hogy nagy. Utána meg azt, hogy nagy baba lesz. Kicsit megijedtem. Neten néztem a mérettáblázatokat, 34. héten bpd átlag 86 mm (+/-6 az átlagos eltérés). Megnéztem a kisfiam 40. heti uh leletét, azon 98 mm volt a bpd. Nem hiszem el, hogy mindig van valami, amitől ideges leszek.

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat.

Remélem jól vagytok.

Nálunk zajlanak az események.Tegnap és ma is voltam nst-n.Mindkét alkalommal jelzett méhmozgásokat amik már jelentenek valamit.Befeküdnöm nem kell,de a doki szerint a héten akár baba is lehet belőle,főleg ha ezek a frontok így váltakoznak.Csütörtökön lesz uh,mármint remélem még lesz.De mindenre felkészülve becsomagoltam a karácsonyi ajándékokat,és megvettem ami még lemaradt.Jobb mindenre felkészülni.Már kezdek izgulni.Annyira a végén vagyunk már hogy nem is tudom mi lenne jobb.Karácsonyra 4en lenni vagy kihúzni januárig.De ebben már Olivér fog dönteni.Várjátok már a karácsonyt?Nekem már nagyon ünnepi hangulatom van.

Szilvi!
Nagyon jók a képek!


Na megyek az oviba.Megígértem a zseblányomnak hogy ma hazajöhet délben.

Vigyázzatok magatokra!

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok! :)


 


Mi voltunk uh-n és védőnőnél is megjelentünk! :) Viszont nőgyógyászt kellett keresnem , mert akihez jártam sajnos elmegy!! Hát nem kicsit voltam kiakadva! De szerencsére hamar találtam másikat aki elvállal :) .

Pici súlya: 2182 gramm , BPD: 85mm, AC: 288mm, FL:62mm. Uh észre vették, hogy a pici veséje fölött van egy 1,5 cm ciszta. De mondták , hogy ne aggódjak , mert fel fog szívódni! Hát nagyon reménykedek benne :) :)
Hát az én súlyom 68kg , megint csak 2kg híztam :D :D :D , HK: 103cm

Alig várom , hogy január legyen :D még 2 hét van hátra :D :D el se hiszem, hogy mindjárt babázni fogok :D :D

Ó még annyi , hogy sikerült a csjomról képet csinálni!!! Nagyon boldog voltam , hogy végre láthatom a kisarcát :D :D Jah és rengeteget mozog Abgyalom :D :D


Most viszont mennem kell!! Mindenkinek szép napot kívánok!! :)


Kép


 


Sziasztok!


Edina , írtó jó képek lettek :) Még mi is szerettünk volna egy olyan "karácsonyos - kismamás" fotókat , de esélytelen ,hogy erre maradjon bármi időnk is. És hát a kapkodások végett se karácsonyi hangulat , se egy ajándék. Igazándiból azt se tudom ,hogy itthon leszek e karácsonykor.Visszaszámlálás indul 20 nap kiírásig..Tegnap először aludtunk az új lakásba, és nagyon furcsa volt. Jó lesz tudom, de jobb lenne ha legalább egy hónappal előrébb lennék :) Szóval energiám az egyenlő a 0-val, volna mit csinálni, de muszáj a pihi.

Viktria köszönöm ahhoz képest,hogy a végén vagyunk elég jól. Ma pánikoltam be  egy kicsit reggel mert volt egy erősebb görcs, de lekopogom a zuhany és a pihi jót tett. Nem bánnám ,ha a csöppöm benn maradna még egy nagyon ici picit :) A tompa fejfájás viszont megmaradt amióta nem szedem a magnéziumot. Málnalevél teáról van véleményetek??


Kismackó, nekem a streptococcus kapcsolatban annyit mondtak, hogy szülés alatt kapni fogom az antibiotikumot.
Holnap jön a második nst meg lesz ultrahang is. Hétfőn vissza kellett menjek vérvétel ismétlésre, mert valami volt az ellenanyaggal kapcsolatba + vizelet ismétlés mert írtó sok volt a baktérium. Bár már hidegen hagynak ezek a dolgok, mert tudom ,hogy nem sokára kint lesz ,vagy nem is tudom miért :) Hízásban meg totál megálltam. 3 hete egy grammot se :)

Vigyázzatok magatokra! Kitartást mindenkinek! :)


Kép
 
 
 


Sziasztok!

Jól vagytok?
Miután megszületik a babátok, akkor ha lesz időtök megosztjátok a szüléssel kapcsolatos élményeiteket itt a fórumon?

@Argizsu: Szorítunk, hogy minden rendben legyen. Írj, ha van valami fejlemény.

@Angyali88: Tündéri kislányod van.

@Baudry: Málnalevél tea mire jó?
Vajúdás közben kaptam az antibiotikumot. (Azt nem értettem, hogy az sztk-s nődoki minek írt fel krémkúpot, amit jóval szülés előtt kellett alkalmazni.) Nekem már csak januárban lesz vérvétel, ez lesz a kötelező harmadik, remélem még megkapja az orvosom az eredményeket. Rh negatív vagyok, muszáj még egy ellenanyagszűrést csinálni. Elvileg én sem híztam tovább, legalábbis a mérleg szerint.

Hétfőn megyek az első ctg-re. Gyorsan múlik az idő.

Várom a Karácsonyt, ránk fér egy kis ünnepi hangulat.

Vigyázzatok magatokra és pihenjetek minél többet!

Kép

Kép
 


A vonalzóm szerint még 33 nap van hátra, de a műtét miatt 4 nappal korábban érkezik a kisfiam, ezért már csak 29 nap van hátra.

Kép

Kép
 


Sziasztok csajok,

Edina, csodaszép a pocakod, gratula.

Málnalevél teát már beszereztem és tervezem iszogatni is, remélem használni fog.

Végre utolsó hetet taposom melóban, de már nem is bírnám tovább. 4 órában dolgozok az utolsó két hétben, de ez is meg tud már terhelni.
Kórházi cuccokat tegnap este elkezdtem összepakolni, mire édes kicsi férjem teljesen bepánikolt, h miért pakolok, mit érzek amit neki nem mondok el. :) vicces volt látni a tágra nyilt szemeit. Az igazság az, hogy nagymamám haldoklik és én nem tudok haza utazni a temetésére. Bármennyire próbálok csak a babára és magamra figyelni, megvisel a dolog és tegnap valóban éreztem olyan fájásokat, amik nem nyugtattak meg. Végülis a csomagot be kell pakolni, és jobb mindenre felkészülni mint utólag riasztani es ugráltatni ferjecskémet. Holnap UH ismétlés, remélem megfelelően fejlődtünk és békén hagynak már minket. A gyarapodás nekem nem, h megállt volna, most lendült igazán neki. Heti 0.5 kg feljön, pedig keveset eszek. Amint jóllakásig eszek, hányingerem van és nagyon rossz a közérzetem. Dehát ez várható volt, nem is zavarnak ezek a kilók, eddig össz- vissz 7 kg, nal tartok. 10- re számítok és az teljesen baráti lessz szerintem.

Kitartást nektek és könnyű napokat kívánok.
Készüljetek, mert utolsó Karácsonyt töltitek ekkora létszámmal
 


Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a dícséretet a képek miatt :) Hát nekem szombat óta enyhe fájásaim vannak hol így hol úgy érzem, meg nem is olyan jó  a közérzetem, és a fejem is kezd lufi szerű lenni, de remélem még az ünnepeket kibírjuk egybe! Mi kedden megyünk dokihoz, akkor lesz vérvétel meg törlet vétel remélem segített az antibiotikum a streptoccocus miatt és elmúlt! Hát valahogy karácsonyi hangulatom nincsen, lehet azért mert már sehogy se jó nekem se, de azért már várom az ünnepeket, végre itthon lesz a férjem is 3om hétig!

Vigyázzatok magatokra, és kitartás már nincs sok hátra! :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!

Voltunk hétfőn dokinál és ctg-n, befordult a baba fejjel lefelé, de az hozzá tartozik, hogy a doki előtte jól megnyomkodta a hasam. Szerintem azóta már más pózban van, de ma este megyünk ultrahangra és kiderül. Nagyon rosszul alszom, konkrétan órákat vagyok ébren éjszaka és olyan gondolataim vannak, hogy összenyomom a picit alvás közben. Szinte csak az oldalamon tudok aludni és érzem, hogy már alig van helye odabent. Tiszta hülye vagyok.. :oops: A levegő vétel a másik dolog, mert állandóan azt érzem, hogy nyomja a tüdőmet is.
Van még 27 nap a kiírt időpontig, de nem bánnám ha év végén, Karácsony után kijönne a kis drágám. Néha én is érzek fura keményedéseket és mintha fájdogálna is, de mindig elmúlik ha lefekszem. Inkább piszkosul feszít..

Valakinek ha jönne a baba és ha lesz szabad 10 perce, akkor mindenképpen írjatok, hogy mi volt! :-)

Most 50-50%, hogy 30-án császárral megszületik Hunor, de ez attól függ, hogy befordulva marad-e.

Majd ma este már többet tudunk, a napokban jelentkezem, remélem lesz fotónk is. :-)

Könnyű napokat Mindenkinek!
 
 


@baudry mi folyamatos költözésben vagyunk lényegében hónapok óta a kétlakiság miatt:) de október közepén költöztünk nagyobb lakásba Bécsen belül (na ott még rengeteg munka lesz tavasztól), közben meg Pestről pakolom a holmimat és minden alkalommal szállítunk belőle. Itt még végleg ki/össze kell pakolni amikor már Babócával költözünk végleg...így most félig itt is üres a lakás, félig ott is

@edina jók lettek a képek:)

Elméletileg pont 4 hét múlva lesz a nagyon nagy nap:) 2 napja jósló fájásaim vannak (derék és hasban mestruáció előtti fájdogálás) 1-2 óra intenzív, majd nyugi 4-6 óra, majd újra...De még előtte majdnem egy hete elkezdett piszkosul fájni a medencém és a comb feletti/körüli csontozat, alíg tudok felállni, járniHolnap lesz az első ctg és este doki. Remélem jól vagyunk és még bőven kivárja 2015-öt odabent:) Saját tapasztalatból (január 2-án születtem) mondom neki, hogy nem jó ünnepekkor vagy rögtön utána születni, január közepével sokkal jobban jár, ha addig mindketten "egészségesek" vagyunk:)

Kitartást mindenkinek, most kell igazán tartani egymásban a lelket, egyre nehezebbek a mindennapok ahogy olvasgatlak titeket is, de már csak napok/hetek kérdése és babázunk:)

Kép
 


Sziasztok!

Viktria: Várjuk a képet és a híreket.

Moncsih2: Az ingázás ebben az állapotban nem fárasztó?

Jóslófájáshoz hasonló, de annál valamivel enyhébb fájdogálást én is éreztem tegnap egész este és éjszaka. Ma szerencsére nem. Néha azért megijedek, nehogy igazi fájások legyenek, ráérünk még azzal. A sok oldalfekvéstől a csípőm jobboldalt húzódik, kellemes érzés.

Én is csak azt tudom kívánni, hogy tartsatok ki és pihenjetek.

Kép

Kép
 


Sziasztok! Annyira izgalmas ,ahogy számolunk vissza :) Tegnap voltunk nst- n és uh-n , teljesen zárt a méhszáj és még a lepényem is szép, szóval van esélyem itthon karácsonyozni:) Már több mint 3100 gramm.. szóval szépen növekszünk.Monjuk az nst-n 1 órát feküdtem,mert az első fél órát azt végig aludta és az orvos rázta fel :) A második vizeletembe is sok volt a baci , úgyhogy jövőhéten vinnem kell megint tenyésztésre. Röviden ennyi. Reggelente szokott jönni egy két hasi-derék fájdalom , de egész jól érzem magam a bőrőmbe, sőt!
Moncsih , mi a 3. éjszakánkat töltjük az új lakásba, szép lassan összejön minden, de mostmár tényleg szeretnék csak a babára összpontosítani.
Kismacko nekem az orvos mondta ,hogy azt igyak , meg van is olyan ismerős aki ivott, elvileg segít a tágulásnál, bár még nem vettem , mert nem is tudom hol keressem. Holnap még megpróbálom a patikában , mert se dm, se rossmann..


Vigyázzatok magatokra! Puszi


Kép
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk ultrahangon, de képet nem kaptunk, mert a fél pofija látszott csak a kis drágámnak, de annyira cuki volt! Csukva volt a kis szeme, dísze orr, pufi arcocska. A helyzet az, hogy teljesen haránt fekszik, totálisan kereztben, emiatt már biztos a császár. 36 hetes 2 naposan 37 hetes 1 naposnak felel meg a méretei alapján. 2924 gramm :-)
Szóval ma voltam beszélni az altatóorvossal, spinális gerinc érzéstelenítést kapok majd. 29-én fekszem be, 30-án már babázni fogok! :-)
Amúgy megnézettem magam a klinikán, mert tegnap este óta furán kemény a hasam. Állítólag teljesen zárt a méhszáj, méhnyak rövidül, jóslófájások vannak. Kíváncsi leszek kihúzzuk-e addig. A magnéziumot emelnem kellett és pihenni kell sokat, de legalább nem tartottak bent.

Szóval röviden ennyi, már nagyon a végét tapossuk!

Szép hétvégét Mindenkinek!
 
 


Sziasztok! Egy kis kora reggeli bejelentkezés mielőtt beindul a hétvégi intézkedés:)
Nem aludtam valami fényesen, már jósló fájásokkal feküdtem és szinte egész éjjel emiatt forgolódtam...Tegnap voltam az első ctg-n, Babóca annyira tiltakozott az elején, hogy a szívverése 200 felett volt és szószerint dobta le magáról a rögzített ctg fejeket. Végül még kézzel is tartanom kellett, de csak amikor megnyugodott ment "normálisa" a mérés. Utána meg bealudt de sajna a nővérnek ez sem volt jó ezért felébresztette egy dudávalNagyon sajnáltam szegénykét. Utána dokinál is voltam, méhszáj szerencsére teljesen zárt, január elejére be van tervezve a császár előtti admin munka...Doki szerint most olyan 2,5 kg lehet. 
@kismacko81 az ingázás nem vészes, de talán a hét eleji vonatozásom volt az utolsó így szülés előtt. Sokkal jobban megvisel ha pl. Pesten belül el kell menni 2-3 helyre akár autóval, akár tömegközlekedéssel, mert itt mindenki ideges. Ha meg vonaton vagyok 3 órát, az kényelmes, nyugis állapot:)
@baudry az új lakás mindig izgalmas kaland, talán hónapokig, nem? de most akkor lesz időd kicsit megszokni mielőtt a  babázás elkezdődik.
@viktria Neked egyébként mi a kiírt dátumod? 38. hét elején lesz a császár, ha jól számolom...
Ma lesz egy kis tennivalónk. Megyünk a bölcsőért, talán 1-2 boltba, piacra, itthon takarítani kell és folytatni a babaruhák vasalását:)
Vigyázzatok magatokra és könnyű hétvégét!

Kép
 


Sziasztok!
Remélem mindenki jól van.
Örömmel mondom el nektek hogy megszületett a kisfiunk,Olivér László, Dec.17.-én hajnali 5óra 57kor,3200grammal és 52cm-el.Mindketten jól vagyunk.Képet nem enged ez a bigyó feltölteni,de ha valakit érdekel a babánk linkelek.Tegnap haza is engedtek minket.Gyönyörű karácsonyunk lesz!!!!

Veletek mizujs kismamik?

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok Kismamik! :)
Rég jelentkeztem, de mindennap figyelemmel követtem az eseményeket! Kis babócánk jól van, szépen fejlődik, 2 héttel ezelőtt 2380grammnak mérték! A méhnyak is elkezdett rövidülni, szilveszterkor kezdjük majd meg az nst-t. Már eléggé szenvedősek a napjaim, most is görcsölgetek, pedig neki kellene állnom takarítani, meg mosni, vasalni.... Az alvás egyáltalán nem megy, max napközben, de éjszakánként általában csak nézelődök, meg forgolódok, vagy a páromat bökdösöm hogy ne horkoljon...
Ti hogy álltok a kórházi csomaggal? Szégyen, de én még sehogy... Még nincs hálóingem se, de nem is nagyon szeretnék, mert nem bírom magamon elviselni... Talán egyet veszek, és inkább "könnyen kibújós" trikókat viszek majd be...+ van olyan rövid gatyám, aminek nagyon laza a dereka, ha esetleg császár lenne a vége, akkor se nyomná a sebet.
Jövő héten szerzek be málnalevél teát, jó tapasztalataim vannak a gyógyteákkal kapcsolatban, remélem ez is beválik majd!
Puszi mindenkinek, pihenjetek sokat, és Kellemes Ünnepeket, ha addig már nem írnék...!

Kép
minka87
Győr
 
 


Argizsu, gratulálok!!!!! Én szeretnék képet!!!! Ha lesz egy kis időd, mesélj el mindent, hogy hogy történt!!

Kép
minka87
Győr
 
 


Argiszu nagyon gratulálok és sok boldogságot!!! Minkához hasonlóan én is várom a képeket és az élménybeszámolót :)

Minka ne izgulj, már én is "beletojtam " a kórházi csomagba. Akartam új dolgokat venni , aztán rájöttem ,hogy felesleges, úgyis minden lesz rajta , ami nem odavaló :) Szóval tettem be 2 hálóinget, meg egy nadrágos pizsit biztos ami biztos :) Lassan mosom a babaruhákat is ,azt is a jó utolsó pillanatra hagytam. Annyira izgi , hogy mindjárt a kezünkbe tartjuk őket :)


Remélem jól vagytok. LAssan a 38. hét , de lekopogom a derékfájáson kívül, se fájások , semmi. De mivel lassan 3 és fél kg lesz azért a mozgásával okoz némi fájdalmat borda tájékán:)

Pihenjetek nagyon sokat! Vigyázzatok magatokra! Puszi mindenkinek :)


Kép
 
 
 


Sziasztok!

Argizsu: Gratulálok a kisfiadhoz! Ha lesz időd, légy szíves írd meg, hogy milyen volt a szülés és ha lehet, én is szeretnék képet a babáról.

Hogy bírjátok a frontokat? Elég durva idő volt tegnap este (villámlás, dörgés, jégeső). Most meg a szél fúj. A biztonság kedvéért több magnéziumot vettem be.

Minka és Baudry: Kórházi csomag terén én sem siettem el a dolgokat. Ugyan mostanra mindent kimostam és kivasaltam, de még nem pakoltam be semmit a bőröndbe és még papucsom sincs. Legkésőbb jövő héten megejtem.

Kisfiam tegnap lett 1 éves, megünnepeltük. Hamar elrepült az az egy év.

Hétfőn megyek ctg-re, azt mondják, jó, ha van kéznél egy kis csoki, az segít felélénkíteni a babát. (szülésznő szőlőcukrot adott, de sztk-ban csokit is javasoltak, persze nem egy táblával)

Pihenjetek és készülődjetek Karácsonyra, az is mindjárt itt van.

Kép

Kép
 


@argizsu87:


Szívből gratulálok, egészséget és boldogságot babának, mamának és a tágabb családnak! Persze én is mindenre kíváncsi vagyok:)
Mikorra voltál kiírva?
Sok energiát az első napokhoz, gondolom, hogy ez egy gyönyörű karácsony lesz

Kép
 


@minka87:


Hát a napjaim nekem is szenvedősek alíg bírok járni/felállni, fájdogál a hasam...és a frontok miatt aggódom is, hogy nem viseljenek meg túlságosan, jó lenne ha még növekedhetne kicsit odabent Babóca.
Kórházi csomagom még nincs, karácsony utánra tervezem a véglegesítést:) remélem nem lesz késő...én találtam a c&a-ban végiggombos hálóinget, meg viszek be pizsit is, az is végig gombos (az is c&a). Mondjuk nálam császár van tervben és amíg itt-ott csővek vannak benned addig mindenképpen a végiggombos jó, de szerintem szoptatás szempontjából is az könnyít majd a dolgomon:)

@baudry nekem is vasalnom kell még a babaruhák egy részét és párat mosni is...tegnap megkaptuk a gyönyörű bölcsőt, de ágyneműnk még nincs (mert eredetileg kaptunk volna mózest teljes ágynemű stb.készlettel), meg pelenkázó alátét, meg még jópár dolog. De összeraktuk a babakocsit is és én is a férjem is ma többször odamentünk és ringattuk a még üres bölcsőt és beszélgettünk a lányunkkkal
Remélem végzek mielőbb a vasalással, mosással és akkor összerakom a baba kórházi csomagját és átnézem a listákat, hogy mi hiányzik még. Karácsony után, meg remélhetőleg lesz még időnk és energiánk beszerezni minden fontosat
Ma vettünk fenyőfát is, egyébként nincs valami intenzív karácsonyi hangulatunk...
Vigyázzatok magatokra és kitartást

Kép
 


Argizsu!
Gratulálok a Picihez! :-) Jó egészséget és sok boldogságot kívánok! Könnyű szülés volt? Van tejecske elég? Hogy telnek az első napok otthon? Mindenre kíváncsi vagyok. :-) Persze gondolom, most van fontosabb dolgod is, mint ide irogatni.

Nekem már majdnem minden nap van enyhe, mensi szerű jóslófájás, de nagyon sokat pihenek, fekszem és így elviselhető. A Babuka még sokat helyezkedik, pedig már 3 kg. Már elkezdtünk a 37. hetet, csak azt remélem, hogy megvárja amíg a dokim visszajön a téli kiruccanásból. 29-ig kellene kihúzni , de szerintem így fekvéssel menni fog.
Én nagyon örülök, hogy korábban már megcsináltam mindent, mosás, vasalás, bepakolás.. most már nehezen lenne rá energiám. Sajnos a hasamon megrepedt a bőr, hiába kenegettem én szorgalmasan. :roll:

Ma megyünk ctg-re, utána már csak jövőhéten, amikor elvileg már be is fekszem.. :-)

Vigyázzatok Magatokra! Óvatosan a nagy karácsonyi készülődéssel!
 
 


Sziasztok!

Ma voltam ctg-n, kismackóm elég sokat mozgott közben. Kenetvétel eredménye kész, szerencsére minden negatív lett. Legközelebb 29-én lesz ctg. Ultrahangot pedig csak a 38. héten csinálnak, az már január első hetében lesz. A frontokat eddig átvészeltük.

Pihenjetek sokat!

Kép

Kép
 


Sziasztok! Tegnap voltam dokinál meg CTG-n is minden rendben volt, megint készült kép a picurról, egy kicsit morci rajta az arca, valami nagyon nem tetszett neki :D Mire meg felfeküdtem a gépre elaludt, aztán a doktornő csikizte fel hogy valami mozgás már legyen :D. De a lényeg hogy minden oké! Remélem ti is jól vagytok!

Mindenkinek Békességben, Boldogságban, Szeretetben gazdag karácsonyi ünnepekt kívánok!!!!! 

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!

Jól vagytok?

Még 22 nap van a császárig. Hétfőn ctg.

Mindenkinek áldott, békés Karácsonyt kívánok!

Kép

Kép
 


Boldog Békés Karácsonyt Mindenkinek!
 


Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek! :-)

Remélem jól vagytok!? Én óránként egy komolyabbat keményedek, sokat fekszem, nem utaztunk el itthonról Anyumékhoz. Hunor baba, ha minden igaz, jövőhéten kedden már kint lesz. :-) Az lesz a 38. hetünk... Nagyon várom már.
 
 


Boldog ünnepnapokat mindenkinek! Remélem jól vagytok és nem erőltettétek meg magatokat túlságosan az ünnepi hangulat kedvéért.
Nálam a helyzet változatlan, alíg bírok felállni és járni - de azért rendületlenül azt teszem:) kedden voltam ctg-n, kicsit elevenebb volt Babóca mint pénteken az aszalt áfonya és csoki hatására. Legközelebb 30-án kell mennem ctg-ra, majd 6-án dokihoz és akkor az utolsó vérkép, uh stb. vizsgálatokra a császár miatt.
Egy perccel ezelőtt a párom a hasamra tette a kezét, hogy mozog-e Baba és abban a pillanatban olyat rúgott, hogy a párom felugrott ijedtségében
Szóval így telnek most a napjaink. Megyek egy kicsit a konyhába ügyeskedni, majd ücsörgök, olvasok, pakolgatok...egyre több minden van odakészítve a polra kórházi csomaghoz...Lassan készülünk:)Ha tervszerint haladunk pont 3 hét múlva már lehet, hogy a világon lesz a kislányunk.
Szép ünnepet Nektek, vigyázzatok magatokra

Kép
 


Sziasztok! Jelentem még mi is egyben vagyunk :) Bár napról napra nehezebb a dolog:) Hát így az utolsó karácsonyi napon azért még én is szeretnék mindenkinek Kellemes Ünnepeket Kívánni!  :)

Kép
 
 
 


Sziasztok!
Kinél mi újság, hogy telt a karácsony?
Nálunk csend van, ma megvettük még a fontosabb hiányzó babaholmikat (kád, takaró, etető/itató pohár és kiskanál, hajfeke/fésű), szóval még ezeket ki kell mosni és utána remélem minden összeáll a kórházi csomagokhoz:) Tegnap túl nagy csendben volt Babóca, kicsit meg is ijedtem, de ma délelőtt sokkal aktívabb volt újra. Már neki is kényelmetlen lehet odabent, nincs elég helye, nekem meg levegőm amikor beékeli ide-oda a kis lábát:)
Vigyázzatok magatokra és meséljetek hogy telnek a napok, hogy vagytok:)

Kép
 


Hello! Hát az ünnepek nagyon hamar elteltek, mindig úton voltunk, el is fáradtam rendesen! Egyre erősebbek a görcsök és mindig többet érzem, nah meg ezek a rosszullétek, a párom már nagyon izgul, már mondta hogy inkább kint lehetne! Kedden megint megyek uh-ra meg ctg-re, meg megtudom milyenek lettek a vérvétel eredméyek és a kenet levétel! 

Remélem mindenki jól van, vigyázzatok magatokra!

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok! Már nagyon izgulok én is  8 nap van kiírásig. Apa eddig szabin volt és holnap mennie kell dolgozni. Nem gondoltam ,hogy kihúzzuk , de akkor mostmár legyen a cél egy újévi baba :P A frontok engem jobban megviselnek. Inkább olyan erős szívdobogások jönnek rám, nem hasgörcsök... A hó ide még nem ért el, bár megmondom őszintén most annyira nem is várom, mert lehet ,hogy bármikor indulni kell. Babaholmikkal végeztem, mostmár csak várunk :)


Vigyázzatok magatokra!!


Kép
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Voltam ma dokinál, mert a császár előtt még meg akart vizsgálni. Befordult a baba fejvégű lett, emiatt holnap nem kell befeküdni és a keddi császár is törölve. Megvárjuk, hogy magától beinduljon, de heti 2 ctg lesz a kórházban. Január 14-re vagyok kiírva. Megőrülök ettől a bizonytalanságtól... :(
Persze valahol örülök is, de most teljesen át kell állítani az agyam megint a hüvelyi szülésre.
Már megágyaztam a Picinek, olyan jó elképzelni, hogy milyen lesz majd itthon Vele.

Pihenjetek sokat!
 
 


Sziasztok!

Remélem jól telt mindenkinél a Karácsony. Örülök, hogy még egyben vagytok ti is.

Ma voltam ctg-n, babóca kicsit bealudt, ezért rádudáltak. Nem örült neki. Csúszás volt, hiába mentem időpontra, az orvosom elment anélkül, hogy aláírta volna a papírt, emiatt az ügyeletes orvost meg kellett várni, szóval nem volt egy jó nap. Jövő héten megyek az altatóorvoshoz, de friss vérkép nélkül, azt csak pénteken csinálják meg.  Pénteki vérvétel után megint ctg és aznapra még egy uh is kellene. Szóval húzós lesz. Néha én is érzek egészen enyhe görcsöket, erős hidegfront van.

Vigyázzatok magatokra!

Kép

Kép
 


Hát Viktria tényleg nem irigyellek!! Azért tényleg teljesen átálljon az ember agya egy ilyen nagy dologhoz... De ennek is meg lesz a szépsége :)
Ki hogy van, mit éreztek? Nekem folyamatosan olyan nyomásérzetem van, meg van hogy napi 3x wcre megyek... már mondták azt is ,hogy meg van dagadva a felső ajkam, bár semmi ilyet nem veszek észre magamon de ők tudják. :) Szūléstől elkzdtem izgulni holnap les z még egy uh + nst. Remélem most nem úgy kell őt felrázni. Kitartást mindenkinek!

Kép
 
 
 


Hello! Ma voltam dokinál, meg Ctg-n minden rendben volt, a picúr a kezében szorongatta a köldökzsinórt :) Vasárnap megint megyünk a kórházba ctg-re, és jövő héten megyünk apával felderítő útra a kórházba :) Már kiváncsian várom, remélem nem fog elrémülni a papás szüléstől :P

Mindenki nagyon vigyázzon magára, és Nagyon Boldog Új Évet kínánok mindenkinek :) Kitartás mindig közelebb a nap, hogy a kezünkben tartsuk a kisbabánkat :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Nagyon boldog új évet kívánok Mindenkinek! :-)

Biztos vagyok benne, hogy az is lesz! Ma megyünk ctg-re, bár ilyen hidegben nincs kedvem kitolni az orromat sem a házból. Jó lenne, ha hamar elvonulna ez a fagy, mire a babukák megszületnek, ne ilyen cidriben kelljen őket hazaszállítani. Hunor most épp csuklik a pocakban, annyira drága. :-)

Baudry, drukkolok nagyon, Neked már tényleg nincs sok!
Várjuk az infókat...
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltüntem,de mentségemre legyen hogy bele kellett szokni a mindennapi rutinba Olivérrel.
Remélem jól vagytok!!???

Az élményeimről csak azért nem számolokbe mert senkit nem akarok riogatni.Egy tuti,mindent megért mikor a pocakomra rakták és nézett rám a kis álmos szemecskéivel.A képeket sajna nem tudom ide feltölteni,de a facebookon megtaláltok (Argejó Zsuzsanna),ott tudtok képeket kukkolni.
Egyébként tündéri baba,bár sokszor gondolja úgy hogy pontban hajnali 2-kor kell megmutatnia milyen ügyesen és szépen tud sírni! Apa is lelkes,pelenkáz etet altat büfiztet fűrdet,szóval sokat segít.Sajna tejcsi nincs így maradt a tápi,de gyarapszik szépen és jól érzi magát így is.A nagytesó is imád babázni bár nem érti teljesen miért nem tud vele játszani az öcsi.

Na de ennyi elég is rólunk.Meséljetek kivel mi van!

Na megyek mert ébredünk!

Sziasztok!

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Boldog Új Évet mindenkinek!

Tartsatok ki, már nincs sok hátra.

Kép

Kép
 


Sziasztok! Még mindig egyben, pedig mostmár az orvos is mondta, hogy csalogassuk :) Ma fejgörcs, hányinger , wcre menés minden volt. Gyúrtunk az év első babája címre , de nem biztos, hogy összejön. :)

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek, vigyázzatok magatokra!!

Kép
 
 
 


Egészségben teljes, örömökben gazdag 2015-öt kívánok mindenkinek!
A szokásos fél4 körüli mosdólátogatás után nem tudtam vissza aludni. Babóca elkezdett csuklani, na ez mindig eltart egy darabigVégül felkeltem, próbálok olvasni, most bekapcsoltam a gépet, közben persze álmos vagyok...
Kinek hogy telt a tavalyi év utolsó napja, vagy az idei első?
Mi 31-én még kicsit vásárolgattunk délelőtt, majd némi takarítás, délután kimentünk az ügető szilveszterre, megnéztünk 2 futamot, utána már csak 2-3-asban itthon. Már kevesebb mint 2 hetet számolok vissza:) Örülök is neki mert minden elég nehéz (evés, mozgás, öltözés, medence, kéz/láb fájdalmak), ugyanakkor kicsit félek is a császártól, meg talán attól is ami utána lesz...Na de mély levegő és "meg tudom csinálni, hajrá előre" bíztatással megyünk tovább:)
Kinek, hogy telnek a napjai?
@Argizsu megnéztem tegnap a képeket, nagyon édes a kisfiad Legyetek mind egészségesek és legyen nagyon sok örömötök egymásban!
A tesó témában van egy aranyos történetem, 30-án hallottam a terhes ambulancián amikor voltam ctg-n (ja remek kis nap volt olyan fél10-kor kezdtünk és 13.10-kor végeztünk). Egy olyan 3 év körüli kislányt kérdezgettek a folyósón, hogy örül annak, hogy jön a tesó, mit szeretne lányt vagy fiút...Mndta, hogy lányt. "De mi lesz ha a kistesó fiú? A fiúkkal is jól lehet játszani." Jött a válasz: "Ha fiú lesz akkor nem az én testvérem, akkor csak apáé lesz."
@baudry van fejlemény 31. óta? Egyébként én nem ajánlom a január 2. körüli születést, szülinap szempontjából, sok év tapasztalatából mondom;)
Mindenkinek türelmet és erőt, meg jelentkezzetek még ha nincs is nagy újság, hogy tudjuk ki hol és hogyan tart éppen

Kép
 


Sziasztok!

Baudry: Van már valami fejlemény nálatok? Szorítunk nektek!

Moncsih2: Nálunk csendesen telt a szilveszter. Fizikailag én is egyre nehezebben bírom, január 15-ig kell kihúznom (programozott császár), addig még 13 nap van hátra. Leginkább a gyomorsav idegesít, szinte mindegy, hogy mit eszek, mindig van. Tudom, hogy el fog múlni, de már alig várom. Újabban alhasi tájékon érzek nyilalásokat, ami kisugárzik egészen lentre, tudom, hogy ez normális, de nem túl kellemes.

Többi kismamánál mi a helyzet?

Kép

Kép
 


Sziastok és BUÉK!


No hát a mi évünk rosszul indult, tegnap bele rúgtam a falba annyira, h teljesen tönkre tettem a jobb lábamat. Nem tudok ráállni. De ezt leszámítva egyben vagyunk és jól is. Pocakom kezd leereszkedni picikét ami jó mert kapok levegőt és többé kevésbé az ülés is megy. Ma a doki közölte a jóhírt, h a kenetvétel rendben van, minden egyéb eredményünk frankó. Picike be van fordulva. Remélem egyelőre még bent marad, legalább amíg a lábam kicsit rendbe jön.
Fájások néha jelentkeznek, de annyira nem vészes. Alvásnál vannak jobb és rosszabb napok, de ez a gyomorsav engem is kikészít.
Mindenkitől várjuk a fejleményeket! Szép napot és évet nektek!
 


Hello hát a helyzet nálunk is változatlan, bár nekem is a pocakom már szépen ereszkedik, fájások egyre gyakrabban vannak és mindig erősebbek, és egyre gyakrabban vagyok rosszul! Már készenlétben vagyunk de még sehol semmi, nagyon jól érzi magát odabent! :) Bár beszélgetem vele hogy siethetne kifele mert már nagyon kiváncsiak vagyunk rá, de ő csak ficánkol a szavaimra :D Majd egyszer csak váratlanul jönni fog! :)



Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!

Mi is egyben vagyunk még. Ma vagyunk 38 hét és 1 naposak. Ma ismét keresztbe fordult a baba, holnap reggel megyünk ctg-re, ha éjjel nem fordul vissza, akkor bent fognak tartani. Nem tudom, hogy mi lesz ebből, császár vagy sima szülés, de már szeretném ha történne valami. :-) Baudry gyanúsan csendben vagy 31. óta, csak nem? :-) Nagyon drukkolok, várjuk a híreket!
Nálunk is már megvolt a beszélgetés a Kicsivel, Apukája is mondta Neki, hogy még a héten jó lenne ha jönne. Hatalmas már a hasam, a derekam letörik. :?
Vannak keményedések, de ez még csak óránként kb. 3 db. Nagyon kevéske. Elkezdtem 2 napja a málnalevél teát inni, naponta két bögrével, lesz ami lesz.
Ma már jó intenzíven takarítottam, hátha történik valami, de semmi extra, azon kívül, hogy kijött a fejvégű pózból...

Vigyázzatok Magatokra és kitartás! :-)
 
 


Sziasztok Lányok, annak idején én indítottam ezt a topikot, csak jól kimaradtam, mert a két gyermek mellett nem volt időm sokszor olvasni, mire elolvastam, már nem bírtam írogatni, de azért ha tehettem figyelemmel kísértem. 

Én 2015. 01. 01-re voltam kiírva. Nem mi lettünk az ország első babásai :) 

A harmadik kislányunkat is a kistarcsai kórházba terveztük világra hozni innen egy Miskolc melletti mini városkából. Kétszer sikerült, haramadikra nem. 
Nálunk a bébi már megérkezett, december 27-én jött a világra. 
Szüléstörténetet is írok nektek pár sorban, mert kb. annyi volt. Hajnal ötkor nyákdugó távozott, férjem ébresztettem, hogy készüljön nemsokára szülünk, mert elment a dugó. Komótosan elkészültünk, közben jelentkezett az első fájás, amit 7 perc után követett a másik. Hívtam a bébiszittert, még inget vasaltam, kicsit sminkeltem (borzasztóan fontos ám :)) bepakoltam még hiányzó dolgokat, és elindultunk. Az autópálya felhajtónál nem indultunk Pest felé (jól is tettük), irány Miskolc (itt is volt egy tartalék orvosom és ide jártam nst-re). 6:15-kor felvettek a szülészetre, a 7 perces fájások maradtak (vizsgálgattak, dokimat hívták, őssejtes papírokat intéztek...stb) aztán bemehettem a szülőszobába, felrakták rám az nst-t, volt két 7 perces fájásom és harmadiknál szóltam, hogy jön a baba, mindenki elkezdett kapkodni, próbálták az ágyat szétszedni, de a mi lányunk robbant kifelé. A kengyelt be sem tudták rakni, az egyik lábam fent volt a másik lent és mindenki jajgatott, hogy uramatyám mi a franc van... Julianna megvárta míg doki odalépett és felemelte. Hát ennyi volt, a születés pontos ideje 6:58. Háromból kétszer ilyen fantasztikus szülésem volt, mindkettő gátvédelemmel. Az első is jó volt, az hosszú volt, egészen 3,5 órát tartott :D

Lányok, kitartást, türelmet, gyönyörűséges szüléseket kívánok nektek! Boldogságot, gyerekzsivalyt, rövid gyermekágyat, hosszú szoptatást, fantasztikus kötődéseket!

Pusza
Pimpoka











Kép

Kép

Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron