Új privát üzeneted érkezett!

TSH miatt aggódsz? Az lassan mozdul el, de nem azt kell nézni. A T3 T4 1-2 hét alatt rendeződhet ha jó van belőve a dózis. Én most a 75 és a 100 között gondolkodok... Ma idegbeteg voltam de ez szerintem csak a front meg az hogy nem szeretek egyedül lenni itt a nagy házban. 2,5 hó az nagyon sok :) Addig még spontán is összejöhet

Nálunk a helyzet egyre reménytelenebb.. Itt vagyok egyedül a tökéletes peteérésemmel. Viszont lassan profi leszek fűtés szerelésben meg dugulás elhárításban.
 
 


Tenyleg ilyen hamar rendezodik?
Mert nekem most jodmentes dietat irtak elo hogy kipucolodjon a femibionbol meg a sobol=( bar az jodmentes) stb. Azt mondta a dokihogy 2-3 honap. Szted mikor menjek? nezetni, tenyleg annyi ido?

Amugy nekem mar a 2. ciklus volt mutet ota, az elso 2 hetre ra volt, koran jott, de a mutetnek tudtam be. Most meg ez a fajdalmas dolog..huuu tenyleg azt hittem egy pillanatra hogy  meghalok..

KittiKata, gozom sincs, de sztem a IR nek is kell annyi, kb, de le kell ellenorizni hoyg biztos legyen.

Amaryll, holnap megy vki szerelni nem ?:) jo ez szar poen volt, de nem tudtam kihagyni, a nyomor..
Kitartast!




Regi neked volt már aTPO??? valamikor???? Vagy miért kell jódmentes diétát tartani? Azt csak Autoimunban kell (lányom szerint anyának Hasitasija van :) Hashimoto helyett)
A t3 T4 jó gyógyszerbeállítás mellett 7-8 nap alatt rendeződik mert közvetlenül hormont viszel be. Csak ki tudja mennyi kell??? Senkinek nincs a homlokára írva, ezért lehet hogy hónapok alatt érik el (szakaszos emelgetéssel) a megfelelő mennyiséget. Különösen akkor ha óvatos a doki. (de inkább legyen az) De... kontrollon TSH-t néznek ami csak hónapok (illetve hosszú hetek) múlva követi a T3 T4 változást. Így az valóban 2-3 hónap alatt áll be az elvárt szintre (de a TSH a terhesség és az általános közérzet szempontjából is mellékes... egyszerűen csak azt nézik)
Azt hiszem ennek anyagi okai vannak. Drága a T3 T4 vizsgálat. (OEP szempontból)
IR gyógyszerrel 1-2 hónap, gyógyi nélkül meg a kitartástól függ.
A görcsöket nem valami fertőzés okozta? Ha van valami kis gubanc attól tud ám veszettül görcsölni. Sima "felfázástól" is! Ciszta? az is görcsöl. Endometriozis ha eddig nem görcsölt hidd el nem most fog elkezdeni.
 
 

 
 

Jaj jönnek holnap, de ne tudjátok meg micsoda silány itt a felhozatal Bocsánat de itt a környéken a legtöketlenebb magyar legény is király lehetne :( Ja és tiszta beltenyészet. Nem ártana nekik valami vérfrissítés. Csak hát hol az a hazai lányka aki ilyen nyominger pasikról álmodik :(
 
 


Szerencsére a szomszéd kisfiú na az egy belevaló kiskölyök. Lányom le is foglalta magának...
 
 


@amaryll:
Nekem csak TSH néztek 3.340 és T4 1.03 volt mind a ref tartományban. A kisangyal beszélne belőled.
Tudom milyen érzés mikor nincs a párod otthon. Dolgozott férjem úgy hogy csak hétvégén volt itthon. Azt a lányom rohamozott egy keddi napon éjjel és mentő lett belőle. Na akkor ki is lépett a cégtől mert nem akarták elengedni. Igaz most kevesebb pénzért dolgozik, de itt helyben és ténylegesen csak 8 órát.
kittikata
Vecsés
 
 


Silány felhozatal? :lol: Hát most jót nevettem. Lányod mennyi idős? Én is arról beszéltem párommal, hogy vehetné a puskát ha egészséges lenne a csajunk. Az álmom volt terhesség alatt, hogy szőke kékszemű legyen és apja vékony, ez mind bejött.
kittikata
Vecsés
 
 


Regi akkor úgy fogsz járni mint én. Semmi terhesvitamin hiszen anno volt az Elevit amiben nem volt jód persze azt megszüntették.
Gondolkoztam már és vettem folsavat, D, K, Mg B6 vitamint. Az a baj hogy fémérzékeny is vagyok így csak aranyat, müanyagot bírok hordani, a nikkeles meg a többi fülbevaló, karkötő stb kilőve.
IR-t majd felhívom a dokim hogy adjon beutalót. A TSH ösztrogént meg nézik a 3 vagy 5 napon a lombikos helyen.
kittikata
Vecsés
 
 


atpot meg regebven neztek, rendben volt. Most az uj doki ismetlest skar ezert mondta h. ne legyen jodbevitel h. tisztan lassa a pajzsmirigyhormonokat. mert ugye ha szedem a jodot, attol lehetnek ko ertekek..ezek szerint kell ket honapot varni.. :( nem orulok..

sztem is nagyon szar lehet a kinalat, voltam mar nemetban, ott is szar...

remelem megoldodnak a gondok.


Én if fémérzékeny vagyok. Párom úgy hívott hogy 'aranyoskám" De a munka miatt semmi ékszert nem hordtam. És ez így maradt :)
Lányom 10 éves. Pasi mindig is volt körülötte :) De bitang erőszakos tehát szegény kiskrapekoknak esélye sincs.
Lányok én minden terhességemet 4 feletti TSH,val kezdtem. De a guruk szeint ha autoimmun folyamat zajlik tehát emelkedett az aTPO vagy a ATG akkor a T3 T4.et meg kell emelni (legalább a felső harmadba) Azt még értem miért a THS körül forog minden (tényleg csak ez kérhető alapellátásban) de azt nem értem miért nem tudjátok (és nem rajtatok múlt) hogy milyen típusú PM eltérés van. Az autoimmun jellegú az ami a terhességre kihathat (visonylag( normál PM értékek mellett is
Gyanús lehet a többszörös vetélés és ha a saládban volt PM beteg . Illetve  ha szülés után jelentkeztek PM-es tünetek. (nekem ez utóbbi kettó volt)
Nem értem.... Nem a TSH-t kell kezelni hanem a beteget. De mit kezelnek rajtatok ha nem tudják mi a bajotok???
kortizolt néztek? Az is csinál érdekes dolgokat. És időnként a PM és inzulin rezisztencia pároshoz társul előszeretettel (van az autoimmunnak egy ritkább fajtája ami nem csak a PM-et támadja) Mondjuk ha jól értem nálatok még az sem igazolt hogy valami autoimmun zajlik.



 
 


Hát ezt jól érted! Az a baj, hogy hiába kopogtatok ha basznak válaszolni. De honnan tudom hogy autoimmun? Háziorvossal irathatok vérvételre beutalót vagy legyen fizetős?
kittikata
Vecsés
 
 


Nem tudon hogy az aTPO vagy a aTg alapellátásban kérhető e. Ha nem akkor a háziorvos nem tudja kérni. De ha a helyi labort felhívod és mondod milyen vizsgálatra van szükséged ők megmondják hogy háziorvos pecsétjével elfogadják e a beutalót. Én a synlabnál szoktam privátban megcsináltatni mindent amit nem lehet "kisírni" De ez egy idő után húzós anyagilag így szerintem előtte kérdezd meg a labort. Kortizolt pl korábban szakorvos kérhetett de egy jó ideje már csak endokrinológus (úgy tudom) Nekem az egyetem óta tudtuk hogy zűrös a kortizol szintem de egy idő után már én is alig tudtam papírt szerezni Mo.-n a kontrollra. Akkor kezdtem a privát lehetőségeket keresni.

Gyanítom hogy szakorvosos a PM antitest vizsgálat. Már alig valamit kérhet háziorvos Tök jó beszélnek itt kapuőr funkcióról de eszközök nélkül diagnosztizálni sem lehet nem hogy kezelni a beteget. Mindenki sír hogy nincs pénz az egészségügyben de a beteget belekényszerítik a magasabb progresszivitási szintű méregdrága ellátásba. (és ott sem történik semmi)
 
 


Hát ja! De stadion kell. Igen ezeken én is kiakadok. Átgondolom és írok sms a dokinak. Bár múltkor szóvá tette, hogy megint megszorítások vannak náluk, de megpróbálom megint. Remélem birok vele. Kész az ebéd. Semmihez sincs kedvem ez már így marad? Jajj valaki belém rughatna hogy haladjak.
kittikata
Vecsés
 
 


Sziasztok, hat en sem erzem, de nem vagyok orvos ed ez az ami elkeserit h nekem kene tudnom. valszeg megvlt az oka h nem leztem orvos...

jol vagytok? itt sut a nap


Jól vagyok köszönöm kérdésed. Itt is jó az idő. Megyünk is sétálni!!! Még nem írtam a dokinak sms t, nem tudom hogy fogalmazzam meg röviden! :roll:
kittikata
Vecsés
 
 


Itt is szép az idő de nekem tanulnom kell :( Én nem tudom tiszta sügér vagyok, nem fog az agyam. Hogy csináják ezt mások?

 
 


kész a harang :) Minden este 6-kor fog működni... Fiam osztálytársának apukája szerelte így gyorsan be is szereztem minden infót arról mit csinál a gyerek a suliban amiről esetleg nem tudunk :) Összefagytam.
Nagyon furi, egyrészről van egy komoly távolság tartás az emberekben , másrészt viszont sokkal segítőkészebbek mint Mo.-n Viszont én ezt a stájert a büdös életben nem fogom megérteni Össze kéne hozni a gyereket aztán az majd fordít nekem
 
 


Huu de, jo , Amaryll, azert tokre irigyellek hoyg ilyen szep helyen laktok es sajat harangotok is van :)

Ne is tanuld meg a stajert. en nem szeretem se a nemeteket se az osztrakokat, de rohadt szep helyen laknak. Bar magyarorszag is szep, de azt kell mondjam balkan.. tenyleg az, mocsok van mindenhol :(


Én is gondoltam már arra hogy nem kéne nekem tanulni ezt a sz. nyelvet :) Tanuljanak ők magyarul :) Hát lehet előbb megtanulnának mint én németül
Igen a szépség fogott meg semmi több. Elég érdekes. Az utóbbi 2 hónapban többször kaptam a pofámba hogy minden magyar csaló... Én még elég gyerek voltam a "magyar ne lopj" feliratoknál és őszintén szólva egyetlen egyet sem láttam személyesen. Ezért is ért olyan váratlanul amikor egy az egyben a képembe mondták Én meg vagyon olyan hülye hogy rákérdeztem hogy jól értem-e. Mindegy a gyerekek miatt tűrni kell.
 
 


Jó reggelt! Mindjárt vége a hétnek és 4 nap pihi. Ez éltet.
Amaryll bárhol vagy is tűrni kell. Én éltem a férjem szülőfalujában innen 240 km kaptam én is hideget meleget. Bevándorló, Pesti kurva, még alkesz is voltam.
Szép napot Nektek! :lol:
kittikata
Vecsés
 
 


Jo reggelt,
reggel nekem is az volt az elso gondolstom h. msr csak egyszer kell felkelni


Sziasztok! Jó reggelt! Tegnap nem voltunk aktívak. Elromlott a mérlegem 3 féle súlyt mér. Majdnem kétségbe estem, de lenyugtattam magam sikerült. Férjem meg csak nézett rám. Na reggelizünk vasalok gyorsan és viszem lányom.
Szép napot!
kittikata
Vecsés
 
 


Én már rá sem állok. Összevesztünk :( Mindig olyan sokat mutat. Szerintem ÁFÁ-val együtt mér :(
Képzeljétek lakónk van :) Most ébredt fel a téli álomból és a fürdőben lakik az álmennyezet alatt. Itt Siebenschlefernek hívják. Valami pele fajta. Nagyon cuki. Hatalmas fekete gomb szemek és bozontos szürke farok mint a mókusnak. Gyümölcsevő...
 
 


Sziasztok,

Amaryll hogy nalatok mindig van vmi :)

amerlegemet hanyagoltam, de ra kellene allnom h. mit mutat. most mar tuti nem 48 at..
varom a nap veget..

szinezek mandalat


Itt is vannak házi állatok de ezek nrm aranyosak! :lol:
48 ne idegesíts!!! :cry:
Jobban birok így biztosan fogytam én is.
Indulok anyukámékhoz majd csajért a suliba.
kittikata
Vecsés
 
 


én szerintem híztam :( Anyu küldött csülökpörit Most szenvedek mert bezabáltam Voltam tantónéninél júniusban lesz a vizsga. Én hülye beterveztem hogy az üresjárat időszakban majd jön egy baba, utána meg mehetek melózni. Hát ez nem jött össze. (mint sok minden más) Tegnap mentem a lányomért a suliba. Az egész suli zengett mert valaki a tornateremben nyomta a szövegelést... Mint a rakéta. Kérdeztem a fiam ki lehet ez a hangos kislány. Mire ő, de anyaaaaaaaaaaaaaaa ez a tesóm! A kis csaj úgy beszél mint ha odaszületett volna és nem csk németül de a stájrt is nyomja. Fiam nem Ő alig akar megszólalni, szerintem még 2 év múlva is lelkes kezdő lesz :) Hú lehet tőlem örökölte

48 voltam amikor először terhes lettem.. Most majdnem meg lehet a számokat cserélni. Sőt így csülökpöri után meg is lehet
 
 


Jaj Lanyok, en lehet kiszallok :( nem birom, megint rossz hireket kaptam, most eppen az intezmenyrol ahova jarunk. Drasztikusan csokkentettek a beavatkozasok szamat, per honap :( soha nem kerulok sorra :((

Fel a fejjel ( ha mar nekem nem megy) !  Milyen vizsga? nemet?

Milyen haziallatok vannak ? Ti is csaladiban laktok ugye?

Mi tarsasban, itt meg egy nagyobb balkonladam sincs :(


Keress másik intézményt. Tök mindegy hol csinálják meg. Ki ne szállj ha már eddig eljutottál!
 
 


Mashol is ilyen hosszu a varolista.. raadasul ha itt maradok meg jobban jarok, mar nem kell konzultaciora idopontot kerni, es arra varni.
el vagyok kenodve


Nincs valami olyan szabály hogy a korod miatt elsőbbséget élvezel? Mint ha korábban lett volna. A fogorvos csaj akivel együtt dolgoztam szinte azonnal bekerült. Én ezt nem hiszem el. Már anyonkaszaboltak most meg várakoztatnak? Juj ne hagyd magad. Bahézz hisztizz mit tudom én de nE ADD FEL:::
 
 


Nem tudom, igazabol jo lenne ha lenne, mert igazsagtalan lenne. Nyilvan annak sem jo aki 27 es annyit kell varni, bar o meg varhat 10 evet,nekem mar annyi nincs..
nem tudom, elmegyunk megint a dokihoz, most maganba es meglatjuk mit mond :(

raadasul azt sem tudom hogy ez az alloimmun megjon e majus vegeig, igazabol meg kene.. oda is majd telefonalgathatok


Regi melyik intézmény? Én is vacilálok a váltáson, de azt beszéltük meg a férjemmel még egy belefér még.
kittikata
Vecsés
 
 


Kittikata, en a BMC be jarok ( budai meddosegi kozpont).
Ti hova jartok?


Mi Sotéra, az elsőnél a prof volt a dokink. Nemrég átadott és így derült ki a pm inzulin . Meg a dokim is ott van.
kittikata
Vecsés
 
 


és mi van a korkedvezménnyel? Igaz az ismerős fogorvos kisfia már 10 éves de határozottan előnyt jelentett a csaj kora. Mikor elhatározta a lombikot gyorsan elintézten egy két vizsgálatot de nem vitték túlzásba. Aztán talán másodikra összejött a baba. (de lehet ők voltak ahol elsőre, és csak a kistesó nem sikerült)
 
 


tuti nem vizsgálták a csajt! Csak a hív hepatitis meg ilyen teszteket csinálták. Szerintem ismerős nődoki adott igazolást hogy lombik kell
 
 


hat nem tudom, most amugy is ujra padlon vagyok :(


Regi ne legyél. Mindíg van öröm az életben. Egy gesztus is lehet, lássad meg. Szorítok érted.
kittikata
Vecsés
 
 


Nah hat ezt a gedutust most nagyon meglattam: elloptak a vitaminomat a postastol...


Mi van? Hát fizessék ki! Vagy szerezzenek.
kittikata
Vecsés
 
 


Amerikabol rendeltem vitamint. De nem ajanlottan adtak fel, nem ugy rendeltem, sima postaval, bar erteknyilvanitas volt rajta tuti.
Es elloptak a postastol :(

kesz vagyok..
15000 rendeltem uj adagot:( epp elfogytak , orultem hogy megjottek..

Amaryll, ha folsav felszivodasi problemam van, es folsavat szedek mi bajom lehet ?
B12 B 9 et is szedek


Amaryll eltünt!
Vártam én is mit ír! Minden oké Amaryll?
Nem tudok aludni mostanában. Hajnal óta fent vagyok. Nem jó ez így. Tegnap sétáltam a lányommal egy nagyot nagyon jól eset. Lehet ma is ezt fogom tenni.
Regi tudtál valamit intézni a vitaminok miatt?
kittikata
Vecsés
 
 


Szia, remelem Amaryll jol van...

a seta no, o is elvezte?
nem, a kuldo nem terit, a postanak kellene...%eljelentest tettek.. enyi minusz 10 ezer...


Persze hogy élvezte. Imád csavarogni. Hamar elfárad az ülést nehezen viseli, májusban műtik a gerincét akkor jobb lesz. Ma anyut vittük bevásárolni meg a kertben voltunk.
Nem jó hír ez a magyar posta! Bár mit is várok!
Májusban kell visszamenni lombikra is most utálom ezt a hónapot. Nem tudom hogy fogom bírni. Lehet be kellene mennem beszélni a dokival. Jajj össze kell szednem magam!
kittikata
Vecsés
 
 


Miert akarsz beszelni a dokival ? Hamar elmegy ez a honap, nyugi :D


Lányomat is műtik májusban, ha megtudom a pontos időpontot akkor hogy hogy legyen. Ja 4,5 kg tartok! ;-)
kittikata
Vecsés
 
 


Ugyes vagy!! es amugy hogy birod?

Mivel mutik?

Ma mar a 3. harkanyi vizes furdot vettem itthon. Vettem koncentratumot pont ilyenre valo.. Kivancsi vagyok hasznal e


Jól nem vagyok éhes. Eleinte 1-2 hipóztam. De most már semmi.

Gerinc műtét.

Ha jó akkor csank pancsikolj :lol: . Majd mesélsz róla.

Férjem versenyen íjász, mi meg anyuméknál. Na ez a nap mikor borul a diétám!!! :-D
kittikata
Vecsés
 
 


Amaryll jol eltunt, nem?
Lehet elment  a net? vagy megunt minket?

Ijaszkodik? ejha, az is eleg koltseges hobbi, nem? bar melyik hobbi nem az :)
Miert borul? en rantott hust csinaltam, meg zoldeget, apraval, fejes salataval.
Ebed elott meg futni voltam :D jo regota eloszor, jolesett :D


Hát tényleg jól itthagyott minket! De majd jön még remélem.

Palancsintát ettem. :-D
kittikata
Vecsés
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: