Új privát üzeneted érkezett!

Sote 1. lapar plusz hsk.. bokor attila a dokim..


reginand,
drukkolunk!

amaryll,
ezek szerint vmi jó kis magaslati helyen laktok! Hú, de jó lehet! Irigykedem..  (jó értelemben)

Hát ez fura, ami a férjeddel történik. Ezek szerint azért sokszor minden rendben van vele. Most mióta próbálkoztok?

picibaba.hu vonalzó
akisz
Bp
 
 


Koszi!

 
 

Akisz: hát, az első felén jócskán túl vagyunk. 
Jól, mostanában érzelmileg nem vagyok túl stabil (= folyton bőgnöm kell).
Ma megyek a nőgyógyászhoz.

Reginand, szurkolunk, írd meg, mi volt.

Amaryll, a barátnőm férje papírt kapott, hogy meddő, rá két hónapra terhes volt a barátnőm...

 
 


Reginand lombik lesz hogy kellenek ezek a vizsgálatok? A SOTE I jó hely, bár kicsit futószalag (mondjuk melyik nem) Mi oda jártunk genetikára meg Hajdó J.-hez szavultrahangra. De pont a napokban néztem hogy ő is megöregedett és mint ha ki lenne égve. Nem csoda. Amikor mi mentünk nekem mind a két gyerekkel beszélgetett a pocakomban. De rendesen! Ja és mind a kettő csinálta azt amit ő mondott nekik :) De ez már régen volt.
Menthe 28. hét után már szabad nyűgösnek lenni, sőt KÖTELEZŐ :) Szerintem innen kezdődik a terhesség... Hol fogsz szülni?
 
 


@amaryll:


Hajdú-szívultrahang
 
 


mostcinkabb kaosz van a soten mint futoszalag.. mar a harmadik embert kuldtek haza h. elmarad a mutet... remelem az enyem nem marad el..
igen, mar volt egy sikertelen lombik, es most kitalalrak h akkor lapar, bizom benne h sikerul ey minden okes lesz utana..


Hol lesz a lombik? Fagyibabák maradtak? Egy sikertelen után lapar?
 
 


Sziasztok, bár én nem vagyok kismama de mostanában nagyon rágom a férjem fülét, hogy vállaljunk még egy babát. Most töltöttem a 38-at. Mondjuk sokszor hullamzomn hogy szeretném-e vagy hagyjuk, mert már "öregek vagyunk". Nálunk a legkisebb 2,5 éves, 30 után születtek a gyerekek.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
 
 


Már csak az igazságosság kedvéért is szükséges még egy fiú!
 
 


Ugye szerintem is :-) 


Kriszta
Kép

Kép

Kép
 
 


igen, volt egy elnemmulo ciszta plusz mioma..nincs fagyi, nem maradt, csak 3 sejtem vokt abbol ketto maradt beultire. Bmcbe jarunk, ott lenne a lombik.


Hát ez nem hangzikolyan rosszul. Ezzel nincs akadálya a kihordásnak. Mondjuk van egy kolléganőm (ő most Németországban él) aki átment ugyan ezen, meg sikertelen lombikon is, és most 4 gyerek boldog anyukájaés mind spontán jött... Szerintem ahol keresnek bajt ott előbb utóbb találnak is valamit.
 
 


 
 


igen, koszi kerdesed. sajnos semmi jo hirrel nem szolgalhatok.. a vastagbelemen van endometriozis es ez neheziti elegge. Kellene majd megegy mutet ahol a vadtagbelbol kivagnak egy darabot..a mutetre viszont jo hosszu a varolista.. lombikozhatunk keves esellyel, spontan pedig meg kevesebb az esely, viszont a lombik meg ronthat az allapoton..:(


Azért endometriozissal spontán is terhesek lesznek. Szokott görcsös menzeszed lenni? Hú ezt azért beszéld meg másik orvossal is
 
 


Nem tudom... Én már nagyon régen jártam egyetemre ... De soha nem volt olyan betegem aki pusztán endometriosis miatt nem lett volna lombikra alkalmas. Pedig hidd el sok lombikos kismamám volt amíg Mo-n dolgoztam. Lehet az elmúlt években szárnyra kapott a tudomány és kitaláltak valami újat??? Érdemes lenne mással is beszélned mielőtt össze vissza szeletelnek. Az a baj hogy akinek szike van a kezében az piszkosul szereti használni. (akinek meg nincs az meg piszkosul nem szereti ha használják)
 
 


@amaryll:


A Szent Istvánban fogok szülni.

 
 


Arról jókat hallottam, de már az is régen volt :)
 
 


amaryll, nodoki vagy?
megnezetem magam mashol is, visszamegyek a leletekkel a bmcbe, hogy itt mit mondanak. Ugen gircsos szokott lenni a mensim de nem annyirah barmit is bevegyek, szival erzem h. megjon, kenyelmetlen a pocakom de ennyi. meg rovidebb a ciklusom mint 28 nap. Azert meg remenykefem h siketul lombikkal is babasnak maradni. 3 stadiumu endometriozist allapitottak meg, volt a hasfalamon meg egy csomo mas helyen, de mindent szetszedtek es eltuntettek csak a vastagbel maradt. Tudsz esetleg javasolni vkit ebben a temaban? koszi


Csak doki lennék, de itt még az sem.... Majd ha én is tudom a nyelvet :( Senkit nem ismerek akit tiszta szívve ajánlanék. Sajnálom. Mióta próbálkoztok? Anno (ezer évvel ez előtt) dolgoztam háziorvosként. Hárman voltunk fiatal "lányok" Én a halott babámmal, egy másik lány a sokadik lombikjával, és egy harmadik egy halott babával és 3 vagy 4 ikervetééssel. Dőltek hozzánk a problémás nők. Nekem az volt a tapasztalatom hogy ahol nincs mit magyarázni ott is találtak "hibást" Főleg illetve szinte kizárólag nőkben. De alényeg hogy a kismama jelöltek egy idő után már teljesen beleélték magukat hogy ők a hibásak és nekik nem lehet. (még akkor is ha a szájukkal mást mondtak) Sokat (sokakat) dolgoztunk pszichoterápiával. Ha meggyőzőbbek voltunk mint a nőgyógyász akkor össze is jött a gyerek :) Na ja... saját magunknak is... nekünk kettő. Egyik lánykának 4 másiknak 1 de mind spontán.       Mondjuk az igazság az hogy én Ausztriában egyik lányka Németországban a másik meg Angliában "tengeti" jelenleg a mindennapjait. Tudom hülyeségnek tűnik de próbáltad már a családállítást? Dr. Angster Mária profi, és ő egyébként is egy nagyon jó szakember. Nézd lehet többet ér egy lombik előtt mint ha innen onnan kiszednek belőled ezt azt. Azt a gyereket ki is kell hordani és hidd el én tudom milyen az amikor megtépázott lélekkel próbálod végigcsinálni a 9 hónapot. (és közben minden szakember úgy néz rád hogy na bakker megint nem fog neki sikerülni) Most magamról beszélek és nem rólad!!!
 
 


Csak doki lennék, de itt még az sem.... Majd ha én is tudom a nyelvet :( Senkit nem ismerek akit tiszta szívve ajánlanék. Sajnálom. Mióta próbálkoztok? Anno (ezer évvel ez előtt) dolgoztam háziorvosként. Hárman voltunk fiatal "lányok" Én a halott babámmal, egy másik lány a sokadik lombikjával, és egy harmadik egy halott babával és 3 vagy 4 ikervetééssel. Dőltek hozzánk a problémás nők. Nekem az volt a tapasztalatom hogy ahol nincs mit magyarázni ott is találtak "hibást" Főleg illetve szinte kizárólag nőkben. De alényeg hogy a kismama jelöltek egy idő után már teljesen beleélték magukat hogy ők a hibásak és nekik nem lehet. (még akkor is ha a szájukkal mást mondtak) Sokat (sokakat) dolgoztunk pszichoterápiával. Ha meggyőzőbbek voltunk mint a nőgyógyász akkor össze is jött a gyerek :) Na ja... saját magunknak is... nekünk kettő. Egyik lánykának 4 másiknak 1 de mind spontán.       Mondjuk az igazság az hogy én Ausztriában egyik lányka Németországban a másik meg Angliában "tengeti" jelenleg a mindennapjait. Tudom hülyeségnek tűnik de próbáltad már a családállítást? Dr. Angster Mária profi, és ő egyébként is egy nagyon jó szakember. Nézd lehet többet ér egy lombik előtt mint ha innen onnan kiszednek belőled ezt azt. Azt a gyereket ki is kell hordani és hidd el én tudom milyen az amikor megtépázott lélekkel próbálod végigcsinálni a 9 hónapot. (és közben minden szakember úgy néz rád hogy na bakker megint nem fog neki sikerülni) Most magamról beszélek és nem rólad!!!
 
 


na valamit nagyon félre nyomogattam... Bocsi
 
 


amaryll, koszi, mar sokat gondolkoztam a csaladalitason is de en nem tudom es akarom ezt egy csoport elott csinalni. Amugy mar lassan 2 eve h. jarok pszichologushoz, erre en is gondoltam de megsem jott eddig ossze. Mar nem tudok msdra gondolni mint a munkahelyemre h. az az ok. Nagyon stresszel, komolyan veszem. Egyszeru admin melom van, beszerzo vagyok


amugy 3, 5 eve probalkozunk. Mar sokmindent megnezezttem, kiprobaltam. Fogynak a lehetosegek.
Az igaz, ha akarnak talalnak problemat.


Hát, ez érdekes, én sok mindenre jártam, közte családállításra. Szerintem szülés elott megyek is még, nekem az elvesztett babám miatt kéne még, úgy érzem.
Ezt javaslom: rendszerakademia.hu Féderer Ágnes csinál egyéni családállítást is, ha nem szeretnél csoportost. Együtt érzek, és szurkolok.

 
 


3,5 év az nem kevés. Pároddal minden ok? Néztek immunológiát, nem gyilkoljátok egymást? Kedvenc lombikos ismerősöm 18 évre sikerült és most ovis... Köztes időben ihi kötelező vagy próbálkozhattok?

Menthe érzed már a frontokat ? :) Zoknit fel tudod még venni ? :) Édes emlékek...

 
 


@reginand1pont0:


Hívd fel légyszi akit írtam és ond el neki a történeted!
Raffaitól olvastad a Lelki köldökzsinórt? Én hozzá jártam a fiammal terhesen közvetlenül az első fiunk elvesztése után.
Hú annyi név kerül itt felszínre hogy tényleg zárt csoport kellene
 
 


Koszi Lanyok!

A pszicholigusom is csinal csaladallitast, de utananezek annak akit emlitetel Amaryll.
Parom hellyel kozzel rendben van, bmc ben csinaltak spermiogrammot es normal jott ki, igaz epp hatarertek. De vegulis ez csak egy dolog ha csak nala lenne hiba akkor sikerult volba a lombik..sztem
Nem, nem olvastam de ezt is megnezem. Anyanak szulettem? konyvet olvadtam akkor mentem el pszichologushoz. Igen, sok a 3,5 ev.. foleg h. ez mind kemeny kivizsgalassokkal volt tele.. volt mar egy polip, mandulakivetel ez is a goc miatt de nem segit. Voltam immunoligusnal is de nem tudom h osszefergetetlenek vagyunk e, azt tudom h. spermium elleniantitestre pozitivitasom van. De az elozo lombiknal megtermekenyultek a petek. Gondolom akkor ezzelnem lehet gond vagy igen?
Amugy azt hiszem a csoport inditoja vagy admin tudja lezarni a csoportot


Most 3 honap kenyszerpiheno lesz , de 25 en megyunk a meddosegibe konzultaciora az eredmenyekkel.


Konkrét okot mondtak ezen a maszatoláson kívül???
 
 


pihi alatt szedned kell fogamzásgátlót vagy próbálkozhatsz? spontán terhesség soha nem is volt?
 
 


Bocsánat, kicsit eltűntem. :)

@menthe
: igen, kisfiú lesz a Legkisebb is. Így terveztük, úgyhogy nagy az öröm.

Reginand, sajnálom, hogy ilyen probléma derült ki, remélem találtok egy rövidebb utat, és nem kell 2 évet várnotok az újabb műtétre. 

Igyekszem visszaolvasni. :)



Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Amaryll, mire gondolsz h. mondtak e konkret okot? mire? es milyen maszatolas ?:) Te biztos maskepp latod, ertelmezed a dolgokat mint en, gondolom jobban atlatod a dolgokat en csak netrol probalok tajekozodni es igy baromi nehez.

Sajnos soha nem volt spontan siker :( Nem tudom kapok e most barmit, holnap megyek a dokihoz varratszedesre, talan ott mond vmit. De amugy jut eszembe , nem szedhetek a leiden miatt, ilyet. Heterozigota vagyok.

A 3 honap kenyszerpiheno arra vonatkozik hogy mutet utan 3 honapig nem lehet lombik a myoma eltavolitasok miatt, mivel "megvagtak" a mehet, ha jol ertettem. Ha csak az osszenovesek oldasa lett volna akkor mar mehetnenk egy honap mulva.

Mindettol fuggetlenul en meg bizom abban hogy sikerul, spontan.. Azt nem tudom hogy mi lesz , kell e vedekeznunk, most. Hazaselet 4 hetig tilos, utana mehet, viszont terhesseg 3 honap utan javasolt.. Ezt is meg kell kerdezzem holnap.

Picuralmos, meglatjuk hogy mit lehet tenni, megyunk meddogsegibe, es mas dokit is csekkolunk.



@amaryll:


Azt érzem, hogy egy hete folyton bőgni kell. A zoknimat fel tudom venni, és a cipzáras csizmát is, de jogos a kérdés, ha lehet, megkérem a férjemet, hogy segítsen.

 
 


Nem fogják javasolni a spontán próbálkozást. 6 hét mire a normál hegszövet kialakul. Utána nincs különösebb jelentősége az időnek. (Én szülés császár után 2.5 hónapra lettem terhes de ez alapból jó nagy hülyeség, nálunk nem volt gond de akkor is hülyeség volt. de az más helyzet volt) A Leident tudtad, voltak gondjaid korábban is, vagy csam most találták meg azt is?

Menthe most jön az igazi kismamiság. Nagyon írigyellek... Pingvin periodus. Ne hidd el senkinek hogy ez a legnehezebb trimeszter. Pofátlanul szolgáltasd ki magad, és ÉLVEZD!!!
 
 


 Mához egy hétre ki kell költöznünk az eddigi albérletből, a cucc egy része már dobozokban, és le vagyok tiltva a pakolásról. Élvezném én, de nem könnyű.
Sajna tegnap kiderült, hogy magas a cukrom (terheléses), úgyhogy jön a diéta.

 
 


Most tényleg ne emelj. Ez az a periódus amikor hirtelen kezd tágulni a méh. Semmi hirtelen mozdulat. (fiammal 28 hetes voltam amikor újra kellett éleszteni valakit. Emlékszem majdnem bőgtem a félelemtől hogy baja lesz a gyereknek... de azért szerencsére igen rugalmas anyagból van gyúrva az ember. Viszont tényleg nem szabad feszegetni a határokat... Arra ott vannak azok a hülyék mint én :)   )
 
 


Amaryll, A leident tudtam a meddosegi vizsgalatok miatt, de ezt is en csinaltattam magamtol.
Kepzeld javasoltak a spontant. rakerdeztem azt mondta h 4 hete utan nem kell vedekezni.
Gondolom ennyire eselytelen h. sikerul :(
Azt mondtak 2 het mulva mehetek melozni.. nincs kedvem..



Menthe, a dieta nem olyan veszes, igaz foglalkozni kell vele, mondjuk ha eddig nem tetted akkor az elejen nyug..
 teljess kiorlesu cuccok, no cukor, es mar sokkal konnyebb minden:)

IR es  is vagyok szoval dietaznom is kell, ismerem a dorgest :)


Hát, azt mondta a doktornő, hogy amíg beszélek a diabetologussal (holnap), nézzek utána a 160 grammos diétának. Arról meg valami brutálisat találtam, gyakorlatilag csirkemell, zöldség, néha egy kisebb alma es korpa engedélyezett. Már fogytam egy kilót es folyton éhes vagyok. 
Én is remelem, hogy azert nem ennyire kemény...

 
 


Menthe,

azert ennel tobbet is lehet, pl. teljeskiorlesu pekarubol ehetsz tibbet.. pl a purpur kenyer ch tartalma 34 gr/ 100 gr. tehat reggelire majd 10 dkg ot ehetsz ebbol, erre meg szalami v felvagott vaj, margarint nem is kell szamolni. Lehet meg pl tojas ha nem vagy feherjeerzekeny. es meg erre zoldseg, pl cekla, zeller paprika paradicsom. Azert ez eleg komplex, es 2-3 ora mulva ismet lehet enni 20 gr cht. Ki fogod birni, meg a pocidnak is jobb lesz hidd el. Sokszor keveset. finomitott cukrokat keruld el az mar fel siker!


Köszi!

 
 


Higy allsz a dietaval? fbn van egy csoport ir 160 gr dieta, jo otletek receptek, kesz menuk is vannak!


Hú ez a diéta már kínzás :) Fogynom kéne még a "projekt" előtt, de nekem ez nem nagyon megy :) Te egy igazi HÓS vagy!!!
 
 


Hát, csinálgatom, de pont írtam egy másik csoportba, hogy direkt ettem tokre  tilos dolgokat kíváncsiságból (pl.tejszines tészta), de igy is 5-6 körüli értékek jöttek ki, szoval kicsit fura.

Viszont van egy jó hírem, írtam a baratnomrol, aki 40 evesen szülte az elsőt, de szeretne másodikat. Volt egy vetelese tavaly tavasszal, de éppen tegnap hívott, hogy 6 hetes terhes, es hallotta a szivhangjat. Azert is örültem nagyon, mert 2 hete ment a vergődés, hogy van-e terhesség vagy nincs. Ja, mire megszületik a baba, 43 lesz a barátnőm. ☺️

 
 


Menthe,
gratulalok a baratnodnek!

Azert attol is fugg h. mit ettel elotte, mennyit ettel ebbol es mikor. Az Inzulin legrosszabb reggel de. ezert akkor jobban felmegy a cukor. nyilvan ekkor neztek nalad is es ezert lett talan magasabb.
Masreszt meg sztem ketszer olyan ovatosan a kismamakkal mint egyeb esetben..
Nekem pl nem akartak eszrevenni az IRt. pedig lehet ez all a sikertelensegek hattereben :(

Ezert mondtam h. kerult a finomitott listeket es cukorokat es az mar fel siker. Azzal mar eleve rengeteget tettel az ugy erdekeben. ( es sokszor keveset enni :))

Kitartas!


Azért írtam a barátnőmet, hogy mindenkinek biztatás legyen a csoportban.

A reggeli éhgyomri cukrom 4,8 és 5,3 közötti.

De persze igyekszem, csak nem teljesen értem még a rendszert.

 
 


Az ehgyomri jo, ( marmint nem varandosok eseten, ahogy tudom varandosssag eseten lehet magasabb picivel) de mennyi a terhelt ? Az a lenyeg, nem az ehgyomri.
Amugy a tul alacsony ehgyomri cukor is rejthet problemat azert kell inkabb terheltet nezni es nem csak ehgyomrit.
Van olyan h. beesik a cukor etkezes utan, az nem jo, mert az inzulin rangatja, es ott a problema.
Nehez ugy ez :)

Ha jol ertem van vercukormerod ugye? Ha igen, akkor merd meg etkezes elott meg kajalas utan 1,5 -2 oraval. A ket erteknek hasonlonak kell lenni.
De merheted 3 ponton is: 60 es 120 percnel.
Akkor a 60 perces lehet magasabb, de a 120 perces majdnem ugyanannyi mint a kiindulo.

Ne aggodj ezen, csak probalj figyelni mit eszel, es arr hogy egyel is kb 3 orankent egy keveset.

Legalabbis nekem igy kell az IR nel, ami kezeles nelkul cukorbetegseget okoz kb 5-10 ev alatt.

Szep napot!


Én egy időben szedtem Meforalt 1000-est. Most nem szedek, de bogarat ültettetek a fülembe így mértem a cukrom. Háááááááááááát... Hmmmmmmmmm Szóval diétázok :)
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: