Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Timi és Rencsi, gratula nektek is! :) Rencsi, doki, az a tuti.

Melinda: Nekem is mindegy, hogy összeálljunk e az áprilisiakkal, felőlem ok. Én egyébként is ott kezdtem, lehet már valamit akkor is éreztem, hogy át kell jönnöm ide, nem csak a májusi dátum miatt. :)

Jadey: 10 hét, az már jó, akkor már csak 3x ennyi van hátra! :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!

Én megcsináltam a szódabikarbónás tesztet, nekem nem pezsgett. Számít szerintetek, hogy meg volt bontva már a szódabikarbóna? (Ha nem pezsgett akkor lány lesz :) )

Kép

Kép
 
 
 


Sziasztok! Április 22.-re vagyok ki irva,de hétfőn megyek a 12 hetes U.H.ra akkor meg mondom a pontosat....

 Én is Egerebe járok orvoshoz.....
A szódabikarbónás teszten énis gondolkozok h megkéne csinálni....
 

 
 

Szia Katusmatus! :-)
Ha megcsináltad,oszd meg velünk az eredményt!Drukk a hétfői dokkerhez!


Rencsi!Mizu??Beszéltél dokival??

Van még 11 nap a 12 heti uh-ig...Izgi!

anne80
Vác
 
 


Sziasztok! Én úgy néz ki -reményeim szerint- május végére várok babát. Van már egy 19 hónapos kislányom. Most vagyok 7 hetes, szívhang már van, sajnos barnázgatok és éjjel görcsöltem is, úgyhogy megint használok utrogestant, izgulok ezerrel. Rákerestem erre a fórumra és van a hoxán meg a ciklus.hu-n is, arra nem gondoltatok, hogy egy nagy csopiba összeállni pl egy zárt csoportba valahol? Szívesen csatlakoznék.
 
 


@anne80:
Nekem egyszer pezsgett nagyon enyhén a szódabikarbónát, reggel első vizelettel. Nappal sosem.

Én a 12 hetesen még nem kérdezek rá a nemére. 18hetesen elmegyünk 4d-re, akkor remélem meglátjuk :)

Katus:
Mindenképpen számolj be! Izgi!!!

Phobi:
Volt róla szó, h zártak leszünk...talán ha túl lépjük a 12 hetet? Vagy már nem tudom :)

Kép
 


Olyan jót nevetek rajtatok, ahogy belelkesedtetek a szódabikarbónás tesztbe.

Biokémiáról még emlékszem annyira, hogy a szódabikarbóna vizben oldódva gyenge lúg. Ha a vizelet savas, akkor lép vele reakcióba.
A vizelet vegyhatását (azt, hogy savas vagy lúgos), leginkább az étrend, esetleg jelenlevő baktériumok határozzák meg.

Lehet, hogy akkor éppen hiányoztam, mikor arról volt szó, hogy terhesnél a baba neme is befolyásolná a vizelet vegyhatását.

Játéknak jó

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


@lombikbaba:
:D :D :D

Egyértelmű, h a savas-lúgos kémhatás érvényesül a tesztnél...ugyanúgy, mint a lilakáposztánál :)
Sőt narancsleves tesztet is láttam youtube-on :D
Valahol olvastam, miért hozzák összefüggésbe a baba nemével...majd előkeresem :D

A káposztánál nagyobb %-ban jött be a jóslat....de igen, játéknak nagyon jó :D

Kép
 


@helgus22:
Én azóta nem próbáltam :-)

Tényleg jó móka amúgy,de azért egyikőnk sem veszi készpénznek.

Rákérdezni én sem fogok hogy ki lapul a pociban.Ha látná a doki és megkérdezné akarom e tudni ,akkor akarnám.De egyenlőre az izgat a legjobban hogy minden rendben legyen! :-) A fiammal azt hiszem csak a 30-32 hét körül tudtuk meg.Mondjuk sokkot kaptam...el nem tudtam képzeli hogy fiam legyen.Nem is volt csak lány nevünk...De ezer lányért nem adnám!!! :-)

Ami szöget ütött a fejembe az,hogy látom mindenki a 13 héten megy a 12 hetesre...engem pont a 12 hét betöltése napjára hívtak vissza(mensi szerint).Remélem nem fogják a frászt belém állítani...

anne80
Vác
 
 


Én is 12+1 hetesen megyek a következő vizsgálatra.

dabida
Németország
 
 


A 2 gyerekes munkába járós élet elég kemény. Hősiesen bevallom... Szerdán már olyan fáradt vagyk, mitha már két teljes hetet lehúztam volna egy huzamba... Pedig nem vagyok a munka hőse mostanában. Lassan biztos kapom a cseszegetést... Pláne, hogy elég sok para van melóba is. Megy a stresszelés, a hozd a számokat, nyerd a versenyt, taposs át a másikon... De meglepő módon hidegen hagy a dolog.
Most hétvégén péntek szombaton ottalvós fejtágításon voltam, az jó volt, kikapcsolódtam egy kicsit. És persze szakmai oldaról is hasznos volt.

A 12 hetes UH-ot kérdeztem én is a dokitól, aki kijavított, hogy nem 12 hanem 13... Érdekes, mert az első kettővel a 12. héten voltam... És a Hepinet oldalán is 12 hétre írják a kombinált vérvétel + UH vizsgálatot...
Majd kedden megyek bejelentkezni a terhes gondozásra, és akkor ott a nővérkét, meg a dokit is kifaggatom. A terhes gondozáson a nővérke elég sok dolgot intéz nálunk. És bár nem egy bőbeszédű a hölgy, de ha kérdeztem valamit segítőkész volt...

A topik egyesítés: jöjjenek az áprilisiak :D
Zárt topik: majd később akkor (legalábbis többen is ezen a vélemyénen vagyunk).

Ha másik oldal melett döntene a többség akkor nekem ok.

Tüneteim nekem most változtak. Ritkán van hányingerem, fejem fáj néha, de akkor nagyon. A 2-3 óránként leesik a vércukrom az még mindíg megvan, főleg, ha valami savasat, pl almát, gyümölcslevet eszek, iszok két keje között... Még éjjel is felkele, olyankor pisi + pár korty tej, mert különben nem tudok elaludni az éhségtől.
Alapvetően ez csak azért zavar, mert már alapból nem kis felesleggel kezdtem a babavárást... Tornázni meg a meló és család melett nincs erőm esténkén...
Ja és az arcom úgy néz ki mint egy tininek. Tele vagyok ragyákkal, miteszerekkel tele a homlokom, és olyan zsíros az arcomon a bőr.

Szódabikarbónás teszt nekem se pezsget, de mi elég sok C vitamint eszünk, ami meg savasítja a vizeletet... Szóval én se ez alapján rendezem be a gyerekszobát :D

A 12 hetes UH-on elvileg már lehet látni a kukacot, ha van. A kisfiamnál az összes családtag kiszúrta... A doki szerint lehetett az köldök zsinór is, de a köldökzsinór meg szépen látszott a pocakjánál, a köldökénél...


Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


@molme82:
Hát nem irigyellek az tuti!!!Én ugyan nem dolgozom szinte az elejétől,de a lajhár büszke lenne rám,ha a tanárom lenne! :-(
A tinikor nekem is visszaköszönt!De valahogy csak ciklikusan jönnek a pattik.Most nincs :-D
Az émelygés csal akkor van ha éhes vagyok.A fejem a gyenge pontom...(ugye mindenkinek ott fáj ahol a leggyengébb :-D )De gyógyszert nem merek bevenni...

Nem emlékszem a fiammal mikor volt a 12 hetes uh,majd előszedem a kiskönyvet meg a leleteket,hátha abból okosabb leszek,bár az nem most volt...
Minden esetre remélem rendben lesz minden.Végül úgy döntöttem nem szresszelem magam a kombinált teszttel,megvárom mi lesz uh-n,és ha azorvos úgy gondolja tovább megyünk...

anne80
Vác
 
 


Mi a kombinált tesztet megcsináltatjuk. Tuti lelkiismeret-furdalásom lenne, ha kihagynánk, igazából 10e Ft...ne ezen múljon a stresszelés.
2 és fél éve a 13.héten voltunk...azaz méret szerint akkora volt.
Most okt.28-án megyünk magánrendelésre, 11hetes leszek és azt hiszem a következő hétre hív a kötelezőre.

Áhhh...ne is mondjátok! Tiszta ragya a fejem :(
Sajnos én egész nap rosszul vagyok. Ha eszek, muszáj lefeküdnöm, hányni tudnék annyira fent van az étel, pedig nem eszek sokat. Undorodásom is van nagyon sok ételtől. Nehéz ez az időszak!

Kép
 


Nem a pénz miatt nem megyünk mi sem,inkább a rengeteg álpozitív eredmény miatt.És a különböző befolyásoló tényezők miatt....Egy vagy két uh-t viszont terevezünk az Istenhegyin.Az jobban megnyugtat mint a mindenfêle markerből kikalkulált

anne80
Vác
 
 


....valószínűség számítás.Rengeteget tépelődtem rajta mi legyen,aztán erre a megoldásra jutottam.A korom miatt mindenképp a magas kockázatúak közé tartozom.Így gondolom az orvos úgyis tovább küld valamerre.

anne80
Vác
 
 


@anne80:
Persze...nem is feltételeztem, h a pénz miatt nem mennétek.
Feleslegesnek érzem én is, de ha nem csináltatnánk meg, nem hagyna nyugodni. Mi nem terveztünk egyéb plusz genetikai vizsgálatra menni...remélem valóban nem lesz rá szükség!

Kép
 


Sziasztok! :) 12+ 3 napos vagyok,62 mm a csöpségünk :)
 


@katusmatus:
Aztaaaaa!!!Nagyon cukker!!! :-DMilyen kényelmesem pihizik!!! :lol:

anne80
Vác
 
 


@katusmatus:
Ohhh...de szuper fotó! Gratulálok! :)

Minden rendben van akkor!

Megkérdezhetem, h miket néztek/mértek?
Nemére nem mondtak semmit? :)

Kép
 


Katus: Juj de édes ♡ Mesélj ;)
Helgus, A kombinàlt hol 10ezer? Az Istenhegyin 35ezer a genetikai uh- val összekötve és nagyjàból mindenhol ennyiért làttam. A pajzsmirigyes dolgokkal együtt nekem ez a hónap kész vagyon :(

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


@jadeybenyjaz:
Fehérváron az ambulancián. Ugye a kötelező uh ingyenes. Kapunk egy csekket és a befizetett részt kell bemutatni a vérvételnél...ez kerül 10ezer Ft-ba.
Sms-ben kapunk egy kódot és a neten meg lehet nézni az eredményt, de nyomtatott formában is megkapjuk, csak az több idő.
Magzati Diagnosztikai Központ által történik.

Kép
 


Helgus: Köszi az infót. 

Hogy vagytok? Hol vagytok? :) 

Rencsi, jól vagytok???


Molme: Csatlakozom hozzád, ez a munka, család kombó az elmúlt hetekben nagyon nehéz, de igyekszem mindenhol megfelelni :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok! Ígértem beszámolót 4D-ről. Hát a helyzet az, hogy hiába fizetős szolgáltatás, akkor sem csinálják meg :-( csak a 24.héttől.
Viszont az elmúlt napokban új "tünetem" jelentkezett. Elkezdett gömbölyödni a pocakom! Növögetünk :-)

dabida
Németország
 
 


@dabida:
Ajha...ilyenről nem hallottam! Fizetnél és nem csinálják meg? Érdekes...

Anno mikor mi voltunk, meg sem kérdezték, hány hetes vagyok...bármikor lehetett menni!

Csak ez az 1 hely van ott?

A pocid pedig biztosan nagyon cuki ;)

3.babánál nekem akkora, mint az elsővel fél idősen :D

Kép
 


@dabida:
Sajnálom...de azért van pozitív oldala is...végre valahol nem a pénzt hajtják minden áron!!Ritkán hall az ember ilyet...
Jó gömbölyödést! :-)

Én már rágom a kefét,izgulok a szerdai uh miatt...remélem minden rendben lesz...

anne80
Vác
 
 


Csak egy hetet vagyunk itthon, ezt a helyet néztem ki, de így el is vették a kedvem. Viszont tálaltam egy készüléket, amivel hallgatózni lehet :-D igaz, h nem láthatom, de bármikor hallhatom a babát és számítógépre csatlakoztatva fel is tudom venni. És mivel messze élünk, a nagyszülők nem tudják végigkövetni a babavàràst, a felvételek elküldésével ők is jobban részesei lehetnek. Ha minden igaz, ma beszerezzük.

dabida
Németország
 
 


Pocak, hát nekem sajnos a várandóságon kívül is volt hasam, de most egész méretes nekem is, így a harmadiknál. És már eljutottam oda, hogy a 10. héten nem tudom már felvenni a régi nagdrágaimat...
Szerencsére meghagytam a régi kismama ruháimat, de az most így, hogy dolgozom kevés leyz... Majd kell még venni pár ruhadarabot.

Nekem a Péterfibe csinálják a kombinált tesztet egy 4D UH-al együtt 17 ezerér. Délután csinálják az ilyen fizetős vizsgálatokat.
Ha érdekell valakit itt a link:
http://www.hepinet.hu/4d_ultrahang/uhar ... ndelok.php




Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Helgus
Vizelet vegyhatását leginkább az étkezés befolyásolja. Összefügghet a "jóslás" azzal, hogy inkább mit is kíván az ember!
Étkezés: többször keveset!

Anne
Én simán rákérdezek!
Szerintem, az orvosnál a betegnek mindent érdemes megkérdeznie, ami éppen érdekli, ami foglalkoztatja! Normális orvos meg mindig a betegnek szintjének megfelelően kell, hogy válaszoljon a kérdésekre! A jól informált, korrekt módon felvilágosított beteggel, hozzátartózóval lehet jól együtt dolgozni! (14 éves tapasztalat)
Az első genetikai szűrés javasolt ideje a 11+0-tól 13+6-ig terjedő időszak.

http://www.fetalmedicine.com/synced/fmf ... garian.pdf

A modernebb vérvételes teszteket már a 9-10. héttől meg lehet csináltatni. (magzati-DNS kimutatásán alapulóak)
Ha fáj a fejed, vagy bármid...inkább érdemes 1-1 fájdalomcsillapítót bevenni, mert a fájdalom olyan reakciókat vált ki a szrvezetben, amik pl. a lepényi keringésre is kihatnak. (algopyrin, paracetamol bevehető néha)

Molme
Én heti 2 napot dolgozom. De nekem ennyi kell, hogy kicsit felnőttnek érezzem magam, hogy a hét többi részében úgy tudjak foglalkozni a gyerekeimmel, ahogyan szeretnék.
Az meg szinte normális, hogy 2-3 óránként leesik a vércukor-szinted. Nem véletlenül javasolt a napi 5-szöri étkezés.
Ha súlyfelesleged van, akkor érdemes rátérni egy napi 160-180g szénhidrátos étrendre, napi 5-6 étkezéssel.
Én majd 100kg voltam, mikor elkezdtem így étkezni. Most olyan 60 kg körül vagyok. És közben 3-szor szültem, szoptattam 

Katusmatus
Már egészen babaformájú

Dabida
Szerintem, teljesen korrektek voltak. Igazából ennyire kicsi terhességnél még semit sem lehet igazán látni.


Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 



Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


@lombikbaba:
Köszi ! :-)

anne80
Vác
 
 


Ez a kütyü nem semmi!!! :-D Házimozi! :lol:

anne80
Vác
 
 


Hú de nagy a csend....mindenki rendben van??? :shock:

anne80
Vác
 
 


Én is ezen töprengtem már két napja, csak beelőztél :) Mi holnap megyünk dokihoz, meglesem Őnagyságát/Felségét :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Velünk minden oké...csak semmi extra mondandóm! :D

Várom a beszámolókat, akik mennek kukucskálni! ;)
Nekünk még 2 hét!

Kép
 


@jadeybenyjaz:
Az áprilisiaknál volt mozgás,itt meg mindenki hallgatott...nem bírtam tovább

Megy a drukk!!! :-D Én szerdán megyek...alig várom!!!De nagyon izgulok...
:lol: :lol:

anne80
Vác
 
 


Jajj a mobilnetezés... :oops: Nem a végére akartam a kacagósat!

Az áprilisiaknak amúgy innen nagy gratula!!!Szépen növögetnek!

anne80
Vác
 
 


Sziasztok, Holnap megyek a belgyógyászatra...... már kezdek jobban lenni,már csak reggel,meg este van erős hányingerem.....

Lilypie Terhesség tickers
 


Én is azt néztem, hogy senki sem ír.

Mi egy kicsit családoztunk a hétvégén. Itt voltak a hugaim+ 7 gyerek.
Gondolhatjátok, hogy milyen élet volt itt 11 gyerekkel. A legidősebb alig 8 éves 


Nálam most várakozás van. A 10. hét betöltését várom, akkor fogom levetetni a vért a verify teszthez.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


@molme82: Szia Molme!

Lehetséges, hogy a 2011 Novemberi csoportban már találkoztunk?  Én most június 1-re lettem kiírva, de szerintem májusi baba lesz, ha minden jól megy. 

Gratulálok minden kismamának!

Ivett

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
mikivett
Ausztria
 
 


Sziasztok májusi babavárók! :)
Az áprilisi csoportból írok.
Felmerült az az ötlet, hogy indíthatnánk egy új topicok (mondjuk tavaszi babák néven, vagy valami más). Aki akar oda is csatlakozhatna, de az eredeti csoportok is működhetnének. Ez azért is lenne jó, mert ott mindenki kezdhetne egy mini beszámolóval, és "tiszta lappal" kezdhetnénk, senki nem lenne lemaradva.
Lehet, h kicsit körülményes....
Mit szóltok?

Lilypie First Birthday tickers
antifor
Pécs
 
 


@antifor:
Szia!
Én szeretnék csatlakozni...jó ötlet! ;)

Kép
 


@jadeybenyjaz:
Mi volt ma veletek??? :)

Katus:
És veletek?

Kép
 


@lombikbaba:
Olvastam, h nektek is máj.20.a céldátum. :)
Közel állunk akkor. Kaptam 19-et és 21-et is :D
Végülis mindegy, ők tudni fogják, mikor érkezzenek!
A dokim a 12 hetes adatok alapján szokta belőni a dátumot.

Kép
 


Megcsináltam az új topikot!

2016 tavaszi babák


Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


Helgus
Chloenál és az ikreknél is pontosan tudott volt a fogantatás ideje (napra, órára ), az UH-s mérések sose adták ki azt a kort, ami a valós. Punkciótól visszafelé 14. naptól számoltunk. A lányom így született a 35. hét betöltésekor, Lia és Oli meg a 38. héten.
Adamnál a legkorábbi (9 hetes) UH-t vettük alapul, 10 napos túlhordással bújt ki.
Teljesen mindegy, hogy mit is számolnak, számolunk, a gyerek megszületik akkor, amikor ő akar. (normális szülésnek számít a 37-42. hét között)

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


Helgus, de aranyos vagy :) Azért nem írtam csak, mert eszméletlen migrénem volt egész este :( A bébink szuperül van, úgy lubickolt, hogy a doki végig röhögött, hogy ezt nem hiszi el, alig tudja megmérni :) Ìgy csak homàlyos fotóm van róla :D crl: 45mm. Màs is volt tegnap?

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Mikivet: dede, '11 novemberi a Pannim :D
Hogy vagytok?

Akkor át a tavaszi csoportba :)

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Na maíg nem leszek felvéve írok itt

Mi jól vagyunk. Nekem a tünetek szép lassan eltűntek. Nincs hányinger és émelygés, a fáradékonyság is enyhült. Bár most 4 napig kényszerpihi volt mert Panni beteg lett :( Így itthon pihizünk. Holnap megy már mindenki a maga dolgozójába :D

Nekem most a fejembe van zűr. Elkezdett kattogni az agyam az előttem álló fél év teendőin. A két naggyal i van nem kevés intézni valónk (dokik, nevtan a kicsivel, stb) meg nekem is rendszeres orvosi látogatás, meg a lakásba is egy csomó dolgot kell csinálni, átalakítani.... ááááá És a meloba is biztos megy  a szívózás majd. Látom a főnököm arcát, hogy milyen finytorok lesznek, amikor bejelentem, hogy akkor most ezért, bagy azért nem tudok bemenni...

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Küldöm a kérelmet! :-)

Jadey!A 12 hetesre mikor mész?Lehet hogy már írtad...szupi hogy minden rendben!

Molme!A melóhelyen szerintem ne idegeskedj...ha megértenek jó,ha nem úgyis jó! ;-) Sajnálatos ahogy némely munkáltató le tudja reagálni a várandósságot,vagy az ezzel járó problémákat.(nálam szerencsére minden nyugis volt,bár nem vagyok pótolhatatlan dolgozó,csak univerzális :-D de maradt elég ember akik külön külön el tudják látni azokat a feladatokat amit én csináltam)
Van elég dolog amin ilyenkor aggódhatunk,ne tedd ezt még a meló miatt is! :-)

anne80
Vác
 
 


Jajj!SOS!!!A hajfestéssel hogy álltok??Elég undi már a fejem...be kellene kenni...valamikor júliusban festettem utoljára.Elvileg holnap töltöm a 12 hetet eddig nem mertem festeni...Szerintetek??Nem hennázok meg szinezőzök!Garnier festéket használok!Festhetek szerintetek??? :$

anne80
Vác
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron