Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, Még nem sikerült egyesülnünk, de gondoltam írok ide is :) Pedig nagyon várunk ám a májusiba Titeket ;) Rövid beszámoló rólam: 40 éves vagyok, három gyermeket nevelek a párommal, egy az Ő kislánya (no meg az enyém is, mert három éve én nevelem és anyunak hív <3) és van két sajátom is, egy fiú, meg egy nagylány. Korban: a kislányom 6 éves, a kisfiam 9 éves, a nagylyány pedig már 17 :) Eszméletlenül várjuk a kicsit, mind, mind!!! Ő lesz a közös baba :) (első és utolsó :) ) Tavaly lett volna egy baba, sajnos ő nem maradt velünk, a 12. héten derült ki, hogy baj van. Műtöttek. Utána kiderült, hogy pajzsmirigyes vagyok és ez volt a baj, ez okozta. Azóta gyógyszert szedek és most lekopogom, jól van a bébink, rendszeresen járok dokihoz és ultrahangra, persze bennem van a para a tavalyi eset miatt, de próbálok pozitív lenni. Holnap megyek endokrinológushoz ismét és persze meglessük a babát is, már nagyon várom :) 

Menthe, én sem értem a topikzárást, biztos van egy- két  "beteg" ember, aki olvashatja, de azok majd úgyis bejelentkeznek álnéven, mint kismamák :D  Szóval ugyanott tart a dolog. Tavaly jelentkeztem egy ilyen zárt topikba, a 2015-re babát tervezőkre, és nem vettek fel :( Elég szomorú lettem, de sebaj, én már itt vagyok :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Menthe! Én sem érzem szükségességét a csoport bezárásának. Persze, ha a többség azt szeretné, akkor nem tiltakoznék foggal-körömmel, de részemről nincs semmi titkos dolog megosztva.

Mi sem vettünk még semmit a babának, eddig nem is indultam rá a témára, de lassan kezdek. :)

A rosszulléteim nem múlnak. Azaz már nem annyira rossz, és nem is olyan hányingerem van, mint eleinte, hanem a savasság nem múlik, és a torkomban van a gyomrom érzés is megvan. Azt mondják, h mikor megmozdul a baba, vagyis, amikor először érzi a mama, akkor múlnak el ezek. Már nagyon várom, h érezzem mozogni. Nemcsak a rosszullétek miatt. 14 hetesek vagyunk, de még semmi, pedig egyre többször eszembe jut. Izgi! :)

Tudom, h még korai, de rákattantam a mosható pelenka témára. Nagyon szimpi ez a megoldás, de még nem láttam ilyet, nem tudom, h beválik-e. Nektek van tapasztalatotok a témában? Vagy ismertek valakit, aki már próbálta?

Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


Sziasztok  Holnap megyek a Belgyógyászatra..... már kezdek jobban lenni,már inkább csak reggel,meg Este van hányingerem...

ANTIFOR:gyomor égésre,meg savra,nagyon jó a Salvus víz,én azt iszom,eléb is ittam mert majd ki nyultam, 
1 dl megiszok,és elis múlik a bajom......

Lilypie Terhesség tickers
 

 
 

Bocs, úttörő becsszó, hogy nem kötekedni akarok, de lehetne 2016. április-május a fuzionalt  csoport neve, nem? Csak mert bőszen remelem, hogy nem húzódik majd májusig a szülésem időpontja (jelenleg április 16.) 
Na, megyek szunnyadni, jó éjt mindannyiótoknak!

 
 


Persze, rajtam nem múlik, én is erre gondoltam, de ezt közvetítsük ott is :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

A mi elvi dátumunk május 20-a, de akár szülhetek áprilisban is, vagy júniusban is.
Nagycsaládosok vagyunk, pedig sokáig az sem volt biztos, hogy egyáltalán lesz gyerekünk. Chloe 10 év kínlódás, sok-sok orvosi beavatkozás után született meg. Aztán Lia és Oliver is lombikbaba. Utána jöttek a meglepetések, Adam és a mostani baba is spontán lett
Szerncsére, olyanok a körülményeink, hogy békességgel megengedhetjük magunknak, hogy sok gyerekünk legyen.
A gyerekek mellett én heti 2 napot dolgozom, ennyi kell a lelkemnek, hogy aztán tudjak jó anyuka lenni.

Most a 10. hét betöltését várom, akkor vetetem le a vért a verify teszthez.

Ercsok
12. heti UH-n kiderülhet a baba neme, ha a beste kölke úgy akarja. Leginkább a gyerektől függ, nem az orvostól, nem az UH-tól.
Én vezetek napi szinten. Övterelőm nincsen, mindig megoldottam a biztonsági öv elhelyezését.

Payne
UH méretek alapján egy ÁTLAG kort tippelnek. Nekem a lombikos babáim se hozták sose a "nagykönyvi" méreteket. (UH-s méretek is olyan +/- 5-6 napos eltéréssel lehetnek az első trimeszterben, aztán meg egyre nagyobb a különbség)

Menthe
Pulzusszám emelkedik a terhesség alatt. Egyébként meg folyadékbevitelre kell figyelni. Ha kevés a folyadék benned, akkor szaporább a szívműködés, meg alacsonyabb a vérnyomás

Katusmatus
Szép

Mozgás
Én úszni járok. Jógához nagyon béna vagyok.

Zárt/nyitott
Az embernek tunia kell, hogy mi az, amit nyiltan felvállalhat. Hogy mit mond, hogy milyen képet rak fel.
Lombikos fórum nagyon sokáig ment nyiltan. Biztos, hogy sok olyan embernek adott segítséget, aki hasonló helyzetben volt, csak éppen nem volt bátorsága írni, nem olyan beállítottságú. Aztán a Chloe-s fórum is nyilt volt. Olyan jó volt olvasgatni az előttünk levőket is, meg az utánunk következőket is. Nagyobb volt az átjárás a topikok között.
Zárt: kirekesztő. Mi alapján veszünk fel tagokat? Nekem meg olyan furcsa, mikor aztán meg nem is lehet csatlakozni...

Antifor
Mosható pelust nagyon jó Mikor az ikreim születtek meg, akkor szoktam rá.
Nagyon cuki külsőket lehet venni.
Létezik olyan, aminél egyben van a külső+nedvszívó réteg, de van olyan is, aminél külön vannak. Nekünk a Bumgenius jött be leginkább.
http://www.bumgenius.com/

Gyomorégés
Terhesség alatt szinte élettani a reflux. Progeszteron hatás miatt a gyomorszáj záróizma lazul, a hasi nyomás a baba miatt nő.
Én savtermelést csökkentő gyógyszert szedek (omeprazol)


Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 



Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


Hű, harmadszorra írom be, most már nagyon mérges vagyok, hogy folyton elszállnak az üzenetek.

Az lett volna a lényeg, hogy (bocsánat, már nem tudom, ki) valaki írta: a család nőtagjai lányt várnak, a férfiak fiút.
De a többiek? Fiút vagy lányt szeretnétek? Izgi, mert lassan kiderül. 

Nálunk a férjem inkább fiút, én inkább lányt, és úgy tűnik, fiú lesz (bár még nem tuti) . De a lényeg, hogy mindene meglegyen.

 
 


A májusiakkal való egyesüléssel kapcsolatban jutott eszembe egy ötlet, de lehet, h hülyeség, magam sem tudom. :)
Szóval mi lenne, ha csinálnánk egy teljesen új csoportot (mondjuk tavaszi babák, vagy ahogy Menthe is javasolta áprilisi-májusi babák néven). Aki akar, oda is csatlakozhat, de az eredeti topicok is maradhatnának, vagy idővel kiderülne, h mi működik. 
Mit szóltok? Nagy hülyeség?

Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


Jó ötlet, mert most kicsit olyan két szék közt a pad alá esetet érzek, pontosabban hogy ki csatlakozik kihez? Az áprilisiak a májusiakhoz vagy fordyítva :) mert nekem első blikkre az jött le, hogy a májusiak jönnek ide, közben meg ők már várnak minket tárt karokkal :D

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!
Mi kislányt szeretnénk mindketten, sőt a család nagy része is! Hamarosan kiderül! ;) (A megérzésem azonban, h fiú lesz!) 
Persze a legfontosabb, hogy minden rendben legyen vele, de ez csak természetes! :)
Az új csopi nem rossz ötlet.
payne
Budapest XX. kerület
 
 


Szuper ötlet az új csoport!!! Szóljatok ahogy megvan, én jövök!!! Màr vàrom :) Mindenki kezdhetne egy minibeszàmolót, ki kicsoda, hol tart, hogy mindenkiről tudjunk :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Májusi babásként benne vagyok egy új csoportban! Jönnék ;)

Kép
 


Én meg meg is csináltam az új topikot!

2016 tavaszi babák

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


Szuper, de nem úgy volt,hogy nem zært lesz? ;)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Mi egy picit inkább a lány felé hajlunk, mindketten inkább azt szeretnénk. Viszont ahogy a képeket nézem, az az érzesem, h fiú lesz. Nagyon várom már, h kiderüljön!

Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


Jadeybenyjaz
Ha nyitottan csinálja az ember, azt utána nem lehet zárttá tenni. Akkor megint új topikot kellene nyitni. Kipróbáltam. (moderátori jogosultságom van)

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


Sziasztok!
Ma voltam az Istenhegyin genetikai uh-n + vérvételen, vagyis voltunk a nagylányommal és a párommal. Mind a hárman nagyon élveztük. Az első pár másodperc, ami óráknak bizonyult nagyon nagy szorongással telt.....de aztán a doki mondta a méreteket: nyakiredő 2,1 mm, orrcsont látható, gyöngyörű baba, megszámoltuk minden ujjacskáját, megvizsgáltuk a talpacskáját, a szívverését, a gyomrocskáját, és csak gyönyörködtünk!!!!
Ülőmagassága:78 mm
Az adatok alapján 13 hét + 6 napos a fiúcska.....mivelhogy 90%, hogy fiú lesz. 
Ennél a pontnál néztem oldalra és láttam a nagylányom csalódottságát, és a párom kaján vigyorát.....hááááát, nem is tudom, hogy mit éreztem..... Nyelvöltés
Mivel a család női tagjai a lányért, a fiú tagjai a fiúért reménykedtek! Csók
Aztán a lányommal megegyeztünk hazafelé a kocsiban, hogy az a lényeg, hogy egészséges, a többi nem számít!!!  Ártatlan
És VÉGRE láthattam a babát, kaptam dvd-t is és fényképeket! IMÁDOM!!!!

Ezt a levelet a tavaszi topikba is beírtam...nem tudom, hogy hol levelezünk...  

Mindenkinek jó UH eredményeket kívánok!!!!
Üdv, 
Erika

ercsok
2700 Cegléd
 
 


Sziasztok! Ne haragudjatk hogy igy eltüntem csak összejötek a dolgok hitel lakasvasarlasra azt lakhatova tenni költözés, takarítás munka közben vizsgálatok és én meg egésznap aludni tudtam volna inkább és még ezút jön a legjava.... Nálunk is meg volt a 12 hetes + 4 napos vizsgálat minden rendben van akkor 6,2 cm volt a picur ketszer kellett uhra visszamennem mire hajlandó volt megfordulni és nem a fenekét mutatni :) utána meg annyit mocorgott alig birták elkapni a pillanatot mikor megállt egy egy méréshez vicces volt aki csinálta az uht nő már készen volt. Egyre nehezebben birom a munkát vagyis birom csak a végére a 8 óra állás jövés menés hajolgatás és nap végén úgy fáj a derekam mire haza érek kocsibol alig birok kiszállni.

Örülök hogy mindenki jól van. Engem már eltoltak április 28-ra a végén még májusi lesz ha nem akar időben kibujni :).

Próbálok mostmár rendszeres lenni igy túl az első megpróbáltatásokon mostmár múlik a hányásom inkább ritkán van hányingerem hál istennek nem is bánnom már.

További szép napot mindenkinek. (Bocsánat ha hosszúra sikeredett!)

Egy kérdés akkor most hova is kell írni ide vagy a tavaszi topikba? Probléma mentes jó pocakosodást mindenkinek.
nicky2214
Pannonhalma
 
 


A tavaszban vàrunk :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


@madibaba:


Szia!

Meglett sz eredménye a Nifty tesztnek? Valszeg nekem is kell mennem, mert bár az UHn a nyaki redő 1,2 mm volt, ami tök normál,meg a nózija is megvolt, de a vérteszten 1:260 lett az értékem, ami még épp negatív, közepes kockázattal, de csak épp...és korom alapján kicsit jobbnak kellett volna lennie. Úgyhogy dokival beszéltem, hétfőig kell eldöntenünk párommal, hogy a drága vérteszt, vagy az ingyenes de kockázatosabb magzatvízvétel...és ami még jobban paráztat, hogy ha netán a vérteszt pozitív lesz, a bizti kedvéért utána mindenképpen szúrnak... Úgyhogy körömrágás újfent beindult... 

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Makka81!
Sajnos még nincs meg az eredmény. :( Egy hete voltam, akkor a vérvétel mellett csináltak új UH-t és genetikussal is beszéltem, aki elmondta ugyanazt, amit a Nifty oldalán olvasható. Bár az első kérdése az volt, hogy miért nem a magzatvíz vételt csináltatjuk... 7-9 munkanap az eredménye a Nifty-nek, tehát keddnél, vagy szerdánál hamarabb nem várom a hívást.
Először én is nagyon megijedtem (kétségbe estem, lehangolt voltam, sírtam sokat, stb.), úgyhogy átérzem a helyzeted... 2-3 napig alig bírtam aludni... aztán próbáltam megnyugtatni magam, hogy sem a babának, sem nekem nem jó, ha idegeskedem a terhesség ideje alatt. Azzal már úgysem tudom befolyásolni a teszt eredményét. Bízz abban, hogy a Nifty negatív lesz és a Babád egészséges!! Kitartás!! És mindenképpen várom a fejleményeket, eredményeket Nálad! Szurkolok, hogy rendben legyen a Baba!

Lilypie First Birthday tickers
 


Hát kb most én is így érzem magam ahogy te, és mondogatom magamnak h változtatni úgysem lehet, inkább próbálok pozitívan hozzaallni... Most még kicsit nehezen megy de igyekszem :-) igazából a várakozás az eredményre az, ami idegorlo. Alapból türelmetlen típus vagyok, úgyhogy... De muszáj... Remélem nálad se lesz gond!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok! Tegnap voltunk ultrahangon. 15 hét 3 naposak vagyunk. A férjem most először látta a babónkat. A doki mindenét részletesen megmutatta. Örömboldogság van!!!  Kíváncsiak voltunk látható e, hogy mi lesz, de nem tudta megmondani a doki,mert folyamatosan takargatta magát a lábikóival. Olyan volt, mint ha biciklizett volna. Jövő héten megyek az integrált teszt második vérvételére és uh-ra, remélem akkor már hajlandó lesz a babó megmutatni magát.  Puszi Mindenkinek!
 


Makka, Madibaba! Szorítok, h minden rendben legyen!
Bettinka! Mi kb egyidősek vagyunk, pontosabban mi 3 nappal vagyunk lemaradva. Jövő héten megyünk nődokihoz. És persze messze nem ez a legfontosabb, de én már nagyon szeretném tudni a nemét. :) Jó lenne, ha a mienk nem biciklizne. :D

Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


Sziasztok! Véletlenül akadtam rá a topikra és nagyon tetszik, hogy itt tudok más kismamákkal is beszélgetni/tapasztalatot cserélni! Én az első kisbabámat várom, 2016.04.25-re vagyok kiírva és ha jól látták a 13 hetes uh-n, akkor kisfiú :) Szerencsére a rosszulléteim már teljesen elmúltak. Ti hogy álltok vele? Én a Salvus vízre esküszöm, nekem az vált be.

Lilypie Maternity tickers
 
 


Szia Bogi!Gyere a tavaszi csopiba,az is a miénk ,ott nagyobb az élet! :-)

anne80
Vác
 
 


Makka81, van már eredményetek??
Engem tegnap hívtak, hál Istennek negatív lett az összes eredményünk. Remélem Nektek is hasonló megnyugvást fog hozni az eredmény.
Szerintem gyere át a 2016. tavaszi csoportba, már szinte mindenki ott van.
Drukkolok Netkek!!

Lilypie First Birthday tickers
 


@madibaba:


Hali!
Már ott vagyok a tavaszi csopiban is, csak ez a hozzászólásod itt volt anno, ezért írtam itt ;)
Amúgy én csak tegnap voltam vérvételen, remélhetőleg jövő hét vége felé meglesz az eredmény...addig meg szépen nyugodtan várakozok, nem idegeskedek.... :D Majd max ha közeleg a határidő... ;)
Örülök, hogy jók lettek az eredményeid, akkor most már nyugodtabban növekedhet a pocak :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Oké, akkor majd ott tudunk még értekezni!
Gondolok Rátok és drukkolok, hogy minél előbb megkapjátok a jó híreket!!


Lilypie First Birthday tickers
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: