Új privát üzeneted érkezett!

Sziaszotok, vagy vagy vagyok és nem találok ilyen topikot vagy rajtam kívül senki nem szül januárban.... :) 
Mi január 1-re várjuk harmadik babánkat, ha te is januárra várod, akkor találkozzunk itt!
Pimpoka

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Pimoka!

Mi december végére várjuk, még pontos dátumot nem tudok, nekünk első babánk lesz. :)

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Én január 10. környékére várom a babát. Eddig még csak igy látatlanban, mert külföldön vagyok és nem tudtam doktorhoz menni, itt tudtam meg a csodálatos hirt. :) Mindenesetre leveleztem a nőgyógyászommal, ő megnyugtatott, mert elég jól birjuk, a szokásos tünetek megvannak, de nem volt olyan borzalmas, ami egyre inkább enyhül. :) HAmarosan otthon leszek és első a vizsgálat lesz, annyira várom már. Akkor leszek kb. a 10-11. héten. Úgyhogy azért még van izgulás rendesen.

Gratulálok nektek!
 
 

 
 

Bocsánat, csak Pimpokanak jöttem gratulálni, nagyon örülök, szuper! Tesók tudják? Megírhatnád a júliusiba is, biztosan örülnének a többiek is.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

rokatunde: de jó! Mennyire a végére kb? Nagyon pontosat még mi sem tudunk, mert a doki mindig óvatos ebben. A 18. heti uh után szokott biztosat mondani. És jól érzed magad, nagy öröm a bébi a családban?

alanis: te külföldön élsz vagy csak ideiglenesen vagy ott? A 10-11. hét nem késő még a dokihoz, lesz szupi szívhang és már kis formás lesz. Első baba?

Beze: köszi a gratulációt! Persze, tudják a csajok! Lelle nagyon örült, már másnap telekürtölte vele az iskolát,de hát csak úgy tett, mint az apukája. Már mindenki tudta, csak a közvetlen családtagok nem...így hamar, még az anyák napját kivárta és mindenkinek világgá kürtölte. Mesó mondja, hogy "pici" van anya hasában, meg a ciciből fog enni, de a baba Ő! Ti hogy vagytok? 




Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Én is csatlakoznék a januári babákhoz. Már írtam a februári topikba, de gondoltam csak a januári az igazi.
Nálunk első baba, és nagyon sokat vártunk rá, kb. 2 év után jött össze. Spontán baba és nagyon örülünk neki

Gratulálok mindenkinek.

 


Sziasztok! En is irtam mar a februariba is, januar 31, a datum, ahogy en szamoltam, dokinal meg nem voltam
 
 


Szia zsu. Gratulálok :) Mikor mész dokihoz?
Láttalak a februáriban. Én írtam a decemberiben is, jól jöttek az infók :)


 


Szia! katalinf, ugy nez ki, hogy juli elejen, mert hamarosan el kell utazzak, vizsgazni (egyetemen vagyok meg) es csak akkor jovok haza....remelem addig minden rendben lesz.
 
 


Én már most alig várom, hogy 4 hét múlva lássam :)

Nekem kell szedni utrogestant és azért is mentem el korán, hogy tudja felírni. De szerencsére jól van a kis mazsola :)

 


Sziasztok!
Ha minden igaz (az én számításaim szerint én is ide illek!

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Sziasztok ma derült ki, hogy bizony a mi pici babánk is januári lesz, méghozzá úgy mondta a doki hogy 21-e körül :) szóval mindenkit üdvözlök itt a klubban :)


Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!


Gratulálok mindenkinek, és csatlakoznék én is ehhez a csoporthoz. Ha a megérzésem nem csal, nálunk is januárra érkezik a picur, de biztosat majd csak jövő héten fogok tudni, ha az orvos is látott. Első baba, szóval még csomó kérdés van bennem, bár lehet ez nem attól függ hányadik gyermekét várja az ember lánya...


Tudnátok esetleg ajánlani "kötelező" olvasmányt, amit mindenképp érdemes első babánál átolvasni. Mire mikor érdemes illetve kell odafigyelni.

Köszönöm és szép napokat!

 
 


Sziasztok Kismamak!
 A kivanossagrol lenne kerdesem, az egyik ismerosomnek azt mondta a dokija, idezem: Az allapotos nok csak bebeszelik maguknak, hogy kivannak valami, igazabol csak akkor valnak kivanossa miutan megmozdul a baba. 
Ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban?
 
 


Sziasztok! Az én számításaim szerint 30.-a lenne a mi napunk, 3. terhességem, de "csak" egy 8 hónapos kislányom van. Tegnap teszteletem és olyan erős volt a második csík, hogy nincs is különbség a kontrollcsíkkal, na és innen indult az én parám. Az előző 2 terhességemnél még a pozitív teszt előtt sejtettem, hogy baba van, mert szétdurrantak a cicijeim, most meg semmi, pedig elvileg már a 6. hétnél tartok. Hogy lehetséges ez? Nem működnének elég jól a hormonjaim? Kezdődik a paramami :)
fifi85
Budapest
 
 


Szia fifi85, nem szoptatod meg a kicsit? a sogornom a masodik babajat varja, kozben meg szoptat, neki sincsenek megduzzadva meg a mellei.
 
 


@pimpoka:


Hál' Istennek csak ideiglenesen. zenélek kint, viszont most túl jól érzem magam két napja, picit aggódom. Első baba, 3 éve próbálkozunk a párommal, de most abszolute spontán jött, erre nem is számítottunk, épp az utazásom miatt. Viszont az öröm annál nagyobb. Várjuk és izgulunk. :D

 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék a csapathoz. Első baba lesz, január 4re mondták az érkezését, de ez még változhat.
Jelenpillanatban küzdünk egy haematomaval, szerencsére kisebb, mint a baba. Remélem hamar feszívódik és probléma mentes lesz onnantól a terhesség. :-)
 


@zzssuu:


Ááá, sajnos már hónapok óta nem, 3 hónapos koráig szopizott. Azért remélem nem jelent semmi rosszat, hogy nem igazán érzem őket. Köszi a választ! Ja olvasgattam (mi mást csináltam volna???) ezután és van akinek szintén egy kicsit sem feszült, hát bízom benne, hogy csak simán közéjük tartozom ezúttal.
fifi85
Budapest
 
 


@zzssuu:


Ááá, sajnos már hónapok óta nem, 3 hónapos koráig szopizott. Azért remélem nem jelent semmi rosszat, hogy nem igazán érzem őket. Köszi a választ! Ja olvasgattam (mi mást csináltam volna???) ezután és van akinek szintén egy kicsit sem feszült, hát bízom benne, hogy csak simán közéjük tartozom ezúttal.
fifi85
Budapest
 
 


@zzssuu:


Ez hülyeség! Én még csak a 6. hétben vagyok (igaz már 3. baba) de olyan dolgokat kívánok meg hogy csuda!

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


@csollaredina:


Hát az én számításaim szerint (ill. a kalkulátor szerint is) 20-21.-e lesz a mi napunk de majd a doki megmondja a tutit jövő héten vagy utána!

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Sziasztok, nálunk első terhesség és január 28-ra, a 32. születésnapomra várjuk a kalkulátor szerint a Picurt.

ladysue
Mosonmagyaróvár
 
 


@skribar:


Én a barátnőktől és a rokonoktól két könyvet hallok folyton és már kölcsön is kaptam őket indulásnak:
- Arlene Eisenberg-Heidi Murkoff - Sandee Hathaway, BSN : Az a 9 hónap
- Dr. Benjamin Spock - Csecsemő és gyermek gondozása
A kispapának is találtam két könyvet:
John C. Carr: Apa születik - Az első három év
Szily László: Kitolás - Kalauz leendő apáknak
Az Alexandrából magamnak vettem és ezeket is olvasgatom:
Lis Fraser - Hoppá, jön a baba!
Vicki Lovine - Barátnőim a terhességről


ladysue
Mosonmagyaróvár
 
 


Sziasztok, bejelentkezem ide is, a februáriakhoz szoktam írni. :) Számításaim szerint február 1-jére várjuk a harmadik törpét, de ez akkor dől el, ha a doki is áment mond rá valamikor a hetekben. :) (28-32 napos ciklusaim vannak, szóval a fene tudja.) Gyanítom, hogy ha elseje is a kiírás dátuma, de lesz esélyünk a januárra is, nyílt méhszájjal indulok, plusz remélem nem akar az utolsó pilllantig váratni bennünket. :)

Könyv: kicsit késve, de Czeizel Endrétől a Születésünk titkai nagyon hasznos!
És olvassatok mindenképpen kicsi, egy év alatti gyerkekek neveléséről, gondozásáról, mert szülés után nem igazán lesz rá időtök, és pocsék a kórházban rájönni, hogy a szoptatásról nem mondott senki semmi használhatót. (A pelenkázásról nem is beszélve, hozzáérni is alig mertem a gyerekhez... :D )

Lilypie Fifth Birthday tickers


Lilypie Third Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
zöldtea
Tolna megye
 
 
 
 
 


Sodrika, en is erre gondoltam , mert en is folyton egrest ennek :P
 
 


Pelenkázás még csak-csak! Nekem a kórházban azt úgy megmutatták, hogy soha nem felejtem el,mikor másodjára pelenkáztam és mutattam a csecsemősnek azt mondta, hogy tehetséges vagyok nagyon! Micsoda bók... Ellenben a szoptatás, na az az igaz hardcore!!! Én nem tudom, de mikor szembesültem vele olyan érzésem volt, hogy semmit nem olvastam róla ami használható, pedig tényleg sok könyv, szaklap volt a kezemben. A szülés pedig... na arról meg semmit nincs is értelme olvasni, az majd magáért beszél!  de ez meg még ráér
fifi85
Budapest
 
 


@zzssuu: Én valamelyik nap este hazaesvén melóból olyan éhes voltam kopogott a szemem de olyan hányingerem is hogy szinte semmit nem kívántam ám a hűtőt kinyitva egy üveg cékla látványa igencsak felkeltette az érdeklődésemet meg is ettem iziben! Másnap ugyanígy jártam egy  fél tejfölös vödörnyi ubisalival.

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Anno tőlem is kérdezgették hogy nem félek a szüléstől? Mondom nem mégis mitől kellene fogalmam sincs milyen.
Na de aztán utána azt mondtam hogy konkrétan nincs az a ahatalom hogy én még egyszer szüljek, erre tessék úton a harmadik!

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Tök jó, hogy szaporodik a létszám már. 



Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Eddig valamiért nem fedeztem fel a januári topicot, így a februári babaváróknál írtam. A kalkulátorok szerint január 28. lesz a nagy nap. Én február 3-án fogom tölteni a 30-at, így külön boldogság, hogy harminc évesen már Anyuka leszek végre! :) Orvosnál még nem voltam, 17-re van időpontom, akkor fogom tölteni a hetedik hét utolsó napját (20-án szerettem volna menni, de sajnos azon a napon nincs rendelés, tovább pedig nem akarok várni) Áprilisban döntöttünk a babaprojekt mellett, akkor el is kezdtem folsavat szedni. Bíztam benne, hogy elsőre összejön, és kissé el is voltam keseredve, amikor 23-án újra a havi női gondokkal kellett küzdenem, májusban már izgatottan vártam, szúrkált a hasam, és folyton azt éreztem, hogy most... folyamatosan WC-re jártam ellenőrzésre. 19-én volt a 8. évfordulónk a párommal, gondoltam szép ajándék lenne egy pozitív teszt. Elvégezve a tesztet azonban annyira halvány volt az a bizonyos második csík, hogy egy hétig izgultam a "szellemcsík" valódiságát illetően. 26-án már kőkeményen ott volt a második csík. :) Ezt követően kezdtem el femibiont szedni. Rosszulléteim nincsenek, eleinte álmatlanság gyötört, ami az elmúlt néhány napban szerencsére elillant, végre az éjszakai wct követően vissza tudok aludni. Kívánósságot nem tapasztalok, néha szúrkál a hasam, mostmár egyre ritkábban tör rám a "na most meg fog jönni" érzés. Nagyon boldog vagyok, bár nehéz nem világgá kürtölni mindenkinek a környezetemben, hogy végre "babát várok!". Mi több kifejezetten nehéz, amikor egy-két barátnőm a várandósságáról tart élménybeszámolót.. úgy teszek, mintha még előtte állnék, miközben a beszélgetés végére magam is elhiszem, hogy még várnom kell erre az örömre boldogságra amit a babavárás ad. (szerencsére két perccel később rádöbbenek, hogy nem kell várnom, ugyanezt élem át Én is, csak még a  korai hetek aggodalmas, "Istenem mikor megyünk már a dokihoz, hogy láthassam a picikét" stádiumában vagyok. Remélem, a 17-i orvosi látogatást követően beindulnak majd az események... Jó lenne már tenni-venni, intézkedni, vizsgálatokra menni, könyveket nézegetni...

Kép
 


Hát tegnap elmondtam a nagyfőnökömnek hogy mi a szitu hát nem mondott semmi rosszat de mégis érzi az ember a nemtetszést, ez olyan szar egyébként nagyon jóban vagyunk és tegnap sokat beszélgettünk (mert éppen együtt dolgoztunk) és tulképp normális volt, de egy-egy elejtett mondatból éreztem azért hogy nem reppes az örömtől.  Hogy hát hamar itthagyom őket (mondtam nem áll szándékomban amíg bírom dolgozom megyek) erre ő nem fogod bírni. Hát köszi majd vállalok kasszaszolgálatot az nem olyan megterhelő rajtam kívűl azt úgyis mindenki utálja.  Áhhh na mindegy.

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Sodrika, mit dolgozol? Ha esetleg jobban megterhelő fizikai munka, jobb,ha ilyen korán jelzed,nehogy valami bajotok essen.



Kép

Kép

Kép
 
 


Tegnap elmondtam a szuleimnek is babat varok, es nagyszulok lesznek , sokkal jobban fogadtak mint ahogy remeltem :) Ugyhogy most indul a lotas futas.... tudniillik meg enm vagyunk osszehazasodva, s szeretnenk meg a baba elott megejteni az eskuvot... 
Ha minden jol megy, jovoheten megyek a hazidokimhoz, hogy kerjek kuldo papirt majd a nogyogyaszhoz, remelem minel hamarabb eljutok oda, mar nagyn varjuk:)
 
 


@pimpoka:


Fressnapf-ban dolgozom ami elég sok fizikai munkával jár , de pont ezért szóltam idejében ne várják el hogy 15kg-os tápokat almokat pakoljak, a kollegák akik már tudják nagyon rendesek vigyáznak rám egyikük (neki sajnos nem lehetett gyereke) túlzottan is de aranyosak, egyébként a többségnek külön jó hogy vállalom önként hogy kasszázok mert azt mindenki utálja! Úgyhogy a kollégák örülnek a főnökség meg hááát a java még hátra mert csak a területi vezetőnk tudja az üzletvezető, műszakvezetők nem bár szerintem most már ők is, na mindegy egyébként még csak 9 hónapja dolgozom itt.

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


@kiaajlany:


Gratulálok és hajráááá olyan hamar elmegy ez a pár hónap!

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


@zzssuu:


Hűűűűű hát ez jó hír!
Akkor hajrá nektek is kezdődhet a lóti-futi, azért csak finoman vigyázz magatokra!

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Megint elolvastam a legutóbbi papírt amit a doki írt emleget elhalt terhességet kérdőjellel, az van hogy 6. héten vagyok és hétfőn voltam dokinál ( sztk-s orvos) 3 hete voltam nála a pozitív tesztek után megerősítésért, de azt mondta nemigen lát semmit korai még, menjek vissza egy hét múlva hogy lássa jó helyen van-e. a papírra 5 hetet írt és 7mm-es petezsákot amit mellesleg nekem nem is mondott, csaka a papíron láttam. Jó visszamentem rá egy hétre akkor mondta hogy kétség kívűl nőtt a peteszák és ott van ahol lennie kell viszont magzatmozgás még nem látható menjek vissza egy hét múlva. Ez nekem eleve furi mert az előző kettőnél soha nem kellett hetenete mennem főleg az elején.  a papírra ismét 5 hetet írt és 21mm eres petezsákot.
Visszamentem egy hét múlva most hétfőn megint, erre közli hogy a 6. hét van már látszódnia kéne a szívdobogásnak de ő nem lát semmit írt egy beutalót a kórházba az uh-ra mondván neki ócska régi vacak gépe van és lehet hogy ő a hülye de nem lát semmit pedig kellene már. Jó halálra ijesztett felhívtam a kórházat dajanak időpontot  kaptam is volna június végére. bocsi folyt köv.

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Sziasztok ki hogy van? Én olyanvagyok mint a mosott kaki ! És cirka ólom súlyunak érzem a testemet alig bírok megmozdulni, kinn vagyunk a telken a srácok pancsolnak én az árnyékos teraszon olvasgatok pihizek, folyton ennék borzacskó

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


En se vagyok a toppon, folyton faradtnak erzem magam, es hanyingerem van, semmihez sincs erom....remelem hamarosan elmulik...mert igy enm tudom hogy hogy megyek vizsgazni....

 
 


sodrika, és akkor most már kiderült valami? Sikerült eljutnod másik orvoshoz?

hát én nem tudom, nekem ez a harmadik terhességem, szerencsére egyiknél sem voltam nagyon terhes, se az elején, sem a végén. A másodiknál rendkívül energikus voltam, minden gyerekemnél diplomáztam, most azért lassítottam, halasztottam a haramdikkal, és már öreg is vagyok, biztos korral jár a fáradtság...
Nekem sajnos van egy genedikai mutációm, biztos hallottatok már róla vagy lehet itt is érint rajtam kívül valakit, Leiden mutációm van és ezért a teherbeeséstől a szülés után 6 hétig minden nap clexane vérhígítóval kell szúrnom magam. Nem nagy élmény és most kimondottan össze kell szednem minen nap magam, hogy szúrjam magam, ráadásul nagyobb dózist is kaptam. Na de mindent a gyermek és saját érdekemben. 

Akár azt is mondhtatnám, hogy egy nagy és egy kicsi mellett rohadt fáradt vagyok, és még kezdődik a nyári szünet is,de így legalább nem kell reggelente és délután megannyit autózni vinni, hozni a nagyot, csak napközben mindkettőt szórakoztatni.

Kép

Kép

Kép
 
 


Nem tudok még semmit nem voltam még dokinál azóta mert a kórházban is azt mondták (telefonáltam időpontért) hogy teljesen normális ha még nincs szívhang, és utána is néztem több helyen, úgyhogy úgy döntöttem nem hagyom magam stresszelni Elmegyek a 8-10 héten magándokihoz és kész akkor már mindent látni amit kell.
Ez nekem is a 3 terhesség és egészen más mint az eddigiek lehet azért mert már """öreg""" vagyok, de eddig minden mozzanatát kiemelten érzem

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Nekem már relatíve nagyok a fiúk Bazsi nyár végén lesz 9 Bence most volt 7 éves, apa már régóta nyúzott egy 3. lurkóért nagyon szeretne egy kislányt még, most adtam be a derekam.

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


@pimpoka:
Mennyi idősek a lurkók? Fiú lány?

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


@pimpoka:
Mennyi idősek a lurkók? Fiú lány?

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


sodrika, nekem egy 7.5 éves elsős lányom van és még egy majdnem két éves örökmozgó lányka!
Nekünk mindegy a neme, csakis meglepi miatt döntöttünk úgy, hogy csak a szüléskor szerenénk megtudni a nemét és a nevét is csak akkor fogjuk elárulni. A férjem már most azt kérdezte, hogy és a negyedik mikor legyen???

Kép

Kép

Kép
 
 


@pimpoka:
:-D
és lesz majd negyedik is?

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 


Sodrika, négy gyermeket terveztünk, de én már 36 leszek ősszel. Tehát kb. 40 éves lennék a negyedik gyereknél. Titkon reméltem egy ikreket. Dehát a nővéremet nem lehet a hármasikreivel lekörözni :D
De még nem mondom,hogy nem lesz, lehet lesz :D

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok, mi január 12. környékére várjuk a babánkat. Ez lesz az első. Nagyon örülünk neki és nagyon várjuk már!
 


Én is 36 vagyok, de csak papíron! :-D

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: