Új privát üzeneted érkezett!

Kedves kismamik! Mindenkit várunk ide, aki 2015 júliusra várja babáját és egy jó hangiulatú csapat része kíván lenni. 

(Tudom, hogy már van egy júliusi zárt csoport, de a moderátor önkényesen zárja ki a tagokat, ezért úgy gondolom helye van egy új csopotnak)

Idővel természetesn ez  a csoport is zárt lesz, de szerintem gyűljünk össze aztán zárkózhatunk. 

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Szia!

JövökKacsintás


Kép

Kép
 
 


Neked miért van az aláírás alatt a neves-avataros kocka????

Kép

Kép
 
 

 
 

Jó hamar jöttek/jönnek a csemeték nálatok!

Kép

Kép
 
 


Szia, azt hittem már senki se jön. :D Nem tudom h a képem mért van a vonalzók alatt... :O Nem örülök neki, de sztem vmi rendszer gebasz. 

32 éves vagyok, 35ig "le szeretném tudni" a gyerekek sülését.

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Sziasztok! Én is itt vagyok! :))

Lilypie Pregnancy tickers
vikka111
Szombathely
 
 


Sziasztok!Csatlakoznék én is:-)
 
 


Sziasztok!
Lehet még csatlakozni?
36 évesen az első babát várom. Most kipróbálom, hogy milyen ez az oldal. A másik oldalt már eléggé kitapasztaltam 18 évnyi munka során.


Ahogy végigolvastam a zárt topikot, hát....



Kép


Én a korom miatt fogok konzultálni klinikai genetikussal. És alighanem megcsiáltatjuk a verifi-tesztet. Ez jóval több betegséget szűr ki.
Lehet, hogy szívtelen vagyok, de nem hiszem, hogy be tudnék vállalni egy beteg gyereket.

Kép


Fatamorgana
Drukkolok, hogy Odett legyen!

Kép


Jajj, de örülök, hogy jöttetek! :) Nori, Vikka PW (bocsi de naon hoszú  nicked. :) Én is lehetek FM, bár ahogy a vonalzók felett is látszik Brigi vagyok.) :)

PW
a másik oldal?

Na és Nektek mért nincs vonalzótok? :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Köszi a drukkot PW és sztem nem szívtelenség, egy beteg gyerek nagy teher, és ha lesz tesója akkor neki lenne később teher, ha meg nem lesz tesója akkor egyedül maradna?! Én ezért se szeretnék 35 felett szülni, de így is csináltatok integráltat. 

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Az én első fiam amúgy koraszülött volt, 26hétre született, kemény dolgokon vagyunk túl, de túl vagyunk rajta nagyjából. 

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


FM/brigi
Nem lehetett egyszerű akkor a kisfiad helyzete. 
Integrált tesztet én nem csináltatok. Az csak egy valószínűségi adatot ad meg. És elég sok benne a tévedés is... 

A másik oldal: szülésznő vagyok

Kép


PW
Hát akkor tényleg ideje megtapasztalnod a másik oldalt is 
És tök jó, h itt vagy, mert akkor tudok kérdezni :D
Mért nem kapok soha fájdalom csillapítást??? Gordonnál elfolyt a víz, 6óra és kint volt, oké nem volt idő rá... De Lázárnél, csak csurgott a víz, fájásaim sem voltak, bementünk, úgy kezdtem h mindenképpen kérek epit!!! Persze majd kapok, várjuk meg a fogadott dokit, mire beért már durva fájásaim voltak, lényegében a csurdogálás és a szülés között 8 óra telt el. Az eész épület tőlem zengett, rohadtul fájt és kva méárges vagyok,h ezen nem segítettek és ezért utálom az egész szülést és legszívesebben császárt kérnék... 

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Nem tudom, hogy abban a kórházban hogyan mennek a dolgok, ahol szültél. 
Nálunk a szülések kb. 50-60%-ban van EDA. 0-24-ig elérhető anesztes doktor (ő szúrhat be EDA-kanült). 6-8 óra alatt bőven lett volna idő az EDA-ra. 
Az edához az előkészület kb. 20 perc, de akkor nem is kapkodtam... 


Kép


Na ne idegesíts 
Amúgy a SOTE 2 nőin szültem, először oda vittek át, mert ott van PIC, aztán azért, m ott van PIC és koraszülős megelőzős doki. De most kissé bizonytalan vok, h hol kéne szülnöm... Pláne h a női még mindig a szemészeten van és nem túl ideálisak a körülmények... :/
Ahol Te dolgozol ott van PIC?
Vagy ha nem publikus priviben megírod hol dolgozol?

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Sziasztok!
Jövök én is!


4. babámat várom 2015 júliusára. Meglepibaba, de a lehető legjobbkor jött, nagyon várjuk!


Ha jól számoltam július 27-re leszek kiírva. Dokihoz majd csak karácsony előtti héten szeretnék menni, akkor kb. 8 hetes leszek. 


Ti? Ki mikor megy először dokihoz? 

nani82
Kecel
 
 
 
 
 


Szívesen csatlakoznék én is! :)
Ki milyen nemű babucit szeretne és milyen neveket terveztek? :)
 


nani, szappanka
Üdv a klubban! :)

Nani én is 07.27 és én is akkor megyek uhura, pontosan dec 19-én 08:45re :D Mekkorák a nagyok és a legjobbkor alatt mire gondolsz? :)

szappanka, a kérdéseidre a vláasz a vonalzómon meg is van. :D

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 


Üdv mindenkinek!!!!


Kép


Hát az úgy volt....


szóval én a három gyermekem mellé még kettőt szerettem volna, viszont nem most, kb. egy öt év múlva... Férjem anyagiakra hivatkozva azt mondta ne legyen több babó, de öt év múlva azért visszatérünk rá. 


Nóri a legidősebb, Ő október 21-én töltötte az ötöt. Dani december 1-én lesz 3 éves, Boti pedig december 28-án lesz 1. Szóval sok kicsi 


Azért a legjobbkor, mert életem virágzásában vagyok úgy érzem és bűr későbbre terveztük, sokminden miatt a legjobbkor kopogtatott MeglepiManó. Házbővítés előtt állunk, meg kocsicsere előtt, szóval jelezte, hogy neki is legyen hely!  Amúgy tök érdekes,  egyetlen egyszer voltunk együtt abban a kb két hétben, védekeztünk (úgyahogy) meg ovu után is voltunk, mégis jönni akart. És hogy pont most, az is kész csoda. Szépen lefogytam, talán az esküvőmön sem voltam ilyen vékony. Jártam ilyen vibrációs trénerezni (tudjátok olyasmi mint a flabelos) de azt szigorúan tilos terhesség alatt. Még szóba is került a csajokkal, hogy mi van azzal, aki azért jár, mert babát szeretne (elvileg jó hatással van arra is) és ott az a két hét, amikor már terhes, de még nem tudja. Hogy nem árt-e a babának. 


Erre mi szerdán együtt voltunk, csütön még elmentem edzésre, pénteken bekerültünk Botikával kórházba és 12 napot bent töltöttünk. Szóval ez idő alatt nem tudtam menni edzésre, tuti nem ártottam MeglepiManónak Kacsintás


Aztán mire hazajöttünk a kórházból, már sejtettem hogy terhes vagyok. Csütörtökön reggel pedig ott virított a két csík a teszten 

nani82
Kecel
 
 
 
 
 


Férjem is és én is kislányt szeretnénk, aztán majd kiderül... 


A befutó nevünk (még csak kislány név van) pedig a Barbara.


 


Brigi: akkor drukk nektek is a lánykához!! Én a napot még nem tudom, hogy mikor megyek, nem akarok még írni a dokinak, majd előtte héten. 


Nálunk a családból még senki sem tudja. Karácsonyi meglepi lesz. Félek azért, hogy ki mit szól majd hozzá, nem szeretném, ha nem örülnének, hiszen mi is nagyon örülünk. Csak ugye mindenki jön az anyagiakkal, meg hogy fel is kell nevelni Őket, stb... Fel is tudjuk, nem is gond ez nekünk,mert nem célom kocsit és lakást adni a fenekük alá. Szakmát és jogsit, meg erkölcsi értékeket és legfőképpen rengeteg szeretetet, az otthon melegét, biztonságot, családot!


Szóval már a harmadiknál ingatták a fejüket, hogy biztos bevállaljuk-e. Számunkra ez nem kérdés. Én nem tudnék elvetetni egyetlen gyermeket sem, úgy meg főleg nem, hogy van egy Angyalkánk is az égben...Ártatlan

nani82
Kecel
 
 
 
 
 


Nani
Szépen jöttek sorban egymás után a gyerekek nálatok!
Egy baba, ha jönni akar, akkor jön 
Ennyi gyerekhez már legalább 7 személyes autó kell

Kép


Pontosan! 7 személyes autót nézegetünk 


Igen, szép sorban, jól kitaláltuk.Nevetés


Csodálatos hivatásod van, picit irigykedem. Bár tudom, hogy nem fenékig tejfel ez sem. 


 

nani82
Kecel
 
 
 
 
 


Brigi: Ti bevetettetek valami praktikát, hogy kislányra legyen nagyobb esély, vagy csak reménykedtek :)
nani82
Kecel
 
 
 
 
 


Sziasztok, csatkakozhatok?:) úgy néz ki nálunk is júliusra várható a baba, kedden estefelé teszteltem és erősen pozitív lett. Mensiből nem lehet nálam számolni, nagyon rendszertelen, ezért már voltam ultrahangon is, de még nem volt egyértelmű a petezsák sem:( van egy gyönyörű kétéves kislányom, a tesó(k?) mindegy, hogy milyen nemű lesz.
csusz
Budapest
 
 


Üdv Neked! 


Mit látott a doki ultrahangon, hogy zárójelben ott a k? csak nem lehet hogy ikrek? Amúgy hány hetesnek számított az uh alapján?

nani82
Kecel
 
 
 
 
 


Nani
Én szeretem ezt a hivatást.

Csusz
Üdv itt!

Kép


UHs mérér is csak egy ÁTLAG adatot ad meg. Csak a babák nem mindig tudják, hogy nekik az átlagot kellene hozniuk.

Kép


files/1520/fetal_size_and_dating-charts_recommended_for_clinical_obstetric_use._journal_article_2009-2.pdf (pdf)


Itt van egy egészen jó táblázat, hogy hogyan is alakulnak a magzati méretek.

(Ahol dolgozom, ott akkor veszik figyelembe az UH-s kort, ha jelentősen (+/-2hét) eltér a mensistől. Hivatalosan, jogi szempontból a mensitől számított kor számít.

Kép


Igen, pont ezért kérdeztem tőle, hogy mit mutatott az uh, mert írta, hogy mensiből nem lehet számolni nála :) Így az ötödik terhességnél már tudom, hogy minden mérés csak saccolás és hogy minden babó egyénileg fejlődik Kacsintás
nani82
Kecel
 
 
 
 
 


Sziasztok! Ha nem gond én is szeretnék csatlakozni a csoporthoz. Eredetileg a másik csopiba kezdtem, de ott eléggé akadoznak a dolgok szerintem, én pedig többet szeretnék beszélgetni a babavárás alatt.   Mi a 2. babánkat várjuk. A kisfiam, 15 hónapos. Elvileg július 26 lesz a céldátum. :-) De a kisfiunk is +5 napot ráhúzott. Dokihoz csak 11.-én tervezek menni, remélem addig nem lesz rá okom. Bár nagyon kíváncsi vagyok már, hogy minden úgy van, ott van-e ahol lennie kell ebben a korban.



 
 


Sziasztok. Lehet még csatlakozni? :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Öröm ennyi boldogságról olvasni :) átragad. :)
Mi is az első babát várjuk. Eléggé meglepett, mert annyi embertől hallottam, hogy milyen hosszú ideig küzdöttek érte, hogy összejöjjön. De nekünk sikerült elsőre, úgyhogy totál felkészületlenül állunk előtte. :)
Dokihoz valamikor december elejére van időpont, a para bennem van, hogy minden rendben lesz-e. :)
Mindenkinek jó babavárást. :)
 


Sziasztok!
Ide is becsekkolok, főleg, mivel ugy latom, van itt egy kedves "ismerősöm", akivel egyutt vártuk a lanyainkat, Lénát és Zorkát :) szia Csusz! :) :) :)
Üdv a többieknek is, remelem boldogságos időszak var mindannyiunkra :)
Valahol 6-7 hét kornyeken járunk minimanókámmal, július közepére várható a napunk :)
Uh jövőhéten, mar nagyon nagyon várom!
Szép estét :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Sziasztok! A 6. héten járunk éppen. Július 18at számoltunk. Holnap megyünk dokihoz nagyon várjuk már. 2 és fél éve várjuk hogy végre megérkezzem hozzánk egy kisbaba :-) :-) nem vagyok fórumozós, de szívesen csatlakozom hozzátok!
 
 


Jó reggelt!

Fatamorgana
Köszönjük a topik megnyitását!
Nem értem, hogy miért nem kaptál EDA-t a szüléseidhez. (anesztes asszisztens vagyok)
Koraszülésnél főleg javasolt is pedig, hogy minél kiméletesebb szülésvezetés legyen lehetséges... Orvosoddal erről beszéltél?
Mikor a kisfiamat szültem, a szülőszobai felvételnél szinte az első kérdés volt, hogy szeretnék-e EDA-t. Kértem


Preggowomen
Beteg babát én se vállalnék be. Látom, hogy mennyire tönreteszi a családokat...
Jó az a táblázat.
A kisfiam sose az átlagos méreteket hozta. Volt, hogy nagyobbnak, volt, hogy kisebbnek mérték...
Szülésnél a kórlapomban 3 lehetséges időpont volt (mensi szerinti, 12. heti UH szerinti, első magzatmozgás szerinti)

Nani
Mi is majd szeretnénk nagycsaládot!
Nálunk se tudják még...

Szappanka
Mivel már egy kisfiam van, szeretnénk egy kislányt. De akkor se lesz hatalmas tragédia, ha ez a baba is kisfiú lesz

Csusz
Mikor lesz a következő UH?

Miyori, Hope1987
Nálatok sem lesz nagy korkülönbség

Nyuszuli, Agaka
Üdv itt!



Kép
Kép
 
 


Jó reggelt! Marital, tényleg nem lesz nagy különbség, de így is terveztük, mert nekem a munkahely miatt is jobb így, bár gondolom lesznek nehézségeink bőven. :-D Én nem tudom még, hogy mit tennék, ha beteg babánk lenne, de erre nem is gondolok, biztos mindenkinek szép és egészséges babócája lesz! :-D



 
 


Sziasztok, milyen kis aktív társaság gyűlik:):):) sajnos kort nem mert mondani az UH-s, valószínűleg még nem látszik. Vmi 3mm-t magyarázott petezsákra, ide nem megyek többet az tuti. Mint utóbb kiderült nemcsak nőgyógy/terhességi uh-t csinál, hanem minden mást is. Tudom, értenie kell minden testrészhez, de akkor is fura volt a nő. A teszten a csík viszont erősebb, mint a kontrollcsík:) Férjemmel mindig bolondozunk, hogy ikreket szeretnénk. Dec.7 után többet tudunk, akkor megyek, a saját dokimhoz.

Nyuszuli, ez szupeeeeeeeeer! Gratu!!!!többiekkel tartjátok még a kapcsolatot? Hol is szültél? Most is ott fogsz?

Többiek, van már tünet nálatok?
csusz
Budapest
 
 


Hűű, de örülök, hogy egyre többen vagyunk. 


Amúgy egy kérdés, mert nem ismerem annyira a babanetet, hogy itt a fórumot amikor akarjuk, akkor majd zárttá lehet tenni, vagy nyitni fogunk egy új zártat?

Nekem tünetem nem sok, talán nincs étvágyam, néha émelygek, ennyi. Ma reggel csináltam újra egy tesztet, erősebb, mint a múlt csütörtöki 

És képzeljétek, a sógornőm is babát vár (férjem bátyjának a párja). Náluk első baba lesz és kb. két nap különbséggel leszünk kiírva. Ő júli 25-re, én júli 27-re. Izgiiiiiiiiii. Ők nem tudják még, hogy mi is babát várunk, nem mondtuk még senkinek, karácsonyra tartogatjuk a bejelentést 

nani82
Kecel
 
 
 
 
 


Csusz!
Igen megy a fórum azóta is, igaz lassabban, de megyeget! :) nézz be :)
Az Istvánban szültem, most os ott tervezem :) Te?

Tobbiek, ki merre tervezi világra hozni a csemetét? :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Nani, ez aztan a szuper felállás :) izgi nagyon :)

Én nagyon rosszul viselem, emelygek, szédülök, most os epp fekszem.. Kihasználók, hogy alszik Zorka :) mellem faj, hasam is picit zsibog.. Ennyi :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Marital, de jo h ujra itt vagy! Sajnálom ami a másik fórumon történt!

Mar nagyon izgulok, holnap megyünk UH-ra ahol mar szívhangot is fogunk hallani!! :) Számolom a perceket!! :)
Első baba 38-39 évesen! Amugy most vagyunk a 7+5 napon, július 8-ra vagyunk kiirva, de mivel első baba lehet h ráhúz picit, bár én örülnék a 8-ának, az az egyik szerencseszámom és 08.08-án volt az esküvőnk, egyszer már szerencsét hozott!! :)
Tünetek eddig teljesen kibirhatoak, egy kis esti fáradtság, néha pici szurka az alhasam tájékán es persze folyamatos mosoly az arcomon!! ;)

Lilypie Pregnancy tickers
vikka111
Szombathely
 
 


Én Nyíregyházán tervezek szülni majd, mint előzőleg is. Fel is tenném az első kérdésem, ami nekem nem egyértelmű: Mivel megszűnt az AFP vizsgálat, így ajánlott a kombinált teszt? Ha szeretném megcsináltatni, akkor mindegy hogy melyik kórházhoz tartozok ellátásügyileg, teljesen más megyében is megcsináltathatom? Mert Nyíregyházán állítólag csak 3 embernél lehet, és úgy 30000 Ft. Egy kicsit sokallom! Úgy hallottam általában mindenhol olcsóbb! Igaz ez? Ki mit tud a témával kapcsolatban?



 
 


A várandósság alatti hajfestésről mi a véleményetek? Mit hallottatok róla?

Lilypie Pregnancy tickers
vikka111
Szombathely
 
 


A Duphastont vagy Utro-t a háziorvos is felírhatja, vagy csak a nőgyógyász, miután megállapítótta a terhességet?



 
 


Én Szombathelyen fogok szülni :)

Lilypie Pregnancy tickers
vikka111
Szombathely
 
 


@miyori:
Ezek mik? Sosem hallottam :roll:

Lilypie Pregnancy tickers
vikka111
Szombathely
 
 


Sziasztok!

Ha minden jól megy én is jövő júliusban fogok szülni, most a 7. hétben vagyok.



Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: