Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Azon kismamákat várom ,akik 40,vagy a fölötti korba vállalnak babát :) GYertek osszuk meg tapasztalataink,ill.aggodalmunk!

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


[url=http://www.nagyonbaba.hu]

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Kép

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 

 
 

Én 42 éves vagyok,a 6.-ik babábnkat várjuk  , már nem terveztünk babát leginkább a korom miatt,de jött hívatlanul,de mi így is örülünk neki :) kedden átestem egy ugynevezett chorion biopszián,ennek várjuk nagy izgalommal az eredményét,eddigi vizsgálatok alapján minden rendben,hál istennek :) 12-hetes uh-á szerint NT:0,8 mm,orrcsont látható,végtagok rendbenCLR:64MM.Röviden ennyit róllam.

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Szia szoszke35!

Én 40 éves vagyok, most várom az ötödiket:) Grat. a hatodikhoz! Akkor nektek is szép nagy családotok van! :)
Mi akartuk tudatosan ezt a babát, évekig gondolkodtunk, először csak én, aztán meg a férjem akarta inkább, most volt először, hogy mindketten akartuk egyszerre és rögtön elsőre össze is jött! :)Olvastam az áprilisi topikban, hogy van 2 nagyobb gyerek nálatok, nálunk is van két nagy kamasz, idén lesznek 17 és 19 évesek. Utána 11 éves és a legkisebb 7. Mind fiú, emiatt is van bennünk még mindig ott a vágy az újabb gyerekre, hátha most lány lesz!:) De a legfontosabb, hogy egészséges legyen.
Mikor lesz meg a biopszia eredménye? Milyen betegséget tud kiszűrni? A Down-kort gondolom igen, azon kívül? Egyébként én nem akarok ilyen vizsgálatra menni.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


@gerika:


Szia Gerika! A bopszia eredménye kb. még 3 hét elvileg,ha hamarabb lessz meg akkor hívnak.Igen többek közt a Down kórt szürik,meg egyéb ilyen genetikai rendellenességet,a pontos nevük nem jut eszembe.Én elég"fosos" :) vagyok,én mindenképp igy gondoltam hogy elvégeztettem az erre irányuló vizsgálatokat.Orvosom is ajánlotta,persze ő még a kisebbik lányomnál is ajánlotta,de akkor még nem végeztettem el akkor 35 éves voltam.Most viszon azér el telt majdnem 7 év,biztos ami biztos :)Nekünk 2 fiunk van,és 3 lányunk,igazából mindegy milyen nemű,lényeg hogy egészséges legyen,habár a párom fiut szeretne :),ha meg jön a biopszia eredménye akkor már biztosan fogjuk tudni a baba nemét:) Boldog baba várást Neked is! Remélem jönnek még ide akivel meg tudjuk osztani tapasztalatainkat

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Sziasztok!

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani kismamaruha hirdetésemet.  
Még szeptemberben ingyen posta! :)

http://www.jofogas.hu/budapest/Kismama_ ... 3.htm?ma=1
 
 


@gerika:


Szia! Megjött a genetikai vizsgálat eredménye,és minden rendben,egészséges a baba!!! ,és kisfunk lesz .Veled mi van? minden rendben?

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Szöszke, ez nagyon jó hír! :) :) Én ma voltam genetikai uh-n, nucha 2,2 mm, CRL :75 mm. BPD 23 mm. Azt mondták, nem látnak semmi eltérést. Így most kicsit megnyugodtam.:) Menni kell majd genetikushoz, a korom miatt, ott csinálnak valamilyen számítást. Te voltál ilyenen?

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Akkor a férjed örülhet:) Kiegyenlítődik a nemek aránya:) Nálunk csak szépítés lehetséges...:) Kérdeztem a dokit, de még nem látta, milyen nemű. Még korai. Dec 16-án megyek megint genetikai uh-ra, akkor talán majd megtudom.:)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


@gerika:


Szia! Igen örül nagyon Engem is küldtek még anno a lányommal,az 1.sz.női klinikákra,a genetikushoz,ez arrol szolt hogy elmondta hány százalék esély van,egy Down szindrómás babára,és javasolta a magzatvíz vételt,amit persze nem engedtem.Igazábol ennyi nem több.Örülök hogy minden rendben veletek is!! Én Nov.4-én megyek a 18.heti genetikai uh-ra,igaz akkor már majdnem betöltöm a 19.-hetet :)

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Kedves Anyukák! Wéber Vivien Éva vagyok, a győri Széchenyi István Egyetem szülésznő hallgatója. Szakdolgozatom témája a 35 év feletti várandósság, melyhez külön kutatást végzek. Ehhez kérném segítségét. Kérdőívem anonim módon történik. Közreműködését előre is köszönöm! A kérdőív az alábbi linken érhető el: https://docs.google.com/forms/d/1SmMPgE ... =send_form
wvivi02
Győr
 
 


Kedves Vivien!

Én szívesen kitölteném ezt a kérdőívet, de jelenleg ez hibás, nem lehet rendesen kitölteni! Azt kéri, hogy egy sorba egy választ adjunk, ami vagy nem az igazságot fogja így esetleg fedni, vagy nem lehet elküldeni. Nem érzem értelmét egy olyan kérdőív kitöltésének, ami nem a teljes igazságot takarja...
Legyen kedves ezt megváltoztatni, ha szeretne pontos képet kapni !


Üdv. Gerika


Lilypie First Birthday tickers
 
 


Tisztelt Hölgyem!

Simon Márta vagyok, a Széchenyi István Egyetem végzős szülésznő szakos hallgatója. A szakdolgozatomat az előrehaladott életkorban vállalt terhességek esetén nagyobb valószínűséggel előforduló betegségekkel (magas vérnyomás, cukorbetegség) kapcsolatban írom. Szükségem lenne egy kontrollcsoportra is, ezért kérem, akkor is, ha még nem múlt el 35 éves és a fent említett belgyógyászati betegségek sem érintik, kérdőívem kitöltésével szíveskedjen segíteni munkámat!
A kérdőív kitöltése névtelenül történik. Az eredményeket kizárólag statisztikai célból szeretném felhasználni. A kérdőív kitöltése körülbelül 15 percet vesz igénybe.


Amennyiben Önt érintette terhessége során a magas vérnyomás és/vagy a cukorbetegség, kérem, válaszait arra a terhességére vonatkozóan adja meg! Ha nem szenvedett ezekben a betegségekben, úgy a legutóbbi terhességével kapcsolatosan válaszoljon!


Kérem, válaszaival segítse szakdolgozatom eredményességét!
Segítségét előre is köszönöm.


A kérdőív linkje:


http://online-kerdoiv.com/index/view/ha ... ac4f4c9697

smarti91
Dudar
 
 


Sziasztok,
van valaki mostanában 40 felett és babás? Jó lenne beszélgetni. Mi szept. elejére várjuk a 4. gyerkőcünket, és persze 40 felett...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@madaran:


Szia!

Megörültem, mikor megláttam a topikot (azt hittem, friss), és éreztem némi irigységet, hogy nem én találtam ki.
Áprilisban töltöm a 41-et, és akkor fogok szülni is. Az első babám lesz, 2014-ben két vetélésem volt (10. és 16. héten).
Nagycsaládból jövök (hatan vagyunk testvérek), én is nagy családot szerettem volna, de olyan párral, akiben megbízhatok.
A férjemmel 38 évesen ismerkedtem meg, előtte volt ugyan hosszú kapcsolatom, de nem stabil.
Fura a gondolat, hogy mikor anyám volt ennyi, én már 19, a többiekről nem is beszélve... (Én vagyok a legidősebb.)
Szóval nem így terveztem, de csoda, hogy úton van a baba, és remélem nagyon, hogy még legalább egy gyerek belefér.
(Egyébként minden terhességem spontán és gyorsan jött össze, de az első kettővel sok gond volt. A mostani nemhogy hibátlan, de még energikusabb is vagyok, mint valaha.)
Lendítsük fel a topikot! 

 
 


Sziasztok!
Tavaly júniusban született a babám (3.). Októberben voltam 41. :-)

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Nem vagyunk idősek a babázáshoz. A terhesség alatt kereste sorstársakat, de nem találtam. Nálam is minden rendben volt. Végig egészségben töltöttük a 9 hónapot.

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Szia!

A másik két gyerek mennyi idős? 
Én szeretnék még, csak halálra aggasztanak a betegségek témájával.
A legjobb barátnőm 43 évesen szült először, a másik 2 hónappal a 40. születésnapja előtt, és van még kettő, akik fél évvel a 40. előtt. Nem mondom, hogy ez az ideális, de nem érzem magam vénnek.

 
 


Sziasztok!
Annyira jó volt látni hogy vannak sikertörténetek. Én 42 vagyok és sajnos csak tervezzük a babát... Egyenlőre negatív tesztekkel :( Én voltam kivizsgáláson, minden rendben. Doki szerint jöhet a baba. De olvasgattam más fórumokat és kicsit elbizonytalanodtam. Fiatal anyukák szerint ebben a korban már minimum járókerettel mehetünk a szülőszobára :(

 
 


Sziasztok, dejo h. nem vagyok egyedul.
Mi mar 4 eve rajta vagyunk de eddig sikertelenul, voltam mar 3 sikertelen inszeminacio es 1 sikertelen lombik. Most lapar mutetre keszulok. Remelem utana minden rendben lesz.


Senkivel ne törődjetek! Aki nincs negyven es terhes vagy gyereke van, az nem tudja, milyen nekünk, igy nem is kompetens a témában, nem erdekel a véleménye. Nyilván legtöbben nem igy terveztük, de tudom, hogy szeretni fogom, van apja aki vállalja es jó helye lesz. Az sem erdekel, mikor mennyi idős leszek.
Nekm valoszinuleg progeszteron hiány okozta a veteleseket, most szedtem utrogestant.
Hajra, lányok! Az uj harmincas a negyvenes. 

 
 


Hát azért az én fejemben ismegfordult, hogy mit akarok én már ebben a korban
De azért jó látni hogy nem vagyok egyedül.
cn 27-nél vagyunk és a mai teszt (10-es) sajnos negatív
 
 


@reginand1pont0:


Mikor lesz a műtéted?

amaryll: nem szeretnek tolakodni, de a parodat is kivizsgaltak?

 
 


Igen úgy tűnik neki van min javítania. Szegény szed annyi mindent hogy már ennie sem kell. E vitamin D vitamin Freti-izé meg az összes dilibogyó amit itt lehet olvasni... Majd meglátjuk... Csak valahogy ebben a korban minden hónap olyan mint ha egy év lenne...
 
 


menthe,
A nagyfiam 19, a nagylányom 17 éves.

Az ég világon semmi különbség nem volt a terhességek között.
Én is be voltam tojva annyi minden rosszat írnak. Most a kisfiú 41 hétre született. Ráadásul indítani kellett, mert nem akaródzott neki kijönni. Mondjuk a kislányomat is 41 hétre indították, a nagyfiú pontosan 39+6 napra magától megindult. 

Annyi volt a különbség, hogy sajna most a harmadikat végül sürgösségi császárral vették ki, mert rövid volt a köldök zsinór, és leesett a szívhangja. De 9/10-es apgarral egészségesen született végül. Én is könnyedén vettem.

Ha érdekel, majd leírom a különbség lényegét a hüvelyi illetve a császáros szülés között.

Neked?
Első Baba?

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


menthe,
kedden vagyis 26-an, remelem meglesz es nem toljak el. Az akkor egy honap plusz lesz.
Szeretnek tullenni mar rajta.

En meg nem vagyok 40 de ha most sikerulne, mire megszuletik mar majdnem betoltom.
Sokat gondolok en is arra hogy lehet hagyni kene mar az egeszet, nagyon sok rosszat hallok a gyereknevelesrol es sokszor azt gondolom h. nem fogom birni mar. Annak ellenere h. nem erzem magam oregnek.

Jo hogy vannak akik azert meg tudnak erositeni abban hogy meg nincs veszve minden!

akisz, mit szoltak anagyok a kicsihez ?


Sziasztok!

Én is "utolsó pillanatos" várandós vagyok, ráadásul a harmadikkal, az első kisfiamat 37 évesen szültem, a másodikat meg 38 évesen. Szóval tessék bizakodni, és higgyétek el, a gyerek fiatalon tart! ;)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Igen, első baba, kisfiú lesz. 

Reginand, szurkolok!

igen, nagy az izgalom, hogy belefér-e az időbe, és ha igen, mi fér bele. Azt mionsják, jó, ha el tudjuk engedni a gorcsolest. Ezzel abszolút egyetértve szégyenkezve kell bevallanom, hogy az én babám abszolút stresszes körülmények kozott jött össze...

 
 


@picuralmos:


A harmadik nemét megtippelték már?

 
 


Hát nekünk most nem jött össze
 
 


amaryll, sajnalom. Regota probalkoztok, meddosegiben voltatok mar? En utanajarnek.. A vizsgalatok is min egy honapot vesznek igenybe.. ha csak vervizsgalat van


amaryll,

ki mond ilyet, hogy "járókeret"?
A terhesgondozáson nem éreztem magam öregnek. Egyetlen negatív megjegyzést sem kaptam. Aki ilyet mond az tudatlanságban szenved. Majd, ha 40 lesz akkor átértékeli a véleményét.

menthe,
a nagyoknak szó szerint tátva maradt a szájuk . Mint a rajzfilmekben. Nagyon izgultak értem. Szülés alatt is végig kint izgultak a váróban. Nagyon cukik.

picuralmos,
gratulálok!

Azért huszonévesen könnyebb volt fizikaliag...meg se kottyant.
Most egész nap a szőnyegen játszunk, és van, hogy alig bírok feltápászkodni...

Meg sztem a 37 és a 41 között is óriási a különbség. Valahogy az ember elhagyja a 4 ikszet, és érzi...pedig Én vékony vagyok, és sportosan mondanám magam.

Persze ezzel semmi negatívumot nem akarok sugallni. Csak ezek tények.

Amaryll,
még belefér. Én idén leszek 42. Még lazán kihordanék egy babát. TUTI sikerük nektek. Miért ne sikerülne?

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Én nem tuom hogy van ez. Évekig gondolni sem akartam babára az "előzményeink" miatt... Aztán egyszer csak úgy ébred az ember lánya, hogy minden logikus érvet félre dobva babát akar... De nagyon... Közben nekünk van két vadmalacunk, akik jól nevelt gyerek módjára korizni, síelni, lovagolni hegyet mászni és hasonlók ... rángatják anyát, így fizikailag azt hiszem rendben is lenne a dolog. De azt hittem érett (túlérett) fejjel már nem fogok ennyit görcsölni az ügyön. Tévedtem
 
 


amaryll,
elnézést....nem értem...
Milyen vadmalac?

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Egy fiú meg egy lány vadmalac.. Legalább is a szobájuk állapota alapján szoros rokonságban vannak a vadmalaccal :)
 
 


ÁÁÁÁ
ezek szerint vannak már Babáid! Ez jó!
Akkor pláne miért ne jönne össze...

Én is azt hittem, hogy sportos vagyok...

Fáj mindenem,, mint akit agyonvertek egy baseball ütővel...
Holnaptól megyek masszázsra...

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Az nekem is jó volt, de ahol most lakunk nem tudom megoldani. Itt marad a túra. Szerintem kinek hány gyerek van már az nem oszt nem szoroz. Eltelt 10 év... Nem lettünk fiatalabbak. Nekünk három gyerekünk volt, minden alkalommal azonnal összejött. Hát most nem. Van egy igen csúnya vizsgálati eredményünk párom részéről... Ha nem jön össze még kb fél évig, hát szomorú szívvel elpakolom az előkapart babás dolgokat... Persze az nagyon más ha még nincs gyerek. Akkor a legvégsőkig küzdeni kell. Sőt még azon is túl...
 
 


amaryll,

hány évesek a gyerekek?

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Elnézést a kíváncsiskodásért, de miért csak VOLT 3 gyermeketek?

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


huszonévesen ideélis korban, ideális súlyban, ideális ideálisban, (nem cigiztem nem ittam nem drogoztam nem kávéztam nem vettem be gyógyszert, ettem a terhesvitaminokat) született egy több fejlődési rendellenességgel bíró kisfiunk. Egyenként legalább három halálos betegsége is volt. Pici korában itt hagyott bennünket. Sem a genetika sem az egyéb vizsgálatok nem találták az okokat... Szóval semmire nincs garancia. A vadmalacok 10 és 11 évesek. Ők 30 után születtek -egészségesen-
 
 


Ó
Ez nagyon szomorú.
Bocsánat, hogy tépkedem itt a sebeidet.

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Az biztos, hogy nincs recept.

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


A sebtépés már a babatervekkel együtt bekövetkezett. Talán ezért (sőt biztos hogy ezért)sem mertem belevágni eddig. (volt ugyan két terhességem és van két gyerekem de a terhesség maga volt a pokol... Amikor nagyon kedvesen azt mondják hogy a 24.!!!! hétig ne éljük bele magunkat hogy terhes vagyok) Most meg szerintem elment a maradék eszem. Biztosan a korral jár De itt legalább nem olvasgatok trollokat. A többi fórumon időről időre megjelennek a huszonéves azonnal összejön a baba kisasszonyok. (ja ilyen lehettem én is anno) Csak ők rendesen beszólogatnak, hogy micsoda felelőtlenség, meg majd a gyereknek milyen ciki lesz, meg hogy meg sem éljük majd ezt meg azt... Szerencse hogy a párom szerint mi üdék vagyunk és fiatalosak Mindenki más meg le van t...va
 
 


Igazából nem vagyok topikzárás párti, de most pártolnám azt a fajtát, hogy lehessen bele jelentkezni. Mit gondoltok? Mondjuk nem tudom, hogy kell.
amaryll, én is nagyon sajnálom, ami történt. Remélem, nem utálsz meg érte, de én minden alkalommal nagyon hamar teherbe estem (39 évesen és 40 évesen is), csak a megmaradás nem ment eddig.
vannak dolgok, amiket én is nehezen tudok elképzelni (szerencsére a 45 éves férjem sokkal fürgébb ), de próbálok arra koncentrálni, ami jól fog menni.

 
 


Topikzárás a trollok miatt? Ide is szoktak jönni? Én nem értek ehhez, az "én időmben" még csak a nlc-volt. Mondjuk ma a lányomtól kaptam meg rendesen. Holnap megy síelni (itt a suli hozza viszi őket tornaóra helyett) és amikor ki akartam választani a sínaciját, hát megkaptam, hogy "anya te ezt nem értheted te már öreg vagy ehhez"
Nagyon drukkolok mindenkinek aki még nem babásodott, hogy hamar sikerüljön! És majd amikor a babakocsi tologatáshoz értek és arra jön egy huszonéves fruska, hát tessék jól ránézni, hogy érezze "Na ezt csináld utánam ha mered!"
 
 


Amaryll,
hol viszik a gyerkeket síelni tornaóra helyett? Ausztriában?
Jajjj de várom már mikor Zsola 3-4 éves lesz és mehetünk újra síelni.

Igen,
büszkének kell lenni mindenképpen! Csinálják utánunk..

Az Én gyerekeim is "leöregesztek" időnként. Aki kisgyermekt szül az nem lehet "öreg".  Biztos furi voltam nekik pocakkal.


Amaryll,
mi történt a férjed "anyagával"? Hiszen már vannak közös gyermekek?

Menthe,
mostmár túl vagy a rázós elő felén. Minden rendben van? Jól vagytok?

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Lanyok, ha zartok, szoljatok :)

Amaryll, en is azt hittem h. elsoert mesz.Sajnalom a tortenteket!

Ha minden igaz. ma lesz a mutet.. de kb 2 korul mutenek csak.. ha mutenek egyaltalan... tegnap egy csajt hazakuldtek es majd holnap jon vissza.. nincs doki, nincsmuto... de vannak stadionok, ertekeljetek oket!


Igen ott :) Az egyik síel a másik meg korizik tornaóra helyett.. Na így lehet én sem gyűlöltem volna a tornaórákat. Amikor nincs hó akkor meg úsznak.
A mi"történetünk" eleve úgy indult, hogy párommal "gondok' vannak az andrológus szerint. ja a következő hónapban terhes voltam.. Aztán még 2x el akart menni, de mire időpontja lett volna  megint terhes voltam :) Most megint "rájött" hogy vele baj ban... Produkált egy értékelhetetlen mintát... Ennek ellenére szerintem ez csak psziche. Ő nagyon szeretne babát. Én is de ő már 10 éve rágja a fülem, én meg csak most hülyültem meg
 
 


@reginand1pont0:


Milyen műtét? hol? Ki?
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron